IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

92 Oldal V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Aukciózási Etikett, Mit illik, mit nem illik, mi a véleményetek?
zejopy
hozzászólás 2014-10-08 07:52
Létrehozva: #1

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-10-07 22:05) *
A kérés stílusa mellett az lenne a döntő, hogy mennyire "szeretném" viszontlátni a terméket.
Ha az ember örül, hogy valamitől megszabadult...

Nem szeretném viszontlátni. Örülök minden készletnek, ami elmegy.smile.gif Talán a telefonbeszélgetéssel meggyőzöm úgy, hogy mégsem mondok nemet. Majd meglátom, hogy alakul. Köszönöm a választ. Későn jött, én addigra kidőltem már.smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2014-10-08 07:16
Létrehozva: #2

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-27 12:32
Azonosító: 1 417 184

IDÉZET(zejopy @ 2014-10-07 18:38) *
Beeenz!

A nyolc napot mindenképpen elhagyta a dolog

Ha hivatalos eladás, az elállási jog az átvételtől számítva 15 naptári napig illeti meg a vevőt, amennyiben megkapta a tájékoztatást az elállási jogáról. Ha nem kapta meg, akkor 12 hónapon belül addig élhet ezzel a jogával, amíg a tájékoztatást (pótlólag) megkapja + 15 nap.
Ha nem hivatalos lenne, akkor nem számítana 8 nap sem.
Ha a törvénytől eltekintek, az én véleményem is az, hogy nagyon rizikós a visszavétel, már csak azért is, mert törékenyről beszélünk, ami teljesen értékét tudja veszteni egy apró repedés miatt is.
Csak a 8 nap említése miatt szóltam bele.
(Egyébként ha a csere mellett dönt az eladó és már úgyis fizetett jutalékot, de a vevő másikat szeretne, nem nagyon értem, miért ne lehetne levenni a Vateráról a csereterméket.)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-10-07 22:05
Létrehozva: #3

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2014-10-07 18:38) *
Beeenz!

Van egy visszatérő kék vevőm. Már régebben elküldtem neki az árut, de most bontotta ki. Készlet. Ő maga is beismerte, hogy elnézte a dolgot, mert azt hitte, hogy fehér, hogy aranyszínű és hogy kisebb. Tudja, milyenek a terméklapjaim, a méretek, centire, űrtartalomra megadva és az alapszínek is, hogy fehér-e, vagy elefántcsont. Most ő szeretné levásárolni az árát, tehát viszonylag korrekt, meg nem is balhézik, de nekem kell ebbe beleállnom? A nyolc napot mindenképpen elhagyta a dolog, de az a helyzet, hogy nincs kedvem. Új csomag, ez vissza, ki tudja, hogy ér vissza, megint posta. Bevallom őszintén, nincs kedvem hozzá. De szemét sem akarok lenni. Ön mit tenne?

A kérés stílusa mellett az lenne a döntő, hogy mennyire "szeretném" viszontlátni a terméket.
Ha az ember örül, hogy valamitől megszabadult...

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-10-07 18:38
Létrehozva: #4

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Beeenz!

Van egy visszatérő kék vevőm. Már régebben elküldtem neki az árut, de most bontotta ki. Készlet. Ő maga is beismerte, hogy elnézte a dolgot, mert azt hitte, hogy fehér, hogy aranyszínű és hogy kisebb. Tudja, milyenek a terméklapjaim, a méretek, centire, űrtartalomra megadva és az alapszínek is, hogy fehér-e, vagy elefántcsont. Most ő szeretné levásárolni az árát, tehát viszonylag korrekt, meg nem is balhézik, de nekem kell ebbe beleállnom? A nyolc napot mindenképpen elhagyta a dolog, de az a helyzet, hogy nincs kedvem. Új csomag, ez vissza, ki tudja, hogy ér vissza, megint posta. Bevallom őszintén, nincs kedvem hozzá. De szemét sem akarok lenni. Ön mit tenne?

