IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

100 Oldal V  « < 26 27 28 29 30 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Aukciózási Etikett, Mit illik, mit nem illik, mi a véleményetek?
zejopy
hozzászólás 2012-03-18 19:43
Létrehozva: #541

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(zejopy @ 2012-03-18 10:31) *
Íme az újabb gyöngyszem:

Kitapostam belőle a számlázási címet. Stílusom kicsit sem volt finom és a szokásos kedves, inkább a katonás jelző illett rá. Mondhatni tábornokos voltam. biggrin.gif
Aztán eljött érte, és nagyon szimpatikus volt.smile.gif Hurrá.smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-03-18 10:31
Létrehozva: #542

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-03-18 10:12) *
Kedves zejopy!

A rendelésszámokat sajnos nem tudom megnézni sad.gif

Uhh, ne haragudjon, egyszer már írta pedig, csak elfelejtettem. smiley in easter bunny.gif (Illetve valami rémléett, csak nem hittem el magamnak, hogy van valami, amit nem tud megnézni.biggrin.gif)
Íme az újabb gyöngyszem:
Név: skh
Cím: pécs
pécs
55555
Adószám: 1111111111111111
Megjegyzés: pécs

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-03-18 10:12
Létrehozva: #543

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2012-03-18 09:22) *
Hát tudjátok, bírom azokat a humoros vevőket, akik az adatoknál különböző betű és számkombinációkat adnak meg normális név és cím helyett.
Kedves Benz, Önnek látható is a 7469127 számú megrendelésről beszélek. Látja a kis vicces, hogy számlát adok, most mégis mit gondolt? A múltkori ilyen sem kapta meg úgy a könyvet, hogy nem diktált, de eléggé rideg hangvételű vásárlás volt. Mert hideg az tudok lenni, meg azt is marhára bírom közölni, hogy nem vagyok hajlandó egy vaskos bírságot kockáztatni a 200 Ft-os könyvért.... smiley-char124.gif

Kedves zejopy!

A rendelésszámokat sajnos nem tudom megnézni sad.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-03-18 09:22
Létrehozva: #544

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Hát tudjátok, bírom azokat a humoros vevőket, akik az adatoknál különböző betű és számkombinációkat adnak meg normális név és cím helyett.
Kedves Benz, Önnek látható is a 7469127 számú megrendelésről beszélek. Látja a kis vicces, hogy számlát adok, most mégis mit gondolt? A múltkori ilyen sem kapta meg úgy a könyvet, hogy nem diktált, de eléggé rideg hangvételű vásárlás volt. Mert hideg az tudok lenni, meg azt is marhára bírom közölni, hogy nem vagyok hajlandó egy vaskos bírságot kockáztatni a 200 Ft-os könyvért.... smiley-char124.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-03-13 07:41
Létrehozva: #545

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(nyubocs @ 2012-03-12 22:58) *
Hát mondjuk pozitivan nem tudom smile.gif de bosszant, mert csak kérnie kellett volna.
Az asszony megalkotta a télire való savanyúságot én meg lefényképeztem, más meg felrakja.
A tiltót elfelejtette.

Ugye én a saját termékeim illetve szakmai érdeklődésből is bele-bele nézegetek a magokba, növényekbe. (nem az árak miatt, mert én egyszerűen úgy árazom be, ahogy nekem jó. Ugyanakkor mindig meglep, hogy valaki 10 szem magot kinál 300 forintért abból a vörös sárgarépából, amiből én 500-t adok ugyanennyiért)

Az meg egy másik dolog, hogy soxor égbekiáltó ökörségeket írnak, de rengeteg a szerintem szándékos félrevezetés is:
mint pl "a magokból fejlődő növényeknél a virág színe garantált", ami genetikailag egyszerűen kizárt annál a növénynél ahol ez szerepel.

Én is látok meredek dolgokat a saját kínálatomhoz hasonlóaknál. Van az a 10 cm átmérőjű ón kistányér. Rendszeresen odaírják, hogy porcelánbetétes. De nem az. Tudom. Műanyag. Ez tucatáru, míg a porvelán betétes azért más. Na mindegy, nem dolgunk, hogy megváltsuk a világot, elég, ha csak szebbé tesszük azt. smile.gif

Milyen rendes a feleséged, hogy tesz el savanyúságot. Én nem. Egyszer tetten el, tök jó is volt, csak majdnem megőrültem, mire végeztem, mert akkor pörög nagyon a suli is, amikor ennek szezonja van. Ugyanez az eperlekvár. imádom, de amikor itt az ideje, meghalni sincs időm, nem ám befőzni....

