IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

87 Oldal V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> E-kereskedelem Kezdőknek és Haladóknak, Tippek - tudnivalók - tapasztalatcsere
zejopy
hozzászólás 2016-08-20 10:46
Létrehozva: #41

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(milli84 @ 2016-08-20 09:07) *
Sziasztok! Nemrég kezdtem "vaterázni". Azt szeretném kérdezni ,hogy ha megnyertem egy licitet hol tudok fizetni,mert nem látok rá lehetőséget. Köszönöm

Szia! A rendszer kiküldi mindkettőtöknek egymás elérhetőségét. E-mailben érdemes a továbbiakat intézni. Ő megírja a számlaszámát, a postaköltséget, te pedig tudsz utalni.smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
milli84
hozzászólás 2016-08-20 09:07
Létrehozva: #42

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2016-08-01 11:50
Azonosító: 2 355 813

Sziasztok! Nemrég kezdtem "vaterázni". Azt szeretném kérdezni ,hogy ha megnyertem egy licitet hol tudok fizetni,mert nem látok rá lehetőséget. Köszönöm

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2016-08-12 14:01
Létrehozva: #43

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(vermeske67 @ 2016-08-12 12:25) *
Köszönöm a válaszod!

Legyen kedves ELŐSZÖR a Vatera felületén megvenni a terméket a "Vedd meg most" gombra kattintva!

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
vermeske67
hozzászólás 2016-08-12 12:25
Létrehozva: #44

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2016-08-11 20:51
Azonosító: 2 366 577

IDÉZET(zejopy @ 2016-08-12 12:05) *
Az a baj, hogy ő is kezdő. Várj estig és kérdezd meg újra.

Köszönöm a válaszod!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-08-12 12:05
Létrehozva: #45

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vermeske67 @ 2016-08-12 11:23) *
Nem kérdeztem olyat tőle amiért tiltották volna, remélem jó linket küldök el ! tényleg kezdő vagyok ilyen szinten ! http://butor-lakberendezes.vatera.hu/epitk...2307886901.html ezt olvasom mikor kérdezni akarok tőle majd este tud válaszolni Jelenleg nem válaszolhat az üzenetre, mert a partnere a Vatera ÁFF megsértése miatt az üzenetváltó rendszert nem használhatja.
Kérjük, próbálkozzon 2016/08/12 20:44:07 után az üzenetírással. Köszönjük megértését. tegnap meg egyeztünk a fix árba és át is írta az őszeget majd írtam hogy én nem tudom megrendelni a futárt és később láttam hogy vissza írta az előző őszeget így nem is tudom folytatni mert lényegében nem tudom melyik ősszeget kell fizetnem

Az a baj, hogy ő is kezdő. Várj estig és kérdezd meg újra.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vermeske67
hozzászólás 2016-08-12 11:23
Létrehozva: #46

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

IDÉZET(zejopy @ 2016-08-12 09:54) *
Akkor ezek szerint még nem vetted meg? Megmutatnád az aukciót? Lehet, hogy megkérdezted a címét a terméklapos levelezésben, ő pedig válaszolt?
Ez normális esetben úgy működik egy ilyen megegyezés után, hogy leütöd a cuccot, ez után megkapjátok egymás elérhetőségét és a többit e-mailben intézitek. Ő csomagol és mér, megküldi neked a szükséges adatokat, te pedig rendeled a futárt. De ez állati bonyolult, sokkal egyszerűbb, ha az eladó intézi a szállítással kapcsolatos dolgokat.

Nem kérdeztem olyat tőle amiért tiltották volna, remélem jó linket küldök el ! tényleg kezdő vagyok ilyen szinten ! http://butor-lakberendezes.vatera.hu/epitk...2307886901.html ezt olvasom mikor kérdezni akarok tőle majd este tud válaszolni Jelenleg nem válaszolhat az üzenetre, mert a partnere a Vatera ÁFF megsértése miatt az üzenetváltó rendszert nem használhatja.
Kérjük, próbálkozzon 2016/08/12 20:44:07 után az üzenetírással. Köszönjük megértését. tegnap meg egyeztünk a fix árba és át is írta az őszeget majd írtam hogy én nem tudom megrendelni a futárt és később láttam hogy vissza írta az előző őszeget így nem is tudom folytatni mert lényegében nem tudom melyik ősszeget kell fizetnem

