IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

88 Oldal V  « < 22 23 24 25 26 > »   
Reply to this topicStart new topic
> E-kereskedelem Kezdőknek és Haladóknak, Tippek - tudnivalók - tapasztalatcsere
nyubocs
hozzászólás 2012-10-19 17:32
Létrehozva: #461

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-14 19:22
Azonosító: 43 559

IDÉZET(Aramir @ 2012-10-19 16:24) *
Nekem erre a könyvelőm azt mondta, hogy neki kell vezetni, de nem probléma, ha én is vezetem. Gondolom a leadott vásárlásról szóló számlák alapján tudja, hogy miket vettem, a leadott papírok alapján meg hogy mikor kezdtem meg vagy fejeztem be egy nyugta/számla használatát. Szerintem kérdezz rá te is a könyvelődnél, hogy mi a helyzet.
Biztos, ami biztos alapon a netről letöltöttem és kinyomtattam egyet, és arra irogatom smile.gif

Önfeláldozó a könyvelőd smile.gif de ez nem a könyvelő feladata. Azt a vállalkozónak kell vezetnie.
A szigorú számadású nyomtatványok nyilvántartásának az üzletmenet helyszinén kell lennie.
Ha egy helyszini ellenőrzést kapsz (amit ugye nem jelentenek be előre), akkor mondod a revizornak, hogy várjon, igyon meg egy kávét, bekapcsolod nekik a TV-t míg elrohansz érte?
A helyszini ellenőrzési jegyzőkönyvnek vagy egy pontja, ami pont erre vonatkozik, hogy
1. Van-e a helyszinen ilyen nyilvántartás
2. Az vezetve van-e
3. A helyszinen fellelhető ez alá tartozó tömbök szerepelnek-e benne
Ugye nem kell részleteznem, hogy mivel járhat, ha ezek bármelyike nem válaszos?

IDÉZET
Na de mindegy, most megpróbálom az ügyfélkapus cuccot a vállalkozóimhoz, felveszem a tevékenységi körömbe, ami még nincs benne. Biztos nem fogok hatszor kiakadni.

De kifogsz smile.gif Ha még soha nem csináltad, legalább 10*. Ha nem tudod a szakmakódokat, még többször is.
Az ANYK telepítése önmagában egy kihívás (anélkül nem fog menni) annak aki még nem csinálta és elsőre a nyomtatvánnyal is izzadni fogsz.
A T180-as adatlapod beadtad már papíralapon a NAV felé? Ha nem, akkor addig hiába küldöd a 12T101E-t, addig nem fogja feldolgozni, míg azt be nem adtad.
Kérdezzek még ilyen szépeket?

A hozzászólást -nyubocs- szerkesztette a következő időpontban: 2012-10-19 17:33

--------------------
All I wanna do Is trade this life for something new Holding on to what I haven't got!
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-10-19 16:24
Létrehozva: #462

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(nyubocs @ 2012-10-19 16:09) *
Attól függ, hogy hivatalosan mi az iratőrzés helye, de mindenképpen az elévülési időig, 5(+1) év. A +1 évnek jelentősége van ám! Ha gondolod kifejtem miért, mert sokan tévedésben vannak a dolgot illetően!
Mivel általában egy kartonon folyamatosan vezetik, így a karton beteléséig az Nálad kell legyen, hogy egy esetleges helyszini ellenőrzésen meg tudd mutatni (ha nem tudod az gáz lehet). Én mondjuk lemásolom a kartont és beteszem a másolatot az adott év anyagába is.
Igaz most már csak számítógépes számlázást csinálok, de van más amit ugyanígy nyilván kell tartanom. (Bízom benne, hogy egyszer eljön az az idő, amikor a PST, vagy valami más a vevőadatok importját is elvégzi)

(Azt csak halkan jegyzem meg, hogy azért egy könyvelőnek az adózáshoz kapcsolódó nyilvántartások egyeztetéséről valahogy csak illene szólni az ügyfélnek)

