IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

724 Oldal V  « < 185 186 187 188 189 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Aukciózással Kapcsolatos Kérdések, Eladás, licitálás, értékelések...
hytech
hozzászólás 2011-11-11 23:36
Létrehozva: #3721

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-11-11 21:45) *
Tisztelt Magyar986!

Nem árusítható.

Szia Benz,

Jól látom, hogy egy ellenőrzött vásárló nem tud senkit tiltólistába tenni mert neki nincs tiltólistája(pedig eddig volt) vagy egyszerűen csak átkerült olyan helyre ahol nem találom??

unsure.gif

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.
Go to the top of the page

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-11-11 22:45
Létrehozva: #3722

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(Magyar986 @ 2011-11-11 18:48) *
...
Árusítható a Vaterán az említett könyv?
Megtisztelő válaszukat várom, előre is köszönöm.

Tisztelt Magyar986!

Nem árusítható.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
tormgab
hozzászólás 2011-11-11 22:07
Létrehozva: #3723

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-14 14:48
Azonosító: 149 176

Ez így még a legkorrektebb a "nem korrektek" közül. Leütötte, itt hibázott. Ilyen esetben nálam háromféle út következhet:

1. A terméket megvásárolja, minden rendben, az aukció zárul.
2. Meggondolja magát, ezt udvariasan és korrektül közli, a felmerült veszteségemet megtéríti (kiemelési díjak). Ez belefér egy semleges értékelésbe.
3. Sumákol, adott esetben még ő fenyegetőzik, veszteségeimet nem téríti: ez negatív.

Persze kötelezheted, perelhetsz, hisz köteles megvásárolni, de én személy szerint biztosan nem mennék bele egy ilyen kellemetlenségbe.

+Quote Post
adamok007
hozzászólás 2011-11-11 20:10
Létrehozva: #3724

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-03-08 18:17
Azonosító: 1 430 224

Hello!

Ilyenkor mi a teendő?

Eladtam egy laptopot:

http://www.vatera.hu/acer_aspire_5542g_gam...1500987953.html

A vevő a postakölséget kérte menni lesz és utána villámáron leütötte a terméket.
Közölte szerdán utalja át a vételárat.
Elküldtem neki a banszámlaszámomat.

Természetesen szerdán nem utalt,így irtam rá tegnap eset egy e-mailt,hogy akkor most mi legyen?

Erre ez a válasza jött:

"Kedves Eladó.
Sajnos a termékre mégsem tartok igényt,tudom illendő lett volna elöbb szólni,vagy le se ütni még egyszer elnézését kérem.Mivel sajnos mégsem felel meg az elvárásaimnak.
Természetesen a téves licitért egy jelképes összeget ajánlok fel kérem küldje el a számlaszámát(vatera által levont díjj pl ha van ilyen ezt fedezi),és semleges értéklést, még egyszer elnézését kérem.
Köszönöm megértését."

Szerintem ez így baromira nem korrekt...Mert amúgy az emai címe egy webstudió-é tehát jártas az informatikában.

+Quote Post
Magyar986
hozzászólás 2011-11-11 19:48
Létrehozva: #3725

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-08-29 18:08
Azonosító: 722 248

Tisztelt Vatera!

Szeretném a piactéren eladni Adolf Hitler-Mein Kampf című könyvét, viszont egy ismerősöm említette, hogy neki már volt problémája ezzel kapcsolatba a múltban, miszerint tiltott termék (figyelmeztetést vagy felhasználónevének tiltását kapta "jutalmul"). Elolvastam az ÁSZF idevágó részét, ami igaz hogy tartalmaz hasonló jellegű részt, viszont maga a könyv semminemű gyűlöletkeltésre, uszításra nem ad okot, történelmi-politikai témájú, Magyarországon kiadó által forgalmazható is, több helyen kapható az országban (több nagy internetes portálon is árusíthatom). Azt aláírom, hogy sokakban negatív érzelmeket vált ki a szerző, de ez is a történelem része, ugyanúgy ahogy minden más rezsim által uralt korszak, a maga rémtetteivel, amikről szabadon árusítható könyv stb.
Árusítható a Vaterán az említett könyv?
Megtisztelő válaszukat várom, előre is köszönöm.

