IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

82 Oldal V  « < 57 58 59 60 61 > »   
Reply to this topicStart new topic
> E-kereskedelem Kezdőknek és Haladóknak, Tippek - tudnivalók - tapasztalatcsere
98tomcsa
hozzászólás 2011-01-19 09:27
Létrehozva: #1161

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-22 17:28
Azonosító: 310 714

IDÉZET(mucus42 @ 2011-01-19 05:12) *
Szia!

Én úgy tudom, hogy az egyszemélyes Kft-nél a kezdés pillanatától fogva kötelező a könyvvizsgáló. Amit te írtál az a 2-3 vagy több személyes Kft-re vonatkozik.

2 éve él már ez az általános szabály. Sőt azoknál a részvénytársaságoknál akik nem érik el a két értékhatárt szintén nem kötelező 2008.01.01-től a könyvvizsgálat.
Go to the top of the page

+Quote Post
mucus42
hozzászólás 2011-01-19 06:12
Létrehozva: #1162

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:47
Innen: Budapest
Azonosító: 18

IDÉZET(98tomcsa @ 2011-01-18 19:53) *
Igazán nincs mit!
De mindenképpen azt tanácsolom, hogy a könyveléssel és egyéb adózással, adatszolgáltatással kapcsolatos kérdéseidet a könyvelőddel beszéld meg, mert innen sokszor eléggé laikus, félrevezető információt is kaphatsz e téren.

Szia!

Én úgy tudom, hogy az egyszemélyes Kft-nél a kezdés pillanatától fogva kötelező a könyvvizsgáló. Amit te írtál az a 2-3 vagy több személyes Kft-re vonatkozik.

+Quote Post
98tomcsa
hozzászólás 2011-01-18 20:53
Létrehozva: #1163

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(lereva @ 2011-01-18 19:29) *
Köszönöm a hozzászólást és szívesen veszek minden figyelemfelkeltő információt, amely az egyszemélyes Kft.-vel kapcsolatos a vaterázáson.

Üdvözlettel lereva

Igazán nincs mit!
De mindenképpen azt tanácsolom, hogy a könyveléssel és egyéb adózással, adatszolgáltatással kapcsolatos kérdéseidet a könyvelőddel beszéld meg, mert innen sokszor eléggé laikus, félrevezető információt is kaphatsz e téren.

+Quote Post
lereva
hozzászólás 2011-01-18 20:26
Létrehozva: #1164

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-11-18 16:31
Azonosító: 1 409 927

IDÉZET(Sprinkler1 @ 2011-01-18 07:45) *
Kedves lereva!

Köszönöm megtisztelő bizalmát, igyekszem alapos válaszokat adni Önnek.
...

Kedves Sprinkler1!

Először köszönöm, hogy válaszolt a kérdéseimre. Másodszor köszönöm az időt, amit rám szánt. Harmadszor a sok mindenre kiterjedő útmutatásokat, tapasztalatainak részletes, őszinte megosztását. Igyekszem figyelembe venni és beépíteni az "üzletelésbe" a sok jó tanácsot, amiért nagyon hálás vagyok. Szívesen és köszönettel veszem további információt.
Üdvözlettel lereva

IDÉZET(98tomcsa @ 2011-01-18 13:22) *
Én is elnézést kérek, hogy beleszólok, de lehet, hogy örülne, ha könyvizsgálót kellene alkalmaznia, de mivel gyanítom, hogy a netto árbevétele nem éri el a száz millát, valamint azt is csak sejtem, hogy nem foglalkoztat több, mint 50 főt, így valószínüleg megspórolhatja a könyvizsgálóra félretett pénzt, mivel neki nem kötelező.

Köszönöm a hozzászólást és szívesen veszek minden figyelemfelkeltő információt, amely az egyszemélyes Kft.-vel kapcsolatos a vaterázáson.

Üdvözlettel lereva

IDÉZET(mucus42 @ 2011-01-18 11:02) *
Bocs, hogy bele vau-vau.
Az egyszemélyes Kft. azért nem jó, mert az első perctől kezdve könyvvizsgáló köteles. (Nem két forintba kerül).

Köszönöm a "belevauzást"! Szívesen veszek minden figyelemfelkeltő információt, amely az egyszemélyes Kft.-vel kapcsolatos a vaterázáson.

