IPB
X   Központi üzenet
(Az üzenet 2 másodperc múlva bezáródik)

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

762 Oldal V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Aukciózással Kapcsolatos Kérdések, Eladás, licitálás, értékelések...
zejopy
hozzászólás Tegnap, 13:30
Létrehozva: #1

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(starlina @ 2018-02-20 13:26) *
Sziasztok

Hogy lehet ellenőrzött felhasználót letiltani, hogy ne vásárolhassanak tőled?
Az utóbbi két hétben 3 különböző ilyen felhasználó, 0 értékeléssel vett terméket, amit nem akarnak kifizetni, vagy véletlenül kétszer rendelt.
A nehezen megszerzett jó értékeléseimet két hét alatt 4 ilyen vásárlás fogja rontani...
Hogy lehet korlátozni ezt , hogy ne csak licitnél de fix árasnál is legalább 90xx%os értékelt vaterás vásárolhasson?

Szia! Ugyanaz a beállítás mindenkire érvényes, amit már beállítottál (eladás - eladási beállítások - licitkorlátozás), de a nulla értékeléssel rendelkezőknek nincs ilyen számadatuk, ezért őket beengedi a rendszer.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2018-02-16 16:37
Létrehozva: #2

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Razel58 @ 2018-02-16 16:24) *
Rendkívül gyors és korrekt módon válaszoltak és törölték. Köszönöm.

Szuper! good2.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Razel58
hozzászólás 2018-02-16 16:24
Létrehozva: #3

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-20 13:03
Innen: Óperencia
Azonosító: 987

IDÉZET(zejopy @ 2018-02-16 13:14) *
Nem tudom a hígulást, szerintem nem is lehet egyértelműen tendenciaként meghatározni. A kék vevőim példaszerűek, pedig ők nem is regisztráltak. A regisztráltakkal meg olyan, mint régen volt, sőt nekem igazából sokkal könnyebben megy minden, mint régebben. Nincsenek álvásárlások, nincsenek szemétkedések, kicsit olyan, mintha mindenki mosolyogna. smile.gif

Az jó ha így mennek a dolgok. Nekem más tapasztalataim vannak de ez már inkább egy másik topikba fér.

IDÉZET(zejopy @ 2018-02-16 12:28) *
Szép... Ha vigasztal, én egyáltalán nem értek egyet az értékelés szövegével. smile.gif Remélem törlik. angel_z.jpg

Rendkívül gyors és korrekt módon válaszoltak és törölték. Köszönöm.

--------------------
Az evolúció fordítva is működik.!......

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2018-02-16 13:14
Létrehozva: #4

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Razel58 @ 2018-02-16 12:51) *
Köszönöm valamit ez is jelent. thank_you.gif
Ezt nem tudom és elfogadom a döntésüket de többek közt ilyenekre és hasonlókra gondoltam, hogy hígult és nem tisztult a felhasználói kör.Az lett volna szép ha még azt is kérte volna, hogy vigyem el neki a terméket mint azt az egyik vevőm tette. biggrin.gif Mert személyes átvétel azt jelenti egyeseknél, hogy házhoz viszem a terméket. Én balga oda is vittem. Nem célzatosan mert volt más dolgom is arrafelé. Mindenesetre érdekes embereket lehet találni ha egy kicsit szétnéz az ember az aukciók közt. smile.gif

A múltkor volt vevőm, aki mondta, hogy jó neki a személyes átvétel, ha a közeljövőben Pestre megyek. Mondtam, hogy nem megyek. Akkor jó lett a futár. Nem volt otthon, mikor vitték a csomagot, de nem is ment el érte, visszakaptam. Írtam neki, hogyan tovább. Megpendítette, hogyha esetleg az elkövetkezendő 1-2 hétben mennék Pestre... szóval végül eljutott, csak most postán maradóra kérte. De egészen lehordta a postát, hogy milyen pocsék.
A fővárosban élő emberek egy része azt hiszi, hogy mindenki megy arra rendszeresen. Két éve tényleg mentem rendszeresen. Egyáltalán nem gondoltam, hogy fel kellene vinnem a személyes átvételeket. Elintéztem a dolgomat és húztam haza, mint a vadlibák.
Nem tudom a hígulást, szerintem nem is lehet egyértelműen tendenciaként meghatározni. A kék vevőim példaszerűek, pedig ők nem is regisztráltak. A regisztráltakkal meg olyan, mint régen volt, sőt nekem igazából sokkal könnyebben megy minden, mint régebben. Nincsenek álvásárlások, nincsenek szemétkedések, kicsit olyan, mintha mindenki mosolyogna.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Razel58
hozzászólás 2018-02-16 12:51
Létrehozva: #5

