IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

25 Oldal V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Szolgáltatások, Értékelések, Státuszok, Ismerj+ oldal
ferke131
hozzászólás 2015-04-12 16:29
Létrehozva: #1

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-02-26 17:28
Azonosító: 123 646

IDÉZET(zejopy @ 2015-03-31 12:45) *
Nem mondta senki, hogy bárkinek is mindegy lenne, mire megy el a pénze. Ilyet nem olvashattál tőlem most sem, de máskor sem. Az értékelési rendszer azért van, hogy rendeltetésszerűen használva az oldalt, eldönthessük, hogy a leendő partner hozzáállása megfelel-e nekünk, vagy sem. Vannak, akik mérlegelnek vásárlás előtt, szerintem nekik meg kell adni az esélyt, hogy valós vélemények alapján eldönthessék, minden szempontból megfelel-e nekik az eladó.
Ez nem pellengér. A Vatera töröl, ha teheti, ha biztosan törölhet. Viszont nem töröl, ha kétség merül fel, ez a dolog természetéből adódik. Pont ezért tanácsos mindent e-mailben intézni.
Az eladók addig aktívak, amíg a számok engedik. A kegyelem-semlegesek tovább itt tartják őket.
A saját negatívjaid értelmezését nem értem. Most a saját hibád, vagy a partner paraszti mivolta az ok? unsure.gif
Nem bizony. Tenném is a dolgomat...
Nem szükséges? Nem érdekel, hogy szükséges-e számodra. Jönnek mások utánad, akik az esetből tanulhatnak, megelőzhetnek hasonló eseteket, ha értőn olvasnak. Nem csak neked szól amit írok, hanem mindenkinek, akinek kedve van elolvasni, tanulni, tájékozódni.
Kevés dologól kezd el füstölni a fülem, de ezek között az egyik az, amikor belém próbálják fojtani a szót. Ezt még azoktól is rosszul tűröm, akik hatalmi pozícióban vannak velem szemben. Azon meg végképp meglepődtem, hogy azoknak a véleménye sem érdekel, akik nem szóltak a témában semmit. Lehet, hogy sok értékes nézőpont megismerésétől esel el. Na persze, ha okulni, megelőzni nem szeretnél, csak azért jöttél, hogy az esetedet elmeséld, akkor ez érthető. Tulajdonképpen kicsit erre is való ez a fórum.

Részemről majd értékelés lesz egész leírt adásvétel igazolása. yes3.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2015-03-31 19:49
Létrehozva: #2

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(ferke131 @ 2015-03-31 08:14) *
...és a vatera semmit nem tett.

De igen, a Vatera mindent megtett. Az összes rendelkezésre álló információ alapján alaposan kivizsgálta az értékeléstörléssel kapcsolatos kéréseit és az ügyfélszolgálat ennek alapján hozta meg a döntést. Ha egy vagy több értékelés nem került eltávolításra, akkor annak oka volt, melyről részletesen tájékoztattuk!

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-03-31 17:28
Létrehozva: #3

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Razel58 @ 2015-03-31 15:09) *
Így van. Én meg is tettem amit kell. good2.gif thank_you.gif

Mert értőn olvasol.wink3.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Razel58
hozzászólás 2015-03-31 15:09
Létrehozva: #4

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-20 14:03
Innen: Óperencia
Azonosító: 987

IDÉZET(zejopy @ 2015-03-31 12:45) *
.....Jönnek mások utánad, akik az esetből tanulhatnak, megelőzhetnek hasonló eseteket, ha értőn olvasnak....

Így van. Én meg is tettem amit kell. good2.gif thank_you.gif

--------------------
Az evolúció fordítva is működik.!......

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-03-31 12:45
Létrehozva: #5

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Nézd nem hiszem hogy bárkinek mindegy mit kap megkeresett pénzéért. Egy biztos tanulságként szolgált mindenképpen és értékelésben is szívem szerint éreztetném aggályaimat, igaz tartok tőle hiába írnék oda bármit sok értelme nem lenne neki.

Nem mondta senki, hogy bárkinek is mindegy lenne, mire megy el a pénze. Ilyet nem olvashattál tőlem most sem, de máskor sem. Az értékelési rendszer azért van, hogy rendeltetésszerűen használva az oldalt, eldönthessük, hogy a leendő partner hozzáállása megfelel-e nekünk, vagy sem. Vannak, akik mérlegelnek vásárlás előtt, szerintem nekik meg kell adni az esélyt, hogy valós vélemények alapján eldönthessék, minden szempontból megfelel-e nekik az eladó.

Más oldalon ennél vadabb dolgok is vannak nekem is volt anno rossz élményem mikor én lettem kipellengérezve és a vatera semmit nem tett. Épp ezért nem is használtam sokáig az oldalt pl.

