IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1364 Oldal V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problémás Felhasználók
Honeyhair
hozzászólás 2017-09-20 19:15
Létrehozva: #-2019

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2016-08-30 09:38
Azonosító: 2 376 134

IDÉZET(zejopy @ 2017-09-19 12:17) *
A néma meg általában problémamentes. Rövid, gyors.

Ebben tényleg van valami!

IDÉZET(zejopy @ 2017-09-19 12:17) *
Akkor járok tényleg jól, ha a vásárlást eleve pozitívumként kezelem, mert az, hiszen megy az üzlet.

Bölcs tanács. Megfogadom, köszönöm.
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-09-19 12:17
Létrehozva: #-2018

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(paplauer1983 @ 2017-09-19 09:56) *
...de azért nálam a köszönés egy alapvető dolog ha egy idegennek írok.
IDÉZET(Honeyhair @ 2017-09-19 11:50) *

... nehéz volt megszokni, hogy vannak olyan vevőim, akikkel az egész adásvétel nulla kommunikációval bonyolódik le, mert mindig csak én "beszélek" hozzájuk,...

Engedjétek el...biggrin.gif Nem érdemes ezen pörögni. Én már az értékelés elmaradásán sem idegeskedem, pedig sokszor tényleg ez az egy hasznom lenne az adásvételből (1 Ft-os aukció).
Sokszor kényelmesebb egy kuka vevővel lezavarni egy eladást, mint egy kommunikatívval. Az utóbbinak az a pozitív hozadéka, hogy érzem azt, hogy emberi kapcsolat van. A néma meg általában problémamentes. Rövid, gyors. Szóval csak nézőpont kérdése. Ha jó kedvem van, örülök mindegyiknek, ha már nagyon csapágyasra vagyok hajtva, akkor bármelyik meg tud bántani. Következtetés: akkor járok tényleg jól, ha a vásárlást eleve pozitívumként kezelem, mert az, hiszen megy az üzlet. Ennek szellemében jó a kuka vevő és a beszédes is.smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
webkereskedo
hozzászólás 2017-09-19 11:55
Létrehozva: #-2017

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-04-11 21:52
Azonosító: 2 453 114

dry.gif
nálam a köszönés egy alapvető dolog ha egy idegennek írok. ... kulturáltan írom, én is kívánok Önnek kedves ..... egy szép napot.... jó várunk a kabátra meg arra bla bla.
de nincs fiu rugim stb stb stb... üdvözletem Önnek XY

Írásban az udvarias forma a megszólítás, nem a köszönés. Egyébként jogos az észrevétel, ami az odavetett fél mondatokat jelenti, de cseppet sem kulturáltabb az a forma, amit alkalmazol. Sőt, feleslegesen provokatívnak találom.
Viszont kulturáltnak találnám, ha egy ilyen fórumon érthetőbben olvashattam volna a történetet. Meg mondjuk kölkök nélkül. De csak azért tettem szóvá, mert a kulturált viselkedés volt a téma. Nem is szeretnék erről vitázni.

+Quote Post
Honeyhair
hozzászólás 2017-09-19 11:50
Létrehozva: #-2016

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2016-08-30 09:38
Azonosító: 2 376 134

Kedves paplauer1983, tudom, miről beszél, de kérem, edzze a lelkét. Nekem is nehéz volt megszokni, hogy vannak olyan vevőim, akikkel az egész adásvétel nulla kommunikációval bonyolódik le, mert mindig csak én "beszélek" hozzájuk, ők válaszra sem méltatnak.

Egy ügylet során legalább három levelet írok, megszólítással, főszöveggel és elköszönéssel, ami áll egyrészt az utalási adatok megadásából (és megköszönöm, hogy tőlem vásárolt), a tájékoztatásból, hogy megérkezett a pénz, illetve a tájékoztatásból, hogy feladtam a csomagot, figyelheti a postást. Plusz még értékelek is. Nagyon sok vevőm egész idő alatt hozzám sem szól, csak utal és kész, nem beszél, nem ír, nem hív, nem értékel. De mára már ezt megszoktam...

