IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

100 Oldal V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Aukciózási Etikett, Mit illik, mit nem illik, mi a véleményetek?
webkereskedo
hozzászólás 2017-12-07 18:00
Létrehozva: #1

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-04-11 20:52
Azonosító: 2 453 114

IDÉZET(jacobson @ 2017-12-07 13:47) *
Köszönöm, hogy egyből azt vélelmezed, hogy hazudok

Pont akkora csúsztatás ez a bejegyzésed, mint az a kamu, amit itt a vásárlásodról leírtál.
Látod, már az is kiderült, hogy nem ajánlott levél helyett kérted volna...és persze vannak még egyebek is. De nem írom le, hiszen úgysem értenéd, mert nem akarod.
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-12-07 13:51
Létrehozva: #2

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(jacobson @ 2017-12-07 13:47) *
...amit meg is válaszoltatok, hogy a vaterán tényleg nem áll módomban kérni az eladótól semmit. ....

Én nem ezt írtam neked, hanem ezt:
IDÉZET(zejopy @ 2017-12-07 07:13) *
....Biztosan sokan lesznek, akiket nem zavar majd, de lesznek, akik nem akarják.smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
jacobson
hozzászólás 2017-12-07 13:47
Létrehozva: #3

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-12-06 23:25
Azonosító: 2 567 153

IDÉZET(webkereskedo @ 2017-12-07 08:06) *
Akitől 4 terméket vásároltál, az szállíttat az MPL-lel. Tehát ugyanúgy nem kell postára menned így sem. Ha én lennék az eladó, engem is elgondolkoztatna, hogy belemenjek-e abba, hogy a vevő nem fizet postaktg-et, hanem megadja a saját szerződött opcióját. Ha van egy bejáratott lehetőségem, attól nem nagyon szeretek eltérni, pláne nem ilyenkor, amikor semmi időm arra, hogy számomra ismeretlen terepeket felderítsek. Liciten nyertél egy halom ruhát fillérekért és most még 450 Ft-ért megy a harc. És szerintem nem is teljesen az igazat írtad nekünk.

Köszönöm, hogy egyből azt vélelmezed, hogy hazudok, mert akkor látszik, hogy ez tényleg nem akkora dolog, hogy ne lehetne megtenni, biztos van valami még a háttérben, amit elhallgatok. smile.gif DE NINCS.
A dolog tényleg ennyi lett volna 1 db A4-es lap pont olyan amit a vatera futárnál is kinyomtatsz. Vagyis ha benne van a vatera futáros szállítás az aukcióban akkor kell, hogy legyen nyomtató is. Nem igaz? huh.gif

De végül is mindegy, csak ezt akartam tudni, amit meg is válaszoltatok, hogy a vaterán tényleg nem áll módomban kérni az eladótól semmit. Ha voltam olyan a világ dolgaiban kevésbé tájékozott:), hogy előzetes megbeszélés nélkül licitáltam 4 db (nem egy "halom" gyerekruhát 1500 Ft-ért ami nem pár fillér, és aminek a 450 Ft a harmada és nem elhanyagolható része. Ebből pont még egy ruha kijött volna) termékre, akkor így jártam és kész. Nem akartam elhinni elsőre, de kénytelen vagyok elfogadni.
Jó tudni az ilyet, és azt is, hogy nagyon meg kell nézni még licitálás előtt, hogy kinél vásárolok, és nem szabad feltételezni semmit.
Köszönöm az infókat. good2.gif

+Quote Post
webkereskedo
hozzászólás 2017-12-07 08:06
Létrehozva: #4

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(jacobson @ 2017-12-06 23:47) *
Tényleg olyan nagy kérés ez egy eladótól?... az eszembe sem jutott, hogy én nem választhatom egy másik szolgáltatását a Magyar Postának, ami gyorsabb, nyomon követhető (tehát nem olyan, mintha sima levélben kérném),és olcsóbb is. Az eladóknak miért jobb az, ha én 950 Ft-ot fizetek 425 Ft helyett?

