IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

86 Oldal V  « < 59 60 61 62 63 > »   
Reply to this topicStart new topic
> E-kereskedelem Kezdőknek és Haladóknak, Tippek - tudnivalók - tapasztalatcsere
zejopy
hozzászólás 2011-03-02 09:17
Létrehozva: #1201

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Mariannka_009 @ 2011-03-02 08:09) *
Köszönöm!
Azért kérdeztem,mert nem akarok én csalni!Meg persze egy jó kis bünti sem hiányzik.Plusz mindenképp külön kell kezelnem a dolgokat.smile.gif

Az is fontos, hogy ami a vállalkozói számládra érkezik pénz, arról adjál számlát.
A postaköltséget is számlázd tovább. A postán kapott számlákat pedig tedd el.
Tehát, ha csinálsz egy új nicket a privát dolgaidnak, akkor annak úgyis kell egy számla, annak teljesen megfelel a lakossági folyószámlád. De a kettő dolgot teljesen külön kezeld. smile.gif Én legalábbis úgy csinálom.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
Mariannka_009
hozzászólás 2011-03-02 09:16
Létrehozva: #1202

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-01-27 19:22
Azonosító: 1 422 637

Kedves VateraBenz!
A jelenlegi nick nevem meghagynám ,ezt használnám a vállalkozáshoz.A most ezen futó aukciókat lezárom.
Regisztrálok újként és arra tölteném fel a most futó privát termékeim.
Ez így működőképes?
Arra van lehetőség,hogy Önök a jelenleg futó aukcióim áttegyék az új nick névre?Ha nem,akkor hagyom az egészet ,mert nincs időm ezeket is újra tölteni...sad.gif
Köszönöm!

+Quote Post
Mariannka_009
hozzászólás 2011-03-02 09:09
Létrehozva: #1203

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2011-03-01 20:09) *
Én a privát dolgaimnak csináltam másik nick nevet.
A feltöltési lapon be tudod jelölni, hogy van számlaadás. Amikor elküldted, akkor kattints arra, hogy még egy termék feltöltése, vagy eladása, nem emlékszem, de ne arra, hogy teljesen más termék eladása. Akkor megmarad az eredeti feltöltéses oldal, azt adja ki, csak a változásokat kell módosítanod. De figyelj oda, ne hibázz. smile.gif Sok sikert.smile.gif

Köszönöm!
Azért kérdeztem,mert nem akarok én csalni!Meg persze egy jó kis bünti sem hiányzik.Plusz mindenképp külön kell kezelnem a dolgokat.smile.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-03-01 21:09
Létrehozva: #1204

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Mariannka_009 @ 2011-03-01 20:04) *
Sziasztok!
Holnap kezdem feltölteni a ruhákat.Minden termékhez azt írjam,hogy számlaadás van?
Ti árultok saját dolgokat.Pl.megunt,kinőtt ruhák,felesleges tárgyak?Ezt hogy különítitek el?Ha igen,akkor erről hogy adtok számlát,ha nem illik a tevékenységi körbe?
Köszönöm!

Én a privát dolgaimnak csináltam másik nick nevet.
A feltöltési lapon be tudod jelölni, hogy van számlaadás. Amikor elküldted, akkor kattints arra, hogy még egy termék feltöltése, vagy eladása, nem emlékszem, de ne arra, hogy teljesen más termék eladása. Akkor megmarad az eredeti feltöltéses oldal, azt adja ki, csak a változásokat kell módosítanod. De figyelj oda, ne hibázz. smile.gif Sok sikert.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Mariannka_009
hozzászólás 2011-03-01 21:04
Létrehozva: #1205

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Sziasztok!
Holnap kezdem feltölteni a ruhákat.Minden termékhez azt írjam,hogy számlaadás van?
Ti árultok saját dolgokat.Pl.megunt,kinőtt ruhák,felesleges tárgyak?Ezt hogy különítitek el?Ha igen,akkor erről hogy adtok számlát,ha nem illik a tevékenységi körbe?
Köszönöm!

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2011-02-22 21:43
Létrehozva: #1206

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:15
Azonosító: 73

IDÉZET(Mariannka_009 @ 2011-02-17 16:13) *
Sziasztok!
Kész az ügyfélkapus regisztráció és mehetünk a könyvelőhöz.
Már olvastam,hogy tevékenységi körnek fel kell venni az internetes kereskedelmet.Az okmányirodába viszont azt mondták,hogy a csomagküldőt nem kell,csak akkor,ha katalógusból vásárol a vevő....Sőt az bejelentés köteles.
SOS!!!!

