IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

5 Oldal V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Zene, Film, Cd, Dvd
Vatera Kategóriá...
hozzászólás 2010-11-24 12:04
Létrehozva: #21

Fórumozó

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2007-03-01 14:18
Azonosító: 152

Kedves Felhasználók!

Mint már korábban ez jeleztük, az utóbbi időben nagymértékű, folyamatos kategória átalakítások lettek ! Az összes kategóriát érintő nagy volumenű átalakítási projekt e része ezennel lezárult, most indul a tisztítási, moderálási része.

Lettek olyan alkategóriák amelyek összeolvadtak, és lettek olyanok is, amelyek átvándoroltak másik főkategória alá, és születtek is újak.

Tisztában vagyunk azzal, hogy hirtelen sok változás történt az egyszerűsítési kategória átalakítás során, és mivel maga a teljes oldal is folyamatosan változik az új fejlesztések során, így hirtelen rengeteg új dologgal szembesülnek a felhasználók, ezért immár sokadjára megértésüket és türelmüket köszönjük, nem akarunk visszaélni vele - csak egyszerűen egy nagy projekt közepén vagyunk.

Ezek a döntések mind nem egy ember rábólintása alapján, hanem több fős csoportok hosszadalmas együttes munkája és közös megegyezés alapján születettek. Igaz, a megszokott dolgokat felváltó újítások szokatlanok, idegenek a korábbi napi rutintól, de szükségesek. Tisztulni fog ezáltal a piactér is, egyszerűbb lesz feltölteni, megtalálni is egy adott terméket, még ha most nem is így látják.

Most indul a moderálási, tisztítási folyamat. Valóban időigényes, de a következő 1-2 hónapban az illetékes csapat kapacitását erre koncentráljuk - így további struktúra átalakítási javaslatokat kissé háttérbe szorítva, nem áll módunkban ezeket azonnal feldolgozni, de köszönjük az észrevételeket - mindenképp figyelembe fogjuk venni a nagy moderálást követő munkafolyamatok során.

Kérjük, segítsék a munkánkat, türelemmel és megértéssel.

Köszönjük,
a Vatera Csapata
Go to the top of the page

+Quote Post
Digitall
hozzászólás 2010-11-19 21:47
Létrehozva: #22

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-03-16 10:02
Azonosító: 548 834

IDÉZET(Vatera Kategóriák @ 2010-11-02 13:46) *
A jelenlegi termékmennyiség nem indokolja a korábbi túlbontott struktúra létjogosultságát, hiszen úgy sok olyan alkategória volt, ahol akár csak 4-7 db termék volt. Természetesen amint ez változik, a szükséges alábontások létrejöhetnek.

Esetleg választ kapni lehet a felmerült kérdésekre?

Mindemellett ha jól kategorizált helyen vannak a termékek, akkor nem mindegy a vaterának, hogy hány kategóriája van?
Az eladó be tudja tenni a helyére a termékét, a vevőjelölt megtalálja a keresett terméket a helyen, üzletet kötnek, vatera pénzt keres, mindenki örül.

Jelenleg mi van? Ömlesztett kategóriák többszázas gagyilistákkal. Eladó nem tud jól kategorizálni, a vevőnek elmegy a kedve, inkább vesz máshol, vatera nem keres pénzt. Ez jó valakinek is? laugh1.gif

+Quote Post
sagyu
hozzászólás 2010-11-16 08:45
Létrehozva: #23

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
Azonosító: 30

IDÉZET(NGA @ 2010-11-14 14:02) *
Ki találta ki, hogy az erősitő az nem hifi? És a hangfal sem? Aki ezt elkövette, van egy icipici halvány fogalma az audiotechnikáról? Eddig könnyű volt, ha kiváncsi voltam az új audio cuccokra, akkora hifi-ben beállitottam az elmúlt 1-2 órát, és már jött is a lista. Most ezt kb 5 helyxről kell összeszednem,mivel a Discman is hifi pl, az megint máshol van, a hangfal, fejhallgató, erősitő

Ez igy fog maradni? Azért tetszett a vatera, mert nem volt annyira gagyi a termékbesorolás, mint a teszvesznél. És ahelyett, hogy a teszvesz átvette volna a vaterától a jo kis besorolást, a vatera vette át a gagyit. Gratulálok hozzá!

