IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

760 Oldal V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Aukciózással Kapcsolatos Kérdések, Eladás, licitálás, értékelések...
zejopy
hozzászólás 2017-12-10 21:22
Létrehozva: #1

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Mrav60 @ 2017-12-10 20:01) *
Igen, ebben igazad van, ma már több lehetősége van mindenkinek. Csak vannak akik beragadtak az önsajnálatba, olvastam tőle egy pár verset is, érdekes egy ember. Remélem magára talál, és még fogunk róla hallani, na nem ilyet, amit itt a Vaterán összehozott huh.gif

good2.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
Mrav60
hozzászólás 2017-12-10 20:01
Létrehozva: #2

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2016-09-28 18:10
Azonosító: 2 398 133

IDÉZET(zejopy @ 2017-12-10 17:09) *
Ne vonjunk párhuzamot a régi és a mai világ között. El lehet menni tanítani, és mellette lehet alkotni. És ha befut, akkor dönthet, hogy marad-e a tanításnál, vagy inkább csak a művészetből él. A tanítványoktól még inspirációt is kaphat. Nincs éhínségre kárhoztatva. Ma már nem úgy működnek a dolgok, mint akkoriban.smile.gif

Igen, ebben igazad van, ma már több lehetősége van mindenkinek. Csak vannak akik beragadtak az önsajnálatba, olvastam tőle egy pár verset is, érdekes egy ember. Remélem magára talál, és még fogunk róla hallani, na nem ilyet, amit itt a Vaterán összehozott huh.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-12-10 17:09
Létrehozva: #3

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Mrav60 @ 2017-12-10 15:26) *
Nagyon jól írtad, sajnos a kortárs festményekért nem kapkodnak, és tényleg jó és érdekes képeket alkot. A "tartalék" hiány, nagy csapda. Szerintem ez a helyzet eléggé ismerős már régről is. Sok művész éhezett, mert ha nem volt mecénása nem volt szerencséje. Vagy csak jóval halála után ismerték el művészetét, de az már rajta nem segített.pl./Scheiber Hugó/ unsure.gif

Ne vonjunk párhuzamot a régi és a mai világ között. El lehet menni tanítani, és mellette lehet alkotni. És ha befut, akkor dönthet, hogy marad-e a tanításnál, vagy inkább csak a művészetből él. A tanítványoktól még inspirációt is kaphat. Nincs éhínségre kárhoztatva. Ma már nem úgy működnek a dolgok, mint akkoriban.smile.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2017-12-10 17:10

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
webkereskedo
hozzászólás 2017-12-10 16:25
Létrehozva: #4

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-04-11 20:52
Azonosító: 2 453 114

IDÉZET(Mrav60 @ 2017-12-10 14:46) *
Licitálás 10.24. utalás 10.26. kb. 6 hetes a történet

Köszönöm. Közben látom, mindenre választ kaptál.

+Quote Post
Mrav60
hozzászólás 2017-12-10 15:26
Létrehozva: #5

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2017-12-10 14:56) *
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=10643050
Ő az. Még értékelhetsz. Mivel utaltál, írj neki felszólító levelet, hogy utalja vissza a pénzedet. Még van két heted az értékelésre. Ne hagyd annyiban a dolgot.

Köszönöm a tanácsot! Élni fogok vele good2.gif

IDÉZET(zejopy @ 2017-12-10 15:08) *
Ő az. Még értékelhetsz. Mivel utaltál, írj neki felszólító levelet, hogy utalja vissza a pénzedet. Még van két heted az értékelésre. Ne hagyd annyiban a dolgot.

