IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

752 Oldal V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Aukciózással Kapcsolatos Kérdések, Eladás, licitálás, értékelések...
webkereskedo
hozzászólás 2017-04-25 16:01
Létrehozva: #21

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-04-11 21:52
Azonosító: 2 453 114

IDÉZET(estimese @ 2017-04-25 15:38) *
Röhögtem is, amikor megláttam az utalást.

Én még ezen nem tudtam röhögni. Pláne, hogy be is kell csomagolni és én nem csomagolok "szemétbe".
Soha nem vártam egy fillérrel se többet, viszont megalázónak éreztem, ha valaki képes volt lehagyni azt az 1 Ft-ot. Sőt, az 5 Ft alatti összegeket hagyták le rendszeresen (nem nálam, hanem általában, sokat lehetett erről olvasni korábban, a TeszVesz oldalán, mivel a licitlépcsőt állítani nem lehetett és 2 érdeklődő esetén is maradhatott akár 2 Ft-on. Nem csak megalázó. Azért nyert, mert többet tett rá, mint más. Lehet, hogy csak 1-2 Ft-tal, de pont azzal nyerte meg.
Go to the top of the page

+Quote Post
estimese
hozzászólás 2017-04-25 15:38
Létrehozva: #22

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-04-25 14:58
Azonosító: 2 457 517

IDÉZET(webkereskedo @ 2017-04-25 15:29) *
Most már én nem sokat tennék.
Adhatsz egyébként semleges értékelést illetve pozitív értékelésben is megemlítheted, ha látod értelmét.
Szerintem amikor rákérdezett az utalási adatokra, akkor kellett volna megírni az utalandó pontos összeget. Ha nem azt utalja, megérdemli, hogy kérd a fennmaradó akár 1 Ft-ot utólag. De így most beleegyeztél a postaktg utalásába.
Én azóta nem indítok 1 Ft-ost, mióta 1 anyuka 10 aukciót megnyert nálam 1-1 Ft-ért, másfél hónap alatt tudta összehozni az átvételt, nekem kellett irányítani a menetrendet, az útvonalat illetően, közben többször bepróbálkozott, hogy vigyem el a buszpályaudvarra vagy a vasútállomásra, ami nekem sem kis távolság, majd megjelent 3 szomjas, wc-re vágyó, elcsigázott kisgyermekkel a déli kánikulában. A 10 Ft-ot persze nem volt pofám elkérni, cserébe meg sem köszönte. Majd még az értékelésre is vártam, egy idő után gyanús lett, hogy valami problémája van. Kezdtem úgy érezni, hogy a végén még nem fogok jó értékelést kapni sem. Kérdésemre a válassza, hogy megérte a ruha az árát (a 10 aukcióból 2 ruhacsomag volt), de az egyik kisnadrágnak a gumija nem tökéletes már. (pontosan ezzel a hibával licitált rá).
Hát nekem itt lett sok belőlük.
Én is jártam úgy, hogy nem utalták az 1 Ft-ot, akkor tanultam meg, hogy összesíteni mindenképpen kell. Azt követően szóltam, ha valaki megfeledkezett róla. Viszont az egész nem ér annyit. Inkább kérek érte bármennyit, de nem 1 Ft-ozok. Szerintem nagyon ciki szólni, de az érzést jogosnak gondolom.

Én tudtam valahol, hogy csak a posta díjat fogja utalni, hiszen felszólított, hogy írjam meg a "postát". Én direkt kiemeltem, hogy a posta térítési díja x összeg. Röhögtem is, amikor megláttam az utalást. Igazából a stílusa háborít fel... nem hiszem, hogy számítana az értékelésem bármit is...
Most én is megtanultam, hogy nincs 1.-Ft aukciózás. Még lemennek a mostaniak és többet nem.
Köszönöm szépen a válaszodat.

+Quote Post
webkereskedo
hozzászólás 2017-04-25 15:29
Létrehozva: #23

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-04-11 21:52
Azonosító: 2 453 114

IDÉZET(estimese @ 2017-04-25 15:09) *
A Vevő nem volt túl kedves, írt nekem, hogy írjak neki, hogy hova utalja a "postát"! Utalta is a "postát"... de utalásnál lehet 1 forintot utalni.

