IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

756 Oldal V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Aukciózással Kapcsolatos Kérdések, Eladás, licitálás, értékelések...
VateraBenz
hozzászólás 2017-06-28 22:23
Létrehozva: #21

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(webkereskedo @ 2017-06-28 20:27) *
Nekem úgy tűnik, hogy többszörös aukción tetted fel a garnitúrádat. Tehát az 1 garnitúra nem egyszer kelt el. Többszörös aukciónál van az, hogy egyezik az aukcióindítás és a zárás ideje.

Így van. Több darabos aukcióból 3db eladás volt három különböző felhasználónak.
Ezek több nap különbséggel történtek, mindegyikről ment értesítő és a személyes menüben is látható.

IDÉZET(sebi03 @ 2017-06-28 15:29) *
Junius 26 án bejelentkezett egy vevő , hogy leütötte na Vaterán a z eladandó bőr garnitúrát és mikor jöhet érte.
Értesülésem szerint a vaterától megkérdezte, hogy az a 1 db az egészre vonatkozik e és önök azt válaszolták neki ,hogy igen az összesre vonatkozik.A mai napon el is vitte a Bőrgarnitúrát. Hogyan lehet az hogy a hirdetésben nem jelent meg az hogy elkelt a termék a mai napon megnéztem a hirdetést, hogy értékelést csináljak és látom, hogy az vevő személye más,
felívtam a telefon számot amit megadtak az illető be akar perelni hogy a Vaterán kívül adtam el a terméket
Máshol a terméket nem hirdettem meg a címemet és a telefon számomat csak Önökőn keresztül tudhatták meg.Kérem segítsenek hogy ebből a slamasztikából Kimásszak Üdvözlettel Sebi03

A terméklapon megadott információk alapján ön egy 3db bútorból álló garnitúrát hirdetett meg, amit egyben kívánt eladni. Ez esetben a darabszám mezőbe is 1db-ot kellett volna megadnia. De miután tévesen hármat adott meg, így a több darabos aukcióból három különböző vevő ütött le egy-egy garnitúrát. Mindezek alapján mindegyikük joggal tarthat igényt egy-egy komplett szettre.
Ennek megfelelő választ kapott az egyik vevője is ügyfélszolgálatunktól és egyben felhívtuk arra a figyelmét, hogy ha kétségei vannak, akkor egyeztessen az eladóval.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu
Go to the top of the page

+Quote Post
webkereskedo
hozzászólás 2017-06-28 20:27
Létrehozva: #22

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-04-11 21:52
Azonosító: 2 453 114

IDÉZET(sebi03 @ 2017-06-28 15:29) *
Junius 26 án bejelentkezett egy vevő , hogy leütötte na Vaterán a z eladandó bőr garnitúrát és mikor jöhet érte.
Értesülésem szerint a vaterától megkérdezte, hogy az a 1 db az egészre vonatkozik e és önök azt válaszolták neki ,hogy igen az összesre vonatkozik.A mai napon el is vitte a Bőrgarnitúrát. Hogyan lehet az hogy a hirdetésben nem jelent meg az hogy elkelt a termék a mai napon megnéztem a hirdetést, hogy értékelést csináljak és látom, hogy az vevő személye más,
felívtam a telefon számot amit megadtak az illető be akar perelni hogy a Vaterán kívül adtam el a terméket
Máshol a terméket nem hirdettem meg a címemet és a telefon számomat csak Önökőn keresztül tudhatták meg.Kérem segítsenek hogy ebből a slamasztikából Kimásszak Üdvözlettel Sebi03

Nekem úgy tűnik, hogy többszörös aukción tetted fel a garnitúrádat. Tehát az 1 garnitúra nem egyszer kelt el. Többszörös aukciónál van az, hogy egyezik az aukcióindítás és a zárás ideje.

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2017-06-28 20:19
Létrehozva: #23

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(wolfchild1 @ 2017-06-28 14:08) *
Üdvözlet.

Miért nem tudok semmilyen termékre érvényes licitet tenni?

Kicsit konkrétabban, ha kérhetnénk, így nem tudunk segíteni. Milyen üzenetet kaptál a licitáláskor?

