IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1368 Oldal V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problémás Felhasználók
BlackFish83
hozzászólás Ma, 13:10
Létrehozva: #-2019

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-02-24 18:48
Azonosító: 1 021 207

IDÉZET(zejopy @ 2018-01-17 05:44) *
Az ÜSZ időben válaszolt?

Igen, időben írtak. De nem volt szükség beavatkozásra. Tegnap át is vette a sok pozitívval rendelkező, végül megnyerte.
Go to the top of the page

+Quote Post
webkereskedo
hozzászólás Ma, 09:30
Létrehozva: #-2018

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-04-11 20:52
Azonosító: 2 453 114

Ez másnál is üres vagy csak nálam nem tölt be?
http://www.vatera.hu/forum/index.php?act=a...;f=3&id=101
De úgy látom, már egyébként is változás van. A súgó szerint: " Az a felhasználó, akinek összes visszajelzése két negatív vagy visszajelzéseinek (pozitív, semleges, negatív) minimum 20 százaléka negatív és visszajelzései között legalább két negatív található, a Vatera piacteréről kizárásra kerül."
De hogy ez automatikus vagy jelzésre történik, nem tudom.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás Ma, 07:14
Létrehozva: #-2017

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 15:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(biceneni @ 2018-01-18 23:48) *
Nem volt több vásárlásom. A semleges az pedig olyankor jön létre, ha már a vásárlás előtt kiderül, hogy az adott termék pl. elfogyott. ...

Pontosan tudom, hogy mikor jön létre semleges értékelés.smile.gif

...
az ÜSZ pontosan és nem döntőképesen dolgozik. próbál obligon kívül maradni és közli, ha nem tudunk megegyezni menjünk polgári perre. Én visszakaptam a pénzem ezzel befejeztem.

Az ÜSZ döntőképesen is dolgozik, nem csak pontosan. Persze nehéz objektívnek lenni, ha nem nekem kedvező módon hoztak döntést.

Nem tudom, mit és hogyan írtál a levélben, hogy ilyen értékelést kaptál, de most már mindegy, mert ezen a felhasználói profilon nem tudsz javítani, nemsokára inaktív leszel, tehát már nem érdemes levonni a következtetéseket sem.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
webkereskedo
hozzászólás Ma, 00:57
Létrehozva: #-2016

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Aki ennyire nem tud egy vevőhöz idomulni mert ő napközben dolgozik, az ne foglalkozzon a vaterával profi nagybani árusként. Azt sem értem neki az miért érdeke, hogy engem innen kitiltsanak?

Nem szeretem az értékelések kitárgyalását a fórumon. Szerintem azzal, hogy mindenki megadja a másiknak, ami szerinte jár, vége a történetnek. Nem tartozik ránk.
Ebből adódik, hogy ha valaki ilyen panasszal téved mégis ide, akkor megnézem, hogy mégis ki az, aki kiabál. Most azt láttam, hogy egy olyan vásárló kiabál, akinek félév alatt sikerült 0 pontosra kihoznia magát. Elrettenek, ha végignézek az adatlapodon. Bizony van ott semleges nem csak amiatt, mert nem volt már meg az áru.
Az eladó nem tudom, hol őrjöng, én a fórumon egy őrjöngő vevőt látok.
Azzal sem értek egyet, hogy ne áruljon az a Vaterán, aki nappal dolgozik. Sokkal inkább gondolom úgy, hogy a vevő kérdezzen ELŐRE, ha úgy érzi, hogy nem mindegy számára, mikor kapja meg az árut. Az meg, hogy valakit nem lehet elérni egy nappalon át, hát istenem, előfordul még akkor is, ha nem dolgozik.
Igaz, hogy az eladónak vannak negatív és semleges értékelései, de van mellette 22 446 IGEN, huszonkettőezer négyszáznegyvenhat pozitív értékelése. Azt hiszem, elmondható, hogy az eladó találkozott néhány vevővel az elmúlt 9 év alatt. Ráadásul tudni kell azt, hogy a visszatérő vevőkért plusz pont sem jár. 22 446 elégedett vevőt szolgált ki egy vagy több alkalommal. Ezzel szemben te félév alatt nullánál tartasz.
Talán a zsúrról sem hiányzott olyan nagyon a 3 db rágcsálóirtó.

