IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

758 Oldal V  « < 185 186 187 188 189 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Aukciózással Kapcsolatos Kérdések, Eladás, licitálás, értékelések...
perokombt
hozzászólás 2012-03-01 21:28
Létrehozva: #3721

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2012-03-01 21:01
Azonosító: 1 656 451

Tisztelt Vatera!

Érdeklődnék, hogy külső tárhelyre feltöltött, mondjuk zippelt videó fájlt lehet-e linkelni a termék leírásába, úgy, hogy nem tartalmaz elérhetőséget? Egy kameráról lenne szó, és fontos lenne, hogy tömörítetlen fájlt tudjak megnézni hogy milyen minőséget vesz fel a kamera, akár pár másodpernyit, ezért a youtube és a fájlmegosztók nem megfelelőek erre e célra.

A választ előre is köszönöm!
Go to the top of the page

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-03-01 13:12
Létrehozva: #3722

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(Badalabum @ 2012-03-01 11:30) *
1) Miért van az ha termék leírást írok állandóan ugrál a kurzor. Eznkívül nem tudok betüméretet és stílust választani. Legördülni legördül, de nem engedi kiválasztani.
(Opera böngésző Win XP Újabb laptop) Biztos valmi ###### program hiányzik hozzá. Kérdés melyik?

2)Licitáltam egy termékre, ami 1 Forintos volt. Nem volt rá licit még egy forint se. Gondoltam licitálok rá 100 Forinttal. Erre a gép 1 forintnak vette. Miért? Az eljén muszály 1 forint? (megjegyezném a licit lépcső 1 Ft volt smile.gif

3) Licit lépcső: Tegyük fel a lépcső 100 Ft? Mi van ha én köztes értékkel licitálok? Akkor automatikusan a több/vagy kevesebbet adja meg?
Volt egy termékem, ahol 100 froint volt a licitlépcső. Valaki mégis egy forinttal licitált és sikeresnek számított, ha nem licitálnak rá, akkor az övé a termék az azt megelőző áron. Mert ugye 1 Forint már nincs.

4) A legfontosabb: Egyik termékem újra akarom listázni, de úgy hogy teszveszen is kinn legyen. Hiába pipáltam ki eddig akárhogy nem lsitázta ki. Miért? hogy csináljam? Nincs is ott az Ikon a meghirdettett termékeknél. és már az elején az extra hírdetések se jelennek meg a teszveszen. (másik terméknél tapasztaltam)

Tisztelt Badalabum!

1. Próbálja meg másik böngészővel. Az Opera legújabb verziója bizonyos esetekben problémás lehet.
2. Ha a licitlépcső 1 Ft, akkor ennyi lesz az első licit is. A 100 Ft ez esetben levédett ajánlatnak számít.
3. Nem tud licitlépcső alatt licitálni. Kivéve, ha levédett ajánlat van a terméken. Van 1 Ft - banki átutalással lehetséges ennyit küldeni.
4. Az kevés, ha a rádiógombot bejelöli. Ki is kell választani azt az ablakot.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Badalabum
hozzászólás 2012-03-01 12:30
Létrehozva: #3723

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-01-27 20:57
Azonosító: 1 625 011

1) Miért van az ha termék leírást írok állandóan ugrál a kurzor. Eznkívül nem tudok betüméretet és stílust választani. Legördülni legördül, de nem engedi kiválasztani.
(Opera böngésző Win XP Újabb laptop) Biztos valmi ###### program hiányzik hozzá. Kérdés melyik?

2)Licitáltam egy termékre, ami 1 Forintos volt. Nem volt rá licit még egy forint se. Gondoltam licitálok rá 100 Forinttal. Erre a gép 1 forintnak vette. Miért? Az eljén muszály 1 forint? (megjegyezném a licit lépcső 1 Ft volt smile.gif

3) Licit lépcső: Tegyük fel a lépcső 100 Ft? Mi van ha én köztes értékkel licitálok? Akkor automatikusan a több/vagy kevesebbet adja meg?
Volt egy termékem, ahol 100 froint volt a licitlépcső. Valaki mégis egy forinttal licitált és sikeresnek számított, ha nem licitálnak rá, akkor az övé a termék az azt megelőző áron. Mert ugye 1 Forint már nincs.

