IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

712 Oldal V  « < 185 186 187 188 189 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Aukciózással Kapcsolatos Kérdések, Eladás, licitálás, értékelések...
pferde
hozzászólás 2011-10-18 14:09
Létrehozva: #3721

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-01-17 19:54
Innen: Veszprém megye
Azonosító: 83 561

Egy szeptbmer 27.-i aukcióval http://www.vatera.hu/fekete_csipke_alkalmi...1477232860.html
(illetve a vevőmmel) van problémám.

Amikor leütötte a termékemet, még nem volt értékelése, így ezzel kezdtem az utalási adatokat tartalmazó levelemet:: "ÖRÜLÖK, HOGY ÉN LEHETTEM A VATERÁN AZ ELSŐ ELADÓD. REMÉLEM, RAJTAM KERESZTÜL JÓ LESZ A BENYOMÁSOD ERRŐL AZ AUKCIÓS OLDALRÓL ! smile.gif " .

Aztán teltek a napok, nem jelentkezett, 3 nap után udvariasan érdeklődtem, hogy megkapta-e a levelemet.

4 nap múlva ismét írtam, hogy adjon legalább valami életjelet, és kértem, olvassa el az I+-oldalam taralmát.

Mikor már 11 napos volt az aukció, és még mindig csak magammal levelezgettem, ismét írtam, de - mivel arra sem válaszolt - este felhívtam telefonon. Elég nyegle hangnemben közölte, új irodát nyitottak, nem ér rá, de olvasta a leveleimet, és nemsokára utal.

Aztán se levél, se utalás, azóta sem. Egy újabb (5.) levélben kilátásba helyeztem a termék újralistázását, és a negatív értékelést (ez október 7.-én volt). Csodák csodája; másnap (okt. 8.-án) válaszolt:: "
(...) Én megértem az embereket, de értsenek meg engem is. Nem szeretek magyarázkodni, hétfőn utalom a pénzt, teljesen mindegy mi az értékelés, vélemény. (...)"

Persze nem utalt, azóta sem, és írni sem írt.

Közben rá-ránéztem a profiljára, napi szinten belépett a Vaterára, sőt, elkezdtek megjelenni az értékelései, kiderült, hogy a mi aukciónkat megelőző napon (és utána is) már vásárolt .
(Kínomban csak nevetni tudtam az egyik értékelésén: "kommunikatív"... )

Természetesen tudom, mi a teendőm. De megint dilemmám van, hisz fehéren-feketén megírta, őt nem érdekli, milyen értékelést kap.
Az egész eddigi stílusából arra következtetek, ha negatívot adok neki, borítékolni lehet a bosszúnegatívot.

Semmi kedvem ismét egy (kétséges kimenetelű) huza-vonához az ügyfélszolgálattal, bizonyítgatásokhoz, kuncsorgáshoz, hogy töröljék a negatívját, egyszer már volt ebben részem, azóta is ott díszeleg az egyetlen negatívom (igaz, az vásárlásból adódott).

Ha megírta (vagy mikor felhívtam, megmondta volna), akár indok nélkül, hogy nem kell neki a termék, megbeszélhettük volna a dolgokat. De nem kommunikál!

Most megint kutya(vevő)szorítóban vagyok. dry.gif

--------------------
Ha tudnám is, hogy holnap elpusztul a világ, még akkor is ültetnék ma egy almafát. - Ági

Go to the top of the page

+Quote Post
Hathor14
hozzászólás 2011-10-18 06:59
Létrehozva: #3722

Queen of Heaven

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-06-10 06:38
Innen: Budapest
Azonosító: 1 524 248

IDÉZET(Bigdept @ 2011-10-17 20:47) *
Beszéld meg a vásárlóval, hogy nem tudsz többet várni, értékelsz egy semlegest, és újraindítod az aukciót.
Erre vagy csipkedi magát, vagy rábólint. Nem biztos, hogy nincs alapos indoka a távolmaradásra, ezt ne felejtsd el.
Mindenkivel történhet olyan, hogy a vaterázás lesz a legutolsó dolog, amire koncentrálni tud, vagy akár csak egy triviális PC meghibásodás is beleszólhat abba, hogy ne jusson könnyen ide vissza....

Köszönöm a választ. Arra gondoltam én is, hogy előfordulhat olyan helyzet, főleg vidéki kis városban (ahol még net kávézó sincs) hogy elromlik a gép vagy az illető kórházba kerül stb...

