IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

711 Oldal V  « < 55 56 57 58 59 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Aukciózással Kapcsolatos Kérdések, Eladás, licitálás, értékelések...
zejopy
hozzászólás 2013-03-07 12:29
Létrehozva: #1121

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Ildiko072 @ 2013-03-07 10:37) *
Köszönöm szépen a választ, így már megértettem, és már írtam is egy levelet, jó hogy segítőkészek itt az emberek smile.gif

Igazán nincs mit.smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
Ildiko072
hozzászólás 2013-03-07 11:37
Létrehozva: #1122

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-02-24 10:19
Azonosító: 2 011 914

IDÉZET(zejopy @ 2013-03-07 09:31) *
A levelezést azért érdemes továbbítani erre a címre, mert erre visszajön egy ticket szám erre lehet majd hivatkozni). Amennyiben a vevő a negatív értékelésre bosszúnegatívot ad, esetleg a Vatera törölheti, persze csak ha minden egyértelmű számukra is. Mindenképpen írj egy utolsó levelet neki, amiben közlöd, hogy amennyiben (mondjuk) keddig nem kapod meg a pénzt, az aukciót újraindítod és negatív értékeléssel zárod az adásvételt. Ez fontos. Ez a három információ legyen benne mindenképp.
1. Határidő (reális)
2. A tény, hogy elveszíti a megvásárolt árura a jogosultságát.
3. A negatív értékelés beígérése.
A telefont ilyenkor nem érdemes használni, mert a szó elszáll...
Remélem tudtam segíteni.smile.gif

Köszönöm szépen a választ, így már megértettem, és már írtam is egy levelet, jó hogy segítőkészek itt az emberek smile.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-03-07 10:31
Létrehozva: #1123

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Ildiko072 @ 2013-03-07 09:17) *
Üdv! Szeretném megkérdezni, hogy ha eladtam a terméket, és a vevő 2 e-mail után sem jelentkezik kb 2-hete, és a telefonos megkeresésre csak ígérgetés jött, hogy majd utalja az általa megvett termék árát, de persze semmi, akkor a régebben a neki megírt emailt kell elküldenem a biztonsag@allegroup.hu címre, vagy írjak egy harmadik e-mailt és azt küldjem el másolatként erre a címre, vagy egyáltalán oda fontos-e elküldeni, vagy kihagyható, kissé zavaros ez nekem, ezért is fordulok ide önökhöz, mint régebbi vaterásokhoz smile.gif Tisztelettel megköszönnék egy határozott érthető választ, előre is köszönöm!

A levelezést azért érdemes továbbítani erre a címre, mert erre visszajön egy ticket szám erre lehet majd hivatkozni). Amennyiben a vevő a negatív értékelésre bosszúnegatívot ad, esetleg a Vatera törölheti, persze csak ha minden egyértelmű számukra is. Mindenképpen írj egy utolsó levelet neki, amiben közlöd, hogy amennyiben (mondjuk) keddig nem kapod meg a pénzt, az aukciót újraindítod és negatív értékeléssel zárod az adásvételt. Ez fontos. Ez a három információ legyen benne mindenképp.
1. Határidő (reális)
2. A tény, hogy elveszíti a megvásárolt árura a jogosultságát.
3. A negatív értékelés beígérése.
A telefont ilyenkor nem érdemes használni, mert a szó elszáll...
Remélem tudtam segíteni.smile.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2013-03-07 10:32

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Ildiko072
hozzászólás 2013-03-07 10:17
Létrehozva: #1124

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-02-24 10:19
Azonosító: 2 011 914

Üdv! Szeretném megkérdezni, hogy ha eladtam a terméket, és a vevő 2 e-mail után sem jelentkezik kb 2-hete, és a telefonos megkeresésre csak ígérgetés jött, hogy majd utalja az általa megvett termék árát, de persze semmi, akkor a régebben a neki megírt emailt kell elküldenem a biztonsag@allegroup.hu címre, vagy írjak egy harmadik e-mailt és azt küldjem el másolatként erre a címre, vagy egyáltalán oda fontos-e elküldeni, vagy kihagyható, kissé zavaros ez nekem, ezért is fordulok ide önökhöz, mint régebbi vaterásokhoz smile.gif Tisztelettel megköszönnék egy határozott érthető választ, előre is köszönöm!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-03-05 20:33
Létrehozva: #1125

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Rosta030 @ 2013-03-05 19:26) *
Mivel még sohasem vásároltam, ezért a kiszemelt terméket nem tudom megvenni mert magas az összeg.Olyan segítséget kérek, hogy valaki aki már licitálhat rá a nevembe licitálna.Komoly érdekel!Előre is köszönöm.

