IPB
X   Központi üzenet
(Az üzenet 2 másodperc múlva bezáródik)

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

764 Oldal V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Aukciózással Kapcsolatos Kérdések, Eladás, licitálás, értékelések...
svejku
hozzászólás 2018-04-19 22:55
Létrehozva: #21

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(teso196 @ 2018-04-19 22:33) *
Sziasztok! Lenne egy termék (egy régi szalagos magnó) amit meg szeretnék vásárolni. Többször kérdeztem az eladótól van-e valamilyen adattábla vagy egyéb amin látszik, hogy melyik évben gyártották, mivel 1958-asnak hirdeti, de nem válaszol. Nekem csak akkor kellene, ha szerepel rajta az évszám. Az eladó 2 hete nem lépett fel az oldalra, de ennél több hete (újraindult aukció) nem válaszol. 3 nap múlva, lejár az aukció. Elállhatok-e -negatív nélkül- a vásárlástól, ha én nyerek, de nincs évszám?

A Hornyphon?
Véleményem szerint amíg nem kapsz választ a kérdésedre, addig ne licitálj rá, mert ilyesmi miatt nem állhatsz el a vásárlástól. Elképzelhető, hogy nincs rajta az évszám, és az eladó csak más, neten fellelhető, bizonytalan adatok alapján írta 1958-asnak.
Ha nem válaszol, akkor az is egyfajta információ...
Go to the top of the page

+Quote Post
teso196
hozzászólás 2018-04-19 22:33
Létrehozva: #22

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-12-07 13:40
Azonosító: 63 259

Sziasztok! Lenne egy termék (egy régi szalagos magnó) amit meg szeretnék vásárolni. Többször kérdeztem az eladótól van-e valamilyen adattábla vagy egyéb amin látszik, hogy melyik évben gyártották, mivel 1958-asnak hirdeti, de nem válaszol. Nekem csak akkor kellene, ha szerepel rajta az évszám. Az eladó 2 hete nem lépett fel az oldalra, de ennél több hete (újraindult aukció) nem válaszol. 3 nap múlva, lejár az aukció. Elállhatok-e -negatív nélkül- a vásárlástól, ha én nyerek, de nincs évszám?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2018-04-07 05:37
Létrehozva: #23

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Wolfes @ 2018-04-06 21:55) *
Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni. Eléggé kezdő vagyok. Megnyertem egy licitet, szeretném felvenni a kapcsolatot az eladóval, de nem kaptam semmilyen emailt, hogy nyertem, nem tudom hol tudnám felvenni vele a kapcsolatot. Az "ide kattintva le tudod kérni az eladó adatai"-ra kattintva egy ablak ugrik fel, de adatokat nem tartalmaz, próbáltam több böngészővel is hátha az a hiba.
Segítségeteket kérném hogy hogyan tudnám az eladó adatait láthatóvá tenni?

Köszönöm a válaszokat előre is!

Üdv!

Szia!
Kellett értesítőt kapnod. Nézd meg a spamben, mert ezt automatikusan küldi a rendszer. És a felugró ablakban ott kellene lenniük az adatoknak. Ma nézz rá újra, és ha nem működik, írj az ÜSZ-nak, hátha javasolnak valamit.
http://www.vatera.hu/help/contact.php

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Wolfes
hozzászólás 2018-04-06 21:55
Létrehozva: #24

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2018-04-06 21:49
Azonosító: 2 628 331

Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni. Eléggé kezdő vagyok. Megnyertem egy licitet, szeretném felvenni a kapcsolatot az eladóval, de nem kaptam semmilyen emailt, hogy nyertem, nem tudom hol tudnám felvenni vele a kapcsolatot. Az "ide kattintva le tudod kérni az eladó adatai"-ra kattintva egy ablak ugrik fel, de adatokat nem tartalmaz, próbáltam több böngészővel is hátha az a hiba.
Segítségeteket kérném hogy hogyan tudnám az eladó adatait láthatóvá tenni?

