IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

93 Oldal V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Aukciózási Etikett, Mit illik, mit nem illik, mi a véleményetek?
zejopy
hozzászólás Ma, 08:46
Létrehozva: #1

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(GoldenFairy @ 2015-03-28 13:03) *
Sziasztok!

Mi a véleményetek azokról a /viszonteladó/ partnerekről, akik azért vásárolnak nálatok, hogy sokkal drágább áron adják el ugyan azt a terméket (nem javított, nem átszerkesztett dologról van szó, á la nature ugyan úgy hirdetik meg, csak jóval többért, ja és a vásárlástól számított rövid időn belül)? blink.gif

Szia! smile.gif

Kezdő vaterás koromban én is etikátlannak éreztem a dolgot, pedig nem az. Ez egy gyerekbetegség, tedd magadat túl rajta! Örülj, hogy tőled megvették, az általad tervezett árat megkaptad érte, tehát igazából nincs probléma. Ha neki még van lehetősége, kedve a tárolással, FD-al dolgozni, akkor az az ő üzlete, már nincs hozzá senkinek semmi köze. Hisz a cucc már az övé. smile3.gif
Amúgy a kereskedelem viszonteladás. Mindenki megveszi valakitől és haszonnal továbbadja.
1. Még dolgozik vele (mert a tárolás, új terméklap, fényképezés, postázás is munka)
2. Kockázatot vállal.
3. Meglátott benne valamit, amitől tudja, hogy értékesebb, mint amit az előző tulajdonos kér, és bizony a tudás is érték, aminek Ft-ban megfizethető utóhatása van.smile.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: Ma, 08:49

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás Tegnap, 21:19
Létrehozva: #2

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(GoldenFairy @ 2015-03-28 12:03) *
Sziasztok!

Mi a véleményetek azokról a /viszonteladó/ partnerekről, akik azért vásárolnak nálatok, hogy sokkal drágább áron adják el ugyan azt a terméket (nem javított, nem átszerkesztett dologról van szó, á la nature ugyan úgy hirdetik meg, csak jóval többért, ja és a vásárlástól számított rövid időn belül)? blink.gif

Örülünk és visszavárjuk a vevőt, hiszen az általunk meghatározott áron megvette a termékünket.
Ahhoz meg nincs közünk, hogy mihez kezd vele angry2.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
svejku
hozzászólás Tegnap, 15:16
Létrehozva: #3

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 21:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(GoldenFairy @ 2015-03-28 12:03) *
Sziasztok!

Szia!
A vevő a megvásárolt termékkel azt csinál amit akar, ha el akarja adni, akkor meghirdeti, annyiért amennyiért akarja, nincs ezzel semmi gond, sem rövid időn, belül, sem később. Ha "sokkal drágábban" el tudja adni, akkor olcsón adtad. smile.gif
A terméklap másolása már más dolog, nem illik, de nem sokat tehetsz ellene, legfeljebb megkéred, hogy ne tegye. Képek lenyúlása ellen pedig a vízjellel lehet védekezni.

+Quote Post
GoldenFairy
hozzászólás Tegnap, 12:03
Létrehozva: #4

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2014-06-17 16:38
Azonosító: 2 129 211

Sziasztok!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás Tegnap, 10:51
Létrehozva: #5

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Lester75_a @ 2015-03-27 15:33) *
...
Persze tanultam a dologból,ezek után a rám licitáló adatlapját is megnézem.

Tisztelt Lester75_a!

Amennyiben szabálytalanságot észlel, kérjük a Kapcsolatfelvételen át vagy a terméklapon lévő szabálytalan aukció szövegre kattintva jelezze és a felelős kolléga indokolt, bizonyítható esetben megteszi a szükséges intézkedéseket.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-03-27 16:14
Létrehozva: #6

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Lester75_a @ 2015-03-27 15:33) *
Tisztelt Fórumozók!

Elnézést kérek,amiért nem olvasok vissza és esetleg volt már,vagy rossz helyre írtam.
...

Az önlicitnek erről a formájáról még nem olvastam itt a fórumon. Mindenképpen kreatív megoldás (ha tényleg önlicit), mert nem marad nyoma a külső szemlélődő számára, csak bent a rendszerben, a Vatera dolgozók tudják visszanyálazni.
Ha Benz esetleg törli a postodat, ne akadj ki, mert nagyon vigyáz arra, hogy a fórum ne az "új ötletek tárháza" legyen, legalábbis ne a csalóknak.
Mindenképpen javaslom, hogy írj az ÜSZ-nak, utána fognak nézni, mert a Vatera erre nagyon kényes.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Lester75_a
hozzászólás 2015-03-27 15:33
Létrehozva: #7

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-03-27 14:39
Azonosító: 2 162 593

Tisztelt Fórumozók!

