IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

84 Oldal V  « < 22 23 24 25 26 > »   
Reply to this topicStart new topic
> E-kereskedelem Kezdőknek és Haladóknak, Tippek - tudnivalók - tapasztalatcsere
VateraBenz
hozzászólás 2012-05-26 14:33
Létrehozva: #461

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(bakcsa @ 2012-05-26 14:28) *
kérdésem a következő. Ha nem működik egy termék hogy tudok cserét kérni

Telefonon, e-mailben vagy személyesen.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu
Go to the top of the page

+Quote Post
bakcsa
hozzászólás 2012-05-26 14:28
Létrehozva: #462

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2012-05-26 14:16
Azonosító: 1 742 923

kérdésem a következő. Ha nem működik egy termék hogy tudok cserét kérni

+Quote Post
pistineni
hozzászólás 2012-05-20 19:03
Létrehozva: #463

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-11-06 22:22
Azonosító: 1 562 510

IDÉZET(nyubocs @ 2012-05-20 18:19) *
A kérdésre előbb-utóbb mindig jön válasz, legfeljebb rá kell kérdezni még egyszer.

Rá is kérdeztem mégegyszer. Csak nem itt :-D (Bocsánat)

A B.13-67 nyomtatványtól még nem feltétlen kell nyugodtan aludnod smile.gif
...
ha ténylegesen kereskedni akarsz, akkor erre csak valamilyen vállalkozási forma alkalmas, egyéb önálló tevékenységként nem tudsz rá adószámot váltani.

Van adószámom, pontosan a fent nevezett egyéb önálló tevékenységre. A magyarázat, hogy ezt kb 183 éve igényeltem, ahhoz, h nyelvsuliban tudjak számlát adni. Azóta a tanítással felhagytam, részben pont azért, mert ebben a formában már nem adhattam számlát, így iszonyat veszteséges lett volna. A meglévő adószámomat viszont tudom használni arra, hogy legálisan kiadjam a lakásomat. Természetesen ehhez van számlatömböm is. A NAV-nál mondták, (pontosabban írták, mert velőtrázóan levelezés-párti vagyok) hogy ezt így tudom intézni, most rákérdeztem az itteni dolgokra is, erre azt mondták, ha nem üzletszerű, (ezt megpróbáltuk belőni, hogy mit is jelent, rám a legszigorúbb értelmezés szerint sem vonatkozik) elég, ha nyugtát adok a kp átvételéről. Ezt eddig én pontosan kockás papírra írtam, de gondoltam, mégiscsak jobban mutat vmi erre kifejlesztett nyomtatványon. Úgyhogy nekem biztosan megfelel.
És köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat. thank_you.gif

--------------------
I feel that if a person can't communicate, the very least he can do is to shut up. -T.L.

+Quote Post
98tomcsa
hozzászólás 2012-05-20 18:33
Létrehozva: #464

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-22 17:28
Azonosító: 310 714

A kérdésre előbb-utóbb mindig jön válasz, legfeljebb rá kell kérdezni még egyszer.

A B.13-67 nyomtatványtól még nem feltétlen kell nyugodtan aludnod smile.gif mivel az csak egy darab papir, annyi erővel egy kockás lapot is vagy egy kinyomtatott lapot is adhatsz a vevődnek. Megjegyzem az egy-két darabos értékesítéshez ez a nyomtatvány valóban tökéletesen megfelel.

Ahhoz, hogy HIVATALOS nyugtát vehess, ahhoz adószámmal kell, hogy rendelkezz.
Azt hiszem hogy Tomcsa próbálkozott vele először, hogy az új szabályok szerint bejelentkezik adószámos magánszemélyként. Igen ám, de neki sem sikerült, mert a törvény szerint, ha ténylegesen kereskedni akarsz, akkor erre csak valamilyen vállalkozási forma alkalmas, egyéb önálló tevékenységként nem tudsz rá adószámot váltani. (azaz ebben az országban még senki nem tudott így adószámot igényelni. Ha mégis, az nem lenne rossz, ha jelentkezne és megírná, hogy melyik TEÁOR kód alatt sikerült neki ez.)
Nem nyugtatömb, csak átvételi, nézd meg a nyomtatvány számát.

