IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

728 Oldal V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Aukciózással Kapcsolatos Kérdések, Eladás, licitálás, értékelések...
nightzone
hozzászólás 2015-08-13 23:19
Létrehozva: #21

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-08-13 17:15
Azonosító: 2 194 814

IDÉZET(zejopy @ 2015-08-13 22:24) *
Szia!

Ilyen lehetőség tudomásom szerint nincsen.
A szállítási sablonoknál tudod beállítani.
http://www.vatera.hu/item/mod/delivery_template/
A vevő a terméklapon a megfelelő helyre kattintva meg tudja nézni. Az ingyenes szállítást külön jelöli a rendszer látható helyen. És rendeléskor is meg tudja nézni a várható szállítási díjat.

Köszi a gyors választ!

Ezt akkor tudomásul veszem, így más árképzést kell alkalmaznom majd, de az sem gond. Azért hasznos lenne egy ilyen feature is.

Köszi hogy a sablonokat is megírtad, így már tiszta, ez megoldja és megkönnyíti majd a dolgot.
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-08-13 22:24
Létrehozva: #22

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(nightzone @ 2015-08-13 22:06) *
Sziasztok!

Ha fix áron eladandó termékeimből több egyforma darabom is van aminek az egyszerűség kedvéért mondjuk 100 ft lenne darabja, akkor azt hogyan lehet megoldani, hogy pl 5db vásárlása esetén ne 500 ft legyen a fizetendő összeg amit kiír a vevőnek hanem mondjuk csak 450 ft, és 10 db-tól pl 800 ft? Azaz mennyiségi árkedvezményt szeretnék adni?
A feladásnál csak a szállítási - mennyiségi és/vagy értékalapú - kedvezmény lehet választani, ami nem ugyanaz mint amit én szeretnék mivel az a szállításra vonatkozik.

Szia!

Ilyen lehetőség tudomásom szerint nincsen.

IDÉZET(nightzone @ 2015-08-13 22:06) *
A másik kérdésem az lenne (a fenti példánál maradva), hogy ha mondjuk 5-9 db-ig 500ft lenne a szállítási költség, 10 db-tól csak 250 ft, és 20 db-tól már ingyen küldeném, akkor be lehet-e ezt állítani valahol vagy hogyan hozzam ezt a vevők tudtára?

A szállítási sablonoknál tudod beállítani.
http://www.vatera.hu/item/mod/delivery_template/
A vevő a terméklapon a megfelelő helyre kattintva meg tudja nézni. Az ingyenes szállítást külön jelöli a rendszer látható helyen. És rendeléskor is meg tudja nézni a várható szállítási díjat.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
nightzone
hozzászólás 2015-08-13 22:06
Létrehozva: #23

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-08-13 17:15
Azonosító: 2 194 814

Sziasztok!

Ha fix áron eladandó termékeimből több egyforma darabom is van aminek az egyszerűség kedvéért mondjuk 100 ft lenne darabja, akkor azt hogyan lehet megoldani, hogy pl 5db vásárlása esetén ne 500 ft legyen a fizetendő összeg amit kiír a vevőnek hanem mondjuk csak 450 ft, és 10 db-tól pl 800 ft? Azaz mennyiségi árkedvezményt szeretnék adni?
A feladásnál csak a szállítási - mennyiségi és/vagy értékalapú - kedvezmény lehet választani, ami nem ugyanaz mint amit én szeretnék mivel az a szállításra vonatkozik.
A másik kérdésem az lenne (a fenti példánál maradva), hogy ha mondjuk 5-9 db-ig 500ft lenne a szállítási költség, 10 db-tól csak 250 ft, és 20 db-tól már ingyen küldeném, akkor be lehet-e ezt állítani valahol vagy hogyan hozzam ezt a vevők tudtára?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-07-30 21:45
Létrehozva: #24

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2015-07-30 21:38) *
Értem már. Rosszul értelmeztem szöveget. smile.gif

