IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

86 Oldal V  « < 58 59 60 61 62 > »   
Reply to this topicStart new topic
> E-kereskedelem Kezdőknek és Haladóknak, Tippek - tudnivalók - tapasztalatcsere
Aramir
hozzászólás 2011-03-03 13:36
Létrehozva: #1181

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:15
Azonosító: 73

IDÉZET(Aramir @ 2011-03-03 12:38) *
A közvetített szolgáltatás dolgot még keresem, hogy elég-e csak annyit írni, hogy szállítási költség, most már kiváncsi vagyok.

Erről ezt találtam:
"Mivel a jövedelem-(nyereség-)minimum helyes összegének a bizonyítása az adózó kötelezettsége, nem kifogásolható, ha a számlán – a Számv. tv. 3. § (4) bekezdésének 1. pontjában foglaltakkal összhangban – az egyéni vállalkozó feltünteti, hogy eladott közvetített szolgáltatásról van szó, vagy külön nyilvántartást vezet az eladott közvetített szolgáltatások összegéről."
A vagy szót én emeltem ki, nekem ebből az jön le, hogy nem kötelező ráírnom a számlára, hogy közvetített szolgáltatást tartalmaz, a nyilvántartást meg szerintem a könyvelőm intézi a bevitt postás számlák alapján, ezért nem is szólt, hogy nem oké valami.
www.apeh.hu/adoinfo/szja/kozvszolg080317.html

Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-03-03 12:48
Létrehozva: #1182

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(mucus42 @ 2011-03-03 09:47) *
No! Jó! Ezen nem fogunk vitatkozni. Viszont egy kis szösszenet: amikor én az interneten akarok valamit megjelentetni,hirdetni akkor kapok dijbekérő számlát, amit kiegyenlitek. Amikor beérkezik hozzájuk a pénz akkor állitják ki a rendes számlát. Dijbekérő alapján nem lehet semmit lekönyvelni, viszont a számla mellé kell tűzni.
A többit a vészkijáratban, nehogy témarombolásért pottytrain1.gif kapjunk.

IDÉZET(Aramir @ 2011-03-03 12:38) *
Mivel nem állítok ki díjbekérőt, eleve nem írhatok rá ilyesmit, nálad viszont egy ellenörzéskor megkérdezhetik majd, hogy hol vannak a díjbekérők, de legalábbis nem vagyok biztos benne, hogy nem fognak dugas.gif ni téged ezért.
A közvetített szolgáltatás dolgot még keresem, hogy elég-e csak annyit írni, hogy szállítási költség, most már kiváncsi vagyok.

Basszus, ennek utánamegyek. Köszi, hogy mondtátok. Még a végén én leszek dugas.gif .
Tehát szerintetek elég lenne annyi a számlán, hogy pénzügyi teljesítést nem igényel? És a második fele nem kell?

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2011-03-03 12:38
Létrehozva: #1183

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2011-03-03 05:11) *
Majd jól meg dugas.gif nak.
Múltkor vettem valami cuccot a zenekaromnak, és láss csodát, ott is ott volt a pecsét. smile.gif Szóval nem keverek semmit, nem csak az én hobbim, más is használja ezek szerint. Na persze csak átutalásosnál.

Mivel nem állítok ki díjbekérőt, eleve nem írhatok rá ilyesmit, nálad viszont egy ellenörzéskor megkérdezhetik majd, hogy hol vannak a díjbekérők, de legalábbis nem vagyok biztos benne, hogy nem fognak dugas.gif ni téged ezért.

