IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

86 Oldal V  « < 60 61 62 63 64 > »   
Reply to this topicStart new topic
> E-kereskedelem Kezdőknek és Haladóknak, Tippek - tudnivalók - tapasztalatcsere
Hunter600
hozzászólás 2011-02-10 20:38
Létrehozva: #1221

Lelkes újonc
**

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2010-06-15 22:55
Azonosító: 1 214 427

Itt a vaterán konkrétan kb 1000 aukciónál szerepel ez a leírás:

"AZ EURÓPAI UNIÓ ORSZÁGAIRA VONATKOZÓAN 2004.01.01.-ÉN ÉLETBE LÉPETT ÚJ, A MAGÁN ADÁS-VÉTELI JOGOKAT SZABÁLYOZÓ TÖRVÉNY ÉRTELMÉBEN: AZ ÖSSZES AUKCIÓRA BOCSÁTOTT TERMÉK ÉS/VAGY ÁRU ADÁSVÉTELE SORÁN AZ ELADÓT NEM TERHELI SEMMIFÉLE GARANCIA , FELELŐSSÉG , VAGY VISSZAVÉTELI KÖTELEZETTSÉG A VEVŐJÉVEL SZEMBEN. A VEVŐ EZT VÁSÁRLÁSÁVAL ELISMERI ÉS TUDOMÁSUL VESZI."

Én vettem a fáradságot és az erre vonatkozó több magyar jogszabályt és eu-s irányelvet átolvastam, ám ebben a formában nem szerepel semmi.
Nagyon szívesen bemásolnám az idevonatkozó részt, de ennek terjedelmétől (gondolom a moderátor örömére) eltekintenék.
Viszont felhívnám a figyelmet, az egyik eu-s irányelvre amely konkrétan felsorolja a megtévesztő tevékenységeket, melyben szerepel, hogy
"megtévesztőnek minősül a kereskedelmi gyakorlat, amennyiben hamis információt tartalmaz, és ezáltal valótlan, vagy bármilyen módon-ideértve a megjelenítés valamennyi körülményét - félrevezeti vagy félrevezetheti az átlagfogyasztót..
És a felsorolásban, hogy mik ezek a megtévesztő tevékenységek konkrétan szerepelnek a fogyasztó jogai, beleértve a fogyasztási cikkek adásvételének és hozzákapcsolódó jótállásra vonatkozóan.....

Megköszönném azon eladóknak akik ezt a szöveget szerepeltetik a leírásban, hogy megajándékoznának akár egy törvényi, akár egy rendeleti vagy egy eu-s irányelv konkrét számával, hogy hol is találták ezt a "szabályt". dry.gif

Elnézést a hozzászólásom elején levő nagybetűs részre, de a termékleírásból másoltam, hogy pontosan idézzek....

Go to the top of the page

+Quote Post
Bigdept
hozzászólás 2011-02-04 00:34
Létrehozva: #1222

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-27 17:06
Azonosító: 964 053

IDÉZET(ENNIVALOKAPITANY @ 2011-02-03 11:58) *
Üdv!

Ha én szeretnék eladni egy terméket, akkor azt először is fel kell tölteni.
érdemes-e ezért nekem új bankszámlát nyitni hogy azt használjam?
Ugye ki kell fizetnem először is a feltöltési díjat majd + a jutalék,-
mivan ha nem tudtam eladni adott időn belül? akkor is kell fizetnem vagy csak majd ha eladtam?
Ha már eladtam a terméket és postára adtam van valami számla is ehhez amivel kell tenni valamit? és ha igen azzal mit kell csinálni?
(bocs a sok okos kérdésért csak szeretnék tisztán látni) =DDD
Ezekről az eladásokról kell készíteni Adóbevallást? és ha igen milyen adatok kellenek az APEH-nek?

A válaszokat előre is köszönöm!

Ha nincs bankszámlád, akkor igen. Ha van, akkor nem kell másik, elég egy számla költségeit viselni.
Viszont érdemes netbank szerződést kötni a bankkal, már a legtöbbnek van ilyen szolgáltatása, jellemzően
külön szerződés kell hozza. Ha nincs máris ilyened.

A feltöltési díjat bukod, ha nem lett eladva a termék, ha meg eladod, akkor a jutalékot kell
megfizetned, a feltöltési díjat ekkor visszakapod.