Ez szabálytalan, de nem is találsz felelősségteljes vaterást, aki a nevét adja ehhez. Aki meg igen... hát, azzal én nem közösködnék.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Rosta030
hozzászólás 2013-03-05 20:26
Létrehozva: #1126

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2013-03-05 15:17
Azonosító: 2 023 414

Mivel még sohasem vásároltam, ezért a kiszemelt terméket nem tudom megvenni mert magas az összeg.Olyan segítséget kérek, hogy valaki aki már licitálhat rá a nevembe licitálna.Komoly érdekel!Előre is köszönöm.

+Quote Post
monikakomlo
hozzászólás 2013-03-03 13:50
Létrehozva: #1127

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-11-30 15:13
Azonosító: 1 577 131

IDÉZET(zejopy @ 2013-03-03 12:28) *
Nem ezt a kérdést fogalmaztad meg. Azt írtad: "Van-e arra lehetőség, hogy a Nem Ellenőrzött vásárlót "kitiltam az aukcióimról?"
Egy embert tiltólistára tudsz tenni. Személyes menü - Beállítások - Eladási beállítások - Személyes tiltólista
Ez az egyik része a dolognak. A másik meg az, hogy nem téged neveztelek logikátlannak, mert azt tiltja a fórumszabályzat, ugyanis személyeskedés lenne. A tettedet neveztem logikátlannak, ami abban a formában, ahogy először megfogalmaztad, az is.
Harmadrészt pedig ha érdemi segítséget szeretnél kapni, nemcsak itt, hanem bárhol, akkor nem árt a kérdésedet, problémádat, felvetésedet egyértelműen, nem félreérthetően megfogalmazni.

Elnézést ha nem egyértelműen fogalmaztam avval, hogy így írtam, hogy nem ellenőrzött vásárlót, ami számomra IS egy ember, nem azt írtam, hogy vásárlókat!! De Én vagyok a hibás, bocsánatot kérek, máskor jobban figyelek majd. És mégegyszer köszönöm a beállításoknál a segítségedet.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-03-03 13:28
Létrehozva: #1128

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(monikakomlo @ 2013-03-03 12:20) *
Én csak azt az egy embert szerettem volna kizárni, mivel úgy érzem ismét Ő licitált arra a termékre amivel gondunk volt. Viszont csak egy kérdést tettem fel, nem hinném, hogy ez miatt "embertelen" és logikátlan lennék ahogy írtad, evvel senkit nem akartam bántani. Azért nagyon szépen köszönöm a segítségedet és a hozzászólásodat. Szép napot kívánok.

Nem ezt a kérdést fogalmaztad meg. Azt írtad: "Van-e arra lehetőség, hogy a Nem Ellenőrzött vásárlót "kitiltam az aukcióimról?"
Egy embert tiltólistára tudsz tenni. Személyes menü - Beállítások - Eladási beállítások - Személyes tiltólista
Ez az egyik része a dolognak. A másik meg az, hogy nem téged neveztelek logikátlannak, mert azt tiltja a fórumszabályzat, ugyanis személyeskedés lenne. A tettedet neveztem logikátlannak, ami abban a formában, ahogy először megfogalmaztad, az is.
Harmadrészt pedig ha érdemi segítséget szeretnél kapni, nemcsak itt, hanem bárhol, akkor nem árt a kérdésedet, problémádat, felvetésedet egyértelműen, nem félreérthetően megfogalmazni.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
monikakomlo
hozzászólás 2013-03-03 13:20
Létrehozva: #1129

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2013-03-03 12:06) *
Értem. Tehát volt egy darab nem ellenőrzött vásárlód, akivel sok bajod volt, és volt több TJF, akikkel szintén volt bajod. Mégis a nem ellenőrzötteket akarod kizárni. Miért nem a TJF-kat? Szerintem inkább őket kellene, mert ők többen vannak.
Hát igen. Lehet, hogy tapasztalatlan volt és magyarázni kellett neki. Lehet, hogy lassú volt. Még az is lehet, hogy rosszindulatú volt. Ő. Az az egy ember. Ezért te az összeset kizárnád. Túl azon, hogy emberileg eléggé ronda dolog lenne, még logikátlan is, mert a magam példájából kiindulva én eladni szeretnék. Persze, lehet, hogy neked nem ez a célod, de akkor micsoda? huh.gif