Könyvet vettem, nem magamnak...
Most meg vettem egy ezüst(nek hitt) láncot. Aztán elmentem nyaralni, és a 40 fokban (sajnos az út elején tönkrement a busz Merci légkondija, elöl ültem, hogy ne hányjak, viszont délnek mentünk, tűzött a nap) még én is megizzadtam és hólyagossá vált a nyakam. Gyönyörű voltam, ráadásul a másik ezüstláncomról is kiderült, hogy gagyi. A kedvenc köveim lógtak rajtam, szó sem lehetett arról, hogy levegyem őket. Fújtam, kentem, öreganyám kínja... persze egyre pocsékabb lett. Először a fiam segített ki az ezüst láncával, tehát az egyik kő felfüggesztése (biggrin.gif) megoldódott, két nap múlva, amikor már 5 méterről látszott (persze vakartam is, muszáj volt) az egyik srác adott egy bőrt. Mire hazaértünk helyrejött a nyakam, viszont a tranzakciót a megérkezéskor értékeltem. Szóval ennyi rutinnal is bele lehet ebbe-abba futni, még odafigyeléssel is. (Jelzem, mindkét nyakláncban benne volt a 925-ös jel, merthogy a 840-est már nem hordhatom, tehát gondosan ellenőrzöm, mit veszek fel. Ez azért furcsa, mert tudom, mivel jár az ezüst forgalmazása, bevizsgáltatása, éppen azon gyúrok, hogy első körben adhassak el, utána pedig készíthessek is belőle, ezért nem értem, hogyan lehet jelzett ezüst nem igazi.)

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2015-07-30 21:47

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2015-07-30 21:38
Létrehozva: #25

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(zejopy @ 2015-07-30 21:36) *
Nem, ez volt az én válaszom az ő semlegesére. smile.gif Merthogy ő megsértette, én meg nem.

Értem már. Rosszul értelmeztem szöveget. smile.gif

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-07-30 21:36
Létrehozva: #26

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2015-07-30 21:33) *
Ezt a partnered írta? smile.gif

Nem, ez volt az én válaszom az ő semlegesére. smile.gif Merthogy ő megsértette, én meg nem.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2015-07-30 21:33
Létrehozva: #27

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2015-07-30 21:24) *
...
Másik fél: Egy apró különbség azért volt a kettőnk "szajkózott" véleménye között. Én nem sértettem meg az
ÁFF-et csomagolási költség felszámolásával.

Ezt a partnered írta? smile.gif

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-07-30 21:24
Létrehozva: #28

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2015-07-30 20:57) *
Jó estét! smile.gif
Csak a valós postaköltséget számíthatja fel az eladó. Ez itt alaptörvény! Minden egyéb költséget - ha van ilyen - a termék árképzése során kell érvényesíteni. Azaz benne kell hogy legyen a jutalékfizetés alapját képező leütési árban.

Sajnos ez a papírforma (bocsánat kedves Benz, de tényleg elnézést). Vevőként jártam ugyanígy. Semleges értékelést adtam (tehát ez a jog tényleg adott), viszont semleges értékelést kaptam, amit a Vatera nem törölt, mert a licitálásommal/vásárlásommal elfogadtam az eladó által meghatározott postaköltséget. A levelezést továbbítottam természetesen, amelyben egyébként az eladó közölte velem (láthatóan mazsola voltam, nem tudta, hogy a másik két eladói nevemmel mennyit postázok, parkolok, stb.) hogy neki benzinköltsége van, időt tölt a feladással, és hasonló elmésségek. Már nem tudom, hogy visszautalta-e a pénzt, mert nem az, hanem az elv volt a lényeg, és az, hogy nekem nem törölték a semleges értékelésemet, igaz, az övét sem. Csak azt nem tudom, hogy én, aki azonnal utaltam, udvarias voltam, tehát minden vásárlói kötelezettségemet teljesítettem, milyen jogon kaptam semleges értékelést. Mert szóvá mertem tenni, hogy be lettem csapva? Ami ugye egyértelműen a csomag kézhezvételekor derült ki.
Tehát, a szabály valóban úgy szól, hogy nem számolhat az eladó semmit sem fel. Ha a felszámolás ténye a terméklapos levelezésben olvasható, akkor a Vatera tud és fog is tenni. Azon felül viszont nem feltétlenül.
Nekem is ott van a semleges azóta is. Utólag nem bánom, mert ha egy eladó, akinél vásárolok, beleolvas, látja, hogy nem most jöttem le a falvédőről, és amúgy sem volt kedvem tovább nyomni tovább a csengőt törlés ügyben, mert nagyon tele volt éppen akkor a hócipőm az ÜSZ-tal.