Valakivel keveresz! rolleyes.gif

Azt nem is néztem, pedig pont itt van mellettem egy nyugta tömb (B.15-40/V). Írta, hogy nyugtát vett én pedig csak arra fókuszáltam. rolleyes.gif

IDÉZET(zejopy @ 2012-05-20 18:24) *
air_kiss.gif

air_kiss.gif
A változatosság kedvéért rohanok tovább animal-smiley-037.gif Hétre ott kellene lennem, de látom, hogy fél órát tuti kések.
Este visszanézek.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-05-20 18:24
Létrehozva: #465

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(98tomcsa @ 2012-05-20 18:10) *
Jelentem itt vagyok. rolleyes.gif

air_kiss.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
nyubocs
hozzászólás 2012-05-20 18:19
Létrehozva: #466

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-14 20:22
Azonosító: 43 559

IDÉZET
IDÉZET(pistineni @ 2012-05-20 12:02) *
Akkor először is az előremutató dolog: bementem egy nyomtatványboltba, személyzetnek elnyenyegtem, h mit szeretnék, kezembe nyomtak egy B. 13-67/VK nyugta-tömböt, amit köszönettel megvásároltam, azóta nyugodtan alszom.

A B.13-67 nyomtatványtól még nem feltétlen kell nyugodtan aludnod smile.gif mivel az csak egy darab papir, annyi erővel egy kockás lapot is vagy egy kinyomtatott lapot is adhatsz a vevődnek. Megjegyzem az egy-két darabos értékesítéshez ez a nyomtatvány valóban tökéletesen megfelel.

Ahhoz, hogy HIVATALOS nyugtát vehess, ahhoz adószámmal kell, hogy rendelkezz.
Azt hiszem hogy Tomcsa próbálkozott vele először, hogy az új szabályok szerint bejelentkezik adószámos magánszemélyként. Igen ám, de neki sem sikerült, mert a törvény szerint, ha ténylegesen kereskedni akarsz, akkor erre csak valamilyen vállalkozási forma alkalmas, egyéb önálló tevékenységként nem tudsz rá adószámot váltani. (azaz ebben az országban még senki nem tudott így adószámot igényelni. Ha mégis, az nem lenne rossz, ha jelentkezne és megírná, hogy melyik TEÁOR kód alatt sikerült neki ez.)

IDÉZET
Ha kaptál a nyomtatványboltban nyugta tömböt, azt jelenti, hogy vállalkozó vagy, mivel nyugta tömböt, csak adószámra és most már a vásárló adóazonósító jele ellenében adnak. Innentől nem értem az indító postotban feltett kérdést.

Nem nyugtatömb, csak átvételi, nézd meg a nyomtatvány számát.

A hozzászólást -nyubocs- szerkesztette a következő időpontban: 2012-05-20 18:21

--------------------
All I wanna do Is trade this life for something new Holding on to what I haven't got!

+Quote Post
98tomcsa
hozzászólás 2012-05-20 18:10
Létrehozva: #467

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-05-20 15:30) *
smile.gif Amúgy tök jó helyen tetted fel a kérdést, mert itt általában válasz születik, de pl. Tomcsa tudná, de ő mostanában eléggé el van havazva, nem is igen jön. Tulajdonképpen én is egy válaszra vártam, mert gőzöm sem volt róla.

Jelentem itt vagyok. rolleyes.gif

Akkor először is az előremutató dolog: bementem egy nyomtatványboltba, személyzetnek elnyenyegtem, h mit szeretnék, kezembe nyomtak egy B. 13-67/VK nyugta-tömböt, amit köszönettel megvásároltam, azóta nyugodtan alszom.

Ha kaptál a nyomtatványboltban nyugta tömböt, azt jelenti, hogy vállalkozó vagy, mivel nyugta tömböt, csak adószámra és most már a vásárló adóazonósító jele ellenében adnak. Innentől nem értem az indító postotban feltett kérdést. rolleyes.gif

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2012-05-20 15:37
Létrehozva: #468

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(pistineni @ 2012-05-20 15:23) *
Ügyesen eltüntettem, amit erre válaszoltam...
Úgyhogy leírom még egyszer: nem gúnyolódni akartam a madárcsicsergésen, sztem legalább annyira jó téma, mint az én ironizálásom azon, hogy mennyi rengeteg jótanácsot kaptam.

