IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

98 Oldal V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Aukciózási Etikett, Mit illik, mit nem illik, mi a véleményetek?
zejopy
hozzászólás 2017-06-22 19:06
Létrehozva: #1

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(zejopy @ 2017-06-21 09:29) *
De ez nekem nem megy. ...

... és ezért ma csodálkozva láttam, hogy nem húzott le. smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-06-21 09:29
Létrehozva: #2

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2017-06-20 22:55) *
Hogyne tudna, ne nézze meg rolleyes.gif

Igen, emlékszem, már javasolta és nagy erőfeszítéssel valameddig sikerült nem megnézni. De ez nekem nem megy. Szeretem tudni, kivel hogy állok. Egy ilyen esetben sem az számít, hogy kevesebb a csillag. A probléma az, hogy egy komoly erkölcsi instabilitással rendelkező ember bosszúból - azért mert én rendben vagyok ezen a téren - ilyen aljas módon üt vissza. Nem utolsó szempont az sem, hogy a Vatera nem a kicsinyes bosszúk kiélésének céljából vezette be ezt a funkciót. De mint tuggyuk (biggrin.gif) a konyhakés is alapból főzési tevékenységre lett kitalálva, mégis előfordul, hogy másra használják.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2017-06-20 22:55
Létrehozva: #3

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(webkereskedo @ 2017-06-19 23:09) *
Nyugodtan leírható, a rendszer úgyis moderálja ;)

A rágógumira gondoltam - ahogy zejopy is ráérzett reggel mosking.gif

IDÉZET(zejopy @ 2017-06-20 06:25) *
És semmit sem tudok tenni...

Hogyne tudna, ne nézze meg rolleyes.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
lilaliba86
hozzászólás 2017-06-20 12:36
Létrehozva: #4

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-01-01 12:58
Azonosító: 2 154 654

IDÉZET(zejopy @ 2017-06-20 11:27) *
Ma is bejött egy, kértem, a többit üsse le. Mondta, hogy jó, csak akkor kell jutalékot fizetnem.
A barátnőm szerint ki kellene írni a terméklapra, hogy szeretek jutalékot fizetni. Ez a perverzióm, ezzel számoljanak.laugh.gif

Kár, hogy NAV-nál nem ilyen a felfogás biggrin.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-06-20 11:27
Létrehozva: #5

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Ma is bejött egy, kértem, a többit üsse le. Mondta, hogy jó, csak akkor kell jutalékot fizetnem.
A barátnőm szerint ki kellene írni a terméklapra, hogy szeretek jutalékot fizetni. Ez a perverzióm, ezzel számoljanak.laugh.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-06-20 06:25
Létrehozva: #6

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2017-06-19 22:56) *
Erről egy szó jutott eszembe, viszont ezt moderátorként nem lenne ildomos leírnom.
Ezért csak utalnék rá, szerepel benne a "rágó" karaktersor mosking.gif
Tiltólista és rá három réteg beton.

A legszebb az egészben, hogy amikor megkapta a cuccot és értékelni fog, akkor szépen lehúzza a részletest. És semmit sem tudok tenni, mert pozitívat ad, amúgy pedig nem visszanézhető, hogy ő húzott le. Ráadásként minden telefonon zajlott. Tehát semmi sincs a kezemben. A fiam pont ugyanígy járt, csak mivel neki kevés az eladása, sokkal nagyobb kárt okozott neki az a vevő.
Rágógumi? Rágócsont? Csáprágó? Találgatok, találgatok, de sehogy sem bírok rájönni. biggrin.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
webkereskedo
hozzászólás 2017-06-19 23:09
Létrehozva: #7

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-04-11 21:52
Azonosító: 2 453 114

IDÉZET(VateraBenz @ 2017-06-19 22:56) *
Erről egy szó jutott eszembe, viszont ezt moderátorként nem lenne ildomos leírnom.

