IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

82 Oldal V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> E-kereskedelem Kezdőknek és Haladóknak, Tippek - tudnivalók - tapasztalatcsere
CoinDealerPro
hozzászólás 2014-08-01 19:39
Létrehozva: #-19

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2014-07-26 20:07
Azonosító: 2 140 751

Na voltam könyvelőnél biggrin.gif
Mókás volt mert volt olyan kérdés, amire nem bírt válaszolni (közösségen belüli beszerzés), szerinte nekem kell végzettség, és még egyéb bajok...
Mondjuk rendes volt, elkérte a számom, és azt mondta, hogy utánajár és hétfőn hív. Közben én is nézelődök.
Hát majd hétfőm jelentkezem biggrin.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
davidmaci92
hozzászólás 2014-07-31 09:10
Létrehozva: #-18

zejopy vagyok:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-08-17 11:47
Innen: Veresegyház, medverezervátum
Azonosító: 706 366

IDÉZET(CoinDealerPro @ 2014-07-30 23:22) *
Értem, és köszi.

És mi van ha pl külföldről (EU) szerzem meg a termékem amit árusítok? Gondolom VÁM nincs. Erről tapasztalat?
Amúgy holnap fél 5-re megyek könyvelőhöz smile.gif állítólag nagyon jó. Kíváncsi leszek biggrin.gif

Szerintem az teljesen más kategória. Jó lesz az a könyvelő.smile.gif

--------------------
Nem azért hibáztál, mert többet adtál, hanem mert kevesebbet kívántál. Ha többet adsz, többet is követelhetsz.

+Quote Post
CoinDealerPro
hozzászólás 2014-07-30 23:22
Létrehozva: #-17

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2014-07-30 01:00) *
Mindenképpen AM.
És könyvelő, könyvelő, könyvelő. Mindent el fog mondani.smile.gif Az árud beszerzését mindenképpen jó valamiképpen igazolni. Én ha magánszemélytől vásárolok, akkor adásvételi szerződést írok.

Értem, és köszi.

És mi van ha pl külföldről (EU) szerzem meg a termékem amit árusítok? Gondolom VÁM nincs. Erről tapasztalat?
Amúgy holnap fél 5-re megyek könyvelőhöz smile.gif állítólag nagyon jó. Kíváncsi leszek biggrin.gif

A hozzászólást -CoinDealerPro- szerkesztette a következő időpontban: 2014-07-30 23:23

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-07-30 01:00
Létrehozva: #-16

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(CoinDealerPro @ 2014-07-29 17:19) *
Köszönöm szépen a válaszokat.
Sajnos eddig nem tudtam írni ide mert azt írta, hogy opció letiltva (?) nem értem....

Természetesen mindenképp könyvelő lesz belőle csak azért nem árt ha nekem is van egy kis sugallatom a témához smile.gif.
Kereskedőként melyik érné meg jobban? AM vagy áfakörös? Persze tudom, könyvelő biggrin.gif
Csak gondolom úgy sokkal macerásabb az élet is.

Még annyit kérdeznék így tőletek, hogy kell-e igazolni az eladott termék származását, tehát a kiadásaim. Pl.: Veszek magánszemélytől pár dolgot (nem tiltott, szesz, cigi stb) akkor azt itthon eladom pl. itt vaterán, kell nekem valami papír arról, hogy honnan van?

Illetve ha magánszemélytől vásárolok, annak kell adnom valami bizonylatot, felvásárlási jegyet vagy akármit?
Valamint a 479102 alatt van-e korlátozva az, hogy mit adhatok el itt vaterán? vagy szinte akármit?
Nagyon sok kérdésem lett, ezeket már gyűjtöm a könyvelőmnek is biggrin.gif hátha elzavar biggrin.gif:D:D.
Köszönöm a türelmetek és a válaszaitok. Ha tudtam volna, hogy vaterának ilyen fóruma van... smile.gif

Mindenképpen AM.
És könyvelő, könyvelő, könyvelő. Mindent el fog mondani.smile.gif Az árud beszerzését mindenképpen jó valamiképpen igazolni. Én ha magánszemélytől vásárolok, akkor adásvételi szerződést írok.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
CoinDealerPro
hozzászólás 2014-07-29 17:19
Létrehozva: #-15

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(mmmyki @ 2014-07-28 11:56) *
Én semmiképp nem vágnék bele könyvelő nélkül a vállalkozásba. Ha működik az üzlet, akkor ennek bele kell férnie a költségek közé.

