IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

99 Oldal V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Aukciózási Etikett, Mit illik, mit nem illik, mi a véleményetek?
burizs63
hozzászólás 2017-08-27 17:11
Létrehozva: #-159

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-09-16 22:29
Azonosító: 1 544 352

IDÉZET(Bigdept @ 2017-08-27 08:34) *
Nekem ebből az jött le, hogy ajánlottan kéri. Küldd el neki ajánlottan!

Ez csak az üres ajánlott boríték, hol van a termék ára?

IDÉZET(VateraBenz @ 2017-08-27 10:56) *
Várjon a hiányzó összeg átutalására. Majd ha hiányzik a termék a kedves vevőnek, akkor kénytelen lesz jelentkezni.

Köszönöm a választ.
Go to the top of the page

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2017-08-27 10:56
Létrehozva: #-158

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(burizs63 @ 2017-08-26 23:00) *
Mi tévő legyek?

Várjon a hiányzó összeg átutalására. Majd ha hiányzik a termék a kedves vevőnek, akkor kénytelen lesz jelentkezni.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Bigdept
hozzászólás 2017-08-27 08:34
Létrehozva: #-157

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-27 17:06
Azonosító: 964 053

IDÉZET(burizs63 @ 2017-08-26 23:00) *
Egy vevő liciten nyert 305 forintért egy terméket. Küldtem az emailt a számlaszámommal és írtam, hogy a termék 305 forint + a postaköltség ajánlottan 430, vagy elsőbbségivel 175 forint, válasszon. Pár nap múlva válaszolt : átutalt a számlámra 430 forintot. Erre én újra leírtam, hogy melyik két lehetőség közül válasszon és hogy a termékleírásban is szerepel, hogy ajánlottan postázok, vagy elsőbbségivel a vevő saját felelősségére. Azóta se kép , se hang, nem reagál. Mi tévő legyek?

Nekem ebből az jött le, hogy ajánlottan kéri. Küldd el neki ajánlottan!

--------------------
Az összes kerti vetemények közül a kóbászt szeretem a legjobban!

+Quote Post
burizs63
hozzászólás 2017-08-26 23:00
Létrehozva: #-156

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Sziasztok! Sajnos újra problémám adódott, szeretném a segítségeteket kérni. Egy vevő liciten nyert 305 forintért egy terméket. Küldtem az emailt a számlaszámommal és írtam, hogy a termék 305 forint + a postaköltség ajánlottan 430, vagy elsőbbségivel 175 forint, válasszon. Pár nap múlva válaszolt : átutalt a számlámra 430 forintot. Erre én újra leírtam, hogy melyik két lehetőség közül válasszon és hogy a termékleírásban is szerepel, hogy ajánlottan postázok, vagy elsőbbségivel a vevő saját felelősségére. Azóta se kép , se hang, nem reagál. Mi tévő legyek?

+Quote Post
burizs63
hozzászólás 2017-08-24 07:12
Létrehozva: #-155

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(webkereskedo @ 2017-08-23 21:56) *
A postán kell indítani keresést. Most már a tudakozvánnyal egy időben rendezik a kártérítést is, jelentősen lerövidült az ügyintézés ideje és egyszerűsödött az eljárás.
Mivel ez a posta és a címzett ügye, ezért feladóként mindig megvárom az eljárás végét. Már csak azért is, mert a posta csak akkor fizet, ha a címzett együttműködik és megállapítható, hogy nem vette át a küldeményt. Az esetek elég nagy százalékában az eljárás során előkerül a küldemény. Én nem küldök addig semmit amíg nem tisztázódik, mi a helyzet.

Köszönöm a választ smile.gif

IDÉZET(zejopy @ 2017-08-23 21:33) *
Érdemes megvárni a postai vizsgálat végét, bár én azonnal visszautalom az árat és a postaköltséget, de többek szerint nem vagyok normális. A posta utána úgyis nekem fizet, mert nálam van a feladóvevény.
Vagy ha teheted, küldj neki még egyet. Ez persze nem mindig megoldható.

Köszönöm a választ smile.gif

+Quote Post
webkereskedo
hozzászólás 2017-08-23 21:56
Létrehozva: #-154

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-04-11 21:52
Azonosító: 2 453 114

IDÉZET(burizs63 @ 2017-08-23 21:25) *
Sziasztok! Úgy néz ki , hogy eltűnt egy elsőbbségi ajánlott levelem. Mi a szokás ilyenkor, visszautaljuk a vevőnek a termék árát?