Nyugodtan leírható, a rendszer úgyis moderálja ;)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2017-06-19 22:56
Létrehozva: #8

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2017-06-19 14:09) *
Én vagyok a a világ dolgaiban kevésbé tájékozott:). Ez nem kérdés. Felhívott a vevő telefonon. ...

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-06-19 14:32
Létrehozva: #9

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(lilaliba86 @ 2017-06-19 14:21) *
Maxi respect. Bár a bérlet frappáns (jót nevettem rajta). Van úgy, hogy vasárnap hajnalban (5 óra) járok helyi járati busszal. Mindig azon gondolkodom, hogy mekkora a világ dolgaiban kevésbé tájékozott:) vagyok, mert megveszem 2x250 Ft-ért a buszjegyet, pedig úgyse jön ellenőr hajnalban. Aztán ugyanazt végigpörgetem magamban, mint te, hogy de kell a busztársaságnak, meg lehet pont ennyi kell egy mozgássérült-barát busz beszerzéséhez, stb. Gondolom ez nem így van, de remélem mégis.

Persze, és az is persze, hogy egy csomó nagy jutalom van a közlekedési vállalatoknál is kifizetve, és az is persze, hogy a pénzt fizetjük (itt is, ott is), de az elköltésükbe nem nagyon szólhatunk bele. De itt legalább kapunk érte. Egy csomó olyan kiadás van, amiért nem kapunk semmit, szó szerint semmit, de kell. Itt azért van egy felület, ahová mindenki bármennyit feltölthet, a felső határ a saját korlát (anyagi, teljesítménybeli, árumennyiség). És ne felejtsük el, hogy a mi kedvünkért egy csomót fejlesztenek. És még valami ... biggrin.gif ... muszáj jól csinálniuk (ellentétben a politikai vezetőkkel), mert ha elszúrják, felkopik az álluk, mert tönkremegy a Vatera és nekik sem lesz munkájuk. Azt hiszem, ennél nagyobb fedezet nem kell. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
lilaliba86
hozzászólás 2017-06-19 14:21
Létrehozva: #10

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-01-01 12:58
Azonosító: 2 154 654

IDÉZET(zejopy @ 2017-06-19 14:09) *
Én vagyok a a világ dolgaiban kevésbé tájékozott:). Ez nem kérdés. Felhívott a vevő telefonon. Egy cuccot vett. Elkezdett kérdezgetni, látott fém dobozokat, hogy azok megvannak-e még. Egy részük igen, azokat vissza tudom tölteni. Kaptam a tollat, diktálta a számokat. Mondtam, hogy máris átnézem, aztán ami megvan visszateszem, mivel többet vesz, kedvezményes áron. Már a beszélgetés elején pedzegetett, de nem vettem róla tudomást, gondoltam ennyi jelzés elég, hogy elengedje az irányt, de nem tette. Küldjem el Vaterán kívül, nem kell nekik fizetni. Nézzem meg az értékeléseit, teljesen rendben vannak. Mondtam, hogy ebben az esetben nem én kockáztatok, hanem ő, mert nincs biztonsága, fizet és én megtehetem, hogy nem küldök semmit. De csak kötötte az ebet. És hogy ő nem ér rá állandóan a gép előtt ülni, nem akar vele vacakolni, különben is, nem érti mit problémázom (én problémázom?!?!?!?!), minden eladóval meg lehet ezt beszélni rendesen. Mondtam neki, hogy ha a buszra felszállok, akkor is veszek jegyet. Ha 14x szállok fel, akkor 14x veszek jegyet. Azt mondta, hogy van bérlet. Mondtam, a Vaterán nincs bérlet.
Nem értette az istennek sem, de tényleg. Próbáltam elmagyarázni, hogy kapjuk a felületet, ezt ki kell fizetni, mert használjuk. Erre azt mondta, a Vatera nem Isten. Jézus, sőt Lyézus, nem igazán értettem, ez hogy jön ide. Akkor mondta, hogy a két borotvát is adjam oda olcsóbban Vaterán kívül, mert vannak rajta korrózió nyomok. Mondtam neki, ennek ez az ára, szerintem ha nem tetszik, akkor inkább ne vegye meg.
Utána megint tekert egyet, érdeklődött a bankom felől. Mondom neki CIB. Az nem jó, mert Jászberényben nincs CIB. És elkezdte sorolni a bankokat, hogy neki mi lenne a jó. Mondom neki, hogy CIB van. De ő nem akarja az utalást, befizetni akar, mert hónap végén a felesége ellenőrzi a kimutatást és nem akarja, hogy lássa, mennyit költött a Vaterán. Na itt már tele volt a pöttyös tunikám az egész témával. Mondtam neki, nincs OTP, CIB van. Feltegyem-e a dobozokat, vagy ne. Azt mondta, ne tegyem fel, küldjem az egy cuccot. Megszívtam pár ezer Ft-tal, de ez a kisebbik baj. Olyan szinten felhúztam magamat, mint már régen nem és ráadásul a teljes indulatkitörésemet vissza kellett dugaszolnom, mert a vevővel szépen kell beszélni. Szóval háborog a lelkem.