IDÉZET(Aramir @ 2012-10-19 16:24) *
Nekem erre a könyvelőm azt mondta, hogy neki kell vezetni, de nem probléma, ha én is vezetem. Gondolom a leadott vásárlásról szóló számlák alapján tudja, hogy miket vettem, a leadott papírok alapján meg hogy mikor kezdtem meg vagy fejeztem be egy nyugta/számla használatát. Szerintem kérdezz rá te is a könyvelődnél, hogy mi a helyzet.
Biztos, ami biztos alapon a netről letöltöttem és kinyomtattam egyet, és arra irogatom smile.gif

Lehet, hogy ő vezeti úgy, hogy nem is tudok róla? Megkérdezem, nagyon köszönöm. smile.gif
A számlanyitással meg jól megszívtam, mert már zárva volt a takszöv, így minden átcsúszik szerdára, majdnem gutaütést kaptam, át kellett ütemeznem a szerdai napomat.
Na de mindegy, most megpróbálom az ügyfélkapus cuccot a vállalkozóimhoz, felveszem a tevékenységi körömbe, ami még nincs benne. Biztos nem fogok hatszor kiakadni.biggrin.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2012-10-19 15:24
Létrehozva: #463

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:15
Azonosító: 73

IDÉZET(zejopy @ 2012-10-19 11:51) *
És ha már erre jártál, egy kérdés. Most intézem a vállalkozóimmal kapcsolatos dolgokat, és a nyomtatványboltban a hölgy a fejembe dugott egy papírt, miszerint azt idáig is kellett volna vezetni a férjem nevén is.
Szigorú számadású bizonylatok belső nyilvántartása a neve.
Vettem többet, és a férjemét is visszamenőleg megcsinálom, és persze a sajátomat is visszamenőleg, na és ezután mindig.
A kérdésem az, hogy mennyire ciki az, hogy az utólag megcsinált számlatömbökhöz (mert csak az van szerencsére) nem tudom beírni, hogy mikor vettem és a számlának a számát, amivel vettem valamikor? Mert nem tudom, lehetetlen utólag pótolni. Ugye kb. öt évig izgulhatok?

+Quote Post
nyubocs
hozzászólás 2012-10-19 15:09
Létrehozva: #464

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-10-19 13:29) *
Ezeket a kartonokat a könyvelőnek kell őriznie, vagy nekem? És meddig? Mert a számlatömböket 5 év után selejtezhetem. Gondolom az utolsó dátumhoz számított 5 év múlva eldobhatom. De a kartonon kell vezetni a selejtezés dátumát is, ebből azt gondolom, hogy ezeket tovább meg kell őrizni.
Most elrohanok a bankba és ha minden jól megy, szerdán már én leszek én. (Esetleg csütörtökön, attól függ, mennyire gyors a Vatera.smile.gif)
Nem ragasztotta össze.smile.gif

Attól függ, hogy hivatalosan mi az iratőrzés helye, de mindenképpen az elévülési időig, 5(+1) év. A +1 évnek jelentősége van ám! Ha gondolod kifejtem miért, mert sokan tévedésben vannak a dolgot illetően!
Mivel általában egy kartonon folyamatosan vezetik, így a karton beteléséig az Nálad kell legyen, hogy egy esetleges helyszini ellenőrzésen meg tudd mutatni (ha nem tudod az gáz lehet). Én mondjuk lemásolom a kartont és beteszem a másolatot az adott év anyagába is.
Igaz most már csak számítógépes számlázást csinálok, de van más amit ugyanígy nyilván kell tartanom. (Bízom benne, hogy egyszer eljön az az idő, amikor a PST, vagy valami más a vevőadatok importját is elvégzi)

(Azt csak halkan jegyzem meg, hogy azért egy könyvelőnek az adózáshoz kapcsolódó nyilvántartások egyeztetéséről valahogy csak illene szólni az ügyfélnek)

A hozzászólást -nyubocs- szerkesztette a következő időpontban: 2012-10-19 15:12

--------------------
All I wanna do Is trade this life for something new Holding on to what I haven't got!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-10-19 12:29
Létrehozva: #465