+Quote Post
mucus42
hozzászólás 2011-03-03 09:47
Létrehozva: #1184

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 12:47
Innen: Budapest
Azonosító: 18

IDÉZET(zejopy @ 2011-03-03 07:12) *
Miről kellett volna számlát kiállítanom? Mindenről állítok ki számlát. A te szöveged ugyanaz, mint a miénk, csak a mienk szebben van fogalmazva. Na és én nem írok annyit a pecsét miatt. smile.gif
Nem is jó, ha az APEH dugas.gif az ember lányát, de képzeld, ha a fiát. laugh.gif
Jó, elolvasom Aramir linkjét, de ezt egyébként egy könyvelőiroda mondta a barátomnak, és ő nagy pénzeket fizet nekik.
Adtál már el kiskutyát? animal-smiley-037.gif

No! Jó! Ezen nem fogunk vitatkozni. Viszont egy kis szösszenet: amikor én az interneten akarok valamit megjelentetni,hirdetni akkor kapok dijbekérő számlát, amit kiegyenlitek. Amikor beérkezik hozzájuk a pénz akkor állitják ki a rendes számlát. Dijbekérő alapján nem lehet semmit lekönyvelni, viszont a számla mellé kell tűzni.
A többit a vészkijáratban, nehogy témarombolásért pottytrain1.gif kapjunk.

+Quote Post
98tomcsa
hozzászólás 2011-03-03 08:41
Létrehozva: #1185

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-22 16:28
Azonosító: 310 714

IDÉZET(Mariannka_009 @ 2011-03-02 08:26) *
Te ráírod a számlára,hogy közvetített szolgáltatást tartalmaz?

A közvetített szolgáltatással viszont tudod csökkenteni az iparűzési adód alapját, míg a postaköltséggel nem.

+Quote Post
Mariannka_009
hozzászólás 2011-03-03 07:59
Létrehozva: #1186

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-01-27 18:22
Azonosító: 1 422 637

IDÉZET(kacsa325 @ 2011-03-02 21:54) *
Üdv mindenkinek. Én még új vagyok itt. Egy tanácsot szeretnék kérni. A menyem gyesen van, és szeretne kicsit vaterázni, vagyis amennyi az idejéből telik, néha eladogatna néhány(új) dolgot is, hogy kiegészítse a jövedelmét. Úgy tudjuk, hogy ha kiváltja a vállalkozói igazolványt, akkor azonnal be kell minden hónapban fizetni a kötelező biztosítást, ami nem kevés. Hiszen nincs heti 36 óra biztositott jogviszonya.
Ennyit nem tud még bruttóban sem megkapni, nemhogy jövedelem szinten. Viszont nem szeretne belefutni egy APEH ellenőrzésbe, ami esetleg rendszeres tevékenységnek ítélhetné a dolgot. Vagyis szeretne szabályosan, törvényesen vaterázni.

A kérdésem az lenne, hogy van-e köztetek olyan, aki nem vállalkozói igazolvánnyal tevékenykedik itt, hanem csak az APEH-nál kért adószámot és "önálló tevékenység"-ként adózik. S miután az éves bevétel nem éri el az 5 millió Ft-ot, esetleg alanyi ÁFA mentességet kért?

A kérdésem tehát, tudtok abban tanácsot adni, hogy ez járható út? Félő ugyanis, hogy a havi tiszta jövedelem még a 20 ezer Ft-ot sem éri majd el a menyem esetében. Persze jó lenne azt is tudni, hogy ilyen esetben mi van az egészségügyi biztosítással.

Ha valaki tudna a feltett kérdéseimre válaszolni, nagyon megköszönöm előre is.

Szia!
Ha csak a saját kinőtt megunt dolgait árulja,akkor évi 200 eFt-ig megteheti.Nem kell bevallani és adózni utána.Ha új termékeket is árul az már üzletszerű gazdasági tevékenység.Ha a használt terméket haszonszerzés céljából értékesíti az is az.Ezt csak vállalkozóival lehet!Jelen esetben csak főállásúként,ami öngyilkosság.
De,ha a férjének van főállása,akkor Ő lehet vállalkozó másodállásban!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-03-03 07:12
Létrehozva: #1187