Egyébként hány %-nál inaktivál a rendszer automatikusan? Mert ez az 50% nekem nem tűnik nagyon soknak.

+Quote Post
biceneni
hozzászólás Tegnap, 23:48
Létrehozva: #-2015

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-12-11 12:35
Azonosító: 2 568 600

IDÉZET(zejopy @ 2018-01-18 23:10) *
Az a helyzet, hogy az ÜSZ többnyire pontosan dolgozik. Ellenben az igaz, hogy neked csak 2 negatív értékelésed van, de az is igaz, hogy mellette van 3 semleges is. Ez még mindig nem lenne nagy baj, de ezekhez összesen 2 pozitív tartozik. Na ez már megagáz.

Nem volt több vásárlásom. A semleges az pedig olyankor jön létre, ha már a vásárlás előtt kiderül, hogy az adott termék pl. elfogyott. De nem kívánok magyarázkodni, az "eladó" azóta is őrjöng és folytatja ámokfutását. Vagy talán a hangnem a felszólítás, hogy csak úgy kapásból engem mindenki tiltson szerinted rendjén való? Még egyszer elírom nem én léptem vissza a vásárlástól !

IDÉZET(zejopy @ 2018-01-18 23:10) *
Az a helyzet, hogy az ÜSZ többnyire pontosan dolgozik. Ellenben az igaz, hogy neked csak 2 negatív értékelésed van, de az is igaz, hogy mellette van 3 semleges is. Ez még mindig nem lenne nagy baj, de ezekhez összesen 2 pozitív tartozik. Na ez már megagáz.

az ÜSZ pontosan és nem döntőképesen dolgozik. próbál obligon kívül maradni és közli, ha nem tudunk megegyezni menjünk polgári perre. Én visszakaptam a pénzem ezzel befejeztem. Igaz, nem szórakozásból rendeltem a holmikat mert egy hétvégi gyerek zsúrra kellettek volna ezért sürgettem a postára adást ez sem tetszett neki. Aki ennyire nem tud egy vevőhöz idomulni mert ő napközben dolgozik, az ne foglalkozzon a vaterával profi nagybani árusként. Azt sem értem neki az miért érdeke, hogy engem innen kitiltsanak? Mi haszna származik ebből? És miért beszél velem úgy, mintha a seggéből rángatott volna ki? Tessék elolvasni az én értékeléseimet én , hogyan írtam. De az én stílusom rossz smile.gif Kedves "eladó" felhasználó most kezd őrjöngeni, ahelyett, hogy örült volna 24 ezer ft-nak és még szerettem volna vásárolni + 17 ezerért na ez már neki sokk volt. Jó éjt !

+Quote Post
zejopy
hozzászólás Tegnap, 23:10
Létrehozva: #-2014

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(biceneni @ 2018-01-18 23:52) *
...
Ezen kívül nekem 1 negatív értékelésem van csupán azért írom le, mert ő többes számról beszél, neki viszont több mint 70 !
Sajnos az ügyfélszolgálat nem áll a helyzet magaslatán minden esetben csupán annyit ír, próbáljuk megbeszélni. na ennyi lenne. Nem idegesítem magam mert nincs miért. Buta primitív emberek mindig voltak és lesznek.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
biceneni
hozzászólás Tegnap, 23:05
Létrehozva: #-2013

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2017-12-11 12:35
Azonosító: 2 568 600

Én most kaptam egy eladótól ezt az értékelést "
2 DB ROVAR ÉS RÁGCSÁLÓRIASZTÓ
2575149506
http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=2575149506

