IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

95 Oldal V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Aukciózási Etikett, Mit illik, mit nem illik, mi a véleményetek?
VateraBenz
hozzászólás 2015-03-21 23:13
Létrehozva: #41

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2015-03-21 10:11) *
Ezt jól tudom? Nem változott?

Kedves zejopy!

Igen, ez továbbra is így van.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-03-21 11:11
Létrehozva: #42

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(lackezpapa @ 2015-03-21 08:10) *
Tisztelt Vaterás társak!
Szeretném megkérdezni, ha konkrét vásárlást követően a füle botját nem mozdítja az eladó az értékelés érdekében mit lehet tenni???

Majd értékel, az eladónak ugyanis nem tűnik el a személyes menüből az értékelésre váró aukció, legalábbis úgy tudom. (Kedves Benz! Ezt jól tudom? Nem változott?) Amúgy nem tudod kicsikarni belőle, ahogy fordított esetben az eladó sem tudja a vevőből.

IDÉZET(lackezpapa @ 2015-03-21 08:10) *
Valamint ha egy tőlem is csak értékelésért licitált és azt beteg gyerekkel kimagyarázott vevő korlátozva van mert becsapott másik vaterást egy használhatatlan több 10 ezer forintoss termékkel azzal az emberrel mit tegyek, addig rimánkodott, hogy jön és kp-ban fizet, hogy jóindulatból leadtam az értékelését, azóta a telefont sem veszi fel nekem meg az el sem adott termékért keleltt jutalékot fizetnem...
Mindkettőt szeretném a vateránál bejelenteni és ha lehet csalás miatt a saját értékelésemet visszavonatni. Mi ennek a módja?...

1223547606_87.gif blink.gif Nem értem. Miért értékeltél? Ha úgyis fizet készpénzben, akkor majd értékeled. Addig nem. Mit akarsz ezek után jelenteni a Vaterának? Hiszen értékeltél. A pozitív értékelést nem lehet rosszabbra változtatni, ez a szabály. Ha meg tudod, hogy valaki csak az értékelésért vásárol tőled, nagyon nagy hiba értékelni. Etikátlan a többi felhasználóval szemben. Szóval most jóindulatú voltál egy kétes felhasználóval, miközben átvertél két és fél milliót, akiknek a többsége korrekt. Mire volt ez jó? A legkevesebb, hogy kifizetted a jutalékot. Ha a szomszédom lennél, vagy az ismerősöm, akkor ennyivel nem úsznád meg. whip2.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
lackezpapa
hozzászólás 2015-03-21 09:10
Létrehozva: #43

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-03-21 09:02
Azonosító: 2 161 173

Tisztelt Vaterás társak!
Szeretném megkérdezni, ha konkrét vásárlást követően a füle botját nem mozdítja az eladó az értékelés érdekében mit lehet tenni???
Asus En8400GS SIlent 256 mb
Eladó: susano94(59)
92.75%
Termékkód: 2004503153

Valamint ha egy tőlem is csak értékelésért licitált és azt beteg gyerekkel kimagyarázott vevő korlátozva van mert becsapott másik vaterást egy használhatatlan több 10 ezer forintoss termékkel azzal az emberrel mit tegyek, addig rimánkodott, hogy jön és kp-ban fizet, hogy jóindulatból leadtam az értékelését, azóta a telefont sem veszi fel nekem meg az el sem adott termékért keleltt jutalékot fizetnem...
Mindkettőt szeretném a vateránál bejelenteni és ha lehet csalás miatt a saját értékelésemet visszavonatni. Mi ennek a módja?...

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2015-01-04 01:13
Létrehozva: #44

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(csmari494 @ 2015-01-03 15:04) *
Nagyon szépen köszönöm a választ és a tanácsot!
Boldog Új esztendőt és Üdv.

Szívesen. Önnek is boldog új évet! smile.gif

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
csmari494
hozzászólás 2015-01-03 16:04
Létrehozva: #45

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-01-03 10:34
Azonosító: 2 154 680

IDÉZET(vidaeff @ 2015-01-03 10:03) *
Jó reggelt!

Abban az esetben, ha a tranzakció nem jött létre és az eladó a tranzakciót követő 21 napon belül az értékelés leadásánál a sikerességre vonatkozóan nemleges választ adott, úgy a jutalék jóváírásra kerül egyenlegén (tehát nem kell azt megfizetni).

