IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

752 Oldal V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Aukciózással Kapcsolatos Kérdések, Eladás, licitálás, értékelések...
VateraBenz
hozzászólás Tegnap, 22:07
Létrehozva: #1

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2017-04-27 04:22) *
Ezt a behelyettesítést meg is szoktuk tenni.biggrin.gif

Na és Ön mit csinál ilyen helyzetben? (Nem kimondottan az 1 Ft-os aukcióra gondolok, hanem ha kevesebbet utalnak.) Vagy ha még nem járt így, mit csinálna?

Kisebb összeggel nem foglalkoznék, nagyobbért szólnék. De egyébként teljesen jogos lenne kis összeg miatt is fellépni az ilyen "feledékeny" vevőkkel szemben. Amíg nem utalja a hiányzó összeget, nincs postázás.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás Tegnap, 04:22
Létrehozva: #2

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(VateraBenz @ 2017-04-26 22:24) *
Nem a vevőkről szól a történet, hanem az emberekről. Eladóból is pontosan ugyanannyi "problémás" van, mint vevőből.
Szándékosan fogalmaztam finoman, az idézőjelbe más jelzők is behelyettesíthetőek smile.gif

Ezt a behelyettesítést meg is szoktuk tenni.biggrin.gif

Na és Ön mit csinál ilyen helyzetben? (Nem kimondottan az 1 Ft-os aukcióra gondolok, hanem ha kevesebbet utalnak.) Vagy ha még nem járt így, mit csinálna?

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2017-04-26 22:24
Létrehozva: #3

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2017-04-26 14:01) *
Ááá, ez kicsit olyan, mint a "bezzeg a mi időnkben...". Mindig volt nehéz vevő, de kedves is. Volt érdektelen orvos, és empatikus is. Szívtelen tanár és gyerekszerető. Mindenhol megvan a két véglet és még közötte sok fokozat. Nem hiszem, hogy jelentősen romlott volna a vevők összetétele. Sok múlik azon, hogy milyen szemüveget viselünk éppen. Ha 5 perce valaki hüyle volt, akkor egy újabb nehezebb esetre nem úgy reagálunk, mintha optimálisan telt volna az előző 10 percünk. Szóval az eladón is sok múlik.smile.gif

Nem a vevőkről szól a történet, hanem az emberekről. Eladóból is pontosan ugyanannyi "problémás" van, mint vevőből.
Szándékosan fogalmaztam finoman, az idézőjelbe más jelzők is behelyettesíthetőek smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-04-26 14:01
Létrehozva: #4

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(lilaliba86 @ 2017-04-26 12:50) *
... Szóval igen, én is kezdem érezni a bőrömön azt, amit pár kereskedő ismerősöm már régóta emleget, miszerint a vevők stílusa nagyot változott az elmúlt években. ...

Ááá, ez kicsit olyan, mint a "bezzeg a mi időnkben...". Mindig volt nehéz vevő, de kedves is. Volt érdektelen orvos, és empatikus is. Szívtelen tanár és gyerekszerető. Mindenhol megvan a két véglet és még közötte sok fokozat. Nem hiszem, hogy jelentősen romlott volna a vevők összetétele. Sok múlik azon, hogy milyen szemüveget viselünk éppen. Ha 5 perce valaki hüyle volt, akkor egy újabb nehezebb esetre nem úgy reagálunk, mintha optimálisan telt volna az előző 10 percünk. Szóval az eladón is sok múlik.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
lilaliba86
hozzászólás 2017-04-26 12:50
Létrehozva: #5

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-01-01 12:58
Azonosító: 2 154 654