Helló!
A nő arra gondolt szerintem, hogy a csomagküldő szolgáltatáshoz kell egy "bolt" is, nem olyan, mint pl a helyi abc, hanem csak névben üzlethelység, egy raktár lényegében, na, arra kell a bejelentés. Nekem is benne van a tevékenységi körömben a csomagküldés, de se webshopom, se üzlethelységem nincs. Nyugodtan írd be, ki tudja mit hoz a jővő.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-02-17 17:39
Létrehozva: #1207

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Sziasztok!
Már olvastam,hogy tevékenységi körnek fel kell venni az internetes kereskedelmet.Az okmányirodába viszont azt mondták,hogy a csomagküldőt nem kell,csak akkor,ha katalógusból vásárol a vevő....Sőt az bejelentés köteles.
SOS!!!!

Szia!
Nekünk az internetes kereskedelem (479102) a fő tevékenység, de ott van csomagküldő kiskereskedelem is (479101) is. És még egy csomó minden, amit gondoltunk, hogy valaha is kellhet. Ilyenkor minél többet érdemes felvenni, nem tudni, mit hoz a holnap.
Az én sajátomban simán megfér a közvetítési, ügynöki szolgáltatás a művészi tevékenységgel, és az újságírással.biggrin.gif Szóval amit csak a diplomátok enged, mindent.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Laraanya_v
hozzászólás 2011-02-17 17:18
Létrehozva: #1208

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-17 20:25
Azonosító: 1 415 615

Sziasztok!
SOS!!!!

Beszélj a könyvelőddel. Neki tudnia illik.

--------------------
“Abban nincs semmi csodálatos, ha valaki másnál kiválóbbak vagyunk. Igazi csoda a korábbi önmagunkhoz képesti kiválóbbságban mutatkozik meg.”
(hindu közmondás)

+Quote Post
Mariannka_009
hozzászólás 2011-02-17 17:13
Létrehozva: #1209

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Sziasztok!
SOS!!!!

+Quote Post
Laraanya_v
hozzászólás 2011-02-17 14:34
Létrehozva: #1210

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-17 20:25
Azonosító: 1 415 615

IDÉZET(Mariannka_009 @ 2011-02-16 08:26) *
Sziasztok!
Már a könyvelő kiválasztva.Túl vagyunk a tanácsadáson.
Tudom azt írtátok,hogy Áfa mentességnél nem kell vállalkozói számla,de Ő mégis azt javasolja.
Melyik banknál éri meg nyitni?A lakosságim a K&H-nál van.
Fő szempontok:
*ingyenes számlanyitás
*pár százas havidíj
*internetes hozzáférés
*ingyen sms értesítés
*lehetőleg ingyenes a kp. befizetés,mert van,aki így fizet
Néztem több banknál az úgynevezett START csomagokat.

Szia! Nekem a LAFO-m az Axa banknál van. Nincs számlavezetési díj, meg ilyen-olyan ktsg. A pénzfelvétel egyszeri (/alkalom) díjas, 250 Ft körül van, összegtől függetlenül. A számla ingyenessége nem függ a bejövő forgalomtól. Van netbank is. Azt nem tudom, hogy a vállalkozói számlát most milyen konstrukciókkal kínálják, de szerintem érdemes bekérdezned egy fiókba. Hátránya: a bankban nem kezelnek pénzt, automatából és nagyobb összeget a magyar postán adnak ki.SMS szol még nincs!Ettől függetlenül elégedett vagyok, mindig készségesek az üfszolgon is. Üdv.Szabina

--------------------
“Abban nincs semmi csodálatos, ha valaki másnál kiválóbbak vagyunk. Igazi csoda a korábbi önmagunkhoz képesti kiválóbbságban mutatkozik meg.”
(hindu közmondás)

+Quote Post
Mariannka_009
hozzászólás 2011-02-16 19:49
Létrehozva: #1211

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Sziasztok!
Elsősorban Sprinkler-től kérdezném,de mindenki véleménye érdekel!
Érdemes-e nagykertől angol gyerekruhán kívül mást is venni.Pl.holland,olasz,német?
Milyen minőségűek ezek?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-02-16 12:15
Létrehozva: #1212

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Mariannka_009 @ 2011-02-16 09:21) *
Köszi!
Milyen kütyü az?Írnál róla,hogy hogy működik?Azért kell fizetni?Te melyik csomagban vagy?
Ja és azt elfelejtettem kérdezni,hogy bélyegzőt kell-e készíttetni?