Ja, az előbb még meg volt. smile.gif
Nem, nem vettem gúnyolódásnak, inkább úgy éreztem, hogy valahol igazad van, azért reagáltam, hogy ne hidd, hogy nem foglalkozunk veled, de tényleg. friends.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-05-20 15:30
Létrehozva: #469

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

2. Amikor a kérdés megfogalmazódott bennem (szerdán éjféltájt) a bolt nem volt nyitva.

smile.gif Amúgy tök jó helyen tetted fel a kérdést, mert itt általában válasz születik, de pl. Tomcsa tudná, de ő mostanában eléggé el van havazva, nem is igen jön. Tulajdonképpen én is egy válaszra vártam, mert gőzöm sem volt róla.

(Mi a módja annak, hogy bizonyos dolgokat idézve, azokra reagáljak?)

Ha csak egyre akarsz, akkor így, ahogy most csináltad, a "válasz" gombbal.
Ha többet szeretnél, akkor mindegyik alatt az "idézet" gombot nyomd meg, és mikor mindegyik megvan, akkor felül a hozzászólásra kattints, akkor a megnyíló ablakban az összes ott lesz. Csak arra kell figyelni, hogy a megfelelő quote jelek közé írjál. Majd kitapasztalod, nem paj, ha párszor el is rontod.

Úgyhogy leírom mégegyszer: nem gúnyolódni akartam a madárcsicsergésen, sztem legalább annyira jó téma, mint az én ironizálásom azon, hogy mennyi rengeteg jótanácsot kaptam.

smile.gif Már tudom.smile.gif

És még egy fontos. A törzsgárda nyitott. Befelé is.smile.gif Tényleg rengeteget lehet itt tanulni és nem csak aukciózási témában.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
pistineni
hozzászólás 2012-05-20 15:23
Létrehozva: #470

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-05-20 12:58) *
...
Erre semmi szükség.

Valamint nem is sikerült, mint a mellékelt ábra mutatja :-S
Igen, jól szórakozom, miközben rengeteget tanulok, különben nyilván nem olvasgatnám annyit a fórumot...
Nem tettem senkinek szemrehányást, és nem azért nem, mert lenyeltem, hanem azért, mert nem érezném jogosnak. Látom, hogy ez egy masszív közösség, és ez így van jól. Nem gondoltam senkire személy szerint, hogy válaszolnia kellene. Viszont furcsállottam (anélkül, hogy nehezményeztem volna), hogy senki nem mond annyit se, hogy bikkmakk. Némileg levegőnek éreztem magam nézve, de bennem ez tényleg (komolyan, őszintén, stb) nem indukált sértettséget. Viszont tényleg (komolyan, őszintén, stb) mulatságosnak találtam.
Felteszem, a ’törzsgárda’ jó része vállalkozó, így ez valóban észérv (lehetett volna) amellett, hogy miért nem tud senki hozzászólni a kérdéshez. Az tény, hogy szigotúan véve nem kapcsolódik a Vatera működéséhez. Mint ahogy az sem, hogy ki, mibe csomagol. Én mégis mind a 2 kérdést hasznosnak és idevalónak érzem. Persze ez merőben szubjektív.
Az pedig, hogy aki nem üzletszerűen vaterázik, nem szokott nyugtát adni, vélhetően igaz, ahogyan az is, hogy sok embernek okoznak fejfájást a frontok. A különbség az, h előbbin igen könnyen lehet változtatni. Személy szerint épp azért érzem megnyugtatónak, ha nyugtát adok, mert így könnyen tudom követni, h mennyi bevételem van innen, és hogy ez valóban távol áll az üzletszerűségtől.
Az, hogy itt hamarabb tettem fel a kérdést, mint a nyomtatványboltban, két dologgal magyarázható:
1. Ha már kinyilvánítom a tudatlanságomat, szívesebben teszem ezt egy olyan helyen, ahol mások is nap mint nap cselekszenek hasonlóan. Ez az én (egyik) gyengeségem.
2. Amikor a kérdés megfogalmazódott bennem (szerdán éjféltájt) a bolt nem volt nyitva.

(Mi a módja annak, hogy bizonyos dolgokat idézve, azokra reagáljak?)

IDÉZET(svejku @ 2012-05-20 14:25) *
Úgy érzem meg lettem szólítva. smile.gif
Nos olvastam kérdésedet, de ez az adózás olyan kényes, és bonyolult téma, hogy még a NAV-nál sem értik, a szerencsétlen magánemberek meg csak bolyonganak mint vak az alagútban, és fogalmuk sincs mikor futnak bele valamibe. Tehát sem ötletet, sem tanácsot nem tudtam volna érdemben adni, ezért hallgattam, senkit sem szeretnék félrevezetni.
Azért beszélünk néha madárcsicsergésről, napsütésről, hogy valami jó is történjen velünk.

