IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

758 Oldal V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Aukciózással Kapcsolatos Kérdések, Eladás, licitálás, értékelések...
zejopy
hozzászólás 2017-09-18 10:43
Létrehozva: #1

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(zazo001 @ 2017-09-18 10:20) *
Természetesen ki van pipálva. Csak kényelmetlen mindig írni a vevőnek, hogy nem kell többszörös postaköltséget fizetni - holott van erre külön funkció, ami egyéb esetben működik is.
Azért köszönöm a választ! smile.gif

Az enyém így néz ki és működik:
h ttps://kephost.com/image/BK9M

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
zazo001
hozzászólás 2017-09-18 10:20
Létrehozva: #2

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-30 09:53
Azonosító: 968 949

IDÉZET(zejopy @ 2017-09-18 10:04) *
Kipipáltad, hogy "van"? A mennyiségi kedvezménynél.
Én viszont arra nem találok lehetőséget, hogy 5 fölött mindig növekedjen. De különben ha nem tudod pontosan belőni, az nem akkora probléma. Az a lényeg, amire figyelni kell, hogy kevesebbet ne számoljon a rendszer. Ugyanis többet nem kérhetsz a megadottnál, de kevesebbet igen.
Azért nem is szoktak lázadni az emberek, ha kevesebbet kell fizetniük, bár nekem egyszer volt egy "kedves" vevőm, aki semleges értékelést adott és azt írta, hogy kérdéses a becsületem, mert többet számolt a rendszer, mint amennyit végül elkértem. De hülyék ellen nincs orvosság, csak az ÜSZ.biggrin.gif

Természetesen ki van pipálva. Csak kényelmetlen mindig írni a vevőnek, hogy nem kell többszörös postaköltséget fizetni - holott van erre külön funkció, ami egyéb esetben működik is.
Azért köszönöm a választ! smile.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-09-18 10:04
Létrehozva: #3

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zazo001 @ 2017-09-18 08:37) *
Tisztelt Fórumozók!

Van egy problémám a "szállítási és fizetési sablon" témakörben, aminek a megoldására nem tudok rájönni.
A legtöbb szállítási módomnál úgy van beállítva, hogy 2 vagy több terméknél az ár nem változik. Ezzel nincs is probléma. A leveles szállítási módoknál, viszont úgy szerettem volna, hogy 4 termék esetén ne változzon és az 5. terméktől +50 Ft/db legyen a szállítási díj. Az automatikus emailben mindezek ellenére 2 db termék rendelésénél is dupla szállítási díjjat számol a rendszer. Mit rontok el? Ötlet?

Kipipáltad, hogy "van"? A mennyiségi kedvezménynél.
Én viszont arra nem találok lehetőséget, hogy 5 fölött mindig növekedjen. De különben ha nem tudod pontosan belőni, az nem akkora probléma. Az a lényeg, amire figyelni kell, hogy kevesebbet ne számoljon a rendszer. Ugyanis többet nem kérhetsz a megadottnál, de kevesebbet igen.
Azért nem is szoktak lázadni az emberek, ha kevesebbet kell fizetniük, bár nekem egyszer volt egy "kedves" vevőm, aki semleges értékelést adott és azt írta, hogy kérdéses a becsületem, mert többet számolt a rendszer, mint amennyit végül elkértem. De hülyék ellen nincs orvosság, csak az ÜSZ.biggrin.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zazo001
hozzászólás 2017-09-18 08:37
Létrehozva: #4

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-30 09:53
Azonosító: 968 949

Tisztelt Fórumozók!

Van egy problémám a "szállítási és fizetési sablon" témakörben, aminek a megoldására nem tudok rájönni.
A legtöbb szállítási módomnál úgy van beállítva, hogy 2 vagy több terméknél az ár nem változik. Ezzel nincs is probléma. A leveles szállítási módoknál, viszont úgy szerettem volna, hogy 4 termék esetén ne változzon és az 5. terméktől +50 Ft/db legyen a szállítási díj. Az automatikus emailben mindezek ellenére 2 db termék rendelésénél is dupla szállítási díjjat számol a rendszer. Mit rontok el? Ötlet?

