IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

727 Oldal V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Aukciózással Kapcsolatos Kérdések, Eladás, licitálás, értékelések...
svejku
hozzászólás 2015-06-28 12:44
Létrehozva: #21

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(kurusazo_v @ 2015-06-28 10:44) *
Üdv!

Ha egy aukciónál önlicitálást gyanítok, azt hol lehet jelezni? ...

Üdv!
A "Kapcsolatfelvétel"-en.
(Itt is van gomb, fent a szürke csíkon.)
Go to the top of the page

+Quote Post
kurusazo_v
hozzászólás 2015-06-28 10:44
Létrehozva: #22

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2011-04-24 17:30
Azonosító: 1 466 308

Üdv!

Ha egy aukciónál önlicitálást gyanítok, azt hol lehet jelezni? Feltűnő, hogy egy vevő az elmúlt egy évben csak ettől az eladótól vásárolt. És ugyan ott laknak. Az eladott termék, ami pozitív értékelést kapott, rövid időn belül vissza került a vaterára, újra eladóként.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-06-20 21:12
Létrehozva: #23

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Razel58 @ 2015-06-20 21:02) *
Megkérdeztem. thank_you.gif 2 hét után elárulta. rolleyes.gif Egyébként férfi és tanár. mosking.gif

smiley-shocked034.gif Biztos tesitanár! biggrin.gif laugh.gif

IDÉZET(Razel58 @ 2015-06-20 21:02) *
Eszembe sincs negatívval vigéckedni.Belép és nem egy ember hanem a honlapjuk szerint webshop. Telefonjukat, akár az ügyfélszolgálatot hívom akár a szervizt, kinyomják.

Az a helyzet, hogy én szoktam webshopban is vásárolni és többnyire nagyon rugalmasak, korrektek, sőt tulajdonképpen emlékeznek is rám. De azért ott többet megengednek maguknak. Pl. a Vaterán lévő eladók mindig gyorsan postáznak, a webshoposok kényelmesebbek. Azt hiszem, jót tesz az eladók szocializálódásának az értékelés.
Szóval ha ilyen kukák, akkor kezdd el a hivatalos utat. Levél a kifogással, jó feltűnően a biztonsag@vatera.com-ra is. Tehát nem titkos másolat, vagy utólag továbbítani, hanem két címzettet megadni. Ez gyakran csodákra képes.smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Razel58
hozzászólás 2015-06-20 21:02
Létrehozva: #24

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-20 14:03
Innen: Óperencia
Azonosító: 987

IDÉZET(zejopy @ 2015-06-20 19:52) *
Kérdezd meg tőle kedvesen.........
..... Szóval ne csördíts oda azonnal a pirossal. smile.gif

Megkérdeztem. thank_you.gif 2 hét után elárulta. rolleyes.gif Egyébként férfi és tanár. mosking.gif
Eszembe sincs negatívval vigéckedni.Belép és nem egy ember hanem a honlapjuk szerint webshop. Telefonjukat, akár az ügyfélszolgálatot hívom akár a szervizt, kinyomják.

--------------------
Az evolúció fordítva is működik.!......

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-06-20 19:52
Létrehozva: #25

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Razel58 @ 2015-06-20 12:15) *
Bocs, valóban nem adja be a link az oldalt.Nem is érdekes mert úgy járnák el ahogy mondtátok. Posta kész boríték és kész. thank_you.gif
Most kaptam az emailt ,hogy utalta a pénzt és nagyon köszöni a rugalmasságot. Azt ugyan még mindig nem tudom,hogy hova is küldjem. mad.gif

Kérdezd meg tőle kedvesen. (Csak ne mondd neki, hogy kedves hölgyem.biggrin.gif) Néha kell a türelem.smile.gif

IDÉZET(Razel58 @ 2015-06-20 12:15) *
Most rajtam van a sor a negatív dolgokban. Vettem egy telefont 100%-os ,kereskedői fiókkal rendelkezőtől.Minden működik rajta csak telefonálni nem lehet vele.Az eladót meg sehogy nem tudom elérni.Egyszer beindul valami.... rolleyes.gif

