IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

753 Oldal V  « < 299 300 301 302 303 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Aukciózással Kapcsolatos Kérdések, Eladás, licitálás, értékelések...
Romeoka-1
hozzászólás 2010-12-28 23:15
Létrehozva: #6001

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-17 07:59
Azonosító: 1 415 390

IDÉZET(VateraBenz @ 2010-12-28 22:10) *
Ez a felek megállapodásán múlik.

Én úgy tudom,hogy ha hibás a termék akkor az eldó köteles a postaköltséget állnia,ha a vevő igényinek nem megfelelő akkor pedig őt terheli.Bár nem tudom,hogy ez igy van-e de álltalában ezt olvastam mindig,ha ilyen problémátk merültek fel.
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-12-28 23:12
Létrehozva: #6002

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(VateraBenz @ 2010-12-28 22:10) *

Köszönöm. smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-12-28 23:10
Létrehozva: #6003

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(zejopy @ 2010-12-28 21:45) *
Aouhhh!! Nagyon kedves Benz!
Nem mondta meg a pontos menetet. Hogy a pénz, vagy a cucc menjen-e vissza előbb.
Kéremszépen. smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Romeoka-1
hozzászólás 2010-12-28 22:51
Létrehozva: #6004

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-17 07:59
Azonosító: 1 415 390

IDÉZET(VateraBenz @ 2010-12-28 21:43) *
Tisztelt romeoka000!

Ismereteink szerint a szerződés semmis, amennyiben nem a valóságnak megfelelő lényegi információk alapján köttetett. Más kérdés, hogy az eladó lehet jóhiszemű (azaz nem tudott ezekről) vagy rosszhiszemű (ha tudott róla), de ez a szerződés semmisségét nem befolyásolja. Az eladó felet ilyenkor terheli a visszavételi kötelezettség, a PTK alapján. Az ilyen típusú jogérvényesítésre a felek megállapodása alapján, vagy ennek hiányában azonban polgári perben, a bíróságokon keresztül van lehetőség. Amennyiben felmerül a rosszhiszeműség gyanúja, a rendőrség állampolgári jelzés alapján indíthat vizsgálatot is. Ez a polgári pertől független folyamat. A fentiek természetesen a Vatera.hu Kft. saját jogértelmezését tükrözik, és semmilyen módon nem jelentenek a bírói vagy rendőrségi úton alkotott jogértelmezést.

KÖszönöm a választ! Viszont az érdekelne még,hogy ebben az esetben nekem kell előbb a kabátot vissza küldeni vagy pedig az eladónak kell a pénz átutalnia?Mi a pontos menete,szabálya?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-12-28 22:45
Létrehozva: #6005

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2010-12-28 21:43) *
Tisztelt romeoka000!

Ismereteink szerint a szerződés semmis, amennyiben nem a valóságnak megfelelő lényegi információk alapján köttetett. Más kérdés, hogy az eladó lehet jóhiszemű (azaz nem tudott ezekről) vagy rosszhiszemű (ha tudott róla), de ez a szerződés semmisségét nem befolyásolja. Az eladó felet ilyenkor terheli a visszavételi kötelezettség, a PTK alapján. Az ilyen típusú jogérvényesítésre a felek megállapodása alapján, vagy ennek hiányában azonban polgári perben, a bíróságokon keresztül van lehetőség. Amennyiben felmerül a rosszhiszeműség gyanúja, a rendőrség állampolgári jelzés alapján indíthat vizsgálatot is. Ez a polgári pertől független folyamat. A fentiek természetesen a Vatera.hu Kft. saját jogértelmezését tükrözik, és semmilyen módon nem jelentenek a bírói vagy rendőrségi úton alkotott jogértelmezést.

Aouhhh!! Nagyon kedves Benz!
Nem mondta meg a pontos menetet. Hogy a pénz, vagy a cucc menjen-e vissza előbb.
Kéremszépen. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-12-28 22:43
Létrehozva: #6006

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(romeoka000 @ 2010-12-28 19:06) *
sziasztok! nem tudom,hogy jó helyre irok,de remélem valaki tud segiteni.vásároltam itt egy kabátot és a mai nap folyamán kézhez kaptam.Kicsomagoláskor szomúran tapasztaltam,hogy a kabát nem olyan mint a termék leirásban van és a képeken látható.azonnal irtam az eladónak,hogy szeretném visszaküldeni a kabátot mert nem megfeleő egyébb hibái miatt.Teljesen gyűrött,hordott,nem szép állapotú.Viszont a képeken szépnek látható,bár nem tudom,hogy a szóban forgó kabát volt-e a képen.iszont az eladóval reggel óta emailezgetünk,de nem tudunk közös nevezőre jutni.Ő azt irja,hogy postázam a kabátot és mire odaér hozzá azonnal utalja a pénzt postaköltség nélkül.Szeretném kérdezni,hogy a szabályzat szerint ilyenkor mi a teendő és mi az eljárás.előre is köszönöm aki segit.

Tisztelt romeoka000!

