IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

86 Oldal V  « < 57 58 59 60 61 > »   
Reply to this topicStart new topic
> E-kereskedelem Kezdőknek és Haladóknak, Tippek - tudnivalók - tapasztalatcsere
mucus42
hozzászólás 2011-03-03 22:34
Létrehozva: #1161

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:47
Innen: Budapest
Azonosító: 18

IDÉZET(zejopy @ 2011-03-03 19:52) *
Szóval akkor ugye nem baj, ha én nyomok?
Így is, úgy is nyomni fogok. biggrin.gif

Nyomjál nyugodtan. De én nem írok, majd kiadjuk alvállalkozónak mosking.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-03-03 20:52
Létrehozva: #1162

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(98tomcsa @ 2011-03-03 19:45) *
A hangsúly az általában van, mivel mindketten tudjuk, hogy nem vonatkoznak rá a számlázási szabályok és semmilyen tartalmi előírása sincs, így bárhogy kinézhet!

Szóval akkor ugye nem baj, ha én nyomok?
Így is, úgy is nyomni fogok. biggrin.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
98tomcsa
hozzászólás 2011-03-03 20:45
Létrehozva: #1163

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-22 17:28
Azonosító: 310 714

IDÉZET(mucus42 @ 2011-03-03 18:29) *
Bár a pro forma vagy díjbekérő néven kiállított bizonylat külalakban és tartalomban is nagyon hasonlít a számlához, valójában nem számla, ezért elszámolásra, ÁFA visszaigénylésre nem alkalmas!

Tartalmi különbségek általában a számlához képest:
- nincs rajta ÁFA kulcsonként bontás (hiszen ÁFA elszámolásra nem alkalmas)
- nincs teljesítés dátuma, csak kiállítás kelte, és fizetési határidő
- számlaszám helyett sorszáma van

A hangsúly az általában van, mivel mindketten tudjuk, hogy nem vonatkoznak rá a számlázási szabályok és semmilyen tartalmi előírása sincs, így bárhogy kinézhet!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-03-03 20:43
Létrehozva: #1164

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Aramir @ 2011-03-03 19:30) *
Üdv!
Én egy bélyegzőt nyomok csak rá, a vállalkozásom bélyegzőjét, azon név, telephely, adószám, nyilvántartási szám van. Zejopy nyomkodott még más bélyegzőt is, de most beszéltük meg, hogy feleslegesen  laugh.gif

Nem feleslegesen. Csupán lehet kézzel is írni ezt a szöveget, de nem vagyok én íródeák. tongue.gif
Feleslegesen aggódtam a jól bevált szokásom miatt. Szóval én nyomkodom ezentúl is. laugh.gif
Mucus meg ráírja, hogy pénzügyi teljesítést nem igényel. Na ezt is lehetne pecsét formájában egyébként. (Hiába, már a suliban is túl sokat írok, ha lehet mentesítem magamat.)

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2011-03-03 20:30
Létrehozva: #1165

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:15
Azonosító: 73

IDÉZET(lereva @ 2011-03-03 19:17) *
Üdvözlöm Önöket!

Érdeklődéssel olvastam végig diskurzusukat, sokat tanultam belőle, de ugyan abban a cipőben járok, hogy egyértelműen senki nem tud pontos választ adni a hivatalos szerveknél.
Kérdésem: mit kell végül is tartalmazni annak a bélyegzőnek, amit az átutalásos számlára rányomunk?
Várom jelentkezésüket.
Köszönettel!

Üdv!

Én egy bélyegzőt nyomok csak rá, a vállalkozásom bélyegzőjét, azon név, telephely, adószám, nyilvántartási szám van. Zejopy nyomkodott még más bélyegzőt is, de most beszéltük meg, hogy feleslegesen  laugh.gif

+Quote Post
lereva
hozzászólás 2011-03-03 20:17
Létrehozva: #1166

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-11-18 16:31
Azonosító: 1 409 927

Üdvözlöm Önöket!