Köszönöm a válaszokat előre is!

Üdv!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2018-04-04 21:30
Létrehozva: #25

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(marszupi @ 2018-04-04 14:47) *
Nagyon szépen köszönöm! smile.gif

Szívesen.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
marszupi
hozzászólás 2018-04-04 14:47
Létrehozva: #26

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-10-03 19:16
Azonosító: 1 545 942

IDÉZET(zejopy @ 2018-04-04 10:29) *
A licitált áruknál a sor végén van a zárás a legördülőben. 24 óra múlva zárul. Így van kialakítva. Azok, akik licitáltak eddig, értesítést kapnak és még van lehetőségük, hogy többet tegyenek rá, ha tényleg akarják.

Nagyon szépen köszönöm! smile.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2018-04-04 10:29
Létrehozva: #27

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(marszupi @ 2018-04-04 09:13) *
Köszönöm a választ! Hogy tudom lezárni a licitet?

A licitált áruknál a sor végén van a zárás a legördülőben. 24 óra múlva zárul. Így van kialakítva. Azok, akik licitáltak eddig, értesítést kapnak és még van lehetőségük, hogy többet tegyenek rá, ha tényleg akarják.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2018-04-04 10:29

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
marszupi
hozzászólás 2018-04-04 09:13
Létrehozva: #28

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2018-04-04 07:12) *
Nem rontottál el semmit. Amikor a licit olyan összeget ér el, hogy a fix ár és közötte kisebb lesz a különbség, mint a licitlépcső, akkor eltűnik a fix ár.
Tehát, ha 10 Ft-os licitlépcsővel dolgozol, és 300 Ft a villámár, akkor, ha a licitáló 291 Ft-ot ajánl, eltűnik a villámár. Nem tudom érthetően fogalmaztam-e meg, kicsit korán van még.

Köszönöm a választ! Hogy tudom lezárni a licitet?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2018-04-04 07:12
Létrehozva: #29

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(marszupi @ 2018-04-04 06:55) *
Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni! Meghirdettem egy terméket 1 Ft kezdő licittel, Fix árnak 300 Ft-ot adtam meg. A 3. licitáló 301 Ft-ot licitált és nem zárult le a vásárlás. Írtam neki, hogy valamit javítson a licitálásán, de Ő ragaszkodik, hozzá, hogy én rontottam el valamit. Azt állítja, nem adtam meg Fix árat. Nem értem, az én táblázatomban ott a 300 Ft, el is küldtem neki levélben a fotót. Keresem a megoldást a javításra/lezárásra, de nem tudok rájönni mit kellene tennem. Tudnátok tanácsot adni? Előre is köszönöm a segítséget!

Nem rontottál el semmit. Amikor a licit olyan összeget ér el, hogy a fix ár és közötte kisebb lesz a különbség, mint a licitlépcső, akkor eltűnik a fix ár.
Tehát, ha 10 Ft-os licitlépcsővel dolgozol, és 300 Ft a villámár, akkor, ha a licitáló 291 Ft-ot ajánl, eltűnik a villámár. Nem tudom érthetően fogalmaztam-e meg, kicsit korán van még.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
marszupi
hozzászólás 2018-04-04 06:55
Létrehozva: #30

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni! Meghirdettem egy terméket 1 Ft kezdő licittel, Fix árnak 300 Ft-ot adtam meg. A 3. licitáló 301 Ft-ot licitált és nem zárult le a vásárlás. Írtam neki, hogy valamit javítson a licitálásán, de Ő ragaszkodik, hozzá, hogy én rontottam el valamit. Azt állítja, nem adtam meg Fix árat. Nem értem, az én táblázatomban ott a 300 Ft, el is küldtem neki levélben a fotót. Keresem a megoldást a javításra/lezárásra, de nem tudok rájönni mit kellene tennem. Tudnátok tanácsot adni? Előre is köszönöm a segítséget!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2018-03-17 14:58
Létrehozva: #31

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(securion @ 2018-03-17 12:56) *
Tisztelt Admin! Feltettem egy terméket, időközben megszabadultam tőle. Szeretném törölni a licitet, de nem találok rá megoldást sehol.

