IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

749 Oldal V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Aukciózással Kapcsolatos Kérdések, Eladás, licitálás, értékelések...
VateraBenz
hozzászólás Ma, 21:46
Létrehozva: #1

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2017-03-22 09:18) *
Alapvetően az a problémám az egésszel, hogy az emberek mindig a rendszert, a környezetet akarják megváltoztatni és többségükben nem azon gondolkodnak, hogy ők min tudnak javítani. Pedig nekem legkönnyebb magamon változtatni, a saját szokásaimon, hiszen a legnagyobb hatásom magamra van. Minden más olyan tényezőket hordoz magában, ami a hatáskörömön kívül eshet. A vevőket, mint csoportot nem tudom módosítani, hiszen ahány ember, annyi a szokás, kultúra és hozzáállás. A rendszert nem én irányítom, hiszen széles közönségnek kell megfelelnie, és olyan emberek hozzák meg a szabályokat, akiknek nem az a dolguk, hogy nekem kedvezzenek, hanem az, hogy mindenkinek, és ebben a mindenkiben én is benne vagyok. Ez némi kompromisszummal jár, de erre mindig szükség van. Még akkor is, ha az ember olyan dolgot csinál, amiben önmaga érintett csak.
Összességében a más/ok megváltoztatására tett erőfeszítés arányaiban sokkal kevesebb sikert hordoz magában, mint az az energia, amit saját magunkra fordítunk.

good2.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás Ma, 09:18
Létrehozva: #2

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(VateraBenz @ 2017-03-21 21:58) *
Ráadásul ÁFF szerint a kapcsolatfelvételre 3 nap áll rendelkezésre. Ennél kevesebbet senki sem szabhat meg a terméklapon.
Kevésbé "katonásan" kezelve a vevőket talán a probléma is kevesebb lenne a kedves eladónál...

Alapvetően az a problémám az egésszel, hogy az emberek mindig a rendszert, a környezetet akarják megváltoztatni és többségükben nem azon gondolkodnak, hogy ők min tudnak javítani. Pedig nekem legkönnyebb magamon változtatni, a saját szokásaimon, hiszen a legnagyobb hatásom magamra van. Minden más olyan tényezőket hordoz magában, ami a hatáskörömön kívül eshet. A vevőket, mint csoportot nem tudom módosítani, hiszen ahány ember, annyi a szokás, kultúra és hozzáállás. A rendszert nem én irányítom, hiszen széles közönségnek kell megfelelnie, és olyan emberek hozzák meg a szabályokat, akiknek nem az a dolguk, hogy nekem kedvezzenek, hanem az, hogy mindenkinek, és ebben a mindenkiben én is benne vagyok. Ez némi kompromisszummal jár, de erre mindig szükség van. Még akkor is, ha az ember olyan dolgot csinál, amiben önmaga érintett csak.
Összességében a más/ok megváltoztatására tett erőfeszítés arányaiban sokkal kevesebb sikert hordoz magában, mint az az energia, amit saját magunkra fordítunk.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: Ma, 09:19

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás Tegnap, 21:58
Létrehozva: #3

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(svejku @ 2017-03-21 17:06) *
Pláne ilyen feltételek mellett: "A kapcsolatfelvételre 1 nap állt rendelkezésre (hirdetésben le volt írva), a termék átvételére/kifizetésére Óriási betűkkel ki volt emelve szintén a hirdetésben, hogy maximum 2 nap áll
rendelkezésre. E-mailre nem reagált, én 3 napot vártam a semmire."

Ráadásul ÁFF szerint a kapcsolatfelvételre 3 nap áll rendelkezésre. Ennél kevesebbet senki sem szabhat meg a terméklapon.
Kevésbé "katonásan" kezelve a vevőket talán a probléma is kevesebb lenne a kedves eladónál...

