IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

726 Oldal V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Aukciózással Kapcsolatos Kérdések, Eladás, licitálás, értékelések...
zejopy
hozzászólás 2015-06-15 19:40
Létrehozva: #21

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Schibo_a @ 2015-06-15 17:59) *
Tehát ha lezárom az aukciót, akkor megkapom az vevő adatait?

Természetesen, amint lejár az aukció.

IDÉZET(Schibo_a @ 2015-06-15 17:59) *
...már annyit költöttem a kiemelésekkel rá, hogy 9500 Ft-ért nagyon nem éri meg eladni. Alig nyerek valamit, ...

Az aukciózást is meg kell tanulni ugyanúgy, mint minden mást az életben. Eleinte nem sikerül annyira, később jön a tapasztalat a sikerek és kudarcok nyomában.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
Schibo_a
hozzászólás 2015-06-15 17:59
Létrehozva: #22

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-06-15 13:46
Azonosító: 2 183 113

IDÉZET(zejopy @ 2015-06-15 17:47) *
Szóval szerintem most kettő olyan tuti lehetőséged van, ami szabályos teljesen:
1. Hagyod a kifutásig az aukciót, és lesz ami lesz, még jöhet magasabb licit is. (A licitálónak nyugodtan írd meg a terméklapos levelezésben, hogy a Vatera rendszere licitált árunál nem enged módosítást.)
2. Lezárod az aukciót, holnap ilyenkor lejár, és buktál 1500 Ft-ot. Na de 9500-ról indultál, tehát, amikor megadtad a kezdő árat, akkor ezzel is elégedett lettél volna.

Tehát ha lezárom az aukciót, akkor megkapom az vevő adatait?
Nem lennék elégedett a 9.500 Ft-tal. Első körben 15.000 volt a minimálár és 6.000 Ft a legnagyobb licit. Pedig úgy gondoltam a minimálárat simán eléri, annyit nagyon is megér a bútor. Azért gondoltam, hogy legalább 10.000-ről indítom (9500 a becsali lett volna, mégsem 10.000), hátha így jobban felmegy az ára. De már annyit költöttem a kiemelésekkel rá, hogy 9500 Ft-ért nagyon nem éri meg eladni. Alig nyerek valamit, egyszerűbb lett volna (legalábbis kevesebb idő és energia) eltüzelni az egészet. És így jártam a többi bútorral is... RAadásul fogja a helyet dry.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-06-15 17:47
Létrehozva: #23

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Schibo_a @ 2015-06-15 16:55) *
Abszolut kezdő vagyok eladásban, vásárolni már vásároltam. Természetesen nem csalni szeretnék, hanem egyszerűen minél előbb eladni.
Ebben az esetben az megoldás lehet, hogy 1) lezárom és újraindítom fixárral? Ez milyen plusz költséggel járna?
2) törlöm a licitet és utána fixárazom? (ez lehetséges megoldás és milyen következményei vannak? Ő az egyetlen licitáló és megfigyelők sincsenek)
vagy tegye rá a 11.000 Ft-os ajánlatot és úgy zárjam le? Ebben az esetben megkapom az adatait?

smile.gif Gondoltam, hogy nem csalni szeretnél. Ha az lenne a célod, nem itt kérdeznél.
Nem tudsz, egyik megoldás sem jó. Ha lezárod az aukciót, akkor a licit érvényes marad. Azt lehet tenni, hogy ő kéri a licit törlését, de ezt nem tudom, mennyore szabályos, én nem kockáztatnám meg. Ráteheti a 11000 Ft-ot, de nem fog felmenni az ár.
Szóval szerintem most kettő olyan tuti lehetőséged van, ami szabályos teljesen:
1. Hagyod a kifutásig az aukciót, és lesz ami lesz, még jöhet magasabb licit is. (A licitálónak nyugodtan írd meg a terméklapos levelezésben, hogy a Vatera rendszere licitált árunál nem enged módosítást.)
2. Lezárod az aukciót, holnap ilyenkor lejár, és buktál 1500 Ft-ot. Na de 9500-ról indultál, tehát, amikor megadtad a kezdő árat, akkor ezzel is elégedett lettél volna.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Schibo_a
hozzászólás 2015-06-15 16:55
Létrehozva: #24

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2015-06-15 16:27) *
Szia!
Mivel az asztalra és a négy székre már érkezett licit, nem tudod ezt magvalósítani. Lezárhatod az aukciót idő előtt, így 24 óra múlva lejár, de nem kérheted el azt az összeget, amiben kialkudtatok, mert az jutalékcsalás, ugyanis a Vatera szabályai szerint a kialakult áron kell átadni az árut.