+Quote Post
sebi03
hozzászólás 2017-06-28 15:29
Létrehozva: #24

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-06-28 15:00
Azonosító: 2 476 242

+Quote Post
wolfchild1
hozzászólás 2017-06-28 14:08
Létrehozva: #25

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-06-28 14:05
Azonosító: 2 476 241

Üdvözlet.

Miért nem tudok semmilyen termékre érvényes licitet tenni?

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2017-06-26 22:48
Létrehozva: #26

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(kurusazo_v @ 2017-06-26 15:48) *
Nem az a lényeg, hogy összeveszett a nagyival, hanem hogy eláll a szerződéstől, ami fenn áll közöttünk. Ezek a tranzakciók a Vaterán köttetnek. Mit von le ebből egy magam fajta mezei vásárló: hogy ide se jövök többet, itt olyanok is árulnak akik nem tartják be a szabályokat. Én hiába fogadok el minden szabályt ha mások nem teszik.

Kis erőfeszítéssel a mezei vásárló próbálja átgondolni azt is, hogy a Vaterán is csak emberek árusítanak - pont mint bárhol máshol. Eddig tehát nincs különbség más oldalakhoz képest.
Ugyanakkor egyedül a Vatera alkalmas a problémás felhasználók kiszűrésére és szankcionálására: itt tud indokolt esetben az ügyfélszolgálat fellépni ellenük és itt tud a vevő megfelelő értékelést készíteni az adásvételről.
A mezei vásárló persze ebből azt vonja le, hogy "ide se jövök többet" blink.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
kurusazo_v
hozzászólás 2017-06-26 17:03
Létrehozva: #27

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2011-04-24 17:30
Azonosító: 1 466 308

IDÉZET(webkereskedo @ 2017-06-26 16:14) *
Lehet, hogy a feledékenységed az oka, hogy nem említed, de én bizony bőven látok olyan eseteket, ahol te rúgtad fel a szerződést.

Melyik volt az?
Viszont ilyet mint a jelen esetben történt velem több is volt: "összetört a termék", "más piactéren elkellt" " elveszett". Vagy a legszebb: "Nem a tulajdonomban lévő képet árultam és a kialkudott 1 FT-ért a tulajdonosa nem volt hajlando azt átadni. Pedig ő kért az 1 FT-és kikiáltási árra." Illetve volt amikor közös megegyezéssel bontottunk szerződést.
Van-e még más magyarázat arra, ami röviden csak annyi, hogy szerződés szegés?
Az összetört termékre még emlékszem egyedi kerámia plakett volt, email-ban megírta, hogy /fix áron vettem/ ennyiért nem adja, csak többért. Majd a következő levéltől összetört termékről írt, majd egy képet is küldött róla.

+Quote Post
webkereskedo
hozzászólás 2017-06-26 16:14
Létrehozva: #28

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(kurusazo_v @ 2017-06-26 15:48) *
Én hiába fogadok el minden szabályt ha mások nem teszik.

Lehet, hogy a feledékenységed az oka, hogy nem említed, de én bizony bőven látok olyan eseteket, ahol te rúgtad fel a szerződést.

+Quote Post
kurusazo_v
hozzászólás 2017-06-26 15:48
Létrehozva: #29

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

IDÉZET(zejopy @ 2017-06-26 15:10) *
Semmilyent. Nem a Vatera mondja, hogy összeveszett a nagyival.

Nem az a lényeg, hogy összeveszett a nagyival, hanem hogy eláll a szerződéstől, ami fenn áll közöttünk. Ezek a tranzakciók a Vaterán köttetnek. Mit von le ebből egy magam fajta mezei vásárló: hogy ide se jövök többet, itt olyanok is árulnak akik nem tartják be a szabályokat. Én hiába fogadok el minden szabályt ha mások nem teszik.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-06-26 15:10
Létrehozva: #30

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(kurusazo_v @ 2017-06-26 14:49) *
Olvasom, hogy szerződés szegés mással is fordul már elő. 2492888870 termékkódú festményt megnyertem. Már megbeszéltem, hogy utánvéttel küldi a festményt. Belementem, majd írja, hogy a nagyival nagyon összevesztek és mégsem adja el a festményt. Tudja, hogy ez negatívot jelent, nem érdekli. Ezek a tranzakciók milyen fényt vetnek a Vaterára?

