IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

724 Oldal V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Aukciózással Kapcsolatos Kérdések, Eladás, licitálás, értékelések...
VateraBenz
hozzászólás Ma, 13:34
Létrehozva: #1

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(gardenerTM @ 2015-04-24 07:15) *
Kedves Vatera,

E hó 23-án írt valaki egy üzenetet ( 5 visszajelzéses, megválaszolatlan üzenet a levelesládámban).
Érdemes lenne szólni neki, hogy efféle üzeneteket nem illik küldözgetni.

Köszönettel,

gardenerTM

Tisztelt gardenerTM!

Megtettük a szükséges intézkedéseket.
Köszönjük a bejelentést.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás Tegnap, 21:07
Létrehozva: #2

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(gardenerTM @ 2015-04-24 18:36) *
Kedves zejopy,

Nagyon aranyos vagy. Köszönöm szépen a sok hasznos tanácsot.
Üdvözlettel,
gardenerTM

Nagyon szívesen! smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
gardenerTM
hozzászólás Tegnap, 18:36
Létrehozva: #3

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-08-09 13:19
Azonosító: 1 540 346

IDÉZET(zejopy @ 2015-04-24 08:14) *
Szia! Ne is törődj vele, aki szeret sértő dolgokat írni, az úgyis fog. Viszont te nem vagy köteles eltűrni senki pokróc modorát. Éppen ezért menj rá a terméklapodra és a szabálytalan aukciók jelzésére szolgáló helyen kattints és jelöld be a "szabálytalanság a levelezésben" opciót. Ezt akkor is megteheted, ha már törölted az üzenetet, mert a rendszerben megmarad, csak a külső szemlélődő nem látja. Én mindig ezt csinálom, ha sértőnek érzek egy üzenetet. Meg is jelenik hamarosan a piros szöveg.biggrin.gif

Kedves zejopy,

Nagyon aranyos vagy. Köszönöm szépen a sok hasznos tanácsot.
Üdvözlettel,
gardenerTM

+Quote Post
zejopy
hozzászólás Tegnap, 08:14
Létrehozva: #4

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(gardenerTM @ 2015-04-24 07:15) *
E hó 23-án írt valaki egy üzenetet ( 5 visszajelzéses, megválaszolatlan üzenet a levelesládámban).

Szia! Ne is törődj vele, aki szeret sértő dolgokat írni, az úgyis fog. Viszont te nem vagy köteles eltűrni senki pokróc modorát. Éppen ezért menj rá a terméklapodra és a szabálytalan aukciók jelzésére szolgáló helyen kattints és jelöld be a "szabálytalanság a levelezésben" opciót. Ezt akkor is megteheted, ha már törölted az üzenetet, mert a rendszerben megmarad, csak a külső szemlélődő nem látja. Én mindig ezt csinálom, ha sértőnek érzek egy üzenetet. Meg is jelenik hamarosan a piros szöveg.biggrin.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
gardenerTM
hozzászólás Tegnap, 07:15
Létrehozva: #5

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-08-09 13:19
Azonosító: 1 540 346

Kedves Vatera,

Köszönettel,

gardenerTM

+Quote Post
arany
hozzászólás 2015-04-23 11:03
Létrehozva: #6

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-20 20:57
Azonosító: 1 108

IDÉZET(VateraBenz @ 2015-04-23 10:40) *
Tisztelt arany!

Licitált aukciót törölni kizárólag 30 naponta egyszer és abban a két esetben lehetséges, ha a termék állapota megváltozott (az összes licit automatikusan törlésre kerül és az aukció lezárul) illetve ha a termék tönkrement (az összes licit törlésre kerül és az aukció automatikusan lezárul, majd végleg törlődik a rendszerből). Ez esetben nem kell előzetesen értesítenie a licitálót, de gesztusként megteheti egy rövid magyarázat kíséretében.

Köszönöm!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2015-04-23 10:40
Létrehozva: #7

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(arany @ 2015-04-23 07:53) *
Tisztelt Vatera!

Tudom, hogy nem korrekt dolog, de milyen következménye lehet, ha törlök egy licitet? Kell értesítenem előzetesen a licitálót?

Tisztelt arany!

Licitált aukciót törölni kizárólag 30 naponta egyszer és abban a két esetben lehetséges, ha a termék állapota megváltozott (az összes licit automatikusan törlésre kerül és az aukció lezárul) illetve ha a termék tönkrement (az összes licit törlésre kerül és az aukció automatikusan lezárul, majd végleg törlődik a rendszerből). Ez esetben nem kell előzetesen értesítenie a licitálót, de gesztusként megteheti egy rövid magyarázat kíséretében.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
arany
hozzászólás 2015-04-23 07:53
Létrehozva: #8

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-20 20:57
Azonosító: 1 108

Tisztelt Vatera!

Tudom, hogy nem korrekt dolog, de milyen következménye lehet, ha törlök egy licitet? Kell értesítenem előzetesen a licitálót?

