IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

87 Oldal V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> E-kereskedelem Kezdőknek és Haladóknak, Tippek - tudnivalók - tapasztalatcsere
Szombati609
hozzászólás Ma, 10:06
Létrehozva: #1

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2017-03-14 16:44
Azonosító: 2 445 833

IDÉZET(zejopy @ 2017-03-23 07:13) *
Mi a kérdés?

Hogy miert nem fogadjak el a bankszamlaszamot a nevvel eggyutt?Nincs rajta cim,es ezt leirtam mar nekik.
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás Ma, 07:13
Létrehozva: #2

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Szombati609 @ 2017-03-23 05:40) *
Udv mindenkinek!Segitseget szeretnek kerni hogy ti hogyan boldogultok az ugyfelszolgalattal?Kulföldön elek,ezert itteni bankszamlam van,minden ilyen"szokasossal eggyutt.Kb 2-3 napja levelezem az ugyfelszolgalattal,minden adatot elkuldtem mär ami ehez kell,nyilvan mert nem csak vasarolni szeretnek hanem eladni is.Csak en erzem ugy hogy nem igazan foglalkoznak a "problemammal"es nem akarnak segiteni?A heten szerettem volna par dolgot eladasra kinalni ugy mint mindenki mas,de nem kaptam 100 szazalekos segitseget.Miert,hogyan tudnam orvosolni a helyzetet?Köszönöm ha segitetek,hatha itt menni fog.
good2.gif

Mi a kérdés?

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Szombati609
hozzászólás Ma, 05:40
Létrehozva: #3

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2017-03-14 16:44
Azonosító: 2 445 833

Udv mindenkinek!Segitseget szeretnek kerni hogy ti hogyan boldogultok az ugyfelszolgalattal?Kulföldön elek,ezert itteni bankszamlam van,minden ilyen"szokasossal eggyutt.Kb 2-3 napja levelezem az ugyfelszolgalattal,minden adatot elkuldtem mär ami ehez kell,nyilvan mert nem csak vasarolni szeretnek hanem eladni is.Csak en erzem ugy hogy nem igazan foglalkoznak a "problemammal"es nem akarnak segiteni?A heten szerettem volna par dolgot eladasra kinalni ugy mint mindenki mas,de nem kaptam 100 szazalekos segitseget.Miert,hogyan tudnam orvosolni a helyzetet?Köszönöm ha segitetek,hatha itt menni fog.
good2.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-02-23 15:03
Létrehozva: #4

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(lilaliba86 @ 2017-02-23 14:32) *
Hogy ez szép emlék-e neked vagy sem, azt nem tudom pontosan. De mindenesetre elgondolkodtató, hogy egy-egy szókapcsolat, villanás a TV-ben, egy-egy hang milyen emlékeket idéz elő az agyunk rejtett zugaiban. Összességében ez egy kellemesebb téma, mint ami miatt az előbbieket leírtam smile.gif

Igazából már beépült az élmény az életembe, tehát a hozadékát a használom, így mindenképpen hasznos, ezért kellemesnek élem meg. És még mennyi minden eszembe jutott. laugh.gif Akkor tudtam meg a férjemről, hogy nem tud úszni. Mert Lili beúszott a vízbe, én meg ruhában voltam, nem tudtam utánamenni. Én nem is hittem igazán addig, hogy vannak emberek, akik nem tudnak úszni. Nem is akartam elhinni.laugh.gif
A barátnőm szerint nagyon sokat, pontosabban túl sokat gondolkodom. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
lilaliba86
hozzászólás 2017-02-23 14:32
Létrehozva: #5

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-01-01 11:58
Azonosító: 2 154 654