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2018-02-16 12:28) *
Szép... Ha vigasztal, én egyáltalán nem értek egyet az értékelés szövegével. smile.gif Remélem törlik. angel_z.jpg

Köszönöm valamit ez is jelent. thank_you.gif
Ezt nem tudom és elfogadom a döntésüket de többek közt ilyenekre és hasonlókra gondoltam, hogy hígult és nem tisztult a felhasználói kör.Az lett volna szép ha még azt is kérte volna, hogy vigyem el neki a terméket mint azt az egyik vevőm tette. biggrin.gif Mert személyes átvétel azt jelenti egyeseknél, hogy házhoz viszem a terméket. Én balga oda is vittem. Nem célzatosan mert volt más dolgom is arrafelé. Mindenesetre érdekes embereket lehet találni ha egy kicsit szétnéz az ember az aukciók közt. smile.gif

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2018-02-16 12:28
Létrehozva: #6

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Razel58 @ 2018-02-16 11:35) *
Ahogy várható volt meg is kaptam a negatív értékelést.Nem is akármilyen indokkal. smile.gif Miután adtam lehetőséget a könyörgésére. Nyertesként nem tudta, hogy mi volt a terméklapra írva.Miután felvilágosítottam, hogy nem egy új, garanciás lapot nyert processzorral és memóriával már csak a hátlap hiánya miatt volt kifogása és ezért kérte, hogy csakis semlegessel értékeljem. Erre nem voltam hajlandó mert minden lehetősége megvolt rá mint kereskedői fiókkal rendelkező, hogy tájékozódjon, mérlegeljen.
Természetesen írtam az ügyfélszolgálatra és várom a döntésüket.

Szép... Ha vigasztal, én egyáltalán nem értek egyet az értékelés szövegével.smile.gif Remélem törlik. angel_z.jpg

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Razel58
hozzászólás 2018-02-16 11:35
Létrehozva: #7

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2018-02-02 15:12) *
Nem hibáztál, legalábbis szerintem nem. Számomra egyértelmű voltál. A kecskés felhasználó kérdései igen szórakoztatóak voltak. Vagyis inkább a válaszaid. mosking.gif
......
Általában nem véletlen a piros értékelés, akárcsak a horpadt fenék.

Ahogy várható volt meg is kaptam a negatív értékelést.Nem is akármilyen indokkal. smile.gif Miután adtam lehetőséget a könyörgésére. Nyertesként nem tudta, hogy mi volt a terméklapra írva.Miután felvilágosítottam, hogy nem egy új, garanciás lapot nyert processzorral és memóriával már csak a hátlap hiánya miatt volt kifogása és ezért kérte, hogy csakis semlegessel értékeljem. Erre nem voltam hajlandó mert minden lehetősége megvolt rá mint kereskedői fiókkal rendelkező, hogy tájékozódjon, mérlegeljen.
Természetesen írtam az ügyfélszolgálatra és várom a döntésüket.

--------------------

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2018-02-14 21:28
Létrehozva: #8

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(webkereskedo @ 2018-02-14 15:39) *
Ha már szóba került, hogy inkorrekt a vevő részéről az értékelés elmaradása, megemlítem, hogy ennél még inkorrektebbnek tartom, ha valaki azért ad semlegest a vevőjének, mert az nem értékelte.

Egyetértünk.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
webkereskedo
hozzászólás 2018-02-14 19:26
Létrehozva: #9

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-04-11 20:52
Azonosító: 2 453 114

IDÉZET(Honeyhair @ 2018-02-14 18:14) *
Lehet, hogy van ilyen is, de korántsem lehet annyira gyakori probléma, mint az értékelés elmaradása a vevők részéről.

