IPB
X   Központi üzenet
(Az üzenet 2 másodperc múlva bezáródik)

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

100 Oldal V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Aukciózási Etikett, Mit illik, mit nem illik, mi a véleményetek?
lilaliba86
hozzászólás 2018-02-15 15:13
Létrehozva: #1

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-01-01 11:58
Azonosító: 2 154 654

IDÉZET(Sipikek @ 2018-02-14 23:34) *
Ok a logikát értem.
De esetleg nem lehetne megszüntetni az 1 ft-os aukciókat.
Én szívesen kifizetem azt a 9 Ft-ot a feltöltésért.
És ha nem lenne 1 Ft os akkor tényleg nem tennének fel "Eladhatatlan szemetet"
Ez kizárólag PL a nagy vebáruházak és üzleteknek jó, mert pl egy új mobiltelefon nem 1 ft ért fog elmenni.
Viszont a tömegesen feltöltött 1 Ft os termékek miatt (Mert arra vadásznak) én nem tudom ugyanazt
már 200 Ft ért sem eladni, és 1 Ft-ért nem szívesen futtatom le az eladás protokollt.
Mert ha pl nem tudom a vásárlónak ezt mondjuk másnap átadni és nyom nekem egy negatívot ezért akkor kérhetem az
ügyfélszolgálatat hogy törölje mert 1 Ft os volt és ezért nem vagyok hajlandó negatívat elfogadni?

Szia!

Én már egy ideje 1 Ft-ról indítom minden aukciómat. Nem mondom, hogy minden portékámat jó szívvel adom oda pár száz forintért, de soha nem teszek különbséget a 80 Ft-ért eladott, és a 6000 Ft-ért eladott termék között. Nem a vásárló tehet róla, hogy mázlija van és elvitte alacsony áron. Ez az eladó felelőssége. Hidd el, van egy jókora vásárlói réteg, aki nem akar folyton a gép előtt ücsörögni, hanem szívesen kimarad az izgalmakból és mondjuk megveszi fix áron, vagy licitál egy nem 1 Ft-os aukción, hogy a nagy felhajtást és a konkurenciát elkerülje. Nézd meg, hogy a nagyok 1 Ft-os aukciói milyen árakkal záródnak. Szerinted őket megrendítené a 9 Ft? Én 9 Ft-ért is indítanék 1 Ft-os aukciókat, ugyanis a hangsúly nem ezen van, hanem az egész pszichológiáján. Hogy mindazok az emberek, akik nem tudnak, vagy nem akarnak beülni egy aukciós iroda nagytermébe és táblákat emelgetni a magasba, át tudják érezni egy licit minden izgalmát. Főleg ha az mindenkinek megfizethető, 1 Ft-os áron indul.
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2018-02-15 06:56
Létrehozva: #2

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

Ok a logikát értem.

Nagyon nagy hiba lenne megszüntetni az 1 Ft-os aukciókat. Egyrészt nagyon sok látogatót vonz, másrészt vannak eladók, akik ezt az eladási technikát fejlesztették tökélyre. Szerintem ők pontosan tudják, hogy az 1 Ft-ról indított aukciójuk mennyin fog megállni a végén. Komoly, értékes dolgok is indulnak így, és mire lejár a 3 hét, addigra igencsak szépen felkúsznak az árak.
Nézd meg: http://www.vatera.hu/listings/index.php?eo...;ob=2&obd=2
Egy a titka, érteni kell hozzá, mint bármi máshoz, és valóban piacképes áruk kellenek.

.... és 1 Ft-ért nem szívesen futtatom le az eladás protokollt.
Mert ha pl nem tudom a vásárlónak ezt mondjuk másnap átadni és nyom nekem egy negatívot ezért akkor kérhetem az
ügyfélszolgálatat hogy törölje mert 1 Ft os volt és ezért nem vagyok hajlandó negatívat elfogadni?

Ez rossz gondolat.smile.gif Az 1 Ft-ért eladott áru is ugyanolyan, mint a többi, a vevő ugyanolyan elbánást érdemel, mintha értékben ment volna el.