Elnézést kérek,amiért nem olvasok vissza és esetleg volt már,vagy rossz helyre írtam.
Az lenne a kérdésem,mennyire általános a következő történet:

Termékre licitálva,a lejárat előtt 1-2 órával,új licit érkezik.Még a lélektani határon,újra licitálok. Később ugyanazon felhasználó újra emeli a tétet,ez idáig természetes,mivel az aukció erről szól.Még egyszer, fogcsikorgatva rálicitálok.Újabb emelés a másik oldalról.Itt feladom,így is többet emeltem,mint szerettem volna.A meglepetés akkor ér,amikor az aukció lejárta előtt pár perccel érkezik egy értesítő,hogy a rám licitáló licittörlést kért,ezért enyém a nyerő licit.Így ugyan enyém a termék,de magasabb áron.
Másodszor futok bele ebbe a "technikába".Kíváncsi voltam, megnéztem a rám licitálót: 0 darab adás-vétel,aznap regisztrált.Kérdésem:
Mi hajt egy ilyen felhasználót?
Jól tudom,hogy a licit törlést az eladó engedélyezi?
Ha igen,feltételezhetem e,hogy az eladó érdekében,tudomásával történik az ár feltornázása?(licitálunk-licitálunk,aztán,ha nem érkezik új emelés,gyorsan visszalépünk)
Esetleg csak én sejtek összeesküvést,ott ahol nincs is?

Természetesen nem nagy pénzekről van szó,de én amúgy is a vaterázásért és a licitálás izgalmáért vagyok itt.Elszomorít a dolog,hogy még itt is "ügyeskedőkkel" találkozik az ember.
Persze tanultam a dologból,ezek után a rám licitáló adatlapját is megnézem.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-03-22 07:21
Létrehozva: #8

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2015-03-21 22:13) *
Kedves zejopy!

Igen, ez továbbra is így van.

Köszönöm, már nem lehet tudni, hiszen elkezdték a fejlesztéseket talán, és akkor már bármi megtörténhet.smile.gif
Törölte a technikaiból robbanékony kollégánk postját. Nagyon remélem, hogy levélkét nem küldött. smiley-char124.gif Ne csodálkozzon, ha kap egy radírt ajándékba.punish.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2015-03-21 22:13
Létrehozva: #9

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2015-03-21 10:11) *
Ezt jól tudom? Nem változott?

Kedves zejopy!

Igen, ez továbbra is így van.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-03-21 10:11
Létrehozva: #10

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(lackezpapa @ 2015-03-21 08:10) *
Tisztelt Vaterás társak!
Szeretném megkérdezni, ha konkrét vásárlást követően a füle botját nem mozdítja az eladó az értékelés érdekében mit lehet tenni???

Majd értékel, az eladónak ugyanis nem tűnik el a személyes menüből az értékelésre váró aukció, legalábbis úgy tudom. (Kedves Benz! Ezt jól tudom? Nem változott?) Amúgy nem tudod kicsikarni belőle, ahogy fordított esetben az eladó sem tudja a vevőből.

IDÉZET(lackezpapa @ 2015-03-21 08:10) *
Valamint ha egy tőlem is csak értékelésért licitált és azt beteg gyerekkel kimagyarázott vevő korlátozva van mert becsapott másik vaterást egy használhatatlan több 10 ezer forintoss termékkel azzal az emberrel mit tegyek, addig rimánkodott, hogy jön és kp-ban fizet, hogy jóindulatból leadtam az értékelését, azóta a telefont sem veszi fel nekem meg az el sem adott termékért keleltt jutalékot fizetnem...
Mindkettőt szeretném a vateránál bejelenteni és ha lehet csalás miatt a saját értékelésemet visszavonatni. Mi ennek a módja?...

1223547606_87.gif blink.gif Nem értem. Miért értékeltél? Ha úgyis fizet készpénzben, akkor majd értékeled. Addig nem. Mit akarsz ezek után jelenteni a Vaterának? Hiszen értékeltél. A pozitív értékelést nem lehet rosszabbra változtatni, ez a szabály. Ha meg tudod, hogy valaki csak az értékelésért vásárol tőled, nagyon nagy hiba értékelni. Etikátlan a többi felhasználóval szemben. Szóval most jóindulatú voltál egy kétes felhasználóval, miközben átvertél két és fél milliót, akiknek a többsége korrekt. Mire volt ez jó? A legkevesebb, hogy kifizetted a jutalékot. Ha a szomszédom lennél, vagy az ismerősöm, akkor ennyivel nem úsznád meg. whip2.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
lackezpapa
hozzászólás 2015-03-21 08:10
Létrehozva: #11

