IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

752 Oldal V  « < 55 56 57 58 59 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Aukciózással Kapcsolatos Kérdések, Eladás, licitálás, értékelések...
mmmyki
hozzászólás 2014-01-22 06:58
Létrehozva: #1121

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-23 16:34
Innen: :nennI
Azonosító: 1 714

IDÉZET(Gishart @ 2014-01-21 22:48) *
Szép Estét!

Egy olyan kérdéssel fordulnék az oldalhoz, hogy interneten meglelhető szerepjátékok/kattingatós játékok/hívja ki minek szeretné, karaktereit fel lehet tenni a vaterára? Nem szeretnék játéknevet írni, szerintem mindenki tudja, hogy mire gondolok. biggrin.gif Csupán csak érdekel, hogy el lehet e adni "karakter", illetve, ha igen, akkor az milyen kategóriába tartozik?

Előre is köszönöm.

Én sosem voltam nagy "játékszabály-olvasó", így a Vatera felhasználási szabályzatát sem böngésztem végig, érzésből csináltam a dolgaimat a legjobb szándékom szerint. Így kaptam meg a figyelmeztetésemet, amikor el akartam adni az akkor legnépszerűbb farmos játékban felfuttatott account-omat. Szóval nem ajánlom. smile.gif

A vonatkozó passzus: ÁFF 5. Tiltott termékek és szolgáltatások. "- online szolgáltatáshoz hozzáférést biztosító felhasználónév, jelszó, személyes menü, ideértve a Vatera azonosítókat is"

Remélem, (időben) tudtam segíteni. smile.gif

--------------------
"A kutyán kívül a könyv az ember legjobb barátja. A kutyán belül olyan sötét van, hogy nem lehet olvasni."

"A Föld nevű űrhajónak nincsenek utasai. Mindannyian a személyzethez tartozunk." (Marshall McLuhan)
Go to the top of the page

+Quote Post
Gishart
hozzászólás 2014-01-21 23:48
Létrehozva: #1122

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-09-17 10:30
Azonosító: 2 076 534

Szép Estét!

Egy olyan kérdéssel fordulnék az oldalhoz, hogy interneten meglelhető szerepjátékok/kattingatós játékok/hívja ki minek szeretné, karaktereit fel lehet tenni a vaterára? Nem szeretnék játéknevet írni, szerintem mindenki tudja, hogy mire gondolok. biggrin.gif Csupán csak érdekel, hogy el lehet e adni "karakter", illetve, ha igen, akkor az milyen kategóriába tartozik?

Előre is köszönöm.

+Quote Post
VateraMod
hozzászólás 2014-01-16 19:40
Létrehozva: #1123

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2011-10-16 14:40
Azonosító: 1 549 261

IDÉZET(bademeister13 @ 2014-01-16 16:44) *
Tisztelt Vatera!

Hol találom azt a funkciót, hogy be tudjam állítani, ha az utolsó öt percben licit érkezik, folytatódjon az aukció?

Köszönöm

Tisztelt bademeister13!

Feltöltésnél a második lapon a többi kiemelés közt.

--------------------

Üdvözlettel:
a Vatera(futár) csapata
www.vaterafutar.hu

+Quote Post
bademeister13
hozzászólás 2014-01-16 17:44
Létrehozva: #1124

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2014-01-16 17:41
Azonosító: 2 094 168

Tisztelt Vatera!

Hol találom azt a funkciót, hogy be tudjam állítani, ha az utolsó öt percben licit érkezik, folytatódjon az aukció?

Köszönöm

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-01-14 13:23
Létrehozva: #1125

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(lucibe41 @ 2014-01-14 12:02) *
Köszönöm a gyors választ, remélem mihamarabb egyesülés lesz. Hogy akik később regisztráltak ne legyenek hátrányba. Miért nincs részletes kereső a b verzión? Köszi

Azért nincs, mert a részletes kereső a Vatera saját fejlesztése volt, amelyet a felhasználók tapasztalatai és a saját megfigyeléseik alapján fejlesztettek ki. A Béta egy nemzetközi oldal része, nem a magyar igények a mérvadóak, mert már egy működő oldal, más elvekkel.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
lucibe41
hozzászólás 2014-01-14 13:02
Létrehozva: #1126

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-11-01 19:06
Azonosító: 2 083 798