Akitől 4 terméket vásároltál, az szállíttat az MPL-lel. Tehát ugyanúgy nem kell postára menned így sem. Ha én lennék az eladó, engem is elgondolkoztatna, hogy belemenjek-e abba, hogy a vevő nem fizet postaktg-et, hanem megadja a saját szerződött opcióját. Ha van egy bejáratott lehetőségem, attól nem nagyon szeretek eltérni, pláne nem ilyenkor, amikor semmi időm arra, hogy számomra ismeretlen terepeket felderítsek. Liciten nyertél egy halom ruhát fillérekért és most még 450 Ft-ért megy a harc. És szerintem nem is teljesen az igazat írtad nekünk.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-12-07 07:13
Létrehozva: #5

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(jacobson @ 2017-12-06 23:47) *
...

Tényleg olyan nagy kérés ez egy eladótól? Tényleg köteles vagyok elfogadni a drága ajánlott küldemény díjat? A vevőnek nincsen semmi joga, hogy ha van olyan lehetőség ami olcsóbb és nem jelent többlet feladatot és költséget az eladónak akkor így kérje a Postát? Nekem ez az első vásárlásom, de mindjárt beleszaladtam egy ilyen kellemetlen élménybe. Pedig elolvastam a feltételeket, amiben benne volt, hogy az eladó csak a tényleges postaköltséget kérheti. De az eszembe sem jutott, hogy én nem választhatom egy másik szolgáltatását a Magyar Postának, ami gyorsabb, nyomon követhető (tehát nem olyan, mintha sima levélben kérném),és olcsóbb is. Az eladóknak miért jobb az, ha én 950 Ft-ot fizetek 425 Ft helyett?

Igen, az eladó határozza meg a postázást, amit a vásárlásoddal elfogadsz. Ha ilyen lehetőséged van és szeretnél vele élni, akkor a vásárlás előtt a terméklapos levelezésben meg tudjátok beszélni a részleteket, és hogy az eladó hajlandó-e erre.
Lehet, hogy nincs nyomtatója, vagy egyszerűen idegenkedik az újtól, vagy a nem megszokottól. A tényleges postaköltség azt jelenti, hogy valóban azt fizeted, amit ő fizet a postán. Nagy valószínűséggel ez így is lesz. Ez a lehetőség, ami neked van, egyedi, tehát ha akarsz élni vele, akkor ezentúl kérdezz a vásárlás előtt. Biztosan sokan lesznek, akiket nem zavar majd, de lesznek, akik nem akarják.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
jacobson
hozzászólás 2017-12-06 23:47
Létrehozva: #6

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-12-06 23:25
Azonosító: 2 567 153

Előre bocsátom kezdő vaterás vagyok. Amikor licitáltam feltételeztem, hogy ha külön nem jelent problémát az eladónak, akkor rugalmasan kezeli a postázást. Vettem 4 kis ruhát a fiaimnak, és mivel a férjem cégének van mpl szerződése, amin fél áron eljöhetne a csomag kértem az eladót, hogy úgy adja fel. Neki ez semmibe sem került volna. 1 db A4-es lap kinyomtatása, amivel bemegy a postára és odaadja a kisasszonynak a csomagomat. Ezután a csomag egy nyomon követett MPL üzleti csomagként kerül a rendszerbe. Az eladó nem fizet semmit, semmi plusz dolga nincs vele. csak ez az A4-es lap. (ezt a formát használjuk a vevői elállásból visszaérkező csomagokhoz, bejáratott egyszerű és olcsó megoldás) Ezzel megspórolhatott volna nekem egy postára menetelt, és még 450 Ft-ot. Az eladó elég brutálisan visszautasított, hogy köteles vagyok azt a postai díjat megfizetni, amit ő meghatározott.

Tényleg olyan nagy kérés ez egy eladótól? Tényleg köteles vagyok elfogadni a drága ajánlott küldemény díjat? A vevőnek nincsen semmi joga, hogy ha van olyan lehetőség ami olcsóbb és nem jelent többlet feladatot és költséget az eladónak akkor így kérje a Postát? Nekem ez az első vásárlásom, de mindjárt beleszaladtam egy ilyen kellemetlen élménybe. Pedig elolvastam a feltételeket, amiben benne volt, hogy az eladó csak a tényleges postaköltséget kérheti. De az eszembe sem jutott, hogy én nem választhatom egy másik szolgáltatását a Magyar Postának, ami gyorsabb, nyomon követhető (tehát nem olyan, mintha sima levélben kérném),és olcsóbb is. Az eladóknak miért jobb az, ha én 950 Ft-ot fizetek 425 Ft helyett?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-10-30 12:09
Létrehozva: #7

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(lilaliba86 @ 2017-10-30 11:49) *
....Én nem vagyok pécsi, így mindjárt az is zavart, hogy a hirdetésben és szállítási feltételeknél is máshogy írod le a személyes átvétel helyét. Lehet, hogy ez egyazon környék, de én itt igencsak vakartam a fejemet. De ez csak az én meglátásom.
...

