IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

749 Oldal V  « < 299 300 301 302 303 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Aukciózással Kapcsolatos Kérdések, Eladás, licitálás, értékelések...
apetzi
hozzászólás 2010-12-18 12:33
Létrehozva: #6001

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-01-28 21:58
Azonosító: 440 694

Hello
Én még soha nem volam itt!Ezért elnézést ha rossz helyre írok!
Kérem tanácsukat az igen Tisztelt eladóknak.és a vaterának!
Egy hölgy vett egy kabátot,ami nem lett jó rá.Rendben felajánlottam a cserét.Erre kért képeket.Megírta a váll szélességet ami egy férfi méret xxl-ben nem egy női méret.
Mikor ezt szóvá tettem küldött egy emailt nem kell neki a kabát azonnal fizessem vissza.
Jeleztem neki kiküldöm és a terméklapon feltüntetett költségeket nem tudom állni azonban.Ez nem tetszett neki.
Javasoltam akkor felteszem és eladom ha az neki megfelel.Nem akarta mert nem tudja mennyi idő alatt megy el.
Ha nem fizetem neki vissza mert neki jogai vannak, és nem olvasta a terméklapot van kapcsolata a vateránál és kizárat.
0 értékelése van tényleg megteheti?
Tényleg van hozzá joga?
Mindig szó nélkül cserélek,garanciát vállalok,számlát írok.De van mikor azt mondom elég ez már sok!
Azt mondta nem volt számla a csomagban.A kabát zsebében volt meg sem nézte!
Most azt mondja a vatera azt mondta neki jelentsen fel.
Nem értem miért hisz elküldtem neki, nem kell erre én visszaküldtem.Ki ér és utalják a pénzt.Addig is teszek a számlájára, hogy ne érreze az nem kapja vissza.
Mindenben kedvesen előzékenyen álltam hozzá.Ő nem.
Mit tegyek?
Engem nem véd semmi?
Játszótérnek lehet nézni a vaterát?Az eladót?
Van azonnal küldős és rendelős termékem is.
Mit kéne tennem?
Köszönöm
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-12-18 11:13
Létrehozva: #6002

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(tynus12 @ 2010-12-18 10:52) *
Segítségre lenne szükségem.
Vállalkozói bankszámlám van. A bank készpénz befizetéskor a számlámról levon bizonyos százalékot, de minimum 200Ft-ot.
Az értesítőben erre a vevőnek felhívom a figyelmét, hogy ha az összeget nem utalással, hanem pénztári készpénzbefizetéssel teljesíti, csak a +200Ft ellenében tudom elfogadni.
Ezt már többen sérelmezték, merthogy a vatera szabályzata tiltja a plusz költségek felszámolását. Viszont a vevőnek lehetősége van utalni, valamint rózsaszín csekken fizetni, így ez a költség csak azokat a vásárlókat terheli, akik mindenképpen a befizetéshez ragaszkodnak.
A kérdésem az lenne, hogy a vatera mit mond erről, megtehetem-e, hogy kérem tőlük a 200Ft-ot.
Hiszen ha a termék ára 201ft lesz, befizetni ugye csak 200-at tud, akkor én szimplán postaköltség áron kell adjam neki a terméket? Vagy ha 200 alatt megy el a cucc, akkor még én fizetek, hogy neki legyen amit megnyert?
tina

Ez a vesszőparipám. Pontosan így van, és Benznek pedig sajnos rohadtul igaza van.
Én tiltóra teszem azokat, akik a kérésem ellenére pénztári befizetéssel küldik a pénzt.
Van, aki rátesz önmagától +200 Ft-ot. Na és azzal mit kezdjek? Azt az összeget le kellene valahogyan számláznom. Szóval sehogyan sem jó.
Mert van, aki kommunikatív, azt mondja, akkor most mi legyen, mert nincs bankszámlája. Ebben az esetben már vannak megoldási lehetőségek. Nyilvánvaló, hogy egy többezer forintos vásárlásnál nem különösebben okoz ez problémát. De kis vásárlásoknál igen. Ilyenkor két lehetőség van. Vagy azt mondom, hogy fizesse be a privát számlámra, ahogy akarja, és kap egy készpénzes számlát, ez nem szabályos, de talán elfogadható, ha ritkán fordul elő, vagy a rózsaszínű csekk. Az meg lassú.
Az bosszant, és attól nagyon ideges szoktam lenni, mikor a kifejezett kérésem ellenére befizeti egy szó nélkül. Tehát a problémámat magasról leszarja, nem érdekli. De azt elvárja, hogy én a magam részéről mindent megtegyek, hogy gyorsan, jó árut kapjon. Na ezek röppennek rögtön a tiltóba. Mert én úgy érzem, ez egy két oldalú dolog, nem csak neki, nekem is vannak jogaim. Az különösen jogom, hogy egy olcsó tétel megérkezéséért nem én fizessek a vevőnek.
Más megoldás nincs. Egyébként ezek szerintem azt hiszik, hogy nem tudjuk meg, hogy nem utaltak. Pedig igen...

