IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

743 Oldal V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Aukciózással Kapcsolatos Kérdések, Eladás, licitálás, értékelések...
Laca0001
hozzászólás 2016-10-13 11:32
Létrehozva: #21

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-07-25 19:57
Azonosító: 1 538 876

Sziasztok,
Magánszemélyként adhatok egy termékhez adásvételi szerződést, ha ez az eladó óhaja?
Illetve formanyomtatványt tudtok mutatni hozzá?

Köszi, Laca0001
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-10-10 21:14
Létrehozva: #22

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(thedoom @ 2016-10-10 21:34) *
Kedves Zejopy! smile.gif

Nekem is eszembe jutott, de sajnos nem érnék vele semmit:

"A fentebb meghatározott százalék-alapú korlátozás nem vonatkozik
- az értékeléssel még nem rendelkező,
- a regisztráció nélküli,
- valamint az alábbi - Meghívottak listája - mezőben megadott felhasználókra."

Igen, pont ez a cél.smile.gif

Hogy csak egy gombnyomás újraindítani az adott aukciót, persze, de attól még az úgynevezett "bosszú-negatív" lehetősége még mindig ott lebeg, azt pedig már neccesebb megmagyarázni az ÜSZ-nál, nyilván nem várható el hogy minden egyes esetben igazságot tegyenek. Nyilván nem egy eget rengető problémáról beszélünk, csak inkább bosszantó annak, aki normálisan szeretné használni a vaterát.

A levelezést meg kell őrizni, amíg az értékelésekkel ténylegesen le nem zárul a tranzakció. Az ÜSZ pedig átnézi a levelezést, és törli az értékelést, ha tényleg bosszú negatív. Nagyon korrekt munka folyik náluk, nekem legalábbis ez a tapasztalatom. Nem csupán értékelés törlésében, hanem egyéb kérdések tekintetében is. És szerintem elvárható tőlük ez az átfogó tájékozódás, hiszen senkinek sem (a Vaterának sem) érdeke, hogy fals értékelések rontsák a korrekt eladók profilját.

Azt természetesen hozzátenném, hogy nekem is voltak-vannak pozitív tapasztalataim nullás vevővel és eladóval egyaránt. De arányaiban több a negatív élmény. Akadt, akit már harmadszorra utasítottam vissza (így kénytelen volt végre üzenetet írni) és akkor derült ki, hogy ő külföldre akarta postáztatni. Vagy ugyanez az átvétel helyét illetően, ("én szegeden lakok, hogy oldjuk meg személyesen?") postázást illetően, ("márpedig én senkinek se utalok előre" c. előadás) fizetést illetően ("csak következő hónapban tudnám fizetni, de részletekben") holott mindezekre vonatkozóan ott szerepeltek az instrukciók a terméklapon, termékleírásban feketén-fehéren, vastag, nagybetűvel kiemelve.
A zárt aukció nélkül mindezek már csak a vásárlás után derültek volna csak ki.. tongue.gif

Ezek ellen védve vagy. Ha emiatt marad el az üzlet, a terméklap melletted szól. Nem vagy köteles eltérni az ott megjelöltektől. Ne zavarjon, hogy nem ott lakik. Nyugodtan elmehet a cuccért hozzád, te teljesen nyitott vagy erre egy szűk időkorláton belül.

A százalék alapú korlátozásra reflektálva, szintén akad olyan, (mára jó ismerős) akinek sajnos befigyelt az évek alatt pár negatív az ilyen hóvirágok miatt, és emiatt például nem 100% a profiljuk. A másik oldalról, a lentebb említett fazon is 95% fölött volt, csak neki még a semleges-pozitív értékelései közt is volt olyan, hogy az adásvétel nagy nehezen létrejött, de vele soha többé.. (nyilván ha akkor zárt aukció lett volna, nem engedélyezem neki a részvételt, és instant tiltólista)

Nincs 100%-os rendszer sehol. Az életben soha nem lehet olyat csinálni, ami 100%-on működik. Ezek annyira ritka példák, amik tolerálhatóak.

