IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1339 Oldal V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
zejopy
hozzászólás Tegnap, 09:50
Létrehozva: #-1839

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Olcsoka @ 2015-05-28 08:49) *
Sziasztok!

Egy eladóról szeretnék érdeklődni, bizonyos 'bencus08'-ról, akitől Februárban rendeltem egy nadrágot, de azóta sem érkezett meg. Emailen keresztül sikerült beszélni vele, akkor azt mondta küldi a csomagot. Természetesen azóta sem érkezett meg. Most már emailen keresztül sem tudok vele kommunikálni, illetve a visszajelzései alapján sokan vannak még így rajtam kívül. Előrefizetés megtörtént, tehát szépen áll benne a pénzem...

Szia!

Az eladónak az értékeléseibe beleolvasva, már az elején kiderül, hogy nem igazán megbízható. Ha már ilyen múltú eladónál szeretnél vásárolni, akkor nagyon fontos lenne, hogy ne csússz ki az értékelési határidőből. Szerintem ezt a nadrágot elbuktad, egyszerűen elképzelhetetlennek tartom, hogy megkapd. Ha fizettél, akkor feljelentheted, kérdés, hogy mire mész vele. Más eszköz már nincs a kezedben. Talán a kapcsolatfelvételen keresztül még jelezhetnél a Vatera felé, nem tudom, hogy érdemben tudnak-e segíteni.
Nem sokszor vásároltál a Vaterán, ha ez az egy nicked van. Mindig olvasd el az eladó értékeléseit, és az alapján dönts, hogy megbízható-e számodra, vagy inkább másnál vásárolsz. A semlegesek is fontosak, nem csak a negatívok. Remélem több csalódás nem ér. Az ilyen jellegű eseteket körültekintéssel és odafigyeléssel el fogod tudni kerülni a jövőben.smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
Olcsoka
hozzászólás Tegnap, 08:49
Létrehozva: #-1838

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: Tegnap, 08:43
Azonosító: 2 179 213

Sziasztok!

Egy eladóról szeretnék érdeklődni, bizonyos 'bencus08'-ról, akitől Februárban rendeltem egy nadrágot, de azóta sem érkezett meg. Emailen keresztül sikerült beszélni vele, akkor azt mondta küldi a csomagot. Természetesen azóta sem érkezett meg. Most már emailen keresztül sem tudok vele kommunikálni, illetve a visszajelzései alapján sokan vannak még így rajtam kívül. Előrefizetés megtörtént, tehát szépen áll benne a pénzem...

+Quote Post
princeofwales13
hozzászólás 2015-05-22 14:37
Létrehozva: #-1837

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-09-18 16:28
Azonosító: 2 076 688

Sziasztok,

Mindenkit óvatosságra intek az alábbi vevővel kapcsolatban zenelany. Licitál, majd vagy átveszi vagy nem. Sajnos az értékelésekből egyértelműen kiderül. Sajnos én is így jártam sad.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-05-20 11:10
Létrehozva: #-1836

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Andiniki73 @ 2015-05-20 08:18) *
Szép napot!
Szeretném megtudni hogy a regisztráció nélküli vásárlókra valóban nem vonatkoznak a vatera szabályzatok?
Köszönöm.

Szia!
Szerintem abban az értelemben nem, ahogyan miránk. De vásárláskor a következő szöveg jelenik meg:
"Figyelem!
Amennyiben Ön elküldi vételi ajánlatát, úgy a Vatera szabályzata és az érvényes magyar jogszabályok (Ptk. 6:64. §) értelmében is köteles az aukció tárgyát átvenni az eladótól."
Tehát szerintem az és szó miatt a vásárlási kötelezettség fennáll náluk is, mert az nem csak a Vatera szabályzatában van benne, hanem a Ptk.-ban is.
De ha hülyeséget írok, akkor Benz majd kijavít.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Andiniki73
hozzászólás 2015-05-20 08:18
Létrehozva: #-1835

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-26 10:40
Azonosító: 1 417 019

Szép napot!
Szeretném megtudni hogy a regisztráció nélküli vásárlókra valóban nem vonatkoznak a vatera szabályzatok?
Köszönöm.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-05-11 18:08
Létrehozva: #-1834

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Aramir75 @ 2015-05-11 17:35) *
Na, törölték a semlegest, akire gyanakodtam meg inaktíválták, gondolom nem véletlenül, meg nem is az értékelései miatt, mert az nem változott neki vagy egy hónapja laugh.gif