Nem tudom, milyen számlára gondolsz. A Vatera a fizetendő összegekről elektronikus számlát állít ki,
amiről e-mailban tájékoztat, a számlát le tudod tölteni, ha akarod.

Ha üzletszerűleg végzel értékesítést, akkor kell adózni utána, ill. ha jövedelmed keletkezik,
de saját ingó tulajdonod eladása esetén nem kell.
(Kivéve a minősített dolgokat, ami után illetéket / adót kell fizetni)

--------------------
Az összes kerti vetemények közül a kóbászt szeretem a legjobban!

+Quote Post
ILR247
hozzászólás 2011-02-03 22:16
Létrehozva: #1223

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-10-13 21:09
Azonosító: 1 404 717

IDÉZET(Legofej @ 2011-02-03 02:54) *
Igen, lehet.
Végzettség nem kell, hacsak nem akarsz külön webshopot nyitni, mert ahhoz már kell bolt, a bolthoz meg kell boltvezetői végzettség.
Havonta főállásban a minimálbér után tavaly 32342 Ft járulékot + szja-t (ha csinálsz kivétet) kellett fizetni. Másodállásban ha jól tudom valami minimális járulékot kell fizetni, ha nem csinálsz kivétet, ha csinálsz, akkor meg az után kell megfizetni a járulékokat, de ennek kérdezz utánna egy könyvelőnél, nem akarok hülyeséget mondani.
Érdemes ÁFA mentesnek lenni, nem kell az ÁFÁval szórakoznod, pl amikor kiszámlázod a szállítási díjat neked 1050+áfát kell számláznod, közben meg kapod a postán az 1050-ről a számlát, itt meg ugye nem kérheted el a vevőtől az 1050+áfát, mert nincs megengedve. Röviden papíron plusz bevételed lesz, mint amennyit leírhatsz kiadásnak. ÁFA mentesen nincs ilyen probléma, plusz vállalkozói számla sem kell, elég egy mezei lakossági, csak javaslom, hogy nyiss erre egy külön számlát, a privát dolgaid ne keverd ezzel. Gondolom nem fogsz évi ötmilliót forgalmazni laugh.gif

Mi a helyzet az Ebayon beszerzett dolgokat árulókkal! Ők tudnak vállalkozóival vaterázni-üzletszerűen?! Mert sokan csinálják-Ők szabályosak, vagy csak bevállalják? Elfogadja az Apeh a vásárlást igazoló emailokat, paypal fizetési bizonylatot. Várom a tanácsokat!

+Quote Post
ENNIVALOKAPITANY
hozzászólás 2011-02-03 12:58
Létrehozva: #1224

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2011-02-03 12:32
Azonosító: 1 423 854

Üdv!

Ha én szeretnék eladni egy terméket, akkor azt először is fel kell tölteni.
érdemes-e ezért nekem új bankszámlát nyitni hogy azt használjam?
Ugye ki kell fizetnem először is a feltöltési díjat majd + a jutalék,-
mivan ha nem tudtam eladni adott időn belül? akkor is kell fizetnem vagy csak majd ha eladtam?
Ha már eladtam a terméket és postára adtam van valami számla is ehhez amivel kell tenni valamit? és ha igen azzal mit kell csinálni?
(bocs a sok okos kérdésért csak szeretnék tisztán látni) =DDD
Ezekről az eladásokról kell készíteni Adóbevallást? és ha igen milyen adatok kellenek az APEH-nek?

A válaszokat előre is köszönöm!

+Quote Post
Legofej
hozzászólás 2011-02-03 03:54
Létrehozva: #1225

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-01-03 13:29
Azonosító: 385 894

IDÉZET(Mariannka_009 @ 2011-01-30 17:02) *
3.A férjemnek viszont van főállása (heti 40 óra) Ő lehet másodállásban vállalkozó?
A férjemnek nincs kereskedelmi szakképesítése.Ehhez ugye nem szükséges?
Pontosan milyen rendszeres havi költségekkel kell számolni?
Érdemes -e alanyi ÁFA mentességet kérni?
Ugye alanyi ÁFA mentesség esetén nem kell vállalkozói bankszámla szám?
Köszönöm!

