IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

82 Oldal V  « < 34 35 36 37 38 > »   
Reply to this topicStart new topic
> E-kereskedelem Kezdőknek és Haladóknak, Tippek - tudnivalók - tapasztalatcsere
zejopy
hozzászólás 2011-10-27 15:07
Létrehozva: #701

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Petho77 @ 2011-10-27 15:00) *
Sziasztok!
Én is roppant mód aggódok a változások miatt, és mint bojobaju, én sem érzek megnyugvást. Ha a leírt módosításokat megszavazzák, valószínűleg én nem fogok 10 pulcsi, 5 könyvcsomag és a pár apróság, vicik-vacak miatt, amit árulgatok adószámot kérni. Úgy érzem, hogy én vagyok itt a Vatera óceánján a legkisebb kishal, és a kis bevételemért (aminek persze nagyon örülök) nem lenne számomra érdemes ezt az adószámosdit vállalni.
Bár lehet, hogy meggondolom magam. not_i.gif

A témával kapcsolatban lenne egy kérdésem:
Hogyan fog szerintetek kinézni a dolog az általam létrehozott termékekkel kapcsolatban. Pl.: készítek egy gobelint, és itt szeretném eladni. (költségek: cérna, gobelin alap). Itt mi alapján fogják nézni, hogy nyereséges volt-e az üzletem? Vagy nagyi köt sapit, azt adnám el itt (most adott egy táskányit, csak még nem raktam fel egyet sem).
Válaszokat előre is köszönöm!
Szép napot!

Van főállásod?

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
Petho77
hozzászólás 2011-10-27 15:00
Létrehozva: #702

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-03-14 16:54
Azonosító: 545 174

IDÉZET(bijobaju @ 2011-10-27 14:29) *
Kedves nyubocs! ...már bocs' a belekittykotty miatt, de a cikk elolvasása után én egyáltalán nem érzek megnyugvást... scare.gif

...megyek és tisztára mosom magam (adószámot kérek) animal-smiley-037.gif és szigorúan vigyázok, nehogy meghaladja az éves bevételem az 5 M Ft-ot!!!! laugh2.gif

Sziasztok!
Én is roppant mód aggódok a változások miatt, és mint bojobaju, én sem érzek megnyugvást. Ha a leírt módosításokat megszavazzák, valószínűleg én nem fogok 10 pulcsi, 5 könyvcsomag és a pár apróság, vicik-vacak miatt, amit árulgatok adószámot kérni. Úgy érzem, hogy én vagyok itt a Vatera óceánján a legkisebb kishal, és a kis bevételemért (aminek persze nagyon örülök) nem lenne számomra érdemes ezt az adószámosdit vállalni.
Bár lehet, hogy meggondolom magam. not_i.gif

A témával kapcsolatban lenne egy kérdésem:
Hogyan fog szerintetek kinézni a dolog az általam létrehozott termékekkel kapcsolatban. Pl.: készítek egy gobelint, és itt szeretném eladni. (költségek: cérna, gobelin alap). Itt mi alapján fogják nézni, hogy nyereséges volt-e az üzletem? Vagy nagyi köt sapit, azt adnám el itt (most adott egy táskányit, csak még nem raktam fel egyet sem).
Válaszokat előre is köszönöm!
Szép napot!

+Quote Post
bijobaju
hozzászólás 2011-10-27 14:29
Létrehozva: #703

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-10-12 22:50
Innen: a nagy Civis
Azonosító: 234 299

[quote name='nyubocs' date='2011-10-24 22:05' post='1337278']
Még egyszer mondom, nem az egy pár zoknit eladókról szól a dolog és ráadásul nem is új, mert már eddig is vegzálták, aki schwarzolt és képbe került.
Nem rájuk fog vonatkozni. Hanem az 5000 zoknit eladókra, akik arra hivatkoznak, hogy 10 darab százlábú van a családban.

Kedves nyubocs! ...már bocs' a belekittykotty miatt, de a cikk elolvasása után én egyáltalán nem érzek megnyugvást... scare.gif

ez a kiemelés a cikkből szerintem, egyértelművé teszi, mit fog lépni a NAV. S meggyőződésem, hogy meg fogják szavazni a törvénymódosítást.

"Mi lesz 2012-ben?

A törvénymódosítás lényegében az adóhatóság hibás jogértelmezéséhez igazítja a jogszabályt. Vagyis a jövő évtől már valóban gazdasági tevékenységnek minősül, ha valaki rendszeresen, jövedelemszerzés céljából értékesít ingó vagyontárgyakat. Az is ennek minősül, ha például egy kismama a kinőtt gyermekruhákat szeretné pár száz forintért az interneten eladni."

