IPB
X   Központi üzenet
(Az üzenet 2 másodperc múlva bezáródik)

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

763 Oldal V  « < 185 186 187 188 189 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Aukciózással Kapcsolatos Kérdések, Eladás, licitálás, értékelések...
NiNorbert
hozzászólás 2012-03-12 11:42
Létrehozva: #3721

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-01-17 11:55
Azonosító: 1 614 410

IDÉZET(zejopy @ 2012-03-11 23:14) *
De hát szabályt sértettél. Miért nem kellene figyelmeztetést kapnod? Ha gyorsan hajtasz, akkor is kapsz bírságot. Nem?

A Benz kérdéshez pedig, csak a tisztánlátásért. Ő itt a moderátor, amitől nem kellene hasra esni. Ellenben az eltelt időkben nem csak a szakmai hozzáértése volt óriási segítség nekünk, hanem az emberi segítőkészségéről is nagyon sokszor bizonyosságot tett. Így aztán egy foghegyről odavetett "hogy a fenébe ne lenne...", nem a legmegfelelőbb kommunikáció, ha neki szánod, főleg akkor nem, ha a problémádra igazán megnyugtató választ CSAK tőle várhatnál. Nyilván neki nem fog problémát okozni a postod ezen része, lévén nem a mimózák közé besorolt lény, de biztos vagyok benne, hogy rajtam kívül másnak is szemet szúrt a megfogalmazásod. Csupán én mondtam ki egyedül.

Igen, de piroson való áthajtás, vagy cserbenhagyásos gázolás között azért van különbség.
Egyébként már volt olyan is hogy 6000Ft adtam meg ajánlottnál, mégsem kaptam buntit, egy vásárló hívta fel rá a figyelmemet hogy elírtam.
Na ha most valaki elírja, és esetleg volt már büntije, az nem tudja használni az oldalt, na adj isten kirúgjak.
Megértem hogy ezzel lehetnek visszaélések, de ez így túl szigorú.

Azt meg zárjuk már le, mint valami sznob forumon, írtam ha ez sértésnek számít elnézést, törölje nyugodtan.
Google 8 380 000, találatot adott, van közte pár forum is..., és ez egyáltalán nem személy felé irányuló káromkodás(ha annak lehet egyáltalán nevezni).

Részemről itt lezártam, úgysem tudok semmit tenni, elérni.
Szép napot mindenkinek.

Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-03-12 00:14
Létrehozva: #3722

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(NiNorbert @ 2012-03-11 23:06) *
Igen, de te azt értsd már meg hogy a figyelmeztetéssel van a legnagyobb problémám
van különbség szabálysértés és szabálysértés között is.
Igazad van megrendeltem, kifizettem, de a szolgáltatást nem kaptam meg, mivel a vatera törölte! Ennyi pont.

De hát szabályt sértettél. Miért nem kellene figyelmeztetést kapnod? Ha gyorsan hajtasz, akkor is kapsz bírságot. Nem?

A Benz kérdéshez pedig, csak a tisztánlátásért. Ő itt a moderátor, amitől nem kellene hasra esni. Ellenben az eltelt időkben nem csak a szakmai hozzáértése volt óriási segítség nekünk, hanem az emberi segítőkészségéről is nagyon sokszor bizonyosságot tett. Így aztán egy foghegyről odavetett "hogy a fenébe ne lenne...", nem a legmegfelelőbb kommunikáció, ha neki szánod, főleg akkor nem, ha a problémádra igazán megnyugtató választ CSAK tőle várhatnál. Nyilván neki nem fog problémát okozni a postod ezen része, lévén nem a mimózák közé besorolt lény, de biztos vagyok benne, hogy rajtam kívül másnak is szemet szúrt a megfogalmazásod. Csupán én mondtam ki egyedül.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-03-12 00:15

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
NiNorbert
hozzászólás 2012-03-12 00:06
Létrehozva: #3723

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-03-11 22:59) *
Akkor most van, vagy nincs?
Ha standard postai csomagra írtál be 2000 Ft-ot, akkor ez a probléma. Innentől csinálsz, amit akarsz, szabálytalan voltál. Ennyi.
Nem voltál sértő, csupán kissé flegma, ráadásul olyan témakörben, amiben úgy tűnik nem vagy teljesen otthon. "Igazságod teljes tudatában".......

