IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

90 Oldal V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Aukciózási Etikett, Mit illik, mit nem illik, mi a véleményetek?
zejopy
hozzászólás 2014-02-11 08:06
Létrehozva: #41

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Hathor14 @ 2014-02-11 04:34) *
Nem köteles egyben postázni a 4 terméket, ugyanakkor finoman szólva nem vevőbarát hozzáállás lenne 4 részletben postázni. Megnéztem, mind a 4 aukciónál valós postaköltséget tüntetett fel az eladó. Ha mégis egy küldeményként kezeli, akkor viszont kevesebb lesz a postaköltség (számításaim szerint), és az ÁFF 3/7. pontjának megfelelően csak a valós szállítási költséget számolhatja fel az eladó.

Vááá! Csak nem küldheti négy külön csomagban. Ez annyira nonszensz, hogy szerintem ezért nincs az ÁFF-ben. Ezt ugye csak gyakorlatban lehetne kipróbálni, ami egy csomó pénz elküldésével járna. Utána lehetne joggal negát adni, na de nem ez a cél. Volt ám egyszer már egy ilyen eset, csak nem emlékszem, mi lett a vége. Az sem megoldás, hogy több áru megvásárlása esetén minden esetben megkérdezik az eladót, hogy egyben elküldi-e. Ha tőlem kérdeznek ilyet, mindig mérhetetlenül elcsodálkozom, annyira természetes. Szóval akkor nem kerültünk közelebb a problémamegoldáshoz.smile.gif Talán az ÜSZ-tól kellene hivatalos állásfoglalást kérnie a vevőnek. Na meg közben az is lehet, hogy addig, amíg mi gondolkodunk, ők megegyeznek.biggrin.gif

Csicsergős reggelt, nagyon szép meleg van odakint. Most kicsit könnyebb az élet, mint a közelmúltban.smile.gif
Különben mi ez a morbid időpont, amikor írtál? unsure.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2014-02-11 08:06

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
Hathor14
hozzászólás 2014-02-11 05:34
Létrehozva: #42

Queen of Heaven

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-06-10 06:38
Innen: Budapest
Azonosító: 1 524 248

IDÉZET(zejopy @ 2014-02-10 14:55) *
Jaj! smiley-shocked034.gif Mindent harapófogóval kell kihúzni belőled?
Jelezd neki e-mailben, hogy ez tisztességtelen. Kérd meg szépen, hogy egy küldeményként postázza. A levelet természetesen továbbítsd a biztonsag@vatera.com-ra, úgy, hogy ő is lássa a címzettnél. Kíváncsi vagyok erre mit lép. Ezzel együtt a (visszakapott ticket számmal) jelezd a Vaterának a kapcsolatfelvételen keresztül az esetet. csirkefogo.gif horse.gif

Nem köteles egyben postázni a 4 terméket, ugyanakkor finoman szólva nem vevőbarát hozzáállás lenne 4 részletben postázni. Megnéztem, mind a 4 aukciónál valós postaköltséget tüntetett fel az eladó. Ha mégis egy küldeményként kezeli, akkor viszont kevesebb lesz a postaköltség (számításaim szerint), és az ÁFF 3/7. pontjának megfelelően csak a valós szállítási költséget számolhatja fel az eladó.

--------------------
Ami egész, az nem tökéletes, hanem teljes.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-02-10 15:55
Létrehozva: #43

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(mokusmogyoro @ 2014-02-10 14:34) *
Megkérdeztem tőle, hogy ezt komolyan gondolja e?

Jaj! smiley-shocked034.gif Mindent harapófogóval kell kihúzni belőled?
Jelezd neki e-mailben, hogy ez tisztességtelen. Kérd meg szépen, hogy egy küldeményként postázza. A levelet természetesen továbbítsd a biztonsag@vatera.com-ra, úgy, hogy ő is lássa a címzettnél. Kíváncsi vagyok erre mit lép. Ezzel együtt a (visszakapott ticket számmal) jelezd a Vaterának a kapcsolatfelvételen keresztül az esetet. csirkefogo.gif horse.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Hathor14
hozzászólás 2014-02-10 15:48
Létrehozva: #44

Queen of Heaven

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-06-10 06:38
Innen: Budapest
Azonosító: 1 524 248

IDÉZET(mokusmogyoro @ 2014-02-10 14:34) *

Az kiderült, hogy a négy terméket egyben postázná, vagy négy csomagot adna fel?

--------------------
Ami egész, az nem tökéletes, hanem teljes.

+Quote Post
mokusmogyoro
hozzászólás 2014-02-10 15:34
Létrehozva: #45

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-12-28 12:39
Azonosító: 1 605 792

IDÉZET(zejopy @ 2014-02-08 23:23) *
Ez több, mint gusztustalan. Mit tettél?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-02-09 00:23
Létrehozva: #46

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(mokusmogyoro @ 2014-02-08 16:11) *
Sziasztok!

