IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

747 Oldal V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Aukciózással Kapcsolatos Kérdések, Eladás, licitálás, értékelések...
zejopy
hozzászólás Ma, 16:18
Létrehozva: #1

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(szuros19 @ 2017-01-24 14:58) *
Elvileg volt hatás, mert végre írt. Állítólga meg is rendelte ma a futárt ma. Teljesen fel volt háborodva, hogy én rendőrséggel merem őt fenyegetni. Ez biztos nem lesz pozitív adás-vétel.

Persze, hogy nem. Mert ha negatív értékelést írsz, akkor nyugodtan beleírhatod a szövegesbe, hogy csak a rendőrség megemlítésére volt hajlandó küldeni a kifizetett árut. Hogy ő mit ad, az nem számít, mert a levelezést ha nem törlöd, a bosszúértékelés törlését kérheted az ÜSZ-tól. Csak a teljes levelezést tartsd meg.
És ne menjen el a kedved a Vaterától.smile.gif Ezek ritkán fordulnak elő. Mindig nézd meg az eladó értékelését, amikor vásárolsz, abból nagyon sokat le lehet szűrni. Az általa adott értékelések és az értékelésre adott válaszok is árulkodóak lehetnek.smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
szuros19
hozzászólás Ma, 14:58
Létrehozva: #2

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-02-03 15:14
Azonosító: 2 155 159

IDÉZET(VateraBenz @ 2017-01-24 10:46) *
Tisztelt szuros19!

Érdemes még utoljára az eladónak egy utolsó felszólítást küldenie, amiben leírja, hogy ha nem küldi el a terméket vagy fizeti vissza a vételárat, az Ön által megszabott határidőig, akkor rendőrségi feljelentést fog ellene tenni. Ezt a levelét úgy küldje el az eladónak, hogy második címzettként tegye rá a biztonsag@vatera.hu címet is.

Ha ez nem használ, akkor legyen kedves a Kapcsolatfelvétel menüponton át leírni a történteket ügyfélszolgálatunknak és a kollégák megpróbálnak segíteni.

köszönöm a segítséget, így tettem ahogy ajánlotta.

IDÉZET(szuros19 @ 2017-01-24 12:08) *
köszönöm a segítséget, így tettem ahogy ajánlotta.

Elvileg volt hatás, mert végre írt. Állítólga meg is rendelte ma a futárt ma. Teljesen fel volt háborodva, hogy én rendőrséggel merem őt fenyegetni. Ez biztos nem lesz pozitív adás-vétel.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás Ma, 10:46
Létrehozva: #3

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(szuros19 @ 2017-01-24 08:28) *
Sziasztok! Meddig kell várjak, ha az eladóm nem küldi a terméket? Sajnos az e-mailemre se válaszol már. Pedig többször is belépett ide a Vaterára is. Már egy hete elutaltam a pénzt, de még mindig nem rendelte meg a futárt, mert arról kapnék értesítést. Már kezd elmenni a kedvem nagyon a vaterázástól.

Tisztelt szuros19!

Érdemes még utoljára az eladónak egy utolsó felszólítást küldenie, amiben leírja, hogy ha nem küldi el a terméket vagy fizeti vissza a vételárat, az Ön által megszabott határidőig, akkor rendőrségi feljelentést fog ellene tenni. Ezt a levelét úgy küldje el az eladónak, hogy második címzettként tegye rá a biztonsag@vatera.hu címet is.

Ha ez nem használ, akkor legyen kedves a Kapcsolatfelvétel menüponton át leírni a történteket ügyfélszolgálatunknak és a kollégák megpróbálnak segíteni.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
szuros19
hozzászólás Ma, 08:28
Létrehozva: #4

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-02-03 15:14
Azonosító: 2 155 159

Sziasztok! Meddig kell várjak, ha az eladóm nem küldi a terméket? Sajnos az e-mailemre se válaszol már. Pedig többször is belépett ide a Vaterára is. Már egy hete elutaltam a pénzt, de még mindig nem rendelte meg a futárt, mert arról kapnék értesítést. Már kezd elmenni a kedvem nagyon a vaterázástól.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás Tegnap, 12:30
Létrehozva: #5

