IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

715 Oldal V  « < 185 186 187 188 189 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Aukciózással Kapcsolatos Kérdések, Eladás, licitálás, értékelések...
VateraBenz
hozzászólás 2011-10-24 21:19
Létrehozva: #3721

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2011-10-24 21:11) *
Akkor mi a javasolt eljárás ebben az esetben?

Vagy értékelni kell vagy több lépcsőben jön a korlátozás.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-10-24 21:11
Létrehozva: #3722

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-10-24 20:59) *
Ha akarnánk sem tudnánk. Teljesen automatikus a folyamat.

Akkor mi a javasolt eljárás ebben az esetben?

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-10-24 20:59
Létrehozva: #3723

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2011-10-24 20:29) *
Ne büntetésként tekints a korlátozásra, bár tulajdonképpen mindegy. Az a baj, hogy szerintem az ÜSZ nem fog ebbe belemenni.
...

Ha akarnánk sem tudnánk. Teljesen automatikus a folyamat.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-10-24 20:45
Létrehozva: #3724

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(evica_74 @ 2011-10-24 20:43) *
...de nyilván paranoid vagyok, .....

Szerintem nem. Könnyen lehet, hogy igazad van. Csak ez kevés még bizonyítéknak.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
evica_74
hozzászólás 2011-10-24 20:43
Létrehozva: #3725

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-08-09 09:29
Azonosító: 1 540 324

Ne büntetésként tekints a korlátozásra, bár tulajdonképpen mindegy. Az a baj, hogy szerintem az ÜSZ nem fog ebbe belemenni.
Szóval némi magyarázattal, kicsit bővebben a sablonnál.smile.gif
Nem baj, ha a terméklapon jelzed a dolgot. Automatikusan nem szankcionálják az illetőt, csak ha valóban bizonyítékuk van. És hidd el, ha valóban önlicit, azt nem lehet hosszú távon csinálni. A Vatera sem hüyle. Lehet, hogy rövidebb-hosszabb időre van szükségük, pontosan azért, mert bizonyítaniuk kell. Nagyon sok ember azt hiszi, hogy a bejelentését figyelmen kívül hagyták. Én nem gondolom, hogy így van. Biztos vagyok benne, hogy megvizsgálják a dolgot. Azt hiszem, úgy működhet, hogy vannak esetek, amikor ők is tudják, de nem bizonyítható. Szerintem ilyenkor nem "felejtik el" a dolgot, hanem tovább figyelik, vissza-visszanéznek, és amint akad bizonyíték, intézkednek. Gondolom, ez alkalmanként akár hosszabb időt is igénybe vehet.
Meggyőződésem, hogy érdemes jelezni a terméklapon, mert tényleg az a jó, ha az ilyen felhasználók eltűnnek innen.
Azzal ne törődj, nekem hónapok óta az az első oldal.
Olyan, mintha nem a te leveledre válaszoltak volna. biggrin.gif

Na ezt hogy csináltam? ohmy.gif

Köszi a válaszokat smile.gif Tény, hogy az önlicitet nem lehet sokáig csinálni, de ha én pont belefutok valami gyanúsba, és egyebek mellett azt is látom, hogy ez is történik, valahogy rossz érzés utána látni, hogy az általam át nem vett terméket más szerencsétlen felhasználó gyanútlanul megveszi. Énnél még az is jobb, ha maga az eladó veszi meg egy másik nickkel, és adogatja magára a pozitívakat. A bukta ott van, amikor teljesen azonos szövegű, stílusú értékelést ad, különböző felhasználónevek alatt... nekem speciel ma ez tűnt fel, de nyilván paranoid vagyok, amiért be lettem fenyítve egy polgári perrel meg egy rendőrségi feljelentéssel egy olyan adásvétel okán, aminek a tárgyát azóta ismét megvette más (rettegek ám smile.gif smile.gif )

Amúgy igenis büntiként tekintek rá, mert milyen már, hogy nem tudok terméket feltölteni, kérdésre válaszolni, aukciót kérésre lezárni, vagy valamit megvásárolni azért, mert az ágyam 6 hét alatt lesz kész??? smile.gif Ráadásul ugyanez történhet az eladóval, ő addig nem tud újabb ágyakat eladni sad.gif

Bocsánat, amiért offoltam a témát, igazából nem is ide tartozik... remélem, nem gond smile.gif
Köszi mindenkinek, még visszaolvasok később.
Üdv:

--------------------
Üdv: evica_74

+Quote Post
evica_74
hozzászólás 2011-10-24 20:31
Létrehozva: #3726

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Bigdept @ 2011-10-24 20:24) *
Nekem 9-én ütötte le egy termékemet a vevőjelölt, de aztán türelmet kért, és kapott tőlem. 5100 Ft. És már napok óta az értékeljek oldal az első, amivel belépéskor szembesülök, ill. kaptam "felszólító" levelet. Tehát sem 40 nap, sem 10e HUF, igaz, el tudok navigálni az oldalról máshova.