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-10-17 22:02) *
Tisztelt Hathor14!

Tetszés szerinti ideig várhat.
Ha a vevő továbbra sem jelentkezik vagy nem kívánja átvenni az árut és ön nem kíván tovább várni, akkor érdemes egy üzenetet írni az adásvételtől való elállásról és megadni a partnernek a megfelelő értékelést. Előtte esetleg írjon neki még egy utolsó felszólítást, ezt küldje el másolatként a biztonsag@allegroup.hu címre is. Ezt a levelében a címzettnek is említse meg, kilátásba helyezve a megfelelő értékelést, amennyiben nem jelentkezik.
Az automata válaszban kapott azonosítót mentse el, mivel az alapján esetleges bonyodalmak esetén igazolni lehet, hogy ez az utolsó felszólító üzenet kiküldésre került.

T. VateraBenz!
Köszönöm a kimerítő választ/segítséget.
Üdv:Lilla

--------------------
Ami egész, az nem tökéletes, hanem teljes.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-10-17 22:02
Létrehozva: #3723

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(Hathor14 @ 2011-10-17 19:52) *
T. VateraBenz!

Mennyi időt várhatok a vatera szabályzata szerint, hogy megvalósuljon egy adásvétel.
...

Tisztelt Hathor14!

Tetszés szerinti ideig várhat.
Ha a vevő továbbra sem jelentkezik vagy nem kívánja átvenni az árut és ön nem kíván tovább várni, akkor érdemes egy üzenetet írni az adásvételtől való elállásról és megadni a partnernek a megfelelő értékelést. Előtte esetleg írjon neki még egy utolsó felszólítást, ezt küldje el másolatként a biztonsag@allegroup.hu címre is. Ezt a levelében a címzettnek is említse meg, kilátásba helyezve a megfelelő értékelést, amennyiben nem jelentkezik.
Az automata válaszban kapott azonosítót mentse el, mivel az alapján esetleges bonyodalmak esetén igazolni lehet, hogy ez az utolsó felszólító üzenet kiküldésre került.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Bigdept
hozzászólás 2011-10-17 20:47
Létrehozva: #3724

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-27 17:06
Azonosító: 964 053

IDÉZET(Hathor14 @ 2011-10-17 19:52) *
T. VateraBenz!

Mennyi időt várhatok a vatera szabályzata szerint, hogy megvalósuljon egy adásvétel.
A következő a problémám. Egy fiatal, a vaterán eddig csak 1 terméket vásárolt hölgy leütött nálam 6 tételt. Nem nagy összeg: 600,- Ft. Ez történt október 1.-én. Küldtem neki rögtön e-mailt a rendszerüzeneten kívül, de a hölgy nem reagált. Másfél hét elteltével felhívtam, elnézést kért, azzal indokolta, hogy nem volt net közelben. A vaterára azóta sem lépett be és az utóbbi e-mail-emre sem reagált. Nem szeretnék folyton telefonálgatni. Mit javasol, értékeljem az adásvételt semlegesként, és sikertelenként vagy várjak még. A vaterától már kaptam rendszerüzenetet, hogy értékeljek.
Elnézést a hosszas írásért.
Várom válaszát.
Lilla

Beszéld meg a vásárlóval, hogy nem tudsz többet várni, értékelsz egy semlegest, és újraindítod az aukciót.
Erre vagy csipkedi magát, vagy rábólint. Nem biztos, hogy nincs alapos indoka a távolmaradásra, ezt ne felejtsd el.
Mindenkivel történhet olyan, hogy a vaterázás lesz a legutolsó dolog, amire koncentrálni tud, vagy akár csak egy triviális PC meghibásodás is beleszólhat abba, hogy ne jusson könnyen ide vissza....

--------------------
Az összes kerti vetemények közül a kóbászt szeretem a legjobban!

