IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

81 Oldal V  « < 29 30 31 32 33 > »   
Reply to this topicStart new topic
> E-kereskedelem Kezdőknek és Haladóknak, Tippek - tudnivalók - tapasztalatcsere
hytech
hozzászólás 2012-01-05 08:53
Létrehozva: #601

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(Nerika001 @ 2012-01-04 22:30) *
Most teljes mértékben rám akarja hárítani az egészet.
Azt mondja, hogy kifizette volna a több postaköltséget, de akkor nem kért semmilyen külön szolgáltatást. Ajánlott levélben egyeztünk meg.
Azt állítja, hogy nem úgy kellett volna becsomagolni, de amikor kérdeztem, hogy szerinte hogy kellett volna, azt mondja ő nem ért a rovarokhoz, így nem tudja.
Én sem értek hozzájuk, én is vásároltam, de mivel nem volt rájuk szükségem meghirdettem, de nem vagyok rovarász, preparátor.
Megkérdezi a postát, de ott azt fogják mondani törékenyként kellett volna küldeni, de nem kérte. Azzal magyarázza, ő nem tudja hogy kell csomagolni, postázni az ilyen küldeményt. Nem fordult még soha velem ilyen eset elő, borzasztóan kellemetlen. Mindig meg voltak elégedve a csomagolással is, karácsony előtt nyomtatót küldtem, sértetlenül megérkezett.
Attól tartok, hogy a végén feljelent. Mit tegyek?
Valakivel fordult már ilyen eset elő?

Feljelent?
Na ne röhögtess. kuss.gif

Tegye, semmire nem megy vele.(legfeljebb körberöhögik)

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.
Go to the top of the page

+Quote Post
Nerika001
hozzászólás 2012-01-04 23:30
Létrehozva: #602

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-01-04 22:37
Azonosító: 1 607 662

Most teljes mértékben rám akarja hárítani az egészet.
Azt mondja, hogy kifizette volna a több postaköltséget, de akkor nem kért semmilyen külön szolgáltatást. Ajánlott levélben egyeztünk meg.
Azt állítja, hogy nem úgy kellett volna becsomagolni, de amikor kérdeztem, hogy szerinte hogy kellett volna, azt mondja ő nem ért a rovarokhoz, így nem tudja.
Én sem értek hozzájuk, én is vásároltam, de mivel nem volt rájuk szükségem meghirdettem, de nem vagyok rovarász, preparátor.
Megkérdezi a postát, de ott azt fogják mondani törékenyként kellett volna küldeni, de nem kérte. Azzal magyarázza, ő nem tudja hogy kell csomagolni, postázni az ilyen küldeményt. Nem fordult még soha velem ilyen eset elő, borzasztóan kellemetlen. Mindig meg voltak elégedve a csomagolással is, karácsony előtt nyomtatót küldtem, sértetlenül megérkezett.
Attól tartok, hogy a végén feljelent. Mit tegyek?
Valakivel fordult már ilyen eset elő?

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2012-01-04 23:04
Létrehozva: #603

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(Nerika001 @ 2012-01-04 21:42) *
... most azt mondja fizetett volna többet a szállításra.
.
.
.
Üdv:

A kulcsszó a volna.
Ha rendesen becsomagoltad és mégis összetörtek a bogarak akkor az nem a te hibád.
Semmiképpen.
Te azt a küldési módot teljesítetted amit ő fizetett.
KÉRTE külön az extracsomagolást illetve szólt, hogy fizeti az extraszállítást?
Nem!
I.J. azaz Így Járt.

Ha nagyanyámnak áramszedője volna ő lenne a villamos.

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
Nerika001
hozzászólás 2012-01-04 22:42
Létrehozva: #604

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-01-04 22:37
Azonosító: 1 607 662

Sziasztok!
Szeretnék tanácsot kérni! Eladtam egy 20 db-os rovargyűjteményt. A vevővel megbeszéltük, hogy ajánlott levélként küldöm, ő átutalta a vételárat és postaköltséget, én azonnal postáztam.
A csomag megérkezett, de teljesen használhatatlan a vevő szeint, össze vannak törve a rovarok. Ajánlott levélben egyeztünk meg, most azt mondja fizetett volna többet a szállításra.
Visszaköveteli a pénzt. Én megértem az ő álláspontját is, de én sem tehetek róla. Mit tegyek? Mit lehet ilyen esetben tenni?
Köszönöm szépen a válaszokat!
Üdv:

+Quote Post
attiska99
hozzászólás 2012-01-04 22:33
Létrehozva: #605

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2011-04-08 11:44
Azonosító: 1 445 231

Olyan kérdésem lenne,hogy negativ értékelésem hogy tudom visszavonni? lehetséges?