Igen, lehet.
Végzettség nem kell, hacsak nem akarsz külön webshopot nyitni, mert ahhoz már kell bolt, a bolthoz meg kell boltvezetői végzettség.
Havonta főállásban a minimálbér után tavaly 32342 Ft járulékot + szja-t (ha csinálsz kivétet) kellett fizetni. Másodállásban ha jól tudom valami minimális járulékot kell fizetni, ha nem csinálsz kivétet, ha csinálsz, akkor meg az után kell megfizetni a járulékokat, de ennek kérdezz utánna egy könyvelőnél, nem akarok hülyeséget mondani.
Érdemes ÁFA mentesnek lenni, nem kell az ÁFÁval szórakoznod, pl amikor kiszámlázod a szállítási díjat neked 1050+áfát kell számláznod, közben meg kapod a postán az 1050-ről a számlát, itt meg ugye nem kérheted el a vevőtől az 1050+áfát, mert nincs megengedve. Röviden papíron plusz bevételed lesz, mint amennyit leírhatsz kiadásnak. ÁFA mentesen nincs ilyen probléma, plusz vállalkozói számla sem kell, elég egy mezei lakossági, csak javaslom, hogy nyiss erre egy külön számlát, a privát dolgaid ne keverd ezzel. Gondolom nem fogsz évi ötmilliót forgalmazni laugh.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-01-30 20:00
Létrehozva: #1226

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Mariannka_009 @ 2011-01-30 18:37) *
Köszönöm!Lassan kezdek megvilágosodni....Olyan nehéz,pedig boltvezető helyettes is voltam. smiley-scared003.gif

Nincs mit. smile.gif Majd belejössz. És ez a legjobb, amit tehetsz, mert ez adóköteles jövedelem egy bizonyos összeghatár fölött.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Mariannka_009
hozzászólás 2011-01-30 19:37
Létrehozva: #1227

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-01-27 19:22
Azonosító: 1 422 637

IDÉZET(zejopy @ 2011-01-30 17:24) *
Szerintem a férjed nevén csináld.
Én AM vagyok.
Nem kell kereskedelmi végzettség.

Köszönöm!Lassan kezdek megvilágosodni....Olyan nehéz,pedig boltvezető helyettes is voltam. smiley-scared003.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-01-30 18:24
Létrehozva: #1228

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Mariannka_009 @ 2011-01-30 17:02) *
Sziasztok!

Köszönöm!

Szerintem a férjed nevén csináld.
Én AM vagyok.
Nem kell kereskedelmi végzettség.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Mariannka_009
hozzászólás 2011-01-30 18:02
Létrehozva: #1229

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-01-27 19:22
Azonosító: 1 422 637

Sziasztok!
Tudnátok segíteni nekem?
Bármilyen tanácsot szívesen fogadok!Sok kutakodás után erre jutottam.Természetesen előtte úgyis kikérem egy könyvelő tanácsát,de gyakorlati tapasztalatokra is szükségem van.smile.gif
Jelenleg GYED-en vagyok,ami kizár mindenféle kereső tevékenységet.A GYED 2011 júliusban jár le.Utána GYES-en leszek és vállalkozni szeretnék!
Évek óta értékesítek a Vaterán,Teszveszen(200 eFT alatt)ezt szeretném "nagyban".Konkrétan nagykertől vennék angol bálás ruhát továbbértékesítésre.
Ebből származó várható bevétele max.havi 50 eFt körül lenne.(GYES kiegészítés)
A fő tevékenységi kör internetes kereskedelem(TEÁOR szám 479102) és csomagküldő kiskereskedelem (TEÁOR szám 479101).
Kérdéseim:
1.Adószámos magánszemélyként ugye nem tehetem,mert ez már üzletszerű gazdasági tevékenység,ami kizáró ok?
2.GYES mellett csak főállásban lehetek egyéni vállalkozó,mert nincs heti 36 órás munkám.Ez ugye feltétel a másodállású vállalkozáshoz?
Főállásban pedig öngyilkosság lenne.....
3.A férjemnek viszont van főállása (heti 40 óra) Ő lehet másodállásban vállalkozó?
A férjemnek nincs kereskedelmi szakképesítése.Ehhez ugye nem szükséges?
Pontosan milyen rendszeres havi költségekkel kell számolni?
Érdemes -e alanyi ÁFA mentességet kérni?
Ugye alanyi ÁFA mentesség esetén nem kell vállalkozói bankszámla szám?
Köszönöm!

+Quote Post
lereva
hozzászólás 2011-01-24 19:15
Létrehozva: #1230

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-11-18 16:31
Azonosító: 1 409 927

Jó estét kívánok!

