IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

95 Oldal V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Aukciózási Etikett, Mit illik, mit nem illik, mi a véleményetek?
cit1rom
hozzászólás 2016-01-15 08:33
Létrehozva: #1

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-27 11:32
Azonosító: 1 417 184

IDÉZET(Haladjunk @ 2016-01-14 10:35) *
Sziasztok! Vásároltam egy telefont. Az eladó előre utalást kért. Utaltam. Jött a telefon bekapcsológomb nélkül hibásan. (Persze a vételt megelőzően rákérdeztem, hogy hibátlan e a telefon. Igen volt a válasz.) Visszaküldtem. Az eladó ígérte a telefon árának+postaköltségnek a visszautalását. (Persze utólag, átvételt követően.) Átvette, közben jött az értékelés link, ahol értékeltem az eladót "semleges"-ként, , mert ugye nem árt az ember, ha nem szükséges. Most jött az utalás, ahol csak a telefon árát küldte vissza. Módosítani szeretném az értékelést. Lehetséges ez? (Megjegyzés: Vannak emberek, akiknek a becsületük 1700 Ft-ba kerül, ez elszomorít.)

Nem te vagy az első, aki ígéret alapján értékel. Érdemes lett volna kivárni, amíg az utalás megérkezik, akkor még lett volna esély arra, hogy utalja a postaköltséget is.
Nem tudok olyan szokásról, hogy a vevőnek be kellene nyelni az eladó tévedése miatti kárt.
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-01-15 07:01
Létrehozva: #2

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

Sziasztok! Vásároltam egy telefont. Az eladó előre utalást kért. Utaltam. Jött a telefon bekapcsológomb nélkül hibásan. (Persze a vételt megelőzően rákérdeztem, hogy hibátlan e a telefon. Igen volt a válasz.) Visszaküldtem. Az eladó ígérte a telefon árának+postaköltségnek a visszautalását. (Persze utólag, átvételt követően.) Átvette, közben jött az értékelés link, ahol értékeltem az eladót "semleges"-ként, , mert ugye nem árt az ember, ha nem szükséges. Most jött az utalás, ahol csak a telefon árát küldte vissza. Módosítani szeretném az értékelést. Lehetséges ez? (Megjegyzés: Vannak emberek, akiknek a becsületük 1700 Ft-ba kerül, ez elszomorít.)

Utólag nem tudod rosszabbra értékelni az adásvételt. A szokás egyébként az, hogy a szállítást minden esetben a vevő fizeti, akkor is, ha az eladó volt a hunyó. Más kérdés, hogy ilyen esetben etikai szempontból mindenképpen neki illene ezt a költséget is állni, főleg azért, mert megígérte. Amúgy sem értem, mit gondolt. Külön rákérdeztél az állapotra. Hogy képzelte, hogy elküldi hibásan?
De igaza van svejkunak. Nem szabad értékelni. Amíg nem zárult le az adásvétel, addig ne. A határidőre figyelj, de ha probléma van, akkor az utolsó pillanatban ráérsz, és akkor a helyzettől függően éppen úgy, ahogy az ügyintézés áll.smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
svejku_t
hozzászólás 2016-01-14 19:50
Létrehozva: #3

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-03-23 11:58
Azonosító: 1 433 284

Módosítani szeretném az értékelést. Lehetséges ez?

Értékelés törlését/módosítását a Kapcsolatfelvételen keresztül kérheted.
Miért értékelted, mielőtt a pénzt vissza kaptad volna?

+Quote Post
Haladjunk
hozzászólás 2016-01-14 10:35
Létrehozva: #4

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-04-12 07:14
Azonosító: 2 166 493

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2016-01-13 17:51
Létrehozva: #5

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(renatamas @ 2016-01-13 13:50) *
Sziasztok!

Elég új vagyok itt. Mostanában kezdtem, gyerekkel vagyok itthon, szóval ráérek megpróbálni eladogatni, ami számunkra feleslegessé vált. A pénz jól jön kisbaba mellett smile.gif
Szóval a kérdésem, hogy van egy ajándék utalványom amivel egy bizonyos extrém sportot lehet igénybe venni, egy bizonyos összegű kedvezményre jogosít egyszeri alkalommal. Ezt én kaptam, de nem kívánok élni vele, de azt se szeretném, hogy elvesszen. Nem névre szóló.
Ezt aukcióra bocsáthatom szerintetek? Szabad ajándékutalványt árusítani?

