IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

749 Oldal V  « < 299 300 301 302 303 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Aukciózással Kapcsolatos Kérdések, Eladás, licitálás, értékelések...
apetzi
hozzászólás 2010-12-18 18:46
Létrehozva: #6001

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-01-28 21:58
Azonosító: 440 694

IDÉZET(VateraBenz @ 2010-12-18 13:03) *
Tisztelt apetzi!

Remélem, ezt Ön sem hisz el...

Köszönöm, bocsánat ha nem kellőképpen kérdeztem de nagyon rossz ez az eset és nagyon elkeserdtem.Becsülettel vagyok a vevő felé és ez szíven ütött.Amit mondott és írt.És elkeseredésemben irtam itt.

Go to the top of the page

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-12-18 18:45
Létrehozva: #6002

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(balint435 @ 2010-12-18 18:41) *
Helo mindednki!

A kövi a helyzet.
Licitáltam egy termékre amiről késöbb kiderült hogy mégsem kell, rajtam kívülálló okok miatt.
Ennek a helyzetnek van más megoldása azon kívül hogy megvárom míg lemegy és kapok egy negatívot??
Az eladó is megérti a helyzetem és szivesen segitene de sajnos ö sem tudja mi a megoldás.

Vki sgítsen!!!
Köszönöm.

Tisztelt balint435!

Kérjük, vegye fel Ügyfélszolgálatunkkal a kapcsolatot a Kapcsolatfelvételen keresztül és jelezze a licittörlési igényét. Csak akkor távolítjuk el a licitet ha mindkét fél kérése/engedélye a terméklapos levelezésben olvasható. Ennek hiányában nem áll módunkban törölni a licitet.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
balint435
hozzászólás 2010-12-18 18:41
Létrehozva: #6003

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2010-12-18 18:22
Azonosító: 1 415 815

Helo mindednki!

A kövi a helyzet.
Licitáltam egy termékre amiről késöbb kiderült hogy mégsem kell, rajtam kívülálló okok miatt.
Ennek a helyzetnek van más megoldása azon kívül hogy megvárom míg lemegy és kapok egy negatívot??
Az eladó is megérti a helyzetem és szivesen segitene de sajnos ö sem tudja mi a megoldás.

Vki sgítsen!!!
Köszönöm.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-12-18 17:19
Létrehozva: #6004

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(tynus12 @ 2010-12-18 17:13) *
Zejopy!
Nekem eddig csak tényleg azok problémáztak rajta, akikek tulajdonképpen nem is érintett...mert utaltak.
Voltak, akik utaltak, és mégis kifizették a +200-at, nekik le is lett számlázva, és vissza is lett küldve.
Viszont továbbra sem fogom benyelni. A banki befizetésért ebben a hónapban fizettem 14400 Ft-ot! Ehhez egy kicsit hozzáteszek, és megvan a havi járulékom 4 órás foglalkoztatásban.
Ha viszont nem engedem a befizetést, akkor sok vevőtől elesek, így nem tudom, mit tegyek.
A vaterának módosítania kéne a szabályzatot egy kicsit, mert így lehetetlenné teszik azoknak a helyzetét, akik ezt hivatalosan csinálják.
Valami megoldás kell, hogy legyen erre, hiszen így a vatera a vásárlók érdekeit nézi, amit persze meg is értek, nem az eladókét, akik fizetik a jutalékot.

VateraBenz, nem lehetne erre valamit kitalálni?

tina

Szerintem az lenne a megoldás, nem a Vatera részéről, hanem a bankok részéről, ha megadhatnánk, hogy pénztári befizetést nem fogadunk. De erre nincs lehetőség valamilyen homályos okból kifolyólag. Egy vagyont fizetünk a bankoknak és egy ilyen egyszerű intézkedést sem hozhatunk a saját bankszámlánkkal kapcsolatban.
Mert a Vatera részéről az lenne a megoldás, ha a fizetési feltételeknél külön opció lenne a pénztári befizetés. A baj az, hogy betartatni nem lehet, és sokan még a különbséget sem tudják a kettő között. Én még nem is néztem, mennyi ez az összeg nálam, de talán jobb is....

