IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

99 Oldal V  « < 75 76 77 78 79 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Aukciózási Etikett, Mit illik, mit nem illik, mi a véleményetek?
horvathverus
hozzászólás 2010-06-25 11:11
Létrehozva: #1521

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-06-12 14:45
Azonosító: 659 874

Sziasztok!
Egyszerűen nem tudom mi van az emberekkel. Hova tűnt az általános illem?
van egy sablon e-mailem, amit kiküldök, ha vki megnyert egy aukcióm.
"Kedves XY,
megnyerte az alábbi....
http:www.STB

termék ára
postaktg
össz.

Kérem a fenti ... YX V bank 11-22
Kérem, küldje el a pontos nevet és címet, ahova küldhetem a jóváírás után.
Üdvözlettel:
YX"

Erre kaptam egy választ:
" XY Piripócs Valami utca 1" blink.gif

Se egy szia, vagy valami. És ez sajnos nem egyedi eset.
Nálam alap, ha valaki megadja a tiszteletet, én is. Azon nem akadok fenn, ha valakit magázok, és letegez. Akkor visszategezek.

De legalább írt egy választ.
Egy másik vásárlóm egyetlen levelemre sem válaszolt, csak küldte a pénzt.
Május 28-n feladtam a levelet, 3 szor írtam, megérkezett-e? Máig sem válaszolt. Elvből nem telefonálok senki után, de most ezt ne firtassuk, vaterára belép, tehát majd egyszer csak eszébe jut értékelni, abból majd megtudom, mi van vele.

Tudom, vannak ennél sokkal e sokkal nagyobb problémák, de engem alapvetően zavar ez a hanyatlás. Felnőtt emberekről van szó! nem tanították meg nekik, hogy kisfiam/lányom, köszönj a néninek???? mad.gif

Vagy csak én látom így?
Üdvözlettel:
Verus rolleyes.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-06-22 14:01
Létrehozva: #1522

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 09:51
Azonosító: 726 887

IDÉZET(Hunter600 @ 2010-06-22 13:42) *
Ez így igaz! És vajon a gyanútlan (?) vásárló tudja e, hogy ő is bűntethető.... angry2.gif
És még ő minősíti is a vaterás felhasználókat, mert gyanítom a kipontozott részre nem ilyeneket gondolt, mint "kedves vaterás", "drága vaterás"....

De látom, azóta már elő is vették a radírt is. Ez gyors volt. good2.gif

Igen, köszönjük a jelzést! thank_you.gif

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
Hunter600
hozzászólás 2010-06-22 13:42
Létrehozva: #1523

Lelkes újonc
**

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2010-06-15 22:55
Azonosító: 1 214 427

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-06-22 13:20) *
Ötletem éppenséggel lenne. A gondok ott kezdődnek, hogy ez eleve egy tiltott termék. rolleyes.gif

Ez így igaz! És vajon a gyanútlan (?) vásárló tudja e, hogy ő is bűntethető.... angry2.gif
És még ő minősíti is a vaterás felhasználókat, mert gyanítom a kipontozott részre nem ilyeneket gondolt, mint "kedves vaterás", "drága vaterás"....

De látom, azóta már elő is vették a radírt is. Ez gyors volt. good2.gif

A hozzászólást -Hunter600- szerkesztette a következő időpontban: 2010-06-22 13:45

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-06-22 13:20
Létrehozva: #1524

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Hunter600 @ 2010-06-22 12:56) *
Van valakinek tippje, hogy a levelezésben mire gondolhatot az eladó a második mondat végén levő pontok helyére?

http://www.vatera.hu/udulesi_utalvany_nyar..._173606560.html

Ötletem éppenséggel lenne. A gondok ott kezdődnek, hogy ez eleve egy tiltott termék. rolleyes.gif

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
Hunter600
hozzászólás 2010-06-22 12:56
Létrehozva: #1525

Lelkes újonc
**

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2010-06-15 22:55
Azonosító: 1 214 427

Van valakinek tippje, hogy a levelezésben mire gondolhatot az eladó a második mondat végén levő pontok helyére?

http://www.vatera.hu/udulesi_utalvany_nyar..._173606560.html

+Quote Post
Dragunovhun
hozzászólás 2010-06-22 11:22
Létrehozva: #1526

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2008-11-17 16:10
Azonosító: 300 154

IDÉZET(gidula9 @ 2010-06-22 10:43) *
sziasztok, tud vki tanácsot adni, hogy hova lehet fordulni abban az esetben, ha a vételárat elutalta vki,de cseréebe nem érkezett semmi?