IDÉZET(zejopy @ 2017-02-23 14:01) *
Amíg együtt éltem a férjemmel, nálunk teleltek a szüleim futórécéi. Szürkületkor mindig becsuktuk őket a tyúkokkal. A tyúkok bementek maguktól, de a récenépség nagyon vidor, mozgékony életet élt, jöttek-mentek, sosem mentek be az éjszakai szállásra. Egyszer pedig megölte a róka mind az ötöt. Teljesen kiborultunk.
Amikor már düledezett a házasságom, mentem volna kifelé, de még nem szántam el magamat teljesen, mert azt hittem, nem jól döntök, meg egy csomó dolog visszatartott, a férjem nem zárta be a libákat. Volt az én libám, a Lili, akit a fiam leejtett, mikor még kicsi volt. Pont utána mentünk a szüleimhez nyaralni, és naponta 2x vittük a gyékényesi tóra úszásterápia címén a libát. (Meg is gyógyult.) Nagyon jó fej liba lett felnőtt korában, kiderült, hogy nem is Lili, de akkor már rajta maradt a név.smile.gif Majdnem mindenkit megtámadott, de engem sosem. Na őt vitte el a róka. Akkor én már nem nagyon beszéltem otthon, csak amit muszáj volt. Jött a férjem, mondta, mi történt. Csak annyit mondtam, hogy "értem". És csináltam tovább a csomagot, mert akkoriban már azt is én csináltam, és tudtam, hogy ez volt az utolsó, ami visszatartott, már tuti, hogy megyek. És mentem, igaz, valamivel később, de ez volt az a pont, ahol döntöttem. Ez jutott eszembe a rókáról és a tyúkokról.smile.gif

Hogy ez szép emlék-e neked vagy sem, azt nem tudom pontosan. De mindenesetre elgondolkodtató, hogy egy-egy szókapcsolat, villanás a TV-ben, egy-egy hang milyen emlékeket idéz elő az agyunk rejtett zugaiban. Összességében ez egy kellemesebb téma, mint ami miatt az előbbieket leírtam smile.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-02-23 14:01
Létrehozva: #6

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(lilaliba86 @ 2017-02-23 10:42) *
.... nálunk a róka csak a kertünk végében jár és akkor is csak a tyúkokat viszi el ...

Amíg együtt éltem a férjemmel, nálunk teleltek a szüleim futórécéi. Szürkületkor mindig becsuktuk őket a tyúkokkal. A tyúkok bementek maguktól, de a récenépség nagyon vidor, mozgékony életet élt, jöttek-mentek, sosem mentek be az éjszakai szállásra. Egyszer pedig megölte a róka mind az ötöt. Teljesen kiborultunk.
Amikor már düledezett a házasságom, mentem volna kifelé, de még nem szántam el magamat teljesen, mert azt hittem, nem jól döntök, meg egy csomó dolog visszatartott, a férjem nem zárta be a libákat. Volt az én libám, a Lili, akit a fiam leejtett, mikor még kicsi volt. Pont utána mentünk a szüleimhez nyaralni, és naponta 2x vittük a gyékényesi tóra úszásterápia címén a libát. (Meg is gyógyult.) Nagyon jó fej liba lett felnőtt korában, kiderült, hogy nem is Lili, de akkor már rajta maradt a név.smile.gif Majdnem mindenkit megtámadott, de engem sosem. Na őt vitte el a róka. Akkor én már nem nagyon beszéltem otthon, csak amit muszáj volt. Jött a férjem, mondta, mi történt. Csak annyit mondtam, hogy "értem". És csináltam tovább a csomagot, mert akkoriban már azt is én csináltam, és tudtam, hogy ez volt az utolsó, ami visszatartott, már tuti, hogy megyek. És mentem, igaz, valamivel később, de ez volt az a pont, ahol döntöttem. Ez jutott eszembe a rókáról és a tyúkokról.smile.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2017-02-23 14:02

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
lilaliba86
hozzászólás 2017-02-23 10:42
Létrehozva: #7

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-01-01 11:58
Azonosító: 2 154 654

IDÉZET(zejopy @ 2017-02-22 22:06) *
Ez a lényeg. Nem tudod, de elítéled.

Én 33 km-re lakom a legközelebbi Foxpost automatához. Ez nagyban megkönnyíti az életemet, hisz marad a posta és DPD futár. MPL futár kilőve, mert a mi településünkre nem jár ki. (Rajt vagyunk egy fekete listán, gondolom a település népritkasága miatt. 600-an lakunk itt... Tyúkokkal...) Személyes átadást vállalok Győrben, havonta egyszer. Tehát szinte ez a fajta lehetőség sem létezik nálam. (Az eddigi eladásaim közül 3 alkalom volt személyes.)