NEGATÍV
[/size]

Na kérem 24 ezer Ft. értékben vásároltam azonnal utaltam,majd a vásárlás után még volt egy-két kérdésem amire egész nap nem kaptam választ. Még arra sem, hogy megérkezett-e a pénz. Másnap ő közölte levélben, hogy sem rám, sem az üzletre nem kíváncsi, és nekem nem ad el semmit, visszautalja a pénzt. Itt azonnal letiltott emailra nem válaszolt telefonja örökké foglalt.
Ok. mivel így jártam csak negatív értékelést tudtam adni de én betartottam a szabályzatot, nem sértegettem stb. Ezt a negatív értékelést minden szempontból szabálytalannak és minősíthetetlennek tartom annál is inkább mert tudtommal ez tiltva van és nem én voltam aki visszaléptem , hanem ő nem óhajtott nekem eladni!

Ezen kívül nekem 1 negatív értékelésem van csupán azért írom le, mert ő többes számról beszél, neki viszont több mint 70 !
Sajnos az ügyfélszolgálat nem áll a helyzet magaslatán minden esetben csupán annyit ír, próbáljuk megbeszélni. na ennyi lenne. Nem idegesítem magam mert nincs miért. Buta primitív emberek mindig voltak és lesznek.

IDÉZET(biceneni @ 2018-01-18 22:52) *
2575149506

NEGATÍV

Na kérem 24 ezer Ft. értékben vásároltam azonnal utaltam,majd a vásárlás után még volt egy-két kérdésem amire egész nap nem kaptam választ. Még arra sem, hogy megérkezett-e a pénz. Másnap ő közölte levélben, hogy sem rám, sem az üzletre nem kíváncsi, és nekem nem ad el semmit, visszautalja a pénzt. Itt azonnal letiltott emailra nem válaszolt telefonja örökké foglalt.
Ok. mivel így jártam csak negatív értékelést tudtam adni de én betartottam a szabályzatot, nem sértegettem stb. Ezt a negatív értékelést minden szempontból szabálytalannak és minősíthetetlennek tartom annál is inkább mert tudtommal ez tiltva van és nem én voltam aki visszaléptem , hanem ő nem óhajtott nekem eladni!
[size="4"]

2575149506

NEGATÍV

"Csatlakozom az előttem szólókhoz! A kedvesnek NEM mondható "vevő" stílusa nem ad okot a pozitív, de még a semleges értékelésre sem. Bárki akivel próbál kapcsolatba lépni gyorsan meneküljön! Eleinte csak egy-egy ártatlan kérdés, Aztán kioktatás!, Aztán fenyegetés, majd jön a zsarolás! Hatalmas NEGATÍV!!!!!! Kedves következő eladók akiknél próbál vásárolni! Adjatok neki bátran negatív értékelést, talán elérjük, hogy kitiltsák innen. Nem a vaterára való!"

Ok. mivel így jártam csak negatív értékelést tudtam adni de én betartottam a szabályzatot, nem sértegettem stb. Ezt a negatív értékelést minden szempontból szabálytalannak és minősíthetetlennek tartom annál is inkább mert tudtommal ez tiltva van és nem én voltam aki visszaléptem , hanem ő nem óhajtott nekem eladni! Most látom, hogy ő a "vevőt" idézőjelbe tette smile.gif ez már nevetséges mert ő meg nem " eladó " smile.gif

Végig olvasgattam a többi negatív értékelését ! mindenki a stílusára panaszkodik és arra, hogy visszalépett. Meg nem azt küldi amit ígér. Még örülök is neki, hogy nem adott el nekem semmit mert utána aztán futhattam volna a pénzem után ja azt megkaptam !

+Quote Post
zejopy
hozzászólás Tegnap, 06:43
Létrehozva: #-2012

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(kfsw59 @ 2018-01-17 18:36) *
... csak egy lehetne érthető: a negatív értékelés. ...