Köszönöm szépen a válaszokat.
Sajnos eddig nem tudtam írni ide mert azt írta, hogy opció letiltva (?) nem értem....

Természetesen mindenképp könyvelő lesz belőle csak azért nem árt ha nekem is van egy kis sugallatom a témához smile.gif.
Kereskedőként melyik érné meg jobban? AM vagy áfakörös? Persze tudom, könyvelő biggrin.gif
Csak gondolom úgy sokkal macerásabb az élet is.

Még annyit kérdeznék így tőletek, hogy kell-e igazolni az eladott termék származását, tehát a kiadásaim. Pl.: Veszek magánszemélytől pár dolgot (nem tiltott, szesz, cigi stb) akkor azt itthon eladom pl. itt vaterán, kell nekem valami papír arról, hogy honnan van?

Illetve ha magánszemélytől vásárolok, annak kell adnom valami bizonylatot, felvásárlási jegyet vagy akármit?
Valamint a 479102 alatt van-e korlátozva az, hogy mit adhatok el itt vaterán? vagy szinte akármit?
Nagyon sok kérdésem lett, ezeket már gyűjtöm a könyvelőmnek is biggrin.gif hátha elzavar biggrin.gif:D:D.
Köszönöm a türelmetek és a válaszaitok. Ha tudtam volna, hogy vaterának ilyen fóruma van... smile.gif

A hozzászólást -CoinDealerPro- szerkesztette a következő időpontban: 2014-07-29 17:21

+Quote Post
mmmyki
hozzászólás 2014-07-28 11:56
Létrehozva: #-14

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-23 16:34
Innen: :nennI
Azonosító: 1 714

No, megkonzultáltuk. smile.gif

A KATA alapja kizárólag a számlázott bevétel, tehát a 6 millió forintos értékhatárba is beleszámít a továbbszámlázott postaköltség.

A helyi iparűzési adónál két lehetőség van, választható:
- ha sok a bevétel (KATA előtti időszakban 50.000 Ft/év fölötti iparűzési adó, akkor lehet KATA alapú "HIPA", ez fix 50.000 Ft/év
- ha kevés a bevétel, akkor bevétel alapján számolt helyi iparűzési adó
A kettő között évente lehet váltani, de hiába vált valaki 2015. jan. 1-gyel, 2015-ben a 2014-es eredmények alapján, ill. a 2014-ben választott mód szerint kell fizetni.

Én semmiképp nem vágnék bele könyvelő nélkül a vállalkozásba. Ha működik az üzlet, akkor ennek bele kell férnie a költségek közé.

--------------------
"A kutyán kívül a könyv az ember legjobb barátja. A kutyán belül olyan sötét van, hogy nem lehet olvasni."

"A Föld nevű űrhajónak nincsenek utasai. Mindannyian a személyzethez tartozunk." (Marshall McLuhan)

+Quote Post
mmmyki
hozzászólás 2014-07-27 16:10
Létrehozva: #-13

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-23 16:34
Innen: :nennI
Azonosító: 1 714

Üdv mindenkinek. Semmiképp nem szeretnék szakértőként feltűnni - mert nem is vagyok az - van egy megbízható könyvelőm, aki nagy vonalakban tájékoztat, egyébként pedig mindent kézben tart. Alapvetően ezt tanácsolom a kérdezőnek is - a fórumon sok a "szerintem" kezdetű mondat, viszont a KATA másfél éve létező adónem, minden valamire való könyvelő tud róla mindent.