Azonban vannak olyan vásárlók, akik néha-néha bepróbálkoznak a Foxpostos lehetőséggel. Mindig megírom nekik, hogy nálunk a róka csak a kertünk végében jár és akkor is csak a tyúkokat viszi el a csomag helyett.
Tapasztalatom szerint nem azért kérdeznek rá, mert nem bírják értelmezni a szállítási feltételekben leírtakat (vagyis azt, hogy azért nincs ott a Foxpost, mert nem tudom vállalni), hanem hátha.. Velük egy értelmes levélváltást követően meg tudok állapodni egy az általam megjelölt szállítási módban. Azonban ha valaki ezek után is értetlenkedik, az szerintem a korlátolt gondolkodás egy gyógyíthatatlan esete. Egyáltalán milyen gondolatokat kellene ébreszteni azzal kapcsolatban, hogy valaki nem akar, vagy nem tud egy bizonyos adásvételi megoldást vállalni? Valóban olcsó és jó megoldás a Foxpost akkor, ha az összevetve egy másik szolgáltatással időben vagy pénzben nagyobb megtérülést jelent, mint egy másik szolgáltatás. Ha valakinek ez a képlet nem a Foxpost javára jön ki, akkor hadd legyen már joga anélkül elállni ettől a lehetőségtől, hogy megszólná valaki.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-02-22 22:06
Létrehozva: #8

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(alphonse_a @ 2017-02-22 17:27) *
...
Nem tudom azt sem, hogy az eladó hol lakik a postához, Tescohoz, miegyébhez képest, tehát, hogy valóban számottevő plusz idő, költség lett volna-e számára a Foxpost feladás.
...

Ez a lényeg. Nem tudod, de elítéled.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2017-02-22 17:58
Létrehozva: #9

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-27 11:32
Azonosító: 1 417 184

Kulturált reakciók, ezt köszönöm!

Erre már inkább óvatosan reagálok, félek, hogy nem lennék annyira kulturált.
Nem nagyon nyerő nálam ez a gúnyos stílus, meg az a nagyon okos(kodó) hozzáállás.
Ha tetszik, vedd meg, ha nem tetszik, ne vedd meg! Képzeld, én is vagyok vásárló is, de sosem engedtem meg magamnak azt, hogy megpróbáljam az eladó életét kritizálni. Neked sok 17 km, ez meg az én szememben nevetséges ahhoz képest, amilyen elvárásaid vannak másokkal szemben. Ja, és mi csak eladói szempontból írtunk, ugye? Te milyen szempontból? Nem túl sok megközelítésből, ennyit leszögezhetünk.

- a feladó vényt töltögetni egyszerűbb? -

Semmi sem egyszerűbb ennél. Én jegyzéket töltök ki, elég a vezetéknév, a település és az irányítószám, a feladó részt pedig ki sem kell töltenem, mert eleve rajta van a nyomtatványon. (Ennek ellenére nálam az ajánlott levél feladása is megszűnt)

+Quote Post
alphonse_a
hozzászólás 2017-02-22 17:27
Létrehozva: #10

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2017-02-22 10:05
Azonosító: 2 441 983

Kulturált reakciók, ezt köszönöm!

Mindazonáltal úgy vélem, hogy csak az eladói szemszögből vizsgálva jelennek meg az álláspontok.