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás Tegnap, 18:45
Létrehozva: #4

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2017-03-21 17:06) *
Szia!
Az elmúlt évben 3 (három) regisztrálatlan, ill 0-ás, "problémás vásárlód" volt.
Ennyinek bele kell férnie szerintem. Pláne ilyen feltételek mellett: "A kapcsolatfelvételre 1 nap állt rendelkezésre (hirdetésben le volt írva), a termék átvételére/kifizetésére Óriási betűkkel ki volt emelve szintén a hirdetésben, hogy maximum 2 nap áll

Hű, ezt nem is láttam.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
svejku
hozzászólás Tegnap, 17:06
Létrehozva: #5

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 21:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(Pjotr06 @ 2017-03-21 12:04) *
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy milyen módszerrel lehet kiszűrni az olyan nem kívánatos "vásárlókat, licitálókat" akiket semmi esetben sem szeretném ha az esetleges aukciómon részt venne. Tudom vannak erre lehetőségek, de egyik sem 100%-os megoldás... Sajnos hiába állít be az ember licitkorlátozást, vagy akár le is tilthat bizonyos embereket/felhasználókat, de az ilyen embereknek mindig ott a kiskapu azzal, hogy regisztrálatlanként vagy akár újra regisztrál és 0 értékeléssel a háta mögött ismét felkeresheti az aukciómat, mert ugye a frissen regisztráltakat és a regisztrálatlanokat nem lehet semmilyen módon kizárni/tiltani az aukciókból hiába szeretném...

Szia!
Az elmúlt évben 3 (három) regisztrálatlan, ill 0-ás, "problémás vásárlód" volt.
Ennyinek bele kell férnie szerintem. Pláne ilyen feltételek mellett: "A kapcsolatfelvételre 1 nap állt rendelkezésre (hirdetésben le volt írva), a termék átvételére/kifizetésére Óriási betűkkel ki volt emelve szintén a hirdetésben, hogy maximum 2 nap áll

+Quote Post
zejopy
hozzászólás Tegnap, 16:58
Létrehozva: #6

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Pjotr06 @ 2017-03-21 12:04) *
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy milyen módszerrel lehet kiszűrni az olyan nem kívánatos "vásárlókat, licitálókat" akiket semmi esetben sem szeretném ha az esetleges aukciómon részt venne. Tudom vannak erre lehetőségek, de egyik sem 100%-os megoldás... Sajnos hiába állít be az ember licitkorlátozást, vagy akár le is tilthat bizonyos embereket/felhasználókat, de az ilyen embereknek mindig ott a kiskapu azzal, hogy regisztrálatlanként vagy akár újra regisztrál és 0 értékeléssel a háta mögött ismét felkeresheti az aukciómat, mert ugye a frissen regisztráltakat és a regisztrálatlanokat nem lehet semmilyen módon kizárni/tiltani az aukciókból hiába szeretném. Erre volt jó a zárt aukció, ami ugye később fizetős is volt, de engem az sem zavart én inkább fizetnék ezért az opcióért újra, csak had dönthessem el én, hogy kit engedek az aukciómba licitálni. Tehát a kérdésem lényege van e arra lehetőség, hogy a 0-ás és regisztrálatlan felhasználókat mellőzzem az aukciómon? Tudom mindenkinek meg kell adni a lehetőséget az újaknak is, de akkor mi értelme van a tiltásoknak/korlátozásoknak, ha egy nem kívánatos személy 5 perc alatt újra regisztrál vagy nem is kell regisztrálnia... Van olyan aki tud erre megoldást? Előre is köszönöm a választ!

Nem lehet őket kizárni, mert nem sok kárt okoznak. Ha valaki kék néven vásárol, akkor nincs kockázat. Ha nem fizet, újraindítjuk az aukciót es kész. Nem kell vacakolni bosszúértékelés töröltetésével, ha pedig kiemelés volt, azt jóváírják. Így igazából felesleges a tiltás. Ott a tiltólista és a licitkorlátozás. smile.gif?

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Pjotr06
hozzászólás Tegnap, 12:04
Létrehozva: #7

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-11-11 09:57
Azonosító: 834 225