Köszönöm a gyors választ, remélem mihamarabb egyesülés lesz. Hogy akik később regisztráltak ne legyenek hátrányba. Miért nincs részletes kereső a b verzión? Köszi

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-01-14 12:35
Létrehozva: #1127

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(lokoshop @ 2014-01-14 11:05) *
Akinek már van bétás tapasztalata lehet, hogy tud segíteni nekem ötlettel.
...
Viszont a béta Vaterán nem látok semmi lehetőséget az eladott áruk menüben szereplő termékek jelölésére. Jól látom, hogy nem látom?
Illetve van valakinek ötlete, hogy miként tudom megkülönbözetetni a már fizetett és elküldött termékeket a többitől?

Én egy füzetben vezetem a megvásárolt árut, magamnak ikonnal jelzem a kapcsolatfelvételt. Egy másikban pedig a pénz beérkezését és az áru postázását tartom nyilván. Őskori módszer, de ha hozzáveszem a levelezőmben a mappázást, akkor szinte nincs hibalehetőség.
Sajnos ez az opció nincs a Bétán, nem is várható azt hiszem.

Amikor eladom a régin egyből törlöm az újon, ez bevált eddig.

Ez akkor lehet biztonságos megoldás, ha az ember szinte folyamatosan gépnél van. Sajnos vannak időszakok, amik mindenképpen géptől távoli órákról szólnak. Ebben az esetben pedig fennáll a kétszeres eladás veszélye. Az devil.gif pedig nem alszik.smile.gif

Jó napot,

nekem egyelőre az a tapasztalatom, hogy a bétán a fű sem nő.

Szép napot! smile.gif

Nálam most kicsit elindult, bár fix áras aukcióim vannak. Szóval a múlt heti tapasztalataim alapján bizakodó lettem, bár igaz, hogy előtte hónapokig állt a bolt.

Viszont az utolsó mondatát csak megerősíteni tudom, elvileg a hallomások alapján még 2-3 hét lehet a reaktorok lekapcsolásáig a régi Vaterán, de szerintem az ottani eladók jelentős százalékának erről még fogalma sincs...

Sajnos én sem olvastam erről semmit, csak itt a fórumon. Pedig valaki vagy fórumozik, vagy nem. Ez alkat kérdése. Most már kellene a felhasználókat értesíteni, amennyiben tudják tartani a január végi végleges csatlakozást.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
lokoshop
hozzászólás 2014-01-14 12:05
Létrehozva: #1128

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-14 23:05
Azonosító: 1 414 386

IDÉZET(lokoshop @ 2014-01-09 08:23) *
Jó reggelt,

nekem is lenne néhány észrevételem a VTT-vel, a hétvégén, feltöltöttem vele cca. 300db terméket.

Ami feltűnt hiba:

- nem lehet szállítási sablonokat letölteni a Vateráról, minden terméknél egyesével manuálisan kell beírni a költséget
- nem lehet sablonokat menteni
- nem lehet beállítani a termék állapotát (új, használt, usw...) emiatt a beta cirmog, hogy nincs beállítva az állapot
- nem tudom kiválasztani, hogy külföldre is küldöm az árut

Egyelőre ennyi...

De a hétvégén tovább morzsolom majd, hogy mi jön még elő. smile.gif

Jó napot,

úgy látszik ezek a kérdések csak engem foglalkoztatnak, vagy csak nálam jelentkezett ez a probléma?

Más kérdés...

Akinek már van bétás tapasztalata lehet, hogy tud segíteni nekem ötlettel.

A régi Vaterán én úgy dolgoztam, hogy amikor megjött a pénz és elküldtem a terméket az eladott áruk között bejeleöltem, hogy fizetve és elküldve, ebből tudtam, hogy miként állok.
Az értékelést bizonyos okok miatt már nem adom le előre.

Viszont a béta Vaterán nem látok semmi lehetőséget az eladott áruk menüben szereplő termékek jelölésére. Jól látom, hogy nem látom?
Illetve van valakinek ötlete, hogy miként tudom megkülönbözetetni a már fizetett és elküldött termékeket a többitől?

