IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

85 Oldal V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> E-kereskedelem Kezdőknek és Haladóknak, Tippek - tudnivalók - tapasztalatcsere
gergoceh
hozzászólás 2016-07-14 21:17
Létrehozva: #1

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2016-07-13 20:32
Azonosító: 2 339 173

IDÉZET(cit1rom @ 2016-07-14 20:58) *
Kérhetsz, nem tilos. De mit írsz a bejelentésbe, milyen célból TÁROLOD az adatokat?
A könyvelő mit mond, mit írj az űrlapra?
A szakértő válaszára én is kíváncsi vagyok. Ugyanis ennek - amit írtam - kb az ellenkezőjéről is meg tudnálak győzni biggrin.gif

Jaj,hogy még jobban összezavarj?? biggrin.gif smile.gif

IDÉZET(cit1rom @ 2016-07-14 20:58) *
Kérhetsz, nem tilos. De mit írsz a bejelentésbe, milyen célból TÁROLOD az adatokat?
A szakértő válaszára én is kíváncsi vagyok. Ugyanis ennek - amit írtam - kb az ellenkezőjéről is meg tudnálak győzni biggrin.gif

Megírom majd,hogy mit válaszolt,illetve a könyvelő válaszát is,mert hogy neki is írtam..Kicsit rögeszmés lettem... biggrin.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2016-07-14 20:58
Létrehozva: #2

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-27 12:32
Azonosító: 1 417 184

IDÉZET(gergoceh @ 2016-07-14 20:55) *
Én is így logikáztam,csak a könyvelő szerint kell azonosítószámot kérnem...Ez bizonytalanított el.. sad.gif No,megvárom a szakértő válaszát (bízom benne,hogy mihamarabb visszaír) és remélem az ő logikája is hasonló,mint a miénk! smile.gif

+Quote Post
gergoceh
hozzászólás 2016-07-14 20:55
Létrehozva: #3

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(cit1rom @ 2016-07-14 20:42) *
Így már akkor gondolom, érted.
A Vatera nem küld ki lényeges adatokat. Ha kapsz adatokat az eladáskor, csakis úgy, hogy a vevőd kitöltötte az űrlapot annak tudatában, hogy azokat az adatokat annál a vásárlásánál fogod felhasználni abból a célból, amiért kérted. Ha szállítást kért és kitölti az arra vonatkozó adatokat, akkor annak tudatában, hogy azok továbbítva lesznek a szállító cég számára.
Szerintem emiatt nem kell kérni a NAIH számot. Aztán egy esetleges ellenőrzésnél majd tudni kell, hogy mit miért és hogyan csinálsz és bólogatni, ha máshogy gondolják. SZERINTEM.

Én is így logikáztam,csak a könyvelő szerint kell azonosítószámot kérnem...Ez bizonytalanított el.. sad.gif No,megvárom a szakértő válaszát (bízom benne,hogy mihamarabb visszaír) és remélem az ő logikája is hasonló,mint a miénk! smile.gif

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2016-07-14 20:42
Létrehozva: #4

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(gergoceh @ 2016-07-14 20:29) *
Végül is ezt találtam a NAIH honlapján:
11. Be kell-e jelenteni a nyilvántartási rendszerbe
a) az olyan adatkezelést, amely az adatkezelovel ügyfélkapcsolatban lévo
személyek adataira vonatkozik?
Ügyfélkapcsolat címén az adatkezelést nem kell az adatvédelmi
nyilvántartásba bejelenteni, ha

Így már akkor gondolom, érted.
A Vatera nem küld ki lényeges adatokat. Ha kapsz adatokat az eladáskor, csakis úgy, hogy a vevőd kitöltötte az űrlapot annak tudatában, hogy azokat az adatokat annál a vásárlásánál fogod felhasználni abból a célból, amiért kérted. Ha szállítást kért és kitölti az arra vonatkozó adatokat, akkor annak tudatában, hogy azok továbbítva lesznek a szállító cég számára.
Szerintem emiatt nem kell kérni a NAIH számot. Aztán egy esetleges ellenőrzésnél majd tudni kell, hogy mit miért és hogyan csinálsz és bólogatni, ha máshogy gondolják. SZERINTEM.

+Quote Post
gergoceh
hozzászólás 2016-07-14 20:29
Létrehozva: #5

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(cit1rom @ 2016-07-14 15:37) *
Ez attól függ, hogy az adatokat hogyan, milyen célból szerzed be,az érintetteket hogyan tájékoztatod erről és tárolod-e az adatokat. A Vatera szabályzata szerint nem tárolhatod az adatokat (ha jól emlékszem), tehát csak az adott eladással kapcsolatban használhatod fel. A Vatera már nem küld ki adatokat, azokat egymástól kell beszerezni, tehát a vevőd tudja, hogy mely vásárlásával kapcsolatban és pontosan milyen célból kéred az adatait. Ha ennyiben kimerül az adatkezelésed, szerintem nem kell HAIH számot kérned erre a célra.