Még mindig "vajúdok" a vállalkozás indításával, ezért újabb kérdésemre szeretnék olyan válaszokat kapni, akik jártasak vagy hasonló cipőben járnak (hogyan működtethetek Kft.-ét a vaterán?), mint én. Szívesen minden olyan hozzászólást, amely ezzel kapcsolatos. Most például az számomra a felvetődő kérdés, hogy amennyiben 3, 5, 10, stb darabból használt ruhacsomagot adok el (mint vállalkozó), akkor a számlában tételesen fel kell-e sorolnom az eladott ruhákat vagy elégséges csak beírni a termék megnevezésébe azt, hogy használt ruha és ilyen esetben milyen egységárat kell feltüntetnem?
A hozzászólásokat és minden hasznos információt köszönök.

+Quote Post
Bigdept
hozzászólás 2011-01-20 14:19
Létrehozva: #1231

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-27 17:06
Azonosító: 964 053

IDÉZET(teddyke81 @ 2011-01-19 11:34) *
Sziasztok!

A mai naptól lettem teljes jogú felhasználója a vaterának. Szeretnék termékeket eladni.
Olyan problémába ütköztem,hogy a termék feltöltésénél van egy olyan rublika hogy "szállítási sablon" mi az? Mit kell oda berni? Nem sikerül kitöltenem.Ha valaki tud segíteni kérem tegye!

Köszi!

Mondjuk ha sokszor hasonló dolgot ugyanúgy küldesz, akkor elmentheted sablonba a beállításokat. Pl. egyenként téglákat árulsz.
Tudod mennyibe kerül a tégla postázva, de személyes átadás is lehet, ill. valamilyen futár.
Amikor meghirdeted a téglát, akkor fel kell tüntetni a szállítási infókat is.
Ám mivel rengeteg téglád van, ha nem lehetne elmenteni, akkor minden téglánál ki kellene tölteni mindent.
Szerencsére el lehet menteni, sablonként, így legközelebb csak kiválasztod, hogy melyik sablon legyen,
és automatikusan kitöltődnek a mezők.

Több sablon is lehet.
A már mentett sablonokat a személyes beállítások oldalon tudod módosítani / törölni.
És persze, nem kötelező a sablon használata, ezért aztán oda nem kell bevinni semmit...

--------------------
Az összes kerti vetemények közül a kóbászt szeretem a legjobban!

+Quote Post
mucus42
hozzászólás 2011-01-19 12:41
Létrehozva: #1232

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:47
Innen: Budapest
Azonosító: 18

IDÉZET(98tomcsa @ 2011-01-19 08:27) *
2 éve él már ez az általános szabály. Sőt azoknál a részvénytársaságoknál akik nem érik el a két értékhatárt szintén nem kötelező 2008.01.01-től a könyvvizsgálat.

Teljesen igazad van. Erről lemaradtam BangHead.gif

+Quote Post
teddyke81
hozzászólás 2011-01-19 12:34
Létrehozva: #1233

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-01-19 12:28
Azonosító: 1 421 124

Sziasztok!

A mai naptól lettem teljes jogú felhasználója a vaterának. Szeretnék termékeket eladni.
Olyan problémába ütköztem,hogy a termék feltöltésénél van egy olyan rublika hogy "szállítási sablon" mi az? Mit kell oda berni? Nem sikerül kitöltenem.Ha valaki tud segíteni kérem tegye!

Köszi!

+Quote Post
98tomcsa
hozzászólás 2011-01-19 09:27
Létrehozva: #1234

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-22 17:28
Azonosító: 310 714

IDÉZET(mucus42 @ 2011-01-19 05:12) *
Szia!

Én úgy tudom, hogy az egyszemélyes Kft-nél a kezdés pillanatától fogva kötelező a könyvvizsgáló. Amit te írtál az a 2-3 vagy több személyes Kft-re vonatkozik.

2 éve él már ez az általános szabály. Sőt azoknál a részvénytársaságoknál akik nem érik el a két értékhatárt szintén nem kötelező 2008.01.01-től a könyvvizsgálat.

+Quote Post
mucus42
hozzászólás 2011-01-19 06:12
Létrehozva: #1235

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(98tomcsa @ 2011-01-18 19:53) *
Igazán nincs mit!
De mindenképpen azt tanácsolom, hogy a könyveléssel és egyéb adózással, adatszolgáltatással kapcsolatos kérdéseidet a könyvelőddel beszéld meg, mert innen sokszor eléggé laikus, félrevezető információt is kaphatsz e téren.