+Quote Post
Aramir_1975
hozzászólás 2012-01-04 02:44
Létrehozva: #606

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-30 04:37
Azonosító: 1 417 728

IDÉZET(Mantax71 @ 2012-01-03 22:22) *
Erősen kék rolleyes.gif
de ma regisztrált, és rémeket látok..ha értitek mosking.gif
főleg miután elkezdtem ezt a fórum olvasgatást rolleyes.gif

Nekem az utóbbi időben kettő ilyen is volt, a mai napig kékek. Nincs velük problémám, de nem úgy volt, hogy a kékek nem tudnak vásárolni, csak nézelődni? Mondjuk én kaptam telefonszámot, és arról is hívott fel mindkettő.
.
.
.
"Vásárlás fix- és villámáron (bizonyos korlátozásokkal)"
Ja, hogy ezért tudtak vásárolni.

A hozzászólást -Aramir_1975- szerkesztette a következő időpontban: 2012-01-04 02:47

+Quote Post
Mantax71
hozzászólás 2012-01-03 23:22
Létrehozva: #607

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-12 21:37
Azonosító: 936 406

IDÉZET(szovszi211 @ 2012-01-03 22:13) *
Fogadjunk, hogy kék harcos... Nekik nem kötelező a telefonszám...

Erősen kék rolleyes.gif
de ma regisztrált, és rémeket látok..ha értitek mosking.gif
főleg miután elkezdtem ezt a fórum olvasgatást rolleyes.gif

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2012-01-03 23:13
Létrehozva: #608

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar/Győr
Azonosító: 156 696

IDÉZET(Mantax71 @ 2012-01-03 22:03) *
Sziasztok!
Az létezhet hogy ha valaki leütötte egy termékem, és a Vatera minden adatot kiküld nekem, csak a vásárló telefonszámát nem? blink.gif
Köszi!!

Lehet. "kék" színű a neve? Akkor "nem ellenőrzött vásárló" lesz.

+Quote Post
szovszi211
hozzászólás 2012-01-03 23:13
Létrehozva: #609

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-10-16 12:13
Azonosító: 1 549 242

IDÉZET(Mantax71 @ 2012-01-03 22:03) *
Sziasztok!
Az létezhet hogy ha valaki leütötte egy termékem, és a Vatera minden adatot kiküld nekem, csak a vásárló telefonszámát nem? blink.gif
Köszi!!

Fogadjunk, hogy kék harcos... Nekik nem kötelező a telefonszám...

+Quote Post
Mantax71
hozzászólás 2012-01-03 23:03
Létrehozva: #610

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-12 21:37
Azonosító: 936 406

Sziasztok!
Köszi!!

+Quote Post
gemkapocs01
hozzászólás 2012-01-03 16:38
Létrehozva: #611

Újonc
*

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2010-09-21 11:51
Azonosító: 1 375 586

IDÉZET(szovszi211 @ 2012-01-03 12:11) *
Segítsetek!

Hogyan lehet a hatóságok felé a vaterán üzletszerűen értékesíteni új, ingó dolgokat, melyekről nincs magyar (vagy jogszabálynak mefelelő) beszerzési számla?
Adószámos magánszemélyként nem enged regisztrálni az apeh. Alanyi adómentest céloztam meg 5 milliós árbevétel alatt.

Üdv
Úgy mint például nálam.
Droppban nyomtam az árusítást míg be nem jött a törvény,és a csomagokat nem kezdték átvizsgálni.
Ekkor kaptam 1 levelet melyben szépen le volt írva kb majd mennyi büntetést kell kifizetnem mivel a postaforgalom szerint nagy a csomag forgalmam /ezt a postának le kell jelentenie magánszemély esetén/.De a folyó számla átvizsgálás után derült ki csak mennyi az annyi.Utólagos vámolás +büntetés + kamat /nem kevés lett/.
Az ügyvédem akkori jótanácsát megfogadva inkább fizettem mint 2-5 évet kockáztassak.
Azóta 1 néven csak használt dolgokat árulok használtként garancia nélkül /ez adómentes 1 bizonyos keretig/
+ 1 másik néven hivatalosan számlával árulok garanciával vállalkozás keretén belül.
Üdv:Gábor

+Quote Post
szovszi211
hozzászólás 2012-01-03 13:11
Létrehozva: #612

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-10-16 12:13
Azonosító: 1 549 242

Segítsetek!

Hogyan lehet a hatóságok felé a vaterán üzletszerűen értékesíteni új, ingó dolgokat, melyekről nincs magyar (vagy jogszabálynak mefelelő) beszerzési számla?
Adószámos magánszemélyként nem enged regisztrálni az apeh. Alanyi adómentest céloztam meg 5 milliós árbevétel alatt.