Abszolut kezdő vagyok eladásban, vásárolni már vásároltam. Természetesen nem csalni szeretnék, hanem egyszerűen minél előbb eladni.
Ebben az esetben az megoldás lehet, hogy 1) lezárom és újraindítom fixárral? Ez milyen plusz költséggel járna?
2) törlöm a licitet és utána fixárazom? (ez lehetséges megoldás és milyen következményei vannak? Ő az egyetlen licitáló és megfigyelők sincsenek)

IDÉZET(Schibo_a @ 2015-06-15 16:46) *

vagy tegye rá a 11.000 Ft-os ajánlatot és úgy zárjam le? Ebben az esetben megkapom az adatait?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-06-15 16:27
Létrehozva: #25

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Schibo_a @ 2015-06-15 14:47) *
Sziasztok!

Egy terméket hirdetek most már 2. körben, 9500 Ft-os kikiáltási árral. van egy licitáló, akivel levelezéssel megegyeztünk, hogy 11.000 Ft-ért elviheti. Már nem szeretném megvárni az aukció végét, ami még egy hét. Mit kell tennem ahhoz, hogy elvihesse azonnal ennyiért? Holnap el is szállítaná.
köszönöm, schibo_a

Szia!
Mivel az asztalra és a négy székre már érkezett licit, nem tudod ezt magvalósítani. Lezárhatod az aukciót idő előtt, így 24 óra múlva lejár, de nem kérheted el azt az összeget, amiben kialkudtatok, mert az jutalékcsalás, ugyanis a Vatera szabályai szerint a kialakult áron kell átadni az árut.
A későbbiekben ezt úgy lehet megcsinálni (egy másik aukciónál, nyilván nem ennél) hogy a licitálás ELŐTT megadsz villámárat is. Licit érkezése után minimális lehetőség van a módosításra.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Schibo_a
hozzászólás 2015-06-15 14:47
Létrehozva: #26

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Sziasztok!

Egy terméket hirdetek most már 2. körben, 9500 Ft-os kikiáltási árral. van egy licitáló, akivel levelezéssel megegyeztünk, hogy 11.000 Ft-ért elviheti. Már nem szeretném megvárni az aukció végét, ami még egy hét. Mit kell tennem ahhoz, hogy elvihesse azonnal ennyiért? Holnap el is szállítaná.
köszönöm, schibo_a

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-06-14 10:22
Létrehozva: #27

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Coulthard79 @ 2015-06-14 09:42) *
Sziasztok!

A következő kérdésem lenne: van egy-két partnerem, akik már 3 hete nem veszik át a megnyert termékeket. A jövőhét végéig adtam időt nekik, hogy megtegyék, ellenkező esetben negatívan értékelek. Közben láttam, hogy a rendszer a szóban forgó aukciókat sikeresnek minősítette és ki is számlázta érte a jutalékot. Ugyanakkor ezen aukciók még benne vannak a nem értékelt aukcióimban, ezért érdekelne, hogy ha én jövőhét végén ott mégis sikertelennek értékelem őket, akkor a jutalékfizetés is érvényét veszti?

(Bocsánat a dupla üziért, az egerem xar és néha egy kattintást duplának vesz!)

Szia! Sajnos ezt már kiszámlázta a rendszer, ez megmásíthatatlan. Az eladónak 3 hete van arra, hogy megítélje azt, hogy egy üzlet létrejött-e, vagy nem. Ha ez alatt az idő alatt nem nyilatkozik, a rendszer automatikusan sikeresnek értékeli az adásvételt, a jutalék pedig kiszámlázásra kerül.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Coulthard79
hozzászólás 2015-06-14 09:42
Létrehozva: #28

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-03-08 14:26
Azonosító: 2 157 993

Sziasztok!