Nekem is az értékelő oldal ugrik be értékhatártól és a leütés napjától függetlenül, de ez lehet hasznos is, legalább nem felejtünk el értékelni smile.gif Szerintem ebből nem lesz gond, hisz értékhatár alatti és határidő előtti. Nyilván csak figyelemfelkeltés.

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-10-24 20:29
Létrehozva: #3727

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(evica_74 @ 2011-10-24 19:49) *
Gondolom, nem lesz baj belőle. Ha kapunk felszólítást, megkérjük majd az Ügyfélszolgálatot, hogy a mindkettőnk számára elfogadott, hosszú gyártási idő miatt tekintsenek el a büntitől smile.gif

Más (nem ide való téma, elnézést, hogy ide írom): ha feltételezed valakiről, hogy több regisztrációval magának licitál és értékel, az "idegen" vevők pedig rendre nem kapják meg a termékeket, akkor tudsz tenni valamit? Érdemes foglalkozni ilyesmivel egyáltalán, vagy csak kerüljem el, és hagyjam, hogy mások bedőljenek a sok "ál-pozitív" értékelésnek? Csak feltételezés... tehát a kérdés elvi (bár mindig jók a megérzéseim smile.gif )

Szóval némi magyarázattal, kicsit bővebben a sablonnál.smile.gif
Nem baj, ha a terméklapon jelzed a dolgot. Automatikusan nem szankcionálják az illetőt, csak ha valóban bizonyítékuk van. És hidd el, ha valóban önlicit, azt nem lehet hosszú távon csinálni. A Vatera sem hüyle. Lehet, hogy rövidebb-hosszabb időre van szükségük, pontosan azért, mert bizonyítaniuk kell. Nagyon sok ember azt hiszi, hogy a bejelentését figyelmen kívül hagyták. Én nem gondolom, hogy így van. Biztos vagyok benne, hogy megvizsgálják a dolgot. Azt hiszem, úgy működhet, hogy vannak esetek, amikor ők is tudják, de nem bizonyítható. Szerintem ilyenkor nem "felejtik el" a dolgot, hanem tovább figyelik, vissza-visszanéznek, és amint akad bizonyíték, intézkednek. Gondolom, ez alkalmanként akár hosszabb időt is igénybe vehet.
Meggyőződésem, hogy érdemes jelezni a terméklapon, mert tényleg az a jó, ha az ilyen felhasználók eltűnnek innen.

IDÉZET(Bigdept @ 2011-10-24 20:24) *
Nekem 9-én ütötte le egy termékemet a vevőjelölt, de aztán türelmet kért, és kapott tőlem. 5100 Ft. És már napok óta az értékeljek oldal az első, amivel belépéskor szembesülök, ill. kaptam "felszólító" levelet. Tehát sem 40 nap, sem 10e HUF, igaz, el tudok navigálni az oldalról máshova.

Azzal ne törődj, nekem hónapok óta az az első oldal.

IDÉZET(evica_74 @ 2011-10-24 20:25) *
.........

Mindenképpen partnerével kell tisztáznia a kialakult helyzetet és törekedni arra, hogy mindkét fél számára elfogadható megoldás szülessen." [/i]

......

A hozzászólást -VateraBenz- szerkesztette a következő időpontban: 2011-10-24 21:00

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
evica_74
hozzászólás 2011-10-24 20:25
Létrehozva: #3728

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-10-24 20:16) *
Amennyiben szabálytalanságot észlel, a terméklapon a szabálytalan aukció szövegre kattintva vagy lejárt aukció esetén a kapcsolatfelvételen keresztül jelezze és a felelős kolléga indokolt, bizonyítható esetben megteszi a szükséges intézkedéseket.

Köszönöm, az Ügyfélszolgálaton keresztül már jeleztem a feltételezést (felhasználónevek megjelölésével), melyre a következő választ kaptam:

"Köszönjük levelét!