Ez nem pellengér. A Vatera töröl, ha teheti, ha biztosan törölhet. Viszont nem töröl, ha kétség merül fel, ez a dolog természetéből adódik. Pont ezért tanácsos mindent e-mailben intézni.

És ne érts félre ez nem bosszú senki felé egyszerűen nem értem miért engednek ilyen és hasonló eladókat még itt működni?! lehet ez nekem sem lenne jó mert én is begyűjtöttem saját hibámból olyanoktól negatívot akik büszkék lehetnek a par....ti mivoltukra laugh1.gif

Az eladók addig aktívak, amíg a számok engedik. A kegyelem-semlegesek tovább itt tartják őket.
A saját negatívjaid értelmezését nem értem. Most a saját hibád, vagy a partner paraszti mivolta az ok? unsure.gif

Csak gondolj a helyzetembe nem hiszem te is tapsikolnál egy ilyen csomagnak ahol félre is tájékoztatnak + foghegyről odatolnak valamit reakcióban..

Nem bizony. Tenném is a dolgomat...

Számomra több reakció sem itt sem mástól nem szükséges egészhez majd értékelésnél megkapja érdemi okfejtésem.

Nem szükséges? Nem érdekel, hogy szükséges-e számodra. Jönnek mások utánad, akik az esetből tanulhatnak, megelőzhetnek hasonló eseteket, ha értőn olvasnak. Nem csak neked szól amit írok, hanem mindenkinek, akinek kedve van elolvasni, tanulni, tájékozódni.
Kevés dologól kezd el füstölni a fülem, de ezek között az egyik az, amikor belém próbálják fojtani a szót. Ezt még azoktól is rosszul tűröm, akik hatalmi pozícióban vannak velem szemben. Azon meg végképp meglepődtem, hogy azoknak a véleménye sem érdekel, akik nem szóltak a témában semmit. Lehet, hogy sok értékes nézőpont megismerésétől esel el. Na persze, ha okulni, megelőzni nem szeretnél, csak azért jöttél, hogy az esetedet elmeséld, akkor ez érthető. Tulajdonképpen kicsit erre is való ez a fórum.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
ferke131
hozzászólás 2015-03-31 08:14
Létrehozva: #6

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2015-03-29 17:54) *
Van ilyen, bosszantó, felháborító, de azért lássuk be, nem tipikus. Kissé eltúlzottnak érzem azt a reakciót, hogy ezért nem akarsz postai úton áruhoz jutni. Persze te döntesz. Mindenesetre érdemes megnézni a partnert, mert akárhogy is, de 89 pozitív mellé 8 semleges és 3 negatív óvatosságra inthetett volna.

Nézd nem hiszem hogy bárkinek mindegy mit kap megkeresett pénzéért. Egy biztos tanulságként szolgált mindenképpen és értékelésben is szívem szerint éreztetném aggályaimat, igaz tartok tőle hiába írnék oda bármit sok értelme nem lenne neki.
Más oldalon ennél vadabb dolgok is vannak nekem is volt anno rossz élményem mikor én lettem kipellengérezve és a vatera semmit nem tett. Épp ezért nem is használtam sokáig az oldalt pl.
És ne érts félre ez nem bosszú senki felé egyszerűen nem értem miért engednek ilyen és hasonló eladókat még itt működni?! lehet ez nekem sem lenne jó mert én is begyűjtöttem saját hibámból olyanoktól negatívot akik büszkék lehetnek a par....ti mivoltukra laugh1.gif
Csak gondolj a helyzetembe nem hiszem te is tapsikolnál egy ilyen csomagnak ahol félre is tájékoztatnak + foghegyről odatolnak valamit reakcióban..Számomra több reakció sem itt sem mástól nem szükséges egészhez majd értékelésnél megkapja érdemi okfejtésem.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-03-29 17:54
Létrehozva: #7

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(ferke131 @ 2015-03-29 11:52) *
Ezzel az adásvétellel kapcsolatban szeretnék megjegyzést tenni.
...
Vaterán régen ért ilyen élmény és nem tudom mikor fogok ismételten vásárolni értékesíteni oldalon, egy biztos többé ilyen esetek kivédésére mindenképp személyes átvételt fogom preferálni.
...