Üdvözlettel lereva

+Quote Post
98tomcsa
hozzászólás 2011-01-18 14:22
Létrehozva: #1165

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Bocs, hogy bele vau-vau.
Az egyszemélyes Kft. azért nem jó, mert az első perctől kezdve könyvvizsgáló köteles. (Nem két forintba kerül).

Én is elnézést kérek, hogy beleszólok, de lehet, hogy örülne, ha könyvizsgálót kellene alkalmaznia, de mivel gyanítom, hogy a netto árbevétele nem éri el a száz millát, valamint azt is csak sejtem, hogy nem foglalkoztat több, mint 50 főt, így valószínüleg megspórolhatja a könyvizsgálóra félretett pénzt, mivel neki nem kötelező.

+Quote Post
Sprinkler1
hozzászólás 2011-01-18 13:33
Létrehozva: #1166

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-07-17 12:23
Innen: Káosz birodalom
Azonosító: 171 419

Bocs, hogy bele vau-vau.

Ohhh igen-igen!!!!!!
Köszike! thank_you.gif

--------------------
"Lemondtam a sexről, az italról és a hazardírozásról! Ez volt életem legszörnyűbb negyedórája"

+Quote Post
mucus42
hozzászólás 2011-01-18 12:02
Létrehozva: #1167

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:47
Innen: Budapest
Azonosító: 18

Bocs, hogy bele vau-vau.

+Quote Post
Sprinkler1
hozzászólás 2011-01-18 08:45
Létrehozva: #1168

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(lereva @ 2011-01-17 21:21) *
Kedves Sprinkler1!

Egy kedves Vaterás partner segítségével jutottam el Önhöz és Vaterás tapasztalatairól szeretném "faggatni".
Mi a véleménye Önnek milyen feltételek mellett működhet egy egyszemélyes kft. a vaterán, mint főfoglalkozás?
Az aukciózással kapcsolatban is szeretnék kérdést feltenni, mert látom, hogy ez a Vaterázás pszichológiai alapon működik, amellett, hogy természetesen elsődleges a vásárlási szándék, valamint az anyagi háttér. Nem tudom magam kiismerni abban, hogy 1 forintról vagy kikiáltási árról vagy fix, villám áron tegyek fel terméket.
Böngészésem során néha afelé hajlok, hogy lehet mindent 1 forinttal kellene indítanom, amikor ez sikertelenné válik, akkor a kikiáltási árat próbálom stb.. lehet bennem van a hiba, hogy nem vagyok kitartó, vagy még nem szereztem elég tapasztalatot ahhoz, hogy hogyan is csináljam folyamatosan ezt a piacozást. Kérem írja meg erről a véleményét és a saját tapasztalatát. Megköszönöm
Mint vállalkozónak az APEH irányába milyen kötelezettséggel tartozunk? (számla? és egyéb?)

Válaszát előre is köszönöm és minden jó tanácsát, amivel szolgálni tud.

Kedves lereva!

Köszönöm megtisztelő bizalmát, igyekszem alapos válaszokat adni Önnek.

Szintén Kft-m van, igaz, több személyes. Ezen belül nagykereskedésem. A vaterázás és a vaterán trörténő értékesítés bár óriási szenvedély számomra, de csak egy kisebb része bevételi forrásomnak. Szerény jövedelmet, sok munkával és kitartással biztosan eredményez majd a közeljövőben Önnek is.Egy egyszerű regisztrációval kezdődött, néhány feltöltött babaruhával és idáig fajultak a dolgok.:-)
Szeretek itt lenni nagyon, szeretek itt árulni nagyon! De majd megtapasztalja....