IDÉZET(zejopy @ 2017-04-26 10:11) *
Én is gondolkodtam a dolgon. Valóban megalázó 1-2 (10-20) Forintokkal kevesebb pénzt kapni, mégis mindannyian járunk így néha. Kérni nem szoktam, mert tényleg nem számottevő az anyagi része, de vérlázító a módszer. Szerintem kicsinyes, önző gondolkodásra vall, azt hiszem, az ilyen ember az élet minden területén hasonlóan működik. Azon is gondolkodtam, hogy vajon miért mi érezzük megalázva magunkat egy ilyen helyzetben. Mert nem kellene ezt éreznünk, mert az esemény nem rólunk szól, nem minket minősít.
Vagy elegánsan elengedjük a dolgot, nem foglalkozunk vele, de akkor tényleg ezt kell tenni, tehát utána nem kell rajta rágódni, gondolkodni, bosszankodni. Esetleg megtehetjük, hogy írunk a partnernek (csakazéstis), hogy hiányzik az összegből, sajnos csak akkor tudjuk küldeni a megvásárolt cuccot, ha a vételár+posta valóban megérkezett a számlánkra. (Kedves Benz, Ön ugye ezt javasolná?)
Végül megtehetjük, hogy semleges értékelést adunk azzal a szöveges bejegyzéssel, hogy a vevő kevesebbet utalt a szükségesnél.
Én a legrosszabb verziót szoktam választani. Nem szólok, aztán bosszant a dolog. Természetesen nem az anyagi "veszteség" miatt, hanem azért, mert én is beleülök abba a hülyeségbe, hogy egy ilyen szituációban még én érzem magamat kellemetlenül.
Az szerintem nem biztos, hogy megoldás, ha nem indítunk 1 Ft-os aukciót. De ha ez gyakori probléma, akkor még az is megfontolandó, hogy a terméklapra írjunk valamit, ami ezt esetleg megelőzi. Csak ez a korrekt vásárlókban válthat ki hasonló érzéseket, mint bennünk az említett eset.

Neten láttam egy vendéglő bejáratán ez a felirat lógott: "Kérem beszéljenek szépen a pincérekkel. Vendégünk rengeteg van, de pincérünk kevés." Ezen a héten több olyan telefonom/levélváltásom volt, ami után megfontolom, hogy kiírok én is valami hasonlót a terméklapra. Pl. hogy csak az vásároljon nálam, aki utána nem traktál azzal, hogy melyik szállítási módon mennyit tudna spórolni. Menyasszonyom, sőt kollégáim szerint is már-már bosszantóan türelmes ember vagyok, de néha még az én feneketlen poharam is megtelik. Ha valaki vesz magának pl. egy gyertyatartót, vagy egy gobelint 500, 1000, 2000, vagy akár 10 ezer forintért, az azért már tényleg ne csináljon világot megrengető problémát abból, hogy neki 40, 100, 210 Ft többletköltséget jelent az én rugalmatlanságom. (Rugalmatlanság alatt azt kell érteni, hogy nem küldök MPL futárral, mert nincs nyomtatóm, vagy pl. nem vagyok hajlandó oda-vissza 30-30 km-t utazni a legközelebbi Weboxig, vagy Fostpostig.) Szóval igen, én is kezdem érezni a bőrömön azt, amit pár kereskedő ismerősöm már régóta emleget, miszerint a vevők stílusa nagyot változott az elmúlt években. Nem tudom mért, de valahogy úgy érzik, hogy nekik mindent szabad, még az alapvető emberi normákat is felboríthatják.

Viszont a hétvégén másfél kilométer séta után átadtam személyesen egy terméket, ahol megismertem egy nagyon kedves embert. Úgyhogy ha másért nem, már ezért érdemes csinálni. A sok rossz élmény után az embert egy jó is helyre tudja billenteni. smile.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-04-26 10:11
Létrehozva: #6

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(estimese @ 2017-04-25 15:09) *
Sziasztok!

