IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

120 Oldal V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Személyes Menü, Termékfeltöltő lap, eladás és vásárlás menük, egyéb almenük
varopapa
hozzászólás Ma, 09:07
Létrehozva: #-139

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-22 16:56
Azonosító: 1 534

IDÉZET(varopapa @ 2015-05-21 16:05) *
Személyes menübe való belépéskor az nem volt lehetséges mert a következő üzenetet kaptam

"Vaterás számlája kiállításához szükséges adatai hiányosak, ezért kérjük, hogy az alábbi űrlap használatával egészítse ki azokat. A módosítást a Mentés gombra kattintva tudja elmenteni."

2007 óta vagyok teljes jogú vaterás, idáig mindig le tudott számlázni minden tételt a vatera még tegnapi nap is be tudtam lépni a személyes menümbe , erre az idézőjelben olvasható üzenetet kapom a mai napon belépés helyett . Az én részemről semmi nemü adatváltozás nem volt nem tudom mire vélni ezt az egészet, ha a vaterás oldalon történt a hiba akkor miért úgy van megfogalmazva mint ha én mulasztottam volna el a megfelelő adatszolgáltatást . Kicsit jobban körül kéne nézni biztos hogy megvannak a "hiányos" adatok !
Nem fogom mégegyszer megadni az adataimat főleg ha ilyen nemtörődöm módon kezelik , akkor lehet hogy itt és most befejeztem a vaterát . Nagyon lojális voltam önökhöz mindig előre be volt fizetve a számlám arról csak vonogatni kellet a kiállított számla alapján az összeget .

varopapa

Visszatérve a dologra két napja még minden adatot tudott a vatera , legalább is a termék kódja; 2070656396 áru vásárlásánál a hiányzó reklamált adatokkal küldte ki a vásárlási értesítőt . De úgy látom nagyon egyoldalú ez a dolog mert ha valami a vaterának nem tetszik akkor rögtön jön a dörgedelmes levél szankció lebegtetésével, most meg csend . Megtisztelő lenne számomra ha értelmes választ kaphatnék erre a számomra érthetetlen adatszolgáltatásra mivel ezek ismertek voltak edig is a vatera számára, csak ha most nem tudják már ezeket a "hiányzó adatokat" akkor az a nem megfelelő adatkezelésre vezethető vissza ami elég aggályos .
Most is olvasom hogy egyre többen sérelmezik a dolog mikéntjét ...
varopapa
Go to the top of the page

+Quote Post
szapcsika
hozzászólás Ma, 08:56
Létrehozva: #-138

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-07-21 10:16
Azonosító: 172 449

IDÉZET(zejopy @ 2015-05-21 19:24) *
Ha ránk tartozik, akkor majd Benz este megmondja, hogy miért kellett újra megadni. Nekem pl. nem kellett módosítani, csak ellenőriztem, jó volt és léptem tovább.
Az, hogy te nem kérsz számlát, nem mentesíti a Vaterát a számlaadási kötelezettsége alól. Ez ugyanúgy van, mint kicsiben. Hiába írja a vevő, hogy nem kell számlát írnom, mert nincs rá szüksége, nekem meg kell írni, mert én az alapján adózom. Ez a Vaterára is érvényes, hiszen a bevételei alapján neki is vannak kötelezettségei. smile.gif
Egyébként miért olyan nagy gond ez? Eff megszívta, de az egy szerencsétlen egybeesés volt, pont a munkafolyamata kellős közepén töltött be ez a dolog. De amúgy normális esetben miért gond? Miért olyan nagy probléma átfutni pár sort és leokézni?

Ez azért nagy gond, mert egyrészt nincs mit leokéznom (pedig majd 10 éve vaterázok), hanem ki kell mindent tölteni. Másrészt normális helyen ezt úgy csinálják, hogy időben, jól látható helyen szólnak, hogy ezekre szükség lesz x határidővel. Nem pedig mikor licitálnék valamire percekkel az aukció vége előtt, egyszer csak felugrik az oldal, és senki sehová, amíg be nem pötyögöm az adatokat.
Hát csak ezért nagy probléma, mert megint szervezetlenül történnek a dolgok.

