IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

98 Oldal V  « < 26 27 28 29 30 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Aukciózási Etikett, Mit illik, mit nem illik, mi a véleményetek?
Bigdept
hozzászólás 2012-02-20 16:36
Létrehozva: #541

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-27 17:06
Azonosító: 964 053

IDÉZET(Dragon22 @ 2012-02-20 13:37) *
Ezek szerint csak nekem tűnik etikátlannak, a kereskedés ezen formája... Biztos lehet benne, hogy ilyen embertől nem vásárolok! smile.gif

A helyzet az, hogy az iskolában ezt zseniális megoldásként tanítják. Nekem is. Tanították. Akkor én nem hallgattam el, hogy hogy mit gondolok erről, de lehurrogtak többen is, mert állítólag a pénz a lényeg. A profit. És minden más másodlagos. És ennek az országnak sok ilyen szemlétetű szakemberre van szüksége, mert sok lehetőség nincs. Ha nulla befektetéssel pusztán csak szervezéssel valaki pénzt tud csinálni, az a király!
Nincs raktározás, amit csak lehet, vis majorba tenni, nincs felelősség... (Bár a suliban nem emelték ki, hogy ez tovább tart.)

--------------------
Az összes kerti vetemények közül a kóbászt szeretem a legjobban!
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-20 16:23
Létrehozva: #542

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(oldjawas @ 2012-02-20 14:49) *
Ezt a zokogva vásárlást elképzeltem. Zokogva röhögtem. Látom formában vagy kedves Zejopy. laugh1.gif

Láttad volna a törölt postokat. Visszajött a könyves tag és tépte magát. Sajnos a kezdő post törlésével a mi magvas gondolataink is az enyészeté lettek. Még sikoltoztam is.
Drága egyetlen Benz! Fórumunk tündöklő csillaga! biggrin.gif
Legyen olyan édes, tüneményes és imádnivaló, hogy egyszer szerkessze meg a törölt postok kiadványát és tegye fel aukcióra. biggrin.gif

IDÉZET(oldjawas @ 2012-02-20 14:49) *
....Mert mint tudjuk, ami ma nem kinai, az hamisitvány! tongue.gif ....

Basszus, a Yamaha a hangszereit kínában gyártja, de lehet, hogy H K-ban. Az milyen?

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-02-20 16:24

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
oldjawas
hozzászólás 2012-02-20 15:49
Létrehozva: #543

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-25 16:44
Azonosító: 1 416 942

IDÉZET(zejopy @ 2012-02-20 05:10) *
Nem mondtam, hogy legyél érzelemmentes. Nyugodtan megvehetted volna tőle zokogva is a könyvet. Azt az egyet. De azt igen.

Ezt a zokogva vásárlást elképzeltem. Zokogva röhögtem. Látom formában vagy kedves Zejopy. laugh1.gif

IDÉZET(Dragon22 @ 2012-02-20 10:12) *
Kinek mi a véleménye -a mostanában egyre gyakoribb- hasonló hirdetésekről?

Sajnos kezd a világban természetes állapot lenni. Rendszeresen vásárolok külföldi nagy aukciós oldalon és ott is azt látom, hogy gyakorlatilag minden országban van egy csomó eladó, aki ugyanezt csinálja.
Megveheted tőle, de ő is átutalás után rendeli meg kinából. Mert mint tudjuk, ami ma nem kinai, az hamisitvány! tongue.gif

Én ezért közvetlenül kinából rendelek. Viszont ott meg olyanba lehet belefutni, hogy amit megrendeltem január 8-án, az még mindig nincs nálam. 20-40 munkanap közötti szállitási időt mondanak.

Ez van. dry.gif

+Quote Post
Dragon22
hozzászólás 2012-02-20 14:37
Létrehozva: #544

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-05-10 17:13
Azonosító: 1 152 669

Ezek szerint csak nekem tűnik etikátlannak, a kereskedés ezen formája... Biztos lehet benne, hogy ilyen embertől nem vásárolok! smile.gif

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-02-20 13:35
Létrehozva: #545

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(Dragon22 @ 2012-02-20 12:33) *
Nem lehet tenni az ilyen hirdetések ellen? A feladónak legalább annyi becsülete lenne, hogy olyat ad el, ami már nála van. Nem nulla befektetéssel és tiszta haszonnal rendel valakinek a címére kintről...

