IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

Reply to this topicStart new topic
> érmék Szkennelése
fvcc
hozzászólás 2009-03-05 00:30
Létrehozva: #1

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-30 16:22
Azonosító: 2 942

fényképezni csak tükörreflexes géppel (SLR, D-SLR) és polárszürö használatával lehet érmét fényképezni úgy, hogy ne legyen a képen csillogás.
Go to the top of the page

+Quote Post
janosp
hozzászólás 2008-10-18 10:41
Létrehozva: #2

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-12-26 17:36
Azonosító: 70 753

Sziasztok.
Én is sokat szkenelek,nem érméket hanem mást.kb ugy 6éve foglalkozom vele,e sok éves tapasztalatom alapján.Sok szkenelt kipróbáltam, és a Hp 3530c-nél maratam ez elég jól bevált.A jó szkenel még rendkivül kevés,a képnézekető program a LEGFONTOSAB.Mert különféle Dpi-ben szkeneltek,küönféle beállításokal, ezeket a funkciókat kezelni kell, ami a windowsban van az bocsánat a kifejezésért az Lószar,A legjob az ACDSee ez Király.Ebben van olyan funkció hogy automatikus képsimitás és javítás,A legtöbb képnézegetőben csikos lesz a kép stb.Mondjuk ha nagyon rossz akép aval nem lehet csodát teni ,csak javítaani egy kicsit.

Üdv janosp

+Quote Post
KapdKi
hozzászólás 2008-02-07 19:09
Létrehozva: #3

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:23
Azonosító: 312

IDÉZET(tikmony @ 2007-12-12 17:44) *
Sziasztok!

Én is hasonlókat tapasztaltam mint az eddig hozzá szólók. Nekem HP Scenjet 3800-asom van. Papírokról, képekről, sőt film negatívokról is jó képet készít. Érmékről is jó képet, (színhelyeset) lehet készíteni, de ahogy mondtátok, a hibákat, karcokat nagyon kiemeli és nem a valóságot adja vissza. Az érme sokkal rosszabb állapotúnak tűnik mint a valóságban. Itt jobb a fényképezés. Egy közepes minőségű gépen van megvilágítási korrekciós lehetőség. Ízzó, vagy neon világításnál is szinte teljesen olyan képet készit, mint napfénynél. Én inkább ezt használom. Csak egy hibája van, hogy makro üzemmódban a síkot meggörbíti, mintha púpos lenne a tárgy, de ez elhanyagolható. Érméknél nincs túl sok jelentősége szerintem.

Üdv: tikmony

Nekem egyetlen egy dolog jött be. Az, amikor egy szakadt fekete zoknimat raktam a szkennelt érme tetejére ... Ez az egyetlan sikerült, az összes többi kísérletem csapnivaló eredménnyel járt sad.gif...

--------------------
Az erőszak a gyengék végső menedéke.

(by Ájszek Aszimov)

+Quote Post
tomcika
hozzászólás 2007-12-22 09:01
Létrehozva: #4

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 16:56
Azonosító: 681

IDÉZET(wu2 @ 2007-11-04 11:23) *
Sziasztok!

A minap sikerült szereznem egy "ScanMagic 600CP" típusjelű szkennert.
A fényképek szkennelésénél különösebb porblémával nem találkoztam, ellenben érmék esetében "problémás".
Pl.: a mostani 20Ft-os esetén, mely eredetileg sárga, a szkennelt kép inkább lilás-kékes árnyalatokban pompázik.
Létezik vmi trükk, az eredeti színek megjelenítéséhez?

üdv, wu2

Szia!

Emeld fel a scan tetejét, s úgy scanneld be.

Üdv, Tamás

+Quote Post
tikmony
hozzászólás 2007-12-12 18:44
Létrehozva: #5

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-04-23 14:40
Azonosító: 6 655

Sziasztok!