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2010-12-18 17:19

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
tynus12
hozzászólás 2010-12-18 17:13
Létrehozva: #6005

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-09-25 20:12
Azonosító: 26 984

Zejopy!
Nekem eddig csak tényleg azok problémáztak rajta, akikek tulajdonképpen nem is érintett...mert utaltak.
Voltak, akik utaltak, és mégis kifizették a +200-at, nekik le is lett számlázva, és vissza is lett küldve.
Viszont továbbra sem fogom benyelni. A banki befizetésért ebben a hónapban fizettem 14400 Ft-ot! Ehhez egy kicsit hozzáteszek, és megvan a havi járulékom 4 órás foglalkoztatásban.
Ha viszont nem engedem a befizetést, akkor sok vevőtől elesek, így nem tudom, mit tegyek.
A vaterának módosítania kéne a szabályzatot egy kicsit, mert így lehetetlenné teszik azoknak a helyzetét, akik ezt hivatalosan csinálják.
Valami megoldás kell, hogy legyen erre, hiszen így a vatera a vásárlók érdekeit nézi, amit persze meg is értek, nem az eladókét, akik fizetik a jutalékot.

VateraBenz, nem lehetne erre valamit kitalálni?

tina

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-12-18 17:00
Létrehozva: #6006

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(pferde @ 2010-12-18 16:50) *
Tudom, hogy illene tudnom, de... blush2.gif

Általában csak fix-áron listázom a termékeimet. Most azonban feltettem egy Lego-aukciót hagyományosra, és ugye automatice ment minden - 3 hét múlva jár le.
Sehol nem találom, hogyan tudnék a lejárat dátumán változtatni. unsure.gif

Előre is köszönöm a segítséget.

Szia! smile.gif
Nem tudsz. Az egyetlen megoldás, hogy megjegyzed, mikor szeretnéd, hogy lejárjon és az előtt 24 órával lezárod. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
pferde
hozzászólás 2010-12-18 16:50
Létrehozva: #6007

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-01-17 18:54
Innen: Veszprém megye
Azonosító: 83 561

Tudom, hogy illene tudnom, de... blush2.gif

Általában csak fix-áron listázom a termékeimet. Most azonban feltettem egy Lego-aukciót hagyományosra, és ugye automatice ment minden - 3 hét múlva jár le.
Sehol nem találom, hogyan tudnék a lejárat dátumán változtatni. unsure.gif

Előre is köszönöm a segítséget.

--------------------
Ha tudnám is, hogy holnap elpusztul a világ, még akkor is ültetnék ma egy almafát. - Ági

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-12-18 15:31
Létrehozva: #6008

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(aircoo @ 2010-12-18 13:16) *
Kezdő eladóként szeretnék tanácsot kérni:

12.04-én egy felhasználó megnyerte a termékemet.
...

Tisztelt aircoo!

Ha a vevő továbbra sem jelentkezik vagy nem kívánja átvenni az árut és ön nem kíván tovább várni, akkor érdemes egy üzenetet írni az adásvételtől való elállásról és megadni a partnernek a megfelelő értékelést. Előtte esetleg írjon neki még egy utolsó felszólítást, ezt küldje el másolatként a biztonsag@vatera.com címre is. Ezt a levelében a címzettnek is említse meg, kilátásba helyezve a megfelelő értékelést, amennyiben nem jelentkezik.
Az automata válaszban kapott azonosítót mentse el, mivel az alapján esetleges bonyodalmak esetén igazolni lehet, hogy ez az utolsó felszólító üzenet kiküldésre került.

A további licitálóknak a második lehetőség nevű funkcióval kínálhatja fel a terméket.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-12-18 13:18
Létrehozva: #6009

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2010-12-18 13:03) *
Tisztelt apetzi!

Kedves Benz!

Ha kellően határozottan állít valaki valamit, azt akkor is elhiszi az ember, ha teljesen irreális a dolog.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
aircoo
hozzászólás 2010-12-18 13:16
Létrehozva: #6010

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-06-19 14:11
Azonosító: 163 701

Kezdő eladóként szeretnék tanácsot kérni:

12.04-én egy felhasználó megnyerte a termékemet.
Két e-mailt írtam neki, mire 07-én telefonon jelentkezett. Megbeszélésünk szerint és e héten csütörtök-pénteken (16-17-én) átveszi személyesen a terméket. Azóta elérni nem tudom, a vaterától kapott számon előfizető nem kapcsolható. Visszahívtam az a számot is, amiről ő hívott, aki felvette, azt mondta, ez egy céges telefon és nem ismeri az illetőt.
Tegnap (17-én) délelőtt e-mailt is írtam, de válasz még nem jött.

Sajnos, ez a felhasználó legutóbbi értékelése szerint sem jelentkezett a termékért.

1. Mit kell tennem a továbblépés érdekében?
Szeretném feltenni a cuccot ismét, még karácsony előtt, de erre már elég kevés az idő...