Az allegroup.hu Kft. által működtetett piacterek a termékeket kínálók és azokra licitálók között kizárólag információ-közvetítői szerepet töltenek be.

Az eladott termékek logisztikai átadása és a pénzügyi teljesítés a Vaterától függetlenül, a felhasználók megállapodásának megfelelően zajlik le.

Ennek okán a meghirdetett termékek minősége, biztonsága és legalitása felett a Vaterának nincs ellenőrzési lehetősége és ezekért felelősséget nem áll módunkban vállalni. Nem vállalunk továbbá felelősséget az oldalunkon szereplő termékek valódiságáért, vagy azért, hogy a vevők ténylegesen meg tudják venni, a kínálók pedig ténylegesen el tudják adni a termékeket. Nem tudjuk biztosítani, hogy a vásárlók és a kínálók a tranzakciót végérvényesen be is tudják fejezni. Mivel nem avatkozunk bele a vevők és az eladók között történő tranzakciókba, bármilyen vita kialakulásakor Ön mentesíti a Vaterát mindennemű igénytől, követeléstől és kártérítéstől.

Mindenképpen partnerével kell tisztáznia a kialakult helyzetet és törekedni arra, hogy mindkét fél számára elfogadható megoldás szülessen."

Inkább olyasféle segítségre gondolok, hogy a felhasználó rendszer felé küldött elektronikus "működésének" (pl. regisztráció, hozzászólások, értékelések) küldési paramétereiből (IP cím, vagy bármi más adat) megállapítják-e kérésre (vagy hivatalos megkeresésre), hogy az érintett felhasználóneveket azonos személy regisztrálta-e.

--------------------

+Quote Post
Bigdept
hozzászólás 2011-10-24 20:24
Létrehozva: #3729

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-27 17:06
Azonosító: 964 053

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-10-24 14:21) *
Tisztelt evica_74!

Vonatkozik, de nem szigor kérdése. A rendszer automatikusan számon tartja a leírt paramétereket és ennek megfelelően következnek a felsorolt szankciók.

--------------------
Az összes kerti vetemények közül a kóbászt szeretem a legjobban!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-10-24 20:16
Létrehozva: #3730

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

...
Más (nem ide való téma, elnézést, hogy ide írom): ha feltételezed valakiről, hogy több regisztrációval magának licitál és értékel, az "idegen" vevők pedig rendre nem kapják meg a termékeket, akkor tudsz tenni valamit? Érdemes foglalkozni ilyesmivel egyáltalán, vagy csak kerüljem el, és hagyjam, hogy mások bedőljenek a sok "ál-pozitív" értékelésnek? Csak feltételezés... tehát a kérdés elvi (bár mindig jók a megérzéseim smile.gif )

Amennyiben szabálytalanságot észlel, a terméklapon a szabálytalan aukció szövegre kattintva vagy lejárt aukció esetén a kapcsolatfelvételen keresztül jelezze és a felelős kolléga indokolt, bizonyítható esetben megteszi a szükséges intézkedéseket.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
evica_74
hozzászólás 2011-10-24 19:49
Létrehozva: #3731

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2011-10-24 19:44) *
Kíváncsi vagyok, de tényleg, hogyan lehet ezt a helyzetet megoldani. Ha jól értelmezem a dolgot, ha megfeszülsz te és az eladó is, akkor sem lehet idő előtt tető alá hozni az üzletet.

Gondolom, nem lesz baj belőle. Ha kapunk felszólítást, megkérjük majd az Ügyfélszolgálatot, hogy a mindkettőnk számára elfogadott, hosszú gyártási idő miatt tekintsenek el a büntitől smile.gif

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-10-24 19:44
Létrehozva: #3732

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(evica_74 @ 2011-10-24 19:33) *
Kedves VateraBenz,
köszönöm szépen.
Üdv:

Kíváncsi vagyok, de tényleg, hogyan lehet ezt a helyzetet megoldani. Ha jól értelmezem a dolgot, ha megfeszülsz te és az eladó is, akkor sem lehet idő előtt tető alá hozni az üzletet.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
evica_74
hozzászólás 2011-10-24 19:33
Létrehozva: #3733

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-10-24 14:21) *
Tisztelt evica_74!