"Szerintem" smile.gif a továbbszámlázott postaköltség beleszámít a bevételbe, így a 6 millió forintos értékhatárba is. Ha így van, akkor igazságtalan, persze. Bár a KATÁ-ban a számlagyűjtés felesleges, én az összes postaszámlámat leadom, hogy szükség esetén párba lehessen állítani a bevételi számlákkal. Ha mégis levonható, akkor a könyvelő nyilván megteszi, mivel képben van a tevékenységemmel kapcsolatban - őszintén szólva sosem kérdeztem meg erről, na de majd most. Megjegyzem, nagyon szeretnék kicsúszni a KATÁ-ból, olyan okkal, hogy a továbbszámlázott postaköltséggel együtt elhagyom az évi 6 millió forintot, ez esetben a KATA által biztosított "védelem" indokolatlan is. (A példa esetében a limit eléréséhez évi 4000 eladás kell, amihez sok sikert kívánok. smile.gif )

Nem tudom, hogy a postakész borítékkal mi a helyzet, én évi 2-3 darabot használok, annak a számláját is leadom a könyvelőnek, de fogalmam sincs, milyen megítélés alá esik. Ha elszámolható (levonható), mindenképp a vásárláskor kapott számlát kell eltenni, a feladáskor csak az ajánló szelvény "bélyegzése" (gépen való áttolása) történik.

Amit viszont érdemes tudni a KATÁ-ról:
- minden KATÁ-ban eltöltött év két hónappal kitolja a nyugdíjkorhatárt
- a második havi be nem fizetett adó után a vállalkozót kizárják a KATÁ-ból.

Sok sikert!

--------------------
"A kutyán kívül a könyv az ember legjobb barátja. A kutyán belül olyan sötét van, hogy nem lehet olvasni."

"A Föld nevű űrhajónak nincsenek utasai. Mindannyian a személyzethez tartozunk." (Marshall McLuhan)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-07-27 13:35
Létrehozva: #-12

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(CoinDealerPro @ 2014-07-27 13:13) *
Értem, köszönöm a választ!
Hogy oldható az meg, hogy pl.: veszek előre 100db posta kész ajánlott borítékot és abba csomagolok itthon kitöltöm a feladóvevényt és úgy adom fel.
Akkor most még ilyenkor külön számlát kérjek vagy a feladóvevényt tegyem el? Gondolom a sima blokk nem jó.
Lehet láma vagyok biggrin.gif bocsi.

Tehát amit akarok: amikor eladtam valamit akkor a vevő elutalja az árát és a posta díját. Eddig oké. Most már a számlát is kitudom tölteni A.M. meg t.sz.postadíj.
Becsomagolom a kis terméket vagy akármit a már megvett ajánlott posta-kész borítékba, kitöltöm a borítékot és a feladóvevényt. Elviszem, feladom és örülök.

De ez az egész, hogy is néz ki? Hol a hiba? Elrakom a számlát, de melyiket és milyet?

Bocsi ha értetlennek tűnök, de kicsit belekuszálódtam.

Ideküldöm az öcsémet, ő KATA-s.

Amúgy nem nagyon jó elmondás alapján ilyenekben döntéseket hozni, mert a felelősség a tiéd. A kérdéseid alapján úgy érzem, így az elején nagyon nem vagy még képben (ez amúgy nem baj, mert aki kezdi, sosem tudja). Ilyen esetben mindenképpen tanácsos lenne egy könyvelőt megkeresni.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
CoinDealerPro
hozzászólás 2014-07-27 13:13
Létrehozva: #-11

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2014-07-26 20:42) *
A postaköltséget is feltünteted a számlán, mint T. sz. postaköltség (tovább számlázott). Így nem a te bevételed. Természetesen a postaszámlákat meg kell őrizned.

Értem, köszönöm a választ!
Hogy oldható az meg, hogy pl.: veszek előre 100db posta kész ajánlott borítékot és abba csomagolok itthon kitöltöm a feladóvevényt és úgy adom fel.
Akkor most még ilyenkor külön számlát kérjek vagy a feladóvevényt tegyem el? Gondolom a sima blokk nem jó.
Lehet láma vagyok biggrin.gif bocsi.

Tehát amit akarok: amikor eladtam valamit akkor a vevő elutalja az árát és a posta díját. Eddig oké. Most már a számlát is kitudom tölteni A.M. meg t.sz.postadíj.
Becsomagolom a kis terméket vagy akármit a már megvett ajánlott posta-kész borítékba, kitöltöm a borítékot és a feladóvevényt. Elviszem, feladom és örülök.