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-10-05 09:41
Létrehozva: #5

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2014-10-04 23:34) *
Lesz még üzletetek? mosking.gif

Ha akarja, akkor lesz. Nekem mindegy, ki fizet. Ez mondjuk pofátlanság volt, de nem várhatom el a másiktól, hogy felmérje az ezzel járó munkát, kockázatot, anyagi terheket és egyebeket. De ha fel is méri, nem biztos, hogy tiszteletben tartja. Miért tartaná? Kívül van önmagán.smile.gif

Szép reggelt mindenkinek. Jó későn keltem, de legalább korán feküdtem.biggrin.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2014-10-04 23:34
Létrehozva: #6

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(zejopy @ 2014-10-04 20:09) *
Jaj, hát ma nagyon etikettes esetem volt. Velem voltak etikettesek. unsure.gif
Jött a Vatera piacteréről érkező rendelés című levél. Megdobbant a szívem, felujjongtam. Vevő! jumping.gif
Csak egy 450 Ft-os tányér volt, de sebaj, küldtem a szokásos levelet, elvégre sok kicsi...
Jött ám a válasz az etikettes résszel együtt. Hogy ő még venne két tányért (hasonló árfekvésűt), ha a hármat odaadom postaköltséggel együtt 1500 Ft-ért. swoon.gif Na akkor egy kis matek. A 3 tányér várható postaköltsége 964 Ft, ami azt jelenti, hogy a 3 tányérért fizetne 536 Ft-ot. A már megvásárolt ugye 450 Ft, így a másik kettő darabonként 43 Ft-ot ér meg neki. Köszöntem az ajánlatot, de nem éltem vele. biggrin.gif

Lesz még üzletetek? mosking.gif

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-10-04 20:09
Létrehozva: #7

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Jaj, hát ma nagyon etikettes esetem volt. Velem voltak etikettesek. unsure.gif
Jött a Vatera piacteréről érkező rendelés című levél. Megdobbant a szívem, felujjongtam. Vevő! jumping.gif
Csak egy 450 Ft-os tányér volt, de sebaj, küldtem a szokásos levelet, elvégre sok kicsi...
Jött ám a válasz az etikettes résszel együtt. Hogy ő még venne két tányért (hasonló árfekvésűt), ha a hármat odaadom postaköltséggel együtt 1500 Ft-ért. swoon.gif Na akkor egy kis matek. A 3 tányér várható postaköltsége 964 Ft, ami azt jelenti, hogy a 3 tányérért fizetne 536 Ft-ot. A már megvásárolt ugye 450 Ft, így a másik kettő darabonként 43 Ft-ot ér meg neki. Köszöntem az ajánlatot, de nem éltem vele. biggrin.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-09-08 12:10
Létrehozva: #8

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-09-08 09:10) *
Az egy dolog, hogy megpróbálta, hátha nyer a bolton öt forintot és húsz fillért. De az, hogy többszöri levélváltás és árengedmény után sem tágít, mert el sem tudja képzelni egyenes módon a dolgot, az felettébb szomorú sad3.gif Ez már szocializációs probléma.
A kódos kérdés már csak hab a tortán...

Eleinte, régebben felháborodtam, kiakadtam. Aztán jött egy fokozat, amikor úgy éreztem, fontos elmondanom, hogy ez nem jó, nem is tesz jót az egész rendszernek. Azt hiszem ez volt az első levél, amikor egyszerűen nem akartam. Nem éreztem, hogy el kell mondanom, nem gondoltam, hogy a szavaim célba érnek. Persze, biztos lesz még olyan, akinek megpróbálom elmagyarázni, mert hátha egyszer célba ér.smile.gif De ez a hölgy nem olyannak tűnt.
A kódos kívánságom szándékos mellőzését csak később vettem észre, annyira lenyomott ez a merev elzárkózás az értelmes hangvételtől.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-09-08 09:10
Létrehozva: #9

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2014-09-08 08:25) *
Először volt egy késztetésem, hogy elmagyarázom a kézenfekvőt, de aztán valamiért meggondoltam magamat. Túl sok mostanában az ilyen ajánlat. sad.gif A vége viszont kissé elgondolkodtatott. Butaság a tisztesség? unsure.gif

Az egy dolog, hogy megpróbálta, hátha nyer a bolton öt forintot és húsz fillért. De az, hogy többszöri levélváltás és árengedmény után sem tágít, mert el sem tudja képzelni egyenes módon a dolgot, az felettébb szomorú sad3.gif Ez már szocializációs probléma.
A kódos kérdés már csak hab a tortán...