Van ilyen, bosszantó, felháborító, de azért lássuk be, nem tipikus. Kissé eltúlzottnak érzem azt a reakciót, hogy ezért nem akarsz postai úton áruhoz jutni. Persze te döntesz. Mindenesetre érdemes megnézni a partnert, mert akárhogy is, de 89 pozitív mellé 8 semleges és 3 negatív óvatosságra inthetett volna.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
ferke131
hozzászólás 2015-03-29 11:52
Létrehozva: #8

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Visit My Website
Ezzel az adásvétellel kapcsolatban szeretnék megjegyzést tenni.
Egy nagyon kulturáltnak tűnő eladóval volt szerencsém megismerkedni kezdetben..
Gondok ott támadtak mikor kialkudott áron leütöttem terméket és egy alap kommunikáció után számos visszacsatolás elmaradt.. Személyes átvétel helyett rögtön felajánlotta a posta vagy futár lehetőséget. Élve a lehetőséggel és bizalmat szavazva eladónak rábólintottam..
Itt már volt egy saját botlásom, utólag ráérdeklődtem postaköltségre és nem egyeztettünk ezzel kapcsolatban elküldje saját költségén eszközt.
Mikor feladásra került aznap megkaptam igazolást fotóban elindult felém. Eddig volt nagyon pozitív a történet.
Hogy miért írom le mindezt itt? Azért hogy mindenki okuljon egy olyan előlegezett bizalomból indított vásárláskor is csorbulhat eladóval kapcsolatban mindez.
Mikor megérkezett "csomag" nem akartam hinni a szememnek.. sad.gif Egy hajszálvékony termékdobozban csücsült router hanyagul kibélelve szivaccsal..itt már jobban körbenézve észrevettem beszakadt a dobozka egy oldalon,csoda hogy nem sérült meg belül..
További meglepi hálózati tápegység kábelénél ért, csatlakozó végén készüléktől pár centire javított volt .Nem mondom hogy nem szakszerűen viszont velem "elfelejtette" közölni eladó a tényt.
Még aznap telefonon "ígért" egy másik töltőt hozzá, természetesen újabb e-mail megkeresésemre ami tartalmazta az Nck kód bevitelének számlálóját is ami élből már nyitási kisérleteket mutatott. Erről tény nem beszéltünk, viszont magamból kiindulva legalább a kábel javított állapotát közöltem volna vevővel.
Mindezek dacára szerettem volna kompromisszumra jutni valahogyan amire az volt a foghegyről odavetett reakció küld vissza ahogy van vegyél boltban újat..NO KOMMENT!
Nincs mára bennem keserű szájíz csak inkorrekt tájékoztatás és botrányos csomagolás verte ki a biztosítékot nálam.
Vaterán régen ért ilyen élmény és nem tudom mikor fogok ismételten vásárolni értékesíteni oldalon, egy biztos többé ilyen esetek kivédésére mindenképp személyes átvételt fogom preferálni.
Talán feleslegesnek és túlontúl precizitást kívántam mondhatják sokan, nem!! Csupán korrekt tájékoztatást és hozzáállást tranzakciók terén.

A hozzászólást -ferke131- szerkesztette a következő időpontban: 2015-03-29 11:53

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2015-03-21 00:35
Létrehozva: #9

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(svegerpeter @ 2015-03-20 22:55) *
...már kicsúsztam az értékelés leadásának a határidejéből.
A kérdésem az, hogy van lehetőségem valahogy leadni az értékelést? A segítséget köszönöm előre is.

Tudtommal nincs.

+Quote Post
svegerpeter
hozzászólás 2015-03-20 23:55
Létrehozva: #10

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2012-05-29 22:21
Azonosító: 1 745 177

Üdv

Érdeklődni szeretnék, hogy nemrég vásároltam egy terméket. A termék külföldről jött és amire megérkezett már kicsúsztam az értékelés leadásának a határidejéből.
A kérdésem az, hogy van lehetőségem valahogy leadni az értékelést? A segítséget köszönöm előre is.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2015-03-14 19:12
Létrehozva: #11

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(Petya532 @ 2015-03-14 13:43) *
Üdv

Érdeklödni szeretnék hogyan tudok berakni automata licitet? Mert szoktam látni amikor licitálok egy termékre, többet adott az xy-nevü csávó.
Hogy tudom én is az automata licitet berakni?

Tisztelt Petya532!

A maximális ajánlatát írja be a terméklapon található "Az Ön ajánlata" mezőbe, majd kattintson a mellette lévő "Licitáljon!" gombra.
Erről bővebben itt olvashat: http://www.vatera.hu/segitseg/licitalas_va...matikus%20licit

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Petya532
hozzászólás 2015-03-14 14:43
Létrehozva: #12

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-03-11 18:44
Azonosító: 2 158 733

Üdv

Érdeklödni szeretnék hogyan tudok berakni automata licitet? Mert szoktam látni amikor licitálok egy termékre, többet adott az xy-nevü csávó.
Hogy tudom én is az automata licitet berakni?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-02-18 16:29
Létrehozva: #13

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(rtomi73 @ 2015-02-18 15:22) *
Ok, akkor megadok egy villámárat...
Alapból személyes átvétel van megadva, megjegyzésben odaírom, hogy villámár esetén postázom!

