IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

711 Oldal V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Aukciózással Kapcsolatos Kérdések, Eladás, licitálás, értékelések...
zejopy
hozzászólás 2014-08-24 12:23
Létrehozva: #21

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(gyongyhaz50 @ 2014-08-24 12:16) *
Talált, süllyedt.. Jól tetted, Persze így nem tapasztalod meg a vele való találkozást, ...

laugh.gif Pedig annyira szerettem volna ezt az élményt.biggrin.gif

IDÉZET(gyongyhaz50 @ 2014-08-24 12:16) *
Talált, süllyedt.. Jól tetted, Persze így nem tapasztalod meg a vele való találkozást, de ne bánd.Azoknál az embereknél jellemző a válaszolása a negatívra, akikkel kicseszett. Azt olvasd el, érdemes.
S ez azért is gáz, mert hiába javítják az értékelésedet, a ráfordított idő, az újabb 10 nap aukció, a visszautalás költsége, a levelezgetés, mind kidobott pénz az ablakon. A holmit addig nem adtad el, ott áll, pedig ez lett volna a cél. Én inkább ebből a szempontból hagytam az egészet, de még egyszer már nem nagyon nem szeretnék vele üzletelni. Ahogy olvastam, fiúkkal is elbánik, nemcsak nőkkel. Nem tudom, milyen szempontok szerint válogat, mert mindenkivel nem csinálja meg, de engem pont megtalált. Aztán az is lehet, hogy sokkal több emberrel megcsinálta már, csak azok is úgy vannak vele, ahogy én. Jól kitalálta mindenesetre a borravalóját, de azért ehhez pofa is kell, meg bőr a képen.

Átfutottam, és igazad van abban, hogy a procedúra nagyon sok energiát emészt fel feleslegesen. A nagy számok törvénye alapján mindig jön egy-egy ilyen vevő is, de többségében szerencsére kellemesebbek a partnerek.smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
gyongyhaz50
hozzászólás 2014-08-24 12:16
Létrehozva: #22

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-01-17 12:50
Azonosító: 1 964 095

IDÉZET(zejopy @ 2014-08-23 11:40) *
Mindenesetre én tiltóra tettem mosking.gif Mindkét nevemmel. (davidmaci92 vagyok)

Talált, süllyedt.. Jól tetted, Persze így nem tapasztalod meg a vele való találkozást, de ne bánd.Azoknál az embereknél jellemző a válaszolása a negatívra, akikkel kicseszett. Azt olvasd el, érdemes.
S ez azért is gáz, mert hiába javítják az értékelésedet, a ráfordított idő, az újabb 10 nap aukció, a visszautalás költsége, a levelezgetés, mind kidobott pénz az ablakon. A holmit addig nem adtad el, ott áll, pedig ez lett volna a cél. Én inkább ebből a szempontból hagytam az egészet, de még egyszer már nem nagyon nem szeretnék vele üzletelni. Ahogy olvastam, fiúkkal is elbánik, nemcsak nőkkel. Nem tudom, milyen szempontok szerint válogat, mert mindenkivel nem csinálja meg, de engem pont megtalált. Aztán az is lehet, hogy sokkal több emberrel megcsinálta már, csak azok is úgy vannak vele, ahogy én. Jól kitalálta mindenesetre a borravalóját, de azért ehhez pofa is kell, meg bőr a képen.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-08-23 11:40
Létrehozva: #23

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Mindenesetre én tiltóra tettem mosking.gif Mindkét nevemmel. (davidmaci92 vagyok)

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
davidmaci92
hozzászólás 2014-08-23 11:36
Létrehozva: #24

zejopy vagyok:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-08-17 11:47
Innen: Veresegyház, medverezervátum
Azonosító: 706 366

