IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

726 Oldal V  « < 185 186 187 188 189 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Aukciózással Kapcsolatos Kérdések, Eladás, licitálás, értékelések...
VateraBenz
hozzászólás 2011-11-19 09:23
Létrehozva: #3721

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(morgo100 @ 2011-11-19 08:14) *
:angry:Szerintem nem szabadna teszteletlen kategóriát engedélyezni. Mert az úgy vásárolt termékek 98% -ban hibásak. Rendkívül dühítő, hogy esélye sincs arra,hogy az így megvett termék működjön. Aki valamiért nem tudja tesztelni az kérjen meg szakembert, vagy árulja hibásként megkímélve a esetleges vásárlókat a csalódástól és a méregtől.

Miért nem? A vevők annak a tudatában licitálnak, hogy a termék teszteletlen. Tehát, vagy jó vagy nem.
A nyilván alacsonyabb árért vállalják a kockázatot.

Akinek ez nem felel meg, az válasszon garanciával árult terméket.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu
Go to the top of the page

+Quote Post
morgo100
hozzászólás 2011-11-19 09:14
Létrehozva: #3722

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2011-11-19 09:03
Azonosító: 1 566 070

:angry:Szerintem nem szabadna teszteletlen kategóriát engedélyezni. Mert az úgy vásárolt termékek 98% -ban hibásak. Rendkívül dühítő, hogy esélye sincs arra,hogy az így megvett termék működjön. Aki valamiért nem tudja tesztelni az kérjen meg szakembert, vagy árulja hibásként megkímélve a esetleges vásárlókat a csalódástól és a méregtől.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-11-18 19:13
Létrehozva: #3723

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(tynus12 @ 2011-11-18 17:23) *
.......
Benz úgy látszik, nem szólt neked, hogy ez már van biggrin.gif
.......

Igen, most a vészkijáratban megtette, erősen gondolkodom rajta, hogy megfenyítem a késői információ átadás miatt.biggrin.gif
(Ááá, nem bántom úgysem. Az az igazság, hogy mostanában az én figyelmem is eléggé osztott én nem vagyok annyira rátapadva az oldalra, mint egyébkor.)

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
egyedikovacsoltv...
hozzászólás 2011-11-18 19:00
Létrehozva: #3724

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-03-03 00:47
Azonosító: 516 774

IDÉZET(tynus12 @ 2011-11-18 17:23) *
Köszönöm, Isten vagy! biggrin.gif de ez eddig nem volt, vagy igen?

Szívesen smile.gif
Szerintem most sincs, csak régen volt ilyen listázási sorba állítási lehetőség, és én akkor mindig így néztem, és ezért az egyik vaterás könyvjelzőmnek ez van elmentve.
Én egy lusta disznó vagyok, így minden olyasmit könyvjelzőzök ami érdekel smile.gif

+Quote Post
tynus12
hozzászólás 2011-11-18 18:23
Létrehozva: #3725

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-09-25 21:12
Azonosító: 26 984

IDÉZET(zejopy @ 2011-11-18 11:57) *
Amit a menüben látok, az az, hogy hol indítottam az aukciót, nem az, hogy honnan jött a licit, legalábbis én így tudom. (Kedves Benz, VéeM, jól jönne valamelyik irányban egy megerősítés, mégsem baj, ha megfelelően értelmezzük a funkciókat, igazán köszönöm. thank_you.gif ) Mintha Benz felé irányítottam volna a múltban egy ilyen vágyat, de azt mondta, hogy nem lesz ebben fejlesztés. Mármint, hogy ezt tudjuk.
Persze listázgatok át én is, de talán karácsony előtt erőteljesebben kellene. Az hat hét, két periódus, tehát kb. + 6000 Ft kiadás, ami megkockáztatható, ha megtérül.smile.gif
Nálam alig megy el licitálással, általában az első viszi. Persze, mindenem kint van fix áron is.
Na elevezek egy kicsit széthintem a művészet magvait azokban a gyerekekben, akik erre vevők.smile.gif

Az eladott menüben a termék nevének keretében azt látod valóban, hogy hol listáztad, de a vevő neve melletti ikon azt jelzi, hogy hol adtad el.
Benz úgy látszik, nem szólt neked, hogy ez már van biggrin.gif

IDÉZET(egyedikovacsoltvas @ 2011-11-18 13:19) *
http://www.vatera.hu/user/account/list_bid...p;orderby_dir=1
próbáld így biggrin.gif
nekem bejön licitálási időrendben

Köszönöm, Isten vagy! biggrin.gif de ez eddig nem volt, vagy igen?

