IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

82 Oldal V  « < 59 60 61 62 63 > »   
Reply to this topicStart new topic
> E-kereskedelem Kezdőknek és Haladóknak, Tippek - tudnivalók - tapasztalatcsere
Bigdept
hozzászólás 2010-11-16 19:36
Létrehozva: #1201

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-27 17:06
Azonosító: 964 053

IDÉZET(Sanyabacsi69 @ 2010-11-16 17:36) *
Ez így ebben a formában nem igaz.

Naná, csatlakozom.

--------------------
Az összes kerti vetemények közül a kóbászt szeretem a legjobban!
Go to the top of the page

+Quote Post
Bigdept
hozzászólás 2010-11-16 19:35
Létrehozva: #1202

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Gegoriana @ 2010-11-16 15:22) *
Amikor a múltkor hasonló dolgot vetett fel egy felhasználó, akkor az a válasz érkezett több helyről: "Minden annyit ér, amennyiért megveszik." Vagyis totál nem gond, ha túlárazzák a termékeket az eladók...

Hm. Végső konklúzióm a témában magam felé: De gustibus non est disputandum. Vagy mi.
Láttam már itt kifakadást amiatt, hogy valaki piaci ár tizedéért kínált márkás cipőt, ergo az sem jó, ha valaki olcsón árul.
A saját tapasztalatom: Van régmúlt gyűjtői korszakomból mémi bélyegem, amit apránként eladásra kínálok. Azokat jellemzően katalógus ár alatt töltöm fel, leginkább névértéken. Aztán szépen elvannak itt, 3-szor vagy többször is újraindul a ciklus, végül megunom, aztán vagy nem töltöm újra, vagy névérték felén felrakom, na ez utóbbi esetben szinte azonnal lecsapnak rá... blink.gif

Tehát tényleg az van, minden annyit ér, amennyiért megveszik.

--------------------

+Quote Post
Sanyabacsi69
hozzászólás 2010-11-16 18:36
Létrehozva: #1203

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2008-02-18 10:47
Azonosító: 120 776

Ez így ebben a formában nem igaz.
IDÉZET(mhszferi77 @ 2010-11-16 17:24) *
Sajnos ez csak ránk magyarokra jellemző, hogy nem látunk tovább az orrunktól és hipp-hopp akarunk pénzt keresni.

+Quote Post
mhszferi77
hozzászólás 2010-11-16 18:24
Létrehozva: #1204

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-12-28 11:57
Azonosító: 909 047

Ez így igaz.De ha valaki szeret piacolni és észreveszi,hogy boltban olcsóbb előbb-utóbb átpártol.Én értem,hogy piacgazdaság van meg más ilyen szép dolgok.Sajnos ez csak ránk magyarokra jellemző,hogy nem látunk tuvább az orrunktól és hipp-hopp akarunk pénzt keresni.

+Quote Post
Gegoriana
hozzászólás 2010-11-16 16:44
Létrehozva: #1205

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-09-26 02:10
Azonosító: 1 384 166

IDÉZET(Gegoriana @ 2010-11-16 15:22) *
Amikor a múltkor hasonló dolgot vetett fel egy felhasználó, akkor az a válasz érkezett több helyről: "Minden annyit ér, amennyiért megveszik." Vagyis totál nem gond, ha túlárazzák a termékeket az eladók...

Megtaláltam az egyik hiv. álláspontot: "Piacgazdaságban élünk, a kérdéses termék nem hatósági áras.
Mindenki annyiért adhatja a termékét, amennyiért van rá kereslet és mindenki annyiért vásárol, amennyiért megéri neki."

+Quote Post
Gegoriana
hozzászólás 2010-11-16 16:22
Létrehozva: #1206

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-09-26 02:10
Azonosító: 1 384 166

IDÉZET(mhszferi77 @ 2010-11-16 13:39) *
Sziasztok!