A hozzászólást -szovszi211- szerkesztette a következő időpontban: 2012-01-03 13:12

+Quote Post
mmmyki
hozzászólás 2011-12-29 10:43
Létrehozva: #613

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-23 16:34
Innen: :nennI
Azonosító: 1 714

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-12-29 09:43) *
Tisztelt mmmyki!

Nem szűnt meg. A cím helyesen biztonsag@vatera.com vagy biztonsag@allegroup.hu

Tisztelt VateraBenz! Köszönöm a gyors választ. Üdvözlettel: mmmyki

--------------------
"A kutyán kívül a könyv az ember legjobb barátja. A kutyán belül olyan sötét van, hogy nem lehet olvasni."

"A Föld nevű űrhajónak nincsenek utasai. Mindannyian a személyzethez tartozunk." (Marshall McLuhan)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-12-29 10:43
Létrehozva: #614

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(mmmyki @ 2011-12-29 09:24) *
Sziasztok!

Még sosem próbáltam e-mail-t küldeni a biztonsag@vatera.hu-ra, de egy időben sokan emlegették ezt, mint a problémás eseteknél használható "mankót". Ma rákényszerültem, de visszadobta a levelemet. Megszűnt ez a lehetőség? Ha igen, hol tudom jelezni a problémámat? (Két hónapja át nem vett áru, utolsó, negatív értékelést kilátásba helyező e-mail.)

Köszönettel: mmmyki

Tisztelt mmmyki!

Nem szűnt meg. A cím helyesen biztonsag@vatera.com vagy biztonsag@allegroup.hu

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
mmmyki
hozzászólás 2011-12-29 10:24
Létrehozva: #615

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-23 16:34
Innen: :nennI
Azonosító: 1 714

Sziasztok!

Még sosem próbáltam e-mail-t küldeni a biztonsag@vatera.hu-ra, de egy időben sokan emlegették ezt, mint a problémás eseteknél használható "mankót". Ma rákényszerültem, de visszadobta a levelemet. Megszűnt ez a lehetőség? Ha igen, hol tudom jelezni a problémámat? (Két hónapja át nem vett áru, utolsó, negatív értékelést kilátásba helyező e-mail.)

Köszönettel: mmmyki

IDÉZET(Mariannka_009 @ 2011-12-26 09:06) *
Ez vonatkozik ránk?

Ingó értékesítés
o A 2012-től hatályos szabályozás megerősíti azt, az eddigiekben jogértelmezéssel levezethető értelmezést, hogy a tevékenységi (üzletszerű) jelleggel folyatott ingóértékesítésre az önálló tevékenységből származó jövedelem szabályait kell alkalmazni. Az üzletszerűségen a gazdasági tevékenységet kell érteni, amelynek tartalma lényegében megegyezik az áfa törvényben már megismerttel. Nem kell azonban vizsgálni az üzletszerűséget, ha a bevétel az évi 600 ezer forintot nem haladja meg.
o Továbbra sem kell megfizetni az ingó értékesítésből származó jövedelem adójából a 32 ezer forintot meg nem haladó összeget (ez gyakorlatilag 200 ezer forint jövedelem adóját jelenti).
o Természetesen az ingóság értékesítést egyéni vállalkozóként folytató magánszemélyek továbbra is az egyéni vállalkozókra vonatkozó adózási szabályokat alkalmazzák

Ez?
h ttp://adozona.hu/szja_ekho_kulonado/Vaterazas_hogyan_adozunk_2012ben_F7516E.aspx
h ttp://www.auditline.hu/news/Vatera.pdf

Jól értelmezem?
600 eFt-ig nem tekinthető üzletszerűnek?
Én akkor visszaadom a vállalkozóit és figyelem az értékhatárt!:)

Én is kiváltottam, hogy nyugodtan aludjak, de jövőre minusz 70-ről indul egy hónap, amit azért szép feladat kitermelni...

--------------------
"A kutyán kívül a könyv az ember legjobb barátja. A kutyán belül olyan sötét van, hogy nem lehet olvasni."

"A Föld nevű űrhajónak nincsenek utasai. Mindannyian a személyzethez tartozunk." (Marshall McLuhan)

+Quote Post
1yohey
hozzászólás 2011-12-27 14:12
Létrehozva: #616

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-08-20 10:33
Azonosító: 1 541 582

IDÉZET(nyubocs @ 2011-12-07 22:33) *
Persze a törvény már kijött a salátatörvényben, csak még nem volt időm a rátok vonatkozó részt ténylegesen átrágni. (egy rakás postáznivalóval csúszásban vagyok.) A hétvégén ha minden jól megy, meg ha Benz-nek vagy VM-nek nincs ellene kifogása, megpróbálok összerakni egy nagyobb szösszenetet.