De majd meglátjuk, mások is kérték a zárt aukció visszaállítását. Ki tudja, mekkora nyomást kell még ahhoz gyakorolni, hogy visszavezessék. Mást is visszahoztak már.smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
thedoom
hozzászólás 2016-10-10 20:34
Létrehozva: #23

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-10-16 20:17
Innen: Pécel
Azonosító: 32 489

Kedves Zejopy! smile.gif

Nekem is eszembe jutott, de sajnos nem érnék vele semmit:

"A fentebb meghatározott százalék-alapú korlátozás nem vonatkozik
- az értékeléssel még nem rendelkező,
- a regisztráció nélküli,
- valamint az alábbi - Meghívottak listája - mezőben megadott felhasználókra."

Hogy csak egy gombnyomás újraindítani az adott aukciót, persze, de attól még az úgynevezett "bosszú-negatív" lehetősége még mindig ott lebeg, azt pedig már neccesebb megmagyarázni az ÜSZ-nál, nyilván nem várható el hogy minden egyes esetben igazságot tegyenek. Nyilván nem egy eget rengető problémáról beszélünk, csak inkább bosszantó annak, aki normálisan szeretné használni a vaterát.

Azt természetesen hozzátenném, hogy nekem is voltak-vannak pozitív tapasztalataim nullás vevővel és eladóval egyaránt. De arányaiban több a negatív élmény. Akadt, akit már harmadszorra utasítottam vissza (így kénytelen volt végre üzenetet írni) és akkor derült ki, hogy ő külföldre akarta postáztatni. Vagy ugyanez az átvétel helyét illetően, ("én szegeden lakok, hogy oldjuk meg személyesen?") postázást illetően, ("márpedig én senkinek se utalok előre" c. előadás) fizetést illetően ("csak következő hónapban tudnám fizetni, de részletekben") holott mindezekre vonatkozóan ott szerepeltek az instrukciók a terméklapon, termékleírásban feketén-fehéren, vastag, nagybetűvel kiemelve.
A zárt aukció nélkül mindezek már csak a vásárlás után derültek volna csak ki.. tongue.gif

A százalék alapú korlátozásra reflektálva, szintén akad olyan, (mára jó ismerős) akinek sajnos befigyelt az évek alatt pár negatív az ilyen hóvirágok miatt, és emiatt például nem 100% a profiljuk. A másik oldalról, a lentebb említett fazon is 95% fölött volt, csak neki még a semleges-pozitív értékelései közt is volt olyan, hogy az adásvétel nagy nehezen létrejött, de vele soha többé.. (nyilván ha akkor zárt aukció lett volna, nem engedélyezem neki a részvételt, és instant tiltólista)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-10-10 20:03
Létrehozva: #24

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(pimpi198 @ 2016-10-10 20:36) *
a) Miért nem lehet előre tudni, hogy melyik bankfiókba lehet befizetni?
Ez utólag sok problémát okoz az olyanoknak mint amilyenek én is vagyok akik csak befizetni tudnak utalni nem
És ha odadobnak üzletkötés után egy mittudoménmilyen banknevet akkor nem tudok mit csinálni

Jó sokáig kerestem olyan bankot, amire nem könnyű befizetni. Vállalkozói számla esetén a bankok többsége jelentős összeget levon a számlatulajdonostól, ha a számlára készpénz befizetés történik. A mostani bankomnál szerencsére erre nem vonnak le, ez akkor derült ki, amikor megkötöttem a szerződést velük. De még így is van, hogy megszívom, amikor postán adják fel a bankszámlámra a pénzt.
Azt hiszem, korunkban már tudni kell különbséget tenni utalás és készpénz befizetés között. Nagyon nem ugyanaz. Ha az eladó az árut előre utalás után küldi, akkor nem készpénz befizetés után szeretné küldeni. Előre utalás van megadva a fizetési infókban.

Hogyhogy nem tudsz utalni? Zöld vagy.

