IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

82 Oldal V  « < 34 35 36 37 38 > »   
Reply to this topicStart new topic
> E-kereskedelem Kezdőknek és Haladóknak, Tippek - tudnivalók - tapasztalatcsere
VateraBenz
hozzászólás 2011-10-29 18:10
Létrehozva: #701

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2011-10-29 18:11) *
Én megvárom.
(Éppen ez miatt szerettem volna tegnap Benzet széttépni, de meggondoltam magam és nem éltem vissza a testi erőfölényemmel.biggrin.gif)

vigyor.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu
Go to the top of the page

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2011-10-29 17:32
Létrehozva: #702

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 21:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(Mariannka_009 @ 2011-10-29 18:03) *
Sziasztok!
Eladóként megvárjátok míg értékel a vevő?Vagy előbb Ti értékeltek?

Én is megvárom.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-10-29 17:11
Létrehozva: #703

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Mariannka_009 @ 2011-10-29 18:03) *
Sziasztok!

Én megvárom.
(Éppen ez miatt szerettem volna tegnap Benzet széttépni, de meggondoltam magam és nem éltem vissza a testi erőfölényemmel.biggrin.gif)

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Mariannka_009
hozzászólás 2011-10-29 17:03
Létrehozva: #704

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-01-27 18:22
Azonosító: 1 422 637

Sziasztok!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-10-28 12:23
Létrehozva: #705

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(bijobaju @ 2011-10-28 11:58) *
........
uff-off

Szia zejopy!

olyan rég válaszoltam levélre, hogy nem tudom kezelni a szerkesztőpanelt...szégyen smiley_0488.gif

Itt? A fórumon?
Többre szerettél volna? Akkor az idézet gombot használd, ha mind megvan, akkor csak simán a hozzászól gomb után mindent tudsz.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
bijobaju
hozzászólás 2011-10-28 10:58
Létrehozva: #706

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-10-12 21:50
Innen: a nagy Civis
Azonosító: 234 299

IDÉZET(nyubocs @ 2011-10-28 01:50) *
Csak az a baj a cikkel, hogy a benne nyilatkozó "okleveles adószakértő" kicsit hatásvadász módon nyilatkozik (hozzáteszem, hogy szerintem)
A honlapján nem is azt nyilatkozza, hogy hú szegény vaterások, ki lesz veletek szúrva a jövőben, hanem, hogy gyerekek akit eddig megtalált és megbüntetett az apech, az forduljon hozzá. Csak szerintem az érvei nem állnak meg.

Itt az üzletszerűség a lényeg és eddig is az volt...

...no ez az amit a törvénytervezetben szeretnének megváltoztatni, mert ha folyamatosan értékesíted a holmijaidat és jövedelmed lesz belőle akkor arra rá akarják húzni az üzletszerű jelleget, az én olvasatomban legalább is ez jön le. De ez csak olvasat, nem kompetencia. Érzem jártasságod a témában. Viszont a félelmeim az apeh ill. az a tény, hogy minden bevételi forrást szeretne megfogni a kormány, nem alaptalan.

uff-off

Szia zejopy!

olyan rég válaszoltam levélre, hogy nem tudom kezelni a szerkesztőpanelt...szégyen smiley_0488.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-10-28 08:17
Létrehozva: #707

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(nyubocs @ 2011-10-28 01:50) *
Zejopy

Ha átveszed a zembörtől a vállalkozást, akkor azt a készletet amit átad Neked, azt elviekben át is kell számlázza. De miért is akarsz még egy vállalkozást csinálni?
A feljelentgetősdire meg tettem egy poént a viccesbe

Nem még egyet szeretnék, hanem csak ezt. Ezzel neki megszűnne. Gondolom nem adná vissza, csak nem tevékenykedne vele.
Hogyhogy átszámlázni? Egy sima adásvételi nem elég?

Olvastam, jellemző.

Szép reggelt mindenkinek.smile.gif
kave.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
nyubocs
hozzászólás 2011-10-28 00:50
Létrehozva: #708

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-14 19:22
Azonosító: 43 559

IDÉZET(bijobaju @ 2011-10-27 14:29) *
ez a kiemelés a cikkből szerintem, egyértelművé teszi, mit fog lépni a NAV. S meggyőződésem, hogy meg fogják szavazni a törvénymódosítást.

"Mi lesz 2012-ben?

