IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

756 Oldal V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Aukciózással Kapcsolatos Kérdések, Eladás, licitálás, értékelések...
lilaliba86
hozzászólás 2017-08-11 10:51
Létrehozva: #1

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-01-01 12:58
Azonosító: 2 154 654

IDÉZET(paplauer1983 @ 2017-08-11 09:59) *
Kedves Vaterások.

Lenne egy számomra nagyon fontos ,még megfelytettlen kérdésem.
Több éve vaterázok,kb 1 éve kezdtem feltenni intenzíven a válásból meegmaradt vackokat,és lányaim kinőtt ruháit,mindig 1 Ft os ra. Sajnos 100 Ft nál nem igen tudtam jobban eladni. Bosszantott,mert mind méreg drágán veszem. Na jó,azért félre értés ne essék,nem az eredeti árat szeretném kapni érte,csak legalább a felét... a termékeim szépek. Minimális használat van rajtuk,most vannak mind 2 lány álltal használt ruhák,ami annyira nem szép mint amit tavasszal adtam el. Kérdésem az lenne. Hogyan lehetne növelni a vásárlói körömet ? Már volt kiemelésem is,sajnos azzal is többet fizettem rá,mint amennyiért eladtam. Ha tudtok légyszives adjatok Nekem néhány jó tanácsot !
Köszönöm szépen ! blink.gif

Szia!

Szerintem mindenek előtt kitartás és türelem kell az 1 forintos aukciók "beéréséhez". 26 vásárló kedvenc eladója vagy, tehát nekik egy jó részük figyelemmel kíséri az új termékeidet valószínűleg amiatt, mert elégedettek veled. Ha megnézel egy olyan ruhákat áruló eladót, aki évek óta ezt csinálja, neki ez a mutató a sokszorosa. Már kiépítette a saját vevői körét, s a számai is csak vonzzák az újabb és újabb vásárlókat. Mindamellett több százezer eladandó ruhanemű van fenn a Vaterán. Na te ide szeretnél beférkőzni és egy kis szeletet lecsippenteni. Nincs más tanácsom, mint az, hogy mindenkit szolgálj ki tudásod szerint maximálisan, légy korrekt és a vásárlóktól majd ezt vissza fogod kapni előbb-utóbb (inkább utóbb smile.gif ). Lehet, hogy még kell pár hónap, vagy egy év. Én főleg régiségekkel, retro és kézműves dolgokkal foglalkozom, itt ugyanaz a helyzet, mint más kategóriákban. Vannak azok, akik évek óta jelen vannak és ebből fakadóan természetesen előnyük is van az újabbakkal szemben. Ez minden piacon természetes szerintem.
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-08-11 10:48
Létrehozva: #2

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(paplauer1983 @ 2017-08-11 09:59) *
Kedves Vaterások.

Több éve vaterázok,kb 1 éve kezdtem feltenni intenzíven a válásból meegmaradt vackokat,és lányaim kinőtt ruháit,mindig 1 Ft os ra. Sajnos 100 Ft nál nem igen tudtam jobban eladni. Bosszantott,mert mind méreg drágán veszem. Na jó,azért félre értés ne essék,nem az eredeti árat szeretném kapni érte,csak legalább a felét... a termékeim szépek. Minimális használat van rajtuk,most vannak mind 2 lány álltal használt ruhák,ami annyira nem szép mint amit tavasszal adtam el. Kérdésem az lenne. Hogyan lehetne növelni a vásárlói körömet ? Már volt kiemelésem is,sajnos azzal is többet fizettem rá,mint amennyiért eladtam. Ha tudtok légyszives adjatok Nekem néhány jó tanácsot !

Szia!