A hozzászólást -Honeyhair- szerkesztette a következő időpontban: 2017-09-19 11:52

+Quote Post
lilaliba86
hozzászólás 2017-09-19 10:51
Létrehozva: #-2015

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-01-01 12:58
Azonosító: 2 154 654

dry.gif
Sziasztok sziasztok.
Nem nagyon van időm itt ülni,forumozni,de ha akad némi is,akkor szívesen olvasom a dolgaitokat !
Elcsodálkozom milyen kúltur emberek vannak itt a vaterán. Én nem vagyok egy agyoniskolázott,de azért nálam a köszönés egy alapvető dolog ha egy idegennek írok. Most augusztus végén indultam ismét a kölkeim cuccaival a vatera világába ismét. De tényleg csupa vicc. Licittel nyert,vásárolt nálam XY ,a rendszer kiküld neki egy levelet hogy mihamarbb vegye fel velem a kapcsolatot bla bla stb... erre 21 század értelme ír. idézem vinném még az esőkabátot is.
Illetve ha lenne fiú rugi 74-es méretben vastagabb anyagú ( meleg) az is érdekelne

Bunkó formámat,de mégis kulturáltan írom, én is kívánok Önnek kedves ..... egy szép napot.... jó várunk a kabátra meg arra bla bla.
Tömény válasza : Rendben !
Komolyan az ilyen emberek annyira kiverik a biztosítékot.....
szerencsére azért a vásárlóim többsége kedves aranyos emberek !
De ezek.... mad.gif laugh1.gif unsure.gif

Szia!

Nem a szavak embere na... biggrin.gif Én 3 hete hajtom a pénzem egy drága vásárlónál. Volt már e-mail (csak részemről), hívtam is, ott azt mondta, hogy bocsi de nem ért rá utalni, a napokban megteszi. Ez volt egy hete. Ma küldök neki egy utolsó felszólítást. Ilyen emberek mindig voltak, vannak és sajnos lesznek is.

A hozzászólást -lilaliba86- szerkesztette a következő időpontban: 2017-09-19 10:53

+Quote Post
paplauer1983
hozzászólás 2017-09-19 09:56
Létrehozva: #-2014

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-01-19 20:14
Azonosító: 2 432 753

dry.gif
Sziasztok sziasztok.
Nem nagyon van időm itt ülni,forumozni,de ha akad némi is,akkor szívesen olvasom a dolgaitokat !
Elcsodálkozom milyen kúltur emberek vannak itt a vaterán. Én nem vagyok egy agyoniskolázott,de azért nálam a köszönés egy alapvető dolog ha egy idegennek írok. Most augusztus végén indultam ismét a kölkeim cuccaival a vatera világába ismét. De tényleg csupa vicc. Licittel nyert,vásárolt nálam XY ,a rendszer kiküld neki egy levelet hogy mihamarbb vegye fel velem a kapcsolatot bla bla stb... erre 21 század értelme ír. idézem vinném még az esőkabátot is.
Illetve ha lenne fiú rugi 74-es méretben vastagabb anyagú ( meleg) az is érdekelne

Bunkó formámat,de mégis kulturáltan írom, én is kívánok Önnek kedves ..... egy szép napot.... jó várunk a kabátra meg arra bla bla.
Tömény válasza : Rendben !
Komolyan az ilyen emberek annyira kiverik a biztosítékot.....
szerencsére azért a vásárlóim többsége kedves aranyos emberek !
De ezek.... mad.gif laugh1.gif unsure.gif

+Quote Post
zozo98z
hozzászólás 2017-09-16 18:45
Létrehozva: #-2013

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-10-02 19:16
Azonosító: 2 078 167

IDÉZET(Bigdept @ 2017-09-16 17:48) *
Tehát egy ideje az egész mindenség valahogy belassult. unsure.gif

Nem arról van szó, hogy annyira sürgős lett volna nekem, de az mérhetetlenül bosszant, ha valaki annyira sem becsüli a másikat, hogy válaszoljon.
Nyilván nem örültem volna, ha azt írja, meggondolta magát, vagy később utal, de az a minimum, hogy válaszoljon.
Ha én vásárolok valamit, azonnal jelentkezem és utalok, de tudom, nem vagyunk egyformák ebben sem :-(

+Quote Post
Bigdept
hozzászólás 2017-09-16 17:48
Létrehozva: #-2012

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-27 17:06
Azonosító: 964 053

IDÉZET(zozo98z @ 2017-09-16 11:31) *
Leütötte ezt a termékemet egy új felhasználó
http://www.vatera.hu/nike-eredeti-sportcip...2520390206.html

Az aukció sikeressége az értékelésemben olvasható.

Azt gondolom, nincs szükségünk az ilyen "vásárlókra".

