IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1349 Oldal V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problémás Felhasználók
svejku
hozzászólás 2016-04-24 21:56
Létrehozva: #-1479

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(VateraBenz @ 2016-04-24 21:30) *
Kedves svejku!

A semlegesek legtöbb esetben nem tartalmaznak elegendő érdemi információt a problémáról, így attól tartok még nem tudjuk kizárni.
Egyébként addig is sok hasonló vevőt kívánok a kedves eladóknak, akik ezeket az értékeléseket adták.

Gondoltam, köszönöm. sad.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2016-04-24 21:30
Létrehozva: #-1478

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(svejku @ 2016-04-23 19:29) *
Kedves Benz!
Ha én nem leszek vele olyan elnéző mint a többi 5-6 eladó, akitől szintén nem kívánta átvenni a megvásárolt portékát, akkor repülhet?

Kedves svejku!

A semlegesek legtöbb esetben nem tartalmaznak elegendő érdemi információt a problémáról, így attól tartok még nem tudjuk kizárni.
Egyébként addig is sok hasonló vevőt kívánok a kedves eladóknak, akik ezeket az értékeléseket adták.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2016-04-23 19:29
Létrehozva: #-1477

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

Javaslom tiltóra: http://www.vatera.hu/user/rating/rating.ph...feedback_type=1
Tévesen, (unokája) licitált... blink.gif
Kedves Benz!
Ha én nem leszek vele olyan elnéző mint a többi 5-6 eladó, akitől szintén nem kívánta átvenni a megvásárolt portékát, akkor repülhet?

+Quote Post
princeofwales13
hozzászólás 2016-04-01 16:18
Létrehozva: #-1476

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-09-18 16:28
Azonosító: 2 076 688

Sziasztok,

Hát mindenkit óva intek a felhasználótól - Szaz3Ft. Nem kizárt, hogy pusztán szórakozik ezért ajánlom tiltó listára. Elküldtem neki a leírásban szereplő átvételi lehetőséget, hogy válasszon, de mivel ezek neki nem feleltek meg, azonnal viszonzásként negatívokkal szórt meg. A megadott telefonszám hamis, ergo elérhetetlen.

Ezért kár hogy nincs legalább sms ellenőrzés, akkor ilyen nem fordulna elő, vagy kevesebb számmal

A hozzászólást -VateraBenz- szerkesztette a következő időpontban: 2016-04-01 20:06

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-03-31 20:26
Létrehozva: #-1475

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(lev009 @ 2016-03-31 20:16) *
Tudna valaki segíteni?
Holnapgsm01 tartozik egy pótlással nekem!
hol lehetne utána "nyomozni" elérni őt?
köszönöm és elnézést hogy itt érdeklődtem!
e-mailra nm válaszol illetve a telefonszáma nm él sad.gif
előre is köszönöm!!!

Uhh... hát, nem sok jót nézek ki ebből. Szerintem írj a Vaterának a kapcsolatfelvételen keresztül, de lehet, hogy még a rendőrségi feljelentést is fogják javasolni. Cirka fél éve inaktív.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
lev009
hozzászólás 2016-03-31 20:16
Létrehozva: #-1474

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-05-03 15:54
Azonosító: 1 726 410

Tudna valaki segíteni?
Holnapgsm01 tartozik egy pótlással nekem!
hol lehetne utána "nyomozni" elérni őt?
köszönöm és elnézést hogy itt érdeklődtem!
e-mailra nm válaszol illetve a telefonszáma nm él sad.gif
előre is köszönöm!!!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2016-03-07 22:09
Létrehozva: #-1473

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(ampervadasz72 @ 2016-03-07 10:55) *
Üdv mindenkinek !

erzsebet86 - vásároltam tőle 3db újságot a 30-as évekből. Az egyik újság fele hiányzik. Próbáltam vele kapcsolatba lépni,már 3 e-mailt írtam.Az egyik eladó termékének lapjára is írtam.Szeretném visszacsinálni az üzletet,de nem reagál. Ha veszek valamit bármelyik boltban és hiányos,azt is visszaviszem. Telefonra nem reagál,de annak nincs nyoma,valamit írásban szerettem volna kicsikarni tőle. Mit tehetek? Adok egy negatív értékelést,azt töröltetem és kész?
ampervadasz72

Tisztelt ampervadasz72!