Nem volt egy kellemes tranzakció. Mind a ketten szajkóztuk a magunkét, szerintem felnőtt emberhez
méltatlanul, aránytalanul sok időt, energiát elfecsérelve. És természetesen továbbra is ragaszkodunk
a magunk vélt (vagy valós) igazához. De hála a magasságosnak lezárult és örülök, hogy a könyvvel
elégedett volt.
Másik fél: Egy apró különbség azért volt a kettőnk "szajkózott" véleménye között. Én nem sértettem meg az
ÁFF-et csomagolási költség felszámolásával.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2015-07-30 20:57
Létrehozva: #29

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(elebo @ 2015-07-30 20:36) *
Szép estét!

Mivel a kérdésemre sehol nem találtam választ, segítséget szeretnék kérni. Vettem egy pólót fix áron. A postaköltséghez 900 ft volt feltüntetve. Írtam az eladónak a postaköltség pontosítása miatt, amire azt a választ kaptam, hogy 900 Ft. Rákérdeztem, hogy postán vagy futárral küldi-e, mert ilyen összegű postaköltséget nem ismerek. Azt írta postán küldi. Úgy gondoltam lehetséges, hogy 725 forint a postaköltség és még borítékot is vesz, így reális az összeg. Ma megkaptam a pólót és a feladás díja 525 forint volt. Írtam is az eladónak, hogy becsapva érzem magam, mire a következő választ kaptam: "A Vaterán azért van az a kis rublika, ahol a felhasználó, egyedileg állítja be a postaköltséget - feladási módtól függetlenül - hogy az eladó bele tudja kalkulálni a csomagküldés járulékos költségeit ( ki mit tart fontosnak: csomagolási idő/költség, a postára futkosás ideje stb..) így adott a lehetőség, hogy szabadon eldönthesse, mi is az az összeg, amiért megéri neki postázni.
Namármost...
Leütéskor, a vásárló elfogadja automatikusan, ezeket a feltételeket - ha olvastad a Vatera felhasználási feltételeit akkor ez tiszta.
Ez véleményem szerint abszolút logikus.
Ezen egyszerű indokok mellé az sem elhanyagolható, hogy rákérdeztél, milyen módon fogom feladni, megírtam, és utólag érkezik a reklamáció - amivel persze semmi gond nincs, amikor jogos, de esetünkben a fenti okoknál fogva, nem."
Mi a véleményetek?

Jó estét! smile.gif
Csak a valós postaköltséget számíthatja fel az eladó. Ez itt alaptörvény! Minden egyéb költséget - ha van ilyen - a termék árképzése során kell érvényesíteni. Azaz benne kell hogy legyen a jutalékfizetés alapját képező leütési árban.

--------------------

+Quote Post
elebo
hozzászólás 2015-07-30 20:36
Létrehozva: #30

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2014-06-04 21:30
Azonosító: 2 125 431

Szép estét!

Mivel a kérdésemre sehol nem találtam választ, segítséget szeretnék kérni. Vettem egy pólót fix áron. A postaköltséghez 900 ft volt feltüntetve. Írtam az eladónak a postaköltség pontosítása miatt, amire azt a választ kaptam, hogy 900 Ft. Rákérdeztem, hogy postán vagy futárral küldi-e, mert ilyen összegű postaköltséget nem ismerek. Azt írta postán küldi. Úgy gondoltam lehetséges, hogy 725 forint a postaköltség és még borítékot is vesz, így reális az összeg. Ma megkaptam a pólót és a feladás díja 525 forint volt. Írtam is az eladónak, hogy becsapva érzem magam, mire a következő választ kaptam: "A Vaterán azért van az a kis rublika, ahol a felhasználó, egyedileg állítja be a postaköltséget - feladási módtól függetlenül - hogy az eladó bele tudja kalkulálni a csomagküldés járulékos költségeit ( ki mit tart fontosnak: csomagolási idő/költség, a postára futkosás ideje stb..) így adott a lehetőség, hogy szabadon eldönthesse, mi is az az összeg, amiért megéri neki postázni.
Namármost...
Leütéskor, a vásárló elfogadja automatikusan, ezeket a feltételeket - ha olvastad a Vatera felhasználási feltételeit akkor ez tiszta.
Ez véleményem szerint abszolút logikus.
Ezen egyszerű indokok mellé az sem elhanyagolható, hogy rákérdeztél, milyen módon fogom feladni, megírtam, és utólag érkezik a reklamáció - amivel persze semmi gond nincs, amikor jogos, de esetünkben a fenti okoknál fogva, nem."
Mi a véleményetek?

+Quote Post
Schibo_a
hozzászólás 2015-07-23 09:11
Létrehozva: #31

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-06-15 13:46
Azonosító: 2 183 113

IDÉZET(zejopy @ 2015-07-19 19:14) *
Gratulálok, nagyon drukkoltam.smile.gif Sok sikert a másikhoz is.