Szia!

Én úgy tudom, hogy az egyszemélyes Kft-nél a kezdés pillanatától fogva kötelező a könyvvizsgáló. Amit te írtál az a 2-3 vagy több személyes Kft-re vonatkozik.

+Quote Post
98tomcsa
hozzászólás 2011-01-18 20:53
Létrehozva: #1236

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(lereva @ 2011-01-18 19:29) *
Köszönöm a hozzászólást és szívesen veszek minden figyelemfelkeltő információt, amely az egyszemélyes Kft.-vel kapcsolatos a vaterázáson.

Üdvözlettel lereva

Igazán nincs mit!
De mindenképpen azt tanácsolom, hogy a könyveléssel és egyéb adózással, adatszolgáltatással kapcsolatos kérdéseidet a könyvelőddel beszéld meg, mert innen sokszor eléggé laikus, félrevezető információt is kaphatsz e téren.

+Quote Post
lereva
hozzászólás 2011-01-18 20:26
Létrehozva: #1237

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-11-18 16:31
Azonosító: 1 409 927

IDÉZET(Sprinkler1 @ 2011-01-18 07:45) *
Kedves lereva!

Köszönöm megtisztelő bizalmát, igyekszem alapos válaszokat adni Önnek.
...

Kedves Sprinkler1!

Először köszönöm, hogy válaszolt a kérdéseimre. Másodszor köszönöm az időt, amit rám szánt. Harmadszor a sok mindenre kiterjedő útmutatásokat, tapasztalatainak részletes, őszinte megosztását. Igyekszem figyelembe venni és beépíteni az "üzletelésbe" a sok jó tanácsot, amiért nagyon hálás vagyok. Szívesen és köszönettel veszem további információt.
Üdvözlettel lereva

IDÉZET(98tomcsa @ 2011-01-18 13:22) *
Én is elnézést kérek, hogy beleszólok, de lehet, hogy örülne, ha könyvizsgálót kellene alkalmaznia, de mivel gyanítom, hogy a netto árbevétele nem éri el a száz millát, valamint azt is csak sejtem, hogy nem foglalkoztat több, mint 50 főt, így valószínüleg megspórolhatja a könyvizsgálóra félretett pénzt, mivel neki nem kötelező.

Köszönöm a hozzászólást és szívesen veszek minden figyelemfelkeltő információt, amely az egyszemélyes Kft.-vel kapcsolatos a vaterázáson.

Üdvözlettel lereva

IDÉZET(mucus42 @ 2011-01-18 11:02) *
Bocs, hogy bele vau-vau.
Az egyszemélyes Kft. azért nem jó, mert az első perctől kezdve könyvvizsgáló köteles. (Nem két forintba kerül).

Köszönöm a "belevauzást"! Szívesen veszek minden figyelemfelkeltő információt, amely az egyszemélyes Kft.-vel kapcsolatos a vaterázáson.

Üdvözlettel lereva

+Quote Post
98tomcsa
hozzászólás 2011-01-18 14:22
Létrehozva: #1238

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Bocs, hogy bele vau-vau.
Az egyszemélyes Kft. azért nem jó, mert az első perctől kezdve könyvvizsgáló köteles. (Nem két forintba kerül).

Én is elnézést kérek, hogy beleszólok, de lehet, hogy örülne, ha könyvizsgálót kellene alkalmaznia, de mivel gyanítom, hogy a netto árbevétele nem éri el a száz millát, valamint azt is csak sejtem, hogy nem foglalkoztat több, mint 50 főt, így valószínüleg megspórolhatja a könyvizsgálóra félretett pénzt, mivel neki nem kötelező.

+Quote Post
Sprinkler1
hozzászólás 2011-01-18 13:33
Létrehozva: #1239

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-07-17 12:23
Innen: Káosz birodalom
Azonosító: 171 419

Bocs, hogy bele vau-vau.

Ohhh igen-igen!!!!!!
Köszike! thank_you.gif

--------------------
"Lemondtam a sexről, az italról és a hazardírozásról! Ez volt életem legszörnyűbb negyedórája"

+Quote Post
mucus42
hozzászólás 2011-01-18 12:02
Létrehozva: #1240

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Bocs, hogy bele vau-vau.

+Quote Post

86 Oldal V  « < 60 61 62 63 64 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2016-09-27 10:42