IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

90 Oldal V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Aukciózási Etikett, Mit illik, mit nem illik, mi a véleményetek?
vidaeff
hozzászólás 2014-04-01 21:10
Létrehozva: #1

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(zejopy @ 2014-04-01 20:58) *
Igen, számomra is ez a megoldás tűnik kézenfekvőnek, bár nyilván érv a személyes átvétel, tehát lehetett volna kibúvó.

Lehetett volna, de éppen Tőled tanultam, ne kibúvókat keressünk és ezen a pályán az egyértelműen bizonyítható dolgok játszanak, a tények. Ő egyben talán hibázott, a kapkodó átvételben. Nem én voltam ott, itt a megbízott emlékezetére hagyatkozhatok. Állítólag siettek mindketten. Hmmm Én viszont kettőben. A nem jól szervezett átadásban - azelőtt is voltak zökkenők - és a nem körültekintő feltöltésben, tehát egy oda. Nálam volt a labda.

Viszont ebben a mostani ügyben alapos voltam. A nem könnyű szívvel adott nega előtt mindent mérlegre tettem, semmi nem szólt ellenem, és sajnos partnerem mellett sem.

A hozzászólást -vidaeff- szerkesztette a következő időpontban: 2014-04-01 21:11

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-04-01 20:58
Létrehozva: #2

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(vidaeff @ 2014-04-01 20:02) *
Játékkártya üzlet volt, ...

Igen, számomra is ez a megoldás tűnik kézenfekvőnek, bár nyilván érv a személyes átvétel, tehát lehetett volna kibúvó.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2014-04-01 20:02
Létrehozva: #3

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2014-04-01 07:02) *
Írd le, hiszen tanulságos lehet mindenkinek. smile.gif Én meg megyek értekezletre, pedig szívesebben lesném a személyes menümben a változást.

Játékkártya üzlet volt, személyes átvétellel. Akkoriban egyes holmikat nem mindig én adtam át, hanem megbízottam. Nem mondtam neki soha, hogy alaposan nézesse meg a vevővel az árut, magától értetődőnek tartottam. Hiba volt! A személyes átvételnek éppen egyik nagy előnye, a helyszínen lehet vizsgálódni, tisztázni félreértéseket, etc. Sajnos nem így esett, mert a vevő rohant, - minden rendben biztosan. Ezzel nem akarom a megbízottra, vagy a vevőre hárítani a felelősséget, ez az én üzletem és a segítségem hibája az én saram. Akkor nem is derült ki ez a nagy kapkodás, csak később. Mivel átvette, én aznap értékeltem pozitívan. Késett a viszont értékelés. Rákérdeztem. Ekkor írta, nincs meg egy lap az összeállításból. Megjelölte melyik. Az aukciós képen megvolt adott csoport számszerűleg, de az egyiknél csak a szél látszott, lehetett a vaklap is. Újabb hiba. Figyelmetlenség. Azt nem tudtam a képekből megállapítani, akkor megvolt-e mind a pakli, tehát elkeveredhetett nálam is. Sőt, talán meg sem volt. A lehetséges helyeket felforgattam, eredmény semmi. Ő azt írta, csak akkor vette ki a táskájából és sajnos nem volt meg. Bevallotta, az átvételnél nem nézte meg tételesen, de szerinte ő nem hagyhatta el. Tele voltunk feltételezésekkel, tény csak egy maradt. Én, az eladó elmulasztottam a kellő odafigyelést a feltöltésnél és az átadásnál. A többi találgatás. Ezt mérlegelve javasoltam a teljes vételár visszautalását és azt, hogy megtarthatja a torzó csomagot. Beérte volna a pénz felével is, de rögtön utaltam az egészet, jobbnak láttam így. Aztán értékelt pozitívan: Rendkívül korrekt partner!
Ezzel a történettel nem akarom magam naggyá tenni, mert szerintem nekem is így volt jobb, még ha anyagilag ez veszteséges boltocskának bizonyult. Tanulság? Talán csak annyi, némi jóindulattal, beszéljük meg hozzáállással a fiaskót is lehet enyhíteni. De a múltkori vevőmmel, aki márc. 15-e óta egy szóra sem méltat, nincs mit tennem. Csak két árva szót írt volna: elnézést kérek! Nem lett volna negatívja.

