IPB
X   Központi üzenet
(Az üzenet 2 másodperc múlva bezáródik)

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

762 Oldal V  « < 557 558 559 560 561 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Aukciózással Kapcsolatos Kérdések, Eladás, licitálás, értékelések...
coloradokid
hozzászólás 2009-07-09 22:36
Létrehozva: #11161

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2009-07-09 22:14
Azonosító: 664 063

IDÉZET(hytech @ 2009-07-09 23:33) *
Minden bizonnyal az évszázad csalása van folyamatban. wacko.gif
Fordulj a nemzeti nyomozó irodához.
Ott foglalkoznak ilyen nagy kaliberű ügyekkel.

Erről az ügyről lenne szó. Nem tudom ti ki tudtok e gobozni ebből valamit!

http://www.vatera.hu/item/view/?cod=149721537

Én kíváncsian várom a vatera reply-t!
Go to the top of the page

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2009-07-09 22:33
Létrehozva: #11162

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(coloradokid @ 2009-07-09 23:20) *
Hellotok!

Szerintetek lehet licit alatt csalni? Mert én most részese vagyok egy elég érdekes licit leütésnek!
Pont abban a pillanatban licitáltam mikor lejárt az aukció, kb 3 másodperc volt hátra.erre nem én nyertem.Persze még függőben van a dolog mert írtam a vaterának.Valami nem stimm.20:18kor adtam le a licitet errefel az a user nyert elvileg aki 20 óra előtt licitált utoljára.Hogy is van ez? Árban persze tuti nem tévedtem hisz nem is engedte volna h. licitáljak ha alacsonyabb összeget adtam volna meg.

És még egy észrevétel: a csávóka 19:21 perckor licitált 5399 Ft-on majd 19:48 perc körül 5400 Ft-tal.. rálicitált magára és csak 1 ft volt a difkó. Mi is itt a bibi?
vélemény? unsure.gif

Minden bizonnyal az évszázad csalása van folyamatban. wacko.gif
Fordulj a nemzeti nyomozó irodához.
Ott foglalkoznak ilyen nagy kaliberű ügyekkel.

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
coloradokid
hozzászólás 2009-07-09 22:20
Létrehozva: #11163

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2009-07-09 22:14
Azonosító: 664 063

Hellotok!

Szerintetek lehet licit alatt csalni? Mert én most részese vagyok egy elég érdekes licit leütésnek!
Pont abban a pillanatban licitáltam mikor lejárt az aukció, kb 3 másodperc volt hátra.erre nem én nyertem.Persze még függőben van a dolog mert írtam a vaterának.Valami nem stimm.20:18kor adtam le a licitet errefel az a user nyert elvileg aki 20 óra előtt licitált utoljára.Hogy is van ez? Árban persze tuti nem tévedtem hisz nem is engedte volna h. licitáljak ha alacsonyabb összeget adtam volna meg.

És még egy észrevétel: a csávóka 19:21 perckor licitált 5399 Ft-on majd 19:48 perc körül 5400 Ft-tal.. rálicitált magára és csak 1 ft volt a difkó. Mi is itt a bibi?
vélemény? unsure.gif

+Quote Post
fagyongy
hozzászólás 2009-07-09 07:38
Létrehozva: #11164

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-02-15 09:23
Azonosító: 115 976

IDÉZET(scaevola @ 2009-07-08 11:18) *
A tudakozvány a posta oldaláról is letölthető, kitölthető. ....

Köszi, megtaláltam, rolleyes.gif ma beviszem a postára.
Biztos, hogy nem kapta meg, mert éppen az imént hívott a vevő.

+Quote Post
urobert
hozzászólás 2009-07-08 20:11
Létrehozva: #11165

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-01-02 23:27
Azonosító: 385 254

ok, köszönöm!! megvan!!

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2009-07-08 20:10
Létrehozva: #11166

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 12:48
Azonosító: 32

IDÉZET(urobert @ 2009-07-08 21:06) *
Tisztelt Admin!!
Mi az oka, hogy én nem kapok értesítést arról, hogy ki az eladó, és mi az elérhetősége, telefon, cím? Történt ugyanis, hogy villámáron vettem egy terméket, és az eladó nem hajlendó felvenni velem a kapcsolatot. Termékkód: 149962354. Vagy a vevő nem kaphat ilyet információkat?

Kedves urobert!

