IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

739 Oldal V  « < 583 584 585 586 587 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Aukciózással Kapcsolatos Kérdések, Eladás, licitálás, értékelések...
Aramir
hozzászólás 2009-04-24 18:04
Létrehozva: #11681

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:15
Azonosító: 73

IDÉZET(bambooflower @ 2009-04-24 17:58) *
ha valaki a villámárnál magasabb ajánlatot tesz, az aukció nem zárul le, hanem megy tovább. velem is elöfordult már.

Nem kell feltétlenül nagyobbat megadni, elég ha a villámár alá licitálsz pl 1 Ft-tal, és eltünik a villámár, az aukció meg megy tovább.
Go to the top of the page

+Quote Post
pentek14
hozzászólás 2009-04-24 18:00
Létrehozva: #11682

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-28 20:26
Innen: Budapest
Azonosító: 2 610

IDÉZET(rolandgajdos @ 2009-04-24 17:46) *
Kedves Moderátor!
Elnézést, de ez nem teljesen így van...

Pl: http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=123608344

Vagy itt más történt, azért ment fel az egekbe az ár a villámárhoz képest?

Ez tényleg egy furcsa árverés volt !!! 3500 fix áras termék, 12.601-ért?

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2009-04-24 17:58
Létrehozva: #11683

Öreg róka:)

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 130

IDÉZET(rolandgajdos @ 2009-04-24 17:46) *
Kedves Moderátor!

ha valaki a villámárnál magasabb ajánlatot tesz, az aukció nem zárul le, hanem megy tovább. velem is elöfordult már.

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
rolandgajdos
hozzászólás 2009-04-24 17:46
Létrehozva: #11684

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-09-13 20:46
Innen: Onnan
Azonosító: 24 900

IDÉZET(Vatera_Fórum_Moderátor @ 2009-04-24 15:50) *
Kedves Bosi!

Ha levédett ajánlatként a villámárral megegyező, vagy annál magasabb ajánlatot tesz, akkor az árverés
azonnal lezárul és a termék az Öné lesz a villámárral megegyező áron.

Amennyiben a jövőben nem szeretné villámáron lezárni az aukciót, de szeretne levédett ajánlatot tenni,
tegyen a villámárnál (akár egy forinttal) alacsonyabb levédett ajánlatot.

Kedves Moderátor!

+Quote Post
Vatera_Fórum_Mod...
hozzászólás 2009-04-24 15:50
Létrehozva: #11685

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
Azonosító: 32

IDÉZET(Bosi @ 2009-04-24 13:39) *
Sziasztok Vaterások!

Ez az első hozzászólásom, remélem nem fogtok elküldeni a ... a tudatlanságom miatt.
Most buktam egy ezrest, mert saját magamra licitáltam (?) nem tudom miért.
Van egy termék, ami éppen 3000-nél áll. Megteszem a licitemet, egyelőre én vagyok az egyetlen és nyerő is vagyok, nincs sehol figyelmeztetés, hogy van nagyobb levédett licit. Ezután be akartam állítani az automata max licitet a villámárig, ami 4000. Ezek után megnyomom a "Licitál" gombot és a licit történetben azt látom, hogy rálicitáltam magamra egy ezrest és az aukció lezárva. Meg is kaptam az eladó nevét, címét, mehetek a cuccért.
Miért nem csinálta azt a rendszer, hogy ha valaki licitált volna, akkor az én licitem automatikusan licit lépcsőnként ráemelt volna? Én ezt vártam az automata beállításától, nem azt, hogy kidobok a zsebemből ezer pénzt. sad.gif
Hogyan kéne ezt legközelebb csinálnom?

Üdv,
Bosi

Kedves Bosi!

Ha levédett ajánlatként a villámárral megegyező, vagy annál magasabb ajánlatot tesz, akkor az árverés
azonnal lezárul és a termék az Öné lesz a villámárral megegyező áron.
Amennyiben a jövőben nem szeretné villámáron lezárni az aukciót, de szeretne levédett ajánlatot tenni,
tegyen a villámárnál (akár egy forinttal) alacsonyabb levédett ajánlatot.

--------------------
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
rudolf59
hozzászólás 2009-04-24 13:45
Létrehozva: #11686

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Azonosító: 87

IDÉZET(Bosi @ 2009-04-24 13:39) *
Sziasztok Vaterások!