A hozzászólást -Magyar986- szerkesztette a következő időpontban: 2011-11-11 19:49

+Quote Post
Aramir_1975
hozzászólás 2011-11-11 18:29
Létrehozva: #3726

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-30 04:37
Azonosító: 1 417 728

IDÉZET(careless13 @ 2011-11-11 16:19) *
Sziasztok!

S.O.S.!

Van egy aukcióm, ahol a vevő megjelölt egy számára elfogadható villámárat - ez speciel pontosan az általam kért minimálár -, de a rendszer nem engedi átírni a villámárat, és válaszolni se4m tudok neki, mert egy választ már kapott tőlem a levelére. Most attól félek, elúszik az adásvétel, mert azt hiszi, sumákból nem állítom át not_i.gif

Helló!
Miért ne tudnál válaszolni neki mégegyszer? Simán írhatsz neki, akár többször is. Írd meg neki, hogy licitáljon a minimálárra, ekkor az aktulis ajánlat felugrik arra, és elindíthatod a 24 órás zárást. Vagy amíg nem éri el a minimálárat az aktuális ajánlat, addig úgy tudom törölhető az aukció, és visszateheted fix áron, mondjuk így bukod a listázási díjat és a minimálárért fizetett 100 Ft-ot.

+Quote Post
careless13
hozzászólás 2011-11-11 17:19
Létrehozva: #3727

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-09-14 08:21
Azonosító: 1 360 607

Sziasztok!

S.O.S.!

Van egy aukcióm, ahol a vevő megjelölt egy számára elfogadható villámárat - ez speciel pontosan az általam kért minimálár -, de a rendszer nem engedi átírni a villámárat, és válaszolni se4m tudok neki, mert egy választ már kapott tőlem a levelére. Most attól félek, elúszik az adásvétel, mert azt hiszi, sumákból nem állítom át not_i.gif

A hozzászólást -careless13- szerkesztette a következő időpontban: 2011-11-11 17:19

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-11-11 13:42
Létrehozva: #3728

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(suny15 @ 2011-11-11 11:54) *
Tudom. És minden elismerésem. :-)

blush.gif

IDÉZET(suny15 @ 2011-11-11 11:54) *
Úgy tűnik elég sok a negatív tapasztalat a kommunikációval kapcsolatban. Ez csak egy lehetőség mások számára is.

Valóban. És mivel engem zavar, hogy nem válaszolnak, ezért én próbálom tökéletesíteni a technikámat. De ma kaptam egy teljesen normális választ egy vevőtől. Megírta, hogy mást nem szándékozik venni, megírta a címét és nem kezdett új levelet. Egészen meghatódtam.smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
suny15
hozzászólás 2011-11-11 12:54
Létrehozva: #3729

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-01-01 14:34
Azonosító: 72 297

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-11-11 10:04) *
zejopy nem ma kezdte az aukciózást...

Tudom. És minden elismerésem. :-)
Úgy tűnik elég sok a negatív tapasztalat a kommunikációval kapcsolatban. Ez csak egy lehetőség mások számára is.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-11-11 11:04
Létrehozva: #3730

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(suny15 @ 2011-11-11 09:28) *
Egy dolgot tennék még hozzá: Ez a levél az egyik legfontosabb része az adás-vétel további rugalmas alakulásának. Itt szólítod meg a vevőt, itt oszthatod meg vele a szükséges információkat, ezen keresztül tudod ösztönözni, motiválni, manipulálni.
Kulcsszavak: személyes hangvétel, könnyen értelmezhetőség, pozitív kicsengés, információk megosztása, profi kinézet
Az esetek 90%-ban működik headbang.gif

zejopy nem ma kezdte az aukciózást...

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
suny15
hozzászólás 2011-11-11 10:28
Létrehozva: #3731

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Egy dolgot tennék még hozzá: Ez a levél az egyik legfontosabb része az adás-vétel további rugalmas alakulásának. Itt szólítod meg a vevőt, itt oszthatod meg vele a szükséges információkat, ezen keresztül tudod ösztönözni, motiválni, manipulálni.
Kulcsszavak: személyes hangvétel, könnyen értelmezhetőség, pozitív kicsengés, információk megosztása, profi kinézet
Az esetek 90%-ban működik headbang.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-11-11 08:22
Létrehozva: #3732

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Aramir_1975 @ 2011-11-11 01:02) *
Na, közben megtaláltam azt a hozzászólásod is, amire végülis véleményt vártál.
....