+Quote Post
Hathor14
hozzászólás 2011-10-17 19:52
Létrehozva: #3725

Queen of Heaven

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-06-10 06:38
Innen: Budapest
Azonosító: 1 524 248

T. VateraBenz!

A következő a problémám. Egy fiatal, a vaterán eddig csak 1 terméket vásárolt hölgy leütött nálam 6 tételt. Nem nagy összeg: 600,- Ft. Ez történt október 1.-én. Küldtem neki rögtön e-mailt a rendszerüzeneten kívül, de a hölgy nem reagált. Másfél hét elteltével felhívtam, elnézést kért, azzal indokolta, hogy nem volt net közelben. A vaterára azóta sem lépett be és az utóbbi e-mail-emre sem reagált. Nem szeretnék folyton telefonálgatni. Mit javasol, értékeljem az adásvételt semlegesként, és sikertelenként vagy várjak még. A vaterától már kaptam rendszerüzenetet, hogy értékeljek.
Elnézést a hosszas írásért.
Várom válaszát.
Lilla

--------------------
Ami egész, az nem tökéletes, hanem teljes.

+Quote Post
tormgab
hozzászólás 2011-10-16 21:37
Létrehozva: #3726

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-14 14:48
Azonosító: 149 176

IDÉZET(zejopy @ 2011-10-16 20:48) *
ha licitálás után egy olyan szögből készült fénykép kerül közszemlére, ami egy addig nem látott hibát fed fel, akkor ez bonyodalmakhoz, licittörlési igényekhez és egyéb zűrökhöz vezethet. De talán nem is kell hibának kiderülnie. A bizonyításban mindenképpen a Vaterának kellene eljárnia, egyeztetve a licittevés időpontját, az új kép feltöltésének időpontjával.

Kedves zejopy!

Természetesen ez egy teljesen indokolt eljárás, azonban én kizárólag az "érvénytelen" licittel rendelkező aukciókra értettem -mint amilyen most az enyém is volt-, hisz azoknál ennek nincs jelentősége (a felkerült új kép esetén esetleg mégsem kell a termék, akkor csak nem licitál tovább az érdeklődő, hisz nincs érvényes licitje, így vásárolni sem tudna, nincs mitől visszalépni, minimálár alatti licitet törölni/töröltetni pedig értelmetlen.) Minimálár nélküli termékeknél természetesen teljesen indokolt a kép utólagos feltöltésének tiltása. No persze nem mintha sűrűen előfordulna az ilyen baleset és nem is fogom megsiratni a 450 forintomat, hisz én voltam a balga, csak e kapcsán jutott eszembe.

Kedves Benz: köszönöm, megnyugodtam smile.gif

Nagyon szép éjszakát kívánok.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-10-16 21:22
Létrehozva: #3727

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(vidaeff @ 2011-10-16 21:16) *
Vitára nyitom pörös számat. Még elvben sem értek egyet. Az még elfogadható, ha a meglévő képeket megváltoztatni nem engedik. De azt nem látom be, miért ne lehetne a vevő és általában az aukció sikere érdekében új, több információt tartalmazó képet feltenni, ha erre még az adott ügyletnél technikailag van lehetőség. .........

Engem akkor meggyőztek, amikor ez téma volt. Látod, milyen könnyű nekem? Amit egyszer elfogadok, azzal már nincs problémám.smile.gif

IDÉZET(vidaeff @ 2011-10-16 21:16) *
Maradok kiváló tisztelettel kegyednek, a vidaeff , Szervusz kérlek!

biggrin.gif laugh.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2011-10-16 21:16
Létrehozva: #3728

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(zejopy @ 2011-10-16 20:48) *
futó aukciónál kezelni tudná. Így egyszerűbb és logikusabb is kimondani a szabályt, hogy nem adott

Vitára nyitom pörös számat. Még elvben sem értek egyet. Az még elfogadható, ha a meglévő képeket megváltoztatni nem engedik. De azt nem látom be, miért ne lehetne a vevő és általában az aukció sikere érdekében új, több információt tartalmazó képet feltenni, ha erre még az adott ügyletnél technikailag van lehetőség. (max 8 db.) Hogy ezek ellenőrzésére mennyi erőforrása van a cégnek, nem tudom, de vélhetően elegendő, mert mint a közelmúltban tapasztaltam, egyéb kevésbé fontos témákban meghökkentő buzgalommal gyomláltak a fórumon megjelenő véleményeket. Ennek a szellemi energiának egy részét transzformálni lehetne oda, ahol pestiesen szólva a suska fiadzik. Ámbár lehet, az másik szekció, mi több tévedek, hisz fentiek csak a vélemény nyilvánítás szabadság kereteit cseppet sem feszegető magánvéleménynek tekinthetők.

Maradok kiváló tisztelettel kegyednek, a vidaeff , Szervusz kérlek!