Ügyesen eltűntettem, amit erre válaszoltam...
Úgyhogy leírom mégegyszer: nem gúnyolódni akartam a madárcsicsergésen, sztem legalább annyira jó téma, mint az én ironizálásom azon, hogy mennyi rengeteg jótanácsot kaptam.

A hozzászólást -pistineni- szerkesztette a következő időpontban: 2012-05-20 15:17

--------------------
I feel that if a person can't communicate, the very least he can do is to shut up. -T.L.

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2012-05-20 14:25
Létrehozva: #471

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

...Ahogy bárki más meg értekezhet a madárcsicsergésről, vagy amiről épp kedve van.
...

Úgy érzem meg lettem szólítva. smile.gif
Nos olvastam kérdésedet, de ez az adózás olyan kényes, és bonyolult téma, hogy még a NAV-nál sem értik, a szerencsétlen magánemberek meg csak bolyonganak mint vak az alagútban, és fogalmuk sincs mikor futnak bele valamibe. Tehát sem ötletet, sem tanácsot nem tudtam volna érdemben adni, ezért hallgattam, senkit sem szeretnék félrevezetni.
Azért beszélünk néha madárcsicsergésről, napsütésről, hogy valami jó is történjen velünk.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-05-20 12:58
Létrehozva: #472

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Azért nem írtam le első körben, mert az olyan lett volna h bibibí én már tudom a megoldást.....

Nem lett volna olyan.

1. Igen, van egy stílusom, ami elsőre szokatlan lehet, pedig (becsszó!!) igyekeztem visszavenni így az első hsz-nál…

A stílusoddal nem volt gond. Amúgy, ha jól megnézed, mindenkinek van egy sajátos stílusa itt, mert különböző emberek vagyunk, ez ezzel jár.

.......Gondoltam, ha vinnyogok még egyet, még jobban fogok szórakozni. És így lőn.

Örülök, hogy jól szórakozol. Különös örömmel tölt el hogy ezt magasról teszed.

3. Amit viszont tényleg nem értek, az az, hogy ha mindenkinek huszadszor is a szájába lehet rágni, hogy mi az a levédett ajánlat, hogyan lehet teljes jogú fh, meg az összes többit is, akkor egy olyan kérdésre, amire én eddig sehol nem láttam választ (hónapok óta zugolvasom a fórumot, amibe persze simán belefér, hogy pont egy ilyen hsz kerülte el a figyelmemet), de igenis lényeges szvsz, mivel nem gondolom, hogy a felhasználók mindegyike vállalkozóként ad számlát, hogyhogy senki nem reagál 3 napon át még annyit se, hogy ’hmm jó kérdés, de lövésem sincs’.

Na akkor, mert ez az a rész, amire érdemlegesen akarok reagálni.
Amiket felsoroltál, a Vatera működésével kapcsolatos dolgok, amikre Benznek kötelessége válaszolni. A huszadszor, az azt jelenti, hogy húsz különböző ember. Tehát egyesével mindegyiknek jogos igénye, hogy választ kapjon. A te kérdésed nem kapcsolódott szorosan a Vatera technikai, vagy aukciózással kapcsolatos működéséhez. Szerintem Benz nem is tudja, hogy ebben a helyzetben mi a megfelelő eljárás, de egyre valószínűbbnek tartom, hogy mikor megjön, sűrűn bocsánatot fog kérni azért, mert nem rohant el helyetted a nyomtatványboltba és nem osztotta meg a tapasztalatát. (Ha egy ideje olvasol, talán feltűnt, hogy amit leír, az mindig sziklaszilárd tudás, sosem találgatás. Még akkor is így van ez, ha olyan témában válaszol, ahol nem lenne kötelessége. Nagyon szeretném, ha ettől a gyakorlattól nem térne el, és nem kezdene el vaktában tanácsolgatni félinformációkból építkező hüyleségeket.)
Ami pedig minket illet, szerintem azok a felhasználók, akik nem üzletszerűen vateráznak, többségében nem adnak nyugtát. Tehát a dolog nem érintette őket, ergo nem volt véleményük. Nem hiszem, hogy a fórum szempontjából előremutató lenne, ha a postokra ilyen válaszok születnének: Nem tudom, Nem értem, Sajnos erről még nem hallottam semmit. Ha érdemi kérdés merül fel, akkor arra érdemben az reagáljon, aki tud. Aki nem, az hallgasson. A Csevegőnek ez a legkomolyabb topikja. Az volna a célszerű, ha itt tényleg csak tények lennének.