Ismereteink szerint a szerződés semmis, amennyiben nem a valóságnak megfelelő információk alapján köttetett. Más kérdés, hogy az eladó lehet jóhiszemű (azaz nem tudott ezekről) vagy rosszhiszemű (ha tudott róla), de ez a szerződés semmisségét nem befolyásolja. Az eladó felet ilyenkor terheli a visszavételi kötelezettség, a Ptk. alapján. Az ilyen típusú jogérvényesítésre a felek megállapodása alapján, vagy ennek hiányában polgári perben, a bíróságokon keresztül van lehetőség. Amennyiben felmerül a rosszhiszeműség gyanúja, a rendőrség állampolgári bejelentés alapján indíthat vizsgálatot is. Ez a polgári pertől független folyamat. A fentiek természetesen a Vatera saját jogértelmezését tükrözik, és semmilyen módon nem jelentenek bírói vagy rendőrségi úton alkotott jogértelmezést.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
ampervadasz72
hozzászólás 2016-03-07 11:55
Létrehozva: #-1472

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-01-05 15:04
Azonosító: 1 418 724

Üdv mindenkinek !

erzsebet86 - vásároltam tőle 3db újságot a 30-as évekből. Az egyik újság fele hiányzik. Próbáltam vele kapcsolatba lépni,már 3 e-mailt írtam.Az egyik eladó termékének lapjára is írtam.Szeretném visszacsinálni az üzletet,de nem reagál. Ha veszek valamit bármelyik boltban és hiányos,azt is visszaviszem. Telefonra nem reagál,de annak nincs nyoma,valamit írásban szerettem volna kicsikarni tőle. Mit tehetek? Adok egy negatív értékelést,azt töröltetem és kész?
ampervadasz72

+Quote Post
Abeldomi
hozzászólás 2016-02-27 22:19
Létrehozva: #-1471

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2010-05-07 12:07
Azonosító: 1 147 407

IDÉZET(zejopy @ 2016-02-26 15:14) *
Kár, hogy telefonon zajlott a beszélgetés, nem tudsz semmit bizonyítani. E-mailben kérj időpontot az átvételre. Ha nem válaszol, vagy olyan választ ad, ami a telefonbeszélgetéssel egybecseng, akkor őrizd meg a levelet.
Amúgy ez negatív értékelés nálam. Az eladó nullás. Ha te is és a másik átvert illető is bevési, akkor már erre az életére elfelejtheti a vaterázást.

Köszi, ezt még megpróbálom, bár a telefonbeszélgetés alatt is elég zavaros volt az eladó. smile.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-02-26 16:14
Létrehozva: #-1470

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Abeldomi @ 2016-02-26 14:55) *
Nekem egy eladóval van gondom (remai64). Feltett egy ülőgarnitúrát igaz csak 100.-os villámáron, amit le is ütöttem. Ezekután felhívtam, hogy mikor lehet átvenni, mire ő annyit mondott, hogy mostanában nem! Kérdeztem, hogy akkor ezek szerint nem akarja eladni a terméket? A válasz az volt, hogy ennyi pénzért nem is eladja, hanem ajándékozza és majd ő valamikor ír egy e-mailt, vagy esetleg telefonál ha elvihető lesz. Megnéztem egy lejárt termékénél a levelezését, ahol valaki arra panaszkodott, hogy leütött nála egy hifit fix áron, mire az eladó másnap visszatette magasabb áron. Az ilyen esetekben lehet valamit csinálni?
http://elektronika.vatera.hu/hi_fi_asztali...messages-anchor

Kár, hogy telefonon zajlott a beszélgetés, nem tudsz semmit bizonyítani. E-mailben kérj időpontot az átvételre. Ha nem válaszol, vagy olyan választ ad, ami a telefonbeszélgetéssel egybecseng, akkor őrizd meg a levelet.
Amúgy ez negatív értékelés nálam. Az eladó nullás. Ha te is és a másik átvert illető is bevési, akkor már erre az életére elfelejtheti a vaterázást.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2016-02-26 16:16

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Abeldomi
hozzászólás 2016-02-26 15:55
Létrehozva: #-1469

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2010-05-07 12:07
Azonosító: 1 147 407