Most már én nem sokat tennék.
Adhatsz egyébként semleges értékelést illetve pozitív értékelésben is megemlítheted, ha látod értelmét.
Szerintem amikor rákérdezett az utalási adatokra, akkor kellett volna megírni az utalandó pontos összeget. Ha nem azt utalja, megérdemli, hogy kérd a fennmaradó akár 1 Ft-ot utólag. De így most beleegyeztél a postaktg utalásába.
Én azóta nem indítok 1 Ft-ost, mióta 1 anyuka 10 aukciót megnyert nálam 1-1 Ft-ért, másfél hónap alatt tudta összehozni az átvételt, nekem kellett irányítani a menetrendet, az útvonalat illetően, közben többször bepróbálkozott, hogy vigyem el a buszpályaudvarra vagy a vasútállomásra, ami nekem sem kis távolság, majd megjelent 3 szomjas, wc-re vágyó, elcsigázott kisgyermekkel a déli kánikulában. A 10 Ft-ot persze nem volt pofám elkérni, cserébe meg sem köszönte. Majd még az értékelésre is vártam, egy idő után gyanús lett, hogy valami problémája van. Kezdtem úgy érezni, hogy a végén még nem fogok jó értékelést kapni sem. Kérdésemre a válassza, hogy megérte a ruha az árát (a 10 aukcióból 2 ruhacsomag volt), de az egyik kisnadrágnak a gumija nem tökéletes már. (pontosan ezzel a hibával licitált rá).
Hát nekem itt lett sok belőlük.
Én is jártam úgy, hogy nem utalták az 1 Ft-ot, akkor tanultam meg, hogy összesíteni mindenképpen kell. Azt követően szóltam, ha valaki megfeledkezett róla. Viszont az egész nem ér annyit. Inkább kérek érte bármennyit, de nem 1 Ft-ozok. Szerintem nagyon ciki szólni, de az érzést jogosnak gondolom.

+Quote Post
estimese
hozzászólás 2017-04-25 15:09
Létrehozva: #24

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-04-25 14:58
Azonosító: 2 457 517

Sziasztok!

Nem igazán tudom mit tegyek, segítsetek kérlek!
Eladtam egy szép kislány ruhácskát... én vagyok az év kereskedője: 1 forintért :DDDD
Gondoltam nem baj, remélem jó helyre kerül.
A Vevő nem volt túl kedves, írt nekem, hogy írjak neki, hogy hova utalja a "postát"! Utalta is a "postát"... de utalásnál lehet 1 forintot utalni. Tudom, nem ezen múlik senki élete, csak eléggé felháborított a viselkedéséhez hozzáadva (az elvről van szó), hogy ténylegesen elutalta a posta díjat, de a termék árát, ami ugyan 1 Ft, azt nem...
Mit tegyek????

Köszönöm a segítséget... Nem szeretnék inkorrekt lenni

Linda

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-04-18 12:09
Létrehozva: #25

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(hejjager @ 2017-04-18 11:35) *
Üdvözlet!
Nem igazán találok arra infót, így itt kérdezném meg, hogy a megadott szállítási módon tudok-e utólag változtatni a vevő kérésére?

Előre is köszi a válaszért!

Üdv:

HG

Szia! Eladó áruk -> sor végén a legördülőben az aukció változtatása. Ekkor beadja a feltöltő oldalt, csak alul kell a szállításnál módosítanod.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
hejjager
hozzászólás 2017-04-18 11:35
Létrehozva: #26

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-04-18 11:30
Azonosító: 2 454 733

Üdvözlet!
Nem igazán találok arra infót, így itt kérdezném meg, hogy a megadott szállítási módon tudok-e utólag változtatni a vevő kérésére?

Előre is köszi a válaszért!

Üdv:

HG

+Quote Post
szendrodildi
hozzászólás 2017-04-11 22:14
Létrehozva: #27

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2017-04-11 18:43
Azonosító: 2 453 081

IDÉZET(lilaliba86 @ 2017-04-11 21:26) *
Szia!