A postán kell indítani keresést. Most már a tudakozvánnyal egy időben rendezik a kártérítést is, jelentősen lerövidült az ügyintézés ideje és egyszerűsödött az eljárás.
Mivel ez a posta és a címzett ügye, ezért feladóként mindig megvárom az eljárás végét. Már csak azért is, mert a posta csak akkor fizet, ha a címzett együttműködik és megállapítható, hogy nem vette át a küldeményt. Az esetek elég nagy százalékában az eljárás során előkerül a küldemény. Én nem küldök addig semmit amíg nem tisztázódik, mi a helyzet.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-08-23 21:33
Létrehozva: #-153

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(burizs63 @ 2017-08-23 21:25) *
Sziasztok! Úgy néz ki , hogy eltűnt egy elsőbbségi ajánlott levelem. Mi a szokás ilyenkor, visszautaljuk a vevőnek a termék árát?

Érdemes megvárni a postai vizsgálat végét, bár én azonnal visszautalom az árat és a postaköltséget, de többek szerint nem vagyok normális. A posta utána úgyis nekem fizet, mert nálam van a feladóvevény.
Vagy ha teheted, küldj neki még egyet. Ez persze nem mindig megoldható.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2017-08-23 21:33

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
burizs63
hozzászólás 2017-08-23 21:25
Létrehozva: #-152

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-08-23 16:38
Létrehozva: #-151

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Remélem eléggé udvarias voltam:
Sajnos nem küldök sima levélként semmit, ezt három helyen írom, de megértem, ha néha elkerüli a vevők figyelmét. Ha a terméklapon megjelölt (ajánlott postázás) feltételekkel nem kéri az ingát, kérem jelezze, hogy az aukciót újraindíthassam. Köszönöm!

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-06-22 19:06
Létrehozva: #-150

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2017-06-21 09:29) *
De ez nekem nem megy. ...

... és ezért ma csodálkozva láttam, hogy nem húzott le. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-06-21 09:29
Létrehozva: #-149

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2017-06-20 22:55) *
Hogyne tudna, ne nézze meg rolleyes.gif

Igen, emlékszem, már javasolta és nagy erőfeszítéssel valameddig sikerült nem megnézni. De ez nekem nem megy. Szeretem tudni, kivel hogy állok. Egy ilyen esetben sem az számít, hogy kevesebb a csillag. A probléma az, hogy egy komoly erkölcsi instabilitással rendelkező ember bosszúból - azért mert én rendben vagyok ezen a téren - ilyen aljas módon üt vissza. Nem utolsó szempont az sem, hogy a Vatera nem a kicsinyes bosszúk kiélésének céljából vezette be ezt a funkciót. De mint tuggyuk (biggrin.gif) a konyhakés is alapból főzési tevékenységre lett kitalálva, mégis előfordul, hogy másra használják.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2017-06-20 22:55
Létrehozva: #-148

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(webkereskedo @ 2017-06-19 23:09) *
Nyugodtan leírható, a rendszer úgyis moderálja ;)

A rágógumira gondoltam - ahogy zejopy is ráérzett reggel mosking.gif

IDÉZET(zejopy @ 2017-06-20 06:25) *
És semmit sem tudok tenni...

Hogyne tudna, ne nézze meg rolleyes.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
lilaliba86
hozzászólás 2017-06-20 12:36
Létrehozva: #-147

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-01-01 12:58
Azonosító: 2 154 654

IDÉZET(zejopy @ 2017-06-20 11:27) *
Ma is bejött egy, kértem, a többit üsse le. Mondta, hogy jó, csak akkor kell jutalékot fizetnem.
A barátnőm szerint ki kellene írni a terméklapra, hogy szeretek jutalékot fizetni. Ez a perverzióm, ezzel számoljanak.laugh.gif

Kár, hogy NAV-nál nem ilyen a felfogás biggrin.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-06-20 11:27
Létrehozva: #-146

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Ma is bejött egy, kértem, a többit üsse le. Mondta, hogy jó, csak akkor kell jutalékot fizetnem.
A barátnőm szerint ki kellene írni a terméklapra, hogy szeretek jutalékot fizetni. Ez a perverzióm, ezzel számoljanak.laugh.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-06-20 06:25
Létrehozva: #-145

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2017-06-19 22:56) *
Erről egy szó jutott eszembe, viszont ezt moderátorként nem lenne ildomos leírnom.
Ezért csak utalnék rá, szerepel benne a "rágó" karaktersor mosking.gif
Tiltólista és rá három réteg beton.