Kicsit rávilágítottál. wink3.gif Amúgy a törléshez gratulálok.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Aramir75
hozzászólás 2015-05-11 17:35
Létrehozva: #-1833

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-09-05 15:44
Azonosító: 2 074 325

IDÉZET(zejopy @ 2015-05-10 12:11) *
Mi a búbánatos nyavalyát keres ott az a 9 semleges? BangHead.gif

Na, törölték a semlegest, akire gyanakodtam meg inaktíválták, gondolom nem véletlenül, meg nem is az értékelései miatt, mert az nem változott neki vagy egy hónapja laugh.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-05-11 12:19
Létrehozva: #-1832

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(kisgep01 @ 2015-05-11 10:30) *
Kedves zejopy! Azért ennyire nincs ám nagy baj! mosking.gif ...

Még szerencse! wink3.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
kisgep01
hozzászólás 2015-05-11 10:30
Létrehozva: #-1831

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-11 10:58
Azonosító: 1 413 411

IDÉZET(zejopy @ 2015-05-11 07:52) *
Hát tudod, akárhányszor jössz, mindig valami problémát mutatsz. Tényleg lassan kialakul az emberben a kép, hogy aki a Vaterán kerti gépet vásárol, csak problémás vevő lehet. mosking.gif

Kedves zejopy! Azért ennyire nincs ám nagy baj! mosking.gif Sajnos az élet más terén is előfordulnak ezek az emberek. Ahogyan régen mondtad nyelünk egyet és megyünk tovább!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-05-11 08:17
Létrehozva: #-1830

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(peti18a @ 2015-05-11 08:05) *
Amúgy gyakran borotválkozom, csak mikor megjött a termékem, még használható volt a régi pengém smile.gif

w00t.gif
Na Eff, erre mit lépsz? z.gif

Jézusom.... idő van... animal-smiley-037.gif
Legyetek jók! wave.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
peti18a
hozzászólás 2015-05-11 08:05
Létrehozva: #-1829

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-05-08 17:07
Azonosító: 2 173 213

IDÉZET(VateraBenz @ 2015-05-08 22:48) *
Tisztelt peti18a!

Ismereteink szerint a szerződés semmis, amennyiben nem a valóságnak megfelelő lényegi információk alapján köttetett. Más kérdés, hogy az eladó lehet jóhiszemű (azaz nem tudott ezekről) vagy rosszhiszemű (ha tudott róla), de ez a szerződés semmisségét nem befolyásolja. Az eladó felet ilyenkor terheli a visszavételi kötelezettség, a PTK alapján. Az ilyen típusú jogérvényesítésre a felek megállapodása alapján, vagy ennek hiányában azonban polgári perben, a bíróságokon keresztül van lehetőség. Amennyiben felmerül a rosszhiszeműség gyanúja, a rendőrség állampolgári jelzés alapján indíthat vizsgálatot is. Ez a polgári pertől független folyamat. A fentiek természetesen az Allegro Group HU Kft. saját jogértelmezését tükrözik, és semmilyen módon nem jelentenek a bírói vagy rendőrségi úton alkotott jogértelmezést.

Köszönöm a válaszokat.
Az eladóra utalás előtt még rá is kérdeztem, hogy minőségileg rendben van e a termék, melyre pozitív választ kaptam.
Jelen esetben viszont többe kerül a hús, mint a leves, egy 1800 forintos termék miatt nem fogok polgári pert indítani.
Mindenesetre legközelebb előbb ellenörzöm a terméket, és aztán értékelek.

Amúgy gyakran borotválkozom, csak mikor megjött a termékem, még használható volt a régi pengém smile.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-05-11 07:52
Létrehozva: #-1828

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(kisgep01 @ 2015-05-10 21:48) *
... Annyira nem zűrös ám. ...

Hát tudod, akárhányszor jössz, mindig valami problémát mutatsz. Tényleg lassan kialakul az emberben a kép, hogy aki a Vaterán kerti gépet vásárol, csak problémás vevő lehet. mosking.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
kisgep01
hozzászólás 2015-05-10 21:48
Létrehozva: #-1827

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2015-05-10 21:40) *
Szia! Szerintem egyértelműen negatív értékelést. Ha megkapod, akkor is csak semlegest. Úgy tűnik, a partneredet annyira nem zavarja.
De basszus! smiley-shocked028.gif Tudom, a porcelán egy viszonylag nyugodt profil és a könyv is. Tudom, hogy rázós lehet a ruha kategória és a mobil, laptop, ilyesmi. De egyben már biztos vagyok. A legzűrösebb kategória a kerti kisgép (nem tudom mi a pontos megnevezése). icon_pirat_vat.gif