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-12-18 11:04
Létrehozva: #6003

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(tynus12 @ 2010-12-18 10:52) *
Vállalkozói bankszámlám van. A bank készpénz befizetéskor a számlámról levon bizonyos százalékot, de minimum 200Ft-ot.
Az értesítőben erre a vevőnek felhívom a figyelmét, hogy ha az összeget nem utalással, hanem pénztári készpénzbefizetéssel teljesíti, csak a +200Ft ellenében tudom elfogadni.
Ezt már többen sérelmezték, merthogy a vatera szabályzata tiltja a plusz költségek felszámolását. Viszont a vevőnek lehetősége van utalni, valamint rózsaszín csekken fizetni, így ez a költség csak azokat a vásárlókat terheli, akik mindenképpen a befizetéshez ragaszkodnak.
A kérdésem az lenne, hogy a vatera mit mond erről, megtehetem-e, hogy kérem tőlük a 200Ft-ot.
Hiszen ha a termék ára 201ft lesz, befizetni ugye csak 200-at tud, akkor én szimplán postaköltség áron kell adjam neki a terméket? Vagy ha 200 alatt megy el a cucc, akkor még én fizetek, hogy neki legyen amit megnyert?
tina

Tisztelt tynus12!

ÁFF 3/7. Nem megengedett olyan tranzakció indítása amelynél a meghirdetett mennyiség nem a valós értékesítésre vonatkozik (pl. a vételár egy adott mennyiségre vonatkozik, de valójában csak nagyobb mennyiségben vásárolható meg) vagy amelyben a vételárat terhelő, egyéb költség kerül feltüntetésre, illetve annak feltüntetés nélküli felszámítása sem engedett (pl. nem valós szállítási költség, a fizetendő jutalék, csomagolási költség). Az eladó a valós szállítási költségen kívül nem számolhat fel semmilyen egyéb költséget.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
tynus12
hozzászólás 2010-12-18 10:52
Létrehozva: #6004

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-09-25 20:12
Azonosító: 26 984

tina

+Quote Post
cseri822
hozzászólás 2010-12-18 10:27
Létrehozva: #6005

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-09-08 07:28
Azonosító: 1 347 986

IDÉZET(Sprinkler1 @ 2010-12-17 19:31) *
A penészbe.Megint igazad van. good2.gif

Köszönöm szépen biggrin.gif:D

+Quote Post
careless13
hozzászólás 2010-12-18 07:57
Létrehozva: #6006

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-09-14 07:21
Azonosító: 1 360 607

Köszönöm! :-))

+Quote Post
zsofika61
hozzászólás 2010-12-18 07:55
Létrehozva: #6007

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-05-16 00:03
Azonosító: 1 161 927

IDÉZET(careless13 @ 2010-12-18 07:20) *
Sziasztok! Ha elindítok egy aukciót 1 Ft-ról, és beírok minimálárat, ha azt nem érik el, nem vagyok köteles a legmagasabb megkínált áron eladni a terméket, ha közben zárul az aukció, ugye?

Köszi,

üdv.: Careless13

Akkor nem. Azért van a minimálár.

+Quote Post
careless13
hozzászólás 2010-12-18 07:20
Létrehozva: #6008

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-09-14 07:21
Azonosító: 1 360 607

Sziasztok! Ha elindítok egy aukciót 1 Ft-ról, és beírok minimálárat, ha azt nem érik el, nem vagyok köteles a legmagasabb megkínált áron eladni a terméket, ha közben zárul az aukció, ugye?