Semmilyent. Nem a Vatera mondja, hogy összeveszett a nagyival.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
kurusazo_v
hozzászólás 2017-06-26 14:49
Létrehozva: #31

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Olvasom, hogy szerződés szegés mással is fordul már elő. 2492888870 termékkódú festményt megnyertem. Már megbeszéltem, hogy utánvéttel küldi a festményt. Belementem, majd írja, hogy a nagyival nagyon összevesztek és mégsem adja el a festményt. Tudja, hogy ez negatívot jelent, nem érdekli. Ezek a tranzakciók milyen fényt vetnek a Vaterára?

+Quote Post
webkereskedo
hozzászólás 2017-06-24 18:53
Létrehozva: #32

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Bigdept @ 2017-06-24 17:17) *
Max 2 kg lehet az ajánlott levél, de nem lehet benne árú jellegű dolog, ami erősen eltér a levél jellegtől. Az ajánlott lehet postán maradó, ilyen esetben ki sem viszi a postás, vagy nem postán maradó, ebben az esetben egyszer kiviszi, ha nem tudja kézbesíteni, akkor visszaviszi, innentől ugyanaz, mint a postán maradó. Szabályzat szerint a levél személyes jellegű közlemény, ami lehet írott / nyomtatott / fénykép, vagy tv. szerint dedikált könyv, ill. adathordozó.......

Max 2 kg-ig lehet ajánlott levél. Ezen belül valóban van a postán maradó és a kézbesítendő. A levél kiterjedése az, ami eldönti, hogy kézbesíthető avagy nem, de nem úgy, hogy "ne nézzen ki csomagnak". A posta szabályzata egyértelműen fogalmaz, centimétereket és egyéb paramétereket lefektetve. A levél tartalmát nem vizsgálják. A terméklap definíciója szerint a levél "Belföldi és nemzetközi viszonylatú postai küldemény, amely írásos formában megjelenített, vagy fizikai adathordozón rögzített egyedi vagy személyes jellegű közlést, adatot vagy információt, továbbá mindezekhez közvetlenül és szorosan kapcsolódó - kereskedelmi értékkel rendelkező vagy nem rendelkező - tárgyat is tartalmazhat."
Ebből következik, hogy teljesen rendben van az, hogy a memóriát, usb kábelt és egyebeket felveszik a postán levélként, akár kitapintható, akár nem.
Tehát tartalmazhat akár eladásból származó tárgyat is.
Az is rendben van, ha a leveles ablaktól átirányítanak valakit a csomagfelvételhez, amennyiben lakcímre címzett borítékot kíván feladni 324x229x24 mm-nél nagyobb állapotában. Hiszen az már levélként csak úgy adható fel, ha a címzetthez postahely van feltüntetve.
A posta tehát kénytelen szemet hunyni afölött, ha befőttesgumi és miegymás van a borítékban, hiszen megfelel az általa alkotott szabályzatnak.

A hozzászólást -webkereskedo- szerkesztette a következő időpontban: 2017-06-24 18:57

+Quote Post
Bigdept
hozzászólás 2017-06-24 17:17
Létrehozva: #33

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-27 17:06
Azonosító: 964 053

IDÉZET(amarantati @ 2017-06-22 11:36) *
- Idén januárban közölte velem a postás, hogy megszűnt a levélcsomagként való postázás lehetősége (ami 2 kg.-ig volt), illetve levélcsomagként csak olyan súlyú és nagyságú küldeményt lehet feladni, ami belefér egy borítékba, és amit a szabványos postaláda nyílásán keresztül be tudnak dobni. Igaz ez? (Azért kérdezem, mert most került a látóterembe egy másik topikban egy tájékoztató infó a postán maradó ajánlott levél szállítási módjáról, amiben azt írják, maximum 2 kg súlyú lehet az ilyen módon feladni kívánt amorf levélküldemény, és hogy kizárólag ajánlott levélként adható fel.)

Köszönöm előre is a választ.