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(mucus42 @ 2011-03-03 06:59) *
Ez a díjbekérős szöveg nem igazán jó, mivel arról is számlát kellett volna kiállítanod. Olvasd el, amit az Aramir belinkelt, ott tökéletesen le van írva minden. Bőven elég a számlára ráirni" pü.teljesitést nem igényel". Én már voltam ellenőrzésen, s az APEH (NAV) nem dugas.gif dugas.gif

Miről kellett volna számlát kiállítanom? Mindenről állítok ki számlát. A te szöveged ugyanaz, mint a miénk, csak a mienk szebben van fogalmazva. Na és én nem írok annyit a pecsét miatt. smile.gif
Nem is jó, ha az APEH dugas.gif az ember lányát, de képzeld, ha a fiát. laugh.gif
Jó, elolvasom Aramir linkjét, de ezt egyébként egy könyvelőiroda mondta a barátomnak, és ő nagy pénzeket fizet nekik.
Adtál már el kiskutyát? animal-smiley-037.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
mucus42
hozzászólás 2011-03-03 06:59
Létrehozva: #1188

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 12:47
Innen: Budapest
Azonosító: 18

IDÉZET(zejopy @ 2011-03-02 08:29) *
Nem. smile.gif Én azt írom rá, illetve pecsételem, hogy Pénzügyi teljesítést nem igényel, díjbekérővel rendezve. (Vagy mi a fene. biggrin.gif)
Megkérdezem a barátomat, hogy miért nem írjuk rá. Ő sem írja rá. Rá kellene? A könyvelőm nem mondta.

Ez a díjbekérős szöveg nem igazán jó, mivel arról is számlát kellett volna kiállítanod. Olvasd el, amit az Aramir belinkelt, ott tökéletesen le van írva minden. Bőven elég a számlára ráirni" pü.teljesitést nem igényel". Én már voltam ellenőrzésen, s az APEH (NAV) nem dugas.gif dugas.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-03-03 05:11
Létrehozva: #1189

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Aramir @ 2011-03-03 02:08) *
Nem a vállalkozói kell, csak az adószám, én pl csak a pecsétem szoktam vinni, a vállakozásról csak első alkalommal mutattam be az igazolást, hogy vállakozó vagyok, ekkor csináltattam meg a pecsétem.
Monjuk az adókártyánál én is csak néztem először, hogy mit akar laugh.gif Szerencsére nálam volt.

Ez a díjbekérős szöveg mi akar lenni? Szerintem valamit keversz, ha csak nem csinálsz ilyeneket:
mit-hogyan.symboltech.hu/2010/05/mikor-kell-dijbekerot-kiallitani/

Én csak simán ráírom a termék nevét, darab szám, stb., illetve azt, hogy szállítási költség, itt is darabszám, áfához am (alanyi mentes), ár, no meg ami még kell ilyenkor egy számlára. Még nem szólt a könyvelőm, hogy nem oké.

Majd jól meg dugas.gif nak.
Múltkor vettem valami cuccot a zenekaromnak, és láss csodát, ott is ott volt a pecsét. smile.gif Szóval nem keverek semmit, nem csak az én hobbim, más is használja ezek szerint. Na persze csak átutalásosnál.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2011-03-03 05:12

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2011-03-03 02:21
Létrehozva: #1190

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(kacsa325 @ 2011-03-02 21:54) *
A kérdésem az lenne, hogy van-e köztetek olyan, aki nem vállalkozói igazolvánnyal tevékenykedik itt, hanem csak az APEH-nál kért adószámot és "önálló tevékenység"-ként adózik. S miután az éves bevétel nem éri el az 5 millió Ft-ot, esetleg alanyi ÁFA mentességet kért?

Helló!
Kétlem, hogy a kereskedelmi tevékenységre megadnák az önálló tevékenységet, ezt jellemzően szellemi foglalkozásra, vagy pl lakás bérbeadására és hasonlókra szokták adni.