+Quote Post
Laseo16
hozzászólás 2017-09-18 08:02
Létrehozva: #5

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2017-09-16 08:28
Azonosító: 2 504 934

köszönöm!
IDÉZET(zejopy @ 2017-09-16 09:00) *
Csak be kell írni azt az összeget a négyzetbe, amit maximum adnál a cuccért és azzal licitálni.
http://www.vatera.hu/help/?tutorial=buying_04

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-09-16 09:00
Létrehozva: #6

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Laseo16 @ 2017-09-16 08:32) *
Új vagyok a Vaterán és szeretném bizonyos termékeknél beállítani az automatikus licitálást, nem találom, hogyan kell. Kaphatnék segítséget?

Csak be kell írni azt az összeget a négyzetbe, amit maximum adnál a cuccért és azzal licitálni.
http://www.vatera.hu/help/?tutorial=buying_04

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2017-09-16 09:00

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Laseo16
hozzászólás 2017-09-16 08:32
Létrehozva: #7

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2017-09-16 08:28
Azonosító: 2 504 934

Új vagyok a Vaterán és szeretném bizonyos termékeknél beállítani az automatikus licitálást, nem találom, hogyan kell. Kaphatnék segítséget?

+Quote Post
buvar57
hozzászólás 2017-09-12 20:54
Létrehozva: #8

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-08 10:48
Azonosító: 341 355

IDÉZET(zejopy @ 2017-09-12 19:44) *
Nincs már zárt aukció. Ha feltöltöd, írj neki és akkor le tudja ütni. De figyelnie kell, mert ha más viszi el, akkor lemaradt.
Nem engedted le a minimálárat? Nem lehetett?

de, leengedtem, először annyira, amennyire ő meglicitálta, viszont az 5 ezres licitlépcsőről megfeledkeztem és azt nem próbáltam átírni. A 18 ezerre azt írta vissza a rendszer, hogy nem lehet alámenni az aktuális licitnek, úgyhogy megsaccoltam a 18 ezret, azt elfogadta, és akkor lezártam. Ez ugye tegnap volt. Persze a vevő meg én se vagyunk egész nap a neten, tehát időbe telt, mire ő megtudta, már le is járt az aukció. Kérte, hogy tegyem fel neki újra. Aztán kaptam egy emailt később a vaterától, hogy újítsam meg, közben meg a vevővel megegyeztünk 17.500-ban, úgyhogy mindjárt föl is rakom fixre és írok a vevőnek, hogy üsse le, mivel ezenkívül csak 2 termékem van, hamar megtalálja. Mivel úgy gondolom, általában elsősorban az 1 forintosokra figyel mindenki, talán nem üti le őelőtte más, ha igen, akkor nem volt mázlija, de hát mit lehet tenni.
Még egyszer köszönöm a segítséget!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-09-12 19:44
Létrehozva: #9

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(buvar57 @ 2017-09-12 19:10) *
Ismét segítségre szorulok. Lejárt a termékem, nem érte el a minimálárat, így nem lett senkié.
Közben azonban egy érdeklődővel leveleztem, megállapodtunk az árban, de nem találom azt a részt, amit régebben láttam, hogy csak egy bizonyos illetőnek adom el. E funkció címére sem emlékszem, talán Zárt aukció volt a címe. Most nincs ilyen? Ha nincs, akkor fix áron kell fölraknom, hogy eladhassam, és a vevőnek kell figyelnie, hogy leüthesse?

Nincs már zárt aukció. Ha feltöltöd, írj neki és akkor le tudja ütni. De figyelnie kell, mert ha más viszi el, akkor lemaradt.
Nem engedted le a minimálárat? Nem lehetett?

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
buvar57
hozzászólás 2017-09-12 19:10
Létrehozva: #10

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Ismét segítségre szorulok. Lejárt a termékem, nem érte el a minimálárat, így nem lett senkié.
Közben azonban egy érdeklődővel leveleztem, megállapodtunk az árban, de nem találom azt a részt, amit régebben láttam, hogy csak egy bizonyos illetőnek adom el. E funkció címére sem emlékszem, talán Zárt aukció volt a címe. Most nincs ilyen? Ha nincs, akkor fix áron kell fölraknom, hogy eladhassam, és a vevőnek kell figyelnie, hogy leüthesse?

