IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

94 Oldal V  « < 26 27 28 29 30 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Aukciózási Etikett, Mit illik, mit nem illik, mi a véleményetek?
zejopy
hozzászólás 2012-01-23 17:25
Létrehozva: #541

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(hytech @ 2012-01-23 16:23) *
Nálam nemannyira mosking.gif

laugh.gif Vajon miért?

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2012-01-23 17:23
Létrehozva: #542

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(zejopy @ 2012-01-23 11:19) *
Annyira bírom, amikor a vevők kicsikarnak ajándékot az eladóból.
Vegyem le még azt. Mondom neki, hogy üsse le, mindent a Vatera felületén bonyolítok. Erre azt mondja, leüt egyet, egyet meg kér mellé ingyen, úgyis eléggé sokat vásárolt.
Hát nem azért mondom, de 6800 Ft-ot költött nálam, ami nem kevés, de nem is sok. Ráadásul aprólékos munka, több kicsi dolog, lehet bőszen csomagolni.
Ez egyre inkább tendencia. Hát basszus, nem vagyok én intim borotvagyár, ahol az van, hogy 3-at fizet, 4-et kap... (Különben is abból a negyedik mindig rossz.)
Nálatok ez nem gyakorlat? unsure.gif

Nálam nemannyira mosking.gif

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-01-23 12:19
Létrehozva: #543

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Annyira bírom, amikor a vevők kicsikarnak ajándékot az eladóból.
Vegyem le még azt. Mondom neki, hogy üsse le, mindent a Vatera felületén bonyolítok. Erre azt mondja, leüt egyet, egyet meg kér mellé ingyen, úgyis eléggé sokat vásárolt.
Hát nem azért mondom, de 6800 Ft-ot költött nálam, ami nem kevés, de nem is sok. Ráadásul aprólékos munka, több kicsi dolog, lehet bőszen csomagolni.
Ez egyre inkább tendencia. Hát basszus, nem vagyok én intim borotvagyár, ahol az van, hogy 3-at fizet, 4-et kap... (Különben is abból a negyedik mindig rossz.)
Nálatok ez nem gyakorlat? unsure.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2012-01-21 11:44
Létrehozva: #544

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(Hathor14 @ 2012-01-21 10:23) *
Nem kapott, de teljesen igazad van, kellett volna írnom. Csak annyira felhúztam magamat, hogy képtelen lettem volna nyugodt hangvételű levelet írni, megsérteni meg nem akartam. Aztán a nagy sürgés-forgásban feledésbe merült a dolog.
Azért teljesen én sem rúgom el a pöttyöst, elvégre olyan gyerekszobám volt, amiben nem tehén szolgált radiátor gyanánt. Még egy paraszthajszállal bévül maradok ilyenkor is a jólneveltség határán. Egyszerűen csak arról van szó, miért van, hogy ha én írok, annak konkrét, kézzelfogható célja, oka, ésszerű és mindkét fél számára hasznos tartalma van? (Természetesen most nem a bizalmas magánlevelekre gondolok, az más világ) Akadnak például kollégáim, akik sokszor a szomszéd szobából küldik át netes barangolásaik egetverő felfedezéseit. Mivel pedig főállásomban elég szigorúan nézik a felhasználók ténykedését, teljesen fel vannak háborodva, mikor az informatika kutakodása nyomán a főnök beszól. Ha nekem lenne alkalmazottam, én sem örülnék, ha az emberem mondjuk a p..a.hu-n, vagy hasonló épületes helyeken lógna, meg láncleveleket küldözgetne a pénzemért.

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
Hathor14
hozzászólás 2012-01-21 11:23
Létrehozva: #545

Queen of Heaven

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-06-10 06:38
Innen: Budapest
Azonosító: 1 524 248

IDÉZET(vidaeff @ 2012-01-21 10:14) *
Kapott ez kapcsolatépítő vevő ezért valami nem éppen meleg hangú levelet?

Nem kapott, de teljesen igazad van, kellett volna írnom. Csak annyira felhúztam magamat, hogy képtelen lettem volna nyugodt hangvételű levelet írni, megsérteni meg nem akartam. Aztán a nagy sürgés-forgásban feledésbe merült a dolog.

--------------------
Ami egész, az nem tökéletes, hanem teljes.

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2012-01-21 11:14
Létrehozva: #546

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(Hathor14 @ 2012-01-21 09:59) *
Ezt szuperül levezetted. good2.gif
Szilveszterkor kaptam az egyik vevőmtől egy köszöntő email-t. Nem volt megszólítás, ezért a részletek megjelenítésére kattintottam. Több mint egy tucat vaterás embernek küldte el az üzenetet úgy, hogy láthassuk egymás címét. Ekkor kivert a víz. Csak reménykedhetek, hogy a többiek sem használják fel ezt a "listát" és likvidálták az üzenetet, ahogy én tettem.