Ebben nyilvánvalóan igazad van, hiszen nem minden eladó értékeli semlegessel a nem értékelő vevőjét.
De szerintem van az eladó kezében egy lehetőség, amivel jogszerűen élhet, ha a vevője nem értékeli. Ne értékelje ő se a vevőt! mosking.gif

+Quote Post
Honeyhair
hozzászólás 2018-02-14 18:14
Létrehozva: #10

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2016-08-30 08:38
Azonosító: 2 376 134

IDÉZET(webkereskedo @ 2018-02-14 15:39) *
Ha már szóba került, hogy inkorrekt a vevő részéről az értékelés elmaradása, megemlítem, hogy ennél még inkorrektebbnek tartom, ha valaki azért ad semlegest a vevőjének, mert az nem értékelte. Ez nálam a szánalmas kategória.

Lehet, hogy van ilyen is, de korántsem lehet annyira gyakori probléma, mint az értékelés elmaradása a vevők részéről. Úgy érzem, ez utóbbi többeket zavar.

Egyébként igazad van: kár végeláthatatlan vitákat folytatni erről. Én tiszteletben tartom a Te véleményedet (felteszem, Te is az enyémet), a döntés meg úgyis a Vatera kezében van. Ennek ellenére az érveink ütköztetését egyáltalán nem éreztem haszontalannak, hiszen a felhasználók véleménye és kérése jópár fejlesztést és változtatást indukált már.

+Quote Post
NecroPhil
hozzászólás 2018-02-14 17:21
Létrehozva: #11

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2018-02-14 11:55
Azonosító: 2 618 613

IDÉZET(lilaliba86 @ 2018-02-14 12:50) *
Üdv!

Ha bármi gyanús dologgal kapcsolatban észrevételed van, jelezd az ügyfélszolgálatnak. Rá fognak nézni az esetre. Nyilván lehet véletlen is, azt se zárd ki kapásból, de egy jelzést megér az ÜSZ felé.

Köszönöm, good.gif valószínűleg így teszek good2.gif

+Quote Post
webkereskedo
hozzászólás 2018-02-14 15:39
Létrehozva: #12

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Honeyhair @ 2018-02-14 11:25) *
Webkereskedo hozzászólására válaszolva: ha egy vevő használja a Vaterát és tudja (mert tudnia kell), hogy e piactér egyik éltető eleme éppen az értékelések rendszere, ami mindkét félnek fontos (sőt: nagy valószínűséggel a vásárlás előtt ő maga is átnézte az eladó értékeléseit és annak alapján döntött), és ő mégis elhanyagolja, akkor számomra EZ az inkorrekt magatartás. Ezzel szemben amiatt aggódni, hogy az automatikus vagy kötelező értékelés "nem korrekt", véleményem szerint túlzás.
Mellesleg ha valaki "cselekvőképessége birtokában van" (ahogy írtad), és méltatlannak érzi, hogy helyette értékeljen a rendszer, könnyedén tehet ellene: értékeljen ő maga, belátása szerint.

Régen kötelező volt az értékelés leadása (lehet, hogy éppen a Vaterán nem, csak a TeszVeszen, ez már mindegy, sok Tv-felhasználóból lett az összevonással vaterás), akkor meg az nem tetszett sokaknak. De ha már mindenképpen értékelést akar látni a rendszer, tegye kötelezővé, ne értékeljen senki helyett.
Egyébként pedig tapasztalatom az, hogy igen sokan nem nézik az értékeléseket.
Meddő vita. Szerintem bőven elég, hogy egy idő után nem értékelhet, ha addig nem tette meg. Régen az idők végezetéig értékelhetett a vevő, az eladó meg csak pislogott, hogy miért kapott mérges értékelést másfél évvel a tranzakció után. A vevő már azt se tudta, mit értékel, csak belépve az amúgy nem is használt levelezőjébe felbosszantotta a sok felszólítás.
Ha már szóba került, hogy inkorrekt a vevő részéről az értékelés elmaradása, megemlítem, hogy ennél még inkorrektebbnek tartom, ha valaki azért ad semlegest a vevőjének, mert az nem értékelte. Ez nálam a szánalmas kategória.

