IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

728 Oldal V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Aukciózással Kapcsolatos Kérdések, Eladás, licitálás, értékelések...
cit1rom
hozzászólás Tegnap, 16:16
Létrehozva: #1

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-27 12:32
Azonosító: 1 417 184

IDÉZET(arany @ 2015-08-30 15:27) *
Köszönöm válaszát! Talán még annyi kérdés merül fel bennem, hogy a vevő kérésére történő licittörlés beleszámít-e a licittörlési limitben? Tehát esetleg ez miatt nem tudok magam (eladói) szándékából licitet törölni? Köszönöm!

A két dolog nem ugyanaz, így természetesen nem számít bele.
Go to the top of the page

+Quote Post
arany
hozzászólás Tegnap, 15:27
Létrehozva: #2

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-20 20:57
Azonosító: 1 108

IDÉZET(VateraBenz @ 2015-08-30 13:27) *
Tisztelt arany!

Nem volt Vatera oldalról megválaszolandó kérdés a hozzászólásában.
Ha tanácsot szeretne, akkor szerintem törölje a licitet - ezért vezettük be ezt a funkciót.

Köszönöm válaszát! Talán még annyi kérdés merül fel bennem, hogy a vevő kérésére történő licittörlés beleszámít-e a licittörlési limitben? Tehát esetleg ez miatt nem tudok magam (eladói) szándékából licitet törölni? Köszönöm!

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás Tegnap, 14:13
Létrehozva: #3

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2015-08-30 14:07) *
Rengeteg új felhasználó jön mostanában, menekülnek a jóárasított apróhirdetési szektorból, fogalmuk sincs arról, hogy mi a különbség egy aukció és egy közönséges hirdetés között... De majd remélhetően belejönnek ők is smile.gif

Ez így igaz. Mármint az ok. Hogy belejönnek-e, hát majd meglátjuk (a vak is azt mondta biggrin.gif ).

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás Tegnap, 14:07
Létrehozva: #4

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(cit1rom @ 2015-08-30 13:45) *
Sajnos valóban sok (és egyre több) a felelőtlen licitáló...

Rengeteg új felhasználó jön mostanában, menekülnek a jóárasított apróhirdetési szektorból, fogalmuk sincs arról, hogy mi a különbség egy aukció és egy közönséges hirdetés között... De majd remélhetően belejönnek ők is smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás Tegnap, 13:45
Létrehozva: #5

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(arany @ 2015-08-27 23:22) *
Tisztelt Vatera!

A hét folyamán, már a második licittörlési kérem érkezik hozzám. Az elsőt jóváhagytam, a későbbi kellemetlenségek elkerülése érdekében, pl. a bosszú negatív miatt. A másodikat már nem akarom törölni..Hogy lehet az ilyet kezelni, mert látom előre, hogy ő is negatív visszajelzést fog adni, pedig én 2004-től még nem kaptam senkitől...Jó lenne olyan vevői szűrés is, ahol beállíthatnám, hogy a törölgetős vásárlók ki legyenek zárva.. Köszönöm.

Sajnos valóban sok (és egyre több) a felelőtlen licitáló. Egy fokkal rosszabb, ha nem törölteti a licitet és mégsem hajlandó vásárolni.
Ennek szerintem a legkevesebb köze van ahhoz, hogy gyámság alatt nem állnak és (általában) felnőtt emberek. Sajnos, a morál változik. A törvény és a szabályzat előír ezt-azt, de valljuk be, nem sok feljelentés érkezhetett amiatt, mert a licitálgató végül nem vásárol.
Elvileg van szűrés...én nagyon lazának érzem ugyan, de van. Az eladók tudnák kiszűrni, ha nem semlegessel értékelnék a meghiúsult aukciókat. Vagy a rendszer, ha a semlegeseket nem pozitívumként értékelné az inaktiválás szempontjából.
Hogy a jövőben mi lesz, azt szerintem sosem lehet tudni.
(Egyébként én sem láttam a bejegyzésedben megválaszolandó kérdést).