Köszi,

üdv.: Careless13

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-12-17 19:32
Létrehozva: #6009

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Sprinkler1 @ 2010-12-17 19:31) *

Na, azt hiszem, itt az ideje, hogy leültessem a férjemet a gép elé. laugh.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Sprinkler1
hozzászólás 2010-12-17 19:31
Létrehozva: #6010

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-07-17 11:23
Innen: Káosz birodalom
Azonosító: 171 419

IDÉZET(zejopy @ 2010-12-17 19:16) *
Szerintem addig kell beérkeznie. Nem?
Ez most változott a szolgáltatóknál is.

--------------------
"Lemondtam a sexről, az italról és a hazardírozásról! Ez volt életem legszörnyűbb negyedórája"

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-12-17 19:16
Létrehozva: #6011

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Sprinkler1 @ 2010-12-17 18:59) *
Szia!

A fizetési határidő napján éjfélig rolleyes.gif
Jelen esetben 20.-a éjfélig.

Szerintem addig kell beérkeznie. Nem?
Ez most változott a szolgáltatóknál is.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Sprinkler1
hozzászólás 2010-12-17 18:59
Létrehozva: #6012

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(cseri822 @ 2010-12-17 18:54) *
Sziasztok smile.gif

Újabb kérdéssel fordulnék hozzátok. Azt szeretném megkérdezni, hogy kiszámláztak nekem x összeget ,ezt kötelességem befizetni ,mondjuk 2010.12.20-ig, Ez mit takar ? 20-án reggel még befizethetem semmiféle figyelmeztetés nélkül ? Azt szeretném tudni, hogy ilyenkor 20-a éjfélig fizethetem e be ? biggrin.gif Választ előre is köszönöm.

Szia!

A fizetési határidő napján éjfélig rolleyes.gif
Jelen esetben 20.-a éjfélig.

--------------------
"Lemondtam a sexről, az italról és a hazardírozásról! Ez volt életem legszörnyűbb negyedórája"

+Quote Post
cseri822
hozzászólás 2010-12-17 18:54
Létrehozva: #6013

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-09-08 07:28
Azonosító: 1 347 986

Sziasztok smile.gif

Újabb kérdéssel fordulnék hozzátok. Azt szeretném megkérdezni, hogy kiszámláztak nekem x összeget ,ezt kötelességem befizetni ,mondjuk 2010.12.20-ig, Ez mit takar ? 20-án reggel még befizethetem semmiféle figyelmeztetés nélkül ? Azt szeretném tudni, hogy ilyenkor 20-a éjfélig fizethetem e be ? biggrin.gif Választ előre is köszönöm.

+Quote Post
citrom121_v
hozzászólás 2010-12-17 12:47
Létrehozva: #6014

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2010-12-16 20:15
Azonosító: 1 415 248

IDÉZET(zejopy @ 2010-12-17 10:02) *
Ki kell bírni. Képzeld egy 450 Ft-os cuccnál.... pont én fizetek neki, hogy megkapja, mert így van.
Nem itt élnek. Azt nem tudom hol és azt sem, hogy milyen nyelven beszélnek, ha a magyart nem, mert számomra az utalás egyértelműen mást jelent, mint a postai befizetés és a készpénzbefizetés.

Legutóbb egy adott országból nekem még hiányzó utolsó érmét 206 Ft-ért tudtam megvenni. Ha rózsaszín csekken utaltam volna, akkor még az eladónak kellene fizetnie annak örömére, hogy volt szerencséje nekem eladni? Nevetséges. Szerintem az eladónak annyi pénzt kell kapnia, amennyiért a termék elkelt. Ennek alapján van - tudomásom szerint - fizetési kötelezettsége a vatera felé. Minden további költséget a vásárlónak kell viselnie. Hangsúlyozom, én csak vevő voltam és maradok, de ez az igazságos megoldás

+Quote Post
Sprinkler1
hozzászólás 2010-12-17 11:04
Létrehozva: #6015

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2010-12-17 10:23) *
Várj, még h-ülye vagyok, mert nagyon reggel van. A terméklapodra kiírhatod, hogy nem fogadod el, de ha úgy fizeti, nem tehetsz semmit azon kívül, hogy megtéped magadat.
Azt viszont nem írhatod ki, hogy annyival többet fizessen.
Csak olyan szabályt szabad hozni, amit be lehet tartatni. Addig amíg a saját bankodnál nem tudod megtenni azt, hogy visszautasítod az így érkezett pénzeket (pedig nem tudod, mert én utánajártam), addig a vatera hiába is hoz szabályt, vagy külön opciót erre.