De ez az egész, hogy is néz ki? Hol a hiba? Elrakom a számlát, de melyiket és milyet?

Bocsi ha értetlennek tűnök, de kicsit belekuszálódtam.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-07-26 20:42
Létrehozva: #-10

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(CoinDealerPro @ 2014-07-26 20:15) *
Szép napot!

Főállású egyéni vállalkozóként, Csomagküldő, internetes kiskereskedelem címszó alatt. KATA-s adózás. (alanyi adómentes)
A kérdésem:

Ha én eladok egy terméket pl 1000Ft.- ért, a postaköltség pedig 500Ft.- akkor a vevő utal nekem 1500Ft.-ot.
Na most akkor nekem csak az 1000Ft számít bevételnek, vagy 1500? A posta költsége értelemszerűen elmegy a postán a termék feladása végett.
Tehát az az 500 Ft.- most nekem beleszámít az évi 6 millió forint nettó árbevételbe vagy sem?

Remélem valaki tud egy kis segítséget adni. Vagy ezt csak könyvelő mondhatja meg? Remélem nem.

Kész vagyok ettől a kérdéstől.....

A postaköltséget is feltünteted a számlán, mint T. sz. postaköltség (tovább számlázott). Így nem a te bevételed. Természetesen a postaszámlákat meg kell őrizned.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
CoinDealerPro
hozzászólás 2014-07-26 20:15
Létrehozva: #-9

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Szép napot!

Főállású egyéni vállalkozóként, Csomagküldő, internetes kiskereskedelem címszó alatt. KATA-s adózás. (alanyi adómentes)
A kérdésem:

Ha én eladok egy terméket pl 1000Ft.- ért, a postaköltség pedig 500Ft.- akkor a vevő utal nekem 1500Ft.-ot.
Na most akkor nekem csak az 1000Ft számít bevételnek, vagy 1500? A posta költsége értelemszerűen elmegy a postán a termék feladása végett.
Tehát az az 500 Ft.- most nekem beleszámít az évi 6 millió forint nettó árbevételbe vagy sem?

Remélem valaki tud egy kis segítséget adni. Vagy ezt csak könyvelő mondhatja meg? Remélem nem.

Kész vagyok ettől a kérdéstől.....

A hozzászólást -CoinDealerPro- szerkesztette a következő időpontban: 2014-07-26 20:16

+Quote Post
incepcio
hozzászólás 2014-06-03 12:02
Létrehozva: #-8

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-12-13 13:54
Azonosító: 2 090 175

Érdeklődnék, hogy nem ütközik-e valamilyen Nemzeti Dohány törvénybe, ha dohány terméket (szivart)vásárolok a vaterán? Természetesen csak saját fogyasztásra lenne.
Hallottam olyat, hogy az eladót meg a vevőt is megbüntethetik, mert csak kijelöld Dohányboltok árusíthatnak..

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-05-06 20:06
Létrehozva: #-7

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(nyubocs @ 2014-05-06 13:51) *
Kedves Benz!

Tisztában vagyok vele, hogy a régin ez nem (volt) probléma (Bár attól, hogy egy regisztráció nem üzleti, attól még az eladó lehet az!)
Én sem azt írtam, hogy életbe lépett, hanem, hogy majd.
Az új oldalon levő funkció által megjelenített adatok (név és cím) az nem egyenlő azzal, ami a rendeletben szerepel követelményként. Pontosan ezért említettem a dolgot.
Nem azt mondtam, hogy azonnal változtatni kell, de majd foglalkozni kell(ene) a kérdéssel.
Én elhiszem, hogy a jogi részleg követi a változásokat és betartják az Önökre vonatkozó szabályozást.
Csak az új szabályozás nem Önökre vonatkozik, hanem az eladókra. Azok meg mi lennénk.
A hatóság (NFH) sem Önök ellen fog kifogást emelni (nem a Vatera árul a Vaterán) hanem az eladót fogja megbüntetni. Hiszen a Vatera csak a felületet adja.

