IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

120 Oldal V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Személyes Menü, Termékfeltöltő lap, eladás és vásárlás menük, egyéb almenük
zejopy
hozzászólás 2015-06-16 22:23
Létrehozva: #-139

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(bazarboy @ 2015-06-16 22:20) *
Sziasztok! Nekem is hasonló problémám van.A személyes menü megnyitásakor állandóan számlázási adatokat kér!De én csak vásároltam eddig,soha nem adtam el semmit és nem is kereskedtem.
Mit tudok tenni ilyenkor?

Szerintem add meg, amit kér a rendszer.

Amúgy nem értem.smile.gif Tényleg nem. Mintha a szüzességeteket kérné valaki, olyan nehezen adjátok meg azt a pár adatot.mosking.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
bazarboy
hozzászólás 2015-06-16 22:20
Létrehozva: #-138

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-05-04 19:35
Azonosító: 1 485 149

Sziasztok! Nekem is hasonló problémám van.A személyes menü megnyitásakor állandóan számlázási adatokat kér!De én csak vásároltam eddig,soha nem adtam el semmit és nem is kereskedtem.
Mit tudok tenni ilyenkor?

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2015-06-16 12:58
Létrehozva: #-137

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(vkary1 @ 2015-06-16 09:54) *
Szép napot smile.gif
Érdeklődnék,email címet hogy lehet megváltoztatni?

Tisztelt vkary1!

Lépjen a "Személyes" menübe, írja be felhasználónevét és jelszavát, majd válassza a "Fiókom > Személyes adatok” opciót. Az űrlapot kitöltve megváltoztathatja a regisztrációnál megadott valamennyi személyes adatát.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
vkary1
hozzászólás 2015-06-16 09:54
Létrehozva: #-136

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2015-06-16 09:44
Azonosító: 2 183 394

Szép napot smile.gif
Érdeklődnék,email címet hogy lehet megváltoztatni?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-05-30 21:05
Létrehozva: #-135

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(NetbookTabletAkcio @ 2015-05-30 20:53) *
Kedves Viktória, Ön meg is érdemelné ezt. biggrin.gif (Keveset írok, de sokat olvasok a fórumon. És bocsánat az off-ért. biggrin.gif)

Átvittem a Vészbe, nem kell a sorsot kihívni magunk ellen.smile.gif
http://www.vatera.hu/forum/index.php?showt...p;#entry1757122

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2015-05-30 21:06

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
NetbookTabletAkc...
hozzászólás 2015-05-30 20:53
Létrehozva: #-134

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-04-14 06:40
Azonosító: 2 167 013

IDÉZET(zejopy @ 2015-05-28 15:26) *
A tiédet leszedték? biggrin.gif Velem teljesen érzelemmentesek voltak. Hiányoltam is egy forró csokoládét tejszínhabbal, vagy pár kedves szót, hogy:
"Drága Viktória, oly huncut fények szikráznak a szemében, hogy felgyulladtak az adatokkal teli paksaméták és most pótolni kell mindent. Kérjük szépen, ellenőrizze az adatokat, cserében a legerősebb kezű dolgozónk meggyúrja a hátát, miközben a legkellemesebb hangú, andalító dallamokat dúdol a fülébe."
Szóval én ezt hiányoltam.mosking.gif

Kedves Viktória, Ön meg is érdemelné ezt. biggrin.gif (Keveset írok, de sokat olvasok a fórumon. És bocsánat az off-ért. biggrin.gif)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-05-28 15:26
Létrehozva: #-133

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(NetbookTabletAkcio @ 2015-05-28 09:29) *
... ne az én fejemet szedjék le. biggrin.gif ...

A tiédet leszedték? biggrin.gif Velem teljesen érzelemmentesek voltak. Hiányoltam is egy forró csokoládét tejszínhabbal, vagy pár kedves szót, hogy:
"Drága Viktória, oly huncut fények szikráznak a szemében, hogy felgyulladtak az adatokkal teli paksaméták és most pótolni kell mindent. Kérjük szépen, ellenőrizze az adatokat, cserében a legerősebb kezű dolgozónk meggyúrja a hátát, miközben a legkellemesebb hangú, andalító dallamokat dúdol a fülébe."
Szóval én ezt hiányoltam.mosking.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
NetbookTabletAkc...
hozzászólás 2015-05-28 09:29
Létrehozva: #-132

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2015-05-26 22:12) *
Legyenek kedvesek visszaolvasni ebben a topikban.

