IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Visszaküldés!
VateraBenz
hozzászólás 2011-11-08 10:04
Létrehozva: #1

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(anyatimi @ 2011-11-08 08:12) *
Tisztelt Vatera!
Vásároltam 1 cipőt,ami használt,de jó állapotúnak volt feltüntetve!Rákérdeztem az eladótól van-e kopás rajta?Azt irta nincs!
Megkaptam a cipőt és a jó állapotú el van szakadva és kopva!Persze a szakadásról említést sem tett!Köteles-e visszavenni és a pénzemet visszaadni?
Köszönettel anyatimi mad.gif

Tisztelt anyatimi!

Ismereteink szerint a szerződés semmis, amennyiben nem a valóságnak megfelelő lényegi információk alapján köttetett. Más kérdés, hogy az eladó lehet jóhiszemű (azaz nem tudott ezekről) vagy rosszhiszemű (ha tudott róla), de ez a szerződés semmisségét nem befolyásolja. Az eladó felet ilyenkor terheli a visszavételi kötelezettség, a PTK alapján. Az ilyen típusú jogérvényesítésre a felek megállapodása alapján, vagy ennek hiányában azonban polgári perben, a bíróságokon keresztül van lehetőség. Amennyiben felmerül a rosszhiszeműség gyanúja, a rendőrség állampolgári jelzés alapján indíthat vizsgálatot is. Ez a polgári pertől független folyamat. A fentiek természetesen a Vatera.hu Kft. saját jogértelmezését tükrözik, és semmilyen módon nem jelentenek a bírói vagy rendőrségi úton alkotott jogértelmezést.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu
Go to the top of the page

+Quote Post
anyatimi
hozzászólás 2011-11-08 09:12
Létrehozva: #1

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-03-23 14:12
Azonosító: 1 433 309

Tisztelt Vatera!
Vásároltam 1 cipőt,ami használt,de jó állapotúnak volt feltüntetve!Rákérdeztem az eladótól van-e kopás rajta?Azt irta nincs!
Megkaptam a cipőt és a jó állapotú el van szakadva és kopva!Persze a szakadásról említést sem tett!Köteles-e visszavenni és a pénzemet visszaadni?
Köszönettel anyatimi mad.gif
Go to the top of the page

+Quote Post

Start new topic
Válaszok (1 - 1)

Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-09-03 06:37