Azért az értékelésen túl is lehet olyan esemény, ami miatt valaki egyből beteszi tiltóra az illetőt. Aki nálam licittörlést kért, azt egyből megy mindegyik nevemmel. Ha arrogáns a terméklap alatti levelezésben, akkor szintén. Mert valóban eladni szeretnék, de nem bármi áron. Megértem, hogy vannak emberek, akik lábtörlőnek nézik a többi embert, de ha egy mód van rá, ezeket én kikerülöm.smile.gif

... annak más árusítási módot kéne keresnie, ha ennyire -talán érthetően- tart mindettől.

És igen, ebben van igazság. Ha valaki annyira sokat "sérült" már, akkor pokol lesz a vaterázás, állandó tiltólista látogatással, félelmekkel, feszültségekkel és örökös védekező felállással. Ilyenkor jó átgondolni, hogy érdemes-e tovább csinálni. Ha sikerül megújulnia, átgondolnia, akkor újra öröm lehet a munka. Szerintem minden munkaterületen vannak hullámvölgyek, a lényeg, hogy ezekből kijöjjön az ember.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
webkereskedo
hozzászólás 2018-01-17 21:38
Létrehozva: #-2011

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Egy esélyt meg kellene adni mindenkinek, nem beszélve arról, hogy általában úgyis az előre utalás van kérve.
Érthető ha valakinek sok a rossz tapasztalata, de annak más árusítási módot kéne keresnie, ha ennyire -talán érthetően- tart mindettől.

Tudok olyan eladókat, akik a fórumos megnyilvánulások alapján tiltanak. Hiába az előreutalás, az nem véd meg a kellemetlenségektől, pl. a sértődöttségből benyomott kellemetlen értékelésektől, lecsillagozásoktól.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2018-01-17 20:02
Létrehozva: #-2010

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 14:11
Azonosító: 730 465

Tisztelt Vaterázó társak!
Továbblépve a saját esetemtől, úgy gondolom, hogy hogy egy nyilvános aukcióból nem szabadna azt kirekeszteni, akivel szemben nincs negatív vélemény.
...

Tisztelt kfsw59!

Az eladóknak joga van indokolás nélkül bárkit tiltólistára tenni. Nem kell ehhez negatív értékelés, sokan nem kívánnak maguknak felesleges bonyodalmakat. Inkább megelőző jelleggel letiltják a furcsa/agresszív/túlzottan rámenős/kötekedő/gátlástalanul alkudozó/stb terméklapos üzenetek íróit is. És ez jól is van így.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
kfsw59
hozzászólás 2018-01-17 18:36
Létrehozva: #-2009

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2018-01-14 11:36
Azonosító: 2 591 453

Tisztelt Vaterázó társak!
Továbblépve a saját esetemtől, úgy gondolom, hogy hogy egy nyilvános aukcióból nem szabadna azt kirekeszteni, akivel szemben nincs negatív vélemény.
"A vásárlás bizalomra épül", ezt meg kéne nekik adni.
A licitálások nyilvánosak, nincsenek előfeltételek, csak egy lehetne érthető: a negatív értékelés. A többet ajánlónak kéne a terméket adni, nem újsághírdetés az aukció.
Wikipédia: "Az árverés egy olyan adásvételi eljárás, mely során a legkülönbözőbb árukat kiálthatják ki eladásra és a beérkezett licitek közül a legmagasabb ajánlatot tevő vásárolhatja meg".
Egy esélyt meg kellene adni mindenkinek, nem beszélve arról, hogy általában úgyis az előre utalás van kérve.
Érthető ha valakinek sok a rossz tapasztalata, de annak más árusítási módot kéne keresnie, ha ennyire -talán érthetően- tart mindettől.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2018-01-17 05:44
Létrehozva: #-2008

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(BlackFish83 @ 2018-01-17 00:09) *
Igen, végül a csupa pozitív értékeléssel rendelkező licitáló nyert, fel is vette már velem a kapcsolatot.
Ami viszont érdekes, hogy az ominózus személy is... kaptam tőle smst. Hogy hogyan, azt nem tudom. Írt benne mindenfélét, többek közt, hogy azért kérte a törlést, mert állítása szerint saját magára licitált. Ezt nem tud, csak a maximális licitjét kitolni. Tudtommal. Ugyanakkor meg nagyon kellett volna neki, de "legalább kevesebbet kapsz érte" írta.