Mit és miért kellene tenni?
Ha önnek nem szimpatikus ez a szállítási mód, akkor vásároljon olyan eladónál, aki készleten tartja a terméket.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Dragon22
hozzászólás 2012-02-20 13:33
Létrehozva: #546

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Nem lehet tenni az ilyen hirdetések ellen? A feladónak legalább annyi becsülete lenne, hogy olyat ad el, ami már nála van. Nem nulla befektetéssel és tiszta haszonnal rendel valakinek a címére kintről...

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-20 11:44
Létrehozva: #547

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Dragon22 @ 2012-02-20 10:12) *
Sziasztok!

..........

Nekem nem tetszik smile.gif, ha ez számít valamit. Én laptoptokot akartam venni, aztán nem tettem. Azóta is a nagy van meg, pedig amit kinéztem, lila volt. De ilyen vásárlásban nem megyek bele.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Dragon22
hozzászólás 2012-02-20 11:12
Létrehozva: #548

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Sziasztok!

Ami nekem az utóbbi időben kicsit bántja a szemem:
http://fenykepezo-kamera.vatera.hu/objekti...1527634826.html
Az ehhez hasonló hirdetések és az, hogy az eladó arra sem képes, hogy magyarra átírja a szöveget. Csak nekem tűnik úgy, mintha egy ***-ről rendelt termék lenne? Egyre több ilyennel találkozom más felhasználóknál. Szállítás rendszerint 2-3 hét, vagy több, angol szöveg a termékleírásban... Néhány esetben az értékeléseknél szóvá tette a vevő, hogy a csomag egyenesen kínból jött. Értem én, hogy pénzt akar keresni, de könyörgöm! Vegye már a fáradtságot és rendelje már meg a terméket a saját nevére! Akkor legalább látja, hogy rendben megjött, nem törött, nem sérült a termék és nyugodtan továbbadhatja a vevőnek. Én azért ütöttem le a linkelt terméket, mert olcsóbb volt, mintha kintről rendeltem volna. A leírásban az szerepelt, hogy mindent megtesznek a vevő elégedettségéért. Ehhez képest, egy lekezelő levelet kaptam néhány nap múlva, amelyben az eladó közölte, hogy "nincs készleten" a termék.
De kerestem fotóállványt is. Gondoltam megrendelem itthonról, még ha drágább is, de 2-3 napon belül megkapom. Találtam is megfelelőt. Erre a hirdetés erősen hasonlít a fenti hirdetésre. Szállítási idő szintén 2-3 hét.
Terméknév alapján rákerestem ***-en és megrendeltem onnan. Ha időben nem vagyok előbbre, legalább legyen olcsóbb.

+Quote Post
Audrey16
hozzászólás 2012-02-20 10:37
Létrehozva: #549

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-02-18 17:43
Azonosító: 1 641 832

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-02-19 22:00) *
Tisztelt Audrey16!

Ha az eladó továbbra sem jelentkezik vagy nem kívánja átadni az árut és ön nem kíván tovább várni, akkor érdemes egy üzenetet írni az adásvételtől való elállásról és megadni a partnernek a megfelelő értékelést. Előtte esetleg írjon neki még egy utolsó felszólítást, ezt küldje el másolatként a biztonsag@allegroup.hu címre is. Ezt a levelében a címzettnek is említse meg, kilátásba helyezve a megfelelő értékelést, amennyiben nem jelentkezik.
Az automata válaszban kapott azonosítót mentse el, mivel az alapján esetleges bonyodalmak esetén igazolni lehet, hogy ez az utolsó felszólító üzenet kiküldésre került.

Oké, akkor ezt a megoldást fogom választani!
Nagyon szépen köszi, hogy segítettél! thank_you.gif

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2012-02-20 08:55
Létrehozva: #550

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(Agent21 @ 2012-02-19 17:10) *
...elgondolkodtató a negatív sad.gif Köszönöm a segítséget! good2.gif

Had szóljon! (aztán ne felejtsd a tiltó listát sem wink.gif )

Szívesen smile.gif

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-20 06:10
Létrehozva: #551

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(pezo68 @ 2012-02-20 00:17) *
Nos igen,de bármilyen fúrcsa, egy kicsit megsajnáltam a ''szegényt''.
Gondoltam,ő is csak megélni akar ebben a kritikán aluli gazdasági helyzetben. Ezért írtam neki,hogy nem csinálok belőle ügyet,és megvárom hogyan értékel engem.
Vagy tényleg helyesebb lett volna érzelemmentesen eljárnom?