Max 2 kg lehet az ajánlott levél, de nem lehet benne árú jellegű dolog, ami erősen eltér a levél jellegtől. Az ajánlott lehet postán maradó, ilyen esetben ki sem viszi a postás, vagy nem postán maradó, ebben az esetben egyszer kiviszi, ha nem tudja kézbesíteni, akkor visszaviszi, innentől ugyanaz, mint a postán maradó. Szabályzat szerint a levél személyes jellegű közlemény, ami lehet írott / nyomtatott / fénykép, vagy tv. szerint dedikált könyv, ill. adathordozó. Azaz, tv. szerint merevlemezt is lehet levélben feladni, bár ezt nem tolerálják a postán szerintem. Mit lehet mégis levélben feladni? Hát ami úgy belefér a borítékba, hogy nem néz ki tőle csomagnak. Én küldtem így memóriát bubis borítékban, de nem lehetett kitapintani, mi van benne, és kaptam ma is sima mezei borítékban ajánlottan olyan cuccot, amiben simán érezni lehetett, hogy merev alkatrészek vannak benne. Postán azt látom, hogy nagyon nagy (pl.10 cm vastag) borítékot csomagnak veszik fel, de olyant is láttam, amikor a postás kisasszony maga adott bubis borítékot a kuncsaftnak, aki USB kábelt akart feladni, és ott helyben ajánlott levélként felvette.
Egyébként már ősidők óta így volt a postatv-ben a levél, -kb. 2013-ban került bele a fénykép és adathordozó ha jól emlékszem -, de ősidők óta küldtek benne kávéfőzőgumit, kulcsot, miegymást, csak szemet hunytak felette, nem volt akkora a jelentősége. Most viszont a világ fejlettebb felén kritikus a helyzet:
a mobiltelefonos / internetes kultúrában drasztikusan csökken a levélforgalom, eközben viszont nő weben rendelt csomagok forgalma. Évek óta téma ez konferenciákon, tanulmányokban, és nagyon fontosak a statisztikák, mert erre fel kell készülni (Ugye, nem ugyanaz kivinni 100 levelet, vagy 100 csomagot?)
Szóval ennek a januári akciónak a posta részéről szerintem kemény statisztikai oka van. Mert ugyan már kint van a posta honlapján az éves jelentés a tavalyi évről és az van benne, hogy nálunk a világ többi részével ellentétben nem hogy csökkent, de nőt a levelek száma, én azt gondolom, hogy ez bizony csak úgy lehetett, hogy az emberek nem többet leveleznek egymással, hanem árukat küldözgetnek egymásnak. Nagyvállalat viszont úgy működik, hogy a beruházásoknak indoka kell hogy legyen, nagyon leegyszerűsítve, ha az látszik a statisztikából, hogy drasztikusan nő a csomagok száma, akkor kapacitás bővítés, teherautó beszerzés, csomagautomata telepítés, ám ha az látszik, hogy a levelek száma nő, akkor esetleg max. bicikli beszerzés. Hát ezért fontos, hogy a cucc ne levélben, hanem csomagban legyen feladva.

--------------------
Az összes kerti vetemények közül a kóbászt szeretem a legjobban!

+Quote Post
lilaliba86
hozzászólás 2017-06-24 07:31
Létrehozva: #34

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-01-01 12:58
Azonosító: 2 154 654

Visszaesett a beérkezett licitek száma. Utánanéztem, visszavonta a liciteket, melyek 1 forinton álltak. (Nem is tudtam, hogy lehet ilyet az én engedélyem nélkül.) Angolosan távozott...
Jól kitárgyaltuk ezt a témát, aminek azért örülök, mert összegyűltek ide a Vatera-vének és egy tartalmasra sikerült eszmecsere lett a vége. Bár én egy mások szerint már-már idegesítően nyugodt (nem tutyimutyi biggrin.gif ) vérmérsékletű ember vagyok, el kell ismernem, hogy sok-sok igazság van abban, amit leírtatok. Más az ingerküszöbünk az is igaz. Nagyon hasznos beszélgetés ez. Úgyis rég volt már olyan, hogy összegyűltünk ide és eldöntöttük a világ sorsát. (Ezt az én falumban azokra a vénasszonyokra szoktam mondani, akik esténként kiültek a padra a ház elé és onnan ítélkeztek mindenki felet biggrin.gif , de ezt ne vegyétek degradálásnak, ők is nagyon bölcsek biggrin.gif ). Szóval igen, abban nagyon igazatok van, hogy az eladók érdekeit is védeni kell, főleg, ha én is eladó vagyok.