Amennyiben nem kapta meg partnere elérhetőségeit, úgy lépjen be a Személyes menüjébe és a Vásárolt áruk
menüpontra kattintva, majd a partnere felhasználóneve mellett szereplő kis levél ikonra kattintva tudja lekérni
a keresett partner elérhetőségeit.

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
urobert
hozzászólás 2009-07-08 20:06
Létrehozva: #11167

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-01-02 23:27
Azonosító: 385 254

Tisztelt Admin!!
Mi az oka, hogy én nem kapok értesítést arról, hogy ki az eladó, és mi az elérhetősége, telefon, cím? Történt ugyanis, hogy villámáron vettem egy terméket, és az eladó nem hajlendó felvenni velem a kapcsolatot. Termékkód: 149962354. Vagy a vevő nem kaphat ilyet információkat?

+Quote Post
ltama
hozzászólás 2009-07-08 17:40
Létrehozva: #11168

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-06-07 06:40
Innen: Magyarország/Budapest
Azonosító: 13 038

IDÉZET(Tuske001 @ 2009-07-08 14:02) *
Helló.

Én 07.02 adtam el egy árút de a vevő nem jelentkezik, pedig írtam két e-mail meg egy sms-t. mad.gif

Ilyenkor mi a helyzet?

Lehet, hogy fagyoskodik valahol! Ne felejtsd el nyár van! Ilyenkor ezt is be kell kalkulálni! Légy kicsit türelmes! Utána jöhet a nega! A többit, lásd alább! rolleyes.gif

A hozzászólást -ltama- szerkesztette a következő időpontban: 2009-07-08 17:45

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-07-08 13:24
Létrehozva: #11169

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Tuske001 @ 2009-07-08 14:02) *
Helló.

Én 07.02 adtam el egy árút de a vevő nem jelentkezik, pedig írtam két e-mail meg egy sms-t. mad.gif

Ilyenkor mi a helyzet?

1. Írjál egy második levelet, hátha az első elkeveredett. (Kérd a visszaigazolást, hogy tudd, elolvasta-e)
2. Írjál egy harmadik levelet, amelyet a Vaterának is elküldesz biztonsag@vatera.com címre. Fogsz visszakapni egy gépválaszt, ami egy sorszámot ad. Ezt a levelet őrizd meg. Általában ilyenkor már szoktak jelentkezni, mert nem szeretik, ha kiderül a Vatera irányába is, hogy nem korrektek.
3. Ha ezek után sem jelentkezik, akkor bevésheted a negatívat, de adjál neki egy kis időt még. Ez van akinél egy hét, de van aki egy hónapot is ad.
4. Előfordulhat, hogy a negatív értékelésedet bosszúnegatívval honorálja. Ha ez megtörténik, akkor a Vatera által küldött levélre hivatkozva töröltetheted a negatívodat, mert te korrekt módon jártál el.

Mindez csak akkor működik, ha te tökéletesen jártál el. A telefont felejtsd el, nem bizonyítható.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Tuske001
hozzászólás 2009-07-08 13:02
Létrehozva: #11170

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-05 15:39
Azonosító: 336 474

Helló.

Ilyenkor mi a helyzet?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2009-07-08 12:31
Létrehozva: #11171

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(hanga55 @ 2009-07-08 13:21) *
Nálunk a kerítésre fel van téve egy kosár a szórólapoknak. Alkalmanként a postás úgy gondolja, hogy csak úgy beleteszi, és ott hagyja az ajánlott küldeményt... unsure.gif

Egyszer nyitva kell hagyni a kiskaput, hogy a kutya ki tudjon menni. Majd megtanulná a postás, hogy kinek a cuccaival legyen hanyag. mad.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
hanga55
hozzászólás 2009-07-08 12:21
Létrehozva: #11172

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-05-13 15:03
Azonosító: 640 855

IDÉZET(Aramir @ 2009-07-08 02:45) *
Sajnos anyukád levan maradva, már jóideje úgy működik a dolog, hogy ha a postaláda zárható (és zárt is persze biggrin.gif de amúgy levan írva a szabályzatukba, hogy mi felel meg arra a célra, hogy bedobhassa a postás), akkor a kézbesítő bejelöli hogy postaládába kézbesítve, és ő írja alá a címzett helyett. Ha kézbe akarod a dolgot, akkor ki kell fizetni a saját kézbe opciót is.

