IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

81 Oldal V  « < 59 60 61 62 63 > »   
Reply to this topicStart new topic
> E-kereskedelem Kezdőknek és Haladóknak, Tippek - tudnivalók - tapasztalatcsere
Bigdept
hozzászólás 2010-11-14 18:27
Létrehozva: #1201

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-27 17:06
Azonosító: 964 053

Csak füstölgök...
Ill. tanácsot kérnék...

Szóval van nekem egy kényes termékem, amit el szeretnék adni. Az a kényes ebben, hogy a piacon ezt első látásra "pofátlanul magas" áron értékesítik. Ahhoz képest, hogy mit tud, milyen technikai megvalósítást testesít meg, és kinek szánják (fogyatékos rászorulók). Ennek megfelelően, vagy ennek köszönhetően Magyarországon ezt nem is forgalmazzák, nyilvánvalóan, hisz a magyar rászorulók túl szegények, viszont Nyugat Európában ezt láthatóan sikeresen értékesítik a megfelelő csatornákon.

Megtehetném, hogy adományként vagy baráti áron odaadom egy rászorulónak. Csak hát nekem is szükségem van az árára, nem különben pedig, akitől örököltem, annak sokkal többet segítettem anyagi meg egyéb módokon is, min amennyibe a kütyü kerülne listaáron, szóval, ha ezt nézzük nem kellene frusztrációt sem éreznem az eladás tekintetében, bár nem ezért segítettem...

Na, van egy eladó kütyüm. Biztos vagyok benne, itt nem kel el. Mármint nem csak a Vaterán, de még az országban, vagy közvetlen szomszédságában sem, talán Ausztriát leszámítva.

Nyilvánvalóan külföldön kellene eladni, Németországban, vagy még messzebb. És itt jön a dilemmám. Gőzöm sincs, hogy kezdjek hozzá. A kütyü drága, de egy nyugateurópai út is az, ha véletlenül összejönne egy üzlet, és személyesen meg szeretnék előtte tekinteni. Még ha meg is veszik, de ki kell vinni, az út felemészti a vételár nagy részét.

Van valakinek tapasztalata nemzetközi értékesítés terén?

--------------------
Az összes kerti vetemények közül a kóbászt szeretem a legjobban!
Go to the top of the page

+Quote Post
otipax
hozzászólás 2010-11-10 17:00
Létrehozva: #1202

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-11-09 17:10
Azonosító: 1 408 588

IDÉZET(NetDigi @ 2010-11-09 22:32) *
ITT LEÍRNAK MINDENT MIT KEL TENNI

Köszönöm a választ de én nem ezt kérdeztem. Én kimondottan a VÁM-mal kapcsolatos tudnivalókra lennék kíváncsi és nem az APEH-es infók érdekelnek. Az APEH-hél is csak azt tudják mondani hogy nézzem meg a VÁM-osok oldalán.

+Quote Post
NetDigi
hozzászólás 2010-11-09 23:32
Létrehozva: #1203

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-06-05 10:12
Azonosító: 654 839

ITT LEÍRNAK MINDENT MIT KEL TENNI
Érdemes elolvasni:
Az e-kereskedelmi tevékenységet az APEH ellenőrzi. Az adóellenőr jogosult minden olyan adathoz hozzáférni, amely az adókötelezettség megállapításához szükséges. Az esetleges ellenőrzés során a revizorok a megőrzött iratok, számlák, elektronikus számlák (például a www.vatera.hu jutalék számlája), e-mailben történő megrendelések, visszaigazolások alapján vizsgálják az adókötelezettség szabályszerű teljesítését.

