IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

91 Oldal V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Aukciózási Etikett, Mit illik, mit nem illik, mi a véleményetek?
VateraBenz
hozzászólás 2014-07-10 12:12
Létrehozva: #1

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2014-07-10 12:11) *
thank_you.gif

Értékeltem:)

good2.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-07-10 12:11
Létrehozva: #2

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-07-10 11:57) *
Mi köszönjük smile.gif
Lehet, hogy kedves és nem is csaló. Akkor sem ez a módja, gyűjtsön értékeléseket tisztességes adásvételekkel.

thank_you.gif

Értékeltem:)

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-07-10 11:57
Létrehozva: #3

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2014-07-10 11:53) *
Tegnap még ideiglenes volt az inaktiválás. Istenbizony semlegest akartam. És láttam, hogy van már három pozitív (tehát talált rá partnert) és Önöknek is pont azért írtam, mert az Ön által leírt opció jutott eszembe.
Köszönöm, azt adok. thank_you.gif De most szükségem volt a megerősítésre, mert amúgy kedves volt az illető.

Mi köszönjük smile.gif
Lehet, hogy kedves és nem is csaló. Akkor sem ez a módja, gyűjtsön értékeléseket tisztességes adásvételekkel.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-07-10 11:53
Létrehozva: #4

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-07-10 11:50) *
Kedves zejopy!

A leírt jelenség komoly veszélyt jelent mindannyiunk számára, mert a csalók is így szokták kezdeni.
Ha én így járnék, akkor az nagy negatívot jelentene. De ennek ennél a felhasználónál szerencsére már nincs olyan nagy jelentősége smile.gif

Tegnap még ideiglenes volt az inaktiválás. Istenbizony semlegest akartam. És láttam, hogy van már három pozitív (tehát talált rá partnert) és Önöknek is pont azért írtam, mert az Ön által leírt opció jutott eszembe.
Köszönöm, azt adok. thank_you.gif De most szükségem volt a megerősítésre, mert amúgy kedves volt az illető.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-07-10 11:50
Létrehozva: #5

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2014-07-10 06:41) *
Kedves Benz! smile.gif

Van egy ilyen eset. Ticket#2014070810001936
Nagyon gondolkodom, mert amúgy kedves volt, meg minden. De látom, az értékelések szaporodnak. Először semlegest szerettem volna adni, de nem tudom, hogy az elég-e. Nem tudom, ne legyen-e negatív. Ön mit adna? Tényleg kedves volt amúgy, sőt a termék árát (2 x 1 Ft huh.gif) is felajánlotta, hogy utalja. Egy biztos, a szöveges részben az lesz, ami történt.

Kedves zejopy!

A leírt jelenség komoly veszélyt jelent mindannyiunk számára, mert a csalók is így szokták kezdeni.
Ha én így járnék, akkor az nagy negatívot jelentene. De ennek ennél a felhasználónál szerencsére már nincs olyan nagy jelentősége smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-07-10 06:41
Létrehozva: #6

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kedves Benz! smile.gif

Van egy ilyen eset. Ticket#2014070810001936
Nagyon gondolkodom, mert amúgy kedves volt, meg minden. De látom, az értékelések szaporodnak. Először semlegest szerettem volna adni, de nem tudom, hogy az elég-e. Nem tudom, ne legyen-e negatív. Ön mit adna? Tényleg kedves volt amúgy, sőt a termék árát (2 x 1 Ft huh.gif) is felajánlotta, hogy utalja. Egy biztos, a szöveges részben az lesz, ami történt.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-06-26 18:40
Létrehozva: #7

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kedves Szabolcs!