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
romeoka000
hozzászólás 2010-12-28 20:28
Létrehozva: #6007

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2010-10-22 20:12
Azonosító: 1 406 268

IDÉZET(zejopy @ 2010-12-28 19:18) *
Figyelj. Ha valami tévedés folytán nem azt az árut küldöm, amit ígértem, akkor szerintem az a minimum, hogy eszem nélkül utalom vissza a postaköltséggel terhelt vételárat. Nemde? Itt ugyanis nem arról volt szó, hogy nem tetszett, mégis kicsi, vagy nem áll jól. A kabát pocsék, véletlenül, vagy szándékosan. Szerintem ilyen esetben nem illendő méricskélni.
De, ebben a kérdésben szerintem Benz tud korrekten megnyilvánulni. Mert ő tudja, mi meg hisszük, ez azért némi különbség. smile.gif

Szerinte gyönyörű a termék amit küldött és nincs vele semmi gond.Sajnos nagyon látszik rajta,hogy hordott és mosott amit tisztitatni kellene.Egy szövet kabátról van szó ami nagyon gyűrötten érkezett és ráadásul az esése nem olyan mint egy ilyen jellegű kabátnak kellene lennie(pontosan nem tudom,megfogalmazni,de aki ismeri az ilyen jellegű kabátokat az biztosan tudja,hogy mire gondolok).A méretezésel,hosszal,szinnel semmi gond,csak látszik,hogy nagyon le van strapálva.Az eladó ezt a tényt nem akarja elfogadni,és szinte kötelez arra,hogy a kabátot adjam postára és utána utalja a vételárat postaköltség nélkül.Azért köszönöm a válaszokat!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-12-28 20:18
Létrehozva: #6008

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(ktibor68 @ 2010-12-28 19:13) *
ez így korrekt előbb vissza az áru és majd utalja pénzt

Figyelj. Ha valami tévedés folytán nem azt az árut küldöm, amit ígértem, akkor szerintem az a minimum, hogy eszem nélkül utalom vissza a postaköltséggel terhelt vételárat. Nemde? Itt ugyanis nem arról volt szó, hogy nem tetszett, mégis kicsi, vagy nem áll jól. A kabát pocsék, véletlenül, vagy szándékosan. Szerintem ilyen esetben nem illendő méricskélni.
De, ebben a kérdésben szerintem Benz tud korrekten megnyilvánulni. Mert ő tudja, mi meg hisszük, ez azért némi különbség. smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
romeoka000
hozzászólás 2010-12-28 20:17
Létrehozva: #6009

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Köszi! Én úgy tudom,hogy ha a méretezés nemmegfelelő akkor a vevőnek kell állnia az oda-vissza postát.Ha a termék hibás akkor a postát pedig neki kell állnia.legalábbis én igy tudom.ha ilyen gond merül fel mert a másik oldalon eladó vagyok akkor mindig az utalás történik meg aztán a postázás még akkor is ha vissza kerül az eredeti tulajdonosához a termék.azért kérdeztem meg,nehogy rosszul cselekedjek.köszönöm a válaszodat4 Várok még hátha a vatera tud a kérdésemre választ adni.

+Quote Post
ktibor68
hozzászólás 2010-12-28 20:13
Létrehozva: #6010

Fórumozó

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2010-07-07 12:35
Azonosító: 1 249 027

sziasztok! nem tudom,hogy jó helyre irok,de remélem valaki tud segiteni.vásároltam itt egy kabátot és a mai nap folyamán kézhez kaptam.Kicsomagoláskor szomúran tapasztaltam,hogy a kabát nem olyan mint a termék leirásban van és a képeken látható.azonnal irtam az eladónak,hogy szeretném visszaküldeni a kabátot mert nem megfeleő egyébb hibái miatt.Teljesen gyűrött,hordott,nem szép állapotú.Viszont a képeken szépnek látható,bár nem tudom,hogy a szóban forgó kabát volt-e a képen.iszont az eladóval reggel óta emailezgetünk,de nem tudunk közös nevezőre jutni.Ő azt irja,hogy postázam a kabátot és mire odaér hozzá azonnal utalja a pénzt postaköltség nélkül.Szeretném kérdezni,hogy a szabályzat szerint ilyenkor mi a teendő és mi az eljárás.előre is köszönöm aki segit.

ez így korrekt előbb vissza az áru és majd utalja pénzt

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-12-28 20:12
Létrehozva: #6011

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Hááát, ha jól tudom, akkor a menet így jó, tehát te visszaküldöd a kabátot, ő pedig a vételárat küldi vissza, így te sajnos bukod a dupla postaköltséget. De, hogy minek kell először mennie, a kabátnak, vagy a pénznek, azt nem tudom.
Én azonnal visszautalok, ha gond van. De lehet, hogy az én gyakorlatom hibás.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
romeoka000
hozzászólás 2010-12-28 20:06
Létrehozva: #6012

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

+Quote Post
Hugisza
hozzászólás 2010-12-28 19:34
Létrehozva: #6013

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-03-31 09:47
Azonosító: 1 087 347

Rendben, köszönöm az infót!

