IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

722 Oldal V  « < 55 56 57 58 59 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Aukciózással Kapcsolatos Kérdések, Eladás, licitálás, értékelések...
svejku
hozzászólás 2013-05-20 20:08
Létrehozva: #1121

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(Istvan3 @ 2013-05-20 20:02) *
Tisztelt Vatera!

A mai napon két hirdetésnél /lemez jaguár és welly busz/ is fotókat cseréltem , pontosabban csak szerettem volna cserélni.
A képeket kitöröltem, el is küldtem, ill. jó pár óra alatt rengeteg módon próbálkoztam, de az eredetileg feltöltött képeket rakta vissza, pedig nem azokat töltöttem fel. A Jaguár kapcsán mostanra sikerült a 8 kép helyett 2-öt feltölteni az ujakból. sad.gif
A Welly busznál továbbra is csak a régi képeket adja be, így ki is töröltem most a képeket.
Most az üzenet elküldése előtt megint feltöltöttem az uj 4 képet, de a régieket tette fel a rendszer.
Én ronthattam el esetleg valamit?
Köszönöm előre is a választ!

Üdv.: Istvan3

Kép csere után kell egy kis idő (lehet félóra is) mire az új képeket hozza. Frissíts többször is!

A Welly busznál nem látok képet, a jaguárnál két kép van.

A hozzászólást -svejku- szerkesztette a következő időpontban: 2013-05-20 20:13
Go to the top of the page

+Quote Post
Istvan3
hozzászólás 2013-05-20 20:02
Létrehozva: #1122

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-06 20:55
Azonosító: 38 684

Tisztelt Vatera!

A mai napon két hirdetésnél /lemez jaguár és welly busz/ is fotókat cseréltem , pontosabban csak szerettem volna cserélni.
A képeket kitöröltem, el is küldtem, ill. jó pár óra alatt rengeteg módon próbálkoztam, de az eredetileg feltöltött képeket rakta vissza, pedig nem azokat töltöttem fel. A Jaguár kapcsán mostanra sikerült a 8 kép helyett 2-öt feltölteni az ujakból. sad.gif
A Welly busznál továbbra is csak a régi képeket adja be, így ki is töröltem most a képeket.
Most az üzenet elküldése előtt megint feltöltöttem az uj 4 képet, de a régieket tette fel a rendszer.
Én ronthattam el esetleg valamit?
Köszönöm előre is a választ!

Üdv.: Istvan3

+Quote Post
Vecsa81
hozzászólás 2013-05-19 14:26
Létrehozva: #1123

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-05-08 17:03
Azonosító: 9 105

IDÉZET(davidmaci92 @ 2013-05-19 12:14) *
Ez a kérdés ebbe a topikba illik.
Nem tudod. A licit érkezése előtt kellene átállítani fix árasra az aukciót. Amennyiben licit érkezett rá, akkor már nem tudod módosítani.

Köszönöm.

+Quote Post
davidmaci92
hozzászólás 2013-05-19 12:14
Létrehozva: #1124

zejopy vagyok:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-08-17 11:47
Innen: Veresegyház, medverezervátum
Azonosító: 706 366

IDÉZET(Vecsa81 @ 2013-05-19 11:43) *
Most én vagyok a problémás eladó. biggrin.gif
Nem fix áras aukción, ha valakivel megegyezek a konkrét árban, akkor hogyan tudom biztosítani, hogy biztosan ő nyerje, és annyiért amiben megegyeztünk?

Ez a kérdés ebbe a topikba illik.
Nem tudod. A licit érkezése előtt kellene átállítani fix árasra az aukciót. Amennyiben licit érkezett rá, akkor már nem tudod módosítani.

A hozzászólást -davidmaci92- szerkesztette a következő időpontban: 2013-05-19 12:15

--------------------
Nem azért hibáztál, mert többet adtál, hanem mert kevesebbet kívántál. Ha többet adsz, többet is követelhetsz.