+Quote Post
lilaliba86
hozzászólás 2018-02-14 12:50
Létrehozva: #13

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-01-01 11:58
Azonosító: 2 154 654

IDÉZET(NecroPhil @ 2018-02-14 12:04) *
khmm... Sziasztok khmm...

Megtetszett egy áru, licitet leadtam. Csaknem egy hónap alatt senkit sem érdekelt a cucc,
miután ajánlatot tettem felbukkant egy nulla napos figura friss regisztrációval és kerek egy ezressel ráígért a kiszemeltre...
Nem vagyok tapasztalt vaterázó de szerintem az eladó regisztrált egy új felhasználót azért, hogy magasabbra vihesse az árat...

Vagy rosszul látom?

Üdv!

Ha bármi gyanús dologgal kapcsolatban észrevételed van, jelezd az ügyfélszolgálatnak. Rá fognak nézni az esetre. Nyilván lehet véletlen is, azt se zárd ki kapásból, de egy jelzést megér az ÜSZ felé.

+Quote Post
NecroPhil
hozzászólás 2018-02-14 12:04
Létrehozva: #14

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2018-02-14 11:55
Azonosító: 2 618 613

khmm... Sziasztok khmm...

Megtetszett egy áru, licitet leadtam. Csaknem egy hónap alatt senkit sem érdekelt a cucc,
miután ajánlatot tettem felbukkant egy nulla napos figura friss regisztrációval és kerek egy ezressel ráígért a kiszemeltre...
Nem vagyok tapasztalt vaterázó de szerintem az eladó regisztrált egy új felhasználót azért, hogy magasabbra vihesse az árat...

Vagy rosszul látom?

+Quote Post
Honeyhair
hozzászólás 2018-02-14 11:25
Létrehozva: #15

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(varopapa @ 2018-02-13 19:26) *
Lehet hogy nem pontosan írtam le hogy mi zavar illetve mi az aggályom az aukció utáni "holt térrel" . Pl. most , az aukció lezajlott rendben , telefonon többször beszéltünk "fél napig" csomagoltam hogy ne sérülhessen szállítás alatt egy ritka magnódeck , megérkezett rendben , hálálkodik a csomagolás mikéntjén mikor visszaszól hogy megkapta a magnót .
Na , azóta semmi életjel , pedig biztos hogy kapja ő is mint vevő a noszogatást az értékelés elmaradása miatt . Sajnos egy kezemen nem tudnám megszámolni hogy hány ehhez hasonló beragadt értékeléseim vannak .

Pontosan erről beszélek én is! Érthetetlen, hogy aki legalább már annyit megtesz, hogy valamilyen formában kifejezi az elégedettségét, miért nem képes ezt normális értékelés formájában is megtenni.

Webkereskedo hozzászólására válaszolva: ha egy vevő használja a Vaterát és tudja (mert tudnia kell), hogy e piactér egyik éltető eleme éppen az értékelések rendszere, ami mindkét félnek fontos (sőt: nagy valószínűséggel a vásárlás előtt ő maga is átnézte az eladó értékeléseit és annak alapján döntött), és ő mégis elhanyagolja, akkor számomra EZ az inkorrekt magatartás. Ezzel szemben amiatt aggódni, hogy az automatikus vagy kötelező értékelés "nem korrekt", véleményem szerint túlzás.

Mellesleg ha valaki "cselekvőképessége birtokában van" (ahogy írtad), és méltatlannak érzi, hogy helyette értékeljen a rendszer, könnyedén tehet ellene: értékeljen ő maga, belátása szerint.