Tényleg olcsón mentek el a képek. Értem. De ha utalnak valakinek, akkor köteles elküldeni a cuccot. Ha nem akarja odaadni, ezért nem is ír utalási adatokat, akkor az csak szimplán negatív értékelés, etikátlan és megengedhetetlen, de ez szerintem még rosszabb.
Nem értem, és sosem fogom megérteni. Sajnálják a 9 Ft FD-at, és inkább hosszú időn keresztül csalódottan, elégedetlenül vateráznak, pedig csak azt a 9 Ft-ot kellene rászánni. Kiírni egy kikiáltási árat és kész. 100 terméknél 900 Ft-ról beszélünk 3 hetente. Ez tényleg akkora összeg? Lehet vele kalkulálni, tudni lehet, mennyi aukciót tud az ember fenntartani ezekkel a kiadásokkal. És ha nem megy el, más piacot is kell keresni mellette. Ezek a képek szépek, bár nem értek hozzá, de jó rájuk nézni. Ez nyilván szubjektív. Előbb-utóbb szépen fogyogatnának. Persze nem gyorsan. 1 Ft-ról csak olyat szabad indítani, ami biztosan eléri azt az árat, amit az eladónak megér, vagy olyasmit, amit nem sajnál az ember.
Ha az ember 1 Ft-ozni akar, és abból akar jól megélni, akkor nagyon kell tudnia a piacot. A keresletet, a kínálatot, a szezonális hullámzást. És kell rendelkeznie olyan tartalékkal, ami kisegíti akkor, ha valamit benézett. Így végig korrekt tud maradni.

Nagyon jól írtad, sajnos a kortárs festményekért nem kapkodnak, és tényleg jó és érdekes képeket alkot. A "tartalék" hiány, nagy csapda. Szerintem ez a helyzet eléggé ismerős már régről is. Sok művész éhezett, mert ha nem volt mecénása nem volt szerencséje. Vagy csak jóval halála után ismerték el művészetét, de az már rajta nem segített.pl./Scheiber Hugó/ unsure.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-12-10 15:08
Létrehozva: #6

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Mrav60 @ 2017-12-10 14:46) *
Nem arról van szó, bocs, de nem vagyok nagy szakértő, nem tudom bemásolni, és úgy tudom, hogy nem lehet felhasználónevet írni. Ő már inaktív. az értékelést még nem adtam le, ezért szerintem nem is látható az eladóm. 9.24-én még sikeresen vásároltam tőle.

Tényleg olcsón mentek el a képek. Értem. De ha utalnak valakinek, akkor köteles elküldeni a cuccot. Ha nem akarja odaadni, ezért nem is ír utalási adatokat, akkor az csak szimplán negatív értékelés, etikátlan és megengedhetetlen, de ez szerintem még rosszabb.
Nem értem, és sosem fogom megérteni. Sajnálják a 9 Ft FD-at, és inkább hosszú időn keresztül csalódottan, elégedetlenül vateráznak, pedig csak azt a 9 Ft-ot kellene rászánni. Kiírni egy kikiáltási árat és kész. 100 terméknél 900 Ft-ról beszélünk 3 hetente. Ez tényleg akkora összeg? Lehet vele kalkulálni, tudni lehet, mennyi aukciót tud az ember fenntartani ezekkel a kiadásokkal. És ha nem megy el, más piacot is kell keresni mellette. Ezek a képek szépek, bár nem értek hozzá, de jó rájuk nézni. Ez nyilván szubjektív. Előbb-utóbb szépen fogyogatnának. Persze nem gyorsan. 1 Ft-ról csak olyat szabad indítani, ami biztosan eléri azt az árat, amit az eladónak megér, vagy olyasmit, amit nem sajnál az ember.
Ha az ember 1 Ft-ozni akar, és abból akar jól megélni, akkor nagyon kell tudnia a piacot. A keresletet, a kínálatot, a szezonális hullámzást. És kell rendelkeznie olyan tartalékkal, ami kisegíti akkor, ha valamit benézett. Így végig korrekt tud maradni.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Mrav60
hozzászólás 2017-12-10 14:46
Létrehozva: #7

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(webkereskedo @ 2017-12-10 14:28) *
Hány napja lejárt aukcióról van szó? Mikor utaltál?

Licitálás 10.24. utalás 10.26. kb. 6 hetes a történet

IDÉZET(zejopy @ 2017-12-10 14:36) *
Nem látom az eladódat. Az összes festmény vásárlásod (gondolom arról lehet szó) eladója aktív. Megmutatnád?