Kedves VateraBenz,

a visszaolvasás megtörtént. Nincs gondom az adatszolgáltatással, meg is történt. A gondom azzal van, hogy már eleve teljesen feltöltöttem az adatokat, mivel kereskedői a fiók, és enélkül nem tudnám az Önök számláit elszámoltatni a könyvelőmmel. Tehát: amennyiben Önök pontatlan, vagy hiányos adatokat találtak a nyilvántartásban, azért ne az én fejemet szedjék le. biggrin.gif Örömmel fogadtam volna egy értesítőt is, amelyben tájékoztatnak, hogy adateltérést / adathiányt tapasztaltak, de ilyen nem volt, csupán mobil alkalmazásból léptem be a webes felület helyett, ennyi volt a "bűnöm".
Köszönöm.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2015-05-26 22:12
Létrehozva: #-131

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(pferde @ 2015-05-25 01:06) *
Negyedik napja nem tudom megnyitni ...

IDÉZET(abrosz @ 2015-05-26 18:41) *
Sziasztok!
2005-ben regisztráltam a vaterára. Most meg ez fogad vásárlás,eladás, fiókom alatt : Vaterás számlája kiállításához szükséges adatai hiányosak...

IDÉZET(NetbookTabletAkcio @ 2015-05-26 19:45) *
Ezt én is tapasztaltam ...

Legyenek kedvesek visszaolvasni ebben a topikban.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
NetbookTabletAkc...
hozzászólás 2015-05-26 19:45
Létrehozva: #-130

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(abrosz @ 2015-05-26 18:41) *
Sziasztok!
2005-ben regisztráltam a vaterára. Most meg ez fogad vásárlás,eladás, fiókom alatt : Vaterás számlája kiállításához szükséges adatai hiányosak, ezért kérjük, hogy az alábbi űrlap használatával egészítse ki azokat. A módosítást a Mentés gombra kattintva tudja elmenteni.
Fizetési mód: banki átutalás
Név: Az adatok megadása kötelező!
Ország:
Irányítószám: Az adatok megadása kötelező!
Város: Az adatok megadása kötelező!
Utca, házszám: Az adatok megadása kötelező!
Adószám (Cég esetén kötelező!): - -
Megjegyzés:

Ez most minek kellett? Mintha nem tudnátok ezeket az adatokat. Idáig is számláztatok mindig de most nem is lenne mit.

Ezt én is tapasztaltam a napokban, pedig nem túl régi kereskedői fiókom van, és aktívan használom. Én rányomtam az adatokra egyszer, elmentettem, azóta nem fordult elő. Valami karbantartás / rendszerfrissítés lehetett a ludas, gyanítom.

+Quote Post
abrosz
hozzászólás 2015-05-26 18:41
Létrehozva: #-129

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-10-18 12:17
Azonosító: 244 475

Sziasztok!
2005-ben regisztráltam a vaterára. Most meg ez fogad vásárlás,eladás, fiókom alatt : Vaterás számlája kiállításához szükséges adatai hiányosak, ezért kérjük, hogy az alábbi űrlap használatával egészítse ki azokat. A módosítást a Mentés gombra kattintva tudja elmenteni.
Fizetési mód: banki átutalás
Név: Az adatok megadása kötelező!
Ország:
Irányítószám: Az adatok megadása kötelező!
Város: Az adatok megadása kötelező!
Utca, házszám: Az adatok megadása kötelező!
Adószám (Cég esetén kötelező!): - -
Megjegyzés:

Ez most minek kellett? Mintha nem tudnátok ezeket az adatokat. Idáig is számláztatok mindig de most nem is lenne mit.

+Quote Post
pferde
hozzászólás 2015-05-25 01:06
Létrehozva: #-128

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-01-17 19:54
Innen: Veszprém megye
Azonosító: 83 561

Negyedik napja nem tudom megnyitni az üzenetek mappámat. A termékre kattintva alul látom a vevő kérdését, de válaszolni nem tudok rá, mert minden próbálkozásomra a "számlázási információk" adatlapja jelenik meg.
Segítséget kérnék.