Adott esetben ha még nem töröltem onnan a terméket, de már fizették és elküldtem és az adott vásárló újra vásárol akkor össze fog folyni ott minden... ez így nem túl szerencsés.
Persze ha van megoldás csak én nem tudok róla akkor elnézést. smile.gif

IDÉZET(zejopy @ 2014-01-14 09:45) *
Szívesen! smile.gif Mindenképpen neked kell eldöntened, hogy hol árulsz. A probléma adott, mert valóban az Öreg Vatera jobban megy egyelőre, de már elindultak a Bétán is az eladások, tehát érdemes ott is próbálkozni. Talán az egyesüléskor átmennek az értékelések, ez nagyon fontos lenne, hiszen megdolgoztunk érte, sokan több év alatt, tehát egy jogos megbízhatóságnövelő adat. De ezt szerintem a jelenlegi helyzetben nem lehet egyértelműen tudni, mert a két oldal közti technikai különbözőség lehet, hogy nem fogja lehetővé tenni.
Na és fontos szempont a döntésben, hogy amit nem a Bétára töltünk fel, annak az átpakolásáról az Öreg lekapcsolása előtt gondoskodni kell. És bizony, odaát is meg kell szerezni egy bizonyos értékelési mennyiséget ahhoz, hogy meglegyen a vevők bizalma. És tudni kell, hogy hiába van sok eladás odaát, és hiába sikerül a vevőt rábírni az értékelésre, ezeknek a visszajelzéseknek jó része nem látszik, mert csak a TJF státusszal rendelkezőké látható. A többieket csak a személyes menüben az eladó láthatja, és gondolom a Vatera bentről.
Sokan javasolják a duplikálást, azaz, hogy mindkét oldalon indítják ugyanazt az aukciót. Ezt én nem tartom szerencsés döntésnek.
Még egy, ami a Béta mellett szól. Megoldották, hogy a Bétán listázott áruk bizonyos keresési formákban láthatóak legyenek az Öregen, míg ez fordítva nem működik. Tehát esély van arra, hogy az Öregről érkezzen vevő a Bétára. Ennek az is pozitív hozadéka, hogy általában több vevő érkezik az új felületre, mert hiába a kampány, hiába a nyitóoldali felhívás, egyszerűen nem tudják, hogyan kell oda eljutni, még akkor sem, ha hallottak erről. De elkeserítő, hogy sokan nem is tudják, hogy ez a változás lezajlott a Vaterán.

Jó napot,

nekem egyelőre az a tapasztalatom, hogy a bétán a fű sem nő.
Igaz licites termékkel ott nem is mernék próbálkozni, de a fix árasakat is egyelőre a régin viszik.
Én átettem minden terméket relatív egyszerűen a bétára is, hála a PST-VTT szoftvereknek.

Amikor eladom a régin egyből törlöm az újon, ez bevált eddig.

Viszont az utolsó mondatát csak megerősíteni tudom, elvileg a hallomások alapján még 2-3 hét lehet a reaktorok lekapcsolásáig a régi Vaterán, de szerintem az ottani eladók jelentős százalékának erről még fogalma sincs...

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-01-13 21:37
Létrehozva: #1129

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(lucibe41 @ 2014-01-13 20:26) *
Tisztelettel kérdezném, mikor fog egyesűlni a 2 vatera? Meddig van a b verzió. Én már csak ide tudtam regisztrálni. A régi verzión az árúimra sokkal jobban licitáltak volna. Itt szinte lehetlen az eladás. Sajnos későn kezdtem el a vaterát. A b vaterán miért nincs részletes kereső. Köszönöm

Szia! smile.gif Az eredeti tervek szerint január végén szűnne meg az Öreg Vatera. Aztán majd meglátjuk, hogy tudják-e tartani ezt az időpontot.
Lehet a Bétán is eladni. Amíg nincsenek visszajelzéseid, kicsit döcögősen megy, de ahogy gyarapodnak az értékelések, úgy nő a vásárlók bizalma is. Szóval kitartás, általában a kezdet nehéz.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
lucibe41
hozzászólás 2014-01-13 21:26
Létrehozva: #1130

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-11-01 19:06
Azonosító: 2 083 798

Tisztelettel kérdezném, mikor fog egyesűlni a 2 vatera? Meddig van a b verzió. Én már csak ide tudtam regisztrálni. A régi verzión az árúimra sokkal jobban licitáltak volna. Itt szinte lehetlen az eladás. Sajnos későn kezdtem el a vaterát. A b vaterán miért nincs részletes kereső. Köszönöm

+Quote Post
Hathor14
hozzászólás 2014-01-12 12:11
Létrehozva: #1131

Queen of Heaven

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-06-10 06:38
Innen: Budapest
Azonosító: 1 524 248

IDÉZET(apuska2 @ 2014-01-12 10:59) *
Elnézést, hogy ide írok. Úgy látom,hogy az új vaterán egy 1 ft-os aukció indításakor nem tudom beállítani a licitlépcsőt. Ez azt jelenti, hogy ezt már nem lehet vagy én voltam béna? Ha nem lehet, hogy alakulnak az új licitlépcsők? Előre is köszönöm a választ.