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(nyubocs @ 2012-10-19 13:07) *
Hát ha ismerőstől vetted és térdreborulsz előtte imádkozva, akkor talán megteszi Neked, hogy kigyűjti, mivel neki névvel és adószámmal jelölve jelenteni kell az apech felé. Ezt az adatszolgáltatást neki is őrizgetni 5 évig.
Viszont a beszerzésről szóló számlát azt meg Neked kellene őrizgetned 5 évig, azaz onnan Te is vissza tudod (tudnád) keresni.
Most voltunk egy ismerősömmel revízión, nála nem csináltak problémát belőle, hogy nem volt rajta a dátum. Mert a Te nyilvántartásod reviziókor összeveti a NAV a nyomtatványforgalmazó adatszolgáltatásával. Ha nincs benne eltérés, akkor nincs cirkusz, ha van, akkor viszont gond van.
Persze ez nem jelenti azt, hogy egy agyas revizor nem kenhet rád egy szerény huszast miatta.

Boltban vettem és nyilván a könyvelőmnél megvan minden, ha esetleg behívnak, akkor rohamléptekben elő tudjuk keresni, csak nagyon macerás.smile.gif
Most ezeket rendbeteszem (a vásárlási dátum és a számlaszám kivételével), azt hiszem, minden oké, aztán pár évig nyugodt leszek, mikor aztán valami előkerül megint, és lehet szorongani....

Még egy kérdés, légyszi vedd észre, mert a fórummotor össze fogja ragasztani.smile.gif
Ezeket a kartonokat a könyvelőnek kell őriznie, vagy nekem? És meddig? Mert a számlatömböket 5 év után selejtezhetem. Gondolom az utolsó dátumhoz számított 5 év múlva eldobhatom. De a kartonon kell vezetni a selejtezés dátumát is, ebből azt gondolom, hogy ezeket tovább meg kell őrizni.
Most elrohanok a bankba és ha minden jól megy, szerdán már én leszek én. (Esetleg csütörtökön, attól függ, mennyire gyors a Vatera.smile.gif)
Nem ragasztotta össze.smile.gif

A hozzászólást -VateraBenz- szerkesztette a következő időpontban: 2012-10-19 13:16

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
nyubocs
hozzászólás 2012-10-19 12:07
Létrehozva: #466

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-10-19 12:51) *
Vettem többet, és a férjemét is visszamenőleg megcsinálom, és persze a sajátomat is visszamenőleg, na és ezután mindig.
A kérdésem az, hogy mennyire ciki az, hogy az utólag megcsinált számlatömbökhöz (mert csak az van szerencsére) nem tudom beírni, hogy mikor vettem és a számlának a számát, amivel vettem valamikor? Mert nem tudom, lehetetlen utólag pótolni. Ugye kb. öt évig izgulhatok?

Hát ha ismerőstől vetted és térdreborulsz előtte imádkozva, akkor talán megteszi Neked, hogy kigyűjti, mivel neki névvel és adószámmal jelölve jelenteni kell az apech felé. Ezt az adatszolgáltatást neki is őrizgetni 5 évig.
Viszont a beszerzésről szóló számlát azt meg Neked kellene őrizgetned 5 évig, azaz onnan Te is vissza tudod (tudnád) keresni.
Most voltunk egy ismerősömmel revízión, nála nem csináltak problémát belőle, hogy nem volt rajta a dátum. Mert a Te nyilvántartásod reviziókor összeveti a NAV a nyomtatványforgalmazó adatszolgáltatásával. Ha nincs benne eltérés, akkor nincs cirkusz, ha van, akkor viszont gond van.
Persze ez nem jelenti azt, hogy egy agyas revizor nem kenhet rád egy szerény huszast miatta.

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-10-19 11:51
Létrehozva: #467

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(nyubocs @ 2012-10-19 11:55) *
....plusz még az üveget is körbetekerem háromszor buborékos fóliával.

