IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

741 Oldal V  « < 55 56 57 58 59 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Aukciózással Kapcsolatos Kérdések, Eladás, licitálás, értékelések...
sukitpo
hozzászólás 2013-10-09 19:00
Létrehozva: #1121

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-01-23 00:51
Azonosító: 426 934

IDÉZET(tuticuccoktutiarak @ 2013-10-09 18:26) *
Szerintem úgy, hogy az ajánlattételi kötelezettség fennáll az aukció végéig.

hat ez eleg kulonos lenne tekintve hogy tullicitaltak. sztem igencsak elkerekedne a szemed ha egyszercsak megnyernel egy olyan valamit amit mar tullicitaltak aztan valakinek a kenye kedve szerint a torlessel teged vasarlasba kenyszeritenek. mert ez tortenik.

Ennek alapján nem érhet senkit meglepetés, ha túllicitálják, mégis nyer.

hat pedig ezt mondom, hogy ez azert nem igy van. mondok egy egyszeru peldat, licitalok egy termekre, ok tullicitaltak. ezek utan licitalok egy masikra megnyerem elkoltom azt a penzt amit erre szantam. aztan egyszer csak mondjuk 3 het mulva lejar az elso aukcio es hirtelen koteles leszek vasarolni mert valaki tullicitalt aztan toroltette a licitet? miert vagyok en ilyen esetben resen lenni es tartalekolni a penzem azert mert egy engem felullicitalonak epp ilyen kedve van? ez noncszensz.

De szerencsére ezek megbeszélhető dolgok, nem hiszem, hogy tömeges lenne az ebből fakadó probléma.

marmint hogyan, ha kapcsolatfelvetel egy iranyu? a licitalok kerdezhetnek az eladotol azt ennyi. en mas kapcsolatfelveteli lehetoseget nem latok. hogyan lehet ilyenkor irni az adott delikvensnek hogy hogyan is gondolta ezt, mikent tervezi az ertekelest ha nem fogadom el a torlesi kerelmet stb?

De ha valaki retteg attól, hogy ilyen helyzetbe kavarja magát, vásároljon fixáron vagy licitáljon a végén.

hat ennek semmi koze a targyhoz, mindenki ugy vasarol ahogy akar.

IDÉZET(svejku @ 2013-10-09 18:20) *
Teljesen rendben van a licittörlés intézménye, sok felesleges kör futásától megkímélheti mindkét felet.

Megkérdezem: ha nem kéri a törlést, vagy egyáltalán nincs ilyen lehetőség, akkor mennyivel lennél most jobb helyzetben?

na ja azt igen akinek toroltek a licitjet, mossa kezeit ott se volt.
akire meg ugymond "raszall" a nyeres az kapkodhat hogy esetleg o is toroltet vagy szerezzen peznt? az elado erdekeit meg nem is mondom.

de mondok egy jobbat, x licital, y felullicitalja, x ujra licital es felulicitalja. ekkor eszebe jut hogy bocsi megsem, torolteti a licitjet. erre y eszbe kap hogy de mar o neki nincs is penze elkoltotte annak tudataban hogy nem nyert es keri a licitjenek torleset. ok, ki van torolve. ekkor ujra x a nyero? szepen csokkentett licittel. es persze ez mondjuk bonyolodhat egy csomo licittel es licitaloval...
Go to the top of the page

+Quote Post
tuticuccoktutiar...
hozzászólás 2013-10-09 18:26
Létrehozva: #1122

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-07-14 13:35
Azonosító: 2 052 905

IDÉZET(sukitpo @ 2013-10-09 18:11) *
akit felulicitaltak annak miert is lennenk barmifele kotelezettsegei?). nem is ertem ezt, hogy gondoltak vateranal...

Szerintem úgy, hogy az ajánlattételi kötelezettség fennáll az aukció végéig.
Ez a szabály, ezt mindenki elfogadja, ahányszor csak belép az oldalra. Ennek alapján nem érhet senkit meglepetés, ha túllicitálják, mégis nyer.
De szerencsére ezek megbeszélhető dolgok, nem hiszem, hogy tömeges lenne az ebből fakadó probléma. Néha kerülünk olyan helyzetekbe, amelyeket nem sablonosan kell megoldani.
De ha valaki retteg attól, hogy ilyen helyzetbe kavarja magát, vásároljon fixáron vagy licitáljon a végén.

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2013-10-09 18:20
Létrehozva: #1123

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(sukitpo @ 2013-10-09 18:11) *
sztem ez az egesz licittorles intezmeny hibas. ha koteles vagyok atvenni akkor mi az hogy bocsi megsem?
...

Teljesen rendben van a licittörlés intézménye, sok felesleges kör futásától megkímélheti mindkét felet.

