IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

96 Oldal V  « < 75 76 77 78 79 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Aukciózási Etikett, Mit illik, mit nem illik, mi a véleményetek?
Dragunovhun
hozzászólás 2010-04-01 07:10
Létrehozva: #1521

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2008-11-17 16:10
Azonosító: 300 154

IDÉZET(csijjag @ 2010-03-31 16:27) *
Sziasztok,a segítségeteket kérném.
03.18.-án eladtam egy terméket,az értéke 4200ft volt.
Ahogy azt kell,írtam is az eladónak

Ezt picit elnézted.

Ne foglalkozz vele. Vagy kamu az egész, vagy ha igaz is, akkor csak egy nagyon aljas ember élne vissza ezzel. Egyébként ez nem is kifogás arra hogy ne fizesse ki amit vett. Ezért most meg fogtok kövezni de ha tényleg megbetegedett akkor talán meg is érdemli egy ilyen.
Go to the top of the page

+Quote Post
csijjag
hozzászólás 2010-04-01 04:37
Létrehozva: #1522

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-02-25 10:24
Azonosító: 1 022 327

IDÉZET(bambooflower @ 2010-03-31 16:50) *
bocs, de mit jelent a nicked?

a csillag foglalt volt,így jött ez:)

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2010-03-31 16:50
Létrehozva: #1523

Öreg róka:)

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 130

IDÉZET(csijjag @ 2010-03-31 16:27) *
...

bocs, de mit jelent a nicked?

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
csijjag
hozzászólás 2010-03-31 16:27
Létrehozva: #1524

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-02-25 10:24
Azonosító: 1 022 327

03.18.-án eladtam egy terméket,az értéke 4200ft volt.
Ahogy azt kell,írtam is az eladónak,semmi reakció. Több levelet írtam,egyikben sem voltam bunkó, tényleg türelmes voltam idáig.
Tegnap előtt megírtam neki hogy írni fogok a vaterának, mert ez nem fer,hogy még én fizetek az ő baklövése miatt,és hogy annyit megtehetne hogy megírja,nem kéri a terméket.

Ezt a levelet kaptam ma:
Kedves ...

Nagyon köszönöm a leveled , igazán rendes ember lehetsz ne aggódj nem vaterázok többet, sajnos nem tehetem! Lejárt az időm , ugyanis rákot diagnosztizáltak , nállam is és a kislányomnál is , 3 éves.

Minden jót az élethez, ameddig tart

mindent köszönök

....

Na ilyenkor mi a teendő??Csak mert mindent a szívemre veszek,és még én érzem magam rosszul....pedig semmi rosszat nem tettem.
Értékeléseiből ítélve eddig mindig kedves volt,gyors,egy negatívja volt,miszerint nem küldte a vételárat időben.
Vélemények?Köszönöm.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-03-27 11:33
Létrehozva: #1525

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(momol @ 2010-03-27 10:27) *
Köszönöm a hasznos és építő jellegű hozzászólást. mosking.gif
Így már értem, hogy miért nem vacakol a legtöbb felhasználó a megfelelő értékelés kiosztásával.

Mit vártál? Erre a postra értelmes reagálást nem lehet írni.
A legtöbb felhasználó igenis vacakol a kellő értékeléssel. és van egy szűkebb réteg, aki:
1. Nem érdekli
2. Nem tudja, hogy ez fontos lehet
3. Abba az embercsoportba tartozik, aki a jóra rosszat ad vissza, a rosszra pedig jót
4. Nem mer negatívat adni ismert okok miatt
5. Elrontotta

Ennyi. De ez egy szűk réteg. Kiszűrhetetlen, megelőzhetetlen, olyan, mint a villám, akkor csap le, amikor nem számítasz rá. Nem kell vele foglalkozni.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
momol
hozzászólás 2010-03-27 11:27
Létrehozva: #1526

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-07-07 14:29
Azonosító: 663 764

IDÉZET(zejopy @ 2010-03-27 09:21) *
Ja, és hogy gondolod a gyakorlati megvalósítást? Ül 200 ember 200 gép előtt és ellenőrzi a frissen megírt értékeléseket? Mert ennyi minimum kellene. És mekkora lenne mindennek az anyagiakban mérhető haszna a ráfordítás tükrében?

Köszönöm a hasznos és építő jellegű hozzászólást. mosking.gif
Így már értem, hogy miért nem vacakol a legtöbb felhasználó a megfelelő értékelés kiosztásával.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-03-27 11:04
Létrehozva: #1527

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(bambooflower @ 2010-03-27 09:30) *
"Ne tégy a te felebarátod ellen hamis tanúbizonyságot."

hány ezer éves is a tízparancsolat? 4000? a probléma nem mai eredetü, és még nem sikerült megoldást találni.