Ja, a szolgáltatást megrendelted, kifizetted. Az, hogy nem éltél vele, nem a VAtera hibája. Ezért nem kapod vissza.

Igen, de te azt értsd már meg hogy a figyelmeztetéssel van a legnagyobb problémám
van különbség szabálysértés és szabálysértés között is.
Igazad van megrendeltem, kifizettem, de a szolgáltatást nem kaptam meg, mivel a vatera törölte! Ennyi pont.

A hozzászólást -NiNorbert- szerkesztette a következő időpontban: 2012-03-12 00:06

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-03-11 23:59
Létrehozva: #3724

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(NiNorbert @ 2012-03-11 22:55) *
hm posta.hu szerint nincs
érdekes pár hónapja biztos ennyit fizettem, remélem még meg van a szelvény

Akkor most van, vagy nincs?
Ha standard postai csomagra írtál be 2000 Ft-ot, akkor ez a probléma. Innentől csinálsz, amit akarsz, szabálytalan voltál. Ennyi.
Nem voltál sértő, csupán kissé flegma, ráadásul olyan témakörben, amiben úgy tűnik nem vagy teljesen otthon. "Igazságod teljes tudatában".......

Ja, a szolgáltatást megrendelted, kifizetted. Az, hogy nem éltél vele, nem a VAtera hibája. Ezért nem kapod vissza.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-03-12 00:00

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
NiNorbert
hozzászólás 2012-03-11 23:55
Létrehozva: #3725

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-03-11 22:50) *
Itt ha szabálytalan vagy, akkor figyelmeztetnek.
Hogy beszélsz Benzzel? mad.gif
És milyen csomag van 2000 Ft-ért?

hm posta.hu szerint nincs
érdekes pár hónapja biztos ennyit fizettem, remélem még meg van a szelvény
"hogy a fenébe ne lenne" ez sértő?
pár forumon már megfordultam de ilyen szóhasználatot még nem talált senki sértőnek

Kedves Benz!
nem tudom hogy ez tényleg sértő-e számodra vagy csak kolléga lihegi túl, de akkor elnézést, töröld nyugodtan.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-03-11 23:50
Létrehozva: #3726

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(NiNorbert @ 2012-03-11 22:46) *
Az dühít legjobban hogy ezért figyelmeztetés kaptam, mint egy csaló.
Nem azt várom hogy vissza térítsék, de egy olyan szolgáltatást amit nem vettem igénybe miért is kellene kifizetnem,
hidd el ha akarnák megoldanák, törlik a hirdetést és alapból eltűnik a számlámról a plusz szolgáltatások díja, nem egy nagy dolog.
Lenne egy sokkal egyszerűbb módja, a kedves mod átállítja és kapok egy auto levelet hogy megváltoztatták ezért és ezért, legközelebb figyeljek oda.
Azt is megoldhatnák (ha ez akkora bűn) hogy ajánlottnál, csak 1000ft lehessen beállítani.
Tudom hogy ez ügyben semmit sem tudok elérni, és sajnos maradni fog a figyelmeztetés, de jogtalannak gondolom ezt az eljárást, nem akkora bűn ez mint egy csalás...

Itt ha szabálytalan vagy, akkor figyelmeztetnek.

IDÉZET(NiNorbert @ 2012-03-11 22:46) *
hogy a fenébe ne lenne...

Hogy beszélsz Benzzel? mad.gif
És milyen csomag van 2000 Ft-ért?