A legszebb az egészben, hogy amikor megkapta a cuccot és értékelni fog, akkor szépen lehúzza a részletest. És semmit sem tudok tenni, mert pozitívat ad, amúgy pedig nem visszanézhető, hogy ő húzott le. Ráadásként minden telefonon zajlott. Tehát semmi sincs a kezemben. A fiam pont ugyanígy járt, csak mivel neki kevés az eladása, sokkal nagyobb kárt okozott neki az a vevő.
Rágógumi? Rágócsont? Csáprágó? Találgatok, találgatok, de sehogy sem bírok rájönni. biggrin.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
webkereskedo
hozzászólás 2017-06-19 23:09
Létrehozva: #-144

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-04-11 21:52
Azonosító: 2 453 114

IDÉZET(VateraBenz @ 2017-06-19 22:56) *
Erről egy szó jutott eszembe, viszont ezt moderátorként nem lenne ildomos leírnom.

Nyugodtan leírható, a rendszer úgyis moderálja ;)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2017-06-19 22:56
Létrehozva: #-143

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2017-06-19 14:09) *
Én vagyok a a világ dolgaiban kevésbé tájékozott:). Ez nem kérdés. Felhívott a vevő telefonon. ...

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-06-19 14:32
Létrehozva: #-142

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(lilaliba86 @ 2017-06-19 14:21) *
Maxi respect. Bár a bérlet frappáns (jót nevettem rajta). Van úgy, hogy vasárnap hajnalban (5 óra) járok helyi járati busszal. Mindig azon gondolkodom, hogy mekkora a világ dolgaiban kevésbé tájékozott:) vagyok, mert megveszem 2x250 Ft-ért a buszjegyet, pedig úgyse jön ellenőr hajnalban. Aztán ugyanazt végigpörgetem magamban, mint te, hogy de kell a busztársaságnak, meg lehet pont ennyi kell egy mozgássérült-barát busz beszerzéséhez, stb. Gondolom ez nem így van, de remélem mégis.

Persze, és az is persze, hogy egy csomó nagy jutalom van a közlekedési vállalatoknál is kifizetve, és az is persze, hogy a pénzt fizetjük (itt is, ott is), de az elköltésükbe nem nagyon szólhatunk bele. De itt legalább kapunk érte. Egy csomó olyan kiadás van, amiért nem kapunk semmit, szó szerint semmit, de kell. Itt azért van egy felület, ahová mindenki bármennyit feltölthet, a felső határ a saját korlát (anyagi, teljesítménybeli, árumennyiség). És ne felejtsük el, hogy a mi kedvünkért egy csomót fejlesztenek. És még valami ... biggrin.gif ... muszáj jól csinálniuk (ellentétben a politikai vezetőkkel), mert ha elszúrják, felkopik az álluk, mert tönkremegy a Vatera és nekik sem lesz munkájuk. Azt hiszem, ennél nagyobb fedezet nem kell. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
lilaliba86
hozzászólás 2017-06-19 14:21
Létrehozva: #-141

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-01-01 12:58
Azonosító: 2 154 654

