IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

23 Oldal V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Szolgáltatások, Értékelések, Státuszok, Ismerj+ oldal
tymbazar
hozzászólás 2013-09-19 09:06
Létrehozva: #21

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-02-22 11:39
Azonosító: 2 009 674

IDÉZET(zejopy @ 2013-09-19 09:03) *
Most legyél kicsit türelemmel. Várj estig, mert szerintem a névváltozások miatt nagyon el vannak havazva. Ha holnapig nem kapsz választ, akkor a ticket számos levélre válaszolva érdeklődj kedvesen.

Nagyon köszönöm a gyors választ! Szép napot!
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-09-19 09:03
Létrehozva: #22

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(tymbazar @ 2013-09-19 09:01) *
Jó reggelt mindenkinek! Lehet,hogy rossz helyen kérdezem ( akkor elnézést kérek ). Kedden kértem az ügyfélszolgálatot,hogy töröljék a negatív értékelésemet.Utána kaptam egy értesítőt,hogy lehetőleg 36 óra múlva elbírálják az esetemet. Mivel nem kaptam értesítőt ezért szeretném megkérdezni,hogy hol érdeklődjek? A kapcsolatfelvételen keresztűl vagy a kapott e-mailre válaszólva? A választ előre is köszönöm.

Most legyél kicsit türelemmel. Várj estig, mert szerintem a névváltozások miatt nagyon el vannak havazva. Ha holnapig nem kapsz választ, akkor a ticket számos levélre válaszolva érdeklődj kedvesen.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
tymbazar
hozzászólás 2013-09-19 09:01
Létrehozva: #23

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-02-22 11:39
Azonosító: 2 009 674

Jó reggelt mindenkinek! Lehet,hogy rossz helyen kérdezem ( akkor elnézést kérek ). Kedden kértem az ügyfélszolgálatot,hogy töröljék a negatív értékelésemet.Utána kaptam egy értesítőt,hogy lehetőleg 36 óra múlva elbírálják az esetemet. Mivel nem kaptam értesítőt ezért szeretném megkérdezni,hogy hol érdeklődjek? A kapcsolatfelvételen keresztűl vagy a kapott e-mailre válaszólva? A választ előre is köszönöm.

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2013-09-13 01:14
Létrehozva: #24

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(dorkacicka @ 2013-09-13 00:53) *
Szerintem a nyertesnek időben kellett volna kérnie a licittörlést, hiszen ha jól értettem, fel is hívtad őt. Ha túllicitálnak, aztán valaki hirtelen visszavonja, mért lennél köteles átvenni? Túllicitálnak, keresel másik terméket, megveszed, és utána közlik veled, hogy mivel licittörlés volt itt meg itt, ezért ezt is ki kell fizetned, nem baj, ha lesz belőle otthon 3 db...... Szerintem ez totál nem így van! Ez a két emberen múlik, hogy mit beszélnek meg egymással. Ha velem ilyen lenne, és én közben vettem volna másikat, vagy nem kell már stb. és licittörlés miatt vezetnék, akkor én is licittörlést kérnék.

Érdekes kérdés. Mi van ha sok idő telik el a váratlan győzelemig, akár több hét? Ennyi idő alatt bármi megeshet. Nem vagyunk egyformák. Én pl. ha elérem az általam maximumnak szánt licitet, majd mégis megelőznek, teljesen elvesztem az érdeklődésem. Ha nagyon kell az adott holmi, rögvest keresek másikat. Persze tudom, kötelez az ajánlatom, de több nap után méltányolható az érdekmúlás. Mi van akkor, ha az eladó nem megy bele a törlésbe, pedig én vettem közben máshol olyat? Kínos helyzet, talán a volt vesztesből lett nyertes döntésére kéne bízni, érdekli-e még. Persze ezt a szabadságot időkorlátok közé szorítanám, semmiképp nem lehetne élni vele az utolsó napon, vagy órákban, mert akkor azért a fentebb említett érdekmúlásra hivatkozni nem életszerű.