+Quote Post
Vecsa81
hozzászólás 2013-05-19 11:43
Létrehozva: #1125

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-05-08 17:03
Azonosító: 9 105

Most én vagyok a problémás eladó. biggrin.gif
Nem fix áras aukción, ha valakivel megegyezek a konkrét árban, akkor hogyan tudom biztosítani, hogy biztosan ő nyerje, és annyiért amiben megegyeztünk?

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-05-17 13:58
Létrehozva: #1126

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(Detox83 @ 2013-05-17 13:01) *
Tisztelt Vatera!

Olyan kérdésem lenne, hogy eladtam vaterán egy telefont! Az utalás nem érkezett meg adott időben stb! A vevőnek adtam egy negatív értékelést! Közben félreértés történt és megérkezett a számlámra. A vevő nem regisztrált tag és ezért nem tudom a negatívot eltüntetni. Ugye a rendes felhsználóknál lehet szerkeszteni, de itt nem tudom, hogy lehet! Kérem segítségüket!

Üdv

Tisztelt Detox83!

Értékelés törlését a kapcsolatfelvételen keresztül kérheti.
Kapcsolatfelvétel - Aukcióval kapcsolatos probléma - Szeretnék töröltetni egy értékelést.
Az értékelés törlése nem automatikus, a kérést kollégáink a rendelkezésre álló adatok alapján bírálják el.

Ha ideiglenes felhasználóról van szó, akkor az értékelésnek nincs gyakorlati jelentősége, mert a felhasználónév csak egyszer használatos.
A másik fél viszonozni sem tudja az értékelést.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Detox83
hozzászólás 2013-05-17 13:01
Létrehozva: #1127

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-10-04 17:07
Azonosító: 29 147

Tisztelt Vatera!

Olyan kérdésem lenne, hogy eladtam vaterán egy telefont! Az utalás nem érkezett meg adott időben stb! A vevőnek adtam egy negatív értékelést! Közben félreértés történt és megérkezett a számlámra. A vevő nem regisztrált tag és ezért nem tudom a negatívot eltüntetni. Ugye a rendes felhsználóknál lehet szerkeszteni, de itt nem tudom, hogy lehet! Kérem segítségüket!

Üdv

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2013-05-16 16:34
Létrehozva: #1128

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(zejopy @ 2013-05-16 09:38) *
A vásárlási értesítőt szerintem a többség nem olvassa el.
....

És ha még csak azt felejtenék el. De némely fórumozó a felvetett problémájára adott összeszedett, jól kimunkált választ sem olvassa, vagy ha mégis, azt erősen titkolja. Ettől épp annyira a falnak tudok menni, mint amikor a közlekedéseben jót teszek és annyit sem kapok vissza: húzd meg a fff .... fülem..

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
basa80
hozzászólás 2013-05-16 10:25
Létrehozva: #1129

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-03-12 21:23
Azonosító: 2 024 803

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-05-16 10:13) *
Köszönjük.

Nagyon szívesen, én köszönöm. thank_you.gif

--------------------
Yours sincerely
basa80

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-05-16 10:13
Létrehozva: #1130

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(basa80 @ 2013-05-16 10:13) *
Samsung Galaxy S2 (GT-I9100) Android, 4.0.3

Köszönjük.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
basa80
hozzászólás 2013-05-16 10:13
Létrehozva: #1131

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-05-16 10:08) *
Annyi volt a fejlesztő kollégák kérdése, hogy milyen telefont és rajta oprendszert (pontos verziószámmal, ha lehet) használ.

Samsung Galaxy S2 (GT-I9100) Android, 4.0.3

--------------------
Yours sincerely
basa80

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-05-16 10:08
Létrehozva: #1132

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(basa80 @ 2013-05-16 10:06) *
Tisztelt Benz, én leírtam már milyen hibajelenségeket vettem észre, azóta volt valami kérdés amire válaszolhatnék? Nem találtam meg még, hogy lenne -e valami más is.
Köszönöm válaszát.