Nem mondtam, hogy legyél érzelemmentes. Nyugodtan megvehetted volna tőle zokogva is a könyvet. Azt az egyet. De azt igen.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-02-20 06:11

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2012-02-20 01:21
Létrehozva: #552

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(pezo68 @ 2012-02-20 00:17) *
Gondoltam,ő is csak megélni akar ebben a kritikán aluli gazdasági helyzetben. Ezért írtam neki,hogy nem csinálok belőle ügyet,és megvárom hogyan értékel engem.

Zejopy szerint leírtak szerint kellett volna "eljárnod".

+Quote Post
pezo68
hozzászólás 2012-02-20 01:17
Létrehozva: #553

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2011-12-09 08:30
Azonosító: 1 587 691

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-20 01:01
Létrehozva: #554

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(pezo68 @ 2012-02-19 23:57) *
A minősítések is lehetnek csalókák.
Én az egyik 'semleges'-et azért kaptam,mert ragaszkodtam a Vatera szabályzatához.
Ez történt: Lekoppintottam egy könyvet. E-mailban felvettem a kapcsolatot az eladóval. Ő mindjárt egy ''regényt'' írt a válaszában: tonnaszám ajánlotta egyéb könyveit is,és azt irta igy sokkal olcsóbban adná el nekem,mint a Vaterán árulja.
Elgondolkodtam: Ez most valami kelepce? Vagy komolyan gondolja?
Válaszomban megirtam neki,hogy ezen ''bemutatkozása'' hatására elálok az adásvételtől,és olyan értékelést fogok neki adni,amilyet ő ad nekem,mert egyikünknek sem jó a rossz pont.
'Semlegeset' adott. Vagyis ez bizonyitja,hogy igaz a történetem,mert simán adhatott volna 'negativ'-at is,ha nem lett volna sáros a dologban. Természetesen egyikünk indoklásában nem a fő ok szerepel,hanem a másodlagos: ő nem kivánt telefonon is kapcsolatba lépni velem.
Kinek mi a véleménye? A szabályzat betartása végett 'érdemes' volt bezsebelnem egy semleges minősitést? Van aki másképp csinálta volna? Hogyan?

blink.gif Na neeee.... Azt az egy darab könyvet meg kellett volna venned. Én is kaptam már semlegest a szabályzat betartásáért. Mivel ezt a levelezéssel bizonyítani tudtam, törölték. De én teljesítettem a kötelességemet.
A helyes eljárás részedről az lett volna, hogy megírod, nagyon kedves, de köszönöd, mást nem kérsz. Ennyi.
Minden nap kapok ajánlatokat, sőt vannak, akik kedvesen felvilágosítanak, mennyivel jobban járok, ha Vaterán kívül adom el a cuccomat. Éééés? Akkor ne adjam el nekik a cuccot? Megírom, hogy csak Vaterán keresztül árulok. Ennyi. Már ideges sem leszek tőle. Persze a levelezést megőrzöm az értékelés beérkezéséig.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
pezo68
hozzászólás 2012-02-20 00:57
Létrehozva: #555

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2011-12-09 08:30
Azonosító: 1 587 691

A minősítések is lehetnek csalókák.
Én az egyik 'semleges'-et azért kaptam,mert ragaszkodtam a Vatera szabályzatához.
Ez történt: Lekoppintottam egy könyvet. E-mailban felvettem a kapcsolatot az eladóval. Ő mindjárt egy ''regényt'' írt a válaszában: tonnaszám ajánlotta egyéb könyveit is,és azt irta igy sokkal olcsóbban adná el nekem,mint a Vaterán árulja.
Elgondolkodtam: Ez most valami kelepce? Vagy komolyan gondolja?
Válaszomban megirtam neki,hogy ezen ''bemutatkozása'' hatására elálok az adásvételtől,és olyan értékelést fogok neki adni,amilyet ő ad nekem,mert egyikünknek sem jó a rossz pont.
'Semlegeset' adott. Vagyis ez bizonyitja,hogy igaz a történetem,mert simán adhatott volna 'negativ'-at is,ha nem lett volna sáros a dologban. Természetesen egyikünk indoklásában nem a fő ok szerepel,hanem a másodlagos: ő nem kivánt telefonon is kapcsolatba lépni velem.
Kinek mi a véleménye? A szabályzat betartása végett 'érdemes' volt bezsebelnem egy semleges minősitést? Van aki másképp csinálta volna? Hogyan?