11 év alatt ez az első negatív, amit adtam.

blink.gif nekem mostanában volt vásárlásom (09.07-én), meg eladásom is (09.05), eladásnál kérdeztem, hová küldjem a csomagot miután utalt, 08-án pénteken utalt és válaszolt, 11-én hétfőn feladtam a csomagot, és tegnap 15-én át vette a postán. Vásárlásnál kérdeztem, hová utaljak, 13-án jött válasz, utaltam, tegnap 15-én jött e-mail, hogy egész héten teljes napokat dolgozik, csak jövő héten tudja feladni a csomagot. Azelőtti eladásnál meg utánvétellel kérte, amit 08.28-án leütött hétfőn, 29-én már ott volt nála a kézbesítő, nem vette át, letétbe helyeztette a postán. Amit aztán 09.01-én pénteken vett át, és köv. héten csütörtökön jött meg a pénz, pontosabban az értesítő, azt 09.09-én sikerült átvenni a postán.
Tehát egy ideje az egész mindenség valahogy belassult. unsure.gif

--------------------
Az összes kerti vetemények közül a kóbászt szeretem a legjobban!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-09-16 15:28
Létrehozva: #-2011

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zozo98z @ 2017-09-16 14:57) *
Igen, lehet, de nekem nagyon kicsi a forgalmam hozzád képest.

Két esetben volt csak vevőként problémám, egyszer törötten kaptam egy gépet a hiányos csomagolás miatt, másodszor vettem egy bőrnek hirdetett műbőr táskát, aminek az anyaga kevés használat után kezdett széttöredezni.
Szerencsére sikerült mindkét alkalommal minden gond nélkül visszakapnom a vételárat, elismerték a hibát.

Hol jelentsem még be, hogy ezt a kedves "vevőt" zárják ki a Vateráról?

Egy negatívval nem zárják ki. Ha még egyet kap, akkor másnap reggel automatikusan kizárja a rendszer.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zozo98z
hozzászólás 2017-09-16 14:57
Létrehozva: #-2010

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2017-09-16 12:10) *
Igazán szerencsés vagy. Én megkezdtem a 3. oldalt. Igaz, másfél éve már nem kellett (ezzel a nevemmel).

Igen, lehet, de nekem nagyon kicsi a forgalmam hozzád képest.

Két esetben volt csak vevőként problémám, egyszer törötten kaptam egy gépet a hiányos csomagolás miatt, másodszor vettem egy bőrnek hirdetett műbőr táskát, aminek az anyaga kevés használat után kezdett széttöredezni.
Szerencsére sikerült mindkét alkalommal minden gond nélkül visszakapnom a vételárat, elismerték a hibát.

Hol jelentsem még be, hogy ezt a kedves "vevőt" zárják ki a Vateráról?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-09-16 12:10
Létrehozva: #-2009

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zozo98z @ 2017-09-16 11:31) *
...

Igazán szerencsés vagy. Én megkezdtem a 3. oldalt. Igaz, másfél éve már nem kellett (ezzel a nevemmel).

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
zozo98z
hozzászólás 2017-09-16 11:31
Létrehozva: #-2008

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Leütötte ezt a termékemet egy új felhasználó
http://www.vatera.hu/nike-eredeti-sportcip...2520390206.html

Az aukció sikeressége az értékelésemben olvasható.

Azt gondolom, nincs szükségünk az ilyen "vásárlókra".

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2017-09-12 20:29
Létrehozva: #-2007

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(PlanetX_a @ 2017-09-10 22:43) *
A szabály szigorú, ezt elfogadom.

Azért csak sikerült rávenni az eladót, hogy rábeszélje a vevőt a visszalépésre.
Etika?

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
webkereskedo
hozzászólás 2017-09-11 18:29
Létrehozva: #-2006

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(PlanetX_a @ 2017-09-10 18:11) *
Nem! Nem tökéletes a megoldás, mert semmi esélyem sem volt arra, hogy az utolsó percben rádobott licitre reagáljak!

Aki komolyan szeretne valamit, nem egyezkedik, hanem licitál és figyel.
A rendszer tökéletes. Amíg nincs licit, az eladó változtathat bármin. Ha már van licit, akkor nem. Ez több szempontból így a lehető legjobb.
Mindig van egy utolsó pillanat.