Annyi volt a fejlesztő kollégák kérdése, hogy milyen telefont és rajta oprendszert (pontos verziószámmal, ha lehet) használ.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
basa80
hozzászólás 2013-05-16 10:06
Létrehozva: #1133

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-05-16 09:10) *
Jut eszembe: a Vészkijáratban várjuk a válaszát a múltkori mobilalkalmazásos kérdésben.

Köszönöm megnézem milyen levelek jöttek oda is, csak éjszakából jöttem haza, két napot 12 óráztam, sajnos nem volt rá időm, de most lesz 5 nap pihenőm, mindent átrágunk.
thank_you.gif

Tisztelt Benz, én leírtam már milyen hibajelenségeket vettem észre, azóta volt valami kérdés amire válaszolhatnék? Nem találtam meg még, hogy lenne -e valami más is.
Köszönöm válaszát.

--------------------
Yours sincerely
basa80

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-05-16 09:38
Létrehozva: #1134

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(basa80 @ 2013-05-16 08:58) *
Sziasztok, szép reggelt mindenkinek!

Egy kérdésem lenne felétek, és várnám mindenki véleményét akivel előfordult már többször is a dolog:
Licitet nyerte egy felhasználó és nekem automatikus Vatera értesítő be van állítva, az adataim, számlaszámom is benne van és, hogy mit kell tenni, mennyi idő alatt várok levelezést stb.
Nos tegnap a 4. nap telt el mikor reagált az a felhasználó aki a termékemet megnyerte és írt, hogy köszöni a figyelmeztetést - hiszen email mellett sms-t is írtam, hogy mi lehet a gond, hogy nem írt a termék megnyerésétől számított 3. napon sem.
...
Ezek a plusz kérdések engem kicsit felbosszantanak. mosking.gif Lehet ilyenek ellen védekezni, illetve lehet valami más formában küldeni ezeket a leveleket amit a Vatera küld, vagy csak egyszerűen tojik rá a vásárló?
Elnézést, hogy hosszú levelet írtam de szeretném minden tapasztalt Vaterás véleményét látni aki járt már ilyen cipőben.

A vásárlási értesítőt szerintem a többség nem olvassa el.
Sablonlevelekkel dolgozom, a vásárlás éppen aktuális állásához megvannak a sablonjaim. Nyitó, nyitó 2, nyitó (Vatera felé is), szállítási költség választó, számlaszám, fizetési felszólítás és záró. Ezekbe csak a sajátosságokat illesztem be. Linkek, árak, ilyenek.
Mindegyikben minden le van írva. Általában, ha gond van az a kezdeteknél már kiderül, a kapcsolatfelvételkor. Nálam kimegy a vásárlási értesítő és én írok először. Ha nem válaszol, akkor minden idegeskedés nélkül megy a második, majd a harmadik. Nálam a tipródás mindig a negatív beírása, addig nincs bajom.
Türelem. Csak ez az egy dolog van. Nem kell lelki kérdést csinálni, ha nem válaszol. Lehet, jogos is, de felesleges. Munkafolyamatokról van szó, nem barátságokról. Másképpen kell ránézni a dologra. Aztán úgyis vannak olyan vevők, akik szimpatikussá válnak. És valóban van olyan, hogy igazi problémája van.
Mennek a levelek, mint ahogy a hagymát összekockázom a konyhában. Aztán majd kiderül mi lesz belőle. Most van egy majdnem 50 000 Ft-os vásárlásom kék regessel. Nem válaszol. Jól jönne az összeg, de nem vagyok ideges. A vásárlás létrejötte csak részben múlik az eladón. Ez a rész megfelelő kommunikációval növelhető, de egy jelentős hozadéka mindenképpen a vevő hozzáállásán múlik. Azt pedig úgysem lehet megváltoztatni.
Ha a vaterázásra gondolok, akkor szívesebben járatom az agyamat azon, hogy egy készletet hogyan lehet beállítani, hogy hogyan tudom növelni a bevételeimet, milyen vásárlásra inspiráló újítást vezethetek be, és általában a Vaterán belüli összefüggésekkel foglalkozom szívesen, amik befolyásolhatják az üzletmenetet. Vevők miatt idegeskedni felesleges dolog. Lehet, hogyha egy nap 30 órából állna, akkor lenne rá időm. Most megpróbálom a negatív behatásokat kizárni, ha lehet megoldani, a pozitívakra pedig odafigyelni, töltekezni belőlük. Mert egy kedves vevővel folytatott eladás meg tudja dobni az ember hangulatát.
Magyarul tudatosan kontrollálom, hogy a vaterázás melyik részét engedem magamhoz közel, melyikkel foglalkozom érdemben. Így a kellemetlen vevő kevesebb rossz hatással van rám, míg a jó vevő nagyobb örömet szerez. Tehát nem idegeskedem, ha nem olvas, nem válaszol, csak megy a következő levél.smile.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2013-05-16 09:40