Nekem egy eladóval van gondom (remai64). Feltett egy ülőgarnitúrát igaz csak 100.-os villámáron, amit le is ütöttem. Ezekután felhívtam, hogy mikor lehet átvenni, mire ő annyit mondott, hogy mostanában nem! Kérdeztem, hogy akkor ezek szerint nem akarja eladni a terméket? A válasz az volt, hogy ennyi pénzért nem is eladja, hanem ajándékozza és majd ő valamikor ír egy e-mailt, vagy esetleg telefonál ha elvihető lesz. Megnéztem egy lejárt termékénél a levelezését, ahol valaki arra panaszkodott, hogy leütött nála egy hifit fix áron, mire az eladó másnap visszatette magasabb áron. Az ilyen esetekben lehet valamit csinálni?

IDÉZET(Abeldomi @ 2016-02-26 14:53) *

http://elektronika.vatera.hu/hi_fi_asztali...messages-anchor

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-02-25 00:08
Létrehozva: #-1468

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Razel58 @ 2016-02-24 21:16) *
Hozzá nem értőként én azért másként képzelném el a kereskedői fiókot. rolleyes.gif
http://szamitastechnika.vatera.hu/laptop_n...2204152124.html

Szerintem a kereskedői fiók csak annyit jelent, hogy számlát ad és bizonyos szinten ebben él. De ahogy van jó és rossz bolt, ugyanúgy áll ez a vaterás profilokkal is. Mondjuk a fugát legalább lesósavaztam volna azon a területen, ahol fényképezem a cuccot, ha már a járólapon fényképezek.laugh.gif De lehet, hogy egyedülálló férfi, ők viszont meg sem látják az ilyesmit.mosking.gif És persze lehet, hogy a higiéniai problémák ellenére nagyon jól bonyolítja az üzletet. Én inkább PEP-es eladónál nehezményezném ezt a minőséget, de ott is lehet érdekes dolgokat tapasztalni.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Razel58
hozzászólás 2016-02-24 22:16
Létrehozva: #-1467

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-20 14:03
Innen: Óperencia
Azonosító: 987

Hozzá nem értőként én azért másként képzelném el a kereskedői fiókot. rolleyes.gif
http://szamitastechnika.vatera.hu/laptop_n...2204152124.html

--------------------
Az evolúció fordítva is működik.!......

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2016-02-09 10:27
Létrehozva: #-1466

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(dombaii @ 2016-02-09 08:29) *
Én is szeretnék egy "kedves" eladót ajánlani a vaterának, aki sajátos módon alkalmazza az eladási szabályokat.
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=1109896
Jól megszedte már magát negatív illetve semleges értékelésekkel, mivel a következő saját szabályrendszert alkalmaz:

1000FT ALATT NEM POSTÁZOK,
CSAK SZEMÉLYESEN LEHET ÁTVENNI A MEGNYERT TERMÉKET
ELŐRE EGYEZTETETT HELYEN ÉS IDŐBEN!

1000FT FELETT
CSAK POSTÁZNI TUDOM A MEGNYERT TERMÉKET!

Mivel használt ruhákat árul, igen sokan járnak pórul, mert megnyerték ugyan az aukciót, de nem jutnak hozzá, ha nincs 1000,- forint. Minimál árat nem állít be, mert azért ugye fizetnie kéne....Én is ebbe a csapdába estem, és még én kaptam negatív értékelést. Hogy is van ez?

Nem kéne ezeket a dolgokat is felülvizsgálni?

A termékleírás ezzel a mondattal kezdődik: "Kérek mindne kedves vásárlót, hogy olvassa végig a terméklapot"
Megtette, elolvasta a termékleírást? Nem? Pedig érdemes lett volna, mert a licitjével elfogadta az ott leírtakat.
Ha nem vette át a terméket a világosan leírt feltételekkel, akkor jogosan kapott negatív értékelést.
Ki a problémás felhasználó?

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
dombaii
hozzászólás 2016-02-09 09:29
Létrehozva: #-1465

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-04-07 09:50
Azonosító: 1 443 888

Én is szeretnék egy "kedves" eladót ajánlani a vaterának, aki sajátos módon alkalmazza az eladási szabályokat.
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=1109896
Jól megszedte már magát negatív illetve semleges értékelésekkel, mivel a következő saját szabályrendszert alkalmaz:

1000FT ALATT NEM POSTÁZOK,
CSAK SZEMÉLYESEN LEHET ÁTVENNI A MEGNYERT TERMÉKET
ELŐRE EGYEZTETETT HELYEN ÉS IDŐBEN!

