IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

86 Oldal V  « < 35 36 37 38 39 > »   
Reply to this topicStart new topic
> E-kereskedelem Kezdőknek és Haladóknak, Tippek - tudnivalók - tapasztalatcsere
tynus12
hozzászólás 2011-11-18 20:14
Létrehozva: #721

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-09-25 20:12
Azonosító: 26 984

IDÉZET(Bigdept @ 2011-11-18 19:36) *
Mivel pl. én nem kaptam ilyen levelet, javasolnám Benzéknek (ha eddig maguktól ki nem találták), hogy olyan valakit keressenek, ki kapcsolatba került a címzettekkel (vett, vagy eladott nekik), és így tudja a címükkel együtt azt is hogy vaterásak. Segítene, ha minél többen jeleznék, akik levelet kaptak.

Én sem kaptam levelet, de konkrét információim vannak arról, hogy folyamatosan megy az ellenőrzés a NAV részéről, leginkább évekre visszamenőleg. Jövőre valószínűleg nem az idei év lesz náluk porondon.
Egy nagyon jó ismerősömet is megtalálták a nyáron és a 2008-09-es évre ellenőrizték.
A büntetés összege potom 5M Ft...
valamennyire jogos is, mert ugye nem hivatalosan csinálta rendszeresen, viszont ennyit a két év alatt nem keresett.
Egyenlőre ügyvédet keres...
Go to the top of the page

+Quote Post
Bigdept
hozzászólás 2011-11-18 19:36
Létrehozva: #722

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-27 16:06
Azonosító: 964 053

IDÉZET(nyubocs @ 2011-11-18 11:50) *
Aranyszabolacinak= Nagy István "fiktiv" felhasználóval? Ezt én nem tudhatom, de gyanítom, hogy igen. Majd Benz kollégái kiderítik. Arra még érdemes volna ennek a kiderítési folyamatnak ránéznie, hogy van-e köze A. József okleveles adószakértőhöz.

Mivel pl. én nem kaptam ilyen levelet, javasolnám Benzéknek (ha eddig maguktól ki nem találták), hogy olyan valakit keressenek, ki kapcsolatba került a címzettekkel (vett, vagy eladott nekik), és így tudja a címükkel együtt azt is hogy vaterásak. Segítene, ha minél többen jeleznék, akik levelet kaptak.

--------------------
Az összes kerti vetemények közül a kóbászt szeretem a legjobban!

+Quote Post
Camera1
hozzászólás 2011-11-18 18:52
Létrehozva: #723

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-11-16 21:30
Azonosító: 1 565 541

Sziasztok!
Én is megkaptam ezt a fenyegető levelet.
Fogalmam sincs mit tegyek!
???
Figyelem a fórumot egyenlőre!

+Quote Post
Farkazs
hozzászólás 2011-11-18 16:47
Létrehozva: #724

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2010-06-28 17:28
Azonosító: 1 234 387

Sziasztok!

Én arra szavaznék, hogy ez az aranyszabolacinak nevezetű fantom, egy számlával áruló vaterás, aki a számla nélkül áruló konkurenciát akarja ily módon elriasztani, így ő piacot nyer.
Mi a véleményetek erről?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-11-18 13:15
Létrehozva: #725

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

Nyubocs. smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
nyubocs
hozzászólás 2011-11-18 11:50
Létrehozva: #726

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-14 19:22
Azonosító: 43 559

Mivel ebben a topikban téma, itt reagálok rá, bár már az E-kereskedelmes topikban részben korábban már megírtam hasonló témában a véleményem!

Azt ugyan én nem tudom, hogy aranyszabolacinak kicsoda, nadehogy NAV-os adat gyűjtő lenne? A NAV-nak erre sokkal kifinomultabb (úgy is mondhatnám rafináltabb, cselesebb) módszerei vannak. Ráadásul, ha meg nem valósult ügyletekről van szó, ezzel a NAV nem érne el semmit. Arról meg nem is beszélve, hogyha a NAV-nak szüksége van egy-egy felhasználó adatára, azt egyszerűen jogában áll kikérni a Vaterától.
Aranyszabolacinak= Nagy István "fiktiv" felhasználóval? Ezt én nem tudhatom, de gyanítom, hogy igen. Majd Benz kollégái kiderítik. Arra még érdemes volna ennek a kiderítési folyamatnak ránéznie, hogy van-e köze A. József okleveles adószakértőhöz.