4) A legfontosabb: Egyik termékem újra akarom listázni, de úgy hogy teszveszen is kinn legyen. Hiába pipáltam ki eddig akárhogy nem lsitázta ki. Miért? hogy csináljam? Nincs is ott az Ikon a meghirdettett termékeknél. és már az elején az extra hírdetések se jelennek meg a teszveszen. (másik terméknél tapasztaltam)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-29 13:53
Létrehozva: #3724

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(szakalyorsolya @ 2012-02-29 12:45) *
ahhhh köszi, de én voltam béna, a legelején használt volt kikipálva és hiába vittem végig hogy új cimkés a végén mégis használtnak adta be smile.gif köszönöm, bocsánat hogy itt szerencsétlenkedem smile.gif

Semmi baj.smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
szakalyorsolya
hozzászólás 2012-02-29 13:45
Létrehozva: #3725

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-06-15 19:14
Azonosító: 1 527 749

IDÉZET(zejopy @ 2012-02-29 12:41) *
A technikai témakörben, vagy a kapcsolatfelvételen keresztül. De itt is el lesz olvasva, és szerintem eljut a kellő helyre.smile.gif

ahhhh köszi, de én voltam béna, a legelején használt volt kikipálva és hiába vittem végig hogy új cimkés a végén mégis használtnak adta be smile.gif köszönöm, bocsánat hogy itt szerencsétlenkedem smile.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-29 13:41
Létrehozva: #3726

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(szakalyorsolya @ 2012-02-29 12:39) *
oké, töröltem, újraindítottam ÚJ CIMKÉS A MEGJELÖLÉS megnéztem, újra töltöttem, végigvittem a feltöltés lépéseit , végig új cimkés az állapota és ahogy kiteszi az aukciót HASZNÁLT lesz az állapota sad.gif hibabejelenteni hol lehet?

A technikai témakörben, vagy a kapcsolatfelvételen keresztül. De itt is el lesz olvasva, és szerintem eljut a kellő helyre.smile.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2012-02-29 13:44

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
szakalyorsolya
hozzászólás 2012-02-29 13:39
Létrehozva: #3727

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

oké, töröltem, újraindítottam ÚJ CIMKÉS A MEGJELÖLÉS megnéztem, újra töltöttem, végigvittem a feltöltés lépéseit , végig új cimkés az állapota és ahogy kiteszi az aukciót HASZNÁLT lesz az állapota sad.gif hibabejelenteni hol lehet?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-29 13:24
Létrehozva: #3728

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(szakalyorsolya @ 2012-02-29 12:03) *
Sziasztok!Indítottam egy 1ft aukciót elég drága kabátról, új cimkés, viszont az adatlapon valamiért HASZNÁLTKÉNT lett feltüntetve tehát a kereső szűkítés használt...pedig tuti hogy új-cimkésnek jelöltem meg,hogy tudom ezt javítani?van rajta licit sad.gif
Tud ebben segíteni valaki?
köszönöm

(közben licittörléssel és aukció törléssel megoldottam,de továbbra is érdekelne ilyen esetben lehet e máshogy is javítani a hibát)

Nem, ezt nem tudod módosítani, ha érkezett licit.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
szakalyorsolya
hozzászólás 2012-02-29 13:03
Létrehozva: #3729

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Sziasztok!Indítottam egy 1ft aukciót elég drága kabátról, új cimkés, viszont az adatlapon valamiért HASZNÁLTKÉNT lett feltüntetve tehát a kereső szűkítés használt...pedig tuti hogy új-cimkésnek jelöltem meg,hogy tudom ezt javítani?van rajta licit sad.gif
Tud ebben segíteni valaki?
köszönöm

(közben licittörléssel és aukció törléssel megoldottam,de továbbra is érdekelne ilyen esetben lehet e máshogy is javítani a hibát)

A hozzászólást -szakalyorsolya- szerkesztette a következő időpontban: 2012-02-29 13:06

+Quote Post
szovszi211
hozzászólás 2012-02-28 22:23
Létrehozva: #3730

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-10-16 12:13
Azonosító: 1 549 242

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-02-28 20:54) *
A névjegyzékmásolás probléma talán önmagában valóban nem lehet elegendő ok a visszavételre.
De a vevő többi érve megfontolandó. Új terméket árul kereskedőként magyar nyelvű használati útmutató nélkül.
Ráadásul a termék hamisítvány a terméklap tanúsága szerint, ami nem csak a Vatera szabályai szerint tilos.

Köszönöm... yes3.gif

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2012-02-28 21:54
Létrehozva: #3731

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(szovszi211 @ 2012-02-28 18:23) *
Szeretném a véleményeteket kérni az alábbi eladással kapcsolatban:
...