Hogy lehet törölni a meghirdetett licitet ha már nem aktuális?

Nem vagyok admin, ezért külön elnézést kérek.smile.gif
Egy aukciód fut fix 2 Ft értékben. Tehát licitet nem kell törölnöd. annyi a dolgod, hogy az eladó áruknál a sor végi legördülőben kiválasztod az aukció lejárttá tételét, rákattintasz és megerősíted. Utána már csak annyi a dolgod, hogy miután átkerült a "lejárt termékek újraindítása"-hoz, onnan töröld végleg. De ez már nem fontos, mert 60 nap után automatikusan törlődik.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2018-03-17 14:59

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
securion
hozzászólás 2018-03-17 13:56
Létrehozva: #32

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-06-21 10:48
Azonosító: 1 531 348

Tisztelt Admin! Feltettem egy terméket, időközben megszabadultam tőle. Szeretném törölni a licitet, de nem találok rá megoldást sehol.

Hogy lehet törölni a meghirdetett licitet ha már nem aktuális?

A hozzászólást -securion- szerkesztette a következő időpontban: 2018-03-17 13:58

+Quote Post
webkereskedo
hozzászólás 2018-02-25 02:47
Létrehozva: #33

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-04-11 21:52
Azonosító: 2 453 114

IDÉZET(Honeyhair @ 2018-02-24 20:55) *
Szerintem ezt minden oldalról jól kiveséztük. Akit érint, annak csak segít, amit összehordtunk. good2.gif Megyek aludni.

Nem, még nem minden oldalról. Csak az eladó, a Vatera és a törvényi paragrafus oldaláról.
Most elmondom, vevői oldalról ez hogy néz ki:
Ha én vagyok a vevő és az eladó nem tudja prezentálni a megnyert terméket, de elnézést kér és engem pozitívan értékel, akkor ő is pozitív értékelést fog kapni tőlem. Ha semlegest ad, akkor pedig negatívan fogom értékelni, mégpedig azért, mert ő nem az érdemeim szerint értékelt, tehát nem elég, hogy nem tudta átadni a megnyert (ráadásul kifizetett) terméket, hanem még a megértésemért sem fáradozott. Ezért ő tőlem az érdemei szerinti negatív értékelést kapná.
Szerintem ennyire egyszerű az egyenlet.

+Quote Post
Honeyhair
hozzászólás 2018-02-24 21:55
Létrehozva: #34

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2016-08-30 09:38
Azonosító: 2 376 134

IDÉZET(webkereskedo @ 2018-02-24 19:00) *
Hm..igen. Hol látod még a problémát? Mert amint ezt leírtad, még volt néhány észrevételed, amely megfellebbezhetetlenül igaznak tűnik a saját szempontjaid alapján biggrin.gif
Egyébként szerinted hányan értékelnének pozitívan létrejött, de nem létrejöttként jelölve tranzakciót? Megsúgom: Sokan! Még többen élnének a lehetőséggel, mint most, amikor semlegest kényszerülnek adni.
Továbbra is akkor alszom nyugodtan, ha az én vevőimnek nem kell attól tartaniuk, hogy a saját tévedésemet a nekik adott semleges értékeléssel teszem jóvá.
Függetlenül attól, mennyi jutalékról van szó. A hivatalos verziót pedig még úgysem olvastuk.
Ha az okfejtésedet nézem, mely szerint nincs is szó tranzakcióról (a tv. értelmében, amint azt idézted), akkor a megoldás nem az lenne, hogy értékelhessenek így vagy úgy, hanem az, hogy nincs tranzakció=>nem lehet értékelés.
Csak ha ezt végiggondoljuk, azért ez mégsincs így. Van tranzakció, csak sikertelen, de az eladó miatt. Tehát a nem pozitív értékelés nem a partnerét illeti. (Legalábbis az ilyen esetekben, amikor fizet is, nem is üt meg az eladóval szemben rossz hangnemet stb...)

