IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

708 Oldal V  « < 557 558 559 560 561 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Aukciózással Kapcsolatos Kérdések, Eladás, licitálás, értékelések...
fagyongy
hozzászólás 2009-04-03 14:18
Létrehozva: #11161

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-02-15 10:23
Azonosító: 115 976

IDÉZET(scaevola @ 2009-04-03 14:15) *
Ha megdöglött a tehenem, dögöljön meg a szomszédé is! wink.gif

Szia!
NEM! Egyáltalán nem akarom! Egyszerűen csak leírom, mert visszaszeretném tenni a már leírt két szolgáltatást, de nem tudom, hogy mi lehetett a hiba. Én az utolsó mondatomban keresem... Ha azt nem írom oda, akkor szerinted, mehet figyelmeztetés nélkül?
Tényleg nem akarok a konyhabútorosnak rosszat, hiszem ő adta a tippet!
Go to the top of the page

+Quote Post
scaevola
hozzászólás 2009-04-03 14:15
Létrehozva: #11162

Mérges fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
Innen: Mezőberény
Azonosító: 40

IDÉZET(fagyongy @ 2009-04-03 14:11) *
Sziasztok!

Segítsetek már légyszíves megfejteni, azt, hogy én a mai napon miért kaptam figyelmeztetést- a vatera szerint megszegtem a szabályzatot...
De hogy?
Tegnap feltettem két "terméket": egy "esztergálást" 10,-ft-ért az egyéb kategóriába és egy szálláshelyet szintén 10,-ft-ért a "szabadidő, utazás" kategóriába. A termékleírásban pl. az üdülésnél az szerepelt, hogy ... Emiatt adták volna a figyelmezetést?
Ugyanis, ha igen, akkor ennek pl. miért nem jár?

http://www.vatera.hu/uj_egyedi_uzletberend..._137419965.html

Nem hiszem, hogy 10,-ft-ért konyhabútort ad, főleg olyat nem, mint a képen van.
Én nem vagyok besúgó, nem azért írtam meg a linket- félre ne értsen senki!-egyszerűen csak nem értem...
Segítsetek már, hogy hogy hirdessem meg a szállást és a másik szolgáltatást, hogy ne legyen szabálytalan.
Köszi

Ha megdöglött a tehenem, dögöljön meg a szomszédé is! wink.gif
A valós áráért! Pl: napi xy Ft/fő.
Igaz, így is kijátszod a vatot, de talán így elmegy.

A hozzászólást -scaevola- szerkesztette a következő időpontban: 2009-04-03 14:18

--------------------
Demagógiáról akkor beszélhetnénk, ha azt mondanám amivel a főnököm megbízott, hogy mondjak és azt tűzön-vízen át végrehajtanám.
Megélheted a száz évet, ha lemondasz mindarról, ami miatt megérné megélni a száz évet. (Woody Allen)

+Quote Post
fagyongy
hozzászólás 2009-04-03 14:11
Létrehozva: #11163

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-02-15 10:23
Azonosító: 115 976

Sziasztok!

Segítsetek már légyszíves megfejteni, azt, hogy én a mai napon miért kaptam figyelmeztetést- a vatera szerint megszegtem a szabályzatot...
De hogy?
Tegnap feltettem két "terméket": egy "esztergálást" 10,-ft-ért az egyéb kategóriába és egy szálláshelyet szintén 10,-ft-ért a "szabadidő, utazás" kategóriába. A termékleírásban pl. az üdülésnél az szerepelt, hogy "üdüljön olcsón a Mátrában egy csendes, nyugodt, családi házban. Akit komolyan érdekel ez az üdülés az villámáron vigye el ezt a hirdetést." Az "esztergálás" alatt hasonló - persze nem üdülés szerepelt, de az utolsó mondat ez volt. Emiatt adták volna a figyelmezetést?
Ugyanis, ha igen, akkor ennek pl. miért nem jár?

http://www.vatera.hu/uj_egyedi_uzletberend..._137419965.html

Nem hiszem, hogy 10,-ft-ért konyhabútort ad, főleg olyat nem, mint a képen van.
Én nem vagyok besúgó, nem azért írtam meg a linket- félre ne értsen senki!-egyszerűen csak nem értem...
Segítsetek már, hogy hogy hirdessem meg a szállást és a másik szolgáltatást, hogy ne legyen szabálytalan.
Köszi

+Quote Post
pelike
hozzászólás 2009-04-03 10:55
Létrehozva: #11164

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-01-03 13:49
Azonosító: 72 942