Sikerült tönkreverniük az egész, jól működő rendszert, helyette meg lett egy szakmaiságot nélkülöző adag fos. Köszönjük, Vatera!
Arról nem is beszélve, hogy minek kell kétszer megadnom az adathordozó típusát?

A hozzászólást -sagyu- szerkesztette a következő időpontban: 2010-11-16 08:49

+Quote Post
NGA
hozzászólás 2010-11-14 18:40
Létrehozva: #24

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2007-11-06 09:44
Azonosító: 38 406

Miután kitörölték minden beirásomat, ezért pár kérdés:

1. A bontatlan audio kazetta eddig nagyon jó helyen a hifiben volt. Most hol van? Beleömlesztve valahova?

2. Az erősitő, hangfal, fejhallgató, discman miért nem hifi?

3. Miért kellett átvenni a teszvesz gagyi kategóriáit? Eddig a vatera azért volt különb, mert tisztességesen, normálisan kategorizált. Ez a multé, most a káosz van. Ha hifire akarok keresni, ezt kb 5 helyen kell megtennem.

4. Ez igy jó a vatera szerint?
[img]http://imgfrm.index.hu/imgfrm/5/6/1/1/BIG_0008335611.jpg[/img]

+Quote Post
NGA
hozzászólás 2010-11-14 17:32
Létrehozva: #25

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Ismét végignéztem a hifi témakörét. Egyértelmű, hogy ezt egy hozzá nem értő készítette. Igy nem lehet félregépelni. Ne haragudjon a Vatera, de ez igy nevetséges.

[img]http://imgfrm.index.hu/imgfrm/5/6/1/1/BIG_0008335611.jpg[/img]

+Quote Post
NGA
hozzászólás 2010-11-14 15:02
Létrehozva: #26

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Ki találta ki, hogy az erősitő az nem hifi? És a hangfal sem? Aki ezt elkövette, van egy icipici halvány fogalma az audiotechnikáról? Eddig könnyű volt, ha kiváncsi voltam az új audio cuccokra, akkora hifi-ben beállitottam az elmúlt 1-2 órát, és már jött is a lista. Most ezt kb 5 helyxről kell összeszednem,mivel a Discman is hifi pl, az megint máshol van, a hangfal, fejhallgató, erősitő

Ez igy fog maradni? Azért tetszett a vatera, mert nem volt annyira gagyi a termékbesorolás, mint a teszvesznél. És ahelyett, hogy a teszvesz átvette volna a vaterától a jo kis besorolást, a vatera vette át a gagyit. Gratulálok hozzá!

+Quote Post
NGA
hozzászólás 2010-11-14 14:56
Létrehozva: #27

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Üdvözletem. Hova tünt a hifi-ből az audiokazetta? Ugye nem akarják azt mondani, hogy beleömlesztették az egyéb-be a kábelek és egyéb vacakok közé??

+Quote Post
sagyu
hozzászólás 2010-11-13 18:01
Létrehozva: #28

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
Azonosító: 30

Szerintem sem sikerült valami jól az átalakítás, a régi kategóriák a zenén belül sokkal jobbak voltak. Kár volt a filmet és zenét összevonni. Ezenfelül a hanglemezek soha nem készültek bakelitből, nem kellene tehát még inkább elterjeszteni az amúgyis téves elnevezést (a gramofonlemezeket sellakból, a mikrobarázdásokot sztirolból gyárották). Sokkal áttekinthetőbb ha a Hanglemezen belül lenne normálbarázdás Gramofonlemez és Mikrobarázdás hanglemez, utóbbin belül pedig a különbontott SP és LP kategória és azon belül pedig a műfajok. Innen, a műfajokból is hiányzik pár dolog, nem szerepel sem a beat, sem a folk. De a kazettákon belül is ugyanúgy lehetne műfajok szerint csoportosítani.

+Quote Post
DJUFO1
hozzászólás 2010-11-06 12:35
Létrehozva: #29

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-10-26 19:53
Azonosító: 34 703

Tisztelt Vatera!