Nálunk a kerítésre fel van téve egy kosár a szórólapoknak. Alkalmanként a postás úgy gondolja, hogy csak úgy beleteszi, és ott hagyja az ajánlott küldeményt... unsure.gif

+Quote Post
scaevola
hozzászólás 2009-07-08 10:18
Létrehozva: #11173

Mérges fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 12:48
Innen: Mezőberény
Azonosító: 40

IDÉZET(fagyongy @ 2009-07-07 21:52) *
Sziasztok!

Előfordult már valamelyikőtökkel olyan eset, hogy az ajánlott küldeményként feladott terméket nem kapta meg a vevő?
Én most így jártam...
A címzés pontos volt, de a levél mégsem ért célba.
Írtam a posta ügyfélszolgálatának, átküldve a feladóvevény beszkennelt képét és azt a választ kaptam, hogy valóban nem jutott el a küldemény a címzett postahivataláig, de! várjak 15 napot és beadhatok a helyi ph-ban egy "tudakozványt". Ez holnapután lenne esedékes és meg is fogom tenni, viszont nem tudom, hogy mi lehet a végkifejlet...? 30 nap múlva, mert ezt is írta az ügyfélszolga. sad.gif
Megkeresik a levelet? Megtérítik a "kárt", de hogyan? Vagy egyszerűen leráznak azzal, hogy bedobták a levélszekrénybe - ugyanis nekem is be szokták dobni -, mert állítólag, ha a postaláda zárható, akkor minden aláírósdi nélkül beledobhatják...
Egyébként a MTV Hungary címére + pontos névre ment a csomag...
?

A tudakozvány a posta oldaláról is letölthető, kitölthető. Ha nincs nyoma, hogy a címzett megkapta, (ha a postás bedobja az ajánlottlevelet a p.szekrénybe, akkor ő írja alá a könyvet)Kapsz értesítést az erdményről. Ha nem találják, először a feladásidíjat, majd a feladásidíj 14 szeresét megkapod kártérítésként. Sajnos az egyik vevőm már járt így. Természetesen visszautaltam az áru és a posta árát, én meg nem panaszkodhatom.

--------------------
Demagógiáról akkor beszélhetnénk, ha azt mondanám amivel a főnököm megbízott, hogy mondjak és azt tűzön-vízen át végrehajtanám.
Megélheted a száz évet, ha lemondasz mindarról, ami miatt megérné megélni a száz évet. (Woody Allen)

+Quote Post
ltama
hozzászólás 2009-07-08 06:31
Létrehozva: #11174

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Előfordult már valamelyikőtökkel olyan eset, hogy az ajánlott küldeményként feladott terméket nem kapta meg a vevő?
Írtam a posta ügyfélszolgálatának, átküldve a feladóvevény beszkennelt képét és azt a választ kaptam, hogy valóban nem jutott el a küldemény a címzett postahivataláig, de! várjak 15 napot és beadhatok a helyi ph-ban egy "tudakozványt". Ez holnapután lenne esedékes és meg is fogom tenni, viszont nem tudom, hogy mi lehet a végkifejlet...? 30 nap múlva, mert ezt is írta az ügyfélszolga. sad.gif
Megkeresik a levelet? Megtérítik a "kárt", de hogyan? Vagy egyszerűen leráznak azzal, hogy bedobták a levélszekrénybe - ugyanis nekem is be szokták dobni -, mert állítólag, ha a postaláda zárható, akkor minden aláírósdi nélkül beledobhatják...

Mivel az ügyfélszolgálat szerint sem jutott el a helyi postáig, nem hivatkozhatnak arra, hogy bedobták! Nekem kedvező tapasztalatom van az ügyfélszolgálattal! Meg fogják keresni! Nyoma kell, hogy legyen! Ha nem fellelhető, akkor (mivel könyvelt küldemény automatikusan értéknyilvántartott) kártérítést fizetnek! rolleyes.gif

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2009-07-08 01:45
Létrehozva: #11175

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:15
Azonosító: 73

IDÉZET(fagyongy @ 2009-07-07 22:48) *
Már volt bent, azt mondták Neki, hogy nincs náluk ilyen ragszámú küldemény. Az ügyfélszolgálatos is azt írta, hogy tényleg nem érkezett ilyen levél arra a postahivatalra.
Nem értem, hogy hol lehet és azt se, hogy hogyan fognak ráakadni.
(anyám szerint - aki postás volt és néha most is -, ilyen nincs blink.gif . Viszont Ő még ott tart, hogy az ajánlott levelet aláírás ellenében adja csak oda, vagy - ahogy Te is írtad -, értesítőt hagy a ládában.)
Szegény vevőt sajnálom, ugyanis ez lett volna az első vásárlása a vaterán sad.gif , igaz, más eladónál is vásárolt, az értékeléséből látom, bár visszaértékelni még őt se értékelte unsure.gif

Köszönöm a választ.
Jó éjt!