Ha megnyitod a termék oldalát, a "Licitálok" felirat mellett van egy rubrika, ahova tudsz beírni egy számot. Ide be tudod írni azt az összeget, amit te maximum megadnál a képért. Ha valaki licitál, de még a te általad megadott összegen belül vagytok, akkor automatikusan rálicitálsz egy licitlépcsőnyit az ő licitére. Pl. ha 10 ezer forintért akarod megvenni a képet, most 3 ezer forinton áll. Beírod, hogy 10000 Ft és mindaddig automatikusan fogsz licitálni mások licitjeire, amíg a 10000 forintot el nem éritek. Ha közben megáll a licit pl. 8000 Ft-nál, akkor a tied 8000-ért. Ez azért hasznos, mert valóban nem kell a gép előtt ülnöd és mivel te állítottad be az összegedet, úgysem veszed meg az általad megálmodott vételár felett.

Születési rendellenességem a bőbeszédűség, de remélem ki tudod bogozni a lényeget smile.gif

mosking.gif Akkor jól sejtettem, csak nem mertem így csinálni. Nagyon szépen köszönöm a segítséget. smile.gif

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2017-04-11 21:41
Létrehozva: #28

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(szendrodildi @ 2017-04-11 18:52) *
Sziasztok! Elnézést a buta kérdésért, friss regisztráltként hiába olvastam már ár 5x a fórumban az automatikus licitről szóló részt, mégsem találom, hol lehetne beállítani. Nagyon szeretnék egy képet megvásárolni, de sajnos nem tudok gép közelben lenni, mikor az aukció lejár, így igénybe szeretném venni ezt a kényelmi szolgáltatást. Tudnátok kérlek segíteni?

Szia!
Kikerestem neked a súgóban: http://www.vatera.hu/segitseg/licitalas_va.../maxim%C3%A1lis

+Quote Post
lilaliba86
hozzászólás 2017-04-11 21:26
Létrehozva: #29

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-01-01 12:58
Azonosító: 2 154 654

IDÉZET(szendrodildi @ 2017-04-11 18:52) *
Sziasztok! Elnézést a buta kérdésért, friss regisztráltként hiába olvastam már ár 5x a fórumban az automatikus licitről szóló részt, mégsem találom, hol lehetne beállítani. Nagyon szeretnék egy képet megvásárolni, de sajnos nem tudok gép közelben lenni, mikor az aukció lejár, így igénybe szeretném venni ezt a kényelmi szolgáltatást. Tudnátok kérlek segíteni?

Szia!

Ha megnyitod a termék oldalát, a "Licitálok" felirat mellett van egy rubrika, ahova tudsz beírni egy számot. Ide be tudod írni azt az összeget, amit te maximum megadnál a képért. Ha valaki licitál, de még a te általad megadott összegen belül vagytok, akkor automatikusan rálicitálsz egy licitlépcsőnyit az ő licitére. Pl. ha 10 ezer forintért akarod megvenni a képet, most 3 ezer forinton áll. Beírod, hogy 10000 Ft és mindaddig automatikusan fogsz licitálni mások licitjeire, amíg a 10000 forintot el nem éritek. Ha közben megáll a licit pl. 8000 Ft-nál, akkor a tied 8000-ért. Ez azért hasznos, mert valóban nem kell a gép előtt ülnöd és mivel te állítottad be az összegedet, úgysem veszed meg az általad megálmodott vételár felett.

Születési rendellenességem a bőbeszédűség, de remélem ki tudod bogozni a lényeget smile.gif

+Quote Post
szendrodildi
hozzászólás 2017-04-11 18:52
Létrehozva: #30

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2017-04-11 18:43
Azonosító: 2 453 081

+Quote Post
burizs63
hozzászólás 2017-04-10 20:20
Létrehozva: #31

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-09-16 22:29
Azonosító: 1 544 352

Azt hiszem, most tényleg szerencsém volt, 2 hét után kivitték a levelet!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-04-10 20:10
Létrehozva: #32

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(burizs63 @ 2017-04-10 19:59) *
Happy end! Képzeljétek, ma újra írt a vevőm. Megkapta a levelet. Elsőbbségi levél 2 hét alatt érkezett meg! good2.gif good2.gif