Az Pécsen ugyanaz a terület.smile.gif Köszönöm a hozzászólásodat! rolleyes.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
lilaliba86
hozzászólás 2017-10-30 11:49
Létrehozva: #8

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-01-01 11:58
Azonosító: 2 154 654

Sziasztok!

Szerintem már csak azért sem kellene törölni ezt a beszélgetést, mert a Vatera legprecízebb és legkompetensebb eladói közé tartoztok mindketten, s az ilyen levélváltásból csak tanulni lehet.

Kedves Zejopy!

Megettem két mogyorókrémes bucit és eltelt gyomorral, nyugodtan átolvastam a szóban forgó hirdetésed. Elolvastam először a sablonrész nélkül, majd utána azzal. A második levélnél születtek bennem kérdések, tehát szerintem ha személyes átvételnél kihagyod a sablonrész átvétellel kapcsolatos mondatát, egész egyértelmű lesz hirtelen minden. Amilyen alapos vagy, úgyis van egy mappád a sablonoknak, a személyes átvétellel kapcsolatosat kellene csak átírni szerintem. Én nem vagyok pécsi, így mindjárt az is zavart, hogy a hirdetésben és szállítási feltételeknél is máshogy írod le a személyes átvétel helyét. Lehet, hogy ez egyazon környék, de én itt igencsak vakartam a fejemet. De ez csak az én meglátásom.

Van egy kolléganőm, akit évente 1-2 alkalommal helyettesítenem kell. Ez a lehető legrosszabb. Az ő gondolatmenetét vegyem fel pár napra. Csoda, hogy a gépében megtalálom amit szeretnék, bár így is 3x annyi időbe telik mint neki, mert számára ez rutin.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ami neked természetes és ésszerű, az másnak gordiuszi csomó is lehet és nem azért mert a világ dolgaiban kevésbé tájékozott:) szegénykém, csak máshonnan indul neki az értelmezésnek.

Abban abszolút neked adok igazat, hogy ha valaki pénzt akar költeni, előtte olvassa el, hogy mire is fogja. Ha elolvasta, s utána nem minden tiszta neki, érdeklődjön. Ha meg nem olvas el mindent, vessen magára.
Nekem az a mottóm, hogy Magyarországon nem lehet eltévedni. Ha nem tudom hol vagyok, megkérdezem s mindjárt tudni fogom.

+Quote Post
webkereskedo
hozzászólás 2017-10-30 11:32
Létrehozva: #9

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2017-10-30 11:23) *
Mint már írtam, bele lehet kötni, ha az ember akar. De ez mozgatja a világot? Mert akkor teljesen igazad van.
De a józan ész szempontjából nem tudok veled egyetérteni.

Ha valami nem egyértelmű, akkor azt nem érteni szerintem nem rosszindulat.
Továbbá azzal kezdtem az egész megnyilvánulásomat, hogy ha valamiről megtudjuk, hogy nem egyértelmű (mert pl. kiderült, hogy 3-an is így gondolják MINIMUM), akkor elfogadom, hogy valóban nem lehet teljesen egyértelmű, de ezt már te is leírtad egyik hsz-odban. Szerintem zárjuk le a témát.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-10-30 11:23
Létrehozva: #10

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(webkereskedo @ 2017-10-30 11:12) *
...
Részemről mindent leírtam, amit ebben a témában lehetett. Legalábbis remélem.

Mint már írtam, bele lehet kötni, ha az ember akar. De ez mozgatja a világot? Mert akkor teljesen igazad van.
De a józan ész szempontjából nem tudok veled egyetérteni.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
webkereskedo
hozzászólás 2017-10-30 11:12
Létrehozva: #11

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2017-10-30 10:54) *
Azt írtad, hogy szerinted hibás a terméklap.

Nem. Konkrétan ennyit írtam először:
"Én is jártam már úgy, hogy bent felejtettem valamit a leírásban, ami nem vonatkozott az adott aukcióra. De erről én tehettem, nem az érdeklődő, aki nem tudja eldönteni, hogy a 2 információ közül melyiket gondolta az eladó komolyan."