Vonatkozik, de nem szigor kérdése. A rendszer automatikusan számon tartja a leírt paramétereket és ennek megfelelően következnek a felsorolt szankciók.

Kedves VateraBenz,
köszönöm szépen.
Üdv:

--------------------

+Quote Post
CassiusClaly
hozzászólás 2011-10-24 15:07
Létrehozva: #3734

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-11-22 18:50
Azonosító: 1 410 510

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-10-24 14:38) *
Tisztelt CassiusClaly!

Nincs ilyen lehetőség.

remek...

Azért kösznöm.

Üdv.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-10-24 14:38
Létrehozva: #3735

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(CassiusClaly @ 2011-10-24 14:33) *
Jó napot mindenkinek!

Lenne egy olyan kérdésem hogy hogy lehetne kikapcsolni (vagy ne lássam) a www.grando.hu-s termékeket? megnehezítik a böngészést a(z új) termékek között, az áruk meg néha nevetséges... mad.gif

Üdv.

Tisztelt CassiusClaly!

Nincs ilyen lehetőség.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
CassiusClaly
hozzászólás 2011-10-24 14:33
Létrehozva: #3736

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-11-22 18:50
Azonosító: 1 410 510

Jó napot mindenkinek!

Lenne egy olyan kérdésem hogy hogy lehetne kikapcsolni (vagy ne lássam) a www.grando.hu-s termékeket? megnehezítik a böngészést a(z új) termékek között, az áruk meg néha nevetséges... mad.gif

Üdv.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-10-24 14:21
Létrehozva: #3737

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(evica_74 @ 2011-10-24 14:08) *
...
Kérdésem, hogy ezt mennyire veszik szigorúan, illetve vonatkozik-e a Vatera felületére is.
...

Tisztelt evica_74!

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
evica_74
hozzászólás 2011-10-24 14:08
Létrehozva: #3738

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Sziasztok.

A következőt a Teszvesz oldalán olvastam:

"Akinek 10.000,-Ft összértékben 40 napja elmaradt értékelése van, azaz, az értékelésre váró tranzakció(k) leütési ára elérte a 10.000,- Ft-ot és a tranzakció(k) befejezési dátuma meghaladta a 40 napot a felhasználói fiókba való belépés után azonnal az értékelések készítése menüpont jelenik meg. Az a Felhasználó, akinek 10.000,- Ft összértékben 40 napja elmaradt értékelése van, kizárólag felhasználói fiókjának értékelések készítése fiókpontját tudja használni, a felhasználói fiókot csak akkor használhatja, ha a visszajelzések elkészülnek és azok összértéke 10.000,- Ft alá csökken, vagy ha a 40 napnál korábban zárult aukciók értékelése megtörténik."

Kérdésem, hogy ezt mennyire veszik szigorúan, illetve vonatkozik-e a Vatera felületére is.

Pár hete vettem egy ágyat több tízezer forint értékben, és még néhány hét mire legyártják és felkerül a lakásomba - nyilván addig nem fogjuk értékelni a tranzakciót, a míg le nem bonyolítjuk, és nem szeretném, ha emiatt korlátoznák bármelyikünket a fiókunk használatában. Jól értem, hogy ez ebben az esetben megtörténhet?

Üdv:

--------------------

+Quote Post
tb75tb
hozzászólás 2011-10-24 13:41
Létrehozva: #3739

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-05-24 11:46
Azonosító: 11 356

IDÉZET(VateraBenz @ 2011-10-24 13:37) *
Nem lehetséges. A Vatera nem apróhirdetési oldal. Egy adott terméknél a leírásban nem árusíthat további termékeket.

Éredekes, pedig több eladónál is láttam ilyet,pl xy márkájú cipő több színváltozatban feltöttött képeit egy linkelt fotóalbumban.

Mindenesetre köszönöm szépen az információt.

További szép napot

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-10-24 13:37
Létrehozva: #3740

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(tb75tb @ 2011-10-24 13:24) *
Értem,köszönöm szépen.
Természetesen egy termék különböző változatairól lenne szó,ez lehetséges?
Minden darab ugyanannyiba kerül, fix áras termékek.(pl.:cipő,kabát,ruhanű,stb.)

Nem lehetséges. A Vatera nem apróhirdetési oldal. Egy adott terméknél a leírásban nem árusíthat további termékeket.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post

715 Oldal V  « < 185 186 187 188 189 > » 
Reply to this topicStart new topic
3 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (3 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-10-21 00:52