--------------------
Ha tudnám is, hogy holnap elpusztul a világ, még akkor is ültetnék ma egy almafát. - Ági

+Quote Post
lacus48
hozzászólás 2015-05-22 20:18
Létrehozva: #-127

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2014-02-02 20:07
Azonosító: 2 095 753

Üdv. Mindenkinek!
Nem értem a felháborodást, Ha üzenetet kapnak a hiányos adatok miatt, akkor sokan el sem olvassák.
Más adatok sem pontosak, volt mostanában egy kis forgalmam, külön írják meg a címüket, sok nem valós közben.
Szerintem ilyenekből adódott már pár rosszul sikerült tranzakció, / remélem nem nálam./
Fél perc volt csupán, én nemrég tartottam karban az adatokat.
rolleyes.gif

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2015-05-22 17:00
Létrehozva: #-126

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(pkb666 @ 2015-05-22 15:40) *
A probléma ugyanaz!
Véleményem szerint a korábbi (11 éve Vaterázok ) adataimmal feltölthette volna az ablakot a rendszer.
Esetleg némi magyarázattal megtoldva.....

Eddig kinek számláztak?

Vagy egyszerűen elvesztek az adatok?

A megoldás is ugyanaz. Legyen kedves megadni a kért adatokat.
Ezek nem vesztek el, mert kifejezetten számlázási információkat ön eddig nem adott meg. Az eddigi számlái az egyéb adatai alapján készültek.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
pkb666
hozzászólás 2015-05-22 15:40
Létrehozva: #-125

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-05-22 09:06
Azonosító: 2 177 233

A probléma ugyanaz!
Véleményem szerint a korábbi (11 éve Vaterázok ) adataimmal feltölthette volna az ablakot a rendszer.
Esetleg némi magyarázattal megtoldva.....

Eddig kinek számláztak?

Vagy egyszerűen elvesztek az adatok?

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2015-05-22 12:13
Létrehozva: #-124

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(varopapa @ 2015-05-22 09:07) *
... Megtisztelő lenne számomra ha értelmes választ kaphatnék erre a számomra érthetetlen adatszolgáltatásra mivel ezek ismertek voltak edig is a vatera számára...
varopapa

Tisztelt varopapa!

Régóta szükség lett volna a számlázási adatok pontosítására. Sokaknál ez erősen hiányos és emiatt a számlák is hiányos adattartalommal kerülhettek csak kiállításra. Tehát, megpróbáljuk rendezni ezeket a problémákat, mert közös érdekünk, hogy a számlák pontos és valós adatokkal kerüljenek kiküldésre.
Egyszeri kényelmetlenség, pár perc alatt túl lehet lenni rajta.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
varopapa
hozzászólás 2015-05-22 09:07
Létrehozva: #-123

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-22 16:56
Azonosító: 1 534

IDÉZET(varopapa @ 2015-05-21 16:05) *
Személyes menübe való belépéskor az nem volt lehetséges mert a következő üzenetet kaptam

"Vaterás számlája kiállításához szükséges adatai hiányosak, ezért kérjük, hogy az alábbi űrlap használatával egészítse ki azokat. A módosítást a Mentés gombra kattintva tudja elmenteni."

2007 óta vagyok teljes jogú vaterás, idáig mindig le tudott számlázni minden tételt a vatera még tegnapi nap is be tudtam lépni a személyes menümbe , erre az idézőjelben olvasható üzenetet kapom a mai napon belépés helyett . Az én részemről semmi nemü adatváltozás nem volt nem tudom mire vélni ezt az egészet, ha a vaterás oldalon történt a hiba akkor miért úgy van megfogalmazva mint ha én mulasztottam volna el a megfelelő adatszolgáltatást . Kicsit jobban körül kéne nézni biztos hogy megvannak a "hiányos" adatok !
Nem fogom mégegyszer megadni az adataimat főleg ha ilyen nemtörődöm módon kezelik , akkor lehet hogy itt és most befejeztem a vaterát . Nagyon lojális voltam önökhöz mindig előre be volt fizetve a számlám arról csak vonogatni kellet a kiállított számla alapján az összeget .

varopapa

Visszatérve a dologra két napja még minden adatot tudott a vatera , legalább is a termék kódja; 2070656396 áru vásárlásánál a hiányzó reklamált adatokkal küldte ki a vásárlási értesítőt . De úgy látom nagyon egyoldalú ez a dolog mert ha valami a vaterának nem tetszik akkor rögtön jön a dörgedelmes levél szankció lebegtetésével, most meg csend . Megtisztelő lenne számomra ha értelmes választ kaphatnék erre a számomra érthetetlen adatszolgáltatásra mivel ezek ismertek voltak edig is a vatera számára, csak ha most nem tudják már ezeket a "hiányzó adatokat" akkor az a nem megfelelő adatkezelésre vezethető vissza ami elég aggályos .
Most is olvasom hogy egyre többen sérelmezik a dolog mikéntjét ...
varopapa