Megkérdezem: ha nem kéri a törlést, vagy egyáltalán nincs ilyen lehetőség, akkor mennyivel lennél most jobb helyzetben?

+Quote Post
sukitpo
hozzászólás 2013-10-09 18:11
Létrehozva: #1124

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(tuticuccoktutiarak @ 2013-10-09 17:58) *
Ez így van. Pl azt is elfogadja, hogy lehet kérni licittörlést, amit az eladó nem köteles teljesíteni, de megteheti. Ilyen szabály az is, hogy az ajánlattétel az aukció lejártáig érvényes.
Szép hosszú, kimerítő hsz-t írt. De mi lenne a konkrét javaslata?

sztem ez az egesz licittorles intezmeny hibas. ha koteles vagyok atvenni akkor mi az hogy bocsi megsem?
most neztem a sugoban, hogy mikor indit valaki egy torlest akkor opciok kozul valaszthat. de ez mar milyen opcio hogy: Nem tartok igényt a termékre. ??? ja mar nem kell, eddig licitalgattam ra, felulicitaltam tobb embert, megtevesztettem az eladot, aztan hopsz mar nincs is kedvem hozza? mindezt kovetkezmenyek nelkul?
de en igazabol nem otletelni szeretnek hanem arra lennek kivancsi hogy a felvetett esetekre mit talalt ki a vatera? hogy lehet egy nem nyerot belekenyszeriteni egy nyeresbe? mert most ez tortenik. ha elfogadok egy torlest akkor az alatta levo lesz a nyero, a tudta nelkul (az nem erv hogy kap rola ertesites, hisz akit felulicitaltak annak miert is lennenk barmifele kotelezettsegei?). nem is ertem ezt, hogy gondoltak vateranal...

+Quote Post
tuticuccoktutiar...
hozzászólás 2013-10-09 17:58
Létrehozva: #1125

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-07-14 13:35
Azonosító: 2 052 905

IDÉZET(sukitpo @ 2013-10-09 17:41) *
mar bocsi de ez egy agyrem.

amikor valaki regisztral a vaterara akkor elfogadja annak szabalyait,

Ez így van. Pl azt is elfogadja, hogy lehet kérni licittörlést, amit az eladó nem köteles teljesíteni, de megteheti. Ilyen szabály az is, hogy az ajánlattétel az aukció lejártáig érvényes.
Szép hosszú, kimerítő hsz-t írt. De mi lenne a konkrét javaslata?

+Quote Post
sukitpo
hozzászólás 2013-10-09 17:41
Létrehozva: #1126

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2013-10-09 15:49) *
Akkor bizony ilyen gondok előfordulhatnak.
Jobb elfogadni a licittörlési kérelmet. Jogtalan negatív értékelést indokolt, és kellően alátámasztott esetben lehet töröltetni.
Létre nem jött üzlet után nem kell jutalékot fizetni.

mar bocsi de ez egy agyrem.

amikor valaki regisztral a vaterara akkor elfogadja annak szabalyait, raadasul mikor konkret licitet tesz akkor ki is irja a rendszer a kovetkezo uzenetet:
"Amennyiben a termékre érvényes licitet tesz, akkor a Vatera szabályzata és a PTK 211. § szerint is köteles az aukció tárgyát átvenni az eladótól"

ezek utan jon ez a licittorleses ize, ami szembemegy az egesszel. hisz mi az, hogy megse kell? felsrofolta az arat aztan aszongya megse?

gondolj bele, valaki licital, egy masik felulicitalja. oke, neki nem er meg tobbet es hagyja a fenebe. ezek utan a felullicitalo, ker egy licittorlest, igy a nyero az lesz akit felullicitalt. az meg errol nem is tud, teszem azt feleje se nez a gepenek, azt se tudja hogy ugy lett nyero, hogy mar egyszer felulicitaltak. egyaltalan igy miert is lenne koteles o megvenni, ugy hogy mar egyszer felulicitaltak?
de mondjuk tudomast szerez rola hogy ujra o a nyero. de mivel mar egyszer felulicitaltak, igy lemondott a dologrol es elkoltotte masra penzet, nem is kell, stb, lenyeg hogy mar neki se kell. akkor mi van? o is indit egy licittorlest? aztan az alatta levo is?
de ha mondjuk a licittorlesi kerelmet fel percel a vege elott inditja es mar nincs ideje az eladonak azt vegrehajtani (vagy pusztan nem ul a gepe elott igy eszre se veszi) akkor mi van? a vevo meg persze nem fizet, bukik a listazasi dij, es jonnek a negativozasok?
vagy hogy is van ez az egesz kitalalva?

