IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

81 Oldal V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Reply to this topicStart new topic
> E-kereskedelem Kezdőknek és Haladóknak, Tippek - tudnivalók - tapasztalatcsere
AlexI99I
hozzászólás 2013-05-17 20:14
Létrehozva: #81

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-12-07 16:33
Azonosító: 1 585 671

IDÉZET(vidaeff @ 2013-05-17 19:59) *
Szerintem az Ön által idézett szövegben ott a válasz. smile.gif

akkor ezek szerint köteles vagyok Adószámot kiváltani.
ha jól értem?
Go to the top of the page

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2013-05-17 19:59
Létrehozva: #82

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(AlexI99I @ 2013-05-17 19:31) *
Szeretném kérdezni, példa: ha írnák mint Eladó fél, 5 pár használt gyerek tornacipőről, 15000ft értékben: Adásvételi Szerződést, (vevő szeretné továbbadi üzletében azért kér adásvételi szerződést) de Nem váltottam ki Adószámot akkor engem bármikor megkereshetnek és megbűntethetnek miatta?

Szerintem az Ön által idézett szövegben ott a válasz. smile.gif

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
AlexI99I
hozzászólás 2013-05-17 19:31
Létrehozva: #83

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-12-07 16:33
Azonosító: 1 585 671

IDÉZET
"- Amennyiben az ingóságok értékesítéséből szerzett bevétel egy adóéven belül nem haladja meg a 600.000-Ft-ot, akkor a magánszemélynek erre vonatkozóan sem bevallási, sem adófizetési kötelezettsége nincs."

"Egy gyesen levő anyuka adószámot vált ki, hogy rendszeresen eladja gyermeke kinőtt ruháit, régebbi játékait, valamint egyéb baba holmiját. Ez a tevékenység ugyan gazdasági tevékenységnek minősül, de nem keletkezik adóköteles jövedelme, ha az adóévben az ebből származó összes bevétele nem haladja meg a 600.000 forintot.)"

Szeretném kérdezni, példa: ha írnák mint Eladó fél, 5 pár használt gyerek tornacipőről, 15000ft értékben: Adásvételi Szerződést, (vevő szeretné továbbadi üzletében azért kér adásvételi szerződést) de Nem váltottam ki Adószámot akkor engem bármikor megkereshetnek és megbűntethetnek miatta?

+Quote Post
nyubocs
hozzászólás 2013-05-12 22:22
Létrehozva: #84

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-14 20:22
Azonosító: 43 559

IDÉZET(tokok923 @ 2013-05-12 09:29) *
Nem áfás számlát kapok, csak a termék neve és az összeg van rajta hogy mennyiért vásároltam meg az jó e?? Nem 80ezer forint adó, hanem 80ezer forint a jövedelem amiből az adó 25ezer ft +könyvelés. Így nekem megérné mert marad a zsebemben havi 50ezer ft legroszabb esetben is.

Az előző hozzászólásodban még 80eFt adót írtál.

Tételezzük fel, hogy ugye akkor 80 eFt a jövedelmed. (mert akkor gondolom nem 80 eFt bevételről beszélünk) de arra kiváncsi lennék, hogy ezt a 80 eFt jövedelmed hogy számoltad ki?

De nézzük meg, ha nem vagy katas.

Vállalkozói jövedelem számítás esetén
80 eft jövedelem adója: (10%) 8000 forint
marad 72 Eft osztalékadó alapod (amit azért lehet csökkenteni, ha ésszel játszik az ember) aminek az adóterhelése 11520 forint
a 72eFt-t (újfent mondom, ha marad) terheli még 14% EHO, ami 10080 forint

Ez mindösszesen 29600 forint, ami ugye első blikkre több mint 25 eFt, de ez kevesebb lehet, mert tutira nem számoltál minden költséggel (csak egy példa: ha van a neveden (vagy egyenesági rokon) személyautó, akkor 500 km-t minden további útnyilvántartás nélkül elszámolható, ami kb 18000 forint költség havonta. Azzal végigvezetve már csak 22940 forintról beszélünk. És itt már 22940 kisebb mint 25000

A számla problémádat továbbra sem értem:
A számla nem feltétlenül fog áfát tartalmazni, egy egyszerű példával:
én áfát tartalmazó számlát adok, mivel én áfa körös vagyok.
más (nevet direkt nem írok) aki számlaképes, lehet hogy áfát nem tartalmazó számlát ad, mert ő meg alanyi áfa-mentességet választott.
Mivel nem tudom, kitől vásárolsz, így konkrétat nem tudok mondani, de attól, hogy áfa kulcs és összeg nem szerepel a számlán (mert számlát azt csak kapsz gondolom), attól az még (lehet) számla.

