IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

754 Oldal V  « < 55 56 57 58 59 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Aukciózással Kapcsolatos Kérdések, Eladás, licitálás, értékelések...
davenport77
hozzászólás 2014-02-05 14:28
Létrehozva: #1121

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-09-20 07:57
Azonosító: 2 076 932

IDÉZET(zejopy @ 2014-02-05 13:25) *
A Bétán adtad el? Mert ott rögtön felszámolásra kerül a jutalék és van mód a visszaigénylésre, de sajnos csak olyan opciók vannak indokként, amik nem vetnek túl jó fényt a vevőre. Szóval ott egy ilyen eset egészen más rendezést fog igényelni, hiszen az a szerencsés állapot, ha mindkét fél elégedett, ami ott nehezen megvalósítható egy téves leütés után. Rájöttem, az Öregen adtad el, hiszen a Bétán az első licit érkezésekor eltűnik a villámár. smile.gif

Nem én voltam, csak a mechatrinak küldött leveledre írtam. :-)
Remélem azért a 10. évfordulomra még áll még az "Öreg".
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-02-05 14:25
Létrehozva: #1122

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(davenport77 @ 2014-02-05 12:59) *
Hmmm, ez nem jó hír.

A Bétán adtad el? Mert ott rögtön felszámolásra kerül a jutalék és van mód a visszaigénylésre, de sajnos csak olyan opciók vannak indokként, amik nem vetnek túl jó fényt a vevőre. Szóval ott egy ilyen eset egészen más rendezést fog igényelni, hiszen az a szerencsés állapot, ha mindkét fél elégedett, ami ott nehezen megvalósítható egy téves leütés után. Rájöttem, az Öregen adtad el, hiszen a Bétán az első licit érkezésekor eltűnik a villámár. smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2014-02-05 14:02
Létrehozva: #1123

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-27 12:32
Azonosító: 1 417 184

IDÉZET(davenport77 @ 2014-02-05 12:42) *
Azért azt nem tekinteném vis maior helyzetnek hogy a vevő béna volt.
Amennyiben az eladó nem hibázott, akkor a szabály szerint a villámár tekinthető a vételárnak.
Így nem arról van szó, hogy felszámolok neki egy többletköltséget.
Mivel a felek megállapodtak egy alacsonyabb árban, én mindkét részről semlegesnek értékelném, téves licitként, majd visszaraknám a kialkudott fix árra, ami után eladó tudna normál jutalékot fizetni.
Amennyiben a vevő ehhez nem járul hozzá, akkor pedig fizesse meg a villámár, és a lealkudott vételár jutalékkülönbözetét (ami ha jól számoltam 420,- Ft).

Véleményem szerint ebben az esetben szó sincs semmiféle többletköltség felszámításáról. Hiszen mindennel együtt még kevesebbet kap az eladó, mint a leütési ár.

+Quote Post
davenport77
hozzászólás 2014-02-05 13:59
Létrehozva: #1124

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2014-02-05 12:55) *
Teljesen jól látod a helyzetet, viszont azt a helyedben én mindenképpen megkérdezném, hogy ezt megteheted-e. Lehet, hogy túlzás, de én erősen szabálytisztelő vagyok és igyekszem még tudatlanságból eredő hibát sem elkövetni. ezért írtam ezt a javaslatot.
És azt tudd, hogy abban az esetben, ha az újbóli felrakás mellett döntötök, akkor a vevőd adhat neked pozitív értékelést, csak te nem adhatsz. Ugye ez az Öreg Vaterán zajlik? Mert a Bétán más a leányzó fekvése.smile.gif

Hmmm, ez nem jó hír.

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2014-02-05 13:55
Létrehozva: #1125

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Amennyiben az eladó nem hibázott, akkor a szabály szerint a villámár tekinthető a vételárnak.
Mivel a felek megállapodtak egy alacsonyabb árban, én mindkét részről semlegesnek értékelném, téves licitként, majd visszaraknám a kialkudott fix árra, ami után eladó tudna normál jutalékot fizetni.
Amennyiben a vevő ehhez nem járul hozzá, akkor pedig fizesse meg a villámár, és a lealkudott vételár jutalékkülönbözetét (ami ha jól számoltam 420,- Ft).