Nem igazán tudom mit tegyek, segítsetek kérlek!
Eladtam egy szép kislány ruhácskát... én vagyok az év kereskedője: 1 forintért :DDDD
Gondoltam nem baj, remélem jó helyre kerül.
A Vevő nem volt túl kedves, írt nekem, hogy írjak neki, hogy hova utalja a "postát"! Utalta is a "postát"... de utalásnál lehet 1 forintot utalni. Tudom, nem ezen múlik senki élete, csak eléggé felháborított a viselkedéséhez hozzáadva (az elvről van szó), hogy ténylegesen elutalta a posta díjat, de a termék árát, ami ugyan 1 Ft, azt nem...
Mit tegyek????

Köszönöm a segítséget... Nem szeretnék inkorrekt lenni

Linda

Én is gondolkodtam a dolgon. Valóban megalázó 1-2 (10-20) Forintokkal kevesebb pénzt kapni, mégis mindannyian járunk így néha. Kérni nem szoktam, mert tényleg nem számottevő az anyagi része, de vérlázító a módszer. Szerintem kicsinyes, önző gondolkodásra vall, azt hiszem, az ilyen ember az élet minden területén hasonlóan működik. Azon is gondolkodtam, hogy vajon miért mi érezzük megalázva magunkat egy ilyen helyzetben. Mert nem kellene ezt éreznünk, mert az esemény nem rólunk szól, nem minket minősít.
Vagy elegánsan elengedjük a dolgot, nem foglalkozunk vele, de akkor tényleg ezt kell tenni, tehát utána nem kell rajta rágódni, gondolkodni, bosszankodni. Esetleg megtehetjük, hogy írunk a partnernek (csakazéstis), hogy hiányzik az összegből, sajnos csak akkor tudjuk küldeni a megvásárolt cuccot, ha a vételár+posta valóban megérkezett a számlánkra. (Kedves Benz, Ön ugye ezt javasolná?)
Végül megtehetjük, hogy semleges értékelést adunk azzal a szöveges bejegyzéssel, hogy a vevő kevesebbet utalt a szükségesnél.
Én a legrosszabb verziót szoktam választani. Nem szólok, aztán bosszant a dolog. Természetesen nem az anyagi "veszteség" miatt, hanem azért, mert én is beleülök abba a hülyeségbe, hogy egy ilyen szituációban még én érzem magamat kellemetlenül.
Az szerintem nem biztos, hogy megoldás, ha nem indítunk 1 Ft-os aukciót. De ha ez gyakori probléma, akkor még az is megfontolandó, hogy a terméklapra írjunk valamit, ami ezt esetleg megelőzi. Csak ez a korrekt vásárlókban válthat ki hasonló érzéseket, mint bennünk az említett eset.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
webkereskedo
hozzászólás 2017-04-25 16:43
Létrehozva: #7

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-04-11 21:52
Azonosító: 2 453 114

IDÉZET(lilaliba86 @ 2017-04-25 16:20) *
...kioktató hangnemben közölte velem, hogy nagyon sok vásárlótól el fogok esni, ha nem szerzek be egy nyomtatót és nem küldöm termékeimet MPL futárral. Természetesen a szállítási lehetőségek között meg sem említem, de hát az 40 Ft-tal olcsóbb, mint a DPD.

Nem bántásból: ha egy ruha 1 Ft-ért kelt el, az nagyjából be is árazta magát (vagy csak balszerencséd volt, hogy nem nézték meg pont akkor többen). Viszont aki direkt ezekre vadászik, általában tényleg a spórolás miatt teszi. Tehát ha néha-néha elkel egy-egy ruha 1 Ft-ért, szerintem azt ne bánd, mert ahogy mondtad te is, 90%-ban jó helyre kerülnek. Szerintem.