Érdeklődéssel olvastam végig diskurzusukat, sokat tanultam belőle, de ugyan abban a cipőben járok, hogy egyértelműen senki nem tud pontos választ adni a hivatalos szerveknél.
Kérdésem: mit kell végül is tartalmazni annak a bélyegzőnek, amit az átutalásos számlára rányomunk?
Várom jelentkezésüket.
Köszönettel!

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2011-03-03 20:16
Létrehozva: #1167

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2011-03-03 18:33) *
100000 alatt nem kell kiállítani. Mivel nincs kötelező formája, ezért az a mail simán megfelel, amit a vevődnek írsz.
Sajnos, én még egyszerre 100 ezer fölött nem adtam el, de az biztos, hogy most már ezt is tudom, tehát, ha véletlenül előfordul, akkor majd gondolkodom a megoldáson.
Aki ezt mondta nekem, az eddig nem tévedett ezekben az ügyekben, mert könyvelőirodában könyveltet, és bármi van, nem gondolkodnak, hanem megkeresik az oda vonatkozó törvényt.
Külföldre ha árulsz, akkor nem lehetsz ÁFA mentes, jól emlékszel. smile.gif
Jó ez a topik. smile.gif

Nem látok esélyt arra, hogy 100 ezres vevőm legyen  laugh1.gif Estleg később, amikor egy egy kiló kenyér már 5000 Ft lesz, de azt talán mégse... 

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-03-03 19:33
Létrehozva: #1168

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Aramir @ 2011-03-03 18:21) *
Aha, és szoktál ilyet kiállítani a vevődnek? Mert én nem, az email, amit küldöm a vevőknek meg kétlem, hogy az lenne.
A könyvelőnél én csak annak jártam utánnak, hogy egy netes vásárlás megfelel-e az adás-vételi szabályoknak és miket kell kinyomtatnom, mert az le van írva, hogy miket kell tartalmazzon. Én sem árulok külföldre, közösségi számlaszám kellene, meg csak megbonyolítaná a dolgokat, ha jól emlékszem nem lehetek áfamentes sem, de lehet most hülyeséget írtam, mert régen volt.

100000 alatt nem kell kiállítani. Mivel nincs kötelező formája, ezért az a mail simán megfelel, amit a vevődnek írsz.
Sajnos, én még egyszerre 100 ezer fölött nem adtam el, de az biztos, hogy most már ezt is tudom, tehát, ha véletlenül előfordul, akkor majd gondolkodom a megoldáson.
Aki ezt mondta nekem, az eddig nem tévedett ezekben az ügyekben, mert könyvelőirodában könyveltet, és bármi van, nem gondolkodnak, hanem megkeresik az oda vonatkozó törvényt.
Külföldre ha árulsz, akkor nem lehetsz ÁFA mentes, jól emlékszel. smile.gif
Jó ez a topik. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
mucus42
hozzászólás 2011-03-03 19:29
Létrehozva: #1169

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:47
Innen: Budapest
Azonosító: 18

IDÉZET(zejopy @ 2011-03-03 16:47) *
Na ezt még megmutatom a témában. smile.gif
h ttp://www.naturasoft.hu/proforma-dijbekero-szamla.php

Bár a pro forma vagy díjbekérő néven kiállított bizonylat külalakban és tartalomban is nagyon hasonlít a számlához, valójában nem számla, ezért elszámolásra, ÁFA visszaigénylésre nem alkalmas!

Tartalmi különbségek általában a számlához képest:
- nincs rajta ÁFA kulcsonként bontás (hiszen ÁFA elszámolásra nem alkalmas)
- nincs teljesítés dátuma, csak kiállítás kelte, és fizetési határidő
- számlaszám helyett sorszáma van

Erről van szó! Nem hiszem - ahogy Aramir is írta - hogy valaki állít ki ilyent és elküldi a vevőnek mielőtt az utalna.