Összességében ezek az aukciók jók a Vaterának, jó egy fajta kereskedő típusnak, de jó lehet neked is, mert néhány 1 Ft-os aukció nálad is lehet vevőcsalogató. Egy a lényeg, csak olyat szabad így indítani, amit tényleg nem sajnálsz ingyen odaadni.smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Sipikek
hozzászólás 2018-02-14 23:34
Létrehozva: #3

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-05-06 18:28
Azonosító: 2 172 833

Ok a logikát értem.
Én szívesen kifizetem azt a 9 Ft-ot a feltöltésért.
És ha nem lenne 1 Ft os akkor tényleg nem tennének fel "Eladhatatlan szemetet"
Ez kizárólag PL a nagy vebáruházak és üzleteknek jó, mert pl egy új mobiltelefon nem 1 ft ért fog elmenni.
Viszont a tömegesen feltöltött 1 Ft os termékek miatt (Mert arra vadásznak) én nem tudom ugyanazt
már 200 Ft ért sem eladni, és 1 Ft-ért nem szívesen futtatom le az eladás protokollt.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2018-02-14 21:40
Létrehozva: #4

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(Sipikek @ 2018-02-14 00:15) *
Vagy lenne 500Ft ig ingyenes a feltöltés, akkor nem pakolnának föl ennyi 1 Ft os terméket.

Nem lesz. Akkor megint itt parkolna a sok eladhatatlan filléres szemét végtelen számban, hosszú évekig újraindítva.
Hangsúlyozom: nem a filléres termékekkel van probléma, hanem az ELADHATATLAN termékekkel!
Ha valaki ilyesmit kíván a Vaterán eladni, akkor fizesse meg a pár forintos feltöltési díjat annyiszor, ahányszor esélyt kíván adni az eladásnak.
Vagy ha nem kíván a feltöltésért fizetni, akkor bízza a piac értékítéletére az eladási árat és indítsa egy forintról. Logikus és sportszerű.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Bigdept
hozzászólás 2018-02-14 19:25
Létrehozva: #5

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-27 16:06
Azonosító: 964 053

Miért nincs vásárlás témakörhöz:

Sok sok évvel ezelőtt, még a "piacgazdaság" hajnalán, volt, hogy egy marketing témájú előadáson az előadó felvázolt egy grafikont, hogy hogyan hullámzik az eladás egy éven át. A kívánatos az lett volna szerinte, ha egész évben viszonylag folyamatos és magas lenne, de a valóság az volt, hogy kb. húsvétkor fellendült, aztán nyáron pár kiemelt névnap, meg nyaralás, végül iskolakezdés, és a nagy durranás év végén a karácsony. Ezzel szemben az első negyedév siralmasan alacsony szinten kullogott. Világosan emlékszem erre az előadásra, mert egyfelől feldobta az ötletelés labdáját, hogy vajon mivel lehetne fellendíteni a forgalmat ebben az időszakban, másfelől előállt a szerinte legkézenfekvőbb megoldással:
Van Angliában ilyenkor is forgalom, mert van ott egy ünnep, ami ekkora esik: Valentin nap! Valahogy ezt meg kellene honosítani nálunk is. Én eléggé szkeptikus voltam, mert tudtam, van egy szomszédos országban is egy hasonló márciusi ünnep, de ezen alkalom idején a férfiak csak kis filléres bizsukat vesznek a hölgyeknek, amivel annyit sem költenek, mint cigire. Szó, mi szó, el nem tudtam volna képzelni, hogy egy ilyesmi nagyobb forgalmat generálna. De sokaknak tetszett az ötlet, de leginkább a romantikus vonala. Ugyanakkor ez az angol kultúra része, ami nagyon távol áll Európa többi népeinek kultúrájától, így eléggé gyermeteg ötletnek tűnt. De a marketingesek nem adták fel. A pénz nagy úr, kedvében kell járni, így bármennyire is ellenkezik minden józan megfontolással, akkor is be kell vezetni az ünnepet itt nálunk is - volt sokak véleménye. És bameg, lám mi lett belőle! Valentin (nem nap, hanem napok!!!) -itt nálunk, a marketing agymenés ünnepe! Most tehát, eladni leginkább ilyen vonatkozású cuccokat lehet ... blink.gif

--------------------
Az összes kerti vetemények közül a kóbászt szeretem a legjobban!

