IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

758 Oldal V  « < 299 300 301 302 303 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Aukciózással Kapcsolatos Kérdések, Eladás, licitálás, értékelések...
zejopy
hozzászólás 2011-01-16 20:27
Létrehozva: #6001

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(fxvera @ 2011-01-16 19:13) *
Sziasztok!

Lenne egy teljesen amatőr kérdésem, de hiába bolyongok az oldalon nem találok választ! Licitáltam egy termékre viszont névnapom alkalmából ajándékba megkaptam egy ismerősömtől. Most szeretném törölni a licitet. Van erre mód? A kosaram tartalmából már töröltem a terméket.

Köszönöm

http://www.vatera.hu/listings/index.php?td...ubw=on&ob=4
Ez az?
A terméklapos levelezésben kérd az eladót, hogy egyezzen bele a licit törlésébe. Ha ez megvan, akkor a kapcsolatfelvételen keresztül kérd a licittörlést.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
fxvera
hozzászólás 2011-01-16 20:13
Létrehozva: #6002

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2011-01-16 20:05
Azonosító: 1 420 674

Sziasztok!

Lenne egy teljesen amatőr kérdésem, de hiába bolyongok az oldalon nem találok választ! Licitáltam egy termékre viszont névnapom alkalmából ajándékba megkaptam egy ismerősömtől. Most szeretném törölni a licitet. Van erre mód? A kosaram tartalmából már töröltem a terméket.

Köszönöm

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-01-16 11:59
Létrehozva: #6003

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2011-01-16 10:19) *
Kedves Benz! smile.gif

Szeretnék valamit megtudni, amin az elmúlt időszakban elgondolkodtam.
Ha az értékelés törlését elutasítják, akkor mindig az az indok, már többektől is hallottam, hogy a Vatera nem vett részt az adásvétel lebonyolításában, ezért nem tudja, mi történt.
Na de tudja, mi történt, ugyanis a levelezést. az értékelés törlését kérő fél mindig elküldi, tehát az ott olvasottak alapján teljesen el lehet dönteni, hogy valójában mi zajlott le. Nem?
A postom célja nem kritika, csupán információszerzés. Egy levelezésből mindent le lehet szűrni, mindent, ami történt. Akkor mégis miért?
Kérem, ne sablont válaszoljon, azt lassan én is szó szerint tudom idézni. thank_you.gif

Kedves zejopy!

Pont az a lényeg, hogy nem mindig egyértelmű, hogy kinek van igaza. A levelezés beküldése sem segít, ha abban mindkét fél a maga igazát hangoztatja. Ilyen esetekben sajnos nem tudunk segíteni.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-01-16 11:19
Létrehozva: #6004

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kedves Benz! smile.gif

Szeretnék valamit megtudni, amin az elmúlt időszakban elgondolkodtam.
Ha az értékelés törlését elutasítják, akkor mindig az az indok, már többektől is hallottam, hogy a Vatera nem vett részt az adásvétel lebonyolításában, ezért nem tudja, mi történt.
Na de tudja, mi történt, ugyanis a levelezést. az értékelés törlését kérő fél mindig elküldi, tehát az ott olvasottak alapján teljesen el lehet dönteni, hogy valójában mi zajlott le. Nem?
A postom célja nem kritika, csupán információszerzés. Egy levelezésből mindent le lehet szűrni, mindent, ami történt. Akkor mégis miért?
Kérem, ne sablont válaszoljon, azt lassan én is szó szerint tudom idézni. thank_you.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Arriado
hozzászólás 2011-01-15 13:33
Létrehozva: #6005

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2011-01-15 12:54
Azonosító: 1 420 440

IDÉZET(antik-bazar @ 2011-01-15 12:14) *
Kérni kérheted, az már más kérdés, hogy lezárja-e...
Ez már az eladó taktikája lehet!
Pl.: te azt nem tudhatod, hogy neki arra a termékre hány aukciófigyelője van, de ő azt látja...
És nem biztos, hogy neki érdeke, hogy hamarabb lezárja! (mivel lehet, hogy többen licitálnak rá még az elkövetkező napokba, mintha lezárná és 24 óra múlva lejárna!)