+Quote Post
PlanetX_a
hozzászólás 2017-09-10 22:43
Létrehozva: #-2005

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-09-10 08:14
Azonosító: 2 503 314

IDÉZET(VateraBenz @ 2017-09-10 21:53) *
A terméket csak és kizárólag az aukció nyertese vásárolhatja meg! Nincs semmilyen erkölcsi vagy egyéb magasabb szempont.
Önnek is lett volna lehetősége a fix áras leütésre, de nem tette meg. Mi a probléma?

Nincs probléma. Leírtam a véleményemet a rendszerről, amit ha kevésbé ismer egy felhasználó, legyen az eladó, vagy vevő, és legyen az bármilyen jóhiszemű, egész egyszerűen nincs lehetősége a korrekcióra.
A szabály szigorú, ezt elfogadom. Csak az etikai vonzatát feszegetem, hiszen ez egy fórum, ahol ezt meg lehet vitatni. Köszönöm, hogy itt leírhatom a véleményemet erről. Tényleg a jobbítás szándékával teszem. Mert ha az 5 perces időlimit hosszabítás alap szolgáltatás lenne, már sokkal tisztességesebbnek érezném az aukció kimenetelét, mert akkor valóban a "legjobb" győzne. És van még egy félreértés, ahol valószínűleg nekem nincs igazam, de az is lehet, hogy mégis logikus felvetés. Én esetemben ugyanis adtam egy ajánlatot, amivel elindítottam a licitet. Ilyen esetben a fix ár is egy licit-ajánlat, amire viszont további lehetőséget kell adni a licitálóknak, hogy további ajánlatokat tehessenek. Ez egy ötlet, amivel szerintem méltányosabbá tehető egy aukció. Egyszerűen így érezném fair-nek. Döntse el az eladó, hogy meghosszabítja az aukciót, vagy nem. Ha mindeféle licit nélkül valaki rácsap a fix árra, az evidens, ilyenkor azonnal lezárul az aukció. Szerintem ez technikailag simán kivitelezhető lenne, és nem mellesleg az árfelhajtó hatása miatt a piac üzemeltetőnek és az eladóknak is több bevételt jelentene. A vevő pedig döntse el, bent marad e ajátszmában, vagy feladja. Értem hogy védeni kell a felhasználókat. De egy egyértelműen kialakult pozitív kontaktust nem kéne megerőszakolni a "papírforma" miatt. A profi piacozók biztos nem követnek el ilyen kellemetlen malőröket, de mi van az alkalmi eladókkal és vásárlókkal? Némi méltányosság nem illeti meg őket? Maradok tisztelettel....

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2017-09-10 21:53
Létrehozva: #-2004

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

Nem! Nem tökéletes a megoldás, mert semmi esélyem sem volt arra, hogy az utolsó percben rádobott licitre reagáljak! Semmi! Egy olyan licitre, amit valaki, mint rejtekéből előugró pók tesz meg, úgy, hogy közben már két másik ember "kapcsolatba" került. Egy kulturált piacon ez a magatartás elítélendő, de legalábbis nem méltányolható. Tetszik tudni, az a méltányos, ha már veszem a fáradságot és megszólítom a partnert, akkor abba a levesbe kéretik nem beleköpni. De legyen úgy, én elfogadom a licitálás szabályait. Kérdésem az, amire még mindig nem kaptam érdemi választ: miért nincs lehetőségem reagálni a másik licitjére és az eladó keze miért van megkötve egy egyértelműen inkorrekt vásárlási szándék esetén? Ilyen esetben simán elutasítanám az utolsó licitálót, de jogom sincs rá? Legyen így, de akkor ez nem piac. Én csak a méltányosságot hiányolom. A piacot üzemeltető így is úgyis megkapja a részesedését. Ennek megfelelően kutya kötelessége, hogy olyan szabályokat hozzon létre ami valóban az ügyfelek védettségét és megelégedettségét szolgálja. De már sejtem a választ: "akkor tessék máshol hirdetni!". Hát ez erősen meggondolandó.....

"Azt hiszem, vannak, akik kimondottan erre szakosodnak. A másoknak beállított cuccot viszik el, ...."

Hát pont ez az, amiről beszélek. Hogy engedheti meg magának egy valamire való piacüzemeltető, hogy ne alapból legyen ez megakadályozva? Ez tisztességtelen. a "piac" új szinonimája: "hiénaetető". ....miközben a korrekt partnerek csak néznek tehetetlenül. Valóban ez a szándék?