Szia smile.gif
Az ÁFF-ben és a Segítségben is megtalálod a licitlépcső mértékét: http://segitseg.vatera.hu/talalatok/licitl...licit-novekszik

--------------------
Ami egész, az nem tökéletes, hanem teljes.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-01-12 12:09
Létrehozva: #1132

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(apuska2 @ 2014-01-12 10:59) *
Elnézést, hogy ide írok. Úgy látom,hogy az új vaterán egy 1 ft-os aukció indításakor nem tudom beállítani a licitlépcsőt. Ez azt jelenti, hogy ezt már nem lehet vagy én voltam béna? Ha nem lehet, hogy alakulnak az új licitlépcsők? Előre is köszönöm a választ.

Szia! A Bétán automatikus licitlépcső van, általunk nem lehet módosítani.
http://segitseg.vatera.hu/talalatok/licitl...licit-novekszik

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
apuska2
hozzászólás 2014-01-12 11:59
Létrehozva: #1133

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-07-08 12:59
Azonosító: 16 045

+Quote Post
Marcsi1001
hozzászólás 2014-01-07 22:43
Létrehozva: #1134

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-02-03 19:06
Azonosító: 1 423 930

IDÉZET(svejku @ 2014-01-07 20:59) *
Dec. 22.-ig a régi Vaterán volt ingyenes a feltöltés. smile.gif
A Béta Vaterán a megjelenés óta ingyenesen lehet feltölteni, remélem időben értesülünk, ha ez megváltozik.

Köszi, hogy írtad, tényleg! jól összekevertem mosking.gif

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2014-01-07 21:59
Létrehozva: #1135

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(Marcsi1001 @ 2014-01-07 20:34) *
Sziasztok !
A Vatera főoldalán látom, hogy ingyenes a feltöltés a Béta-Vaterára. Tényleg így van ? Nem csak december 22-ig volt ingyenes?

Dec. 22.-ig a régi Vaterán volt ingyenes a feltöltés. smile.gif
A Béta Vaterán a megjelenés óta ingyenesen lehet feltölteni, remélem időben értesülünk, ha ez megváltozik.

+Quote Post
Marcsi1001
hozzászólás 2014-01-07 21:50
Létrehozva: #1136

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2014-01-07 20:35) *
Szia! A Bétán ingyenes.smile.gif

Ó, de jó! smile.gif

Köszönöm

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-01-07 21:35
Létrehozva: #1137

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Marcsi1001 @ 2014-01-07 20:34) *
Sziasztok !
A Vatera főoldalán látom, hogy ingyenes a feltöltés a Béta-Vaterára. Tényleg így van ? Nem csak december 22-ig volt ingyenes? ( ezt már kihasználtam )Most egy terméket feltöltöttem, és a terméklapon az szerepelt, hogy ingyenes volt a feltöltés.Kérem szépenmegerősíteni, vagy cáfolni.
Előre is köszi a választ!
Marcsi

Szia! A Bétán ingyenes.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Marcsi1001
hozzászólás 2014-01-07 21:34
Létrehozva: #1138

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Sziasztok !
A Vatera főoldalán látom, hogy ingyenes a feltöltés a Béta-Vaterára. Tényleg így van ? Nem csak december 22-ig volt ingyenes? ( ezt már kihasználtam )Most egy terméket feltöltöttem, és a terméklapon az szerepelt, hogy ingyenes volt a feltöltés.Kérem szépenmegerősíteni, vagy cáfolni.
Előre is köszi a választ!
Marcsi

+Quote Post
VateraMod
hozzászólás 2014-01-07 21:28
Létrehozva: #1139

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2011-10-16 14:40
Azonosító: 1 549 261

IDÉZET(nyubocs @ 2014-01-07 15:41) *
Tisztelt VateraMod!