IDÉZET(maxxx01 @ 2009-04-02 20:05) *
mit tudnék csinálni ha licitáltam 1 gucci pólóra és nem kell mert nincs pénzem és a póló amugy is kicsi rám és nem kell nem lehet vissza forditani valahogy? pls gyors válasz

hogy lehet _véletlenül_ 4-szer licitálni egymás után??? ohmy.gif mad.gif

+Quote Post
Orosz77
hozzászólás 2009-04-03 08:41
Létrehozva: #11165

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-08-02 10:07
Azonosító: 18 468

mit tudnék csinálni ha licitáltam 1 gucci pólóra és nem kell mert nincs pénzem és a póló amugy is kicsi rám és nem kell nem lehet vissza forditani valahogy? pls gyors válasz

Nem kötözködés képpen: de ha nincs rá pénzed és a méret sem jó, akkor minek kell licitálni? mad.gif

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2009-04-03 00:04
Létrehozva: #11166

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Azonosító: 32

IDÉZET(böcűs @ 2009-04-02 23:54) *
Kedves Moderátor!Biztosan jól értem a Kuszika73-nak adott választ?Tehát akkor nem vagyok köteles mint vevő azt a magyarázatot elfogadni hogy "pont kifogyott a nagykerben ahonnét be szoktam szerezni""és megigéri hogy kb két héten belül küldi az eladó??Már két esetem is volt ilyen!!Mikor szóvá tettem akkor azt a választ kaptam hogy miért kekeckedek vele,hiszen megkapom az árut és Ő nem tehet arról hogy pont most fogyott el.Megkaptam az árut,de kb.1hónap alatt bonyolodott le az adásvétel.Nem kellett volna megvárnom mig beszerzi az eladó az árut?Nagyon pipa voltam és kellemetlenül érintett mivel sürgős lett volna.Csakhát nem tudtam a Vatera kinek adott volna igazat.A negativ az meg ugye negativ és az kinek kell??

Kedves böcűs!

Amennyiben a termék nincs készleten, elfogyhat stb. az eladónak ezt szerepeltetni kell a termékleírásban és a
licitáló eldöntheti, hogy elfogadja -e az általa szabott feltételeket. Ha nem szerepelt és a partnerrel nem sikerül
tisztázni a kialakult helyzetet, érdemes felhasználóval folytatott levelezést elküldeni a biztonsag@vatera.com
címre, bonyodalmak esetén a kapott ticket azonosító elküldésével lehetőség van az esetleges jogtalan értékelés
törlésére.

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
WebonKft
hozzászólás 2009-04-02 23:58
Létrehozva: #11167

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-10-14 15:34
Innen: Innen hát...
Azonosító: 237 114

IDÉZET(böcűs @ 2009-04-02 23:54) *
Kedves Moderátor!Biztosan jól értem a Kuszika73-nak adott választ?Tehát akkor nem vagyok köteles mint vevő azt a magyarázatot elfogadni hogy "pont kifogyott a nagykerben ahonnét be szoktam szerezni""és megigéri hogy kb két héten belül küldi az eladó??Már két esetem is volt ilyen!!Mikor szóvá tettem akkor azt a választ kaptam hogy miért kekeckedek vele,hiszen megkapom az árut és Ő nem tehet arról hogy pont most fogyott el.Megkaptam az árut,de kb.1hónap alatt bonyolodott le az adásvétel.Nem kellett volna megvárnom mig beszerzi az eladó az árut?

Valóban nem vagy köteles elfogadni de egy kis rugalmasság nem árt. Akár előre le is lehet tisztázni és akkor nincs gond. Alapból ha megvan a kommunikáció akkor az már fél siker.
Ha nincs akkor van az alábbi probléma....

+Quote Post
böcűs
hozzászólás 2009-04-02 23:54
Létrehozva: #11168

Fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-06-02 21:49
Azonosító: 12 540

IDÉZET(Vatera_Fórum_Moderátor @ 2009-04-02 23:38) *
Kedves Kuszika73!

Ha a partner továbbra sem tesz lépéseket az aukció lebonyolítása érdekében, akkor az aukció zárása
után 7 nappal amennyiben nem lehet tovább várni érdemes egy üzenet írni az adásvételtől való
elállásról és megadni a partnernek a megfelelő értékelést. Egy utolsó felszólítást küldjön az illetőnek
a termék adásvételével kapcsolatban és küldje el másolatként a biztonsag@vatera.com címre is. Ezt
a címzettnek is említse meg kilátásba helyezve a megfelelő értékelést amennyiben nem jelentkezik.
A kapott azonosítót mentse el, mivel az alapján esetleges bonyodalmak esetén igazolni lehet, hogy az
üzenet kiküldésre került a partnernek.