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-09-08 08:25
Létrehozva: #10

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Először volt egy késztetésem, hogy elmagyarázom a kézenfekvőt, de aztán valamiért meggondoltam magamat. Túl sok mostanában az ilyen ajánlat. sad.gif A vége viszont kissé elgondolkodtatott. Butaság a tisztesség? unsure.gif

Kedves Viktria!
Megvettem néhány teáscsésze aljat.
A mai napon fogok küldeni termékkdokat ha magán úton kérhetek rá engedményt nem ütöm le.
Megfelelő lenne úgy ÖNnek?
Üdvözlettel:
... Magdi ...ról.

Kedves Magdi!
Köszönöm a vásárlást és a jelentkezést.
Megnézem, hogy miből tudok engedni és mennyit, ez természetes. Ha meg tudunk egyezni, akkor a kért aukciókat le fogom árazni és természetesen a Vaterán kell leütni, ugyanúgy, mint az elsőt. Napközben nem biztos, hogy lesz internet elérhetőségem, de este mindenképpen válaszolok, ha ír.
Nagy segítség lenne, ha nem termékkódot küldene, hanem az aukció címében található négyjegyű zárójeles számokat írná meg, mert a saját nyilvántartásomban azok alapján tájékozódom.
Köszönöm: Viktória

Magán úton veszem meg, hogy ne gazdagítsuk a vaterát.
A jutalék maradhasson az Ön haszna, ezért is írtam hogy magán úton megvenném.
Én bzom Önben.
Termékkdot fogok küldeni.
Ma tüzetesen átnézek mindent és küdöm a kódokat.
Köszönettel:
Magdi

Kedves Magdi!
Tőlem nem vásárolhat magánúton. A Vaterának jár a jutalék.
5-10 % közti engedményt fogok tudni adni, így tud kalkulálni.
Üdv: Viktória

Rendben, ahogy gondolja, úgy legyen.
De ez butaság!
Magdi

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2014-09-08 08:27

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2014-09-02 17:30
Létrehozva: #11

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-09-02 17:16) *
Kedves vidaeff,

egyértelműen szabálytalan.
Ha jelzi a terméklapos linken, akkor a kollégák megteszik majd a szükséges intézkedéseket smile.gif

thank_you.gif

--------------------

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-09-02 17:16
Létrehozva: #12

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(vidaeff @ 2014-09-02 17:01) *
Jó napot kedves Benz! smile.gif

Volt itt valaki nem is oly rég kiszerkesztve, mert galád módon nem küldi a vevőjének a kicsengetett Horthy-féle pöngőket. Aztán már nem találtam az írást, de lehet hogy megvan az, csak közben szabadnap szentelés gyanánt ittam három üveg jóféle cider-t. mosking.gif Viszont egy terméklapja nyitva maradt nálam. A kérdésem igen egyszerű. Ha a terméklapos fotón a vetélytárs cég vízjele is látható az szabálytalan és/vagy etikátlan, esetleg érdektelen-e a szabályok értelmében?
Köszönöm! smile.gif

Kedves vidaeff,

egyértelműen szabálytalan.
Ha jelzi a terméklapos linken, akkor a kollégák megteszik majd a szükséges intézkedéseket smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2014-09-02 17:01
Létrehozva: #13

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Jó napot kedves Benz! smile.gif

Volt itt valaki nem is oly rég kiszerkesztve, mert galád módon nem küldi a vevőjének a kicsengetett Horthy-féle pöngőket. Aztán már nem találtam az írást, de lehet hogy megvan az, csak közben szabadnap szentelés gyanánt ittam három üveg jóféle cider-t. mosking.gif Viszont egy terméklapja nyitva maradt nálam. A kérdésem igen egyszerű. Ha a terméklapos fotón a vetélytárs cég vízjele is látható az szabálytalan és/vagy etikátlan, esetleg érdektelen-e a szabályok értelmében?
Köszönöm! smile.gif