Köszönöm a választ. Sokat segített.

+Quote Post
antik-bazar
hozzászólás 2011-01-15 13:14
Létrehozva: #6006

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-08-19 00:09
Azonosító: 20 944

IDÉZET(Arriado @ 2011-01-15 12:08) *
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy kérhetem-e az eladót az aukció idő előtti lezárására, ha már egy jó ideje én vagyok az egyetlen licitáló, és még hátra van pár nap a lejáratig.

Köszönöm

Kérni kérheted, az már más kérdés, hogy lezárja-e...
Ez már az eladó taktikája lehet!
Pl.: te azt nem tudhatod, hogy neki arra a termékre hány aukciófigyelője van, de ő azt látja...
És nem biztos, hogy neki érdeke, hogy hamarabb lezárja! (mivel lehet, hogy többen licitálnak rá még az elkövetkező napokba, mintha lezárná és 24 óra múlva lejárna!)

A hozzászólást -antik-bazar- szerkesztette a következő időpontban: 2011-01-15 13:15

--------------------
vaterabolt.hu/antik-bazar

+Quote Post
Arriado
hozzászólás 2011-01-15 13:08
Létrehozva: #6007

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2011-01-15 12:54
Azonosító: 1 420 440

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy kérhetem-e az eladót az aukció idő előtti lezárására, ha már egy jó ideje én vagyok az egyetlen licitáló, és még hátra van pár nap a lejáratig.

Köszönöm

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-01-15 12:08
Létrehozva: #6008

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(bigyobogyo7 @ 2011-01-15 10:55) *
Sziasztok!
Kérdeztem az egyik eladótól, illetve licitáltam is nála. Erre az e-mail címemre egy levelet kapok a teszvesztől...és azt kell látnom, hogy ott is megjelent a kérdésem és a licitem...
Pedig én csak a vaterán regisztráltam.
Akkor most ez a kettő egy és ugyanaz?? Ugyanaz a termék fennt van a másikon is és ha az egyik helyen írok valamit, akkor az a másik helyen is megjelenik???

De ha ez így van, akkor minek egyáltalán a két rendszer?

Tisztelt bigyobogyo7!

Igen, a két oldal egyesült. Az eladó döntheti el, hogy egyik, másik vagy mindkét oldalon legyen látható az aukciója.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
bigyobogyo7
hozzászólás 2011-01-15 11:55
Létrehozva: #6009

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-01-15 11:01
Azonosító: 1 420 429

Sziasztok!
Kérdeztem az egyik eladótól, illetve licitáltam is nála. Erre az e-mail címemre egy levelet kapok a teszvesztől...és azt kell látnom, hogy ott is megjelent a kérdésem és a licitem...
Pedig én csak a vaterán regisztráltam.
Akkor most ez a kettő egy és ugyanaz?? Ugyanaz a termék fennt van a másikon is és ha az egyik helyen írok valamit, akkor az a másik helyen is megjelenik???

De ha ez így van, akkor minek egyáltalán a két rendszer?

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-01-14 15:44
Létrehozva: #6010

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(sword007 @ 2011-01-14 12:49) *
Helló!
egy kérdésem lenne.
meghirdettem egy mobiltelót.jelentkezett rá egy kollega.
az a gond,hogy cserélni szeretne ugyancsak mobilra.mivel semmilyen elérhetőséget nem adhatunk ki,igy nem tudom milyen uton lehetne az ő telójárol képet kapnom.
ugyancsak nem tudom,hogy lehetne esetleg a cserét nyélbe ütni,mert igazság szerint személyesen szeretném a gondok elkerülése végett.
van erre valami megoldás?
remélem jó helyre irtam a kérdésem.ha nem akkor sorry.
thx
bye

Tisztelt sword007!

