IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1350 Oldal V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problémás Felhasználók
e.lajos
hozzászólás 2016-06-27 20:06
Létrehozva: #1

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-06-22 21:39
Azonosító: 14 682

momokadomoka felhasználó még hogy lehet itt? 57 aukciója van fent sok 1ft-os.Nehogy baj legyen.
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-06-23 20:33
Létrehozva: #2

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Antalka74 @ 2016-06-23 20:17) *
És mikor lehet végre? Legalább a regisztrálatlanokat lecsapnám, mint a taxiórát, hiszen pont azért árulok itt (és nem mondjuk a J...-on), mert szeretem/ném magam némileg biztonságban érezni. Nem kérek a "könnyű" vásárlókból, engedtessék már meg, ha ezért fizetek:-(

Mit mikor lehet végre?
Miért szeretnéd lecsapni a regisztráció nélküli vásárlókat? Itt vannak az általad adott értékelések:
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.ph...p;filter=fromme
Mindjárt a tetején egy nagyon klassz értékelés egy kéknek, lejjebb még kettő. Ezt csak az első oldalon láttam, nem néztem tovább, de ugyanezen az oldalon nem látok egyetlen olyan értékelést sem, ami elmarasztaló lenne rájuk nézve.

Miért csináljátok ezt? huh.gif Tényleg nem értem. A kékek egy viszonylag széles vásárlóréteget képviselnek. Ha nem veszik meg a cuccot, annyi a plusz meló, hogy újra kell indítani az aukciót. 2-3 levél még, nem a világ vége. Ha ugyanezt egy regisztrált vásárló teszi meg, két hónapig érdemes őrizgetni a levelezést, hogyha egy agyament pillanatában úgy dönt, hogy viszonozza a negatív értékelést, akkor lehessen töröltetni. És arányaiban nincs velük több probléma, mint a regisztráltakkal.
Amúgy meg szerintem egészen nyugodtan érezd magad biztonságban. Nem jelentenek veszélyt a kékek. A zöldek és a sárgák sem.
A fizetős szöveg nagyon rossz. Különös, hogy sosem azok emlegetik ezt, akik valóban már jelentős összeget fizettek a Vaterának.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Antalka74
hozzászólás 2016-06-23 20:17
Létrehozva: #3

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-10-05 23:51
Azonosító: 222 854

IDÉZET(zejopy @ 2016-05-25 06:32) *
Szia! Nem. Kettő negatív kell a kizáráshoz.
Nem lehet.

És mikor lehet végre? Legalább a regisztrálatlanokat lecsapnám, mint a taxiórát, hiszen pont azért árulok itt (és nem mondjuk a J...-on), mert szeretem/ném magam némileg biztonságban érezni. Nem kérek a "könnyű" vásárlókból, engedtessék már meg, ha ezért fizetek:-(

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2016-06-22 11:31
Létrehozva: #4

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(jokairozalia @ 2016-06-22 08:19) *
Légyszíves segítsetek.
Most már olyan szinten vagyok pipa nem tudom elmondani.
Semmilyen termékem nincs már eladó. De már brutál rég óta.Vagy fél éve...........
És mégis kapom a negatívokat azért amit "elvileg megvettek" sad.gif(( De nincs felrakva semmim sad.gif(((((((((((
Bejelöltem a tesz-veszen is jelenjen meg . Szerintem ott a bibi
De onnan,hogy töröljem hisz be sem vagyok regizve....?..
Írjon nekem üzit aki tud segíteni légyszíves sad.gif
Szíívem szerint törölném magam már olyan szinten ideges vagyok...
Köszönöm sad.gif

Egy negatív értékelést kapott egy januári adásvételért. A Teszveszre és a Vaterára ugyanazokkal a belépési adatokkal tud bejelentkezni, külön-külön regisztráció nem szükséges és nem is lehetséges.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
jokairozalia
hozzászólás 2016-06-22 08:19
Létrehozva: #5

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2016-06-22 08:13
Azonosító: 2 319 753

