IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

742 Oldal V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Aukciózással Kapcsolatos Kérdések, Eladás, licitálás, értékelések...
VateraBenz
hozzászólás 2016-09-21 12:17
Létrehozva: #1

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(Ivan75 @ 2016-09-21 08:57) *
Üdv!

Nincs bankszámlám, mert bojkottálom a bankokat...

Ihaj, nem lennék a bankok helyében smiley-shocked034.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu
Go to the top of the page

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2016-09-21 10:11
Létrehozva: #2

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

Üdv!

Nincs bankszámlám, mert bojkottálom a bankokat... Szeretnék eladni. Lehet olyan megoldást találni, hogy megtehesse az is, akinek nincs bankszámlája?

Lehet.
De nem itt.
A bankszámla elsősorban nem a pénzforgalomhoz szükséges, hanem, hogy szükség esetén az eladók azonosíthatók, ellenőrizhetők legyenek.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-09-21 09:11
Létrehozva: #3

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

Üdv!

Nincs bankszámlám, mert bojkottálom a bankokat... Szeretnék eladni. Lehet olyan megoldást találni, hogy megtehesse az is, akinek nincs bankszámlája?

Szia! Én úgy tudom, hogy nem lehet, de kérdezd meg a Kapcsolatfelvételen keresztül. Lehet, hogy hitbéli meggyőződésre hivatkozva megengedik.
Csak hát azt nem tudom, hogy hová fognak érkezni a pénzek, amik az eladásból jönnek. Nem akarlak meggyőzni, de gondold át a bojkottálást szerintem.smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Ivan75
hozzászólás 2016-09-21 08:57
Létrehozva: #4

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2016-09-21 08:53
Azonosító: 2 391 753

Üdv!

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2016-09-20 12:24
Létrehozva: #5

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-27 12:32
Azonosító: 1 417 184

IDÉZET(styleonlinev @ 2016-09-20 11:59) *
Így értelmezve, én nem vagyok kereskedő, csupán egy adószámos magánszemély, aki elad "ezt-azt", nyugtával / számlával?
Ha nincs meg a nyugtája, magánszemélyként így is el kell fogadnom a reklamációt?

Szerintem nem igazán adhatnál el ezt-azt nyugtával és számlával sem. Innentől kezdve borul az egész.
Ha meg eladsz és kereskedsz, véleményem szerint az összes tv. vonatkozik rád.
Nyugtát magánszemélyként nem adhatsz és pláne nem kötheted ki a megőrzését.
A reklamációt mindenképpen kezelni kell, ez meg egy másik történet. A reklamáció és a 14 napos indok nélküli elállási jog nem ugyanaz.
Az internetes kereskedelemben nincs szükség a számla megőrzésére, hiszen visszakövethető, hogy valóban nálad vásárolta. (a boltban azért van rá szükség, mert azzal igazolod, hogy OTT vásároltál, nem máshol).

+Quote Post
styleonlinev
hozzászólás 2016-09-20 11:59
Létrehozva: #6

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2014-02-03 20:25
Azonosító: 2 095 884

IDÉZET(cit1rom @ 2016-09-20 11:49) *
Adószámos magánszemélyként nem lehet kereskedelmi tevékenységet folytatni.
Nyugtát csak készpénzes forgalomban adunk, utalásnál számlát kell kiállítani.
A nyugta visszaküldése egyébként sem lehet feltétele a visszavásárlásnak. A számlát sem köteles őrizni a vevő.
Garanciát a kereskedő köteles adni, az nem választási lehetőség. Ha viszont nem vagy kereskedő, akkor nem kereskedhetsz.
Kérdéseidre (szerintem) nincs jó válasz. Összemosod a kereskedést a magán jellegű eladással.
Tisztában vagyok azzal, hogy az adószámot a NAV kiadja, akár úgy is, ha tudja, milyen célra kéri az adózó. Ennek ellenére ez nem szabályos és ha egy ellenőrzésnél úgy dönt, hogy nem szabályos, ennek komoly szankciói vannak.

Így értelmezve, én nem vagyok kereskedő, csupán egy adószámos magánszemély, aki elad "ezt-azt", nyugtával / számlával?
Ha nincs meg a nyugtája, magánszemélyként így is el kell fogadnom a reklamációt?

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2016-09-20 11:49
Létrehozva: #7

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-27 12:32
Azonosító: 1 417 184

IDÉZET(mystyleonlinev @ 2016-09-20 11:05) *
Adószámos magánszemélyként is a vállalkozásokra vonatkozó kereskedelmi szabályozások érvényesek rám?

Adószámos magánszemélyként nem lehet kereskedelmi tevékenységet folytatni.
Nyugtát csak készpénzes forgalomban adunk, utalásnál számlát kell kiállítani.
A nyugta visszaküldése egyébként sem lehet feltétele a visszavásárlásnak. A számlát sem köteles őrizni a vevő.
Garanciát a kereskedő köteles adni, az nem választási lehetőség. Ha viszont nem vagy kereskedő, akkor nem kereskedhetsz.
Kérdéseidre (szerintem) nincs jó válasz. Összemosod a kereskedést a magán jellegű eladással.
Tisztában vagyok azzal, hogy az adószámot a NAV kiadja, akár úgy is, ha tudja, milyen célra kéri az adózó. Ennek ellenére ez nem szabályos és ha egy ellenőrzésnél úgy dönt, hogy nem szabályos, ennek komoly szankciói vannak.