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-05-16 09:10
Létrehozva: #1135

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(basa80 @ 2013-05-16 08:58) *
...Lehet ilyenek ellen védekezni, illetve lehet valami más formában küldeni ezeket a leveleket amit a Vatera küld, vagy csak egyszerűen tojik rá a vásárló?
...

Jó reggelt!

Semmit sem lehet velük kezdeni. Széles tömegek tengetik úgy az életüket, hogy semmit sem olvasnak. Még a két mondatos értesítőket sem. Az aukción is a képek alapján licitálnak és ebből aztán gyakran vannak komoly meglepetések.
A fórumon is megfigyelhető a jelenség. Akkor is megkérdezi ugyanazt, ha az előző hozzászólásban ott van a válasz. Ha meg választ kap, akkor soha többet nem jön vissza, nem olvassa el smile.gif

A nem olvasással viszont fordítottan arányos az önérzet. Egyszer én is rá mertem kérdezni (kb egy hét után, teljesen udvarias formában) egy ilyen nem jelentkezőre és egy minősíthetetlen anyázó válaszlevél + hasonló hangnemben írt negatív értékelés volt az azonnali reakció...
Szóval, ezekkel csak óvatosan hehehmm.gif

Jut eszembe: a Vészkijáratban várjuk a válaszát a múltkori mobilalkalmazásos kérdésben.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
basa80
hozzászólás 2013-05-16 08:58
Létrehozva: #1136

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Sziasztok, szép reggelt mindenkinek!

Egy kérdésem lenne felétek, és várnám mindenki véleményét akivel előfordult már többször is a dolog:
Licitet nyerte egy felhasználó és nekem automatikus Vatera értesítő be van állítva, az adataim, számlaszámom is benne van és, hogy mit kell tenni, mennyi idő alatt várok levelezést stb.
Nos tegnap a 4. nap telt el mikor reagált az a felhasználó aki a termékemet megnyerte és írt, hogy köszöni a figyelmeztetést - hiszen email mellett sms-t is írtam, hogy mi lehet a gond, hogy nem írt a termék megnyerésétől számított 3. napon sem. Lényeg az, hogy a terméknél is van olyan, hogy a számlaszámot meg lehet adni. Ezt természetesen ki is töltöttem, plusz a Vatera értesítő jön neki. A terméklapomon egyaránt úgy hirdetek minden terméket, hogy a Vatera értesítő által küldött levelet fogadja első jelentkezésemnek, szóval az első levél tőlem jön.
Ennek ellenére a 4. nap óhajtott írni a vevő levelet, persze teljesen normális korrekt módon. Az sms-t azért írtam mert úgy gondolom 3-4 nap elteltével semmi levél nem jön tőle, így megint csak aggódhat az ember, ráadásul az automatikus értesítőmben az van írva, hogy 3 napon belül vegye fel velem a kapcsolatot e-mailben.
Következő történt. Jött tőle a levél, megadta a címét ahová postázzak, ő utal ha megadom a számlaszámomat. dry.gif
Megint csak írhattam neki egy levelet, hogy nézze meg az automatikus értesítőt, abba van minden adatom benne stb. 100%-os felhasználóról van szó, bár már kezdtem kételkedni miért is az, de végül is megtette az első levelét a 4. napon. mellow.gif Többen itt úgy hirdetnek, hogy van x napja az utalásig aztán ha nem jön a pénz, automatikusan negatívval zárja az adásvételt, és a terméket meghirdeti még egyszer ami tök normálisnak tűnik. Én úgy gondolom egy nap egyszer legalább nézze már meg az ember a levelezését, főleg ha már Vaterán vásárolt valamit, licitált.
A legnagyobb problémám az, hogy az automata levél, a terméklapon feltüntetett, és erre figyelmeztetett szöveg ellenére is kérik a számlaszámom, holott kérés helyett utalhatna is egyből, mert ott a levél. Másik, hogy kérdezik többen is, hogy mennyit utaljon, stb... Leüt egy árut ajánlott levélként, annak ott a díja, és ezt ezek szerint nem tudják kiszámolni vagy csak könnyebb megkérdezni.
Az ilyenek csak egyszerűen nem is figyelnek milyen levele jön? Vagy kapkodnak? A Vaterás levél pont azért megy minden vásárlónak, hogy tudja mi merre hány méter stb. A plusz számlaszám kiírása még nem tudom hogy jelenik meg a másik félnél ha leüt egy terméket. Pluszba a Vaterás értesítővel vagy nem tudom.
Ezek a plusz kérdések engem kicsit felbosszantanak. mosking.gif Lehet ilyenek ellen védekezni, illetve lehet valami más formában küldeni ezeket a leveleket amit a Vatera küld, vagy csak egyszerűen tojik rá a vásárló?
Elnézést, hogy hosszú levelet írtam de szeretném minden tapasztalt Vaterás véleményét látni aki járt már ilyen cipőben.