És ha már erre jártál, egy kérdés. Most intézem a vállalkozóimmal kapcsolatos dolgokat, és a nyomtatványboltban a hölgy a fejembe dugott egy papírt, miszerint azt idáig is kellett volna vezetni a férjem nevén is.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-10-19 11:51

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-10-14 20:08
Létrehozva: #468

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-10-14 20:46) *
Szerintem nem lenne rá jogalapunk. De nem vagyok jogász, akár tévedhetek is smile.gif

Lehet. smile.gif Én sem vagyok jogász. Csak belegondoltam egy ilyen helyzetbe.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-10-14 19:46
Létrehozva: #469

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2012-10-14 15:45) *
Végülis jogi szempontból érthető, de érzelmi oldalról kicsit száraz. Ha egy kicsit megforgatjuk, és miért is ne tennénk, hiszen csak beszélgetünk, akár jogalapjuk is lenne rá. Egy ilyen esetben (ami ugye fikció) egy olyan profil sérülne, ami itt, a Vateránál lett az, ami, és közvetve a Vaterának sem tenne jót egy-egy ilyen eset. Nem? Vagy tévedek? Persze mindenkinek meg kell tudnia (?) védenie önmagát, de van aki erre nem képes, mert nem tudja hogyan kell.

Szerintem nem lenne rá jogalapunk. De nem vagyok jogász, akár tévedhetek is smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-10-14 14:45
Létrehozva: #470

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-10-14 15:22) *
Nem hinném, hogy ebbe bele tudnánk szólni. A céget vagy az itt dolgozókat érintő ügyekben szükség esetén fellépünk, de ugyanezt mindenkinek meg kell tennie a saját védelmében.

Végülis jogi szempontból érthető, de érzelmi oldalról kicsit száraz. Ha egy kicsit megforgatjuk, és miért is ne tennénk, hiszen csak beszélgetünk, akár jogalapjuk is lenne rá. Egy ilyen esetben (ami ugye fikció) egy olyan profil sérülne, ami itt, a Vateránál lett az, ami, és közvetve a Vaterának sem tenne jót egy-egy ilyen eset. Nem? Vagy tévedek? Persze mindenkinek meg kell tudnia (?) védenie önmagát, de van aki erre nem képes, mert nem tudja hogyan kell.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-10-14 14:45

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-10-14 14:22
Létrehozva: #471

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2012-10-14 12:30) *
...
Beeenz! smile.gif Megfogalmazódott bennem a kérdés óhatatlanul is. Ha bármilyen közösségi oldalon egy vaterás nick degradálása elindul, vagy megtörténik, akkor a Vaterának ezzel kapcsolatban van valamilyen lehetősége? ...

Nem hinném, hogy ebbe bele tudnánk szólni. A céget vagy az itt dolgozókat érintő ügyekben szükség esetén fellépünk, de ugyanezt mindenkinek meg kell tennie a saját védelmében.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-10-14 11:30
Létrehozva: #472

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-10-14 11:53) *
divany.hu/poronty/2012/10/14/gyerekruhat_a_facebookon_rizikos/

Vannak benyomásaim. Sajnálják az emberek a FD-at, holott az eladónak is biztonságosabb pl. a Vaterán eladni. A vevők meg nem tudom miért ott vásárolnak. Mondjuk nem kell a FB-on eladni ahhoz, hogy az embert lejárassák, hiszen bárkinek megosztható a vaterás nickje a csaló jelzővel, bár az értelmesebbje elolvassa az értékeléseket. Különben ilyeneket én sosem osztok meg a FB-on, pedig már láttam hasonlót. Itt a Vaterán pedig az embert megvédi a rendszer. Az ezerszer elátkozott, mindennek elmondott Vatera nem engedi, hogy ok nélkül valakinek a becsületével játsszanak (tapasztalat).
Beeenz! smile.gif Megfogalmazódott bennem a kérdés óhatatlanul is. Ha bármilyen közösségi oldalon egy vaterás nick degradálása elindul, vagy megtörténik, akkor a Vaterának ezzel kapcsolatban van valamilyen lehetősége? Vagy nem akarnak vele foglalkozni? Vagy szeretnének, de nincs lehetőségük? Mi lenne egy ilyen helyzetben a gyakorlat?

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-10-14 10:53
Létrehozva: #473

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

divany.hu/poronty/2012/10/14/gyerekruhat_a_facebookon_rizikos/

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
nyubocs
hozzászólás 2012-10-12 14:23
Létrehozva: #474

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Bigdept @ 2012-10-12 14:08) *
Honnan tudta a NAV a címedet?