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-03-21 08:02
Azonosító: 2 161 173

Tisztelt Vaterás társak!
Szeretném megkérdezni, ha konkrét vásárlást követően a füle botját nem mozdítja az eladó az értékelés érdekében mit lehet tenni???
Asus En8400GS SIlent 256 mb
Eladó: susano94(59)
92.75%
Termékkód: 2004503153

Valamint ha egy tőlem is csak értékelésért licitált és azt beteg gyerekkel kimagyarázott vevő korlátozva van mert becsapott másik vaterást egy használhatatlan több 10 ezer forintoss termékkel azzal az emberrel mit tegyek, addig rimánkodott, hogy jön és kp-ban fizet, hogy jóindulatból leadtam az értékelését, azóta a telefont sem veszi fel nekem meg az el sem adott termékért keleltt jutalékot fizetnem...
Mindkettőt szeretném a vateránál bejelenteni és ha lehet csalás miatt a saját értékelésemet visszavonatni. Mi ennek a módja?...

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2015-01-04 00:13
Létrehozva: #12

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 14:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(csmari494 @ 2015-01-03 15:04) *
Nagyon szépen köszönöm a választ és a tanácsot!
Boldog Új esztendőt és Üdv.

Szívesen. Önnek is boldog új évet! smile.gif

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
csmari494
hozzászólás 2015-01-03 15:04
Létrehozva: #13

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-01-03 09:34
Azonosító: 2 154 680

IDÉZET(vidaeff @ 2015-01-03 10:03) *
Jó reggelt!

Abban az esetben, ha a tranzakció nem jött létre és az eladó a tranzakciót követő 21 napon belül az értékelés leadásánál a sikerességre vonatkozóan nemleges választ adott, úgy a jutalék jóváírásra kerül egyenlegén (tehát nem kell azt megfizetni).

Tehát erre a határidőre célszerű figyelni. Mivel itt a jutalék sem inggomb, én próbálnék megállapodni a vevővel, hogy szándéka komolyságának megerősítése céljából küldjön foglalót. Mondjuk úgy nagyjából a jutaléknak megfelelőt. Így legalább az az összeg nem vész el, ugyanis a foglaló nem jár vissza, ha a vevő hibájából meghiúsul a szerződés.

(A feltöltési díjat és az esetleges kiemelések díját viszont mindenképp ki kell fizetni, tehát érdemes ezeket az összegeket - ha vannak ilyenek pl kiemelés - beemelni az elkért foglaló összegébe.

Sok szerencsét! smile.gif

Nagyon szépen köszönöm a választ és a tanácsot!
Boldog Új esztendőt és Üdv.

A hozzászólást -csmari494- szerkesztette a következő időpontban: 2015-01-03 15:06

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2015-01-03 10:03
Létrehozva: #14

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 14:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(csmari494 @ 2015-01-03 09:47) *
Sziasztok!
Kérdezni szeretnék, hátha ti tudjátok a választ, vagy ha nem, hol tudom megkérdezni.
Úgy tudom, ha valaki leüti a termékemet a hónap elején, de a pénz kifizetése a hónap végéig nem történik meg, így az értékelés sem, ahonnan kiderül, hogy az üzlet lényegében nem köttetett meg, a jutalékot akkor is felszámolják nekem. Azért kérdezem, mert tesómnak egyik majd 50ezer Ft-os árujára volna vevő, de csak valamikor hónap végén fizetne, fél a végén még sem venné meg, neki meg ki kéne fizetnie a jutalékot.
Légyszi, ha tudtuk válaszoljatok. Köszönöm!

Jó reggelt!

Abban az esetben, ha a tranzakció nem jött létre és az eladó a tranzakciót követő 21 napon belül az értékelés leadásánál a sikerességre vonatkozóan nemleges választ adott, úgy a jutalék jóváírásra kerül egyenlegén (tehát nem kell azt megfizetni).

Tehát erre a határidőre célszerű figyelni. Mivel itt a jutalék sem inggomb, én próbálnék megállapodni a vevővel, hogy szándéka komolyságának megerősítése céljából küldjön foglalót. Mondjuk úgy nagyjából a jutaléknak megfelelőt. Így legalább az az összeg nem vész el, ugyanis a foglaló nem jár vissza, ha a vevő hibájából meghiúsul a szerződés.

(A feltöltési díjat és az esetleges kiemelések díját viszont mindenképp ki kell fizetni, tehát érdemes ezeket az összegeket - ha vannak ilyenek pl kiemelés - beemelni az elkért foglaló összegébe.