IDÉZET(Hathor14 @ 2011-11-11 05:49) *
Kedves zejopy,....

IDÉZET(vidaeff @ 2011-11-11 07:02) *
Legyen szép napd!

Köszönöm a véleményeteket. thank_you.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2011-11-11 08:02
Létrehozva: #3733

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(zejopy @ 2011-11-08 12:50) *
A véleményetekre vagyok kíváncsi.
...
1. Kérem, írja meg, hogy kíván-e mást vásárolni, mert csak ennek az információnak a birtokában állok neki a

Ezt kihagynám, ill. valahogy másként fogalmaznék. Én értem, ez persze ésszerű, de félreérhető. Mintha huncutságra ösztönöznéd a vevőt, holott tudjuk, tudom, te sosem tennél ilyet. rolleyes.gif Talán valami olyasmit kéne írni, üzenjen és/vagy licitáljon a még érintett holmi(k) terméklapján. De lehet tévedek, akkor bocs, hogy belekotty. getting_sunny.gif Legyen szép napd!

A hozzászólást -VateraBenz- szerkesztette a következő időpontban: 2011-11-11 08:55

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
Hathor14
hozzászólás 2011-11-11 06:49
Létrehozva: #3734

Queen of Heaven

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-06-10 06:38
Innen: Budapest
Azonosító: 1 524 248

A véleményetekre vagyok kíváncsi.
...

Kedves zejopy,
Az 1. pontot csak a kivastagított részig írnám, mint néhányan jelezték, a továbbiaknak negatív kicsengése van. Én valami olyasmivel folytatnám 'Amennyiben igen, összevárom a rendelést elkerülendő a dupla postaköltséget. ' Ez szerintem pozitívan hatna a vevőkre, hogy figyelmet fordítasz arra, ne legyen dupla kiadásuk kétszeri postázás miatt.
A 2. pontból is kihagynám a vastagított részt.
A 3. pontban megjelölném, hogy hétköznapokon mikor és hol vehető át Pécsett a rendelés.

A címzésnél nekem sokszor mást adnak meg, mint ami a vaterán szerepel, de legtöbbször csak akkor, ha erre külön felhívom a figyelmüket... Addig nem postázok, amíg nem erősítik meg a nevet/címet.

Én sablont nem használok, mert tapasztalataim szerint előbb kapok választ egy 'személyes' üzenetre, mint egy sablonra. Igaz, nekem nincs annyi eladásom, mint Neked és a profilom is teljesen más. Gondolom nem igazán fér bele az idődbe, de a sablon levél után én írnék egy üzenetet, hogy várom a (sablon) levélre mielőbbi válaszát.

--------------------
Ami egész, az nem tökéletes, hanem teljes.

+Quote Post
Aramir_1975
hozzászólás 2011-11-11 01:41
Létrehozva: #3735

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-30 04:37
Azonosító: 1 417 728

IDÉZET(zejopy @ 2011-11-10 09:24) *
Látom, a többség levélügyben kissé passzív. mosking.gif Pedig várok még többetektől véleményt, Aramir, Bigdept, lányok, tőletek is, hiszen ti rezdültök a lelki finomságra, na és persze Benz, aki a legsúlyosabb benyomást gyakorolja rám.

Én nem spilázom túl laugh1.gif Ennyit szoktam írni:
"Helló!

Köszönöm a vásárlást!
Ide utalhatod a pénzt:

E.... C....
K&H
10.....3-7......0-5....9

Ha problémát jelent utalni, akkor küldheted postán is rózsaszín feladóvénnyel a címemre:

E.... C....
D........
L..... ..... krt. .. .. ..
2..0

Ha megjött a ....+395(posta)=.395Ft, akkor postázom a ..... ajánlott levélként 3 napon belül.
A címedet majd írd meg, ahová postázhatom.

Üdv!

C...."