Köszönöm a válaszodat!Azt hogy érted,hogy már nem küld ki adatokat a Vatera?Csak az e-mail címet adja meg és nevet,tel.számot már nem?Az adatokat e-mail-ben kérném meg,kapcsolatfelvétel,illetve az adásvétel lebonyolítása céljából.E-mail-ben írjam meg ezt a vásárlónak,illetve azt,hogy az adásvétel után az adatait törlöm,illetve 3. személynek nem adom át?Bár,ha csomagküldő szolgálattal(bármilyen) küldöm a csomagot,az már 3. személynek számít!?Viszont a vásárló tudtával és beleegyezésével adom meg az adatait pl. a Webox-nak,vagy a Foxpost-nak....
Végül is ezt találtam a NAIH honlapján:

11. Be kell-e jelenteni a nyilvántartási rendszerbe
a) az olyan adatkezelést, amely az adatkezelovel ügyfélkapcsolatban lévo
személyek adataira vonatkozik?
Ügyfélkapcsolat címén az adatkezelést nem kell az adatvédelmi
nyilvántartásba bejelenteni, ha
- az adatokat közvetlenül az érintettektol veszik fel,
- az adatkezelés célja az érintett számára ismert,
- a kezelendo adatok fajtája, az adatkezelés idotartama (adattörlés) elore
meghatározott,
- az adatokat csak az elore meghatározott céllal összefüggésben
használják fel,
- az adatok nem kerülnek ki az adatkezelo kezelésébol (ide nem értve az
adatfeldolgozónak történo adatátadást),
- az érintetteket minderrol megfeleloen tájékoztatják

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2016-07-14 15:37
Létrehozva: #6

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(gergoceh @ 2016-07-14 15:19) *
Köszönöm!Most írtam egy adatvédelmi szakértőnek,remélem hamarosan választ is kapok a kérdésemre,mert most teljes bizonytalanságban vagyok,hogy kell-e?

Ez attól függ, hogy az adatokat hogyan, milyen célból szerzed be,az érintetteket hogyan tájékoztatod erről és tárolod-e az adatokat. A Vatera szabályzata szerint nem tárolhatod az adatokat (ha jól emlékszem), tehát csak az adott eladással kapcsolatban használhatod fel. A Vatera már nem küld ki adatokat, azokat egymástól kell beszerezni, tehát a vevőd tudja, hogy mely vásárlásával kapcsolatban és pontosan milyen célból kéred az adatait. Ha ennyiben kimerül az adatkezelésed, szerintem nem kell HAIH számot kérned erre a célra.

+Quote Post
gergoceh
hozzászólás 2016-07-14 15:19
Létrehozva: #7

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2016-07-14 13:20) *
Szia! Szerintem nekem nincs olyanom. Adószámom van, nyilvántartási számom és statisztikai számjelem.

Köszönöm!Most írtam egy adatvédelmi szakértőnek,remélem hamarosan választ is kapok a kérdésemre,mert most teljes bizonytalanságban vagyok,hogy kell-e?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-07-14 13:20
Létrehozva: #8

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(gergoceh @ 2016-07-13 20:43) *
Sziasztok!

Szeretnék egyéni vállalkozóként árusítani a Vaterán,beszéltem könyvelővel is,viszont egy kérdésemre még nem sikerült választ találnom:kell adatvédelmi nyilvántartási (azonosító) számot a NAIH-tól kérnem?

Köszönöm a válaszotokat!

Szia! Szerintem nekem nincs olyanom. Adószámom van, nyilvántartási számom és statisztikai számjelem.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
gergoceh
hozzászólás 2016-07-13 20:43
Létrehozva: #9

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Sziasztok!

Szeretnék egyéni vállalkozóként árusítani a Vaterán,beszéltem könyvelővel is,viszont egy kérdésemre még nem sikerült választ találnom:kell adatvédelmi nyilvántartási (azonosító) számot a NAIH-tól kérnem?

Köszönöm a válaszotokat!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-07-11 08:40
Létrehozva: #10

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(kolbaszka @ 2016-07-10 21:41) *
Sziasztok! 2016.06.29 -én vásároltam fix áron egy szemüveget. Írtam emailt, (mert a Vatera által elküldött ,megadott telefonszámot hiába hívtam többször is nem vette fel senki), hogy mivel a közelben lakom személyesen elmegyek a szemüvegért, de 2 nap múlva érkezett a válasz hogy nem lehetséges. Befizettem, másnap megkaptam csakhogy a termék hibás az az a lencse foncsora hibás, megtöri a fényt.Írtam levelet hogy rábízom hogy milyen formában oldjuk meg (elmegyek érte, postán visszaküldöm stb), de most már 5 napja hogy semmilyen válasz nem érkezett. Sajnos az ő általa küldött csomag feladója ként megadott cím az adott helységben nem létezik. Így nem tudtam felkeresni. Mi tévő legyek? Köszi előre is a segítségetek.