Előbb-utóbb majd egy nullás felhasználó az első fórumos hozzászólásában megírja a megoldást.
Próbálkozók rendszeresen vannak... ostoba.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2010-03-27 10:30
Létrehozva: #1528

Öreg róka:)

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 130

IDÉZET(zejopy @ 2010-03-27 09:21) *
Ja, és hogy gondolod a gyakorlati megvalósítást? Ül 200 ember 200 gép előtt és ellenőrzi a frissen megírt értékeléseket? Mert ennyi minimum kellene. És mekkora lenne mindennek az anyagiakban mérhető haszna a ráfordítás tükrében?

"Ne tégy a te felebarátod ellen hamis tanúbizonyságot."

hány ezer éves is a tízparancsolat? 4000? a probléma nem mai eredetü, és még nem sikerült megoldást találni.

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-03-27 10:21
Létrehozva: #1529

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(momol @ 2010-03-27 06:27) *
Valahogyan azt is szankcionálni kellene, ha valaki valótlan értékelést ír.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
momol
hozzászólás 2010-03-27 07:27
Létrehozva: #1530

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-07-07 14:29
Azonosító: 663 764

Valahogyan azt is szankcionálni kellene, ha valaki valótlan értékelést ír.
Pl. az alábbi kifejezetten negatív tapasztalatát írja le egy pozitív minősítésben:

Értékelő: Andas25(428) Dátum: 2010/03/26 16:45:46 Termékkód: 161260993 Vevő
Pozitív vélemény: Visszatetettem a termékeket. több dolgot összevárt,de az uatlás elmaradt. Egyszer felhivott,és egy
e-mailt is irt,de csak igérget. Én nem tudom ajánlani.Az első licitja február 7-én járt le,az
utolsó március 3-án. irtam több mailt,de ezekre már választ nem kaptam!!! Minden nap szinte fent
votl a vaterán. Én nem szeretnék vele töbször talákozni a vatera piacterén. Sajnálom. Eleget
vártam.------
Az értékelő szerint az adásvétel létrejött.
Az értékelt még nem készített visszajelzést az adásvételről.

Egy másik, aki ugyanezt a licitálót minősíti:

Értékelő: neluka(213) Dátum: 2010/03/21 20:56:17 Termékkód: 161434961 Vevő
Pozitív vélemény: Sajnos eddig nem történt meg.
Az értékelő szerint az adásvétel létrejött.
Az értékelt még nem készített visszajelzést az adásvételről.

Továbbá ott vannak ugyanezen licitáló semleges értékelései. Ha mindenki azt az értékelést írta volna, amit megérdemel, mára talán kitiltásra kerül és nem verhetett volna engem is át!

+Quote Post
Sprinkler1
hozzászólás 2010-03-25 17:58
Létrehozva: #1531

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-07-17 12:23
Innen: Káosz birodalom
Azonosító: 171 419

IDÉZET(Laraanya @ 2010-03-22 08:31) *
A termék megnevezésében "SZEXIS"-ként tüntetett fel az eladó egy, a lányomra való ruhát!! Igen, meglehet, hogy sokaknál ez nem veri ki a biztosítékot.. de én nem állhattam meg szó nélkül. Alázattal, de kicsit mérgesen írtam xy-nak.

Üdv.Szabina

Szia!

De, sokaknál kiveri a biztosítékot ennél a korosztálynál a szexy-s szó használata. Nálam is. De ez nem jelenti azt,hogy szóvá is teszem ezt az eladónál, mert ehhez semmi jogom nincs. Ne értsd félre, nem bántani akarlak, de a terméklapra üzenni talán nem a legjobb dolog volt.

Mindenki más szavakat, jelzőket használ, mindenkinek megvan a saját egyedi stílusa és hirdetési módszere.Gondolom neki ez vált be, vagy csak ilyen szerencsétlenül tudta megfogalmazni a mondandóját.

Ha ilyet találsz lépj tovább, ne dühöngj.Úgysem érsz vele semmit, mert ezért nem fog a stílusán változtatni. Nézelődj tovább, sok gyönyörű ámbár nem sexy kislányruha is van a vatin. rolleyes.gif Ja és tedd tiltólistára, így még véleltlenül sem tudsz majd vásárolni nála. rolleyes.gif

--------------------
"Lemondtam a sexről, az italról és a hazardírozásról! Ez volt életem legszörnyűbb negyedórája"

+Quote Post
horvathverus
hozzászólás 2010-03-25 17:07
Létrehozva: #1532

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-06-12 14:45
Azonosító: 659 874

IDÉZET(Ogi442 @ 2010-03-25 16:02) *
Sziasztok! Milyen következményekkel jár,ha csak a fizetési határidő lejárta után 1 nappal tudom rendezni a számlámat a Vatera felé?

Semmilyen.