Ja értelek! rolleyes.gif
Algoflexxel nem szolgálhatok, de egy fini kávét vagy teát szívesen küldök így virtuálisan!

Én úgy gondolom, hogyha ez terméklapon szereplő információ, akkor jogosan követelhetem ennek ellenértékét!!!
Márpediglen nálam szerepel ott.
Direkt azért írtam ki, ha valaki így fizet kifejezett tiltásom ellenére, attól jogosan követelhessem ennek ellenértékét. Amióta kiírtam, azóta ezzel nincs is gondom!!
Persze a másik fele meg a számlakérdés. Bár elméletileg a számlaszámon ez a tétel megjelenik és így a könyvelésbe is látszódik.Számlával kapcsolatos díjként.
Asszem.Nem akarok marhaságokat írni.

Próbáltatok már átlistázni a másikra?Én igen, nekem remekül sikerült.

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-12-17 10:23
Létrehozva: #6016

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Sprinkler1 @ 2010-12-17 10:13) *
Nem szabad kiírnom a terméklapra? blink.gif

Én nem akarom ezt kibírni. Gondolod ez tájékozatlanság? Szerintem pofátlanság. Tudja,hogy így nem neki fáj a rózsaszín csekkes feladás miatti plusz befizetés, hanem az eladónak jön le a pénzéből.És ezt a postán még pubikálják is.
Szerintem jogom van ezt a fizetési módotmegtiltanom, hisz akaratomon kívül hoz hátrányos helyzetbe és akaratomon kívül vesz ki pénzt a zsebemből.
Például szabad jogom van arra is,hogy megválasszam akarok-e bankkártya leolvasót a boltomba?Hisz tudvalévő,hogy annak költségeit a boltos viseli....
Ha az megválasztható,akkor szerintem ez is az kell,hogy legyen. rolleyes.gif

De lehet az volna jó, ha a fizetési mód bejelölésénél feltűnne a rózsaszín csekk-lakcímre tröténő befizetés és rózsaszín csekk-bankszámlára történő befizetés rubrika.

Ha nincs jogom kiírni, akkor természetesen leveszem a terméklapról a kiírást, és megszűntetem a rózsaszín csekkes befizetési módot.
Bár ezer éve fentvan a terméklapjaimon és még nem szóltak érte....

Várj, még h-ülye vagyok, mert nagyon reggel van. A terméklapodra kiírhatod, hogy nem fogadod el, de ha úgy fizeti, nem tehetsz semmit azon kívül, hogy megtéped magadat.
Azt viszont nem írhatod ki, hogy annyival többet fizessen.
Ráadásul, gyanítom számlaköteles vagy. Hogy a túróba jelölöd a számlán a 350 Ft többletet?
Mert a számlatörténetnek és a kimenő számláidnak meg kell egyezniük.
Asszem ezt Tomcsa és zpepe tudják nagyon.
(Adjon már valaki egy Algoflexet. Túlaludtam magam a fene egye meg.)

Az utolsó bklezdésedet szerintem már én is javasoltam, de ne is álmodjunk erről addig, amíg nincs lezárva rendesen a nász.
Ja, és még valami, szerintem egyszer már írtam régebben.
Csak olyan szabályt szabad hozni, amit be lehet tartatni. Addig amíg a saját bankodnál nem tudod megtenni azt, hogy visszautasítod az így érkezett pénzeket (pedig nem tudod, mert én utánajártam), addig a vatera hiába is hoz szabályt, vagy külön opciót erre.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2010-12-17 10:24

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Sprinkler1
hozzászólás 2010-12-17 10:13
Létrehozva: #6017

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2010-12-17 10:02) *
Nem szabad.

Nem szabad kiírnom a terméklapra? blink.gif

Én nem akarom ezt kibírni. Gondolod ez tájékozatlanság? Szerintem pofátlanság. Tudja,hogy így nem neki fáj a rózsaszín csekkes feladás miatti plusz befizetés, hanem az eladónak jön le a pénzéből.És ezt a postán még pubikálják is.
Szerintem jogom van ezt a fizetési módotmegtiltanom, hisz akaratomon kívül hoz hátrányos helyzetbe és akaratomon kívül vesz ki pénzt a zsebemből.
Például szabad jogom van arra is,hogy megválasszam akarok-e bankkártya leolvasót a boltomba?Hisz tudvalévő,hogy annak költségeit a boltos viseli....
Ha az megválasztható,akkor szerintem ez is az kell,hogy legyen. rolleyes.gif

De lehet az volna jó, ha a fizetési mód bejelölésénél feltűnne a rózsaszín csekk-lakcímre tröténő befizetés és rózsaszín csekk-bankszámlára történő befizetés rubrika.