Nem arról van szó, bocs, de nem vagyok nagy szakértő, nem tudom bemásolni, és úgy tudom, hogy nem lehet felhasználónevet írni. Ő már inaktív. az értékelést még nem adtam le, ezért szerintem nem is látható az eladóm. 9.24-én még sikeresen vásároltam tőle.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-12-10 14:36
Létrehozva: #8

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Mrav60 @ 2017-12-10 14:33) *
Jogos mindkét hozzászólás! Van aukcióindítás rejtett minimáláron is, ha nem éri el az árat, akkor a termék marad. Be kell vállalni a rizikót! Igazatok van good.gif
De amint látom, annyi negatívval amennyit beszerzett, nem fog üzletelni ezen az oldalon mad.gif

Nem látom az eladódat. Az összes festmény vásárlásod (gondolom arról lehet szó) eladója aktív. Megmutatnád?

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Mrav60
hozzászólás 2017-12-10 14:33
Létrehozva: #9

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Jogos mindkét hozzászólás! Van aukcióindítás rejtett minimáláron is, ha nem éri el az árat, akkor a termék marad. Be kell vállalni a rizikót! Igazatok van good.gif
De amint látom, annyi negatívval amennyit beszerzett, nem fog üzletelni ezen az oldalon mad.gif

+Quote Post
webkereskedo
hozzászólás 2017-12-10 14:28
Létrehozva: #10

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Hány napja lejárt aukcióról van szó? Mikor utaltál?

+Quote Post
Mrav60
hozzászólás 2017-12-10 14:24
Létrehozva: #11

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(lilaliba86 @ 2017-12-10 13:55) *
Kedves Mrav60!

Én 1 forintos aukciókat indítok mindig, mellyel vállalom azt, hogy ha úgy alakul a dolog, akkor néha az általam optimálisnak tartott összeg alatt adok el néhány portékámat. Az 1 Ft-ért eladott dolgokat egy lelkiismeretes eladó épp oly gondoskodással csomagolja el, mint amelyiket egy kisebb vagyonért adott el. Ha valami nem jött össze, akkor ne sértődjön meg, mert vállalta az 1 Ft-os aukció következményeit. Besokallás helyett inkább adjon meg egy magasabb kikiáltási árat.
Szóval ne sajnálja, mert ez nem korrekt magatartás smile.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-12-10 13:57
Létrehozva: #12

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Mrav60 @ 2017-12-10 13:39) *
Köszönöm a tanácsot. Többen jártunk így, volt aki ügyvéddel fenyegetődzött, neki visszautalta a pénzt, volt aki írt az Ügyfélszolgálatnak, de nem tudtak segíteni. Nem nagy pénzről van szó, már többet vásároltam tőle, soha semmi gond nem volt! Így jártam. Valahol még sajnálom is, mert művészemberről van szó, és sajnos úgy látszik besokallt, hogy keveset kap az alkotásaiért! sad.gif thank_you.gif mad.gif

Akkor nem kell neki feltenni, de tényleg. A művész is ebben a fizikai világban él. Nem szállhat el annyira, hogy ne teljesítse a kötelezettségét. Az, hogy valaki művészettel keresi a kenyerét (vagy egészíti ki a bevételeit), nem jogosítja fel semmire. Sőt, ha belegondolsz, inkább kötelez. Mert a művészet mindig egy magasabb erkölcsiséget kell, hogy közvetítsen. Aki átveri a másik embert, annak a moralitása a béka feneke alatt van.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
webkereskedo
hozzászólás 2017-12-10 13:55
Létrehozva: #13

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Valahol még sajnálom is, mert művészemberről van szó, és sajnos úgy látszik besokallt, hogy keveset kap az alkotásaiért! sad.gif thank_you.gif mad.gif

Az egy dolog, hogy keveset kap az alkotásaiért, de ő ezt a keveset már nem az alkotásaiért tartja meg, hanem csak úgy a semmiért és ezen felül a postaktg-et is.
Miben merült ki az, hogy az üsz. nem tudott segíteni? Mert azért léteznek megoldások és szokták is alkalmazni.

+Quote Post
lilaliba86
hozzászólás 2017-12-10 13:55
Létrehozva: #14

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-01-01 11:58
Azonosító: 2 154 654

Köszönöm a tanácsot. Többen jártunk így, volt aki ügyvéddel fenyegetődzött, neki visszautalta a pénzt, volt aki írt az Ügyfélszolgálatnak, de nem tudtak segíteni. Nem nagy pénzről van szó, már többet vásároltam tőle, soha semmi gond nem volt! Így jártam. Valahol még sajnálom is, mert művészemberről van szó, és sajnos úgy látszik besokallt, hogy keveset kap az alkotásaiért! sad.gif thank_you.gif mad.gif

Kedves Mrav60!

