IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

95 Oldal V  « < 26 27 28 29 30 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Aukciózási Etikett, Mit illik, mit nem illik, mi a véleményetek?
hytech
hozzászólás 2012-01-28 19:38
Létrehozva: #541

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(zejopy @ 2012-01-28 17:04) *
Aki a szépségével akarja eladni az áruját, az erre nyilván felkészült. Ne törődj vele.smile.gif

Vagy másként: Ha k****nak öltözül ne csodálkozz ha megb****k . hehehmm.gif headbang.gif

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.
Go to the top of the page

+Quote Post
kekesia
hozzászólás 2012-01-28 19:30
Létrehozva: #542

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-01-05 17:15
Azonosító: 390 394

Nem nálam, de másnál előfordult hogy több termékére is (akár bosszúból) valaki beregisztrál, rálicitál aztán ilyen olyan okkal negatívot ad. Ennek kiszűrésére kérdezem.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-01-28 19:25
Létrehozva: #543

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(kekesia @ 2012-01-28 18:23) *
sziasztok. rég írtam már, lenne egy kérdésem: nullás vásárlók kiszűrésére van lehetőség? vagy esetleg opcionálisan nem lehetne ilyen gombot beiktatni? köszi

Nincs. Miért? Kellene? Te +100-al kezdted az aukciózást? Nem érzed, hogy a kívánságod erősen diszkriminatív?

(Én egyetlen emberről hallottam, aki nem nulláról kezdte, de az meg olyan régen volt, hogy nem lehet ellenőrizni, de ő nagyon tud.... wink.gif)

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
kekesia
hozzászólás 2012-01-28 19:23
Létrehozva: #544

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-01-05 17:15
Azonosító: 390 394

sziasztok. rég írtam már, lenne egy kérdésem: nullás vásárlók kiszűrésére van lehetőség? vagy esetleg opcionálisan nem lehetne ilyen gombot beiktatni? köszi

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-01-28 18:04
Létrehozva: #545

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(horvathverus @ 2012-01-28 16:55) *
Sziasztok!

Lehet volt már róla szó, most nem olvastam vissza.
Lépten nyomon kétértelmű, vagy nyíltan szexuális tartalmú üzenetekbe botlok, általában a női ruháknál, ahol a ruhát hölgy viseli a fotón. Van egy-két felhasználó, aki talán vadászik az ilyenekre (?), mert nagyon sok helyen hozzászól.
Ilyet pl:
Szia! Én már itt sajnos kérdezni nem tudok,mert totálisan leblokkoltam. Ilyen gyönyörű szép testet látva mit is kérdezhetnék..? és ami a két láb között van, NO AZ A KÜLÖNBSÉG! Elnézést hogy tegeződöm,de Mikor meglátlak egy együttlét végi állapot jut az eszembe amit úgy hívnak,hogy: GYÖNYÖRÉRZÉS Üdv!

ohmy.gif

Mit keresnek itt ilyenek???

Aki a szépségével akarja eladni az áruját, az erre nyilván felkészült. Ne törődj vele.smile.gif
Nyilván sokan csak azért veszik meg a cuccot, mert szép a nő. A másik nő azért, mert tudat alatt azt hiszi, ha felhúzza, ő is olyan szép lesz, a férfi pedig sokszor a személyes átvétel miatt.
Ennek a fajta aukciózásnak is megvannak az előnyei, hátrányai.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
horvathverus
hozzászólás 2012-01-28 17:55
Létrehozva: #546

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-06-12 14:45
Azonosító: 659 874

Sziasztok!

Lehet volt már róla szó, most nem olvastam vissza.
Lépten nyomon kétértelmű, vagy nyíltan szexuális tartalmú üzenetekbe botlok, általában a női ruháknál, ahol a ruhát hölgy viseli a fotón. Van egy-két felhasználó, aki talán vadászik az ilyenekre (?), mert nagyon sok helyen hozzászól.
Ilyet pl:
Szia! Én már itt sajnos kérdezni nem tudok,mert totálisan leblokkoltam. Ilyen gyönyörű szép testet látva mit is kérdezhetnék..? és ami a két láb között van, NO AZ A KÜLÖNBSÉG! Elnézést hogy tegeződöm,de Mikor meglátlak egy együttlét végi állapot jut az eszembe amit úgy hívnak,hogy: GYÖNYÖRÉRZÉS Üdv!

ohmy.gif

Mit keresnek itt ilyenek???