Mindamellett az általatok idézett levél, illetve az ahhoz kapcsolódó tevékenységek jócskán kimerítik a Btk néhány fogalmát!
Jogosulatlan adatgyűjtés (üzleti előnyszerzős szempontjából is érdekes lehet, mert hátha pont őt kéred fel könyvelőnek, tuti lesz vagy volt ilyen)
Jogosulatlan adatkezelés
de ami a legsúlyosabb (bár lenne még más is) az a zsarolás! Az pedig igencsak büntetendő, a zsarolás "jó" vagy "rossz" céljától függetlenül.

A beidézett levél is küzd néhány súlyos fogalmi zavarral.

De Szovszi!

1. Adóelkerülő tevékenységet ugyebár el sem kellene kezdeni! (ráadásul ez a vesszőparipa, hogy alanyi mentesként nem vagy szabályszerű, ez teljesen kiakaszt, ez egyszerűen tárgyi tévedés!)
2. Erre kapacitás kötve hiszem, hogy lesz.
3. Ha akarnának, akkor már most is ellenőrizhetnének. Mint ahogy korábbi években is ellenőriztek már. Azt meg azért tudni kell, hogy a veszély ugyanúgy fennáll, ha januártól bejelentkezel is smile.gif

A probléma mindig azzal volt, hogy hol minősül a dolog üzletszerűnek. Ez nem volt normálisan meghatározva. Ezért próbálták nézegetni azt, hogy a saját cuccaidat adod el, vagy vásárolgatsz vagy lomizol is! Ha sikerült meggyőznöd a revizort, hogy csak a saját (mert csak egy gyereked van és egy babakocsit adtál el mert kinőtte) akkor nem volt semmi jogkövetkezmény. Ha viszont egy gyerek mellett eladsz 15-t mert lomiztad, na az már problémát jelenthetett.

Az hogy az idei év szabályait összevessük a jövő évivel, ahogy a másik topikban is irtam, annak akkor lesz értelme, hogyha kihirdették az új SZJA törvényt, de még meg sem volt a végszavazása. Ha kijön, akkor majd kifejtem a tennivalókat.

--------------------
All I wanna do Is trade this life for something new Holding on to what I haven't got!

+Quote Post
szovszi211
hozzászólás 2011-11-17 21:12
Létrehozva: #727

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-10-16 11:13
Azonosító: 1 549 242

IDÉZET(zejopy @ 2011-11-17 20:57) *
Ezt nem értem. Ha valaki kiárulja a meglévő raktárkészletét és utána elsunnyog, akkor megúszta? Ha mégis tovább csinálja, akkor továbbítják? Ez nem igazán világos.

A következőt jelenti szerintem:
1. December végéig be kell fejezni az adóelkerülő tevékenységet. Idézet: "A 2012-es adócsomag miniszteri részletes indoklása (157-158. oldal) elfogadta jogértelmezésemet, miszerint az szja törvény szerint 2011-ben még akkor sem üzletszerű az ingóértékesítés, ha valaki szabályszerűen bejelentkezett, de alanyi adómentességet kért. Az adóhatóság valójában a 2004-es szja szabályokat alkalmazta az elmúlt időben és figyelmen kívül hagyta a 2005-ös törvénymódosítást."
2. Burkolt figyelmeztetés arra, hogy az adóbevallás után minden eladó ellenőrizve lesz.
3. Aki januártól tovább árul számla nélkül üzletszerűen, arra azonnal lecsapnak és kielemezik visszamenőleg az öt éves tevékenységét.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-11-17 20:57
Létrehozva: #728

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(szovszi211 @ 2011-11-17 20:49) *
1 hónapod van arra, hogy kiáruld a meglévő raktárkészletedet. Amennyiben bármilyen módon ismét a látókörbe kerülsz (hasonló név, cím, telefonszám, bankszámlaszám, hasonló hirdetés, stb, és nem adsz nyugtát vagy számlát), MINDEN ADATOD TOVÁBBÍTVA LESZ A NEMZETI ADÓ ÉS VÁMHIVATALNAK!

Jól gondold át, mi mennyit ér!"

Ezt nem értem. Ha valaki kiárulja a meglévő raktárkészletét és utána elsunnyog, akkor megúszta? Ha mégis tovább csinálja, akkor továbbítják? Ez nem igazán világos.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
szovszi211
hozzászólás 2011-11-17 20:49
Létrehozva: #729

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2011-11-17 20:45) *
Ez némi információ többlet, ami az itteni postokból nem derülhetett ki.laugh.gif Tehát ezek szerint kiválóan tudtad, miről beszélsz.biggrin.gif

aranyszabolacinak felhasználó adatgyűjtő (NAV)
Nagy István fikció név...