A következő kérdésem lenne: van egy-két partnerem, akik már 3 hete nem veszik át a megnyert termékeket. A jövőhét végéig adtam időt nekik, hogy megtegyék, ellenkező esetben negatívan értékelek. Közben láttam, hogy a rendszer a szóban forgó aukciókat sikeresnek minősítette és ki is számlázta érte a jutalékot. Ugyanakkor ezen aukciók még benne vannak a nem értékelt aukcióimban, ezért érdekelne, hogy ha én jövőhét végén ott mégis sikertelennek értékelem őket, akkor a jutalékfizetés is érvényét veszti?

+Quote Post
Nika251
hozzászólás 2015-06-11 20:31
Létrehozva: #29

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2015-06-10 19:25
Azonosító: 2 182 293

IDÉZET(zejopy @ 2015-06-11 08:08) *
Igen, ez lett volna a következő, amit néztem volna. Elkezdődött a nyaralási szezon, ilyenkor előfordulhat, hogy nincs gépnél a partner, mert olyan helyen nyaral, ahol nincs internet elérhetősége.
Várd meg a következő belépését, valószínűleg akkor fog válaszolni.

Köszönömx:-)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-06-11 08:08
Létrehozva: #30

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Nika251 @ 2015-06-11 07:58) *
...
Ha jol latom, 06.06. nem jelentkezett be, szoval, lehet csak nem latta a aukcio fejlemenyet...

Igen, ez lett volna a következő, amit néztem volna. Elkezdődött a nyaralási szezon, ilyenkor előfordulhat, hogy nincs gépnél a partner, mert olyan helyen nyaral, ahol nincs internet elérhetősége.
Várd meg a következő belépését, valószínűleg akkor fog válaszolni.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Nika251
hozzászólás 2015-06-11 07:58
Létrehozva: #31

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Szia! Igen, tisztaban vagyok vele, hogy hibaztam, de ha jol gondolom, eladonal megjelent a nem regisztralt nev mellet ugyan az a imail cimem, szoval ha valaszolna a nem regisztralt vevonek, ugyis nekem jonne a valasza, sot, ajanlottam is neki. Mostanaig nem jott valasz. http://m.vatera.hu/item/view/action/getPro.../cod/2085269663

IDÉZET(Nika251 @ 2015-06-11 07:54) *
Szia! Igen, tisztaban vagyok vele, hogy hibaztam, de ha jol gondolom, eladonal megjelent a nem regisztralt nev mellet ugyan az a imail cimem, szoval ha valaszolna a nem regisztralt vevonek, ugyis nekem jonne a valasza, sot, ajanlottam is neki. Mostanaig nem jott valasz. http://m.vatera.hu/item/view/action/getPro.../cod/2085269663

Ha jol latom, 06.06. nem jelentkezett be, szoval, lehet csak nem latta a aukcio fejlemenyet...

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-06-10 22:49
Létrehozva: #32

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Nika251 @ 2015-06-10 19:39) *
Kedves Vatera! Mivel uj vagyok a Vatera oldalan,szeretnék segetseget kerni. Tegnapelott- jun.8kan mint nem registralt szemely fix aron veettem egy furdoruhat. Sajna csak ezutan regisztraltam, mert fel akartam venni a kapcsolatot a eladoval, fizetesi adatok miatt. Irtam neki 2 uzenetett, masikban mar pontossan leirtam a helyzetett, de mai napig nem irt vissza. Pedig a i-mail cimem azonos. Valoszinu valahol hibaztam, megsem szeretnem ha elveszne a megvasarolt arum. Mi tevo legyek??