+Quote Post
Gpapa660
hozzászólás 2012-01-26 17:36
Létrehozva: #547

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-12-07 20:21
Azonosító: 1 586 111

IDÉZET(svejku @ 2012-01-26 16:26) *
Nem engedi. Próbáld ki, kapsz egy ilyen üzenet: Minimál ár: Licitálás után a termék minimálárát csak csökkenteni szabad.

Nem mertem kipróbálni, de most már ezt is tudom. smile.gif Köszi!

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2012-01-26 17:26
Létrehozva: #548

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(Gpapa660 @ 2012-01-26 15:58) *
Az etikai részével bizonyos szempontból egyetértek. Bár 1Ft néha túlzottan alacsony vételi ár. Jelképesség szempontjából 100Ft , a mai gazdasági helyzetben. Tudom, akkor miért ennyire raktam fel!?!?!?!?? Amúgy engedi a minimálárazást már meglévő licit esetében is.

Nem engedi. Próbáld ki, kapsz egy ilyen üzenet: Minimál ár: Licitálás után a termék minimálárát csak csökkenteni szabad.

+Quote Post
Gpapa660
hozzászólás 2012-01-26 16:58
Létrehozva: #549

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2012-01-26 15:46) *
Nem lenne etikus, ezért nem is lehet.

Az etikai részével bizonyos szempontból egyetértek. Bár 1Ft néha túlzottan alacsony vételi ár. Jelképesség szempontjából 100Ft , a mai gazdasági helyzetben. Tudom, akkor miért ennyire raktam fel!?!?!?!?? Amúgy engedi a minimálárazást már meglévő licit esetében is.

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2012-01-26 16:46
Létrehozva: #550

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Gpapa660 @ 2012-01-26 15:38) *
Szervusztok!

Ha már van licit a terméken, de nem valószínű, hogy eléri az általam elképzelt összeget, akkor utólag mennyire etikus minimálárat megadni?

Nem lenne etikus, ezért nem is lehet.

+Quote Post
Gpapa660
hozzászólás 2012-01-26 16:38
Létrehozva: #551

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Szervusztok!

Ha már van licit a terméken, de nem valószínű, hogy eléri az általam elképzelt összeget, akkor utólag mennyire etikus minimálárat megadni?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-01-26 10:54
Létrehozva: #552

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(waterhorse @ 2012-01-26 00:17) *
Sziasztok!
Létezik olyan, hogy egy eladó törli a licitemet? az én kérésem nélkül. Hol lehet az ilyen aljasságot jelenteni?
Én nm kértem licittörlést, de mivel 1 Ft-ról indult, ajánlottam érte 1 forintot. Amúgy Piramis5 nevű felhasználóról van szó.

Több dolog lehet.
1. Ő törölte az aukciót, mert tönkrement, vagy ilyesmi.
2. A Vatera törölte az aukciót, mert szabálytalan volt.
3. A Vatera inaktiválta az eladót, ezáltal automatikusan törlődtek az aukciói.

Nem találtam ilyen nevű felhasználót.
Esetleg a linket megmutathatnád.

Kedves Benz! smile.gif

Nem ajánlott a rendszer alternatívát helyette. Hogy lehet? unsure.gif

IDÉZET(zejopy @ 2012-01-26 09:32) *
Nem találtam ilyen nevű felhasználót.

Most megtaláltam. Különös.
Nincs licited a termékei között, tehát vagy nem tettél licitet, vagy a Vatera törölte az aukciót, vagy az eladó.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2012-01-26 01:27
Létrehozva: #553

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(waterhorse @ 2012-01-26 00:17) *
Sziasztok!
Létezik olyan, hogy egy eladó törli a licitemet? az én kérésem nélkül. Hol lehet az ilyen aljasságot jelenteni?
Én nm kértem licittörlést, de mivel 1 Ft-ról indult, ajánlottam érte 1 forintot. Amúgy Piramis5 nevű felhasználóról van szó.