IDÉZET(gyongyhaz50 @ 2014-08-23 11:03) *
Igen, ez az, csak énrám rámjár a rúd az ilyen nem vészesekkel is. Már többször előfordult sajnos, hogy jobban jártam volna, ha letiltom őket, csak nem tudtam, hogy így is lehet, de mostmár tudom. Köszi. Pl. az előző eladásomnál aki licitált, pontosan azt tette velem, amit a negatívjaiban másokkal, hiába reménykedtem, nem úsztam meg. Lefaragva utalta a postaköltséget, majdnem 1000Ft-ot alkudott le így, tk. egyoldalúan, a beleegyezésem nélkül.
És ha nem adtam volna neki a terméket, negatívot adott volna, mit a többinek, sőt még bosszúból a nevüket is kiírta az értékeléskor, meg fenyegetőzött is, és azt állította ezekről az eladókról, hogy csalók, és nem küldték el neki az árut! Ezt nem akartam, ezért lenyeltem az ezres minát, és pozitívot adtam sajnos neki, majd utána, miután ő is pozitívot adott, tiltottam csak le. Bár az ilyeneknek több regjük is van sajnos, és gondolom, még meg fog találni máskor. S ez az illető sem vészes arányaiban, de úgy látom, a nőkkel próbálkozik be inkább, azokkal jobban lehet szemétkedni.
Nem pont az előző eladás, párral lejjebb van az illető, aki ezt csinálja, már 18-adszorra, annak ellenére, hogy rengeteg pozitívja is van. Na, én kifogtam, velem (is) megtette. Arra különlegesen allergiás vagyok, ha a nevemet kiírják. A legutóbbi negatívjánál is a válaszolásban bosszúból kiírta az eladó nevét.

Mi nők hajlamosabbak vagyunk belehajszolódni egyfajta megfelelési kényszer szülte "benyelem azt a veszteséget" játékokba. (Látom magamon is, de más nőn is, aki aukciózik.)
Amit tehettél volna az említett esetben, hogy az egész levelezést továbbítottad volna a biztonsag@vatera.com címre. Onnan visszakapsz egy ticket számot, amire hivatkozva kérheted az értékelés törlését. Ha az ÜSZ számára is egyértelmű, hogy nem te jártál el inkorrekt módon, akkor törlik. A lényeg, hogy ilyen esetben úgy levelezzen az ember, hogy valóban látható legyen egy kívülállónak is a pontos történet. Ez azért nehéz, mert aki benne van a dologban, elfogult önmagával kapcsolatban, ezért bizonyos dolgokról azt hiszi, hogy nyilvánvaló.
Ilyen szempontból a Vatera nagyon jó iskola egyébként. Amit itt megtanul az ember, az nagyon sok helyen támpont lehet.

Ő az? Ezek az általa adott negatívok:
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.ph...feedback_type=2
Valóban nem tűnik olyan durvának. Nagyon sok esetben én úgy látom, hogy jogos az általa adott értékelés. Persze én csak a végeredményt látom.
Viszont az ő kapott negatívjai tényleg nem teszik szimpatikussá a vásárlási módszereit:
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.ph...feedback_type=2

--------------------
Nem azért hibáztál, mert többet adtál, hanem mert kevesebbet kívántál. Ha többet adsz, többet is követelhetsz.

+Quote Post
gyongyhaz50
hozzászólás 2014-08-23 11:03
Létrehozva: #25

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Igen, ez az, csak énrám rámjár a rúd az ilyen nem vészesekkel is. Már többször előfordult sajnos, hogy jobban jártam volna, ha letiltom őket, csak nem tudtam, hogy így is lehet, de mostmár tudom. Köszi. Pl. az előző eladásomnál aki licitált, pontosan azt tette velem, amit a negatívjaiban másokkal, hiába reménykedtem, nem úsztam meg. Lefaragva utalta a postaköltséget, majdnem 1000Ft-ot alkudott le így, tk. egyoldalúan, a beleegyezésem nélkül.
És ha nem adtam volna neki a terméket, negatívot adott volna, mit a többinek, sőt még bosszúból a nevüket is kiírta az értékeléskor, meg fenyegetőzött is, és azt állította ezekről az eladókról, hogy csalók, és nem küldték el neki az árut! Ezt nem akartam, ezért lenyeltem az ezres minát, és pozitívot adtam sajnos neki, majd utána, miután ő is pozitívot adott, tiltottam csak le. Bár az ilyeneknek több regjük is van sajnos, és gondolom, még meg fog találni máskor. S ez az illető sem vészes arányaiban, de úgy látom, a nőkkel próbálkozik be inkább, azokkal jobban lehet szemétkedni.