Köszi a álaszt! Annyira nem zűrös ám. A férjem 24 éve ezzel foglalkozik. Állatlában a külső állapotról megmondja,hogy mi a baja a gépnek és érdemes-e megvenni vagy sem. Ha ettől függetlenűl van valami belső baja a gépnek akkor így jártunk. De ha valamit nem adnak oda az a bosszantó!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-05-10 21:40
Létrehozva: #-1826

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(kisgep01 @ 2015-05-10 21:07) *
... Véleményt szeretnék kérni,hogy ha nem kapom meg az alkatrészt akkor milyen értékelést adjak?
A tanácsokat előre is köszönöm!

Szia! Szerintem egyértelműen negatív értékelést. Ha megkapod, akkor is csak semlegest. Úgy tűnik, a partneredet annyira nem zavarja.
De basszus! smiley-shocked028.gif Tudom, a porcelán egy viszonylag nyugodt profil és a könyv is. Tudom, hogy rázós lehet a ruha kategória és a mobil, laptop, ilyesmi. De egyben már biztos vagyok. A legzűrösebb kategória a kerti kisgép (nem tudom mi a pontos megnevezése). icon_pirat_vat.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
kisgep01
hozzászólás 2015-05-10 21:07
Létrehozva: #-1825

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Jó estét! Most mint vásárló szeretnék tanácsot kérni. Nem igazán szoktam vásárolni itt,de most találtam egy aukciót nagyon jó árban volt és egy alkatrészre nagy szükség is volt sürgőssen. A terméklapon fel volt tüntetve,hogy a képek szerint. Természetesen minden lényeges dolog fent volt a képen és leütöttem. Az utalás és a csomagszállítás pár nap alatt megvolt. Megkaptam a terméket egy táposzsákba csomagolva?! Elég érdekes volt 2db fűnyírómotor táposzsákba csomagolva,de hát a posta elhozta.... Kibontoma zsákot és látom,hogy egy alkatrész hiányzik az egyik motorról. Írok az eladónak,hogy megérkezett a termék egy kicsit érdekes csomagolásban ( de ez még nem lenne akkora baj mert nem tört le semmi ) de hiányzik a motorról egy alkatrész.Azt mondta az eladó,hogy nem az övé volt a termék,de megkérdezi az eladót és rögtön üzen! Eltelt 4 nap mivel nem jelentkezett írtam neki ma este egy levelet,hogy sikerült-e valamit kideríteni a lemaradt alkatrész hollétéről valamit. Rögtön kaptam egy választ,hogy"Azt az infót kaptam hogy minden bele lett téve a zsákba." Írtam neki,hogy ez az alkatrész a jellegétől fogva nem eshetett le és azt pedig nem valószinű,hogy a postások felvágták a zsákot a szállítás közben és pont azt az alkatrészt szedték le róla. Erre kaptam a következő választ:"Nem állítottunk ilyet hogy felvágták a TÁPOSZSÁKOT a postások !!!!Holnap hazautazom,utána járok.De többet nem fogl.vele,jöhet a negatív értékelés." Én erre ezt válaszoltam:"Tisztelt Uram! Mi is eladók vagyunk.Ha valamit elbaltázunk az eladás során akkor nem azt szoktuk mondani,hogy nem foglalkozunk vele hanem megpróbálunk megoldást keresni a problémára. Jelenleg az a probléma,hogy nem volt meg egy alkatrész amit eladásra felkínált! A terméklapon is azt írta ki,hogy a képeken látható állapotban! Azon pedig ott volt a késtartó.Nem akarunk Önnek negatív értékelést adni éppen ezért próbálunk valami megoldást találni! Remélem találunk valami megoldást!"
Nem akarok negatív értékelést adni nekünk a termék kellene. Véleményt szeretnék kérni,hogy ha nem kapom meg az alkatrészt akkor milyen értékelést adjak?
A tanácsokat előre is köszönöm!