Hétfőn megírtam és mellékeltem mindent, de még nem kaptam választ. Mennyi idő alatt szokott döntés születni?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-07-19 19:14
Létrehozva: #32

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Schibo_a @ 2015-07-19 18:42) *
Köszönöm a választ. Közben inaktív lettem, de az ügyfelszolgálat törölte a megnyert, de részemre el nem adott vásárlásra kapott negatív értékelést és utána aktiválták a fiókomat.
Most fogom elküldeni a vevő negatívhoz kapcsolódó levelezést. Remélhetőleg ezt az értékelést is törölni fogja az ügyfélszolgálat.

Gratulálok, nagyon drukkoltam.smile.gif Sok sikert a másikhoz is.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Schibo_a
hozzászólás 2015-07-19 18:42
Létrehozva: #33

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2015-07-16 12:28) *
A Vaterán nem nagyon népszerű a bosszúnegatív. Kérd az értékelés törlését az ÜSZ-tól a kapcsolatfelvételen keresztül. Automatikusan nem törlik, mindig egyedileg nézik meg a történteket, tehát fontos a dokumentáció.
Neked is az értékelés törlésének a kérése javasolt, már csak azért is fontos lenne, mert ha nem intézed záros határidőn belül, inaktiválják a fiókodat, mert elérted, sőt elhagytad a 20% negatív arányt.

Köszönöm a választ. Közben inaktív lettem, de az ügyfelszolgálat törölte a megnyert, de részemre el nem adott vásárlásra kapott negatív értékelést és utána aktiválták a fiókomat.
Most fogom elküldeni a vevő negatívhoz kapcsolódó levelezést. Remélhetőleg ezt az értékelést is törölni fogja az ügyfélszolgálat.

+Quote Post
macskakoma
hozzászólás 2015-07-16 14:54
Létrehozva: #34

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2008-09-22 14:21
Azonosító: 194 594

Köszönöm a választ!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-07-16 12:28
Létrehozva: #35

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(macskakoma @ 2015-07-16 10:55) *
Sziasztok!
Megtörtént amitől tartottam, bosszúnegatívot kaptam ...

A Vaterán nem nagyon népszerű a bosszúnegatív. Kérd az értékelés törlését az ÜSZ-tól a kapcsolatfelvételen keresztül. Automatikusan nem törlik, mindig egyedileg nézik meg a történteket, tehát fontos a dokumentáció.

IDÉZET(Schibo_a @ 2015-07-16 09:46) *
1.) nem volt megbeszélt idő! 2.) Alig várom, hogy elvigye valaki a szekrényt, mert foglalja a helyet és 1 Ft-ról indult a licit, hogy tuti elvigyék. 3.) Olyat meg nem mondhattam, hogy nem járt le a licit, hiszen én írtam neki először, hogy megnyerte. 4.) Nem adta meg a fia számát, hogy letisztázzuk, tehát ő nem volt a probléma megoldásán.

Minden szava hazugság. Volt másik licitáló is, akivel talán nem lett volna probléma, erre a "nyertes" elrontotta az egészet. Ezt a vevőt most tiltólistára tettem. Viszont ott van az értékelése, amit ha más olvas el, rólam gondol negatívat. Ráadásul e-mailben már megadtam neki a címemet, tudja, mikor nem vagyunk otthon...
Úgy gondolom, hogy egyáltalán nem biztonságos hely a Vatera... sad.gif

Neked is az értékelés törlésének a kérése javasolt, már csak azért is fontos lenne, mert ha nem intézed záros határidőn belül, inaktiválják a fiókodat, mert elérted, sőt elhagytad a 20% negatív arányt.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
macskakoma
hozzászólás 2015-07-16 10:55
Létrehozva: #36

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2008-09-22 14:21
Azonosító: 194 594

Sziasztok!
Megtörtént amitől tartottam, bosszúnegatívot kaptam egy eladótól, aki ezt büszkén meg is írta az értékelésében:

"Én is negatívan értékelem ahogy ő engem ez így fer."

Pedig ez nagyon nem fer, ez szerintem visszaélés az értékeléssel!