Ui. Nem az első ilyen kérdés jött, annak ellenére, hogy megy a Vaterától több levél is..
Köszönöm a megtisztelő válaszotokat.

--------------------
Yours sincerely
basa80

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2013-05-13 13:42
Létrehozva: #1137

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(domhring @ 2013-05-13 13:22) *
Amúgy szerintem egy kicsit talán elbeszélünk egymás mellett. Azt már értem, hogy hogy működik a rendszer jelenleg, és hogy ami történt az nem bug volt. Azt nem értem, hogy miért így van kialakítva. Számomra logikusabb lenne egy olyan rendszer, ami tudja kezelni az ugyanakkora liciteket is. Biztos ritkán fordul elő, hogy két ember ugyanakkora licitet tesz a végén, úgy hogy már nincs idő korrigálni, de azért az akkor is vicces, hogy ha két ember pont X összegű licitet ad le, akkor az eladó X mínusz több száz vagy több ezer forintért kell, hogy eladja a termékét, pedig ketten is rátettek nagyobb összeget. Szóval szerintem egy olyan rendszer jobb lenne, ahol a magasabb licit nyer, két ugyanakkora legmagasabb licitnél pedig az, aki előbb tette meg azt a licitet, DE az utolsó licit árszintjén. (Az utolsó 'DE' utáni részt leszámítva gyakorlatilag most is így működik, ennyi lenne az összes különbség.)

Tökéletesen értettük minden szavadat, és igen, akár úgy is működhetne a rendszer, ahogy írod, teljesen logikus az érvelésed.
(fixáras értékesítésnél is az van, hogy azé aki előbb nyomta meg a megveszem gombot, hiába lenne a termékre még akárhány vevő az adott áron.)

A hozzászólást -svejku- szerkesztette a következő időpontban: 2013-05-13 13:45

+Quote Post
domhring
hozzászólás 2013-05-13 13:22
Létrehozva: #1138

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-08-03 19:22
Azonosító: 687 546

IDÉZET(svejku @ 2013-05-12 22:08) *
Érdekes történet, akár +1 forinttal meg is nyerhetted volna. smile.gif
A rendszer viszont jól működik, mert nem annak az ajánlata a nyerő aki előbb tette, hanem azé, aki magasabbat. A tied nem volt magasabb (sőt, ezt korrektül meg is üzente, hogy pont akkora).