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
nyubocs
hozzászólás 2012-03-12 22:58
Létrehozva: #546

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-14 19:22
Azonosító: 43 559

IDÉZET(zejopy @ 2012-03-12 12:30) *
Próbáld pozitívan nézni a dolgot. Mást úgysem tehetsz. Különben értem a felháborodásodat, teljesen jogos.smile.gif
Nézd már meg, szerintem tiltóra is tett.

Hát mondjuk pozitivan nem tudom smile.gif de bosszant, mert csak kérnie kellett volna.
Az asszony megalkotta a télire való savanyúságot én meg lefényképeztem, más meg felrakja.
A tiltót elfelejtette.

Ugye én a saját termékeim illetve szakmai érdeklődésből is bele-bele nézegetek a magokba, növényekbe. (nem az árak miatt, mert én egyszerűen úgy árazom be, ahogy nekem jó. Ugyanakkor mindig meglep, hogy valaki 10 szem magot kinál 300 forintért abból a vörös sárgarépából, amiből én 500-t adok ugyanennyiért)

Az meg egy másik dolog, hogy soxor égbekiáltó ökörségeket írnak, de rengeteg a szerintem szándékos félrevezetés is:
mint pl "a magokból fejlődő növényeknél a virág színe garantált", ami genetikailag egyszerűen kizárt annál a növénynél ahol ez szerepel.

--------------------
All I wanna do Is trade this life for something new Holding on to what I haven't got!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-03-12 12:30
Létrehozva: #547

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(nyubocs @ 2012-03-12 11:56) *
Tegnap szemembe ötlött az egyik hirdetésnél, hogy ott a saját kezűleg készített képem. Nem innen húzta be, hanem az indafotóról töltötte le.

Írtam neki, hogy legalább egy "kérem" nem ártott volna. Üzenet eltűnt, kép maradt nhgalM0Ms0i.gif

Próbáld pozitívan nézni a dolgot. Mást úgysem tehetsz. Különben értem a felháborodásodat, teljesen jogos.smile.gif
Nézd már meg, szerintem tiltóra is tett.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-03-12 12:30

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
nyubocs
hozzászólás 2012-03-12 11:56
Létrehozva: #548

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-14 19:22
Azonosító: 43 559

Tegnap szemembe ötlött az egyik hirdetésnél, hogy ott a saját kezűleg készített képem. Nem innen húzta be, hanem az indafotóról töltötte le.

Írtam neki, hogy legalább egy "kérem" nem ártott volna. Üzenet eltűnt, kép maradt nhgalM0Ms0i.gif

--------------------
All I wanna do Is trade this life for something new Holding on to what I haven't got!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-03-11 13:23
Létrehozva: #549

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-03-11 12:34) *
A termék azé, aki leüti. Egy terméklapos levelezésben folytatott alkudozást senki sem köteles elolvasni, figyelembe venni. Még csak nem is etikai kérdés.

Teljesen egyetértek Önnel. Úgy érzem, ebben az esetben eladóként sincs kötelezettsége az alulmaradt (lassú) kicitáló felé az embernek.
Amikor olvastam a kezdő postot, arra gondoltam, hogy hamar elolvasom a levelezést, mert ha megjön akkor lesz smile_275.gif . Aztán láttam, hogy erről lemaradtam. Megelőzött. És ha etikai kérdést csinálunk a dologból, akkor sincs semmi. Mert ha valaminek lealkuszom az árát, akkor úgy kellene intéznem a dolgaimat, hogy gépnél legyek, és gyorsan vásároljak. Ha ezt nem tudom megvalósítani, akkor NEKEM dolgom, hogy az eladót megkérjem, tegye zártba az aukciót. Ellenkező esetben fel kell vállalnom annak a kockázatát, hogy lemaradok az áruról.
Az, hogy a vesztes fél erre hogyan reagál, nem az én problémám, hanem a sajátja, bár meg kell hagyni, hogy eléggé rosszulesik az embernek, ha olyasmit kell olvasnia, ami sértő, bántó, na de több is veszett Mohácsnál. Az ember kicsit feldúlódik lelkileg, aztán a helyére kerül.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
mozart29
hozzászólás 2012-03-11 13:06
Létrehozva: #550