Megkaptam az értékelést. Köszönöm. Nem szoktam visszakérdezni az értékelésre sosem, de furdalja az oldalamat a kíváncsiság, hogy vajon 5 db 1 Ft-os termék esetén milyen problémája lehetett az áru minőségével abban az esetben, amikor az áru hibái a terméklapon fel voltak tüntetve, le voltak fényképezve.
Üdv: Viktória

Elnézést kell kérnem az elrontott értékelésért,mert nem én vettem át a csomagot és arról kaptam tájékoztatást hogy a csésze aljakon nem zsolnay pecsét van.Hazaérve láttam hogy minden rendben.
Még egyszer elnézést kérek.Máskor személyesen is meggyőződőm az áru állapotáról és csak utána értékelem.
Szép napot

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-06-16 06:28
Létrehozva: #8

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Vásároltam. Már egyszer régebben is. Nem tetszett igazán a partner stílusa, de olcsón vettem jó dolgokat, tehát lenyeltem ezt a fajta különbözőséget. Mondjuk az kiverte nálam a biztosítékot, hogy a lebonyolítás végén felajánlotta, hogyha nem a Vaterán keresztül vásárolok, akkor engedményt ad. Sokáig nem is vásároltam, de aztán megint elszántam magamat. Pünkösd előtt csütörtök éjjel utaltam kb 6000 Ft-ot, amit pénteken egészen biztosan megkapott. Mivel a levelemre nem válaszolt, szerdán megkérdeztem, hogy megkapta-e a pénzt. (Akkor válaszolt.) Egész múlt héten vártam a cuccot, hiába. Mindeközben a FB-on folyamatosan postolt, tehát gépnél volt. Nem írtam, mert tudom, hogy hozzám képest lassú. Ma reggel azonban elszállt az agyam. Jött egy levél tőle, amiben megkérdezte, hogy elküldte-e a cuccot. Megírtam, hogy még sajnos nem kaptam meg. Erre megint írt, hogy bocs, de nem jó az egyik áruja, küld helyette másikat. A baj csak az, hogy én nem azt vásároltam, amit nem akart elküldeni. Pánikszerűen bementem a személyesbe és bemásoltam neki, hogy mit vásároltam tőle, nehogy mást küldjön.
Sajnos kiakadtam. Eleve a jutalékkikerülési szándéka idegesít. Az nagyon nem tetszik, hogy a FB-on folyamatosan kibeszéli a vevőit eléggé ronda stílusban, nem tetszett, hogy nem válaszolt, de ez a ma reggeli betette a kaput. Rendszeresen vásárolnak tőle ismerőseim Vaterán kívül, mindig elmarad valami, helyette ajándékot küld, van amit hetek múlva küld utólag. Sajnos most ő veszített egy visszatérő vevőt. Rendszeresen vásároltam volna tőle, de ezek után nem fogok. Nem akarom a nevét megadni, mert jelentősége nincs, amúgy is nagy eladó. El kellett gondolkodnom azon, hogy vajon miért jók (viszonylag) az értékelései. Csak arra tudok gondolni, hogy azért, mert mindig küld ajándékot, ezért a vásárlóinak nincs képük rossz értékelést adni.
Persze biztosan van akit ez nem zavar. Nekem nagyon nem tetszett. Nyilván ez is egy aukciózási forma.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2014-06-16 06:31

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-06-10 16:10
Létrehozva: #9

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Olyan jó volt! Elkészítettem a csomagot, megírtam a fizetési infókat és nem jött a pénz. Ráírtam a vevőre, erre visszaírta, hogy elnézést, kiment a fejéből és máris utal, köszöni, hogy szóltam. Ez mekkora! Nem nyomja a süketet, nem hazudozik össze-vissza, nem hárít, hanem elnézést kér és utal. Komolyan mondom, üdítő volt. Amúgy meg nem haragudtam, gondoltam, hogy ebben a melegben mindenféle dolgok előfordulnak. De ez jó volt tényleg.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-06-03 21:12
Létrehozva: #10

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2014-06-03 20:50) *
Ez egy jó post.

thank_you.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-06-03 20:50
Létrehozva: #11

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-06-03 20:12) *
Az Ügyfélszolgálat ...