A hozzászólást -vidaeff- szerkesztette a következő időpontban: 2014-04-01 20:03

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-04-01 07:02
Létrehozva: #4

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2014-04-01 06:31) *
Szép reggelt! smile.gif
Természetesen nem, csak egy általános érvényűnek szánt bevezető a véleményem elé, semmi több. Van egy történetem az ilyen balul végződött üzletekkel kapcsolatban. Most be kell mennem a városba, de később szívesen elmondanám, ha érdekel. smile.gif

Írd le, hiszen tanulságos lehet mindenkinek.smile.gif Én meg megyek értekezletre, pedig szívesebben lesném a személyes menümben a változást.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2014-04-01 06:31
Létrehozva: #5

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2014-04-01 05:37) *
Ez kérdés lenne?

Szép reggelt! smile.gif
Természetesen nem, csak egy általános érvényűnek szánt bevezető a véleményem elé, semmi több. Van egy történetem az ilyen balul végződött üzletekkel kapcsolatban. Most be kell mennem a városba, de később szívesen elmondanám, ha érdekel. smile.gif

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-04-01 05:37
Létrehozva: #6

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2014-03-31 21:22) *
smile.gif Valóban nem kell mindenben egyetértenünk, de abban azért talán lehetünk közös nevezőn, hasznos ezeket a problémás eseteket megvitatni. ...

Ez kérdés lenne?

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2014-03-31 21:42
Létrehozva: #7

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar/Győr
Azonosító: 156 696

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-03-31 21:24) *
Egy márkaszervizben olvastam, hogy az elkészült készüléket X napig díjmentesen tárolják. Ha nem megy érte a tulajdonos, akkor utána nem túl baráti napi tárolási díjat számolnak fel mindaddig, amíg a tartozás el nem éri a készülék piaci árát. Akkor azt értékesítik és az ügy el van intézve.

good2.gif Ez szerintem teljesen rendben van. Ezt be kellett volna tennünk a termékleírásba. smile.gif
Az enyémek csak féléven túliak, és nem kell őket karbantartani, enni sem kérnek, de tényleg nem tudom meddig vagyok köteles kerülgetni, vigyázni rá.

IDÉZET(vidaeff @ 2014-03-31 21:31) *
..Szerintem jogszerűen el is birtokolhatnám..

No, pont ez érdekelne, értékhatár, idő?

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2014-03-31 21:31
Létrehozva: #8

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-03-31 21:24) *
Igen, én is bíztam benne erősen, hogy nem egy leselejtezett metró szerelvényről van szó mosking.gif
Egy márkaszervizben olvastam, hogy az elkészült készüléket X napig díjmentesen tárolják. Ha nem megy érte a tulajdonos, akkor utána nem túl baráti napi tárolási díjat számolnak fel mindaddig, amíg a tartozás el nem éri a készülék piaci árát. Akkor azt értékesítik és az ügy el van intézve.

biggrin.gif Igen, erről hallottam én is. Szerintem jogszerűen el is birtokolhatnám, de higgye el, nincs hozzá szívem. Meg aztán kapom a tárolási díjat, hisz használom évente egy-két alkalommal. mosking.gif Mivel ez a holmi az öröklétnek készült, van időm bőven, az állaga változatlan.

--------------------

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-03-31 21:24
Létrehozva: #9

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(vidaeff @ 2014-03-31 20:44) *
Azért a tárolás egy idő után picit terhes. ...