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-08-12 09:54
Létrehozva: #47

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vermeske67 @ 2016-08-12 09:35) *
Úgy volt a hirdetése,hogy személyes átvétel de megkérdeztem hogy nem -e lehetne futárral kérni írta hogy lehet e nekem kell meg rendelni, de én nem tudom mert kéri az eladó adatait meg csomag méreteit de azokat nem tudom, volt neki egy fix árra amiből engedett, át is írta a az ősszeget de most látom ,hogy megint az eredeti ár van fel tüntetve! közben írni sem tudok neki mert állítólag valamit megsértet az írásával !

Akkor ezek szerint még nem vetted meg? Megmutatnád az aukciót? Lehet, hogy megkérdezted a címét a terméklapos levelezésben, ő pedig válaszolt?
Ez normális esetben úgy működik egy ilyen megegyezés után, hogy leütöd a cuccot, ez után megkapjátok egymás elérhetőségét és a többit e-mailben intézitek. Ő csomagol és mér, megküldi neked a szükséges adatokat, te pedig rendeled a futárt. De ez állati bonyolult, sokkal egyszerűbb, ha az eladó intézi a szállítással kapcsolatos dolgokat.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vermeske67
hozzászólás 2016-08-12 09:35
Létrehozva: #48

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

IDÉZET(zejopy @ 2016-08-12 09:21) *
Ha te vetted, miért te rendeled? A vevő fizet, az eladó rendel. Megegyeztetek esetleg, hogy te rendelsz futárt?

Úgy volt a hirdetése,hogy személyes átvétel de megkérdeztem hogy nem -e lehetne futárral kérni írta hogy lehet e nekem kell meg rendelni, de én nem tudom mert kéri az eladó adatait meg csomag méreteit de azokat nem tudom, volt neki egy fix árra amiből engedett, át is írta a az ősszeget de most látom ,hogy megint az eredeti ár van fel tüntetve! közben írni sem tudok neki mert állítólag valamit megsértet az írásával !

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-08-12 09:21
Létrehozva: #49

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vermeske67 @ 2016-08-11 20:58) *
-sziasztok! segítséget vettem itt padlót csak nem tudom elhozni igénybe venném a futár szolgálatot de kéri az eladó adatait amit nem tudok hogy tudnék futár szolgálatot rendelni köszi a választ!

Ha te vetted, miért te rendeled? A vevő fizet, az eladó rendel. Megegyeztetek esetleg, hogy te rendelsz futárt?

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vermeske67
hozzászólás 2016-08-11 20:58
Létrehozva: #50

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

-sziasztok! segítséget vettem itt padlót csak nem tudom elhozni igénybe venném a futár szolgálatot de kéri az eladó adatait amit nem tudok hogy tudnék futár szolgálatot rendelni köszi a választ!

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2016-08-03 21:21
Létrehozva: #51

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-27 12:32
Azonosító: 1 417 184

IDÉZET(gergoceh @ 2016-08-03 20:17) *
Adatvédelmi szakértő

Hol szakért?

+Quote Post
gergoceh
hozzászólás 2016-08-03 20:17
Létrehozva: #52

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2016-07-13 20:32
Azonosító: 2 339 173

IDÉZET(cit1rom @ 2016-08-03 20:04) *
Igazából én nem is jöttem rá, hol, milyen szakértőtől kérdeztél.
Szerintem legyen külön fiókod a vállalkozásra. Ezt megteheted. (Konkrét segítséget az ügyfélszolgálattól is kérhetsz a kapcsolatfelvételen keresztül)

Adatvédelmi szakértő

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2016-08-03 20:04
Létrehozva: #53

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(gergoceh @ 2016-08-03 18:58) *
Ígértem a szakértő választát.Háát,nem jutottam egyről a kettőre.Felvázoltam a problémát,mire azt javasolta,hogy forduljak szakértőhöz(???) vagy ügyvédhez. biggrin.gif A naih-tól azóta sem jött még válasz.
Lenne még egy-két kérdésem.Ha,mint katás egyéni vállalkozó szeretnék regisztrálni (használt dolgokat szeretnék eladni),csak kereskedelmi fiókot választhatok vagy a sima ,"mezei" fiók is megteszi?Illetve a nevemről mehet két fiók is?Régen adtam el 1-2 dolgot,mint magánszemély,de nem akarnám azt a fiókomat felhasználni hozzá..