Ennél jobban nem is alakulhatott volna. De szerintem vond le a tanulságot, mert addig jár a korsó a kútra... Szóval a nem könyvelt küldemény nem ad biztonságot az eladnak, előbb-utóbb elveszik egy.smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
burizs63
hozzászólás 2017-04-10 19:59
Létrehozva: #33

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-09-16 22:29
Azonosító: 1 544 352

Happy end! Képzeljétek, ma újra írt a vevőm. Megkapta a levelet. Elsőbbségi levél 2 hét alatt érkezett meg! good2.gif good2.gif

+Quote Post
lilaliba86
hozzászólás 2017-04-10 08:59
Létrehozva: #34

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2017-04-09 22:03) *
Ez nagyon jó good2.gif
Mi mindig valami extrém hülyeséget írtunk rá tartalomnak, de soha nem nézték smile.gif

A postásunk annyit mondott jó tanácsként, hogy minden csomagra csak ennyit írjunk: "ajándék". Illetve hogy csütörtökön-pénteken ne adjunk postára csomagot, mert hétvégente külsősök dolgoznak a depókban, akik előszeretettel vetik a csomagokat törésteszt alá.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2017-04-09 22:03
Létrehozva: #35

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(svejku @ 2017-04-09 21:08) *
Erre emlékszem. smile.gif Egyszer megkérdeztem, hogy miért kell ráírnom a csomagra az értékét, azt válaszolta a nem kezdő postáskisasszony, hogy azért, mert ha elvész a csomag, akkor tudják, hogy mekkora kártérítést kell fizetniük. Mire azt mondtam, hogy ha a csomag elvész, vele együtt az is elvész amit ráírtam.
Ekkor úgy megdöbbent, hogy jó pár pillanatig nem is tudott megszólalni, láttam, hogy egy világ omlott össze benne, 40 évig hitte, hogy ezt rendkívül fontos minden csomagra ráíratni.

Ez nagyon jó good2.gif
Mi mindig valami extrém hülyeséget írtunk rá tartalomnak, de soha nem nézték smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2017-04-09 21:45
Létrehozva: #36

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-27 12:32
Azonosító: 1 417 184

IDÉZET(svejku @ 2017-04-09 21:08) *
Ekkor úgy megdöbbent, hogy jó pár pillanatig nem is tudott megszólalni, láttam, hogy egy világ omlott össze benne, 40 évig hitte, hogy ezt rendkívül fontos minden csomagra ráíratni.

Nem volt nehéz összezavarni laugh1.gif

IDÉZET(lilaliba86 @ 2017-04-09 20:32) *
Na ezt jól kiveséztük. Köszönöm a türelmed és a sok új infót! smile.gif thank_you.gif

good2.gif

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2017-04-09 21:08
Létrehozva: #37

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(cit1rom @ 2017-04-09 12:42) *
...Gyerekkoromban még ki kellett tölteni, és a csomagra is mindent rá kellett írni, tartalom, érték, csomagolóanyag, még azt is, ha romlandó áru volt benne. Most már nem kell, max lehet. És ez nem 1-2 éve van így...

Erre emlékszem. smile.gif Egyszer megkérdeztem, hogy miért kell ráírnom a csomagra az értékét, azt válaszolta a nem kezdő postáskisasszony, hogy azért, mert ha elvész a csomag, akkor tudják, hogy mekkora kártérítést kell fizetniük. Mire azt mondtam, hogy ha a csomag elvész, vele együtt az is elvész amit ráírtam.

+Quote Post
lilaliba86
hozzászólás 2017-04-09 20:32
Létrehozva: #38

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(cit1rom @ 2017-04-09 12:42) *
Nem KELL feltüntetni se a tartalmat, se a csomagolóanyagot. A postacsomagnál van rá rublika, de nem kötelező a kitöltése. Gyerekkoromban még ki kellett tölteni, és a csomagra is mindent rá kellett írni, tartalom, érték, csomagolóanyag, még azt is, ha romlandó áru volt benne. Most már nem kell, max lehet. És ez nem 1-2 éve van így.
Postacsomagnál nem biztos, hogy tévedett a korábbi postás, lehet, hogy csak az összeg volt 10 000Ft alatti. Mert értéket egyébként nem volt kötelező írni, de ha nem írtunk, akkor csak 10 ezerig voltunk biztosítva. Ha viszont írtunk, akkor az annak megfelelő összeget kellett fizetni.
Üzleti csomagnál meg még lehetőséget sem látok arra, hogy beírjak pl csomagolási módot és tartalmat.