IDÉZET(zejopy @ 2017-06-19 14:09) *
Én vagyok a a világ dolgaiban kevésbé tájékozott:). Ez nem kérdés. Felhívott a vevő telefonon. Egy cuccot vett. Elkezdett kérdezgetni, látott fém dobozokat, hogy azok megvannak-e még. Egy részük igen, azokat vissza tudom tölteni. Kaptam a tollat, diktálta a számokat. Mondtam, hogy máris átnézem, aztán ami megvan visszateszem, mivel többet vesz, kedvezményes áron. Már a beszélgetés elején pedzegetett, de nem vettem róla tudomást, gondoltam ennyi jelzés elég, hogy elengedje az irányt, de nem tette. Küldjem el Vaterán kívül, nem kell nekik fizetni. Nézzem meg az értékeléseit, teljesen rendben vannak. Mondtam, hogy ebben az esetben nem én kockáztatok, hanem ő, mert nincs biztonsága, fizet és én megtehetem, hogy nem küldök semmit. De csak kötötte az ebet. És hogy ő nem ér rá állandóan a gép előtt ülni, nem akar vele vacakolni, különben is, nem érti mit problémázom (én problémázom?!?!?!?!), minden eladóval meg lehet ezt beszélni rendesen. Mondtam neki, hogy ha a buszra felszállok, akkor is veszek jegyet. Ha 14x szállok fel, akkor 14x veszek jegyet. Azt mondta, hogy van bérlet. Mondtam, a Vaterán nincs bérlet.
Nem értette az istennek sem, de tényleg. Próbáltam elmagyarázni, hogy kapjuk a felületet, ezt ki kell fizetni, mert használjuk. Erre azt mondta, a Vatera nem Isten. Jézus, sőt Lyézus, nem igazán értettem, ez hogy jön ide. Akkor mondta, hogy a két borotvát is adjam oda olcsóbban Vaterán kívül, mert vannak rajta korrózió nyomok. Mondtam neki, ennek ez az ára, szerintem ha nem tetszik, akkor inkább ne vegye meg.
Utána megint tekert egyet, érdeklődött a bankom felől. Mondom neki CIB. Az nem jó, mert Jászberényben nincs CIB. És elkezdte sorolni a bankokat, hogy neki mi lenne a jó. Mondom neki, hogy CIB van. De ő nem akarja az utalást, befizetni akar, mert hónap végén a felesége ellenőrzi a kimutatást és nem akarja, hogy lássa, mennyit költött a Vaterán. Na itt már tele volt a pöttyös tunikám az egész témával. Mondtam neki, nincs OTP, CIB van. Feltegyem-e a dobozokat, vagy ne. Azt mondta, ne tegyem fel, küldjem az egy cuccot. Megszívtam pár ezer Ft-tal, de ez a kisebbik baj. Olyan szinten felhúztam magamat, mint már régen nem és ráadásul a teljes indulatkitörésemet vissza kellett dugaszolnom, mert a vevővel szépen kell beszélni. Szóval háborog a lelkem.

Elmondanám, - és hangsúlyoznám, hogy magasról teszek rá, ha valaki nem ért velem egyet - a jutalék és feltöltési díj befizetése az, ami fenntartja a piacot. Minden egyes elcsalt jutalék a mi esélyeinket rontja, mert annyival kevesebb jut vissza a Vaterába-Vaterára, ergo kevesebb lesz fejlesztésre, piackutatásra, öreganyámkínjára. Tehát az, aki belemegy a jutalékkijátszásba, vagy eleve ezzel a szándékkal indít aukciót, az mindenkinek az esélyét rontja, vevőét és eladóét egyaránt. Nem cseles és talpraesett, nem jófej és rugalmas, hanem csaló, aki egy nagyobb közösség érdekei ellen tesz, közvetve saját maga ellen is (bár ez nem teljesen igaz, mert vagyunk jópáran, akik nem csalunk, mi fedezzük a kis huncutok játszadozásait is).

Egy költői kérdést még felteszek, bár ezt a témát már többször ideborítottam, ne csak bennem keltsen disszonáns érzéseket. Vajon aki a Vaterával inkorrekt módon jár el, az hogy fog eljárni a partnereivel? Mitől lenne más?

És végül egy apróság, bár tudom, sokaknak elavultnak tűnhetek. Becsület. Ha csak ennyi van jelen, semmi több, ha az előző bekezdések tartalmával valaki nincs tisztában, mert nem látja át a rendszert, akkor ez az egy szó - szerintem - éppen eléggé irányadó lehet.

Maxi respect. Bár a bérlet frappáns (jót nevettem rajta). Van úgy, hogy vasárnap hajnalban (5 óra) járok helyi járati busszal. Mindig azon gondolkodom, hogy mekkora a világ dolgaiban kevésbé tájékozott:) vagyok, mert megveszem 2x250 Ft-ért a buszjegyet, pedig úgyse jön ellenőr hajnalban. Aztán ugyanazt végigpörgetem magamban, mint te, hogy de kell a busztársaságnak, meg lehet pont ennyi kell egy mozgássérült-barát busz beszerzéséhez, stb. Gondolom ez nem így van, de remélem mégis.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-06-19 14:09
Létrehozva: #-140