A névjegyzékmásolás probléma talán önmagában valóban nem lehet elegendő ok a visszavételre.
De a vevő többi érve megfontolandó. Új terméket árul kereskedőként magyar nyelvű használati útmutató nélkül.
Ráadásul a termék hamisítvány a terméklap tanúsága szerint, ami nem csak a Vatera szabályai szerint tilos.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
davenport
hozzászólás 2012-02-28 20:12
Létrehozva: #3732

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:17
Azonosító: 141

IDÉZET(szovszi @ 2012-02-28 19:01) *
Pontosan ezt mondtam, tapasztaltam a saját bőrömön. Nokia E52-ről sem androidra, sem iphone-ra nem könnyű másolni. Belinkeltem erről szóló cikkeket a hölgynek, továbbá felajánlottam a segítségem, mert a névjegyek átmásolása nem olyan bonyolult, de erre a válasz:

"Sajnos azontúl, hogy veblapokat ajánlott és sajnálkozott, és "megnyugtatott", hogy majd a számokat átmásolja (mi van az üzenetekkel???) bizony nem láttam az együttműködés iránti készséget."

Mit tegyek még??

Mondjuk így az üzik is átmennek. Elképzelem, hogy ezt egy 200.000 forintos Iphone megvásárlása után mondja el a szakszervizben. A helyzet az, hogy ez szerintem nem a termék hibája. Azaz innen kezdve a saját jófejségeden múlik, hogy mit teszel.

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2012-02-28 20:03
Létrehozva: #3733

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(szovszi @ 2012-02-28 19:01) *
Mit tegyek még??

Fejeld meg mint vakbálna a tartályhajót!

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
szovszi
hozzászólás 2012-02-28 20:01
Létrehozva: #3734

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-02-04 01:01
Azonosító: 1 424 011

IDÉZET(davenport @ 2012-02-28 18:53) *
Nokia névjegyet és üzenetet egy az egyben Nokia fog tudni fogadni (van egy ilyen másoló funkció).
Sem az Androidos, sem az egyéb csodák nem fogják átvinni egy az egyben.
Ezt saját bőrömön tapasztaltam meg, mert én sem olvastam eléggé utána.
Viszont ha ugyanezt eljátssza egy mobilboltban, akár vmelyik szolgáltatónál, ott sem fogják kicserélni a telefont erre hivatkozva.
OVI-ban (PC SUITE-ban) le kellene mentenie, majd utána az új telefont gépre kötve rá kellene másolnia.

Pontosan ezt mondtam, tapasztaltam a saját bőrömön. Nokia E52-ről sem androidra, sem iphone-ra nem könnyű másolni. Belinkeltem erről szóló cikkeket a hölgynek, továbbá felajánlottam a segítségem, mert a névjegyek átmásolása nem olyan bonyolult, de erre a válasz:

"Sajnos azontúl, hogy veblapokat ajánlott és sajnálkozott, és "megnyugtatott", hogy majd a számokat átmásolja (mi van az üzenetekkel???) bizony nem láttam az együttműködés iránti készséget."

Mit tegyek még??

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2012-02-28 19:58
Létrehozva: #3735

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(szovszi211 @ 2012-02-28 18:23) *
Terhel engem visszavásárlási kötelezettség?

Nem.

--------------------

+Quote Post
davenport
hozzászólás 2012-02-28 19:53
Létrehozva: #3736

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:17
Azonosító: 141

(Erre vonatkozóan az este folyamán, mivel jogászok között élek, széles körben tájékozódtam)"
[/i]

Ez egy nagyon jó mondat.
Kibicnek semmi sem drága.
Akkor ha orvosok között élek tudok vakbelet műteni?
Esetleg akkor forduljon egy jogorvoslati fórumhoz.
Imádom a jogásszal fenyegetőzőket.
Olvasgassa a telefon leírását, keressen rá a neten, kérdezzen.
Néma gyereknek anyja veri a f....-át.

Nokia névjegyet és üzenetet egy az egyben Nokia fog tudni fogadni (van egy ilyen másoló funkció).
Sem az Androidos, sem az egyéb csodák nem fogják átvinni egy az egyben.
Ezt saját bőrömön tapasztaltam meg, mert én sem olvastam eléggé utána.
Viszont ha ugyanezt eljátssza egy mobilboltban, akár vmelyik szolgáltatónál, ott sem fogják kicserélni a telefont erre hivatkozva.
OVI-ban (PC SUITE-ban) le kellene mentenie, majd utána az új telefont gépre kötve rá kellene másolnia.