Na ezt jól kiveséztük. Köszönöm a türelmed és a sok új infót! smile.gif thank_you.gif

+Quote Post
cit1rom
hozzászólás 2017-04-09 12:42
Létrehozva: #39

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-27 12:32
Azonosító: 1 417 184

IDÉZET(lilaliba86 @ 2017-04-09 11:12) *
Normál csomag esetén is és üzleti csomag esetén is fel kell tüntetni, hogy mi a csomag tartalma, illetve mi a csomagolóanyag.

Nem KELL feltüntetni se a tartalmat, se a csomagolóanyagot. A postacsomagnál van rá rublika, de nem kötelező a kitöltése. Gyerekkoromban még ki kellett tölteni, és a csomagra is mindent rá kellett írni, tartalom, érték, csomagolóanyag, még azt is, ha romlandó áru volt benne. Most már nem kell, max lehet. És ez nem 1-2 éve van így.
Postacsomagnál nem biztos, hogy tévedett a korábbi postás, lehet, hogy csak az összeg volt 10 000Ft alatti. Mert értéket egyébként nem volt kötelező írni, de ha nem írtunk, akkor csak 10 ezerig voltunk biztosítva. Ha viszont írtunk, akkor az annak megfelelő összeget kellett fizetni.
Üzleti csomagnál meg még lehetőséget sem látok arra, hogy beírjak pl csomagolási módot és tartalmat.

+Quote Post
lilaliba86
hozzászólás 2017-04-09 11:12
Létrehozva: #40

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(cit1rom @ 2017-04-08 21:37) *
Sosem kellett még ráírnom a tartalmat és az értéket a feladóvevényre, gondolom azért, mert postacsomagot nem szoktam feladni, csak üzletit.
A lobogtatós dolgot bocs, nem értem, mi az a 210 Ft?
Az ajánlott levélnél a feladási díj 15-szöröse a kártérítés, és a feladási díjat is visszaadják. Ez nem meccs, de ha az, szólj, kérlek és kiszállok.

Nem meccselek, csak a magam által felállított sorrendre utaltam. Beszélgetünk, vagy vitázunk. Én mindkettőt szeretem normál hangnemben. De nem veszekedünk az a lényeg smile.gif Normál csomag esetén is és üzleti csomag esetén is fel kell tüntetni, hogy mi a csomag tartalma, illetve mi a csomagolóanyag. A normál csomagnál, ha értéknyilvánítás rubrikába írsz be összeget, akkor +210 Ft-ot kell fizetned, mert automatikusan az értéknyilvánítás összegéig szól a biztosítás. A vicc az, hogy a postásunk ezt nem tudta/tudja és évekig vitte a biztosított sima csomagjaimat felár nélkül. Ott bukott ki a dolog, mikor egyszer egy helyettes jött és nem vette át menyasszonyomtól a csomagokat, mivel nem számoltuk rá a +210 Ft-ot (ez minden megkezdett 10 ezer forintnál nő). Mérgemben felhívtam a központot, hogy mi ez a +210 Ft (mert én sem tudtam) és ott felvilágosítottak róla. Figyelmesebben elolvastam a feladóvevényt és tényleg szerepel ez az összeg rajt.

Nem vagyok egy skatulyázós típus és nyitott embernek vallom magam, de ahogy lehet, a postát és minden hozzá köthető szolgáltatást próbálok kivonni az életemből. Legnagyobb szívfájdalmam, hogy talán ez az egyetlen megmaradt nagy magyar cégünk és mégis ilyeneket kell írnom róla.

Az ajánlott leveles kártérítésről nem tudtam, köszönöm az információt! thank_you.gif

+Quote Post

752 Oldal V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017-05-23 12:43