Várj még vele, a kereskedők nem mind dolgoznak hétvégén.smile.gif Meg nézd meg előtte a belépését, mert akár nyaralhat is. Szóval ne csördíts oda azonnal a pirossal.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Razel58
hozzászólás 2015-06-20 12:15
Létrehozva: #26

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Bocs, valóban nem adja be a link az oldalt.Nem is érdekes mert úgy járnák el ahogy mondtátok. Posta kész boríték és kész. thank_you.gif
Most kaptam az emailt ,hogy utalta a pénzt és nagyon köszöni a rugalmasságot. Azt ugyan még mindig nem tudom,hogy hova is küldjem. mad.gif

Most rajtam van a sor a negatív dolgokban. Vettem egy telefont 100%-os ,kereskedői fiókkal rendelkezőtől.Minden működik rajta csak telefonálni nem lehet vele.Az eladót meg sehogy nem tudom elérni.Egyszer beindul valami.... rolleyes.gif

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-06-18 21:13
Létrehozva: #27

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Razel58 @ 2015-06-18 12:01) *
Üdvözletem.

Most nekem lett egy kis gondom. Erről az aukcióról lenne szó. http://elektronika.vatera.hu/kabel_csatlak..._2078954129.htm
Konkrétan az termékeket én posta készre becsomagoltam, hogy amikor jönnek érte egyből átadható legyen illetve (mint ahogy én gondoltam) csak a címet kell rátennem és mehet a postára.
A kedves vevő közölte,hogy már megoldotta amire kellett volna neki a termék.Kérte,hogy web-box-ra majd postapontra küldjem mert az általam közölt 1200 Ft. költségnél ezek olcsóbbak.Mivel ezekre nem vagyok felkészülve nem tudom így küldeni. Most már csak 3 db antenna elosztó kellene neki posta kész borítékban.
Amennyiben azokat beleteszem egy borítékba az biztos ki fog szakadni.Meg kell bontanom a csomagot illetve a megnyert készletet.
Biztos valamit rosszul gondoltam,csináltam ezért tanácsokat elfogadok a teendőimet illetőleg.

Szia! Nem adja be, szerintem nem jó a link. Ha nem jelöltél be web boxot, akkor arra nem kötelezhet. Már én is jártam így, törölték is a semlegesemet. A postapont nem feltétlenül probléma, de az futár. Ha nincs otthon nyomtatód, akkor nem tudod teljesíteni. Az 1200 Ft ajánlott levél? Ha azt adtad meg, akkor az rendben van szerintem. Ha csak a cucc egy részét küldöd, és belefér a postakész borítékba, akkor az megoldás lehet, ennyi rugalmasság belefér. Nem tudom, mekkora ez a cucc, de a kis méretű postakész 405 Ft, és az már ajánlott. Súlykorlát nincs. Hihetetlen mennyiségű és minőségű cuccot kapok így, a házibácsim csak csőbombának titulálja őket.biggrin.gif A plusz munka a bosszantó. Amúgy ragaszkodhatsz mereven az eredetileg megnyert összes cucc elküldéséhez, de nem biztos, hogy jól jössz ki belőle. A levelezés, bosszankodás, értékelés törlésének a bonyolítása legalább annyi energia, mint szétszedni a csomagot, ráadásul még az idegrendszert is terheli.smile.gif pretty_flower-342.jpg

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
NetbookTabletAkc...
hozzászólás 2015-06-18 17:49
Létrehozva: #28

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-04-14 06:40
Azonosító: 2 167 013

IDÉZET(Razel58 @ 2015-06-18 12:01) *
Üdvözletem.