A címkérést mostanában kitörlöm, egy ideje megkapom a Vaterától, nomeg a postaköltséet és a postázás módját át szoktam írni értelemszerüen. Próbálom nem túl sok kérdéssel vagy infóval ellátni a vevőket, nehogy összezavarjam őket laugh.gif Bár van aki így is csakazértis a számlámra küldi a postautalványt, de ezekkel nem tudok mit csinálni, legtöbbször utólag tudom meg, amikor megkaptam a pénzt, és látom mellette a plusz levonást a tranzakcióért, szerencsére a K&H-nál egy csak pár tíz Ft, nem halok bele 1-2 ilyenbe.
A postaköltséggel nekem nem szokott problémám lenni, legtöbbször már ránézésre megmondom a postaköltséget előre, ritka, hogy a csomagolás után derül ki, hogy tévedtem, ilyenkor vagy benyelem azt a pár Ft-ot, vagy beteszem az aprót a levélbe, úgy, hogy ne csörögjön.

Azt szeretném elérni a levél módosításával, hogy a feltett kérdésekre választ kapjak.
Mit gondoltok van rá esélyem?
Köszönöm a véleményeket. thank_you.gif

Na, közben megtaláltam azt a hozzászólásod is, amire végülis véleményt vártál.
Szerintem a 1-es, 2-es és a 3-as kérdésre akkor is kapnál választ, ha nem kérdeznéd, legalábbis nekem ez a tapasztalatom. Amikor eltérő címre kérik a küldeményt, vagy licitálna még valamire, akkor nekem idáig mindíg megírták, de lehet csak szerencsém volt, a személyest is előre szokták jelezni.

Egyébként ha a régi fajta leveledre nem kaptál sokszor választ, az újra sem fogsz. Én mivel nem terhelem kérdésekkel a vevőimet, sokszor egymagamban levelezek laugh.gif Semmi reakció nincs, csak jön egy utalás, a névről, az összegről vagy a megjegyzés rovatból tudom, hogy kié, küldöm, megy egy rövidke email, hogy köszönöm, postáztam, aztán egyszer csak kapok egy pozitívot, vagy még azt sem, ha nagyon lusta a vevőm.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-11-10 10:24
Létrehozva: #3736

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(suny15 @ 2011-11-10 08:55) *
A csomagolást a fizetés utánra tartogatom, pont ezekből tanulva. Hogy átlátható legyen, az eladott cucokkat külön pakolom, és a megrendeléseket nyomtatom. Ha kér hozzá valamit rákerül a cetlijére. Csomagolásnál is könnyebb így  címet visszakeresni

Igen, ezt általában azok, akik más profillal dolgoznak, nem érthetik. A porcelán sajátossága, hogy nem lehet 100% biztonsággal kiszámolni a postaköltséget, csak a csomag elkészülte után tuti a dolog. Ezért kell utalás előtt csomagolnom. Ráadásul a kész csomagot behozzuk Pécsre, és amint megjön a pénz, rögtön föladjuk (aznap). Ha a pénz beérkezése után csomagolnánk, akkor csak másnap tudnánk feladni, mert sokáig dolgozunk mindig, mire hazaérünk és elkészülnénk, már rég bezár a posta.

Kérem, a levelemet olvassa el, mert fontos az adásvétel gördülékenysége szempontjából. (kihagynám, mert azért van a levél, hogy elolvassa. Tapasztalatom szerint el szokták. Max az értelmezés egyedi.... mosking.gif )

Nem olvassák el. Az eredetiben 3 kérdés/kérés van. Szinte kizárt, hogy mindhárom teljesüljön. Vagy új levelet kezd, a fantáziadús "Vaterás vásárlás" címmel, így aztán gőzöm sincs, kihez tartozik a levél, vagy nem közli, hogy mást nem vesz, vagy nem írja meg a postacímét.

(Arra nem hívnám fel a figyelmét, hogy összekeveredhet, a negatív kicsengése miatt. És vásárlásnál legyen valamennyi felelőssége a vevőnk is.)

Pont az a lényeg, hogy felfogja a fejével, hogy nem szórakozásból kérem a címét, hanem mert szükségem van rá.

Személyes átvételre Pécsen van lehetőség. Ha élni szeretne ezzel a lehetősséggel, kérem jelezze, hogy hol és mikor lenne megfelelő. VAGY itt felsorolnék előre adott időpontot, ha az a kényelmesebb neked.

Na ezt nem. Nem viszem. Ha azt írja, hogy személyes, akkor megírom, hogy hétköznapokon 7-19 óráig át tudja venni az XY iskola portáján, és a címet odaírom. Én nem viszek árut házhoz. Jönnek ilyen próbálkozások, hogy vigyem le az Árkádba, meg ide-oda. Nem átveheti személyesen, ha eljön érte.