A vásárlók szoktak kioktatók lenni. Pont azok, akiktől se pénzt, se örömet, se 5-ös csillagot nem kapunk. Pl. arra sem gondolnak, hogy a nyomtatásnak költsége van. Egyébként sokat postáztam abban a formában és nem azért tértem át másra, hogy ne kelljen nyomtatnom, de ha belegondolok, még nem tapasztaltam és nem olvastam olyat, hogy a vevő úgy kérte volna a Vaterafutár Mpl postát, hogy jelezte volna az eladónak, hogy fizeti,ha el kell mennie kinyomtatni a lapot. (És akkor még a járkálásról nem esett szó).
Én biztos, hogy soha nem mondtam olyat, hogy az 1Ft-ért megnyert ruha jó helyre kerül.
Abban sem értek egyet, hogy az 1Ft-on maradt ruha beárazta magát és manapság még az sem mondható, hogy véletlen marad lenn az ár. Egyszerűen a ruhákért már régen nincs verseny. Van 1-2 márka, amiért talán, de általában nem versengenek. Túlkínálat van és nem is a Vaterán van erre a legtöbb érdeklődés.

+Quote Post
lilaliba86
hozzászólás 2017-04-25 16:20
Létrehozva: #8

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(webkereskedo @ 2017-04-25 16:01) *
Én még ezen nem tudtam röhögni. Pláne, hogy be is kell csomagolni és én nem csomagolok "szemétbe".
Soha nem vártam egy fillérrel se többet, viszont megalázónak éreztem, ha valaki képes volt lehagyni azt az 1 Ft-ot. Sőt, az 5 Ft alatti összegeket hagyták le rendszeresen (nem nálam, hanem általában, sokat lehetett erről olvasni korábban, a TeszVesz oldalán, mivel a licitlépcsőt állítani nem lehetett és 2 érdeklődő esetén is maradhatott akár 2 Ft-on. Nem csak megalázó. Azért nyert, mert többet tett rá, mint más. Lehet, hogy csak 1-2 Ft-tal, de pont azzal nyerte meg.

Nemrég kezdtem én is átállni az egy forintos aukciókra. Vannak természetesen tapasztalataim pro és kontra is. Tegnap beszéltem egy hölggyel, aki kioktató hangnemben közölte velem, hogy nagyon sok vásárlótól el fogok esni, ha nem szerzek be egy nyomtatót és nem küldöm termékeimet MPL futárral. Természetesen a szállítási lehetőségek között meg sem említem, de hát az 40 Ft-tal olcsóbb, mint a DPD. Na most az én felfogásom az, hogy ha valakinek számít 40 forint az életében, az ne Vaterázzon (régi, retro dolgokat árulok, nem ruhákat ami elengedhetetlen az élethez), hanem vegyen az erre szánt összegből kenyeret, tojást, húst stb.

Ellenpélda: 1 Ft-os aukción 1 Ft-ért nyert egy hölgy tőlem egy retro szarvasos hőmérőt. Ennyit írt: "1 Ft-ért nem kell, adjam el máskor több szerencsével. További szép napot!"

Úgy gondolom, hogy az ilyen pozitív emberi magatartásból kell inkább erőt gyűjteni, nem pedig az "én vagyok a vevő és mindenkinek tojok a fejére" típusú alakokból.

Nem bántásból: ha egy ruha 1 Ft-ért kelt el, az nagyjából be is árazta magát (vagy csak balszerencséd volt, hogy nem nézték meg pont akkor többen). Viszont aki direkt ezekre vadászik, általában tényleg a spórolás miatt teszi. Tehát ha néha-néha elkel egy-egy ruha 1 Ft-ért, szerintem azt ne bánd, mert ahogy mondtad te is, 90%-ban jó helyre kerülnek. Szerintem.

+Quote Post
webkereskedo
hozzászólás 2017-04-25 16:01
Létrehozva: #9

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(estimese @ 2017-04-25 15:38) *
Röhögtem is, amikor megláttam az utalást.

Én még ezen nem tudtam röhögni. Pláne, hogy be is kell csomagolni és én nem csomagolok "szemétbe".
Soha nem vártam egy fillérrel se többet, viszont megalázónak éreztem, ha valaki képes volt lehagyni azt az 1 Ft-ot. Sőt, az 5 Ft alatti összegeket hagyták le rendszeresen (nem nálam, hanem általában, sokat lehetett erről olvasni korábban, a TeszVesz oldalán, mivel a licitlépcsőt állítani nem lehetett és 2 érdeklődő esetén is maradhatott akár 2 Ft-on. Nem csak megalázó. Azért nyert, mert többet tett rá, mint más. Lehet, hogy csak 1-2 Ft-tal, de pont azzal nyerte meg.