...megyek és tisztára mosom magam (adószámot kérek) animal-smiley-037.gif és szigorúan vigyázok, nehogy meghaladja az éves bevételem az 5 M Ft-ot!!!! laugh2.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-10-25 07:02
Létrehozva: #704

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(nyubocs @ 2011-10-24 22:05) *
.....Hanem az 5000 zoknit eladókra, akik arra hivatkoznak, hogy 10 darab százlábú van a családban....

smile.gif biggrin.gif laugh.gif

IDÉZET(nyubocs @ 2011-10-24 22:05) *
...... mint kispistaistvanjanoskárolyferencróbertet, aki ugyanazt csinálja amit Te.
Felkutat, vesz és elad, csak nála a könyvelés és az adózás maximum egy kockás füzetből áll (ha áll) képbe legfeljebb akkor kerül ha valaki feljelenti (szomszéd, válni készülő családtag stb), Téged meg állandóan csesztetnek hol ezzel hol azzal....

A nem is olyan távoli múltban komoly tortúrát járt be valaki, aki a gyereke kinőtt ruháit árulta. Hogy mi lett a vége, nem tudom.

Amúgy szép reggelt mindenkinek. smile.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2011-10-25 07:03

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
nyubocs
hozzászólás 2011-10-24 22:05
Létrehozva: #705

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-14 20:22
Azonosító: 43 559

IDÉZET(zejopy @ 2011-10-24 21:43) *
Ez az egész követhetetlen és aljasság (nem az extrém példád, hanem a kiindulási pont). Az adózott jövedelmedből megveszed a zoknit, amiben még nem tudom mennyi adó van, aztán kétszer felhúzod, kinövöd, feldobod ide és buksz rajta 150 Ft-ot. És ezt még bizonyítsd annak a szervezetnek, akiket a te befizetett adóforintjaid tartanak el azért, hogy a véredet szívják rettegésben tartsanak, és minden év végén, amikor már sehol sincs, senki nem kap, ők a tőled beszedett büntetésből szép, csillogó összegű prémiumokat tegyenek zsebre.
Hánynom kell az egésztől.

Még egyszer mondom, nem az egy pár zoknit eladókról szól a dolog és ráadásul nem is új, mert már eddig is vegzálták, aki schwarzolt és képbe került.
Nem rájuk fog vonatkozni. Hanem az 5000 zoknit eladókra, akik arra hivatkoznak, hogy 10 darab százlábú van a családban.
A NAV (apech) eddig is minősíthette úgy, hogy jogosulatlan gazdasági tevékenységet folytattál. Megtalálhatod a nav honlapon a "Bejelentkezési kötelezettségüket elmulasztó adózók névsora" című irományban, minden hónapban kiadják a listát.

Az biztos persze, hogy hiába határozza meg a tervezet (elolvastam, nemcsak a cikkben) a gazdasági tevékenység fogalmát, a gyakoriságot és a határértéket nem határozza meg (vagy legalábbis én nem találtam), de mondom, szemem a prédán.

Mint vállalkozó, tudnod kellene, hogy Téged sokkal hamarabb megtalál a hatóság, mint kispistaistvanjanoskárolyferencróbertet, aki ugyanazt csinálja amit Te.
Felkutat, vesz és elad, csak nála a könyvelés és az adózás maximum egy kockás füzetből áll (ha áll) képbe legfeljebb akkor kerül ha valaki feljelenti (szomszéd, válni készülő családtag stb), Téged meg állandóan csesztetnek hol ezzel hol azzal.

A mondatod utolsó része meg OK.

--------------------
All I wanna do Is trade this life for something new Holding on to what I haven't got!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-10-24 21:43
Létrehozva: #706

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Bigdept @ 2011-10-24 21:16) *
+ egyébként vannak olyan cuccok, amelyeknek exponenciálisan csökken az áruk, számítástechnika kategóriában.
Ha nincs meg a számla, attól még hihető, hogy évekkel ezelőtt az 1000 Ft-ért árult Celeron procim megvolt 8000 is...

De! Adjak valami kötekedési támpontot is. Eladtam tavaly valamikor egy PIV-es procit 6e HUF-ért, mert csak ücsörgött
a fiókban. Aztán meg nem rég vettem egy tök ugyanolyant 1500-ért, mert kellett. (Az eladó közölte, hogy nem lesz még ilyen olcsó,
ez kivételes akció volt, mert ő is jutányosan jutott hozzá).
Mondhatni, kerestem 4500 HUF-t. Csakhogy azóta felment a kenyér, cukor, benzin és stb. ára is...