Az eladóhoz.

+Quote Post
gidula9
hozzászólás 2010-06-22 10:43
Létrehozva: #1527

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-06-22 10:40
Azonosító: 1 223 947

sziasztok, tud vki tanácsot adni, hogy hova lehet fordulni abban az esetben, ha a vételárat elutalta vki,de cseréebe nem érkezett semmi?

+Quote Post
segeldo
hozzászólás 2010-06-10 20:05
Létrehozva: #1528

Újonc
*

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2009-08-04 16:16
Azonosító: 688 607

Gyertek velem, én sem megyek sehová biggrin.gif biggrin.gif

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2010-06-10 20:00
Létrehozva: #1529

Öreg róka:)

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 130

IDÉZET(Grobar @ 2010-06-10 19:57) *
Jómagam kompetens vagyok a témában, de ha kell akár a nincstelenségig is elmegyek. mosking.gif

várj, megyek veled, csak felhúzom a gumicsizmámat és teszek egy féltéglát a ridikülömbe. smile3.gif

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-06-10 12:47
Létrehozva: #1530

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2010-06-10 11:21) *
Kedves Leó! smile.gif
...
Ha úgy érzi, személyeskedés volt, hogy a tiltó listámra helyezést megosztottam a hölggyel, akkor belátom, ebben némi igaza lehet, bár szerintem az ő válaszára ez egy nagyon finom reakció volt részemről, annál mindenképpen sokkal szebb, mint amit első körben helyesnek tartottam volna odaírni. ...

Kedves zejopy!

Az intézkedésemről nem kívánok vitát nyitni. Mind a ketten elvitték vásári irányba a hozzászólásaik hangnemét, ez nem megengedett.

De, ha már itt tartunk, akkor pár gondolatot megfogalmazok, kimondottan a saját nevemben, ebből adódóan természetesen ez csak az én véleményem lesz.
Tök jó, hogy béke van a fórumon, ezt nagyon komolyan mondom, amióta én itt vagyok, nem volt ekkora nyugi. Viszont igazából nem történik semmi. Itt a szomszédban néha vannak poénok és történések (vészkijárat), de azért azt be kell látni, hogy a fórum célja nem elsősorban ez lenne, hiszen ez csak egy mellékes dolog, bár jó is. Úgy érzem, a két komoly témában nem történik igazából semmi.

Örülök, hogy örül a békének.
Azt távolról sem hiszem, hogy "nem történik semmi".
Emlékeztetném, hogy a Fórumszabályzat így kezdődik:
"A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat.

Kérünk minden felhasználót, hogy hozzászólásait a moderálási alapelvek elolvasása után, és annak betartása mellett tegye közzé! A Vatera.hu fórumain létrehozott topikok és hozzászólások az alább felsorolt alapelveknek megfelelően kerülnek moderálásra."

Pedig, ha egy témát két-három ember elkezd kicsomagolni, akkor abban mindig van vita, veszekedés, odamondás, vérmérséklet szerint, és ez talán nem is baj, hiszen minden vitából lehet valamit tanulni.

Talán elkerülte a figyelmét az előző hozzászólásom azon része, hogy én a vitát támogatom (bár bíztam benne, hogy ez eddig is látható volt...).

Azonban nagyon fontos különbség, hogy ez a platform se nem a piac, se nem a kocsma. Itt világosan leírt szabályok vannak, amelyeket be kell tartani, mind saját maguk; mind a vitapartner(ek) felé. Ezeket a szabályokat VateraBenznek és jómagamnak kell betartatnunk.