Ha nincs jogom kiírni, akkor természetesen leveszem a terméklapról a kiírást, és megszűntetem a rózsaszín csekkes befizetési módot.
Bár ezer éve fentvan a terméklapjaimon és még nem szóltak érte....

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-12-17 10:02
Létrehozva: #6018

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Sprinkler1 @ 2010-12-17 08:25) *
Én kiírtam a terméklapomra,hogy postán keresztül bankszámlámra történő befizetést NEM fogadok el. Sajnos ezt nem tudod másképp kivédeni. És igen pofátlanul magas összeget vonnak le ezért TŐLED, nem a kedves vásárlótól.
Ez a kérdés azért is érdekes, mert a szabályzat szerint nem kérheted tőle ennek ellenértékét.De ez kb olyan, amikor arra kötelez téged a vevő, hogy az Ő általa megszabott módon és anyagba csomagolj, persze nem az ő hanem a saját költségedre.

Én úgy gondolom,hogy a kedves vevő sem kötelezhet téged plusz költségre!!!

Tehát ebben az esetben az ő marhasága miatt téged igenis 350 Ft-os kár ért, én kötelezném a vevőt arra,hogy ezt fizesse meg.

A rózsaszín csekkes befizetés, a bankszámlán keresztüli történő utalás teljesen más tészta és más tranzakció mint a rózsaszín csekken történő bankszámlára utalás!!!

Nem szabad.
Pár ilyen teljesen tájékozatlan ember van. Ki kell bírni. Képzeld egy 450 Ft-os cuccnál.... pont én fizetek neki, hogy megkapja, mert így van.
Nem itt élnek. Azt nem tudom hol és azt sem, hogy milyen nyelven beszélnek, ha a magyart nem, mert számomra az utalás egyértelműen mást jelent, mint a postai befizetés és a készpénzbefizetés.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Sprinkler1
hozzászólás 2010-12-17 08:25
Létrehozva: #6019

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(royalroyal @ 2010-12-16 22:08) *
Kérdésem a következő:
Felszámolhat-e az eladó banki költséget a vevőnek az alábbi esetben.
Rózsaszín csekken adja fel a vevő a bankszámlára a pénzt.
Ez 350 ft költség amit a pénzintézet feldolgozási költségként levon.

A fizetési opcióknál nem szerepel a rózsaszín csekk, a banki utalás igen.

Előre is köszi a választ.

royal

Én kiírtam a terméklapomra,hogy postán keresztül bankszámlámra történő befizetést NEM fogadok el. Sajnos ezt nem tudod másképp kivédeni. És igen pofátlanul magas összeget vonnak le ezért TŐLED, nem a kedves vásárlótól.
Ez a kérdés azért is érdekes, mert a szabályzat szerint nem kérheted tőle ennek ellenértékét.De ez kb olyan, amikor arra kötelez téged a vevő, hogy az Ő általa megszabott módon és anyagba csomagolj, persze nem az ő hanem a saját költségedre.

Én úgy gondolom,hogy a kedves vevő sem kötelezhet téged plusz költségre!!!

Tehát ebben az esetben az ő marhasága miatt téged igenis 350 Ft-os kár ért, én kötelezném a vevőt arra,hogy ezt fizesse meg.

A rózsaszín csekkes befizetés, a bankszámlán keresztüli történő utalás teljesen más tészta és más tranzakció mint a rózsaszín csekken történő bankszámlára utalás!!!

--------------------

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-12-17 07:43
Létrehozva: #6020

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(arany @ 2010-12-17 00:04) *
kifejtem: arról van szó, hogy más felhasználónévvel regisztráltam anno a teszvesz piactéren. Most pedig a változások eredményeként a Vaterásat használhatom. Ezért kérdeztem, hogy az eredetivel (régivel) van-e teendőm a tesziveszin.
Köszönöm.

Ha nem kívánja összevonni a Vaterással, akkor nincs teendő.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post

749 Oldal V  « < 299 300 301 302 303 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017-02-22 09:31