Légyszíves segítsetek.
Most már olyan szinten vagyok pipa nem tudom elmondani.
Semmilyen termékem nincs már eladó. De már brutál rég óta.Vagy fél éve...........
És mégis kapom a negatívokat azért amit "elvileg megvettek" sad.gif(( De nincs felrakva semmim sad.gif(((((((((((
Bejelöltem a tesz-veszen is jelenjen meg . Szerintem ott a bibi
De onnan,hogy töröljem hisz be sem vagyok regizve....?..
Írjon nekem üzit aki tud segíteni légyszíves sad.gif
Szíívem szerint törölném magam már olyan szinten ideges vagyok...
Köszönöm sad.gif

+Quote Post
parasite81
hozzászólás 2016-06-13 22:48
Létrehozva: #6

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2016-06-13 22:33
Azonosító: 2 312 273

2274974075 termékkódos tranzakció, sikeres ajánlattétel után kapom az emailt. eleve furcsa volt hogy két név szerepel benne, a kapcsolattartó (eladó) nem egyezik a regisztrációval bíró személlyel (nő és férfi). az emailben az szerepelt, hogy a szállítási idő 20-25 nap, mivel a hirdetésből úgy vettem ki a termék náluk van (telefon), így gondoltam írok egy emailt és megkérdezem, hogy ebben az esetben is 20-25 nap a posta. Mindkettő személynek írtam, a férfi válaszolt: köszöni a vásárlást, a telefon ott van nála igen, nem kell rá annyit várni és nagyon szerencsés vagyok, mert szórakozott a telefonnal és nagyítóval megtalálta a csatlakozó hibát!

szórakozik (=szétszedte) a tranzakció létrejötte után a telefonnal, nagyszerű...majd jött a következő email, amiben közli, hogy 3000ft-ért javítanák békéscsabán a telefont és hogy nagy szükségem lenne e rá. Értsd: ha meg tudja csináltatni, nem fogja eladni nekem. Ezt nyilvánvalóvá tette a későbbi levelezgetéseinkben is, akár negatívot is bevállalva. Elképesztő, hogy milyen trágya emberek vannak itt. És mindez 529 véghezvitt tranzakció után, 98,72%-os átlaggal. Semmit nem jelent. A későbbi emailekben kérte hogy ne küldjem a pénzt mert ő most még megvárja hogy megjavítják e a telefont és ha igen, akkor megtartja ha nem, akkor megkapom úgy, szétrombolva valami nevenincs gsm szakértő által. Komolyan elgondolkodtam rajta, hogy kifizetem és utána végigviszem az ügyet, ha kell a bíróságig, csak hogy kapjon egy jó leckét. De már kezd alább hagyni a kezdeti lelkesedésem. Kell ez nekem? 11ezer forintos semmiség. Viszont a telefon amit megjavítottam volna vele fontos és ez a hirdetést pont kapóra jött. De áldom az eszem hogy nem utaltam azonnal a pénzt. Túl régóta Vaterázom...szégyen ami itt megy.

A hozzászólást -parasite81- szerkesztette a következő időpontban: 2016-06-13 22:49

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-05-31 21:57
Létrehozva: #7

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zsirosgeza20 @ 2016-05-31 21:49) *
A levél megvan amiben megírtam a számlaszámot, és minden az utaláshoz szükséges információt.
Mindenkitől azt kérem, hogy a felhasználónevét írja a közlemény rovatba.
(Ez sablon üzenet mindenki azt kapja, a számlaszám is megfelelő nincs elírás benne.)

A bejövő utalásaim között egyértelműen látszik, hogy nem jött tőle pénzt, Nem jött más nevéről sem utalás, sem pedig hasonló összeg, erről akár majd képernyőmentést tudok küldeni. Egy ilyen összeg szerepel az utalások között az elmúlt 25 napban, de annak megvan a gazdája.

Azért köszönöm.