Lehet nem jó helyre írok de mást nem találtam......
Az az észrevételem és evvel nem vagyok egyedül ismerősi körben,hogy kezd ez az egész vatera dolog kicsúszni az emberek keze közül.Arra gondolok pontosabban,hogy sokan mielőtt eladásra kínálnák a terméküket szét sem néznek előtte,hogy valójában mennyit is ér.Veterán motorkerékpárt újítok fel és ezért rendszeresen figyelem néhány webshop kínálatát,árait.Minden túlzás nélkül mondom,hogy az általuk forgalmazott új termék ára nem egy esetben akár harmada mint itt néhány felhasználó által eladni kívánt használté.Érdemes lenne tenni valamiféle lépést ez ügyben és rendet tenni az emberek fejében mert ez sajnos a vaterának hátrány.Ne kelljen azt hallani nap mint nap,hogy drága a vatera és inkább megveszem a webshopban vagy inkább egy külföldi oldalon.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-11-16 15:37
Létrehozva: #1207

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(mhszferi77 @ 2010-11-16 13:39) *
Sziasztok!

Az az észrevételem és evvel nem vagyok egyedül ismerősi körben,hogy kezd ez az egész vatera dolog kicsúszni az emberek keze közül.Arra gondolok pontosabban,hogy sokan mielőtt eladásra kínálnák a terméküket szét sem néznek előtte,hogy valójában mennyit is ér.Veterán motorkerékpárt újítok fel és ezért rendszeresen figyelem néhány webshop kínálatát,árait.Minden túlzás nélkül mondom,hogy az általuk forgalmazott új termék ára nem egy esetben akár harmada mint itt néhány felhasználó által eladni kívánt használté.Érdemes lenne tenni valamiféle lépést ez ügyben és rendet tenni az emberek fejében mert ez sajnos a vaterának hátrány.Ne kelljen azt hallani nap mint nap,hogy drága a vatera és inkább megveszem a webshopban vagy inkább egy külföldi oldalon.

Tisztelt mhszferi77!

Hamarosan rendet teszünk blink.gif
Köszönjük.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
mhszferi77
hozzászólás 2010-11-16 14:39
Létrehozva: #1208

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-12-28 11:57
Azonosító: 909 047

Sziasztok!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-11-14 19:33
Létrehozva: #1209

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Bigdept @ 2010-11-14 18:23) *
Mondhatni ezen túl vagyok már. Mármint a próbán. Tavasz óta hirdetem sok helyen, itt is próbálkoztam, azon túl az érintettek országos szervezeténél is...

smile.gif Kár... Az ember azt gondolná, hogy itt minden elmegy.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Bigdept
hozzászólás 2010-11-14 19:23
Létrehozva: #1210

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2010-11-14 17:43) *
Miért gondolod, hogy itt nem megy el? Minden egészségügyi csoportban megtalálhatók a gazdag emberek ugyanúgy, mint a szegények. Szerintem egy próbát megérne. Én biztosan először itt próbálkoznék, bár lehet, hogy ebben nincs igazam. smile.gif

Mondhatni ezen túl vagyok már. Mármint a próbán. Tavasz óta hirdetem sok helyen, itt is próbálkoztam, azon túl az érintettek országos szervezeténél is...

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-11-14 18:43
Létrehozva: #1211

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Bigdept @ 2010-11-14 17:27) *
Csak füstölgök...
Ill. tanácsot kérnék...
...

Miért gondolod, hogy itt nem megy el? Minden egészségügyi csoportban megtalálhatók a gazdag emberek ugyanúgy, mint a szegények. Szerintem egy próbát megérne. Én biztosan először itt próbálkoznék, bár lehet, hogy ebben nincs igazam. smile.gif

Az igazi kérdésedre érdemben nem tudok reagálni, pontosan azért, mert ismeretek híján pontosan ugyanarra a következtetésre jutottam, mint te. yes3.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Bigdept
hozzászólás 2010-11-14 18:27
Létrehozva: #1212

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Csak füstölgök...
Ill. tanácsot kérnék...