+Quote Post
buvar57
hozzászólás 2017-09-11 14:22
Létrehozva: #11

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2017-09-11 14:01) *
A sor végén a legördülőben van a változtatás az aukción. Ott tudod módosítani a minimálárat, úgy emlékszem, hogy azt lehet licitált árunál is. Azt semmiképpen ne tedd, hogy törlöd az aukciót. Ha a 17 ezres ajánlat megfelel, lezárhatod az aukciót, ebben az esetben 24 óra múlva lejár.

Köszi szépen, ezt fogom tenni, akkor nyilván ki is derül egy nap alatt, hogy kinek kell még (sok a megfigyelő).

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-09-11 14:01
Létrehozva: #12

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(buvar57 @ 2017-09-11 13:51) *
Van egy termékem, minimálárral. Közben utánaírtam, hogy megelégszem a háromnegyedével, ha valakit érdekel, lezárom. Most kommunikálok az aktuális nyertessel, aki megvenné, de tovább nem licitál. Én már szívesen odaadnám a 20 ezer helyett 17-ért, csakhogy a licitlépcső 5 ezer, annyit meg nyilván nem akarnak adni érte. Töröljem az aukciót és hirdessem meg csak ennek a vevőnek annyiért, amennyit megad érte? vagy zárjam le és várjam ki a végét? Még életemben nem csináltam minimáláras aukciót, ezért nem tudom, hogy kellene csinálni, hogy csak egy eladás után fizessem meg a százalékot.

A sor végén a legördülőben van a változtatás az aukción. Ott tudod módosítani a minimálárat, úgy emlékszem, hogy azt lehet licitált árunál is. Azt semmiképpen ne tedd, hogy törlöd az aukciót. Ha a 17 ezres ajánlat megfelel, lezárhatod az aukciót, ebben az esetben 24 óra múlva lejár.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
buvar57
hozzászólás 2017-09-11 13:51
Létrehozva: #13

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Van egy termékem, minimálárral. Közben utánaírtam, hogy megelégszem a háromnegyedével, ha valakit érdekel, lezárom. Most kommunikálok az aktuális nyertessel, aki megvenné, de tovább nem licitál. Én már szívesen odaadnám a 20 ezer helyett 17-ért, csakhogy a licitlépcső 5 ezer, annyit meg nyilván nem akarnak adni érte. Töröljem az aukciót és hirdessem meg csak ennek a vevőnek annyiért, amennyit megad érte? vagy zárjam le és várjam ki a végét? Még életemben nem csináltam minimáláras aukciót, ezért nem tudom, hogy kellene csinálni, hogy csak egy eladás után fizessem meg a százalékot.

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2017-09-08 12:03
Létrehozva: #14

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(VateraBenz @ 2017-09-03 20:00) *
Erre mi is gondoltunk a fejlesztésnél, nem számolja a rendszer a tiltás időtartamát smile.gif

good.gif
Nekem általában kevés aukcióm van, azokat kellő körültekintéssel fogalmazom, ezért aztán ritkán kapok kérdést, de azokat többnyire a legkevésbé aktív, éjjel fél 1 és hajnali 7 között, vagy pont akkor amikor (nagy ritkán) 1-2 napig nem vagyok netközelben (hagyományos telefonról nehézkes Vaterázni smile.gif ). Ilyenkor 10-12 órára is leesik az átlagos válaszadási sebességem, ami aztán hetekig nem javul, csak romlik.
Ha jól tudom a rendszer valami utolsó valahány hónapos időszakra számolja az átlagot, esetemben jobb lenne, ha mondjuk az utolsó 10-20 kérdésre adott válaszok átlagos idejét mutatná.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-09-03 20:30
Létrehozva: #15

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2017-09-03 20:00) *
Erre mi is gondoltunk a fejlesztésnél, nem számolja a rendszer a tiltás időtartamát smile.gif

dance2.gif friends.gif

Bár most érdekes megint. A tiltás után regisztrált egy új nevet. Azon a néven leleveleztük a dolgokat, érintettük a Vatera szabályzatát is. Szóval most mégis válasz nélkül marad az eredeti kérdés, bár már le is járt az aukció. Szóval asszem problémás leszek, mostanában mindegyik nevemmel le vagyok lassulva.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2017-09-03 20:32

