IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

739 Oldal V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Aukciózással Kapcsolatos Kérdések, Eladás, licitálás, értékelések...
lacus48
hozzászólás 2016-04-28 18:55
Létrehozva: #21

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2014-02-02 20:07
Azonosító: 2 095 753

IDÉZET(VateraBenz @ 2016-04-28 17:07) *
Tisztelt bcsaba73!

Kizárt, hogy "szinte minden nap" kapna erről értesítőt. A vevő 60 nap után már nem tud értékelést írni.

Helló !
Hasonlóan zaklatásnak vettem, mert nem is akartam értékelni. Egy nem ellenőrzött vásárló, aki még át is engedte másnak, a vételárat sem fizette ki maradéktalanul. Én sem kaptam értékelést tőle.
Jutalékot kifizettem, de dec. 21-től március 14-ig kaptam a felszólítást, volt 2 egymást követő nap is. mad.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2016-04-17 21:48
Létrehozva: #22

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(vilmos91 @ 2016-04-17 10:52) *
Szép napot mindenkinek! valaki segitene abban,hogy hogyan célszerű megválasztani a minimálárat a kikiáltási árat illetve a fix árat, pontosabban mit kell ahoz megadnom,hogy eredményes legyen az általam eladásra kinált termékek, úgy hogy később ne legyen problémám. pl érdemese kikiáltási ár? látható legyen-ea minimál ár stb????

Kutassa szorgalmasan a piacot! Nekem bejött, smile.gif

IDÉZET(gyozo63 @ 2016-04-06 18:51) *
Nos, a gond ott van, hogy a való életben nem így működik. Ha bemegyek egy boltba, és ott az van ráírva valamire, hogy "1 Ft", akkor azt bizony annyiért oda kell adni. Az tisztességtelen reklám, magyarul nevén nevezve HAZUGSÁG, hogy ki van írva, hogy "Nincs minimálár", vagy 1 Ft-tal indul a móka, mint kikiáltási árral, de valójában be van állítva egy legkisebb ajánlható ár.

Érdemes lenne jogásszal konzultálni, hogy ekkor mi a helyzet. Szerintem ez tisztességtelen reklám, nem vevőcsalogatás. A fogyasztóvédelem már többször rálépett olyan cégek lábára, akik "ingyen" hirdettek valamit, de persze valamilyen címen fizetni kellett az ingyenes dologért. Szerintem ez ugyanaz, csak tökben...

Nézze, ez itt nem feltétlenül így van. Ugyan én nem vagyok kereskedő, de a saját műkedvelő/hobbista ügyeimbe beletallózva jó pár darabot találtam a közelmúltból, ahol megkapták egy forintért, azaz ingyen. És régebbről is van jó sok. Ezzel nem akarom magam sajnáltatni, mert az ilyen aukcióknak is van az eladó számára értéke. De arról biztosíthatom, hogy ha én felteszem öregapám fél kilós aranyóráját 1 forintért. és a licit ott meg is reked, akkor az az öné lehet ennyiért.
http: //www.vatera.hu/ajanlasi_ragjegy_zalavar_futott_level_2209613249.html
http: //www.vatera.hu/a_munka_torvenykonyve_1980_2225049170.html
http: //www.vatera.hu/receptkartya_afonyas_kortelepeny_20_44_2213044649.html
http: //www.vatera.hu/receptkartya_gyors_kevert_teszta_20_40_2213044688.html
http: //www.vatera.hu/receptkartya_gyumolcslepeny_20_43_2213045639.html
http: //www.vatera.hu/uj_idok_herczeg_ferenc_xxvii_evf_3_szam_2222103188.html

IDÉZET(zejopy @ 2016-04-17 20:43) *
Kicsit lassan csordogál a fórumélet, csak türelem, majd befutnak a többiek is és ha van jó ötletük, elmondják. Ha nincs, akkor hallgatnak. smile.gif
Mit ért azon, hogy rácsapnak a kezdőkre?