Érvényes licitet nem törölhet az eladó. Viszont, ha a terméklapos levelezésben ajánlottál érte 1 forintot, akkor nyugodtan tiltólistára tehetett. headbang.gif

+Quote Post
waterhorse
hozzászólás 2012-01-26 01:17
Létrehozva: #554

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2012-01-26 01:08
Azonosító: 1 623 130

Sziasztok!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-01-23 21:55
Létrehozva: #555

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Bigdept @ 2012-01-23 20:53) *
........Leginkább nagybátyám Baranyából (Figyelsz Zep?), ezek az idősek most (jópár éve, de ez nem számít) ismerkednek a nettel, nagy hévvel falják, sikerül nekik millió helyre regisztrálni, több mint egy tucat e-mail címük van, de ez lehet, csak nekem baj, mert 3-nál többet képtelen vagyok átnézni / menedzselni). Ezerrel kapják a bölcs leveleket, amiket aztán gondolkodás nélkül küldenek címlistákra. Rajta vagyok a listájukon én is. A legszebb az, amikor kb. minden ötödikre válaszolok a nagybátyámnak, mert hogy legyen azért némi kommunikáció, elmegyarázom, miért is marhaság az amit a levélben állítanak (a vallásos cuccaihoz azért nem szólok hozzá), szóval leírom, hogy ez miért gázos hogy milliófelé megy sok száz e-mail címmel....
Erre a múltkor amikor telefonált, megkérdezte, hogy internetem van-e? (merthogy azon olcsóbb lenne kommunikálni)

biggrin.gif Szólj, ha küldök neked körlevelet. tongue.gif tongue.gif Hisz kérdezni is alig merlek, mert tudom, mennyire elfoglalt vagy. rolleyes.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Bigdept
hozzászólás 2012-01-23 21:53
Létrehozva: #556

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-27 17:06
Azonosító: 964 053

IDÉZET(zejopy @ 2012-01-21 08:39) *
Jól van na..... csak olyan izé volt. És oda alig jön pl. spam. Nem tudom miért.

Legyen szép a reggeletek.smile.gif
Nálunk süt a nap, burukkolnak a galambok. (Lehet, hogy itt a tavasz? wub.gif )

A Gmail spam szűrő rendszere elvileg ma a világon a legjobb.

IDÉZET(Hathor14 @ 2012-01-21 09:59) *
Ezt szuperül levezetted. good2.gif
Szilveszterkor kaptam az egyik vevőmtől egy köszöntő email-t. Nem volt megszólítás, ezért a részletek megjelenítésére kattintottam. Több mint egy tucat vaterás embernek küldte el az üzenetet úgy, hogy láthassuk egymás címét. Ekkor kivert a víz. Csak reménykedhetek, hogy a többiek sem használják fel ezt a "listát" és likvidálták az üzenetet, ahogy én tettem.

Sajnos van ilyen, és sok esetben még csak számon sem lehet kérni.

IDÉZET(vidaeff @ 2012-01-21 10:14) *
Kapott ez kapcsolatépítő vevő ezért valami nem éppen meleg hangú levelet? Én magam szoktam ilyenkor szólni, néha meglehetősen határozottan, főleg a "küld tovább" féléknek. Volt olyan is, akit személyesen ismerek és megsértődött szinte, mikor ezt nehezményeztem. Van aki képtelen megérteni, hogy egyesek nem a rózsafüzért morzsolgatják a gép előtt, hanem dolguk van, ez a munkahelyük. mad.gif Ma reggel óta 7 ilyen volt, persze plusz a fontosak, de délre húsz óra hangot kéne megvágni és erre ezzel tolom el az időt