+Quote Post
Honeyhair
hozzászólás 2018-02-14 14:23
Létrehozva: #6

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2016-08-30 08:38
Azonosító: 2 376 134

IDÉZET(Sipikek @ 2018-02-14 00:15) *
Tisztelt Vaterázók!

Kérnék valami jótatnácsot, hogy mi lehet a baj.
Feletszek valamit némi aprópénzért és semmi eledás nem keletkezik.
Nézegetik meg figyelgetik, de vásárlás az ritka.
Ha 1 Ft ért teszek fel valamit arra 10 percen belül megjön az első licit és annyiért is megy el.
Szerintem sokan ezzel szórakoznak hogy nem is igazán kell nekik csak ha 1 Ft ért van.
Véleményem szerint minden ér legalább pár száz forintot annak akinek szüksége van rá.
Pl. nem hiszem hogy egy USB kábel ne érne 3-500Ft ot, de minek vegye meg tőlem 500-ért ha más 1Ft (Ingyen) adja.
Meg szoktam nézni a lejárt termékeket és rengeteg 1Ft -al záródó aukciót látok.
Ez jó a vaterásoknak? Nem értem.
Vagy lenne 500Ft ig ingyenes a feltöltés, akkor nem pakolnának föl ennyi 1 Ft os terméket.
Mert 1 Ft ért én is ki tudom dobni a kukába, nem kockáztatva az esetleges negatív értékelést, + csonagolgatás helyébeszállítás.
"Legalább 1 sört had ihassak már az árán."

Köszöm a tanácsot előre is.

Pont erről írtam én is néhány hozzászólással lejjebb. Tanácsot nem nagyon lehet adni, mert a Vaterán sok az "1 Ft vadász", akiknek tényleg nem a termék kell, csak az olcsó szerzés öröme. Ha el akarod kerülni őket, egyet tehetsz, ne indíts 1 Ft-os aukciót. Jogos az igényed, hogy a befektetett munka ha profitot nem is termel, de azért hozzon már annyit, amennyiből legalább az eladói motivációt fent lehet tartani.

Meggyőződésem, hogy a megfelelő ár-érték arányú termék előbb-utóbb megtalálja a gazdáját, még ha időnként sokat is kell várni rá. Az idő rövidítésére persze léteznek kicsiben is működő marketingtrükkök, de nekem akkor is az a tapasztalatom, hogy előbb-utóbb befut valaki, akinek pont a tied kell, és pont annyiért. Türelem, kitartás!

+Quote Post
Sipikek
hozzászólás 2018-02-14 00:15
Létrehozva: #7

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-05-06 18:28
Azonosító: 2 172 833

Tisztelt Vaterázók!

Kérnék valami jótatnácsot, hogy mi lehet a baj.
Feletszek valamit némi aprópénzért és semmi eledás nem keletkezik.
Nézegetik meg figyelgetik, de vásárlás az ritka.
Ha 1 Ft ért teszek fel valamit arra 10 percen belül megjön az első licit és annyiért is megy el.
Szerintem sokan ezzel szórakoznak hogy nem is igazán kell nekik csak ha 1 Ft ért van.
Véleményem szerint minden ér legalább pár száz forintot annak akinek szüksége van rá.
Pl. nem hiszem hogy egy USB kábel ne érne 3-500Ft ot, de minek vegye meg tőlem 500-ért ha más 1Ft (Ingyen) adja.
Meg szoktam nézni a lejárt termékeket és rengeteg 1Ft -al záródó aukciót látok.
Ez jó a vaterásoknak? Nem értem.
Mert 1 Ft ért én is ki tudom dobni a kukába, nem kockáztatva az esetleges negatív értékelést, + csonagolgatás helyébeszállítás.
"Legalább 1 sört had ihassak már az árán."