+Quote Post
szovszi211
hozzászólás 2012-02-28 19:23
Létrehozva: #3737

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-10-16 12:13
Azonosító: 1 549 242

Szeretném a véleményeteket kérni az alábbi eladással kapcsolatban:
http://mobil-telefon.vatera.hu/mobiltelefo...1543351244.html

A vásárlást követően ideiglenes készlethiány miatt a leütött telefon egy komolyabb verzióját ajánlottam fel a vevőnek ugyanezen áron (4gs+++ kapacitív, nagyobb kijelző, más minden megegyezik) angol nyelven. A vevő ezt visszaigazolta, megkapta, magyarosíttatta. Viszont most azt mondja, hogy becsaptam, félrevezetttem stb, mert a Nokia E52 telefonjából T-mobile üzletben nem teszik át a telefonszámokat, üzeneteket. Azt mondja, hogy a termék adatlapján fennt kellene lennie "erre utaló figyelmeztetésnek"?!

"A dolog sajnos nem erről szól. Ön forgalmaz egy olyan telefont, ami semmilyen formában nem felel meg a hazai törvényi előírásoknak. A készülékhez nincs magyar nyelvű használati utasítás, és Ön a vásárlót még ennek tudatában sem tájékoztatja előre, és megfelelően. "
"Önnek, hiszen ezt a levelében is elismerte, kötelessége lett volna előre közölni, hogy bizonyos telefonok esetében bizonyos adatok konvertálása egyszerűen nem lehetséges. Ön ezt elmulasztotta, és a probléma terheit a vásárlóra hárította, miután az a vételárat már kifizette. "
"A névjegykártyák hiányában egyébként telefonálni sem tudok, ami Ön szerint bizonyára teljesen normális dolog. Nem az! "
"A levelezésünk tartalmának megismerése után nincs olyan jogorvoslati fórum, amely az abban leírtak alapján, ezt a forgalmazást (tartalmilag, és formailag) jogszerűnek tekintené.
(Erre vonatkozóan az este folyamán, mivel jogászok között élek, széles körben tájékozódtam)"

Felajánlottam neki a segítségem, hogy akár segítek felmásolni a névjegykártyáit. Mondtam azt is, hogy a sim kártyán keresztül sok telefonszám azonnal átvihető, melyet a telefonba fel lehet másolni.
Vevőm ragaszkodik a termék visszavásárlásához, melyre okot a fentebb leírtak miatt nem látok.

Vissza kell vásároljak egy telefont amiatt, mert a vevő nem tud névjegyeket és üzeneteket rámásolni a régi telefonjáról?
Van olyan dolog ami miatt félretájékoztatással vádolhat a fentebb leírtakkal kapcsolatban?
Terhel engem visszavásárlási kötelezettség?

Őszintén szólva a hangnem és a fenyegetések hatására nem vagyok túl engedékeny hangulatban...

+Quote Post
virdzsi30
hozzászólás 2012-02-28 18:41
Létrehozva: #3738

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-01-23 19:56
Azonosító: 1 620 850

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-02-27 21:37) *
Terméklink a nyitólapon: a kiemelés használatával a termék a Vatera.hu főoldalán is megjelenik. A főoldalon a szponzorált Aukciók rovatban egyszerre 8 aukció jelenik meg. Az az aukció jelenik meg a főoldalon a "Szponzorált aukciók" rovatban, amelynél a "Terméklink a nyitólapon" kiemelés meg van jelölve és még legalább fél óráig aktív. Az ezeken feltételeknek megfelelő és a legközelebb befejeződő száz aukcióból jelenik meg véletlenszerűen nyolc.

Értem... de mindig véletlenszerűen ugyanazok....hmmm. na ez van. a szilikoné a világ biggrin.gif a pénznek tényleg nincs értéke.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2012-02-28 17:17
Létrehozva: #3739

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(hytech @ 2012-02-28 15:22) *
angry4.gif hehehmm.gif

biggrin.gif Segíthetek? 49467ed2a966123.gif
(Nem mondhatja meg. Tudod mennyiszer kérdeztem és mennyiféleképpen amikor bevezetésre került? Hízelegtem, érveltem, kifejeztem az információ iránti vágyamat, de esköszöm a Barbakán kőfala lágyabb, mint Benz volt ebben a kérdésben.smile.gif)

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2012-02-28 16:22
Létrehozva: #3740

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2012-02-28 12:10) *
kuss.gif

angry4.gif hehehmm.gif

A hozzászólást -hytech- szerkesztette a következő időpontban: 2012-02-28 16:22

--------------------

+Quote Post

758 Oldal V  « < 185 186 187 188 189 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017-10-17 16:44