IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

82 Oldal V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Reply to this topicStart new topic
> E-kereskedelem Kezdőknek és Haladóknak, Tippek - tudnivalók - tapasztalatcsere
zejopy
hozzászólás 2013-07-22 19:51
Létrehozva: #81

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(lincolnppl @ 2013-07-22 19:30) *
...
Köszönöm a válaszokat amiket írtál, sok válaszod segített nekem! Tartozok neked! Majd szétnézek a termékeid között, ajándékba jó lesz, úgy sme tudom soha eldönteni hogy mit vegyek ajándékba...

Nagyon kedves vagy, igazán jól esett, tényleg. Hidd el, nem tartozol nekem, szeretek itt lenni, és szeretek "beszélni" is. thank_you.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
lincolnppl
hozzászólás 2013-07-22 19:30
Létrehozva: #82

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-03-19 14:22
Azonosító: 1 064 286

Teljesen megértelek, és tisztellek! Sok válaszodért, sok kitartó adásvételedért, és hogy munka mellett minderre van időd.
Én is nagyon fontosnak tartom hogy ha már itt élek, akkor betartsam a szabályokat. Fizetem az "albérletet". Ezt tényleg nagyon tisztelem benned!
Nagynak hangzik hogy "egyeduralkodó", de elég speciális termékeket értékesítek, így azért más mint egy teljes kategóriában.
Én is megértem azokat az eladókat akik nem számláznak, csak valahogy még se.. biggrin.gif Új árut árulnak, az határozottan üzletszerű tevékenység. Főleg ha több temréket. Ha meg külföldről jön, akkor elég érdekes, hogy nem is volt az eladónál, de már adja is el korlátlan mennyiségben... És rátetőz azzal hogy a vevőt is félrevezeti mer tnem ért hozzá, és kínai replicát árul eredetiként, olcsón...
Nem fárisztalak ezzel..
Köszönöm a válaszokat amiket írtál, sok válaszod segített nekem! Tartozok neked! Majd szétnézek a termékeid között, ajándékba jó lesz, úgy sme tudom soha eldönteni hogy mit vegyek ajándékba...

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-07-22 19:19
Létrehozva: #83

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(lincolnppl @ 2013-07-22 18:46) *
...
A hozzászólást ingerült állapotba írtam, kicsit felhúztak hogy folyton jönnek mennek a hirdetni vágyó emberek, gyakran mindennemű jogosultság nélkül, és árul egyes termékeket melyek területén egyeduralkodó szeretnék lenni. Ráadásul olcsón, hisz nem adózik, fizet áfát után, stb.
...

Bizonyos szempontból én meg is értem az ingerültséget, hiszen minden mindennel összefügg. Az én kategóriámban nagyon sokan nem számláznak. Nyugodtan lehet mondani, hogy a családi porcelánt árulja. A NAV-nak is egyszerűbb azokat nyakon csípni, akik új áruval kereskednek, hiszen az nyilvánvalóbb. Gondolom ezért van, hogy nálunk a porcelánnál viszonylag kevesen adóznak. A nagy számok törvénye alapján a vevők gyakrabban vásárolnak olyan eladóktól, akik így sokkal szabadabban dönthetnek az eladási áraikról. Jellemző és rendszeres az alku, és olyan meredek ajánlatok jönnek, hogy sokszor szinte viccnek minősül. Az ember amúgy is próbálja az árakat alacsonyan tartani, tehát a kikiáltási ár alá nem nagyon tudok már menni. Így tehát azok az eladók, akik hasonló termékkörrel rendelkeznek, de nem számláznak, tulajdonképpen az én lehetőségeimet rontják, ezáltal a megélhetésemet nehezítik. Feketén-fehéren arról van szó, hogy hátrányos helyzetben vagyok, azért, mert nem kerülöm ki az adózást.
Persze azokat is megértem, akik nem akarnak plusz terheket fizetni. Én sem tartom igazságosnak, hogy a ledolgozott főállásom után a szabadidőmben dolgozom, és mindezt még olyan terhekkel sújtják, amik már keményen átlépik a pofátlanság határát. De most ez van.
Mondjuk én nem szeretnék egyeduralkodó lenni.smile.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2013-07-22 19:20

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
lincolnppl
hozzászólás 2013-07-22 18:46
Létrehozva: #84

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Igen, ésszerűbb főállás mellett, de én jobban preferálom a kényelmesebb létet, nem dolgoznék mellette ha nem kellene.
A hozzászólást ingerült állapotba írtam, kicsit felhúztak hogy folyton jönnek mennek a hirdetni vágyó emberek, gyakran mindennemű jogosultság nélkül, és árul egyes termékeket melyek területén egyeduralkodó szeretnék lenni. Ráadásul olcsón, hisz nem adózik, fizet áfát után, stb.
Elnézést a dirigálós megnyílvánulásért.