Nem pont az előző eladás, párral lejjebb van az illető, aki ezt csinálja, már 18-adszorra, annak ellenére, hogy rengeteg pozitívja is van. Na, én kifogtam, velem (is) megtette. Arra különlegesen allergiás vagyok, ha a nevemet kiírják. A legutóbbi negatívjánál is a válaszolásban bosszúból kiírta az eladó nevét.

+Quote Post
davidmaci92
hozzászólás 2014-08-23 10:29
Létrehozva: #26

zejopy vagyok:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-08-17 11:47
Innen: Veresegyház, medverezervátum
Azonosító: 706 366

IDÉZET(gyongyhaz50 @ 2014-08-23 10:11) *
T-Admin!
Érdeklődnék, hogy ha valaki olyan licitál a termékemre, akinek sok negatívja van, azt le lehet tiltani, vagy ha ő nyeri meg, akkor így jártam, és már csak a jó szerencsében bízhatok?

Szia! Ha már megvásárolta, akkor csak a jószerencsében. Ha még fut az aukció, akkor tiltólistára teheted, ha jól alakul, akkor lesz, aki felüllicitálja, és ő már nem tud.
Személyes menü -> Eladás -> Eladási beállítások -> Személyes tiltólista
A sárgák ellen pedig jó szolgálatot tehet a licitkorlátozás:
Személyes menü -> Eladás -> Eladási beállítások -> Licitkorlátozás. Itt a felső sorban lévő mezőbe tudod beírni azt a százalékot, amely alatt a nem TJF státusszal rendelkezők nem licitálhatnak nálad.

Gondolom ez az az aukció:
http://antik.vatera.hu/porcelan/disztargy/...1957907495.html
Annyira nem vészes a kérdező, ha rá gondoltál.

A hozzászólást -davidmaci92- szerkesztette a következő időpontban: 2014-08-23 10:23

--------------------
Nem azért hibáztál, mert többet adtál, hanem mert kevesebbet kívántál. Ha többet adsz, többet is követelhetsz.

+Quote Post
gyongyhaz50
hozzászólás 2014-08-23 10:11
Létrehozva: #27

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

T-Admin!
Érdeklődnék, hogy ha valaki olyan licitál a termékemre, akinek sok negatívja van, azt le lehet tiltani, vagy ha ő nyeri meg, akkor így jártam, és már csak a jó szerencsében bízhatok?

+Quote Post
Hathor14
hozzászólás 2014-08-18 09:28
Létrehozva: #28

Queen of Heaven

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-06-10 06:38
Innen: Budapest
Azonosító: 1 524 248

IDÉZET(kormend001 @ 2014-08-18 09:12) *
Köszönöm!

Szívesen.

--------------------
Ami egész, az nem tökéletes, hanem teljes.

+Quote Post
kormend001
hozzászólás 2014-08-18 09:12
Létrehozva: #29

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-05-04 15:04
Azonosító: 8 384

IDÉZET(Hathor14 @ 2014-08-18 09:08) *
Igen, vevőként lehet smile.gif

Köszönöm!

+Quote Post
Hathor14
hozzászólás 2014-08-18 09:08
Létrehozva: #30

Queen of Heaven

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(kormend001 @ 2014-08-18 08:52) *
Vevőként lehet pozitív értékelést adni egy meghiúsult tranzakcióra is?

Igen, vevőként lehet smile.gif

--------------------

+Quote Post
kormend001
hozzászólás 2014-08-18 08:52
Létrehozva: #31

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-05-04 15:04
Azonosító: 8 384

Vevőként lehet pozitív értékelést adni egy meghiúsult tranzakcióra is?

+Quote Post
Hathor14
hozzászólás 2014-08-17 17:58
Létrehozva: #32

Queen of Heaven

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(ildi841 @ 2014-08-17 17:05) *
Segítségeteket kérném az alábbiakban.

Meghirdetésre került egy termék aukcióban. Jelentkezett ár egy vevő, aki fx áron vinné, de már licit is történt mástól.

Hogy lehet beállítani, hogy fix áras legyen akár, és a fix vevőm vihesse?

Nincs is futó aukciód unsure.gif
Amúgy nem lehet utólag villámárat megadni olyan aukciónál, amelyen már van licit.

--------------------

+Quote Post
ildi841
hozzászólás 2014-08-17 17:05
Létrehozva: #33

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-12 17:32
Azonosító: 935 686

Segítségeteket kérném az alábbiakban.