+Quote Post
egyedikovacsoltv...
hozzászólás 2011-11-18 14:19
Létrehozva: #3726

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(tynus12 @ 2011-11-18 10:49) *
Zejopy!
Valóban érdemes, de konkrétan a te termékeidre is meg tudod nézni az eladott menüben, hogy Neked mennyire érdemes, hiszen a vevők mellett ott van a jelük, hogy melyik piactéren vették a terméket.
Nekem az utolsó oldalon 100-ból 30 teszveszes, viszont ebből a 30 vásárlóból csak 4 volt, aki fix áron vásárolt, a többi 1Ft-os aukcióban vett részt.

Én 1 éve azt a lehetőséget hiányolom, hogy utolsó licit érkezése szerint lehetett rendezni a licitált árukat. Sokkal egyszerűbb volt követni, hogy melyik termék hogy áll, mint így, hogy ha a licitált árukat nézem, alapon termékkód szerint rendezi, és az utolsó licit érkezésének időpontja teljes mértékben eltűnt:-(

Tina

http://www.vatera.hu/user/account/list_bid...p;orderby_dir=1
próbáld így biggrin.gif
nekem bejön licitálási időrendben

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-11-18 12:57
Létrehozva: #3727

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(tynus12 @ 2011-11-18 10:49) *
Zejopy!
Valóban érdemes, de konkrétan a te termékeidre is meg tudod nézni az eladott menüben, hogy Neked mennyire érdemes, hiszen a vevők mellett ott van a jelük, hogy melyik piactéren vették a terméket.
Nekem az utolsó oldalon 100-ból 30 teszveszes, viszont ebből a 30 vásárlóból csak 4 volt, aki fix áron vásárolt, a többi 1Ft-os aukcióban vett részt.

Én 1 éve azt a lehetőséget hiányolom, hogy utolsó licit érkezése szerint lehetett rendezni a licitált árukat. Sokkal egyszerűbb volt követni, hogy melyik termék hogy áll, mint így, hogy ha a licitált árukat nézem, alapon termékkód szerint rendezi, és az utolsó licit érkezésének időpontja teljes mértékben eltűnt:-(

Tina

Amit a menüben látok, az az, hogy hol indítottam az aukciót, nem az, hogy honnan jött a licit, legalábbis én így tudom. (Kedves Benz, VéeM, jól jönne valamelyik irányban egy megerősítés, mégsem baj, ha megfelelően értelmezzük a funkciókat, igazán köszönöm. thank_you.gif ) Mintha Benz felé irányítottam volna a múltban egy ilyen vágyat, de azt mondta, hogy nem lesz ebben fejlesztés. Mármint, hogy ezt tudjuk.
Persze listázgatok át én is, de talán karácsony előtt erőteljesebben kellene. Az hat hét, két periódus, tehát kb. + 6000 Ft kiadás, ami megkockáztatható, ha megtérül.smile.gif
Nálam alig megy el licitálással, általában az első viszi. Persze, mindenem kint van fix áron is.
Na elevezek egy kicsit széthintem a művészet magvait azokban a gyerekekben, akik erre vevők.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
tynus12
hozzászólás 2011-11-18 11:49
Létrehozva: #3728

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-09-25 21:12
Azonosító: 26 984

Zejopy!

Tina

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-11-18 09:01
Létrehozva: #3729

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(egyedikovacsoltvas @ 2011-11-17 21:59) *
...
Na remélem nem vétettem semmilyen fórumszabályzat ellen a kis esszémmel.