+Quote Post
mystyleonlinev
hozzászólás 2016-09-20 11:05
Létrehozva: #8

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2016-09-20 11:01
Azonosító: 2 390 874

Év eleje óta adószámos magánszemélyként árulok a Vaterán, nyugtát adok az eladások után.
Több problémám is akadt azóta, az egyik:
Vásárolt egy hölgy nálam egy felsőt, 13 napja kapta meg, kimosta másodjára és enged a színe. Garanciában vissza szeretné vetetni velem, de a nyugta nincs meg.

A másik: kicsi lett a vásárolt cipő, a vevő szerint 14 napos indoklás nélküli elállási jog illeti meg, amit el is fogadtam, viszont előtte megpróbáltam, hátha cserélni tudjuk más termékre értékegyeztetéssel. Ettől teljesen elzárkózott, fogyasztóvédelmi szabályokkal, paragrafusokkal teletűzdelt levelet küldött, amelyben jogsértő magatartásomra hivatkozik, azonnal közölte a kötelezettségeimet, a teendőimet, a paragrafusokat, csak néztem.

Az oldalamon, illetve minden terméklapon kint van, hogy számlaképes vagyok, garanciát nem tudok adni azonban, 14 napon belül visszaküldheti, használt termékekre ez a jog nem vonatkozik, ebben az esetben cserélni tudom csak a terméket. Így a jelenleg hatályos kereskedelmi szabályozásnak is eleget teszek a tájékoztatási kötelezettségemet tekintve. (hozzáteszem, a "cipős" vevőm szerint még azt is megtévesztően írtam ki...)

Viszont szeretném kivédeni, hogy ezzel plusz munkát és adminisztrációt okozva - visszaküldözgessék a választott holmikat a jogszabályra vonatkozóan, és még az odapostázás költségét is rámterheljék!

Adószámos magánszemélyként is a vállalkozásokra vonatkozó kereskedelmi szabályozások érvényesek rám?
Természetesen megoldható a visszavétel nálam is, nem szeretnék én sem szívózni és kibújni a kötelezettségeim alól és még a látszatát sem akarom kelteni, hogy át akarnék verni bárkit is - viszont elegem van a támadó hangvételű reklamációkból, aminél minden vevő tudja a jogát...csak én nem az enyémeket.

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2016-08-21 21:34
Létrehozva: #9

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(zejopy @ 2016-08-21 21:09) *
Ez már gáz. Ha azt hiszed odarakod, aztán mégsem. laugh.gif

Mostanában nem mindig veszem észre. animal0026.gif
Amúgy zongorát akarsz venni? Ne tedd! Ha pár éve lett hangolva, akkor állati hamis. biggrin.gif

Oda tenném a szemüvegem, meg a borotvát. mosking.gif
Mondd csak! Hová lett a téged körbelengő fílingként terjengő szövevényességed? devil.gif

Elvitte a cica (Anna) a nyelvem. biggrin.gif

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-08-21 21:09
Létrehozva: #10

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2016-08-21 21:00) *
Bocsánat, azt hittem oda raktam. smile.gif

Ez már gáz. Ha azt hiszed odarakod, aztán mégsem.laugh.gif
Szerintem amúgy ez semmi. Egy hülyeség. A fix árat amíg fut az aukció, akárhányszor változtathatja. Ez olyan baromság, mint ahogy én odaírom a porcelánhoz, hogy nem vállalok felelősséget a porcelán mosogatógépes tisztításáért. De egyszer megszívtam, ezért azóta odaírom.biggrin.gif Ez szegény ki tudja mivel járt pórul:)
Amúgy zongorát akarsz venni? Ne tedd! Ha pár éve lett hangolva, akkor állati hamis.biggrin.gif

Mondd csak! Hová lett a téged körbelengő fílingként terjengő szövevényességed? devil.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2016-08-21 21:00
Létrehozva: #11

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2016-08-21 20:20) *
Muti! Mutasd meg! Öreg fórumos létedre jössz minden konkrétum nélkül. Asszem a te feleséged sem leszek. biggrin.gif (Amúgy örülök, hogy látlak. Reggel is láttalak. wub.gif )

Bocsánat, azt hittem oda raktam. smile.gif

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-08-21 20:20
Létrehozva: #12

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2016-08-21 20:07) *
Jó estét! smile.gif

Egy aukciónál a következő kitételt találtam: Fentartjuk továbbá az árváltoztatás jogát fix áras termékeinknél ! (sic. már ami az egy 'n' betűt illeti! mosking.gif ) De nem is ez a lényeg, hanem, hogy ez így szerintem nincs rendjén, sad.gif mert az nem derült ki a szövegből, hogy az eladó miként akar élni ezzel a kikötéssel. Licit előtt persze annyit módosít, amennyit akar. De utána? Esetleg átvételkor?