+Quote Post
estimese
hozzászólás 2017-04-25 15:38
Létrehozva: #10

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-04-25 14:58
Azonosító: 2 457 517

IDÉZET(webkereskedo @ 2017-04-25 15:29) *
Most már én nem sokat tennék.
Adhatsz egyébként semleges értékelést illetve pozitív értékelésben is megemlítheted, ha látod értelmét.
Szerintem amikor rákérdezett az utalási adatokra, akkor kellett volna megírni az utalandó pontos összeget. Ha nem azt utalja, megérdemli, hogy kérd a fennmaradó akár 1 Ft-ot utólag. De így most beleegyeztél a postaktg utalásába.
Én azóta nem indítok 1 Ft-ost, mióta 1 anyuka 10 aukciót megnyert nálam 1-1 Ft-ért, másfél hónap alatt tudta összehozni az átvételt, nekem kellett irányítani a menetrendet, az útvonalat illetően, közben többször bepróbálkozott, hogy vigyem el a buszpályaudvarra vagy a vasútállomásra, ami nekem sem kis távolság, majd megjelent 3 szomjas, wc-re vágyó, elcsigázott kisgyermekkel a déli kánikulában. A 10 Ft-ot persze nem volt pofám elkérni, cserébe meg sem köszönte. Majd még az értékelésre is vártam, egy idő után gyanús lett, hogy valami problémája van. Kezdtem úgy érezni, hogy a végén még nem fogok jó értékelést kapni sem. Kérdésemre a válassza, hogy megérte a ruha az árát (a 10 aukcióból 2 ruhacsomag volt), de az egyik kisnadrágnak a gumija nem tökéletes már. (pontosan ezzel a hibával licitált rá).
Hát nekem itt lett sok belőlük.
Én is jártam úgy, hogy nem utalták az 1 Ft-ot, akkor tanultam meg, hogy összesíteni mindenképpen kell. Azt követően szóltam, ha valaki megfeledkezett róla. Viszont az egész nem ér annyit. Inkább kérek érte bármennyit, de nem 1 Ft-ozok. Szerintem nagyon ciki szólni, de az érzést jogosnak gondolom.

Én tudtam valahol, hogy csak a posta díjat fogja utalni, hiszen felszólított, hogy írjam meg a "postát". Én direkt kiemeltem, hogy a posta térítési díja x összeg. Röhögtem is, amikor megláttam az utalást. Igazából a stílusa háborít fel... nem hiszem, hogy számítana az értékelésem bármit is...
Most én is megtanultam, hogy nincs 1.-Ft aukciózás. Még lemennek a mostaniak és többet nem.
Köszönöm szépen a válaszodat.

+Quote Post
webkereskedo
hozzászólás 2017-04-25 15:29
Létrehozva: #11

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(estimese @ 2017-04-25 15:09) *
A Vevő nem volt túl kedves, írt nekem, hogy írjak neki, hogy hova utalja a "postát"! Utalta is a "postát"... de utalásnál lehet 1 forintot utalni.