+Quote Post
jancso21
hozzászólás Tegnap, 21:37
Létrehozva: #-137

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-09-24 06:00
Azonosító: 1 545 010

Kérlek létszi valaki segitsen, orák ota nem tudok belépni ez a számla adatok miadt, beirom kitöltöm és azt mondja már benne van a rendszerben,ja hát megis lepödnék ha nem,mert én vagyok. De a mentés gombal sehogyse hagy tovább menni, nem akar beengedni az istenek se, valamit rosszul csinálok?

Vaterás számlája kiállításához szükséges adatai hiányosak, ezért kérjük, hogy az alábbi űrlap használatával egészítse ki azokat. A módosítást a Mentés gombra kattintva tudja elmenten

Vaterás számlája kiállításához szükséges adatai hiányosak, ezért kérjük, hogy az alábbi űrlap használatával egészítse ki azokat. A módosítást a Mentés gombra kattintva tudja elmenteni.
Bankszámlaszám: Ezzel a bankszámlaszámmal már regisztráltak a piactérre!

blink.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás Tegnap, 20:27
Létrehozva: #-136

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Cicoma @ 2015-05-21 19:30) *
Annyira nem gáz, csak nem értem, mi változott, miért annyira sürgős, hogy most rá vagyok kényszerítve a kitöltésre Most akkor papír számlát fogok kapni? Miért? Eddig sose kaptam....
Nekem végülis tökmindegy, de azért 3 szóban felvilágosíthatnának...

Nekem amúgy eddig töküres volt ez a sablon.

Nem kapsz papír alapú számlát, de az elektronikusnak is pontosnak kell lennie. Szerintem - persze nem vagyok benne biztos - eddig ezt a mezőt az töltötte ki, aki vállalkozó és leírhatta költségként. Aki ezt nem tette meg, annak a postacímére állították ki (gondolom). Mivel a webáruházakban is külön van szállítási (azaz lakás) cím, és külön számlacím, talán a Vatera most fésüli össze ezt. Amikor az oldal indult, még nem volt ez fontos, nem volt kialakult gyakorlat. Viszont eltelt 15 év, ami nem kis idő. Van amiben élen jár az oldal az online kereskedelem terén, de vannak olyan újdonságok, amelyek nem a Vaterán jelentek meg először, időközben gyakorlattá váltak, a Vatera pedig igazodik.
De csak gondolom mindezt a logika mentén, nem tudhatom pontosan.smile.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: Tegnap, 20:28

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Cicoma
hozzászólás Tegnap, 19:30
Létrehozva: #-135

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-01-05 19:40
Azonosító: 1 418 796

Annyira nem gáz, csak nem értem, mi változott, miért annyira sürgős, hogy most rá vagyok kényszerítve a kitöltésre Most akkor papír számlát fogok kapni? Miért? Eddig sose kaptam....
Nekem végülis tökmindegy, de azért 3 szóban felvilágosíthatnának...

Nekem amúgy eddig töküres volt ez a sablon.

IDÉZET(zejopy @ 2015-05-21 19:24) *
Ha ránk tartozik, akkor majd Benz este megmondja, hogy miért kellett újra megadni. Nekem pl. nem kellett módosítani, csak ellenőriztem, jó volt és léptem tovább.
Az, hogy te nem kérsz számlát, nem mentesíti a Vaterát a számlaadási kötelezettsége alól. Ez ugyanúgy van, mint kicsiben. Hiába írja a vevő, hogy nem kell számlát írnom, mert nincs rá szüksége, nekem meg kell írni, mert én az alapján adózom. Ez a Vaterára is érvényes, hiszen a bevételei alapján neki is vannak kötelezettségei. smile.gif
Egyébként miért olyan nagy gond ez? Eff megszívta, de az egy szerencsétlen egybeesés volt, pont a munkafolyamata kellős közepén töltött be ez a dolog. De amúgy normális esetben miért gond? Miért olyan nagy probléma átfutni pár sort és leokézni?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás Tegnap, 19:24
Létrehozva: #-134

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Cicoma @ 2015-05-21 18:55) *
hali,

nem tudjátok, miért akar most rendszer a belépés után hirtelen számlázási adatokat?