Nem harcolok tovább, értelmetlen. Ezzel a merev és görcsös állásponttal nem tudok mit kezdeni, meg sem akarják érteni, hogy miről van szó.
(Ráadásul én az az ember vagyok, aki szeret a szabályok szerint játszani és meg is kérdezte a fórumon, hogy ez jó megoldás-e és arra a megállapodásra jutottunk, hogy ha kellően megindoklom, akkor megfelel az a forma, ami miatt engem most szankcionálnak)

Az időpontra vonatkozó magyarázata is érdekes, mert én itt inkább a "Helyes Ügyes Jólnevelt Egyén" ne jártasd tovább a szádat elnevezésű szankciót érzem megvalósulni.
Mert ha a vágott dohányt veszem például, arra az ön által is hivatkozott ÁFF még megoldást is kínál, hogy miként lehet árulni a törvényt megkerülve és van is ilyen aukció. Persze ez nem érdekes, pedig azt pillanatok műve lenne kiszűrni (nekem kb 5 másodpercbe telt). Ezt meg nem hogy nem lehetne számla nélkül árulni, de eleve trafikengedély is kellene hozzá.
De szintén pillanatok műve megnézni azt is, hogy az ÁFF-ben szereplő egyes termékkörökre előírt kötelező terméklaptartalom szinte sehol nem szerepel.

Részemről az itteni fórumozást befejeztem, mert ha hibaüzenetről kérdésem van, arra nem hogy válasz nem jött, hanem inkább az egész topik törlésre került. (PayU - mintha az ott jelentkező problémák megoldása nem az Önök feladata lenne, holott Allegro Group tulajdon az is.)

Tisztelt nyubocs!

A szabályokat nem áll módunkban így vagy úgy értelmezni.
A vágott dohány aukciók formailag ugyan megfelelhetnek az ÁFF-nek, de a NAV megkeresésére folyamatosan töröljük őket.
A PayU topik a PayU kérésére szűnt meg, mert nyilvános felületen nem áll módjukban egyénre szabott felvilágosítást adni. A Kapcsolatfelvételen át viszont szívesen állnak rendelkezésére.

--------------------

Üdvözlettel:
a Vatera(futár) csapata
www.vaterafutar.hu

+Quote Post
nyubocs
hozzászólás 2014-01-07 16:41
Létrehozva: #1140

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-14 20:22
Azonosító: 43 559

Tisztelt VateraMod!

Nem harcolok tovább, értelmetlen. Ezzel a merev és görcsös állásponttal nem tudok mit kezdeni, meg sem akarják érteni, hogy miről van szó.
(Ráadásul én az az ember vagyok, aki szeret a szabályok szerint játszani és meg is kérdezte a fórumon, hogy ez jó megoldás-e és arra a megállapodásra jutottunk, hogy ha kellően megindoklom, akkor megfelel az a forma, ami miatt engem most szankcionálnak)

Az időpontra vonatkozó magyarázata is érdekes, mert én itt inkább a "Helyes Ügyes Jólnevelt Egyén" ne jártasd tovább a szádat elnevezésű szankciót érzem megvalósulni.
Mert ha a vágott dohányt veszem például, arra az ön által is hivatkozott ÁFF még megoldást is kínál, hogy miként lehet árulni a törvényt megkerülve és van is ilyen aukció. Persze ez nem érdekes, pedig azt pillanatok műve lenne kiszűrni (nekem kb 5 másodpercbe telt). Ezt meg nem hogy nem lehetne számla nélkül árulni, de eleve trafikengedély is kellene hozzá.
De szintén pillanatok műve megnézni azt is, hogy az ÁFF-ben szereplő egyes termékkörökre előírt kötelező terméklaptartalom szinte sehol nem szerepel.

Részemről az itteni fórumozást befejeztem, mert ha hibaüzenetről kérdésem van, arra nem hogy válasz nem jött, hanem inkább az egész topik törlésre került. (PayU - mintha az ott jelentkező problémák megoldása nem az Önök feladata lenne, holott Allegro Group tulajdon az is.)

--------------------
All I wanna do Is trade this life for something new Holding on to what I haven't got!

+Quote Post

752 Oldal V  « < 55 56 57 58 59 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017-04-29 07:26