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2011-03-03 02:08
Létrehozva: #1191

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2011-03-02 11:14) *
Ja! laugh.gif Én elmentem, vittem az adókártyát, mert szólt a barátom, hogy kell. Igen ám, de nem vittem a vállalkozóit, mert meg sem fordult a fejemben, hogy mindkettő kell.
Kérdeztem is a boltos hölgyet, hogy a születési anyakönyvi kivonat bemutatását mikorra tervezik. laugh.gif

Nem a vállalkozói kell, csak az adószám, én pl csak a pecsétem szoktam vinni, a vállakozásról csak első alkalommal mutattam be az igazolást, hogy vállakozó vagyok, ekkor csináltattam meg a pecsétem.
Monjuk az adókártyánál én is csak néztem először, hogy mit akar laugh.gif Szerencsére nálam volt.

Ez a díjbekérős szöveg mi akar lenni? Szerintem valamit keversz, ha csak nem csinálsz ilyeneket:
mit-hogyan.symboltech.hu/2010/05/mikor-kell-dijbekerot-kiallitani/

Én csak simán ráírom a termék nevét, darab szám, stb., illetve azt, hogy szállítási költség, itt is darabszám, áfához am (alanyi mentes), ár, no meg ami még kell ilyenkor egy számlára. Még nem szólt a könyvelőm, hogy nem oké.

+Quote Post
kacsa325
hozzászólás 2011-03-02 21:54
Létrehozva: #1192

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2011-03-02 20:18
Azonosító: 1 429 166

Üdv mindenkinek. Én még új vagyok itt. Egy tanácsot szeretnék kérni. A menyem gyesen van, és szeretne kicsit vaterázni, vagyis amennyi az idejéből telik, néha eladogatna néhány(új) dolgot is, hogy kiegészítse a jövedelmét. Úgy tudjuk, hogy ha kiváltja a vállalkozói igazolványt, akkor azonnal be kell minden hónapban fizetni a kötelező biztosítást, ami nem kevés. Hiszen nincs heti 36 óra biztositott jogviszonya.
Ennyit nem tud még bruttóban sem megkapni, nemhogy jövedelem szinten. Viszont nem szeretne belefutni egy APEH ellenőrzésbe, ami esetleg rendszeres tevékenységnek ítélhetné a dolgot. Vagyis szeretne szabályosan, törvényesen vaterázni.

A kérdésem tehát, tudtok abban tanácsot adni, hogy ez járható út? Félő ugyanis, hogy a havi tiszta jövedelem még a 20 ezer Ft-ot sem éri majd el a menyem esetében. Persze jó lenne azt is tudni, hogy ilyen esetben mi van az egészségügyi biztosítással.

Ha valaki tudna a feltett kérdéseimre válaszolni, nagyon megköszönöm előre is.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-03-02 11:14
Létrehozva: #1193

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Mariannka_009 @ 2011-03-02 10:04) *
Na ezt az adókártyás módit én is megszívtam......Kétszer mentem miatta.sad.gif

Ja! laugh.gif Én elmentem, vittem az adókártyát, mert szólt a barátom, hogy kell. Igen ám, de nem vittem a vállalkozóit, mert meg sem fordult a fejemben, hogy mindkettő kell.
Kérdeztem is a boltos hölgyet, hogy a születési anyakönyvi kivonat bemutatását mikorra tervezik. laugh.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Mariannka_009
hozzászólás 2011-03-02 10:04
Létrehozva: #1194

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2011-03-02 09:29) *
És ez még így megy egy darabig, a kezdeteknél. Aztán mire megszoksz mindent, bevezetnek valami újdonságot.
Most pl. kell a számlatömb megvásárlásához az adókártya is, és a vállalkozói igazolvány. Eddig elég volt csak az utóbbi.