Köszöm a tanácsot előre is.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2018-02-11 09:29
Létrehozva: #8

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Eszter1223 @ 2018-02-10 17:38) *
Sziasztok!A véleményetekre lennék kíváncsi,azzal kapcsolatban,hogy,miért nincs eladásom?Köszönöm,előre is... unsure.gif director.gif

Az árképzés mindenkinek a saját döntése, elképzelése, ebbe nem nagyon jó beleszólni, de ha kérdezted a véleményünket, akkor én is elmondom az enyémet. A ruhaféléket én is nagyon aláárazom, most adtam el a fiam farmernadrágját, gyakorlatilag új volt, 4 vagy 5 ezerért vettük és 1500-ért tettem ki. Ami nekem nagyon feltűnt, az a 12 db CD tok. A vásárban ezek 10 Ft-ért mennek, ha mennek. Nem piacképes, mert mindenkinek van otthon bőven. Inkább értékelés megszerzésére jó. 1 Ft-ért indítani és drukkolni, hogy legyen valaki, akinek személyes átvétellel megéri érte eljönni és utána még hajlandó lesz értékelni. De általában olyanok az áraid, hogyha ránézek, automatikusan továbblapozok. És Honeyhair véleményével is tudok azonosulni, amit a képekről ír.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Honeyhair
hozzászólás 2018-02-11 08:03
Létrehozva: #9

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2016-08-30 08:38
Azonosító: 2 376 134

Sziasztok!A véleményetekre lennék kíváncsi,azzal kapcsolatban,hogy,miért nincs eladásom?Köszönöm,előre is... unsure.gif director.gif

Én nem vagyok kereskedő, csak a gyermekem kinőtt, használt ruháit árulom, így azt gondolom, a tapasztalataimból adódóan tudok néhány tippet adni Neked, mint szintén nem kereskedőnek (a profik üzleti stratégiája nyilván teljesen más).

Először is: a ruhákat ugyanúgy fel kell készíteni eladásra, mint egy gépjárművet. Legyenek tiszták (ha lehet, frissen mosottak), vasaltak, előnyös elrendezésben fotózva. A Te legtöbb képeden sajnos, nagyon gyűrött holmik láthatók, és a fényképezőgép beállításai sem biztos, hogy jók, mert egyes fotókon a ruhák mintha nem lennének tiszták... Lehet, hogy ez nem így van, de sajnos így látszik.

A vállfán való elhelyezést is gondold át, az nem minden holminál előnyös, mert nem adja ki jól a szabást, a körvonalakat. Egyes holmik - főleg a nadrágok és a könnyű anyagú blúzok - a vállfán kifejezetten formátlannak, lógó rongynak tűnnek, amely érthetően nem kelti fel az érdeklődést. A nadrágokat például biztosan nem vállfán fotóznám, hanem kimosva, kivasalva, vízszintes felületre teríteném őket, és lehetőleg semleges háttér előtt, nem pedig egy mintás szőnyegen.

A másik gond szerintem az árképzésed. Nagyon drágák a termékeid, főleg ahhoz képest, hogy nem egyedi árukról van szó. A barackszínű kötött sapkáért - hiába szép és új - senki sem fog megadni 4990 Ft-ot (plusz postaköltséget), amikor minden vidéki település piacán vehet ehhez hasonlót kétezerért. Az árat ráadásul értelemszerűen összevetik a vevők azzal, amit a képen látnak, és ennek tükrében pláne nem jó a helyzet.

Elárulom, én is nehezen szoktam meg, hogy - elnézést a kivételeknek - a Vaterán minden ingyen, vagy csak egy kicsivel többért kéne az embereknek, de el kellett fogadnom, hogy a használt ruhák terén olyan irdatlan mértékű az értékcsökkenés, mint az autóknál. Hiába ért megvásárláskor egy felső 3000 Ft-ot, másnaptól már minimum felére csökken az az ár, amiért hajlandóak megvenni a vevők, és ez még alacsonyabb, ha a cucc használt is (hiába jó állapotú, megkímélt). Személyes döntésem - ez persze Rád nem feltétlenül kell, hogy vonatkozzon -, hogy 1 Ft-os aukciókat nem indítok, mert rengeteg olyan emberrel találkoztam, akit a termék nem is érdekelt, csak az alacsony ár, és szinte sosem adták meg a termékért azt, amit szerintem reálisan megért (1 Ft-osban csak az NMÁ aukciók mennek). Éppen ezért alacsonyan tartott, fix árakkal dolgozom, amely ugyan egyáltalán nincs arányban a befektetett munkával, de mivel a célom nem a haszonszerzés, hanem a felesleges, helyfoglaló holmikon való túladás, a vaterázást tulajdonképpen hobbiként fogom fel, és így már teljesen a helyükre kerültek a dolgok.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2018-02-10 21:08
Létrehozva: #10