Ez egy jó post.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-06-03 20:12
Létrehozva: #12

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(bakossanyi60 @ 2014-06-03 19:14) *
Sajnos megvolt az első és szerintem utolsó (mert kilépek) rossz tapasztalatom a Vaterán!
Egy sikeres vásárlás után az eladó úgy döntött, hogy negatívval értékel, mert nem tetszett valami menet közben. ( Konkrétan az, hogy mivel MPL postacsomagként hirdette a szállítást én ragaszkodtam ehhez, ő viszont csak ajánlott levélként volt hajlandó elküldeni). A negatívot megelőző 3 kérdésre is hamis válaszokat adott, mégis a Vatera ügyfélszolgálata azt mondja, ez van. Kértem áfás számlát is, lévén kereskedő az eladó (szerintem) mivel jelenleg is 940 terméket hirdet és előtte már 1500-at eladott. Természetesen megtagadta ezt is. A Vatera ebben az esetben is az írta, hogy nem avatkozhat közbe.
Szeretnék hozzászólást, hozzáállást, hogy a jövőben ne fordulhasson olyan elő, hogy bárki negatívot adhasson akkor is, ha az adás-vétel létre jött! Nem nagy ügy, tudom. De elvi kérdés és én fontosnak tartom a fair elbánást!

Az Ügyfélszolgálat többszöri kérésére sem küldte be az eladóval folytatott levelezést, tehát a leírtakat semmivel sem tudta alátámasztani. Így értelemszerűen nincs lehetőség az értékelés törlésére sem. Ha ennyire elégedetlen volt, akkor miért készített valótlan (pozitív) értékelést?

Az ön által egyoldalúan ismertetett történet alapján is igaz:
- a terméklapon az olvasható, hogy nincs számlaadás. Ezt ön a licitjével tudomásul vette, így utólag megalapozatlanul követelt számlát az eladótól.
- ragaszkodhatott volna a terméklapon feltüntetett szállítási módhoz, vagy ha az eladó ezt megtagadta, akkor elállhatott volna az adásvételtől. Nem tette, így elfogadta az eladó álláspontját.
- a terméklapon feltüntetett MPL postacsomag díja 1190 Ft. Ha az eladó ennek ellenére ragaszkodott az ajánlott küldeményhez, akkor azzal ön járt jól. Ugyanis a legdrágább ajánlott küldemény a postai díjszabás szerint 1185 Ft.
- az értékeléssel a felek nem (csak) azt jelzik, hogy az adásvétel létrejött-e. Idézet a segítség menüből:

"Negatív értékelést csak legvégső esetben ajánlott adni, akkor, ha a partnerek minden tőlük telhető lépést megtettek az adásvétel sikeres lebonyolítása érdekében, de elégedetlen volt a tranzakció lebonyolításával és komoly gondok voltak a folyamatokban. Az értékelés szövege legyen tényszerű, tárgyilagos és kerülje a személyeskedést! "

Sajnálatos, hogy a személyeskedést ennek ellenére sem sikerült elkerülni.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-06-03 20:02
Létrehozva: #13

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(bakossanyi60 @ 2014-06-03 19:14) *
Sajnos megvolt az első és szerintem utolsó (mert kilépek) rossz tapasztalatom a Vaterán!
Egy sikeres vásárlás után az eladó úgy döntött, hogy negatívval értékel, mert nem tetszett valami menet közben. ( Konkrétan az, hogy mivel MPL postacsomagként hirdette a szállítást én ragaszkodtam ehhez, ő viszont csak ajánlott levélként volt hajlandó elküldeni). A negatívot megelőző 3 kérdésre is hamis válaszokat adott, mégis a Vatera ügyfélszolgálata azt mondja, ez van. Kértem áfás számlát is, lévén kereskedő az eladó (szerintem) mivel jelenleg is 940 terméket hirdet és előtte már 1500-at eladott. Természetesen megtagadta ezt is. A Vatera ebben az esetben is az írta, hogy nem avatkozhat közbe.
Szeretnék hozzászólást, hozzáállást, hogy a jövőben ne fordulhasson olyan elő, hogy bárki negatívot adhasson akkor is, ha az adás-vétel létre jött! Nem nagy ügy, tudom. De elvi kérdés és én fontosnak tartom a fair elbánást!