Az egyik szállítási mód a személyes átvétel, ami sok esetben jó, de azért az értékesítési területet igen behatárolja, a másik az utánvét, ami majd' 400%-kal drágább a vágyott Foxpost küldésnél. Ekkora tételnél a szállítás %-ban kifejezve erős befolyásoló tényező.
Marad tehát 3 valós alternatíva.
A Webox oda-vissza nekem kb. 17km, de nem tudom egyébként mennyire elterjedt az országban, ahogy azt sem, hol és miként lehet azon keresztül intézni a szállítást Pécsről.
Mivel Pécset sem ismerem, nem tudom, hogy a postánál kell-e parkolást fizetni, de fizetős Tesco parkolót még pl. nem láttam.
Nem tudom azt sem, hogy az eladó hol lakik a postához, Tescohoz, miegyébhez képest, tehát, hogy valóban számottevő plusz idő, költség lett volna-e számára a Foxpost feladás.
Van egy "legolcsóbb" szállítási mód a Vaterán, ami nem választható. Pszichológia.
Ha x száz forinttal drágább az áru, de a vevő választhatja a legolcsóbb szállítást, máris adott a jó értékelés.
Persze ez egy öreg laptop invertere volt, nincs hegyekben. Amikor "tucat" terméket keres az ember pl. aliexpresszen, tud válogatni, hogy mennyi az ár és ahhoz mennyi és milyen a szállítás. Evidens, hogy a kettőt együtt vizsgálja.
A közelmúltban - egy rossz élmény miatt, hosszú idő után - vásároltam itt vmit. Az eladó a hirdetésben feltüntette, hogy a hét egy adott napján végzi a feladásokat. Ez persze lehet hátrány, ha vmi nagyon sürgős - erre is nyitott lett volna, gondolom ellentételezés fejében - viszont az említett plusz idő, nyűg és üzemanyag problémára megoldás lehet.
Végül feladásra került és másnap itt volt a Foxpost automatában.
Ezzel majdnem egy időben vásároltam webshopban, MPL futárral, utánvéttel. Érdeklődtem a postánál, tudok-e kártyával fizetni. Tudok, mondták. A szállítás 3 napig tartott összesen, és "természetesen" nem volt kártyaolvasó terminál a futárnál, visszavitte a postára, én meg mehettem érte. Ugye megértitek, hogy ellenszenvvel viseltetek a posta iránt és nem támogatom, mivel nem ez az első és egyetlen problémám velük.

Dolgoztam sokat kereskedelemben, szolgáltató iparban. Sokat vásárolok online. Akkor regisztráltam az e-bayre, mikor a regisztrációs kódot Magyarországra még postai levélben küldték el. Szerintem megfontolásra érdemesek az általam leírtak, de ezt minden eladó maga döntse el.

Amúgy az első hozzászólásomat a promóció sikerességének megkérdőjelezésével kezdtem, és azt hiszem ez a lényeg. Nem sikerült meggyőzni az eladókat. Sajnos, mondom, pedig e Foxpostban nincs érdekeltségem, csupán vevőként tartom sajnálatosnak.

Köszönöm még egyszer a más nézőpontból megfogalmazott, de civilizált hozzászólásokat!

Minthogy a terméket egyébként megvettem, ajánlott levélként történő szállítással - a feladó vényt töltögetni egyszerűbb? - hozzászólásomat legfeljebb gondolatébresztőnek szánom, és részemről lezártnak is tekintem a témát.

További szép napot-estét Mindenkinek!

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2017-02-22 15:35
Létrehozva: #11

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-27 11:32
Azonosító: 1 417 184

IDÉZET(alphonse_a @ 2017-02-22 14:37) *
Nem tudom, hogy az említetteken kívül hány és milyen nagyobb bevásárlóközpont van Pécsett, amit azért időnként fel szokott keresni az ember.
Bár 23 oldalnyi IT cuccot hirdet, lehet, hogy nyugdíjas, aki az otthoni dolgait árulja jövedelem kiegészítésként, és a bal oldali szomszédja a posta, a jobb meg a CBA, így nem jár sehova. mosking.gif
Életszerű! rolleyes.gif

Egy kereskedőt másképp képzelek!
Peace!

Az eladó korrekten feltüntet 5 szállítási módot, amit vállal. Azokat mind megoldja. Ő tehát rugalmas. Erre jön a vevő, akinek egyik se felel meg, neki pont egy 6. féle kellene. Ő a rugalmatlan.
Miért nem keres a vevő egy olyan eladónál árut, aki megfelel az igényeinek?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-02-22 15:21
Létrehozva: #12

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(alphonse_a @ 2017-02-22 14:37) *
Nem tudom, hogy az említetteken kívül hány és milyen nagyobb bevásárlóközpont van Pécsett, amit azért időnként fel szokott keresni az ember.
Bár 23 oldalnyi IT cuccot hirdet, lehet, hogy nyugdíjas, aki az otthoni dolgait árulja jövedelem kiegészítésként, és a bal oldali szomszédja a posta, a jobb meg a CBA, így nem jár sehova. mosking.gif
Életszerű! rolleyes.gif

Peace!