Ez az egész követhetetlen és aljasság (nem az extrém példád, hanem a kiindulási pont). Az adózott jövedelmedből megveszed a zoknit, amiben még nem tudom mennyi adó van, aztán kétszer felhúzod, kinövöd, feldobod ide és buksz rajta 150 Ft-ot. És ezt még bizonyítsd annak a szervezetnek, akiket a te befizetett adóforintjaid tartanak el azért, hogy a véredet szívják rettegésben tartsanak, és minden év végén, amikor már sehol sincs, senki nem kap, ők a tőled beszedett büntetésből szép, csillogó összegű prémiumokat tegyenek zsebre.
Hánynom kell az egésztől.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2011-10-24 21:47

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Bigdept
hozzászólás 2011-10-24 21:16
Létrehozva: #707

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-27 17:06
Azonosító: 964 053

IDÉZET(zejopy @ 2011-10-24 21:04) *
Mééég... mmmmm.... tök élvezem.
(Csak halkan kérdezem meg, hogy ki az, aki megőrzi bármelyik ruhájának a számláját, és a sok számla között azt be is tudja azonosítani, hogy igen, ez a rózsaszínű, kivágott pulóverének a blokkja. Na neeee... ez kicsit sem életszerű.)

+ egyébként vannak olyan cuccok, amelyeknek exponenciálisan csökken az áruk, számítástechnika kategóriában.
Ha nincs meg a számla, attól még hihető, hogy évekkel ezelőtt az 1000 Ft-ért árult Celeron procim megvolt 8000 is...

De! Adjak valami kötekedési támpontot is. Eladtam tavaly valamikor egy PIV-es procit 6e HUF-ért, mert csak ücsörgött
a fiókban. Aztán meg nem rég vettem egy tök ugyanolyant 1500-ért, mert kellett. (Az eladó közölte, hogy nem lesz még ilyen olcsó,
ez kivételes akció volt, mert ő is jutányosan jutott hozzá).
Mondhatni, kerestem 4500 HUF-t. Csakhogy azóta felment a kenyér, cukor, benzin és stb. ára is...

--------------------
Az összes kerti vetemények közül a kóbászt szeretem a legjobban!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-10-24 21:04
Létrehozva: #708

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Bigdept @ 2011-10-24 20:35) *

IDÉZET(nyubocs @ 2011-10-24 20:59) *

Mééég... mmmmm.... tök élvezem.
(Csak halkan kérdezem meg, hogy ki az, aki megőrzi bármelyik ruhájának a számláját, és a sok számla között azt be is tudja azonosítani, hogy igen, ez a rózsaszínű, kivágott pulóverének a blokkja. Na neeee... ez kicsit sem életszerű.)

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
nyubocs
hozzászólás 2011-10-24 20:59
Létrehozva: #709

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Bigdept @ 2011-10-24 20:35) *
Minden csere üzletszerű

Nem. Más ha elcserélsz egy dolgot, más ha ebből rendszeresen hasznot húzol smile.gif

IDÉZET
Hajaj

Ez szerintem elég egyértelmű

IDÉZET
Ja, nekem van olyan is, hogy valaki megkért, segítsek, egy dolog miatt nem akar regelni.
Tehát ha megbízás alapján végzem, akkor a dolog OK? rolleyes.gif

Ha a megbízási díjad után befizetik a járulékot akkor OK smile.gif

IDÉZET
Ha nem jövedelem szerzés, hanem a megélhetés miatt történik a dolog, akkor mi van?

A megélhetéshez jövedelem kell, azaz jövedelmet kell ahhoz szerezned, hogy megélhess.
Ha Te eladod a Boyu akváriumod, akkor ez még nem rendszeres és nem jövedelemszerző tevékenység.
Ha rendszeresen felvásárolod a Boyu akváriumokat és azokat adogatod elfelé az már igen.
Ha eladod a gyerek tipegőjét, az nem jövedelemszerző.
Ha bejársz bálabontáskor az angol turiba, elhozol egy bálányi cuccot, aztán eladod, az már igen.

IDÉZET
Egyéb esetekben az infláció meg gondoskodik arról, hogy ne így legyen rolleyes.gif
Az, hogy vásárolsz is (netán többet, mint amit eladsz) az nem számít? sad.gif

Azért is mondtam, hogy a cikk illetve az ott leirt fogalmak pontatlanok.
A nyugta nem elegendő annak igazolására, hogy valamit mennyiért vettél, ahhoz számla kell.

