IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1312 Oldal V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
VateraBenz
hozzászólás 2014-04-14 18:21
Létrehozva: #-1979

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(Hunterge @ 2014-04-14 16:12) *
Üdv!
Nem igazán tudom, hogy jó topikba írok-e,remélem igen. Régóta vaterázom, soha nem volt semmi problémám egy eladóval sem. Megvettem fix áron egy terméket( ruha), jött is az üzenet az adatokkal, és mivel szeretem gyorsan lezárni az ügyet, el is utaltam az összeget. Az eladó most lesz 1 hete, hogy semmilyen formában nem jelentkezik. Ilyenkor mit lehet tenni?
Köszönöm!

Tisztelt Hunterge!

Amennyiben a vételárat Ön már átutalta és a partner nem küldi a terméket, nem ad hírt magáról, nem jelentkezik, hosszabb ideje nem érhető el, akkor értesítse az eladót, hogy ha ésszerű határidőn belül nem jelentkezik és nem rendezi az adásvételt, akkor Ön a rendőrségen tesz feljelentést.
A felszólítólevél sikertelensége esetén, javasoljuk, hogy a feljelentést valóban tegye meg! Mint megkárosított félnek a lakóhelye szerinti illetékes rendőrkapitányságon célszerű feljelenést tennie ismeretlen tettes ellen.
A feljelentéshez javasoljuk mellékelni nyomtatott formában a terméklapot, az illetővel folytatott levelezést és minden egyéb dokumentumot, amely az adásvétellel kapcsolatban az Ön rendelkezésére áll.
Amennyiben a feljelentés után elindítják a nyomozást, a nyomozóhatóság általában hivatalos megkereséssel fordul a Vaterához azért, hogy a nyomozás sikere érdekében szükséges és még hiányzó adatokat beszerezzék. Ilyen esetben a Vatera a lehető legteljesebb tájékoztatást adja, hiszen a nyomozás eredményes lezárása és az elkövető kézre kerítése közös érdekünk.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu
Go to the top of the page

+Quote Post
Hunterge
hozzászólás 2014-04-14 16:12
Létrehozva: #-1978

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2014-04-14 16:01
Azonosító: 2 109 131

Üdv!
Nem igazán tudom, hogy jó topikba írok-e,remélem igen. Régóta vaterázom, soha nem volt semmi problémám egy eladóval sem. Megvettem fix áron egy terméket( ruha), jött is az üzenet az adatokkal, és mivel szeretem gyorsan lezárni az ügyet, el is utaltam az összeget. Az eladó most lesz 1 hete, hogy semmilyen formában nem jelentkezik. Ilyenkor mit lehet tenni?
Köszönöm!

+Quote Post
tymbazar
hozzászólás 2014-04-10 15:16
Létrehozva: #-1977

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-02-22 11:39
Azonosító: 2 009 674

Üdv Mindenkinek! Ismét egy okos tanácsra lenne szükségem. 2014-04-08.-án az egyik termékemhez érkezett egy kérdés ludasmatyi2 től amire én válaszoltam és arra kaptam egy kioktató választ ami nekem nem tetszett és ezért letiltottam az illetőt.Rá kb 5 perce leütötte a termékemet bionicleman ( akinek érdekes módon egy pozitív értékelése van az is ludasmatyi2 től ). Ekkor ez még nem is volt érdekes. Ahogy annak rendje és módja van elküldtem a számlaszámot az adatokkal és vártam az utalást. A mai nap volt 3 napja,hogy leütötték a terméket és nem is jelentkeztek a pénz sem ért be ,ezért küldtem egy e-mailt melyben írtam,hogy nézzenek utána az utalásnak mert még nem érkezett meg és írtam,hogy hétfőig tudok várni és ha addig sem érkezik meg a pénz akkor lezárom az aukciót ( levelet szokás szerint elküldtem a vaterabiztonságnak is)Ezután pedig ahogyan a vatera is javasolja felhívtam a vevőmet,hátha rossz a számítógépe vagy egyéb problémája van az illetőnek. A telefont egy idősebb nagyon kedves úr vette fel és közölte,hogy itt valami baj van mert neki nem az unokája vaterázik hanem a fia,de biztosított az úr,hogy szól majd valakinek és utalják a pénzt és elnézést kért. Ezután érkezett a a meglepetés ugyanis a "kedves" ludasmatyi2 útszéli stílusban megfenyegetett,hogy feljelent a vaterának,hogy én külön szabályokat alkotok stb...... Én pedig leírtam a vatera ajánlását,hogy 3-4 nap után levél + telefon illetve 7 napig várni és ha nem jön a pénz akkor le lehet zárni az aukciót és,hogy én ezeket maximálisan betartottam és a levél végére még odaírtam a sejtésemet:"Én úgy gondolom,hogy azzal,hogy én Önt letiltottam,ezért bosszúból leütötte a Dávid nevén a terméket?! Mindegy betartva minden szabályt várom hétfőig az utalást."
Erre éppen most kaptam a következő választ ami már teljesen más hangvételű volt:"Ön egy Sherlock Holmes!
Gratulálok!
Holnap ott a pénz.