Pár pontban összefoglalnám, hogy saját tapasztalataim szerint mik a legfontosabbak az eladáshoz:

1. Türelem, kitartás- a vevők csak apránként kezdenek el csorogni, fokozatosan fog felépülni a vevőköre.
2. Tökéletes fotó- a ruha legyen szépen kiterítve,kivasalva
3. Korrekt és pontos termékleírás. Túlragozni sem kell, valahogy úgy adja meg a leírást, hogyha Ön nézegetné az adott terméket, vajon milyen kérdéseket tenne fel az eladónak?
4. Ruhánál nem szeretik a gagyit, márkátlant,a rossz minőséget. Itt gyakorlatilag csak a krém-extra és talán az első osztály adható el egy ügyes termékleírással.
5. Legyen mindig elérhető, válaszoljon a feltett kérdésekre a leghamarabb! A leghülyébb kérdésekre is. rolleyes.gif

Javaslom még Önnek, hogy alakítsa ki saját arculatát.Nézzen körül a termékleírásoknál, és kísérletezzen! Eleinte minden macerás és nyögvenyelős lesz, de meglátja,ahogy rutinosabbá válik úgy lesz minden egyre könnyebb.
Nem tudom gyermek vagy/és felnőttruhát szeretne-e feltölteni, mindegyiknek más arculatra és leírási stílusra van szüksége.

1 ft-os aukciót figyelemfelkeltő hatása miatt szoktam kitenni. Illetve reklámnak sem rossz.De 1 ft-os terméket érdemes kiemeleni és sajnos benne van a pakliban,hogy valóban 1 ft-on fog elmenni...
Az alábbiak szerint ez kiküszöbölhető: ne tegyen fel kisméretet sem túl nagyot 1 ft-ért. A legvalószínűbben a 92-98-104-110-116-os méretekre licitálnak a legjobban, pláne ha az Dora babás vagy Fifikés,esetleg Next márka, stb....
Este indítok aukciókat, nézzen körül nálam bátran, hogy vannak kiemelve a márkanevek stb....

Ne adjon meg túl olcsó árakat, furcsa talán amit most írok, de amióta "vastagabb" ceruzával árazok azóta úgy viszik a termékeimet,mint a cukrot.
Ne tegyen minimálárat, ha teheti, azt nem szeretik a vevők.
Sokan az utolsó 1 percben licitálnak, nem kell megijedni,hogy nem jól alakulnak első ránézésre a dolgok.
A licitlépcső legyen olyan összeg, amire azt mondják, na jóóóó ennyivel több még belefér (50-100 Ft)

Itt is vannak "fizetésnapok" legjobban hó elején licitálnak 15-ig kb. Utána is csurran-cseppen, de kihúzzák a kifizetést különböző indokokkal (95%-ban) hó elejéig. Nem akarom elrettenteni, de lesznek ilyenek.

Alkudozás: természetesen lehet, de tudni kell nemet is mondani! Nyugodtan mondjon nemleges választ egy gyönyörű, márkás, vagy figurás termék áralkujára, ha azt inkorrektnek érzi. Ne aggódjon, jön rá másik vevő, pláne ha látják,hogy a terméklapra kérdés érkezett és érdeklődtek az áruja iránt.

Írja ki a terméklapra a tiltásokat, fontos információkat! Pl: mennyi időt vár a kifizetésre....

Piszkos anyagiak: igen, eleinte nem a bevételi oldalra fog elbillenni a mérleg nyelve. Legyen kitartó!!!Gondoljon bele, Ön idejön, hiába szépek és jók a ruhái ki kell egy un. bizalmat építenie.Ezt az értékelésekkel érheti el.
Minél több a pozitívja, annál látogatottabb lesz, az elégedett ügyfélnél pedig nincs is jobb reklám a világon!

Itt jutalékot fog fizetni a vatera felé, annak számláját le tudja innen is tölteni majd a könyvelőnek.A számlát arról az összegről kell kiállítani a vevő felé, amekkora összeget befizetett a számlájára.
Ez az összeg a termék ára+postaköltség lesz.
Ezt a számlát minden esetben el kell küldenie a vevő részére, csomagolja a ruha mellé.

Most hirtelen több nem jut eszembe, bocsánat, ha néha túl zagyva a leírás. Kérem olvasgasson még itt a fórumon vissza, sok-sok hasznos információt talál még!
Ha kérdése van, tegye fel nyugodtan, igyekszem válaszolni! Elnézést ha lassú lesz a reakcióm, de néha dolgozom is közben.

Üdvözlettel
Sprinkler1

--------------------
"Lemondtam a sexről, az italról és a hazardírozásról! Ez volt életem legszörnyűbb negyedórája"

+Quote Post
lereva
hozzászólás 2011-01-17 22:21
Létrehozva: #1169

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-11-18 16:31
Azonosító: 1 409 927

IDÉZET(Sprinkler1 @ 2011-01-17 21:09) *
Ahhhhhhhhhh................ wub.gif wub.gif

Igyexem lenni és válaszolni, de az ÚR mondá nékem: asszony!add vissza a laptopot!Hát most vacsizik,hát írok addig.