Ha "kilépsz", akkor nem oldasz meg semmit. Szokatlan, hogy az ÜSZ bennhagyta a negatívot. Két dolog lehetséges szerintem:
1. Nem tudtad egyértelműen bizonyítani, hogy végig korrekt voltál.
2. Nem megfelelő módon tálaltad a problémát.
Tudomásom szerint egyébként az eladónak kötelessége az általa megadott módon küldeni az árut, hacsak ettől eltérő megegyezés nem történik. Viszont nem tudom, hogyan lehetne itt az igazságot bizonyítani. Nem tudom, mivel verted ki a biztosítékot, hogy a pozitív értékelésre negatívot adott. Amúgy extrém esetben lehet létjogosultsága annak, hogy létrejött üzlethez negatív társuljon.
A számla elmaradása nem a Vatera hatásköre. Erre nekik nincs rálátásuk, lehetőségük és jogosultságuk. Amúgy a terméklapon ott van megjelölve, hogy nincs számlaadás. Arra meg neked nincs jogosultságod, hogy eldöntsd valakiről, hogy kereskedő-e, vagy sem.
Én innen kívülről úgy látom, hogy nem lehetett könnyű ez az adásvétel egyikőtök számára sem. A negatív értékelést túlzásnak érzem, de fel tudom tételezni, hogy túlmentél egy olyan lélektani határon, amikor az eladó már inkább azt mondja, hogy inkább én fizetek, csak legyen vége. Vannak dolgok, amiket nem lehet megfizetni, és van olyan, amikor már úgy érezzük, hogy nincs az a haszon...
A terméklapot érdemes elolvasni. Frankón elképzeltem, ahogy elkezded a számlát kérni... Ne haragudj, te kértél véleményt.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
bakossanyi60
hozzászólás 2014-06-03 19:14
Létrehozva: #14

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-03 14:47
Azonosító: 141 140

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-05-21 12:54
Létrehozva: #15

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Most dobtam egy hátast, már nagyon régen csodálkoztam ennyire:
Szia Viktória!

Köszönöm hogy írtál!
Látom még hirdetsz 6db Spar matricát. ha megkérlek leveszed nekem és beleteszed ezeket is a borítékomba?
Én 11 nyert matricát számoltam meg ez a 6db lenne még. az összesen 17Ft.
...

Mert nagyon kedves, meg minden. És nap mint nap kérik ezt tőlem. De miért venném le abban az esetben, ha nem lennének ezzel eleve morális fenntartásaim? A 6 Ft-os forgalom jutalékának megspórolása érdekében? Vagy miért? Csak olvastam és nem értettem. huh.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-05-13 20:52
Létrehozva: #16

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(kimi0111 @ 2014-05-13 16:54) *
Üdv!

Előzetesen elmondanám, hogy 7 éve "vaterázok" minden komolyabb probléma nélkül.
Most pedig az történt velem, hogy egy vásárló leütött egy általam hirdetett könyvcsomagot. A könyvek kitűnő újszerű állapotúak voltak a hirdetésben leírtaknak megfelelően.A vevő szomszédja vette át a csomagot amit számomra érthetetlenül azonnal a kézbesítő előtt felbontotta, állítólag jegyzőkönyv is készült. A vevő ezután reklamált, hogy a könyvek "mocskosak, rongyos... stb" állapotban vannak és kéri azonnal vissza a vételárat.Pedig még nem is látta a küldeményt.A reklamációja nem felel meg a valóságnak a mellékelt képein állításom szerint nem az általam küldött könyvek vannak lefényképezve.Ő feljelentéssel fenyeget.
Közöltem vele, hogy juttassa el számomra a készített jegyzőkönyv másolatát csatoljon képeket a jegyzőkönyv felvételekor készített fényképekről a még bontatlan csomagról ennek tudatában teljes mértékben kártalanítom. Ezt Ő megtagadta csak egy -két képet küldött a sérelmezett könyvekről de azt Én vitatom, hogy az általam küldöttek lennének.Ott tart a fenyegetőzésben, hogy idézem:"Nem polgári hanem büntető jogi feljelentést tett ill NAV és fogyasztó védelmi feljelentést" is emleget.Az adás vétel két magánszemély közt zajlott. 10.000 Forint alatti értékben.Szerintem ez csak üres fenyegetőzés de nem tudom esetleg valaki tud hivatalos-félhivatalos állásfoglalást adni.