Nézd meg az eladót, majdnem 3000 értékelés, számlaadás nélkül (legalábbis profil szerint.)
Azaz elindult egy erre irányuló vizsgálat. A kisebb gond a címke (nem a vevő számára érdekes, össz-vissz 3 vásárlásról van szó), szerintem arra is kiváncsiak, hogy pluszban vásárolt-e még tőle.
Ha nem vallotta be az eladó, az húzós lesz az eladó számára. Ha címke se volt, akkor azért még kap plusszban (szerzői és járulékos jogok megsértése)

A címeket vagy a Vaterától kérték ki, vagy volt az eladónak nyilvántartása róla, hogy kinek mit adott el.

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-10-12 14:02
Létrehozva: #475

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Bigdept @ 2012-10-12 14:08) *

Szerintem, ha a NAV megkeresi a Vaterát, akkor nekik ezeket az adatokat a nyomozás érdekében ki kell szolgáltatniuk.
Határozottan csak szerintem, mert nem vagyok benne biztos. Azt tudom, hogy rendőrségi nyomozás esetén biztosan, de szerintem ilyenkor is.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Bigdept
hozzászólás 2012-10-12 13:08
Létrehozva: #476

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-27 16:06
Azonosító: 964 053

IDÉZET(ancsika92 @ 2012-10-12 10:59) *
az lenne a kérdésem hogy régebben egy illetőtől vettem töbször is üres dvd! és most jött egy levél az adó és vámhivataltól!hogy ettől az iletőtől mit és hogyan vásároltam és hogy el volt e látva aredeti matricával! mi a teendő? meg is büntethetnek emiatt?

--------------------
Az összes kerti vetemények közül a kóbászt szeretem a legjobban!

+Quote Post
ancsika92
hozzászólás 2012-10-12 12:25
Létrehozva: #477

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2011-12-13 18:42
Azonosító: 1 593 233

IDÉZET(nyubocs @ 2012-10-12 12:51) *
A teendő:
Leirod hogy mikor mit vásároltál tőle.
Ha nem emléxel pontosan rá, akkor ezt a tényt is közöld.
Matricakérdés: azt nem írtad a hozzászólásban, hogy volt-e a DVD-ken matrica, de azért nem fognak csesztetni szerintem, ha nem. Hacsak nem százszámra vásároltad, mert akkor érdekesebb lehet.

tudom hogy mikor vásároltam mert vaterán megtom nézni!
ez az hogy nem emlékszek meg nem is figyeltem! hol kell lennie a matricának? 10 kiszerelésbe és hengerbe vettem! gondolom a hengeren kellet lennie ha eredeti nem?
3 szor vettem tőle öszesen 30-40 db ot!

+Quote Post
nyubocs
hozzászólás 2012-10-12 11:51
Létrehozva: #478

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(ancsika92 @ 2012-10-12 10:59) *
az lenne a kérdésem hogy régebben egy illetőtől vettem töbször is üres dvd! és most jött egy levél az adó és vámhivataltól!hogy ettől az iletőtől mit és hogyan vásároltam és hogy el volt e látva aredeti matricával! mi a teendő? meg is büntethetnek emiatt?

A teendő:
Leirod hogy mikor mit vásároltál tőle.
Ha nem emléxel pontosan rá, akkor ezt a tényt is közöld.
Matricakérdés: azt nem írtad a hozzászólásban, hogy volt-e a DVD-ken matrica, de azért nem fognak csesztetni szerintem, ha nem. Hacsak nem százszámra vásároltad, mert akkor érdekesebb lehet.

--------------------

+Quote Post
ancsika92
hozzászólás 2012-10-12 09:59
Létrehozva: #479

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2011-12-13 18:42
Azonosító: 1 593 233

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-09-11 10:36
Létrehozva: #480

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-09-11 11:27) *
Egyetértek smile.gif

_olel.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

88 Oldal V  « < 22 23 24 25 26 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017-12-14 05:36