Engem nagyon érdekelne ez a kivonat. Most próbáltam átolvasni a linkelt dolgokat, de a 3-4. oldal után feladtam. Egyrészt nem fogom fel (nem vagyok csökkent értelmű pedig azt gondolom) másrészt olyan száraz.

+Quote Post
Mariannka_009
hozzászólás 2011-12-26 10:06
Létrehozva: #617

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-01-27 19:22
Azonosító: 1 422 637

Ez vonatkozik ránk?

Ingó értékesítés
o A 2012-től hatályos szabályozás megerősíti azt, az eddigiekben jogértelmezéssel levezethető értelmezést, hogy a tevékenységi (üzletszerű) jelleggel folyatott ingóértékesítésre az önálló tevékenységből származó jövedelem szabályait kell alkalmazni. Az üzletszerűségen a gazdasági tevékenységet kell érteni, amelynek tartalma lényegében megegyezik az áfa törvényben már megismerttel. Nem kell azonban vizsgálni az üzletszerűséget, ha a bevétel az évi 600 ezer forintot nem haladja meg.
o Továbbra sem kell megfizetni az ingó értékesítésből származó jövedelem adójából a 32 ezer forintot meg nem haladó összeget (ez gyakorlatilag 200 ezer forint jövedelem adóját jelenti).
o Természetesen az ingóság értékesítést egyéni vállalkozóként folytató magánszemélyek továbbra is az egyéni vállalkozókra vonatkozó adózási szabályokat alkalmazzák

Ez?
h ttp://adozona.hu/szja_ekho_kulonado/Vaterazas_hogyan_adozunk_2012ben_F7516E.aspx
h ttp://www.auditline.hu/news/Vatera.pdf

Jól értelmezem?
600 eFt-ig nem tekinthető üzletszerűnek?
Én akkor visszaadom a vállalkozóit és figyelem az értékhatárt!:)

+Quote Post
Geraldine
hozzászólás 2011-12-09 21:21
Létrehozva: #618

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2007-03-01 14:41
Azonosító: 649

IDÉZET(andiii25 @ 2011-11-14 22:44) *
Sziasztok!
Tudna nekem valaki segíteni abban, hogy mi a teendő. ha az eladó nem küldi a terméket 3 hónapja (6 hetet írt), az utalás persze megtörtént. Kb még 5-6 embernek pont ez a problémája vele, csak pechemre én voltam az 1. akit leszívatott. A vater azt írta hogy fenyegetőzek rendőrséggel blink.gif ez beválik. Persze azóta emailt is cserélt az eladó , hogy ne lehessen utólérni. Van azért vmi hivatalos megoldás??? Vagy ez a vatera lutri?
Köszönettel : egy kezdő vaterás

Szia Andi'

Én is hasonlóképpen jártam mit Te. A leütést követő napon mindjárt átutaltam majdnem 9000 Ft-ot. Mindez augusztus 14-én történt, és azóta várom az árut. Az e-maljeimre nem válaszol, ha telefonon hivom össze-vissza igérget mindent, de sem a cuccot nem küldi, sem a pénzt. Irtam a Vaterának, hogy most mi a teendő, de mosták kezeiket, azt irták, hogy ez az eladó és a vevő dolga, ők nem avatkoznak bele a dolgunkba. Megvan a befietési bizonylat és a levelezések, most azt dolgoltam, hogy felnyomom az önkormányzatnál.
Üdv. Geraldine

+Quote Post
pucza82
hozzászólás 2011-12-09 10:28
Létrehozva: #619

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-03-06 21:46
Azonosító: 1 429 887

Sziasztok!
Tudtok abba segíteni nekem, hogy az eladott termékeket be kell vallani az adóban, vagy csak egy bizonyos összeg felett?
És ha igen akkor mekkora az az összeg?
Előre is köszi a segítséget!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-12-07 21:38
Létrehozva: #620

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(nyubocs @ 2011-12-07 20:33) *
Nem, még nem az!
Ez még csak a terveket tartalmazza!

Persze a törvény már kijött a salátatörvényben, csak még nem volt időm a rátok vonatkozó részt ténylegesen átrágni. (egy rakás postáznivalóval csúszásban vagyok.) A hétvégén ha minden jól megy, meg ha Benz-nek vagy VM-nek nincs ellene kifogása, megpróbálok összerakni egy nagyobb szösszenetet.
...

Nincs kifogás smile.gif
Nyilván sokakat érdekel és érint a téma.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post

81 Oldal V  « < 29 30 31 32 33 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-07-24 02:17