Elmondanám, - és hangsúlyoznám, hogy magasról teszek rá, ha valaki nem ért velem egyet - a jutalék és feltöltési díj befizetése az, ami fenntartja a piacot. Minden egyes elcsalt jutalék a mi esélyeinket rontja, mert annyival kevesebb jut vissza a Vaterába-Vaterára, ergo kevesebb lesz fejlesztésre, piackutatásra, öreganyámkínjára. Tehát az, aki belemegy a jutalékkijátszásba, vagy eleve ezzel a szándékkal indít aukciót, az mindenkinek az esélyét rontja, vevőét és eladóét egyaránt. Nem cseles és talpraesett, nem jófej és rugalmas, hanem csaló, aki egy nagyobb közösség érdekei ellen tesz, közvetve saját maga ellen is (bár ez nem teljesen igaz, mert vagyunk jópáran, akik nem csalunk, mi fedezzük a kis huncutok játszadozásait is).

Egy költői kérdést még felteszek, bár ezt a témát már többször ideborítottam, ne csak bennem keltsen disszonáns érzéseket. Vajon aki a Vaterával inkorrekt módon jár el, az hogy fog eljárni a partnereivel? Mitől lenne más?

És végül egy apróság, bár tudom, sokaknak elavultnak tűnhetek. Becsület. Ha csak ennyi van jelen, semmi több, ha az előző bekezdések tartalmával valaki nincs tisztában, mert nem látja át a rendszert, akkor ez az egy szó - szerintem - éppen eléggé irányadó lehet.

Maxi respect. Bár a bérlet frappáns (jót nevettem rajta). Van úgy, hogy vasárnap hajnalban (5 óra) járok helyi járati busszal. Mindig azon gondolkodom, hogy mekkora a világ dolgaiban kevésbé tájékozott:) vagyok, mert megveszem 2x250 Ft-ért a buszjegyet, pedig úgyse jön ellenőr hajnalban. Aztán ugyanazt végigpörgetem magamban, mint te, hogy de kell a busztársaságnak, meg lehet pont ennyi kell egy mozgássérült-barát busz beszerzéséhez, stb. Gondolom ez nem így van, de remélem mégis.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-06-19 14:09
Létrehozva: #11