+Quote Post
Ogi442
hozzászólás 2010-03-25 17:02
Létrehozva: #1533

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-30 10:13
Azonosító: 968 953

Sziasztok! Milyen következményekkel jár,ha csak a fizetési határidő lejárta után 1 nappal tudom rendezni a számlámat a Vatera felé?

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-03-22 11:47
Létrehozva: #1534

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 09:51
Azonosító: 726 887

IDÉZET(Aranka111 @ 2010-03-22 09:34) *
Sziasztok!
Csak egy kérdés!!!

Mennyi ideig illik várni az eladónak a vevő jelentkezésére? Pénteken zárult aukció óta a telefon arról tájékoztat, hogy a szám pillanarnyilag nem kapcsolható, az e-mailre meg nem jön válasz.

Kedves Aranka111!

Javasoljuk Önnek, hogy az aukció lezárása után azonnal írjon egy üzenetet a partnernek. Ha erre 3-4 napon belül nem reagál, akkor érdemes telefonon is felvenni vele a kapcsolatot. Ha ez is eredménytelen és a partner továbbra sem jelentkezik, akkor az aukció zárása után 7 nappal küldjön egy utolsó felszólítást az illetőnek a termék átvételére vonatkozóan, kilátásba helyezve a megfelelő értékelést amennyiben nem jelentkezik. A levelet továbbítsa másolatként a biztonsag@vatera.com címre, jelezve ezt a címzettnek is. Ha a partner erre sem reagál akkor tájékoztassa írásban az adásvételtől való elállásról és készítsen a partnerről értékelést. A kapott azonosítót mentse el, így esetleges jogtalan negatív esetén könnyebb az ügy feldolgozása. A terméket ezután újra aukcióra lehet bocsátani.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
Laraanya
hozzászólás 2010-03-22 10:44
Létrehozva: #1535

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-07-26 15:20
Azonosító: 679 505

IDÉZET(zejopy @ 2010-03-22 09:20) *
Na, jó, én megnyilatkozom, mert a kérdés nagyon összetett.
Vannak eladók, akiknek minden ruhájuknál ez szerepel: szexis, édes, tündéri, aranyos. Ez egy szint és egy gondolkodásmód. Szerintem egy áruról ne az eladó döntse el, hogy csodálatos, vagy gyönyörű. De ez mindenkinek szíve joga. Ha megnézel egy terméklapot, tudat alatt is kialakítasz egy véleményt az alkotójáról. Mindenki megtalálja a partnerét, nagy piactér.

Nem hiszem, hogy az említett eset és a pedofília növekedése összefüggene. Még abban sem vagyok biztos, hogy több a pedofil eset, mint régen, lehet, hogy csak több kerül nyilvánosságra.

De ami téged alapból érdekel, hogy szerintünk egy kislány ruhája, és ezáltal egy kislány lehet-e szexis. Szerintem nem helyénvaló a kérdéses szó használata, de én ebben konzervatív vagyok.

Ami viszont fontos szerintem, hogy ezt nem kellett volna kinyilvánítanod a terméklapon, mert a terméklapos levelezést nem erre a célra találták ki. Ha valami nem tetszik, egyszerűen tovább kell lépni.

(És most nagyon sok dolgot nem írtam le, mert a téma jellegéből adódóan félreértésekre adna okot.)

Köszönöm a véleményedet!

Sok mindenben egyet értek veled.
Alapvetően nyitott, elfogadó ember vagyok, csak olykor önfejű és szókimondó.
Amúgy az üzenet-váltást nem tette nyilvánossá, így más nem is láthatja a véleményem.
Félre értés ne essék, én nem akarok senki feje felett pálcát törni.
Úgy gondolom, hogy ez a szóhasználat egy ilyen szövegkörnyezetben nem éppen helyén való.
A megfogalmazásából és a válaszából világosan látszik, hogy nem egy hatalmas intelligenciával megáldott emberről beszélünk..

Legyen ez az ő szegénységi bizonyítványa...

Csak az érdekelt, hogy egyedül az én igazság érzetemet bántja-e ez a téma..

Szép napot! smile.gif

+Quote Post
Aranka111
hozzászólás 2010-03-22 10:34
Létrehozva: #1536

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-03-04 15:49
Azonosító: 1 036 967

Sziasztok!
Csak egy kérdés!!!

Mennyi ideig illik várni az eladónak a vevő jelentkezésére? Pénteken zárult aukció óta a telefon arról tájékoztat, hogy a szám pillanarnyilag nem kapcsolható, az e-mailre meg nem jön válasz.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-03-22 10:20
Létrehozva: #1537

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Laraanya @ 2010-03-22 08:31) *
Sziasztok!