Igen, nekem is sok idős kuncsaftom küldözget ilyeneket. Leginkább nagybátyám Baranyából (Figyelsz Zep?), ezek az idősek most (jópár éve, de ez nem számít) ismerkednek a nettel, nagy hévvel falják, sikerül nekik millió helyre regisztrálni, több mint egy tucat e-mail címük van, de ez lehet, csak nekem baj, mert 3-nál többet képtelen vagyok átnézni / menedzselni). Ezerrel kapják a bölcs leveleket, amiket aztán gondolkodás nélkül küldenek címlistákra. Rajta vagyok a listájukon én is. A legszebb az, amikor kb. minden ötödikre válaszolok a nagybátyámnak, mert hogy legyen azért némi kommunikáció, elmegyarázom, miért is marhaság az amit a levélben állítanak (a vallásos cuccaihoz azért nem szólok hozzá), szóval leírom, hogy ez miért gázos hogy milliófelé megy sok száz e-mail címmel....
Erre a múltkor amikor telefonált, megkérdezte, hogy internetem van-e? (merthogy azon olcsóbb lenne kommunikálni)

--------------------
Az összes kerti vetemények közül a kóbászt szeretem a legjobban!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-01-23 17:25
Létrehozva: #557

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(hytech @ 2012-01-23 16:23) *
Nálam nemannyira mosking.gif

laugh.gif Vajon miért?

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2012-01-23 17:23
Létrehozva: #558

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(zejopy @ 2012-01-23 11:19) *
Annyira bírom, amikor a vevők kicsikarnak ajándékot az eladóból.
Vegyem le még azt. Mondom neki, hogy üsse le, mindent a Vatera felületén bonyolítok. Erre azt mondja, leüt egyet, egyet meg kér mellé ingyen, úgyis eléggé sokat vásárolt.
Hát nem azért mondom, de 6800 Ft-ot költött nálam, ami nem kevés, de nem is sok. Ráadásul aprólékos munka, több kicsi dolog, lehet bőszen csomagolni.
Ez egyre inkább tendencia. Hát basszus, nem vagyok én intim borotvagyár, ahol az van, hogy 3-at fizet, 4-et kap... (Különben is abból a negyedik mindig rossz.)
Nálatok ez nem gyakorlat? unsure.gif

Nálam nemannyira mosking.gif

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-01-23 12:19
Létrehozva: #559

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Annyira bírom, amikor a vevők kicsikarnak ajándékot az eladóból.
Vegyem le még azt. Mondom neki, hogy üsse le, mindent a Vatera felületén bonyolítok. Erre azt mondja, leüt egyet, egyet meg kér mellé ingyen, úgyis eléggé sokat vásárolt.
Hát nem azért mondom, de 6800 Ft-ot költött nálam, ami nem kevés, de nem is sok. Ráadásul aprólékos munka, több kicsi dolog, lehet bőszen csomagolni.
Ez egyre inkább tendencia. Hát basszus, nem vagyok én intim borotvagyár, ahol az van, hogy 3-at fizet, 4-et kap... (Különben is abból a negyedik mindig rossz.)
Nálatok ez nem gyakorlat? unsure.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2012-01-21 11:44
Létrehozva: #560

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(Hathor14 @ 2012-01-21 10:23) *
Nem kapott, de teljesen igazad van, kellett volna írnom. Csak annyira felhúztam magamat, hogy képtelen lettem volna nyugodt hangvételű levelet írni, megsérteni meg nem akartam. Aztán a nagy sürgés-forgásban feledésbe merült a dolog.
Azért teljesen én sem rúgom el a pöttyöst, elvégre olyan gyerekszobám volt, amiben nem tehén szolgált radiátor gyanánt. Még egy paraszthajszállal bévül maradok ilyenkor is a jólneveltség határán. Egyszerűen csak arról van szó, miért van, hogy ha én írok, annak konkrét, kézzelfogható célja, oka, ésszerű és mindkét fél számára hasznos tartalma van? (Természetesen most nem a bizalmas magánlevelekre gondolok, az más világ) Akadnak például kollégáim, akik sokszor a szomszéd szobából küldik át netes barangolásaik egetverő felfedezéseit. Mivel pedig főállásomban elég szigorúan nézik a felhasználók ténykedését, teljesen fel vannak háborodva, mikor az informatika kutakodása nyomán a főnök beszól. Ha nekem lenne alkalmazottam, én sem örülnék, ha az emberem mondjuk a p..a.hu-n, vagy hasonló épületes helyeken lógna, meg láncleveleket küldözgetne a pénzemért.

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post

95 Oldal V  « < 26 27 28 29 30 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2016-05-30 06:53