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Én vagyok a a világ dolgaiban kevésbé tájékozott:). Ez nem kérdés. Felhívott a vevő telefonon. Egy cuccot vett. Elkezdett kérdezgetni, látott fém dobozokat, hogy azok megvannak-e még. Egy részük igen, azokat vissza tudom tölteni. Kaptam a tollat, diktálta a számokat. Mondtam, hogy máris átnézem, aztán ami megvan visszateszem, mivel többet vesz, kedvezményes áron. Már a beszélgetés elején pedzegetett, de nem vettem róla tudomást, gondoltam ennyi jelzés elég, hogy elengedje az irányt, de nem tette. Küldjem el Vaterán kívül, nem kell nekik fizetni. Nézzem meg az értékeléseit, teljesen rendben vannak. Mondtam, hogy ebben az esetben nem én kockáztatok, hanem ő, mert nincs biztonsága, fizet és én megtehetem, hogy nem küldök semmit. De csak kötötte az ebet. És hogy ő nem ér rá állandóan a gép előtt ülni, nem akar vele vacakolni, különben is, nem érti mit problémázom (én problémázom?!?!?!?!), minden eladóval meg lehet ezt beszélni rendesen. Mondtam neki, hogy ha a buszra felszállok, akkor is veszek jegyet. Ha 14x szállok fel, akkor 14x veszek jegyet. Azt mondta, hogy van bérlet. Mondtam, a Vaterán nincs bérlet.
Nem értette az istennek sem, de tényleg. Próbáltam elmagyarázni, hogy kapjuk a felületet, ezt ki kell fizetni, mert használjuk. Erre azt mondta, a Vatera nem Isten. Jézus, sőt Lyézus, nem igazán értettem, ez hogy jön ide. Akkor mondta, hogy a két borotvát is adjam oda olcsóbban Vaterán kívül, mert vannak rajta korrózió nyomok. Mondtam neki, ennek ez az ára, szerintem ha nem tetszik, akkor inkább ne vegye meg.
Utána megint tekert egyet, érdeklődött a bankom felől. Mondom neki CIB. Az nem jó, mert Jászberényben nincs CIB. És elkezdte sorolni a bankokat, hogy neki mi lenne a jó. Mondom neki, hogy CIB van. De ő nem akarja az utalást, befizetni akar, mert hónap végén a felesége ellenőrzi a kimutatást és nem akarja, hogy lássa, mennyit költött a Vaterán. Na itt már tele volt a pöttyös tunikám az egész témával. Mondtam neki, nincs OTP, CIB van. Feltegyem-e a dobozokat, vagy ne. Azt mondta, ne tegyem fel, küldjem az egy cuccot. Megszívtam pár ezer Ft-tal, de ez a kisebbik baj. Olyan szinten felhúztam magamat, mint már régen nem és ráadásul a teljes indulatkitörésemet vissza kellett dugaszolnom, mert a vevővel szépen kell beszélni. Szóval háborog a lelkem.

Elmondanám, - és hangsúlyoznám, hogy magasról teszek rá, ha valaki nem ért velem egyet - a jutalék és feltöltési díj befizetése az, ami fenntartja a piacot. Minden egyes elcsalt jutalék a mi esélyeinket rontja, mert annyival kevesebb jut vissza a Vaterába-Vaterára, ergo kevesebb lesz fejlesztésre, piackutatásra, öreganyámkínjára. Tehát az, aki belemegy a jutalékkijátszásba, vagy eleve ezzel a szándékkal indít aukciót, az mindenkinek az esélyét rontja, vevőét és eladóét egyaránt. Nem cseles és talpraesett, nem jófej és rugalmas, hanem csaló, aki egy nagyobb közösség érdekei ellen tesz, közvetve saját maga ellen is (bár ez nem teljesen igaz, mert vagyunk jópáran, akik nem csalunk, mi fedezzük a kis huncutok játszadozásait is).

Egy költői kérdést még felteszek, bár ezt a témát már többször ideborítottam, ne csak bennem keltsen disszonáns érzéseket. Vajon aki a Vaterával inkorrekt módon jár el, az hogy fog eljárni a partnereivel? Mitől lenne más?

És végül egy apróság, bár tudom, sokaknak elavultnak tűnhetek. Becsület. Ha csak ennyi van jelen, semmi több, ha az előző bekezdések tartalmával valaki nincs tisztában, mert nem látja át a rendszert, akkor ez az egy szó - szerintem - éppen eléggé irányadó lehet.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2017-06-19 14:13

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Bigdept
hozzászólás 2017-06-16 17:49
Létrehozva: #12

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-27 17:06
Azonosító: 964 053

IDÉZET(Punkibaba86 @ 2017-06-16 15:39) *
Sziasztok!