Szóval van nekem egy kényes termékem, amit el szeretnék adni. Az a kényes ebben, hogy a piacon ezt első látásra "pofátlanul magas" áron értékesítik. Ahhoz képest, hogy mit tud, milyen technikai megvalósítást testesít meg, és kinek szánják (fogyatékos rászorulók). Ennek megfelelően, vagy ennek köszönhetően Magyarországon ezt nem is forgalmazzák, nyilvánvalóan, hisz a magyar rászorulók túl szegények, viszont Nyugat Európában ezt láthatóan sikeresen értékesítik a megfelelő csatornákon.

Megtehetném, hogy adományként vagy baráti áron odaadom egy rászorulónak. Csak hát nekem is szükségem van az árára, nem különben pedig, akitől örököltem, annak sokkal többet segítettem anyagi meg egyéb módokon is, min amennyibe a kütyü kerülne listaáron, szóval, ha ezt nézzük nem kellene frusztrációt sem éreznem az eladás tekintetében, bár nem ezért segítettem...

Na, van egy eladó kütyüm. Biztos vagyok benne, itt nem kel el. Mármint nem csak a Vaterán, de még az országban, vagy közvetlen szomszédságában sem, talán Ausztriát leszámítva.

Nyilvánvalóan külföldön kellene eladni, Németországban, vagy még messzebb. És itt jön a dilemmám. Gőzöm sincs, hogy kezdjek hozzá. A kütyü drága, de egy nyugateurópai út is az, ha véletlenül összejönne egy üzlet, és személyesen meg szeretnék előtte tekinteni. Még ha meg is veszik, de ki kell vinni, az út felemészti a vételár nagy részét.

Van valakinek tapasztalata nemzetközi értékesítés terén?

--------------------

+Quote Post
otipax
hozzászólás 2010-11-10 17:00
Létrehozva: #1213

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-11-09 17:10
Azonosító: 1 408 588

IDÉZET(NetDigi @ 2010-11-09 22:32) *
ITT LEÍRNAK MINDENT MIT KEL TENNI

Köszönöm a választ de én nem ezt kérdeztem. Én kimondottan a VÁM-mal kapcsolatos tudnivalókra lennék kíváncsi és nem az APEH-es infók érdekelnek. Az APEH-hél is csak azt tudják mondani hogy nézzem meg a VÁM-osok oldalán.

+Quote Post
NetDigi
hozzászólás 2010-11-09 23:32
Létrehozva: #1214

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-06-05 10:12
Azonosító: 654 839

ITT LEÍRNAK MINDENT MIT KEL TENNI
Érdemes elolvasni:
Az e-kereskedelmi tevékenységet az APEH ellenőrzi. Az adóellenőr jogosult minden olyan adathoz hozzáférni, amely az adókötelezettség megállapításához szükséges. Az esetleges ellenőrzés során a revizorok a megőrzött iratok, számlák, elektronikus számlák (például a www.vatera.hu jutalék számlája), e-mailben történő megrendelések, visszaigazolások alapján vizsgálják az adókötelezettség szabályszerű teljesítését.

Az APEH 2010. évben fokozott figyelemmel ellenőrzi az internetes kereskedelmet, így megéri fokozott figyelmet fordítani az adózási szabályok betartására. Amennyiben az ellenőrzés üzletszerű gazdasági tevékenység bejelentés, illetve az adókötelezettség teljesítése nélküli folytatását állapítja meg, előfordulhat, hogy a kiszabott szankciók elérik az internetes értékesítés során elért bevételek összegét. Amennyiben egy adózónál 10 millió forint árbevételű értékesítések után személyi-jövedelemadó, általános forgalmi adó és egészségügyi hozzájárulás adóhiányt állapítanak meg a revizorok, annak a kapcsolódó mulasztási bírsággal, adóbírsággal és késedelmi pótlékkal együtt 10 millió forint körüli fizetési kötelezettséggel kell számolnia. Annak érdekében, hogy erre véletlenül se kerülhessen sor, az e-kereskedelemhez kapcsolódó bármely adózási kérdéssel is bizalommal fordulhatnak az APEH telefonos ügyfélszolgálatához a helyi tarifával hívható 40/42-42-42-es telefonszámon.