Na ezt az adókártyás módit én is megszívtam......Kétszer mentem miatta.sad.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-03-02 09:29
Létrehozva: #1195

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Mariannka_009 @ 2011-03-02 09:24) *
Köszi!
Tervben van a pecsét,de most nagy a káosz! mosking.gif

És ez még így megy egy darabig, a kezdeteknél. Aztán mire megszoksz mindent, bevezetnek valami újdonságot.
Most pl. kell a számlatömb megvásárlásához az adókártya is, és a vállalkozói igazolvány. Eddig elég volt csak az utóbbi.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Mariannka_009
hozzászólás 2011-03-02 09:24
Létrehozva: #1196

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Köszi!
Tervben van a pecsét,de most nagy a káosz! mosking.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-03-02 09:17
Létrehozva: #1197

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Mariannka_009 @ 2011-03-02 09:07) *
Akkor én is így fogom csinálni!:)
Már nem elég,ha ráírod,hogy" Fizetve!" ?

A készpénzesre ráírom, hogy fizetve és aláírás. Az átutalásosra meg rányomom a pecsétet, mindhárom oldalra.
Ez a szövege: Pénzügyi teljesítést nem igényel, díjbekérővel rendezve.
Közben beszéltem a barátommal, nem kell azt a szöveget ráírni.
Lassan több lesz a sallang, mint a tények.
Csináltatsz pecsétet? Ha igen, akkor ne csak az adószám, hanem a nyilvántartási szám is legyen rajta. Persze ezeket a kiadásokat elszámolhatod.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2011-03-02 09:18

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Mariannka_009
hozzászólás 2011-03-02 09:07
Létrehozva: #1198

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2011-03-02 09:00) *
Pontosan. biggrin.gif Csak plusz adminisztráció.
Amit én pecsételek rá, azt már másnál is láttam, akinek én fizettem átutalással. Ja. Tényleg! Ezt csak abban az esetben kell, ha nem kp. fizet.

Az APEH sem azért büntet legtöbb esetben, mert adócsalás van, hanem ilyen elírások miatt.
Sőt. Az iskolánkat rendszeresen ellenőrzik, (volt olyan év, hogy 5 teljes nagy ellenőrzés volt). Soha nem nézték, hogy milyen minőségű munka folyik. Soha. Egy dolog volt a fontos. Az adminisztráció.

Akkor én is így fogom csinálni!:)
Már nem elég,ha ráírod,hogy" Fizetve!" ?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-03-02 09:00
Létrehozva: #1199

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Mariannka_009 @ 2011-03-02 08:34) *
Na,én meg erről nem hallottam?
A könyvelőm szerint nem fontos ráírni,de valahol olvastam,hogy jó ha ráírom....
Mivel a postán számlát kérsz így a postaköltség + -=0

Pontosan. biggrin.gif Csak plusz adminisztráció.
Amit én pecsételek rá, azt már másnál is láttam, akinek én fizettem átutalással. Ja. Tényleg! Ezt csak abban az esetben kell, ha nem kp. fizet.

Az APEH sem azért büntet legtöbb esetben, mert adócsalás van, hanem ilyen elírások miatt.
Sőt. Az iskolánkat rendszeresen ellenőrzik, (volt olyan év, hogy 5 teljes nagy ellenőrzés volt). Soha nem nézték, hogy milyen minőségű munka folyik. Soha. Egy dolog volt a fontos. Az adminisztráció.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2011-03-02 09:03

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Mariannka_009
hozzászólás 2011-03-02 08:34
Létrehozva: #1200

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2011-03-02 08:29) *
Nem. smile.gif Én azt írom rá, illetve pecsételem, hogy Pénzügyi teljesítést nem igényel, díjbekérővel rendezve. (Vagy mi a fene. biggrin.gif)
Megkérdezem a barátomat, hogy miért nem írjuk rá. Ő sem írja rá. Rá kellene? A könyvelőm nem mondta.

Na,én meg erről nem hallottam?
A könyvelőm szerint nem fontos ráírni,de valahol olvastam,hogy jó ha ráírom....
Mivel a postán számlát kérsz így a postaköltség + -=0

+Quote Post

86 Oldal V  « < 58 59 60 61 62 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2016-12-04 23:24