Ha EU-n kívülről szerzel be árut, akkor viszont a vámot nemigazán tudod megkerülni. Illetve hát ideig-óráig igen, de annak piszok csúnya következményei vannak.

Na kb ennyi. Keress egy épkézláb (ez fontos ám) könyvelőt, aki az összes lehetőséget felvázolja Neked forintálisan, nemcsak hipp-hopp rábeszél az első dologra.

--------------------
All I wanna do Is trade this life for something new Holding on to what I haven't got!

+Quote Post
tokok923
hozzászólás 2013-05-12 09:29
Létrehozva: #85

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-03-20 15:16
Azonosító: 2 025 480

IDÉZET(nyubocs @ 2013-05-11 22:44) *
Kétszeres tévhitben vagy:
1. Az hogy a KATA-ban nem kell számla a beszerzésről és a költségekről egy elég alapos félreértés. Elég ha valamiért ugrik a KATA-ra való jogosultságot és ott lesz az összes bevétel a nyakadon, amivel nem tudsz költség és beszerzési számlát felmutatni, aztán hoppá. Könyvelni valóban csak a bevételt könyvelik, de a költségoldali számlamegőrzési kötelezettség ott is meg van.

2. Még ha feltételezzük is azt, hogy az első pontban említett eset nem következik be, van egy másik, amit nem tudsz megkerülni. Ez ugyebár egy kereskedelmi tevékenység. A kereskedelmi tevékenységhez árubeszerzés kapcsolódik, ami azt jelenti, hogy a beszerzésről valami bizonylatodnak lenni kell. Ha az árubeszerzésről nincsen számlád vagy adásvételid, akkor azt úgy hívják, hogy feketekereskedelem. Mi az hogy nem tudsz adni számlát a külföldről behozott termékről?

Amúgy én rohadtul szeretnék olykor annyi bevételt, ami alapján 80 eFt adót kell fizetnem.

Egyszóval kiegészítő tevékenységes kereskedőnek a KATA az butaság.
Zep!
Lehet, hogy a könyvelőd nem kért leltárt, de annak december 31-i fordulódátummal meg kell lennie. (Ha más nem nullásan)

Nem áfás számlát kapok, csak a termék neve és az összeg van rajta hogy mennyiért vásároltam meg az jó e?? Nem 80ezer forint adó, hanem 80ezer forint a jövedelem amiből az adó 25ezer ft +könyvelés. Így nekem megérné mert marad a zsebemben havi 50ezer ft legroszabb esetben is.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-05-12 08:22
Létrehozva: #86

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(nyubocs @ 2013-05-11 22:44) *
...
Zep!
Lehet, hogy a könyvelőd nem kért leltárt, de annak december 31-i fordulódátummal meg kell lennie. (Ha más nem nullásan)

Szia! Köszönöm. Ugye tudod, hogy nem tettél boldoggá? smile.gif Azt hiszem, fel foglak hívni jövő héten valamelyik délelőtt.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
nyubocs
hozzászólás 2013-05-11 22:44
Létrehozva: #87

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-14 20:22
Azonosító: 43 559

IDÉZET(tokok923 @ 2013-05-11 20:10) *
Már beszéltem könyvelővel, igen tartalmaz minden járulékot! Csak én nem tudok adni számlát a megszerzett termékről mert külföldről hozom be, csak pontosan nem tudom hogy kell e számla a KATÁBAN a behozott termékről?? Minden esetben be kell fizetni a 25ezer ft ot akármennyi a jövedelem, de ez nekem megérné mert legroszabb esetben is havi 80ezer meglenne!

Kétszeres tévhitben vagy:
1. Az hogy a KATA-ban nem kell számla a beszerzésről és a költségekről egy elég alapos félreértés. Elég ha valamiért ugrik a KATA-ra való jogosultságot és ott lesz az összes bevétel a nyakadon, amivel nem tudsz költség és beszerzési számlát felmutatni, aztán hoppá. Könyvelni valóban csak a bevételt könyvelik, de a költségoldali számlamegőrzési kötelezettség ott is meg van.

2. Még ha feltételezzük is azt, hogy az első pontban említett eset nem következik be, van egy másik, amit nem tudsz megkerülni. Ez ugyebár egy kereskedelmi tevékenység. A kereskedelmi tevékenységhez árubeszerzés kapcsolódik, ami azt jelenti, hogy a beszerzésről valami bizonylatodnak lenni kell. Ha az árubeszerzésről nincsen számlád vagy adásvételid, akkor azt úgy hívják, hogy feketekereskedelem. Mi az hogy nem tudsz adni számlát a külföldről behozott termékről?

Amúgy én rohadtul szeretnék olykor annyi bevételt, ami alapján 80 eFt adót kell fizetnem.