Ha mást is vásárol, érdemesebb összevárni, mert a postaköltség ebben az esetben gazdaságosabb. Ez a rész jó volt az eredeti levélben.

Ez már megfontolandó, mert ketten is mondtátok.

Köszönöm a választ.smile.gif
Látom, a többség levélügyben kissé passzív. mosking.gif Pedig várok még többetektől véleményt, Aramir, Bigdept, lányok, tőletek is, hiszen ti rezdültök a lelki finomságra, na és persze Benz, aki a legsúlyosabb benyomást gyakorolja rám.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2011-11-10 10:27

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
suny15
hozzászólás 2011-11-10 09:55
Létrehozva: #3737

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Nálam minden információ egy helyen szerepel. Benne van, hogy pontos postaköltségek vannak feltüntetve, utalási adatok, így rögtön tudja rendezni is, ha nem kér mást, személyes átvételre vonatkozó infók, stb.... Általában érkezik válasz. headbang.gif Kivételek akkor vannak, ha nem rögtön tud fizetni, megy a hallgatás. Nekem a nagy kedvenc a név nélküli befizetés számlára:blink: Lehet hosszan sakkozni....
A csomagolást a fizetés utánra tartogatom, pont ezekből tanulva. Hogy átlátható legyen, az eladott cucokkat külön pakolom, és a megrendeléseket nyomtatom. Ha kér hozzá valamit rákerül a cetlijére. Csomagolásnál is könnyebb így címet visszakeresni.

Ugyanezt így írnám:

"Kedves .....! (Kicsit kedvesebb kiemelve)

Köszönöm, hogy nálam vásárolt.
Öné lett a:
.......

Kérem, a levelemet olvassa el, mert fontos az adásvétel gördülékenysége szempontjából. (kihagynám, mert azért van a levél, hogy elolvassa. Tapasztalatom szerint el szokták. Max az értelmezés egyedi.... mosking.gif )

A sorszámokat azért hagynám ki, mert elég katonás.

Kérem, válaszoljon erre a levélre, mert ez alapján tudom beazonosítani a tranzakciót. Postacímet személyes átvételnél is kérek, mert számlaköteles vagyok.

Postai úton való szállításhoz kérem, erősítse meg a postacímet, ha nem adta volna meg,mielőbb pótolja. Amennyiben több terméket is kíván rendelni, kérem jelezze, hogy tudjunk pontos postaköltséget egyeztetni. (Arra nem hívnám fel a figyelmét, hogy összekeveredhet, a negatív kicsengése miatt. És vásárlásnál legyen valamennyi felelőssége a vevőnk is.)

Személyes átvételre Pécsen van lehetőség. Ha élni szeretne ezzel a lehetősséggel, kérem jelezze, hogy hol és mikor lenne megfelelő. VAGY itt felsorolnék előre adott időpontot, ha az a kényelmesebb neked.

Válaszát várom, üdvözlettel:
zejopy"

A válaszolás sajnos nem a kérdésfeltevésen múlik, hanem a partneren.
Ha mást is vásárol, érdemesebb összevárni, mert a postaköltség ebben az esetben gazdaságosabb. Ez a rész jó volt az eredeti levélben.

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2011-11-08 22:56
Létrehozva: #3738

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(kapiani193 @ 2011-11-08 21:46) *
hol tudom megnézni az eladó emailcímét,ill hol tudom vele felvenni a kapcsolatot a vásárlással kapcsolatban?előre is köszönöm!

Személyes menü, Vásárlás fül, Vásárolt, ott a megnyert tételnél jobbra: További opciókat lenyitod: Eladó adatainak lekérése.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-11-08 22:56
Létrehozva: #3739

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(kapiani193 @ 2011-11-08 21:46) *
hol tudom megnézni az eladó emailcímét,ill hol tudom vele felvenni a kapcsolatot a vásárlással kapcsolatban?előre is köszönöm!

A leütés után megkapod a Vaterától e-mail-ben, de a személyes menüdben a vásárolt áruknál a sor végén a legördülőben is utána tudsz nézni.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
kapiani193
hozzászólás 2011-11-08 22:46
Létrehozva: #3740

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2011-11-08 22:40
Azonosító: 1 564 537

+Quote Post

724 Oldal V  « < 185 186 187 188 189 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-05-24 21:17