Mindenki fél ezért én idézek a levél végéből:
"Ezért az ALÁBBIT JAVASLOM:

Keress fel egy könyvelőt, mely segít rendesen bevallani a 2011-es adóévet, így jelentősen mérsékelni tudod egy adóellenőrzés során feltárt adóhiányra vonatkozó büntetés mértékét. (Bizonyos büntetéseket nem tudsz elkerülni, pl. a Számviteli törvény megsértését, de az adóhatóság a jogkövető magatartást figyelembe véve a mérlegelési jogkörét gyakorolva megteheti, hogy ne a maximum bírságot szabja ki)
A korábbi adóéveket tekintve revízióra van lehetőséged, ezt azonban a NAV minden esetben felülvizsgálja!
Ha folytatni szeretnéd a kereskedést, akkor pedig váltsd ki a vállalkozóit, kérj adószámot, járj utána az importálás és kereskedés szabályainak, szerezd be a szükséges engedélyeket és fizesd meg az adót ahogy a többi tisztességes kereskedő is teszi!

Amit NEM JAVASLOK:

Törlöd az aktuális regisztráció(i)dat, és most vagy később új néven regisztrálsz, majd folytatod ugyanúgy, mintha mi sem történt volna.
Az internetes oldalak minden adatodat rögzítették, köztük a neved, címed, telefonszámod, stb. A régi hirdetéseid jelenleg is megtalálhatóak a Google által tárolt oldalakon, mindenki számára hozzáférhetően. (Keress rá az oldal nevére és a felhasználónevedre)
Hiába írtál be hamis adatokat, a számlaszámod, telefonszámod, az értesítőben szereplő adatok, IP címek mind egyértelműen azonosítanak. Amennyiben más nevében csinálod, úgy őt is bajba sodrod mert be fogják hívni először csak tanúnak, majd meg fogják vádolni az általad elkövetett bűncselekményekkel!

ÉS A LÉNYEG:

1 hónapod van arra, hogy kiáruld a meglévő raktárkészletedet. Amennyiben bármilyen módon ismét a látókörbe kerülsz (hasonló név, cím, telefonszám, bankszámlaszám, hasonló hirdetés, stb, és nem adsz nyugtát vagy számlát), MINDEN ADATOD TOVÁBBÍTVA LESZ A NEMZETI ADÓ ÉS VÁMHIVATALNAK!

Jól gondold át, mi mennyit ér!"

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-11-17 20:45
Létrehozva: #730

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(szovszi211 @ 2011-11-17 20:43) *
Én megkaptam a teljes levelet vaterás kollégáktól. Szerintem te nem tudod mi van benne...
Mivel volt benne egy idézet Angyal József okleveles adószakértőtől elküldtem neki is. Ő is mondott ezt-azt.

Tehát miről beszélek?!

Ez némi információ többlet, ami az itteni postokból nem derülhetett ki.laugh.gif Tehát ezek szerint kiválóan tudtad, miről beszélsz.biggrin.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
szovszi211
hozzászólás 2011-11-17 20:43
Létrehozva: #731

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2011-11-17 20:32) *
Mégis, miről beszélsz? blink.gif Kicsit olvass vissza és értelmezz.
Segítek. Ez a nyitópost:

Én megkaptam a teljes levelet vaterás kollégáktól. Szerintem te nem tudod mi van benne...
Mivel volt benne egy idézet Angyal József okleveles adószakértőtől elküldtem neki is. Ő is mondott ezt-azt.

Tehát miről beszélek?!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-11-17 20:32
Létrehozva: #732

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(szovszi211 @ 2011-11-17 20:21) *
Szerintem nézzük ezt más szemszögből:
1. A vatera korlátozó rendszerébe hiba csúszott (Pech, ez van, javítják...)
2. A levél egy korrekt figyelmeztetés (még ha hibás értelmezések vannak is benne). Tudomásul kell venni, hogy adót fizetni kell. Minden média arról harsog, hogy 2012-ben kiemelten fogják figyelni az adóelkerülő online árusokat. A NAV ráerősített a számítógépes adatgyűjtésre. A levél felhívja a figyelmet arra, hogy a 2012 éves bevallásba tessék bevallani az eladást és leadózni utána. Másrészről számlával is lehet eladni... headbang.gif

A NAV is szeret egyszerűsíteni. Ha a figyelmeztetés hatására legalább az érintettek befizetnek, akkor velük már nem kell bajlódni... Így 2012-ben a divatos keresőszó szerintem a "számlával" lesz...