Meghirdetésre került egy termék aukcióban. Jelentkezett ár egy vevő, aki fx áron vinné, de már licit is történt mástól.

Hogy lehet beállítani, hogy fix áras legyen akár, és a fix vevőm vihesse?

+Quote Post
rolandgajdos
hozzászólás 2014-08-13 20:19
Létrehozva: #34

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-09-13 20:46
Innen: Onnan
Azonosító: 24 900

IDÉZET(svejku @ 2014-08-12 23:33) *
Szia!
Tudtommal nincs rá mód. sad.gif Sajnos nagyon sokan azt gondolják, hogy ha naponta újraindítják a túlárazott termékeiket, akkor ugye a keresés elején lesznek, és ezért majd csak rákattan valaki.
Ha a termékfigyelődben zavar ez, akkor annyit tehetsz, hogy kiveszed a pipát az "újraindított aukciók is" opciónál. Ennek viszont van annyi hátránya, hogy esetleg nem értesülsz olyan aukcióról, amit az eladó (látva az érdektelenséget) esetleg leárazott.

Szia!
Köszi a választ. smile.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-08-13 13:42
Létrehozva: #35

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-08-13 13:35) *
Igaz, köszönöm smile.gif

Szívesen, tényleg.smile.gif Annyira megszoktam, hogy ami Öntől jön tökéletes, hogy muszáj volt szólnom. thank_you.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-08-13 13:35
Létrehozva: #36

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2014-08-13 08:13) *
Kedves Benz! smile.gif

Három "biztonsagos" cím létezik, ebből kettőről írta a közelmúltban, hogy stabil, azaz biztosan működik. A vatera.com és az allegrogroup.hu.
Lehet ám, hogy rosszul emlékszem, még amőba IQ-ban üzemelek kb. egy fél órát, de ha mégis jól emlékszem, akkor szerintem ezt ki kellene javítania. Persze nehogy azt higgye, hogy izé vagyok, vagy kritikus, csak gondoltam szólok.smile.gif

Igaz, köszönöm smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-08-13 08:13
Létrehozva: #37

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-08-12 20:41) *
Tisztelt vekker!

... biztonsag@allegrogroup.hu ...

Kedves Benz! smile.gif

Három "biztonsagos" cím létezik, ebből kettőről írta a közelmúltban, hogy stabil, azaz biztosan működik. A vatera.com és az allegrogroup.hu.
Lehet ám, hogy rosszul emlékszem, még amőba IQ-ban üzemelek kb. egy fél órát, de ha mégis jól emlékszem, akkor szerintem ezt ki kellene javítania. Persze nehogy azt higgye, hogy izé vagyok, vagy kritikus, csak gondoltam szólok.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-08-13 01:20
Létrehozva: #38

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2014-08-13 01:08) *
Éjjel 1 órakor, ne adjál mán' ilyen ötleteket! laugh1.gif
(Egyébként így igaz) smile.gif

Szerintem az ötlet már megadatott és nem az én fejemből most.smile.gif A kérdőív - amit nem kaptam meg - részben erről is szólt. És be kell látni, hogy bizonyos szempontból szerencsésebb az FD jelenléte, bár öt és fél évvel ezelőtt nagyon nem ezen a véleményen voltam.mosking.gif
Viszont most már erősen billegek a széken és elég gyakran felcserélem a betűket. (Micsoda szerencse, hogy jelen vannak a piros hullámvonalak.) Szóval szép álmokat, ez ma egy nagyon hasznos és dolgos nap volt.wave.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2014-08-13 01:08
Létrehozva: #39

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(zejopy @ 2014-08-13 00:48) *
Majd leszoknak róla, amikor visszajön az FD, mert az ingyen listázás nem maradhat a végtelenségig.

Éjjel 1 órakor, ne adjál mán' ilyen ötleteket! laugh1.gif
(Egyébként így igaz) smile.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-08-13 00:48
Létrehozva: #40

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2014-08-12 23:33) *
.... ha naponta újraindítják a túlárazott termékeiket, ...

Majd leszoknak róla, amikor visszajön az FD, mert az ingyen listázás nem maradhat a végtelenségig.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

711 Oldal V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-09-16 04:57