Az APEH 2010. évben fokozott figyelemmel ellenőrzi az internetes kereskedelmet, így megéri fokozott figyelmet fordítani az adózási szabályok betartására. Amennyiben az ellenőrzés üzletszerű gazdasági tevékenység bejelentés, illetve az adókötelezettség teljesítése nélküli folytatását állapítja meg, előfordulhat, hogy a kiszabott szankciók elérik az internetes értékesítés során elért bevételek összegét. Amennyiben egy adózónál 10 millió forint árbevételű értékesítések után személyi-jövedelemadó, általános forgalmi adó és egészségügyi hozzájárulás adóhiányt állapítanak meg a revizorok, annak a kapcsolódó mulasztási bírsággal, adóbírsággal és késedelmi pótlékkal együtt 10 millió forint körüli fizetési kötelezettséggel kell számolnia. Annak érdekében, hogy erre véletlenül se kerülhessen sor, az e-kereskedelemhez kapcsolódó bármely adózási kérdéssel is bizalommal fordulhatnak az APEH telefonos ügyfélszolgálatához a helyi tarifával hívható 40/42-42-42-es telefonszámon.

www.apeh.hu/regiok/eszakmagyarorszag/helyihirek/cikk20100920.html

+Quote Post
otipax
hozzászólás 2010-11-09 17:44
Létrehozva: #1204

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-11-09 17:10
Azonosító: 1 408 588

Halihó!

Elektronikai termékek Unión kívülről történő kereskedelmi mennyiségű importjával (VÁM szempontjából) kapcsolatban tud valaki bővebb felvilágosítást, leírást adni? (Mikor/hogyan kell vámoltatni (Vám árú nyilatkozat, stb.))

Elsősorban saját gyakorlati tapasztalatokra gondolok.

A VÁM oldalát már néztem de elég átláthatatlan, telefonon is beszéltem velük, de azt mondták, nézzem meg a weboldalukat...

A fórumon is kerestem, de nem sok infót találtam.

Köszönöm!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-11-09 06:08
Létrehozva: #1205

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Girolamo @ 2010-11-08 23:52) *
Sziasztok.

A napokban jár le 1-2 sikeres aukcióm,de szintén a napokban váltok bankot és más lesz a számlaszámom.Nem gond ha az új számlaszámról utalom a jutalékot?Ha tud valaki,kérem segítsen.Köszi.

Nem baj. smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Girolamo
hozzászólás 2010-11-09 00:52
Létrehozva: #1206

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-10-19 13:32
Azonosító: 32 919

Sziasztok.

A napokban jár le 1-2 sikeres aukcióm,de szintén a napokban váltok bankot és más lesz a számlaszámom.Nem gond ha az új számlaszámról utalom a jutalékot?Ha tud valaki,kérem segítsen.Köszi.

+Quote Post
Sanyabacsi69
hozzászólás 2010-11-04 12:48
Létrehozva: #1207

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2008-02-18 10:47
Azonosító: 120 776

Szia, először is türelem. Két napja tetted fel a cuccaidat, semmi nincs veszve még. smile.gif

IDÉZET(renata030 @ 2010-11-04 11:39) *
sziasztok! új vagyok az oldalon! A kérdésem az lenne, hogy ha vásároltok, vagy fel adtok hirdetést, körülbelül mennyi idő után vásárolják meg? 4 terméket tettem fel az oldalra, de eddig senki nem érdeklődött, csak megnézték páran a termékeimet! köszönöm annak, aki válaszol.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-11-04 12:43
Létrehozva: #1208

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(renata030 @ 2010-11-04 11:39) *
sziasztok! új vagyok az oldalon! A kérdésem az lenne, hogy ha vásároltok, vagy fel adtok hírdetést, körülbelül mennyi idő után vásárolják meg? 4 terméket tettem fel az oldalra, de eddig senki nem érdeklődött, csak megnézték párana termékeimet! köszönöm annak, aki válaszol.

Tisztelt renata030!

A következő oldalt ajánljuk szíves figyelmébe:
http://www.vatera.hu/help/?tutorial=selling

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
renata030
hozzászólás 2010-11-04 12:39
Létrehozva: #1209

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-11-04 12:30
Azonosító: 1 407 802

sziasztok! új vagyok az oldalon! A kérdésem az lenne, hogy ha vásároltok, vagy fel adtok hírdetést, körülbelül mennyi idő után vásárolják meg? 4 terméket tettem fel az oldalra, de eddig senki nem érdeklődött, csak megnézték párana termékeimet! köszönöm annak, aki válaszol.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-11-03 16:14
Létrehozva: #1210

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(98tomcsa @ 2010-11-03 15:06) *
Ne bánkódj, kitaláltam Neked egy okosságot:
Soha ne bízz senkiben, különösen a könyvelődben! laugh.gif