Most nekem lett egy kis gondom. Erről az aukcióról lenne szó. http://elektronika.vatera.hu/kabel_csatlak..._2078954129.htm
Konkrétan az termékeket én posta készre becsomagoltam, hogy amikor jönnek érte egyből átadható legyen illetve (mint ahogy én gondoltam) csak a címet kell rátennem és mehet a postára.
A kedves vevő közölte,hogy már megoldotta amire kellett volna neki a termék.Kérte,hogy web-box-ra majd postapontra küldjem mert az általam közölt 1200 Ft. költségnél ezek olcsóbbak.Mivel ezekre nem vagyok felkészülve nem tudom így küldeni. Most már csak 3 db antenna elosztó kellene neki posta kész borítékban.
Amennyiben azokat beleteszem egy borítékba az biztos ki fog szakadni.Meg kell bontanom a csomagot illetve a megnyert készletet.
Biztos valamit rosszul gondoltam,csináltam ezért tanácsokat elfogadok a teendőimet illetőleg.

Szóval, ha jól értem, az 1 Ft-ért megnyert csomagból nem a teljeset szeretné átvenni a vevőd, és alkudozik a postaköltségen.

Nincs nálam a bölcsek köve, de azt elmondom, mit tennék: vennék egy postakész ajánlott, közepes méretű borítékot. (520,- Ft). Az elosztókat körbetekerném papírral, nejlonnal, vagy ami épp akad otthon, és leragasztanám. (Nem lesz túl esztétikus, de nem lesz kiálló rész, ami felsérthetné a borítékot), és így beleraknám a borítékba. A csomag többi részét pedig megint meghirdethetném. A vevőtől kérnék 521,- Ft-ot az utalásra + a vételárra. (Én szeretem a postakész borítékokat, nem különösebben macerásak, sőt, egyszerűbb az életem, mióta vannak.) Úgyis mennél a postára feladni a csomagot, viszed az előre csomagolt elosztókat, a postán bedobod a borítékba, és mehet is a vevőnek.

+Quote Post
Razel58
hozzászólás 2015-06-18 12:01
Létrehozva: #29

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Üdvözletem.

--------------------

+Quote Post
Schibo_a
hozzászólás 2015-06-16 06:53
Létrehozva: #30

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-06-15 13:46
Azonosító: 2 183 113

IDÉZET(zejopy @ 2015-06-15 19:40) *
Természetesen, amint lejár az aukció.
Az aukciózást is meg kell tanulni ugyanúgy, mint minden mást az életben. Eleinte nem sikerül annyira, később jön a tapasztalat a sikerek és kudarcok nyomában.

Köszönöm a segítséget! Egyelőre le vagyok törve sad.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-06-15 19:40
Létrehozva: #31

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Schibo_a @ 2015-06-15 17:59) *
Tehát ha lezárom az aukciót, akkor megkapom az vevő adatait?

Természetesen, amint lejár az aukció.

IDÉZET(Schibo_a @ 2015-06-15 17:59) *
...már annyit költöttem a kiemelésekkel rá, hogy 9500 Ft-ért nagyon nem éri meg eladni. Alig nyerek valamit, ...

Az aukciózást is meg kell tanulni ugyanúgy, mint minden mást az életben. Eleinte nem sikerül annyira, később jön a tapasztalat a sikerek és kudarcok nyomában.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Schibo_a
hozzászólás 2015-06-15 17:59
Létrehozva: #32

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2015-06-15 17:47) *
Szóval szerintem most kettő olyan tuti lehetőséged van, ami szabályos teljesen:
1. Hagyod a kifutásig az aukciót, és lesz ami lesz, még jöhet magasabb licit is. (A licitálónak nyugodtan írd meg a terméklapos levelezésben, hogy a Vatera rendszere licitált árunál nem enged módosítást.)
2. Lezárod az aukciót, holnap ilyenkor lejár, és buktál 1500 Ft-ot. Na de 9500-ról indultál, tehát, amikor megadtad a kezdő árat, akkor ezzel is elégedett lettél volna.