Nem értem az árképzésedet. Van aukció, amit 10 Ft-ról indítasz. A feltöltési díj 9 Ft, tehát 1 Ft-ot keresel vele, ha egy licittel viszik. Akkor már érdemesebb 1 Ft-ról indítani. Én nem így csinálnám, de az én módszerem nem biztos, hogy jó neked. Ha valamit 10 Ft-ért is odaadsz, akkor indítsd 1 Ft-ról. Nagyobb a látogatottság az 1 Ft-os aukcióknál. De általánosságban inkább megnézném az eladásra felkínált árut, elgondolnám, mennyiért szeretném eladni, és fix áron feltenném. Vagy feltenném kikiáltási áron, és egy kicsit magasabb fix árat is megszabnék. Aki ki akarja várni, az kivárja, akinek sürgős, az megadná azt az 100-150 Ft különbözetet. Ha megnézed a porcelános aukcióimat, akkor látod, hogy többségében így csinálom. Lehet, hogy tovább listáznál valamit, de többért is adnád el. Azonos méretű és stílusú pólókat csomagban tennék fel. 10 db gyerekpóló 900 Ft induló áron és 1500 Ft villámáron, ha nem márkásak. A valóban márkás cuccokat kezelném csak külön. Nem kell, hogy több vásárlód legyen. A jó az, ha visszatérő vásárlóid vannak. Nekem 2246 vevőm volt eddig, de hatezernél több cuccot vettek tőlem. Nagyon sokan jönnek vissza és ez stabil bevétel.
- Amit szívesen beáldoznék, azt tenném fel 1 Ft-ra, ezt reklámköltségként fognám fel. Bugyik, zoknik. Ezek csak a kattintást növelnék, mert aki rákattint az 1 Ft-osra, lehet, hogy tovább lapozgatja a cuccaidat.
- Az anonim pólókat csomagban tenném fel.
- A cipők maradhatnának így egyesével, szoknyák is, de a nadrágok szintén mehetnének együtt 2-5 db-os csomagban, ha egy méretűek.
Nem szívesen vennék egy pólót 100 Ft-ért több száz Ft postaköltséggel, mert a gyerekemnek így egy póló 4-500 Ft-ba kerül, ezen az elven elmehetnék turiba is. Viszont 8 pólót megvennék egy ezresért, mert a postaköltséggel együtt még mindig 200 Ft körül lenne egynek az ára. (Ezzel a módszerrel a feltöltési díj is csökkenne.)
A másik, hogy tájolnám a képeket. Nem jó az üzenete annak, hogy a képek egy része oldalt fekszik. Olyan, mintha nem lennél kellőképpen igényes, ami nyilván nem így van. Feltöltéskor is tudod tájolni őket, de javíthatod a mostaniakat. Eladó áruk -> Az adott cuccnál a sor végén a legördülőben: képek módosítása. Ott tudod értelemszerűen.smile.gif

Még egy utolsó dolog, ami nagyon fontos, bár más szinten. Hidd el, hogy mehet jobban. Ha most maradtál egyedül, akkor nem állsz a legjobban anyagilag. (Tudom, öt éve jöttem el a férjemtől). De ne a saját anyagi helyzetedből indulj ki. Tudd, hogy jó a cuccod és merd megkérni a (reális) árát. Nézz körül, vannak, akiknek ez nem gond, akik ezt megfizetik. Akiknek nem tétel, mert 1-2000 Ft nem számít. És ez jó. Vesz 10 pólót, mert egy füst alatt 2000 Ft alatt megoldott egy szezont. És ha tudsz így gondolkodni, akkor elindul, bővül és egyszer csak azon veszed észre magadat, hogy bár nem vagy milliomos, de szépen alakulnak az ügyeid.

Csak kívülről néztem meg az aukciókat, mert most mennem kell. Ha megjövök, akkor belül is megnézem, ha addig nem teszi meg más helyettem.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2017-08-11 10:52

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
paplauer1983
hozzászólás 2017-08-11 09:59
Létrehozva: #3

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-01-19 20:14
Azonosító: 2 432 753

Kedves Vaterások.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-08-07 10:46
Létrehozva: #4

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(kormend001 @ 2017-08-07 09:31) *
Ha egy vásárlói üzenetre válaszolok, amit utána egy újabb üzenetben megköszönnek, akkor arra kell még egy újabb választ írnom, hogy ne romoljanak a válaszadási mutatóim?

Én mindig szoktam (a biztonság kedvéért mosking.gif), de azt hiszem, hogy nem kell, mert azt utolsó üzenetként értékeli a rendszer.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
kormend001
hozzászólás 2017-08-07 09:31
Létrehozva: #5

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-05-04 15:04
Azonosító: 8 384

Ha egy vásárlói üzenetre válaszolok, amit utána egy újabb üzenetben megköszönnek, akkor arra kell még egy újabb választ írnom, hogy ne romoljanak a válaszadási mutatóim?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-07-17 11:49
Létrehozva: #6

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(sabet @ 2017-07-17 08:59) *
Nagyon köszönöm!!!