Tisztelt renatamas!

Ha az utalvány valós értéket képvisel és nem csak az adott cég vagy szolgáltatás reklámozására szolgál, akkor nincs akadálya.
A feltöltött fotókon takarja ki az utalványon található elérhetőségeket.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
renatamas
hozzászólás 2016-01-13 13:50
Létrehozva: #6

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2016-01-13 13:40
Azonosító: 2 233 593

Sziasztok!

Elég új vagyok itt. Mostanában kezdtem, gyerekkel vagyok itthon, szóval ráérek megpróbálni eladogatni, ami számunkra feleslegessé vált. A pénz jól jön kisbaba mellett smile.gif
Szóval a kérdésem, hogy van egy ajándék utalványom amivel egy bizonyos extrém sportot lehet igénybe venni, egy bizonyos összegű kedvezményre jogosít egyszeri alkalommal. Ezt én kaptam, de nem kívánok élni vele, de azt se szeretném, hogy elvesszen. Nem névre szóló.
Ezt aukcióra bocsáthatom szerintetek? Szabad ajándékutalványt árusítani?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-12-25 12:27
Létrehozva: #7

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(MilitaryTradeR @ 2015-12-25 11:46) *
Minden levelezés meg van. A negatív értékelésen kívül semmit nem tehetek ha nem veszi vissza a készülékét?
A mobil telefonon van kb 2 cm-nyi pixel összefolyás ami fehér háttér mögött látszódó barna folt (egy új begynyi)
A tablet meg szerintem kontakt hibás mert egy ideig működik aztán lefagy, a telefon meg csak rezeg benne és a tab nem reagál az érintésre, sem bekapcsolásra.
Ezeket a hibák nem hiszem, hogy beleférnek a "hibátlan" kategóriába.. Lehet, hogy megbízható az eladó de tudtával, vagy tudta nélkül hibás terméket sózott rám, amit így nem adhatok oda mert ajándékba vettem volna, viszont használhatatlan. Nem kívánom firtatni a megbízhatóságát, mert korrektül gyorsan intézte.
Van valahol ahova panasszal fordulhatok ha esetleg nem venné vissza a termékét? Ezen tények tükrében ugye?

Bírósági feljelentést tudsz tenni.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
MilitaryTradeR
hozzászólás 2015-12-25 11:46
Létrehozva: #8

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2014-02-09 17:53
Azonosító: 2 096 333

Minden levelezés meg van. A negatív értékelésen kívül semmit nem tehetek ha nem veszi vissza a készülékét?
A mobil telefonon van kb 2 cm-nyi pixel összefolyás ami fehér háttér mögött látszódó barna folt (egy új begynyi)
A tablet meg szerintem kontakt hibás mert egy ideig működik aztán lefagy, a telefon meg csak rezeg benne és a tab nem reagál az érintésre, sem bekapcsolásra.
Ezeket a hibák nem hiszem, hogy beleférnek a "hibátlan" kategóriába.. Lehet, hogy megbízható az eladó de tudtával, vagy tudta nélkül hibás terméket sózott rám, amit így nem adhatok oda mert ajándékba vettem volna, viszont használhatatlan. Nem kívánom firtatni a megbízhatóságát, mert korrektül gyorsan intézte.
Van valahol ahova panasszal fordulhatok ha esetleg nem venné vissza a termékét? Ezen tények tükrében ugye?