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2015-04-21 20:43
Létrehozva: #9

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(kormend001 @ 2015-04-21 10:19) *
Maximálisan egyetértek. good2.gif

Az egyetértéshez nem szükséges beidézni az egész hozzászólást!
Fórum szabályzat III/7. angry2.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
kormend001
hozzászólás 2015-04-21 10:19
Létrehozva: #10

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-05-04 15:04
Azonosító: 8 384

IDÉZET(cit1rom @ 2015-04-20 19:26) *
Nem részletezted, hogy csak te számítottál másra és ezért lepett meg, amit kaptál, vagy az eladó eltitkolt esetleg hibát vagy rosszul írta le a termék jellemzőit pl.
Amennyiben csak az a helyzet, hogy másra számítottál, de újra átolvasva azt látod, hogy az eladó leírása korrekt, abban az esetben a postaktg-ek téged terhelnek. Megnézted, mégsem tartod meg.
Ha viszont az eladó nem volt elég alapos és az ő hibája miatt vásároltad meg a terméket, amelyet azért nem szeretnél megtartani, mert abban az állapotban nem felel meg számodra, akkor szerintem az lenne a korrekt a részéről, ha a eredeti állapotot állítaná vissza. Ez azt jelenti, hogy ő fizeti a visszapostázást is, és visszaadja a pénzedet, mintha nem is vásároltál volna.
A szabályzat garantálja, hogy az eladó azt küldi, amit hirdet. Nem kell erre külön garanciát vállalnia.

"3/3. A Felhasználó, mint eladó a termék feltöltésével és a tranzakció elindításával kötelezettséget vállal arra, hogy sikeres vételi ajánlat (aukciónál az aukciózárás) esetén a terméket a terméklapon megjelölt állapotban és kondíciókkal adja át a tranzakció vevőjének (az aukció nyertesének)."

Mindezek akkor érvényesek, ha az eladó magánszemélyként adta el a holmiját.

Maximálisan egyetértek. good2.gif

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2015-04-20 19:26
Létrehozva: #11

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-27 12:32
Azonosító: 1 417 184

IDÉZET(petrucsita13 @ 2015-04-17 22:10) *
Sziasztok!
Licit nyerésnél ha megnyerem,és nem egészen az az áru amit megkaptam,eladóval meg tudom beszélni,és visszaküldöm természetesen az én költségemen,akkor csak a termék ára jár vissza? Amit először kifizettem postaköltség az nem?Köszönöm! smile.gif

Nem részletezted, hogy csak te számítottál másra és ezért lepett meg, amit kaptál, vagy az eladó eltitkolt esetleg hibát vagy rosszul írta le a termék jellemzőit pl.
Amennyiben csak az a helyzet, hogy másra számítottál, de újra átolvasva azt látod, hogy az eladó leírása korrekt, abban az esetben a postaktg-ek téged terhelnek. Megnézted, mégsem tartod meg.
Ha viszont az eladó nem volt elég alapos és az ő hibája miatt vásároltad meg a terméket, amelyet azért nem szeretnél megtartani, mert abban az állapotban nem felel meg számodra, akkor szerintem az lenne a korrekt a részéről, ha a eredeti állapotot állítaná vissza. Ez azt jelenti, hogy ő fizeti a visszapostázást is, és visszaadja a pénzedet, mintha nem is vásároltál volna.
A szabályzat garantálja, hogy az eladó azt küldi, amit hirdet. Nem kell erre külön garanciát vállalnia.

"3/3. A Felhasználó, mint eladó a termék feltöltésével és a tranzakció elindításával kötelezettséget vállal arra, hogy sikeres vételi ajánlat (aukciónál az aukciózárás) esetén a terméket a terméklapon megjelölt állapotban és kondíciókkal adja át a tranzakció vevőjének (az aukció nyertesének)."

Mindezek akkor érvényesek, ha az eladó magánszemélyként adta el a holmiját.

A hozzászólást -cit1rom- szerkesztette a következő időpontban: 2015-04-20 19:28

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-04-18 21:09
Létrehozva: #12

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2015-04-18 21:03) *
Tisztelt Henri121!

Milyen lakcímre gondol és milyen célra kellene?
A kapcsolatfelvételhez e-mail címre és esetleg telefonszámra van szükség. A postacímet majd ezek segítségével elkérheti a vevőtől.
Nem ezen múlik, hogy a vásárlási szándék valós vagy sem.

Szerintem fent a profilnál gondolja. A várost. Bár nem tudom, mennyivel van közelebb az ember, ha látja, hogy szegedi pl. a licitáló.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2015-04-18 21:03
Létrehozva: #13

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Henri121 @ 2015-04-18 20:36) *
Sziasztok!
Egy nem teljes jogú felhasználó licitált több termékemre is.Az érdekesség az,hogy nem látok mert nem írt be lakcímet a licitáló egyén.Én nem komoly licitálóra gyanakszom.De hogy lehet,hogy a Vatera ilyesmit megenged???Bejelentkezés lakcím nélkűl???

Tisztelt Henri121!