Annyit viszont tartok, hogy mielőtt valaki kereskedni kezd, sok mindennek járjon utána. Ne a kereskedéssel kezdje. Semmiből nem lehet legálisan pénzt csinálni amiből nem marad egy jó darab az államon.

+Quote Post
nyubocs
hozzászólás 2013-07-19 13:02
Létrehozva: #85

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-14 20:22
Azonosító: 43 559

IDÉZET(lincolnppl @ 2013-07-19 11:50) *
Vállalkozói, tevékenységi körbe felvenni az internetes kereskedelmet. Fizetni a KATAT! És áfakörön kívül lenni. Ez van megoldásnak főállásban. Ha kereskedsz, komolyan kereskedj.
Ha nem komolyan teszed, akkor legyen mellette állásod, ahol fizetik utánad a járulékaid..

Nemrég beszéltem róla, hogy a KATA nem feltétlenül előnyös a kereskedelemben.
Ha komolyan kereskedsz (amúgy mi számít szerinted komolynak?) akkor az áfa-körön kívüliség nem biztos hogy sokáig tartható.
És ahogy zep kollegina is írja, ő is, de rajta kívül mások is úgy vannak vele, hogy még ha komolyak is a kereskedelemben, vannak abban a szerencsés helyzetben, hogy van mellette főállásuk.

Amúgy miért nem az eladói profiloddal írtad a hozzászólást?

A hozzászólást -nyubocs- szerkesztette a következő időpontban: 2013-07-19 13:03

--------------------
All I wanna do Is trade this life for something new Holding on to what I haven't got!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-07-19 12:14
Létrehozva: #86

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(lincolnppl @ 2013-07-19 11:50) *
Ha nem komolyan teszed, akkor legyen mellette állásod, ahol fizetik utánad a járulékaid..

unsure.gif Szerintem én tök komolyan kereskedem, mégis van főállásom. (Ordítva bömbölő szmájli)

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
lincolnppl
hozzászólás 2013-07-19 11:50
Létrehozva: #87

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kezdők, ezt az egyet jól jegyezzétek meg az ADÓZÁSSAL KAPCSOLATBAN!
A vatera, nem azt a célt szolgálja hogy mindennemű kötelezettség nélkül akár 1 ft profitot is szerezzetek! Nem kereskedhettek sehol anélkül hogy nem fizetnétek súlyos összegeket!
Az 1. ft után is adózni kell, sőt vállalkozni kell ha azért veszed a temréket hogy eladd az árut!
ÚJ ÁRUT úgy, hogy több méretben, típusban hirdetsz, SOHA nem magyarázod be senkinek hogy nem ÜZLETSZERŰEN kereskedsz vele.
ÚJ ára önmagában is nehezen magyarázható be nem kereskedelmi értékesítésnek.
Használt áru is nehezen magyarázható be nem kereskedelmi szándékú értékesítésnek. Ha a saját dolgod árulod, simán ingóság értékesítése. De ha veszel valamit, majd eladod, az üzletszerű értékesítés!
Az eun kívülről hozott árura meg értékesítő céllal KÖTELEZŐ ÁFÁT, és VÁMOT fizetni!
(Ha magadnak veszel valamit, akkor 22eurós összértékig nem kell rá áfát fizetned, és 150 euróig vámot.)
NEM irathatod rá a csomagra hogy értéke mondjuk 20 euró, és televan áruval amit értékesítenél.
Évente kb 400 interneten kereskedő személyt ellenőriznek a NAVosok.
Ha egyetlen csomag árura hamis értéket írattál, és így áfa és vám mentesen kaptad meg, majd értékesítetted őket, horribilis büntetést adnak ki.
Egyetlen egyszer kell lebukni, és onnan már fáj!
Vállalkozói, tevékenységi körbe felvenni az internetes kereskedelmet. Fizetni a KATAT! És áfakörön kívül lenni. Ez van megoldásnak főállásban. Ha kereskedsz, komolyan kereskedj.

+Quote Post
nyubocs
hozzászólás 2013-07-10 13:16
Létrehozva: #88

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-14 20:22
Azonosító: 43 559

IDÉZET(janpop @ 2013-07-10 12:55) *
Köszi, hogy írtál ! Annyi lenne a kérdésem, hogy abban az esetben is szükséges lenne beszélnem egy könyvelővel, ha a kereskedés nem nagy haszonnal jár? Van valami határ (pénzbeli) amíg nem szükséges különböző okmányokat/papírokat kiváltani (pl. vállalkozói, vagy egyéb dolgokat, nem tudom pontosan mik lehetnek a szükséges papírok). Vagy ebben is a könyvelő tudna tájékoztatást adni?