IDÉZET(pimpi198 @ 2016-10-10 20:36) *
Ha kérdezek valakitől valakit miért látja mindenki?
Sokan nem akarnak válaszolni mert mindenki látja a párbeszédet
Az, hogy a moderátorok látják egy dolog de mindenkinek nem kellene látni ha felteszek egy kérdést az eladónak mert sokan ezért nem válaszolnak mert félnek a nyilvánosságtól és a nyilvánosság teljesen felesleges ha én kérdezek valakitől valamit

Azért marad a kérdés és a válasz látható, mert sok esetben tanulságot hordoz. Lehet benne olyan információ, ami a terméklapról lemaradt. Nem utolsó szempont az is, hogy az eladó stílusa is megmutatkozik, ami nagyon hasznos lehet bizonyos esetekben.
Az eladó ha akarja, vagy ha megkéred, akkor láthatatlanná tudja tenni a beszélgetést, erre megvan a megfelelő opció. Tehát nem ezért nem válaszol. Azért nem válaszol, mert nincs gépnél, vagy mert úgy érzi, nincs szükség a válaszadásra.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2016-10-10 20:07

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
pimpi198
hozzászólás 2016-10-10 19:36
Létrehozva: #25

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2016-10-10 19:33
Azonosító: 2 404 116

a) Miért nem lehet előre tudni, hogy melyik bankfiókba lehet befizetni?
Ez utólag sok problémát okoz az olyanoknak mint amilyenek én is vagyok akik csak befizetni tudnak utalni nem
És ha odadobnak üzletkötés után egy mittudoménmilyen banknevet akkor nem tudok mit csinálni

A másik:

Ha kérdezek valakitől valakit miért látja mindenki?
Sokan nem akarnak válaszolni mert mindenki látja a párbeszédet
Az, hogy a moderátorok látják egy dolog de mindenkinek nem kellene látni ha felteszek egy kérdést az eladónak mert sokan ezért nem válaszolnak mert félnek a nyilvánosságtól és a nyilvánosság teljesen felesleges ha én kérdezek valakitől valamit

A hozzászólást -pimpi198- szerkesztette a következő időpontban: 2016-10-10 19:39

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-10-10 19:33
Létrehozva: #26

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(thedoom @ 2016-10-10 19:04) *
Tisztelt Hölgyek-Urak!

... Zárt Aukció ...
Akadt bőven olyan jelentkező, aki meglehetősen sok negatívval "büszkélkedhetett", ....
Nekem most jelenleg két olyan aukcióm is fut, ahol a több száz pozitívval rendelkező felhasználóra simán rálicitált pár napja, vagy aznap regisztrált (ennél fogva 0 értékelésű) felhasználó.
Nem vagyok teljesen nyugodt a gondolattól, remélem csak vaklárma..

Javaslom a licitkorlátozás beállítását. Már a teljes jogú felhasználókat sem engedi licitálni, vásárolni, ha nem üti meg az általad kívánatosnak érzett százalékot. És aki nem felel meg az elvárásodnak, az írhat és hasonlóképpen beengedheted, mint a zárt aukciónál, ha mégis úgy ítéled meg, hogy megpróbálsz vele üzletelni.
A nullásokat nem lenne etikus eleve kizárni, vagy nem beengedni, ehhez a Vatera nagyon tartja magát, szerintem érthető okokból.
Csak halkan jegyzem meg, hogy most vásároltam egy nullás felhasználótól 30 ezer Ft-ért. Némiképpen kockázatosabb volt ennyi pénzt előre utalni, mint megengedni, hogy egy nullás vásároljon nálam. Az utalás utáni napon nálam volt a megvásárolt játék. Ezzel azt akarom mondani, hogy a nullás emberek zömében azért jönnek ide, hogy vásároljanak. Ha pedig mégis szórakoznak, akkor egy mozdulattal újra lehet indítani az aukciót, az esetleges kiemelést pedig leírják a számládról, ha az ÜSZ-tól kéri az ember. Ez is egy eléggé új dolog.

Mindezekkel a friss újításokkal (mert a regisztrációt is visszaszigorították) lényegében okafogyottá vált a zárt aukció. Csak abban az esetben van létjogosultsága, amikor megegyeznek egy bizonyos aukció indításában. Ebben az esetben is szinte kizárható, hogy más vegye meg a cuccot, mint akinek szánva lett. Az aukció indításakor azonnal el kell küldeni a termék linkjét a vevőnek. Kb fél óra, mire listázásban látszik a friss aukció, tehát ha a vevő figyeli az e-mailjeit, akkor azonnal meg tudja venni, még mielőtt más meglátná.