Első lépésként talán írj neki egy e-mailt, hogyha nem kezeli a panaszodat elvárható módon, akkor negatív értékelést fogsz adni, bármennyire is nem szeretnél. Persze legyél udvarias. Légyszi mutass egy linket, mert úgy könnyebb tanácsot adni, ha látjuk a dolgokat.smile.gif

Megkerestem.
http://divat-ruha.vatera.hu/kiegeszitok_ke...2289849353.html
Most így nem is igen tudok mit mondani. Egy eladó új cuccokkal, kereskedelmi jelzés nélkül, drága, márkás cuccal, ami fillérekbe kerül. Ráadásul az eladó negatív értékelését olvasva kiderül, hogy nem igazán erőssége a problémakezelés.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2016-07-11 08:36

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
kolbaszka
hozzászólás 2016-07-10 21:41
Létrehozva: #11

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-01-16 13:19
Azonosító: 82 059

Sziasztok! 2016.06.29 -én vásároltam fix áron egy szemüveget. Írtam emailt, (mert a Vatera által elküldött ,megadott telefonszámot hiába hívtam többször is nem vette fel senki), hogy mivel a közelben lakom személyesen elmegyek a szemüvegért, de 2 nap múlva érkezett a válasz hogy nem lehetséges. Befizettem, másnap megkaptam csakhogy a termék hibás az az a lencse foncsora hibás, megtöri a fényt.Írtam levelet hogy rábízom hogy milyen formában oldjuk meg (elmegyek érte, postán visszaküldöm stb), de most már 5 napja hogy semmilyen válasz nem érkezett. Sajnos az ő általa küldött csomag feladója ként megadott cím az adott helységben nem létezik. Így nem tudtam felkeresni. Mi tévő legyek? Köszi előre is a segítségetek.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-07-06 05:32
Létrehozva: #12

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(dsandor95 @ 2016-07-05 21:46) *
Nagyon köszönöm mindkettőtök válaszát, pont ezt nem értettem, mert a súgóban olyat olvastam, hogy az oldalnak jutalékot kell adni stb.

Jutalékot az eladó fizet, hiszen neki van bevétele.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2016-07-05 21:59
Létrehozva: #13

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(dsandor95 @ 2016-07-05 21:46) *
...a súgóban olyat olvastam, hogy az oldalnak jutalékot kell adni stb.

Vásárlóként?! Ezt pontosan hol olvasta? blink.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
dsandor95
hozzászólás 2016-07-05 21:46
Létrehozva: #14

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2016-07-04 23:52
Azonosító: 2 331 173

IDÉZET(zejopy @ 2016-07-05 08:32) *
Linket kértél.smile.gif
Szóval leütöd a cuccot, vagy licitet teszel, ahogy szeretnéd. Fix áras vásárláskor azonnal tiéd a cucc. Aukciós vásárlás esetén licitet teszel, de ki kell várnod, amíg lejár az aukció. Közben rád licitálhatnak, tehát folyamatosan figyelned kell (amúgy a Vatera értesít ilyen esetben), én ezért jobban szeretem a fix árasat, csak akkor licitálok, ha nem annyira fontos a cucc.
Amikor lejárt az aukció (vagy fix áras vásárlás esetén azonnal) megkapod az eladó elérhetőségét. E-mailen fel tudod vele venni a kapcsolatot, megerősíted a szállítási címedet és ha nincs benn automata üzenetben, akkor megírja a számlaszámát. Te utalsz, ő pedig küldi a cuccot.
Van még valami? smile.gif
Nézd azért meg az eladó értékleléseit, hogy mennyire megbízható. Apróhirdetési oldalakkal szemben a Vatera egyik nagy előnye, hogy a felhasználók leinformálhatók. Na és a BVP.

IDÉZET(cit1rom @ 2016-07-05 09:59) *
Azt írod, hogy konkrét termékkel kapcsolatban tetted fel a kérdésedet.
Az általános menetet már tudod. Hogy konkrétan a kiválasztott terméket hogyan tudod megvásárolni, azt leginkább a konkrét terméklapon tudod megnézni. Ha valamit nem értesz, kérdezz az eladótól, az a biztos. (pl. általánosságban igaz, hogy előre utalással postáznak az eladók, de konkrétan az eladó dönti el, hogy egyáltalán vállal-e postázást, ha igen, akkor milyen módokon, van-e személyes átvétel, számlára vagy lakcímre kéri a pénzt, stb...)