Ráadásul érzésem szerint a vevő nem béna volt, hanem licitált és rájött, hogy így még nem biztos a pozíciója és lecsapta villámáron. Ha minden a megegyezés szerint megy, akkor az eladó kap egy esélyt, hogy magasabb áron is elkelhet. De a vevő ezt ügyesen megakadályozta.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-02-05 13:55
Létrehozva: #1126

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Teljesen jól látod a helyzetet, viszont azt a helyedben én mindenképpen megkérdezném, hogy ezt megteheted-e. Lehet, hogy túlzás, de én erősen szabálytisztelő vagyok és igyekszem még tudatlanságból eredő hibát sem elkövetni. ezért írtam ezt a javaslatot.
És azt tudd, hogy abban az esetben, ha az újbóli felrakás mellett döntötök, akkor a vevőd adhat neked pozitív értékelést, csak te nem adhatsz. Ugye ez az Öreg Vaterán zajlik? Mert a Bétán más a leányzó fekvése.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
davenport77
hozzászólás 2014-02-05 13:42
Létrehozva: #1127

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2014-02-05 12:25) *
Azt nem tudom, hogy ebben az esetben nem logikus-e megegyezni, hogy a jutalékkülönbözetet ő fizesse. Illetve logikusnak logikus, mert valóban ő hibázott, de nem tudom, hogy szabályos-e, mert normál esetben nem lehet semmit felszámolni a valós postaköltségen kívül. A vis maior helyzetre való tekintettel mindenképpen kérnék egy hivatalos állásfoglakást az ÜSZ-tól, hogy ezt a lehetőséget felajánlhatom-e a vevőnek, és ha igen, akkor ebben az irányban próbálkoznék.

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2014-02-05 13:39
Létrehozva: #1128

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2014-02-05 12:25) *
Azt nem tudom, hogy ebben az esetben nem logikus-e megegyezni, hogy a jutalékkülönbözetet ő fizesse. Illetve logikusnak logikus, mert valóban ő hibázott, de nem tudom, hogy szabályos-e, mert normál esetben nem lehet semmit felszámolni a valós postaköltségen kívül. A vis maior helyzetre való tekintettel mindenképpen kérnék egy hivatalos állásfoglakást az ÜSZ-tól, hogy ezt a lehetőséget felajánlhatom-e a vevőnek, és ha igen, akkor ebben az irányban próbálkoznék.

Az ÜSZ. nem írhat más állásfoglalást, csak a szabályosat, azt pedig ismerjük.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-02-05 13:25
Létrehozva: #1129

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2014-02-05 11:30) *
Végül is nem Te hibáztál, hanem a vevőd, ha gondolod ragaszkodhatsz a leütési árhoz (a szabályok szerint köteles annyiért megvenni), de nem hiszem, hogy ez a jó megoldás.
Mindenképp törekedj vele megegyezni.
Elvileg jó megoldás lehet, hogy ezt az ügyletet nem jött létre minősítéssel zárjátok, a terméket pedig újraindítod 5000 fixáron, és vigye.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2014-02-05 12:30
Létrehozva: #1130

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(mechatri @ 2014-02-05 11:08) *
Azért nem gyenge, hogy ha a 12 ezer után kell pengetni, miközben 5 ezerért kérte a vevő, és így 3800-ért adom a végén.
Ha meg nem adom oda akkor kapom a negatív értékelést.

Végül is nem Te hibáztál, hanem a vevőd, ha gondolod ragaszkodhatsz a leütési árhoz (a szabályok szerint köteles annyiért megvenni), de nem hiszem, hogy ez a jó megoldás.
Mindenképp törekedj vele megegyezni.
Elvileg jó megoldás lehet, hogy ezt az ügyletet nem jött létre minősítéssel zárjátok, a terméket pedig újraindítod 5000 fixáron, és vigye.

+Quote Post
mechatri
hozzászólás 2014-02-05 12:08
Létrehozva: #1131

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-09-23 11:21
Azonosító: 2 077 285

IDÉZET(svejku @ 2014-02-05 10:48) *
Szép napot!

Röviden? Sehogy.
A legjobb, ha a két ár közötti jutalék-különbözetet lenyeled. Mennyi lenne az?

Azért nem gyenge, hogy ha a 12 ezer után kell pengetni, miközben 5 ezerért kérte a vevő, és így 3800-ért adom a végén.
Ha meg nem adom oda akkor kapom a negatív értékelést.

--------------------
Soha ne vitatkozz egy idiótával! Akik látnak benneteket, nem tudnak megkülönböztetni. :-)

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2014-02-05 11:48
Létrehozva: #1132

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(mechatri @ 2014-02-05 10:21) *
Szép napot!
...
Nyílván ennyiért nem fog kelleni neki és ragaszkodik a kialkudott árhoz, viszont tőlem a magasabb vételár után vonja a Vatera a jutalékot.
Hogy lehetne törölni az aukciót hogy újból feltegyem a vevőnek a megfelelő áron, vagy csak az utólsó licitjét?
Termékkód: 1855409378

Szép napot!