Talán nem hagytam ki semmi fontosat.smile.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2016-10-10 19:35

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
thedoom
hozzászólás 2016-10-10 18:04
Létrehozva: #27

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-10-16 20:17
Innen: Pécel
Azonosító: 32 489

Tisztelt Hölgyek-Urak!

Előre is elnézést, ha már volt róla szó, próbáltam rákeresni a témára, de percek múlva sem töltött be semmit a fórum keresője. rolleyes.gif

Arról szeretnék érdeklődni, hogy a Zárt Aukció opció miért, milyen okokból szűnt meg, illetve van rá esély, hogy visszakerüljön?
Személy szerint rendkívül örülnék neki, de ezzel szerintem nem vagyok egyedül. smile.gif

Tényleg érdekelne hogy a megszüntetésekor mikor voltak a kontra érvek.
Egy időben szériában fogtam ki a "nemtörődöm" felhasználókat, majd miután arra a bizonyos i-re egy igazi idióta (elnézést, ennél már csak csúnyább szavakkal tudnám jellemezni) tette fel a pontot, részemről állandó jelleggel bevezetésre került, hogy az aukció zárt legyen. Azt kell mondjam, rengeteg fejfájástól (és negatívtól) kíméltem magam. good.gif
Egyetlen alkalommal kaptam olyan jellegű üzenetet, hogyha el akarom adni, akkor miért zárt az aukció, speciel azt is olyan felhasználótól, akit az értékelései alapján egyébként simán engedélyeztem is.

A vevőnek egyetlen gombnyomás volt jeleznie, hogy meg akarja vásárolni / licitálni szeretne, az eladónak (nyílván az értékelések megtekintése után) szintén egy gombnyomás volt, hogy engedélyezi, avagy megvonja a felkérést.
Akadt bőven olyan jelentkező, aki meglehetősen sok negatívval "büszkélkedhetett", többek között mert nem jelentkezett, utólag akart alkudozni a végösszegből, heteket-hónapokat képes volt csúszni a fizetéssel, vagy csak unatkozott. Persze arra azért futotta nekik, hogy a negatív értékelést viszonozzák, rontva az eladók átlagát. Én ezeket a felhasználókat még a tiltólistára is bedobtam, biztos ami biztos alapon.. tongue.gif

Nekem most jelenleg két olyan aukcióm is fut, ahol a több száz pozitívval rendelkező felhasználóra simán rálicitált pár napja, vagy aznap regisztrált (ennél fogva 0 értékelésű) felhasználó.
Nem vagyok teljesen nyugodt a gondolattól, remélem csak vaklárma..

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2016-10-04 11:20
Létrehozva: #28

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(HPeter86 @ 2016-10-04 11:38) *
Sziasztok!

Az eladó le tudja vinni a minimálárat a későbbiekben úgy, hogy érvényes legyen a pillanatnyilag érvénytelen ajánlatom?
...

Tisztelt HPeter86!

Nem tudja levinni.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
HPeter86
hozzászólás 2016-10-04 10:38
Létrehozva: #29

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2016-10-04 10:29
Azonosító: 2 401 654

Sziasztok!

Licitáltam egy termékre, de nem értem el a minimálárat. Az eladó le tudja vinni a minimálárat a későbbiekben úgy, hogy érvényes legyen a pillanatnyilag érvénytelen ajánlatom?
Időközben már egy másik hasonló termékre is licitáltam, arra érvényesen, de kettőt viszont nem szeretnék megvenni.

Köszi előre is a választ,
Üdv.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-09-27 17:53
Létrehozva: #30

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zorzy4 @ 2016-09-27 18:49) *
Sziasztok. Hogy kell privátba feltölteni, és meghívni valakit?

Te a zárt aukcióra gondolsz? Olyan már nincs, legalábbis szerintem kivezették már legalább 2 éve.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zorzy4
hozzászólás 2016-09-27 17:49
Létrehozva: #31

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-11-22 14:33
Azonosító: 851 385

Sziasztok. Hogy kell privátba feltölteni, és meghívni valakit?