Kedves Moderátor!Biztosan jól értem a Kuszika73-nak adott választ?Tehát akkor nem vagyok köteles mint vevő azt a magyarázatot elfogadni hogy "pont kifogyott a nagykerben ahonnét be szoktam szerezni""és megigéri hogy kb két héten belül küldi az eladó??Már két esetem is volt ilyen!!Mikor szóvá tettem akkor azt a választ kaptam hogy miért kekeckedek vele,hiszen megkapom az árut és Ő nem tehet arról hogy pont most fogyott el.Megkaptam az árut,de kb.1hónap alatt bonyolodott le az adásvétel.Nem kellett volna megvárnom mig beszerzi az eladó az árut?Nagyon pipa voltam és kellemetlenül érintett mivel sürgős lett volna.Csakhát nem tudtam a Vatera kinek adott volna igazat.A negativ az meg ugye negativ és az kinek kell??

A hozzászólást -böcűs- szerkesztette a következő időpontban: 2009-04-02 23:56

--------------------
A legnemesebb gondolat sem ér semmit ha nem osztod meg másokkal!

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2009-04-02 23:42
Létrehozva: #11169

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kedves maxxx01!

Amennyiben levédett ajánlatot tett és szeretné kérni a leadott licit törlését, vegye fel ügyfélszolgálatunkkal
a kapcsolatot a kapcsolatfelvételen keresztül és jelezze a licittörlési igényét. Csak kivételes esetekben és
csak akkor tudjuk az ajánlatát törölni, ha még nem zárult le az aukció. Az árverés lezárta után az adásvétel
a Ptk. szerint is érvényes és az eladó köteles a feltüntetett terméket átadni a vevőnek, amely köteles azt
átvenni. Mindkét fél akár polgári peres eljárás során is kötelezheti a másikat a termék átadására ill. átvételére!
Írjon az eladónak/vevőnek üzenetet és kérje tőle az ügyfélszolgálat által történő licittörlés engedélyezését.
Ha ez megvan vegye fel ügyfélszolgálatunkkal a kapcsolatot és jelezze a licittörlési igényét. Csak akkor
távolítjuk el a licitet ha mindkét fél kérése/engedélye a termékes levelezésben olvasható, ennek hiányában
nem teszünk eleget a licittörlésnek.

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2009-04-02 23:38
Létrehozva: #11170

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Kuszika73 @ 2009-04-02 19:26) *
Szervusztok!

A kérdésem az lenne, hogy mennyi ideig illik várni az eladott termékre, ha az eladóval már felvettük a kapcsolatot?
Valami mindig közbejön az eladó részéről. mad.gif Mit tehetek?

Köszönettel

Kuszika

Kedves Kuszika73!

Ha a partner továbbra sem tesz lépéseket az aukció lebonyolítása érdekében, akkor az aukció zárása
után 7 nappal amennyiben nem lehet tovább várni érdemes egy üzenet írni az adásvételtől való
elállásról és megadni a partnernek a megfelelő értékelést. Egy utolsó felszólítást küldjön az illetőnek
a termék adásvételével kapcsolatban és küldje el másolatként a biztonsag@vatera.com címre is. Ezt
a címzettnek is említse meg kilátásba helyezve a megfelelő értékelést amennyiben nem jelentkezik.
A kapott azonosítót mentse el, mivel az alapján esetleges bonyodalmak esetén igazolni lehet, hogy az
üzenet kiküldésre került a partnernek.

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
WebonKft
hozzászólás 2009-04-02 20:12
Létrehozva: #11171

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

ne idegeskedj a licitzárásig 3 nap hátra van és 226 Ft-on áll a poló. Valószínűleg rád fognak licitálni. ( *** vagy ha levédette ajánlatot adtál )

+Quote Post
WebonKft
hozzászólás 2009-04-02 20:09
Létrehozva: #11172

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(margit557 @ 2009-04-02 20:02) *
Sziasztok!
Hogy lehet az eladókal felvenni a kapcsolat az az meg nézni az e-mail címét? Hiába kattintok a nevére csak az értékelések jönnek ki.

Ha vásároltál tőle akkor: személyes menü, vásárolt áruk, sor legvégén boríték ikonra katt.
Ha csak érdekel valami akkor az adott eladó terméklapján, "kérdezzen az eladótól" katt. ( Itt nem látható e-mail cím )

A hozzászólást -WebonKft- szerkesztette a következő időpontban: 2009-04-02 20:10

+Quote Post
maxxx01
hozzászólás 2009-04-02 20:05
Létrehozva: #11173

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-04-02 20:00
Azonosító: 598 194

+Quote Post
margit557
hozzászólás 2009-04-02 20:02
Létrehozva: #11174

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2009-01-29 17:07
Azonosító: 442 754

Sziasztok!
Hogy lehet az eladókal felvenni a kapcsolat az az meg nézni az e-mail címét? Hiába kattintok a nevére csak az értékelések jönnek ki.

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2009-04-02 19:40
Létrehozva: #11175

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 130

IDÉZET(Kuszika73 @ 2009-04-02 19:26) *
Szervusztok!