Ők még szüzek! Frissek és harmatosak, meg jó a szaguk. Gondolom én. mosking.gif dugas.gif

A hozzászólást -vidaeff- szerkesztette a következő időpontban: 2016-04-17 21:52

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-04-17 20:43
Létrehozva: #23

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(vilmos91 @ 2016-04-17 19:53) *
Igazábólmég Önön kivű lenki. illetve inkább az jött le eddig hogy rácsapnak a kezdőkre, ha van értelme eladni való márpedig nekem akad :-)

Kicsit lassan csordogál a fórumélet, csak türelem, majd befutnak a többiek is és ha van jó ötletük, elmondják. Ha nincs, akkor hallgatnak.smile.gif
Mit ért azon, hogy rácsapnak a kezdőkre?

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
vilmos91
hozzászólás 2016-04-17 19:53
Létrehozva: #24

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2016-04-17 10:45
Azonosító: 2 257 393

Igazábólmég Önön kivű lenki. illetve inkább az jött le eddig hogy rácsapnak a kezdőkre, ha van értelme eladni való márpedig nekem akad :-)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-04-17 16:15
Létrehozva: #25

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vilmos91 @ 2016-04-17 14:17) *
Köszönöm a tájékoztatást!

Szívesen. Ez csak egy vélemény, biztosan van még sok tapasztalat, a kérdés, hogy a kollégák mennyire közlékenyek.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vilmos91
hozzászólás 2016-04-17 14:17
Létrehozva: #26

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2016-04-17 11:42) *
Szia! Az árakat mindenképpen saját belátásod szerint kell belőnöd. Nálam bölcsebb, tapasztaltabb kereskedő (nem internetes) mondta azt, hogy nem megy bele árversenybe. Egy eladás sikere nagyon sok mindenen múlik, csak az egyik összetevője az ár. Fontos az igényes, átlátható, részletes terméklap, az áru helye, az eladó előélete. Nem elhanyagolható a fénykép minősége sem.
Én nem használok minimálárat, egyrészt felesleges pénzkidobás lehet belőle, másrészt nem igazán szimpatikus. Villámárat érdemes megadni abban az esetben, ha tudod, mi az az összeg, amivel már tényleg elégedett vagy. A kikiáltási ár pedig nálam az a minimum, amit szeretnék kapni a cuccért, éppen ezért nem is szeretem az alkudozós leveleket.

Köszönöm a tájékoztatást!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-04-17 11:42
Létrehozva: #27

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vilmos91 @ 2016-04-17 10:52) *
Szép napot mindenkinek! valaki segitene abban,hogy hogyan célszerű megválasztani a minimálárat a kikiáltási árat illetve a fix árat, pontosabban mit kell ahoz megadnom,hogy eredményes legyen az általam eladásra kinált termékek, úgy hogy később ne legyen problémám. pl érdemese kikiáltási ár? látható legyen-ea minimál ár stb????

Szia! Az árakat mindenképpen saját belátásod szerint kell belőnöd. Nálam bölcsebb, tapasztaltabb kereskedő (nem internetes) mondta azt, hogy nem megy bele árversenybe. Egy eladás sikere nagyon sok mindenen múlik, csak az egyik összetevője az ár. Fontos az igényes, átlátható, részletes terméklap, az áru helye, az eladó előélete. Nem elhanyagolható a fénykép minősége sem.
Én nem használok minimálárat, egyrészt felesleges pénzkidobás lehet belőle, másrészt nem igazán szimpatikus. Villámárat érdemes megadni abban az esetben, ha tudod, mi az az összeg, amivel már tényleg elégedett vagy. A kikiáltási ár pedig nálam az a minimum, amit szeretnék kapni a cuccért, éppen ezért nem is szeretem az alkudozós leveleket.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vilmos91
hozzászólás 2016-04-17 10:52
Létrehozva: #28

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

+Quote Post
Szoles
hozzászólás 2016-04-08 09:36
Létrehozva: #29

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-11-29 17:50
Azonosító: 1 576 130

IDÉZET(VateraBenz @ 2016-03-28 20:04) *
Ez komoly hiba volt, nem szabhat ilyen feltételeket. angry2.gif
Ha nem hajlandó a termékeket átvenni a terméklapon feltüntetett szállítási móddal, akkor emiatt az eladó már jogosan állhat el az adásvételtől.
Az önkényes feltételek kikötése miatt már sajnos nem tudunk önnek a továbbiakban az ügy rendezésében segíteni.

Nem hibáztam. Pontosan így írtam: "A csomag elküldésére a legjobbnak az MPL futárszolgálatot tartom postaponton történő átvétellel, kérem -ha ez nem ütközik valamilyen akadályba- így oldjuk meg." Tehát "ha ez nem ütközik valamilyen akadályba".