Kapott ez kapcsolatépítő vevő ezért valami nem éppen meleg hangú levelet? Én magam szoktam ilyenkor szólni, néha meglehetősen határozottan, főleg a "küld tovább" féléknek. Volt olyan is, akit személyesen ismerek és megsértődött szinte, mikor ezt nehezményeztem. Van aki képtelen megérteni, hogy egyesek nem a rózsafüzért morzsolgatják a gép előtt, hanem dolguk van, ez a munkahelyük. mad.gif Ma reggel óta 7 ilyen volt, persze plusz a fontosak, de délre húsz óra hangot kéne megvágni és erre ezzel tolom el az időt

A hozzászólást -vidaeff- szerkesztette a következő időpontban: 2012-01-21 11:16

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
Hathor14
hozzászólás 2012-01-21 10:59
Létrehozva: #547

Queen of Heaven

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-06-10 06:38
Innen: Budapest
Azonosító: 1 524 248

IDÉZET(Bigdept @ 2012-01-21 06:48) *
Ahány emberrel kapcsolatba kerültél,...

Ezt szuperül levezetted. good2.gif
Szilveszterkor kaptam az egyik vevőmtől egy köszöntő email-t. Nem volt megszólítás, ezért a részletek megjelenítésére kattintottam. Több mint egy tucat vaterás embernek küldte el az üzenetet úgy, hogy láthassuk egymás címét. Ekkor kivert a víz. Csak reménykedhetek, hogy a többiek sem használják fel ezt a "listát" és likvidálták az üzenetet, ahogy én tettem.

--------------------
Ami egész, az nem tökéletes, hanem teljes.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-01-21 09:39
Létrehozva: #548

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Bigdept @ 2012-01-21 06:48) *
Ahány emberrel kapcsolatba kerültél, .....

Jól van na..... csak olyan izé volt. És oda alig jön pl. spam. Nem tudom miért.

Legyen szép a reggeletek.smile.gif
Nálunk süt a nap, burukkolnak a galambok. (Lehet, hogy itt a tavasz? wub.gif )

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Bigdept
hozzászólás 2012-01-21 07:48
Létrehozva: #549

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-27 17:06
Azonosító: 964 053

IDÉZET(zejopy @ 2012-01-20 10:53) *
Kedves Benz!

Ugye jól gondolom, hogy nem adnak ki mail-címet és egyebeket egy harmadik félnek? (Nagy csalódás lenne, ha tévednék.)
Mert jön olyan levél az üzleti fiókomba, ami kimondottan üzleti témájú, és üzleti ajánlatokat ad. Mivel a privát fiókjaim érintetlenek maradnak, ezt pedig csak ide használom, felmerül a gyanú bennem, hogy innen szipkázták le valahogyan.
Amúgy a levelek kulturáltak, nem tolakodóak, csak nem értem, hogyan jutottak el hozzám.

Ahány emberrel kapcsolatba kerültél, egyáltalán csoda, hogy nem jönnek ezerszám az ilyen levelek (na, jó, azért a gmail elég hatékony szűrésben).
A helyzet az, hogy nagyon könnyen kerülhet a címed akárki kezébe, leírom ide az egyik szcenáriót, hogy mindenki tisztában legyen ezzel:

- Adott a legelterjedtebb e-mail kliens: Outlook Expressz. Ennek alapbeállítása, hogy ha jön valakitől egy levél, és erre válaszolnak, akkor annak e-mail címét felveszi a címjegyzékbe. Ezt ki lehet kapcsolni ugyan az Eszközök / Beállítások / Küldés lapon : "Válaszüzeneteim címzettjeinek automatikus felvétele a címjegyzékbe" opciónál, de én alig láttam emberkét, aki erre gondolt volna.

- Ez a címjegyzék nem az OE címjegyzéke, hanem eredeti elképzelés alapján a rendszer központi címjegyzéke lenne, amit minden olyan alkalmazás / program számára biztosít, aminek szüksége lehet rá. Ez azt jelenti, hogy dokumentálva van, hogy tudod lekérdezni a címeket, ha saját programot írsz, pl. Ezt tudják a vírus írók is.

- Emberke, akinek a címjegyzékében szerepel a címed, bekap egy férget, felkúszik a gépére, a féreg meg szépen lekérdezi a címjegyzék tartalmát, és küldi szépen netszerte több címre... Ez elég szokványos történet.