Mégis, miről beszélsz? blink.gif Kicsit olvass vissza és értelmezz.
Segítek. Ez a nyitópost:
IDÉZET(sziszilali @ 2011-11-16 23:35) *
Sziasztok,
nem tudom hogy jó helyre írok-e, de egy felhasználóról, valakiről szeretnék kérdezni. A minap furcsa levelet kaptam olyan embertől aki nem is vásárolt nálam. Nagy István, nem egy ritka név. Minden félével fenyegetőzött. 1-2 héttel ezelőtt viszont vásárolt tőlem valaki, akinek 186 NEGATIV visszajelzése van. felhasználó:aranyszabolacinak .Én is megírtam a negatívomat, mint mindenki más. Álltalában olyan felhasználóknál ütötte le a terméket akiknek nyagyon sok visszajelzése van. Sok profi is.
Azt szeretném tudni, hogy más is kapott ilyen furcsa levelet, vagy csak én vagyok a szerencsés kiválasztott. Azt akarom megtudni, hogy összeköthető e ez a személy, tehát Nagy István levélíró, és aranyszabolacinak felhasználó egy és ugyan az e?????
Ha valaki valamit tud, kérlek írjatok.
Köszi

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2011-11-17 20:32

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
szovszi211
hozzászólás 2011-11-17 20:21
Létrehozva: #733

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(sziszilali @ 2011-11-17 19:52) *
Nem kis veszélyt látok arra, hogy többen is megijednek és kilépnek a vateráról. Ha ez az őrült ember megijeszt 1-2 ezer embert, komoly bevétel kiesést tud okzni a vaterának is.....

Szerintem nézzük ezt más szemszögből:
1. A vatera korlátozó rendszerébe hiba csúszott (Pech, ez van, javítják...)
2. A levél egy korrekt figyelmeztetés (még ha hibás értelmezések vannak is benne). Tudomásul kell venni, hogy adót fizetni kell. Minden média arról harsog, hogy 2012-ben kiemelten fogják figyelni az adóelkerülő online árusokat. A NAV ráerősített a számítógépes adatgyűjtésre. A levél felhívja a figyelmet arra, hogy a 2012 éves bevallásba tessék bevallani az eladást és leadózni utána. Másrészről számlával is lehet eladni... headbang.gif

A NAV is szeret egyszerűsíteni. Ha a figyelmeztetés hatására legalább az érintettek befizetnek, akkor velük már nem kell bajlódni... Így 2012-ben a divatos keresőszó szerintem a "számlával" lesz...

+Quote Post
sziszilali
hozzászólás 2011-11-17 19:52
Létrehozva: #734

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-11-16 23:23
Azonosító: 1 565 558

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-11-17 08:30) *
Tisztelt sziszilali!

Tudunk az esetről és a levelekről is. Biztonsági részlegünk vizsgálja a történteket.

Nem ilyen típusú a levél, mint amit a kollégák írnak. Szívesen mondanék többet is akár ha van még szükség infóra, de azt nem itt a fórumon, csak kizárólag ha a Vatera munkatársa megkeres személyesen. Nem kis veszélyt látok arra, hogy többen is megijednek és kilépnek a vateráról. Ha ez az őrült ember megijeszt 1-2 ezer embert, komoly bevétel kiesést tud okzni a vaterának is.....

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-11-17 11:28
Létrehozva: #735

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Bigdept @ 2011-11-17 10:13) *
No, mivel a Vatera is tud róla, lehet van kapcsolat. De ettől függetlenül vannak érdekes figurák a világban. Volt hogy tömegével kaptam én is obszcén, mocskolodó, gyűlölködő leveleket egy fazontól, (még jóval azelőtt, hogy vaterás lettem volna). Egy fórumról nézte ki a címem...
A jelek szerint csak én kaptam ilyen leveleket, megfejteni az okát nem tudtam, soha, de kb. én tehettem mindenről, mármint az ő nyomoráról.
nagyon sírt is, mert mindenki olyan tetű gennyláda, mint én, és kiközösítik, le sem köpik...
Egyszerűen nem lehetett levakarni, kijátszotta a SPAM szűrőket, ehhez nagyon értett.
Hát én sem a 6:20-al jöttem, beregisztráltam a címeivel csomó helyre, azokból a levakarhatatlan fajtákból, kapjon napi 3000 spamot, akkor talán nem érzi magát kirekesztettnek....