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-10-16 20:57
Létrehozva: #3729

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kedves Benz!
Elnézést, nem láttam, hogy ketten is válaszolunk. Ha feleslegesnek ítéli, nyugodtan törölje az enyémet.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-10-16 20:48
Létrehozva: #3730

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(tormgab @ 2011-10-16 20:41) *
....... amíg egy aukcióra nem érkezik érvényes (és itt ezen van a hangsúly, tehát minimálárat meghaladó) licit, addig miért nem lehet változtatni a képeken? Van ennek valami oka?
.......

Baj, ha én (is) válaszolok? smile.gif
Nagyon sokat beszéltünk ez ügyben régen a modikkal, mikor még ketten voltak, tehát tényleg régen.
Végül számomra a meggyőző érvük az volt, hogy ha licitálás után egy olyan szögből készült fénykép kerül közszemlére, ami egy addig nem látott hibát fed fel, akkor ez bonyodalmakhoz, licittörlési igényekhez és egyéb zűrökhöz vezethet. De talán nem is kell hibának kiderülnie. A bizonyításban mindenképpen a Vaterának kellene eljárnia, egyeztetve a licittevés időpontját, az új kép feltöltésének időpontjával. Ez nem okozna gondot, ha egy-két esetben fordulna elő, de biztos, hogy amint lehetőség adódna, tömeges méreteket öltene a probléma. Szerintem nincs az a mennyiségű ember, aki ezt ennyi futó aukciónál kezelni tudná. Így egyszerűbb és logikusabb is kimondani a szabályt, hogy nem adott ez a lehetőség. Nekem ez a magyarázat (ha nem is szó szerint így hangzott el) teljesen kielégítő volt. Biztosan vannak más valós okok is ezen kívül, de mivel engem ez győzött meg, ezt jegyeztem meg.smile.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2011-10-16 20:49

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-10-16 20:45
Létrehozva: #3731

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(tormgab @ 2011-10-16 20:41) *
...
A kérdés azonban más lenne -fáradt aggyal kicsit gondolkodtam, s nem jutott eszembe a magyarázat-: amíg egy aukcióra nem érkezik érvényes (és itt ezen van a hangsúly, tehát minimálárat meghaladó) licit, addig miért nem lehet változtatni a képeken? Van ennek valami oka?
Köszönöm és szép éjszakát.

Tisztelt tormgab!

A megfelelő módon járt el.
Licitált aukción a képek nem változtathatóak, függetlenül attól, hogy a licit elérte-e a minimálárat.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
tormgab
hozzászólás 2011-10-16 20:41
Létrehozva: #3732

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-14 14:48
Azonosító: 149 176

Kedves Benz -és természetesen mindenki más-.

Egy érdekes felvetésem / kérdésem volna. Ma végre volt egy lélegzetvételnyi időm felrakni két termékem -notebook/tv- és a sietségben az egyiket elrontottam (lemaradtak a képek). Perceken belül egy kérdéssel egyetemben megérkezett az első licit is, még mielőtt a hibát észrevettem volna, így tulajdonképp pillanatok alatt keletkezett egy 500 ft-os, felesleges hirdetésem.

Persze a hiba az enyém, így egy köztes megoldásként az aukciót zártam és zártra tettem, majd újra meghirdettem (lévén a zárt aukcióimon senki sem tud licitálni, így nem lehet belőle probléma.)

Nem mertem használni az "aukciótörlés" opciót, hisz a termékkel semmi sem történt, s rögtön indult az új aukció.

A kérdés azonban más lenne -fáradt aggyal kicsit gondolkodtam, s nem jutott eszembe a magyarázat-: amíg egy aukcióra nem érkezik érvényes (és itt ezen van a hangsúly, tehát minimálárat meghaladó) licit, addig miért nem lehet változtatni a képeken? Van ennek valami oka?