Amennyiben csereajánlatot kap és sikerül is megegyezni, az ajánlattevőnek licitálnia kell a termékére vagy elvinni azt villámáron/fixáron.
Ezzel párhuzamosan Önnek is licitálnia kell a Vaterára feltöltött cseretermékre vagy megvásárolnia azt.
Sikeres aukciózárás után megkapják a kapcsolatfelvételi adatokat és rendezhetik az adásvételt.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
sword007
hozzászólás 2011-01-14 13:49
Létrehozva: #6011

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-03-11 12:44
Azonosító: 1 047 726

Helló!
egy kérdésem lenne.
meghirdettem egy mobiltelót.jelentkezett rá egy kollega.
az a gond,hogy cserélni szeretne ugyancsak mobilra.mivel semmilyen elérhetőséget nem adhatunk ki,igy nem tudom milyen uton lehetne az ő telójárol képet kapnom.
ugyancsak nem tudom,hogy lehetne esetleg a cserét nyélbe ütni,mert igazság szerint személyesen szeretném a gondok elkerülése végett.
van erre valami megoldás?
remélem jó helyre irtam a kérdésem.ha nem akkor sorry.
thx
bye

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-01-14 12:30
Létrehozva: #6012

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(miszizo @ 2011-01-14 11:28) *
Rendben vettem az adást és köszönöm a türelmedet.

Igazán nincs mit. Akár 100x, 1000x, ha van értelme. yes3.gif

Ja, és még valami. Ha megkaptad tőle az értékelést, mielőtt válaszolnál rá, gyere vissza, majd mondom mit válaszolj, hogy a későbbi vásárlásaidat ne tegye teljesen tönkre. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
miszizo
hozzászólás 2011-01-14 12:28
Létrehozva: #6013

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-01-13 19:32
Azonosító: 1 420 182

Rendben vettem az adást és köszönöm a türelmedet.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-01-14 11:20
Létrehozva: #6014

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(miszizo @ 2011-01-14 10:01) *
Hát nem írta hogy magyarnyelvű pedig én kérdeztem.
És nem lehetne vele valahogy megbeszélni a dolgot.
És ha tényleg feljelent akkor mi lesz??????

Ha tényleg feljelent, akkor kifizeted. Illetve a feljelentést ne várd meg. Buksz 3000 Ft-ot és megtanulod, hogy a Vatera nem a suli, ahol esetleg elengedik a büntetést. Mert itt az emberek azért dolgoznak, hogy keressenek. Gondolj bele az ő álláspontjába. Feltette, fényképezte, leírást készített, te meg meggondolatlanul licitáltál, ezzel bukja a feltöltési díjat és kezdheti az egész szarakodást előröl. Figyelj, mi itt dolgozunk, pénzt keresünk, többségében munka mellett, mikor már azt sem tudjuk, hol áll a fejünk, sokszor éjszaka, mert csak akkor jut rá idő. Tényleg nem játék, hidd el.
Nem azért mondom, hogy bántsalak, hanem azért, hogy gondold át és tanulj belőle.
Vagy meg lehet vele beszélni, vagy nem. Hívd fel telefonon, biztosan megkaptad a számát. Legyél udvarias, és ne pattogj. Ugyanis tényleg te vagy a hibás. Az alap, hogy licitáltál és utána kérdezted meg. Ha előtte kérdezted volna, akkor nyilván nem licitálsz.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
miszizo
hozzászólás 2011-01-14 11:01
Létrehozva: #6015

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Hát nem írta hogy magyarnyelvű pedig én kérdeztem.
És nem lehetne vele valahogy megbeszélni a dolgot.
És ha tényleg feljelent akkor mi lesz??????

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-01-14 10:20
Létrehozva: #6016

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(miszizo @ 2011-01-14 09:05) *
Köszönöm a gyors hozzászólásokat.

itt a link: http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=191655082
Igen értem hogy köt a szerződés csak ha pl. én egy zöld kabátra licitálok és a végén kiderül hogy akabát piros akkor is köteles vagyok megvenni???