A probléma mindamellett eddig ott volt (van) elásva, hogy erre a rendszeres jövedelemszerző tevékenységre Te bejelentkeztél-e vagy sem.
Ha nem, de bevallod, akkor az adott cuccok beszerzési értékét állítod szembe az eladási értékkel. Hogy a haszonból mit veszel nem számít.
Ha igen, akkor a hasznot költheted beszerzésre.

Viszont a mai képlékeny jogszabályalkotási módozatban talán meg kellene várni a konkrét jogszabályt, hogy egyáltalán lesz-e benne valami. Vagy ha igen, akkor mi. Erre szakmai ártalomból úgyis figyelni fogok.

--------------------
All I wanna do Is trade this life for something new Holding on to what I haven't got!

+Quote Post
Bigdept
hozzászólás 2011-10-24 20:35
Létrehozva: #710

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-27 17:06
Azonosító: 964 053

IDÉZET(karpatman @ 2011-10-24 17:35) *
Eszerint valamely tevékenység üzletszerű,

Minden csere üzletszerű

IDÉZET
illetőleg tartós vagy rendszeres jelleggel történő folytatása esetén lehet erről beszélni,
amennyiben az ellenérték elérésére irányul, vagy azt eredményezi,

Hajaj
IDÉZET
és annak végzése független formában történik. "

Ja, nekem van olyan is, hogy valaki megkért, segítsek, egy dolog miatt nem akar regelni.
Tehát ha megbízás alapján végzem, akkor a dolog OK? rolleyes.gif

IDÉZET
ha valaki rendszeresen, jövedelemszerzés céljából értékesít ingó vagyontárgyakat.

Ha nem jövedelem szerzés, hanem a megélhetés miatt történik a dolog, akkor mi van?

IDÉZET
Az első és legfontosabb tanács, hogy a vásárlásokról kapott nyugtát, számlát meg kell őrizni! Az előbbi példánál maradva ugyanis jellemző, hogy a vásárláskori érték több, mint amennyiért használtan sikerül eladni a babaruhákat.

Egyéb esetekben az infláció meg gondoskodik arról, hogy ne így legyen rolleyes.gif

IDÉZET
Ha pedig nincs jövedelem, akkor nem kell adót fizetni. Abban az esetben viszont, ha nincsenek meg a beszerzési számlák,

Az, hogy vásárolsz is (netán többet, mint amit eladsz) az nem számít? sad.gif

--------------------
Az összes kerti vetemények közül a kóbászt szeretem a legjobban!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-10-24 20:17
Létrehozva: #711

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(ales677 @ 2011-10-24 20:00) *
Kedves VateraBenz.
szeretném meg kérdezni,hogy nem lehetne-e megoldani azt hogy a kereskedőknek legyen egy külön oldal,gondolok itt arra,hogy ne keljen ugyan azt 100-szor olvasni.Gondolom nemcsak án örülnék ennek mert a privát eladók cuccai sokkal érdekesebbek,szinesebbek.üdv Attika headbang.gif

Én is kereskedő vagyok, eléggé egyedi cuccokkal. Persze van fent pár többdarabos aukcióm, de java része egyedi darabokból áll. Ebből kiindulva hol kellene vajon a határt meghúzni? Mitől kereskedő valaki? Mert szerintem abból, hogy hivatalos jövedelemforrása származik a vaterázásból. Tehát ez a szűrés ugyan működhetne, csak éppen nem a kívánt hatást érné el.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
nyubocs
hozzászólás 2011-10-24 17:46
Létrehozva: #712

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(karpatman @ 2011-10-24 17:35) *
Részlet a Pénzcentrum mai híréből....Azt hiszem több ezer ember" vaterázását tönkrevágja az új rendelet..........

http://www.vatera.hu/forum/index.php?showtopic=123952

--------------------

+Quote Post
karpatman
hozzászólás 2011-10-24 17:35
Létrehozva: #713

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-10-09 06:43
Azonosító: 1 403 933

Részlet a Pénzcentrum mai híréből....Azt hiszem több ezer ember" vaterázását tönkrevágja az új rendelet..........

"]Önálló tevékenységből származó jövedelemnek minősül 2012-től az ingó vagyontárgy eladása, ha az gazdasági tevékenység keretében történik - derül ki az Országgyűlés elé terjesztett adótörvény-módosítási csomagból, amely egyebek között az szja-törvényt is átszabja. A javaslat a gazdasági tevékenység fogalmát is meghatározza. Eszerint valamely tevékenység üzletszerű, illetőleg tartós vagy rendszeres jelleggel történő folytatása esetén lehet erről beszélni, amennyiben az ellenérték elérésére irányul, vagy azt eredményezi, és annak végzése független formában történik. "
Mi lesz 2012-ben?