IDÉZET(zejopy @ 2015-12-25 11:32) *
A termékleírás szerintem sokat elmond az eladóról. Ha nem korrekt, nem pontos, vagy esetleg igénytelen, akkor az jelent valamit. Ha mégis bizalmat szavaztál neki, akkor szerencsés lett volna, a vásárlás előtt a részletekről érdeklődni. Ezt nem azért mondom, hogy ebben a helyzetben még pocsékul is érezd magadat, csak a későbbi vásárlások szerencsésebb alakulása érdekében.smile.gif
A hibákat jelezni kell a terméklapon az eladónak, ez kötelessége lenne. Jogosan követeled vissza a pénzedet, csak a kérdés, hogy mennyire fog veled együttműködni a partner. Mindenesetre - ha még nem értékeltél - a kezedben van a negatív értékelés ígérete.
Minden levelet küldj a biztonsag@vatera.com-ra is, a visszakapott ticket számot tedd el. Mindent e-mailben intézz, hogy maradjon írásos nyoma.
Írd meg neki, hogyha nem kártalanít, negatív értékelést adsz neki.

Ez az:
http://mobil-telefon.vatera.hu/mobiltelefo...2171949323.html
Az eladó az értékelések alapján korrektnek tűnik. Talán meg tudtok egyezni.smile.gif

Most látom csak a terméklapos levelezést. Biztos a rejtett hiba? Megbízhatónak tűnik az eladó.

Mondjuk egy ilyen esetben nem annyira szeretnék az ÜSZ-os ember bőrében lenni.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-12-25 11:32
Létrehozva: #9

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(MilitaryTradeR @ 2015-12-25 10:42) *
Sziasztok!
Kérdésem lenne, vásároltam egy mobil telefont és tablet-et 60 ezer forint értékben, igen hiányos volt a leírása, de hibátlannak volt feltüntetve.
Fizettem, meg jött a csomag, kibontottam, próbálgattam, kiderült, hogy a tablet és a mobil is hibás. Jogosan követelhetem, hogy adja vissza a pénzem, miután vissza küldtem neki a hibás cuccát? Mert nem nagyon mutat rá hajlandóságot, hogy vissza vegye a termékét. Hivatkozhatok valamire? Úgy értem rejtett hibákkal kaptam meg a terméket, jogosan követelem az adás-vétel vissza fordítását?! Segítsetek! Köszönöm!

A termékleírás szerintem sokat elmond az eladóról. Ha nem korrekt, nem pontos, vagy esetleg igénytelen, akkor az jelent valamit. Ha mégis bizalmat szavaztál neki, akkor szerencsés lett volna, a vásárlás előtt a részletekről érdeklődni. Ezt nem azért mondom, hogy ebben a helyzetben még pocsékul is érezd magadat, csak a későbbi vásárlások szerencsésebb alakulása érdekében.smile.gif
A hibákat jelezni kell a terméklapon az eladónak, ez kötelessége lenne. Jogosan követeled vissza a pénzedet, csak a kérdés, hogy mennyire fog veled együttműködni a partner. Mindenesetre - ha még nem értékeltél - a kezedben van a negatív értékelés ígérete.
Minden levelet küldj a biztonsag@vatera.com-ra is, a visszakapott ticket számot tedd el. Mindent e-mailben intézz, hogy maradjon írásos nyoma.
Írd meg neki, hogyha nem kártalanít, negatív értékelést adsz neki.

Ez az:
http://mobil-telefon.vatera.hu/mobiltelefo...2171949323.html
Az eladó az értékelések alapján korrektnek tűnik. Talán meg tudtok egyezni.smile.gif

Most látom csak a terméklapos levelezést. Biztos a rejtett hiba? Megbízhatónak tűnik az eladó.

Mondjuk egy ilyen esetben nem annyira szeretnék az ÜSZ-os ember bőrében lenni.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2015-12-25 11:30

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
MilitaryTradeR
hozzászólás 2015-12-25 10:42
Létrehozva: #10

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2014-02-09 17:53
Azonosító: 2 096 333

Sziasztok!
Kérdésem lenne, vásároltam egy mobil telefont és tablet-et 60 ezer forint értékben, igen hiányos volt a leírása, de hibátlannak volt feltüntetve.
Fizettem, meg jött a csomag, kibontottam, próbálgattam, kiderült, hogy a tablet és a mobil is hibás. Jogosan követelhetem, hogy adja vissza a pénzem, miután vissza küldtem neki a hibás cuccát? Mert nem nagyon mutat rá hajlandóságot, hogy vissza vegye a termékét. Hivatkozhatok valamire? Úgy értem rejtett hibákkal kaptam meg a terméket, jogosan követelem az adás-vétel vissza fordítását?! Segítsetek! Köszönöm!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-10-20 06:04
Létrehozva: #11