A hozzászólást -Honeyhair- szerkesztette a következő időpontban: 2018-02-14 11:27

+Quote Post
webkereskedo
hozzászólás 2018-02-13 20:09
Létrehozva: #16

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(varopapa @ 2018-02-13 19:26) *
Lehet hogy nem pontosan írtam le hogy mi zavar illetve mi az aggályom az aukció utáni "holt térrel" . Pl. most , az aukció lezajlott rendben , telefonon többször beszéltünk "fél napig" csomagoltam hogy ne sérülhessen szállítás alatt egy ritka magnódeck , megérkezett rendben , hálálkodik a csomagolás mikéntjén mikor visszaszól hogy megkapta a magnót .
Na , azóta semmi életjel , pedig biztos hogy kapja ő is mint vevő a noszogatást az értékelés elmaradása miatt . Sajnos egy kezemen nem tudnám megszámolni hogy hány ehhez hasonló beragadt értékeléseim vannak .

Én értettem, mi zavar. Főleg eladóként vagyok jelen és tapasztalom én is. Mégsem éreznék korrektnek egy ilyen lépést, amit javasoltál.

+Quote Post
varopapa
hozzászólás 2018-02-13 19:26
Létrehozva: #17

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-22 15:56
Azonosító: 1 534

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2018-02-13 11:03
Létrehozva: #18

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Mindkettőtöknek van már annyi értékelésetek, hogy egyértelműen fel lehet mérni a megbízhatóságotokat. Az értékelések számának növekedésével ez az igény csökkenni fog, legalábbis nálam így zajlott.smile.gif
IDÉZET(varopapa @ 2018-02-12 11:44) *
Esetleg megoldásként az is szóba jöhetne hogy ha a vevő nem értékel úgymond "huzamosabb" ideig , akkor az eladó értékelése után autómatikusan megkapja a vevő helyett a vaterától a pozitív értékelést az eladó . Ez azért is indokolt mert ha az eladó csúszik az értékeléssel / vár a vevőre , vagy a megvett termék után hónapokig a vatera felé sem néz a vásárló , nekem is van pár beragadt értékelésem ilyen miatt , stb. / akkor a vatera befejezettnek tekinti az aukciót és a kiszámlázással le is zárja . Egy kicsit jó lenne védeni az eladókat is mert sokszor kivagyunk szolgáltatva a vásárlói oldalnak .
- varopapa

Ha 30 napig nem tudta rendezni az adásvételt, akkor már nyugodtan értékelheted, ha nem akarsz jutalékot fizetni. Általában pár nap alatt lezajlik egy eladás, nálam legalábbis többnyire így van. A 30 napra akkor különösen érdemes figyelni, ha nagyobb értékű eladásról van szó. Mert úgy őszintén, de tényleg... ha pár száz Ft után felszámolódik a jutalék, az olyan nagy baj? 100 Ft után 6 Ft. Nincs jelentőségük ezeknek az összegeknek. Ha lejárt a 60 nap, akkor jó értékelni, hogy tisztuljon a személyes menü, ne legyen benne egy csomó elavult eladás, mert csak zavarja az áttekinthetőséget. 60 nap után már nem kell attól tartani, hogy a vevő bekattan és esze nélkül elkezd negatívot osztogatni. Így aztán igazából már nem vagyunk kiszolgáltatott helyzetben, mert nekünk az a lényeg, hogy fizessenek és korrekt módon értékeljenek. Ha fizetett, akkor az egyik része megvan. Ha kicsúszott az értékelési határidőből, akkor már nem tud belerondítani a profilunkba. És ez a lényeg, nem a darabszám, hogy amikor ránézel magadra, akkor olyat láss, ami szerinted is megfelel a valóságnak. Az, hogy párral több, vagy kevesebb, az nem számít.

IDÉZET(Honeyhair @ 2018-02-12 21:11) *
Az automatikus értékelés valóban torzíthatja az eredményeket, de akkor már az is jobb, ha kötelező. Egy idő óta engem is zavar, hogy tényleg mindent megteszek a vevőimért, és sokszor annyit sem böffentenek vissza, hogy "kösz". Még akkor sem, ha extra rugalmassággal extra kérést teljesítettem. Vagy a másik típus, hogy e-mailben hálálkodnak, hogy jaj de szuper a cucc, és én milyen rendes vagyok, de ezt már nem akaródzik értékelésbe átfordítani. Pedig sokszor időt szánok arra is, hogy külön e-mailben kérem, hogy értékeljenek, mert számomra fontos lenne. Olyan nagyon ellenkezne a Vatera elveivel, hogy aki használja a piacteret, annak vevőként is értékelnie kelljen? (Jó, tudom, kikényszeríteni majdnem lehetetlen, de akkor is...)