Pontosan érezhető ebből is, hogy -mint az egész ügy folyamán végig- én a megoldásra törekedtem. Ha az eladó érdemben hajlandó lett volna velem szóba állni, és mondjuk megírja, hogy ne változtassunk, hanem maradjunk a meghirdetett küldési módnál, az is nagy előrelépés lett volna, és biztos vagyok benne, hogy találtunk volna megoldást.

Egyébként azóta két levelet is írtam neki, kértem(!), hogy az ügyet rendezzük. A második levelemre reagált, amiben nekem ugrott, miszerint "azt hiszek, amit akarok", és hogy "rosszindulatú" vagyok, amiért negatív értékelést akarok adni, ha bármilyen módon nem rendezzük az ügyet.

Az én türelmem is véges, eddig tartott, ma meguntam. Negatív értékelésekkel befejezem az eladóval az ügyünket.

Mindenki segítségét itt a fórumon ezúton is újra köszönöm!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2016-04-06 22:02
Létrehozva: #30

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

Érdemes lenne jogásszal konzultálni, hogy ekkor mi a helyzet.

Majd legyen kedves megosztani velünk is az eredményt good2.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-04-06 19:10
Létrehozva: #31

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Nos, a gond ott van, hogy a való életben nem így működik. Ha bemegyek egy boltba, és ott az van ráírva valamire, hogy "1 Ft", akkor azt bizony annyiért oda kell adni. Az tisztességtelen reklám, magyarul nevén nevezve HAZUGSÁG, hogy ki van írva, hogy "Nincs minimálár", vagy 1 Ft-tal indul a móka, mint kikiáltási árral, de valójában be van állítva egy legkisebb ajánlható ár.

Érdemes lenne jogásszal konzultálni, hogy ekkor mi a helyzet. Szerintem ez tisztességtelen reklám, nem vevőcsalogatás. A fogyasztóvédelem már többször rálépett olyan cégek lábára, akik "ingyen" hirdettek valamit, de persze valamilyen címen fizetni kellett az ingyenes dologért. Szerintem ez ugyanaz, csak tökben...

Nincs rajtad bemenet. Szándékosan kötöd az ebet a karóhoz, pedig csupán aukciózási formákról van szó, amiket valamiért nem vesz be a gyomrod. Én sem szeretem, hogy az utcából kifelé ott van a STOP tábla, mégis megállok, mert autóba ültem, tehát elfogadtam az ezzel járó szabályokat, szokásokat. Tedd ezt te is a Vatera szabályaival és szokásaival.
Az pedig számomra mindig érthetetlen, amikor egy felhasználó a Fogyasztóvédelemmel, vagy bármi hasonlóval fenyegetőzik. Tényleg komolyan gondolod te, vagy bárki, hogy nincs az utolsó betűig pontosítva minden? Hogy egy ekkora felhasználói réteggel rendelkező felületen valami törvénytelen? Tuti, hogy van a Vaterának jogásza (ha csak egy, de szerintem több is, vagy valami hivatalos megbízás van - nem ránk tartozik, engem nem is érdekel), és tuti, hogy nem hibázhat, mert abban a pillanatban elszáll, mert ennél a cégnél nem fillérekről van szó. Amit kifogásolsz, évek óta így van, ha törvénytelen lenne, már régen nem lenne.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
gyozo63
hozzászólás 2016-04-06 18:51
Létrehozva: #32

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2016-03-27 21:25
Azonosító: 2 253 113

IDÉZET(zejopy @ 2016-04-04 11:38) *
Nem látom, hogy ez másnak is gondot okozott.
Az 1 Ft-os aukció vevőcsalogató. Az eladónak az a kockázata, hogyha a minimálárat nem jól lövi be, a termék nem megy el és fizetnie kell, mert ez a szolgáltatás abban az esetben fizetős, ha nem érik el a licitek a minimálárat. A lehetőség adott az eladónak és van, aki használja is, tehát van létjogosultsága. Neked azt javaslom, hogy figyeld a jelölést, a zöld mezőben fehér nyíl felfelé azt jelenti, hogy nincs minimálár.
Végeredményként pedig jó a Vaterának, jó az eladónak, mert használhatja, ha akarja. A vevőnek pedig akár közömbös is lehet.smile.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-04-04 11:38
Létrehozva: #33

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(gazojk @ 2016-04-04 11:23) *
Valaki árulja el: mi értelme az 1 forintos licitnek, amikor van egy minimálár, ami alatt úgysem adják el? Akkor az előadó miért nem a minimálárról indít? Korrektebb lenne. Nem értem, mi értelme így egy minimál és a licit indítási ár közötti különbség létének. Kinek jó ez?
Közben olvasom, hogy másnak is böki ez a csőrét. Szerintem meg kellene szüntetni.