A törvénymódosítás lényegében az adóhatóság hibás jogértelmezéséhez igazítja a jogszabályt. Vagyis a jövő évtől már valóban gazdasági tevékenységnek minősül, ha valaki rendszeresen, jövedelemszerzés céljából értékesít ingó vagyontárgyakat. Az is ennek minősül, ha például egy kismama a kinőtt gyermekruhákat szeretné pár száz forintért az interneten eladni."

Csak az a baj a cikkel, hogy a benne nyilatkozó "okleveles adószakértő" kicsit hatásvadász módon nyilatkozik (hozzáteszem, hogy szerintem)
A honlapján nem is azt nyilatkozza, hogy hú szegény vaterások, ki lesz veletek szúrva a jövőben, hanem, hogy gyerekek akit eddig megtalált és megbüntetett az apech, az forduljon hozzá. Csak szerintem az érvei nem állnak meg.

Itt az üzletszerűség a lényeg és eddig is az volt.

Mikor tavaly egy ismerősöm képbe került, mondtam neki, hogy elsőre hadd menjek csak én be! Á nem ő jönni akar, mert majd ő jól megaszondja nekik. Mikor bemegyünk még direkt rászólok, hogy pofa alapállásba.
Alapkérdés: Mit értékesít válasz: család megunt cuccait.
Köv kérdés: Van esetleg bizonylata mégis valamelyik beszerzésről válasz: Nincs Mire ő benyögi: Nem szoktak adni a kínaiak a nagybanin.
És akkor innentől már persze, hogy bedurrant a feje az apechosnak (én meg felálltam és kijöttem)

Tehát: ha a családi cuccait adod el, az nem üzletszerű (a kérdés az lesz, hogy hol húzzák meg a határt)
Ha készítgetsz dolgokat (sapkát kötögetsz pl, fogpiszkálót faragsz és azt adod el) az már mindenképpen üzletszerű ( ha a család 3 évig hordta a sapkát, akkor persze nem.

Nem kell feltétlenül mindenhez vállalkozói, egyes dolgokhoz elég adószámra is bejelentkezni (egyéb önálló tevékenység címszó alatt)

Vállalkozói kiváltását ha nincs valahol legalább 36 órás munkaviszonyod, azt igencsak meg kell gondolni, mert idén csak a járulékok kitesznek havi 42 eft-ot, jövőre ez alighanem 50 felé megy.

Zejopy

Ha átveszed a zembörtől a vállalkozást, akkor azt a készletet amit átad Neked, azt elviekben át is kell számlázza. De miért is akarsz még egy vállalkozást csinálni?

A feljelentgetősdire meg tettem egy poént a viccesbe

--------------------
All I wanna do Is trade this life for something new Holding on to what I haven't got!

+Quote Post
Mariannka_009
hozzászólás 2011-10-27 19:28
Létrehozva: #709

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2011-10-27 20:18) *
Köszönjük, hogy elmondtad ezt nekünk. Szegénynek vajon mennyi haszna lehetett rajta?
Igen, a rosszindulatú feljelentőkre nem is gondoltam.

Szerintem még a fonal árát sem árulta ki.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-10-27 19:25
Létrehozva: #710

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

...
"Mi lesz 2012-ben?

.....

Off.

Amióta írtál (megnéztelek, mert ritkán jössz), ezt a szoknyát többször megnéztem:
http://divat-ruha.vatera.hu/noi_ruhazat/sz...1488754637.html
Gyönyörű.
A többi cuccod is szép, ráadásul nagyon olcsó, de ez maga a csoda.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-10-27 19:18
Létrehozva: #711

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Mariannka_009 @ 2011-10-27 20:14) *
Sziasztok!
Az egyik ismerősöm most büntette meg a NAV,mert árulta a saját készítésű horgolt sapkáit.Szegény 1!!!! hétig csinálta és valaki feljelentette.
Elismerte és tudomásul vette,hogy ezt csak vállalkozóival tehette volna.És öröm az ürümben,hogy csak 30 eFt-ra büntették.
De!!!
Számtalan ember több száz darab ruhát,stb. árul,természetesen számlaadás nélkül.Na ez az üzletszerűség fogalmát bőven kimeríti.
Remélem őket jól megszorongatják.
Természetesen az aukciós oldalakon legtöbben magánszemélyként csak a saját kinőtt,megunt dolgaikat árulják.Remélem tőlük nem veszik el az eladás lehetőségét.Az nagyon igazságtalan lenne,ha őket akarnák megszorongatni ......