Tehát erre a határidőre célszerű figyelni. Mivel itt a jutalék sem inggomb, én próbálnék megállapodni a vevővel, hogy szándéka komolyságának megerősítése céljából küldjön foglalót. Mondjuk úgy nagyjából a jutaléknak megfelelőt. Így legalább az az összeg nem vész el, ugyanis a foglaló nem jár vissza, ha a vevő hibájából meghiúsul a szerződés.

(A feltöltési díjat és az esetleges kiemelések díját viszont mindenképp ki kell fizetni, tehát érdemes ezeket az összegeket - ha vannak ilyenek pl kiemelés - beemelni az elkért foglaló összegébe.

Sok szerencsét! smile.gif

Nagyon szépen köszönöm a választ és a tanácsot!
Boldog Új esztendőt és Üdv.

A hozzászólást -csmari494- szerkesztette a következő időpontban: 2015-01-03 16:06

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2015-01-03 11:03
Létrehozva: #46

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(csmari494 @ 2015-01-03 09:47) *
Sziasztok!
Kérdezni szeretnék, hátha ti tudjátok a választ, vagy ha nem, hol tudom megkérdezni.
Úgy tudom, ha valaki leüti a termékemet a hónap elején, de a pénz kifizetése a hónap végéig nem történik meg, így az értékelés sem, ahonnan kiderül, hogy az üzlet lényegében nem köttetett meg, a jutalékot akkor is felszámolják nekem. Azért kérdezem, mert tesómnak egyik majd 50ezer Ft-os árujára volna vevő, de csak valamikor hónap végén fizetne, fél a végén még sem venné meg, neki meg ki kéne fizetnie a jutalékot.
Légyszi, ha tudtuk válaszoljatok. Köszönöm!

Jó reggelt!

Abban az esetben, ha a tranzakció nem jött létre és az eladó a tranzakciót követő 21 napon belül az értékelés leadásánál a sikerességre vonatkozóan nemleges választ adott, úgy a jutalék jóváírásra kerül egyenlegén (tehát nem kell azt megfizetni).

Tehát erre a határidőre célszerű figyelni. Mivel itt a jutalék sem inggomb, én próbálnék megállapodni a vevővel, hogy szándéka komolyságának megerősítése céljából küldjön foglalót. Mondjuk úgy nagyjából a jutaléknak megfelelőt. Így legalább az az összeg nem vész el, ugyanis a foglaló nem jár vissza, ha a vevő hibájából meghiúsul a szerződés.

(A feltöltési díjat és az esetleges kiemelések díját viszont mindenképp ki kell fizetni, tehát érdemes ezeket az összegeket - ha vannak ilyenek pl kiemelés - beemelni az elkért foglaló összegébe.

Sok szerencsét! smile.gif

A hozzászólást -vidaeff- szerkesztette a következő időpontban: 2015-01-03 11:08

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
csmari494
hozzászólás 2015-01-03 10:47
Létrehozva: #47

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-01-03 10:34
Azonosító: 2 154 680

Sziasztok!
Kérdezni szeretnék, hátha ti tudjátok a választ, vagy ha nem, hol tudom megkérdezni.
Úgy tudom, ha valaki leüti a termékemet a hónap elején, de a pénz kifizetése a hónap végéig nem történik meg, így az értékelés sem, ahonnan kiderül, hogy az üzlet lényegében nem köttetett meg, a jutalékot akkor is felszámolják nekem. Azért kérdezem, mert tesómnak egyik majd 50ezer Ft-os árujára volna vevő, de csak valamikor hónap végén fizetne, fél a végén még sem venné meg, neki meg ki kéne fizetnie a jutalékot.
Légyszi, ha tudtuk válaszoljatok. Köszönöm!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-01-01 22:58
Létrehozva: #48

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Lajos65m @ 2015-01-01 19:51) *
Segítségeteket szeretném kérni, mert ez ez eladó nagyon átvert- Holnapgsm01(1062)- és hol lehetne ezt az eladót megleckéztetni v. kinél javasolni az eltiltását !!!