Igazából én nem is jöttem rá, hol, milyen szakértőtől kérdeztél.
Szerintem legyen külön fiókod a vállalkozásra. Ezt megteheted. (Konkrét segítséget az ügyfélszolgálattól is kérhetsz a kapcsolatfelvételen keresztül)

+Quote Post
gergoceh
hozzászólás 2016-08-03 18:58
Létrehozva: #54

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(cit1rom @ 2016-07-14 20:58) *
Kérhetsz, nem tilos. De mit írsz a bejelentésbe, milyen célból TÁROLOD az adatokat?
A könyvelő mit mond, mit írj az űrlapra?
A szakértő válaszára én is kíváncsi vagyok. Ugyanis ennek - amit írtam - kb az ellenkezőjéről is meg tudnálak győzni biggrin.gif

Ígértem a szakértő választát.Háát,nem jutottam egyről a kettőre.Felvázoltam a problémát,mire azt javasolta,hogy forduljak szakértőhöz(???) vagy ügyvédhez. biggrin.gif A naih-tól azóta sem jött még válasz.
Lenne még egy-két kérdésem.Ha,mint katás egyéni vállalkozó szeretnék regisztrálni (használt dolgokat szeretnék eladni),csak kereskedelmi fiókot választhatok vagy a sima ,"mezei" fiók is megteszi?Illetve a nevemről mehet két fiók is?Régen adtam el 1-2 dolgot,mint magánszemély,de nem akarnám azt a fiókomat felhasználni hozzá..

+Quote Post
gergoceh
hozzászólás 2016-07-14 21:17
Létrehozva: #55

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kérhetsz, nem tilos. De mit írsz a bejelentésbe, milyen célból TÁROLOD az adatokat?
A szakértő válaszára én is kíváncsi vagyok. Ugyanis ennek - amit írtam - kb az ellenkezőjéről is meg tudnálak győzni biggrin.gif

Jaj,hogy még jobban összezavarj?? biggrin.gif smile.gif

Megírom majd,hogy mit válaszolt,illetve a könyvelő válaszát is,mert hogy neki is írtam..Kicsit rögeszmés lettem... biggrin.gif

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2016-07-14 20:58
Létrehozva: #56

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(gergoceh @ 2016-07-14 20:55) *
Én is így logikáztam,csak a könyvelő szerint kell azonosítószámot kérnem...Ez bizonytalanított el.. sad.gif No,megvárom a szakértő válaszát (bízom benne,hogy mihamarabb visszaír) és remélem az ő logikája is hasonló,mint a miénk! smile.gif

+Quote Post
gergoceh
hozzászólás 2016-07-14 20:55
Létrehozva: #57

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(cit1rom @ 2016-07-14 20:42) *
Így már akkor gondolom, érted.
A Vatera nem küld ki lényeges adatokat. Ha kapsz adatokat az eladáskor, csakis úgy, hogy a vevőd kitöltötte az űrlapot annak tudatában, hogy azokat az adatokat annál a vásárlásánál fogod felhasználni abból a célból, amiért kérted. Ha szállítást kért és kitölti az arra vonatkozó adatokat, akkor annak tudatában, hogy azok továbbítva lesznek a szállító cég számára.
Szerintem emiatt nem kell kérni a NAIH számot. Aztán egy esetleges ellenőrzésnél majd tudni kell, hogy mit miért és hogyan csinálsz és bólogatni, ha máshogy gondolják. SZERINTEM.

Én is így logikáztam,csak a könyvelő szerint kell azonosítószámot kérnem...Ez bizonytalanított el.. sad.gif No,megvárom a szakértő válaszát (bízom benne,hogy mihamarabb visszaír) és remélem az ő logikája is hasonló,mint a miénk! smile.gif

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2016-07-14 20:42
Létrehozva: #58

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(gergoceh @ 2016-07-14 20:29) *
Végül is ezt találtam a NAIH honlapján:
11. Be kell-e jelenteni a nyilvántartási rendszerbe
a) az olyan adatkezelést, amely az adatkezelovel ügyfélkapcsolatban lévo
személyek adataira vonatkozik?
Ügyfélkapcsolat címén az adatkezelést nem kell az adatvédelmi
nyilvántartásba bejelenteni, ha