Szia! smile.gif
Amikor regisztráció nélkül vásároltál, akkor is meg kellett kapnod az eladó elérhetőségét és abból a státuszból végig kellett volna vinni az adásvételt. Ezzel a neveddel nem vásároltál az eladótól, tehát nincs jogalapja átadni neked a fürdőruhát, ha ezen a néven keresed.
Ha mutatnál linket az aukcióról, esetleg segítség lehet, de igazából nem nagyon van értelmes ötletem erre. Nem értem, ha egyszer megvásároltad kék névvel, akkor miért csináltál ugyanahhoz a vásárláshoz egy regisztrált nicket. De azt sem értem, hogy az eladó miért nem kommunikál, ugyanezt ő is elmondhatta volna.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Nika251
hozzászólás 2015-06-10 19:39
Létrehozva: #33

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Kedves Vatera! Mivel uj vagyok a Vatera oldalan,szeretnék segetseget kerni. Tegnapelott- jun.8kan mint nem registralt szemely fix aron veettem egy furdoruhat. Sajna csak ezutan regisztraltam, mert fel akartam venni a kapcsolatot a eladoval, fizetesi adatok miatt. Irtam neki 2 uzenetett, masikban mar pontossan leirtam a helyzetett, de mai napig nem irt vissza. Pedig a i-mail cimem azonos. Valoszinu valahol hibaztam, megsem szeretnem ha elveszne a megvasarolt arum. Mi tevo legyek??

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2015-06-10 13:49
Létrehozva: #34

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(arany @ 2015-06-10 11:29) *
Kedves Vatera!

X-vatera szokott néha megjelenni nálam. Ez valami újítás ismét?

Tisztelt arany!

A nyitólapon jobbra fent látható "Vatera egyszerűen" gombra kattintva néhány hete érhető el ezen a linken egy egyszerűsített felület.
A használata opcionális.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
arany
hozzászólás 2015-06-10 11:29
Létrehozva: #35

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-20 20:57
Azonosító: 1 108

Kedves Vatera!

X-vatera szokott néha megjelenni nálam. Ez valami újítás ismét?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-06-04 17:33
Létrehozva: #36

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(macskakoma @ 2015-06-04 15:46) *
Én is így gondoltam, de az a baj, hogy a pénzem már nála van, ő pedig megírta, hogy ennyivel kevesebbet fog visszautalni és kész, azt is csak azután, ha visszaküldtem a terméket. Mondjuk ez is érdekes, mert én szó nélkül előre utaltam neki, de ő csak azután, ha megkapta az árut. Ráadásul csak annyit, amennyit jónak gondol sad.gif
De legalább az értékelésre van még egy hónapom.

Mondjuk, ha a feltételeknél elfogadod a postai szállítást előreutalás után, akkor az természetes, hogy te fizetsz előbb, utána küldi az árut.
Mindenesetre ezek után nem adnék neki semlegeset, hanem becsördítenék a pirossal. De lehet, hogy túl szigorú vagyok. Majd talán jön valami lágyabb hozzáállású fórumozó és mást mond. Érdemes mindenkit meghallgatni, mielőtt döntesz.
Különben szerintem ezt a magatartást bölcs moderátorunk sem fogja szó nélkül hagyni (nem bírja az inkorrekt felhasználókat, fene tudja miért mosking.gif ) Amit ő mond, az a legjobb. Kivéve, ha én vitába szállok vele. laugh.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
macskakoma
hozzászólás 2015-06-04 15:46
Létrehozva: #37

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2008-09-22 14:21
Azonosító: 194 594

IDÉZET(zejopy @ 2015-06-04 14:01) *
Nem kell fizetned lócitromot sem.

Én is így gondoltam, de az a baj, hogy a pénzem már nála van, ő pedig megírta, hogy ennyivel kevesebbet fog visszautalni és kész, azt is csak azután, ha visszaküldtem a terméket. Mondjuk ez is érdekes, mert én szó nélkül előre utaltam neki, de ő csak azután, ha megkapta az árut. Ráadásul csak annyit, amennyit jónak gondol sad.gif
De legalább az értékelésre van még egy hónapom.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-06-04 14:01
Létrehozva: #38

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(macskakoma @ 2015-06-04 11:50) *
...
"A vatera szabályzata szerint egy idő után már nem értékelehető egy adott tranzakció. Ha többen vissza akarnák kapni a megvásárolt terméket én pedig fizetem a termék feltöltesi és listázási díját nem járnék vele valami jól. Készségesen állok az előtt, hogy vissza fizetem az árát! Hogy ne érje kár!De vatera már számlázta nekem ennek díját. Ez úgy gondolom nem nagy összeg. Nem teszem azt, hogy nem foglalkozom a problémaval. Akár azt is tehetném...!"