Az pedig nem baj, ha szidják a Vaterát, mert mindig van olyan intézkedés, ami valakinek jó. Nem muszáj mindjárt szólni érte, attól mindenki csak egészségesebb, ha szidják.

De, az baj, ha "szidják a Vaterát", éppen azért, amit fentebb írtam - mert ez egy Vatera felület. Lehet, hogy eltérő fogalmaink vannak a konstruktív vitáról; de szerintem a konstruktív vita és a "szidás" két külön dolog. Az alapján még sosem tudtunk lefejleszteni semmit, hogy "sz*ravatera".

...Ha pedig kicsit egymás torkának ugrunk, az nem olyan nagy baj, amíg tényleg nem durva a dolog, addig szerintem nem olyan nagy a baj. Ugye tudjuk, "Kenyeret és cirkuszt", hát a kenyér egyre kisebb.....

És akkor visszakanyarodnék a szabályok betartatásához. Ahogy Ön is írta korábban, nem gondolom, hogy véres szigor uralkodna a Fórumban, viszont a liberalizmusnak is van egy egészséges határa. Bármennyire elnézően viszonyulunk a fórumozók stílusához és vérmérsékletéhez (VateraBenz és én); bármennyire jóindulatúan moderálunk; bármennyire liberálisak vagyunk a szabályzat alkalmazásában, örömteli lenne, ha visszatérne az a tudat, amit hajlamosak időnként elfelejteni - miszerint itt azért szabályok vannak.

Időről-időre mind a kettőnknek azt kell gondolnia, hogy a liberális látásmódunk egyébként is igen széles korlátai sem elég szélesek már. Ennél nagyobb mértékben azonban nem áll módunkban szélesíteni, legfeljebb szűkíteni - és ismét vissza kell kanyarodnom oda, hogy ennek elsősorban az az oka, hogy nem a piacon vagyunk.
Nagyon sajnáljuk, ha úgy gondolja, ez a rendszer sem jó - mint ahogy az előző moderátorok alatt sem volt jó. És ezzel a témának ezen részét le is zárom.

Úgyis valaki az intézkedés mellett teszi le a voksát, legalább felhasználói szemszögből van megvédve a dolog és nem "felülről".

Ehhez kapcsolódva pedig még annyit szeretnék megosztani Önnel, hogy az, hogy nem dicsekszünk azzal, hogy hány és hány javaslatukkal, észrevételükkel megyünk az illetékesekhez; hányszor állunk ki a szempontjaik mellett, hányszor vetünk fel az Önök részéről már valószínűleg elfelejtett ötleteket, amikor az adott terület fejlesztésére kerül a sor; az nem jelenti azt, hogy ez nem történik meg.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-06-10 11:21
Létrehozva: #1531

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-06-10 10:45) *
Kedves zejopy!

Nem volt probléma sem a vitával, sem az érdekek védelmével, de személyeskedésbe torkollott mindkét fél részéről, ezért vetettem neki véget.

A hozzáállásom változatlan, az építő, kulturált vitára mindig biztosítok lehetőséget, időnként magam is csatlakozom hozzá. Amennyire vissza tudok emlékezni, a személyeskedést az elmúlt közel egy évben sosem támogattam, és ezentúl sem fogom. (Zárójelben jegyzem meg, hogy a fórumszabályzat sem.)

Ennek ellenére írásbeli figyelmeztetést nem kapott egyik fél sem, pedig kaphatott volna. Ennyit a hozzáállásom különös megváltozásáról.

Kedves Leó! smile.gif

Méltányolom, hogy nem küldött figyit, thank_you.gif bár még szűz vagyok, nem annyira esett volna jól, de inkább Ön, vagy Benz fosszon meg ettől az "értékemtől", mint valami kellemetlen alak...... biggrin.gif
Ha úgy érzi, személyeskedés volt, hogy a tiltó listámra helyezést megosztottam a hölggyel, akkor belátom, ebben némi igaza lehet, bár szerintem az ő válaszára ez egy nagyon finom reakció volt részemről, annál mindenképpen sokkal szebb, mint amit első körben helyesnek tartottam volna odaírni. smile.gif (Azóta sem tudom, hogy erre válaszolt-e, mert el kellett mennem pecsétet csináltatni.....)