+Quote Post
zozo98
hozzászólás 2010-12-28 19:09
Létrehozva: #6014

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-10 15:36
Azonosító: 40 329

IDÉZET(Hugisza @ 2010-12-28 17:55) *
Sziasztok, olyan kérdésem lenne, hogy ha van egy 1Ft-os aukció és van minimálár, én 1Ftért megnyerem az aukciót akkor a minimál árat kell fizetnem vagy az 1ft-ot amiért megnyertem?Válaszokat előre is köszönöm.

Ha az eladó megadott minimálárat, akkor 1 forintért nem nyered meg az aukciót. A minimálár az a legkisebb összeg, amennyiért a termék eladó.

+Quote Post
davidmaci92
hozzászólás 2010-12-28 19:08
Létrehozva: #6015

zejopy vagyok:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-08-17 11:47
Innen: Veresegyház, medverezervátum
Azonosító: 706 366

IDÉZET(Hugisza @ 2010-12-28 17:55) *
Sziasztok, olyan kérdésem lenne, hogy ha van egy 1Ft-os aukció és van minimálár, én 1Ftért megnyerem az aukciót akkor a minimál árat kell fizetnem vagy az 1ft-ot amiért megnyertem?Válaszokat előre is köszönöm.

Ha van minimálár, akkor nem a tiéd a cucc, mert a minimálár azt az összeget jelöli, ami alatt az eladó nem adja oda az árut.

--------------------
Nem azért hibáztál, mert többet adtál, hanem mert kevesebbet kívántál. Ha többet adsz, többet is követelhetsz.

+Quote Post
Hugisza
hozzászólás 2010-12-28 18:55
Létrehozva: #6016

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-03-31 09:47
Azonosító: 1 087 347

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-12-28 12:30
Létrehozva: #6017

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2010-12-28 11:27) *
Ez tényleg ciki laugh1.gif
A forráskódban nézték meg, de ezek szerint ők sem látnak mindent.

Ez esetben azt javaslom, hogy max 21 napra előre indítson aukciókat rolleyes.gif

Köszönöm, én is erre a megállapításra jutottam, hosszas gondolkodás után. laugh.gif
Pedig olyan jól kitaláltam, minden nap csináltam volna valamennyit, és heti turnusokban járt volna le. Hát ez most nem jött be. smile.gif

(Kedves Benz! Ma már másodszor járok úgy, ami a mai postjaim számát tekintve 100%, hogy a válasz elküldése után hátradob a topik nyitásához. Ez már így lesz mindig? sad.gif )

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2010-12-28 12:32

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-12-28 12:27
Létrehozva: #6018

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2010-12-28 10:31) *
Hát kedves Benz, szomorú híreim vannak. Kipróbáltam, gondoltam, minden hónapban indítok egy ruhacsipeszt zárt aukcióban. Nagyon szép és pontos terméklapot csináltam, még azt is odaírtam, hogy kissé kifakult a színe, mert kint felejtettem a ruhaszárító kötélen, de mindezt hiába.
Ugyanis mindjárt az első (január28.-i dátummal indított) aukciónál jött a csúnya üzenet, hogy maximum 21 nappal előre lehet...blablabla...
Szóval most a fejlesztő kollégák jönnek nekem csókhegyekkel.... na és Ön... biggrin.gif
Persze, így könnyű, ha én felteszem a kérdéseket, és megválaszolom. tongue.gif
laugh.gif

Ez tényleg ciki laugh1.gif
A forráskódban nézték meg, de ezek szerint ők sem látnak mindent.

Ez esetben azt javaslom, hogy max 21 napra előre indítson aukciókat rolleyes.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-12-28 11:31
Létrehozva: #6019

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2010-12-28 09:17) *
Kedves zejopy!

A fejlesztő kollégák szerint elvileg valóban nincs időkorlát. Tegyen egy aukcióval egy próbát és kiderül smile.gif

Hát kedves Benz, szomorú híreim vannak. Kipróbáltam, gondoltam, minden hónapban indítok egy ruhacsipeszt zárt aukcióban. Nagyon szép és pontos terméklapot csináltam, még azt is odaírtam, hogy kissé kifakult a színe, mert kint felejtettem a ruhaszárító kötélen, de mindezt hiába.
Ugyanis mindjárt az első (január28.-i dátummal indított) aukciónál jött a csúnya üzenet, hogy maximum 21 nappal előre lehet...blablabla...
Szóval most a fejlesztő kollégák jönnek nekem csókhegyekkel.... na és Ön... biggrin.gif
Persze, így könnyű, ha én felteszem a kérdéseket, és megválaszolom. tongue.gif
laugh.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-12-28 10:59
Létrehozva: #6020

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(omarion23 @ 2010-12-28 09:49) *
Üdv.
Ha én vettem egy terméket, és az bár működik, de nem pontosan úgy ahogy kellene, akkor lehetőségem van visszacserélni?
És ha mondjuk az eladó nem akarná, akkor tudok esetleg valamit tenni ?
köszönöm

Tisztelt omarion23!

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post

753 Oldal V  « < 299 300 301 302 303 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017-06-23 08:50