Akkor ez teljesen jó. A kérdés, hogy negatív esetén mit fogadnak el a törléshez.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zsirosgeza20
hozzászólás 2016-05-31 21:49
Létrehozva: #8

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-04-09 20:57
Azonosító: 1 700 190

IDÉZET(zejopy @ 2016-05-31 21:08) *
Jaj, ez olyan pocsék... Ha biztos vagy benne, hogy nem érkezett meg a pénz, akkor próbáld meg elmagyarázni neki, hogy nem kaptad meg, tegye meg, hogy utánanéz a saját bankjában az utalásnak. (Múltkor nekem is váltig állította valaki, hogy utalt, de nem. Aztán végül utalt, de annyit nem mondott, hogy bocs, tévedtem. Olyan is volt, hogy utánanéztek és mondták, hogy elnézést, a bank valamiért nem továbbította.)
Ha semmiképpen nem hajlandó intézni a dolgot, akkor rázósabb a helyzet, mert benyomja a negatív értékelést, ami mindig többletmunka. Akkor a kapcsolatfelvételen keresztül kell írnod az ÜSZ-nak. Benz nekem múltkor azt mondta erre, hogy ilyen esetben igazolnia kell, hogy elküldte a pénzt. Mondjuk akkor én előre elküldtem a cuccot is. Kezdj el vele kedvesen kommunikálni, aztán majdcsak mond Benz is valami érdemlegeset. Mert ezek kényes kérdések, és az ő szava az, ami a legértékesebb.

Mondjuk, ha megvan az a leveled, amiben a számlaszámot megírtad neki, és tudod a Vatera felé igazolni, hogy az eladást követően erre a bankszámlaszámra nem érkezett pénz tőle, akkor az talán megoldás lehet.

A levél megvan amiben megírtam a számlaszámot, és minden az utaláshoz szükséges információt.
Mindenkitől azt kérem, hogy a felhasználónevét írja a közlemény rovatba.
(Ez sablon üzenet mindenki azt kapja, a számlaszám is megfelelő nincs elírás benne.)

A bejövő utalásaim között egyértelműen látszik, hogy nem jött tőle pénzt, Nem jött más nevéről sem utalás, sem pedig hasonló összeg, erről akár majd képernyőmentést tudok küldeni. Egy ilyen összeg szerepel az utalások között az elmúlt 25 napban, de annak megvan a gazdája.

Azért köszönöm.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-05-31 21:08
Létrehozva: #9

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zsirosgeza20 @ 2016-05-31 16:41) *
Sziasztok

Lenne egy olyan problémám, hogy FEHORVATH nevű frissen regisztrált vásárló leütött egy terméket 2016-05-05.-én. 1700 Ft.-értékben. EZT
Elküldtem a szokásos utalási adatokat, ahogyan szoktam, a pénzt a mai napig nem utalta számomra.
A mai napon írt egy levelet, hogy küldjem azonnal neki a megrendelt terméket, mert ő átutalta 2016-05-05.-én a pénzt.
A számlámra ez a pénz a mai napig nem érkezett meg.

A számlámon is egyértelműen látszik, hogy a mai napig nem érkezett tőle pénz. Sem hasonló összeg, sem pedig postai befizetés nincs.

Nem tudom, ilyenkor mit kellene tennem, (az eddigi pályafutásom során még nem volt ilyen, aki nem utalt két héten belül, afelől nem is halottam többet)
Nem szeretnék negatív értékelést kapni olyan dolog miatt amit nem is követtem el.

Mit kellene ez esetben tennem?

Előre is köszönöm a segítséget.