Mondom, jogkövető magatartás! Nem az Önöké! Az enyém (meg esetleg a többi eladóé)
Ennyiről szóltak volna a kis hozzászólásaim, sajnálom.

Tisztelt nyubocs!

Értjük egymást, indokolt esetben foglalkozunk majd a problémával.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
nyubocs
hozzászólás 2014-05-06 13:51
Létrehozva: #-6

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-14 20:22
Azonosító: 43 559

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-05-06 13:25) *
Tisztelt nyubocs!
A régi oldalon nem voltak üzleti regisztrációk, így ez ott soha sem volt kérdés. Az új oldalon viszont van erre szolgáló funkció.
Ha valamelyik hatóság kifogást támaszt bármely téren, akkor azt természetesen megvizsgáljuk és indokolt esetben megtesszük a szükséges intézkedéseket. Továbbá jogi részlegünk figyelemmel kíséri a jogi környezet változásait és követjük, betartjuk a ránk vonatkozó mindenkori szabályozást. A rendelet egyébként majd csak június 13-án lép hatályba.
Mindezek alapján jelenleg nincs okunk változtatásra.

Kedves Benz!

Tisztában vagyok vele, hogy a régin ez nem (volt) probléma (Bár attól, hogy egy regisztráció nem üzleti, attól még az eladó lehet az!)
Én sem azt írtam, hogy életbe lépett, hanem, hogy majd.
Az új oldalon levő funkció által megjelenített adatok (név és cím) az nem egyenlő azzal, ami a rendeletben szerepel követelményként. Pontosan ezért említettem a dolgot.
Nem azt mondtam, hogy azonnal változtatni kell, de majd foglalkozni kell(ene) a kérdéssel.
Én elhiszem, hogy a jogi részleg követi a változásokat és betartják az Önökre vonatkozó szabályozást.
Csak az új szabályozás nem Önökre vonatkozik, hanem az eladókra. Azok meg mi lennénk.
A hatóság (NFH) sem Önök ellen fog kifogást emelni (nem a Vatera árul a Vaterán) hanem az eladót fogja megbüntetni. Hiszen a Vatera csak a felületet adja.

Mondom, jogkövető magatartás! Nem az Önöké! Az enyém (meg esetleg a többi eladóé)
Ennyiről szóltak volna a kis hozzászólásaim, sajnálom.

--------------------
All I wanna do Is trade this life for something new Holding on to what I haven't got!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-05-06 13:25
Létrehozva: #-5

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(nyubocs @ 2014-05-06 11:24) *
Kedves Benz!
Általában jogi kérdésekkel azzal szoktam kezdeni, hogy először azzal konzultálok, akit Ön is javasolt.
Az "álláspontját" értem, viszont a jogi szakember (netjogász) korábban is azt mondta amit én, az eladói adatokkal kapcsolatban, bár a dolog korábban törvényileg nem volt teljesen egyértelmű, azaz lehetett többféleképp is értelmezni.
Ez a rendelet viszont elég konkrét szabályokat szab a feltüntetendő adatokkal kapcsolatban (szintén konzultáltam jogásszal), tehát a Vatera jogászainak az állásfoglalására is szükség lesz szerintem. (mindegy, majd kiderül, hogy mi lesz az, ha lesz, de nem lesz megkerülhető a kérdés)
Mielőtt még a pokolra kivánna, fontosnak tartom megjegyezni, hogy az értékesítés szempontjából a dolog számomra nem létkérdés. Van viszont egy Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság nevezetű szervezet nálunk és nem ötezer forintos bírságokkal szoktak dobálózni, még kezdésnek sem. Azaz az egyetlen dolog, ami számomra fontos, az a jogkövető magatartás.

Tisztelt nyubocs!

A régi oldalon nem voltak üzleti regisztrációk, így ez ott soha sem volt kérdés. Az új oldalon viszont van erre szolgáló funkció.
Ha valamelyik hatóság kifogást támaszt bármely téren, akkor azt természetesen megvizsgáljuk és indokolt esetben megtesszük a szükséges intézkedéseket. Továbbá jogi részlegünk figyelemmel kíséri a jogi környezet változásait és követjük, betartjuk a ránk vonatkozó mindenkori szabályozást. A rendelet egyébként majd csak június 13-án lép hatályba.