1000FT FELETT
CSAK POSTÁZNI TUDOM A MEGNYERT TERMÉKET!

Mivel használt ruhákat árul, igen sokan járnak pórul, mert megnyerték ugyan az aukciót, de nem jutnak hozzá, ha nincs 1000,- forint. Minimál árat nem állít be, mert azért ugye fizetnie kéne....Én is ebbe a csapdába estem, és még én kaptam negatív értékelést. Hogy is van ez?

Nem kéne ezeket a dolgokat is felülvizsgálni?

+Quote Post
davidmaci92
hozzászólás 2016-02-08 14:07
Létrehozva: #-1464

zejopy vagyok:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-08-17 11:47
Innen: Veresegyház, medverezervátum
Azonosító: 706 366

laugh.gif Ne törődj vele! Elmaradt valami fontos neki az esti programból.biggrin.gif

IDÉZET(*Geller* @ 2016-02-08 12:35) *
Aki vásárolhat, csak úgy vásárolhat, ha betartja a szabályaimat.

Majd felébred.smile.gif

Tavaly nov-ben 1 reg. nélküli ember vett tőlem ...

3 évvel ezelőtt egy vörös hajú nő rálépett a boltban véletlenül a lábamra. Azóta minden vörös hajú nőt eltaposok.mosking.gif

Innentől van az a szabály, hogy reg. nélküliek nem vásárolhatnak. Gondolkodom azon a szabályon, hogy bármikor bárki akar valamit venni tőlem, előtte köteles üzit írni itt, hogy eldönthessem vásárolhat-e tőlem.

Előtte azért nem ártana egyeztetnie a Vaterával. unsure.gif

"Senkinek nem ajánlom. Sőt javaslom minden eladótársamnak aki olvassa ezt az értékelést, hogy tegye tiltólistára még mielőtt vásárolhatna, mert jobb a bajnak elébe menni. Arrogáns, megcsömörlött, pesszimista, üldözési mániás és oktondi vevő, akitől jó tett helyébe jót
nem várjon az ember.. Mindamellett saját bevallása szerint, nem szedi az orvosa által felírt
antidepresszáns gyógyszereket sem. "

"Senkinek nem ajánlom! Agresszív;arrogáns a toleranciára minimálisan is képtelen embertársaival szemben! DE! Az Úristen majd megadja neki ami jár! "

Ilyen van?

Van, persze. Egy darabig Aztán majdcsak megröptetik a jogos negatívok. Még egy apróság. Ilyenkor simán lehet jelenteni a levelezést a Vaterának. A szabálytalan aukció, jelentem-nél, kiválasztva a szabálytalanság a levelezésben opciót. Én nagy sikerrel alkalmazom, ha úgy alakul.wink3.gif

Már inaktív és az aukcióinál ott van, hogy módosítania kell. Jelentetted? Vagy valamelyik piactéri modi volt szemfüles?

Kedves Benz! Itt jegyzem meg csak súgva, mert nem témába vágó, de talán nem is mindenkinél baj, hogy Operában nem találom lent a fórum feliratot, szóval a blogból gyalogoltam át ide, mert Operában nem csináltam könyvjelzőt. Viszont a nyomoronc gépemnél csak Operában tudok dolgozni. Firefoxban látom, csak abban meg olyan lassú, hogy nem vagyok képes kivárni. Hiába, kell egy új kis gép a suliba.smile.gif Szóval ez csak nálam gond, vagy másnál is eltűnt?

--------------------
Nem azért hibáztál, mert többet adtál, hanem mert kevesebbet kívántál. Ha többet adsz, többet is követelhetsz.

+Quote Post
*Geller*
hozzászólás 2016-02-08 13:35
Létrehozva: #-1463

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-08-22 21:40
Azonosító: 21 480

Üdv. A tegnapi nap folyamán feltettem egy elég egyszerű kérdést TiedLehet kollégának. A dolog ott kezdődött, hogy többek közt azt írta/írja az aukcióiba, hogy nem reggelt tagok nem licitálhatnak nála. Erre tettem én fel azt az egyszerű, teljes mértékben technikai jellegű kérdést, hogy ezt hogy sikerült elérnie. Egész pontosan így tettem fel a kérdést:

"Tisztelt TiedLehet!