Én is mesélhetnék, de nem teszem. Már a rendőrségi feljelentést készültem éppen megtenni.smile.gif Van rendőr ismerősöm (nem a járőr kategóriából), és informálódtam, érdemes-e. Azt mondta, ennyivel, amim nekem van, már érdemes és kell is feljelentést tenni zaklatás címszóval. Nem tettem meg, bár tényleg nagyon ott voltam már. Viszont azt eldöntöttem, ha még egyszer csak az árnyékát is megérzem ennek a személynek, abban a pillanatban megyek és visszamenőleg mindenért.... nem kell már több, csak egy néma telefonhívás, és nem érdekel sem egyetem, sem bármilyen elfoglaltság, rászánom az időt és elbattyogok. És visszakeresik.
Azt hiszik az emberek, hogy a neten lehet garázdálkodni. Hát nem. Mindennek nyoma marad.smile.gif És a telefonok is visszakereshetőek, a szolgáltatón keresztül.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Bigdept
hozzászólás 2011-11-17 10:13
Létrehozva: #736

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-27 16:06
Azonosító: 964 053

Azt szeretném tudni, hogy más is kapott ilyen furcsa levelet, vagy csak én vagyok a szerencsés kiválasztott. Azt akarom megtudni, hogy összeköthető e ez a személy, tehát Nagy István levélíró, és aranyszabolacinak felhasználó egy és ugyan az e?????
Köszi

No, mivel a Vatera is tud róla, lehet van kapcsolat. De ettől függetlenül vannak érdekes figurák a világban. Volt hogy tömegével kaptam én is obszcén, mocskolodó, gyűlölködő leveleket egy fazontól, (még jóval azelőtt, hogy vaterás lettem volna). Egy fórumról nézte ki a címem...
A jelek szerint csak én kaptam ilyen leveleket, megfejteni az okát nem tudtam, soha, de kb. én tehettem mindenről, mármint az ő nyomoráról.
nagyon sírt is, mert mindenki olyan tetű gennyláda, mint én, és kiközösítik, le sem köpik...
Egyszerűen nem lehetett levakarni, kijátszotta a SPAM szűrőket, ehhez nagyon értett.
Hát én sem a 6:20-al jöttem, beregisztráltam a címeivel csomó helyre, azokból a levakarhatatlan fajtákból, kapjon napi 3000 spamot, akkor talán nem érzi magát kirekesztettnek....

--------------------
Az összes kerti vetemények közül a kóbászt szeretem a legjobban!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-11-17 08:30
Létrehozva: #737

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

Sziasztok,
nem tudom hogy jó helyre írok-e, de egy felhasználóról, valakiről szeretnék kérdezni. A minap furcsa levelet kaptam olyan embertől aki nem is vásárolt nálam. Nagy István, nem egy ritka név. Minden félével fenyegetőzött. 1-2 héttel ezelőtt viszont vásárolt tőlem valaki, akinek 186 NEGATIV visszajelzése van. felhasználó:aranyszabolacinak .Én is megírtam a negatívomat, mint mindenki más. Álltalában olyan felhasználóknál ütötte le a terméket akiknek nyagyon sok visszajelzése van. Sok profi is.
Köszi

Tisztelt sziszilali!

Tudunk az esetről és a levelekről is. Biztonsági részlegünk vizsgálja a történteket.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-11-17 07:48
Létrehozva: #738

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Sziasztok,
Köszi

Miket írt?

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
sziszilali
hozzászólás 2011-11-16 23:35
Létrehozva: #739

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-11-16 23:23
Azonosító: 1 565 558

Sziasztok,
Köszi

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-11-15 07:37
Létrehozva: #740

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(andiii25 @ 2011-11-14 22:44) *
Sziasztok!
Tudna nekem valaki segíteni abban, hogy mi a teendő. ha az eladó nem küldi a terméket 3 hónapja (6 hetet írt), az utalás persze megtörtént. Kb még 5-6 embernek pont ez a problémája vele, csak pechemre én voltam az 1. akit leszívatott. A vater azt írta hogy fenyegetőzek rendőrséggel blink.gif ez beválik. Persze azóta emailt is cserélt az eladó , hogy ne lehessen utólérni. Van azért vmi hivatalos megoldás??? Vagy ez a vatera lutri?
Köszönettel : egy kezdő vaterás

Nem. A Vatera nem lutri. Menj el a rendőrségre, tedd meg a feljelentést, ők megkeresik a Vaterát az adatokért.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

86 Oldal V  « < 35 36 37 38 39 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2016-12-06 13:13