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás Tegnap, 13:27
Létrehozva: #6

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(arany @ 2015-08-30 08:35) *
Tisztelt Vatera!

Gondoltam válaszra méltatnak.

További szép munkát!

Tisztelt arany!

Nem volt Vatera oldalról megválaszolandó kérdés a hozzászólásában.
Ha tanácsot szeretne, akkor szerintem törölje a licitet - ezért vezettük be ezt a funkciót.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás Tegnap, 09:05
Létrehozva: #7

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(arany @ 2015-08-30 08:35) *
Tisztelt Vatera!

További szép munkát!

Nem vagyok Vatera, de akkor én majd válaszolok.
Itt nem egy intézmény válaszol. Benz válaszol, akinek nem kötelessége tanácsokat adni. A Vatera döntése, hogy a licittörlés lehetőségét bevezette. Pont az ilyen problémás adásvételek, negatívok jobbra balra, ÜSZ nyaggatása, stb érdekében.
Mit mondjon Benz? Azt, hogy töröld a licitet? Vagy mondja azt, hogy ne töröld, majd törlik a bosszúnegát? Vagy mondja azt, hogy minden meggondolatlan licitálót kardélre hány? Vagy esetleg azt ígérje, hogy a logikus, szakmai szempontból mérlegelt döntés megváltoztatását kierőszakolja a csapattól? (Egyébként ezekre lehetősége sincs.) És ha ezt tenné? Ha megszűnne a licittörlés lehetősége mi lenne? Elmaradnának a meggondolatlan licitálások következményei? Ezek kérdések. Feltetted magadnak?
A Vatera használói nagy valószínűséggel a saját döntéseik következményét vállalni tudó emberek. Te is, a licitáló is, és más is. Nagy valószínűséggel kevesen vannak gyámság alatt.
Döntsd el, mit szeretnél. Ha törlöd a licitet, akkor elesel egy kétes üzlettől, ami rengeteg bajlódással jár. Ha nem törlöd a licitet, akkor esetleg kitaposod a vételárat a vevőtől, de nem biztos. Kínlódsz, húzódik a dolog akár heteken keresztül is, a végén lehet egy bennmaradó negatívod. Lehet keménykedni a licittörléssel, tegye, akinek erre van ideje. Neked van? Erre van energiád? Időd? Akkor járj el úgy. A tiéd a döntés, ebben érdemi tanácsot nem lehet adni, mert a következményeket te vállalod.

Ja, és akkor egy tanács. Türelem, lojalitás, megértés. Minden irányba. A vevő, a Vatera és ha már itt tartunk, akár Benz felé. Sokkal könnyebb, mint befeszülni, és lényegesen több idő marad értelmes dolgokra.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: Tegnap, 09:02

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
arany
hozzászólás Tegnap, 08:35
Létrehozva: #8

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Tisztelt Vatera!

További szép munkát!

+Quote Post
arany
hozzászólás 2015-08-27 23:22
Létrehozva: #9

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Tisztelt Vatera!

A hét folyamán, már a második licittörlési kérem érkezik hozzám. Az elsőt jóváhagytam, a későbbi kellemetlenségek elkerülése érdekében, pl. a bosszú negatív miatt. A másodikat már nem akarom törölni..Hogy lehet az ilyet kezelni, mert látom előre, hogy ő is negatív visszajelzést fog adni, pedig én 2004-től még nem kaptam senkitől...Jó lenne olyan vevői szűrés is, ahol beállíthatnám, hogy a törölgetős vásárlók ki legyenek zárva.. Köszönöm.

+Quote Post
BlackFish83
hozzászólás 2015-08-23 21:08
Létrehozva: #10

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-02-24 19:48
Azonosító: 1 021 207

Szia!