Ez az első hozzászólásom, remélem nem fogtok elküldeni a ... a tudatlanságom miatt.
Van egy termék, ami éppen 3000-nél áll. Megteszem a licitemet, egyelőre én vagyok az egyetlen és nyerő is vagyok, nincs sehol figyelmeztetés, hogy van nagyobb levédett licit. Ezután be akartam állítani az automata max licitet a villámárig, ami 4000. Ezek után megnyomom a "Licitál" gombot és a licit történetben azt látom, hogy rálicitáltam magamra egy ezrest és az aukció lezárva. Meg is kaptam az eladó nevét, címét, mehetek a cuccért.
Miért nem csinálta azt a rendszer, hogy ha valaki licitált volna, akkor az én licitem automatikusan licit lépcsőnként ráemelt volna? Én ezt vártam az automata beállításától, nem azt, hogy kidobok a zsebemből ezer pénzt. sad.gif

Üdv,
Bosi

Valószinű, hogy villámáras termékről van szó, ezért lett vége az aukciónak.

Nem magadra licitáltál, hanem elérted a villámárat.

Küld a linket, az aukcióról

+Quote Post
Bosi
hozzászólás 2009-04-24 13:39
Létrehozva: #11687

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2007-10-03 12:20
Azonosító: 28 825

Sziasztok Vaterások!

Üdv,
Bosi

+Quote Post
cico1
hozzászólás 2009-04-23 21:43
Létrehozva: #11688

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-08-16 08:28
Azonosító: 20 585

IDÉZET(katalinka22 @ 2009-04-23 21:36) *
Sziasztok!
Pár napja lettem teljes jogú vatera felhasználó. Már "réginek" számítok egy hasonlo oldalon de gondoltam ezt is kipróbálom. Nyomban akadt is problémám. Meghirdettem egy aukciot, de a termék megsérült és el szerettem volna távolítani az oldalról, de addigra valaki rálicitált. Most mit tehetek? Hogy tudom töröln a licitjét? Nem szeretném becsapni hogy azt hiszi megnyeri a terméket aztán közlöm hogy bocs mégsem... Mi itt ilyenkor a szokás. A másik oldalon bármikor lehet törölni, akár licittel is -persze indoklással. Ha tud valaki segíteni akkor légyszi adjatok tanácsot!
Köszi!
Kata

Szia Kata!
Ha jól tudom,itt sajnos nincs ilyen. Mindkét félnek kérni kell a licit törlését. Viszont azt megteheted,hogy a saját oldaladon belül,a licitált termékek cimszó alatt a licitáló neve melletti borítékra ha rákattintasz,akkor tudsz a licitálónak üzenni.Hűű egy kicsit kacifántos lett,de remélem érteed.bocsi blink.gif
szió
Kriszti

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2009-04-23 21:42
Létrehozva: #11689

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Azonosító: 73

IDÉZET(katalinka22 @ 2009-04-23 21:36) *
Sziasztok!
Pár napja lettem teljes jogú vatera felhasználó. Már "réginek" számítok egy hasonlo oldalon de gondoltam ezt is kipróbálom. Nyomban akadt is problémám. Meghirdettem egy aukciot, de a termék megsérült és el szerettem volna távolítani az oldalról, de addigra valaki rálicitált. Most mit tehetek? Hogy tudom töröln a licitjét? Nem szeretném becsapni hogy azt hiszi megnyeri a terméket aztán közlöm hogy bocs mégsem... Mi itt ilyenkor a szokás. A másik oldalon bármikor lehet törölni, akár licittel is -persze indoklással. Ha tud valaki segíteni akkor légyszi adjatok tanácsot!
Köszi!
Kata

Helló!
Írj a kapcsolatfelvételre (főoldal, bal alsó sarok), illetve kérd a termék alatti levelezésben a licitáló beleegyezését a kapcsolatfelvétel elött. Itt nem lehet törölni úgy licitet, mint a másik oldalon.
Üdv!
Csaba

+Quote Post
katalinka22
hozzászólás 2009-04-23 21:36
Létrehozva: #11690

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-04-23 21:31
Azonosító: 627 174

Sziasztok!
Köszi!
Kata

+Quote Post
ltama
hozzászólás 2009-04-23 21:24
Létrehozva: #11691

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-06-07 07:40
Innen: Magyarország/Budapest
Azonosító: 13 038

IDÉZET(Arpee78 @ 2009-04-23 16:48) *
A monitor típusa megfelel a hirdetésben lévőnek, de amennyire a képeken látszik nem pont ugyanazon példányról van szó. A kopások, karcok máshol vannak rajt.