+Quote Post
szapcsika
hozzászólás 2015-05-22 08:56
Létrehozva: #-122

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-07-21 10:16
Azonosító: 172 449

IDÉZET(zejopy @ 2015-05-21 19:24) *
Ha ránk tartozik, akkor majd Benz este megmondja, hogy miért kellett újra megadni. Nekem pl. nem kellett módosítani, csak ellenőriztem, jó volt és léptem tovább.
Az, hogy te nem kérsz számlát, nem mentesíti a Vaterát a számlaadási kötelezettsége alól. Ez ugyanúgy van, mint kicsiben. Hiába írja a vevő, hogy nem kell számlát írnom, mert nincs rá szüksége, nekem meg kell írni, mert én az alapján adózom. Ez a Vaterára is érvényes, hiszen a bevételei alapján neki is vannak kötelezettségei. smile.gif
Egyébként miért olyan nagy gond ez? Eff megszívta, de az egy szerencsétlen egybeesés volt, pont a munkafolyamata kellős közepén töltött be ez a dolog. De amúgy normális esetben miért gond? Miért olyan nagy probléma átfutni pár sort és leokézni?

Ez azért nagy gond, mert egyrészt nincs mit leokéznom (pedig majd 10 éve vaterázok), hanem ki kell mindent tölteni. Másrészt normális helyen ezt úgy csinálják, hogy időben, jól látható helyen szólnak, hogy ezekre szükség lesz x határidővel. Nem pedig mikor licitálnék valamire percekkel az aukció vége előtt, egyszer csak felugrik az oldal, és senki sehová, amíg be nem pötyögöm az adatokat.
Hát csak ezért nagy probléma, mert megint szervezetlenül történnek a dolgok.

+Quote Post
jancso21
hozzászólás 2015-05-21 21:37
Létrehozva: #-121

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-09-24 06:00
Azonosító: 1 545 010

Kérlek létszi valaki segitsen, orák ota nem tudok belépni ez a számla adatok miadt, beirom kitöltöm és azt mondja már benne van a rendszerben,ja hát megis lepödnék ha nem,mert én vagyok. De a mentés gombal sehogyse hagy tovább menni, nem akar beengedni az istenek se, valamit rosszul csinálok?

Vaterás számlája kiállításához szükséges adatai hiányosak, ezért kérjük, hogy az alábbi űrlap használatával egészítse ki azokat. A módosítást a Mentés gombra kattintva tudja elmenten

Vaterás számlája kiállításához szükséges adatai hiányosak, ezért kérjük, hogy az alábbi űrlap használatával egészítse ki azokat. A módosítást a Mentés gombra kattintva tudja elmenteni.
Bankszámlaszám: Ezzel a bankszámlaszámmal már regisztráltak a piactérre!

blink.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-05-21 20:27
Létrehozva: #-120

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Cicoma @ 2015-05-21 19:30) *
Annyira nem gáz, csak nem értem, mi változott, miért annyira sürgős, hogy most rá vagyok kényszerítve a kitöltésre Most akkor papír számlát fogok kapni? Miért? Eddig sose kaptam....
Nekem végülis tökmindegy, de azért 3 szóban felvilágosíthatnának...

Nekem amúgy eddig töküres volt ez a sablon.

Nem kapsz papír alapú számlát, de az elektronikusnak is pontosnak kell lennie. Szerintem - persze nem vagyok benne biztos - eddig ezt a mezőt az töltötte ki, aki vállalkozó és leírhatta költségként. Aki ezt nem tette meg, annak a postacímére állították ki (gondolom). Mivel a webáruházakban is külön van szállítási (azaz lakás) cím, és külön számlacím, talán a Vatera most fésüli össze ezt. Amikor az oldal indult, még nem volt ez fontos, nem volt kialakult gyakorlat. Viszont eltelt 15 év, ami nem kis idő. Van amiben élen jár az oldal az online kereskedelem terén, de vannak olyan újdonságok, amelyek nem a Vaterán jelentek meg először, időközben gyakorlattá váltak, a Vatera pedig igazodik.
De csak gondolom mindezt a logika mentén, nem tudhatom pontosan.smile.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2015-05-21 20:28

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

120 Oldal V   1 2 3 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-07-30 10:14