...... ..... (ludasmatyi2)"

Magyarul nekem volt igazam,bosszúból ütötte le a terméket,csak ezután az értékelés lesz még egy érdekes dolog.......

+Quote Post
tiopkaka
hozzászólás 2014-04-09 21:22
Létrehozva: #-1976

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2013-02-17 21:23
Azonosító: 2 004 314

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-04-04 19:33) *
Tisztelt tiopkaka!

Amennyiben a vételárat Ön már átutalta és a partner nem küldi a terméket, nem ad hírt magáról, nem jelentkezik, hosszabb ideje nem érhető el, akkor értesítse az eladót, hogy ha ésszerű határidőn belül nem jelentkezik és nem rendezi az adásvételt, akkor Ön a rendőrségen tesz feljelentést.
A felszólítólevél sikertelensége esetén, javasoljuk, hogy a feljelentést valóban tegye meg! Mint megkárosított félnek a lakóhelye szerinti illetékes rendőrkapitányságon célszerű feljelenést tennie ismeretlen tettes ellen.
A feljelentéshez javasoljuk mellékelni nyomtatott formában a terméklapot, az illetővel folytatott levelezést és minden egyéb dokumentumot, amely az adásvétellel kapcsolatban az Ön rendelkezésére áll.
Amennyiben a feljelentés után elindítják a nyomozást, a nyomozóhatóság általában hivatalos megkereséssel fordul a Vaterához azért, hogy a nyomozás sikere érdekében szükséges és még hiányzó adatokat beszerezzék. Ilyen esetben a Vatera a lehető legteljesebb tájékoztatást adja, hiszen a nyomozás eredményes lezárása és az elkövető kézre kerítése közös érdekünk.

Köszönöm,ha a héten sem érkezik meg a válasz ill. a csomag akkor ezt fogom tenni.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-04-04 19:33
Létrehozva: #-1975

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

IDÉZET(tiopkaka @ 2014-04-04 16:13) *
Üdv
Nem találtam megfelelő topicot ezért kérdem itt.Mi van akkor ha a eladó a megnyert és kifizetett aukció után nem küldi a terméket és nem is válaszol emailekre?
köszi.

Tisztelt tiopkaka!

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2014-04-04 16:21
Létrehozva: #-1974

Öreg róka:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-12-09 15:58
Azonosító: 343 894

IDÉZET(zejopy @ 2014-04-04 15:30) *
És a Vatera mi alapján választaná szét az értékelendő aukciókat? Hogy hol nyilatkozhat a vevő, és hol nem?

Nem tudom, azaz nem is töröm rajta fejem. Miért is kellene? A színikritikusnak sem kell drámaírónak lenni ahhoz, hogy egy darabot az egekbe emeljen, esetleg lehúzzon. Nekem csak az a feladatom, hogy a felhasználótól joggal elvárható gondossággal és tisztességesen járjak el vevőként, meg eladóként egyaránt és a díjakat időben megfizessem az igénybe vett szolgáltatásért.
Mert van, amikor azért nem jön létre az adásvétel, mert az áru nem felelt meg a leírásnak.

Pontosan erre gondoltam! Azokra a szerteágazó esetekre ahol csak a kudarc a közös nevező. Az értékelési rendszer szabályaira. Fontos lenne, a legfontosabb, hogy az értékelésekben leírtak a valóságot fedjék. Ez nyilván sosem lesz teljesen így, mert mikor kanálzörgés van, a felhasználók időnként elvesztik realitásérzéküket. Tudjuk milyen fejlett kritikai érzékkel kell olvasni az értékelések szöveges részét. Ha a vitás ügyekben (sikertelenek) fennáll a lehetősége a meg nem történt események értékelésére, az nagyon nagy baj. Inkább jobb lenne, ha ez esetekben nem lehetne részletesen értékelni, mert a semmi is jobb, mint a valótlanság, melyet ráadásul szabály szentesít. Mert hitem szerint egy szabály, törvény stb. puszta létezése okán még nem feltétlenül hasznos és legitim. Azt csak a többség elfogadó jóindulata adja meg. Ezt vélem a demokratikus gondolkodásmód egyik sarkkövének. Persze nem könnyű olyan kereteket teremteni, ami minden esetben megállja a helyét, de talán az én elgondolásom a kisebb rossz.
Amúgy nem emlékszem, hogy olyat írtam volna, hogy neked bármelyik aukciódnál járna jogosan csillaglevonás. Amennyiben ez mégis elhangzott bármilyen formában, kérlek, jelöld meg a postot és kérni fogom a törlését. Természetesen a bocsánatkérésről sem feledkezem meg. smile.gif