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-08-18 20:47
Létrehozva: #14

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Hathor14 @ 2014-08-18 20:44) *
Már megint? blink.gif smiley-shocked028.gif

Ja, ez az 1 Ft-ozás kötelező velejárója... nea.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Hathor14
hozzászólás 2014-08-18 20:44
Létrehozva: #15

Queen of Heaven

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-06-10 06:38
Innen: Budapest
Azonosító: 1 524 248

IDÉZET(zejopy @ 2014-08-18 20:08) *
Gondolkodtam.biggrin.gif Jönnek a vevők utólag sima postát kérve...

Már megint? blink.gif smiley-shocked028.gif

--------------------
Ami egész, az nem tökéletes, hanem teljes.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-08-18 20:08
Létrehozva: #16

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Gondolkodtam.biggrin.gif Jönnek a vevők utólag sima postát kérve (csak 4 helyen jelzem a kizárólagos ajánlott küldést), meg alkudva az áron, és ettől mindig kiakadok, mert ez nem így működik szerintem és nem tudom, mit kell nekem még olyan dolgokkal vacakolnom, amit direkt megelőzök. Illetve szeretnék megelőzni.
Szóval most kitaláltam az én kis alkumat. Közlöm a vevővel, hogy galambpostával küldöm a cuccot. Mivel saját galambtenyészetem nincs, na és - ismerve a galambposta lényegét - nem is nekem kell azzal rendelkezni, fogok egy galambot a Széchenyi téren, rákötöm a levelet, aztán ha nem ér oda a címzetthez, az már nem az én hibám, hiszen én megcímeztem a borítékot (sőt a 10 kg-os csomagot is). Az árral meg az a helyzet, hogy közlöm, hogy mégis inkább kétszer annyiért szeretném eladni a cuccot, mint amit beírtam a villámárhoz, szóval jobb lenne, ha a kedves vevő annyit fizetne, mert annak én örülnék. Na és automatikusan felfelé kerekítenék. Szerintem ez egy nagyon szimpatikus eladói magatartás lenne részemről. unsure.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-07-10 12:12
Létrehozva: #17

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2014-07-10 12:11) *
thank_you.gif

Értékeltem:)

good2.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-07-10 12:11
Létrehozva: #18

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-07-10 11:57) *
Mi köszönjük smile.gif
Lehet, hogy kedves és nem is csaló. Akkor sem ez a módja, gyűjtsön értékeléseket tisztességes adásvételekkel.

thank_you.gif

Értékeltem:)

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-07-10 11:57
Létrehozva: #19

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2014-07-10 11:53) *
Tegnap még ideiglenes volt az inaktiválás. Istenbizony semlegest akartam. És láttam, hogy van már három pozitív (tehát talált rá partnert) és Önöknek is pont azért írtam, mert az Ön által leírt opció jutott eszembe.
Köszönöm, azt adok. thank_you.gif De most szükségem volt a megerősítésre, mert amúgy kedves volt az illető.

Mi köszönjük smile.gif
Lehet, hogy kedves és nem is csaló. Akkor sem ez a módja, gyűjtsön értékeléseket tisztességes adásvételekkel.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-07-10 11:53
Létrehozva: #20

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-07-10 11:50) *
Kedves zejopy!

A leírt jelenség komoly veszélyt jelent mindannyiunk számára, mert a csalók is így szokták kezdeni.
Ha én így járnék, akkor az nagy negatívot jelentene. De ennek ennél a felhasználónál szerencsére már nincs olyan nagy jelentősége smile.gif

Tegnap még ideiglenes volt az inaktiválás. Istenbizony semlegest akartam. És láttam, hogy van már három pozitív (tehát talált rá partnert) és Önöknek is pont azért írtam, mert az Ön által leírt opció jutott eszembe.
Köszönöm, azt adok. thank_you.gif De most szükségem volt a megerősítésre, mert amúgy kedves volt az illető.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

92 Oldal V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-10-20 19:55