A terméklap teljes szövege:
"Szép állapotban vannak. Csak személyes átvétellel. Pécsen az uránvárosi buszvégállomás közelében lakom, ott adom át a megnyert árut.

Csomagolási költséget nem számolok fel. Mérettől függően ajánlott levélként, vagy futárral küldöm.
Személyes átvétel Pécsen lehetséges.
Az aukció lejárata után felveszem Önnel a kapcsolatot. Önnek egy hete van arra, hogy reagáljon a megkeresésre. Ha ez nem történik meg ez alatt az idő alatt, az árut újra listázom.
Kérem, amennyiben bizonytalan valamiben, licitálás, vagy vásárlás előtt kérdezzen.

Személyes átvétel esetén természetesen készpénzes fizetésre is van lehetőség."

És igen, ez több információt tartalmaz a kelleténél, olyat is, ami nem tartozik a leíráshoz. HIBÁS, ha már így akarod nevezni.
Senkinek nem kell tudnia, hogy az egy olyan általános szöveg, amit nem mindig kell figyelembe venni.
Továbbá nem értem, miért lenne valaki csak azért rossz szándékú, mert nem tudja, melyik részét kell komolyan venni egy leírásnak.
Tudom, hogy Botond elnézést kért, és tudod, mi volt a véleményem, amikor olvastam? Hogy intelligens. Te is kérhettél volna elnézést tőle és a másik érdeklődőtől, mert egyébként intelligensnek tartalak. Konkrét esetben nem értem, mi van veled.
Szerintem (és ez valóban az én álláspontom) nem azért kell elküldened, mert a vevő udvarias és te kegyet gyakorolsz, hanem azért, mert a leírásban az is szerepelt, hogy elküldöd.
Igazán nem szeretném, ha nagyon félreérthető lennék, de pár hete itt olvastunk egy olyat, amikor valóban a vevő volt figyelmetlen, mert annyira fáradt volt, hogy nem tudta értelmezni az eladó egyébként tökéletes termékleírását. Akkor nem szóltam bele, pont amiatt, mert nem akartam végeláthatatlan feladat elé állítani magamat.
Tehát láttunk egy esetet a vevő szemszögéből, érdekes megvilágításban, hogy jó, hát beírta, de én meg nem figyeltem és azt hittem, hogy...
Nem ezt nevezik kettős mércének?
Részemről mindent leírtam, amit ebben a témában lehetett. Legalábbis remélem.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-10-30 10:54
Létrehozva: #12

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(webkereskedo @ 2017-10-30 10:28) *
Ha visszaemlékszel, én éppen ezt írtam. Semmi egyebet nem írtam, csak hogy bárki tévedhet, velem is előfordult már. Talán érdemesebb lett volna ezt azonnal elfogadnod és nem erőltetni, hogy minden rendben volt. Hiszen semmi rosszat nem írtam, ugye?

Azt írtad, hogy szerinted hibás a terméklap. Szerintem meg nem hibás. Egész egyszerűen azt gondolom, hogy az adott információkból kitűnik, hogy nem akarom postázni a poharakat. A szállítási sablonban nincs megadva más, csak a személyes átvétel, terméklapon pedig: "Csak személyes átvétellel. Pécsen az uránvárosi buszvégállomás közelében lakom, ott adom át a megnyert árut."
És valóban van egy általános szöveg, amiből szerintem egyértelműen érthető, hogy az egy általános ismertető. Én így látom. És határozottan azt gondolom, hogy ez értelmezhető. De ha mégsem, akkor lehet kérdezni. El tudom (és el is tudtam) fogadni, hogy a vevő nem olvasta el a terméklapot. De szerintem a terméklap tükrözi azt, hogy nem szeretnék postázni. És itt ez a lényeg. Bele lehet kötni és ha nagyon akarjuk, belemagyarázhatjuk a postázás lehetőségét. Ezért is javítottam a többit.
De egy valójában tájékozódó, jó szándékkal vásároló vevő megérti a leírtakat. Mint ahogy a vevőm is egyből megértette. Ez látszik is a válaszából.
"Elnézést kérek a kellemetlenségért nem figyeltem a szállítási feltételeket. Amennyiben megoldható lenne mégis a postázás megfizetném a többletköltséget. Megértését köszönöm! Botond"
Tehát a vevő nem kezdett el kurkászni a terméklapon hibát keresve, hanem egyből elismerte, hogy nem olvasta a szállítási feltételeket.) Ezért küldöm el neki egyébként postán.)