Leütöttem egy eladónál 4 terméket (2 db 1 Ft-os illetve egy 300 és egy 400 Ft-os). Kértem hogy írja meg legyen szíves, mennyit kell utalnom postaköltséggel és amikor megkaptam a választ enyhén szólva meglepődtem. Ugyanis, minden egyes tételre külön számított postát, és a 702 Ft-os vételárhoz 3895 Ft postaköltség társulna. Nem külföldről rendelt, egyedi csomagolású dolgokról van szó, hanem otthoni használati tárgyakról.

Ez több, mint gusztustalan. Mit tettél?

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
mokusmogyoro
hozzászólás 2014-02-08 17:11
Létrehozva: #47

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-12-28 12:39
Azonosító: 1 605 792

Sziasztok!

Leütöttem egy eladónál 4 terméket (2 db 1 Ft-os illetve egy 300 és egy 400 Ft-os). Kértem hogy írja meg legyen szíves, mennyit kell utalnom postaköltséggel és amikor megkaptam a választ enyhén szólva meglepődtem. Ugyanis, minden egyes tételre külön számított postát, és a 702 Ft-os vételárhoz 3895 Ft postaköltség társulna. Nem külföldről rendelt, egyedi csomagolású dolgokról van szó, hanem otthoni használati tárgyakról.

+Quote Post
JermiFerenc
hozzászólás 2013-12-05 20:13
Létrehozva: #48

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-12-05 19:53
Azonosító: 2 088 953

Hellósztok!

Már régebben figyelem ezt a terméket, illetve az eladót:
http://szamitastechnika.vatera.hu/szamitog...1834819328.html

Ami szerintem megeggyezik ezzel:
http://szamitastechnika.vatera.hu/szamitog...1836994469.html

Ma írtam neki ezt:
"Ugye jól látom, hogy ez a termék a kínai A-Jazz Spider egere?"
Erre viszont válaszba ezt kaptam, illetve tiltólistára is rakott egyből: "üdvözlöm, nem, rosszul látja"

Most vagy én nekem nem jó a szemem, vagy ő hazudik, de azért ez, hogy elhallgatjuk a termék valódi márkáját, hogy egy úgymond olcsóbb kínai terméket egy drágább minőségi terméknek eladhassunk, ez szerintem valahogy nem okés. Nincsen erre valami szabály? Ráadásul le is tilt, egy sima egyszerű kérdésért, amiben csak az igazság szerepelt. Nem tudom hogy hogyan lehetne figyelmeztetni a vásárlókat. sad.gif

+Quote Post
Magpie1_a
hozzászólás 2013-11-08 20:07
Létrehozva: #49

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2013-09-30 22:01
Azonosító: 2 077 979

IDÉZET(cit1rom @ 2013-11-07 09:57) *
Nyugodtan adhatsz neki pozitívat, attól még nem kell fizetnie. Ne büntesd még az értékeléseddel is unsure.gif
Ő negatívval vagy semlegessel tud értékelni ahhoz, hogy ne kelljen fizetnie az eladás után.

Happy end! Most örültem is, hogy rámlicitáltak, így nem kell adni semmit.

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2013-11-07 10:57
Létrehozva: #50

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-27 12:32
Azonosító: 1 417 184

IDÉZET(Magpie1_a @ 2013-11-07 09:34) *
Sziasztok!

Tettem egy aukcióra ajánlatot, amit így a súlya miatt meggondoltam, szóval nem tartanék rá igényt. (Tudom ez nem annyira etikus részemről.)
A licitzárás előtt 3-4 nappal már Licittörlést kértem.
De azóta nem látom, hogy törölte a felhasználó a licitemet.
Erről lenne szó:
http://epitkezes-kert.vatera.hu/barkacs_sz...1823940839.html

Ha nem törli a licitemet lehet én leszek a nyertese, de a terméket nem fogom átvenni. Ilyenkor milyen értékelést adunk egymásnak? Pozitívat nem adhatok neki, mert akkor fizetnie kell a termék után. Negatívval megint nem csúfítanám. Semleges esetén az eladónak kell fizetnie a termék után?

Nyugodtan adhatsz neki pozitívat, attól még nem kell fizetnie. Ne büntesd még az értékeléseddel is unsure.gif
Ő negatívval vagy semlegessel tud értékelni ahhoz, hogy ne kelljen fizetnie az eladás után.

+Quote Post
Magpie1_a
hozzászólás 2013-11-07 10:34
Létrehozva: #51

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2013-09-30 22:01
Azonosító: 2 077 979

Sziasztok!