Köszönjük, hogy elmondtad ezt nekünk. Szegénynek vajon mennyi haszna lehetett rajta?
Igen, a rosszindulatú feljelentőkre nem is gondoltam.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Mariannka_009
hozzászólás 2011-10-27 19:14
Létrehozva: #712

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Sziasztok!
Az egyik ismerősöm most büntette meg a NAV,mert árulta a saját készítésű horgolt sapkáit.Szegény 1!!!! hétig csinálta és valaki feljelentette.
Elismerte és tudomásul vette,hogy ezt csak vállalkozóival tehette volna.És öröm az ürümben,hogy csak 30 eFt-ra büntették.
De!!!
Számtalan ember több száz darab ruhát,stb. árul,természetesen számlaadás nélkül.Na ez az üzletszerűség fogalmát bőven kimeríti.
Remélem őket jól megszorongatják.
Természetesen az aukciós oldalakon legtöbben magánszemélyként csak a saját kinőtt,megunt dolgaikat árulják.Remélem tőlük nem veszik el az eladás lehetőségét.Az nagyon igazságtalan lenne,ha őket akarnák megszorongatni ......

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-10-27 18:18
Létrehozva: #713

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Petho77 @ 2011-10-27 18:36) *
Igen, van főállásom, nekem ez "hobbi", szeretek vaterázni.
Nagyi meg nem is sötétben köti a sapikat, mert rossz a szeme, ezért aztán beszereltük neki a fogorvosi lámpákat, úgyhogy teljesen "fehérben" köti a sapikat. rolleyes.gif
Azt a visítást meg elképzeltem, mikor jön a NAV kommandó, és rárugja az ajtót nagyira. Az én nagyim kicsi, de harcias. Eléggé ellenállna az átvilágításnak.

De a viccet félretéve, tényleg ki kellene évi kb.: 30 sapi miatt váltanunk a vállalkozóit?
Van főállásunk, nagyi meg szeret kötni.

Ebben az esetben én kiváltanám mindenképpen. Nem tudom mennyi a forgalmad, de ha rendszeresen eladsz azonos cuccokat, ráadásul újakat, akkor mondhatják, hogy üzletszerűen csinálod. Ha nincs könyvelő ismerősöd, akkor az egy plusz költség, és van még pár kiadás, de azok nem jelentősek. (Számlatömb, pecsét, meg ilyen apróságok.) Viszont szinte nullásra ki tudjátok hozni, mert mindent leírhattok. (Fonal, autó, meg egyéb alapanyagok.) És onnantól kezdve nyugodt az álmod.
Tudom, ha a NAV akar, akkor büntet. Mégis, amióta nekünk megvan, azóta arra gondolok, hogyha megbüntetnek, legalább azt elmondhatom magamnak vigaszul, hogy nem a nemtörődömségemen múlott a dolog. Lehet, hogy valamit elrontok, lehet, hogy valamit rosszul tudok, de az tuti, hogy felvállaltam ennek az adóterheit, kibújni nem akarok a kötelezettségem alól, és ez nekem jó érzés.
Persze mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy mekkora kockázatot vállal, na és hogy az a kockázat valóban megvan-e egyáltalán.
Csak a 30 sapka van? Mert azért nem érdemes. Azt, hogy mennyi a forgalmad, te tudod. Mérlegelned, döntened neked kell, és végül bárkire hallgatsz is, akárhogy is döntesz, a következményeket te fogod vállalni, legyen az jó, vagy rossz.
Mindenesetre, ha van főállás, akkor nem olyan nagyon fejik meg az embert, mintha ez lenne a főállás.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Petho77
hozzászólás 2011-10-27 17:36
Létrehozva: #714

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-03-14 15:54
Azonosító: 545 174

IDÉZET(Aramir_1975 @ 2011-10-27 17:28) *
Szerintem a nyereségedtől függeltelnül ehhez kéne vállalkozói, mert valamit előállítasz és azt próbálod értékesíteni, és ez szerintem gazdasági tevékenység. Azt meg ne hangoztasd, hogy a nagyi feketén köt sapit, mert a NAV-kommandó rárugja az ajtót a végén laugh1.gif

Igen, van főállásom, nekem ez "hobbi", szeretek vaterázni.
Nagyi meg nem is sötétben köti a sapikat, mert rossz a szeme, ezért aztán beszereltük neki a fogorvosi lámpákat, úgyhogy teljesen "fehérben" köti a sapikat. rolleyes.gif
Azt a visítást meg elképzeltem, mikor jön a NAV kommandó, és rárugja az ajtót nagyira. Az én nagyim kicsi, de harcias. Eléggé ellenállna az átvilágításnak.