4. No megpróbálok visszatérni zugolvasó üzemmódba.)

Erre semmi szükség.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
pistineni
hozzászólás 2012-05-20 12:02
Létrehozva: #473

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-05-20 10:02) *
Ha már utánajártál a dolognak, a legelőremutatóbb dolog az lenne, ha a tapasztalataidat leírnád. Nyilván azért nem született a témában post, mert senki nem tudta, aki erre jött. Ez a topik pedig arra van, hogy ezek az infók megtalálhatóak legyenek benne.
Nem voltál sem udvariatlan, sem türelmetlen. Csak furcsa volt a postod hangulata. Némi szemrehányást véltem benne felfedezni, ami indokolatlan, mert egy ember van, akinek kötelező válaszolnia, ő Benz, de a kötelezettsége kimondottan a Vaterához kapcsolódó problémákra terjed ki, az adózás, hamisítás, rendőrségi eljárás, futár, postázás nem az asztala, ha mégis hozzászól, akkor azt azért teszi, mert információi vannak, de ez részéről egy plusz. Mi többiek pedig csak úgy ide járunk és jókedvünkben postolunk, de jobbára abban a témában nyilatkozunk meg, amiről legalább minimális lényegi tudással rendelkezünk.

Azért nem írtam le első körben, mert az olyan lett volna h bibibí én már tudom a megoldást. Viszont rajtam kívül senki nem jelezte, hogy akár csak érdelekelné őt is a megfejtés.
(A postom hangulatáról:
1. Igen, van egy stílusom, ami elsőre szokatlan lehet, pedig (becsszó!!) igyekeztem visszavenni így az első hsz-nál…
2. Talán naivan, de hiszek abban, hogy az embereknek egy bizonyos életkor után joguk és lehetőségük van eldönteni, hogy mivel töltik a szabadidejüket. Nem értem, én miért ne tölthetném azzal, hogy reagálok a reagálások hiányára. Ahogy bárki más meg értekezhet a madárcsicsergésről, vagy amiről épp kedve van. Ez most biztos megint szemrehányásnak tűnik, ezért leírom, hogy nem az. Sajnos érzelmeket kissé nehéz kommunikálnom itt, de tényleg úgy gondolom, hogy ezek a témák is azért születnek, mert valakinek fontosak. Ahogy az én témám meg nekem (volt) az. Bár a 2. megszólalásom valóban kicsit olyan volt, mint amikor a gyerek magára borítja a vacsorát, csak figyeljen már rá valaki, az említett gyerekkel ellentétben bennem egy csepp sértettség nincs, éppenséggel remekül szórakoztam azon, hogy mindenki jön-megy, társalog, segít, elmélkedik, de senki nem veszi észre a sarokban a nyomi kis kérdésemet. Gondoltam, ha vinnyogok még egyet, még jobban fogok szórakozni. És így lőn.
3. Amit viszont tényleg nem értek, az az, hogy ha mindenkinek huszadszor is a szájába lehet rágni, hogy mi az a levédett ajánlat, hogyan lehet teljes jogú fh, meg az összes többit is, akkor egy olyan kérdésre, amire én eddig sehol nem láttam választ (hónapok óta zugolvasom a fórumot, amibe persze simán belefér, hogy pont egy ilyen hsz kerülte el a figyelmemet), de igenis lényeges szvsz, mivel nem gondolom, hogy a felhasználók mindegyike vállalkozóként ad számlát, hogyhogy senki nem reagál 3 napon át még annyit se, hogy ’hmm jó kérdés, de lövésem sincs’.
4. No megpróbálok visszatérni zugolvasó üzemmódba.)