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2017-01-23 11:11) *
Ne így fogd fel.smile.gif Ez egy olyan szabály itt a fórumon, amire Benz nagyon kényes, hidd el, megvan az oka rá. Egy időben bizonyos fórumozóknak annyiból állt a postolás, hogy sorban linkelték be a szabálytalan aukciókat. Ennek utánanézni nem Benz dolga, ráadásul a megfelelő helyen jelentve sokkal gyorsabban lefut az ellenőrzés. Én értettem, hogy te mit szerettél volna. Éppen ezért azt javaslom, hogy írj az ÜSZ-nak, kérdezd meg tőlük, hogy abban a formában miért szabályos az az aukció. Ugyanis lehet, hogy van valami, amit nem látsz, nem tudsz, vagy az egy olyan jellegű dolog, ami szabályos, míg a tiéd nem lenne az. Ha jó embert fogsz ki, akkor nagyon világosan és segítőkészen el tudják magyarázni a dolgokat. Én sem értem, talán ennek a meghatározása komolyabb háttérismeretet feltételez, mint ami nekem van a témában.smile.gif

Korrekt, de emiatt nem kell írni az ügyfélszolgálatra smile.gif
Jelentse be a terméklapos linken és ha szabálytalan, akkor eltávolításra kerül. Ennyi az egész.
Az ügyfélszolgálatnak nincs módja aukciókat zsűrizni harmadik fél kérésére. Ha a saját aukciójáról kér véleményt, akkor azt természetesen a lehetőségeken belül megválaszoljuk. De ott is alapvetően az eladó feladata eldönteni, hogy a Vatera ÁFF vagy a vonatkozó jogszabályok alapján feltölthető-e a terméke. Nem vagyunk a termékek szakértői, ez mindenkinek a saját felelőssége.

IDÉZET(FirenzePizza @ 2017-01-23 10:25) *
tényleg ennyire nehéz a lényeget megérteni a mondani valombol?azt is irtam,hogy nem az a gondom,és nem "jelenteni" akartam a 3 hirdetést,hanem példaként linkeltem,a sok közül hármat,bizonyitva hogy nem ütközik szabályba szerintem,amiböl ennyi futo hirdetés lehet...de ezek szerint én vagyok a a világ dolgaiban kevésbé tájékozott:),hogy probálok szabályosan hirdetni,és inkább kérdezek elötte.lehet nekem is simán ki kellene raknom,és nincs is gond.
köszi

Igen, ezek szerint néha valóban nehéz a lényeget megérteni. Pedig egyszerű: a fórum nem szabálytalan aukciók belinkelgetésére való, ez semmilyen indokkal sem nem megengedett! Legyen kedves a következő hozzászólása előtt átolvasni a fórum szabályzatát, mert egy esetleges újabb szabálytalanság esetén kénytelenek leszünk korlátozni a fórumra írási jogát. Köszönjük figyelmét, megértését.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás Tegnap, 11:11
Létrehozva: #6

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(FirenzePizza @ 2017-01-23 10:25) *
tényleg ennyire nehéz a lényeget megérteni a mondani valombol?azt is irtam,hogy nem az a gondom,és nem "jelenteni" akartam a 3 hirdetést,hanem példaként linkeltem,a sok közül hármat,bizonyitva hogy nem ütközik szabályba szerintem,amiböl ennyi futo hirdetés lehet...de ezek szerint én vagyok a a világ dolgaiban kevésbé tájékozott:),hogy probálok szabályosan hirdetni,és inkább kérdezek elötte.lehet nekem is simán ki kellene raknom,és nincs is gond.
köszi