A hozzászólást -vidaeff- szerkesztette a következő időpontban: 2013-09-13 01:18

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
dorkacicka
hozzászólás 2013-09-13 00:53
Létrehozva: #25

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-06-19 09:59
Azonosító: 1 762 250

Szerintem a nyertesnek időben kellett volna kérnie a licittörlést, hiszen ha jól értettem, fel is hívtad őt. Ha túllicitálnak, aztán valaki hirtelen visszavonja, mért lennél köteles átvenni? Túllicitálnak, keresel másik terméket, megveszed, és utána közlik veled, hogy mivel licittörlés volt itt meg itt, ezért ezt is ki kell fizetned, nem baj, ha lesz belőle otthon 3 db...... Szerintem ez totál nem így van! Ez a két emberen múlik, hogy mit beszélnek meg egymással. Ha velem ilyen lenne, és én közben vettem volna másikat, vagy nem kell már stb. és licittörlés miatt vezetnék, akkor én is licittörlést kérnék.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-08-15 17:59
Létrehozva: #26

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(EbiHall @ 2013-08-15 14:54) *
Sziasztok!
Egy érdekes esetet osztanék meg.
...

Talán tévedek, de szerintem a vevő a licitálásával ígéretet tesz, ami az aukció futási ideje alatt kötelezi őt. Bármikor előfordulhat, hogy az őt túllicitáló egyén kiesik, és akkor visszanyeri a vezetést. Tehát, abban az esetben kötelezi az ajánlata. Amennyiben meggondolja magát, ő is kérhet licittörlést, te pedig mérlegelheted, hogy törlöd-e.
Nem tetted rosszul, hogy eleget tettél a licittörlési kérelemnek, mert ha már kéri, akkor biztosan baj lesz vele, ha mégis megnyeri. Érzésem szerint a mostani vevődnek át kellene vennie az árut. De lehet, hogy nincs igazam.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
EbiHall
hozzászólás 2013-08-15 14:54
Létrehozva: #27

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-17 02:01
Azonosító: 1 415 379

Sziasztok!
Egy érdekes esetet osztanék meg.
Nyertes vevőm másik termékre is licitált, majd miután ott túllicitálták, postázást kért az első nyereményre. Ebből azt szűrtem le, hogy a második termékről lemondott. Említett terméknél a túllicitáló az aukció lejárta előtt kb. 6 órával licit törlést kért, mert nem tart rá igényt. Elvileg nem törlök licitet, de igyekszem azért rugalmas lenni, elolvastam a nyertes értékeléseit és úgy gondoltam, jobban járok, ha inkább törlöm, több más eladót már cserben hagyott.
Korábbi vevőmet telefonon értesítettem, hogy megint nyertes lett. Mondta, hogy már nem szeretné megvásárolni, elfogadtam és megígértem, ha licittörlést kér, az övét is törlöm. Erre azonban csak az utolsó pillanatban került sor, és akkor már én nem voltam internet-közelben.
Én felajálottam a sikertelen + semleges értékelést, megspórolva a jutalékot, de ő felvállalta azt. Sajnos. Úgy éreztem, hogy ez inkorrekt eljárás vele szemben, hiszen azért kellene most 200 ft-ot fizetnie, mert én töröltem egy megbízhatatlan alak licitjét. Úgyhogy inkább adtam poz. értékelést és benyelem én a jutalékot, hiszen én voltam a a világ dolgaiban kevésbé tájékozott:), plusz én akartam a törléssel megspórolni a kellemetlenséget.
Jól érzem, ugye, hogy kár volt törölni a licitet? A megbízhatatlan vevő ezzel mindent megúszott, a rendes vevő meg én meg megszívtuk. Anyagilag meg én :-(
Hasonló esetre van valakinek jó megoldás javaslata?
Köszi előre is.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-08-06 12:09
Létrehozva: #28

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(nagysandor88 @ 2013-08-06 11:29) *
köszönöm azért.a jövőben nem lehet az ilyen problémákra valami megoldást találni?
az én értékelésemtől számítva azért eltelt jó pár hét mire inaktív lett.
kereken 1 hónap telt el a leütéstől az úriember utolsó belépéséig.azért az nem kevés...

Az értékelés elkészítéséről mindenki önállóan dönthet, ezt a jövőben sem kívánjuk korlátozni. Sőt, további egyszerűsítések várhatóak.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
nagysandor88
hozzászólás 2013-08-06 11:29
Létrehozva: #29

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2011-02-21 13:29
Azonosító: 1 427 223

IDÉZET(svejku @ 2013-08-05 17:54) *
Ha az eladód végleg inaktív, akkor sajnos sehogy.

köszönöm azért.a jövőben nem lehet az ilyen problémákra valami megoldást találni?
az én értékelésemtől számítva azért eltelt jó pár hét mire inaktív lett.
kereken 1 hónap telt el a leütéstől az úriember utolsó belépéséig.azért az nem kevés...