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

Ha tartósan fennáll ez a helyzet, akkor nyilván a termékei és/vagy az árai nem versenyképesek.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
lilaliba86
hozzászólás 2018-02-10 18:50
Létrehozva: #11

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Ez azért nem olyan egyszerű. Ruhákat árulsz, ami rengeteg van fenn, tehát hatalmas a konkurencia. Nagyon sokat már akár 1 Ft-ért is meg lehet kapni. Trend, divat, hó vége, hó közepe, fix árakat vagy szeretik, vagy nem. Szerintem nincs itt olyan eladó, akinek ne lett volna egy-egy rosszabb szériája. Talán variálj egy kicsit, azaz legyen fix áras és licites terméked is. Ha nem sajnálod egy-egy darabodat, próbáld meg 1 Ft-ról indítani, hátha többen felfigyelnek rád. De ha semmit sem teszel, az is lehet kifizetődő. Számold ki, hogy ha csak 1 db ruhádat eladod, hónapokra megvan a feltöltési díj belőle, mivel nem túl sok hirdetésed van fenn.

Fel a fejjel!

+Quote Post
Eszter1223
hozzászólás 2018-02-10 17:38
Létrehozva: #12

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2018-02-10 17:27
Azonosító: 2 615 513

+Quote Post
webkereskedo
hozzászólás 2017-12-07 18:00
Létrehozva: #13

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-04-11 20:52
Azonosító: 2 453 114

IDÉZET(jacobson @ 2017-12-07 13:47) *
Köszönöm, hogy egyből azt vélelmezed, hogy hazudok

Pont akkora csúsztatás ez a bejegyzésed, mint az a kamu, amit itt a vásárlásodról leírtál.
Látod, már az is kiderült, hogy nem ajánlott levél helyett kérted volna...és persze vannak még egyebek is. De nem írom le, hiszen úgysem értenéd, mert nem akarod.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-12-07 13:51
Létrehozva: #14

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(jacobson @ 2017-12-07 13:47) *
...amit meg is válaszoltatok, hogy a vaterán tényleg nem áll módomban kérni az eladótól semmit. ....

Én nem ezt írtam neked, hanem ezt:
IDÉZET(zejopy @ 2017-12-07 07:13) *
....Biztosan sokan lesznek, akiket nem zavar majd, de lesznek, akik nem akarják.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
jacobson
hozzászólás 2017-12-07 13:47
Létrehozva: #15

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-12-06 23:25
Azonosító: 2 567 153

IDÉZET(webkereskedo @ 2017-12-07 08:06) *
Akitől 4 terméket vásároltál, az szállíttat az MPL-lel. Tehát ugyanúgy nem kell postára menned így sem. Ha én lennék az eladó, engem is elgondolkoztatna, hogy belemenjek-e abba, hogy a vevő nem fizet postaktg-et, hanem megadja a saját szerződött opcióját. Ha van egy bejáratott lehetőségem, attól nem nagyon szeretek eltérni, pláne nem ilyenkor, amikor semmi időm arra, hogy számomra ismeretlen terepeket felderítsek. Liciten nyertél egy halom ruhát fillérekért és most még 450 Ft-ért megy a harc. És szerintem nem is teljesen az igazat írtad nekünk.

Köszönöm, hogy egyből azt vélelmezed, hogy hazudok, mert akkor látszik, hogy ez tényleg nem akkora dolog, hogy ne lehetne megtenni, biztos van valami még a háttérben, amit elhallgatok. smile.gif DE NINCS.
A dolog tényleg ennyi lett volna 1 db A4-es lap pont olyan amit a vatera futárnál is kinyomtatsz. Vagyis ha benne van a vatera futáros szállítás az aukcióban akkor kell, hogy legyen nyomtató is. Nem igaz? huh.gif