"Vaterás számlája kiállításához szükséges adatai hiányosak, ezért kérjük, hogy az alábbi űrlap használatával egészítse ki azokat. A módosítást a Mentés gombra kattintva tudja elmenteni."
Lakcím, meg ilyenek.... unsure.gif

Amíg ki nem töltöm ezt az űrlapot, sehová nem enged lépni a saját menüben. Ezt most muszáj? Nekem nem kell számla, eddig se kellett.
Utaltam online és kész, ahhoz nem kért semmit eddig...

help.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Cicoma
hozzászólás Tegnap, 18:55
Létrehozva: #-133

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-01-05 19:40
Azonosító: 1 418 796

hali,

nem tudjátok, miért akar most rendszer a belépés után hirtelen számlázási adatokat?

Lakcím, meg ilyenek.... unsure.gif

Amíg ki nem töltöm ezt az űrlapot, sehová nem enged lépni a saját menüben. Ezt most muszáj? Nekem nem kell számla, eddig se kellett.
Utaltam online és kész, ahhoz nem kért semmit eddig...

help.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás Tegnap, 17:41
Létrehozva: #-132

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(jancso21 @ 2015-05-21 17:37) *
Nekem is ugyanez a problémám, de még mindig nem tudok belépni, nektek hogy sikerült?

Úgy, hogy elolvastuk, ellenőriztük, ahogy a rendszer kérte és megnyomtuk a zöld gombot.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
jancso21
hozzászólás Tegnap, 17:37
Létrehozva: #-131

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-09-24 06:00
Azonosító: 1 545 010

IDÉZET(vidaeff @ 2015-05-21 16:29) *
Csatlakozom. Hiába adom meg az adatokat, nem tudok belépni sehová. Egy vevő több tucat tételének összegzése közben történt ez a zavar az erőtérben. Nagyon kellemetlen dolog. sad.gif

Sikerült. good.gif

Nekem is ugyanez a problémám, de még mindig nem tudok belépni, nektek hogy sikerült?

+Quote Post
gabi972
hozzászólás Tegnap, 17:17
Létrehozva: #-130

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-08-23 16:45
Azonosító: 713 825

IDÉZET(vidaeff @ 2015-05-21 16:29) *
Csatlakozom. Hiába adom meg az adatokat, nem tudok belépni sehová. Egy vevő több tucat tételének összegzése közben történt ez a zavar az erőtérben. Nagyon kellemetlen dolog. sad.gif

Sikerült. good.gif

Nektek sikerült belépni, nekem még mindig nem enged!!! sad.gif

IDÉZET(gabi972 @ 2015-05-21 17:09) *
Nektek sikerült belépni, nekem még mindig nem enged!!! sad.gif

De mégis! Csak béna voltam! smile.gif

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás Tegnap, 16:29
Létrehozva: #-129

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(varopapa @ 2015-05-21 16:05) *
Személyes menübe való belépéskor az nem volt lehetséges mert a következő üzenetet kaptam

2005 óta vagyok teljes jogú vaterás, idáig mindig le tudott számlázni minden tételt a vatera még tegnapi nap is be tudtam lépni a személyes menümbe , erre az idézőjelben olvasható üzenetet kapom a mai napon belépés helyett . Az én részemről semmi nemü adatváltozás nem volt nem tudom mire vélni ezt az egészet, ha a vaterás oldalon történt a hiba akkor miért úgy van megfogalmazva mint ha én mulasztottam volna el a megfelelő adatszolgáltatást . Kicsit jobban körül kéne nézni biztos hogy megvannak a "hiányos" adatok !
Nem fogom mégegyszer megadni az adataimat főleg ha ilyen nemtörődöm módon kezelik , akkor lehet hogy itt és most befejeztem a vaterát . Nagyon lojális voltam önökhöz mindig előre be volt fizetve a számlám arról csak vonogatni kellet a kiállított számla alapján az összeget .

varopapa

Sikerült. good.gif

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
varopapa
hozzászólás Tegnap, 16:05
Létrehozva: #-128