Köszönöm és szép éjszakát.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-10-16 19:56
Létrehozva: #3733

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(koncz8 @ 2011-10-16 19:55) *
A Vatera által működtetett online piactereken tilos az alábbi dolgok (áruk, termékek, szolgáltatások) értékesítése:
alkohol, kivéve minőségi, egyedi vagy különleges gyűjtői szeszes ital-Házi pálinka szerintem eléggé egyedinek számít. rolleyes.gif

További feltételek:

Ezeket a termékeket csak és kizárólag a Gyűjtemény kategóriában, mint gyűjtött termék, az erre a célra meghatározott alkategóriában lehet meghirdetni;
Delikátesz kategóriában, +18-as alkategóriában lehet meghirdetni.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
koncz8
hozzászólás 2011-10-16 19:55
Létrehozva: #3734

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-11-07 22:43
Azonosító: 1 408 306

A Vatera által működtetett online piactereken tilos az alábbi dolgok (áruk, termékek, szolgáltatások) értékesítése:
alkohol, kivéve minőségi, egyedi vagy különleges gyűjtői szeszes ital-Házi pálinka szerintem eléggé egyedinek számít. rolleyes.gif

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-10-16 19:49
Létrehozva: #3735

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(koncz8 @ 2011-10-16 19:37) *
Üdvözlök mindenkit.
Múlt évben tettem fel aukcióra saját házi pálinkát melyben annyit írtam hogy milyen gyümölcsből és hány fokos hivatalos főzdébe befőzési igazolással rendelkező ár 1 literre vonatkozik stb.stb. mégis törölve lett az aukcióm.Most látom hogy vagy 20 ilyen hirdetés van fent az oldalon.A kérdésem az lenne hogy mivel változtattak valamit a törvényeken azt /hiszem idén tavasszal/ így itt is lehetővé vált a házi pálinka esetleges árusítása?Ha igen akkor hogyan tehetem ezt hogy ne sértsem a vatera szabályzatát?

Tisztelt koncz8!

A Vatera ÁFF-ben szabályoztuk a kérdést. Az ott leírtaknak megfelelő formában árusítható alkoholtartalmú ital a Vatera piacterén.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
koncz8
hozzászólás 2011-10-16 19:37
Létrehozva: #3736

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-11-07 22:43
Azonosító: 1 408 306

Üdvözlök mindenkit.
Múlt évben tettem fel aukcióra saját házi pálinkát melyben annyit írtam hogy milyen gyümölcsből és hány fokos hivatalos főzdébe befőzési igazolással rendelkező ár 1 literre vonatkozik stb.stb. mégis törölve lett az aukcióm.Most látom hogy vagy 20 ilyen hirdetés van fent az oldalon.A kérdésem az lenne hogy mivel változtattak valamit a törvényeken azt /hiszem idén tavasszal/ így itt is lehetővé vált a házi pálinka esetleges árusítása?Ha igen akkor hogyan tehetem ezt hogy ne sértsem a vatera szabályzatát?

+Quote Post
Global24Shop
hozzászólás 2011-10-16 11:52
Létrehozva: #3737

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-10-16 11:45
Azonosító: 1 549 237

Tisztelt vatera,

a most 15-16-án a vaterára feltöltött termékek megjelennek a számlázandó tételek között 0 forinttal?

vagy egyáltalán nem jelenik meg sehogy?

mert alapesetben úgy van hogy a feltöltést követő hajnalban megjelennek a feltöltött termékek listázási díjai
a számlázandó tételek között, majd a héten valamelyik napon kiszámlázza a rendszer.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-10-16 09:23
Létrehozva: #3738

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Tibaimi986 @ 2011-10-15 22:12) *
Hello. Jól gondolom, hogy ha egy forintért szeretnék feltenni valamit, akkor nem tehetem zártra az aukciót?

Tisztelt Tibaimi986!

Így igaz.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Tibaimi986
hozzászólás 2011-10-15 22:12
Létrehozva: #3739

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-11-05 20:44
Azonosító: 277 794

Hello. Jól gondolom, hogy ha egy forintért szeretnék feltenni valamit, akkor nem tehetem zártra az aukciót?

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-10-14 07:17
Létrehozva: #3740

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(ladodani_v @ 2011-10-14 06:37) *
Az miért van hogy a szponzorált aukció (ami nem olcsó kiemelés ugye) csak az utolsó napon aktiválja magát? Legalábbis én mindig csak az utolsó napon látom a főoldalon a termékeimet....Oké, hogy sok ilyen kiemelés van...de akkor is!

Tisztelt ladodani_v!

A főoldali „Szponzorált aukciók” rovatban egyszerre nyolc aukció jelenik meg, a kiemelt termékek változó időpontokban, véletlenszerűen követik egymást.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post

712 Oldal V  « < 185 186 187 188 189 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-09-23 20:20