Előre is elnézést, ha nem jó helyre firkantok.. De van egy kis szösszenet, amit szívesen megosztok veletek és egyben várom független válaszaitokat is.
-Köszi előre is!-

Na, jó, én megnyilatkozom, mert a kérdés nagyon összetett.
Vannak eladók, akiknek minden ruhájuknál ez szerepel: szexis, édes, tündéri, aranyos. Ez egy szint és egy gondolkodásmód. Szerintem egy áruról ne az eladó döntse el, hogy csodálatos, vagy gyönyörű. De ez mindenkinek szíve joga. Ha megnézel egy terméklapot, tudat alatt is kialakítasz egy véleményt az alkotójáról. Mindenki megtalálja a partnerét, nagy piactér.

Nem hiszem, hogy az említett eset és a pedofília növekedése összefüggene. Még abban sem vagyok biztos, hogy több a pedofil eset, mint régen, lehet, hogy csak több kerül nyilvánosságra.

De ami téged alapból érdekel, hogy szerintünk egy kislány ruhája, és ezáltal egy kislány lehet-e szexis. Szerintem nem helyénvaló a kérdéses szó használata, de én ebben konzervatív vagyok.

Ami viszont fontos szerintem, hogy ezt nem kellett volna kinyilvánítanod a terméklapon, mert a terméklapos levelezést nem erre a célra találták ki. Ha valami nem tetszik, egyszerűen tovább kell lépni.

(És most nagyon sok dolgot nem írtam le, mert a téma jellegéből adódóan félreértésekre adna okot.)

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Laraanya
hozzászólás 2010-03-22 09:31
Létrehozva: #1538

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-07-26 15:20
Azonosító: 679 505

Sziasztok!

Előre is elnézést, ha nem jó helyre firkantok.. De van egy kis szösszenet, amit szívesen megosztok veletek és egyben várom független válaszaitokat is.
-Köszi előre is!-

Történt egy délután, hogy a lányomnak ruhát néztem a Vaterán.. ez idáig rendben is volt. Míg nem egy olyan aukcióba szaladtam bele, amitől igen csak borsos lett a hangulatom..

A termék megnevezésében "SZEXIS"-ként tüntetett fel az eladó egy, a lányomra való ruhát!! Igen, meglehet, hogy sokaknál ez nem veri ki a biztosítékot.. de én nem állhattam meg szó nélkül. Alázattal, de kicsit mérgesen írtam xy-nak.

Méghozzá ezt:
Csak egy olyan kérdésem lenne, hogy egy 4-5 éves kislányra való ruha hogy lehet "szexis"?? Ez a szó az én értelmezésemben kívánatost jelent. Egy olyan nőre szokták mondani, akit ott a helyszínen.. meghívnának a férfiak egy kávéra.. Én kérek elnézést.. Üdv. Szabina

A válasza:

Tisztelt Laraanya!hidd el nem igazán a véleményedre vagyok kíváncsi ezzel a szóval kapcsolatban. De ha erre gondoltam volna akkor így írnám "K...s."együttes. Remélem nem szaladsz rögtön a gyámügyre!!

Hogy elfogult vagyok-e???

IGEN!

Mert abban egészen biztos vagyok, ha az én lányomra valaki "olyan" szemmel nézne (pláne amíg gyermek), az lenne az utolsó pillázása ebben a világban.

Hogy miért van ennyi pedofil? Ez már más kérdés.. ha onnan nézzük: ez egy felhívás egy keringőre..

Tudom, ezután kapok majd hideget-meleget. Dolog.

Akinek nincs gyermeke, de van egy kis empátia készsége, az beláthatja, hogy egy ilyen szöveggel nem fog eladási rekordokat dönteni sem ő, se más.

Az fix, hogy én egy így hirdetett terméket nem veszek meg a lányomnak. Már csak elvből sem..

Mindenkinek jó "vaterázást"! nature.gif

Üdv.Szabina

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-03-21 19:44
Létrehozva: #1539

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2010-03-21 17:39) *
Kedves Benz!

Kérem, továbbítsa köszönetemet kollégájának(inak?), hogy ismét ennyire gyorsan aktiválták az i+ oldalamat. thank_you.gif
Ígérem, most már hosszabb ideig nem tervezek változtatást, ez kis korrigálás még a múltkori malőrből maradt vissza. rolleyes.gif

Üdv: zejopy

Kedves zejopy!

Átadom, köszönjük. smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-03-21 18:39
Létrehozva: #1540

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kedves Benz!

Kérem, továbbítsa köszönetemet kollégájának(inak?), hogy ismét ennyire gyorsan aktiválták az i+ oldalamat. thank_you.gif
Ígérem, most már hosszabb ideig nem tervezek változtatást, ez kis korrigálás még a múltkori malőrből maradt vissza. rolleyes.gif

Üdv: zejopy

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

96 Oldal V  « < 75 76 77 78 79 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2016-10-01 19:10