IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

2 Oldal V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Japán Kard - Katana, Japán kardok, katanák.
VateraBenz
hozzászólás 2010-04-18 10:07
Létrehozva: #1

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(ronin47 @ 2010-04-17 18:26) *
Sziasztok!
Nekem egy Péceli élezőtt ajánlottak....de nem tudom, hogy többet meg lehet-e adni itt a fórumon... thank_you.gif

Tisztelt ronin47!

Elérhetőséget nem adhat meg.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu
Go to the top of the page

+Quote Post
ronin47
hozzászólás 2010-04-17 18:26
Létrehozva: #2

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-09-06 10:23
Azonosító: 185 465

Sziasztok!
Nekem egy Péceli élezőtt ajánlottak....de nem tudom, hogy többet meg lehet-e adni itt a fórumon... thank_you.gif

+Quote Post
Snakes
hozzászólás 2010-03-02 00:25
Létrehozva: #3

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-07-24 21:41
Azonosító: 17 479

Sziasztok!
Van valakinek valami ötlete élezésre, ki, hol, csinál ilyet?
Köszi!

--------------------
ようこそ
Youkoso (Viszlát)

+Quote Post
kate28
hozzászólás 2010-01-22 03:17
Létrehozva: #4

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-07-02 18:50
Azonosító: 15 529

IDÉZET(hozzaerto @ 2010-01-20 03:15) *
Nem tudom néha a személyes köszöntéshez, hogy a név mögött Úr vagy Hölgy van. Tiszteletem!
Kérdesem Kate28 felé, hogy a szálcsavart penge olyan mint a lapdamaszkolás, de jobb minöségü (erösebb, vágóképesebb) mert hajtogatás és kovácshegesztés elött még hosszanti tengely körül megcsavarják az anyagot? Köszönettel. Üdvözlöm.

Szia

A szálcsavart anyag erősebb, de gyakorlatilag elenyészően. Én azért írom így mert sokan a szálcsavart formáját ismerik. A szálcsavart formátumot a spanyolok alkalmazták és amennyire tudom azok az igazi damaszk pengék. A lényege mindkettőnek ugyan az, mivel az egymásra kovácsolt rétegek nagyobb szilárdságot adnak a pengének. Ennek igen látványos példája a rétegelt farost lemez, igen vékony, de a keresztszálas megoldással nagyon nagy igénybevételnek kitehető.

Egyébként a Spanyol pengék is vannak olyan szépek és értékesek mint a Japán testvérei. Azonban ez utóbbi, valahogy misztikusabb és szerintem maga a penge tényleg úgy lett megalkotva, hogy az félelmetes vágó képességet ad a kardnak.

Amúgy a feleségem nevére regisztráltam fel ezt az oldalt még egyszer, de aztán inkább én használom. Gondoltam, hogy az ismerj meg oldalon is kicsit változtatni kellene:)
Üdv mindenkinek

+Quote Post
hozzaerto
hozzászólás 2010-01-20 04:15
Létrehozva: #5

Újonc
*

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2010-01-14 08:28
Azonosító: 939 246

Nem tudom néha a személyes köszöntéshez, hogy a név mögött Úr vagy Hölgy van. Tiszteletem!
Kérdesem Kate28 felé, hogy a szálcsavart penge olyan mint a lapdamaszkolás, de jobb minöségü (erösebb, vágóképesebb) mert hajtogatás és kovácshegesztés elött még hosszanti tengely körül megcsavarják az anyagot? Köszönettel. Üdvözlöm.

+Quote Post
Snakes
hozzászólás 2010-01-18 21:07
Létrehozva: #6

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Szia!
Érdekes hamon, "eredeti???"! Én "kapcsolatban" állok velük, amúgy nagyon segítőkészek meg kellene kérdezni.
Üdv!