Köszönöm válaszod. Egyetértek véleményeddel, fixár jobb lenne, de úgy vettem észre, hogy az 1 forintról indított aukciókat nézik inkább. Sőt, sokszor eleve erre szűrnek kereséskor. Ez az oka, hogy ilyen beállításokkal indítottam legtöbb eladásaimat.
És itt jött képbe, ami felbosszantott, hogy ott van a minimálár, de azért odabiggyeszti, hogy 111 ft. ("Margit, nooormális?") rolleyes.gif

De rendben, adhatok a fixáras módszernek egy esélyt még.

Szép estét,

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-08-23 20:46
Létrehozva: #11

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(BlackFish83 @ 2015-08-23 20:33) *
Üdvözlet!

Nekem a számlázással, jutalákfizetéssel kapcsolatban lenne kérdésem, mert szvsz egy kicsit áttekinthetetlen.
Szeretném "kinullázni" az egyenlegemet, mivel befejezném a Vaterás eladásaimat.

Ennek több oka is van, pl. komolytalan licitálók, "egyforinthuszárok" stb

Na mindegy, a lényeg az, hogy kaptam a legutolsó számlát, ezt be is fizettem. Viszont ebben nincsen benne a mai sikertelen eladás miatti minimálár díja. Tudtommal csak egy x összegtől kell befizetni a jutalékot, tehát most valahol "lóg" ilyen jutalék, amit perpill sehol sem látok.
Viszont ha a júzer teszem azt törölné magát az oldalról, akkor azt a pár forintot is behajtanák rajta gondolom.

Kérdésem az, hogy honnan tudnám lekérdezni, hogy pl. a mai nappal, egészen konkrétan mennyit kell még befizetnem a Vaterának, hogy valóban nullán legyek? Ugyanis nem szeretnék meglepetéseket x hónap múlva, hogy tartozás így, meg úgy.

Előre is köszönöm a segítségeket.

Szia!
Itt találod a már számlázott tételeket: http://www.vatera.hu/user/account/pay/bill.php
Itt pedig azokat, amiket még nem számláztak ki: http://www.vatera.hu/user/account/pay/tran....php?needbill=1
Bár nem értem. Azért, mert nem akarsz eladni, még nem kell a profilodat törölni. Az indokaidat sem egészen értem. Ha nem akarod, hogy fillérekért menjen ez az áru, akkor rendes áron kell meghirdetni, nem 1 Ft-ért, minimálárral. Ha azt nézed, hogy 3 hétig fut egy aukció 9 Ft-ért, akkor több mint fél évig futtathatod egy százasért. Olyan sok ez?
A fiókodat pedig nem tudod megszüntetni, amíg nem 0 Ft az egyenleged, tehát nincs más dolgod, mint kivárni a következő számlát.
Persze, ha nagyon ragaszkodsz hozzá, akkor az ÜSZ-tal biztosan meg tudsz egyezni, hogy állítsanak ki neked egy számlát a jelenlegi állapotról.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
BlackFish83
hozzászólás 2015-08-23 20:33
Létrehozva: #12

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-02-24 19:48
Azonosító: 1 021 207

Üdvözlet!

Nekem a számlázással, jutalákfizetéssel kapcsolatban lenne kérdésem, mert szvsz egy kicsit áttekinthetetlen.
Szeretném "kinullázni" az egyenlegemet, mivel befejezném a Vaterás eladásaimat.

Ennek több oka is van, pl. komolytalan licitálók, "egyforinthuszárok" stb

Na mindegy, a lényeg az, hogy kaptam a legutolsó számlát, ezt be is fizettem. Viszont ebben nincsen benne a mai sikertelen eladás miatti minimálár díja. Tudtommal csak egy x összegtől kell befizetni a jutalékot, tehát most valahol "lóg" ilyen jutalék, amit perpill sehol sem látok.
Viszont ha a júzer teszem azt törölné magát az oldalról, akkor azt a pár forintot is behajtanák rajta gondolom.

Kérdésem az, hogy honnan tudnám lekérdezni, hogy pl. a mai nappal, egészen konkrétan mennyit kell még befizetnem a Vaterának, hogy valóban nullán legyek? Ugyanis nem szeretnék meglepetéseket x hónap múlva, hogy tartozás így, meg úgy.