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2011-03-03 19:21
Létrehozva: #1170

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2011-03-03 16:47) *

Aha, és szoktál ilyet kiállítani a vevődnek? Mert én nem, az email, amit küldöm a vevőknek meg kétlem, hogy az lenne.

A könyvelőnél én csak annak jártam utánnak, hogy egy netes vásárlás megfelel-e az adás-vételi szabályoknak és miket kell kinyomtatnom, mert az le van írva, hogy miket kell tartalmazzon. Én sem árulok külföldre, közösségi számlaszám kellene, meg csak megbonyolítaná a dolgokat, ha jól emlékszem nem lehetek áfamentes sem, de lehet most hülyeséget írtam, mert régen volt.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-03-03 17:47
Létrehozva: #1171

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Aramir @ 2011-03-03 13:36) *
Erről ezt találtam:
"Mivel a jövedelem-(nyereség-)minimum helyes összegének a bizonyítása az adózó kötelezettsége, nem kifogásolható, ha a számlán – a Számv. tv. 3. § (4) bekezdésének 1. pontjában foglaltakkal összhangban – az egyéni vállalkozó feltünteti, hogy eladott közvetített szolgáltatásról van szó, vagy külön nyilvántartást vezet az eladott közvetített szolgáltatások összegéről."
A vagy szót én emeltem ki, nekem ebből az jön le, hogy nem kötelező ráírnom a számlára, hogy közvetített szolgáltatást tartalmaz, a nyilvántartást meg szerintem a könyvelőm intézi a bevitt postás számlák alapján, ezért nem is szólt, hogy nem oké valami.
www.apeh.hu/adoinfo/szja/kozvszolg080317.html

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-03-03 16:14
Létrehozva: #1172

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(98tomcsa @ 2011-03-03 15:11) *
Teljesen igazad van, hisz' ezért fizeted! good2.gif
Én mondjuk szándékosan nem szóltam bele a múltkori csevegésbe, amikor a felhasználó folyamatosan adózási és könyvelési tanácsokat, véleményeket kért, mert előtte közölte, hogy már meg van a könyvelője is. Akkor tessék kérdezni tőle, hisz' a pénzéért dolgozzon meg. mad.gif
Mert mindenkinek felmerülhet bármi kérdése, amiben bizonytalan és esetleg nem akar minden csip-csup üggyel a könyvelőhöz rohangálni, de azért szerintem nem itt kell egy teljes szakirodalmat kikérdezni.

Ráadásul mi tévedhetünk is. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
98tomcsa
hozzászólás 2011-03-03 16:11
Létrehozva: #1173

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2011-03-03 14:56) *
Szóljatok, ha nincs igazam! unsure.gif

Teljesen igazad van, hisz' ezért fizeted! good2.gif
Én mondjuk szándékosan nem szóltam bele a múltkori csevegésbe, amikor a felhasználó folyamatosan adózási és könyvelési tanácsokat, véleményeket kért, mert előtte közölte, hogy már meg van a könyvelője is. Akkor tessék kérdezni tőle, hisz' a pénzéért dolgozzon meg. mad.gif
Mert mindenkinek felmerülhet bármi kérdése, amiben bizonytalan és esetleg nem akar minden csip-csup üggyel a könyvelőhöz rohangálni, de azért szerintem nem itt kell egy teljes szakirodalmat kikérdezni.