Ne törődj vele. Sokszor nem is a rossz szándék miatt van. El is felejtik, nem tudják, hogy neked tényleg fontos. A leveleket csak szórványosan olvassák, és néha itt is lehet olvasni, jönnek csodálkozva, hogy nem tudnak értékelni. (Mert a Vaterától kapott értesítőt sem olvassák el rendesen, pedig abban le van írva, hogy elveszik az értékelési jog egy idő után.)
És sok esetben nem is látják az embert a felhasználó mögött. Azt hiszik, olyan, mint egy webáruház. Ott tapasztalom vevőként néhány esetben a teljesen gépiesített eladási mechanizmust, és itt is a nagyon nagy eladóknál. Csakhogy mi (kisebb eladok és privát személyek) olyanok vagyunk, mint a sarki bolt, ahol személyesen ismernek és tudják, hogy a csoki kockát fogod venni a tökmagos pogácsával, ha van.smile.gif A vevő viszont azt hiszi, a Tescoban van. Szóval ne vedd magadra és ne éld meg rosszul. Nem látnak a pályán.smile.gif

Írtam kicsit lejjebb egy ugyanilyen javaslatra, mivel már többször előkerült, hogy a Vatera ilyen jellegű értékeléseket nem fog osztani. És én tulajdonképpen csodálkoztam, amikor bevezették a kékek utáni automatikusat. Nem számítottam rá.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2018-02-13 11:06

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
webkereskedo
hozzászólás 2018-02-12 21:33
Létrehozva: #19

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Honeyhair @ 2018-02-12 21:11) *
Olyan nagyon ellenkezne a Vatera elveivel, hogy aki használja a piacteret, annak vevőként is értékelnie kelljen? (Jó, tudom, kikényszeríteni majdnem lehetetlen, de akkor is...)

Marhára örülnék a méregből leadott lepontozós értékeléseknek. Már rég túlléptem azon, hogy nem értékelnek. Lassan az is nagy szó, ha fizetnek.

+Quote Post
Honeyhair
hozzászólás 2018-02-12 21:11
Létrehozva: #20

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(webkereskedo @ 2018-02-12 16:24) *
Ha nem kötelező az értékelés, akkor elvárom, hogy ne értékeljen helyettem a rendszer, amíg cselekvőképességem birtokában vagyok. Ha annyira hiányzik az értékelés, tegye kötelezővé, de ne értékeljen a vevő helyett.
Az eladó az említett módon nincs kiszolgáltatott helyzetben, mert elég sok ideje van arra, hogy a vevőre várjon. Az a vevő, aki nem fizet 30 napon belül, már kiérdemli a semleges (de inkább negatív) értékelést és akkor az eladó nincs megkárosítva. (Én soha nem várnék ennyit egy "vevő" pénzére sem)

Az automatikus értékelés valóban torzíthatja az eredményeket, de akkor már az is jobb, ha kötelező. Egy idő óta engem is zavar, hogy tényleg mindent megteszek a vevőimért, és sokszor annyit sem böffentenek vissza, hogy "kösz". Még akkor sem, ha extra rugalmassággal extra kérést teljesítettem. Vagy a másik típus, hogy e-mailben hálálkodnak, hogy jaj de szuper a cucc, és én milyen rendes vagyok, de ezt már nem akaródzik értékelésbe átfordítani. Pedig sokszor időt szánok arra is, hogy külön e-mailben kérem, hogy értékeljenek, mert számomra fontos lenne. Olyan nagyon ellenkezne a Vatera elveivel, hogy aki használja a piacteret, annak vevőként is értékelnie kelljen? (Jó, tudom, kikényszeríteni majdnem lehetetlen, de akkor is...)

+Quote Post

762 Oldal V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2018-02-21 06:34