Miben lehetek segítségetekre amúgy?Én egyszerű földi halandó...

Kedves Sprinkler1!

Egy kedves Vaterás partner segítségével jutottam el Önhöz és Vaterás tapasztalatairól szeretném "faggatni".
Mi a véleménye Önnek milyen feltételek mellett működhet egy egyszemélyes kft. a vaterán, mint főfoglalkozás?
Az aukciózással kapcsolatban is szeretnék kérdést feltenni, mert látom, hogy ez a Vaterázás pszichológiai alapon működik, amellett, hogy természetesen elsődleges a vásárlási szándék, valamint az anyagi háttér. Nem tudom magam kiismerni abban, hogy 1 forintról vagy kikiáltási árról vagy fix, villám áron tegyek fel terméket.
Böngészésem során néha afelé hajlok, hogy lehet mindent 1 forinttal kellene indítanom, amikor ez sikertelenné válik, akkor a kikiáltási árat próbálom stb.. lehet bennem van a hiba, hogy nem vagyok kitartó, vagy még nem szereztem elég tapasztalatot ahhoz, hogy hogyan is csináljam folyamatosan ezt a piacozást. Kérem írja meg erről a véleményét és a saját tapasztalatát. Megköszönöm
Mint vállalkozónak az APEH irányába milyen kötelezettséggel tartozunk? (számla? és egyéb?)

Válaszát előre is köszönöm és minden jó tanácsát, amivel szolgálni tud.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-01-17 22:15
Létrehozva: #1170

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Sprinkler1 @ 2011-01-17 21:09) *

Igyexem lenni és válaszolni, de az ÚR mondá nékem: asszony!add vissza a laptopot!Hát most vacsizik,hát írok addig.

A szakmai tudásodra lenne szükség, hátha tudsz segíteni neki, te menő is vagy, kedves is vagy, segítőkész is, na és ruhás. smile.gif
Szóval te vagy az ideális segítő jobb. Mondtam neki, itt keressen, majd jön gondolom, szimpatikus hölgy. smile.gif

Ő az:
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=1440714

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2011-01-17 22:16

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Sprinkler1
hozzászólás 2011-01-17 22:09
Létrehozva: #1171

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2011-01-17 20:39) *
Sprinkler kedvesem, merre jársz?
Van egy kedves vevőm, aki elad is, és a segítségedet kívánja, mert bölcsességed és rutinod kikezdhetetlen, na és ő is ruhás. smile.gif

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-01-17 21:39
Létrehozva: #1172

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Sprinkler kedvesem, merre jársz?
Van egy kedves vevőm, aki elad is, és a segítségedet kívánja, mert bölcsességed és rutinod kikezdhetetlen, na és ő is ruhás. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-01-12 06:18
Létrehozva: #1173

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Aramir_1975 @ 2011-01-12 01:54) *
Én az ilyet simán stornózom, inkább, mint hogy a NAV problémázzon valamin. Egyébként rákeresve ezt találtam:
"A kézi kitöltésű számla javítása akkor szabályszerű, ha az egy vonallal áthúzott hibás adat is olvasható, fölé a javított adatot szintén olvashatóan írták oda, a javítást pedig az arra jogosult aláírta és a javítás dátumát feltüntette."

www.vgfszaklap.hu/cikkek.php?id=352

Köszönöm Aramir. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Aramir_1975
hozzászólás 2011-01-12 02:54
Létrehozva: #1174

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-30 04:37
Azonosító: 1 417 728

IDÉZET(zejopy @ 2011-01-11 21:36) *
Jaj, Tomcsa!! Tudod mit akarok kérdezni? Sőt tulajdonképpen bárkitől, aki tudja, de te biztosan. Ha a számlán hibázik az ember, akkor hogyan kell javítani? Mint a suliban a naplót? Mert most úgy csináltam. Áthúztam, megcsillagoztam, a szélére odaírtam, hogy * jav. név, hely, dátum, aláírás, pecsét. Mert a naplót így kell. Asszem az idén az enyémben egy hiba sincs még. Iszonyat macerás. biggrin.gif