Most már én nem sokat tennék.
Adhatsz egyébként semleges értékelést illetve pozitív értékelésben is megemlítheted, ha látod értelmét.
Szerintem amikor rákérdezett az utalási adatokra, akkor kellett volna megírni az utalandó pontos összeget. Ha nem azt utalja, megérdemli, hogy kérd a fennmaradó akár 1 Ft-ot utólag. De így most beleegyeztél a postaktg utalásába.
Én azóta nem indítok 1 Ft-ost, mióta 1 anyuka 10 aukciót megnyert nálam 1-1 Ft-ért, másfél hónap alatt tudta összehozni az átvételt, nekem kellett irányítani a menetrendet, az útvonalat illetően, közben többször bepróbálkozott, hogy vigyem el a buszpályaudvarra vagy a vasútállomásra, ami nekem sem kis távolság, majd megjelent 3 szomjas, wc-re vágyó, elcsigázott kisgyermekkel a déli kánikulában. A 10 Ft-ot persze nem volt pofám elkérni, cserébe meg sem köszönte. Majd még az értékelésre is vártam, egy idő után gyanús lett, hogy valami problémája van. Kezdtem úgy érezni, hogy a végén még nem fogok jó értékelést kapni sem. Kérdésemre a válassza, hogy megérte a ruha az árát (a 10 aukcióból 2 ruhacsomag volt), de az egyik kisnadrágnak a gumija nem tökéletes már. (pontosan ezzel a hibával licitált rá).
Hát nekem itt lett sok belőlük.
Én is jártam úgy, hogy nem utalták az 1 Ft-ot, akkor tanultam meg, hogy összesíteni mindenképpen kell. Azt követően szóltam, ha valaki megfeledkezett róla. Viszont az egész nem ér annyit. Inkább kérek érte bármennyit, de nem 1 Ft-ozok. Szerintem nagyon ciki szólni, de az érzést jogosnak gondolom.

+Quote Post
estimese
hozzászólás 2017-04-25 15:09
Létrehozva: #12

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-04-25 14:58
Azonosító: 2 457 517

Sziasztok!

Nem igazán tudom mit tegyek, segítsetek kérlek!
Eladtam egy szép kislány ruhácskát... én vagyok az év kereskedője: 1 forintért :DDDD
Gondoltam nem baj, remélem jó helyre kerül.
A Vevő nem volt túl kedves, írt nekem, hogy írjak neki, hogy hova utalja a "postát"! Utalta is a "postát"... de utalásnál lehet 1 forintot utalni. Tudom, nem ezen múlik senki élete, csak eléggé felháborított a viselkedéséhez hozzáadva (az elvről van szó), hogy ténylegesen elutalta a posta díjat, de a termék árát, ami ugyan 1 Ft, azt nem...
Mit tegyek????

Köszönöm a segítséget... Nem szeretnék inkorrekt lenni

Linda

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-04-18 12:09
Létrehozva: #13

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(hejjager @ 2017-04-18 11:35) *
Üdvözlet!
Nem igazán találok arra infót, így itt kérdezném meg, hogy a megadott szállítási módon tudok-e utólag változtatni a vevő kérésére?

Előre is köszi a válaszért!

Üdv:

HG

Szia! Eladó áruk -> sor végén a legördülőben az aukció változtatása. Ekkor beadja a feltöltő oldalt, csak alul kell a szállításnál módosítanod.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
hejjager
hozzászólás 2017-04-18 11:35
Létrehozva: #14

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-04-18 11:30
Azonosító: 2 454 733

Üdvözlet!
Nem igazán találok arra infót, így itt kérdezném meg, hogy a megadott szállítási módon tudok-e utólag változtatni a vevő kérésére?

Előre is köszi a válaszért!

Üdv:

HG

+Quote Post
szendrodildi
hozzászólás 2017-04-11 22:14
Létrehozva: #15

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2017-04-11 18:43
Azonosító: 2 453 081

IDÉZET(lilaliba86 @ 2017-04-11 21:26) *
Szia!

Ha megnyitod a termék oldalát, a "Licitálok" felirat mellett van egy rubrika, ahova tudsz beírni egy számot. Ide be tudod írni azt az összeget, amit te maximum megadnál a képért. Ha valaki licitál, de még a te általad megadott összegen belül vagytok, akkor automatikusan rálicitálsz egy licitlépcsőnyit az ő licitére. Pl. ha 10 ezer forintért akarod megvenni a képet, most 3 ezer forinton áll. Beírod, hogy 10000 Ft és mindaddig automatikusan fogsz licitálni mások licitjeire, amíg a 10000 forintot el nem éritek. Ha közben megáll a licit pl. 8000 Ft-nál, akkor a tied 8000-ért. Ez azért hasznos, mert valóban nem kell a gép előtt ülnöd és mivel te állítottad be az összegedet, úgysem veszed meg az általad megálmodott vételár felett.