Tettem egy aukcióra ajánlatot, amit így a súlya miatt meggondoltam, szóval nem tartanék rá igényt. (Tudom ez nem annyira etikus részemről.)
A licitzárás előtt 3-4 nappal már Licittörlést kértem.
De azóta nem látom, hogy törölte a felhasználó a licitemet.
Erről lenne szó:
http://epitkezes-kert.vatera.hu/barkacs_sz...1823940839.html

Ha nem törli a licitemet lehet én leszek a nyertese, de a terméket nem fogom átvenni. Ilyenkor milyen értékelést adunk egymásnak? Pozitívat nem adhatok neki, mert akkor fizetnie kell a termék után. Negatívval megint nem csúfítanám. Semleges esetén az eladónak kell fizetnie a termék után?

+Quote Post
amarantati
hozzászólás 2013-10-21 10:33
Létrehozva: #52

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2011-10-23 12:45
Azonosító: 1 552 052

A postakész boríték csak az én (eladói) példámban merült fel, a 7 év alatt soha nem volt még problémám ezzel.
A mérleget konkrétan 675,- Ft.-ért lehetett volna postázni (levélcsomagként), az eladó pedig az 1190,- Ft.-os postát ajánlotta fel. Ez is zavart, de inkább a hozzáállás.
Talán elegánsabb lett volna (sértett válasz ill. letiltás helyett) ezt írnia: elnézést, de szerződésem van a postával (*de ez akár ki is maradhatott volna), csak ilyen költséggel tudom feladni.
Köszönöm a véleményeiteket, végül is erre voltam kíváncsi, más hogy látja - kívülről - a történetet. smile.gif

+Quote Post
nyubocs
hozzászólás 2013-10-17 22:50
Létrehozva: #53

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-14 20:22
Azonosító: 43 559

IDÉZET(amarantati @ 2013-10-17 21:58) *
Nem, sajnos nem erről van szó, mert a száll. és gar. feltételek menüben ez állt: Standard postai csomag- 810,- Ft.
Mostanra ezt javította, így: Utánvéttel postázv 1255 Ft/db . - Vaterafutár előre utalással / MPL házhoz 810 Ft/db.
Azért nem értem ezt, mert ebben "üzletpolitika" is van (elvileg), hisz ha én ugyanannyiért kínálok 100 gr. shea vajat, mint más eladók, de tömb alakban belevarázsolom egy kicsi postakész borítékba, a vevőnek ez csak 370,- Ft.-jába kerül, és nyilván nálam veszi meg, ha mások levélcsomagként küldik, 675,- Ft.-ért.
De mindegy is, már megvettem ugyanazon az áron mástól a mérleget, csak sokkal barátságosabb postaköltséggel. smile.gif

De, pontosan arról van szó, amiről zejopy írt. Szerződéses. Az hogy a sablonban más néven maradt benne az előfordul. Ezt az eladó jelezte is feléd, és valós a postaköltség.
Azt egyébként én személy szerint is rohadtul utálom, ha valaki azon az alapon próbál alkudozni, hogy másképp olcsóbb.
Hogy miért?
A többiek még lehet emlékeznek a "postakész borítékban küldött 2 kilós kőgolyó" hivatkozásra. Egy vevőm érzékeny terméket szeretett volna, hogy küldjem postakész borítékban, elpoénkodtam vele (mire tiltottam volna már leütötte) és én jöttem ki negatívval a dologból.
Na azóta alkunak ilyen téren nem nagyon van helye, az ilyen irányú kérdésekre egy szimpla nem-mel válaszolok.

Hogy Te mit mennyiért miben küldesz, az a Te üzletpolitikád része, de ezek alapján Te ne itélj meg másokat.

A hozzászólást -nyubocs- szerkesztette a következő időpontban: 2013-10-17 22:52

--------------------
All I wanna do Is trade this life for something new Holding on to what I haven't got!

+Quote Post
amarantati
hozzászólás 2013-10-17 21:58
Létrehozva: #54

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

IDÉZET(zejopy @ 2013-10-17 20:51) *
(...)Egyetlen lehetséges magyarázatot tudok elképzelni, ami megmagyarázhatja a dolgot. A díjból számomra egyértelműnek tűnik, hogy szerződése van a postával és nem szállít másképpen, csak MPL futárszolgálattal.(...)
Nem, sajnos nem erről van szó, mert a száll. és gar. feltételek menüben ez állt: Standard postai csomag- 810,- Ft.
Mostanra ezt javította, így: Utánvéttel postázv 1255 Ft/db . - Vaterafutár előre utalással / MPL házhoz 810 Ft/db.
Azért nem értem ezt, mert ebben "üzletpolitika" is van (elvileg), hisz ha én ugyanannyiért kínálok 100 gr. shea vajat, mint más eladók, de tömb alakban belevarázsolom egy kicsi postakész borítékba, a vevőnek ez csak 370,- Ft.-jába kerül, és nyilván nálam veszi meg, ha mások levélcsomagként küldik, 675,- Ft.-ért.
De mindegy is, már megvettem ugyanazon az áron mástól a mérleget, csak sokkal barátságosabb postaköltséggel. smile.gif

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-10-17 21:32
Létrehozva: #55

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(amarantati @ 2013-10-17 20:14) *
A kérdésem felétek: az alábbi - pár perce történt - eset csak engem irritál?
...