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-22 16:56
Azonosító: 1 534

2007 óta vagyok teljes jogú vaterás, idáig mindig le tudott számlázni minden tételt a vatera még tegnapi nap is be tudtam lépni a személyes menümbe , erre az idézőjelben olvasható üzenetet kapom a mai napon belépés helyett . Az én részemről semmi nemü adatváltozás nem volt nem tudom mire vélni ezt az egészet, ha a vaterás oldalon történt a hiba akkor miért úgy van megfogalmazva mint ha én mulasztottam volna el a megfelelő adatszolgáltatást . Kicsit jobban körül kéne nézni biztos hogy megvannak a "hiányos" adatok !

varopapa

A hozzászólást -varopapa- szerkesztette a következő időpontban: Tegnap, 16:07

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-05-15 21:56
Létrehozva: #-127

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(extais @ 2015-05-15 21:53) *
Igazad van. good.gif

thank_you.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
extais
hozzászólás 2015-05-15 21:53
Létrehozva: #-126

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-10-13 18:17
Azonosító: 31 479

IDÉZET(zejopy @ 2015-05-15 20:51) *
Így van.smile.gif
Nem tökéletes biztonság, mert a zöldeket beengedi, őket nem lehet csoportosan korlátozni, csak egyénenként betenni a tiltólistába.
Minden nullás rés a pajzson, de úgy elegáns, ha az ártatlanság vélelme itt is él. Amúgy minden kék nullás. Ideiglenes regisztráció. Egy vásárlásra szól, éppen ezért nincs kockázat, csak a feltöltési díj, ami igazából (tekintve az arányokat) nem túl nagy. Nekem alig volt kékkel problémám. A kékekkel való problémáknak pedig több mint a fele azért volt, mert itt a fórumon kiálltam a beengedésük mellett. Pár ellenvéleményező csinált néhány kék nevet és "jól bevásárolt" nálam. De valódi probléma nagyon ritkán fordult elő, talán még kevesebb, mint a zöldekkel és a narancssárgákkal.
Számolni kell azzal is, hogy nem mindenki így gondolkodik. Ennek több oka is lehet, elsősorban a tapasztalatlanságot említem. Nem baj, ha az eladó ír először. Én jobban is szeretek előbb írni a vevőimnek.
Biztos vagy abban, hogy gyakori? Én úgy látom, hogy az elmúlt egy évben nem értékeltél kék vevőt. Az általad adott semlegesek mind zöldnek mentek és négy éve adtál utoljára negatív értékelést. smile.gif
Beszélnek az emberek ezt-azt. Nem kell neki bedőlni. Nézd meg az általam adott értékeléseket. Csak az első oldal első felében 5-6 sikeres vásárlást mutatnak, ahol kék volt a vevő:
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.ph...p;filter=fromme
Az én véleményem megalapozott és nem részrehajló, nem légből kapott. Sokan mondanak mást, mint ami van, csak a hangulatkeltés miatt.

Igazad van. good.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-05-15 20:51
Létrehozva: #-125

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(extais @ 2015-05-15 20:30) *
Gondolom olyan sincs ugye? smile.gif
Jogos, hogy nem vehetők egy kalap alá.

Így van.smile.gif

Teljesen jó megoldás a szűrésre a licitkorlátozást kellően 100 % közelébe állítani.

Nem tökéletes biztonság, mert a zöldeket beengedi, őket nem lehet csoportosan korlátozni, csak egyénenként betenni a tiltólistába.

Szóval nem is a kék, hanem a 0-ás kék a rés a pajzson. Persze lehet 0-ás narancssárga és zöld is, de azok legalább regisztrációhoz kötöttek.

Minden nullás rés a pajzson, de úgy elegáns, ha az ártatlanság vélelme itt is él. Amúgy minden kék nullás. Ideiglenes regisztráció. Egy vásárlásra szól, éppen ezért nincs kockázat, csak a feltöltési díj, ami igazából (tekintve az arányokat) nem túl nagy. Nekem alig volt kékkel problémám. A kékekkel való problémáknak pedig több mint a fele azért volt, mert itt a fórumon kiálltam a beengedésük mellett. Pár ellenvéleményező csinált néhány kék nevet és "jól bevásárolt" nálam. De valódi probléma nagyon ritkán fordult elő, talán még kevesebb, mint a zöldekkel és a narancssárgákkal.