Én csak azt az egy embert szerettem volna kizárni, mivel úgy érzem ismét Ő licitált arra a termékre amivel gondunk volt. Viszont csak egy kérdést tettem fel, nem hinném, hogy ez miatt "embertelen" és logikátlan lennék ahogy írtad, evvel senkit nem akartam bántani. Azért nagyon szépen köszönöm a segítségedet és a hozzászólásodat. Szép napot kívánok.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-03-03 13:06
Létrehozva: #1130

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(monikakomlo @ 2013-03-03 11:59) *
De volt velük is már gondom de nem annyi mint evvel az egyel aki nem ellenőrzött volt sad.gif

Értem. Tehát volt egy darab nem ellenőrzött vásárlód, akivel sok bajod volt, és volt több TJF, akikkel szintén volt bajod. Mégis a nem ellenőrzötteket akarod kizárni. Miért nem a TJF-kat? Szerintem inkább őket kellene, mert ők többen vannak.

IDÉZET(monikakomlo @ 2013-03-03 11:59) *
Köszi a gyors választ, de most nem örülök ennek smile.gif

Hát igen. Lehet, hogy tapasztalatlan volt és magyarázni kellett neki. Lehet, hogy lassú volt. Még az is lehet, hogy rosszindulatú volt. Ő. Az az egy ember. Ezért te az összeset kizárnád. Túl azon, hogy emberileg eléggé ronda dolog lenne, még logikátlan is, mert a magam példájából kiindulva én eladni szeretnék. Persze, lehet, hogy neked nem ez a célod, de akkor micsoda? huh.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2013-03-03 13:05
Létrehozva: #1131

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar/Győr
Azonosító: 156 696

IDÉZET(monikakomlo @ 2013-03-03 11:54) *
Sziasztok.
Segítséget szeretnék kérni. Van-e arra lehetőség, hogy a Nem Ellenőrzött vásárlót "kitiltam az aukcióimról? Sajnos pár hete volt egy ilyen vásárlóval gondom és szeretném megelőzni a promlémákat előre! Köszi a válaszokat. Üdv

Szia!
Egy miatt kitiltanál mindenkit? blink.gif
Van rá lehetőség: zárt aukció.

+Quote Post
monikakomlo
hozzászólás 2013-03-03 12:59
Létrehozva: #1132

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2013-03-03 11:56) *
TJF-fel ugye még sosem volt gondod. Irigyellek érte.
Amúgy nincs lehetőség rá.

De volt velük is már gondom de nem annyi mint evvel az egyel aki nem ellenőrzött volt sad.gif
Köszi a gyors választ, de most nem örülök ennek smile.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2013-03-03 12:56
Létrehozva: #1133

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(monikakomlo @ 2013-03-03 11:54) *
Sziasztok.
Segítséget szeretnék kérni. Van-e arra lehetőség, hogy a Nem Ellenőrzött vásárlót "kitiltam az aukcióimról? Sajnos pár hete volt egy ilyen vásárlóval gondom és szeretném megelőzni a promlémákat előre! Köszi a válaszokat. Üdv

TJF-fel ugye még sosem volt gondod. Irigyellek érte.
Amúgy nincs lehetőség rá.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
monikakomlo
hozzászólás 2013-03-03 12:54
Létrehozva: #1134

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Sziasztok.

+Quote Post
fagyongy
hozzászólás 2013-03-01 19:44
Létrehozva: #1135

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-02-15 10:23
Azonosító: 115 976

IDÉZET(davidmaci92 @ 2013-03-01 14:43) *
Én azt hiszem, hogy személyes átvételnél a minőség miatt nem életszerű negát adni, tehát talán lehet töröltetni, de ez csak az igazságérzetem, nem vagyok benne biztos.

Egyezzen meg a vatera igazságérzete a Tiéddel! rolleyes.gif
De az igazsághoz hozzátartozik, hogy a személyes átvételt a vevő barátjának a hölgyismerőse bonyolította le. Itt nem azért volt személyes átvétel, mert a vevő át akarta nézni, illetve meg akarta nézni a képeken takarásban lévő bankjegyeket, hanem mert a postát akarta megspórolni, ami max. 675,-ft lett volna...