De a viccet félretéve, tényleg ki kellene évi kb.: 30 sapi miatt váltanunk a vállalkozóit?
Van főállásunk, nagyi meg szeret kötni.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-10-27 16:37
Létrehozva: #715

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Aramir_1975 @ 2011-10-27 17:28) *
Szerintem a nyereségedtől függeltelnül ehhez kéne vállalkozói, mert valamit előállítasz és azt próbálod értékesíteni, és ez szerintem gazdasági tevékenység. Azt meg ne hangoztasd, hogy a nagyi feketén köt sapit, mert a NAV-kommandó rárugja az ajtót a végén laugh1.gif

Viszont annak, akinek ez a fő bevételi forrása, nagyon át kell gondolnia, hogy ki szabad-e váltania a vállalkozóit. Te tudod legjobban, hogy mekkora teher ez. Én nem merném csak erre alapozni a megélhetésemet, pedig azért van forgalmam. De ha ez lenne a főállásom, mint egyéni vállalkozó, máris más lenne a leányzó fekvése. Szerintem GYES és nyugdíj mellett is nagyon megfontolandó.
Ha valóban rászállnak erre a dologra, akkor veszélyes lehet annak a rétegnek, akiket felsoroltam. Ha pl. nyugdíj mellett havi harmincat keres vele valaki, akkor már nem éri meg tovább csinálni. Általában minden munkavállalást nagyon megnehezítettek ennek a rétegnek, ami szerintem igazságtalan. Nem vagyok teljesen képben ezen a területen, csak itt-ott hallok dolgokat, és lassan minden reggel úgy ébredek, hogy örülök, hogy van főállásom, mert ha elveszíteném, akkor vállalkozó lennék. Onnantól kezdve halál a dolog. Így látom.

Más. Ha átveszem a vállalkozást a férjemtől, akkor van-e ezzel valami kötelezettségem? Vagy csak átírom a nevemre a Vaterát és a vállalkozóimba beletetetem az internetes kereskedelmet? (Mert azt hiszem, az nekem nincs bent.) Más pecsét, meg ilyenek, persze, az érthető, bankszámla is.) A kérdésem arra irányul, hogy van-e, a már meglévő, nem csekély árukészlettel valami dolgom. Meg kell esetleg "vennem" a férjemtől? Vagy hogyan zajlik ez?

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2011-10-27 16:38

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Aramir_1975
hozzászólás 2011-10-27 16:28
Létrehozva: #716

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-30 03:37
Azonosító: 1 417 728

IDÉZET(Petho77 @ 2011-10-27 15:00) *
A témával kapcsolatban lenne egy kérdésem:
Hogyan fog szerintetek kinézni a dolog az általam létrehozott termékekkel kapcsolatban. Pl.: készítek egy gobelint, és itt szeretném eladni. (költségek: cérna, gobelin alap). Itt mi alapján fogják nézni, hogy nyereséges volt-e az üzletem? Vagy nagyi köt sapit, azt adnám el itt (most adott egy táskányit, csak még nem raktam fel egyet sem).
Válaszokat előre is köszönöm!
Szép napot!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-10-27 14:07
Létrehozva: #717

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Petho77 @ 2011-10-27 15:00) *
Sziasztok!
Én is roppant mód aggódok a változások miatt, és mint bojobaju, én sem érzek megnyugvást. Ha a leírt módosításokat megszavazzák, valószínűleg én nem fogok 10 pulcsi, 5 könyvcsomag és a pár apróság, vicik-vacak miatt, amit árulgatok adószámot kérni. Úgy érzem, hogy én vagyok itt a Vatera óceánján a legkisebb kishal, és a kis bevételemért (aminek persze nagyon örülök) nem lenne számomra érdemes ezt az adószámosdit vállalni.
Bár lehet, hogy meggondolom magam. not_i.gif

Hogyan fog szerintetek kinézni a dolog az általam létrehozott termékekkel kapcsolatban. Pl.: készítek egy gobelint, és itt szeretném eladni. (költségek: cérna, gobelin alap). Itt mi alapján fogják nézni, hogy nyereséges volt-e az üzletem? Vagy nagyi köt sapit, azt adnám el itt (most adott egy táskányit, csak még nem raktam fel egyet sem).
Szép napot!