Egyszóval kiegészítő tevékenységes kereskedőnek a KATA az butaság.

Zep!

A hozzászólást -nyubocs- szerkesztette a következő időpontban: 2013-05-11 22:45

--------------------
All I wanna do Is trade this life for something new Holding on to what I haven't got!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-05-11 20:17
Létrehozva: #88

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(tokok923 @ 2013-05-11 20:10) *
Már beszéltem könyvelővel, igen tartalmaz minden járulékot! Csak én nem tudok adni számlát a megszerzett termékről mert külföldről hozom be, csak pontosan nem tudom hogy kell e számla a KATÁBAN a behozott termékről?? Minden esetben be kell fizetni a 25ezer ft ot akármennyi a jövedelem, de ez nekem megérné mert legroszabb esetben is havi 80ezer meglenne!

Értem.
Én úgy tudom, hogy csak a szigorú számadású nyomtatványokról kell számla, és az öcsém szerint a beszerzett áruról is kell, mert szerinte, illetve az ő könyvelője szerint kell leltár. Azaz (ő könyvezik) a könyveiről kell egy teljesen pontos leltári nyilvántartás.
Az én könyvelőm nem kér leltárt, sőt, akivel eddig beszéltem, senki sem kért. Tehát szerintem nem kell a beszerzett áruról, de az öcsém szerint igen.
Így aztán nem segítettem semmit. De azt hiszem, hogy semmiképpen sem itt kellene ezt megérdeklődnöd, mert amit mi mondunk, az csak tanács. A szabályokat neked kell majd betartanod és rajtad fogják adott esetben számon kérni. Azt hiszem, szakembertől, azaz a könyvelődtől kérdezd meg inkább. Mivel valószínű, hogy ő fog neked könyvelni, valamennyire a felelőssége ott van.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
tokok923
hozzászólás 2013-05-11 20:10
Létrehozva: #89

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2013-05-11 20:01) *
Én úgy tudom, hogy ez az összeg tartalmazza az összes járulékot, ami van. Csakhogy neked van főállásod, így csak egyszer kell EÜ hozzájárulást fizetni egy évben, és egyszer kell adóznod februárban. Ha éves szinten nézem, a KATA alapján 300 000 Ft-ot fizetnél be.
Én is mellékállásban csinálom ezt, de én nem adózom ennyit év végén. Igaz, hogy a kiadásaimról kell számla.
Nem akarok beleszólni a döntésedbe, de ahhoz, hogy melléállás után egy évben ekkora összeget befizess, nagyon sokat kellene keresned, a KATA viszont havi kötelezettség, amit akkor is be kell fizetned, ha csak 234 Ft volt a jövedelmed. Vagy tévedek? Az öcsém van az 50 000-es KATA-ban, direkt megkérdeztem, mikor olvastalak, szinte felsikoltott. Mindenképpen keress meg egy könyvelőt, mielőtt döntesz.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-05-11 20:01
Létrehozva: #90

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(tokok923 @ 2013-05-11 19:54) *
de így csak 25ezer ft az adó + a könyvelési díj+a számlatömb, és úgy tudom hogy KATÁBAN nem kell számla a beszerzett áruról csak a bevételt könyvelik!

Én úgy tudom, hogy ez az összeg tartalmazza az összes járulékot, ami van. Csakhogy neked van főállásod, így csak egyszer kell EÜ hozzájárulást fizetni egy évben, és egyszer kell adóznod februárban. Ha éves szinten nézem, a KATA alapján 300 000 Ft-ot fizetnél be.
Én is mellékállásban csinálom ezt, de én nem adózom ennyit év végén. Igaz, hogy a kiadásaimról kell számla.
Nem akarok beleszólni a döntésedbe, de ahhoz, hogy melléállás után egy évben ekkora összeget befizess, nagyon sokat kellene keresned, a KATA viszont havi kötelezettség, amit akkor is be kell fizetned, ha csak 234 Ft volt a jövedelmed. Vagy tévedek? Az öcsém van az 50 000-es KATA-ban, direkt megkérdeztem, mikor olvastalak, szinte felsikoltott. Mindenképpen keress meg egy könyvelőt, mielőtt döntesz.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
tokok923
hozzászólás 2013-05-11 19:54
Létrehozva: #91

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2013-05-11 15:31) *
Szerintem neked nem a legelőnyösebb a KATA.

de így csak 25ezer ft az adó + a könyvelési díj+a számlatömb, és úgy tudom hogy KATÁBAN nem kell számla a beszerzett áruról csak a bevételt könyvelik!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-05-11 15:31
Létrehozva: #92

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(tokok923 @ 2013-05-11 15:15) *
Üdv!