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Sarko114 @ 2015-10-20 06:34) *
Sziasztok! Valaki tudna segíteni,hogy mi a teendő ,ha valaki leüt nálam valamit és utána email-ben variál a szállítással kapcsolatban. Egészen pontosan leütötte személyes átvételre és azóta alkudozik,hogy minél olcsóbb legyen a szállítás,már mindenbe bele mentem csak túl legyünk rajta,de nem utal.Előre is köszönöm a segítséget!

Szia! A személyes helyett kérhet mást, de csak olyat, ami a szállítási feltételeknél meg volt adva.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Sarko114
hozzászólás 2015-10-20 05:34
Létrehozva: #12

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-10-20 05:25
Azonosító: 2 211 413

Sziasztok! Valaki tudna segíteni,hogy mi a teendő ,ha valaki leüt nálam valamit és utána email-ben variál a szállítással kapcsolatban. Egészen pontosan leütötte személyes átvételre és azóta alkudozik,hogy minél olcsóbb legyen a szállítás,már mindenbe bele mentem csak túl legyünk rajta,de nem utal.Előre is köszönöm a segítséget!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-10-13 19:22
Létrehozva: #13

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2015-10-13 19:25) *
thank_you.gif friends.gif
Közben megoldódott! smile.gif 152.gif

Gratulálok! drinks.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2015-10-13 18:25
Létrehozva: #14

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 21:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(zejopy @ 2015-10-13 07:17) *
harilaci? A csillagrendszer bevezetése óta ki vagyunk ennek téve. Én hónapok óta csak 5 csillagot kapok, az átlagom mégsem javul, hiszen minél több az értékelés, annál több kell hozzá. Páran belepiszkoltak, de így már túl vagyok rajta. Nem érdekel. Az egyetemi diplomámban is van egy 4-es. Akkor rettenetesen kiborultam, de ma pont magasról teszek rá. Ne bántson ez a dolog. _olel.gif

thank_you.gif friends.gif
Közben megoldódott! smile.gif 152.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-10-13 06:17
Létrehozva: #15

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2015-10-12 22:41) *
Tegnap, egy teljesen mintaszerűen lebonyolított eladás után kapott részletes értékelésben 4 db 4-es fogadott. dontknow.gif
Természetesen kedvesen rákérdeztem, hogy mi volt a gond, válasz:
"Gond? Nem volt pozítívot adtam mindenre".
Akkor miért kaptam csak 4-csillagokat?
"Mindig 4 adok ha a fizetést követően nem kapok értékelést (ez jelen esetben részedről is elmaradt nem tudom miért) Mindig az eladónak kell először értékelni mivel hogy előre fizetünk és nem utánvétes a dolog."

Hát így jártam. sad.gif

harilaci? A csillagrendszer bevezetése óta ki vagyunk ennek téve. Én hónapok óta csak 5 csillagot kapok, az átlagom mégsem javul, hiszen minél több az értékelés, annál több kell hozzá. Páran belepiszkoltak, de így már túl vagyok rajta. Nem érdekel. Az egyetemi diplomámban is van egy 4-es. Akkor rettenetesen kiborultam, de ma pont magasról teszek rá. Ne bántson ez a dolog. _olel.gif
Azért kérdezz vissza annyit, hogy az áru minőségét mennyiben befolyásolja a te értékelésed leadása! Kíváncsi lennék a válaszra.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2015-10-13 06:18

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2015-10-12 21:41
Létrehozva: #16

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 21:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

Tegnap, egy teljesen mintaszerűen lebonyolított eladás után kapott részletes értékelésben 4 db 4-es fogadott. dontknow.gif
Természetesen kedvesen rákérdeztem, hogy mi volt a gond, válasz:
"Gond? Nem volt pozítívot adtam mindenre".
Akkor miért kaptam csak 4-csillagokat?
"Mindig 4 adok ha a fizetést követően nem kapok értékelést (ez jelen esetben részedről is elmaradt nem tudom miért) Mindig az eladónak kell először értékelni mivel hogy előre fizetünk és nem utánvétes a dolog."