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
webkereskedo
hozzászólás 2017-10-30 10:28
Létrehozva: #13

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2017-10-30 10:18) *
...emberként bárki tévedhet bármikor, kivédhetetlen, mert nem vagyunk gépek. Legalábbis szerintem. Annyiban van igazad, hogy mindenképpen a lehető legegyértelműbbnek kell lenni és nem biztos, hogy ami nekem egyértelmű, az másnak is az.

Ha visszaemlékszel, én éppen ezt írtam. Semmi egyebet nem írtam, csak hogy bárki tévedhet, velem is előfordult már. Talán érdemesebb lett volna ezt azonnal elfogadnod és nem erőltetni, hogy minden rendben volt. Hiszen semmi rosszat nem írtam, ugye?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-10-30 10:18
Létrehozva: #14

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(webkereskedo @ 2017-10-30 09:59) *
Igazából szerintem az etikettbe is csak akkor, ha mindenképpen fontosnak érezted volna, hogy tudjunk a tévedésedről.
...

Ha elfogadjuk, hogy egyértelműen tévedtem. De ez a te álláspontod, ami pont olyan súllyal esik a latba, mint bárki másé. Nem gondolnám, hogy alapból abból kellene kiindulni, hogy a szavad szentírás. Lehet, hogy igazad van, lehet, hogy nincs, mint ahogy nekem is lehet, hogy igazam van, de akár tévedhetek is. Nincs jelentősége egyébként, mert emberként bárki tévedhet bármikor, kivédhetetlen, mert nem vagyunk gépek. Legalábbis szerintem. Annyiban van igazad, hogy mindenképpen a lehető legegyértelműbbnek kell lenni és nem biztos, hogy ami nekem egyértelmű, az másnak is az.
Olvashatják a fórumot, nem írtam rosszat. Amikor írtam, a tévedésem az volt, hogy azt hittem, a két ember azonos, és a válasz a kérdésemre későn jött. Ezért "vertem a fejemet a falba".

Kedves Benz! Kérem, ha működik a funkció, akkor a beszélgetést tegye át az etikettbe, vagy akár törölheti is, ha nagyon nem ide tartozik. Köszönöm! smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
webkereskedo
hozzászólás 2017-10-30 09:59
Létrehozva: #15

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2017-10-30 09:14) *
És igen, inkább az etikettbe kellett volna tenni.
Csak mellékesen jegyzem meg, bár nem igazán fontos, hogy azt gondoltam, a két kérdező azonos.

Igazából szerintem az etikettbe is csak akkor, ha mindenképpen fontosnak érezted volna, hogy tudjunk a tévedésedről.
Abban biztos voltam, hogy végül korrekten jársz el.
Abban is biztos voltam, hogy elsőre megérted amit írok és önkritikát gyakorolsz. Ebben tévedtem.
Ez ugyan a személyes fiókod, de vállalkozóként tisztában kell lenned azzal, hogy a vásárló tájékoztatásán mekkorát lehet bukni, ha félreérthető.
Amit írtam, nem kötekedésből tettem, megfelelő reakcióra számítottam.
Hát igen, a másik tévedésed az volt, hogy egyből azt feltételezted, a 2 kérdező ugyanaz. Valóban ez a leglényegtelenebb momentum, de mit szólnál ahhoz, ha ők is fórumoznának erről az esetről?
Az meg, hogy rosszindulatú lenne valaki, aki nem igazodik el egy terméklapon, ami nem egyértelmű, enyhén szólva is meglepő feltételezés.

A hozzászólást -webkereskedo- szerkesztette a következő időpontban: 2017-10-30 10:02

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-10-30 09:14
Létrehozva: #16

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(webkereskedo @ 2017-10-30 08:27) *
Ne haragudj, de ebben az esetben szó sincs problémás vásárlóról.
Olyan nincs, hogy optikailag elválasztunk releváns és nem releváns információkat és akkor az rendben van.
Olyan általános információ nem való a terméklapra, ami nem érvényes. Tévedni emberi dolog, de ragaszkodni ahhoz, hogy ez így van rendben, hiba.
2 felhasználót tartottál problémásnak, az egyik kérdezett is.
Az ilyen esetek arra valók, hogy felhívják a figyelmünket arra, hogy nem egyértelmű a leírásunk. Bőven van, amikor azt se értik meg, de ebben az esetben semmi ilyen nem történt.
Én biztos, hogy javítanám a leírásaimat, levonva a tanulságot.
A licitáló persze kérdezhetett volna nyilván, ha feltűnt volna számára az anomália, de azért nem tehető felelőssé, mert komolyan vett egy mondatot, ami a terméklapon olvasható.