De végül is mindegy, csak ezt akartam tudni, amit meg is válaszoltatok, hogy a vaterán tényleg nem áll módomban kérni az eladótól semmit. Ha voltam olyan a világ dolgaiban kevésbé tájékozott:), hogy előzetes megbeszélés nélkül licitáltam 4 db (nem egy "halom" gyerekruhát 1500 Ft-ért ami nem pár fillér, és aminek a 450 Ft a harmada és nem elhanyagolható része. Ebből pont még egy ruha kijött volna) termékre, akkor így jártam és kész. Nem akartam elhinni elsőre, de kénytelen vagyok elfogadni.
Jó tudni az ilyet, és azt is, hogy nagyon meg kell nézni még licitálás előtt, hogy kinél vásárolok, és nem szabad feltételezni semmit.
Köszönöm az infókat. good2.gif

+Quote Post
webkereskedo
hozzászólás 2017-12-07 08:06
Létrehozva: #16

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-04-11 20:52
Azonosító: 2 453 114

IDÉZET(jacobson @ 2017-12-06 23:47) *
Tényleg olyan nagy kérés ez egy eladótól?... az eszembe sem jutott, hogy én nem választhatom egy másik szolgáltatását a Magyar Postának, ami gyorsabb, nyomon követhető (tehát nem olyan, mintha sima levélben kérném),és olcsóbb is. Az eladóknak miért jobb az, ha én 950 Ft-ot fizetek 425 Ft helyett?

Akitől 4 terméket vásároltál, az szállíttat az MPL-lel. Tehát ugyanúgy nem kell postára menned így sem. Ha én lennék az eladó, engem is elgondolkoztatna, hogy belemenjek-e abba, hogy a vevő nem fizet postaktg-et, hanem megadja a saját szerződött opcióját. Ha van egy bejáratott lehetőségem, attól nem nagyon szeretek eltérni, pláne nem ilyenkor, amikor semmi időm arra, hogy számomra ismeretlen terepeket felderítsek. Liciten nyertél egy halom ruhát fillérekért és most még 450 Ft-ért megy a harc. És szerintem nem is teljesen az igazat írtad nekünk.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-12-07 07:13
Létrehozva: #17

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(jacobson @ 2017-12-06 23:47) *
...

Tényleg olyan nagy kérés ez egy eladótól? Tényleg köteles vagyok elfogadni a drága ajánlott küldemény díjat? A vevőnek nincsen semmi joga, hogy ha van olyan lehetőség ami olcsóbb és nem jelent többlet feladatot és költséget az eladónak akkor így kérje a Postát? Nekem ez az első vásárlásom, de mindjárt beleszaladtam egy ilyen kellemetlen élménybe. Pedig elolvastam a feltételeket, amiben benne volt, hogy az eladó csak a tényleges postaköltséget kérheti. De az eszembe sem jutott, hogy én nem választhatom egy másik szolgáltatását a Magyar Postának, ami gyorsabb, nyomon követhető (tehát nem olyan, mintha sima levélben kérném),és olcsóbb is. Az eladóknak miért jobb az, ha én 950 Ft-ot fizetek 425 Ft helyett?

Igen, az eladó határozza meg a postázást, amit a vásárlásoddal elfogadsz. Ha ilyen lehetőséged van és szeretnél vele élni, akkor a vásárlás előtt a terméklapos levelezésben meg tudjátok beszélni a részleteket, és hogy az eladó hajlandó-e erre.
Lehet, hogy nincs nyomtatója, vagy egyszerűen idegenkedik az újtól, vagy a nem megszokottól. A tényleges postaköltség azt jelenti, hogy valóban azt fizeted, amit ő fizet a postán. Nagy valószínűséggel ez így is lesz. Ez a lehetőség, ami neked van, egyedi, tehát ha akarsz élni vele, akkor ezentúl kérdezz a vásárlás előtt. Biztosan sokan lesznek, akiket nem zavar majd, de lesznek, akik nem akarják.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
jacobson
hozzászólás 2017-12-06 23:47
Létrehozva: #18

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-12-06 23:25
Azonosító: 2 567 153

Előre bocsátom kezdő vaterás vagyok. Amikor licitáltam feltételeztem, hogy ha külön nem jelent problémát az eladónak, akkor rugalmasan kezeli a postázást. Vettem 4 kis ruhát a fiaimnak, és mivel a férjem cégének van mpl szerződése, amin fél áron eljöhetne a csomag kértem az eladót, hogy úgy adja fel. Neki ez semmibe sem került volna. 1 db A4-es lap kinyomtatása, amivel bemegy a postára és odaadja a kisasszonynak a csomagomat. Ezután a csomag egy nyomon követett MPL üzleti csomagként kerül a rendszerbe. Az eladó nem fizet semmit, semmi plusz dolga nincs vele. csak ez az A4-es lap. (ezt a formát használjuk a vevői elállásból visszaérkező csomagokhoz, bejáratott egyszerű és olcsó megoldás) Ezzel megspórolhatott volna nekem egy postára menetelt, és még 450 Ft-ot. Az eladó elég brutálisan visszautasított, hogy köteles vagyok azt a postai díjat megfizetni, amit ő meghatározott.