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
NiNorbert
hozzászólás 2012-03-11 23:46
Létrehozva: #3727

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-03-11 22:28) *
Nézd! Az aukciód szabálytalan volt, ez így van. Ezért törölték. Szerintem inkább vond le a tanulságot a következőkre. Most mit gondoltál? Hogy arányosan visszatérítik a kiemelés díját? Ez kivitelezhetetlen a nagy számú aukciók miatt, hiszen sok a törölt aukció is.
Nincs olyan, hogy ajánlott levél 2000 Ft. Ez majdnem a duplája a legnagyobb ajánlott levél kategóriának. Ezt nagyon nézik a Vateránál.
De várd meg Benzet, hátha jobbat mond, mint én.

Az dühít legjobban hogy ezért figyelmeztetés kaptam, mint egy csaló.
Nem azt várom hogy vissza térítsék, de egy olyan szolgáltatást amit nem vettem igénybe miért is kellene kifizetnem,
hidd el ha akarnák megoldanák, törlik a hirdetést és alapból eltűnik a számlámról a plusz szolgáltatások díja, nem egy nagy dolog.
Lenne egy sokkal egyszerűbb módja, a kedves mod átállítja és kapok egy auto levelet hogy megváltoztatták ezért és ezért, legközelebb figyeljek oda.
Azt is megoldhatnák (ha ez akkora bűn) hogy ajánlottnál, csak 1000ft lehessen beállítani.
Tudom hogy ez ügyben semmit sem tudok elérni, és sajnos maradni fog a figyelmeztetés, de jogtalannak gondolom ezt az eljárást, nem akkora bűn ez mint egy csalás...

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-03-11 22:32) *
Csomag sincs 2000 Ft-ért.

hogy a fenébe ne lenne...

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-03-11 23:34
Létrehozva: #3728

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-03-11 22:32) *

Az sincs..... Akkor tehát nem mond jobbat, mint én.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-03-11 23:32
Létrehozva: #3729

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2012-03-11 22:28) *
...
Nincs olyan, hogy ajánlott levél 2000 Ft. Ez majdnem a duplája a legnagyobb ajánlott levél kategóriának. Ezt nagyon nézik a Vateránál.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-03-11 23:28
Létrehozva: #3730

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(NiNorbert @ 2012-03-11 22:18) *
ez nem éppen igazságos, hiszen a szolgáltatást nem igazán tudtam igénybevenni.

egyébként ezt kaptam:*

utolsó sor ami igaz, de hogy azért kapok figyelmeztetést mint egy csaló, mert elfelejtettem átállítani ajánlottról, csomagra a feladás módját?
Nyilván egy konfigurációt nehéz lenne ajánlottként feladni.
......
---- Ajánlott levélként előre utalás után 2000 Ft/db

Nézd! Az aukciód szabálytalan volt, ez így van. Ezért törölték. Szerintem inkább vond le a tanulságot a következőkre. Most mit gondoltál? Hogy arányosan visszatérítik a kiemelés díját? Ez kivitelezhetetlen a nagy számú aukciók miatt, hiszen sok a törölt aukció is.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
NiNorbert
hozzászólás 2012-03-11 23:18
Létrehozva: #3731

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2012-03-11 21:41) *
Sajnos, ha szabálytalan volt (nyilván az volt, ha törölték), akkor bukod a kiemelést is. Gondolom valamilyen választ csak kaptál.

ez nem éppen igazságos, hiszen a szolgáltatást nem igazán tudtam igénybevenni.

egyébként ezt kaptam:*

utolsó sor ami igaz, de hogy azért kapok figyelmeztetést mint egy csaló, mert elfelejtettem átállítani ajánlottról, csomagra a feladás módját?
Nyilván egy konfigurációt nehéz lenne ajánlottként feladni.
De ezzel nekem anyagi kárt okoztak(jó nem sokat, de akkor is dühítő, hogy egy ilyen semmiségért), plusz most kezdhetem előröl a feltöltést linkelgetni, miből áll, megfogalmazni, kiválasztani a megfelelő kategóriát, stb...