Milyen lakcímre gondol és milyen célra kellene?
A kapcsolatfelvételhez e-mail címre és esetleg telefonszámra van szükség. A postacímet majd ezek segítségével elkérheti a vevőtől.
Nem ezen múlik, hogy a vásárlási szándék valós vagy sem.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-04-18 21:02
Létrehozva: #14

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Henri121 @ 2015-04-18 20:36) *
Sziasztok!
Egy nem teljes jogú felhasználó licitált több termékemre is.Az érdekesség az,hogy nem látok mert nem írt be lakcímet a licitáló egyén.Én nem komoly licitálóra gyanakszom.De hogy lehet,hogy a Vatera ilyesmit megenged???Bejelentkezés lakcím nélkűl???

Már nem kötelező beírni a címet, éppen ezért nagyon sokan nem is írják be. Ha belegondolsz, követelheti a Vatera a lakcím megadását, de ha valaki tényleg komolytalan licitáló, akkor azt ír be, amit akar. Ha pedig komolyan licitál, azt megteheti a lakcím beírása nélkül is. Nincs jelentősége. Majd akkor aggódj, ha megnyeri az aukciót és nem jelentkezik.
Amúgy azt hiszem, el kell vinned szervizbe a gépedet, mert beragadt a ? billentyűd, egy helyett mindig hármat ír.smile.gif Ez kellemetlen jelenség, de talán viszonylag olcsón megtisztítják a billentyűzetet, bár ebben nincs személyes tapasztalatom, mert nekem még nem volt ilyen problémám.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Henri121
hozzászólás 2015-04-18 20:36
Létrehozva: #15

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-11-16 12:09
Azonosító: 1 889 694

Sziasztok!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-04-18 05:19
Létrehozva: #16

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Sziasztok!
Licit nyerésnél ha megnyerem,és nem egészen az az áru amit megkaptam,eladóval meg tudom beszélni,és visszaküldöm természetesen az én költségemen,akkor csak a termék ára jár vissza? Amit először kifizettem postaköltség az nem?Köszönöm! smile.gif

Az odaszállítás költsége ugyanúgy a tiéd, mintha a város másik végébe autóztál volna el vásárolni. Ott is a tiéd a benzinköltség. Itt meg a postai szállítás. Amúgy ilyen esetben én is úgy járok el, mint svejku, de nem ez az általános és nem ez a szabály. Sőt, ha a garanciális feltételeknél a "nincs garancia" van beállítva, akkor nem is köteles visszavenni.
Megnéztem, nem vállalt az eladó garanciát a tunikára (ha arról van szó), tehát rendes, hogy visszaveszi. Majd ha végeztek, pozitívan értékeld szerintem.smile.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2015-04-18 05:20

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2015-04-17 22:19
Létrehozva: #17

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

Sziasztok!

Szerintem erre nincs itt szabály, az eladótól is függ. Velem csak egyszer fordult elő, hogy nem tetszett a vevőnek, én visszautaltam a postaköltséget is.
Ezt neked kell vele megbeszélned.

+Quote Post
petrucsita13
hozzászólás 2015-04-17 22:10
Létrehozva: #18

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2015-04-17 21:55
Azonosító: 2 168 093

Sziasztok!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2015-04-17 15:57
Létrehozva: #19

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(svejku @ 2015-04-17 12:44) *
Benzhez volna egy kérdésem: Mi van akkor ha Pl. 3000 induló árról 3300 Ft-os villámárral teszek fel valamit, és 500 Ft licitlépcsőt adok meg. Az első licitnél eltűnik a villámár?

Szerintem igen.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-04-17 12:52
Létrehozva: #20

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(kormend001 @ 2015-04-17 12:31) *
Köszönöm a dicséretet, jól esett thank_you.gif
Próbálok hasznosítható tapasztalatokat leszűrni, bár kétséges, hogy lehet-e ebben az esetben.

Biztos, hogy nem 1 Ft volt a licitlépcső, így a 2499-2500-Ft-ra valami automatikus licit lehet a magyarázat.

A szabályzatban ezeket a variációkat találtam, a mi esetünkre egyiket se lehet ráhúzni.
Aukciós értékesítés során az ellenérték lehet:
- az eladó által megjelölt és elért villámár,
- a legmagasabb licit értéke, amely elérte, vagy meghaladta a minimálárat,
- minimálár megjelölésének hiányában: a legmagasabb érvényes licit.

Mivel az aukcióban résztvevő legtöbb személy személyes ismerősöm, őket is megkérdeztem, de nem tudtak magyarázattal szolgálni. dontknow.gif

Biztos, hogy nem védett ajánlat volt, mert a villámár 2500 Ft volt, így azonnal lezárult volna az aukció.
Ráadásul a beérkezett licit időpontjából kiderült volna.

IDÉZET(svejku @ 2015-04-17 12:44) *
...
Benzhez volna egy kérdésem: Mi van akkor ha Pl. 3000 induló árról 3300 Ft-os villámárral teszek fel valamit, és 500 Ft licitlépcsőt adok meg. Az első licitnél eltűnik a villámár?

Nem vagyok Benz, de igen, egyértelműen.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2015-04-17 12:51

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

724 Oldal V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-04-25 17:58