Van mód arra, hogy az így kapott negatívot töröljék? Mert én mint vevő, minden kötelezettségemnek eleget tettem, azonnal fizettem, időben jeleztem, hogy a nekem küldött termék nem az amit az eladó hirdetett és amiről képet tett fel, ráadásul hibás (ezekről fotót is készítettem, tehát tudom bizonyítani) vissza is postáztam neki.
Mit tanácsoltok, mit lehet ezzel a helyzettel kezdeni?

+Quote Post
Schibo_a
hozzászólás 2015-07-16 09:46
Létrehozva: #37

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Vevőként egyszer már ráfáztam, negatív értékelést kaptam, miközben az eladó rosszul hirdette meg a terméket (legalábbis ezt állítja, bár először a Vaterára fogta) és még a licit lejárta előtt eladta máshol, de a terméket nem törölte.

Most eladóként kaptam negatív értékelést. 1 Ft-ról indult licitemet 1107 Ft-tal nyerte meg a vevő 07.04-én. 07.07-én írtam neki, amire válaszolt. Majd megint írt, nem látja, elment-e a levele. Erre másnap felhívtam (07.08.), hogy rövidre zárjam. Abban maradtunk, hogy a fia küld sms-t, hogy hétvégén mikor tud a bútorért jönni. Nem írt, nem hívott. Nemrég telefonált a vevő felháborodva. Először azt kiabálta, hogy a fia megbeszélte a fiammal (?), hogy mikor veszi át, de a fiam nem volt ott a megbeszélt helyen, majd hogy többször hívott és nem vettem fel, majd azt hogy ki voltam kapcsolva (SOHA nincs kikapcsolva a telefonom, még éjjel sem). Mondtam, adja meg a fia számát, felhívom, hogy tisztázzuk, de persze nem adta meg. Összevissza beszélt és kiabált, végül azt ordította, hogy nem is akart licitálni és nem érti, hogy nyerte meg blink.gif

Most látom az értékelését, ami egy újabb variáció:
„Hiába hívtuk ki volt kapcsolva a megbeszélt időben. Mikor sikerült felvenni a telefont közölték, nekik még semmi nem járt le a vaterán. Ha nem szeretné ennyiért oda adni a tv szekrényt , nem gond, de közölje. Senkinek nem ajánlom!!!!Telefonon sem a probléma megoldásán volt!”

1.) nem volt megbeszélt idő! 2.) Alig várom, hogy elvigye valaki a szekrényt, mert foglalja a helyet és 1 Ft-ról indult a licit, hogy tuti elvigyék. 3.) Olyat meg nem mondhattam, hogy nem járt le a licit, hiszen én írtam neki először, hogy megnyerte. 4.) Nem adta meg a fia számát, hogy letisztázzuk, tehát ő nem volt a probléma megoldásán.

Minden szava hazugság. Volt másik licitáló is, akivel talán nem lett volna probléma, erre a "nyertes" elrontotta az egészet. Ezt a vevőt most tiltólistára tettem. Viszont ott van az értékelése, amit ha más olvas el, rólam gondol negatívat. Ráadásul e-mailben már megadtam neki a címemet, tudja, mikor nem vagyunk otthon...
Úgy gondolom, hogy egyáltalán nem biztonságos hely a Vatera... sad.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-07-04 21:02
Létrehozva: #38

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Filkor17 @ 2015-07-04 11:05) *
Miért nem tudok egy már meghirdetett termékemre, amit 1Ftos aukcióként indítottam utólag villámárat adni?

Köszi a segítséget!

Mert ezek szerint már érkezett licit az aukcióra és akkor már nem lehet ilyen jellegű módosítást végrehajtani.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Filkor17
hozzászólás 2015-07-04 11:05
Létrehozva: #39

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-07-04 11:03
Azonosító: 2 187 433

Miért nem tudok egy már meghirdetett termékemre, amit 1Ftos aukcióként indítottam utólag villámárat adni?

Köszi a segítséget!

+Quote Post
kormend001
hozzászólás 2015-07-01 08:24
Létrehozva: #40

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-05-04 15:04
Azonosító: 8 384

IDÉZET(svejku @ 2015-06-30 17:52) *
Nem, nem írják jóvá.

Ja, tényleg:

2/7. A tranzakciót és partnerét az eladó ezután később is minősítheti, akár sikertelenként is megjelölve az adásvételt, azonban ez a Vatera által felszámított sikerdíjat nem befolyásolja. A tranzakcióról való visszajelzés megtételével, vagy a tranzakció Vatera általi sikeres minősítésével a Vatera Szolgáltatása teljesül.

+Quote Post

728 Oldal V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-09-01 01:49