Szerintem ezt minden oldalról jól kiveséztük. Akit érint, annak csak segít, amit összehordtunk. good2.gif Megyek aludni.

A hozzászólást -Honeyhair- szerkesztette a következő időpontban: 2018-02-24 21:59

+Quote Post
webkereskedo
hozzászólás 2018-02-24 20:00
Létrehozva: #35

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Honeyhair @ 2018-02-24 16:51) *
Úgy gondolom, hogy a kérdező mostmár Tőled, zejopytól és tőlem kapott ezen szegmenseket illetően annyi tanácsot, hogy el tudja dönteni, mit tesz.

Hm..igen. Hol látod még a problémát? Mert amint ezt leírtad, még volt néhány észrevételed, amely megfellebbezhetetlenül igaznak tűnik a saját szempontjaid alapján biggrin.gif
Egyébként szerinted hányan értékelnének pozitívan létrejött, de nem létrejöttként jelölve tranzakciót? Megsúgom: Sokan! Még többen élnének a lehetőséggel, mint most, amikor semlegest kényszerülnek adni.
Továbbra is akkor alszom nyugodtan, ha az én vevőimnek nem kell attól tartaniuk, hogy a saját tévedésemet a nekik adott semleges értékeléssel teszem jóvá.
Függetlenül attól, mennyi jutalékról van szó. A hivatalos verziót pedig még úgysem olvastuk.

IDÉZET(Honeyhair @ 2018-02-24 16:51) *
Ezzel együtt lehet létjogosultsága annak is, hogy emberiességből pozitívat kap, de ez meg ugye, egy fikción alapul, mert csak sikeres adásvételnél adható.

Ha az okfejtésedet nézem, mely szerint nincs is szó tranzakcióról (a tv. értelmében, amint azt idézted), akkor a megoldás nem az lenne, hogy értékelhessenek így vagy úgy, hanem az, hogy nincs tranzakció=>nem lehet értékelés.
Csak ha ezt végiggondoljuk, azért ez mégsincs így. Van tranzakció, csak sikertelen, de az eladó miatt. Tehát a nem pozitív értékelés nem a partnerét illeti. (Legalábbis az ilyen esetekben, amikor fizet is, nem is üt meg az eladóval szemben rossz hangnemet stb...)

+Quote Post
Honeyhair
hozzászólás 2018-02-24 17:51
Létrehozva: #36

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(webkereskedo @ 2018-02-24 14:22) *
Amikor az eladó felteszi a termékét eladásra, akkor tudomásul veszi a Vatera Felhasználási Feltételeit
"3/3. A Felhasználó, mint eladó a termék feltöltésével és a tranzakció elindításával kötelezettséget vállal arra, hogy sikeres vételi ajánlat (aukciónál az aukciózárás) esetén a terméket a terméklapon megjelölt állapotban és kondíciókkal adja át a tranzakció vevőjének (az aukció nyertesének)."
Továbbá teljesen a magánvéleményem a következő:
Sosem adnék semleges értékelést a vevőmnek amiatt, mert én nem tudtam számára átadni azt, ami jogosan megillette volna.
Ha a tévedésem miatt szabályt szegek (nem adom át a megnyert terméket), akkor eleve örülök annak, ha nem kapok negatív értékelést. Részére jár a pozitív értékelés.

A Vatera felhasználási feltételeit nem vitatom, de egy adásvétel értékelésénél a Ptk. sem mellőzhető.