Egyetértek az előttem szólóval,én is tettem már ez ügyben javaslatot,de válaszra sem méltattak.
A DJ és diszkótechnika rovatot valószínűleg egy olyan "hozzáértő" kreálta,akinek fogalma nincs ezekről a dolgokról.
Valamit itt megkeresni,vagy épp eladni szinte lehetetlen.
Amíg megvoltak a régi alkategóriák,én is szívesen böngésztem pl az erősítők között,de most kedvem sincs több ezer termékből válogatni,amikből ráadásul a fele nem ide való.
Eladni is nehezebb,amíg az aukcióimat 3-4 nap alatt több 100 látogató nézte meg,addig most ez a szám 10-20 darabra esett vissza,mert senki nem talál semmit!!!
Örülnénk,ha visszaállna a régi rend!

Üdvözlettel:Horváth Tamás

+Quote Post
Digitall
hozzászólás 2010-11-04 14:15
Létrehozva: #30

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-03-16 10:02
Azonosító: 548 834

Tisztelt Vatera!

A következő kérdésem van.

Miért kell egy bevált, és jól működő kategóriabontást tönkretenni és egy kezelhetetlen, mellesleg átláthatatlan katyvaszt kreálni?

Konkrétan pl. a DJ, Discotechnikában, illetve a Zene alkategória eddigi jó felosztását miért kell összehányni egy rakásra?
Akkora erőforrást emészt fel egy használható kategória rendszer?

Eddig, ha pl aktív szélessávú hangfalat kerestem, akkor megnéztem a kategóriáján belül.
Most nyálazzon az érdeklődő millió számára irreleváns cikk között?
Szerintem elég sok felhasználót eltérít így a használattól.

Bár tudom, hogy erre nem lesz válasz, de nem értem, amikor egy fejlesztés című történet
egyet jelent a jól működő részek tudatos összegányolásával.

+Quote Post
Vatera Kategóriá...
hozzászólás 2010-11-02 14:46
Létrehozva: #31

Fórumozó

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(gahess @ 2010-10-26 07:18) *
Helló!
Az észrevételem annyi lenne ,hogy az új kategória felbontás pl a zene azon belül a hangszer nem jó,a régebbi sokkal jobban átlátható volt!
üdv gahess

Tisztelt gahess!

A jelenlegi termékmennyiség nem indokolja a korábbi túlbontott struktúra létjogosultságát, hiszen úgy sok olyan alkategória volt, ahol akár csak 4-7 db termék volt. Természetesen amint ez változik, a szükséges alábontások létrejöhetnek.

Addig is köszönjük a megértést.
a Vatera csapata

+Quote Post
gahess
hozzászólás 2010-10-26 08:18
Létrehozva: #32

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-04-09 20:18
Azonosító: 131 583

Helló!
Az észrevételem annyi lenne ,hogy az új kategória felbontás pl a zene azon belül a hangszer nem jó,a régebbi sokkal jobban átlátható volt!
üdv gahess

+Quote Post
andrassyaron
hozzászólás 2010-10-26 00:25
Létrehozva: #33

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-04-28 17:35
Azonosító: 633 694

IDÉZET(Vatera_Moderátor @ 2008-04-02 16:36) *
Kedves FILAUDIO!

A javaslatot továbbítottuk a felelős kollégák felé.

teljesen egyetértek! eddig olyan jól megtaláltam mindent, külön a keverők, külön az effektek, külön a mikrofonok, és ezen belül is voltak nagyon precíz kategóriák. most ezt összemosták mindennel, ami nem kellet volna. azóta nem találok semmit. és az írták, hogy vissza lehet állítani a régi kategóriabontást.... mégis hol? fél órája ezt keresem. kérem, nagyon sok zenészen, hangtechnikuson segítenének mind eladói mind vevői oldalról! kérem állítsák vissza a jól bevált kategóriákat!!! tisztelettel: Andrássy Áron

+Quote Post
Vatera Kategóriá...
hozzászólás 2010-10-20 14:57
Létrehozva: #34

Fórumozó

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(looprec @ 2010-10-20 13:56) *
Tisztelt Vatera!

Még egyszer köszönöm a gyors intézkedést.