Ne így fogd fel.smile.gif Ez egy olyan szabály itt a fórumon, amire Benz nagyon kényes, hidd el, megvan az oka rá. Egy időben bizonyos fórumozóknak annyiból állt a postolás, hogy sorban linkelték be a szabálytalan aukciókat. Ennek utánanézni nem Benz dolga, ráadásul a megfelelő helyen jelentve sokkal gyorsabban lefut az ellenőrzés. Én értettem, hogy te mit szerettél volna. Éppen ezért azt javaslom, hogy írj az ÜSZ-nak, kérdezd meg tőlük, hogy abban a formában miért szabályos az az aukció. Ugyanis lehet, hogy van valami, amit nem látsz, nem tudsz, vagy az egy olyan jellegű dolog, ami szabályos, míg a tiéd nem lenne az. Ha jó embert fogsz ki, akkor nagyon világosan és segítőkészen el tudják magyarázni a dolgokat. Én sem értem, talán ennek a meghatározása komolyabb háttérismeretet feltételez, mint ami nekem van a témában.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
FirenzePizza
hozzászólás Tegnap, 10:25
Létrehozva: #7

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2016-07-24 19:48
Azonosító: 2 348 713

IDÉZET(VateraBenz @ 2017-01-22 20:28) *
Fórum Szabályzat 11. pont: "A fórum nem a szabálytalan aukciók jelzésére való. Ha ilyesmit kíván bejelenteni, azt megteheti a terméklapon található "Szabálytalan aukció? Értesítsen!" linkre kattintva" angry2.gif

köszi

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2017-01-22 20:28
Létrehozva: #8

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(FirenzePizza @ 2017-01-21 22:20) *
ezt a pontot én is láttam,átbogaráztam többször is az ÁFF-et,de ez igy konkrétan nem tiltja.ráadásul amit én hirdetnék az egyetelen játék,amit le kell tölteni.
..és most is van sok amit árulnak,fixáron is,akcio is amin licitek vannak,stb...
ez csak 3 kiragadott példa.

Fórum Szabályzat 11. pont: "A fórum nem a szabálytalan aukciók jelzésére való. Ha ilyesmit kíván bejelenteni, azt megteheti a terméklapon található "Szabálytalan aukció? Értesítsen!" linkre kattintva" angry2.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
FirenzePizza
hozzászólás 2017-01-21 22:20
Létrehozva: #9

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2017-01-21 20:58) *
Tisztelt FirenzePizza!

ÁFF 5. ponja tiltja: "online szolgáltatáshoz hozzáférést biztosító felhasználónév, jelszó, személyes menü"

ezt a pontot én is láttam,átbogaráztam többször is az ÁFF-et,de ez igy konkrétan nem tiltja.ráadásul amit én hirdetnék az egyetelen játék,amit le kell tölteni.
..és most is van sok amit árulnak,fixáron is,akcio is amin licitek vannak,stb...
ez csak 3 kiragadott példa.

A hozzászólást -VateraBenz- szerkesztette a következő időpontban: 2017-01-22 20:26

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2017-01-21 20:58
Létrehozva: #10

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(FirenzePizza @ 2017-01-21 12:05) *
üdv
játék accountot lehet hirdetni vaterán?mert a szabályzatban konkrétan nem találom,viszont most is van néhány hirdetve az oldalon,80-100ezer ft értékben/db,amivel nincs gond,mert én is azt szeretnék hirdetni..nem jut eszembe a neve, egy másik oldal:)-en ugye szabad,de itt nem találok rola semmit.
köszönöm!

Tisztelt FirenzePizza!

ÁFF 5. ponja tiltja: "online szolgáltatáshoz hozzáférést biztosító felhasználónév, jelszó, személyes menü"

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-01-21 20:49
Létrehozva: #11

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(FirenzePizza @ 2017-01-21 12:05) *
üdv
játék accountot lehet hirdetni vaterán?mert a szabályzatban konkrétan nem találom,viszont most is van néhány hirdetve az oldalon,80-100ezer ft értékben/db,amivel nincs gond,mert én is azt szeretnék hirdetni..nem jut eszembe a neve, egy másik oldal:)-en ugye szabad,de itt nem találok rola semmit.
köszönöm!