Kutakodtam, de egyszerűen választ nem találok.
Kérdésem, hogy ha vaterán válaszolok egy kérdésre, de ott betennék a válaszba egy linket, szabályellenes-e?
Illető fényképezőgépet venne és kérdezte a makrós lehetőségeket, én pedig fotóval próbáltam vázolni neki, mire képes a gép. Ezt feltöltöttem netre és a linket szúrnám be, ahol megtekintheti, hogy jó minőségű-e, megfelel-e neki a teljesítmény, és viszi a hirdetett terméket, vagy sem.

Köszi, ha vki válaszol.

Sima képfeltöltő oldal mehet (nem kereskedelmi célú oldal)

--------------------
Az összes kerti vetemények közül a kóbászt szeretem a legjobban!

+Quote Post
Punkibaba86
hozzászólás 2017-06-16 15:39
Létrehozva: #13

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-06-16 15:34
Azonosító: 2 473 839

Sziasztok!

Kutakodtam, de egyszerűen választ nem találok.
Kérdésem, hogy ha vaterán válaszolok egy kérdésre, de ott betennék a válaszba egy linket, szabályellenes-e?
Illető fényképezőgépet venne és kérdezte a makrós lehetőségeket, én pedig fotóval próbáltam vázolni neki, mire képes a gép. Ezt feltöltöttem netre és a linket szúrnám be, ahol megtekintheti, hogy jó minőségű-e, megfelel-e neki a teljesítmény, és viszi a hirdetett terméket, vagy sem.

Köszi, ha vki válaszol.

+Quote Post
webkereskedo
hozzászólás 2017-06-02 22:20
Létrehozva: #14

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-04-11 21:52
Azonosító: 2 453 114

IDÉZET(Kumpir @ 2017-06-02 18:36) *
Vagyis drágább lenne a posta, mint a termék. Nekem ez így nem éri meg.

Szerintem eladónak úgy kellene feladnia, ahogy én kérem.

Mi a véleményetek, kinek van igaza?

Szerintem az eladónak van igaza. Legalábbis azt vettem ki ebből a történetből, hogy az eladó feltüntette a szállítási lehetőségeket, te pedig újabb javaslatokkal álltál elő, ami számára nem felel meg. Ebben az esetben itt ért véget a történet.
Ha valami megér 990 Ft-ot, talán megér még 90Ft-tal többet is. Vagy el kell engedni. Vagy esetleg felemelhetné a termék árát az eladó 1200 Ft-ra és máris sokkal kevesebb lenne a posta, mint a termék.
Az eladónak nincs olyan kötelessége, hogy úgy kelljen eladnia, ahogy a vevő kéri. Csak megteheti, ha szeretné.

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2017-06-02 21:07
Létrehozva: #15

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(Kumpir @ 2017-06-02 18:36) *
Sziasztok!

Megvennék valamit, filléres dolog, 500 forint. Postaautomatát javasoltam az eladónak, ami 490 forint. De szerinte az nem jó, mert megbízhatatlan (nekem eddig semmi gondom nem volt vele), legyen egy másik postacég, ami 580 forint. Vagyis drágább lenne a posta, mint a termék. Nekem ez így nem éri meg.

Alaphelyzetben a terméklapon megadott szállítási módok kötelezőek az eladóra, és a vevőre.
Minden más szállítási mód közös megegyezés kérdése lehet, amit azért illik előre (tehát vásárlás, vagy licitálás előtt) tisztázni terméklapi üzenetekkel.

+Quote Post
Kumpir
hozzászólás 2017-06-02 18:36
Létrehozva: #16

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2017-06-02 18:34
Azonosító: 2 468 193

Sziasztok!