Még egy dolgot találtam, amit hasznos lenne javítani:
A Film, zene--->Film--->Blu-Ray--->stílusok kategóriából hiányzik a "Zenés kiadvány"...ez egyébként a DVD kategóriában ott van. Ezt is hasznos lenne beállítani, mert a Blu-Ray viszonylag egy új formátum, DE nagyon sok zenei kiadványt adnak, és még fognak kiadni ezen a formátumon is.

üdv, looprec

Tisztelt looprec,

Jelenleg a mennyiség nem indokolja a külön bontást, de ezeknek a zenés kiadványoknak is született helyük:

Vatera.hu / Film, zene / Zene / DVD, Blu-Ray

Vatera Csapata

+Quote Post
looprec
hozzászólás 2010-10-20 13:56
Létrehozva: #35

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-01-08 12:57
Azonosító: 75 519

Tisztelt Vatera!

Még egyszer köszönöm a gyors intézkedést.

Még egy dolgot találtam, amit hasznos lenne javítani:
A Film, zene--->Film--->Blu-Ray--->stílusok kategóriából hiányzik a "Zenés kiadvány"...ez egyébként a DVD kategóriában ott van. Ezt is hasznos lenne beállítani, mert a Blu-Ray viszonylag egy új formátum, DE nagyon sok zenei kiadványt adnak, és még fognak kiadni ezen a formátumon is.

üdv, looprec

+Quote Post
Vatera Kategóriá...
hozzászólás 2010-10-20 08:38
Létrehozva: #36

Fórumozó

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(looprec @ 2010-10-19 21:00) *
Tisztelt Vatera!

Köszönöm a gyors intézkedést a problémámmal kapcsolatban.

Az oldal tesztelgetése közben még az alábbi bugra bukkantam. Az alábbi linken http://zene.vatera.hu/zene/index_c379.html?us=looprec látható, hogy 1936 darab CD-m van, viszont, ha a CD-kre rákattintunk, akkor nem a stílusokat mutatja, hanem azt, hogy 0, azaz nulla darab CD-m van. Ha alul szűkítek a CD kategóriára, akkor pedig azt írja ki, hogy 970 darab CD-m van.
Ez így egyik sem igaz, mert az 1936 darab a valós mennyiség. Ezt a problémát sajnos a "Javasolt a Ctrl F5 megnyomásával frissíteni az oldalt." mantra ismételgetése sem oldja meg. sad.gif

Kérem, hogy ezt a problémát is mielőbb orvosolják!

Köszönettel, looprec

Tisztelt looprec!

A jelenség a Zenében eszközölt utóbbi átalakításoknak köszönhető, ami együtt járt egy olyan technikai dologgal amelynek a frissítése mindig csak egyszer, hajnalban fut le, így a jelenség csak átmeneti de sajnos "szükséges" volt.

Köszönjük a megértést,
A Vatera Csapata

+Quote Post
looprec
hozzászólás 2010-10-20 07:32
Létrehozva: #37

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Tisztelt Vatera!

Köszönöm a gyors javítást!

üdv, looprec

+Quote Post
looprec
hozzászólás 2010-10-19 21:00
Létrehozva: #38

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Tisztelt Vatera!

Köszönöm a gyors intézkedést a problémámmal kapcsolatban.

Az oldal tesztelgetése közben még az alábbi bugra bukkantam. Az alábbi linken http://zene.vatera.hu/zene/index_c379.html?us=looprec látható, hogy 1936 darab CD-m van, viszont, ha a CD-kre rákattintunk, akkor nem a stílusokat mutatja, hanem azt, hogy 0, azaz nulla darab CD-m van. Ha alul szűkítek a CD kategóriára, akkor pedig azt írja ki, hogy 970 darab CD-m van.
Ez így egyik sem igaz, mert az 1936 darab a valós mennyiség. Ezt a problémát sajnos a "Javasolt a Ctrl F5 megnyomásával frissíteni az oldalt." mantra ismételgetése sem oldja meg. sad.gif

Kérem, hogy ezt a problémát is mielőbb orvosolják!