Nem vétett smile.gif Sőt, a rendelkezésre álló eszköztárhoz képest ez egy egész korrekt elemzés good2.gif
Valóban érdemes átlistázni, ezt megerősíthetem.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-11-18 00:07
Létrehozva: #3730

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(egyedikovacsoltvas @ 2011-11-17 21:59) *
Ne én megsaccolom neked biggrin.gif

Köszönöm, lenyűgöztél.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
nostromo73
hozzászólás 2011-11-17 23:02
Létrehozva: #3731

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-02-23 20:03
Azonosító: 123 209

IDÉZET(svejku @ 2011-11-17 21:48) *
Ugye?
Szóval parázni nem kell, inkább nagyobb odafigyelést, türelmet, segítőkészséget kell mutatnunk, hogy jó Vaterás lehessen. Az, hogy nem most regisztrált, inkább jó jel lehet, talán már nézelődött, tájékozódott.

Udvariasan érdeklödik a termékem iránt, sőt komoly vásárlási szándékot jelez felém konkrét ajánlatott kérve , természetesen válaszoltam minden kérésére, de nem jelenkezik, annak ellenére hogy tulajdon képpen hozzá igazitottam az aukciót.

+Quote Post
egyedikovacsoltv...
hozzászólás 2011-11-17 22:59
Létrehozva: #3732

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2011-11-17 19:18) *
Kedves Benz! smile.gif

Azt szeretném kérdezni, hogy van-e arra valamilyen statisztikájuk, hogy két oldal násza óta hogyan alakul a Vaterán és a TV-en a látogatottság. Magyarul az érdekel, hogy a felhasználók kihasználják-e a nyitás lehetőségét, a TV-es regisztrájú emberek vásárolnak-e a Vaterán és fordítva.
Azért érdekel, mert jó volna tudni, mennyire érdemes átlistázni.
Néha, amikor eszembe jut, átlistázok, de ha biztosan tudnám, hogy a népek nagy része a "helyén maradt", akkor lehet, hogy nagyobb igyekezetet tanúsítanék a dupla listázásba, míg ha azt az információt kapnám Öntől, hogy megindult egy nagy cirkulálás, akkor ezzel nem annyira foglalkoznék.
Remélem értelmesen sikerült megfogalmaznom, amit szerettem volna, ha mégsem, akkor kérem, hagyatkozzon az intuíciójára.
Köszönöm, ha válaszol.smile.gif
(Ja, és kérem, szótagolva válaszoljon, mert valaki tele tette szappannal a fejemet agy helyett, ami persze szépen habzik és illatos is, de a gondolkodást nem segíti elő.)

Ne én megsaccolom neked biggrin.gif
Ha csak egyszerűen a Google Adwords-t vagy hasonszőrű alkalmazást használnak:
Láthatóak többek közt az alábbi adatok:
A honlapokon belül bármelyik termékcsoport és alkategória valamint a termékek akár egyesével hány látogatást eredményeztek, és a látogató milyen "forgalmi forrás"-ból származik, visszatérő vagy új látogatók száma, átlagosan hány oldalt nézett meg, és pl hogy visszafordult-e az érkezés felé, vagy innét lépett ki.
Kicsit bővebben:
Pontosan mérhető és összehasonlítható bármilyen időszak.
Tehát pl ha összehasonlítják ugyanazt az időszakát az évnek az unio előtt és után látják, hogy:
Mennyivel nőtt a látogatók száma, és ezen belül hányan jöttek a testvéroldalról.
Látják, hogy aki a tesótól jött át az pl átlag hány oldalt nézett meg (mennyit barangolt honlapon belül) azokhoz képest akik direktlinken vagy hivatkozáson keresztül érkeztek. (ezek lehetnek promokampányok, reklámok könyvjelzők stb... azaz olyanok akik konkrétan IDE szerettek volna jönni. Ugyanezt a keresőkből érkezőkre is természetesen látják.

Konkrét példa:
Megnézhető hány olyan jött a vatira a tv-n keresztül aki még sosem járt itt, szűkítve a feltételeket így:
új látogatók
forgalmi forrás: teszvesz
és ez tovább szűkíthető lépésenként a kategóriákra

Természetesen a saját berkeken belül azt is látják mennyivel nőtt az "átvásárlások", "átlistázások" száma.