Röviden? Sehogy.
A legjobb, ha a két ár közötti jutalék-különbözetet lenyeled. Mennyi lenne az?

+Quote Post
mechatri
hozzászólás 2014-02-05 11:21
Létrehozva: #1133

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-09-23 11:21
Azonosító: 2 077 285

Szép napot!

A következőben kérek tanácsot vagy konkrét segítséget.

Egy termék árában megegyeztünk a vevővel, ami sokkal kevesebb mint a beállított villám ár. Licitált is rá az alkunak megfelelően. Ma délelőtt járt volna le az aukció, és mivel nem egy rutinos Vaterás, rányomott a "megveszem most" gombra, így a magasabb villámáron vásárolta meg.
Nyílván ennyiért nem fog kelleni neki és ragaszkodik a kialkudott árhoz, viszont tőlem a magasabb vételár után vonja a Vatera a jutalékot.
Hogy lehetne törölni az aukciót hogy újból feltegyem a vevőnek a megfelelő áron, vagy csak az utólsó licitjét?
Termékkód: 1855409378

Köszönöm a segítséget!
Üdv. -mechatri-

--------------------
Soha ne vitatkozz egy idiótával! Akik látnak benneteket, nem tudnak megkülönböztetni. :-)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-02-05 09:09
Létrehozva: #1134

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Eszembe jutott még valami, ami bizonyos rettenetesen kényelmetlen technikai megoldás elfogadását segítheti, ha az ember akarja ezt.smile.gif Mármint elfogadni a dolgokat.
Az aukciók állandó manuális újraindítása egy borzasztóan undok dolog, hibalehetőséget is hordoz és felesleges munkának tűnik az Öreg után. Egy dologra viszont jó. Azok, akiknek több száz cuccuk van fenn, nyilván nagyjából egyenletesen "osztották be" a lejárati időket, főleg, ha fix áras eladással dolgoznak.
Mivel nem vagyunk gépek, és mindennek van egy kis átfutási ideje, az egész árukészlet újraindítása mindig egy kicsit eltolódik későbbre. Így akaratlanul forgatjuk az aukciókat, és a kevésbé aktív időszakokban lejáró aukciók lassan átkerülnek a az aktívabb szakaszba és fordítva.
Magyarul, ami szerdán délelőtt töltöttem át, az lassan eljut a vasárnap estéig.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-02-03 22:18
Létrehozva: #1135

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Van egy újabb tipp a levelezőrendszer sajátossága miatt fellépő egyik legnagyobb probléma kezelésére.
Nem az én kútfőmből származik, hanem egy nagyon kedves "kolléganő" írta meg nekem, hogy osszam meg veletek. Ő is megtenné, de nem teheti egy korábbi fórumos botlása miatt.

Sok vevő panaszkodik arra, hogy kérdez az eladótól, de utána nem talál vissza a termékhez. Megoldás lehet a válaszba beilleszteni az aukció linkjét. Bár ott van a levelezés elején, de ne felejtsük el, hogy nem mindenki kezeli ezeket a dolgokat olyan rugalmasan, hogy ezt észrevegye. Ez gesztus is, és támpont is lehet.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2014-02-03 12:39
Létrehozva: #1136

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraMod @ 2014-02-03 08:59) *
Tisztelt svejku!

Az aukció 1db minimálár alatti licittel zárult, tehát nem fix áras volt.

Tisztelt VateraMod!

Köszönöm. thank_you.gif

+Quote Post
VateraMod
hozzászólás 2014-02-03 09:59
Létrehozva: #1137

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2011-10-16 14:40
Azonosító: 1 549 261

IDÉZET(svejku @ 2014-02-03 00:55) *
Kedves Benz, VateraMod, vagy bárki aki járatos az Új Vaterán.

Érdekelt egy termék, ami aztán lejárt, vagy megvették, vagy nem tudom mi történt vele.
http://beta.vatera.hu/akai-gx-4000-orsos-m...3924164866.html
Az elérhető terméklap alapján a licitálás befejeződött, 1 személy licitált, aki nyertes is, viszont azt is látom, hogy "a minimálárat nem érték el".
Emlékeim szerint fixáras volt, tehát végképp nem értem. dontknow.gif
Aki tudja, hogy ilyenkor mi van, segítsen. 047.gif

Tisztelt svejku!