Hát, be kell dugni a gépbe úgy lehet intézni az ügyeket. Bevallom férfiasan, hogy én még mindig bemegyek a bankba, ha utalni kell, mert ... csak. Egy hónapban egyszer kibírom inkább azt, nem jutottam el odáig egy év alatt, hogy elmélyedjek a használatában. smiley-scared003.gif
A bélyegző mindenképpen jó. Legalábbis nekem nagyon. Nem kell annyit írni.
Három van:
1. Név, cím, adószám, nyilvántartási szám (számlázáshoz).
2. Név, cím (csak a csomagokra, feladóvevényekre).
3. Pénzügyi teljesítést nem igényel, díjbekérővel rendezve (átutalásos számlákhoz).
Mindezeket persze lehet kézzel is, na de nem vagyok én íródeák. smile.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2011-02-16 12:15

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Mariannka_009
hozzászólás 2011-02-16 10:21
Létrehozva: #1213

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2011-02-16 09:09) *
Nekem a vállalkozói a K&H-nál van, de utálom a netbankjukat azzal a kütyüvel. Ráadásul a pénztári befizetésnél vonnak le pénzt is, ami nyereségcsökkentő dolog, de azt úgy tudom, hogy minden bank így csinálja a vállalkozói számláknál. Viszont egyéb tekintetben olcsó.
Van olyan bank, amelyik egy évig a friss vállalkozóknak engedményeket ad. De nem emlékszem melyik az, pedig volt róla már szó itt, a fórumon.De az csak egy év, utána megint szembekerül az ember ugyanezzel a problémával.

Köszi!
Milyen kütyü az?Írnál róla,hogy hogy működik?Azért kell fizetni?Te melyik csomagban vagy?
Ja és azt elfelejtettem kérdezni,hogy bélyegzőt kell-e készíttetni?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-02-16 10:09
Létrehozva: #1214

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Mariannka_009 @ 2011-02-16 08:26) *
Sziasztok!
Tudom azt írtátok,hogy Áfa mentességnél nem kell vállalkozói számla,de Ő mégis azt javasolja.
Fő szempontok:
*ingyenes számlanyitás
*pár százas havidíj
*internetes hozzáférés
*ingyen sms értesítés

Nekem a vállalkozói a K&H-nál van, de utálom a netbankjukat azzal a kütyüvel. Ráadásul a pénztári befizetésnél vonnak le pénzt is, ami nyereségcsökkentő dolog, de azt úgy tudom, hogy minden bank így csinálja a vállalkozói számláknál. Viszont egyéb tekintetben olcsó.
Van olyan bank, amelyik egy évig a friss vállalkozóknak engedményeket ad. De nem emlékszem melyik az, pedig volt róla már szó itt, a fórumon.De az csak egy év, utána megint szembekerül az ember ugyanezzel a problémával.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Mariannka_009
hozzászólás 2011-02-16 09:26
Létrehozva: #1215

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Sziasztok!
Fő szempontok:
*ingyenes számlanyitás
*pár százas havidíj
*internetes hozzáférés
*ingyen sms értesítés

+Quote Post
Hunter600
hozzászólás 2011-02-14 12:05
Létrehozva: #1216

Lelkes újonc
**

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2010-06-15 22:55
Azonosító: 1 214 427

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-02-14 10:41) *
Tisztelt Hunter600!

Konzultálva a Vatera jogi csoportjával, az az álláspontunk, hogy ez a tájékoztatás nem helytálló. Ilyen, egységes törvényi szabályozás nem létezik.

Tisztelt VateraBenz!

Köszönöm, hogy Önök időt szántak a kérdésre! thank_you.gif
Sajnos az eladók minden háttérinformáció nélkül másolják szerintem egymásról, mert nem csak itt a vaterán találkoztam már vele, hanem más aukciós portálokon is.
Tudom, hogy ilyen egységes törvényi szabályozás nem létezik. Szerintem valaki annak idején olvashatta az Európai Parlament és a Tanács 1999/44/EK irányelvét, és azt értelmezte nagyon félre.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-02-14 11:41
Létrehozva: #1217

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(Hunter600 @ 2011-02-10 19:38) *
Itt a vaterán konkrétan kb 1000 aukciónál szerepel ez a leírás:
...

Tisztelt Hunter600!

Konzultálva a Vatera jogi csoportjával, az az álláspontunk, hogy ez a tájékoztatás nem helytálló. Ilyen, egységes törvényi szabályozás nem létezik.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2011-02-12 02:28
Létrehozva: #1218

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:15
Azonosító: 73

IDÉZET(Hunter600 @ 2011-02-10 19:38) *
Megköszönném azon eladóknak akik ezt a szöveget szerepeltetik a leírásban, hogy megajándékoznának akár egy törvényi, akár egy rendeleti vagy egy eu-s irányelv konkrét számával, hogy hol is találták ezt a "szabályt".  dry.gif

Akkor nem vagyok egyedül ezzel a kérésemmel  laugh.gif De van egy olyan gyanum, hogy nem fogunk választ kapni.