Sajnos anyukád levan maradva, már jóideje úgy működik a dolog, hogy ha a postaláda zárható (és zárt is persze biggrin.gif de amúgy levan írva a szabályzatukba, hogy mi felel meg arra a célra, hogy bedobhassa a postás), akkor a kézbesítő bejelöli hogy postaládába kézbesítve, és ő írja alá a címzett helyett. Ha kézbe akarod a dolgot, akkor ki kell fizetni a saját kézbe opciót is.

Olvastam már olyanról, hogy a tudakozvány hatására hirtelen előkerült a küldemény valamelyik kézbesítőtől egyszercsak laugh.gif Gondolom kibukott volna a dolog, hogy ő nála még ott volt, csak éppen kézbesítve nem lett.
Nekem az utánvételes csomagoknál volt kétszer is olyan, hogy a visszafelé jővő pénz nem akart megérkezni, a tudakozvány elindítása után egyszercsak megkaptam a pénzt mindkét esetben, majd rá pár napra jött a tudakozvány végeredménye, hogy rendben kézbesítve lett laugh.gif biztos beeset az íróasztal alá, vagy nemtudom laugh.gif

+Quote Post
fagyongy
hozzászólás 2009-07-07 21:48
Létrehozva: #11176

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Aramir @ 2009-07-07 22:28) *
...írd meg a ragszámot a vevődnek, hogy azzal menjen be a postára, és kérdezzen rá, nincs-e ott véletlenül,....

Már volt bent, azt mondták Neki, hogy nincs náluk ilyen ragszámú küldemény. Az ügyfélszolgálatos is azt írta, hogy tényleg nem érkezett ilyen levél arra a postahivatalra.
Nem értem, hogy hol lehet és azt se, hogy hogyan fognak ráakadni.
(anyám szerint - aki postás volt és néha most is -, ilyen nincs blink.gif . Viszont Ő még ott tart, hogy az ajánlott levelet aláírás ellenében adja csak oda, vagy - ahogy Te is írtad -, értesítőt hagy a ládában.)
Szegény vevőt sajnálom, ugyanis ez lett volna az első vásárlása a vaterán sad.gif , igaz, más eladónál is vásárolt, az értékeléséből látom, bár visszaértékelni még őt se értékelte unsure.gif

Köszönöm a választ.
Jó éjt!

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2009-07-07 21:28
Létrehozva: #11177

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:15
Azonosító: 73

Sziasztok!

Én most így jártam...
?

Helló!
Első körben írd meg a ragszámot a vevődnek, hogy azzal menjen be a postára, és kérdezzen rá, nincs-e ott véletlenül, mert nálam már többször volt, hogy nem kapott (vagy kapott, csak kidobta a reklámújságokkal) értesítőt az illető, a levél meg ott várta a postán, hogy átvegyék.

+Quote Post
fagyongy
hozzászólás 2009-07-07 20:52
Létrehozva: #11178

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Sziasztok!

Én most így jártam...
?

+Quote Post
ltama
hozzászólás 2009-07-07 19:01
Létrehozva: #11179

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(meguntamvarium @ 2009-07-07 18:44) *
A végén meg, hogy ne várd a terméket. Elég sok jó értékeléssel rendelkezik. Szerintem arról nem tehetek, hogy áron alul tette fel és nem licitált senki rajtam kívül. Olyan licitlépcsőt állított be, amire szinte szerintem senki nem licitálna.

Teljesen szabálytalan! A levelezést küldjed el a biztonsag@vatera.com címre! A tikettszámmal írjál a kapcsolatfelvételen keresztül! Köteles átadni a leütési áron! rolleyes.gif

+Quote Post
hanga55
hozzászólás 2009-07-07 18:51
Létrehozva: #11180

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-05-13 15:03
Azonosító: 640 855

IDÉZET(bambooflower @ 2009-07-07 19:18) *
a 10-100 Ft-os licitlépcsöre gondolsz? tényleg, ki licitálna erre? adjál 30 negát az eladónak! megérdemli, mert nem kapott idöben észbe, és tiltott le hamarabb. én még idöben vagyok. smile.gif

laugh.gif

+Quote Post

762 Oldal V  « < 557 558 559 560 561 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2018-02-20 02:45