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-05-20 10:02
Létrehozva: #474

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(pistineni @ 2012-05-20 09:47) *
Sajnálom, ha bárkinek a lelkébe gázoltam. Komolyan. Pont azért írtam a második mondatot, hogy megelőzzem azt, hogy valaki félbeszakítsa a hétvégéjét miattam. (Bár személy szerint azt sem tudtam, hogy a hétvége csütörtökön reggel kezdődik...)
És igen, jól esett volna akár olyan válasz is, hogy húha ezt nem tudom, engem nem érint. Főleg, hogy úgy látom, általában a kérdésekre elég gyorsan érkeznek a válaszok. Szerintem nem voltam türelmetlen, két napot vártam, ami (szerintem) nem hétvégére esett, és utána sem jöttem fújtatva-káromkodva, csak jeleztem, hogy megoldottam a dolgot. Ha mégis udvariatlan / türelmetlen lettem volna, mindenkitől elnézést kérek.

Ha már utánajártál a dolognak, a legelőremutatóbb dolog az lenne, ha a tapasztalataidat leírnád. Nyilván azért nem született a témában post, mert senki nem tudta, aki erre jött. Ez a topik pedig arra van, hogy ezek az infók megtalálhatóak legyenek benne.
Nem voltál sem udvariatlan, sem türelmetlen. Csak furcsa volt a postod hangulata. Némi szemrehányást véltem benne felfedezni, ami indokolatlan, mert egy ember van, akinek kötelező válaszolnia, ő Benz, de a kötelezettsége kimondottan a Vaterához kapcsolódó problémákra terjed ki, az adózás, hamisítás, rendőrségi eljárás, futár, postázás nem az asztala, ha mégis hozzászól, akkor azt azért teszi, mert információi vannak, de ez részéről egy plusz. Mi többiek pedig csak úgy ide járunk és jókedvünkben postolunk, de jobbára abban a témában nyilatkozunk meg, amiről legalább minimális lényegi tudással rendelkezünk.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
pistineni
hozzászólás 2012-05-20 09:47
Létrehozva: #475

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-05-20 09:33) *
unsure.gif unsure.gif unsure.gif unsure.gif unsure.gif
Bocsánat, hogy vállalkozóként nem tudtam a témához hozzászólni. És természetesen mindenki elnézést kér, aki nem tudta a dolgot. De ezentúl majd mindahányan vagyunk, odaírjuk, hogy sajnos erre a kérdésre nem tudjuk a választ. Aki meg éppen tudta, de nem volt az eltelt időben a fórumon, annak majd Benz figyelmeztetést ad, olyan szöveggel, hogy "nem szakította meg hétvégi pihenését/bulizását a válaszadás kedvéért, sőt nem is olvasta azt".
Benznek meg majd én adok figyelmeztetést.

Hát ilyet.... kora reggel.....
Asszem megyek betolom a fejembe a kave.gif -t

Sajnálom, ha bárkinek a lelkébe gázoltam. Komolyan. Pont azért írtam a második mondatot, hogy megelőzzem azt, hogy valaki félbeszakítsa a hétvégéjét miattam. (Bár személy szerint azt sem tudtam, hogy a hétvége csütörtökön reggel kezdődik...)
És igen, jól esett volna akár olyan válasz is, hogy húha ezt nem tudom, engem nem érint. Főleg, hogy úgy látom, általában a kérdésekre elég gyorsan érkeznek a válaszok. Szerintem nem voltam türelmetlen, két napot vártam, ami (szerintem) nem hétvégére esett, és utána sem jöttem fújtatva-káromkodva, csak jeleztem, hogy megoldottam a dolgot. Ha mégis udvariatlan / türelmetlen lettem volna, mindenkitől elnézést kérek.

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-05-20 09:33
Létrehozva: #476

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

unsure.gif unsure.gif unsure.gif unsure.gif unsure.gif
Bocsánat, hogy vállalkozóként nem tudtam a témához hozzászólni. És természetesen mindenki elnézést kér, aki nem tudta a dolgot. De ezentúl majd mindahányan vagyunk, odaírjuk, hogy sajnos erre a kérdésre nem tudjuk a választ. Aki meg éppen tudta, de nem volt az eltelt időben a fórumon, annak majd Benz figyelmeztetést ad, olyan szöveggel, hogy "nem szakította meg hétvégi pihenését/bulizását a válaszadás kedvéért, sőt nem is olvasta azt".
Benznek meg majd én adok figyelmeztetést.