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-02-19 23:00
Létrehozva: #556

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(Audrey16 @ 2012-02-19 19:37) *
Sziasztok!
Elnézést, ha rossz helyre pöttyintem a kérdésem, de eddig még nem jártam a fórumon.
A hasfájásom az, hogy 02. 13-án megnyertem egy aukciót, és azóta se sikerült hozzájutnom a termékhez. A terméklapon megbeszéltük a személyes átvételt, az aukció után rögtön küldtem az eladónak egy mailt. Napokkal később válaszolt, rögtön visszaírtam neki, de arra azóta sem reagált. Ma küldtem neki még egy mailt.
Na ilyenkor mi a szösz van? Mi lenne a teendőm? huh.gif
Előre is köszi a segítséget!

Tisztelt Audrey16!

Ha az eladó továbbra sem jelentkezik vagy nem kívánja átadni az árut és ön nem kíván tovább várni, akkor érdemes egy üzenetet írni az adásvételtől való elállásról és megadni a partnernek a megfelelő értékelést. Előtte esetleg írjon neki még egy utolsó felszólítást, ezt küldje el másolatként a biztonsag@allegroup.hu címre is. Ezt a levelében a címzettnek is említse meg, kilátásba helyezve a megfelelő értékelést, amennyiben nem jelentkezik.
Az automata válaszban kapott azonosítót mentse el, mivel az alapján esetleges bonyodalmak esetén igazolni lehet, hogy ez az utolsó felszólító üzenet kiküldésre került.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
oldjawas
hozzászólás 2012-02-19 22:19
Létrehozva: #557

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-25 16:44
Azonosító: 1 416 942

IDÉZET(beci570 @ 2012-02-19 15:02) *
Valóban kevés az adás-vételem pontosabban a vételem!!!! mert eddíg csak vásároltam! akiket pozitívín értékeltem azt úgy is gondoltam! amit írtam az fedi a valóságot!
Jó néhány vásárlás nem jött össze mert a "Kérdezzen az eladótól" szakaszban elbukott!
"Nem küldök utánvéttel!"
"Csak, ha beérkrzett a számlámra a péz akkor postázom"
Mindíg csak pénz a pénz pénz az eladó... és a vevő aki vásárol fizet ...
Csak meg kell nézni szinte minden hirdetésben kiemelt rész az hogy a postázás csak a zsé beérkezését követően!!
Ami a lényeg: Miért van az hogy aki vásárolni akar és fizet a termékért az van hátrányban sok esetben!

A irásbeli nyilvános "Kérdezzen az eladótól" kérdezz felelk során haaz eladó hajlandó kompromisszumot kötni akkor licitálok:. Amennyiben megnyerem a licitet ÉN azonnal felveszem a kapcsolatot az eladóval! A részleteket tisztázuk legálisan telefonon ,e-mail A pénzt azt átutalom az ő számlájára és bizonylat másolatát az átutalás megtörténtéről megküldöm e-mail-ban az eladó részére. Ő cserébe viszont megküldi nekem a feladó vevény másolatát és ezzel mind kétfél tudja hogy rendben van minden!
Volt rá példa, hogy a megvásárolt termék nem érkezett meg az elvárható idöben az eladó meg jelezte, hogy megkapta a pénzt.
Kértem nézzen utána postán. Én a tőle kapott postai csomag azonosító alapján kerestem a köldeményt. Természetesen az "én " postámom volt! A postás nem hagyott értesítést küldemény érkezézéről.
A Vatera futár mint mnár írtam e-mail.ban értesít a küldemény várható érkezéséről!!
Száz szónak is egy a vége az eladónak mindíg vannak kikötései, de ha a vevő is mer kérni garanciát akkor szinte biztos hogy az üzlet füstbe megy!!
Sajna nagy a bizontalanság a mai világban( meg a holnapiban i az lessz) DE a másikkal szembeni bizalom sokkal jobbá tenné a vlágot is.
Most mindeki biztos azt mondja magába Én mint eladó partner bízom az emberekben, kérdem ÖNT( mostnem kokrétan Önt kérdezem )a következő sikeres eladása után képes lenne az eladott termékét a fentiekben leitakhoz hasonló körülmények között feladni a vevő részére! Úgye, hogy nem!!
Elnézést a hosszú monológért beci570

Huh. Végül is már kb hárman-négyen megválaszolták Önnek, hogy miért nem szeretik a Vaterán az utánvételt, illetve a különböző fénymásolatok küldözgetését.