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2016-09-21 11:17
Létrehozva: #32

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(Ivan75 @ 2016-09-21 08:57) *
Üdv!

Nincs bankszámlám, mert bojkottálom a bankokat...

Ihaj, nem lennék a bankok helyében smiley-shocked034.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2016-09-21 09:11
Létrehozva: #33

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 21:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

Üdv!

Nincs bankszámlám, mert bojkottálom a bankokat... Szeretnék eladni. Lehet olyan megoldást találni, hogy megtehesse az is, akinek nincs bankszámlája?

Lehet.
De nem itt.
A bankszámla elsősorban nem a pénzforgalomhoz szükséges, hanem, hogy szükség esetén az eladók azonosíthatók, ellenőrizhetők legyenek.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-09-21 08:11
Létrehozva: #34

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Üdv!

Nincs bankszámlám, mert bojkottálom a bankokat... Szeretnék eladni. Lehet olyan megoldást találni, hogy megtehesse az is, akinek nincs bankszámlája?

Szia! Én úgy tudom, hogy nem lehet, de kérdezd meg a Kapcsolatfelvételen keresztül. Lehet, hogy hitbéli meggyőződésre hivatkozva megengedik.
Csak hát azt nem tudom, hogy hová fognak érkezni a pénzek, amik az eladásból jönnek. Nem akarlak meggyőzni, de gondold át a bojkottálást szerintem.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Ivan75
hozzászólás 2016-09-21 07:57
Létrehozva: #35

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2016-09-21 07:53
Azonosító: 2 391 753

Üdv!

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2016-09-20 11:24
Létrehozva: #36

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-27 11:32
Azonosító: 1 417 184

IDÉZET(styleonlinev @ 2016-09-20 11:59) *
Így értelmezve, én nem vagyok kereskedő, csupán egy adószámos magánszemély, aki elad "ezt-azt", nyugtával / számlával?
Ha nincs meg a nyugtája, magánszemélyként így is el kell fogadnom a reklamációt?

Szerintem nem igazán adhatnál el ezt-azt nyugtával és számlával sem. Innentől kezdve borul az egész.
Ha meg eladsz és kereskedsz, véleményem szerint az összes tv. vonatkozik rád.
Nyugtát magánszemélyként nem adhatsz és pláne nem kötheted ki a megőrzését.
A reklamációt mindenképpen kezelni kell, ez meg egy másik történet. A reklamáció és a 14 napos indok nélküli elállási jog nem ugyanaz.
Az internetes kereskedelemben nincs szükség a számla megőrzésére, hiszen visszakövethető, hogy valóban nálad vásárolta. (a boltban azért van rá szükség, mert azzal igazolod, hogy OTT vásároltál, nem máshol).

+Quote Post
styleonlinev
hozzászólás 2016-09-20 10:59
Létrehozva: #37

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2014-02-03 19:25
Azonosító: 2 095 884

IDÉZET(cit1rom @ 2016-09-20 11:49) *
Adószámos magánszemélyként nem lehet kereskedelmi tevékenységet folytatni.
Nyugtát csak készpénzes forgalomban adunk, utalásnál számlát kell kiállítani.
A nyugta visszaküldése egyébként sem lehet feltétele a visszavásárlásnak. A számlát sem köteles őrizni a vevő.
Garanciát a kereskedő köteles adni, az nem választási lehetőség. Ha viszont nem vagy kereskedő, akkor nem kereskedhetsz.
Kérdéseidre (szerintem) nincs jó válasz. Összemosod a kereskedést a magán jellegű eladással.
Tisztában vagyok azzal, hogy az adószámot a NAV kiadja, akár úgy is, ha tudja, milyen célra kéri az adózó. Ennek ellenére ez nem szabályos és ha egy ellenőrzésnél úgy dönt, hogy nem szabályos, ennek komoly szankciói vannak.

Így értelmezve, én nem vagyok kereskedő, csupán egy adószámos magánszemély, aki elad "ezt-azt", nyugtával / számlával?
Ha nincs meg a nyugtája, magánszemélyként így is el kell fogadnom a reklamációt?