A hozzászólást -Snakes- szerkesztette a következő időpontban: 2010-01-18 21:08

--------------------
ようこそ
Youkoso (Viszlát)

+Quote Post
Snakes
hozzászólás 2010-01-18 21:03
Létrehozva: #7

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Szia!
Sok dologban egyetértek!!!
Ha pl 2-3-4százat kérnek egy kardér szerintem természetes, hogy szeretnénk valami biztosítékot. Holnap megkérdem mibe kerül a vizsgálat és ha az illető belemegy, lesz elérhetőség is!
Igen az a bizonyos japán írás, tudom mire gondolsz. Akkor keresnünk kell egy olyan embert is aki beszél japánul és ha a papírt felrakja a netre jól olvashatón, megint beljebb vagyunk.
A szakirodalmat én is keresem de idő hiányában nehéz azért lépünk valamit!
Üdv!

--------------------
ようこそ
Youkoso (Viszlát)

+Quote Post
Bakonydraco
hozzászólás 2010-01-18 10:23
Létrehozva: #8

Új fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2010-01-06 20:08
Azonosító: 925 026

Üdvözlöm a fórumozókat! Véletlenül tévedtem ide, de a Vaterát katana kardokkal kapcsolatban rendszeresen átnézem ismerösöm kedvéért. Kicsit egyoldalú manager0, mert vannak szakmailag képszett eladók, de ök sem tudhatnak mindent hiszen az adott katanát nem ök készitették, igy azt irják róla amit nekik is mondtak. Ha pedig nincs információjuk azt tiszteségesen beismerik. Találtam a szakismeret nélküliek között olyat aki lehet, hogy nem is érdeklőik a szamurájok fegyverének történelme iránt csak eladni akarja szép katanáját, és ezért korrekt diszkard árat ad meg. Sajnos lehet vannak olyan témában jártas eladók akik soha nem fognak tudomást szerezni erről a fórumról és értékes hozzászólásuk elmarad. További jó napot!

+Quote Post
hozzaerto
hozzászólás 2010-01-18 08:49
Létrehozva: #9

Újonc
*

Csoport:
Csak olvasó

Jó napot! Kérem, hogy ha valaki szintén tanácstalan akar lenni nézze meg a Siro fehér katana valódi hamonját (?) milyen szabályos a www.szamurajkardok.extra.hu lapon található. Üdvözletem.

+Quote Post
manager0
hozzászólás 2010-01-18 08:19
Létrehozva: #10

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2010-01-05 07:59
Azonosító: 921 466

Bocsánat véletlenül ráütöttem mégegyszer!

+Quote Post
manager0
hozzászólás 2010-01-18 08:17
Létrehozva: #11

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Üdvözletem! Kormeghatározás nem túl drága? Bár én azt sem tudom hol végeznek ilyet és a katanát személyesen mégnézni is csak megvétel után lehet. A 2xx.xxx árkategoriánál van aki a kérdésekre sem válaszol és ha válaszol japán irásra hivatkozva bár nem tud japánul akkor is vétel után már hiába reklamál a vevö. De ugy érzem kezdek a személyeskedéshez közeledni. Ezért inkább érdeklödnék, hogy Sey Gábor és Fazekas féle könyvön kivül van-e magyar nyelvű szakirodalom az eredeti japán katanákkal kapcsolatban nem pedig a magyar kovácsok munkáiról?Köszönettel, és tiszelettel!

+Quote Post
manager0
hozzászólás 2010-01-18 08:17
Létrehozva: #12

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Üdvözletem! Kormeghatározás nem túl drága? Bár én azt sem tudom hol végeznek ilyet és a katanát személyesen mégnézni is csak megvétel után lehet. A 2xx.xxx árkategoriánál van aki a kérdésekre sem válaszol és ha válaszol japán irásra hivatkozva bár nem tud japánul akkor is vétel után már hiába reklamál a vevö. De ugy érzem kezdek a személyeskedéshez közeledni. Ezért inkább érdeklödnék, hogy Sey Gábor és Fazekas féle könyvön kivül van-e magyar nyelvű szakirodalom az eredeti japán katanákkal kapcsolatban nem pedig a magyar kovácsok munkáiról?Köszönettel, és tiszelettel!