Előre is köszönöm a segítségeket.

A hozzászólást -BlackFish83- szerkesztette a következő időpontban: 2015-08-23 20:37

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2015-08-18 00:15
Létrehozva: #13

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(Ampermix @ 2015-08-18 00:00) *
Az lenne a kérdésem, hogy van-e lehetőség a lezárult (értékelt) aukciók törlésére. Pontosabban arra gondolok, hogy ha belemegy valaki az értékeléseimbe az ne tudja megnézni az adásvétel tárgyát...

Nincs ilyen lehetőség.
Sajnos a terméklap koppintást sem lehet megakadályozni, csupán a képek másolása ellen van némi védelem a vízjelezéssel.

+Quote Post
Ampermix
hozzászólás 2015-08-18 00:00
Létrehozva: #14

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-02-05 23:06
Azonosító: 1 627 397

Az lenne a kérdésem, hogy van-e lehetőség a lezárult (értékelt) aukciók törlésére. Pontotosabban arra gondolok, hogy ha belemegy valaki az értékeléseimbe az ne tudja megnézni az adásvétel tárgyát. Azt veszem észre (már régebb óta) hogy vannak akik simán lemásolják az áruimat leírással együtt, persze alacsonyabb áron. Nem egy esetben én kezdtem el árulni valamit, aztán néhány hét múlva megjelent másoknál is. Van aki még arra is lusta, hogy a termékleírást megfogalmazza, simán CtrC - CtrV megoldással lekopizza. Ez nem paranoia hanem sajnos tény. Az értékeléseket végignézve könnyen kikövetkeztethető mi a "cukor áru".

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-08-14 07:54
Létrehozva: #15

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(nightzone @ 2015-08-13 23:19) *
Köszi a gyors választ!

Ezt akkor tudomásul veszem, így más árképzést kell alkalmaznom majd, de az sem gond. Azért hasznos lenne egy ilyen feature is.

Köszi hogy a sablonokat is megírtad, így már tiszta, ez megoldja és megkönnyíti majd a dolgot.

Szívesen. Sikeres aukciózást! smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
nightzone
hozzászólás 2015-08-13 23:19
Létrehozva: #16

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-08-13 17:15
Azonosító: 2 194 814

IDÉZET(zejopy @ 2015-08-13 22:24) *
Szia!

Ilyen lehetőség tudomásom szerint nincsen.
A szállítási sablonoknál tudod beállítani.
http://www.vatera.hu/item/mod/delivery_template/
A vevő a terméklapon a megfelelő helyre kattintva meg tudja nézni. Az ingyenes szállítást külön jelöli a rendszer látható helyen. És rendeléskor is meg tudja nézni a várható szállítási díjat.

Köszi a gyors választ!

Ezt akkor tudomásul veszem, így más árképzést kell alkalmaznom majd, de az sem gond. Azért hasznos lenne egy ilyen feature is.

Köszi hogy a sablonokat is megírtad, így már tiszta, ez megoldja és megkönnyíti majd a dolgot.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-08-13 22:24
Létrehozva: #17

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(nightzone @ 2015-08-13 22:06) *
Sziasztok!

Ha fix áron eladandó termékeimből több egyforma darabom is van aminek az egyszerűség kedvéért mondjuk 100 ft lenne darabja, akkor azt hogyan lehet megoldani, hogy pl 5db vásárlása esetén ne 500 ft legyen a fizetendő összeg amit kiír a vevőnek hanem mondjuk csak 450 ft, és 10 db-tól pl 800 ft? Azaz mennyiségi árkedvezményt szeretnék adni?
A feladásnál csak a szállítási - mennyiségi és/vagy értékalapú - kedvezmény lehet választani, ami nem ugyanaz mint amit én szeretnék mivel az a szállításra vonatkozik.

Szia!

Ilyen lehetőség tudomásom szerint nincsen.