Hogy mi? Nagyon édes. Ha elszúrok valamit, akkor annak a következményeit vállalnom kell. Ha az ilyen esetekből származó plusz feltöltési díj és jutalék elér egy kritikus szintet akkor az a legjobb, ha az eladó elgondolkodik a munkamorálján.
Nem a te bajod az ő feleslegesen fizetett jutaléka, a létre jött üzlet miatt a FD-at pedig vissza is kapja. Ezzel neked nem kell foglalkoznod.

IDÉZET(macskakoma @ 2015-06-04 11:50) *
Kérdéseim a következők: megtudnátok mondani, mennyi ideig lehet értékelni egy adás-vételt, mert félek annyi ideig húzta az eladó a dolgot, hogy kifutok az időből (van egy sanda gyanúm, hogy ez volt a cél), na meg valóban nekem kell, még meghiúsult vásárlás esetén is, kifizetni a feltöltési és listázási díjat, mikor nem én küldtem mást, mint ami a képen szerepelt, nem én húztam az időt, ami miatt ki lett számlázva ez az összeg?

Vevőként 60 napod van. Figyeld a Vaterától kapott értesítőket is. szólnak a lejárta előtt. Nem kell fizetned lócitromot sem. Máskor sem kell kifizetned a FD-at és a jutalékot. Az az eladó kiadása, a vevőnek semmi köze hozzá. Semmilyen esetben.
Bírom az ilyen eladókat.... nea.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
macskakoma
hozzászólás 2015-06-04 11:50
Létrehozva: #39

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2008-09-22 14:21
Azonosító: 194 594

Sziasztok!

Egy hónapja vásároltam valamit és még a vásárlás napján jelentkeztem a termékért, majd mikor pár nap múlva megkaptam a számlaszámot fizettem is. A vásárlástól számított, egy hét múlva meg is kaptam az árut. Csalódottságomra az eladó teljesen mást küldött mint amit meghirdetett. Én azonnal jeleztem neki a problémát és hogy ez esetben nem tartok igényt a termékre és szeretném visszakapni a pénzem a postaköltséggel együtt, mivel nem én hibáztam. Az eladó több mint egy hétig nem jelentkezett, majd megírta, hogy nem tartózkodik itthon, egy hét múlva jön haza és majd akkor tud foglalkozni a problémával. Ezzel el is telt összesen 3 hét. Utána ezt írta:
"A vatera szabályzata szerint egy idő után már nem értékelehető egy adott tranzakció. Ha többen vissza akarnák kapni a megvásárolt terméket én pedig fizetem a termék feltöltesi és listázási díját nem járnék vele valami jól. Készségesen állok az előtt, hogy vissza fizetem az árát! Hogy ne érje kár!De vatera már számlázta nekem ennek díját. Ez úgy gondolom nem nagy összeg. Nem teszem azt, hogy nem foglalkozom a problémaval. Akár azt is tehetném...!"

Kérdéseim a következők: megtudnátok mondani, mennyi ideig lehet értékelni egy adás-vételt, mert félek annyi ideig húzta az eladó a dolgot, hogy kifutok az időből (van egy sanda gyanúm, hogy ez volt a cél), na meg valóban nekem kell, még meghiúsult vásárlás esetén is, kifizetni a feltöltési és listázási díjat, mikor nem én küldtem mást, mint ami a képen szerepelt, nem én húztam az időt, ami miatt ki lett számlázva ez az összeg?

+Quote Post
kormend001
hozzászólás 2015-05-29 13:00
Létrehozva: #40

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-05-04 15:04
Azonosító: 8 384

IDÉZET(doracell @ 2015-05-29 12:19) *
Az értékelés menüpontban van olyan, hogy válaszolás értékelésre. Úgy emlékszem, semlegesre is lehet válaszolni, és az megjelenik közvetlenül a másik fél értékelése alatt.

Szóval, az a gomb erre való?! :-))
Köszönöm, hasznos segítség volt! good2.gif

+Quote Post

726 Oldal V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-07-01 06:51