Hát, ahogy gondolod, de a százalékos arányaid miatt jobb lenne nem kibúvókat keresni, mert a 40 pozitív értékelésedre jut 4 negatív és 5 semleges. 90 %-on állsz, ami eléggé gyenge, és a Vateránál ha elérsz egy bizonyos határt, akkor kizárnak és nem regisztrálhatsz újra. Én a helyedben először is megtennék mindent, hogy javítsam az átlagomat, és csak utána gondolkodnék kikötéseken. De persze köztudott, hogy én maximalista vagyok és ez nem feltétlenül követendő.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
rtomi73
hozzászólás 2015-02-18 16:22
Létrehozva: #14

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-02-21 13:06
Azonosító: 1 427 215

IDÉZET(zejopy @ 2015-02-18 15:15) *
Ha a terméklapon, fel van tüntetve, akkor (ha jól emlékszem), nem köteles postázni az eladó. Más kérdés, hogy általában ez mennyire jó üzletpolitika, és mennyire szimpatikus, különösen akkor, ha nem a termék sajátosságaitól, hanem az árától teszi függővé a postázást. Na és kérdés, hogy egy negatív értékelést, amit emiatt kap, mennyire lelkesen töröl az ÜSZ.

Ok, akkor megadok egy villámárat...
Alapból személyes átvétel van megadva, megjegyzésben odaírom, hogy villámár esetén postázom!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-02-18 16:15
Létrehozva: #15

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(MayDayShop @ 2015-02-18 15:06) *
Bár a szabályzatban nincsen benne, mégis megkockáztatnám, hogy nem egészen szabályos, hiszen a vevő nem tehet róla, ha nem megy feljebb a termék ára.

Ha a terméklapon, fel van tüntetve, akkor (ha jól emlékszem), nem köteles postázni az eladó. Más kérdés, hogy általában ez mennyire jó üzletpolitika, és mennyire szimpatikus, különösen akkor, ha nem a termék sajátosságaitól, hanem az árától teszi függővé a postázást. Na és kérdés, hogy egy negatív értékelést, amit emiatt kap, mennyire lelkesen töröl az ÜSZ.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
rtomi73
hozzászólás 2015-02-18 16:11
Létrehozva: #16

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2015-02-18 12:29) *
Értelemszerűen.
Személyes menü-eladó termékek, ott kijelölöd, hogy melyekhez tegye oda, alul rákattintasz a "szöveg hozzáadása a kijelölt aukciókhoz", megírod az üzenetet, és "Küld".

Ok! köszi!
Én a meghírdetett termékeknél néztem, ott nem adja be ezt lehetőséget... :-)

+Quote Post
MayDayShop
hozzászólás 2015-02-18 16:06
Létrehozva: #17

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-09-13 14:20
Azonosító: 1 828 410

IDÉZET(zejopy @ 2015-02-18 12:40) *
Bár nem szabálytalan a kikötés, lenne néhány magvas gondolatom. Szerintem egy-egy aukciónál indokolt lehet ez a kitétel, de általánosságban leírva nem a legszerencsésebb.

Bár a szabályzatban nincsen benne, mégis megkockáztatnám, hogy nem egészen szabályos, hiszen a vevő nem tehet róla, ha nem megy feljebb a termék ára.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-02-18 13:40
Létrehozva: #18

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(rtomi73 @ 2015-02-18 10:02) *
...
A másik : 1ft-ért elkelt cuccot nem postázom.
...

Bár nem szabálytalan a kikötés, lenne néhány magvas gondolatom. Szerintem egy-egy aukciónál indokolt lehet ez a kitétel, de általánosságban leírva nem a legszerencsésebb.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2015-02-18 13:29
Létrehozva: #19

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(rtomi73 @ 2015-02-18 12:02) *
Köszönöm a választ!
A tömeges feltöltői üzenet hogyan működik?

Értelemszerűen.
Személyes menü-eladó termékek, ott kijelölöd, hogy melyekhez tegye oda, alul rákattintasz a "szöveg hozzáadása a kijelölt aukciókhoz", megírod az üzenetet, és "Küld".

+Quote Post
rtomi73
hozzászólás 2015-02-18 13:02
Létrehozva: #20

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2015-02-18 10:46) *
Tisztelt rtomi73!

A vevő nem köteles licitálás előtt elolvasni az I+ oldalt, ez tehát vitás helyzetben nem lehet hivatkozási alap.
A leírtakat célszerűbb lenne tömeges feltöltői üzenettel vagy szállítási sablon módosítással megoldani.

Köszönöm a választ!
A tömeges feltöltői üzenet hogyan működik?

+Quote Post

25 Oldal V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-07-01 02:02