IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

708 Oldal V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Aukciózással Kapcsolatos Kérdések, Eladás, licitálás, értékelések...
zsirosgeza20
hozzászólás Tegnap, 20:23
Létrehozva: #1

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-04-09 20:57
Azonosító: 1 700 190

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-07-30 20:10) *
Tisztelt zsirosgeza20!

A leírtakkal legyen kedves Ügyfélszolgálatunkhoz fordulni a Kapcsolatfelvétel menüponton keresztül.

Közben felvettem a kapcsolatot a vásárlóval megbeszéltük és elállt az vásárlástól.
Ő is furcsának találta, szerencsére megértő volt.
Az ügyfélszolgálatot mindenesetre felkeresem.
Go to the top of the page

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás Tegnap, 20:10
Létrehozva: #2

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zsirosgeza20 @ 2014-07-30 14:47) *
Sziasztok

Lenne egy olyan problémám...

Tisztelt zsirosgeza20!

A leírtakkal legyen kedves Ügyfélszolgálatunkhoz fordulni a Kapcsolatfelvétel menüponton keresztül.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás Tegnap, 15:19
Létrehozva: #3

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(zsirosgeza20 @ 2014-07-30 14:47) *
Sziasztok

Lenne egy olyan problémám, hogy feltöltöttem egy terméket tegnap délután és
a terméklapon a termék ára és a darabszám felcserélődött az aukció indulása után valamikor. 780Ft. helyett 20Ft. lett és 20db helyett 780db. lett. A termékleírásból is hiányoznak információk, kb. a fele termékleírás eltűnt.
Vásárlás után leellenőrzöm az aukciót és akkor a valós ár szerepelt, és a részletes termékleírás is megvolt.
Ekkora eltérést biztosan észrevettem volna.
Feltöltésnél én 100%-ra emlékszem, hogy jól állítottam be az árat, mint az eddig több ezer termékfeltöltésnél sem volt problémám.

Egy vevő ezen az áron ütött le 20db-ot belőle. De én ezen az áron nem fogom tudni neki odaadni. Nekem az 13eFt. minusz lenne.
Ha a vásárlóval nem sikerül megegyeznem és nem adom ada ezen az áron a termékeket milyen értékelésre lehet számítani?
Nem szeretnék a hibámon kívül negatívot kapni sőt semlegest sem, de a semleges még belefér.

Ez a termék az: http://elektronika.vatera.hu/muszerek_alka...1949393936.html

Előre is köszönöm a válaszokat.

Uhh, szia, ilyet még nem is hallottam. Ebben érdemi segítséget csak Benz tud nyújtani. A helyedben én az ő véleményének a kikérése nélkül még a vevővel sem próbálnék meg egyeztetni. Teljesen más ugyanis a dolog nézőpontja, ha valóban a Vateránál volt a gond, mintha te tévedtél. Ha ugyanis tévedtek, akkor arra a hibára hivatkozva lehet intézni a levelezést. Szóval szerintem várd meg Benzet, bár lehet, hogy ő is alapból az ÜSZ-hoz fog küldeni, mert lehet, hogy ebben az esetben ez az egyszerűbb.
Mivel vaterás (és fórumos) pályafutásom alatt még nem hallottam ilyenről, kérlek, mindenképpen írd le majd, hogy mi történt és hogyan sikerült elintézni. Köszönöm.smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
zsirosgeza20
hozzászólás Tegnap, 14:47
Létrehozva: #4

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-04-09 20:57
Azonosító: 1 700 190

Sziasztok

Lenne egy olyan problémám, hogy feltöltöttem egy terméket tegnap délután és
a terméklapon a termék ára és a darabszám felcserélődött az aukció indulása után valamikor. 780Ft. helyett 20Ft. lett és 20db helyett 780db. lett. A termékleírásból is hiányoznak információk, kb. a fele termékleírás eltűnt.
Vásárlás után leellenőrzöm az aukciót és akkor a valós ár szerepelt, és a részletes termékleírás is megvolt.
Ekkora eltérést biztosan észrevettem volna.
Feltöltésnél én 100%-ra emlékszem, hogy jól állítottam be az árat, mint az eddig több ezer termékfeltöltésnél sem volt problémám.

Egy vevő ezen az áron ütött le 20db-ot belőle. De én ezen az áron nem fogom tudni neki odaadni. Nekem az 13eFt. minusz lenne.
Ha a vásárlóval nem sikerül megegyeznem és nem adom ada ezen az áron a termékeket milyen értékelésre lehet számítani?
Nem szeretnék a hibámon kívül negatívot kapni sőt semlegest sem, de a semleges még belefér.

Ez a termék az: http://elektronika.vatera.hu/muszerek_alka...1949393936.html

Előre is köszönöm a válaszokat.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-07-26 22:13
Létrehozva: #5

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Lili551 @ 2014-07-26 22:09) *
Akinél én néztem nincs feltüntetve.