+Quote Post
Snakes
hozzászólás 2010-01-15 22:41
Létrehozva: #13

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Sziasztok!
Alakul a fórum good.gif
Nos egy pár szót azért írnék az eladókról úgy általánosságban.
Mióta kezdem magam jobban beleásni a dolgokba és hosszú órákat töltök a gép előtt, (úgy hogy a nejem azt mondta, hogy lassan a kardokkal kellene lefeküdnöm laugh1.gif )próbálok minél több információt összeszedni a katanákról és a japán történelemről.
Kétfajta eladót tudok elkülöníteni: az első akinek fogalma sincs semmiről és "kaszálni" akar, de olyan szinten hogy butaságokat ír, és ködösít, a másik aki normális áron adja a kardokat úgy, hogy amiket kérdezel tőle arra nem egy szóval válaszol, hanem körültekintően, úgy hogy ha utánanézel valóban fedi a valóságot.
Mint vevő (ezt ajánlom minden leendő katana tulajnak) mindig utánanézek előtte annak amit venni szeretnék. Volt most nemrégiben egy II. világháborús Guntó 2xx.xxx-ért. Valóban az a kovács készítette (aki a pengébe volt vésve) amit az eladó állított, ez egy jó jel, viszont egy szerkezeti vizsgálatra mint kormeghatározás mindenféleképpen elvinném mielőtt kifizetem az árat, ebbe a tulaj is biztosan belemenne, (ha nem, onnan sejthettek valamit). (Hozzáteszem nagyon segítőkész volt!!!)
Persze azt is tartsuk szem előtt, hogy dísznek szánjuk a falra, (ez esetben teljesen mindegy mit veszünk csak olcsó legyen), sportra használnánk (itt azért már ki kell kérni az eladó véleményét és talán másét is), vagy műtárgyat(befektetést) veszünk és ott kell nagyon odafigyelni és minél több ember véleményét kikérni +net. Én is ezt tettem így vettem egy NCO katanát. Normális áron, szép állapotban! Azóta is a lakás dísze és aki látja elismerően szól, és nagyon tetszik amit látnak.
Ilyen üzleteket és vásárlásokat kívánok Nektek!!!

A hozzászólást -Snakes- szerkesztette a következő időpontban: 2010-01-15 22:44

--------------------
ようこそ
Youkoso (Viszlát)

+Quote Post
kate28
hozzászólás 2010-01-15 22:12
Létrehozva: #14

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(hozzaerto @ 2010-01-15 07:44) *
Elnézést, hogy kérdéssel zaklatom a fórum résztvevőket, és nem lesz személyeskedés. (Az eladók néha az árak miatt rossz megjegyzéseket tesznek egymásra és a vevők a másik oldalon állnak.)
Konkrét kérdésemnél maradva, mivel többféle Shin Gunto kardot láttam a Vaterán FÉNYKÉPEN ezek azért térnek el egymástól mert különbözik a közkatonai és tiszti kard valamint elkülönül a szárazföldi és tengerészeti haderő - igy a Shin Gunto elnevezés egységesen mindre vonatkozik?

Szervusz

A kérdéseid teljesen jók. Azonban én még most az elején szeretném leszögezni, mint eladó, hogy igyekszek elkerülni azt, hogy más eladók termékeit szapuljam. Olyan már inkább volt, hogy más eladót ajánlottam. Szerintem a vevők le tudják szűrni, hogy ki milyen eladó. Pl.: a eltett képekből, a mellékelt szövegből, a kérdésekre adott válaszokból. good.gif

A kérdéseidre a válaszok:

A Gunto mint egy kedves társunk már írta, gyakorlatilag egy stílus irányzat, mely ötvözi a hagyományos és a modern kardkészítési módszereket. Pl.: vércsatorna, vagy a koptató lemez a hüvely végén, de nannak olyan kardok is aminek a markolata úgy néz ki, mint egy európai lovassági szabja markolata.