Én az ilyet simán stornózom, inkább, mint hogy a NAV problémázzon valamin. Egyébként rákeresve ezt találtam:
"A kézi kitöltésű számla javítása akkor szabályszerű, ha az egy vonallal áthúzott hibás adat is olvasható, fölé a javított adatot szintén olvashatóan írták oda, a javítást pedig az arra jogosult aláírta és a javítás dátumát feltüntette."

www.vgfszaklap.hu/cikkek.php?id=352

A hozzászólást -Aramir_1975- szerkesztette a következő időpontban: 2011-01-12 02:54

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-01-11 22:36
Létrehozva: #1175

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Jaj, Tomcsa!! Tudod mit akarok kérdezni? Sőt tulajdonképpen bárkitől, aki tudja, de te biztosan. Ha a számlán hibázik az ember, akkor hogyan kell javítani? Mint a suliban a naplót? Mert most úgy csináltam. Áthúztam, megcsillagoztam, a szélére odaírtam, hogy * jav. név, hely, dátum, aláírás, pecsét. Mert a naplót így kell. Asszem az idén az enyémben egy hiba sincs még. Iszonyat macerás. biggrin.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Mimike1
hozzászólás 2011-01-10 19:48
Létrehozva: #1176

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-08-02 13:25
Azonosító: 18 492

Sziasztok!
Hát valószínű,hogy nem ideillő,de lenne egy kérdésem.
Vállalkozó szeretnék lenni ,mi kell hozzá?Állítólag már nem az önkormányzaton kell igényelni.
Köszi előre is! thank_you.gif
Ha nem ide illik akkor töröljétek not_i.gif

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-01-09 18:39
Létrehozva: #1177

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(Apex89 @ 2011-01-09 16:13) *
üdv! most szeretnék vaterán eladásokkal foglalkozni. ha felteszek egy terméket eladásra akkor ugye fizetekérte 10-20 forint körül ha csak simán felrakom.
ha elviszik a terméket akkor azután kell %-ot fizetnem a vaterának, ha igen akkor mennyit? pl egy 10000ft-os telefon után mennyit kell fizetni?
kerestem ezt a szabályzatban de nem találtam meg. előre is köszi a segítséget!

Tisztelt Apex89!

A Vatera Piactér használatának díjai: http://www.vatera.hu/info/dijtablazat

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Apex89
hozzászólás 2011-01-09 17:13
Létrehozva: #1178

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2011-01-09 17:09
Azonosító: 1 419 400

üdv! most szeretnék vaterán eladásokkal foglalkozni. ha felteszek egy terméket eladásra akkor ugye fizetekérte 10-20 forint körül ha csak simán felrakom.
ha elviszik a terméket akkor azután kell %-ot fizetnem a vaterának, ha igen akkor mennyit? pl egy 10000ft-os telefon után mennyit kell fizetni?
kerestem ezt a szabályzatban de nem találtam meg. előre is köszi a segítséget!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-12-23 20:14
Létrehozva: #1179

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Legofej @ 2010-12-23 18:55) *
Na fogadjunk, hogy nem kell laugh1.gif Különben hogy lenne ugyanaz a telefonszám megadva az üzleti és az privát nevemnél?

Különös, mert a másik profilomnál, mikor kérdeztem, azt mondta Benz, hogy nem lehet.
Viszont akkor megpróbálom én is összehozni őket.

Igazad volt, köszönöm. smile.gif Megtettem. Ez nagyban leegyszerűsíti a dolgomat.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2010-12-23 20:18

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Legofej
hozzászólás 2010-12-23 19:55
Létrehozva: #1180

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-01-03 13:29
Azonosító: 385 894

IDÉZET(zejopy @ 2010-12-23 18:28) *
thank_you.gif Valóban, abban igazad van, hogy nem kell az sms-t beküldeni, viszont sajnos kell másik telefon. smile.gif

Na fogadjunk, hogy nem kell laugh1.gif Különben hogy lenne ugyanaz a telefonszám megadva az üzleti és az privát nevemnél?

A hozzászólást -Legofej- szerkesztette a következő időpontban: 2010-12-23 19:58

+Quote Post

82 Oldal V  « < 57 58 59 60 61 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-05-25 11:29