Ugyan kérlek, még csak nem is gondoltam ilyenre, pillanatra sem kritizáltalak. Nem vitatkozunk, csak csendes délutáni derűvel eszmét cserélünk egy szakmai kérdésről. smile.gif Ez szerintem nagyon hasznos. Köszönöm, hogy meghallgattál. thank_you.gif

--------------------
Ha az ész csődöt mond, a jó ízlés még segíthet.

+Quote Post
tiopkaka
hozzászólás 2014-04-04 16:13
Létrehozva: #-1973

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2013-02-17 21:23
Azonosító: 2 004 314

Üdv
Nem találtam megfelelő topicot ezért kérdem itt.Mi van akkor ha a eladó a megnyert és kifizetett aukció után nem küldi a terméket és nem is válaszol emailekre?
köszi.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-04-04 15:30
Létrehozva: #-1972

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(vidaeff @ 2014-04-04 13:37) *
Tudom, hogy vannak olyan sikertelen aukciók, ahol enne tere van. Szükségtelennek tartottam külön leírni, most csak azokra a sikertelenekre gondolok, ahol a csillagozás négyes szempontjának nem volt szerepe. Mert el sem jutott odáig az aukció. Azért az vicces lenne, ha az én bétán negatívat kapott slendrián vevőm nyilatkozna a termékről, vagy a postázásról. dry.gif

És a Vatera mi alapján választaná szét az értékelendő aukciókat? Hogy hol nyilatkozhat a vevő, és hol nem? Mert van, amikor azért nem jön létre az adásvétel, mert az áru nem felelt meg a leírásnak. Amúgy nem emlékszem, hogy olyat írtam volna, hogy neked bármelyik aukciódnál járna jogosan csilaglevonás. Amennyiben ez mégis elhangzott bármilyen formában, kérlek, jelöld meg a postot és kérni fogom a törlését. Természetesen a bocsánatkérésről sem feledkezem meg.smile.gif

IDÉZET(LAMAROLI @ 2014-04-04 14:58) *
Köszönöm szépen a választ:)) Az Ügyfélszolgálat nagyon jól müködik,nagyon kedvesek és mindig majdnem azonnal reagálnak a megkeresésemre.De ettől a probléma még nem oldódik meg, mert sajnos mindig is lesznek olyanok akik igy állnak bosszút,bármilyen türelmes és megértő eladó vagyok.

Üdv:

Nekem is ez a tapasztalatom az ÜSZ-ról.smile.gif
Mindig lesznek, de ez technikai okok miatt nem kivédhető sajnos.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2014-04-04 15:30

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
LAMAROLI
hozzászólás 2014-04-04 14:58
Létrehozva: #-1971

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-12-06 11:36
Azonosító: 1 914 274

IDÉZET(zejopy @ 2014-04-04 12:36) *
Amennyiben semlegest adott és megvan a levelezés, érdemes az ÜSZ-ot megkeresni a kapcsolatfelvételen keresztül és kérni az értékelés törlését. Ha egyértelműen bizonyítható az, hogy te mindent elkövettél, akkor szokták törölni. Az értékelési jogot nem lehet elvenni és ez tulajdonképpen teljesen rendben is van, nem lenne korrekt.
Pedig mindig is lehetett, meg is beszéltük és végül kiderült, hogy van olyan nézőpont, ahonnan nézve logikus a lehetőség megadása.

Köszönöm szépen a választ:)) Az Ügyfélszolgálat nagyon jól müködik,nagyon kedvesek és mindig majdnem azonnal reagálnak a megkeresésemre.De ettől a probléma még nem oldódik meg, mert sajnos mindig is lesznek olyanok akik igy állnak bosszút,bármilyen türelmes és megértő eladó vagyok.

Üdv:

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2014-04-04 13:37
Létrehozva: #-1970

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2014-04-04 12:36) *
..

Pedig mindig is lehetett, meg is beszéltük és végül kiderült, hogy van olyan nézőpont, ahonnan nézve logikus a lehetőség megadása.