+Quote Post
Hunter600
hozzászólás 2011-02-10 20:38
Létrehozva: #1219

Lelkes újonc
**

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2010-06-15 22:55
Azonosító: 1 214 427

Itt a vaterán konkrétan kb 1000 aukciónál szerepel ez a leírás:

"AZ EURÓPAI UNIÓ ORSZÁGAIRA VONATKOZÓAN 2004.01.01.-ÉN ÉLETBE LÉPETT ÚJ, A MAGÁN ADÁS-VÉTELI JOGOKAT SZABÁLYOZÓ TÖRVÉNY ÉRTELMÉBEN: AZ ÖSSZES AUKCIÓRA BOCSÁTOTT TERMÉK ÉS/VAGY ÁRU ADÁSVÉTELE SORÁN AZ ELADÓT NEM TERHELI SEMMIFÉLE GARANCIA , FELELŐSSÉG , VAGY VISSZAVÉTELI KÖTELEZETTSÉG A VEVŐJÉVEL SZEMBEN. A VEVŐ EZT VÁSÁRLÁSÁVAL ELISMERI ÉS TUDOMÁSUL VESZI."

Én vettem a fáradságot és az erre vonatkozó több magyar jogszabályt és eu-s irányelvet átolvastam, ám ebben a formában nem szerepel semmi.
Nagyon szívesen bemásolnám az idevonatkozó részt, de ennek terjedelmétől (gondolom a moderátor örömére) eltekintenék.
Viszont felhívnám a figyelmet, az egyik eu-s irányelvre amely konkrétan felsorolja a megtévesztő tevékenységeket, melyben szerepel, hogy
"megtévesztőnek minősül a kereskedelmi gyakorlat, amennyiben hamis információt tartalmaz, és ezáltal valótlan, vagy bármilyen módon-ideértve a megjelenítés valamennyi körülményét - félrevezeti vagy félrevezetheti az átlagfogyasztót..
És a felsorolásban, hogy mik ezek a megtévesztő tevékenységek konkrétan szerepelnek a fogyasztó jogai, beleértve a fogyasztási cikkek adásvételének és hozzákapcsolódó jótállásra vonatkozóan.....

Megköszönném azon eladóknak akik ezt a szöveget szerepeltetik a leírásban, hogy megajándékoznának akár egy törvényi, akár egy rendeleti vagy egy eu-s irányelv konkrét számával, hogy hol is találták ezt a "szabályt". dry.gif

Elnézést a hozzászólásom elején levő nagybetűs részre, de a termékleírásból másoltam, hogy pontosan idézzek....

+Quote Post
Bigdept
hozzászólás 2011-02-04 00:34
Létrehozva: #1220

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-27 17:06
Azonosító: 964 053

IDÉZET(ENNIVALOKAPITANY @ 2011-02-03 11:58) *
Üdv!

Ha én szeretnék eladni egy terméket, akkor azt először is fel kell tölteni.
érdemes-e ezért nekem új bankszámlát nyitni hogy azt használjam?
Ugye ki kell fizetnem először is a feltöltési díjat majd + a jutalék,-
mivan ha nem tudtam eladni adott időn belül? akkor is kell fizetnem vagy csak majd ha eladtam?
Ha már eladtam a terméket és postára adtam van valami számla is ehhez amivel kell tenni valamit? és ha igen azzal mit kell csinálni?
(bocs a sok okos kérdésért csak szeretnék tisztán látni) =DDD
Ezekről az eladásokról kell készíteni Adóbevallást? és ha igen milyen adatok kellenek az APEH-nek?

A válaszokat előre is köszönöm!

Ha nincs bankszámlád, akkor igen. Ha van, akkor nem kell másik, elég egy számla költségeit viselni.
Viszont érdemes netbank szerződést kötni a bankkal, már a legtöbbnek van ilyen szolgáltatása, jellemzően
külön szerződés kell hozza. Ha nincs máris ilyened.

A feltöltési díjat bukod, ha nem lett eladva a termék, ha meg eladod, akkor a jutalékot kell
megfizetned, a feltöltési díjat ekkor visszakapod.

Nem tudom, milyen számlára gondolsz. A Vatera a fizetendő összegekről elektronikus számlát állít ki,
amiről e-mailban tájékoztat, a számlát le tudod tölteni, ha akarod.

Ha üzletszerűleg végzel értékesítést, akkor kell adózni utána, ill. ha jövedelmed keletkezik,
de saját ingó tulajdonod eladása esetén nem kell.
(Kivéve a minősített dolgokat, ami után illetéket / adót kell fizetni)

--------------------
Az összes kerti vetemények közül a kóbászt szeretem a legjobban!

+Quote Post

86 Oldal V  « < 59 60 61 62 63 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2016-08-29 05:37