Sok szerencsét! smile.gif

A hozzászólást -vidaeff- szerkesztette a következő időpontban: 2015-01-03 10:08

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
csmari494
hozzászólás 2015-01-03 09:47
Létrehozva: #15

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-01-03 09:34
Azonosító: 2 154 680

Sziasztok!
Kérdezni szeretnék, hátha ti tudjátok a választ, vagy ha nem, hol tudom megkérdezni.
Úgy tudom, ha valaki leüti a termékemet a hónap elején, de a pénz kifizetése a hónap végéig nem történik meg, így az értékelés sem, ahonnan kiderül, hogy az üzlet lényegében nem köttetett meg, a jutalékot akkor is felszámolják nekem. Azért kérdezem, mert tesómnak egyik majd 50ezer Ft-os árujára volna vevő, de csak valamikor hónap végén fizetne, fél a végén még sem venné meg, neki meg ki kéne fizetnie a jutalékot.
Légyszi, ha tudtuk válaszoljatok. Köszönöm!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-01-01 21:58
Létrehozva: #16

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Lajos65m @ 2015-01-01 19:51) *
Segítségeteket szeretném kérni, mert ez ez eladó nagyon átvert- Holnapgsm01(1062)- és hol lehetne ezt az eladót megleckéztetni v. kinél javasolni az eltiltását !!!

A Vatera szabályai szerint nem hiszem, hogy el lehetne tiltani. De írhatnál az átverésről és olvasd el a BVP-t, mert lehet, hogy a problémádat tudja orvosolni a Vatera. Na nem a vérbosszú szabályai szerint, hanem a BVP alapján.smile.gif
http://www.vatera.hu/segitseg/biztonsagos_...gram_bvp/61/326

Amúgy mikor vert át? Mert nem találok semmit ezzel kapcsolatban.
Ha a nevét csak úgy kikopiztad, akkor miért nem ezt látom: Holnapgsm01(1222)?

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Lajos65m
hozzászólás 2015-01-01 19:51
Létrehozva: #17

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2014-12-23 07:45
Azonosító: 2 154 550

Segítségeteket szeretném kérni, mert ez ez eladó nagyon átvert- Holnapgsm01(1062)- és hol lehetne ezt az eladót megleckéztetni v. kinél javasolni az eltiltását !!!

+Quote Post
mucus42
hozzászólás 2014-11-29 07:08
Létrehozva: #18

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 12:47
Innen: Budapest
Azonosító: 18

Jelentkezem mint "patkány", de koránt sem további üzletelés céljából laugh1.gif

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-11-28 17:56
Létrehozva: #19

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Gabi02 @ 2014-11-28 06:39) *
Sziasztok !

Én nem vagyok túl rég óta a vaterán de az azért megkérdezném , hogy az mennyire etíkus , hogy valaki nem licitál egy termékre
és az utolsó 10 másodpercben rám licitál nekem meg idő hiányában nincs ídőm reagálni rá !
Én ha az utolsó 10 percig nem licitálok akkor már nem is fogok de én már nem az első licitálást bukom el az ilyen
10 másodperces patkányok végett !

Ezt most nem mondja komolyan?! Ilyen emberek tényleg itt járnak közöttünk? Nem elég, hogy az utolsó másodpercekben licitálnak, de még üzletet is látnak benne? Ezzel elveszik a lehetőséget a tisztességes licitálók elől, akiknek ráadásul szüksége is lenne a termékre? Most nagyon szeretnék sok kérdőjelet használni, de sajnos a fórum szabályzata nem engedi...
Szomorú dolgok ezek. Bizonyos értelemben.

A következő patkányozásért (legendás empátiámat félretéve) kénytelen leszek megvonni a fórumra írási jogát.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2014-11-28 15:35
Létrehozva: #20

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 21:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(Gabi02 @ 2014-11-28 13:43) *
Köszönöm a vaálaszodat bár nem mindenkit sértetem meg csak azt a pár embert akire ez vonatkozik (10 napig semmi aztán az utolsó 10 másodpercben igen ,...
nem volt esélyem felül licitálni az ídő hiánya véget...kihasználta hogy végig nem licitált és az utolsó 10 másodpercben mond egy kicsivel nagyobb ajánlatot amire én ídő hiányában nem tudok válaszolni. Ne nevetess smile.gif

Csatlakozom a megsértett sunyi patkányok táborához, smile.gif de tényleg, mielőtt ilyen nagyon negatív jelzőkkel illeted a szabályosan, tisztességesen Vaterázókat, érdemes lenne áttanulmányozni ezt itt: http://www.vatera.hu/segitseg/index.php?hq...s+licit%E1l%E1s

+Quote Post

93 Oldal V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-03-29 21:49