Köszönöm, én nem bízom senkiben, de a könyvelőmben szerettem volna.... biggrin.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
98tomcsa
hozzászólás 2010-11-03 16:06
Létrehozva: #1211

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-22 17:28
Azonosító: 310 714

IDÉZET(zejopy @ 2010-11-03 14:17) *
Jaj, de elegem van.... sad.gif

Ne bánkódj, kitaláltam Neked egy okosságot:
Soha ne bízz senkiben, különösen a könyvelődben! laugh.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-11-03 15:17
Létrehozva: #1212

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(98tomcsa @ 2010-11-03 14:10) *
Gondoltam, hogy túlfizetésed van, a törvény kezeli, mint szállítói tartozások nyilvántartása, mert általában ez az életszerű...
A bizonylatokat mindenféleképpen le le kell adnod, mármint a befizetésről is.
Igen, azt javaslom ne utalj a prívát számládról.
Az jó, hogy a vatera számlákat leadott a könyvelődnek, de mivel pénzforgalmi szemléletben kellene, hogy könyveljen, ezért önmagában az átutalásos számlákat nálad nem könyvelhetné.
Fejben próbáltam levezetni, hogy vajon évvégén, hogy csinálja, hisz a többlet amit befizettél, nem lehet költséged, valószínüleg költségként el nem számolható kiadásba vezeti át, de mit csinál vele évelején? blink.gif

Nem tudom, tényleg nem, én marha jól eltanítgatom a gyerekeket és elfuvolázgatok, vezetem a zenekarokat, de a pénz.... na azért csak megdolgozni tudok, de az elszámolási része örök homályba vész.
Igazából nem is nekem való ez, olyannyira nem vagyok földön járó ember, hogy félelmetes.
Akkor a különbözet ki fog neki ugrani év végén.
Most mondd! Miért én gondolkozom ezeken? Ez nem az én dolgom, hiszen ezért fizetem őt. Tök fura. Mintha azt várnám a szülőktől, hogy bizonyos dolgokat ők tanítsanak meg a gyereküknek.
Jaj, de elegem van.... sad.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
98tomcsa
hozzászólás 2010-11-03 15:10
Létrehozva: #1213

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2010-11-03 13:52) *
Általában nincs tartozásom a Vatera felé, inkább túlfizetés.
A kp-s befizetésekről sincs meg a bizonylat, ezt behúzott nyakkal mondom.
Akkor tehát mekkora a vétkem, és hogyan tovább?
Többet ne utaljak a privátról, ne fizessem be kp, csak a vállalkozói bankszámlámról?
A Vatera számlákat mindig viszem a könyvelőnek.

Gondoltam, hogy túlfizetésed van, a törvény kezeli, mint szállítói tartozások nyilvántartása, mert általában ez az életszerű...
A bizonylatokat mindenféleképpen le le kell adnod, mármint a befizetésről is.
Igen, azt javaslom ne utalj a prívát számládról.
Az jó, hogy a vatera számlákat leadott a könyvelődnek, de mivel pénzforgalmi szemléletben kellene, hogy könyveljen, ezért önmagában az átutalásos számlákat nálad nem könyvelhetné.
Fejben próbáltam levezetni, hogy vajon évvégén, hogy csinálja, hisz a többlet amit befizettél, nem lehet költséged, valószínüleg költségként el nem számolható kiadásba vezeti át, de mit csinál vele évelején? blink.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-11-03 14:52
Létrehozva: #1214

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(98tomcsa @ 2010-11-03 13:44) *
Igen az egyszeres könyvelést sokan nem szeretik, mert nem annyira átlátható.
Azzal nincs baj (mondom én mert nem én vagyok a könyvelőd rolleyes.gif ), hogy nem pontosan egyenlíted ki, az már nagyobb baj, hogy van vállalkozói számlád és mégis a prívátról utalod. A kp-es befizetés sem probléma, mert a befizetési bizonylat alapján az is könyvelhető.
Annyi az egész hátulütője, hogy nyilvántartást kell vezetni a szállítókkal (jelen esetben a vaterával) kapcsolatos tartozásokról.