Nem haragszom, mert gyári hibás vagyok, nem tudok haragudni másik emberre. És igen, inkább az etikettbe kellett volna tenni.
Nem hiszem, hogy van olyan rosszindulatú vásárló, aki nem igazodik el ezen a terméklapon, de köszönöm, hogy a saját nézőpontodból is megvilágítottad a kérdést.
Mindenesetre tőled függetlenül elkészítettem a csomagot, mert számomra fontos, hogy amit csinálok, az a legjobb szándékkal, lehetőleg a legjobban legyen megcsinálva. És mivel őszi szünet van, rá tudtam szánni ezt a bő egy órát a csomagolásra.
A terméklapon ott van, hogyha valami nem világos, kérdezzen, ez is a terméklap szerves része, tehát ha valóban nem tudja valaki értelmezni, hogy a csillagokkal elválasztott rész egy általános információ, kérdezhet.
A tanulságot levontam, pont belőled kiindulva és reggel mindjárt javítottam a személyes átvételes aukcióimat.
Csak mellékesen jegyzem meg, bár nem igazán fontos, hogy azt gondoltam, a két kérdező azonos.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
webkereskedo
hozzászólás 2017-10-30 08:27
Létrehozva: #17

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2017-10-30 06:47) *
Az egy általános információ, optikailag is elválasztva a termékleírástól. De el sem olvasta a vevő. Egyiket sem. Ha elolvasta volna és kérdezett volna, akkor kapott volna választ. Mindegy.

Ne haragudj, de ebben az esetben szó sincs problémás vásárlóról.
Olyan nincs, hogy optikailag elválasztunk releváns és nem releváns információkat és akkor az rendben van.
Olyan általános információ nem való a terméklapra, ami nem érvényes. Tévedni emberi dolog, de ragaszkodni ahhoz, hogy ez így van rendben, hiba.
2 felhasználót tartottál problémásnak, az egyik kérdezett is.
Az ilyen esetek arra valók, hogy felhívják a figyelmünket arra, hogy nem egyértelmű a leírásunk. Bőven van, amikor azt se értik meg, de ebben az esetben semmi ilyen nem történt.
Én biztos, hogy javítanám a leírásaimat, levonva a tanulságot.
A licitáló persze kérdezhetett volna nyilván, ha feltűnt volna számára az anomália, de azért nem tehető felelőssé, mert komolyan vett egy mondatot, ami a terméklapon olvasható.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-10-30 06:47
Létrehozva: #18

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(webkereskedo @ 2017-10-29 22:09) *
Én is jártam már úgy, hogy bent felejtettem valamit a leírásban, ami nem vonatkozott az adott aukcióra. De erről én tehettem, nem az érdeklődő, aki nem tudja eldönteni, hogy a 2 információ közül melyiket gondolta az eladó komolyan.

Az egy általános információ, optikailag is elválasztva a termékleírástól. De el sem olvasta a vevő. Egyiket sem. Ha elolvasta volna és kérdezett volna, akkor kapott volna választ. Mindegy.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
webkereskedo
hozzászólás 2017-10-29 22:09
Létrehozva: #19

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2017-10-29 19:59) *
smiley-shocked034.gif BangHead.gif
Miért? Miért? Levelezés.

Ez az első üzenetem. Arra válaszolt a másik terméklap alatt.

Később kiderült, hogy a két ember nem azonos.

Én is jártam már úgy, hogy bent felejtettem valamit a leírásban, ami nem vonatkozott az adott aukcióra. De erről én tehettem, nem az érdeklődő, aki nem tudja eldönteni, hogy a 2 információ közül melyiket gondolta az eladó komolyan.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-10-29 19:59
Létrehozva: #20

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

smiley-shocked034.gif BangHead.gif
Miért? Miért? Levelezés.

Ez az első üzenetem. Arra válaszolt a másik terméklap alatt.

Később kiderült, hogy a két ember nem azonos.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2017-10-29 19:16

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

100 Oldal V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017-12-13 14:06