Egyébként írtam, hogy én kifejezetten jogi szempontból nyilvánítottam véleményt és onnan közelítettem meg az értékelés kérdését, hogy az ügylet létrejöttnek tekinthető-e. A kérdésnek nyilván van más (emberi, etikai, gazdaságossági, stb.) megközelítése is. Úgy gondolom, hogy a kérdező mostmár Tőled, zejopytól és tőlem kapott ezen szegmenseket illetően annyi tanácsot, hogy el tudja dönteni, mit tesz.

Nekem egyébként zejopy 2. számú megoldása tetszik leginkább, de nem azért, mert hogy magas-e vagy alacsony a jutalék, hanem mert ez felel meg a tényleges helyzetnek, de arra is alkalmas, hogy tisztázza, mindez nem a vevő hibájából történt.

Ez is rávilágít arra, hogy milyen jó lenne bevezetni azt a sokak által kért lehetőséget, hogy az eladó értékelhesse pozitívan a létre nem jött adásvételt is. Így ugyanis maximum egy semlegesben szórhat homokot a saját fejére, de az a semleges meg pont a vevőnél nem mutat jól, aki semmiben nem vétkes a sikertelenséget illetően (bár az értékelési arányát nem rontja).

Ezzel együtt lehet létjogosultsága annak is, hogy emberiességből pozitívat kap, de ez meg ugye, egy fikción alapul, mert csak sikeres adásvételnél adható.

A hozzászólást -Honeyhair- szerkesztette a következő időpontban: 2018-02-24 17:53

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2018-02-24 16:25
Létrehozva: #37

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(laszilandi @ 2018-02-23 18:40) *
Üdv
Vásárolt tőlem egy terméket egy vásárló.
Az én hibámból rossz méretet küldtem így megegyeztünk,hogy visszautalom az összeget és visszaveszem a terméket mivel a neki megfelelő méretet nem tudom biztosítani.
Ezt hogyan értékeljem?
Semlegesre,hogy ne kelljen jutalékot fizetnem?
Ha semleges akkor mintha semmi sem történt volna?
Minden rendben zajlott amúgy nincs köztünk konfliktus.

Én két lehetőséget látok.
1. Amennyiben úgy érzed, hogy nem túl magas a jutalék, akkor adhatsz pozitív értékelést. Az eladó csak úgy adhat pozitívat, ha azt jelöli be, hogy az üzlet létrejött.
2. Ha a jutalék túl magas, akkor egy semleges értékelést adhatsz, amiben leírod, hogy a te hibádból nem jött létre a tranzakció, a vevő gyors volt és korrekt. Nyugodtan odaírhatod, hogy elnézted a méretet, nem embert öltél, csak tévedtél, ez előfordulhat bárkivel.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
webkereskedo
hozzászólás 2018-02-24 15:22
Létrehozva: #38

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Honeyhair @ 2018-02-24 11:38) *
Én ezt jogi szemszögből máshogy látom.

Amikor az eladó felteszi a termékét eladásra, akkor tudomásul veszi a Vatera Felhasználási Feltételeit
"3/3. A Felhasználó, mint eladó a termék feltöltésével és a tranzakció elindításával kötelezettséget vállal arra, hogy sikeres vételi ajánlat (aukciónál az aukciózárás) esetén a terméket a terméklapon megjelölt állapotban és kondíciókkal adja át a tranzakció vevőjének (az aukció nyertesének)."
Továbbá teljesen a magánvéleményem a következő:
Sosem adnék semleges értékelést a vevőmnek amiatt, mert én nem tudtam számára átadni azt, ami jogosan megillette volna.
Ha a tévedésem miatt szabályt szegek (nem adom át a megnyert terméket), akkor eleve örülök annak, ha nem kapok negatív értékelést. Részére jár a pozitív értékelés.

+Quote Post
Honeyhair
hozzászólás 2018-02-24 12:38
Létrehozva: #39

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(webkereskedo @ 2018-02-23 19:48) *
"Pozitív értékelés adható amennyiben minden rendben zajlott le, nem volt semmi komolyabb fennakadás a termék átvételében vagy fizetésében és a tranzakció létrejött. A partner pontos, figyelmes volt, és körültekintően járt el az adásvétel folyamán.