Hát így jártam. sad.gif

+Quote Post
davidmaci92
hozzászólás 2015-08-07 14:11
Létrehozva: #17

zejopy vagyok:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-08-17 10:47
Innen: Veresegyház, medverezervátum
Azonosító: 706 366

IDÉZET(mezecske1 @ 2015-08-07 14:35) *
Szó szerint azt írta, hogy "a játékokat kimostam, de amint megszáradnak, küldöm vissza őket."

Mindegy, én is aludtam rá egyet, visszaírtam neki, hogy "Kérem küldd vissza a csomagot címemre, amennyiben a mosás nem károsította a játékokat, akkor utalom a vételárat, azaz a 3500 Ft-ot.

Azzal semmi gondom nem lett volna, ha azt mondja, hogy köszi, nem erre számítottam, visszaküldeném.....
Egyáltalán minek nyúl hozzá, ha nem akarja megtartani, meg a kimosom szó........mosógépbe tette?????smile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gif

Nagyon utálok egy már általam lezártnak hitt ügyet újramelegíteni.biggrin.gif Feladom és részemről letudva. Minden ott van a terméklapon, nem árulok zsákbamacskát. Ha utólag variálnak, akkor hirtelen megtelik a hócipőm. (zejopy vagyok, csak ez a másik nevem.)

--------------------
Nem azért hibáztál, mert többet adtál, hanem mert kevesebbet kívántál. Ha többet adsz, többet is követelhetsz.

+Quote Post
mezecske1
hozzászólás 2015-08-07 13:35
Létrehozva: #18

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-04-19 20:26
Azonosító: 1 122 166

IDÉZET(zejopy @ 2015-08-07 09:47) *
Most még frissebb fejjel átgondoltam. Lehet, hogy csak letakarította, de a helyzeten ez sem változtat. A terméklapon jelölted a garanciális beállításoknál, hogy nincs garancia. Mivel nem kereskedő vagy, hanem magánember, így a 8 napos visszavásárlási kötelezettséged sincs.
A levelezést mindenképpen tedd el addig, amíg az értékelést nem írja meg, mert biztosan nem pozitívval fog zárni, akkor pedig az ÜSZ-nak el kell küldened a töröltetés kérésekor.

Szó szerint azt írta, hogy "a játékokat kimostam, de amint megszáradnak, küldöm vissza őket."

Mindegy, én is aludtam rá egyet, visszaírtam neki, hogy "Kérem küldd vissza a csomagot címemre, amennyiben a mosás nem károsította a játékokat, akkor utalom a vételárat, azaz a 3500 Ft-ot.

Azzal semmi gondom nem lett volna, ha azt mondja, hogy köszi, nem erre számítottam, visszaküldeném.....
Egyáltalán minek nyúl hozzá, ha nem akarja megtartani, meg a kimosom szó........mosógépbe tette?????smile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-08-07 08:47
Létrehozva: #19

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(mezecske1 @ 2015-08-06 23:34) *
Köszönöm!!!!

Most még frissebb fejjel átgondoltam. Lehet, hogy csak letakarította, de a helyzeten ez sem változtat. A terméklapon jelölted a garanciális beállításoknál, hogy nincs garancia. Mivel nem kereskedő vagy, hanem magánember, így a 8 napos visszavásárlási kötelezettséged sincs.
A levelezést mindenképpen tedd el addig, amíg az értékelést nem írja meg, mert biztosan nem pozitívval fog zárni, akkor pedig az ÜSZ-nak el kell küldened a töröltetés kérésekor.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
mezecske1
hozzászólás 2015-08-06 22:34
Létrehozva: #20

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-04-19 20:26
Azonosító: 1 122 166

IDÉZET(zejopy @ 2015-08-06 23:16) *
Hát akkor tiszta sor.smile.gif Megnézte élőben és meggondolta magát. Más tévedésében nem kell partnernek lenned. Szerintem.

Köszönöm!!!!

+Quote Post

95 Oldal V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2016-02-09 14:46