Hát ilyet.... kora reggel.....
Asszem megyek betolom a fejembe a kave.gif -t

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-05-20 09:33

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
pistineni
hozzászólás 2012-05-20 09:14
Létrehozva: #477

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(pistineni @ 2012-05-16 23:35) *
Jó estét/reggelt/egyebet (ki mikor olvas),

A következő kérdésem van: magánszemélyként hogyan adhatok nyugtát? Vehetek valami számlatömb jellegű dolgot esetleg nyomtatványboltban? De ahhoz gondolom adószám kell, viszont az én tevékenységi körömben nem szerepel a kereskedelem (ezért írtam azt, hogy magánszemélyként.) Vagy van olyan típus, amit ettől függetlenül használhatok erre a célra? Igen kicsi forgalomról van szó, éves szinten a bevétel még a 100,000-t sem éri el, de azért szeretném legalizálni magam, csak nem tudom, hogy kezdjek hozzá :-S
Előre is köszönöm bárkinek a választ!

Mindenkinek, aki válaszolt, nagyon szépen köszönöm a hasznos tanácsokat.
Kérem a többieket, hogy ne fárasszák tovább magukat a problémámmal, mert időközben megoldottam.

--------------------

+Quote Post
pistineni
hozzászólás 2012-05-16 23:35
Létrehozva: #478

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Jó estét/reggelt/egyebet (ki mikor olvas),

A következő kérdésem van: magánszemélyként hogyan adhatok nyugtát? Vehetek valami számlatömb jellegű dolgot esetleg nyomtatványboltban? De ahhoz gondolom adószám kell, viszont az én tevékenységi körömben nem szerepel a kereskedelem (ezért írtam azt, hogy magánszemélyként.) Vagy van olyan típus, amit ettől függetlenül használhatok erre a célra? Igen kicsi forgalomról van szó, éves szinten a bevétel még a 100,000-t sem éri el, de azért szeretném legalizálni magam, csak nem tudom, hogy kezdjek hozzá :-S
Előre is köszönöm bárkinek a választ!

--------------------

+Quote Post
98tomcsa
hozzászólás 2012-05-16 10:38
Létrehozva: #479

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2012-05-16 10:18) *
Hány olyan dolgot adtam el, ahol a valós érték közelébe sem jutottam. Pl Révay az én esetemben. Évekkel előbb vettem ötvenért, sokkal jobb forintért, majd eladtam érintetlenül 19-ért!! Hol volt itt jövedelem? És sorolhatnám napestig.

Ha jövőbelátó precíz emberként eltetted a blokkot, nyugtát, számlát, bármit ami a beszerzési árat igazolja: Sehol! Viszont ennek hiányában a bevételből 75 % "költséget" feltételezve, 25 % jövedelmed keletkezik. rolleyes.gif

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2012-05-16 10:18
Létrehozva: #480

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(nyubocs @ 2012-05-16 10:04) *
Azért is kérdeztem az évet smile.gif és igen a nem helyett "sem"-et kellett volna írnom.

A 600 eft forint bevételi értékhatár sem igaz teljesen, ugyanis ennyiből is lehet 300 eft jövedelme és akkor már adóköteles.

2012-ben az alapfelállás a következő.
Azt mondja a NAV illetve a törvény, hogy 600 ezer forint bevételig nem kell vizsgálni az üzletszerűséget (de jövedelem és ezáltal bevallási és befizetési kötelezettség igenis keletkezhet)
600 ezer forint bevétel felett az üzletszerűséget vizsgálni kell, hiszen ebbe a kategóriába beleeshet például egy autó vagy egy motor értékesítése is, ami nem feltétlenül üzletszerű ugye.

Viszont ez már maga után vonja a további problémákat, csak most el kell mennem unsure.gif

Valóban, a 200 000 feletti rész 16 percentes adóját kell befizetni. De magán ingóságnál 800 000 bevételnél keletkezik 200 000 jövedelem. Sőt valójában annyi sem, mert ha nem ismert a szerzéskori érték, akkor például a Vaterának fizetendő jutalék nem vonható le. (Útmutató 24. oldal.) Azért ez elég nagy szívatás, mert valójában a magándolgok értékesítése csak egy sajátos válságkezelés, de anyagilag nagy bukta. Hány olyan dolgot adtam el, ahol a valós érték közelébe sem jutottam. Pl Révay az én esetemben. Évekkel előbb vettem ötvenért, sokkal jobb forintért, majd eladtam érintetlenül 19-ért!! Hol volt itt jövedelem? És sorolhatnám napestig.

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post

84 Oldal V  « < 22 23 24 25 26 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2016-06-27 09:47