Üdv. Azt hogy sikerült elérni, hogy nem regisztrált vásárlók ne licitálhassanak? Köszönettel:
- *Geller*"

Erre az Úr válaszolt két üzenetben, három percen belül volt mindkettő, aminek a végén letiltott:

"feladó TiedLehet(161) [RE] Általános kérdés a termékkel ka... 2016/02/07 20:43:16

A dolog nagyon egyszerű. Én vagyok az eladó, én határozom meg hogy ki vásárolhat, és ki nem. Aki vásárolhat, csak úgy vásárolhat, ha betartja a szabályaimat. Ha valakinek ez nem tetszik, akkor ne vásároljon tőlem. Senkit se kényszerítek a vásárlásra.
Tavaly nov-ben 1 reg. nélküli ember vett tőlem 2 dolgot villámáron. Előtte nem kérdezett tőlem semmit vaterán. Az egyik egy C64 volt floppyval, a másik programos C64 lemezek. Azzal kezdte az 1. mailjában, hogy nem kéri a C64-et. Aztán a 2. mailjában üresen kérte a lemezeket, amikor külön hirdettem üres lemezeket. Az utólagos variálást nem engedtem meg, erre neki állt feljebb, így nem vett semmit. Tájékozódás és kérdezés nélkül vásárolt, utólag alkudozott. Ez a viselkedés nem megengedett.
Innentől van az a szabály, hogy reg. nélküliek nem vásárolhatnak. Gondolkodom azon a szabályon, hogy bármikor bárki akar valamit venni tőlem, előtte köteles üzit írni itt, hogy eldönthessem vásárolhat-e tőlem. 10-ből 8 emberrel gond van évek óta.
- TiedLehet

feladó TiedLehet(161) [RE] Általános kérdés a termékkel ka... 2016/02/07 20:46:54

Itt van egy újabb példa, csak azért beírtál ide, hogy kötözködhess. Ez a viselkedés se nyerő, így te is mentél tiltóra. Szép társaság van már ott.
Nézz szét a vaterán, egyre több eladónál egyre hosszabb vásárlási szabályokat olvashatsz, valakinél fél-egész képernyőnyit. Nekik is elegük van már a barmokból, a nem fizetőkből, a pofázókból, az utólagos variálókból, a mailra nem válaszolókból, a terméket nem átvevőkből, a kamu vásárlókból, a későn értékelőkből, stb.
- TiedLehet

Nem igazán találtam szavakat, de aztán megnéztem az értékeléseit:

"Senkinek nem ajánlom. Sőt javaslom minden eladótársamnak aki olvassa ezt az értékelést, hogy tegye tiltólistára még mielőtt vásárolhatna, mert jobb a bajnak elébe menni. Arrogáns, megcsömörlött, pesszimista, üldözési mániás és oktondi vevő, akitől jó tett helyébe jót
nem várjon az ember.. Mindamellett saját bevallása szerint, nem szedi az orvosa által felírt
antidepresszáns gyógyszereket sem. "

"Senkinek nem ajánlom! Agresszív;arrogáns a toleranciára minimálisan is képtelen embertársaival szemben! DE! Az Úristen majd megadja neki ami jár! "

Ilyen van?

A hozzászólást -*Geller*- szerkesztette a következő időpontban: 2016-02-08 13:35

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-01-30 23:29
Létrehozva: #-1462

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2016-01-30 21:53) *
Természetesen smile.gif

thank_you.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2016-01-30 22:53
Létrehozva: #-1461

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(zejopy @ 2016-01-30 11:43) *
Úgy látszik, lavinát indított.smile.gif Megtenné, hogy a malacperselyembe dob egy pénzt? Hátha ott is... biggrin.gif

Természetesen smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-01-30 12:43
Létrehozva: #-1460

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2016-01-29 22:35) *
Jobb későn, mint még később smile.gif

Úgy látszik, lavinát indított.smile.gif Megtenné, hogy a malacperselyembe dob egy pénzt? Hátha ott is... biggrin.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

1349 Oldal V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2016-04-29 19:54