Igen, én is bíztam benne erősen, hogy nem egy leselejtezett metró szerelvényről van szó mosking.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2014-03-31 21:22
Létrehozva: #10

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2014-03-31 20:56) *
Nem kell egyetértenünk, de szerintem nem jogos a nega, mert az eladó visszautalt. Ráadásul ő a pénz beérkezése után azonnal értékelt, tehát nyilvánvalóan nem voltak tisztességtelen szándékai.
A pénzre pedig nem ráült, hanem továbbította a befolyt összeget, és bár tudjuk, hogy mi, akik befektetünk az áruba, nem szimpatizálunk ezzel a fajta kereskedelemmel, el kell fogadnunk, hogy ez így működik, és amíg van rá igény, addig van létjogosultsága. Ennek tükrében tehát nem ült a vevő pénzén és nem használta azt.

smile.gif Valóban nem kell mindenben egyetértenünk, de abban azért talán lehetünk közös nevezőn, hasznos ezeket a problémás eseteket megvitatni. De ez a történet sok sebből vérzik. Hogy a pénzt visszaadta, elemi dolog. Még szép! Rosszhiszeműséget én sem gyanítok, inkább oda nem figyelést. Ha a vállalt határidőre nem megy a dolog, akkor magától kellett volna elnézést kérő levél kíséretében a pénzt visszautalni. Sajnos ez távolról sem így volt. És még egy apróság! - Columbo hadnagy ilyenkor szokott az ajtóból, szivart tartó kezével a homlokához nyúlva az ajtóból visszafordulni. mosking.gif -
Hol az elpostázott árú?
Persze érdemel figyelmet a vevő is, mert tudnia kéne, ez kockázatos műfaj. Én gyakran veszek ilyesfélét, ennél drágábban, de rendes boltban, számlával garival, mert annyira nem vagyok gazdag, hogy ilyen olcsót vegyek és ekkora rizikót vállaljak.

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-03-31 20:56
Létrehozva: #11

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2014-03-31 20:44) *
Alaposan megnéztem mindkét üzletet. Nem kell őt keresztre feszíteni, de ez az eladó megérdemelte a negát. Nagyon is. mert nem mondott igazat és nem jól kezelte a hibát. El lehet felejteni dolgokat, - bár én a magam tekintetében elképzelhetetlennek tartom, de hagyjuk. Azért ő 31 munkanapig ült a vevő pénzén. (6600 Ft) Ha velem, mint eladóval esett volna ez, nagyon szerényen bocsánatot kérek és visszautalok magamtól minimum 7000 Ft-t! A vevő fizetett tranzakciós díjat, másutt kotlott a pénze. (A piacvezető távközlési szolgáltató egy hét csúszás után csak a felszólító levélért közel hétszáz ft-t kér!) És ezt az egészet megtetézi azzal, hogy a vevőnek kell visszakérnie a pénzét? Az értékelésre adott pimasz válasza meg egyenesen vérlázító.

Nem kell egyetértenünk, de szerintem nem jogos a nega, mert az eladó visszautalt. Ráadásul ő a pénz beérkezése után azonnal értékelt, tehát nyilvánvalóan nem voltak tisztességtelen szándékai.
A pénzre pedig nem ráült, hanem továbbította a befolyt összeget, és bár tudjuk, hogy mi, akik befektetünk az áruba, nem szimpatizálunk ezzel a fajta kereskedelemmel, el kell fogadnunk, hogy ez így működik, és amíg van rá igény, addig van létjogosultsága. Ennek tükrében tehát nem ült a vevő pénzén és nem használta azt.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2014-03-31 20:44
Létrehozva: #12

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-03-19 20:37) *
Vaterás szabály nincs. De szerintem jobban jár a tárolással, mint ha később a pénzt kellene visszaküldeni.

Azért a tárolás egy idő után picit terhes. Én ezt 2010 óta őrzöm a vevőm iránti kitartó hűséggel. Négy karácsonyi szezonban daráltam meg vele a magam és az ismerősök mákját. Karbantartom rendesen, múltkor visszaforrasztottam az indítókondi vezetékét, szóval nagyon vigyázok rá és erősen remélem, egyszer jelentkezik érte tulajdonosa. A vételárat még akkor kifizette, személyes átvételt ígért és azóta várom őt. Jó lenne ha karácsonykor jönne, sütnék neki beiglit is. mosking.gif

IDÉZET(zejopy @ 2014-03-31 18:42) *
Hogy mit? Nem tudja? (Dehogynem tudja.) Megmondjam? Nem elég a pénz visszaadása, az utána bevésett negatív, ami szerintem erős túlzás, ha valaki visszakapja a pénzét, de több kell. Keresztre feszíteni, meghurcolni, mert mi magunk sosem tévedünk, sosem rontunk el semmit, ezért nyilván nem kell megértőnek lenni.