2. Ha újra felteszem, tudom-e értesíteni a korábban licitálókat? (hátha érdekelné még őket a termék)

Minden segítséget előre is köszönök.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-12-18 13:03
Létrehozva: #6011

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(apetzi @ 2010-12-18 12:33) *
...van kapcsolata a vateránál és kizárat.
0 értékelése van tényleg megteheti?
Tényleg van hozzá joga?

Tisztelt apetzi!

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
apetzi
hozzászólás 2010-12-18 12:33
Létrehozva: #6012

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-01-28 21:58
Azonosító: 440 694

Hello
Én még soha nem volam itt!Ezért elnézést ha rossz helyre írok!
Kérem tanácsukat az igen Tisztelt eladóknak.és a vaterának!
Egy hölgy vett egy kabátot,ami nem lett jó rá.Rendben felajánlottam a cserét.Erre kért képeket.Megírta a váll szélességet ami egy férfi méret xxl-ben nem egy női méret.
Mikor ezt szóvá tettem küldött egy emailt nem kell neki a kabát azonnal fizessem vissza.
Jeleztem neki kiküldöm és a terméklapon feltüntetett költségeket nem tudom állni azonban.Ez nem tetszett neki.
Javasoltam akkor felteszem és eladom ha az neki megfelel.Nem akarta mert nem tudja mennyi idő alatt megy el.
Ha nem fizetem neki vissza mert neki jogai vannak, és nem olvasta a terméklapot van kapcsolata a vateránál és kizárat.
0 értékelése van tényleg megteheti?
Tényleg van hozzá joga?
Mindig szó nélkül cserélek,garanciát vállalok,számlát írok.De van mikor azt mondom elég ez már sok!
Azt mondta nem volt számla a csomagban.A kabát zsebében volt meg sem nézte!
Most azt mondja a vatera azt mondta neki jelentsen fel.
Nem értem miért hisz elküldtem neki, nem kell erre én visszaküldtem.Ki ér és utalják a pénzt.Addig is teszek a számlájára, hogy ne érreze az nem kapja vissza.
Mindenben kedvesen előzékenyen álltam hozzá.Ő nem.
Mit tegyek?
Engem nem véd semmi?
Játszótérnek lehet nézni a vaterát?Az eladót?
Van azonnal küldős és rendelős termékem is.
Mit kéne tennem?
Köszönöm

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-12-18 11:13
Létrehozva: #6013

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(tynus12 @ 2010-12-18 10:52) *
Segítségre lenne szükségem.
Vállalkozói bankszámlám van. A bank készpénz befizetéskor a számlámról levon bizonyos százalékot, de minimum 200Ft-ot.
Az értesítőben erre a vevőnek felhívom a figyelmét, hogy ha az összeget nem utalással, hanem pénztári készpénzbefizetéssel teljesíti, csak a +200Ft ellenében tudom elfogadni.
Ezt már többen sérelmezték, merthogy a vatera szabályzata tiltja a plusz költségek felszámolását. Viszont a vevőnek lehetősége van utalni, valamint rózsaszín csekken fizetni, így ez a költség csak azokat a vásárlókat terheli, akik mindenképpen a befizetéshez ragaszkodnak.
A kérdésem az lenne, hogy a vatera mit mond erről, megtehetem-e, hogy kérem tőlük a 200Ft-ot.
Hiszen ha a termék ára 201ft lesz, befizetni ugye csak 200-at tud, akkor én szimplán postaköltség áron kell adjam neki a terméket? Vagy ha 200 alatt megy el a cucc, akkor még én fizetek, hogy neki legyen amit megnyert?
tina

Ez a vesszőparipám. Pontosan így van, és Benznek pedig sajnos rohadtul igaza van.
Én tiltóra teszem azokat, akik a kérésem ellenére pénztári befizetéssel küldik a pénzt.
Van, aki rátesz önmagától +200 Ft-ot. Na és azzal mit kezdjek? Azt az összeget le kellene valahogyan számláznom. Szóval sehogyan sem jó.
Mert van, aki kommunikatív, azt mondja, akkor most mi legyen, mert nincs bankszámlája. Ebben az esetben már vannak megoldási lehetőségek. Nyilvánvaló, hogy egy többezer forintos vásárlásnál nem különösebben okoz ez problémát. De kis vásárlásoknál igen. Ilyenkor két lehetőség van. Vagy azt mondom, hogy fizesse be a privát számlámra, ahogy akarja, és kap egy készpénzes számlát, ez nem szabályos, de talán elfogadható, ha ritkán fordul elő, vagy a rózsaszínű csekk. Az meg lassú.
Az bosszant, és attól nagyon ideges szoktam lenni, mikor a kifejezett kérésem ellenére befizeti egy szó nélkül. Tehát a problémámat magasról leszarja, nem érdekli. De azt elvárja, hogy én a magam részéről mindent megtegyek, hogy gyorsan, jó árut kapjon. Na ezek röppennek rögtön a tiltóba. Mert én úgy érzem, ez egy két oldalú dolog, nem csak neki, nekem is vannak jogaim. Az különösen jogom, hogy egy olcsó tétel megérkezéséért nem én fizessek a vevőnek.
Más megoldás nincs. Egyébként ezek szerintem azt hiszik, hogy nem tudjuk meg, hogy nem utaltak. Pedig igen...