A Vatera szabályai szerint nem hiszem, hogy el lehetne tiltani. De írhatnál az átverésről és olvasd el a BVP-t, mert lehet, hogy a problémádat tudja orvosolni a Vatera. Na nem a vérbosszú szabályai szerint, hanem a BVP alapján.smile.gif
http://www.vatera.hu/segitseg/biztonsagos_...gram_bvp/61/326

Amúgy mikor vert át? Mert nem találok semmit ezzel kapcsolatban.
Ha a nevét csak úgy kikopiztad, akkor miért nem ezt látom: Holnapgsm01(1222)?

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Lajos65m
hozzászólás 2015-01-01 20:51
Létrehozva: #49

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2014-12-23 08:45
Azonosító: 2 154 550

Segítségeteket szeretném kérni, mert ez ez eladó nagyon átvert- Holnapgsm01(1062)- és hol lehetne ezt az eladót megleckéztetni v. kinél javasolni az eltiltását !!!

+Quote Post
mucus42
hozzászólás 2014-11-29 08:08
Létrehozva: #50

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:47
Innen: Budapest
Azonosító: 18

Jelentkezem mint "patkány", de koránt sem további üzletelés céljából laugh1.gif

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-11-28 18:56
Létrehozva: #51

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(Gabi02 @ 2014-11-28 06:39) *
Sziasztok !

Én nem vagyok túl rég óta a vaterán de az azért megkérdezném , hogy az mennyire etíkus , hogy valaki nem licitál egy termékre
és az utolsó 10 másodpercben rám licitál nekem meg idő hiányában nincs ídőm reagálni rá !
Én ha az utolsó 10 percig nem licitálok akkor már nem is fogok de én már nem az első licitálást bukom el az ilyen
10 másodperces patkányok végett !

Ezt most nem mondja komolyan?! Ilyen emberek tényleg itt járnak közöttünk? Nem elég, hogy az utolsó másodpercekben licitálnak, de még üzletet is látnak benne? Ezzel elveszik a lehetőséget a tisztességes licitálók elől, akiknek ráadásul szüksége is lenne a termékre? Most nagyon szeretnék sok kérdőjelet használni, de sajnos a fórum szabályzata nem engedi...
Szomorú dolgok ezek. Bizonyos értelemben.

A következő patkányozásért (legendás empátiámat félretéve) kénytelen leszek megvonni a fórumra írási jogát.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2014-11-28 16:35
Létrehozva: #52

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(Gabi02 @ 2014-11-28 13:43) *
Köszönöm a vaálaszodat bár nem mindenkit sértetem meg csak azt a pár embert akire ez vonatkozik (10 napig semmi aztán az utolsó 10 másodpercben igen ,...
nem volt esélyem felül licitálni az ídő hiánya véget...kihasználta hogy végig nem licitált és az utolsó 10 másodpercben mond egy kicsivel nagyobb ajánlatot amire én ídő hiányában nem tudok válaszolni. Ne nevetess smile.gif

Csatlakozom a megsértett sunyi patkányok táborához, smile.gif de tényleg, mielőtt ilyen nagyon negatív jelzőkkel illeted a szabályosan, tisztességesen Vaterázókat, érdemes lenne áttanulmányozni ezt itt: http://www.vatera.hu/segitseg/index.php?hq...s+licit%E1l%E1s

+Quote Post
Razel58
hozzászólás 2014-11-28 15:14
Létrehozva: #53

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-20 14:03
Innen: Óperencia
Azonosító: 987

IDÉZET(Gabi02 @ 2014-11-28 13:43) *
....Gyakorlatilag rosszul jártam én mert én nem üzletet láttam a termékben hanem szükségem volt rá , rosszul járt az eladó is mert nem volt esélyem felül licitálni az ídő hiánya végettehát kevesebb pénzt kapott érte ) . Akkor ki járt egyedül jól ? Az akinek nem is kell a termék csak üzletet lát benne ......

Nagyon rossz felfogás.Nem értetted meg az "Aukció" fogalmát.Nem hozok fel érveket mert 1 hónapos tapasztalattal úgy sem fogod elfogadni.Annyi biztos,hogy ezt az oldalt nem neked találták ki.Az meg,hogy a nyertes mit csinál a megnyert termékkel teljesen irreleváns.
Nincs rá időd egyébként sem. Szerintem a saját idegrendszered és mások jogtalan minősítése érdekében is jobb ha fix áron vásárolgatsz.

--------------------
Az evolúció fordítva is működik.!......