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2016-09-20 10:49
Létrehozva: #38

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-27 11:32
Azonosító: 1 417 184

IDÉZET(mystyleonlinev @ 2016-09-20 11:05) *
Adószámos magánszemélyként is a vállalkozásokra vonatkozó kereskedelmi szabályozások érvényesek rám?

Adószámos magánszemélyként nem lehet kereskedelmi tevékenységet folytatni.
Nyugtát csak készpénzes forgalomban adunk, utalásnál számlát kell kiállítani.
A nyugta visszaküldése egyébként sem lehet feltétele a visszavásárlásnak. A számlát sem köteles őrizni a vevő.
Garanciát a kereskedő köteles adni, az nem választási lehetőség. Ha viszont nem vagy kereskedő, akkor nem kereskedhetsz.
Kérdéseidre (szerintem) nincs jó válasz. Összemosod a kereskedést a magán jellegű eladással.
Tisztában vagyok azzal, hogy az adószámot a NAV kiadja, akár úgy is, ha tudja, milyen célra kéri az adózó. Ennek ellenére ez nem szabályos és ha egy ellenőrzésnél úgy dönt, hogy nem szabályos, ennek komoly szankciói vannak.

+Quote Post
mystyleonlinev
hozzászólás 2016-09-20 10:05
Létrehozva: #39

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2016-09-20 10:01
Azonosító: 2 390 874

Év eleje óta adószámos magánszemélyként árulok a Vaterán, nyugtát adok az eladások után.
Több problémám is akadt azóta, az egyik:
Vásárolt egy hölgy nálam egy felsőt, 13 napja kapta meg, kimosta másodjára és enged a színe. Garanciában vissza szeretné vetetni velem, de a nyugta nincs meg.

A másik: kicsi lett a vásárolt cipő, a vevő szerint 14 napos indoklás nélküli elállási jog illeti meg, amit el is fogadtam, viszont előtte megpróbáltam, hátha cserélni tudjuk más termékre értékegyeztetéssel. Ettől teljesen elzárkózott, fogyasztóvédelmi szabályokkal, paragrafusokkal teletűzdelt levelet küldött, amelyben jogsértő magatartásomra hivatkozik, azonnal közölte a kötelezettségeimet, a teendőimet, a paragrafusokat, csak néztem.

Az oldalamon, illetve minden terméklapon kint van, hogy számlaképes vagyok, garanciát nem tudok adni azonban, 14 napon belül visszaküldheti, használt termékekre ez a jog nem vonatkozik, ebben az esetben cserélni tudom csak a terméket. Így a jelenleg hatályos kereskedelmi szabályozásnak is eleget teszek a tájékoztatási kötelezettségemet tekintve. (hozzáteszem, a "cipős" vevőm szerint még azt is megtévesztően írtam ki...)

Viszont szeretném kivédeni, hogy ezzel plusz munkát és adminisztrációt okozva - visszaküldözgessék a választott holmikat a jogszabályra vonatkozóan, és még az odapostázás költségét is rámterheljék!

Adószámos magánszemélyként is a vállalkozásokra vonatkozó kereskedelmi szabályozások érvényesek rám?
Természetesen megoldható a visszavétel nálam is, nem szeretnék én sem szívózni és kibújni a kötelezettségeim alól és még a látszatát sem akarom kelteni, hogy át akarnék verni bárkit is - viszont elegem van a támadó hangvételű reklamációkból, aminél minden vevő tudja a jogát...csak én nem az enyémeket.

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2016-08-21 20:34
Létrehozva: #40

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 14:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(zejopy @ 2016-08-21 21:09) *
Ez már gáz. Ha azt hiszed odarakod, aztán mégsem. laugh.gif

Mostanában nem mindig veszem észre. animal0026.gif
Amúgy zongorát akarsz venni? Ne tedd! Ha pár éve lett hangolva, akkor állati hamis. biggrin.gif

Oda tenném a szemüvegem, meg a borotvát. mosking.gif
Mondd csak! Hová lett a téged körbelengő fílingként terjengő szövevényességed? devil.gif

Elvitte a cica (Anna) a nyelvem. biggrin.gif

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post

743 Oldal V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2016-12-03 12:34