Már meg is csináltam!
Remélem észreveszik. smile.gif

Erre nincs garancia.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
sabet
hozzászólás 2017-07-17 08:59
Létrehozva: #7

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-16 19:13
Azonosító: 1 415 166

Nagyon köszönöm!!!

Már meg is csináltam!
Remélem észreveszik. smile.gif

IDÉZET(zejopy @ 2017-07-17 08:50) *
Szia! Ne a meghirdetett termékeknél keresd, hanem az eladóknál, eggyel alatta. Abban a listázásban alul megtalálod a kívánt opciót.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-07-17 08:50
Létrehozva: #8

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(sabet @ 2017-07-17 08:30) *
Tisztelt Fórumozók!

Szeretném Tőletek megkérdezni,
hogyan tudnám csoportosan hozzáírni a termékeimhez,
hogy 1 héten keresztül nem tudok
terméket átadni, postázni.
Mintha lett volna régebben ilyen,
most viszont nem találom.
Köszönöm a segítséget!

Beatrix

Szia! Ne a meghirdetett termékeknél keresd, hanem az eladóknál, eggyel alatta. Abban a listázásban alul megtalálod a kívánt opciót.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
sabet
hozzászólás 2017-07-17 08:30
Létrehozva: #9

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-16 19:13
Azonosító: 1 415 166

Tisztelt Fórumozók!

Szeretném Tőletek megkérdezni,
hogyan tudnám csoportosan hozzáírni a termékeimhez,
hogy 1 héten keresztül nem tudok
terméket átadni, postázni.
Mintha lett volna régebben ilyen,
most viszont nem találom.
Köszönöm a segítséget!

Beatrix

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2017-07-12 18:08
Létrehozva: #10

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(mango924 @ 2017-07-12 17:44) *
Sziasztok.

Olyan kérdésem lenne, hogy véletlenül másnak adtam értékelést, mint akinek szerettem volna. Mit lehet ilyenkor tenni? Hogyan tudom az értékelést törölni vagy módosítani?

Köszönöm a segítséget

Írj a Kapcsolatfelvételen keresztül az Ügyfélszolgálatnak. Ha bármit is lehet tenni, ők megmondják.
(Ja, és rossz topikba írtál)

A hozzászólást -svejku- szerkesztette a következő időpontban: 2017-07-12 18:09

+Quote Post
mango924
hozzászólás 2017-07-12 17:44
Létrehozva: #11

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2017-07-12 17:42
Azonosító: 2 479 736

Sziasztok.

Olyan kérdésem lenne, hogy véletlenül másnak adtam értékelést, mint akinek szerettem volna. Mit lehet ilyenkor tenni? Hogyan tudom az értékelést törölni vagy módosítani?

Köszönöm a segítséget

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-07-12 08:26
Létrehozva: #12

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2017-07-11 22:14) *
A változások követése és ezeknek a terméklapon történő átvezetése az eladó felelőssége és egyben kötelessége.

Persze, ez egyértelmű.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2017-07-11 22:14
Létrehozva: #13

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2017-07-10 20:40) *
Igazából ha innen nézzük, nem tökéletesen szabályos az, amikor azonos dolgokat meghirdetnek, de más színben, és egy aukcióban. Talán.
Abban az esetben jó lehet, ha valakinek korlátlan az árukészlete, vagy a kiválasztott színűt tudja stabilan rendelni. De akkor, amikor tényleg csak 1-2 db van mindegyikből, akkor szerintem nem is célszerű, mert magában hordozza a veszélyt, hogy elfelejti az eladó beírni, hogy pl a zöld elfogyott. A vevő meg nem kérdez rá, hogy van-e és vásárol, abban a hitben, hogy vehet zöldet is. Persze nem szabálytalan, mert nagyon sok ilyet látok, de ha nagyon szigorúan nézzük, nem is igazán szabályos.

A változások követése és ezeknek a terméklapon történő átvezetése az eladó felelőssége és egyben kötelessége.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-07-10 20:40
Létrehozva: #14

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2017-06-28 22:35) *
...ha több azonos terméket szeretne elárverezni, ...