IDÉZET(Aramir_1975 @ 2011-03-03 14:49) *
az állásfoglalásban leírt dolgoknak utánnanéztem neten (jogszabályok, adás-vételi szerződések),

De legalább amint láttom te korrekt helyeken nézel utána a konkrét törvényeknek és nem pedig valami baba-mama szobában. good2.gif

A hozzászólást -98tomcsa- szerkesztette a következő időpontban: 2011-03-03 16:16

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-03-03 15:56
Létrehozva: #1174

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Aramir_1975 @ 2011-03-03 14:49) *
Az enyémnek az a mentsége, hogy én vagyok az egyetlen ilyen ügyfelük, aki neten kereskedik. Kb tudták, hogy mit hogyan, csak pl foglama sem volt, hogy mi az a paypal meg az *** vagy éppen a Vatera, aztán vittem pár példanyomtatványt, kért egy állásfoglalást az apehtől, az állásfoglalásban leírt dolgoknak utánnanéztem neten (jogszabályok, adás-vételi szerződések), ezt megbeszéltük, majd csak ezután lettem vállalkozó. Az utánnam jövőknek legalább könnyebb lesz nála rolleyes.gif

Az enyémnek is én vagyok az egyetlen ilyenje. Mondjuk én nem árulok külföldre. De miért te néztél utána?
Egyszer felmentem az irodába, és kértem valamit, már nem fontos mit. Azt mondta a főnök, mutassam meg a törvényt. Ééééééén?????
Persze, kinyálazom én a törvényt, de amikor a fisz" tanítására kerül a sor, majd felküldöm a gyereket, hogy ugyan már, nyálazza ki a fogástáblázatból.... Hát nincs igazam? Mindenkinek megvan a maga dolga. Azt legyen kedves és csinálja meg rendesen. mad.gif
A főnököm biztosítsa a munkához a törvényi kereteket, a könyvelő könyveljen szabályosan, én meg majd megtanítom a fiszt és eladom a porcelánt, el is mosogatom, stb. Nem így lenne normális? Nekem volt csökkentlátó tanítványom, senki sem segített a speciális tanterv kidolgozásában. Hát ha a könyvelőnek én vagyok az egyetlen, tegye meg ő is ezt. Szóljatok, ha nincs igazam! unsure.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2011-03-03 15:56

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Aramir_1975
hozzászólás 2011-03-03 15:49
Létrehozva: #1175

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-30 04:37
Azonosító: 1 417 728

IDÉZET(98tomcsa @ 2011-03-03 14:30) *
Na ez ami nem mentség! dry.gif Én mikor annak idején kezdtem még nem volt ennyi segítség, hogy cd jogtár, apeh honlap, nyomtatvány kitöltő.... Segítségünk a szaklapok, köztük a Hvg és a Magyar Közlöny voltak, meg persze elvétve egy-két előadás. És mégis mindenben naprakészek voltunk. Ez csak akarat kérdése, hogy ki mennyire akar napra kész lenni. dry.gif

Az enyémnek az a mentsége, hogy én vagyok az egyetlen ilyen ügyfelük, aki neten kereskedik. Kb tudták, hogy mit hogyan, csak pl foglama sem volt, hogy mi az a paypal meg az *** vagy éppen a Vatera, aztán vittem pár példanyomtatványt, kért egy állásfoglalást az apehtől, az állásfoglalásban leírt dolgoknak utánnanéztem neten (jogszabályok, adás-vételi szerződések), ezt megbeszéltük, majd csak ezután lettem vállalkozó. Az utánnam jövőknek legalább könnyebb lesz nála rolleyes.gif

+Quote Post
98tomcsa
hozzászólás 2011-03-03 15:30
Létrehozva: #1176

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Aramir @ 2011-03-03 14:25) *
Mert ezek a könyvelők 10-20-30 éve végeztek, igaz van folyamatos továbbképzés, de szerintem nincs sok fogalmuk a netes kereskedésről, az enyém is csak nézett, hogy mit akarok, amikor az elején kérdeztem erről  laugh.gif

Na ez ami nem mentség! dry.gif Én mikor annak idején kezdtem még nem volt ennyi segítség, hogy cd jogtár, apeh honlap, nyomtatvány kitöltő.... Segítségünk a szaklapok, köztük a Hvg és a Magyar Közlöny voltak, meg persze elvétve egy-két előadás. És mégis mindenben naprakészek voltunk. Ez csak akarat kérdése, hogy ki mennyire akar napra kész lenni. dry.gif