+Quote Post
webkereskedo
hozzászólás 2017-06-23 23:47
Létrehozva: #35

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2017-06-23 22:47) *
Szerintem ott is lehet csúszni.

Az érintett felhasználó nem fizetési haladékot kért, hanem bejelentette, hogy nem fizet. blink.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-06-23 22:47
Létrehozva: #36

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2017-06-23 22:05) *
Azért az érdekes lehet, amikor ezt a kifogást megpróbálja beadni a közüzemi szolgáltatóknak, az adóhivatalnak és a többi hasonló határidős pénzbehajtónak.
Akkor ugye nyilván azokat sem tudja időben rendezni. A vaterás vásárlásait viszont kénytelen lesz.

Szerintem ott is lehet csúszni. Vagy nem? Én nem tudom, mert pontos vagyok.

De mi a helyzet az utálat és a kiemelések közti relációval? Ez a kérdés még továbbra is érdekelne.

Ön a Vatera védőszentje, vagy őrangyala. Tudom, logikai szempontból sem stimmel az állítás, amit feszeget, de valahogy el tudom képzelni, hogy szívta fel magát, amikor először olvasta ezt a kijelentést.smile.gif

Ezt némi empátiával az Ön esetében el tudom fogadni. A porcelánoknál. Időigényes lehet egy-egy nagyobb csomag elkészítése. De ez inkább a kivétel, ami erősíti a szabályt smile.gif Előre nem csomagolunk, az utalás beérkeztéig még egy extra pislogás is indokolatlan luxus mosking.gif

Köszönöm, nagyon kedves, igazán ... rolleyes.gif Az a helyzet, hogy nekem a munkarendem is indokolja. Mindig délután dolgozom, az utalásról az sms 1/2 11-kor érkezik. Nem tudnék aznap postázni, a számlaírás is idő. De normális embernél tényleg teljesen felesleges előre görcsölni rajta. Na és bebiztosítom magamat. Ha nem írja meg, hogy itt a vége, akkor én sem nyüzsgök ezzel.

rabbit.gif

biggrin.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2017-06-23 22:48

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2017-06-23 22:05
Létrehozva: #37

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2017-06-23 17:44) *
Másokkal is történtek családi tragédiák, de amit vállaltak, teljesítették.smile.gif

Azért az érdekes lehet, amikor ezt a kifogást megpróbálja beadni a közüzemi szolgáltatóknak, az adóhivatalnak és a többi hasonló határidős pénzbehajtónak.
Akkor ugye nyilván azokat sem tudja időben rendezni. A vaterás vásárlásait viszont kénytelen lesz.

IDÉZET(webkereskedo @ 2017-06-23 20:32) *
Különben meg nem egyszerű dolog, de tanulható az a képesség, amely segít eldönteni, mi az én problémám és mi a másé.

biggrin.gif

IDÉZET(eranesz @ 2017-06-23 15:27) *
Azét csomagoltam be előre, mert így tudom megírni a szállítási költséget, az ugyan is kg és méretfüggő.

Ugyan. Nem dekára megy, elég tág súlykategóriák vannak. Minimális gyakorlattal ránézésre tudható, hogy a termék melyikbe esik.
De mi a helyzet az utálat és a kiemelések közti relációval? Ez a kérdés még továbbra is érdekelne.

IDÉZET(zejopy @ 2017-06-23 13:43) *
Majdnem mindig előre csomagolok.

Ezt némi empátiával az Ön esetében el tudom fogadni. A porcelánoknál. Időigényes lehet egy-egy nagyobb csomag elkészítése. De ez inkább a kivétel, ami erősíti a szabályt smile.gif Előre nem csomagolunk, az utalás beérkeztéig még egy extra pislogás is indokolatlan luxus mosking.gif

IDÉZET(zejopy @ 2017-06-23 13:43) *
Ne most legyen empatikus. Majd szólok. devil.gif

rabbit.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
webkereskedo
hozzászólás 2017-06-23 20:32
Létrehozva: #38

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(lilaliba86 @ 2017-06-23 16:06) *
Bárki életében beüthet egy családi tragédia, amit nem tud kivédeni, én meg még le is negatívozom.