A kérdésem az lenne, hogy mennyi ideig illik várni az eladott termékre, ha az eladóval már felvettük a kapcsolatot?

Köszönettel

Kuszika

29.-én zárult az aukció. ezt már szerintem elfelejtheted. blink.gif

A hozzászólást -bambooflower- szerkesztette a következő időpontban: 2009-04-02 19:40

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
Kuszika73
hozzászólás 2009-04-02 19:26
Létrehozva: #11176

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-04-02 19:02
Azonosító: 598 054

Szervusztok!

Köszönettel

Kuszika

+Quote Post
WebonKft
hozzászólás 2009-04-02 15:32
Létrehozva: #11177

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(gusztine @ 2009-03-31 13:51) *
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni...
Nem először járok így: Kedves leendő vásárló megnyeri a licitet vagy leüti a villámárat.Írok neki e-mailt a továbbiakról,elkérem a címét stb...és ugyebár nem válaszol,nem utalja a pénzt, semmire nem reagál.Én meg szépen fizetgetem a jutalékokat az "eladott áruk" után.
Mit lehet ilyenkor tenni??Sejtésem szerint minden eladó járt már így itt a vaterán.Én még elég új vagyok ezért fordulok hozzátok.A segítséget előre is megköszönöm!

Amíg nem értékeled az adás-vételt pozitívan addig nem kell fizetned a jutalékot. Ha nem reagál a levelekre helyezd kilátásba a negatív értékelést. Ha ez sem hatja meg akkor vágd is be neki. Persze azért hagyj némi időt. Én általában 1 hónapot szoktam várni. A levelezéseket ments el, ha bosszúnegatívra kerülne sor akkor ezzel töröltetheted az értékelést.

+Quote Post
böcűs
hozzászólás 2009-04-02 13:36
Létrehozva: #11178

Fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-06-02 21:49
Azonosító: 12 540

IDÉZET(gusztine @ 2009-03-31 13:51) *
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni...
Nem először járok így: Kedves leendő vásárló megnyeri a licitet vagy leüti a villámárat.Írok neki e-mailt a továbbiakról,elkérem a címét stb...és ugyebár nem válaszol,nem utalja a pénzt, semmire nem reagál.Én meg szépen fizetgetem a jutalékokat az "eladott áruk" után.
Mit lehet ilyenkor tenni??Sejtésem szerint minden eladó járt már így itt a vaterán.Én még elég új vagyok ezért fordulok hozzátok.A segítséget előre is megköszönöm!

Ments el minden e-mailt amivel tudod igazolni a kapcsolatfölvételi kisérletedet,minimum 3-szor próbáld meg elérni a vevőt,közben keresd meg a Vatera Ügyfélszolgálatát és sird el a panaszod! Nem kell azonnal rosszra gondolnod mert hátha csak amolyan kószavaterás az illető és csak hetente nézi a leveleit.A Vatera fogja figyelmeztetni a vevőt a kötelességére!Ha nem találják Ők sem akkor nyugodtan újrahirdetheted az árut.Azt azonban javaslom addig ne csinálj értékelést amig minden körülményt nem tisztáztatok mert értékelés után már nehéz akármit is csinálni!! Velem háromszor fordult elő ilyen és mindhárom korrektül rendeződött!!(nem rossz arány!!!)

--------------------
A legnemesebb gondolat sem ér semmit ha nem osztod meg másokkal!

+Quote Post
xgerdusx
hozzászólás 2009-03-31 17:15
Létrehozva: #11179

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-01-28 17:22
Azonosító: 439 362

Köszi. Megpróbálom akkor majd vele megbeszélni.[size="4"][/size]

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2009-03-31 17:00
Létrehozva: #11180

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:15
Azonosító: 73

IDÉZET(xgerdusx @ 2009-03-31 16:26) *
Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni, mert nem vagyok még túl jártas itt a Vaterán.
Az egyik aukciómat szerettem volna befejezni idő előtt licittörléssel együtt.
De nem tudom, hogyan kell.
A licitál termékeknél lezártam, de azt írja, hogy 24 óra és nem todom azt sem hogy most akkor törölte-e a licitet vagy megnyeri-e akié a legmagasabb. ohmy.gif

A segítséget előre is köszönöm!

Gerda

Azzal csak azt érted el, hogy 24 óra múlva zárodjon aa aukció, attól a licit nem törlődik. Itt a kapcsolatfelvételen kell jelezni, hogy egy licitet törölni akarsz, de ehez mindkét fél beleegyezése kell, ha a vevőd ragaszkodik a licithez, akkor sajna így jártál, de próbáld megbeszélni vele.

A hozzászólást -Aramir- szerkesztette a következő időpontban: 2009-03-31 17:00

+Quote Post

708 Oldal V  « < 557 558 559 560 561 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
1 felhasználó: feherzaj

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-07-25 15:40