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-06-25 20:35
Azonosító: 1 230 086

IDÉZET(vidaeff @ 2012-03-11 12:40) *
Nézze, esetleg az eladótól. Picit elegánsabb lett volna, ha ő bólint, akkor már tényleg semmi joga reklamálni a hoppon maradtnak. Így meg aztán pláne. De ne gondolja, hogy ezért én Önt elítélem. Isten ments. Semmi szabályt nem szegett meg. Csak elmondtam magánvéleményem, ami az égvilágon senkit, semmire nem kötelez. Aki meg így viselkedik, meg is érdemli. Én pl. őt, pusztán ezért már tiltóba is tettem. mosking.gif
További szép napot! good2.gif

Elfogadom a véleményét, semmi probléma.

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2012-03-11 12:40
Létrehozva: #551

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 14:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(mozart29 @ 2012-03-11 12:33) *
Valóban nem volt teljesen fair, de éppen ezért is vártam kicsit mielőtt leütöttem. Kitől kérdeztem volna és mit? Az eladónak semmi kifogása nem volt, a másik vevő pedig csak másnap reggel nyilvánult meg. Előlem is vittek már el terméket hasonló módon mégsem sértegettem senkit.

Nézze, esetleg az eladótól. Picit elegánsabb lett volna, ha ő bólint, akkor már tényleg semmi joga reklamálni a hoppon maradtnak. Így meg aztán pláne. De ne gondolja, hogy ezért én Önt elítélem. Isten ments. Semmi szabályt nem szegett meg. Csak elmondtam magánvéleményem, ami az égvilágon senkit, semmire nem kötelez. Aki meg így viselkedik, meg is érdemli. Én pl. őt, pusztán ezért már tiltóba is tettem. mosking.gif
További szép napot! good2.gif

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-03-11 12:34
Létrehozva: #552

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(mozart29 @ 2012-03-11 12:33) *
Valóban nem volt teljesen fair, de éppen ezért is vártam kicsit mielőtt leütöttem. Kitől kérdeztem volna és mit? Az eladónak semmi kifogása nem volt, a másik vevő pedig csak másnap reggel nyilvánult meg. Előlem is vittek már el terméket hasonló módon mégsem sértegettem senkit.

A termék azé, aki leüti. Egy terméklapos levelezésben folytatott alkudozást senki sem köteles elolvasni, figyelembe venni. Még csak nem is etikai kérdés.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
mozart29
hozzászólás 2012-03-11 12:33
Létrehozva: #553

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2012-03-11 12:21) *
Nézze, nem volt éppen etikus, de mivel nem volt zártban, bárki elvihette volna. Én személy szerint nem licitálok ilyenkor, vagy ha nagyon kell legalább kérdezek. Másrészt viszont, aki veszi magának a bátorságot, hogy ilyen kocsmai stílusban ír egy vadidegen embernek, akiről mit sem tud, nem pásztorkodtak együtt és a többi, szóval az meg is érdemli. Már meg ne haragudjon kérem, de nekem a zsák, meg a folt esete tolakodik minduntalan elém. mosking.gif

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2012-03-11 12:21
Létrehozva: #554

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 14:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(mozart29 @ 2012-03-11 12:11) *
Sziasztok!
Csak érdekesség képpen: Megnyertem egy aukciót, amelyet az eladó átállított fixre egy másik vevő kérésére. Miután vártam közel 20 percet a másik vevő nem reagált, így leütöttem én a terméket. A gond az, hogy a hoppon maradt vevő a terméklapon elég sértő módon reagált. Ez így rendben van? Szerintem nem én vagyok a hibás azért mert neki el kellett mennie valahová. Kérhette volna az eladótól, hogy tegye át zárt aukcióra. Felvettem a kapcsolatot az eladóval, aki szerint ha a másik fél komolyan gondolta, akkor megvette volna.