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy milyen módszerrel lehet kiszűrni az olyan nem kívánatos "vásárlókat, licitálókat" akiket semmi esetben sem szeretném ha az esetleges aukciómon részt venne. Tudom vannak erre lehetőségek, de egyik sem 100%-os megoldás... Sajnos hiába állít be az ember licitkorlátozást, vagy akár le is tilthat bizonyos embereket/felhasználókat, de az ilyen embereknek mindig ott a kiskapu azzal, hogy regisztrálatlanként vagy akár újra regisztrál és 0 értékeléssel a háta mögött ismét felkeresheti az aukciómat, mert ugye a frissen regisztráltakat és a regisztrálatlanokat nem lehet semmilyen módon kizárni/tiltani az aukciókból hiába szeretném. Erre volt jó a zárt aukció, ami ugye később fizetős is volt, de engem az sem zavart én inkább fizetnék ezért az opcióért újra, csak had dönthessem el én, hogy kit engedek az aukciómba licitálni. Tehát a kérdésem lényege van e arra lehetőség, hogy a 0-ás és regisztrálatlan felhasználókat mellőzzem az aukciómon? Tudom mindenkinek meg kell adni a lehetőséget az újaknak is, de akkor mi értelme van a tiltásoknak/korlátozásoknak, ha egy nem kívánatos személy 5 perc alatt újra regisztrál vagy nem is kell regisztrálnia... Van olyan aki tud erre megoldást? Előre is köszönöm a választ!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2017-03-16 18:02
Létrehozva: #8

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2017-03-16 18:00) *
Nahát, emlékezett rá! Csak azért csodálkozom ám, mert tudom, hogy ez Önt teljesen hidegen hagyja. smile.gif
Köszönöm a választ, ez jó hír az ilyen szélsőségeseknek, mint amilyen én vagyok. dance2.gif

good2.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-03-16 18:00
Létrehozva: #9

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2017-03-16 17:42) *
Kedves zejopy!

Ha jó emlékszem a fejlesztési paraméterekre, akkor a megírás időpontja számít smile.gif

Nahát, emlékezett rá! Csak azért csodálkozom ám, mert tudom, hogy ez Önt teljesen hidegen hagyja. smile.gif
Köszönöm a választ, ez jó hír az ilyen szélsőségeseknek, mint amilyen én vagyok. dance2.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2017-03-16 17:42
Létrehozva: #10

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2017-03-16 12:56) *
Kedves Benz!

Tegnap az egyik nevemmel válaszoltam egy kérdésre, de lestoppolta a rendszer, ami rendben is van, szóval ne "rémüljön meg", nem felháborodni jöttem. Viszont kérdésem lenne ezzel kapcsolatban. Szerintem erre nem fogja tudni a választ, kérem, kérdezze meg.smile.gif
Szóval. Ebben az esetben a válaszadási arányba (főleg időbe) az elküldés időpontja fog számítani, vagy az az időpont, amikor a kérdező megkapja a választ? Mert épp az egy órán belül voltam, de lehet, hogy az ellenőrzéssel már átcsúsztam 1 óra fölé és akkor az már nem jó statisztikai szempontból.
Kérem, ne minősítse a dolgot, tudom, hogy kicsit komolyabban veszem talán, mint kellene. Köszönöm thank_you.gif

Kedves zejopy!

Ha jó emlékszem a fejlesztési paraméterekre, akkor a megírás időpontja számít smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-03-16 12:56
Létrehozva: #11

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kedves Benz!

Tegnap az egyik nevemmel válaszoltam egy kérdésre, de lestoppolta a rendszer, ami rendben is van, szóval ne "rémüljön meg", nem felháborodni jöttem. Viszont kérdésem lenne ezzel kapcsolatban. Szerintem erre nem fogja tudni a választ, kérem, kérdezze meg.smile.gif
Szóval. Ebben az esetben a válaszadási arányba (főleg időbe) az elküldés időpontja fog számítani, vagy az az időpont, amikor a kérdező megkapja a választ? Mert épp az egy órán belül voltam, de lehet, hogy az ellenőrzéssel már átcsúsztam 1 óra fölé és akkor az már nem jó statisztikai szempontból.
Kérem, ne minősítse a dolgot, tudom, hogy kicsit komolyabban veszem talán, mint kellene. Köszönöm thank_you.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-02-13 06:46
Létrehozva: #12

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(nomika6 @ 2017-02-12 22:02) *
Üdv. Arra keresek választ, hogy licitált aukció közben mit lehet üzenni az aktuális nyertesnek?

Csak arra vannak megkötések, hogy mit nem lehet.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
nomika6
hozzászólás 2017-02-12 22:02
Létrehozva: #13

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-01-10 14:57
Azonosító: 1 612 833

Üdv. Arra keresek választ, hogy licitált aukció közben mit lehet üzenni az aktuális nyertesnek?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-02-10 13:10
Létrehozva: #14

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(klaris1_a @ 2017-02-10 12:28) *
Kedves Zeyopi!