*"Aukciója az alábbi okok miatt került eltávolításra:
A Vatera piacterén nem megengedett az olyan aukció indítása:
- Amelynél a meghirdetett mennyiség nem a valós értékesítésre, a rendelkezésre álló vagy rendelhető mennyiségre vonatkozik.
- Ahol a vételár egy adott mennyiségre vonatkozik, de a termék valójában csak nagyobb mennyiségben vásárolható meg. Minden esetben a valós mennyiséget kell meghirdetni az eladásra kínált termékből! Nem engedélyezett egy darab termék meghirdetése a célból, hogy annak eladása után egy nagyobb mennyiséget értékesítsen az eladó. (Például 1 darab CD lemez meghirdetése, eladása annak céljából, hogy a valós 50 darabos mennyiséget tudja értékesíteni az eladó).
- Amelynél a meghirdetett mennyiség egy darabra vonatkozik, de a termékleírásból, termék megnevezésből, a képekről vagy a terméklapos üzenetváltásból egyértelműen kiderül, hogy a meghirdetett termékből az eladó több darabot kíván értékesíteni, vagy több darabból álló egységcsomagot egyben kíván eladni, azt nem bontja meg. Az ilyen esetekben az összes
darabot egyben kell meghirdetni, vagy ha külön-külön is eladóak, akkor több darabos fixáras aukcióként.
- Ahol a vételárat egyéb el nem várható költség terheli (pl. nem valós szállítási költség, az eladó által fizetendő Vatera jutalék, csomagolási vagy egyéb költség).
-Ahol a megadott vételár csak akkor érvényes, ha a vevő több darabot vásárol a termékből.

A szállítási költségnek összhangban kell lennie a megadott szállítási mód díjszabásával. Ezt, valamint a szállítást végző cég nevét a leírásban célszerű feltüntetni. Személyes átvétel esetén szállítási költség nem kérhető, kizárólag akkor, ha arról a felek előzetesen megegyeztek (pl. a megbeszélt helyre gépkocsival történő kiszállítás díja).

A nettó (ÁFA nélküli) áron történő értékesítés nem megengedett, a Vatera piacterén szereplő árak bruttó (ÁFA-val terhelt) fizetendő összegek. Ebből következően számlaadás esetén a meghirdetett ár minősül a bruttó vételárnak.

Nem megengedett a terméklapon keresztül történő üzenetváltásban:
- Az adott aukcióban szereplő terméken felül további - a Vatera piacterén kívül történő - termékértékesítésekről történő megállapodás.
- A tényleges adás-vétel tárgyát képező termék helyett, jutalék elkerülés céljából más, olcsóbb aukció leütésére utaló nyílt vagy burkolt formában történő felhívás, célzás. Az ilyen módon ajánlott aukciókat a Vatera un. kapcsolatfelvételi terméknek minősíti és eltávolítja a rá utaló üzenetekkel együtt.
---- Ajánlott levélként előre utalás után 2000 Ft/db

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-03-11 22:41
Létrehozva: #3732

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(NiNorbert @ 2012-03-11 21:39) *
Üdv
Ha volt egy kiemelt(+400ft) aukcióm amit eltávolított a vatera, akkor a kiemelést kikell fizetnem?
(off: kíváncsi vagyok a törlés indokára is mert arról még nem kaptam választ 1562833274)

Sajnos, ha szabálytalan volt (nyilván az volt, ha törölték), akkor bukod a kiemelést is. Gondolom valamilyen választ csak kaptál.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
NiNorbert
hozzászólás 2012-03-11 22:39
Létrehozva: #3733

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Üdv
Ha volt egy kiemelt(+400ft) aukcióm amit eltávolított a vatera, akkor a kiemelést kikell fizetnem?
(off: kíváncsi vagyok a törlés indokára is mert arról még nem kaptam választ 1562833274)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-03-11 21:57
Létrehozva: #3734

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(virdzsi30 @ 2012-03-11 18:58) *
egy újabb csemege: mi az a fénnképező???

http://fenykepezo-kamera.vatera.hu/analog_...1557199886.html

Akkor ez is egy csemege, mert a "szépségápolás" egybe írandó:
http://szepseg-egeszseg.vatera.hu/szepsega...1558362011.html

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2012-03-11 20:54
Létrehozva: #3735