Mindezek alapján jelenleg nincs okunk változtatásra.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
nyubocs
hozzászólás 2014-05-06 11:24
Létrehozva: #-4

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-05-06 10:42) *
Tisztelt nyubocs!

Laikusként jogi kérdésekről általában nincs álláspontom, vagy ha van, akkor azt megtartom magamnak.
A kérdéssel forduljon jogvégzett szakemberhez.

Kedves Benz!
Általában jogi kérdésekkel azzal szoktam kezdeni, hogy először azzal konzultálok, akit Ön is javasolt.
Az "álláspontját" értem, viszont a jogi szakember (netjogász) korábban is azt mondta amit én, az eladói adatokkal kapcsolatban, bár a dolog korábban törvényileg nem volt teljesen egyértelmű, azaz lehetett többféleképp is értelmezni.
Ez a rendelet viszont elég konkrét szabályokat szab a feltüntetendő adatokkal kapcsolatban (szintén konzultáltam jogásszal), tehát a Vatera jogászainak az állásfoglalására is szükség lesz szerintem. (mindegy, majd kiderül, hogy mi lesz az, ha lesz, de nem lesz megkerülhető a kérdés)
Mielőtt még a pokolra kivánna, fontosnak tartom megjegyezni, hogy az értékesítés szempontjából a dolog számomra nem létkérdés. Van viszont egy Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság nevezetű szervezet nálunk és nem ötezer forintos bírságokkal szoktak dobálózni, még kezdésnek sem. Azaz az egyetlen dolog, ami számomra fontos, az a jogkövető magatartás.

A hozzászólást -nyubocs- szerkesztette a következő időpontban: 2014-05-06 11:28

--------------------
All I wanna do Is trade this life for something new Holding on to what I haven't got!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-05-06 10:42
Létrehozva: #-3

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(nyubocs @ 2014-05-06 08:51) *
Az új PTK mellett most lép majd életbe a 45/2014. Korm. rendelet, az abban lévő dolgokat érdemes igen alaposan átböngészni.

Kedves Benz!
Tudja, hogy nekem régi mániám itt, úgyhogy kiváncsi lennék az Ön (vagy a jogász) kollegák álláspontjára a rendelet 11§. 1.b-c pontjáról.

Tisztelt nyubocs!

Laikusként jogi kérdésekről általában nincs álláspontom, vagy ha van, akkor azt megtartom magamnak.
A kérdéssel forduljon jogvégzett szakemberhez.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
nyubocs
hozzászólás 2014-05-06 08:51
Létrehozva: #-2

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Az új PTK mellett most lép majd életbe a 45/2014. Korm. rendelet, az abban lévő dolgokat érdemes igen alaposan átböngészni.

Kedves Benz!
Tudja, hogy nekem régi mániám itt, úgyhogy kiváncsi lennék az Ön (vagy a jogász) kollegák álláspontjára a rendelet 11§. 1.b-c pontjáról.

A hozzászólást -nyubocs- szerkesztette a következő időpontban: 2014-05-06 08:56

--------------------

+Quote Post
Aramir75
hozzászólás 2014-05-03 15:12
Létrehozva: #-1

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-09-05 15:44
Azonosító: 2 074 325

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-04-16 16:49) *
Adózási segédlet Vaterás eladóknak:
http://www.vatera.hu/adozas/

Azt írják, a számlázási adatoknál megtalálom, hogy mennyit árultam, pontosan hol? Mert nem találom.

+Quote Post
Hathor14
hozzászólás 2014-04-17 07:30
Létrehozva: #0

Queen of Heaven

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-06-10 06:38
Innen: Budapest
Azonosító: 1 524 248

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-04-16 16:49) *
Adózási segédlet Vaterás eladóknak:
http://www.vatera.hu/adozas/

Köszönjük szépen smile.gif

--------------------
Ami egész, az nem tökéletes, hanem teljes.

+Quote Post

82 Oldal V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-10-01 12:11