Köszönöm.

Szia!
Nem hivatalos a véleményem és még csak nem is félhivatalos, de azért van (nekem mindig van). A dolog többrétegű és szerintem határozottan kellemetlen.
1. Magánszemélyként nem vagy köteles garanciát vállalni, tehát nincs visszavásárlási kötelezettséged.
2. Ez semmiképpen nem büntetőjogi eset.
3. A NAV felé akkor van kötelezettséged, ha üzletszerűen kereskedsz, ezt neked kell felmérned.
4. Ha "jófej" akarsz lenni és visszaveszed a könyvet, akkor küldje vissza előtte (a postaköltség az övé) és te visszautalsz.
Én nem szeretem a balhét, de nem vagyok benne biztos, hogy partner lennék a játékában.

Pár kérdés még:
1. Miért kellett felbontani? Sérült volt? Mert akkor nem a te ügyed, hanem a postáé.
2. Melyik neveddel történt ez? Mert nem látok nálad ilyet. Hitelesebb lenne kicsit, ha azzal a névvel írnál, amelyikkel a sérelem ért.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
kimi0111
hozzászólás 2014-05-13 16:54
Létrehozva: #17

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2014-05-13 16:49
Azonosító: 2 118 551

Üdv!

Előzetesen elmondanám, hogy 7 éve "vaterázok" minden komolyabb probléma nélkül.
Most pedig az történt velem, hogy egy vásárló leütött egy általam hirdetett könyvcsomagot. A könyvek kitűnő újszerű állapotúak voltak a hirdetésben leírtaknak megfelelően.A vevő szomszédja vette át a csomagot amit számomra érthetetlenül azonnal a kézbesítő előtt felbontotta, állítólag jegyzőkönyv is készült. A vevő ezután reklamált, hogy a könyvek "mocskosak, rongyos... stb" állapotban vannak és kéri azonnal vissza a vételárat.Pedig még nem is látta a küldeményt.A reklamációja nem felel meg a valóságnak a mellékelt képein állításom szerint nem az általam küldött könyvek vannak lefényképezve.Ő feljelentéssel fenyeget.
Közöltem vele, hogy juttassa el számomra a készített jegyzőkönyv másolatát csatoljon képeket a jegyzőkönyv felvételekor készített fényképekről a még bontatlan csomagról ennek tudatában teljes mértékben kártalanítom. Ezt Ő megtagadta csak egy -két képet küldött a sérelmezett könyvekről de azt Én vitatom, hogy az általam küldöttek lennének.Ott tart a fenyegetőzésben, hogy idézem:"Nem polgári hanem büntető jogi feljelentést tett ill NAV és fogyasztó védelmi feljelentést" is emleget.Az adás vétel két magánszemély közt zajlott. 10.000 Forint alatti értékben.Szerintem ez csak üres fenyegetőzés de nem tudom esetleg valaki tud hivatalos-félhivatalos állásfoglalást adni.

Köszönöm.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-05-13 11:50
Létrehozva: #18

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Laraanya_v @ 2014-05-13 09:21) *
...
Most szívem szerint leütném a terméket, és személyesen is belenéznék a két szép szemébe.. Kíváncsi lennénk, mit reagálna..
...

Ha leütnéd és nem vennéd át, akkor jogosan adna egy negatív értékelést. Ha meg leütnéd és megvennéd, akkor kénytelen lenne odaadni. Ha nem tenné, te értékelhetnél jogosan pirossal.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-05-13 10:39
Létrehozva: #19

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Sziasztok!

Igencsak kihozott a sodromból az egyik eladó.
...

Tisztelt Laraanya_v!

A jövőben legyen kedves mellőzni a díszítősornak beszúrt felesleges sorközöket.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2014-05-13 09:23
Létrehozva: #20

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-27 12:32
Azonosító: 1 417 184

Sziasztok!

Most szívem szerint leütném a terméket

Üdv.:Szabina

Üsd le és vedd meg biggrin.gif

A hozzászólást -cit1rom- szerkesztette a következő időpontban: 2014-05-13 09:27

+Quote Post

91 Oldal V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-07-25 18:01