+Quote Post
Gabi02
hozzászólás 2014-11-28 14:43
Létrehozva: #54

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-04-03 22:03
Azonosító: 130 439

IDÉZET(zejopy @ 2014-11-28 12:49) *
Konkrétan mindenkit megsértettél és továbbra is ezt teszed. Aki nem a te igényeid szerint aukciózik, az vagy patkány, vagy sunyi. Miért? Az utolsó pillanatban nem szabad gólt rúgni? Dehogynem. Ameddig tart az aukció, addig jogos minden licit. Az utolsó másodpercben is.
Az oldalt szabad rendeltetésszerűen használni. Nem egészen tudnék elképzelni egy olyan szabályozást, miszerint az utolsó 10 percben tilos a licit. A végén oda jutnánk, hogy egyáltalán nem szabadna licitálni, csak fix áron vásárolni. A Vatera egyelőre aukciós oldal, nem webáruház, mindannak ellenére, hogy egyre inkább kezd megfelelni a webáruházak felé támasztott elvárásoknak is.
Azt hiszem ezt a témát kiveséztük. Ha nem akarod, hogy az utolsó pillanatban elvigyék a cuccot az orrod elől, akkor vedd meg villámáron, vagy tegyél akkora levédett ajánlatot, aminek nem fog senki fölémenni.
Az pedig, hogy a válaszommal nem értesz egyet, igazából nem jelent semmit, csak azt, hogy ezt a kérdést teljesen rosszul látod. Vannak dolgok, amik vitathatóak. Ez nem olyan.

Köszönöm a vaálaszodat bár nem mindenkit sértetem meg csak azt a pár embert akire ez vonatkozik (10 napig semmi aztán az utolsó 10 másodpercben igen , ne nevetess )Gyakorlatilag rosszul jártam én mert én nem üzletet láttam a termékben hanem szükségem volt rá , rosszul járt az eladó is mert nem volt esélyem felül licitálni az ídő hiánya végettehát kevesebb pénzt kapott érte ) . Akkor ki járt egyedül jól ? Az akinek nem is kell a termék csak üzletet lát benne és más online piacon visszont látod ugyanazt a terméket drágábért mert kihasználta hogy végig nem licitált és az utolsó 10 másodpercben mond egy kicsivel nagyobb ajánlatot amire én ídő hiányában nem tudok válaszolni. Ne nevetess smile.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-11-28 13:49
Létrehozva: #55

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Gabi02 @ 2014-11-28 10:29) *
Elnézést ha valakit megsértetem (tényleg erős volt a jelző) .
De a válaszoddal nem értek egyet mert akkor miért nem szál be elöbb a licit harcba (mert azzal semmi gond nem volna ),
a hagyományos aukciózás szerintem ezt jelenti és nem azt hogy és remélem ez már nem erős jelző de legkevesebb is sunyi
és egyáltalán nem etíkus víselkedés ami ezt a víselkedést jellemzi.
("Akinek ínge......")

Konkrétan mindenkit megsértettél és továbbra is ezt teszed. Aki nem a te igényeid szerint aukciózik, az vagy patkány, vagy sunyi. Miért? Az utolsó pillanatban nem szabad gólt rúgni? Dehogynem. Ameddig tart az aukció, addig jogos minden licit. Az utolsó másodpercben is.
Az oldalt szabad rendeltetésszerűen használni. Nem egészen tudnék elképzelni egy olyan szabályozást, miszerint az utolsó 10 percben tilos a licit. A végén oda jutnánk, hogy egyáltalán nem szabadna licitálni, csak fix áron vásárolni. A Vatera egyelőre aukciós oldal, nem webáruház, mindannak ellenére, hogy egyre inkább kezd megfelelni a webáruházak felé támasztott elvárásoknak is.
Azt hiszem ezt a témát kiveséztük. Ha nem akarod, hogy az utolsó pillanatban elvigyék a cuccot az orrod elől, akkor vedd meg villámáron, vagy tegyél akkora levédett ajánlatot, aminek nem fog senki fölémenni.
Az pedig, hogy a válaszommal nem értesz egyet, igazából nem jelent semmit, csak azt, hogy ezt a kérdést teljesen rosszul látod. Vannak dolgok, amik vitathatóak. Ez nem olyan.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Gabi02
hozzászólás 2014-11-28 11:29
Létrehozva: #56