Általában nincs tartozásom a Vatera felé, inkább túlfizetés.
A kp-s befizetésekről sincs meg a bizonylat, ezt behúzott nyakkal mondom.
Akkor tehát mekkora a vétkem, és hogyan tovább?
Többet ne utaljak a privátról, ne fizessem be kp, csak a vállalkozói bankszámlámról?
A Vatera számlákat mindig viszem a könyvelőnek.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
98tomcsa
hozzászólás 2010-11-03 14:44
Létrehozva: #1215

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2010-11-03 12:47) *
Egyéni vállalkozás, főállás mellett.

Igen az egyszeres könyvelést sokan nem szeretik, mert nem annyira átlátható.
Azzal nincs baj (mondom én mert nem én vagyok a könyvelőd rolleyes.gif ), hogy nem pontosan egyenlíted ki, az már nagyobb baj, hogy van vállalkozói számlád és mégis a prívátról utalod. A kp-es befizetés sem probléma, mert a befizetési bizonylat alapján az is könyvelhető.
Annyi az egész hátulütője, hogy nyilvántartást kell vezetni a szállítókkal (jelen esetben a vaterával) kapcsolatos tartozásokról.

A hozzászólást -98tomcsa- szerkesztette a következő időpontban: 2010-11-03 14:45

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-11-03 13:47
Létrehozva: #1216

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(98tomcsa @ 2010-11-03 12:40) *
Áthoztam inkább...
Az első kérdésem, hogy cégként vagy egyéni vállalkozóként csinálod e?

Egyéni vállalkozás, főállás mellett.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
98tomcsa
hozzászólás 2010-11-03 13:40
Létrehozva: #1217

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2010-11-03 12:22) *
rolleyes.gif Azt mondja az egyik barátom (szegény Benz majd áthelyezheti az e-kereskedelmibe smile.gif ), hogy a Vatera számlát ebben a formában nem írhatnám le.
Az ugyanis a probléma vele, hogy mindig egy nagyobb összeget fizetek be előre, azt sem mindig a vállalkozói számlámról, hanem néha a privátról, néha meg kp-ben. És így a számlaforgalom és a vateraszámla nem fekszik össze.
Mert ő egy könyvelőirodánál könyveltet, akik vérprofik, és többször visszadobták már neki a Vatera számlát.
Az én könyvelőm szerint viszont elszámolható.
És most aggódom kicsit, egyrészt, mert nem tudom meggyire vagyok szabályos, másrészt pedig nem kis összeg ez, és jogosan lenne leírható.
Szóval ezügyben érdekel a véleményed.

Áthoztam inkább...
Az első kérdésem, hogy cégként vagy egyéni vállalkozóként csinálod e?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-10-30 07:09
Létrehozva: #1218

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(mucus42 @ 2010-10-30 05:50) *
OKÉ. Igy már értem. Azt nem tudtam, vagy nem figyeltem, hogy a számlát magasabb összegről adod ki. Biztos nagyon korán volt még.

smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
mucus42
hozzászólás 2010-10-30 05:50
Létrehozva: #1219

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:47
Innen: Budapest
Azonosító: 18

IDÉZET(zejopy @ 2010-10-29 08:43) *
Pont ezért a privát és nem a vállalkozói számlámról utalom. Hiszen a számlát a magasabb összegről adom, a visszafizetés pedig nem ellenőrizhető.

OKÉ. Igy már értem. Azt nem tudtam, vagy nem figyeltem, hogy a számlát magasabb összegről adod ki. Biztos nagyon korán volt még.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-10-29 08:43
Létrehozva: #1220

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(mucus42 @ 2010-10-29 06:48) *
Ne a privát számládról utald vissza a pénzt! Ez igy nem helyes. Igaz megteheti a könyvelő, hogy a pénztárból kiirja az összeget, de ez nem egészen szabályos, mert a pénztári bizonylaton nincs rajta az átvevő aláirása.

Pont ezért a privát és nem a vállalkozói számlámról utalom. Hiszen a számlát a magasabb összegről adom, a visszafizetés pedig nem ellenőrizhető.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

81 Oldal V  « < 59 60 61 62 63 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-07-22 21:49