Igazából ha innen nézzük, nem tökéletesen szabályos az, amikor azonos dolgokat meghirdetnek, de más színben, és egy aukcióban. Talán.
Abban az esetben jó lehet, ha valakinek korlátlan az árukészlete, vagy a kiválasztott színűt tudja stabilan rendelni. De akkor, amikor tényleg csak 1-2 db van mindegyikből, akkor szerintem nem is célszerű, mert magában hordozza a veszélyt, hogy elfelejti az eladó beírni, hogy pl a zöld elfogyott. A vevő meg nem kérdez rá, hogy van-e és vásárol, abban a hitben, hogy vehet zöldet is. Persze nem szabálytalan, mert nagyon sok ilyet látok, de ha nagyon szigorúan nézzük, nem is igazán szabályos.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2017-07-09 14:25
Létrehozva: #15

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Balin170 @ 2017-07-09 11:50) *
Tettem egy licitet egy termékre 3000ft értékben utána pedig a saját licitemre licitáltam 8000ft-al de nem jelzi ki az oldal hogy 8000 az új licit. ha újra próbálok licitálni 8000 ft értékben azt írja "Ön ugyanakkora összeget ajánlott, mint a vezető licittel rendelkező felhasználó.
Ha szeretne érvényes ajánlatot tenni a termékre, akkor magasabb összeggel licitáljon!"
akkor most megtörtént a licit vagy nem?

A maximális licited él, mindaddig te elszel a nyerő, amíg valaki 8000 forintnál magasabb összeget nem tesz. A személyes menüdben a licitálás-nál tudod megnézni a maximális licitedet. Saját magadnak nem licitálhatod fel a terméket, miért is tennéd?
Itt olvashatsz róla: http://www.vatera.hu/help/?tutorial=buying_04

+Quote Post
lilaliba86
hozzászólás 2017-07-09 13:52
Létrehozva: #16

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-01-01 12:58
Azonosító: 2 154 654

IDÉZET(Balin170 @ 2017-07-09 11:50) *
Tettem egy licitet egy termékre 3000ft értékben utána pedig a saját licitemre licitáltam 8000ft-al de nem jelzi ki az oldal hogy 8000 az új licit. ha újra próbálok licitálni 8000 ft értékben azt írja "Ön ugyanakkora összeget ajánlott, mint a vezető licittel rendelkező felhasználó.
Ha szeretne érvényes ajánlatot tenni a termékre, akkor magasabb összeggel licitáljon!"

Szia!

Olyan termékre licitáltál, amelyik nem minimáláras? Mert akkor természetesen nem növekszik az aktuális ár, mivel eleve a 3000 Ft a nyerő licit, ami a tied.

A hozzászólást -lilaliba86- szerkesztette a következő időpontban: 2017-07-09 13:52

+Quote Post
Balin170
hozzászólás 2017-07-09 11:50
Létrehozva: #17

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2017-07-09 11:30
Azonosító: 2 479 037

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-06-29 07:39
Létrehozva: #18

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(wolfchild1 @ 2017-06-28 14:08) *
Üdvözlet.

Miért nem tudok semmilyen termékre érvényes licitet tenni?

Szia! Kicsit konkrétabban írd le a dolgot. Kiír valamit a rendszer? Mit csinálsz? Hol akad el a folyamat?

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2017-06-28 22:35
Létrehozva: #19

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(svejku @ 2017-06-28 22:26) *
Én már nagyon régen jeleztem, hogy a feltöltőlapon a darabszám megadása félreértelmezhető, lehetne némi magyarázó szöveg annál a mezőnél.

Nyilván mindent félre lehet érteni. A kérdés az, hogy ez menyire életszerű. Ha egy pár cipőt kíván eladni, akkor nem ír be darabszámnak 2db-ot. Ugyanez érvényes a 3db-os bútor garnitúrára is szerintem.

Egyébként ott olvasható a ? ikonra kattintva a magyarázó szöveg: "Abban az esetben, ha több azonos terméket szeretne elárverezni, töltse ki a megfelelő darabszámmal a fenti mezőt, egyébként válassza a lap tetején a hagyományos árverési típust."

A kulcsszót pirossal kiemeltem.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2017-06-28 22:26
Létrehozva: #20

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2017-06-28 22:02) *
Így van. Több darabos aukcióból 3db eladás volt három különböző felhasználónak.
Ezek több nap különbséggel történtek, mindegyikről ment értesítő és a személyes menüben is látható.

Én már nagyon régen jeleztem, hogy a feltöltőlapon a darabszám megadása félreértelmezhető, lehetne némi magyarázó szöveg annál a mezőnél.

+Quote Post

756 Oldal V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017-08-19 07:41