De mesélek én is Önnek valamit. Nálam sem lehet utánvéttel vásárolni. Megmondom miért. Nekem kerül költségbe, ha úgy küldöm el az árut. És bizony már volt olyan hogy vidéken a postás jó barátja a vevőnek. Megérkezik hozzá az áru tőlem. Ott a postán felbontja, eldönti még sem kell neki. És már jön is vissza, nekem elment linkre a postaköltségem, lesz jó eséllyel egy semleges vagy negativ értékelés, bosszúság, megint fel kell rakni a Vaterára, stb. Tehát semmi módon nem éri meg.
És igen, akkor postázok bármit, ha az áru már a számlámon van. DE. Eddig még soha senki nem panaszkodott, hogy nem korrekt módon csomagolt és villámgyorsan hozzákerülő dolgot kapott tőlem. Mindig mindent ajánlva adok fel, nekem még hál istennek nem tünt el árum a postán, ha én küldtem. Forditva már előfordult, külföldről is sajnos.
Még egy dolog. A másik topikban azt irta, hogy igy elveszitek egy vevőt. Nos nem baj. Ha Ön csak a saját feltételeivel hajlandó vásárolni, majd lesz olyan vevő, aki elfogadja az én feltételeimet is. Az Ön által emlegetett kompromisszumot pedig ismerem vevői oldalról. Az mindig az, hogy mennyit engedek a feléből és ugye akkor még állom a postaköltséget is. Ha meg nem megyek bele ezekbe, akkor meg mindenféle inkorrekt meg stb ember vagyok.

Ugyhogy örültem a szerencsének, remélem tőlem tényleg nem fog vásárolni.

Tisztelettel

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2012-02-19 22:08
Létrehozva: #558

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(Audrey16 @ 2012-02-19 19:37) *
Sziasztok!
Elnézést, ha rossz helyre pöttyintem a kérdésem, de eddig még nem jártam a fórumon.
A hasfájásom az, hogy 02. 13-án megnyertem egy aukciót, és azóta se sikerült hozzájutnom a termékhez. A terméklapon megbeszéltük a személyes átvételt, az aukció után rögtön küldtem az eladónak egy mailt. Napokkal később válaszolt, rögtön visszaírtam neki, de arra azóta sem reagált. Ma küldtem neki még egy mailt.

Minden kapcsolódó levelezést el kell menteni. Kellene küldeni egy udvarias, de határozott utolsó figyelmeztetést az üzlet lezárásának érdekében és a negatív értékelés kilátásba helyezésével. Van egy "biztonsag" címe a portálnak, ezeket a leveleket oda célszerű másolatban továbbküldeni és a kapott ticket számot jól megőrizni. Az esetleges bosszú negatív törlése érdekében ez nagyon fontos. Mindent dokumentálni kell. Esetleg próbáljon telefonálni is, ha nagyon kell a holmi. De a levelezés jobb, mert nyoma marad. rolleyes.gif

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
Audrey16
hozzászólás 2012-02-19 20:37
Létrehozva: #559

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-02-18 17:43
Azonosító: 1 641 832

Sziasztok!

+Quote Post
Agent21
hozzászólás 2012-02-19 19:06
Létrehozva: #560

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-02-23 22:00
Azonosító: 1 427 782

IDÉZET(zejopy @ 2012-02-19 18:00) *
Talán nem úgy sikerült az éjszakája, ahogy eltervezte. Olyankor én is agresszív vagyok.... hehehmm.gif
Csinos:
http://www.vatera.hu/listings/index.php?td...szegek&ob=2

Na de ennyire? laugh1.gif uhh agresszívan telelicitálta az egész oldalt?Az igen..mellesleg nem is tudtam,hogy ilyet lehet megnézni,hogy mikre licitált,de ez tényleg csinos.Csodálom,hogy valami 20milliós házat még nem ütött le blink.gif

+Quote Post

98 Oldal V  « < 26 27 28 29 30 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017-08-22 05:35