Muti! Mutasd meg! Öreg fórumos létedre jössz minden konkrétum nélkül. Asszem a te feleséged sem leszek.biggrin.gif (Amúgy örülök, hogy látlak. Reggel is láttalak. wub.gif )

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2016-08-21 20:07
Létrehozva: #13

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Jó estét! smile.gif

Egy aukciónál a következő kitételt találtam: Fentartjuk továbbá az árváltoztatás jogát fix áras termékeinknél ! (sic. már ami az egy 'n' betűt illeti! mosking.gif ) De nem is ez a lényeg, hanem, hogy ez így szerintem nincs rendjén, sad.gif mert az nem derült ki a szövegből, hogy az eladó miként akar élni ezzel a kikötéssel. Licit előtt persze annyit módosít, amennyit akar. De utána? Esetleg átvételkor?

A hozzászólást -vidaeff- szerkesztette a következő időpontban: 2016-08-21 20:08

--------------------

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2016-08-16 22:35
Létrehozva: #14

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Jozsef807 @ 2016-08-16 20:55) *
Új vaterás eladó vagyok. Feltöltöttem mindent, ahogy kell, de amikor a tovább gombra kattintok, akkor nem megy tovább. Azt írja ki, hogy A szállítási sablon: HIBÁS. Fogalmam nincs mi lehet a hiba.Szállítási átvételnél személyes átvtelt írtam, így semmiféle szállítási módot nem jelöltem meg. Írtam az Ügyfélszolgálatnak 3 nappal ezelőtt, de válasz nem érkezett. Mit tudok tenni, hogy végre fel tudjam tölteni az eladandó árúmat a vaterára?

Az ügyfélszolgálat mindössze 40 perc elteltével megválaszolta a megkeresését. Ha nem kapta meg, akkor legyen kedves a közismerten problémás freemail fiókját lecserélni egy használhatóra (pl. gmail).

A válasz:
"a termékek feltöltésénél a "Szállítás és fizetési módja"-nál legalább egy lehetőséget meg kell adni. Abban az esetben, ha személyes átvételt is megjelöl, akkor az "Átadás helye"-t is meg kell határozni. Egyéb szállítási módoknál pedig a szállításhoz tartozó díjat is fel kell tüntetni."

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Jozsef807
hozzászólás 2016-08-16 20:55
Létrehozva: #15

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2016-08-10 10:09
Azonosító: 2 365 938

Új vaterás eladó vagyok. Feltöltöttem mindent, ahogy kell, de amikor a tovább gombra kattintok, akkor nem megy tovább. Azt írja ki, hogy A szállítási sablon: HIBÁS. Fogalmam nincs mi lehet a hiba.Szállítási átvételnél személyes átvtelt írtam, így semmiféle szállítási módot nem jelöltem meg. Írtam az Ügyfélszolgálatnak 3 nappal ezelőtt, de válasz nem érkezett. Mit tudok tenni, hogy végre fel tudjam tölteni az eladandó árúmat a vaterára?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-08-15 07:50
Létrehozva: #16

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2016-08-14 20:58) *
Kedves zejopy!

Igen, ez a szabály rájuk is vonatkozik.

Köszönöm.smile.gif Már annyi enyhülés volt, hogy nem voltam benne biztos, hogy él a régi szabály.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2016-08-14 20:58
Létrehozva: #17

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2016-08-14 11:18) *
Kedves Benz!

A most regisztrált narancssárga felhasználók újra ellenőrzött vásárlók, eddig oké. Viszont abban nem vagyok biztos, hogy rájuk is érvényes-e az, hogyha kipontozódnak, akkor nem regisztrálhatnak többet a Vaterán, csak a kék státusz marad meg nekik lehetőségként. Így van? Köszönöm! smile.gif

Kedves zejopy!

Igen, ez a szabály rájuk is vonatkozik.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-08-14 11:18
Létrehozva: #18

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kedves Benz!

A most regisztrált narancssárga felhasználók újra ellenőrzött vásárlók, eddig oké. Viszont abban nem vagyok biztos, hogy rájuk is érvényes-e az, hogyha kipontozódnak, akkor nem regisztrálhatnak többet a Vaterán, csak a kék státusz marad meg nekik lehetőségként. Így van? Köszönöm! smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2016-08-05 17:37
Létrehozva: #19

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(arany @ 2016-08-05 15:51) *
Gyakori eset, hogy valamelyik vevőm, miután licitált a termékemre, meg szeretné azonnal vásárolni, akár magasabb áron is -villámáron. Ilyen esetben kérhet licittörlést, én pedig átállítom az árat fixre, és ő minden további nélkül ugyanezt megveheti?

Igen.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
arany
hozzászólás 2016-08-05 15:51
Létrehozva: #20

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-20 20:57
Azonosító: 1 108

Gyakori eset, hogy valamelyik vevőm, miután licitált a termékemre, meg szeretné azonnal vásárolni, akár magasabb áron is -villámáron. Ilyen esetben kérhet licittörlést, én pedig átállítom az árat fixre, és ő minden további nélkül ugyanezt megveheti?

+Quote Post

742 Oldal V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
3 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (3 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2016-09-27 02:10