Szerintem a negatív adásával nem magát az embert minősítjük, hanem az adott tranzakciót. Nem feltétlen kell annak a negatív értékelésnek földbe döngölősnek lennie. Viszont van eset, amikor elég reálisan meg lehet ítélni, hogy valakinél rendszeresen beállnak-e a családi gondok. Pl. a szóban forgó esetben te is azt írtad, hogy licitálások vannak folyamatban nálad is.
Nagyon naivnak kell lennem, ha azt feltételezem, hogy a helyzetének javulására éppen arra az időre számít.
Különben meg nem egyszerű dolog, de tanulható az a képesség, amely segít eldönteni, mi az én problémám és mi a másé. Aki tud különbséget tenni, még mindig lehet empatikus, csak a más terhét nem próbálja cipelni, pláne, ha még nem is biztos abban, hogy van mit cipelni.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-06-23 19:16
Létrehozva: #39

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(eranesz @ 2017-06-23 19:03) *
zejopy Az esethez való hozzáállásod nagyon tetszik, már egy kicsit elbizonytalanodtam, hogy empatikusabb is lehetnék.

Az enyém is csak egy vélemény. Tévedhetek. Azt írtam, amit most erről gondolok. Régebben azt írtam volna, amit lilaliba.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
eranesz
hozzászólás 2017-06-23 19:03
Létrehozva: #40

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-19 08:58
Azonosító: 1 415 886

IDÉZET(lilaliba86 @ 2017-06-23 16:06) *
Többszörös értékelésnél (tehát ha egyszerre értékelsz) csak pozitívat adhatsz. Természetesen ha csak a szabályzatot nézzük, ezek mind-mind negatívak, s az értékelésed is jogos. Én úgy vagyok bekötve, hogy mindenkinek "mindent" elhiszek EGYSZER. Bárki életében beüthet egy családi tragédia, amit nem tud kivédeni, én meg még le is negatívozom. Nem az ügyvédje vagyok, csak mások a nézeteim smile.gif Ha nálam is eláll a vásárlástól, s azt előre jelzi, nem biztos hogy negatívat fogok adni. Mondjuk az enyémek még több mint egy hétig élnek, tehát lehet addigra már egyenesbe jön.
Ha már vásárolt tőlem, fizetett rendben és időben, az első bökkenőnél nem fogom azonnal elmarasztalni.
Ez most egy a világ dolgaiban kevésbé tájékozott:) példa lesz:
Minden reggel és délután bemegyek egy bizonyos boltba. Reggel megveszem azokat a dolgokat, amelyek elállnak hűtő nélkül, délután pedig a hűtős dolgokat hazafele. Egy nap úgy jártam, hogy kevesebb pénzt vittem magammal, s a pénztárnál kiderült, hogy 80 Ft-tal kevesebb pénzem van. A pénztáros (akinek a nevét sem tudom) nem rakatott velem vissza semmit, hanem annyit mondott, hogy holnap majd hozom. Mondom neki, hogy csak jövő héten tudom hozni, mert addig nem jövök (épp szabira készültem). Erre a válasz: akkor jövő héten. És ő egy nagyvállalatnál egy pénztáros.
Az ilyen pozitív élmények miatt vagyok úgy az efféle dolgokkal, hogy ha valaki nekem bizalmat szavazott azzal, hogy előre utalt a számlámra pénzt, akkor én is úgy állok hozzá, hogy ha valami oknál fogva most nem tud vásárolni, akkor majd legközelebb... Ha legközelebb is lesz ilyen, na akkor majd másképp állok én is hozzá a dologhoz (persze a körülményektől függően).

Azért annyira nagy gondja ennek a vevőnek nem lehet, hiszen 19.én a Te termékedre még licitált. /http://www.vatera.hu/item/bid/list.php?id=2491180514/ Az én aukcióim 18.án záródtak. Ha 19.én nem volt még családi gondja, amikor licitált a termékedre, akkor jelentkezhetett volna a megnyert termékekért.

zejopy Az esethez való hozzáállásod nagyon tetszik, már egy kicsit elbizonytalanodtam, hogy empatikusabb is lehetnék.

+Quote Post

756 Oldal V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017-08-22 03:37