Lehet életszerű. Nem feltétlenül csak egyféle életmód létezik. Én sem vállalok Foxpostot pont ezért. Ott indul, hogy amit te megtakarítasz, azt én elbenzinezem, el parkolóórázom és elidőzöm. Tehát a különbözetet, amit a vevő megspórol, azt az én zsebemből teszi.
Van pár hely még Pécsen, ahol lehet vásárolni. Eléggé nagy város, több csomóponttal. Én az Árkádba kb 3-4 alkalommal megyek egy évben, akkor is muszájból, inkább a gyomortükrözés (bár azt nem tudom milyen, de állítólag majdnem olyan rossz, mint vásárolni mosking.gif )
Megad eléggé sok küldési módot, tehát nem rugalmatlan az eladó. Az, hogy mit és mennyit árul, az ebben a kérdésben nem játszik. Ha kereskedő, akkor sem köteles Foxposttal küldeni. Attól még lehet korrekt és jó eladó.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
alphonse_a
hozzászólás 2017-02-22 14:37
Létrehozva: #13

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

IDÉZET(zejopy @ 2017-02-22 11:56) *
Talán nem esik neki útba.

Életszerű! rolleyes.gif

Peace!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-02-22 11:56
Létrehozva: #14

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(alphonse_a @ 2017-02-22 10:26) *
Üdv!

...

Amúgy 5 félét, személyestől utánvétig, 0-2000ft-ig választhatnék, de a Foxpost az ördögtől való.

Lehet ennek valami racionális oka?

Talán nem esik neki útba.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
alphonse_a
hozzászólás 2017-02-22 10:26
Létrehozva: #15

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Üdv!

Azért kíváncsi lennék, miként értékeli mind a Vatera, a Foxpost a nemrég lezárult promóciót.
Vagy csak én találtam meg a legrugalmatlanabb eladót?

Szerkesztett idézet:

- Foxpost automatából-automatába szállítás is lehetséges? Látom van Pécsett az Árkádban is, Tescoban is. Legolcsóbb-leggyorsabb. Már utalnám is a 2200+479 Ft-ot. Köszönöm
- WEBOX-ot használom.
- Értem én, csak drágább, a gyorsaságát nem ismerem, ráadásul nincs itt Vecsésen. Azért köszönöm a választ!

Amúgy 5 félét, személyestől utánvétig, 0-2000ft-ig választhatnék, de a Foxpost az ördögtől való.

Lehet ennek valami racionális oka?

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2017-01-24 21:05
Létrehozva: #16

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 21:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(Jucaride @ 2017-01-24 20:56) *
Üdv! Elnézést, hogy eme topikba írok, de nem tudom hol feltenni a kérdésem.... Szóval: Megkérdezhetem-e az eladótól, hogy mennyi a minimálára egy terméknek? Licitáltam egy árúra és szeretném megkaparintani...de a fix árát sokallom. Köszönöm, ha maradhat a kérdésem és persze a leendő választ/okat is! Üdv: J.

Üdv!
Természetesen megkérdezheted, de nem biztos, hogy megírja.
Általában akkor teszik rejtett minimálárasra, amikor nem kívánják felfedni az összegét. Ráadásul amíg jóval alatta van a licit, addig módosíthatja is, (de csak lefelé).
De egy udvarias kérdést megér.

+Quote Post
Jucaride
hozzászólás 2017-01-24 20:56
Létrehozva: #17

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-06-13 00:05
Azonosító: 1 209 446

Üdv! Elnézést, hogy eme topikba írok, de nem tudom hol feltenni a kérdésem.... Szóval: Megkérdezhetem-e az eladótól, hogy mennyi a minimálára egy terméknek? Licitáltam egy árúra és szeretném megkaparintani...de a fix árát sokallom. Köszönöm, ha maradhat a kérdésem és persze a leendő választ/okat is! Üdv: J.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-01-06 06:58
Létrehozva: #18

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2017-01-05 22:31) *
smile_275.gif

Hát igen... Akinek vaj van a fején, ne menjen a napra!

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2017-01-05 22:31
Létrehozva: #19

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2017-01-05 19:45) *
Elképzelhetőnek tartom, hogy ez volt itt az utolsó megnyilvánulásod. Itt=Vatera

smile_275.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-01-05 19:45
Létrehozva: #20

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(bosco73 @ 2017-01-05 19:11) *
hallo... gutentág :-)

Elképzelhetőnek tartom, hogy ez volt itt az utolsó megnyilvánulásod. Itt=Vatera

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

87 Oldal V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017-03-23 19:12