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2013-08-05 17:54
Létrehozva: #30

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar/Győr
Azonosító: 156 696

IDÉZET(nagysandor88 @ 2013-08-05 17:46) *
....hogyan tudnám behajtani ezt az 1 pozitív értékelést? köszönöm.üdv

Ha az eladód végleg inaktív, akkor sajnos sehogy.

+Quote Post
nagysandor88
hozzászólás 2013-08-05 17:46
Létrehozva: #31

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2011-02-21 13:29
Azonosító: 1 427 223

sziasztok!
1 olyan problémám lenne, hogy sikeres adás-vétel után értékeltem (pozitívan) és nem jött rá válasz értékelés (én voltam a vevő).közben megnéztem az illető oldalát és inaktív lett.mivel nekem van 1 negatívom, amit azért kaptam mert 24 órán belül utaltam ,hibás terméket kaptam ,nem válaszoltak üzeneteimre ,negatív miatt én is negatívot kaptam és nem volt sok tranzakcióm eléggé megviselte a %-om.szóval arra akarok kilyukadni, hogy minden pozitív értékelésre szükségem lenne, mert sok eladónál 98%-ra van állítva vásárlási lehetőség.hogyan tudnám behajtani ezt az 1 pozitív értékelést?köszönöm.üdv

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-06-04 23:04
Létrehozva: #32

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(ecopower @ 2013-06-04 22:43) *
Használt TV-t árultam,de az utolsó pillanatban elromlott.
Visszautaltam az árát,sőt egy kicsit többet is,tekintettel az utalás költségére.
Megértő és türelmes volt a vevő(jelölt),így azután zavar,hogy nem tudom pozitívra értékelni.
Úgy teszek,ahogyan ajánlottad,még ha nem is értek teljesen egyet vele.Köszönöm.

Nekem tetszik, ahogy eljártál. Ha azt jelölöd be, hogy létrejött az adásvétel, akkor ki kell fizetned a jutalékot, ez 300 Ft. Ebben az esetben tudsz pozitív értékelést adni. Te tudod, hogy akarsz-e erre a dologra még pluszban ennyit áldozni.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2013-06-04 22:52
Létrehozva: #33

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(ecopower @ 2013-06-04 21:47) *
Miért nem értékelhetek valakit pozitívan azért, mert nem jött össze az üzlet, ráadásul egyik fél sem tehet róla?

Ennek megvan a nagyon komoly oka, látom nem vagy kezdő, kicsit belegondolsz rájössz. smile.gif

+Quote Post
ecopower
hozzászólás 2013-06-04 22:43
Létrehozva: #34

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-01-30 21:18
Azonosító: 98 234

Használt TV-t árultam,de az utolsó pillanatban elromlott.
Visszautaltam az árát,sőt egy kicsit többet is,tekintettel az utalás költségére.
Megértő és türelmes volt a vevő(jelölt),így azután zavar,hogy nem tudom pozitívra értékelni.
Úgy teszek,ahogyan ajánlottad,még ha nem is értek teljesen egyet vele.Köszönöm.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-06-04 22:05
Létrehozva: #35

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Sziasztok.
Van egy sikertelen adásvételem.Én voltam az eladó,korrekt voltam én is,a vevő is.
A sikertelen üzlet ellenére a vevő pozitívra értékelt,én is így tennék,de nem engedi a rendszer.
Miért nem értékelhetek valakit pozitívan azért,mert nem jött össze az üzlet,ráadásul egyik fél sem tehet róla?
És neki ez mégis hogyan sikerülhetett?

Ilyen esetben áthidaló megoldás, hogy megadod a semlegest és leírod, hogy szíved szerint pozitív értékelést adnál, de sajnos a rendszer nem engedi. A vevő maximálisan korrekt volt, mindenkinek ajánlod. Ezt azért is jó, ha megteszed, mert az utánad jövők, ha egy kicsit is körültekintőek, felmérik a semlegeseket is.
Elgondolkodtatott amúgy, hogy egy egyértelmű termékleírásnál, ha a vevő figyelmesen vásárolt, mi lehetett az ok, hogy mégsem jött létre az üzlet.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-06-04 21:54
Létrehozva: #36

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

...