Jaj, ez olyan pocsék... Ha biztos vagy benne, hogy nem érkezett meg a pénz, akkor próbáld meg elmagyarázni neki, hogy nem kaptad meg, tegye meg, hogy utánanéz a saját bankjában az utalásnak. (Múltkor nekem is váltig állította valaki, hogy utalt, de nem. Aztán végül utalt, de annyit nem mondott, hogy bocs, tévedtem. Olyan is volt, hogy utánanéztek és mondták, hogy elnézést, a bank valamiért nem továbbította.)
Ha semmiképpen nem hajlandó intézni a dolgot, akkor rázósabb a helyzet, mert benyomja a negatív értékelést, ami mindig többletmunka. Akkor a kapcsolatfelvételen keresztül kell írnod az ÜSZ-nak. Benz nekem múltkor azt mondta erre, hogy ilyen esetben igazolnia kell, hogy elküldte a pénzt. Mondjuk akkor én előre elküldtem a cuccot is. Kezdj el vele kedvesen kommunikálni, aztán majdcsak mond Benz is valami érdemlegeset. Mert ezek kényes kérdések, és az ő szava az, ami a legértékesebb.

Mondjuk, ha megvan az a leveled, amiben a számlaszámot megírtad neki, és tudod a Vatera felé igazolni, hogy az eladást követően erre a bankszámlaszámra nem érkezett pénz tőle, akkor az talán megoldás lehet.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2016-05-31 21:08

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zsirosgeza20
hozzászólás 2016-05-31 16:41
Létrehozva: #10

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-04-09 20:57
Azonosító: 1 700 190

Sziasztok

Lenne egy olyan problémám, hogy FEHORVATH nevű frissen regisztrált vásárló leütött egy terméket 2016-05-05.-én. 1700 Ft.-értékben. EZT
Elküldtem a szokásos utalási adatokat, ahogyan szoktam, a pénzt a mai napig nem utalta számomra.
A mai napon írt egy levelet, hogy küldjem azonnal neki a megrendelt terméket, mert ő átutalta 2016-05-05.-én a pénzt.
A számlámra ez a pénz a mai napig nem érkezett meg.

A számlámon is egyértelműen látszik, hogy a mai napig nem érkezett tőle pénz. Sem hasonló összeg, sem pedig postai befizetés nincs.

Nem tudom, ilyenkor mit kellene tennem, (az eddigi pályafutásom során még nem volt ilyen, aki nem utalt két héten belül, afelől nem is halottam többet)
Nem szeretnék negatív értékelést kapni olyan dolog miatt amit nem is követtem el.

Mit kellene ez esetben tennem?

Előre is köszönöm a segítséget.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-05-26 07:47
Létrehozva: #11

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(belanlaci @ 2016-05-26 06:25) *
BlackFish83: Jogos! smile.gif Igaz nálam még nem licitált, de inkább tiltottam most már én is! biggrin.gif

Használd a post alatt lévő "válasz" gombot. Zöld.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
belanlaci
hozzászólás 2016-05-26 06:25
Létrehozva: #12

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-07-18 18:42
Azonosító: 171 846

BlackFish83: Jogos! smile.gif Igaz nálam még nem licitált, de inkább tiltottam most már én is! biggrin.gif

+Quote Post
BlackFish83
hozzászólás 2016-05-25 21:58
Létrehozva: #13

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-02-24 19:48
Azonosító: 1 021 207

Ja, az semmi különös, a "személyes tiltólista" beállításra gondoltam smile.gif
Így többet nem tud licitálni az általam indított aukcióimnál. Gondoltam ha egyszer megtette, hogy nem reagál, esélyes, hogy következő alkalommal is így tenne.
Ha mondjuk nem lépett volna be egy hete, akkor arra azt mondanám, hogy biztos történt valami, várok még. De ő belépett ide, azaz még életben van, és van internetje is.

+Quote Post
belanlaci
hozzászólás 2016-05-25 15:47
Létrehozva: #14

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

BlackFish83: Mi az a tiltólistás kitüntetés? smile.gif

+Quote Post
BlackFish83
hozzászólás 2016-05-25 15:27
Létrehozva: #15

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-02-24 19:48
Azonosító: 1 021 207

Lenne egy felhasználó: SZALA360
Megnyert egy aukciót nálam 50ft-ért. Eleinte nem jelentkezett, majd mikor már majdnem feladtam, írt vaterás üzenetben(!)
hogy mikor tudná átvenni és hol.
Mondjuk a szabályosság határát súrolta, de visszaírtam szintén vaterán egy javaslatot, hogy hol és mikor lenne jó.