Az én tippjeim a következőek 1-1 éves összehasonlításban:
Új regisztrálók száma: nem emelkedett számottevően.
Átlistázások a két oldal között: folyamatosan emelkedik, ahogy az eladók figyelmesen elolvassák ezt "Ha az átlistázás szolgáltatást kiválasztja akkor a terméke meg fog jelenni a TeszVesz oldalon is. Ebben az esetben a listázási díjat és az esetleges kiemeléseket a Vaterán és a TeszVeszen is felszámítjuk, viszont ha sikeresen eladta a terméket, akkor mind a TeszVesz, mind a Vatera listázási díjat visszatérítjük Önnek. "
(Majd ha nagy leszek biztos megértem miért éri meg az üzemeltetőnek, bár szerintem marketing fogás, hogy rászoktassanak, aztán fizetős lesz laugh1.gif , vagy csak egyszerűen azt nézik, hogy dupla vagy semmi, azaz eladod akkor csak a jutalékot fizeted, nem adod el akkor a 2 listázást.)
Tény, hogy jó módszer, ha magabiztos vagy és úgy gondolod eladod a terméket..
Eladások aránya a feltöltött termékekhez képest teszveszen 5-7%, vaterán 12-16% emelkedés.
Minőségibb eladók! (zöldek száma - eladott termékek száma - befizetett díjak aránya tuti emelkedett, és nem csak a fizetős opciók miatt)

Teszveszről érkező látogatók vásárlása a műszaki cikkeknél biztosan számottevő,míg ez fordítva nem lehet túl jelentős.
A baba-mama-ruha-házimkismotyó szintjén szerintem kiegyenlítik egymást.

Alapvetően én egy kb 10-12% profitemelkedést tippelek az összevonásból fakadóan tongue.gif

Az tuti ha a recesszió előtt lépik meg akkor iszonyatosat kaszáltak volna (bocs biggrin.gif )

Hogy érdemes-e átlistázni?
IGEN
Miért?
Egyrészt kb 50% többen fogják megnézni a termékedet ezáltal ugyanennyivel nőhet a forgalmad is.
Másrészt ha tuti cuccot árulsz reális áron, akkor ugyanott vagy költségben mintha csak az egyiken rakod fel (kiemelések nélkül persze, de az a pénz bejön a több vevőn)
A fizetős megjelenések (adwords &Co) a Google-ba és a display hálózatokon sokkal nagyobb valószínűséggel jelenítik meg a termékedet mert két helyen vagy fent. A vati és tv nem keveset költ erre szerintem, és ráadásul a szabad találati listákon is mindig előkelő helyen vannak a vaterás Tv-s oldalak.

Ha sok a kiemelt terméked akkor legalább 1-2 nagyon csábítót típusonként listázz át mindig, mert ha azért átjön úgyis megnézi a többit is.

Na remélem nem vétettem semmilyen fórumszabályzat ellen a kis esszémmel.

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2011-11-17 22:48
Létrehozva: #3733

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(nostromo73 @ 2011-11-17 21:37) *
Ez igaz....

Ugye?
Szóval parázni nem kell, inkább nagyobb odafigyelést, türelmet, segítőkészséget kell mutatnunk, hogy jó Vaterás lehessen. Az, hogy nem most regisztrált, inkább jó jel lehet, talán már nézelődött, tájékozódott.

+Quote Post
nostromo73
hozzászólás 2011-11-17 22:37
Létrehozva: #3734

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2011-11-17 21:26) *
Mind így kezdtük...

Ez igaz....

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2011-11-17 22:26
Létrehozva: #3735

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(nostromo73 @ 2011-11-17 21:22) *
Sziasztok
Azt szeretném kérdezni, hogy mennyire kell vigyázni egy 0/0 értékeléssel rendelkező felhasználóval, annak ellenére hogy már régóta vaterás ?
vagy lehet hogy túl aggódom az egészet, és felesleges a para ?
Köszi.