IDÉZET(nightzone @ 2015-08-13 22:06) *
A másik kérdésem az lenne (a fenti példánál maradva), hogy ha mondjuk 5-9 db-ig 500ft lenne a szállítási költség, 10 db-tól csak 250 ft, és 20 db-tól már ingyen küldeném, akkor be lehet-e ezt állítani valahol vagy hogyan hozzam ezt a vevők tudtára?

A szállítási sablonoknál tudod beállítani.
http://www.vatera.hu/item/mod/delivery_template/
A vevő a terméklapon a megfelelő helyre kattintva meg tudja nézni. Az ingyenes szállítást külön jelöli a rendszer látható helyen. És rendeléskor is meg tudja nézni a várható szállítási díjat.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
nightzone
hozzászólás 2015-08-13 22:06
Létrehozva: #18

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-08-13 17:15
Azonosító: 2 194 814

Sziasztok!

Ha fix áron eladandó termékeimből több egyforma darabom is van aminek az egyszerűség kedvéért mondjuk 100 ft lenne darabja, akkor azt hogyan lehet megoldani, hogy pl 5db vásárlása esetén ne 500 ft legyen a fizetendő összeg amit kiír a vevőnek hanem mondjuk csak 450 ft, és 10 db-tól pl 800 ft? Azaz mennyiségi árkedvezményt szeretnék adni?
A feladásnál csak a szállítási - mennyiségi és/vagy értékalapú - kedvezmény lehet választani, ami nem ugyanaz mint amit én szeretnék mivel az a szállításra vonatkozik.
A másik kérdésem az lenne (a fenti példánál maradva), hogy ha mondjuk 5-9 db-ig 500ft lenne a szállítási költség, 10 db-tól csak 250 ft, és 20 db-tól már ingyen küldeném, akkor be lehet-e ezt állítani valahol vagy hogyan hozzam ezt a vevők tudtára?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-07-30 21:45
Létrehozva: #19

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2015-07-30 21:38) *
Értem már. Rosszul értelmeztem szöveget. smile.gif

Könyvet vettem, nem magamnak...
Most meg vettem egy ezüst(nek hitt) láncot. Aztán elmentem nyaralni, és a 40 fokban (sajnos az út elején tönkrement a busz Merci légkondija, elöl ültem, hogy ne hányjak, viszont délnek mentünk, tűzött a nap) még én is megizzadtam és hólyagossá vált a nyakam. Gyönyörű voltam, ráadásul a másik ezüstláncomról is kiderült, hogy gagyi. A kedvenc köveim lógtak rajtam, szó sem lehetett arról, hogy levegyem őket. Fújtam, kentem, öreganyám kínja... persze egyre pocsékabb lett. Először a fiam segített ki az ezüst láncával, tehát az egyik kő felfüggesztése (biggrin.gif) megoldódott, két nap múlva, amikor már 5 méterről látszott (persze vakartam is, muszáj volt) az egyik srác adott egy bőrt. Mire hazaértünk helyrejött a nyakam, viszont a tranzakciót a megérkezéskor értékeltem. Szóval ennyi rutinnal is bele lehet ebbe-abba futni, még odafigyeléssel is. (Jelzem, mindkét nyakláncban benne volt a 925-ös jel, merthogy a 840-est már nem hordhatom, tehát gondosan ellenőrzöm, mit veszek fel. Ez azért furcsa, mert tudom, mivel jár az ezüst forgalmazása, bevizsgáltatása, éppen azon gyúrok, hogy első körben adhassak el, utána pedig készíthessek is belőle, ezért nem értem, hogyan lehet jelzett ezüst nem igazi.)

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2015-07-30 21:47

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2015-07-30 21:38
Létrehozva: #20

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(zejopy @ 2015-07-30 21:36) *
Nem, ez volt az én válaszom az ő semlegesére. smile.gif Merthogy ő megsértette, én meg nem.

Értem már. Rosszul értelmeztem szöveget. smile.gif

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post

728 Oldal V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-08-31 00:32