Nagyon köszönöm mindkettőtök válaszát, pont ezt nem értettem, mert a súgóban olyat olvastam, hogy az oldalnak jutalékot kell adni stb.

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2016-07-05 09:59
Létrehozva: #15

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(dsandor95 @ 2016-07-04 23:56) *
Sziasztok!
Már más apróhirdetési oldalakon vásároltam, de itt még nem, ám amit szeretnék venni, azt itt megtaláltam.
Mégis, hogyan tudnám megvásárolni? Hogyan működnek itt a dolgok? Nem csak licitálok és ha nyerek, akkor utalom a tulajdonosnak a pénzt ő meg küldi az árut?
Ha csak kapok egy linket, ami ezt rendesen kifejti, azt is megköszönném, mert nekem nem sikerült találni.

Azt írod, hogy konkrét termékkel kapcsolatban tetted fel a kérdésedet.
Az általános menetet már tudod. Hogy konkrétan a kiválasztott terméket hogyan tudod megvásárolni, azt leginkább a konkrét terméklapon tudod megnézni. Ha valamit nem értesz, kérdezz az eladótól, az a biztos. (pl. általánosságban igaz, hogy előre utalással postáznak az eladók, de konkrétan az eladó dönti el, hogy egyáltalán vállal-e postázást, ha igen, akkor milyen módokon, van-e személyes átvétel, számlára vagy lakcímre kéri a pénzt, stb...)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-07-05 08:32
Létrehozva: #16

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(dsandor95 @ 2016-07-05 08:20) *
Köszönöm segítséged, de a súgóban nem igazán találtam meg kérdéseimre a választ, azért tettem fel itt őket.

Linket kértél.smile.gif
Szóval leütöd a cuccot, vagy licitet teszel, ahogy szeretnéd. Fix áras vásárláskor azonnal tiéd a cucc. Aukciós vásárlás esetén licitet teszel, de ki kell várnod, amíg lejár az aukció. Közben rád licitálhatnak, tehát folyamatosan figyelned kell (amúgy a Vatera értesít ilyen esetben), én ezért jobban szeretem a fix árasat, csak akkor licitálok, ha nem annyira fontos a cucc.
Amikor lejárt az aukció (vagy fix áras vásárlás esetén azonnal) megkapod az eladó elérhetőségét. E-mailen fel tudod vele venni a kapcsolatot, megerősíted a szállítási címedet és ha nincs benn automata üzenetben, akkor megírja a számlaszámát. Te utalsz, ő pedig küldi a cuccot.
Van még valami? smile.gif
Nézd azért meg az eladó értékleléseit, hogy mennyire megbízható. Apróhirdetési oldalakkal szemben a Vatera egyik nagy előnye, hogy a felhasználók leinformálhatók. Na és a BVP.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
dsandor95
hozzászólás 2016-07-05 08:20
Létrehozva: #17

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

IDÉZET(zejopy @ 2016-07-05 07:11) *
Szia!
Itt mindent megtalálsz.smile.gif
http://www.vatera.hu/segitseg/

Köszönöm segítséged, de a súgóban nem igazán találtam meg kérdéseimre a választ, azért tettem fel itt őket.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-07-05 07:11
Létrehozva: #18

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(dsandor95 @ 2016-07-04 23:56) *
Sziasztok!
Már más apróhirdetési oldalakon vásároltam, de itt még nem, ám amit szeretnék venni, azt itt megtaláltam.
Mégis, hogyan tudnám megvásárolni? Hogyan működnek itt a dolgok? Nem csak licitálok és ha nyerek, akkor utalom a tulajdonosnak a pénzt ő meg küldi az árut?
Ha csak kapok egy linket, ami ezt rendesen kifejti, azt is megköszönném, mert nekem nem sikerült találni.

Szia!
Itt mindent megtalálsz.smile.gif
http://www.vatera.hu/segitseg/

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
dsandor95
hozzászólás 2016-07-04 23:56
Létrehozva: #19

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Sziasztok!

+Quote Post
gatsiki
hozzászólás 2016-05-09 19:05
Létrehozva: #20

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-04-06 10:28
Azonosító: 130 836

Sziasztok !
Az a kérdésem lenne, hogy tudja -e itt vlaki, hogy ha vállalkozóként adok el nem használt termékeket itt a Vaterán , keletkezik- e termékdíj kötelezettségem a csomagolóanyag miatt. Ha igen, akkor mi ennek a menete, hogyan kell szerepeltetni a számlán, mennyit kell fizetni utána?
A válaszokat előre is köszönöm, üdv : gatsiki

+Quote Post

85 Oldal V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
3 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (3 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2016-07-31 03:40