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2014-11-28 07:03) *
Patkány? blink.gif Erről szól a hagyományos aukciózás. A licitharcról, ami a végén a legkiélezettebb. Ha ez neked nem szimpatikus vásárlási forma, akkor vásárolj fix, vagy villámáron. De azért ne akadj ki, mert valaki rendeltetésszerűen használja az oldalt.
Tehát a válasz a kérdésedre az, hogy teljesen etikus.
(Amúgy hánynom kell, ha valaki egy emberre azt mondja, hogy patkány. Ennél visszataszítóbb jelző nincs. Van egy-kettő, ami hasonlóan gusztustalan, de ezt nem lehet túlszárnyalni.)

Elnézést ha valakit megsértetem (tényleg erős volt a jelző) .
De a válaszoddal nem értek egyet mert akkor miért nem szál be elöbb a licit harcba (mert azzal semmi gond nem volna ),
a hagyományos aukciózás szerintem ezt jelenti és nem azt hogy és remélem ez már nem erős jelző de legkevesebb is sunyi
és egyáltalán nem etíkus víselkedés ami ezt a víselkedést jellemzi.
("Akinek ínge......")

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-11-28 08:03
Létrehozva: #57

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Gabi02 @ 2014-11-28 06:39) *
Sziasztok !

Én nem vagyok túl rég óta a vaterán de az azért megkérdezném , hogy az mennyire etíkus , hogy valaki nem licitál egy termékre
és az utolsó 10 másodpercben rám licitál nekem meg idő hiányában nincs ídőm reagálni rá !
Én ha az utolsó 10 percig nem licitálok akkor már nem is fogok de én már nem az első licitálást bukom el az ilyen

Patkány? blink.gif Erről szól a hagyományos aukciózás. A licitharcról, ami a végén a legkiélezettebb. Ha ez neked nem szimpatikus vásárlási forma, akkor vásárolj fix, vagy villámáron. De azért ne akadj ki, mert valaki rendeltetésszerűen használja az oldalt.
Tehát a válasz a kérdésedre az, hogy teljesen etikus.
(Amúgy hánynom kell, ha valaki egy emberre azt mondja, hogy patkány. Ennél visszataszítóbb jelző nincs. Van egy-kettő, ami hasonlóan gusztustalan, de ezt nem lehet túlszárnyalni.)

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2014-11-28 08:05

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Gabi02
hozzászólás 2014-11-28 07:39
Létrehozva: #58

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Sziasztok !

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-10-08 07:52
Létrehozva: #59

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-10-07 22:05) *
A kérés stílusa mellett az lenne a döntő, hogy mennyire "szeretném" viszontlátni a terméket.
Ha az ember örül, hogy valamitől megszabadult...

Nem szeretném viszontlátni. Örülök minden készletnek, ami elmegy.smile.gif Talán a telefonbeszélgetéssel meggyőzöm úgy, hogy mégsem mondok nemet. Majd meglátom, hogy alakul. Köszönöm a választ. Későn jött, én addigra kidőltem már.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2014-10-08 07:16
Létrehozva: #60

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-27 12:32
Azonosító: 1 417 184

IDÉZET(zejopy @ 2014-10-07 18:38) *
Beeenz!

A nyolc napot mindenképpen elhagyta a dolog

Ha hivatalos eladás, az elállási jog az átvételtől számítva 15 naptári napig illeti meg a vevőt, amennyiben megkapta a tájékoztatást az elállási jogáról. Ha nem kapta meg, akkor 12 hónapon belül addig élhet ezzel a jogával, amíg a tájékoztatást (pótlólag) megkapja + 15 nap.
Ha nem hivatalos lenne, akkor nem számítana 8 nap sem.
Ha a törvénytől eltekintek, az én véleményem is az, hogy nagyon rizikós a visszavétel, már csak azért is, mert törékenyről beszélünk, ami teljesen értékét tudja veszteni egy apró repedés miatt is.
Csak a 8 nap említése miatt szóltam bele.
(Egyébként ha a csere mellett dönt az eladó és már úgyis fizetett jutalékot, de a vevő másikat szeretne, nem nagyon értem, miért ne lehetne levenni a Vateráról a csereterméket.)

+Quote Post

95 Oldal V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2016-05-29 07:46