Elnézést, de pont hogy most is az van, hogy az a nyerő, aki előbb tette meg az akkora ajánlatát. Csak a második ugyanakkora licitet már el sem fogadja a rendszer, így nem viszi fel odáig az árat. Egyenlő ajánlatnál hogy máshogy is tudna működni a rendszer, mint az elsőbbség alapján? Mind a mostani rendszer így működik, mind pedig az is úgy működne, amit én logikusabbnak találnék. A különbség a kettő között nem ebben van.

Amúgy szerintem egy kicsit talán elbeszélünk egymás mellett. Azt már értem, hogy hogy működik a rendszer jelenleg, és hogy ami történt az nem bug volt. Azt nem értem, hogy miért így van kialakítva. Számomra logikusabb lenne egy olyan rendszer, ami tudja kezelni az ugyanakkora liciteket is. Biztos ritkán fordul elő, hogy két ember ugyanakkora licitet tesz a végén, úgy hogy már nincs idő korrigálni, de azért az akkor is vicces, hogy ha két ember pont X összegű licitet ad le, akkor az eladó X mínusz több száz vagy több ezer forintért kell, hogy eladja a termékét, pedig ketten is rátettek nagyobb összeget. Szóval szerintem egy olyan rendszer jobb lenne, ahol a magasabb licit nyer, két ugyanakkora legmagasabb licitnél pedig az, aki előbb tette meg azt a licitet, DE az utolsó licit árszintjén. (Az utolsó 'DE' utáni részt leszámítva gyakorlatilag most is így működik, ennyi lenne az összes különbség.)

(Mondom ezt úgy, hogy a konkrét esetben akkor is a másik fél nyerte volna a licitet, mert ő volt az első az adott összegen. Szóval egyáltalán nem azért írom ezt, mert unfairnek érzem, hogy nem nyertem. A másik fél jogosan nyert. Aki itt pórul járt, az az eladó.)

IDÉZET(zejopy @ 2013-05-12 22:20) *
És két dolog miatt nem megy fel addig az ár:
1. Mert akkor melyik 13 000 Ft-os licit a nyerő?
2. Mert a második 13 000 Ft-os ajánlat nem érvényes, hiszen nem haladja meg a másikat, így nem is kúszhat feljebb a mutató.
És itt jön be, hogy a tapasztalt licitálók miért nem kerek összeggel licitálnak.smile.gif

1. Az első. Most is ez van, csak a második licitet már be sem fogadja, így alacsonyabb összegen áll meg a licit.
2. Igen, tudom, hogy a második licit a jelenlegi rendszerben nem érvényes. Ezt már felfogtam elég hamar. De szerintem semmi akadálya nem lenne úgy kialakítani a dolgot, hogy ha valaki lead egy ugyanakkora licitet, akkor kiírja, hogy más már licitált ekkorát, a licit pedig arra az árra ugrik az első licitáló nevével győztesként / licitet vezetőként.

A hozzászólást -domhring- szerkesztette a következő időpontban: 2013-05-13 13:22

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2013-05-12 22:39
Létrehozva: #1139

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2013-05-12 22:20) *
2. Mert a második 13 000 Ft-os ajánlat nem érvényes, hiszen nem haladja meg a másikat, így nem is kúszhat feljebb a mutató.
És itt jön be, hogy a tapasztalt licitálók miért nem kerek összeggel licitálnak.smile.gif

Így van. thank_you.gif
Valószínűnek tartom, hogy a 13ezres ajánlat el nem fogadása után már nem volt idő 1 forinttal megemelni a licitet, vagy, hogy "ne toljunk ki a vevővel", akár 12.999 forintra módosítani. smile.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-05-12 22:20
Létrehozva: #1140

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(svejku @ 2013-05-12 22:08) *
Érdekes történet, akár +1 forinttal meg is nyerhetted volna. smile.gif
A rendszer viszont jól működik, mert nem annak az ajánlata a nyerő aki előbb tette, hanem azé, aki magasabbat. A tied nem volt magasabb (sőt, ezt korrektül meg is üzente, hogy pont akkora).

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post

722 Oldal V  « < 55 56 57 58 59 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-03-30 18:16