A terméket csak és kizárólag az aukció nyertese vásárolhatja meg! Nincs semmilyen erkölcsi vagy egyéb magasabb szempont.
Önnek is lett volna lehetősége a fix áras leütésre, de nem tette meg. Mi a probléma?

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-09-10 18:36
Létrehozva: #-2003

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

... a "piac" új szinonimája: "hiénaetető". ....miközben a korrekt partnerek csak néznek tehetetlenül. Valóban ez a szándék?

Próbálj meg túllépni ezen az eseten.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
PlanetX_a
hozzászólás 2017-09-10 18:11
Létrehozva: #-2002

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-09-10 08:14
Azonosító: 2 503 314

IDÉZET(webkereskedo @ 2017-09-10 14:19) *
...és gondolom, az utolsó 24 órában valaki rálicitált. Ez az aukció. Azé, aki többet kínál. Az eladó nem fixárra tette (megtehette volna), hanem lezárta, így adott esélyt arra, hogy verseny helyzet alakuljon ki. Ez így a korrekt. A szabály teljesen korrekt és technikailag is tökéletes a megoldás.

Nem! Nem tökéletes a megoldás, mert semmi esélyem sem volt arra, hogy az utolsó percben rádobott licitre reagáljak! Semmi! Egy olyan licitre, amit valaki, mint rejtekéből előugró pók tesz meg, úgy, hogy közben már két másik ember "kapcsolatba" került. Egy kulturált piacon ez a magatartás elítélendő, de legalábbis nem méltányolható. Tetszik tudni, az a méltányos, ha már veszem a fáradságot és megszólítom a partnert, akkor abba a levesbe kéretik nem beleköpni. De legyen úgy, én elfogadom a licitálás szabályait. Kérdésem az, amire még mindig nem kaptam érdemi választ: miért nincs lehetőségem reagálni a másik licitjére és az eladó keze miért van megkötve egy egyértelműen inkorrekt vásárlási szándék esetén? Ilyen esetben simán elutasítanám az utolsó licitálót, de jogom sincs rá? Legyen így, de akkor ez nem piac. Én csak a méltányosságot hiányolom. A piacot üzemeltető így is úgyis megkapja a részesedését. Ennek megfelelően kutya kötelessége, hogy olyan szabályokat hozzon létre ami valóban az ügyfelek védettségét és megelégedettségét szolgálja. De már sejtem a választ: "akkor tessék máshol hirdetni!". Hát ez erősen meggondolandó.....

"Azt hiszem, vannak, akik kimondottan erre szakosodnak. A másoknak beállított cuccot viszik el, ...."

Hát pont ez az, amiről beszélek. Hogy engedheti meg magának egy valamire való piacüzemeltető, hogy ne alapból legyen ez megakadályozva? Ez tisztességtelen. a "piac" új szinonimája: "hiénaetető". ....miközben a korrekt partnerek csak néznek tehetetlenül. Valóban ez a szándék?

+Quote Post
webkereskedo
hozzászólás 2017-09-10 14:19
Létrehozva: #-2001

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(PlanetX_a @ 2017-09-10 10:47) *
Üdvözletem! Eladóval megállapodtam árban és a szállítás időpontjában is. Eladó ennek megfelelően zárta az aukciót.

...és gondolom, az utolsó 24 órában valaki rálicitált. Ez az aukció. Azé, aki többet kínál. Az eladó nem fixárra tette (megtehette volna), hanem lezárta, így adott esélyt arra, hogy verseny helyzet alakuljon ki. Ez így a korrekt. A szabály teljesen korrekt és technikailag is tökéletes a megoldás.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2017-09-10 13:21
Létrehozva: #-2000

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Ilyab70 @ 2017-09-10 12:29) *
Segítséget szeretnék kérni. Lúzer voltam és pozitív értékelést adtam véletlenül annak a licitálónak aki válaszra se méltatott több int egy hónapja.
Hogyan módosíthatom a leadott értékelést?
Köszönöm a választ, Ilyab70

A Kapcsolatfelvételen keresztül tudod kérni az értékelés módosítására a lehetőséget. Mindig egyedi elbírálás alapján döntenek, de a rendszer nem engedi, hogy rosszabbra értékelj, mint amit eredetileg adtál. Legalábbis legutóbb még így volt. Ha mégis megpróbálod (én megpróbálnám, mert hátha... smile.gif), akkor:
Aukcióval kapcsolatos probléma -> Szeretnék töröltetni egy értékelést.
Azt hiszem a szöveget tudod módosítani.