De, ha már itt tartunk, akkor pár gondolatot megfogalmazok, kimondottan a saját nevemben, ebből adódóan természetesen ez csak az én véleményem lesz.
Tök jó, hogy béke van a fórumon, ezt nagyon komolyan mondom, amióta én itt vagyok, nem volt ekkora nyugi. Viszont igazából nem történik semmi. Itt a szomszédban néha vannak poénok és történések (vészkijárat), de azért azt be kell látni, hogy a fórum célja nem elsősorban ez lenne, hiszen ez csak egy mellékes dolog, bár jó is. Úgy érzem, a két komoly témában nem történik igazából semmi.
Pedig, ha egy témát két-három ember elkezd kicsomagolni, akkor abban mindig van vita, veszekedés, odamondás, vérmérséklet szerint, és ez talán nem is baj, hiszen minden vitából lehet valamit tanulni. Az pedig nem baj, ha szidják a Vaterát, mert mindig van olyan intézkedés, ami valakinek jó. Nem muszáj mindjárt szólni érte, attól mindenki csak egészségesebb, ha szidják. Úgyis valaki az intézkedés mellett teszi le a voksát, legalább felhasználói szemszögből van megvédve a dolog és nem "felülről".
Ha pedig kicsit egymás torkának ugrunk, az nem olyan nagy baj, amíg tényleg nem durva a dolog, addig szerintem nem olyan nagy a baj. Ugye tudjuk, "Kenyeret és cirkuszt", hát a kenyér egyre kisebb.....
Remélem sikerült szépen megfogalmaznom a gondolataimat és főleg nem túl homályosan. smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-06-10 10:45
Létrehozva: #1532

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2010-06-09 16:52) *
Kedves Leó!

Teljesen alacsony volt az adrenalin szintem, mert a dolog engem nem érint kritikai szempontból.
Mindenesetre úgy érzem, hogy méltatlan dolog idejönni pár értékeléssel, de akár 1000-el is, és általánosságban negatívan minősíteni az eladók összességét, ez sértő minden korrekt eladóval szemben.
Tehát, ha Ön úgy érzi, hogy a korrekt eladók álláspontját megvédeni "rosszalkodás", hát legyen, lelke rajta. dry.gif
Különös változás ez az Ön hozzáállásában, mert eddig nem ezt tapasztaltam, de majd megszokom ezt is, mint a FD bevezetését.

Kedves zejopy!

Nem volt probléma sem a vitával, sem az érdekek védelmével, de személyeskedésbe torkollott mindkét fél részéről, ezért vetettem neki véget.

A hozzáállásom változatlan, az építő, kulturált vitára mindig biztosítok lehetőséget, időnként magam is csatlakozom hozzá. Amennyire vissza tudok emlékezni, a személyeskedést az elmúlt közel egy évben sosem támogattam, és ezentúl sem fogom. (Zárójelben jegyzem meg, hogy a fórumszabályzat sem.)

Ennek ellenére írásbeli figyelmeztetést nem kapott egyik fél sem, pedig kaphatott volna. Ennyit a hozzáállásom különös megváltozásáról.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-06-09 16:52
Létrehozva: #1533

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-06-09 16:02) *
Rosszalkodtak. dry.gif

Kedves Leó!

Teljesen alacsony volt az adrenalin szintem, mert a dolog engem nem érint kritikai szempontból.
Mindenesetre úgy érzem, hogy méltatlan dolog idejönni pár értékeléssel, de akár 1000-el is, és általánosságban negatívan minősíteni az eladók összességét, ez sértő minden korrekt eladóval szemben.
Tehát, ha Ön úgy érzi, hogy a korrekt eladók álláspontját megvédeni "rosszalkodás", hát legyen, lelke rajta. dry.gif
Különös változás ez az Ön hozzáállásában, mert eddig nem ezt tapasztaltam, de majd megszokom ezt is, mint a FD bevezetését.