Tudom, hogy vannak olyan sikertelen aukciók, ahol enne tere van. Szükségtelennek tartottam külön leírni, most csak azokra a sikertelenekre gondolok, ahol a csillagozás négyes szempontjának nem volt szerepe. Mert el sem jutott odáig az aukció. Azért az vicces lenne, ha az én bétán negatívat kapott slendrián vevőm nyilatkozna a termékről, vagy a postázásról. dry.gif

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-04-04 12:36
Létrehozva: #-1969

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(LAMAROLI @ 2014-04-04 10:44) *
Nekem lenne egy olyan kérdésem,hogy ha egy felhasználó több hét után sem fizeti ki a megvett termékek árát, /több email levelezés,igérgetés után sem/ és negatiív értékelés mellett újrainditom az aukciót. Jön az értékelés, semleges...OK! De miért értékel több kritérium szerint? A megvett termék? Kapcsolatfelvétel? stb. Én igy vesztem el a jó értékeléseimet,mert bosszúból olyan értékelést ad,ami egyáltalán nem jogos. A rendszer miért nem tudja letiltani ilyen esetben,hogy ne tudjon értékelni???!!! Mire adja az értékelést ha nem kapta meg az árut....meg egyáltalán?

Köszönöm a választ! Üdv:

Amennyiben semlegest adott és megvan a levelezés, érdemes az ÜSZ-ot megkeresni a kapcsolatfelvételen keresztül és kérni az értékelés törlését. Ha egyértelműen bizonyítható az, hogy te mindent elkövettél, akkor szokták törölni. Az értékelési jogot nem lehet elvenni és ez tulajdonképpen teljesen rendben is van, nem lenne korrekt.

IDÉZET(vidaeff @ 2014-04-04 10:54) *
Nem hittem volna, hogy a sikertelen aukciónál is lehet értékelni a csillagozási szempontok szerint. ...

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2014-04-04 10:54
Létrehozva: #-1968

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(LAMAROLI @ 2014-04-04 10:44) *
Nekem lenne egy olyan kérdésem,hogy ha egy felhasználó több hét után sem fizeti ki a megvett termékek árát, /több email levelezés,igérgetés után sem/ és negatiív értékelés mellett újrainditom az aukciót. Jön az értékelés, semleges...OK! De miért értékel több kritérium szerint? A megvett termék? Kapcsolatfelvétel? stb. Én igy vesztem el a jó értékeléseimet,mert bosszúból olyan értékelést ad,ami egyáltalán nem jogos. A rendszer miért nem tudja letiltani ilyen esetben,hogy ne tudjon értékelni???!!! Mire adja az értékelést ha nem kapta meg az árut....meg egyáltalán?

Köszönöm a választ! Üdv:

Nem hittem volna, hogy a sikertelen aukciónál is lehet értékelni a csillagozási szempontok szerint. Nem logikus. Sovány vigasz, de még szerencse, hogy nem adott bosszúnegatívot, mert az sem ritka. Sok okosat ezen kívül nem tudok mondani. Legyintsen rá és tegye tiltóra.

--------------------

+Quote Post
LAMAROLI
hozzászólás 2014-04-04 10:44
Létrehozva: #-1967

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-12-06 11:36
Azonosító: 1 914 274

Köszönöm a választ! Üdv:

+Quote Post
vidaeff
hozzászólás 2014-03-29 20:23
Létrehozva: #-1966

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(vidaeff @ 2014-03-29 18:17) *
Neki ránézésre jó a pedigréje, de e hó 15-e óta az automatikust nem számítva harmadjára írtam, be is lép rendszeresen. Még 42. 41. .... perce van a jelentkezésig.

Ez így esett. Még volt nyolc és fél perc ráadása is neki.

--------------------

+Quote Post
Hathor14
hozzászólás 2014-03-29 19:53
Létrehozva: #-1965

Queen of Heaven

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2011-06-10 06:38
Innen: Budapest
Azonosító: 1 524 248

IDÉZET(zejopy @ 2014-03-29 18:49) *
Ma újfent feltűnően gyors a kasztrálás terén.smile.gif

Valóban smile.gif

--------------------
Ami egész, az nem tökéletes, hanem teljes.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2014-03-29 19:51
Létrehozva: #-1964

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

rolleyes.gif

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Hathor14
hozzászólás 2014-03-29 19:50
Létrehozva: #-1963

Queen of Heaven

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Hathor14 @ 2014-03-29 18:16) *
Ő sem piskóta smile.gif

Kedves Benz,
Ez gyors volt good2.gif

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-03-29 19:49
Létrehozva: #-1962

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Ma újfent feltűnően gyors a kasztrálás terén.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Hathor14
hozzászólás 2014-03-29 19:48
Létrehozva: #-1961

Queen of Heaven

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-03-29 18:45) *
Régi, jogos igény laugh1.gif

good.gif biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2014-03-29 19:47
Létrehozva: #-1960

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(VateraBenz @ 2014-03-29 18:45) *
Régi, jogos igény laugh1.gif

good2.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

1312 Oldal V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
9 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (9 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-04-16 12:30