Kerestem az ÁFF-ben, de nem találtam, illetve találtam egy pontot, ami erre vonatkozhat, mint tilalom. Úgy emlékszem egyébként, hogy nem lehet.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2017-01-21 20:50

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
FirenzePizza
hozzászólás 2017-01-21 12:05
Létrehozva: #12

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

üdv
köszönöm!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-01-21 05:15
Létrehozva: #13

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(jones965 @ 2017-01-20 22:03) *
Szia, köszönöm a gyors segítséget! megírom a licitálónak és vagy elfogadja ezt a tényt, vagy kivárja a 14 napot még, mert ennyi van hátra az aukció végéig. Szerintem jobb lett volna, ha licitálás előtt leírja, mit is szeretne és akkor átírom előre az árat és nincs belőle gond.

Jó éjt neked és köszönöm!

Szívesen.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
jones965
hozzászólás 2017-01-20 22:03
Létrehozva: #14

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-02-14 18:11
Azonosító: 1 426 009

IDÉZET(zejopy @ 2017-01-20 21:56) *
Szia! smile.gif Nem tudod módosítani, de le tudod zárni, így 24 óra múlva lejár. Ha nem üt rá más, akkor az övé a kikiáltási áron. Ha valaki licitál még, akkor így történt, az utolsó viszi.
Nem számolja fel a rendszer a módosítás díját, csak kiírja, ez valamiért így van. Csak akkor írja, ha aznap módosítod, amikor feltöltötted.

Szia, köszönöm a gyors segítséget! megírom a licitálónak és vagy elfogadja ezt a tényt, vagy kivárja a 14 napot még, mert ennyi van hátra az aukció végéig. Szerintem jobb lett volna, ha licitálás előtt leírja, mit is szeretne és akkor átírom előre az árat és nincs belőle gond.

Jó éjt neked és köszönöm!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-01-20 21:56
Létrehozva: #15

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(jones965 @ 2017-01-20 21:44) *
Tisztelt Vatera, kedves Fórumozó társak!
Az alábbi problémára keresnék megoldást, ...

Szia! smile.gif Nem tudod módosítani, de le tudod zárni, így 24 óra múlva lejár. Ha nem üt rá más, akkor az övé a kikiáltási áron. Ha valaki licitál még, akkor így történt, az utolsó viszi.
Nem számolja fel a rendszer a módosítás díját, csak kiírja, ez valamiért így van. Csak akkor írja, ha aznap módosítod, amikor feltöltötted.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
jones965
hozzászólás 2017-01-20 21:44
Létrehozva: #16

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-02-14 18:11
Azonosító: 1 426 009

Tisztelt Vatera, kedves Fórumozó társak!
Az alábbi problémára keresnék megoldást, de sajnos, mivel rég voltam itt, már nagyon nem tudom nyomon követni az eseményeket.
Feltettem kérésre egy terméket, a leendő vásárló azt írta, szeretné megvásárolni.

Mivel egy lejárt aukcióról volt szó, újra indítottam úgy ahogy volt: licites ár-amin megvásárolható, ha azon kéri a vásárló jelölt- és adtam meg egy fix árat is, ha nem kérdez, hanem csak vásárol, mert neki meg ér annyit a termék. Sajnos, újra indítás előtt nem tudtam az aukción módosítani. Ez nem tudom miért van, de szívesen venném, ha valaki leírná. (azt viszont észre vettem, ha fent van egy termék és pl árat módosítok rajta, újra kiírja a feltöltési díjat az aukció aljára-ráadásul, ha mindkét portálon hirdetem, akkor ugye ez kétszer számolandó. De: ilyenkor duplán kell a feltöltési díjat kifizetni? Rég úgy emlékszem, 4-5 évvel ezelőttről, hogy ha feltettem egy terméket, akár mindkét oldalra is, 2 feltöltési díjat számláztak ki, amennyiben nem kelt el a termék, viszont aukción való módosításnál nem írta ki újra a feltöltési díjat, ergó nem 4x számolta. Most ez hogy van?).

Most fent a termék, licit is érkezett rá. A leendő vásárló írt, hogy szeretné kikiáltási áron megvásárolni a terméket. Ő a licitáló is egyben. Írtam neki, hogy ezt licit előtt kellett volna tisztázni, nem utólag, mert így nem tudom már emlékeim szerint a fix árat átírni a kikiáltási árra, ráadásul a kikiáltási áron áll most a licit. Azt írtam, meg kell várni az aukció végét, s ha nem érkezik rá több licit, akkor az övé a kikiáltási áron. (Valamint: ha módosítok az aukción, új feltöltésként kezeli és nem szeretnék feltöltési díjakat pluszban fizetni egy figyelmetlenség miatt.)