Írtam a "biztonságiaknak", de nem hiszem hogy tennének/tehetnének bármit. Amúgy sem biztos hogy szabálytalanság van a hirdetés mögött.

Szerintem kereskedő vagy kereskedők vannak ezen monitor mögött. Beszereztek egy rakatot ebből a monitorból és valahogy el akarják adni. A PH-n és a teszvesz-en is hirdették ezt a típust, mindegyiket kb az ország keleti felében.

Te a hirdetésben szereplő monitort vásároltad meg! Ne érdekeljenek részletek, az nem a Te dolgod! Az eladó köteles feltüntetni a termék hibáit! Ha nem előrecsomagolt burgonyát veszel, még ott is választhatsz, hogy melyiket kéred, és melyiket nem! Ez így működik! rolleyes.gif

+Quote Post
böcűs
hozzászólás 2009-04-23 20:24
Létrehozva: #11692

Fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2007-06-02 21:49
Azonosító: 12 540

IDÉZET(Maffia123 @ 2009-04-23 19:30) *
Negatívot adott egy olyan ellenőrzött vásárló aki a saját hibájából nemkapta meg a terméket.
Én felajánlottam neki hogy kérje ajánlottan. Ő nemkérte mondván az ő felelőssége ha nem ér oda.
Nem kapta meg. Én felajánlottam hogy küldök egy másikat. Ő nem kéri mondván tényleg az ő felelőssége ha nem kapja meg.
Azzal vádol hogy ugyanazt a terméket hirdetem megint és ő nem kapta meg az övét. Igen van 10 db termékem ugyanabból és ezért hirdetem megint. Erre ő negatívot ad.Nem tartom jogosnak és felvagyok háborodva mert én tisztességesen csináltam mindent.!!! Meg vannak mailok amiben minden szó benne van!
Köszönöm hogy írhattam és ha tudnak segítsenek. sad.gif sad.gif

Okosabban tetted volna ha ezt a kérdést a Kapcsolatfelvétel-nek teszed föl!!Főleg ha igazolni tudod hogy fölajánlottad az elveszett termék pótlását!!Megáll az eszem hogy az helyett hogy kérd a kapott nega törlését Te is bevágtad neki a negativat!!!Akkor most milyen segitséget vársz??Igy már a Vatera magasról tesz Rád,és igaza is van!!! Sokan nem veszik észre hogy az értékelés kétélü fegyver.

--------------------
A legnemesebb gondolat sem ér semmit ha nem osztod meg másokkal!

+Quote Post
ltama
hozzászólás 2009-04-23 19:37
Létrehozva: #11693

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Maffia123 @ 2009-04-23 19:30) *
Negatívot adott egy olyan ellenőrzött vásárló aki a saját hibájából nemkapta meg a terméket.
Én felajánlottam neki hogy kérje ajánlottan. Ő nemkérte mondván az ő felelőssége ha nem ér oda.
Nem kapta meg. Én felajánlottam hogy küldök egy másikat. Ő nem kéri mondván tényleg az ő felelőssége ha nem kapja meg.
Azzal vádol hogy ugyanazt a terméket hirdetem megint és ő nem kapta meg az övét. Igen van 10 db termékem ugyanabból és ezért hirdetem megint. Erre ő negatívot ad.Nem tartom jogosnak és felvagyok háborodva mert én tisztességesen csináltam mindent.!!! Meg vannak mailok amiben minden szó benne van!

Kár volt új topikot nyitni! Máskor kérjél számlát a VEVŐ nevére! Ettől még nem kapja meg, de Te igazolni tudod, feladtad! rolleyes.gif

+Quote Post
Maffia123
hozzászólás 2009-04-23 19:30
Létrehozva: #11694

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-07-07 17:29
Azonosító: 168 714

+Quote Post
Arpee78
hozzászólás 2009-04-23 16:48
Létrehozva: #11695

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2009-04-22 08:30
Azonosító: 624 614

A monitor típusa megfelel a hirdetésben lévőnek, de amennyire a képeken látszik nem pont ugyanazon példányról van szó. A kopások, karcok máshol vannak rajt.