Tisztelt ecopower!

Ha nem jött létre az adásvétel, akkor csak a vevő adhat pozitív értékelést.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
ecopower
hozzászólás 2013-06-04 21:47
Létrehozva: #37

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-01-30 21:18
Azonosító: 98 234

Sziasztok.
Van egy sikertelen adásvételem.Én voltam az eladó,korrekt voltam én is,a vevő is.
A sikertelen üzlet ellenére a vevő pozitívra értékelt,én is így tennék,de nem engedi a rendszer.
Miért nem értékelhetek valakit pozitívan azért,mert nem jött össze az üzlet,ráadásul egyik fél sem tehet róla?

+Quote Post
basa80
hozzászólás 2013-04-19 21:31
Létrehozva: #38

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-03-12 21:23
Azonosító: 2 024 803

IDÉZET(svejku @ 2013-04-18 23:14) *
Nem, én soha nem adom le (ha csak nem muszáj már) eladóként a vevő felé az értékelést, amint megjött a pénze. Nálam egy üzletnek azzal nincs vége, hogy a vevő fizetett. Nálam akkor zárul le az üzlet, ha megjött az értékelése, hogy minden rendben volt.
Addig bármi, de tényleg bármi előfordulhat, amit orvosolni kell, és/ha lehet. Még az is, hogy az adás-vétel nem jön létre. Utólag pedig egy előre sikeresnek minősített tranzakción nem lehet változtatni...

Nagyon igazad van, éppen barátnőmmel beszéltem telefonon és mondtam neki ezt amit írtatok. Igaz, nagyon is. Belegondoltam és így korrekt. Tegnap írtam e-mailt annak aki jó ideje el van maradva az értékelés leadásával. Nos annyit kaptam, hogy közölte e-mailben, minden rendben volt, elnézést kért, hogy nem jelezte. mosking.gif Persze ezt a visszajelzést nem így gondoltam, szóval ma kapott másik e-mailt, hogy értékelést kaphatok -e hasonlót amilyet én adtam... Várom, hogy mi lesz..

Sokszor úgy éreztem, hogy az értékelésekkel az egyik vár a másikra. Nyilván negatív értékelésre lehet negatívot adni, bár ezt én nem igazán értem. Bosszú negatív nem jó és nem is tanácsos, bár sokan ezt csinálják. Válaszolni negatívra meg olyan dolog, hogy az hiszi el aki akarja stb.. talán el lehet dönteni kinek van igaza, de összességében semmin nem változtat, ha a megfelelő számú negatívja összegyűlik, úgy is kizárják, hiába írt negára olyat ami nagyon is igaz, és nagyon is hihető... Bár tény az is, hogy negatívval nem szórakozásból "szórják" meg a másikat.. Svejku köszönöm még egyszer, ezentúl én is így csinálom, ha fizetett várok, elküldöm a terméket, és neki megérkezik, kipróbálja - ha ki lehet, ha ki kell - és megfelel neki minden úgy ahogyan a leírásban volt - ad egy pozitívot, rá meg én is értékelhetem szépen.

ui. kár, hogy eddig nem így csináltam még jó, hogy nem volt problémám eddig. smile.gif

--------------------
Yours sincerely
basa80

+Quote Post
suzukimaruti
hozzászólás 2013-04-19 06:03
Létrehozva: #39

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-08-07 19:42
Azonosító: 177 261

IDÉZET(svejku @ 2013-04-18 23:14) *
Nem, én soha nem adom le (ha csak nem muszáj már) eladóként a vevő felé az értékelést, amint megjött a pénze. Nálam egy üzletnek azzal nincs vége, hogy a vevő fizetett. Nálam akkor zárul le az üzlet, ha megjött az értékelése, hogy minden rendben volt.
Addig bármi, de tényleg bármi előfordulhat, amit orvosolni kell, és/ha lehet. Még az is, hogy az adás-vétel nem jön létre. Utólag pedig egy előre sikeresnek minősített tranzakción nem lehet változtatni...

good2.gif

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2013-04-18 23:14
Létrehozva: #40

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(basa80 @ 2013-04-18 22:01) *
...
Én az illetőnek leadtam az értékelést - mindig leadom és nem várok soha a másikra - hiszen az ő részéről megtette azt amivel "lógott"

+Quote Post

23 Oldal V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-04-17 11:41