Van főállásod?

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Petho77
hozzászólás 2011-10-27 14:00
Létrehozva: #718

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-03-14 15:54
Azonosító: 545 174

Kedves nyubocs! ...már bocs' a belekittykotty miatt, de a cikk elolvasása után én egyáltalán nem érzek megnyugvást... scare.gif

...megyek és tisztára mosom magam (adószámot kérek) animal-smiley-037.gif és szigorúan vigyázok, nehogy meghaladja az éves bevételem az 5 M Ft-ot!!!! laugh2.gif

Sziasztok!
Én is roppant mód aggódok a változások miatt, és mint bojobaju, én sem érzek megnyugvást. Ha a leírt módosításokat megszavazzák, valószínűleg én nem fogok 10 pulcsi, 5 könyvcsomag és a pár apróság, vicik-vacak miatt, amit árulgatok adószámot kérni. Úgy érzem, hogy én vagyok itt a Vatera óceánján a legkisebb kishal, és a kis bevételemért (aminek persze nagyon örülök) nem lenne számomra érdemes ezt az adószámosdit vállalni.
Bár lehet, hogy meggondolom magam. not_i.gif

Szép napot!

+Quote Post
bijobaju
hozzászólás 2011-10-27 13:29
Létrehozva: #719

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-10-12 21:50
Innen: a nagy Civis
Azonosító: 234 299

[quote name='nyubocs' date='2011-10-24 22:05' post='1337278']
Még egyszer mondom, nem az egy pár zoknit eladókról szól a dolog és ráadásul nem is új, mert már eddig is vegzálták, aki schwarzolt és képbe került.
Nem rájuk fog vonatkozni. Hanem az 5000 zoknit eladókra, akik arra hivatkoznak, hogy 10 darab százlábú van a családban.

Kedves nyubocs! ...már bocs' a belekittykotty miatt, de a cikk elolvasása után én egyáltalán nem érzek megnyugvást... scare.gif

ez a kiemelés a cikkből szerintem, egyértelművé teszi, mit fog lépni a NAV. S meggyőződésem, hogy meg fogják szavazni a törvénymódosítást.

"Mi lesz 2012-ben?

A törvénymódosítás lényegében az adóhatóság hibás jogértelmezéséhez igazítja a jogszabályt. Vagyis a jövő évtől már valóban gazdasági tevékenységnek minősül, ha valaki rendszeresen, jövedelemszerzés céljából értékesít ingó vagyontárgyakat. Az is ennek minősül, ha például egy kismama a kinőtt gyermekruhákat szeretné pár száz forintért az interneten eladni."

...megyek és tisztára mosom magam (adószámot kérek) animal-smiley-037.gif és szigorúan vigyázok, nehogy meghaladja az éves bevételem az 5 M Ft-ot!!!! laugh2.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-10-25 06:02
Létrehozva: #720

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(nyubocs @ 2011-10-24 22:05) *
.....Hanem az 5000 zoknit eladókra, akik arra hivatkoznak, hogy 10 darab százlábú van a családban....

smile.gif biggrin.gif laugh.gif

IDÉZET(nyubocs @ 2011-10-24 22:05) *
...... mint kispistaistvanjanoskárolyferencróbertet, aki ugyanazt csinálja amit Te.
Felkutat, vesz és elad, csak nála a könyvelés és az adózás maximum egy kockás füzetből áll (ha áll) képbe legfeljebb akkor kerül ha valaki feljelenti (szomszéd, válni készülő családtag stb), Téged meg állandóan csesztetnek hol ezzel hol azzal....

A nem is olyan távoli múltban komoly tortúrát járt be valaki, aki a gyereke kinőtt ruháit árulta. Hogy mi lett a vége, nem tudom.

Amúgy szép reggelt mindenkinek. smile.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2011-10-25 06:03

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

82 Oldal V  « < 34 35 36 37 38 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-03-28 15:21