Azt a választ kaptam tőle, ő bizony tudja, hogy licittel is átírható az ár, mert vásárolt már így.

Szeretném megtudni tőletek:

1. Van-e lehetőség már meglévő licittel a fix ár átírására
2. Ilyenkor új aukciónak könyveli a rendszer, ha módosítok az aukción és duplán kell a tesznek és a vaterának-mivel mindkét oldalon hirdetve van- a feltöltési díjat megfizetnem
3. Amennyiben ez így nem járható, milyen megoldás lehet a problémára. (Rég volt licittörlési lehetőség, amit én nem nagyon szerettem, mert voltak vásárlók, akik vissza éltek ezen lehetőséggel. Ha van ez a lehetőség még, akkor ezt kinek kell kérnie: eladónak vagy a leendő vásárlónak? )
4. Ilyenkor hogyan tudom plusz költségek nélkül az aukciót módosítani és hol?

Köszönöm előre is segítségeteket és várom válaszotokat.

Üdv: jones965

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2017-01-16 22:38
Létrehozva: #17

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(sarahkerrigan @ 2017-01-16 14:05) *
Üdv a Kedves Vatera Csapatnak!
Visszatérő - ujramelegitett smile.gif Vaterás lennék, régebben sokat voltam az oldalon, aztán valahogy eltűntem, és most ujra vagyok, és sikerült is eladást véghezvinnem smile.gif Yepp smile.gif
De: Kicsit berozsdásodtam, mert azon felül, hogy értékeltem a partneremet, minden szuper volt, ő mondjuk még nem adott értékelést, de majd az is meglesz gondolom, nem tudom hogy utána most mi is a menet...Mármint a jutalék fizetéssel kapcsolatban.
Meddig és hova, meg hogyan...Tudom, olvassam az ÁSZF-et, meg a szabályzatot, de talán ha valaki segitő kezet nyujtana, jobban visszalendülnék biggrin.gif
Előre is megköszönöm sarahkerrigan

Kedves sarahkerrigan!

Itt az első két pontban olvasható a lényeg: http://www.vatera.hu/segitseg/dijak_es_sza...lazasrol/22/143
Emlékszem még régről a nevére, jó újra itt látni smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-01-16 21:38
Létrehozva: #18

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(arany @ 2017-01-16 21:04) *
Az mitől függ, hogy melyik eladónak nagyíthatóak a fotói, akinek nem annak miért nem?

Csak azt nem lehet nagyítani, ami eleve nagyon kicsi. Nem tudom, miért töltenek fel olyan kis képet.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
arany
hozzászólás 2017-01-16 21:04
Létrehozva: #19

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-20 19:57
Azonosító: 1 108

Az mitől függ, hogy melyik eladónak nagyíthatóak a fotói, akinek nem annak miért nem?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-01-16 15:58
Létrehozva: #20

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(sarahkerrigan @ 2017-01-16 14:05) *
Üdv a Kedves Vatera Csapatnak!
Visszatérő - ujramelegitett smile.gif Vaterás lennék, régebben sokat voltam az oldalon, aztán valahogy eltűntem, és most ujra vagyok, és sikerült is eladást véghezvinnem smile.gif Yepp smile.gif
De: Kicsit berozsdásodtam, mert azon felül, hogy értékeltem a partneremet, minden szuper volt, ő mondjuk még nem adott értékelést, de majd az is meglesz gondolom, nem tudom hogy utána most mi is a menet...Mármint a jutalék fizetéssel kapcsolatban.
Meddig és hova, meg hogyan...Tudom, olvassam az ÁSZF-et, meg a szabályzatot, de talán ha valaki segitő kezet nyujtana, jobban visszalendülnék biggrin.gif
Előre is megköszönöm sarahkerrigan

Szia! E-mailben küldik a számlát, havonta egyszer.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

747 Oldal V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017-01-24 18:18