Másik helyzet:
Emberke nem használ levelező klienst, freemail címe van, annak webes felületét használja. (Csak azért hozom példának a freemailt, mert ezt kipróbáltam, és működött, de ugyanígy tuti működik más leveles szerverekkel is.)
Tehát:
- Szerepel a címed az emberke freemailos címjegyzékében.
- Kap egy levelet, hogy yx szeretne a te Hi5 barátod lenni, katt ide, és élvezd a gyönyörú szép életet.... Ez a levél hozzávetőlegesen magyarul van, és nagy részeben az is, ami következeik...
- Emberke kattog, nagyon könyen bejut, hisz ez a célja a csalogató oldalnak. Itt jön egy olyan kérdés, hogy szeretnéd-e meghívni a többi ismerősődet is, amire a válasz alapból igen, nem is kell elolvasni, csak bökni az OK gombot...
- Jön egy olyan kérdés, hogy beleegyezel-e abba, hogy hozzáférjen, és kiolvassa a címegyzékből az ismerőseid adatait. Amikor ezt én próbáltam, a kérdés angolul volt, és még volt egy következő lépés is, ahol több webes email szolgáltatóhoz való bejelentkezéshez szükséges adatokat kérte, ez is tény. Viszont nagyon könnyű volt OK OK NEXT NEXT módon túljutni a dolgon...
- A Hi5 szempillantás alatt kiolvassa a freemailos címjegyzéket, és a következő pillanatban akik abban szerepeltek, már kaptak is, egy "Hello! Zejopy meghívott, szeretne a Te Hi5 barátod lenni, csatlakozz Te is, and enjoy...." levelet.

(Szó, mi szó, a fészbúk is hasonló módon duzzasztotta fel magát ekkorára)

A hozzászólást -Bigdept- szerkesztette a következő időpontban: 2012-01-21 07:51

--------------------
Az összes kerti vetemények közül a kóbászt szeretem a legjobban!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-01-20 15:45
Létrehozva: #550

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-01-20 14:42) *
Kedves zejopy!

Természetesen nem adunk ki semmilyen adatot ilyen célra.

Köszönöm, ilyen válaszra számítottam, de ez mindenképpen megerősítés volt.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-01-20 15:42
Létrehozva: #551

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

Kedves Benz!

Ugye jól gondolom, hogy nem adnak ki mail-címet és egyebeket egy harmadik félnek? (Nagy csalódás lenne, ha tévednék.)
Mert jön olyan levél az üzleti fiókomba, ami kimondottan üzleti témájú, és üzleti ajánlatokat ad. Mivel a privát fiókjaim érintetlenek maradnak, ezt pedig csak ide használom, felmerül a gyanú bennem, hogy innen szipkázták le valahogyan.
Amúgy a levelek kulturáltak, nem tolakodóak, csak nem értem, hogyan jutottak el hozzám.

Kedves zejopy!

Természetesen nem adunk ki semmilyen adatot ilyen célra.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-01-20 12:32
Létrehozva: #552

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(hytech @ 2012-01-20 11:17) *
Én küldtem őket! laugh.gif

nhgalM0Ms0i.gif

Jaj, ha te voltál, akkor tök jók. biggrin.gif
De nem a privátba jött, hanem az üzletibe. Az is megvan? laugh.gif Hiába, mindent tudsz.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2012-01-20 12:17
Létrehozva: #553

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kedves Benz!

Én küldtem őket! laugh.gif

nhgalM0Ms0i.gif

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-01-20 11:53
Létrehozva: #554

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kedves Benz!

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2012-01-19 12:22
Létrehozva: #555

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-01-19 11:12) *
Szia hytech,

1. ha ez azt jelenti, hogy drágább szállítási módért fizettél és az eladó nem hajlandó visszautalni a különbözetet, akkor jogosan értékelheted semlegesre vagy esetleg negatívra.

2. Lehet külföldi is, de nem a megszokott automatikus, egyszerű módon.
"Amennyiben külföldi felhasználó és nem fér hozzá egy magyar telefonszámhoz, bankszámlaszámhoz vegye fel a kapcsolatot ügyfélszolgálatunkkal a kapcsolatfelvételi menüpont Regisztráció, felhasználói fiók => Külföldi felhasználó adatellenőrzése altéma kiválasztásával."

1. Igen erről van szó.
Ha tovább görgetem a dolgot: Visszautalja a postaktg.különbözetet és ezért bosszúból negatívat ad?(mielőtt én értékelném)
Gondolom ez esetben sincs akadálya a bosszúnega törlésnek?

(Nem jártam még így de körültekintő vagyok és lóg egy ilyesmi a levegőben)

2. Ami a bankszámlás dolgot illeti: tehát egyedi elbírálás alapján kivitelezhető a dolog ha a megfelelő ellenőrzésen átesett a delikvens.