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:15
Azonosító: 73

IDÉZET(virdzsi30 @ 2012-03-11 18:58) *

Elírás? dry.gif

+Quote Post
virdzsi30
hozzászólás 2012-03-11 19:58
Létrehozva: #3736

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-01-23 19:56
Azonosító: 1 620 850

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-03-11 17:00
Létrehozva: #3737

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(Jellicoe @ 2012-03-11 13:48) *
Két aukciómra hamarabb érkezett licit, mntsem a képeket feltöltöttem. Ma akartam ezt új aukcióban pótolni, amit a rendszer törölt hogy ez tilos, és a következő segítő magyarázatot kaptam:
"További képfeltöltés céljából ugyanazon termékről nem indítható újabb aukció. Erre a célra javasoljuk a képfeltöltő oldalak, külső tárhelyek használatát. Az ilyen oldalakra feltöltött képek elérési útja a terméklapos levelezésben és a termékleírásban megadható."
A terméklap eleve nem módosítható ha már érkezett licit, így marad a terméklapos levelezés. Mivel nem akarok megint feleslegesen erre időt pazarolni, megkérdezem hogy ha oda elérési linket írok, az engedélyezett? Nem lesz ismét törölve a felhasználási szabályzat valami sokadik pontjának x-edik alparagrafusa alapján törölve?

Üdv,
Jellicoe

Tisztelt Jellicoe!

Az ilyen oldalakra feltöltött képek elérési útja a terméklapos levelezésben és a termékleírásban megadható.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Jellicoe
hozzászólás 2012-03-11 14:48
Létrehozva: #3738

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-09-14 12:18
Azonosító: 24 997

Két aukciómra hamarabb érkezett licit, mntsem a képeket feltöltöttem. Ma akartam ezt új aukcióban pótolni, amit a rendszer törölt hogy ez tilos, és a következő segítő magyarázatot kaptam:
"További képfeltöltés céljából ugyanazon termékről nem indítható újabb aukció. Erre a célra javasoljuk a képfeltöltő oldalak, külső tárhelyek használatát. Az ilyen oldalakra feltöltött képek elérési útja a terméklapos levelezésben és a termékleírásban megadható."
A terméklap eleve nem módosítható ha már érkezett licit, így marad a terméklapos levelezés. Mivel nem akarok megint feleslegesen erre időt pazarolni, megkérdezem hogy ha oda elérési linket írok, az engedélyezett? Nem lesz ismét törölve a felhasználási szabályzat valami sokadik pontjának x-edik alparagrafusa alapján törölve?

Üdv,
Jellicoe

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-03-10 23:49
Létrehozva: #3739

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(eStore24 @ 2012-03-10 22:37) *
ok, ez rendben van, de ott nem lehet a vevő adatait lekérdezni, illetve értékelni sem lehet.
ha az email elveszne akkor nemtudom online lekerdezni a vásárlo elérhetősegeit
ennek a tételnek át kell kerülnie az eladott tételek közé, de már 3 napja nem került át.
szerintem ez rendszerhiba

Az adatokat valóban nem lehet lekérdezni, de az értékelést el tudja készíteni a személyes menüjéből is.
A leírtakat továbbítottuk a felelős kollégáknak, akik indokolt esetben megteszik majd a szükséges intézkedéseket.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
eStore24
hozzászólás 2012-03-10 23:37
Létrehozva: #3740

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-01-10 02:01
Azonosító: 1 612 655

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-03-10 22:03) *
Tisztelt eStore24!

A személyes menüjében a "második lehetőség" menüben megtalálja a kérdéses terméket.
A licitáló oszlopban látható, hogy leütötték.

ok, ez rendben van, de ott nem lehet a vevő adatait lekérdezni, illetve értékelni sem lehet.
ha az email elveszne akkor nemtudom online lekerdezni a vásárlo elérhetősegeit
ennek a tételnek át kell kerülnie az eladott tételek közé, de már 3 napja nem került át.
szerintem ez rendszerhiba

+Quote Post

763 Oldal V  « < 185 186 187 188 189 > » 
Reply to this topicStart new topic
11 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (11 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2018-04-25 14:29