Tehát ha lezárom az aukciót, akkor megkapom az vevő adatait?
Nem lennék elégedett a 9.500 Ft-tal. Első körben 15.000 volt a minimálár és 6.000 Ft a legnagyobb licit. Pedig úgy gondoltam a minimálárat simán eléri, annyit nagyon is megér a bútor. Azért gondoltam, hogy legalább 10.000-ről indítom (9500 a becsali lett volna, mégsem 10.000), hátha így jobban felmegy az ára. De már annyit költöttem a kiemelésekkel rá, hogy 9500 Ft-ért nagyon nem éri meg eladni. Alig nyerek valamit, egyszerűbb lett volna (legalábbis kevesebb idő és energia) eltüzelni az egészet. És így jártam a többi bútorral is... RAadásul fogja a helyet dry.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-06-15 17:47
Létrehozva: #33

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Schibo_a @ 2015-06-15 16:55) *
Abszolut kezdő vagyok eladásban, vásárolni már vásároltam. Természetesen nem csalni szeretnék, hanem egyszerűen minél előbb eladni.
Ebben az esetben az megoldás lehet, hogy 1) lezárom és újraindítom fixárral? Ez milyen plusz költséggel járna?
2) törlöm a licitet és utána fixárazom? (ez lehetséges megoldás és milyen következményei vannak? Ő az egyetlen licitáló és megfigyelők sincsenek)
vagy tegye rá a 11.000 Ft-os ajánlatot és úgy zárjam le? Ebben az esetben megkapom az adatait?

smile.gif Gondoltam, hogy nem csalni szeretnél. Ha az lenne a célod, nem itt kérdeznél.
Nem tudsz, egyik megoldás sem jó. Ha lezárod az aukciót, akkor a licit érvényes marad. Azt lehet tenni, hogy ő kéri a licit törlését, de ezt nem tudom, mennyore szabályos, én nem kockáztatnám meg. Ráteheti a 11000 Ft-ot, de nem fog felmenni az ár.
Szóval szerintem most kettő olyan tuti lehetőséged van, ami szabályos teljesen:
1. Hagyod a kifutásig az aukciót, és lesz ami lesz, még jöhet magasabb licit is. (A licitálónak nyugodtan írd meg a terméklapos levelezésben, hogy a Vatera rendszere licitált árunál nem enged módosítást.)
2. Lezárod az aukciót, holnap ilyenkor lejár, és buktál 1500 Ft-ot. Na de 9500-ról indultál, tehát, amikor megadtad a kezdő árat, akkor ezzel is elégedett lettél volna.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Schibo_a
hozzászólás 2015-06-15 16:55
Létrehozva: #34

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2015-06-15 16:27) *
Szia!
Mivel az asztalra és a négy székre már érkezett licit, nem tudod ezt magvalósítani. Lezárhatod az aukciót idő előtt, így 24 óra múlva lejár, de nem kérheted el azt az összeget, amiben kialkudtatok, mert az jutalékcsalás, ugyanis a Vatera szabályai szerint a kialakult áron kell átadni az árut.

Abszolut kezdő vagyok eladásban, vásárolni már vásároltam. Természetesen nem csalni szeretnék, hanem egyszerűen minél előbb eladni.
Ebben az esetben az megoldás lehet, hogy 1) lezárom és újraindítom fixárral? Ez milyen plusz költséggel járna?
2) törlöm a licitet és utána fixárazom? (ez lehetséges megoldás és milyen következményei vannak? Ő az egyetlen licitáló és megfigyelők sincsenek)

IDÉZET(Schibo_a @ 2015-06-15 16:46) *

vagy tegye rá a 11.000 Ft-os ajánlatot és úgy zárjam le? Ebben az esetben megkapom az adatait?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-06-15 16:27
Létrehozva: #35

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Schibo_a @ 2015-06-15 14:47) *
Sziasztok!

Egy terméket hirdetek most már 2. körben, 9500 Ft-os kikiáltási árral. van egy licitáló, akivel levelezéssel megegyeztünk, hogy 11.000 Ft-ért elviheti. Már nem szeretném megvárni az aukció végét, ami még egy hét. Mit kell tennem ahhoz, hogy elvihesse azonnal ennyiért? Holnap el is szállítaná.
köszönöm, schibo_a

Szia!
Mivel az asztalra és a négy székre már érkezett licit, nem tudod ezt magvalósítani. Lezárhatod az aukciót idő előtt, így 24 óra múlva lejár, de nem kérheted el azt az összeget, amiben kialkudtatok, mert az jutalékcsalás, ugyanis a Vatera szabályai szerint a kialakult áron kell átadni az árut.
A későbbiekben ezt úgy lehet megcsinálni (egy másik aukciónál, nyilván nem ennél) hogy a licitálás ELŐTT megadsz villámárat is. Licit érkezése után minimális lehetőség van a módosításra.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Schibo_a
hozzászólás 2015-06-15 14:47
Létrehozva: #36

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Sziasztok!