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Én vagyok a a világ dolgaiban kevésbé tájékozott:). Ez nem kérdés. Felhívott a vevő telefonon. Egy cuccot vett. Elkezdett kérdezgetni, látott fém dobozokat, hogy azok megvannak-e még. Egy részük igen, azokat vissza tudom tölteni. Kaptam a tollat, diktálta a számokat. Mondtam, hogy máris átnézem, aztán ami megvan visszateszem, mivel többet vesz, kedvezményes áron. Már a beszélgetés elején pedzegetett, de nem vettem róla tudomást, gondoltam ennyi jelzés elég, hogy elengedje az irányt, de nem tette. Küldjem el Vaterán kívül, nem kell nekik fizetni. Nézzem meg az értékeléseit, teljesen rendben vannak. Mondtam, hogy ebben az esetben nem én kockáztatok, hanem ő, mert nincs biztonsága, fizet és én megtehetem, hogy nem küldök semmit. De csak kötötte az ebet. És hogy ő nem ér rá állandóan a gép előtt ülni, nem akar vele vacakolni, különben is, nem érti mit problémázom (én problémázom?!?!?!?!), minden eladóval meg lehet ezt beszélni rendesen. Mondtam neki, hogy ha a buszra felszállok, akkor is veszek jegyet. Ha 14x szállok fel, akkor 14x veszek jegyet. Azt mondta, hogy van bérlet. Mondtam, a Vaterán nincs bérlet.
Nem értette az istennek sem, de tényleg. Próbáltam elmagyarázni, hogy kapjuk a felületet, ezt ki kell fizetni, mert használjuk. Erre azt mondta, a Vatera nem Isten. Jézus, sőt Lyézus, nem igazán értettem, ez hogy jön ide. Akkor mondta, hogy a két borotvát is adjam oda olcsóbban Vaterán kívül, mert vannak rajta korrózió nyomok. Mondtam neki, ennek ez az ára, szerintem ha nem tetszik, akkor inkább ne vegye meg.
Utána megint tekert egyet, érdeklődött a bankom felől. Mondom neki CIB. Az nem jó, mert Jászberényben nincs CIB. És elkezdte sorolni a bankokat, hogy neki mi lenne a jó. Mondom neki, hogy CIB van. De ő nem akarja az utalást, befizetni akar, mert hónap végén a felesége ellenőrzi a kimutatást és nem akarja, hogy lássa, mennyit költött a Vaterán. Na itt már tele volt a pöttyös tunikám az egész témával. Mondtam neki, nincs OTP, CIB van. Feltegyem-e a dobozokat, vagy ne. Azt mondta, ne tegyem fel, küldjem az egy cuccot. Megszívtam pár ezer Ft-tal, de ez a kisebbik baj. Olyan szinten felhúztam magamat, mint már régen nem és ráadásul a teljes indulatkitörésemet vissza kellett dugaszolnom, mert a vevővel szépen kell beszélni. Szóval háborog a lelkem.

Elmondanám, - és hangsúlyoznám, hogy magasról teszek rá, ha valaki nem ért velem egyet - a jutalék és feltöltési díj befizetése az, ami fenntartja a piacot. Minden egyes elcsalt jutalék a mi esélyeinket rontja, mert annyival kevesebb jut vissza a Vaterába-Vaterára, ergo kevesebb lesz fejlesztésre, piackutatásra, öreganyámkínjára. Tehát az, aki belemegy a jutalékkijátszásba, vagy eleve ezzel a szándékkal indít aukciót, az mindenkinek az esélyét rontja, vevőét és eladóét egyaránt. Nem cseles és talpraesett, nem jófej és rugalmas, hanem csaló, aki egy nagyobb közösség érdekei ellen tesz, közvetve saját maga ellen is (bár ez nem teljesen igaz, mert vagyunk jópáran, akik nem csalunk, mi fedezzük a kis huncutok játszadozásait is).

Egy költői kérdést még felteszek, bár ezt a témát már többször ideborítottam, ne csak bennem keltsen disszonáns érzéseket. Vajon aki a Vaterával inkorrekt módon jár el, az hogy fog eljárni a partnereivel? Mitől lenne más?

És végül egy apróság, bár tudom, sokaknak elavultnak tűnhetek. Becsület. Ha csak ennyi van jelen, semmi több, ha az előző bekezdések tartalmával valaki nincs tisztában, mert nem látja át a rendszert, akkor ez az egy szó - szerintem - éppen eléggé irányadó lehet.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2017-06-19 14:13

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

99 Oldal V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017-09-23 05:40