kulon erdekes szamomra hogy a licittorlest indokloni kell. ide beirja hogy "megse kell". ennyit. ez elfogadhato? hirdeti valaki a cuccat, belefektet, mert ugye a listazasi kiemelesi dijakat beszedi a vatera, aztan jon valaki akinek ugy van kedve hogy tegnap licitalt ma meg mar nem koll, oszt csokolom?

eladoi oldalrol is nezve, varsz ket x napot/hetet, vegre felmegy az ara a cuccnak erre valaki belerondit az egeszbe. es eladokent nem tudsz jol kijonni belole. legroszabb esetben bukod a penzed, bukod a befektetett idot, es kedheted ujra hirdetni a cuccot, kerdes akkor lesz e akkora forgalom, licitalasi kedv stb.

egyebkent a torlesi kerelembe ezt irja a rendszer: "Felhívjuk figyelmét, hogy a licittörlési kéréseknek nem köteles eleget tenni." ha nem vagyok koteles, akkor miert erhet engem ebbol barmilyen hatrany? (dijak elvesztese) vagy hatranyos megkulonboztetes (pl negativozas, aztan meg varhatok arra hogy majd eldonti a vatera hogy mi volt jogos mi nem?).

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2013-10-09 15:49
Létrehozva: #1127

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(sukitpo @ 2013-10-09 14:42) *
sziasztok! mi van akkor ha egy nyero licitalo licittorlest kervenyez es azt nem fogadja el az arverezo, majd a licitalo "megnyeri" a termeket?...

Akkor bizony ilyen gondok előfordulhatnak.
Jobb elfogadni a licittörlési kérelmet. Jogtalan negatív értékelést indokolt, és kellően alátámasztott esetben lehet töröltetni.
Létre nem jött üzlet után nem kell jutalékot fizetni.

+Quote Post
sukitpo
hozzászólás 2013-10-09 14:42
Létrehozva: #1128

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

sziasztok! mi van akkor ha egy nyero licitalo licittorlest kervenyez es azt nem fogadja el az arverezo, majd a licitalo "megnyeri" a termeket? gondolom atvenni sem fogja, se kifizetni. ilyenkor mi tortenik az ertekelessel? nyilvan negativot fog adni (bosszubol). meg persze az uzlet se jon letre, jutalek, kiemelesk stb (azaz meg kart is okoz).

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-10-07 21:31
Létrehozva: #1129

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(nikol2020 @ 2013-10-07 21:28) *
Üdvözlet.
Zárt aukciót hogy tudok indítani?
Köszönöm előre is.

Üdv.

Niki

IDÉZET(zejopy @ 2013-10-07 07:21) *
Sajnos ez a lehetőség megszűnt pár kevésbé használatossal együtt a nyár végén. sad.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
nikol2020
hozzászólás 2013-10-07 21:28
Létrehozva: #1130

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-10-07 06:56
Azonosító: 2 078 786

Üdvözlet.
Zárt aukciót hogy tudok indítani?

Köszönöm előre is.

Üdv.

Niki

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-10-07 07:21
Létrehozva: #1131

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(nikol2020 @ 2013-10-07 07:00) *
Üdvözletem.

Régebben kaptam olyan üzenetet,hogy licitáltam,de nem én nyertem az aukciót,viszont "második esély"-t ad az eladó,az általam,meg adott összegért.
Érdeklődnék hogy ilyen még van?
Ilyet én adhatok olyannak aki nem nyerte meg a licitet,de jó áron licitált?

Várom válaszukat.
Üdv

Sajnos ez a lehetőség megszűnt pár kevésbé használatossal együtt a nyár végén. sad.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
nikol2020
hozzászólás 2013-10-07 07:00
Létrehozva: #1132

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-10-07 06:56
Azonosító: 2 078 786

Üdvözletem.

Régebben kaptam olyan üzenetet,hogy licitáltam,de nem én nyertem az aukciót,viszont "második esély"-t ad az eladó,az általam,meg adott összegért.
Érdeklődnék hogy ilyen még van?
Ilyet én adhatok olyannak aki nem nyerte meg a licitet,de jó áron licitált?

Várom válaszukat.
Üdv

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2013-10-03 18:01
Létrehozva: #1133

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(csapo922 @ 2013-10-03 17:44) *
Igen,a Spam volt a bűnös a gmail-nél,megoldódott a rejtély és sikerült beszélnem az eladóval is.Köszönöm a segítséget.

Szívesen. good2.gif

+Quote Post
csapo922
hozzászólás 2013-10-03 17:44
Létrehozva: #1134

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2013-10-03 15:49
Azonosító: 2 078 307

IDÉZET(svejku @ 2013-10-03 17:27) *
A te leveleződet kérdeztem. Spam-ben is nézted?
Ha írtál neki, akkor bizonyára hamarosan jelentkezni fog, türelem.