Tényleg olyan nagy kérés ez egy eladótól? Tényleg köteles vagyok elfogadni a drága ajánlott küldemény díjat? A vevőnek nincsen semmi joga, hogy ha van olyan lehetőség ami olcsóbb és nem jelent többlet feladatot és költséget az eladónak akkor így kérje a Postát? Nekem ez az első vásárlásom, de mindjárt beleszaladtam egy ilyen kellemetlen élménybe. Pedig elolvastam a feltételeket, amiben benne volt, hogy az eladó csak a tényleges postaköltséget kérheti. De az eszembe sem jutott, hogy én nem választhatom egy másik szolgáltatását a Magyar Postának, ami gyorsabb, nyomon követhető (tehát nem olyan, mintha sima levélben kérném),és olcsóbb is. Az eladóknak miért jobb az, ha én 950 Ft-ot fizetek 425 Ft helyett?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-10-30 12:09
Létrehozva: #19

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(lilaliba86 @ 2017-10-30 11:49) *
....Én nem vagyok pécsi, így mindjárt az is zavart, hogy a hirdetésben és szállítási feltételeknél is máshogy írod le a személyes átvétel helyét. Lehet, hogy ez egyazon környék, de én itt igencsak vakartam a fejemet. De ez csak az én meglátásom.
...

Az Pécsen ugyanaz a terület.smile.gif Köszönöm a hozzászólásodat! rolleyes.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
lilaliba86
hozzászólás 2017-10-30 11:49
Létrehozva: #20

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Sziasztok!

Szerintem már csak azért sem kellene törölni ezt a beszélgetést, mert a Vatera legprecízebb és legkompetensebb eladói közé tartoztok mindketten, s az ilyen levélváltásból csak tanulni lehet.

Kedves Zejopy!

Megettem két mogyorókrémes bucit és eltelt gyomorral, nyugodtan átolvastam a szóban forgó hirdetésed. Elolvastam először a sablonrész nélkül, majd utána azzal. A második levélnél születtek bennem kérdések, tehát szerintem ha személyes átvételnél kihagyod a sablonrész átvétellel kapcsolatos mondatát, egész egyértelmű lesz hirtelen minden. Amilyen alapos vagy, úgyis van egy mappád a sablonoknak, a személyes átvétellel kapcsolatosat kellene csak átírni szerintem. Én nem vagyok pécsi, így mindjárt az is zavart, hogy a hirdetésben és szállítási feltételeknél is máshogy írod le a személyes átvétel helyét. Lehet, hogy ez egyazon környék, de én itt igencsak vakartam a fejemet. De ez csak az én meglátásom.

Van egy kolléganőm, akit évente 1-2 alkalommal helyettesítenem kell. Ez a lehető legrosszabb. Az ő gondolatmenetét vegyem fel pár napra. Csoda, hogy a gépében megtalálom amit szeretnék, bár így is 3x annyi időbe telik mint neki, mert számára ez rutin.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ami neked természetes és ésszerű, az másnak gordiuszi csomó is lehet és nem azért mert a világ dolgaiban kevésbé tájékozott:) szegénykém, csak máshonnan indul neki az értelmezésnek.

Abban abszolút neked adok igazat, hogy ha valaki pénzt akar költeni, előtte olvassa el, hogy mire is fogja. Ha elolvasta, s utána nem minden tiszta neki, érdeklődjön. Ha meg nem olvas el mindent, vessen magára.
Nekem az a mottóm, hogy Magyarországon nem lehet eltévedni. Ha nem tudom hol vagyok, megkérdezem s mindjárt tudni fogom.

+Quote Post

100 Oldal V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2018-02-21 06:35