Ebben az esetben jelezheted a terméklapon a "Szabálytalan aukció? Jelentem!" -nél. Ha a piactéri modik is úgy érzik, akkor a korrigálásig felfüggesztik az aukciót.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Lili551
hozzászólás 2014-07-26 22:09
Létrehozva: #6

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-07-30 21:19
Azonosító: 175 054

IDÉZET(zejopy @ 2014-07-26 22:05) *
Nem szabálytalan abban az esetben, ha a termékleírásban az eladó jelzi, hogy a kép nem a konkrét termékről készült.

Akinél én néztem nincs feltüntetve.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-07-26 22:05
Létrehozva: #7

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Lili551 @ 2014-07-26 22:03) *
Tudomásom szerint ha valaki eladni szeretne, akkor az eladandó termék fotóját is fel kellene tenni az aukcióban. Ezzel szemben (konkréten dísznövényeket néztem) az aukcióban a netről letöltött gyönyörűséges képek szerepelnek, sok esetben az eladásra kínált termékből soha nem lesz olyan a mi körülményeink között mint ami a képen szerepel. Ez nem szabálytalan, a vásárlók megtévesztése? Volt mikor kértem az eladót tegyen fel képet a konkrét növényről, de nem tette csak ígérte.

Nem szabálytalan abban az esetben, ha a termékleírásban az eladó jelzi, hogy a kép nem a konkrét termékről készült.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Lili551
hozzászólás 2014-07-26 22:03
Létrehozva: #8

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-07-30 21:19
Azonosító: 175 054

Tudomásom szerint ha valaki eladni szeretne, akkor az eladandó termék fotóját is fel kellene tenni az aukcióban. Ezzel szemben (konkréten dísznövényeket néztem) az aukcióban a netről letöltött gyönyörűséges képek szerepelnek, sok esetben az eladásra kínált termékből soha nem lesz olyan a mi körülményeink között mint ami a képen szerepel. Ez nem szabálytalan, a vásárlók megtévesztése? Volt mikor kértem az eladót tegyen fel képet a konkrét növényről, de nem tette csak ígérte.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-07-25 16:19
Létrehozva: #9

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(feherzaj @ 2014-07-25 15:34) *
Most regisztráltam,ha eladni szeretnék csak az új -00-ás oldalon tudok,amit szinte nem néz senki,vagy a régi jól bevált vaterán????Ha valaki válaszolna,megköszönném...

Mindkét oldalon egyszerre megkapja a TJF státuszt, ha elvégzi a bankszámla ellenőrzést.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-07-25 15:47
Létrehozva: #10

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(feherzaj @ 2014-07-25 15:34) *
Most regisztráltam,ha eladni szeretnék csak az új -00-ás oldalon tudok,amit szinte nem néz senki,vagy a régi jól bevált vaterán????Ha valaki válaszolna,megköszönném...

A Béta meg fog szűnni, tehát a TJF státuszok át lesznek hozva az Öreg Vaterára. Hogy mikor és hogyan, azt még nem tudjuk. Ha sürgős neked, akkor keresd meg az ÜSZ-ot a Kapcsolatfelvételen keresztül (itt is van egy a fórumon, felül, balra).

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
feherzaj
hozzászólás 2014-07-25 15:34
Létrehozva: #11

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2014-07-25 15:31
Azonosító: 2 140 451

+Quote Post
Hiperkarma3
hozzászólás 2014-07-25 14:49
Létrehozva: #12

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-09-12 15:31
Azonosító: 1 827 571

Megvettem egy felsőt, 710 Ft volt a postaktg., megérkezett egy nagy dobozban, amibe kb. 10 ilyen felső is beleférne. Megmértem digitális mérlegen, nekem borítékba téve 510.- Ft-os postaktg-be belefért volna. Az eladó szerint az ő mérlegén nem fért bele. Hm. Én ha kell a borítékból is levágok, csak hogy olcsó legyen a postaktg. sad.gif(((.

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-07-14 20:38) *
Azzal tisztában volt, hogy hamisítványt vásárol. A képeken vegyes, ömlesztett építőelemek láthatóak. Ránézésre sincs közük egy házhoz, az ahhoz szükséges alapkockákhoz és az eladó ezt nem is állította.

Mindezek alapján az is egy komoly gesztus volt az eladó részéről, hogy hajlandó lett volna visszavásárolni a terméket.
Konkrétan mi volt félreérthető és miért adott negatívot?