+Quote Post
Aramir75
hozzászólás 2015-05-10 20:26
Létrehozva: #-1824

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2015-05-10 12:11) *
Az újításnak sajnos van létjogosultsága, ami persze a te oldaladról nézve most nem annyira feltűnő.smile.gif
Lehet olyan eset, amikor egy inaktivált felhasználót sérelem ér a Vaterán, sőt, esetleg az inaktiválására való tekintettel nem kapja meg a kifizetett árut, hiszen az eladók is sokfélék. Ebben az esetben jogos, ha ezt még jelezni tudja az értékeléssel, ami a százalék miatt az eladó profiljában is fontos (hiszen ha ő sem idevaló, akkor az is derüljön ki), és fontos a későbbi vásárlók érdekében is.

Hát, ez nem tudom mennyire jellemző, nyilván a Vatera ezt jobban látja, de az már régen rossz, ha egy eladó azért nem küldi el a kifizetett terméket, mert inaktív lett a vásárlója. Mindegy, ez van, a 60 napos szabályt meg a hajamra kenhetem, ha a jutalékot ki kell fizetnem addigra sad.gif Kértem a törlést, meg rákérdeztem van-e kapcsolat a két felhasználó között, hátha. Szerencsére a csillajaim nem húzta le a kis C&@*"+... biggrin.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-05-10 12:11
Létrehozva: #-1823

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Aramir75 @ 2015-05-10 11:26) *
Helló!

Köszi, fantasztikus újítás biggrin.gif Van egy olyan gyanúm, hogy egy másik felhasználó regisztrált be, csak azért, hogy megszivason, előtte tettem tiltóra, mert a közel 80%-os értékelései miatt nem akartam üzletelni vele ugyanennél a termékeknél, erre hopp, megjelenik egy friss nullás és leüti :S De ezt majd az ügyfélszolgálatnál megérdeklődöm. Őaz amúgy, ha nem is ő szórakozott velem, akkor is idevaló biggrin.gif
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=834749

Az újításnak sajnos van létjogosultsága, ami persze a te oldaladról nézve most nem annyira feltűnő.smile.gif
Lehet olyan eset, amikor egy inaktivált felhasználót sérelem ér a Vaterán, sőt, esetleg az inaktiválására való tekintettel nem kapja meg a kifizetett árut, hiszen az eladók is sokfélék. Ebben az esetben jogos, ha ezt még jelezni tudja az értékeléssel, ami a százalék miatt az eladó profiljában is fontos (hiszen ha ő sem idevaló, akkor az is derüljön ki), és fontos a későbbi vásárlók érdekében is.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2015-05-10 12:12

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Aramir75
hozzászólás 2015-05-10 11:26
Létrehozva: #-1822

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2015-05-10 10:22) *
Szia!

Az inaktiválás után be tud lépni, értékelés leadása miatt. Tehát belép és a személyes menüben csak értékelni tud. Persze gondolom a 60 napos szabály itt is érvényes.
Megnéztem. Nincs szöveg, csak a semlegest adta. Hát ezért kár volt neki...

Helló!

Köszi, fantasztikus újítás biggrin.gif Van egy olyan gyanúm, hogy egy másik felhasználó regisztrált be, csak azért, hogy megszivason, előtte tettem tiltóra, mert a közel 80%-os értékelései miatt nem akartam üzletelni vele ugyanennél a termékeknél, erre hopp, megjelenik egy friss nullás és leüti :S De ezt majd az ügyfélszolgálatnál megérdeklődöm. Őaz amúgy, ha nem is ő szórakozott velem, akkor is idevaló biggrin.gif
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=834749

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2015-05-10 10:22
Létrehozva: #-1821

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Aramir75 @ 2015-05-10 09:35) *
Helló!
Érdeklődnék, hogy ez valami újítás, hogy egy inaktív tag betud lépni, és értékelni? Ő lenne:
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=9926696
Illetve ezt tudom-e töröltetni? Bár csak semleges, de egyértelmű, hogy kamu vásárló volt (ticket meg van).
Köszönöm előre is a választ.

Szia!

Az inaktiválás után be tud lépni, értékelés leadása miatt. Tehát belép és a személyes menüben csak értékelni tud. Persze gondolom a 60 napos szabály itt is érvényes.
Megnéztem. Nincs szöveg, csak a semlegest adta. Hát ezért kár volt neki...

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Aramir75
hozzászólás 2015-05-10 09:35
Létrehozva: #-1820

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Helló!
Érdeklődnék, hogy ez valami újítás, hogy egy inaktív tag betud lépni, és értékelni? Ő lenne:
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=9926696
Illetve ezt tudom-e töröltetni? Bár csak semleges, de egyértelmű, hogy kamu vásárló volt (ticket meg van).
Köszönöm előre is a választ.

+Quote Post

1339 Oldal V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-05-29 18:13