Megvennék valamit, filléres dolog, 500 forint. Postaautomatát javasoltam az eladónak, ami 490 forint. De szerinte az nem jó, mert megbízhatatlan (nekem eddig semmi gondom nem volt vele), legyen egy másik postacég, ami 580 forint. Vagyis drágább lenne a posta, mint a termék. Nekem ez így nem éri meg.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-05-23 12:57
Létrehozva: #17

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

9.-én utaltam. Tegnap írtam neki, hogy küldje el a RAG számot, mert tuti, hogy elkutyulódott valahol a cucc, vagy a pénzem nem ment át (egyszer jártam így is, igaz, visszautalásnál). Nagyon kedvesen válaszolt, hogy bocs, csak holnap adja postára. Nem is gondoltam, hogy van ennyire ráérős eladó a Vaterán. Én hüyle, töröm magam, hogy még aznap elküldjem, és ha csak másnap megy el, akkor már kellemetlenül érzem magamat. blink.gif
Ő az.
Ilyenkor felmerül bennem a kérdés, hogyha ezzel a nevemmel vásárolnék, akkor is ez lenne-e a bánásmód.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2017-04-20 19:25
Létrehozva: #18

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(torokszilvi @ 2017-04-20 18:31) *
Sziasztok!

Segítenétek,hogy licites terméken hogy vagy hol tudom a licitlépcsőt beállítani hogy ne tudjanak x összegig rám licitálni??????

Szia!
Gondolom egy maximális licitet szeretnél tenni valamire, akkor az X összeget írd be a "Te ajánlatod" utáni mezőbe. Ahová az van írva, hogy "Mennyit ér meg Neked".
(Elég egyszer megkérdezni, és takarékosabban bánj a kérdőjelekkel.)

A hozzászólást -svejku- szerkesztette a következő időpontban: 2017-04-20 19:27

+Quote Post
torokszilvi
hozzászólás 2017-04-20 19:25
Létrehozva: #19

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2011-05-09 10:47
Azonosító: 1 491 269

Sziasztok!

Segítenétek,hogy licites terméken hogy vagy hol tudom a licitlépcsőt beállítani hogy ne tudjanak x összegig rám licitálni??????

IDÉZET(torokszilvi @ 2017-04-20 18:31) *
Sziasztok!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-12-30 16:26
Létrehozva: #20

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(brunnerszikfrid @ 2016-12-30 13:40) *
Sziasztok!

Mi a helyzet,ha a megnyert terméket az eladó nem óhajtja átadni,mivel szerinte túl olcsón került leütésre?

Üdv!

Szia! smile.gif

Ezt nem teheti meg. Persze nem verheted ki belőle a cuccot, tehát két lehetőséged van:
1. Tudatod vele, hogy legyen kedves elolvasni az ÁFF ide vonatkozó részét:
3/4. A Felhasználó, mint eladó az általa feltöltött termék ellenértékeként az aukciós, vagy fix áras értékesítés során nyertes ajánlatnak számító leütési árat számíthatja fel.
3/5. A Felhasználónak a Vatera által működtetett online piactéren tett ajánlatai szerződéskötési nyilatkozatnak minősülnek.

Magyarul, köteles a kialakult áron átadni a cuccot. Amennyiben ezt nem teszi meg, te jelented az esetet a Vatera ÜSZ felé, és negatívan értékeled az aukciót.
Az is lehet, hogy ennyitől átadja, mert nem tudta ezeket idáig.

2. Ha ragaszkodik ahhoz, hogy nem adja át, akkor negatív értékeléssel tudod zárni az aukciót. Ebben az esetben mindenképpen mentsd el a levelezést, és ha bosszúnegatívot adna, akkor továbbítsd a biztonsag@vatera.comra. A visszakapott ticket számra tudsz hivatkozni, amikor kéred a fals értékelés törlését.

Igazából bele is nyugodhatsz abba, hogy nem kapod meg a cuccot, de szerintem nem ez lenne a helyes.smile.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2016-12-30 16:27

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

98 Oldal V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017-08-21 06:24