Köszi a válaszokat, sokat segítettél. thank_you.gif

A hozzászólást -hytech- szerkesztette a következő időpontban: 2012-01-19 12:23

--------------------

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-01-19 12:12
Létrehozva: #556

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(hytech @ 2012-01-19 10:23) *
Szia Benz,

Két kérdésem lenne hozzád:
...

Szia hytech,

1. ha ez azt jelenti, hogy drágább szállítási módért fizettél és az eladó nem hajlandó visszautalni a különbözetet, akkor jogosan értékelheted semlegesre vagy esetleg negatívra.

2. Lehet külföldi is, de nem a megszokott automatikus, egyszerű módon.
"Amennyiben külföldi felhasználó és nem fér hozzá egy magyar telefonszámhoz, bankszámlaszámhoz vegye fel a kapcsolatot ügyfélszolgálatunkkal a kapcsolatfelvételi menüpont Regisztráció, felhasználói fiók => Külföldi felhasználó adatellenőrzése altéma kiválasztásával."

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2012-01-19 11:23
Létrehozva: #557

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Szia Benz,

Két kérdésem lenne hozzád:

1. Ha vásárolok valamit és az eladó nem a kifizetett módon küldi a csomagot - persze bizonytíhatóan - és emiatt negatívot adok neki amit bosszúnegatívval hoonorál akkor ezt tudom töröltetni?
A bizonyítékok: terméklapos levelezés, érkező csomagról felbontás előtt fotó ami mutatja a valós feladás árát és tényét.

2.Megoldható e az, hogy valaki külföldről regisztrál, és külföldi bankszámláról - pld. Euro-os vagy Font-os - utalja el az TJF-i státuszhoz szükséges 100ft-ot? Magyarán külföldi állampolgár is lehet?

Üdv
hytech

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-01-16 13:56
Létrehozva: #558

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-01-13 17:58) *
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=840084
Ez az. Bemásolom az adatokat, amit Önöktől kaptam:
Számlázási adatok:
Név: a
Cím: a
a
a
Adószám: a
Megjegyzés: adatok e-mailben
Ugye milyen szép? Jól ki fogom tudni állítani a számlát.... smiley-shocked028.gif e-mail meg nem volt, mert felhívott telefonon, persze pont a déli fogmosás közben. Volt némi akcentusom.biggrin.gif De megszívta, mert személyesen jön hozzám a termembe és nem kap semmit, ha nem diktál adatokat.
Azt nem értem, ha van egy ilyen dolog, akkor miért nem lehet beírni az adatokat? Mi a fenére jó ez? Akkora fáradság? Arra nem gondol, hogy a VAti nem véletlenül kéri ezeket? Na látja, ezektől tudok a falnak menni.
Azt hittem, mindent meg tudnak nézni.smile.gif

Na szuper. Eljött a tag a könyvért. Olyan ideges vagyok, hogy mindjárt felrobbanok.
Aki nyugalmat akar, tegye tiltóba. Teljesen kiakadt, hogy kérem a címét. Nem tudom mitől fél. A szaga és a színvonala alapján nem kell attól tartania, hogy szerenádot akarok adni az ablaka alatt.
Hogy ehet valaki kolbászt délelőtt? Vagy valami fokhagyma szagú cuccot? Ha emberek közé akar menni? Miért kell nekem egy ápolatlan vevőt szagolgatnom? Azóta is hányingerem van... vomit.gif
Utálom a rossz szagú, ápolatlan embereket. Utálom, erre bejön a termembe és még osztja nekem az észt.... Jézusom.....

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-01-15 11:39
Létrehozva: #559

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Bigdept @ 2012-01-15 10:35) *
Sima csomag nem több, mint az ajánlott? (Nem tudom mennyi a súlya a könyvnek)

Dehogynem. Szerintem levélre gondolt, csak nem rutinos. A hangsúly a simán van. Ez kb elmegy a 650 Ft-os ajánlottban.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Bigdept
hozzászólás 2012-01-15 11:35
Létrehozva: #560

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-27 17:06
Azonosító: 964 053

IDÉZET(zejopy @ 2012-01-14 16:57) *
Tulajdonképpen óhéberül is leírhatnám, hogy simán nem küldöm. De legalább megkérdezte.... Van, aki a leütés után követelőzik.
http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=1534129118

Sima csomag nem több, mint az ajánlott? (Nem tudom mennyi a súlya a könyvnek)

--------------------
Az összes kerti vetemények közül a kóbászt szeretem a legjobban!

+Quote Post

94 Oldal V  « < 26 27 28 29 30 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-08-30 13:54