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2011-03-03 15:25
Létrehozva: #1177

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2011-03-03 14:18) *
Azért eléggé kellemetlen, hogy mivel zenész vagyok, gőzöm sincs ezekről a racionális dolgokról, fizetek éppen ezért egy könyvelőt, és majdnem 2 év aktív vállalkozóként végzett Vaterázás után még mindig érnek meglepetések. Úgy szedegetem össze az információkat innen-onnan.

Mert ezek a könyvelők 10-20-30 éve végeztek, igaz van folyamatos továbbképzés, de szerintem nincs sok fogalmuk a netes kereskedésről, az enyém is csak nézett, hogy mit akarok, amikor az elején kérdeztem erről  laugh.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-03-03 15:18
Létrehozva: #1178

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Aramir @ 2011-03-03 13:36) *
Erről ezt találtam:
"Mivel a jövedelem-(nyereség-)minimum helyes összegének a bizonyítása az adózó kötelezettsége, nem kifogásolható, ha a számlán – a Számv. tv. 3. § (4) bekezdésének 1. pontjában foglaltakkal összhangban – az egyéni vállalkozó feltünteti, hogy eladott közvetített szolgáltatásról van szó, vagy külön nyilvántartást vezet az eladott közvetített szolgáltatások összegéről."
A vagy szót én emeltem ki, nekem ebből az jön le, hogy nem kötelező ráírnom a számlára, hogy közvetített szolgáltatást tartalmaz, a nyilvántartást meg szerintem a könyvelőm intézi a bevitt postás számlák alapján, ezért nem is szólt, hogy nem oké valami.

Azért eléggé kellemetlen, hogy mivel zenész vagyok, gőzöm sincs ezekről a racionális dolgokról, fizetek éppen ezért egy könyvelőt, és majdnem 2 év aktív vállalkozóként végzett Vaterázás után még mindig érnek meglepetések. Úgy szedegetem össze az információkat innen-onnan.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2011-03-03 14:36
Létrehozva: #1179

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Aramir @ 2011-03-03 12:38) *
A közvetített szolgáltatás dolgot még keresem, hogy elég-e csak annyit írni, hogy szállítási költség, most már kiváncsi vagyok.

Erről ezt találtam:

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-03-03 13:48
Létrehozva: #1180

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(mucus42 @ 2011-03-03 09:47) *
No! Jó! Ezen nem fogunk vitatkozni. Viszont egy kis szösszenet: amikor én az interneten akarok valamit megjelentetni,hirdetni akkor kapok dijbekérő számlát, amit kiegyenlitek. Amikor beérkezik hozzájuk a pénz akkor állitják ki a rendes számlát. Dijbekérő alapján nem lehet semmit lekönyvelni, viszont a számla mellé kell tűzni.
A többit a vészkijáratban, nehogy témarombolásért pottytrain1.gif kapjunk.

IDÉZET(Aramir @ 2011-03-03 12:38) *
Mivel nem állítok ki díjbekérőt, eleve nem írhatok rá ilyesmit, nálad viszont egy ellenörzéskor megkérdezhetik majd, hogy hol vannak a díjbekérők, de legalábbis nem vagyok biztos benne, hogy nem fognak dugas.gif ni téged ezért.
A közvetített szolgáltatás dolgot még keresem, hogy elég-e csak annyit írni, hogy szállítási költség, most már kiváncsi vagyok.

Basszus, ennek utánamegyek. Köszi, hogy mondtátok. Még a végén én leszek dugas.gif .
Tehát szerintetek elég lenne annyi a számlán, hogy pénzügyi teljesítést nem igényel? És a második fele nem kell?

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

86 Oldal V  « < 57 58 59 60 61 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2016-08-27 13:34