(Megyek át a postafiókomba, mert tudom, mi a következménye ennek a postnak, de sajnos, kissé furcsának találom, hogy az én hozzászólásomat egy kalap alá veszi a "beszélgető partneremével")

Nem Peti, nem rosszalkodtam, csak egy hölgynek próbáltam rávilágítani, hogy nem minden eladó csaló.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-06-09 16:02
Létrehozva: #1534

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Dragunovhun @ 2010-06-09 15:59) *
Fú, pont lemaradhattam róla, rosszalkodtak a lányok?

Rosszalkodtak. dry.gif

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
Dragunovhun
hozzászólás 2010-06-09 15:59
Létrehozva: #1535

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2008-11-17 16:10
Azonosító: 300 154

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-06-09 15:44) *
Kérném, hogy az adrenalinszintet mindkét fél próbálja meg csökkenteni!

Köszönöm!

Fú, pont lemaradhattam róla, rosszalkodtak a lányok?

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-06-09 15:46
Létrehozva: #1536

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Keune1 @ 2010-06-09 15:05) *
Sziasztok!

Még nagyon friss vaterás vagyok és lenne kérdésem.

Ha olcsóbban odaadnám a terméket mint a minimálár (még nincs licit a termékre), akkor mi a teendőm?

Nagyon köszi előre is!

Kedves Keune1!

Amíg az aukcióra nem licitáltak, a "Személyes menüből" az "Eladó áruk" szövegre kattintva, kiválaszthatja a kérdéses terméket és arra kattintva tud a termék paraméterein változtatni, így csökkenthető a minimálár is, vagy megadható egy, a megegyezésnek megfelelő villámár.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-06-09 15:44
Létrehozva: #1537

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy)

IDÉZET(lfanni90)

Kérném, hogy az adrenalinszintet mindkét fél próbálja meg csökkenteni!

Köszönöm!

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
Keune1
hozzászólás 2010-06-09 15:05
Létrehozva: #1538

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-06-09 15:03
Azonosító: 1 203 847

Sziasztok!

Még nagyon friss vaterás vagyok és lenne kérdésem.

Ha olcsóbban odaadnám a terméket mint a minimálár (még nincs licit a termékre), akkor mi a teendőm?

Nagyon köszi előre is!

+Quote Post
Sprinkler1
hozzászólás 2010-06-08 12:58
Létrehozva: #1539

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-07-17 12:23
Innen: Káosz birodalom
Azonosító: 171 419

IDÉZET(segeldo @ 2010-06-07 21:55) *
Szia Vcsabix!

A "-1-es vásárló" annyit jelent, hogy negativ értékelést kapott. A negákat érdemes elolvasni, hogy képben legyél. Kivédeni nem nagyon lehet, mert ezt már általában csak akkor látod, ha licitált. De van olyan lehetőséged, hogy be tudod állitani a személyes menüdben, hogy hány "százalékos" vevők licitálhatnak. Menet közben egyre több tapasztalatod lesz, és bele fogsz rázódni. Sok sikert!

Incifinci kiegészítés: ne csak a negákat, hanem a semlegeseket is olvasd! Sokan a bosszúnegától tartva inkább megalkusznak és semleges értékelést adnak a nega helyett.
Sok sikert!

--------------------
"Lemondtam a sexről, az italról és a hazardírozásról! Ez volt életem legszörnyűbb negyedórája"

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-06-07 21:56
Létrehozva: #1540

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Vcsabix @ 2010-06-07 21:43) *
Csak érdeklődöm. Még nem adtam el semmit, (még nem lehet) és érdekel hogy mire kell vigyázni.

Hajjajjj........olvasgass, de ne a csevegőben, hanem az aukciós témában és a technikai részben. Aztán majd jön minden magától.......

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

99 Oldal V  « < 75 76 77 78 79 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017-10-23 04:18