Én is hasonlókat tapasztaltam mint az eddig hozzá szólók. Nekem HP Scenjet 3800-asom van. Papírokról, képekről, sőt film negatívokról is jó képet készít. Érmékről is jó képet, (színhelyeset) lehet készíteni, de ahogy mondtátok, a hibákat, karcokat nagyon kiemeli és nem a valóságot adja vissza. Az érme sokkal rosszabb állapotúnak tűnik mint a valóságban. Itt jobb a fényképezés. Egy közepes minőségű gépen van megvilágítási korrekciós lehetőség. Ízzó, vagy neon világításnál is szinte teljesen olyan képet készit, mint napfénynél. Én inkább ezt használom. Csak egy hibája van, hogy makro üzemmódban a síkot meggörbíti, mintha púpos lenne a tárgy, de ez elhanyagolható. Érméknél nincs túl sok jelentősége szerintem.

Üdv: tikmony

+Quote Post
puskatus
hozzászólás 2007-11-22 13:30
Létrehozva: #6

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-22 13:19
Azonosító: 49 960

Sziasztok!

Szerintem az érmék szkennelése helyett jobb a digitális fotózás. Viszont van néhány tanács, amit érdemes megfogadni:
- mindig nappali fénynél
- makró funkcióba állítva
- egyszerre max 5-6 érmét érdemes fotózni.
Az elején még én sem így csináltam, látszik is néhány rosszul sikerült képen.....

Korábban szkenneltem az érméket, de aztán átálltam a fotózásra. / remegő kezüek hátrányban /

Üdv.:puskatus

+Quote Post
maci59
hozzászólás 2007-11-09 13:16
Létrehozva: #7

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-09 12:25
Azonosító: 39 797

Szia Wu2
Amivel én szkennelek az egy Cannon gép.
300 dpi; fényerő 10-es; contrass-2 ezekkel a paraméterekkel készülnek a képek, Master beállítással.
Viszont valóban érték növelő a szebb kép, a fényképezésnél több lehetőség van különböző fortélyokra.
A tükörveretnél teljesen fekete lesz az érme( ahogy terke írta: "fényes felületről ugyanis visszaverődik a fény" csak a felirat fehér. Bár úgy is szép.
Valószínű a te gépeddel is lehet elfogadható képet készíteni megfelelő beállítással. A szkennelt kép nem lesz tökéletes.
Többet és jobbat egy okosabb valaki tudna segíteni.
Üdv:maci59

+Quote Post
terke
hozzászólás 2007-11-05 09:13
Létrehozva: #8

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-20 12:38
Azonosító: 961

Szia! Ez a probléma valóban fennáll. Papíranyagot (fényképek, képeslapok, dokumentumok, papírpénz stb.) tökéletesen lehet szkennelni, sőt, ezeknél ideális! Fémpénzeknél viszont más a helyzet. A fényes felületről ugyanis visszaverődik a fény, ami különböző színárnyalatokat, fénytöréseket hoz létre. Ráadásul erősen kiemeli a szemmel alig látható, kevésbé feltűnő hibákat is, mint pl. karcok, apró sérülések. Én már sokféle trükköt megpróbáltam, de hiába. Fémpénzeket inkább jobb fényképezni. Hozzáteszem, hogy patinás, matt pénzeknél könnyebb a helyzet.

+Quote Post
wu2
hozzászólás 2007-11-04 12:23
Létrehozva: #9

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-05-23 14:39
Azonosító: 11 213

Sziasztok!

A minap sikerült szereznem egy "ScanMagic 600CP" típusjelű szkennert.
A fényképek szkennelésénél különösebb porblémával nem találkoztam, ellenben érmék esetében "problémás".
Pl.: a mostani 20Ft-os esetén, mely eredetileg sárga, a szkennelt kép inkább lilás-kékes árnyalatokban pompázik.
Létezik vmi trükk, az eredeti színek megjelenítéséhez?

üdv, wu2

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-09-30 19:55