Legyen kedves a következő hozzászólásainál mellőzni a tömegesen beszúrt üres sorokat!

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-10-17 20:51
Létrehozva: #56

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(amarantati @ 2013-10-17 20:14) *

Engem nem irritál, mert nem velem történt, így hidegebb fejjel tudom átgondolni, hiszen nem vagyok érintett.
Egyetlen lehetséges magyarázatot tudok elképzelni, ami megmagyarázhatja a dolgot.
A díjból számomra egyértelműnek tűnik, hogy szerződése van a postával és nem szállít másképpen, csak MPL futárszolgálattal.
A két küldési mód teljesen eltér egymástól, lehet, hogy neki annyival kényelmetlenebb az ajánlott, hogy inkább vevőt veszít miatta.
Nem az a kérdés, hogy jó-e, hogy nem küldi így a cuccot, ez az ő döntése, joga van hozzá, akinek ez nem tetszik, az mástól vásárolhat. Ami nekem nem annyira tetszett, az inkább az volt, hogy nem igazán szépen válaszolt. Mert ezt másképpen is meg lehetett volna fogalmazni.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
amarantati
hozzászólás 2013-10-17 20:14
Létrehozva: #57

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Egy háztartási mérleget vásárolnék, ugyanolyat, ami most megadta magát (közel 7 évet szolgált) .

Pár perce letiltott gizmike14 (profi eladó, több, mint 6ezer adásvétellel a háta mögött). Ilyen még nem fordult elő velem.

Még nyitva az oldal, és tudom másolni a kérdés-válasz mezőt:

Tisztelt gizmike14! A szállítási költséget szeretném, ha pontosítaná, ugyanis már nincs Standard csomag, tehát a kérdésem, hogy a termék becsomagolt súlya alapján mennyi lenne a postaköltség.

Tisztelt amarantati! igen de az 1190 ft lenne ez meg csak 810 ft de javitom ha kell

Tisztelt gizmike14! Miért is küldené MPL csomagban, hisz konkrétan tudom, hogy a termék belefér az 500 grammig-os súlyhatárba (a többi eladó is ezzel a díjjal számolja ennek a terméknek a postai díját), ami ajánlottan 675,- Ft.

A válasz is megérkezett:

Tisztelt amarantati! Köszönöm a kioktatást!

Válaszoltam volna, ezt:

Ne haragudjon, én nem bántottam-vádoltam Önt, egyszerű tényeket közöltem. És most még mindig nem tudom, mennyi a pontos postaköltség. Látom, sanka006 néven is Ön árulja ezt a tipusu mérleget, ugyanezzel a postaköltséggel, nem értem, miért nem a valóssal..

Azonban ezt már nem tudtam elküldeni, mert az "elküld"-re kattintva ez fogadott:

Sajnáljuk, de az eladó nem fogad el liciteket és üzeneteket Öntől, licitje ezért érvénytelen. Kérjük, vásároljon mástól.

Az eladó természetesen törölte az alig fél órája lezajlott beszélgetést.
Én pedig természetesen mástól fogok vásárolni. De azért ez elgondolkodtató (számomra legalább is). Vagy tényleg szőrszálhasogató volnék?

+Quote Post
suzukimaruti949
hozzászólás 2013-09-19 11:45
Létrehozva: #58

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-09-07 19:23
Azonosító: 2 074 888

IDÉZET(zejopy @ 2013-09-19 11:44) *
biggrin.gif Remélem komolyan veszi. mosking.gif

Bízzunk benne. smile.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-09-19 11:44
Létrehozva: #59

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(suzukimaruti949 @ 2013-09-19 11:43) *
Jippiii.gif Jippiii.gif icon_king.gif

biggrin.gif Remélem komolyan veszi. mosking.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
suzukimaruti949
hozzászólás 2013-09-19 11:43
Létrehozva: #60

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-09-07 19:23
Azonosító: 2 074 888

IDÉZET(zejopy @ 2013-09-19 11:34) *

Jippiii.gif Jippiii.gif icon_king.gif

+Quote Post

90 Oldal V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-04-20 10:16