"A törvénymódosítás lényegében az adóhatóság hibás jogértelmezéséhez igazítja a jogszabályt. Vagyis a jövő évtől már valóban gazdasági tevékenységnek minősül, ha valaki rendszeresen, jövedelemszerzés céljából értékesít ingó vagyontárgyakat. Az is ennek minősül, ha például egy kismama a kinőtt gyermekruhákat szeretné pár száz forintért az interneten eladni.

Az első és legfontosabb tanács, hogy a vásárlásokról kapott nyugtát, számlát meg kell őrizni! Az előbbi példánál maradva ugyanis jellemző, hogy a vásárláskori érték több, mint amennyiért használtan sikerül eladni a babaruhákat. Ha pedig nincs jövedelem, akkor nem kell adót fizetni. Abban az esetben viszont, ha nincsenek meg a beszerzési számlák, akkor csak 10 százalékos költségátalányt lehet levonni a bevételből, a fennmaradó 90 százaléknyi jövedelem után egyrészt meg kell fizetni a 16 százalékos szja-t, másrészt pedig a 27 százalékos egészségügyi hozzájárulást. "

+Quote Post
nyubocs
hozzászólás 2011-10-24 16:52
Létrehozva: #714

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Annyira azért nem forró a kása, bár a cikk jó pár pontatlanságot tartalmaz! A lényeg az alábbi mondatban van:

IDÉZET
Önálló tevékenységből származó jövedelemnek minősül 2012-től az ingó vagyontárgy eladása, ha az gazdasági tevékenység keretében történik

Vagyis a probléma nem azokkal lesz, akik évente lecserélik a számítógépüket, mert vesznek egy újat, vagy mert elad 10 ruhát.

Hanem azokkal, akik pl:

-évi 2000-3000 ruhát értékesítenek, mondván jó nagy a ruhatár)
-mobiltelefonok tucatjait, mondván nagy a rokonság
-egy kisebb áruház számítástechnikai forgalmát generálják.

Az adóteher nem új, eddig is létezett, csak az utóbbi évben 3 emberről tudok, akit emiatt berángattak.

A dolog a cikkel ellentétben eddig sem volt jogszerűtlen.

Az alapvető baj pontosan az, hogy azt volt nehéz bizonyítani, hogy mennyire üzletszerű a dolog vagy mennyire nem, mert 10 nadrág még tényleg ingóértékesítés lehet, a 3000 ruha már nemigen.
Ezt próbálják most pontosítani, hogy azok, akik tényleg "üzletszerűen" foglalkoznak a dologgal, ne tudjanak kibújni erre hivatkozva.

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-10-24 15:34
Létrehozva: #715

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2011-10-24 15:07) *
Nem tudom, hogy belinkelhetem-e, (ezért csak a címét adom meg), de találtam egy érdekes cikket:
Ez a legújabb adóteher! Célkeresztben az interneten kereskedők

Na basszus, ez a hobbi-vaterázóknak nagyon betesz. Pontosan azoknak, akik az régi kinőtt ruhákból vették az újat a gyerekeknek. Hihetetlen, mit ki nem találnak. Mintha az lenne a cél, hogy teljesen nyomorba döntsék az embereket.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2011-10-24 15:12
Létrehozva: #716

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar/Győr
Azonosító: 156 696

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-10-24 15:09) *
Nyugodtan belinkelheti.

thank_you.gif http ://www.penzcentrum.hu/adozas/ez_a_legujabb_adoteher_celkeresztben_az_interneten_kereskedok.1030243.
html
(amíg nem tettem egy szóközt a http után, mindig visszadobott)

A hozzászólást -svejku- szerkesztette a következő időpontban: 2011-10-24 15:14

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-10-24 15:09
Létrehozva: #717

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(svejku @ 2011-10-24 15:07) *
Nem tudom, hogy belinkelhetem-e, (ezért csak a címét adom meg), de találtam egy érdekes cikket:

Nyugodtan belinkelheti.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2011-10-24 15:07
Létrehozva: #718

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar/Győr
Azonosító: 156 696

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-10-19 22:03
Létrehozva: #719

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-10-19 22:02) *
"nem valós szállítási költség"

Ez a lényeg. Ebben az esetben ez valós szállítási költség. Mert fel lehet úgy is adni.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-10-19 22:02
Létrehozva: #720

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2011-10-19 21:57) *
Kinyálaztam. Nem illeszkedik határozottan és egzakt módon. Az a csomagolási/stb költség bárminemű bújtatott, vagy nyílt formájára utal.

"nem valós szállítási költség"

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post

82 Oldal V  « < 34 35 36 37 38 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-07-28 12:20