www.apeh.hu/regiok/eszakmagyarorszag/helyihirek/cikk20100920.html

+Quote Post
otipax
hozzászólás 2010-11-09 17:44
Létrehozva: #1215

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-11-09 17:10
Azonosító: 1 408 588

Halihó!

Elektronikai termékek Unión kívülről történő kereskedelmi mennyiségű importjával (VÁM szempontjából) kapcsolatban tud valaki bővebb felvilágosítást, leírást adni? (Mikor/hogyan kell vámoltatni (Vám árú nyilatkozat, stb.))

Elsősorban saját gyakorlati tapasztalatokra gondolok.

A VÁM oldalát már néztem de elég átláthatatlan, telefonon is beszéltem velük, de azt mondták, nézzem meg a weboldalukat...

A fórumon is kerestem, de nem sok infót találtam.

Köszönöm!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-11-09 06:08
Létrehozva: #1216

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Girolamo @ 2010-11-08 23:52) *
Sziasztok.

A napokban jár le 1-2 sikeres aukcióm,de szintén a napokban váltok bankot és más lesz a számlaszámom.Nem gond ha az új számlaszámról utalom a jutalékot?Ha tud valaki,kérem segítsen.Köszi.

Nem baj. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Girolamo
hozzászólás 2010-11-09 00:52
Létrehozva: #1217

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-10-19 13:32
Azonosító: 32 919

Sziasztok.

A napokban jár le 1-2 sikeres aukcióm,de szintén a napokban váltok bankot és más lesz a számlaszámom.Nem gond ha az új számlaszámról utalom a jutalékot?Ha tud valaki,kérem segítsen.Köszi.

+Quote Post
Sanyabacsi69
hozzászólás 2010-11-04 12:48
Létrehozva: #1218

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2008-02-18 10:47
Azonosító: 120 776

Szia, először is türelem. Két napja tetted fel a cuccaidat, semmi nincs veszve még. smile.gif

IDÉZET(renata030 @ 2010-11-04 11:39) *
sziasztok! új vagyok az oldalon! A kérdésem az lenne, hogy ha vásároltok, vagy fel adtok hirdetést, körülbelül mennyi idő után vásárolják meg? 4 terméket tettem fel az oldalra, de eddig senki nem érdeklődött, csak megnézték páran a termékeimet! köszönöm annak, aki válaszol.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-11-04 12:43
Létrehozva: #1219

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(renata030 @ 2010-11-04 11:39) *
sziasztok! új vagyok az oldalon! A kérdésem az lenne, hogy ha vásároltok, vagy fel adtok hírdetést, körülbelül mennyi idő után vásárolják meg? 4 terméket tettem fel az oldalra, de eddig senki nem érdeklődött, csak megnézték párana termékeimet! köszönöm annak, aki válaszol.

Tisztelt renata030!

A következő oldalt ajánljuk szíves figyelmébe:
http://www.vatera.hu/help/?tutorial=selling

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
renata030
hozzászólás 2010-11-04 12:39
Létrehozva: #1220

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-11-04 12:30
Azonosító: 1 407 802

sziasztok! új vagyok az oldalon! A kérdésem az lenne, hogy ha vásároltok, vagy fel adtok hírdetést, körülbelül mennyi idő után vásárolják meg? 4 terméket tettem fel az oldalra, de eddig senki nem érdeklődött, csak megnézték párana termékeimet! köszönöm annak, aki válaszol.

+Quote Post

82 Oldal V  « < 59 60 61 62 63 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-09-20 07:56