Nem látom, hogy ez másnak is gondot okozott.
Az 1 Ft-os aukció vevőcsalogató. Az eladónak az a kockázata, hogyha a minimálárat nem jól lövi be, a termék nem megy el és fizetnie kell, mert ez a szolgáltatás abban az esetben fizetős, ha nem érik el a licitek a minimálárat. A lehetőség adott az eladónak és van, aki használja is, tehát van létjogosultsága. Neked azt javaslom, hogy figyeld a jelölést, a zöld mezőben fehér nyíl felfelé azt jelenti, hogy nincs minimálár.
Végeredményként pedig jó a Vaterának, jó az eladónak, mert használhatja, ha akarja. A vevőnek pedig akár közömbös is lehet.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
gazojk
hozzászólás 2016-04-04 11:23
Létrehozva: #34

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2016-04-04 11:18
Azonosító: 2 254 813

Valaki árulja el: mi értelme az 1 forintos licitnek, amikor van egy minimálár, ami alatt úgysem adják el? Akkor az előadó miért nem a minimálárról indít? Korrektebb lenne. Nem értem, mi értelme így egy minimál és a licit indítási ár közötti különbség létének. Kinek jó ez?

IDÉZET(gazojk @ 2016-04-04 10:21) *

Közben olvasom, hogy másnak is böki ez a csőrét. Szerintem meg kellene szüntetni.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2016-04-01 20:05
Létrehozva: #35

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(istvankiraly62 @ 2016-03-31 09:19) *
Helló
Azt szeretném kérdezni,hogy ha teszek egy levédett ajánlatot pl 5000Ft-ot,és 2000Ft-tal enyém a nyerő licit,új ajánlattal 2000Ft-ra,vagy 5000Ft alattira módosítani?

Tisztelt istvankiraly62!

Igen, lefelé is tudja módosítani a maximális licitjét.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-04-01 06:52
Létrehozva: #36

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2016-04-01 00:03) *
Szerintem lehet.
Felfelé biztosan lehet bármikor. Gondolom lefelé is működnie kell, persze csak az érvényes licitig, de ezt még nem próbáltam, ezért jobb ha telefonos segítséget kérünk:
Halló, Kedves Benz! Lehet, vagy nem lehet?

Igen, felfelé biztosan lehet, de szerintem lefelé nem. Azért megpróbálok utána járni, nemár, hogy valamit ne tudjunk.mosking.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2016-04-01 00:03
Létrehozva: #37

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(zejopy @ 2016-03-31 20:28) *
Szerintem nem lehet.

Szerintem lehet.
Felfelé biztosan lehet bármikor. Gondolom lefelé is működnie kell, persze csak az érvényes licitig, de ezt még nem próbáltam, ezért jobb ha telefonos segítséget kérünk:
Halló, Kedves Benz! Lehet, vagy nem lehet?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-03-31 20:28
Létrehozva: #38

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(istvankiraly62 @ 2016-03-31 10:19) *
Helló
Azt szeretném kérdezni,hogy ha teszek egy levédett ajánlatot pl 5000Ft-ot,és 2000Ft-tal enyém a nyerő licit,új ajánlattal 2000Ft-ra,vagy 5000Ft alattira módosítani?

Szerintem nem lehet.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
istvankiraly62
hozzászólás 2016-03-31 10:19
Létrehozva: #39

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-08-28 20:41
Azonosító: 183 441

Helló

+Quote Post
Szoles
hozzászólás 2016-03-28 21:09
Létrehozva: #40

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-11-29 17:50
Azonosító: 1 576 130

IDÉZET(cit1rom @ 2016-03-28 19:20) *
Pont a lényegben nem értünk egyet, de ezen a ponton feladom.

Kár. De így akkor én is feladom. :-)

+Quote Post

739 Oldal V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2016-05-31 21:52