Alaposan megnéztem mindkét üzletet. Nem kell őt keresztre feszíteni, de ez az eladó megérdemelte a negát. Nagyon is. mert nem mondott igazat és nem jól kezelte a hibát. El lehet felejteni dolgokat, - bár én a magam tekintetében elképzelhetetlennek tartom, de hagyjuk. Azért ő 31 munkanapig ült a vevő pénzén. (6600 Ft) Ha velem, mint eladóval esett volna ez, nagyon szerényen bocsánatot kérek és visszautalok magamtól minimum 7000 Ft-t! A vevő fizetett tranzakciós díjat, másutt kotlott a pénze. (A piacvezető távközlési szolgáltató egy hét csúszás után csak a felszólító levélért közel hétszáz ft-t kér!) És ezt az egészet megtetézi azzal, hogy a vevőnek kell visszakérnie a pénzét? Az értékelésre adott pimasz válasza meg egyenesen vérlázító.

A hozzászólást -vidaeff- szerkesztette a következő időpontban: 2014-03-31 20:45

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-03-31 18:46
Létrehozva: #13

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-03-31 18:45) *
kuss.gif

animal0018.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-03-31 18:45
Létrehozva: #14

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2014-03-31 18:42) *
Hogy mit? Nem tudja? (Dehogynem tudja.) Megmondjam? Nem elég a pénz visszaadása, az utána bevésett negatív, ami szerintem erős túlzás, ha valaki visszakapja a pénzét, de több kell. Keresztre feszíteni, meghurcolni, mert mi magunk sosem tévedünk, sosem rontunk el semmit, ezért nyilván nem kell megértőnek lenni.

kuss.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-03-31 18:42
Létrehozva: #15

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(cuki28 @ 2014-03-30 02:51) *
Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy a terméket nem küldő eladókkal szemben lehet-e valamit tenni?
...
Ami még figyelemre méltó, hogy utánam 2 héttel más is nyert liciten egy ugyanolyan terméket mint az enyém, és azt meg is kapta...

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-03-30 09:13) *
Mit szeretne még tenni? Az értékelést megírta, a pénzt visszakapta.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2014-03-31 18:43

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2014-03-21 21:18
Létrehozva: #16

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kissé kemény: 24 órán belül történjen meg a kifizetés, és átvétel. blink.gif

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-03-19 20:37
Létrehozva: #17

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(svejku @ 2014-03-19 18:18) *
Kifizetett, de el nem vitt árut meddig illik tárolni, meddig kell őrizgetnem? Van erre valami szabály, szokásjog?

Vaterás szabály nincs. De szerintem jobban jár a tárolással, mint ha később a pénzt kellene visszaküldeni.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2014-03-19 19:18
Létrehozva: #18

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kifizetett, de el nem vitt árut meddig illik tárolni, meddig kell őrizgetnem? Van erre valami szabály, szokásjog?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-03-11 12:55
Létrehozva: #19

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Milyen aktívak mostanában a gyerekek...
http://beta.vatera.hu/show_user.php?uid=33064309

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-03-07 08:13
Létrehozva: #20

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(bigiboy @ 2014-03-06 23:54) *
Kamu, de ha mégsem, akkor is vállalja ő a felelősséget a gyerek tetteiért és legyen annyira gerinces, hogy... Egyébként elharapódzott ez a "agyerekemvolt" stílus. Pont azért mert nincs retorzió....

Hát végül én semlegest adtam, ő viszont pozitívot. És ez azért eléggé normális dolog. Persze hogy kamu egyébként.smile.gif Az a rossz, hogy igazából azt is mondhatta volna, hogy elszámolta magát, meggondolatlan volt, vagy bármi. Többre értékeltem volna. De ezt is megértem, mert sokan túl kemények a tévedések megtorlásakor.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

90 Oldal V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-04-25 06:29