Ez állt a címben: "közel egy kiló építőkocka az eredetivel megegyező" , tehát építőkocka..... a leírásban ue. a szöveg szerepelt, a képen egy rakás volt, nem széthúzva, ahogyan most én árulom. Teli apró mütyürökkel, felismerhetetlen dolgokkal. Ha én visszaküldöm 800 Ft-ért, akkor veszítek rajta és még nem is tudom használni. Vállalta a visszavételt, tehát elismerte a hibát...., felajánlottam több lehetőséget, személyes átadásra, mert járok a lakhelyéhez közel időnként, nem fogadta el.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-07-15 14:17
Létrehozva: #13

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(LongRebell @ 2014-07-15 14:04) *
Üdvözletem! Jó 1 hete eladtam egy terméket, a vevő irt,nem kapta meg.Ajánlási ragszámot elküldtem neki.Visszairt,járt a postán 1 napután visszaküldték a csomagját,mert rossz helyre küldtem.Bescenneltem neki,jó helyre küldtem.A csomag hozzám nem jutott vissza.Szeretné,ha még egyszer küldenék neki.nincs szándékomban,jogszerűen jártam el,igazolni tudom,hogy nekia dtam fel a csoamgot.iylen helyzetben mittennétek? Köszönöm.

Szerintem kerestess rá a postán a RAG szám alapján. Ez nekem így eléggé érdekes. Amennyiben átvette (mert nekem ez jutott eszembe), az megvan nekik. Ha nincs meg, elvesztette a posta, akkor kártalanítanak. Amíg a postáról nem kapsz választ, vagy nem jön meg a csomag, semmiképpen se küldj újat neki.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
LongRebell
hozzászólás 2014-07-15 14:04
Létrehozva: #14

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2014-07-04 20:53
Azonosító: 2 133 751

Üdvözletem! Jó 1 hete eladtam egy terméket, a vevő irt,nem kapta meg.Ajánlási ragszámot elküldtem neki.Visszairt,járt a postán 1 napután visszaküldték a csomagját,mert rossz helyre küldtem.Bescenneltem neki,jó helyre küldtem.A csomag hozzám nem jutott vissza.Szeretné,ha még egyszer küldenék neki.nincs szándékomban,jogszerűen jártam el,igazolni tudom,hogy nekia dtam fel a csoamgot.iylen helyzetben mittennétek? Köszönöm.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-07-14 20:38
Létrehozva: #15

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Hiperkarma3 @ 2014-07-14 14:49) *
Köszönöm a válaszokat, tehát akkor még én fizetek rá, mert az eladó félreérthető volt.....
Ja és még az értékelést is törölték, mert negatívot adtam, pedig elismerték, hogy félreérthető volt a hirdetés, ha én ezt értem.....

Azzal tisztában volt, hogy hamisítványt vásárol. A képeken vegyes, ömlesztett építőelemek láthatóak. Ránézésre sincs közük egy házhoz, az ahhoz szükséges alapkockákhoz és az eladó ezt nem is állította.

Mindezek alapján az is egy komoly gesztus volt az eladó részéről, hogy hajlandó lett volna visszavásárolni a terméket.
Konkrétan mi volt félreérthető és miért adott negatívot?

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-07-14 15:05
Létrehozva: #16

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Hiperkarma3 @ 2014-07-14 14:49) *
Köszönöm a válaszokat, tehát akkor még én fizetek rá, mert az eladó félreérthető volt.....
Ja és még az értékelést is törölték, mert negatívot adtam, pedig elismerték, hogy félreérthető volt a hirdetés, ha én ezt értem.....

Persze, hogy törölték. Ebben az esetben túlzás a negatív.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Hiperkarma3
hozzászólás 2014-07-14 14:49
Létrehozva: #17

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2014-07-14 12:02) *
Én személy szerint mint eladó, benyelném ezt a díjat. De úgy tudom, az a szokás, hogy reklamáló állja a visszapostázást.

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2014-07-14 12:02
Létrehozva: #18

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(Hiperkarma3 @ 2014-07-14 11:43) *
Az eladó visszavásárolná amit eladott nekem, nem volt megfelelő a termékleírás, de a vissza postát nem fizeti. Viszont akkor én 800 Ft-ot veszítek rajta. Véleményt kérek szépen.

Én személy szerint mint eladó, benyelném ezt a díjat. De úgy tudom, az a szokás, hogy reklamáló állja a visszapostázást.

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-07-14 12:02
Létrehozva: #19

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Hiperkarma3 @ 2014-07-14 11:43) *
Az eladó visszavásárolná amit eladott nekem, nem volt megfelelő a termékleírás, de a vissza postát nem fizeti. Viszont akkor én 800 Ft-ot veszítek rajta. Véleményt kérek szépen.

Igen, ilyenkor sajnos a vevő fizeti a visszaszállítást is. Sok vita volt régebben erről, de tényleg ez az általánosan elfogadott. Mint ahogy a boltba is te autózol vissza a hibás termékkel.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Hiperkarma3
hozzászólás 2014-07-14 11:43
Létrehozva: #20

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

A hozzászólást -Hiperkarma3- szerkesztette a következő időpontban: 2014-07-14 11:44

+Quote Post

708 Oldal V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-07-31 19:34