Semleges értékelés adható amennyiben elégedett volt, de fennakadások voltak a termék átvételében, a fizetési folyamatban vagy a tranzakció nem jött létre a partner nem kellő körültekintése, hiányos információi vagy egyéb miatt. A partner a problémákat figyelembevéve korrekt, megértő hozzáállást tanúsított."
Részlet a SÚGÓból.
Ebből következik, hogy a vevőd pozitív értékelést érdemel.
A jutalékot pedig a Vatera kiérdemelte, hiszen vevőd lett, aki fizetett is, és nem kérné vissza a pénzét, ha azt kapta volna, amit meghirdettél.

Én ezt jogi szemszögből máshogy látom.

Az adásvételi szerződés létrejöttének feltétele, hogy az eladó a dolog tulajdonjogát átruházza, a vevő pedig a vételárat kifizesse és a dolgot átvegye [Ptk. 6:215. § (1) bekezdés]. Ez az adásvétel véleményem szerint nem jött létre, mert az a dolog, amit az ügylet tárgyát képezte volna, nem is létezett, így a vevő csak a vételár kifizetéséig jutott el, de a dolgot nem kapta meg, így az adásvétel nem fejeződött be, nem ment teljesedésbe. Emiatt az eladó részéről pozitív értékelésnek és jutalék fizetésének nincs helye. Ha úgy tekintenénk, hogy az adásvétel létrejött, akkor is tény, hogy a vevő attól elállt, így végső soron nincs adásvétel, nincs jutalék.

Akkor is erre a következtetésre jutok, ha a jutalék rendeltetését nézem: annak az a célja, hogy a Vatera részesüljön az eladó tényleges bevételéből, ha már a piactér üzemeltetésével hozzásegítette őt a dolog eladásához. A jelen esetben az eladó visszaadta a pénzt, kvázi semmivel sem gazdagodott, így milyen alapon fizetne jutalékot? Azt a hibáját (tévedését, figyelmetlenségét, stb.), amit elkövetett, nem a jutalékkal kell "megbüntetni", hanem például azzal, hogy a vevő felé ilyenkor minden költséget meg kell térítenie, és számíthat rá, hogy esetleg ő is semleges (negatív?) értékelést kap, nem is beszélve annak a szöveges részéről. De ezzel együtt is úgy hiszem, nem kellene felnégyelni őt sem, hiszen figyelmetlen alkalmanként bárki lehet, a fő az, hogy korrekten helyrehozza a tévedést.

A hozzászólást -Honeyhair- szerkesztette a következő időpontban: 2018-02-24 12:42

+Quote Post
webkereskedo
hozzászólás 2018-02-23 20:48
Létrehozva: #40

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(laszilandi @ 2018-02-23 18:40) *
Ezt hogyan értékeljem?
Semlegesre,hogy ne kelljen jutalékot fizetnem?

"Pozitív értékelés adható amennyiben minden rendben zajlott le, nem volt semmi komolyabb fennakadás a termék átvételében vagy fizetésében és a tranzakció létrejött. A partner pontos, figyelmes volt, és körültekintően járt el az adásvétel folyamán.

Semleges értékelés adható amennyiben elégedett volt, de fennakadások voltak a termék átvételében, a fizetési folyamatban vagy a tranzakció nem jött létre a partner nem kellő körültekintése, hiányos információi vagy egyéb miatt. A partner a problémákat figyelembevéve korrekt, megértő hozzáállást tanúsított."
Részlet a SÚGÓból.
Ebből következik, hogy a vevőd pozitív értékelést érdemel.
A jutalékot pedig a Vatera kiérdemelte, hiszen vevőd lett, aki fizetett is, és nem kérné vissza a pénzét, ha azt kapta volna, amit meghirdettél.

+Quote Post

764 Oldal V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
26 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (26 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2018-05-24 00:38