A kereskedés, mint üzlet, adózás szempontjából nem arról szól, hogy mekkora a hasznod.
Úgyhogy 1. lépés a könyvelő (de az normális legyen, ne Mari néni a pincéből, mert ő olcsó)
Olyan határ nincs, amig nem kell papír, ha kereskedsz.

--------------------
All I wanna do Is trade this life for something new Holding on to what I haven't got!

+Quote Post
janpop
hozzászólás 2013-07-10 12:55
Létrehozva: #89

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-09-03 14:02
Azonosító: 184 774

IDÉZET(zejopy @ 2013-07-09 21:24) *
Úgy gondolom, hogy ha már üzletszerű, tehát rendszeres és egyértelműen kereskedelmet folytat az ember, akkor mindenképpen érdemes egy könyvelővel konzultálni.

Üdv,

Köszi, hogy írtál ! Annyi lenne a kérdésem, hogy abban az esetben is szükséges lenne beszélnem egy könyvelővel, ha a kereskedés nem nagy haszonnal jár? Van valami határ (pénzbeli) amíg nem szükséges különböző okmányokat/papírokat kiváltani (pl. vállalkozói, vagy egyéb dolgokat, nem tudom pontosan mik lehetnek a szükséges papírok). Vagy ebben is a könyvelő tudna tájékoztatást adni?

Köszönöm még egyszer a tippet!
üdv

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-07-09 21:24
Létrehozva: #90

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(janpop @ 2013-07-09 17:19) *
Üdv,

segítségeteket szeretném kérni ebben a témában. Mikortól számít valami kereskedésnek? Ha én a közeljövőben szeretnék árulni egy adott termékből több színben/méretben (új termékekről van szó), azonban a havonta a haszon csak 20-30 ezer ft lenne, akkor van-e valamilyen kötelezettségem? Tehát nem nagy tételben csinálnám, nem nagy haszonnal, azonban egy adott termékből árulnék sokat .

Előre is köszönöm a segítségeteket!: )

Úgy gondolom, hogy ha már üzletszerű, tehát rendszeres és egyértelműen kereskedelmet folytat az ember, akkor mindenképpen érdemes egy könyvelővel konzultálni.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
janpop
hozzászólás 2013-07-09 17:19
Létrehozva: #91

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-09-03 14:02
Azonosító: 184 774

Üdv,

segítségeteket szeretném kérni ebben a témában. Mikortól számít valami kereskedésnek? Ha én a közeljövőben szeretnék árulni egy adott termékből több színben/méretben (új termékekről van szó), azonban a havonta a haszon csak 20-30 ezer ft lenne, akkor van-e valamilyen kötelezettségem? Tehát nem nagy tételben csinálnám, nem nagy haszonnal, azonban egy adott termékből árulnék sokat .

Előre is köszönöm a segítségeteket!: )

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-06-14 22:17
Létrehozva: #92

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(jdp355 @ 2013-06-14 22:09) *
...véleményem szerint a legjobb helyen tettem fel a kérdést!

Ezt akkor rosszul gondolja. Az ilyen jellegű tanácsadás felelősséggel jár, kizárólag szakember álláspontja a mérvadó.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
jdp355
hozzászólás 2013-06-14 22:09
Létrehozva: #93

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-06-28 11:41
Azonosító: 662 539

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-06-14 20:51) *
Tisztelt jdp355!

Egyedi vizsgálatok minden évben vannak, de a "minden" felhasználó az nem igaz, ez rémhír.
A többi kérdést egy adószakértőnek vagy jó könyvelőnek kellene feltennie.

Köszönöm a kimerítő választ,bár véleményem szerint a legjobb helyen tettem fel a kérdést!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-06-14 20:51
Létrehozva: #94

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(jdp355 @ 2013-06-14 19:22) *
Tisztelt Vatera!
A mai napon egy számomra és véleményem szerint másokra is kellemetlen hírt hallottam!
Mégpedig hogy a NAV eljárást kezdeményez minden olyan vaterás felhasználóval szemben
aki az adott tárgyévben az eladásai során átlép egy bizonyos értékhatárt és azt nem jelzi
az aktuális adóbevallásában! Kérdezném Önöktől,tudnak-e ilyen esetről? És ha igen akkor
az pontosan milyen aukciókra terjed ki? Csak új vagy használt termékekre? Mennyi az összeg
határ amit még nem kell "bevallani"?
Tájékoztatásukat előre is köszönöm! Tisztelettel: jdp355

Tisztelt jdp355!