Egyéni vállalkozó szeretnék lenni!
Alanyi adómentes, mellékállásban KATA adózással!
A kérdésem az lenne hogy kell e a Katában számlával igazolnom hogy mennyiért szereztem be az árut??

Szerintem neked nem a legelőnyösebb a KATA.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
tokok923
hozzászólás 2013-05-11 15:15
Létrehozva: #93

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Üdv!

Egyéni vállalkozó szeretnék lenni!
Alanyi adómentes, mellékállásban KATA adózással!
A kérdésem az lenne hogy kell e a Katában számlával igazolnom hogy mennyiért szereztem be az árut??

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-05-08 11:51
Létrehozva: #94

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-05-08 09:10) *
index.hu/gazdasag/2013/05/08/fellelegezhetnek_a_megbuntetett_vaterazok/

Bővebben:
penzcentrum.hu/adozas/oriasit_bukott_a_nav_itt_a_mentoov_adozok_szazainak.1036367.html?

good2.gif thank_you.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-05-08 09:10
Létrehozva: #95

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

index.hu/gazdasag/2013/05/08/fellelegezhetnek_a_megbuntetett_vaterazok/

Bővebben:
penzcentrum.hu/adozas/oriasit_bukott_a_nav_itt_a_mentoov_adozok_szazainak.1036367.html?

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
BZsuzsi14
hozzászólás 2013-05-06 15:49
Létrehozva: #96

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-05-06 14:24
Azonosító: 2 029 511

értem!

Köszönöm,mostmár értem,és látom,hogy nem is én vettem meg,hanem egy másik felhasználó.Bonyolultnak tűnt de már megértettem,köszi!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-05-06 14:37
Létrehozva: #97

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(BZsuzsi14 @ 2013-05-06 14:28) *
Sziasztok!

Először vásároltam ma a menyasszonyom oldaláról,és egy olyan problémám van,hogy egy másik számítógépről(és nem a mobilomról)Egy terméket,amit előtte az eladóval megbeszéltem,hogy leütöm)Beraktam a kosárba,de nem tudom,hogy ezt az ő felhasználónevéről tettem e (pedig másnak nincs)és fel szeretném venni a kapcsolatot az eladóval,mert még ma ki szeretném fizetni és átvenni a terméket.
Mivel a leütött termékhez utólag már ezt nem tudtam megírni,így egy másik általa árult termék alá üzentem neki.
Mi a teendőm most?Hogy tudom felvenni a kapcsolatot az eladóval?

Kérlek segítsetek,teljes káoszba vagyok:S

Krisztián

Az, hogy a kosárba tetted, még nem jelent semmit. Meg kell venned.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
BZsuzsi14
hozzászólás 2013-05-06 14:28
Létrehozva: #98

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-05-06 14:24
Azonosító: 2 029 511

Sziasztok!

Először vásároltam ma a menyasszonyom oldaláról,és egy olyan problémám van,hogy egy másik számítógépről(és nem a mobilomról)Egy terméket,amit előtte az eladóval megbeszéltem,hogy leütöm)Beraktam a kosárba,de nem tudom,hogy ezt az ő felhasználónevéről tettem e (pedig másnak nincs)és fel szeretném venni a kapcsolatot az eladóval,mert még ma ki szeretném fizetni és átvenni a terméket.
Mivel a leütött termékhez utólag már ezt nem tudtam megírni,így egy másik általa árult termék alá üzentem neki.
Mi a teendőm most?Hogy tudom felvenni a kapcsolatot az eladóval?

Kérlek segítsetek,teljes káoszba vagyok:S

Krisztián

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-05-02 09:20
Létrehozva: #99

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(orkan89 @ 2013-05-02 09:13) *
sziasztok

még mindig keresem a megoldást, nekem most van egy felhasználó nevem,
de eddig még csak saját dolgaimat értékesítettem, ha vállalkozóként értékesítenék
akkor kell e vagy lehet e új felh kód hogy ne keveredjen a kettő...

Tisztelt orkan89!

A vállalkozói számlaszámával létrehozhat egy új felhasználónevet.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
orkan89
hozzászólás 2013-05-02 09:13
Létrehozva: #100

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-04-26 12:52
Azonosító: 2 028 725

sziasztok

még mindig keresem a megoldást, nekem most van egy felhasználó nevem,
de eddig még csak saját dolgaimat értékesítettem, ha vállalkozóként értékesítenék
akkor kell e vagy lehet e új felh kód hogy ne keveredjen a kettő, és milyen módon
kell az árut meghirdetni hogy legyen is rá vevő, mert látom néhol többszázan megnézik
a terméket, nyilván így a siker is nagyobb.Tud e valaki a dropshipping kereskedelemről
valamit, érdemes e ebben gondolkodni. köszönöm a választ

+Quote Post

81 Oldal V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-04-21 16:44