Igen,a Spam volt a bűnös a gmail-nél,megoldódott a rejtély és sikerült beszélnem az eladóval is.Köszönöm a segítséget.

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2013-10-03 17:27
Létrehozva: #1135

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(csapo922 @ 2013-10-03 17:09) *
....A Vaterától a szokásos Gratulálás a sikeres licithez sem érkezett meg.GÉ méles az eladóm,mivel időközben megtaláltam az adatait.Persze írtam neki de válasz továbbra sem érkezett,holott láttam hogy belépett azóta a Vaterára.

A te leveleződet kérdeztem. Spam-ben is nézted?
Ha írtál neki, akkor bizonyára hamarosan jelentkezni fog, türelem.

+Quote Post
csapo922
hozzászólás 2013-10-03 17:09
Létrehozva: #1136

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

IDÉZET(svejku @ 2013-10-03 16:22) *
Elég rossz topikba írtál, de mindegy, lehet, hogy majd Moderátorunk áthelyezi.
Freemail vagy citromail a leveleződ? Mert nem feltétlenül az eladó fog írni, hanem a Vaterától kellett kapnod egy értesítést a sikeres a vásárlásról.

Egyébként a személyes menüdben a vásárolt áruknál a megvett tételt keresd meg, ott a sor végén van olyan, hogy további opciók, azt lenyitod, és ott megtalálod az eladó adatait.

Igen,ezért írtam hogy sorry az Off-ért,nem tudtam hová való a kérdés.A Vaterától a szokásos Gratulálás a sikeres licithez sem érkezett meg.GÉ méles az eladóm,mivel időközben megtaláltam az adatait.Persze írtam neki de válasz továbbra sem érkezett,holott láttam hogy belépett azóta a Vaterára.

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2013-10-03 16:22
Létrehozva: #1137

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(csapo922 @ 2013-10-03 16:03) *
Sziasztok,nem szeretnék Off lenni,de máshol nem találtam választ a problémámra ,ráadásul új Vaterás vagyok.Szóval sikeresen megnyertem egy aukciót,viszont nem kaptam utána értesítőt az eladó elérhetőségéről illetve hogy megnyertem a licitet.Az oldalra írtam a termék alá,"üzenet az eladónak" rovatba.Visszajelzést azóta sem kaptam.Mivel az értékelése 100% -os,nem gondoltam linkségre,nem tudom mi történhetett.Veletek történt már hasonló?

Elég rossz topikba írtál, de mindegy, lehet, hogy majd Moderátorunk áthelyezi.
Freemail vagy citromail a leveleződ? Mert nem feltétlenül az eladó fog írni, hanem a Vaterától kellett kapnod egy értesítést a sikeres a vásárlásról.

Egyébként a személyes menüdben a vásárolt áruknál a megvett tételt keresd meg, ott a sor végén van olyan, hogy további opciók, azt lenyitod, és ott megtalálod az eladó adatait.

A hozzászólást -svejku- szerkesztette a következő időpontban: 2013-10-03 16:23

+Quote Post
csapo922
hozzászólás 2013-10-03 16:03
Létrehozva: #1138

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Sziasztok,nem szeretnék Off lenni,de máshol nem találtam választ a problémámra ,ráadásul új Vaterás vagyok.Szóval sikeresen megnyertem egy aukciót,viszont nem kaptam utána értesítőt az eladó elérhetőségéről illetve hogy megnyertem a licitet.Az oldalra írtam a termék alá,"üzenet az eladónak" rovatba.Visszajelzést azóta sem kaptam.Mivel az értékelése 100% -os,nem gondoltam linkségre,nem tudom mi történhetett.Veletek történt már hasonló?

+Quote Post
latrab
hozzászólás 2013-09-30 15:17
Létrehozva: #1139

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-02-17 20:25
Azonosító: 120 016

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-09-30 15:14) *
Tisztelt latrab!

Egyes ritkán használt opciók a könnyebb kezelhetőség érdekében kikerültek a keresőből.

Köszönöm a gyors választ, akkor nem reménykedek tovább, hogy egyszer csak megjelenik újra..

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-09-30 15:14
Létrehozva: #1140

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(latrab @ 2013-09-30 15:12) *
Üdv Mindenkinek!

Mi történt a licitek száma szerinti találat rendezéssel? Én nézek el valamit vagy megszűnt a keresési eredmények íly módon történő rendezésének lehetősége? Ha igen, tudja valaki miért?

Köszönöm, ha valaki tud válaszolni!

Tisztelt latrab!

Egyes ritkán használt opciók a könnyebb kezelhetőség érdekében kikerültek a keresőből.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post

741 Oldal V  « < 55 56 57 58 59 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2016-09-01 05:36