IDÉZET(VateraBenz @ 2013-03-01 18:37) *
hehehmm.gif

Hát na! rolleyes.gif

Ráadásul el is átkozott, sőt még valószínű fel is jelent majd mint " ilyen...használtcikk kereskedő"-t, így nem a POZITÍV-an gondolkodó JÓ TÜNDÉRT hozta ki belőlem.
rolleyes.gif

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2013-03-01 19:37
Létrehozva: #1136

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(fagyongy @ 2013-03-01 18:34) *
... És mert valószínű gonosz is vagyok! De ő még inkább!

hehehmm.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
fagyongy
hozzászólás 2013-03-01 19:34
Létrehozva: #1137

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2013-03-01 14:05) *
...... Te miért akarsz negatívot adni?

Lehet félreérthetően fogalmaztam, mert azt írtam nagy mérgesen, hogy "...tőlem is meg fogja kapni mad.gif ..." - mármint a reagálást, mivel abban a hiszemben voltam, hogy sikeres tranzakciót nem is tudnék negatívan értékelni. Vagyis visszaválaszolni akartam. De egyenlőre nem teszem még azt sem...
Megnéztem és tudnék negatívot is adni.
Hogy miért? Mert "...komoly gondok voltak a folyamatokban", és mint ember/vevő/partner az arrogáns, lekezelő stílusa, a parancsolgató modora miatt ezt érdemli - tőlem. És mert valószínű gonosz is vagyok! De ő még inkább!

+Quote Post
davidmaci92
hozzászólás 2013-03-01 15:43
Létrehozva: #1138

zejopy vagyok:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-08-17 11:47
Innen: Veresegyház, medverezervátum
Azonosító: 706 366

IDÉZET(svejku @ 2013-03-01 14:05) *
Szerintem a negád bent fog ragadni, tipikusan az az eset amit egy harmadik fél nem tud egyértelműen megítélni. Annyit tehetsz, hogy korrektül megválaszolod a kapott értékelésed alatt. Te miért akarsz negatívot adni?

Én azt hiszem, hogy személyes átvételnél a minőség miatt nem életszerű negát adni, tehát talán lehet töröltetni, de ez csak az igazságérzetem, nem vagyok benne biztos.

--------------------
Nem azért hibáztál, mert többet adtál, hanem mert kevesebbet kívántál. Ha többet adsz, többet is követelhetsz.

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2013-03-01 15:05
Létrehozva: #1139

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar/Győr
Azonosító: 156 696

IDÉZET(fagyongy @ 2013-03-01 13:10) *
Írtam a piactérnek és a levelezésünkre stb. hivatkozva kértem a negatív eltörlését. Nem tudom fog-e sikerülni, ha nem, akkor tőlem is meg fogja kapni.
mad.gif

Szerintem a negád bent fog ragadni, tipikusan az az eset amit egy harmadik fél nem tud egyértelműen megítélni. Annyit tehetsz, hogy korrektül megválaszolod a kapott értékelésed alatt. Te miért akarsz negatívot adni?

IDÉZET(Recita @ 2013-03-01 01:12) *
Ennyit nem vagyok hajlandó fizetni!Mit tehetek???

Jó kommunikációval talán ki lehet sírni egy semlegest.

+Quote Post
fagyongy
hozzászólás 2013-03-01 14:10
Létrehozva: #1140

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2013-02-25 12:08) *
......
Azt viszont mindenképpen várd meg, hogy Ő értékeljen.

Nem kellett túl sokáig várnom, ugyanis éppen az imént értékelt:

"Inkorrekt,hiányos termékleírás. Csak a kedvező információ jelent meg!Az árú gyakorlatilag szinte használhatatlan! Nemhogy gyüjteménybe, de jó része még megőrzésre sem alkalmas.Az átvétel utáni reklamációra az eladó elfogadhatatlan magyarázatokat és kioktató jellegű leveleket írt. Pl.: miért nem érdeklődtem a vásárlás előtt! Egy másik levelében azt írja,hogy nem ért hozzá, megbízásból árulja. Kértem a visszavásárlásra,de ettől elzárkózott, még a címét sem adta meg! Számomra nagy csalódás,de...."

A végén a .... már megint valami fenyegetés. Azt hiszem, hogy tényleg megpróbálkozik egy névtelen - gerincességre (nem) valló - levéllel a NAV felé.

Írtam a piactérnek és a levelezésünkre stb. hivatkozva kértem a negatív eltörlését. Nem tudom fog-e sikerülni, ha nem, akkor tőlem is meg fogja kapni
.
mad.gif

+Quote Post

711 Oldal V  « < 55 56 57 58 59 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-09-02 15:59