Részemről vásárlásnál is mindig teljesen egyértelmű, ha nyerem az aukciót, mielőbb felveszem a kapcsolatot a partnerrel, ha pedig fixáron elviszem a terméket, a vásárlási szándék adott, szóval egy email akár azonnal mehet is.

Így van ez most is, de így volt kezdőként is, hogy értékelés hiányában az esetleges bizalmatlanságot eltüntessem.

Számolni kell azzal is, hogy nem mindenki így gondolkodik. Ennek több oka is lehet, elsősorban a tapasztalatlanságot említem. Nem baj, ha az eladó ír először. Én jobban is szeretek előbb írni a vevőimnek.

... ha eladóként minden más elérhetőség hiányában emailt írok, akkor arra azért a "kék 0-s" vevő is reagálhatna.
Sajnos elég gyakori és jellemző dolog, de ez is együtt jár a vaterázással. smile.gif

Biztos vagy abban, hogy gyakori? Én úgy látom, hogy az elmúlt egy évben nem értékeltél kék vevőt. Az általad adott semlegesek mind zöldnek mentek és négy éve adtál utoljára negatív értékelést. smile.gif
Beszélnek az emberek ezt-azt. Nem kell neki bedőlni. Nézd meg az általam adott értékeléseket. Csak az első oldal első felében 5-6 sikeres vásárlást mutatnak, ahol kék volt a vevő:
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.ph...p;filter=fromme
Az én véleményem megalapozott és nem részrehajló, nem légből kapott. Sokan mondanak mást, mint ami van, csak a hangulatkeltés miatt.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
extais
hozzászólás 2015-05-15 20:30
Létrehozva: #-124

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2015-05-15 18:51) *
Akkor nem a kékek szűrését kellene keresned, hanem egy olyan opciót, hogy: "Komolytalan vevők tiltása". A kék felhasználó és a komolytalan vevő ugyanis nem szinonima.

Gondolom olyan sincs ugye? smile.gif
Jogos, hogy nem vehetők egy kalap alá.
Teljesen jó megoldás a szűrésre a licitkorlátozást kellően 100 % közelébe állítani.
Szóval nem is a kék, hanem a 0-ás kék a rés a pajzson. Persze lehet 0-ás narancssárga és zöld is, de azok legalább regisztrációhoz kötöttek.
Világos az is hogy mindenki nulláról kezdte, valakinek mindig be kell vállalni az első adás-vételt.
Részemről vásárlásnál is mindig teljesen egyértelmű, ha nyerem az aukciót, mielőbb felveszem a kapcsolatot a partnerrel, ha pedig fixáron elviszem a terméket, a vásárlási szándék adott, szóval egy email akár azonnal mehet is.

Így van ez most is, de így volt kezdőként is, hogy értékelés hiányában az esetleges bizalmatlanságot eltüntessem.

Az sem szabály csak magánvélemény, hogy ha vásárolok, akkor nem várok a másikra, hanem kezdeményezem a kapcsolatfelvételt is, de ha eladóként minden más elérhetőség hiányában emailt írok, akkor arra azért a "kék 0-s" vevő is reagálhatna.
Sajnos elég gyakori és jellemző dolog, de ez is együtt jár a vaterázással. smile.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-05-15 18:51
Létrehozva: #-123

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(extais @ 2015-05-15 18:17) *
Köszi, az sajnálatos, mert a komolytalan vevőket kihagynám szívesen.

Akkor nem a kékek szűrését kellene keresned, hanem egy olyan opciót, hogy: "Komolytalan vevők tiltása". A kék felhasználó és a komolytalan vevő ugyanis nem szinonima.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
extais
hozzászólás 2015-05-15 18:17
Létrehozva: #-122

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2015-05-15 12:16) *
Nincs.

Köszi, az sajnálatos, mert a komolytalan vevőket kihagynám szívesen.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-05-15 12:16
Létrehozva: #-121

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(extais @ 2015-05-15 12:07) *
Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy van-e lehetőség a regisztráció nélküli "kék" vásárlók licitálásának letiltására?

Nincs.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
extais
hozzászólás 2015-05-15 12:07
Létrehozva: #-120

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy van-e lehetőség a regisztráció nélküli "kék" vásárlók licitálásának letiltására?

+Quote Post

120 Oldal V   1 2 3 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-05-22 11:59