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-12-18 11:04
Létrehozva: #6014

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(tynus12 @ 2010-12-18 10:52) *
Vállalkozói bankszámlám van. A bank készpénz befizetéskor a számlámról levon bizonyos százalékot, de minimum 200Ft-ot.
Az értesítőben erre a vevőnek felhívom a figyelmét, hogy ha az összeget nem utalással, hanem pénztári készpénzbefizetéssel teljesíti, csak a +200Ft ellenében tudom elfogadni.
Ezt már többen sérelmezték, merthogy a vatera szabályzata tiltja a plusz költségek felszámolását. Viszont a vevőnek lehetősége van utalni, valamint rózsaszín csekken fizetni, így ez a költség csak azokat a vásárlókat terheli, akik mindenképpen a befizetéshez ragaszkodnak.
A kérdésem az lenne, hogy a vatera mit mond erről, megtehetem-e, hogy kérem tőlük a 200Ft-ot.
Hiszen ha a termék ára 201ft lesz, befizetni ugye csak 200-at tud, akkor én szimplán postaköltség áron kell adjam neki a terméket? Vagy ha 200 alatt megy el a cucc, akkor még én fizetek, hogy neki legyen amit megnyert?
tina

Tisztelt tynus12!

ÁFF 3/7. Nem megengedett olyan tranzakció indítása amelynél a meghirdetett mennyiség nem a valós értékesítésre vonatkozik (pl. a vételár egy adott mennyiségre vonatkozik, de valójában csak nagyobb mennyiségben vásárolható meg) vagy amelyben a vételárat terhelő, egyéb költség kerül feltüntetésre, illetve annak feltüntetés nélküli felszámítása sem engedett (pl. nem valós szállítási költség, a fizetendő jutalék, csomagolási költség). Az eladó a valós szállítási költségen kívül nem számolhat fel semmilyen egyéb költséget.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
tynus12
hozzászólás 2010-12-18 10:52
Létrehozva: #6015

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-09-25 20:12
Azonosító: 26 984

tina

+Quote Post
cseri822
hozzászólás 2010-12-18 10:27
Létrehozva: #6016

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-09-08 07:28
Azonosító: 1 347 986

IDÉZET(Sprinkler1 @ 2010-12-17 19:31) *
A penészbe.Megint igazad van. good2.gif

Köszönöm szépen biggrin.gif:D

+Quote Post
careless13
hozzászólás 2010-12-18 07:57
Létrehozva: #6017

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-09-14 07:21
Azonosító: 1 360 607

Köszönöm! :-))

+Quote Post
zsofika61
hozzászólás 2010-12-18 07:55
Létrehozva: #6018

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-05-16 00:03
Azonosító: 1 161 927

IDÉZET(careless13 @ 2010-12-18 07:20) *
Sziasztok! Ha elindítok egy aukciót 1 Ft-ról, és beírok minimálárat, ha azt nem érik el, nem vagyok köteles a legmagasabb megkínált áron eladni a terméket, ha közben zárul az aukció, ugye?

Köszi,

üdv.: Careless13

Akkor nem. Azért van a minimálár.

+Quote Post
careless13
hozzászólás 2010-12-18 07:20
Létrehozva: #6019

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-09-14 07:21
Azonosító: 1 360 607

Sziasztok! Ha elindítok egy aukciót 1 Ft-ról, és beírok minimálárat, ha azt nem érik el, nem vagyok köteles a legmagasabb megkínált áron eladni a terméket, ha közben zárul az aukció, ugye?

Köszi,

üdv.: Careless13

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-12-17 19:32
Létrehozva: #6020

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Sprinkler1 @ 2010-12-17 19:31) *
A penészbe.Megint igazad van. good2.gif

Na, azt hiszem, itt az ideje, hogy leültessem a férjemet a gép elé. laugh.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

749 Oldal V  « < 299 300 301 302 303 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017-03-22 23:10