Így már akkor gondolom, érted.
A Vatera nem küld ki lényeges adatokat. Ha kapsz adatokat az eladáskor, csakis úgy, hogy a vevőd kitöltötte az űrlapot annak tudatában, hogy azokat az adatokat annál a vásárlásánál fogod felhasználni abból a célból, amiért kérted. Ha szállítást kért és kitölti az arra vonatkozó adatokat, akkor annak tudatában, hogy azok továbbítva lesznek a szállító cég számára.
Szerintem emiatt nem kell kérni a NAIH számot. Aztán egy esetleges ellenőrzésnél majd tudni kell, hogy mit miért és hogyan csinálsz és bólogatni, ha máshogy gondolják. SZERINTEM.

+Quote Post
gergoceh
hozzászólás 2016-07-14 20:29
Létrehozva: #59

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(cit1rom @ 2016-07-14 15:37) *
Ez attól függ, hogy az adatokat hogyan, milyen célból szerzed be,az érintetteket hogyan tájékoztatod erről és tárolod-e az adatokat. A Vatera szabályzata szerint nem tárolhatod az adatokat (ha jól emlékszem), tehát csak az adott eladással kapcsolatban használhatod fel. A Vatera már nem küld ki adatokat, azokat egymástól kell beszerezni, tehát a vevőd tudja, hogy mely vásárlásával kapcsolatban és pontosan milyen célból kéred az adatait. Ha ennyiben kimerül az adatkezelésed, szerintem nem kell HAIH számot kérned erre a célra.

Köszönöm a válaszodat!Azt hogy érted,hogy már nem küld ki adatokat a Vatera?Csak az e-mail címet adja meg és nevet,tel.számot már nem?Az adatokat e-mail-ben kérném meg,kapcsolatfelvétel,illetve az adásvétel lebonyolítása céljából.E-mail-ben írjam meg ezt a vásárlónak,illetve azt,hogy az adásvétel után az adatait törlöm,illetve 3. személynek nem adom át?Bár,ha csomagküldő szolgálattal(bármilyen) küldöm a csomagot,az már 3. személynek számít!?Viszont a vásárló tudtával és beleegyezésével adom meg az adatait pl. a Webox-nak,vagy a Foxpost-nak....
Végül is ezt találtam a NAIH honlapján:

11. Be kell-e jelenteni a nyilvántartási rendszerbe
a) az olyan adatkezelést, amely az adatkezelovel ügyfélkapcsolatban lévo
személyek adataira vonatkozik?
Ügyfélkapcsolat címén az adatkezelést nem kell az adatvédelmi
nyilvántartásba bejelenteni, ha
- az adatokat közvetlenül az érintettektol veszik fel,
- az adatkezelés célja az érintett számára ismert,
- a kezelendo adatok fajtája, az adatkezelés idotartama (adattörlés) elore
meghatározott,
- az adatokat csak az elore meghatározott céllal összefüggésben
használják fel,
- az adatok nem kerülnek ki az adatkezelo kezelésébol (ide nem értve az
adatfeldolgozónak történo adatátadást),
- az érintetteket minderrol megfeleloen tájékoztatják

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2016-07-14 15:37
Létrehozva: #60

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(gergoceh @ 2016-07-14 15:19) *
Köszönöm!Most írtam egy adatvédelmi szakértőnek,remélem hamarosan választ is kapok a kérdésemre,mert most teljes bizonytalanságban vagyok,hogy kell-e?

Ez attól függ, hogy az adatokat hogyan, milyen célból szerzed be,az érintetteket hogyan tájékoztatod erről és tárolod-e az adatokat. A Vatera szabályzata szerint nem tárolhatod az adatokat (ha jól emlékszem), tehát csak az adott eladással kapcsolatban használhatod fel. A Vatera már nem küld ki adatokat, azokat egymástól kell beszerezni, tehát a vevőd tudja, hogy mely vásárlásával kapcsolatban és pontosan milyen célból kéred az adatait. Ha ennyiben kimerül az adatkezelésed, szerintem nem kell HAIH számot kérned erre a célra.

+Quote Post

87 Oldal V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017-05-30 13:13