Az aukció 1db minimálár alatti licittel zárult, tehát nem fix áras volt.

--------------------

Üdvözlettel:
a Vatera(futár) csapata
www.vaterafutar.hu

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2014-02-03 01:55
Létrehozva: #1138

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kedves Benz, VateraMod, vagy bárki aki járatos az Új Vaterán.

Érdekelt egy termék, ami aztán lejárt, vagy megvették, vagy nem tudom mi történt vele.
http://beta.vatera.hu/akai-gx-4000-orsos-m...3924164866.html
Az elérhető terméklap alapján a licitálás befejeződött, 1 személy licitált, aki nyertes is, viszont azt is látom, hogy "a minimálárat nem érték el".
Emlékeim szerint fixáras volt, tehát végképp nem értem. dontknow.gif
Aki tudja, hogy ilyenkor mi van, segítsen. 047.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-02-01 23:43
Létrehozva: #1139

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2014-02-01 22:31) *
Pedig benned van minden bizodalmunk! smile.gif
Szerintem Te vagy az egyetlen aki ezt a váltást el akarja fogadni, és mindent megteszel, hogy kiismerd, hogy használni tudd.
Pár napja az ÖregVatin is az új logó jelenik meg, nekem már attól is összeszorul a gyomrom...

Nekem sem tetszik. Erre a kis időre már maradhatott volna a kalapács. Vannak mások is rajtam kívül, hidd el. És nincs más választásom. Vagy beletörődöm és megtanulom, vagy nem törődöm bele, cirkuszolok, anyázok, de előbb-utóbb úgyis az lesz a vége, hogy megtanulom. Akkor meg csak jobb így.smile.gif

IDÉZET(svejku @ 2014-02-01 22:31) *
Más:
Végre van pár szó, az Béta segítségben arról, hogy mit kell tudni a rejtett felhasználónevekről.
Elolvastam, de nem arra voltam kíváncsi, hogy mikor és hol látszik, és mikor nem. Engem az érdekelne, hogy ez a megoldás miért, és kinek jó?
Tudom, hogy a nyugati nagytestvér oldalán is így van, de valaki indokolja meg nekem az előnyét, mert engem csak zavar a tisztánlátásban, a tájékozódásban.
Már az ÖregVaterán sem értettem ezt az opciót, nekem eleve gyanús volt, hogy minek, és még fizettek is érte, most meg ingyen kötelező.

Igazából lehet létjogosultsága. Egy licitharcban pl. lehet haragosokat is szerezni. Na és nem tartozik senkire, hogy ki vásárol kitől. A Vatera úgyis rálát. Persze megszoktuk, hogy szinte bármire rájöhettünk, csak megfelelően kellett használni az oldalt. De vajon ránk tartozik-e? Egy vásárlás nagyon sokat elmond egy emberről. Bár többségünk nem igényli a bujkálást, sunnyogást és fel merjük magunkat vállalni, vannak, akik nem szeretnék ezt, és nem minden esetben a tisztességtelenség az ok. Bár tény, hogy az szeret jobban elbújni, akinek van takargatnivalója.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2014-02-01 23:31
Létrehozva: #1140

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2014-02-01 21:44) *
...Mivel csak három hónapja csinálom, és nekem annyira sok nincs, egészen egyértelműen nem derült ki számomra a teljes működési elv...

Pedig benned van minden bizodalmunk! smile.gif
Szerintem Te vagy az egyetlen aki ezt a váltást el akarja fogadni, és mindent megteszel, hogy kiismerd, hogy használni tudd.
Pár napja az ÖregVatin is az új logó jelenik meg, nekem már attól is összeszorul a gyomrom...

Más:
Végre van pár szó, az Béta segítségben arról, hogy mit kell tudni a rejtett felhasználónevekről.
Elolvastam, de nem arra voltam kíváncsi, hogy mikor és hol látszik, és mikor nem. Engem az érdekelne, hogy ez a megoldás miért, és kinek jó?
Tudom, hogy a nyugati nagytestvér oldalán is így van, de valaki indokolja meg nekem az előnyét, mert engem csak zavar a tisztánlátásban, a tájékozódásban.
Már az ÖregVaterán sem értettem ezt az opciót, nekem eleve gyanús volt, hogy minek, és még fizettek is érte, most meg ingyen kötelező.

+Quote Post

754 Oldal V  « < 55 56 57 58 59 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017-06-25 19:26