http://mobil-telefon.vatera.hu/mobiltelefo...1561393886.html

Nézze, nem volt éppen etikus, de mivel nem volt zártban, bárki elvihette volna. Én személy szerint nem licitálok ilyenkor, vagy ha nagyon kell legalább kérdezek. Másrészt viszont, aki veszi magának a bátorságot, hogy ilyen kocsmai stílusban ír egy vadidegen embernek, akiről mit sem tud, nem pásztorkodtak együtt és a többi, szóval az meg is érdemli. Már meg ne haragudjon kérem, de nekem a zsák, meg a folt esete tolakodik minduntalan elém. mosking.gif

A hozzászólást -vidaeff- szerkesztette a következő időpontban: 2012-03-11 12:22

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
mozart29
hozzászólás 2012-03-11 12:21
Létrehozva: #555

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-03-11 12:18) *
Tisztelt mozart29!

A termék természetesen az öné. A másik felhasználót figyelmeztettük.

Köszönöm!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-03-11 12:18
Létrehozva: #556

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(mozart29 @ 2012-03-11 12:11) *
Sziasztok!
Csak érdekesség képpen: Megnyertem egy aukciót, amelyet az eladó átállított fixre egy másik vevő kérésére. Miután vártam közel 20 percet a másik vevő nem reagált, így leütöttem én a terméket. A gond az, hogy a hoppon maradt vevő a terméklapon elég sértő módon reagált. Ez így rendben van? Szerintem nem én vagyok a hibás azért mert neki el kellett mennie valahová. Kérhette volna az eladótól, hogy tegye át zárt aukcióra. Felvettem a kapcsolatot az eladóval, aki szerint ha a másik fél komolyan gondolta, akkor megvette volna.

Tisztelt mozart29!

A termék természetesen az öné. A másik felhasználót figyelmeztettük.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
mozart29
hozzászólás 2012-03-11 12:11
Létrehozva: #557

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Sziasztok!

+Quote Post
mmmyki
hozzászólás 2012-02-28 21:02
Létrehozva: #558

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-23 15:34
Innen: :nennI
Azonosító: 1 714

IDÉZET(frrita @ 2012-02-28 20:55) *
Sziasztok!
Véleményt kérnék. Mennyire etikus ha licit közben az utolsó percekben személyes tiltólistára teszik az embert, miközben közel 100000 Ft nyert azon, hogy én is beszálltam a licitbe, és ezáltal igen nagy verseny alakult ki, amivel ezt a szép összeget hoztam neki, és még se tudtam a végéig licitálni, pedig szerettem volna a terméke. A licit vége előtt 2 perccel tett tilólistára.
dry.gif

Szia.

1. Talán egy másik terméklapon megegyezett a "versenytársaddal". Az elmondásod alapján inkorrekt, görény dolog volt.

2. Nézz körül nálam. biggrin.gif

Üdv.: M.

--------------------
"A kutyán kívül a könyv az ember legjobb barátja. A kutyán belül olyan sötét van, hogy nem lehet olvasni."

"A Föld nevű űrhajónak nincsenek utasai. Mindannyian a személyzethez tartozunk." (Marshall McLuhan)

+Quote Post
frrita
hozzászólás 2012-02-28 20:55
Létrehozva: #559

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2012-02-28 20:44
Azonosító: 1 654 331

Sziasztok!
Véleményt kérnék. Mennyire etikus ha licit közben az utolsó percekben személyes tiltólistára teszik az embert, miközben közel 100000 Ft nyert azon, hogy én is beszálltam a licitbe, és ezáltal igen nagy verseny alakult ki, amivel ezt a szép összeget hoztam neki, és még se tudtam a végéig licitálni, pedig szerettem volna a terméke. A licit vége előtt 2 perccel tett tilólistára.
dry.gif

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2012-02-25 11:53
Létrehozva: #560

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 21:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(zejopy @ 2012-02-25 11:27) *
Milyen különös, hogy előre kiköti, hogy nem töröl licitet.

Én is sok helyen láttam ezt, én sem értem mire jó. Ettől még nem lesz megfontoltabb a licitáló.

+Quote Post

100 Oldal V  « < 26 27 28 29 30 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2018-01-22 05:17