Nem írta sehol, hogy magyar nyelvű, azt te csak gondoltad. Erre írtam, hogy előtte kell kérdezni, utána licitálni.
Igazából köt a 211. §. De ha nálam vásároltál volna én elengednélek.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
miszizo
hozzászólás 2011-01-14 10:05
Létrehozva: #6017

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Köszönöm a gyors hozzászólásokat.

itt a link: http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=191655082
Igen értem hogy köt a szerződés csak ha pl. én egy zöld kabátra licitálok és a végén kiderül hogy akabát piros akkor is köteles vagyok megvenni???

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2011-01-14 09:42
Létrehozva: #6018

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(miszizo @ 2011-01-14 08:29) *
Űdv Mindenki!

Remélem jó helyre írok, és valaki válaszol rá.Licitáltam 1 termékre Xbox játékra. De mielőtt lejárt volna a az aukció megkírtam az eladónak hogy csak akkor kell a játék ha magyarnyelvű. Nem érkezett rá válasz és az én licitem nyert. Viszont a játék nem magyarnyelvű. Nekem pedig így nem kell. Most mit csináljak mert fel akar jelenteni ha nem fizetem ki a 2.670 Ft. 15 éves vagyok gondolom engem nem csuknak ezért börtönbe , de nem szeretném ha a szüleimnek ebből gondjaik lennének. Ezért kérem valaki válaszoljon hogy mit tegyek. Előre is köszönöm!

Tisztelt miszizo!

A Polgári Törvénykönyv a szerződés létrejöttéről szóló, 211. § értelmében, aki szerződés kötésére ajánlatot tesz, ajánlatához kötve marad az online aukciós értékesítés jellegéből kifolyólag. A törvény értelmében tehát, az a vevő, aki a vatera.hu oldalon ajánlatot tesz, vagyis licitál, az a licittől a későbbiekben nem állhat el, az ajánlati kötöttség kizárása nem lehetséges.
Az eladóknak a vatera.hu oldalra feltett ajánlataik szerződéskötési nyilatkozatnak minősülnek, vagyis az ettől való elállás sem lehetséges. Az aukció lezárását követően a szerződéskötés automatikusan létrejön, és a szerződésben foglaltakat mind a vevő, mind az eladó köteles teljesíteni és betartani, vagyis az eladó köteles a felkínált terméket a kialakult áron a vevőnek eladni, a vevő pedig köteles a terméket ezen az áron megvenni. Ezeknek a jogoknak esetleges szerződésszegés esetén polgári peres eljárás során lehet érvényt szerezni.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2011-01-14 09:40
Létrehozva: #6019

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(miszizo @ 2011-01-14 08:29) *
Űdv Mindenki!

Remélem jó helyre írok, és valaki válaszol rá.Licitáltam 1 termékre Xbox játékra. De mielőtt lejárt volna a az aukció megkírtam az eladónak hogy csak akkor kell a játék ha magyarnyelvű. Nem érkezett rá válasz és az én licitem nyert. Viszont a játék nem magyarnyelvű. Nekem pedig így nem kell. Most mit csináljak mert fel akar jelenteni ha nem fizetem ki a 2.670 Ft. 15 éves vagyok gondolom engem nem csuknak ezért börtönbe , de nem szeretném ha a szüleimnek ebből gondjaik lennének. Ezért kérem valaki válaszoljon hogy mit tegyek. Előre is köszönöm!

Mert ugye az ember először kérdez, utána licitál. Asszem ez az a helyzet, amikor a szüleidhez kell fordulnod a 2670 Ft gyorssegélyért. Mondjuk az eladó is megértőbb lehetne, de ez már így történt.
Adj egy linket légyszi, lusta vagyok kikeresni. Látatlanban sem nagyon kedvelem az eladódat.
(És miért nem vagy iskolában? punish.gif )

Megyek kávézni.
Szép, meleg, napsütéses harmatos reggelt kívánok mindenkinek.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2011-01-14 09:43

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
miszizo
hozzászólás 2011-01-14 09:29
Létrehozva: #6020

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Űdv Mindenki!

+Quote Post

758 Oldal V  « < 299 300 301 302 303 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017-10-20 16:11