Én 1 forintos aukciókat indítok mindig, mellyel vállalom azt, hogy ha úgy alakul a dolog, akkor néha az általam optimálisnak tartott összeg alatt adok el néhány portékámat. Az 1 Ft-ért eladott dolgokat egy lelkiismeretes eladó épp oly gondoskodással csomagolja el, mint amelyiket egy kisebb vagyonért adott el. Ha valami nem jött össze, akkor ne sértődjön meg, mert vállalta az 1 Ft-os aukció következményeit. Besokallás helyett inkább adjon meg egy magasabb kikiáltási árat.
Szóval ne sajnálja, mert ez nem korrekt magatartás smile.gif

+Quote Post
Mrav60
hozzászólás 2017-12-10 13:39
Létrehozva: #15

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

+Quote Post
webkereskedo
hozzászólás 2017-12-10 13:33
Létrehozva: #16

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zsuzszi120 @ 2017-12-10 11:02) *
Szia! Te lagalább elküldöd,az utalási adtokat,de én vásároltam,licitáltam,és nem kapom meg az adtokat,pedig már telefonon is kértem,a következő az lett, hogy a telefont kikapcsolta. Csak tudnám, hogy ilyenkor mit tegyek?

Csak nem arról van szó, amit tegnap este nyertél? ohmy.gif

+Quote Post
Mrav60
hozzászólás 2017-12-10 13:30
Létrehozva: #17

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2017-12-10 13:12) *
Ebben az esetben írj az ÜSZ-nak, meg fogják írni, hogy pontosan mit kell tenned a pénz visszaszerzéséhez.
Hivatalosan is olvashatsz erről:
http://www.vatera.hu/bvp/
Ez egy egyedülálló garancia a vásárlók számára. Érdemes kihasználni.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-12-10 13:12
Létrehozva: #18

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Mrav60 @ 2017-12-10 12:52) *
Sziasztok!
Akkor enyém még ennél is cifrább! Licitáltam, írtam, utaltam, aztán semmi! Pár nap után megint írtam, aztán telefonáltam, semmi. Se termék, se pénz! Sajnos úszott a pénzem, mert azóta inaktív az illető!

Ebben az esetben írj az ÜSZ-nak, meg fogják írni, hogy pontosan mit kell tenned a pénz visszaszerzéséhez.
Hivatalosan is olvashatsz erről:
http://www.vatera.hu/bvp/
Ez egy egyedülálló garancia a vásárlók számára. Érdemes kihasználni.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Mrav60
hozzászólás 2017-12-10 12:52
Létrehozva: #19

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zsuzszi120 @ 2017-12-10 11:02) *
Szia! Te lagalább elküldöd,az utalási adtokat,de én vásároltam,licitáltam,és nem kapom meg az adtokat,pedig már telefonon is kértem,a következő az lett, hogy a telefont kikapcsolta. Csak tudnám, hogy ilyenkor mit tegyek?

Sziasztok!
Akkor enyém még ennél is cifrább! Licitáltam, írtam, utaltam, aztán semmi! Pár nap után megint írtam, aztán telefonáltam, semmi. Se termék, se pénz! Sajnos úszott a pénzem, mert azóta inaktív az illető!

+Quote Post
zsuzszi120
hozzászólás 2017-12-10 11:02
Létrehozva: #20

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2017-12-04 17:43
Azonosító: 2 564 573

IDÉZET(jacika4 @ 2017-10-11 19:14) *
Csak nekem vannak ilyen fura vevőim mostanában?
Leütik a terméket aztán eltűnnek. Elküldöm az utalási adatokat, megköszönöm a vásárlást, aztán semmi.
Nem azt várom, hogy leütés után 5 percen belül utaljon, de azért na, reagáljon már valamit.
Komolyan még én értem magam hülyén, hogy napokkal később írok nekik e-mailt, hogy kell-e termék vagy nem. Mintha házalnék vagy rájuk akarnám erőszakolni a dolgaimat.
Pár hete is így jártam, vártam, aztán persze egy hét múlva írt, hogy bocs, de mégsem kéri. Hát baromi jó. dry.gif

+Quote Post

760 Oldal V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017-12-13 14:11