Köszönettel, looprec

+Quote Post
Vatera Kategóriá...
hozzászólás 2010-10-19 15:22
Létrehozva: #39

Fórumozó

Csoport:
M O D E R Á T O R

"Nocsak!! Itt kimaradt a hordozó, ami a film kategóriában a 3. pont alatt megtalálható. Tehát semmi egyebet nem kellene beállítani, csak azt, hogy ez itt is megjelenjék, és csak miután kiválasztotta a látogató, hogy mi az, ami érdekli, csak utána kelljen a stílusok között böngésznie.

looprec"

Tisztelt looprec!

A javaslatát figyelembe véve, a Zene kategóriában módosítások történtek. Az automatikus frissítéskor ezek is megjelennek. Köszönjük az új kategóriák helyes használatát.
Javasolt a Ctrl F5 megnyomásával frissíteni az oldalt.

A Vatera csapata

+Quote Post
apuska2
hozzászólás 2010-10-18 22:01
Létrehozva: #40

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-07-08 12:59
Azonosító: 16 045

IDÉZET(looprec @ 2010-10-18 21:28) *
Tisztelt Vatera!

Végre sikerült rájönnöm, hogy mi az, ami a "Film, zene" kategória átalakítása során el lett rontva.

Próbálom lépésről lépésre leírni:

1. Főoldal--->
Film, zene

2. Film, zene--->
DJ és discotechnika (1414) Kotta és kottatartó (424)
Egyéb (1042) Stúdiótechnika (82)
Film (32119) Zene (50978)
Hangszer (1565)

3. Film--->
DVD (28982)
Blu-Ray (1143)
Egyéb (130)
VCD (56)
VHS (1808)

4. DVD--->
Akció (4453)
Családi film (2698)
Dokumentum-, természetfilm (672)
Dráma (2699)
Egyéb (2146)
Erotikus (1552)
Háborús, történelmi (21)
Horror, Thriller (2689)
Kalandfilm (1250)
Klasszikus (15)
Krimi (1252)
Mese, gyerekfilm (4)
Oktató (125)
Romantikus (1402)
Sci-fi, fantasy (1189)
Sport, fitnesz, életmód (346)
TV sorozat (652)
Vígjáték, humor, szatíra (3442)
Zenés kiadvány (2375)

Tehát itt a 3. pontban megjelenő "film" kategória után megjelenik a hordozó választása, és csak utána jön az alkategória. Itt választhatjuk ki a stilusát.

Nézzük a "zene" kategóriát:

1. Főoldal--->
Film, zene

2. Film, zene--->
DJ és discotechnika (1414) Kotta és kottatartó (424)
Egyéb (1042) Stúdiótechnika (82)
Film (32119) Zene (50978)
Hangszer (1565)

3. Zene--->
Blues, Soul (919)
Disco (1103)
Egyéb (13514)
Electric, dance (3813)
Filmzene, musical (1773)
Funky (222)
Gyerekeknek (418)
Jazz (1698)
Komolyzene (2049)
Latin, tánczene (803)
Metal (1703)
Mulatós (219)
Pop (10592)
Rap & Hip-Hop (1277)
Reggae (212)
RNB (285)
Rock (9442)
Világzene (936)

Nocsak!! Itt kimaradt a hordozó, ami a film kategóriában a 3. pont alatt megtalálható. Tehát semmi egyebet nem kellene beállítani, csak azt, hogy ez itt is megjelenjék, és csak miután kiválasztotta a látogató, hogy mi az, ami érdekli, csak utána kelljen a stílusok között böngésznie.

looprec

Egyetértek.
A hétvégén átállítottam a saját termékeimet az új elgondolás szerint (több mint 600 db volt). Részvétem azoknak, akiknek több ezer zenei termékük van :-( A lényeg az, hogy azt vettem észre: mióta ez az új rendszer van a "Zene" kategórián belül, sokkal kisebb a termékeim iránt a látogatottság,mint korábban. Ergo: csökkent a vásárlások száma. És ez senkinek sem jó sztem. Én fogékony vagyok az újra, meg értem, hogy fejleszteni kell stb. stb., de akkor is elkapkodottnak és kidolgozatlannak tartom ezt a váltást.

+Quote Post

5 Oldal V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-09-03 04:10