(szerintem már vásároltam Öntől, ismerős a neve)
Meg tudná mondani, hol van az a link, ahol az automatikus vásárlást beállíthatom? Pillanatnyilag ülök a gép előtt és 100 forintonként emelgetek, de lenne más dolgom a mai nap folyamán is (és még két hétig, ameddig tart az aukció).

Köszönöm előre is a segítséget.
unsure.gif

Itt sokkal jobban le van írva, mint ahogy én megfogalmaznám:
http://www.vatera.hu/segitseg/a_vatera_has...matikus%20licit

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
klaris1_a
hozzászólás 2017-02-10 12:28
Létrehozva: #15

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2016-08-08 11:25
Azonosító: 2 363 733

Kedves Zeyopi!

(szerintem már vásároltam Öntől, ismerős a neve)
Meg tudná mondani, hol van az a link, ahol az automatikus vásárlást beállíthatom? Pillanatnyilag ülök a gép előtt és 100 forintonként emelgetek, de lenne más dolgom a mai nap folyamán is (és még két hétig, ameddig tart az aukció).

Köszönöm előre is a segítséget.
unsure.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-02-10 07:11
Létrehozva: #16

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2017-02-09 21:21) *
Nem. Sőt olyan aljasság is kitelik tőlem, hogy a maximális licitet nem előre, hanem az utolsó előtti másodpercben teszem meg. smoke.gif

És én még azt hittem, hogy te egy rendes ember vagy! smiley-shocked034.gif biggrin.gif

IDÉZET(svejku @ 2017-02-09 21:21) *
4 hetes regisztrációval... nem is könnyű! smile.gif

Sok dolog nem könnyű. Egyetlen dolog könnyű, a véleményalkotás.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2017-02-09 21:21
Létrehozva: #17

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2017-02-09 18:59) *
laugh.gif Nem szégyelled magad?! laughing.gif

Nem. Sőt olyan aljasság is kitelik tőlem, hogy a maximális licitet nem előre, hanem az utolsó előtti másodpercben teszem meg. smoke.gif

IDÉZET(VateraBenz @ 2017-02-09 20:40) *
Nem, egyszer már írt valaki hasonlót. De aztán kiderült, hogy ő sem érti a működését. Utálni nyilván egyszerűbb.

4 hetes regisztrációval... nem is könnyű! smile.gif

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2017-02-09 20:40
Létrehozva: #18

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(btlidia @ 2017-02-09 13:54) *
sziasztok! szeretném kérdezni, hogy én vagyok az egyetlen, aki utálja az automatikus licitálást?

Nem, egyszer már írt valaki hasonlót. De aztán kiderült, hogy ő sem érti a működését. Utálni nyilván egyszerűbb.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-02-09 18:59
Létrehozva: #19

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2017-02-09 16:08) *
Én kimondottan kedvelem ezt azt erkölcstelen, tisztességtelen, emberhez nem méltó kényelmi szolgáltatást.

laugh.gif Nem szégyelled magad?! laughing.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2017-02-09 16:08
Létrehozva: #20

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(btlidia @ 2017-02-09 13:54) *
sziasztok! szeretném kérdezni, hogy én vagyok az egyetlen, aki utálja az automatikus licitálást? Erkölcstelennek tartom, hogy én rászánom az időt, más meg beállít egy robotot, és esélyem nincs vele szemben. Már bocsánat, de ez így nem tisztességes. Vagy ha két "automatázó találkozik, akkor mégis meddig mennek fel az árak? Aki vásárolni akar, szánja rá azt a pár percet és licitáljon személyesen, emberhez méltó módon.

Én kimondottan kedvelem ezt azt erkölcstelen, tisztességtelen, emberhez nem méltó kényelmi szolgáltatást.
Elég sokat vagyok a gépnél, de nem állandóan. Ha valamit meg szeretnék vásárolni, akkor kigondolom azt a legnagyobb összeget, ami adnék érte, megteszem a licitet és kész. Nagyon kényelmes. Nem automata licitál, hanem a vevő, aki ember.

+Quote Post

749 Oldal V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017-03-22 23:19