IDÉZET(PlanetX_a @ 2017-09-10 12:24) *
Szerintem meg szabály ide vagy oda, egy "piac" interaktív kapcsolatokra épül. Ha én hosszas üzenetváltás után megállapodok a részletekről, ami nyilvánosan látszik is , akkor egyszerűen etikátlan és sértő abba a (már megállapodott !!) üzletbe bárkinek is beleszólnia. Főleg úgy, hogy ezzel nemcsak a lehetséges (és már tenyérbe csapott) vevőnek, de az eladónak (!) is kárt okoz! Na nehogy már még az eladó kapjon ezért negatív pontot! Mert akkor ez nem egy piac, hanem egy spekulatív káosz, ami nemhogy hasznot, de egyenesen kárt okoz a résztvevőknek. Ha ez a probléma nem oldódik meg sürgősen, akkor jogi útra terelem a dolgot. Mert ez elvi kérdés, és igenis egy technikai megoldással meg lehetne előzni az ilyen roppant kínos eseteket.
IDÉZET(PlanetX_a @ 2017-09-10 12:43) *

Nem technikai kérdés? Hogyan lehetséges az hogy az aukció utolsó percében licitál valaki, aki nem vett részt a több üzenetváltásból álló alkuban, de erre az utolsó pillanatban érkezett licitre én viszont már nem tudok reagálni. 5 perces hosszabítás, vagy bármilyen lehetőség? Én nem vagyok gyakorlott Vaterás, de az etikátlanság nyilvánvaló, még akkor is, ha ezt egy absztolút pozitívra értékelt vevő teszi is meg. Mert hogy nálam nem pozitív az csak hagyján, de az eladónak sem lesz őszinte a mosolya, magyarul: ez nem piac! Mert egy piac a vevő és eladó megelégedésére szolgál, ahol személyesen is kézbe csapnak az emberek. Nem kaptam lehetőséget arra hogy megvédjem a már kialkudott (!!!) üzletemet! A megkapott illetve nem megkapott értesítésekről a bíróságon fogok listát és beszámolót adni.

A Vatera szabályai hosszú időn keresztül folyamatosan alakultak, változtak. Elsősorban a jogi lehetőségek befolyásolják, másodsorban pedig az elmúlt 17 év tapasztalata. Nem véletlenül van ez így, A szabályok egyrészt mederben tartják a folyamatokat, másrészt bizonyos dolgoktól megvédenek. Ezt érintettként eléggé nehéz belátni, elfogadni.
Terelheted jogi útra a problémát, de nem fogsz semmire menni. Egy írásbeli megállapodás, még ha az nyilvános is, nem kötelez egy harmadik felet semmire. Már csak azért sem, mert lehet, hogy nem is olvasta az üzenetváltást. Ez ugyanis nem kötelessége. Tanácsos, de nem kötelező. Tehát jogi útra csak akkor tereld az ügyet, ha nagyon sok felesleges időd és pénzed van.
5 perces hosszabbítás akkor van, ha az eladó ezt külön megjelöli, és fizet érte. Ez fizetős szolgáltatás, nem automatikus.
Az idő megy, erről a Vatera nem tehet. Fontos liciteknél az utolsó pillanatig érdemes ülni a gép előtt és (bár van visszaszámlálás), folyamatosan frissíteni. Ha újabb licit érkezik, meg kell próbálni az időkereten belül jobb ajánlatot adni. Ez vagy sikerül, vagy nem. Ezzel tudtad volna megvédeni az ajánlatodat. Ez nem sikerült, tehát akár tetszik, akár nem, NEM te vagy a VEVŐ. Te ajánlattévő vagy. A vevő az, aki megnyerte a licitet, így az eladó csak neki tartozik felelősséggel.
A Vatera sosem fogja a levelezések alapján kialakult ígéreteket figyelembe venni, védeni, mert az csak ajánlat, nem vásárlás. A Vatera a valódi vevőt védi, aki ebben az esetben, bármennyire is etikátlannak tűnik, nem te vagy.
Nem mutattad meg a termék linkjét, tehát elviekben beszélünk, mert nem látunk semmit. Ami érdekes lehet az egész kérdésben, hogy miért nem érkezett automatikus értesítés a túllicitálásról. Hogy valóban nem érkezett-e, vagy csak a spam-ben landolt.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2017-09-10 13:24

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

1364 Oldal V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
7 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (7 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017-09-22 02:55