Írtam a "biztonságiaknak", de nem hiszem hogy tennének/tehetnének bármit. Amúgy sem biztos hogy szabálytalanság van a hirdetés mögött.

Szerintem kereskedő vagy kereskedők vannak ezen monitor mögött. Beszereztek egy rakatot ebből a monitorból és valahogy el akarják adni. A PH-n és a teszvesz-en is hirdették ezt a típust, mindegyiket kb az ország keleti felében.

+Quote Post
ltama
hozzászólás 2009-04-23 15:31
Létrehozva: #11696

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Arpee78 @ 2009-04-23 13:24) *
Megjött a monitor, viszont nincs egészen rendben. Azt írta ugyan a hirdetésben hogy apróbb kopások vannak rajt, ez oké. Csak ezen baján kívül van két alpixelhibája, egy eléggé kivehető foltja és valami memória effektus is sújtja. Néhány percig volt a képernyőn a vatera fórum, ami homogén szürkére váltva halványan látható maradt.

Ilyenkor mi van? Reklamáljak?

Az hogy "nem sokat lett használva...megkímélt állapotú...nagyobb monitor vétele miatt" valószínűleg nem felel meg a valóságnak. Nekem picit furcsa hirdetés.

Egyáltalán, azt a monitort kaptad meg? Nézzed meg a fotót, és a monitort! Ugyanaz a száma? Ha olyan, mint leírtad, osszál ki egy negát, és értesítsed a Vat biztonsági szolgálatát! rolleyes.gif

+Quote Post
Arpee78
hozzászólás 2009-04-23 13:24
Létrehozva: #11697

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2009-04-22 08:30
Azonosító: 624 614

Megjött a monitor, viszont nincs egészen rendben. Azt írta ugyan a hirdetésben hogy apróbb kopások vannak rajt, ez oké. Csak ezen baján kívül van két alpixelhibája, egy eléggé kivehető foltja és valami memória effektus is sújtja. Néhány percig volt a képernyőn a vatera fórum, ami homogén szürkére váltva halványan látható maradt.

Ilyenkor mi van? Reklamáljak?

Az hogy "nem sokat lett használva...megkímélt állapotú...nagyobb monitor vétele miatt" valószínűleg nem felel meg a valóságnak. Nekem picit furcsa hirdetés.

+Quote Post
Dragunovhun
hozzászólás 2009-04-23 13:15
Létrehozva: #11698

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2008-11-17 16:10
Azonosító: 300 154

IDÉZET(DreamsT @ 2009-04-21 16:00) *
A vevőt nem kötelezi valami, hogy fizesse ki az árut?!

Nézd csak, mi van a licitálok/elviszem gomb alá írva:

Amennyiben a termékre érvényes licitet tesz, akkor a Vatera szabályzata és a PTK 211. § szerint is köteles az aukció tárgyát átvenni az eladótól!

Egyébként vicces, úgy másoltam át hogy benne volt a vatera szabályzat link, és nem engedte elküldeni a hozzászólást merthogy "Tiltott link". Hoppá!

+Quote Post
ltama
hozzászólás 2009-04-23 11:39
Létrehozva: #11699

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(ltama @ 2009-04-23 11:30) *

Újraindítás 15 óra 07. értékelés 23 óra 41, és 23 óra 51! rolleyes.gif

+Quote Post
ltama
hozzászólás 2009-04-23 11:30
Létrehozva: #11700

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(scaevola @ 2009-04-22 11:06) *
Mivel 20ezer felett van, fel is lehet jelenteni.

http://www.vatera.hu/acer_al2021_20_lcd_mo..._146082831.html
értékelések:
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=300341
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=46062
folytatás:
http://www.vatera.hu/acer_al2021_20_lcd_mo..._146343100.html
20,-án eladva, 21.-én újraindítás, és kölcsönösen pozitív értékelés! rolleyes.gif

A hozzászólást -ltama- szerkesztette a következő időpontban: 2009-04-23 11:34

+Quote Post

739 Oldal V  « < 583 584 585 586 587 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2016-06-29 07:39