De erre már nem reagált, ugyanakkor belépett tegnap is.

Most mit lehet tenni ilyenkor? Felhívni nem éri meg, a költség ami vele járna, több lenne. Potyára meg nem fogok elmenni. Volt már itt problémám ilyen.
Negatívot nem adtam, mert elsőnek írt azért, igaz elég lassan.
Úgyhogy adtam egy semleges, meg tiltólistás kitüntetést. Többet velem nem szórakozik.

+Quote Post
belanlaci
hozzászólás 2016-05-25 11:25
Létrehozva: #16

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2016-05-22 07:47) *
Ha megadod neki a megfelelő (ebben az esetben ugye negatív jár) értékelést, akkor nem is tudunk vele üzletelni. Ha semlegest adsz, akkor még valakivel szórakozhat.

Ebben igazad van, de nem akarok cserébe bosszú negatívot kapni, de még semlegest se. smile.gif

Én a magam részéről eddig is a tőlem elvárható módon jártam el, minden esetben, (bár szerintem alap lenne, hogy mindenki így járjon el,
de ebbe nem megyek most bele) ami látható is az értékeléseimen, és nem akarom elrondítani egy idióta miatt. smile.gif

A szucsarpi nevű felhasználónak is szólhatna valaki, hogy adja már meg végre az adatait, hogy küldhessem a csomagját! smile.gif
Nem tudom mással hogy üzletelt eddig, de az eddigi tapasztalataim alapján róla, úgy érzem egy agyhalottal is könnyebben boldogulnék...
Kiválaszt egy olyan szállítási módot, amit eleve nem is jelöltem lehetőségként, megadja hogy oda küldjem a csomagot és annyi,
azóta semmi. Bár a pénzt legalább elutalta, de komolyan mondom inkább visszautalom neki és elfelejtem az egészet. biggrin.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-05-25 06:32
Létrehozva: #17

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(dudmanc @ 2016-05-24 22:58) *
Sziasztok!

Nekem az a kérdésem lenne, hogy ha egy frissen regisztrált felhasználónak én adom az első - sajnos negatív - értékelést, akkor automatikusan kizárják?

Szia! Nem. Kettő negatív kell a kizáráshoz.

IDÉZET(dudmanc @ 2016-05-24 22:58) *
Lehet valahogy beállítani olyat, hogy kezdő vaterások vagy regisztráció nélküliek ne vásárolhassanak tőlem? Mostanában többször is jártam úgy, hogy egy kezdő vaterás nem fizetett.

Nem lehet.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
dudmanc
hozzászólás 2016-05-24 22:58
Létrehozva: #18

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-16 00:38
Azonosító: 1 414 547

Sziasztok!

Nekem az a kérdésem lenne, hogy ha egy frissen regisztrált felhasználónak én adom az első - sajnos negatív - értékelést, akkor automatikusan kizárják?
Lehet valahogy beállítani olyat, hogy kezdő vaterások vagy regisztráció nélküliek ne vásárolhassanak tőlem? Mostanában többször is jártam úgy, hogy egy kezdő vaterás nem fizetett.

+Quote Post
davidmaci92
hozzászólás 2016-05-24 09:24
Létrehozva: #19

zejopy vagyok:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-08-17 11:47
Innen: Veresegyház, medverezervátum
Azonosító: 706 366

Ajánlom a megfelelő helyre.
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=9378582

--------------------
Nem azért hibáztál, mert többet adtál, hanem mert kevesebbet kívántál. Ha többet adsz, többet is követelhetsz.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-05-22 07:47
Létrehozva: #20

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(belanlaci @ 2016-05-21 16:19) *
Sziasztok!

A rolex24 nevű felhasználóval senki ne üzleteljen!

Ha megadod neki a megfelelő (ebben az esetben ugye negatív jár) értékelést, akkor nem is tudunk vele üzletelni. Ha semlegest adsz, akkor még valakivel szórakozhat.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

1350 Oldal V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2016-07-27 13:35