Egyedi vizsgálatok minden évben vannak, de a "minden" felhasználó az nem igaz, ez rémhír.
A többi kérdést egy adószakértőnek vagy jó könyvelőnek kellene feltennie.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
jdp355
hozzászólás 2013-06-14 19:22
Létrehozva: #95

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-06-28 11:41
Azonosító: 662 539

Tisztelt Vatera!
A mai napon egy számomra és véleményem szerint másokra is kellemetlen hírt hallottam!
Mégpedig hogy a NAV eljárást kezdeményez minden olyan vaterás felhasználóval szemben
aki az adott tárgyévben az eladásai során átlép egy bizonyos értékhatárt és azt nem jelzi
az aktuális adóbevallásában! Kérdezném Önöktől,tudnak-e ilyen esetről? És ha igen akkor
az pontosan milyen aukciókra terjed ki? Csak új vagy használt termékekre? Mennyi az összeg
határ amit még nem kell "bevallani"?
Tájékoztatásukat előre is köszönöm! Tisztelettel: jdp355

+Quote Post
AlexI99I
hozzászólás 2013-05-18 16:04
Létrehozva: #96

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-12-07 16:33
Azonosító: 1 585 671

IDÉZET(vidaeff @ 2013-05-18 08:17) *
Nem vagyok szakértő, van rendes állásom, itt csak hobbistaként sertepertélek. Szerintem idén pl többet költöttem mint eladtam. mosking.gif Gondolom akkor válik azzá, ha ebből, főleg ebből él valaki. Ebből az egyből biztos nincs adófizetési kötelezettség. Nézze, ha az ember lánya/fia az egyszer már adózott jövedelméből megvett és megunt magán ingóságait eladja, az nem jövedelem, tehát adó sincs. Ha józan paraszti ésszel nézzük, akkor véleményem szerint, ha valaki azért vesz/termel cuccot, hogy azt némi haszonnal továbbadja, az gazdasági tevékenység. De akkor már egyéb feltételeknek is teljesülnie kell. smile.gif

Köszönöm a választ, ez lesz a legelső adásvételi szerződés amit írok, csak azért kérdeztem nehogy a későbbiekben problémám legyen ebből az egy adásvételből.

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2013-05-18 08:17
Létrehozva: #97

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(AlexI99I @ 2013-05-17 20:29) *
akkor a keletkezett + 15.000 Ft-ra sem bevallási, sem adófizetési kötelezettségem nincs?
Egyenlőre csak Egyszeri alkalom lenne.

Üzletszerűvé egyébként mikor válik? 2 alkalom már annak számít? (ugyannazzal a vevővel, ugyanez az üzlet)

Nem vagyok szakértő, van rendes állásom, itt csak hobbistaként sertepertélek. Szerintem idén pl többet költöttem mint eladtam. mosking.gif Gondolom akkor válik azzá, ha ebből, főleg ebből él valaki. Ebből az egyből biztos nincs adófizetési kötelezettség. Nézze, ha az ember lánya/fia az egyszer már adózott jövedelméből megvett és megunt magán ingóságait eladja, az nem jövedelem, tehát adó sincs. Ha józan paraszti ésszel nézzük, akkor véleményem szerint, ha valaki azért vesz/termel cuccot, hogy azt némi haszonnal továbbadja, az gazdasági tevékenység. De akkor már egyéb feltételeknek is teljesülnie kell. smile.gif

A hozzászólást -vidaeff- szerkesztette a következő időpontban: 2013-05-18 08:20

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
AlexI99I
hozzászólás 2013-05-17 20:29
Létrehozva: #98

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2013-05-17 20:16) *
Én arra gondoltam, hogy akkor kell adószám, ha valaki üzletszerűen kereskedik.

akkor a keletkezett + 15.000 Ft-ra sem bevallási, sem adófizetési kötelezettségem nincs?
Egyenlőre csak Egyszeri alkalom lenne.

Üzletszerűvé egyébként mikor válik? 2 alkalom már annak számít? (ugyannazzal a vevővel, ugyanez az üzlet)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2013-05-17 20:16
Létrehozva: #99

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(AlexI99I @ 2013-05-17 20:14) *
akkor ezek szerint köteles vagyok Adószámot kiváltani.
ha jól értem?

Én arra gondoltam, hogy akkor kell adószám, ha valaki üzletszerűen kereskedik.

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
AlexI99I
hozzászólás 2013-05-17 20:14
Létrehozva: #100

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2013-05-17 19:59) *
Szerintem az Ön által idézett szövegben ott a válasz. smile.gif

akkor ezek szerint köteles vagyok Adószámot kiváltani.
ha jól értem?

+Quote Post

82 Oldal V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicStart new topic
3 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (3 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-09-02 16:01