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2017-09-03 20:00
Létrehozva: #16

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(davidmaci92 @ 2017-09-03 14:41) *
Beeenz! rolleyes.gif Tudom, hogy az agyára megyek a statisztikai aggodalmaimmal, sőt, szerintem titkon ettől őszül. De ma olyanba botlottam, amit nem tudok. Jött egy kérdés, és nem tudom megválaszolni, mert a kérdező máris kapott egy tiltást, mert a gmail címét ajánlgatta, vagy az enyémet kérte (erre nem jöttem rá teljesen). Na szóval ha én holnap válaszolok, akkor az olyan, mintha sokára válaszolnék, mert az sokára van tényleg. Viszont Önök akadályoznak a válaszadásban. Ilyenkor hogyan számol a rendszer? Tudom, tudom, hogy nem fontos és ragyogó az a 2 óra, de a 2 óránál jobb az 1 óra, és most még a 2 óra is romlani fog.
Szóval? Megszán a válasszal? thank_you.gif thank_you.gif thank_you.gif thank_you.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
davidmaci92
hozzászólás 2017-09-03 14:41
Létrehozva: #17

zejopy vagyok:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-08-17 11:47
Innen: Veresegyház, medverezervátum
Azonosító: 706 366

Beeenz! rolleyes.gif Tudom, hogy az agyára megyek a statisztikai aggodalmaimmal, sőt, szerintem titkon ettől őszül. De ma olyanba botlottam, amit nem tudok. Jött egy kérdés, és nem tudom megválaszolni, mert a kérdező máris kapott egy tiltást, mert a gmail címét ajánlgatta, vagy az enyémet kérte (erre nem jöttem rá teljesen). Na szóval ha én holnap válaszolok, akkor az olyan, mintha sokára válaszolnék, mert az sokára van tényleg. Viszont Önök akadályoznak a válaszadásban. Ilyenkor hogyan számol a rendszer? Tudom, tudom, hogy nem fontos és ragyogó az a 2 óra, de a 2 óránál jobb az 1 óra, és most még a 2 óra is romlani fog.
Szóval? Megszán a válasszal? thank_you.gif thank_you.gif thank_you.gif thank_you.gif

--------------------
Nem azért hibáztál, mert többet adtál, hanem mert kevesebbet kívántál. Ha többet adsz, többet is követelhetsz.

+Quote Post
lilaliba86
hozzászólás 2017-08-29 09:24
Létrehozva: #18

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-01-01 12:58
Azonosító: 2 154 654

IDÉZET(lilaliba86 @ 2017-08-28 16:02) *
Szia!

Az aukció indításánál be kell írni egy rubrikába, hogy mennyi a minimálár, alatta van egy olyan kérdés, hogy a minimálár látszódjon-e az adatlapon és ott kell a megfelelőt kipipálni.

Szívesen smile.gif

A hozzászólást -lilaliba86- szerkesztette a következő időpontban: 2017-08-29 09:26

+Quote Post
kormend001
hozzászólás 2017-08-29 09:10
Létrehozva: #19

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-05-04 15:04
Azonosító: 8 384

IDÉZET(lilaliba86 @ 2017-08-28 16:02) *
Szia!

Az aukció indításánál be kell írni egy rubrikába, hogy mennyi a minimálár, alatta van egy olyan kérdés, hogy a minimálár látszódjon-e az adatlapon és ott kell a megfelelőt kipipálni.

Köszönöm!

Azért nem találtam, mert csak akkor jelenik meg a "látszódjék-e rubrika", ha írok valamilyen konkrét számértéket a minimálárhoz.

+Quote Post
lilaliba86
hozzászólás 2017-08-28 16:02
Létrehozva: #20

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-01-01 12:58
Azonosító: 2 154 654

IDÉZET(kormend001 @ 2017-08-28 13:54) *
Rejtett minimálárat hogyan tudok beállítani?

Szia!

+Quote Post

758 Oldal V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
3 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (3 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017-09-21 07:11