Születési rendellenességem a bőbeszédűség, de remélem ki tudod bogozni a lényeget smile.gif

mosking.gif Akkor jól sejtettem, csak nem mertem így csinálni. Nagyon szépen köszönöm a segítséget. smile.gif

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2017-04-11 21:41
Létrehozva: #16

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(szendrodildi @ 2017-04-11 18:52) *
Sziasztok! Elnézést a buta kérdésért, friss regisztráltként hiába olvastam már ár 5x a fórumban az automatikus licitről szóló részt, mégsem találom, hol lehetne beállítani. Nagyon szeretnék egy képet megvásárolni, de sajnos nem tudok gép közelben lenni, mikor az aukció lejár, így igénybe szeretném venni ezt a kényelmi szolgáltatást. Tudnátok kérlek segíteni?

Szia!
Kikerestem neked a súgóban: http://www.vatera.hu/segitseg/licitalas_va.../maxim%C3%A1lis

+Quote Post
lilaliba86
hozzászólás 2017-04-11 21:26
Létrehozva: #17

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(szendrodildi @ 2017-04-11 18:52) *
Sziasztok! Elnézést a buta kérdésért, friss regisztráltként hiába olvastam már ár 5x a fórumban az automatikus licitről szóló részt, mégsem találom, hol lehetne beállítani. Nagyon szeretnék egy képet megvásárolni, de sajnos nem tudok gép közelben lenni, mikor az aukció lejár, így igénybe szeretném venni ezt a kényelmi szolgáltatást. Tudnátok kérlek segíteni?

Szia!

Ha megnyitod a termék oldalát, a "Licitálok" felirat mellett van egy rubrika, ahova tudsz beírni egy számot. Ide be tudod írni azt az összeget, amit te maximum megadnál a képért. Ha valaki licitál, de még a te általad megadott összegen belül vagytok, akkor automatikusan rálicitálsz egy licitlépcsőnyit az ő licitére. Pl. ha 10 ezer forintért akarod megvenni a képet, most 3 ezer forinton áll. Beírod, hogy 10000 Ft és mindaddig automatikusan fogsz licitálni mások licitjeire, amíg a 10000 forintot el nem éritek. Ha közben megáll a licit pl. 8000 Ft-nál, akkor a tied 8000-ért. Ez azért hasznos, mert valóban nem kell a gép előtt ülnöd és mivel te állítottad be az összegedet, úgysem veszed meg az általad megálmodott vételár felett.

Születési rendellenességem a bőbeszédűség, de remélem ki tudod bogozni a lényeget smile.gif

+Quote Post
szendrodildi
hozzászólás 2017-04-11 18:52
Létrehozva: #18

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2017-04-11 18:43
Azonosító: 2 453 081

+Quote Post
burizs63
hozzászólás 2017-04-10 20:20
Létrehozva: #19

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-09-16 22:29
Azonosító: 1 544 352

Azt hiszem, most tényleg szerencsém volt, 2 hét után kivitték a levelet!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-04-10 20:10
Létrehozva: #20

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(burizs63 @ 2017-04-10 19:59) *
Happy end! Képzeljétek, ma újra írt a vevőm. Megkapta a levelet. Elsőbbségi levél 2 hét alatt érkezett meg! good2.gif good2.gif

Ennél jobban nem is alakulhatott volna. De szerintem vond le a tanulságot, mert addig jár a korsó a kútra... Szóval a nem könyvelt küldemény nem ad biztonságot az eladnak, előbb-utóbb elveszik egy.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

752 Oldal V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017-04-28 02:24