Természetesen megkülönböztet a Japán hadsereg szárazföldi és tengerészeti Gunto-kat. Van tiszti és tiszthelyettesi kivitel is. Amúgy minél díszesebb annál inkább lehet arra következtetni, a rendfokozatra, vagy beosztásra. A Gunto-n minden egyes kis motívumnak mondanivalója van.

Remélem tudtam némiképpen segíteni. thank_you.gif

Üdv mindenkinek.

+Quote Post
manager0
hozzászólás 2010-01-15 10:25
Létrehozva: #15

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Tiszteletem! Ugy tudom a Shin Gunto két szó együtt létezik, bár a shin-nek több jelentése is van. Ebben az esetben az ujkori katonai kardok összefoglaló megnevezése, tehát nem egy tipust jelöl pl:tengerészeti "kai gunto".

+Quote Post
Bakonydraco
hozzászólás 2010-01-15 09:06
Létrehozva: #16

Új fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2010-01-06 20:08
Azonosító: 925 026

Jó reggelt mindenkinek!Láttam a kérdést és feltételezve annyit tudok mondani, hogy különbözik a magasabb rangú katonák fegyvere minimum diszitésben, a harcterület nagyságának eltérése miatt lehet méretbeli eltérés a különböző haderőknél. A lexikon szerint elkülönül a Shin és Gunto elnevezés. Bocsánat ha tévedek.Üdvözlettel!

+Quote Post
hozzaerto
hozzászólás 2010-01-15 08:44
Létrehozva: #17

Újonc
*

Csoport:
Csak olvasó

Elnézést, hogy kérdéssel zaklatom a fórum résztvevőket, és nem lesz személyeskedés. (Az eladók néha az árak miatt rossz megjegyzéseket tesznek egymásra és a vevők a másik oldalon állnak.)
Konkrét kérdésemnél maradva, mivel többféle Shin Gunto kardot láttam a Vaterán FÉNYKÉPEN ezek azért térnek el egymástól mert különbözik a közkatonai és tiszti kard valamint elkülönül a szárazföldi és tengerészeti haderő - igy a Shin Gunto elnevezés egységesen mindre vonatkozik?

+Quote Post
Snakes
hozzászólás 2010-01-15 00:00
Létrehozva: #18

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Köszönjük, igyekezni fogunk mindenben segíteni és minden feltett kérdésre válaszolni!

--------------------
ようこそ
Youkoso (Viszlát)

+Quote Post
manager0
hozzászólás 2010-01-14 09:04
Létrehozva: #19

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Köszönöm, hogy létrejött ez az oldal és remélem olyanok is olvassák akik tudásukkal segitenek az esetleg feltett kérdésekre választ találni. Az eddegi forumozókat tisztelettel üdvözlöm korrekt, az általam elvárt válaszokat adták (ez nem reklám csak egyszerü tapasztalat)./Senior5/

+Quote Post
kate28
hozzászólás 2010-01-07 02:09
Létrehozva: #20

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Sziasztok

Én is eladok kardokat a vaterán és ami miatt ez teszem, az az, hogy ez több dologból is összeadódik nálam. Szeretem és tisztelem a kardokat, hiszen évezredeken át meghatározó fegyvere volt a csatatereknek. A mai napig is kiváló lehetőséget nyújtanak a sportokban, nagyon szép dísze lehet egy családnak, vagy ne adj isten ereklyéje is!
Persze az is motivál, hogy tudom viszonylag megfizethető áron tudok nyújtani olyan darabokat, amik ténylegesen fantasztikusak és így mindenkinek elérhetővé válik egy szép darab.
Köszönöm ezen fórum szerzőjének, hogy elindította ezt a kis csevegő részt, melyben beszélhetünk a kardokról, megvitathatjuk tapasztalatainkat, esetleg segíthetünk egymásnak dönteni egy adott darabbal kapcsolatban.

Mindenkinek sok sikert a más meglévő kardjához, kardjaihoz, akinek meg még nincs, annak azt kívánom, hogy döntsön jól és ha döntött akkor tisztelje a megszerzett pengét!!

good.gif

+Quote Post

2 Oldal V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-04-24 02:43