Mind így kezdtük...

+Quote Post
nostromo73
hozzászólás 2011-11-17 22:22
Létrehozva: #3736

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Sziasztok
Azt szeretném kérdezni, hogy mennyire kell vigyázni egy 0/0 értékeléssel rendelkező felhasználóval, annak ellenére hogy már régóta vaterás ?
vagy lehet hogy túl aggódom az egészet, és felesleges a para ?
Köszi.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-11-17 21:36
Létrehozva: #3737

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2011-11-17 19:18) *
Kedves Benz! smile.gif

Azt szeretném kérdezni, hogy van-e arra valamilyen statisztikájuk, ...

Kedves zejopy!

Van, illetve az elemző kollégák bármilyen kimutatást elő tudnak állítani smile.gif
Viszont sajnos ezek nagy része nem publikus információ, üzleti titok.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-11-17 20:18
Létrehozva: #3738

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Melcsimaci88 @ 2011-11-17 18:16) *
Sziasztok,
Nekem olyan kérdésem lenne, hogy egyik aukciómat felszeretné próbálni a lehetséges vevő mielőtt megveszi. Viszont csak úgy tudok neki ügye üzenetet küldeni,hogy azt mindeki lássa az aukció oldalán. Meg esetleg gondolhatja úgy a vatera,hogy megállapodtunk a tudta nélkül. Viszont az a megoldás sem tetszik, hogy üsse le az aukciót és felpróbálja aztán majd meglátjuk. Mert azért így nekem kell fizetni a vaterának, ha mégsem jó neki.
Kérlek segítsetek vmi megoldást találni. Előre is köszönöm.

Szia!

A megfelelő eljárás, hogy a terméklapos levelezésben megegyeztek, hogy ha nem megfelelő az áru, akkor elállhat a vásárlástól. Ebben az esetben ő pozitív értékelést adhat neked, te viszont egy pozitív szövegezésű semlegessel zárhatod az adásvételt, aminél a tranzakciót nem létrejöttként jelölöd be. Így nem kell jutalékot fizetned.

Kedves Benz! smile.gif

Azt szeretném kérdezni, hogy van-e arra valamilyen statisztikájuk, hogy két oldal násza óta hogyan alakul a Vaterán és a TV-en a látogatottság. Magyarul az érdekel, hogy a felhasználók kihasználják-e a nyitás lehetőségét, a TV-es regisztrájú emberek vásárolnak-e a Vaterán és fordítva.
Azért érdekel, mert jó volna tudni, mennyire érdemes átlistázni.
Néha, amikor eszembe jut, átlistázok, de ha biztosan tudnám, hogy a népek nagy része a "helyén maradt", akkor lehet, hogy nagyobb igyekezetet tanúsítanék a dupla listázásba, míg ha azt az információt kapnám Öntől, hogy megindult egy nagy cirkulálás, akkor ezzel nem annyira foglalkoznék.
Remélem értelmesen sikerült megfogalmaznom, amit szerettem volna, ha mégsem, akkor kérem, hagyatkozzon az intuíciójára.
Köszönöm, ha válaszol.smile.gif
(Ja, és kérem, szótagolva válaszoljon, mert valaki tele tette szappannal a fejemet agy helyett, ami persze szépen habzik és illatos is, de a gondolkodást nem segíti elő.)

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2011-11-17 20:19

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Melcsimaci88
hozzászólás 2011-11-17 19:45
Létrehozva: #3739

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-11-17 19:05
Azonosító: 1 565 645

IDÉZET(hytech @ 2011-11-17 18:38) *
Hogy tudna egy aukciót felpróbálni? dirol.gif

Már vártam:D

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2011-11-17 19:38
Létrehozva: #3740

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(Melcsimaci88 @ 2011-11-17 18:16) *
Sziasztok,
Nekem olyan kérdésem lenne, hogy egyik aukciómat felszeretné próbálni a lehetséges vevő mielőtt megveszi.

Hogy tudna egy aukciót felpróbálni? dirol.gif

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post

726 Oldal V  « < 185 186 187 188 189 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-07-01 14:47