Egy terméket hirdetek most már 2. körben, 9500 Ft-os kikiáltási árral. van egy licitáló, akivel levelezéssel megegyeztünk, hogy 11.000 Ft-ért elviheti. Már nem szeretném megvárni az aukció végét, ami még egy hét. Mit kell tennem ahhoz, hogy elvihesse azonnal ennyiért? Holnap el is szállítaná.
köszönöm, schibo_a

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-06-14 10:22
Létrehozva: #37

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Coulthard79 @ 2015-06-14 09:42) *
Sziasztok!

A következő kérdésem lenne: van egy-két partnerem, akik már 3 hete nem veszik át a megnyert termékeket. A jövőhét végéig adtam időt nekik, hogy megtegyék, ellenkező esetben negatívan értékelek. Közben láttam, hogy a rendszer a szóban forgó aukciókat sikeresnek minősítette és ki is számlázta érte a jutalékot. Ugyanakkor ezen aukciók még benne vannak a nem értékelt aukcióimban, ezért érdekelne, hogy ha én jövőhét végén ott mégis sikertelennek értékelem őket, akkor a jutalékfizetés is érvényét veszti?

(Bocsánat a dupla üziért, az egerem xar és néha egy kattintást duplának vesz!)

Szia! Sajnos ezt már kiszámlázta a rendszer, ez megmásíthatatlan. Az eladónak 3 hete van arra, hogy megítélje azt, hogy egy üzlet létrejött-e, vagy nem. Ha ez alatt az idő alatt nem nyilatkozik, a rendszer automatikusan sikeresnek értékeli az adásvételt, a jutalék pedig kiszámlázásra kerül.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Coulthard79
hozzászólás 2015-06-14 09:42
Létrehozva: #38

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-03-08 14:26
Azonosító: 2 157 993

Sziasztok!

A következő kérdésem lenne: van egy-két partnerem, akik már 3 hete nem veszik át a megnyert termékeket. A jövőhét végéig adtam időt nekik, hogy megtegyék, ellenkező esetben negatívan értékelek. Közben láttam, hogy a rendszer a szóban forgó aukciókat sikeresnek minősítette és ki is számlázta érte a jutalékot. Ugyanakkor ezen aukciók még benne vannak a nem értékelt aukcióimban, ezért érdekelne, hogy ha én jövőhét végén ott mégis sikertelennek értékelem őket, akkor a jutalékfizetés is érvényét veszti?

+Quote Post
Nika251
hozzászólás 2015-06-11 20:31
Létrehozva: #39

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2015-06-10 19:25
Azonosító: 2 182 293

IDÉZET(zejopy @ 2015-06-11 08:08) *
Igen, ez lett volna a következő, amit néztem volna. Elkezdődött a nyaralási szezon, ilyenkor előfordulhat, hogy nincs gépnél a partner, mert olyan helyen nyaral, ahol nincs internet elérhetősége.
Várd meg a következő belépését, valószínűleg akkor fog válaszolni.

Köszönömx:-)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-06-11 08:08
Létrehozva: #40

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Nika251 @ 2015-06-11 07:58) *
...
Ha jol latom, 06.06. nem jelentkezett be, szoval, lehet csak nem latta a aukcio fejlemenyet...

Igen, ez lett volna a következő, amit néztem volna. Elkezdődött a nyaralási szezon, ilyenkor előfordulhat, hogy nincs gépnél a partner, mert olyan helyen nyaral, ahol nincs internet elérhetősége.
Várd meg a következő belépését, valószínűleg akkor fog válaszolni.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

727 Oldal V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-07-28 17:21