Írta, hogy új vaterás és nem ismerte a rendszert. Nekem mondjuk több kérdés is felmerült. Ha megtalálta a licittörlési kérelem opciót, akkor az üzenet az eladónak linket hogyhogy nem. Nomeg ha tényleg nagyon kell neki, akkor mit vacakol licittörlési kérelmekkel..nem értem.

De legalább végül megbízható személy nyerte meg.

Az ÜSZ időben válaszolt?

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
BlackFish83
hozzászólás 2018-01-17 00:09
Létrehozva: #-2007

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2018-01-16 18:53) *
Most jó. Viszont kissé meglepődtem, hogy ennél az egy aukciónál 3 licittörlési kérelem is volt. Kisit soknak találom, nem a megfontolt licitálás látszatát keltik.

Igen, végül a csupa pozitív értékeléssel rendelkező licitáló nyert, fel is vette már velem a kapcsolatot.
Ami viszont érdekes, hogy az ominózus személy is... kaptam tőle smst. Hogy hogyan, azt nem tudom. Írt benne mindenfélét, többek közt, hogy azért kérte a törlést, mert állítása szerint saját magára licitált. Ezt nem tud, csak a maximális licitjét kitolni. Tudtommal. Ugyanakkor meg nagyon kellett volna neki, de "legalább kevesebbet kapsz érte" írta.

Írta, hogy új vaterás és nem ismerte a rendszert. Nekem mondjuk több kérdés is felmerült. Ha megtalálta a licittörlési kérelem opciót, akkor az üzenet az eladónak linket hogyhogy nem. Nomeg ha tényleg nagyon kell neki, akkor mit vacakol licittörlési kérelmekkel..nem értem.

De legalább végül megbízható személy nyerte meg.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2018-01-16 18:53
Létrehozva: #-2006

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(BlackFish83 @ 2018-01-16 15:13) *
Mindenesetre írtam az Ügyfélszolgálatnak is, meglátjuk hogy alakul.

Most jó. Viszont kissé meglepődtem, hogy ennél az egy aukciónál 3 licittörlési kérelem is volt. Kisit soknak találom, nem a megfontolt licitálás látszatát keltik.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
BlackFish83
hozzászólás 2018-01-16 15:13
Létrehozva: #-2005

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(svejku @ 2018-01-16 14:47) *
Sikertelen adásvételnél nincs jutalék. Max a feltöltési díjat bukod, az 9 Ft.
Persze minden más aggodalmad megértem, de a jutalék miatt nem kell aggódnod, ha időben (30 nap) értékeled az aukciót.

Mindenesetre írtam az Ügyfélszolgálatnak is, meglátjuk hogy alakul.

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2018-01-16 14:47
Létrehozva: #-2004

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 21:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(BlackFish83 @ 2018-01-16 14:15) *
... Amivel nekem okoz kárt a nem sikerült adásvétel miatt alakult jutalékkal.

Sikertelen adásvételnél nincs jutalék. Max a feltöltési díjat bukod, az 9 Ft.
Persze minden más aggodalmad megértem, de a jutalék miatt nem kell aggódnod, ha időben (30 nap) értékeled az aukciót.

+Quote Post
webkereskedo
hozzászólás 2018-01-16 14:33
Létrehozva: #-2003

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(BlackFish83 @ 2018-01-16 14:32) *
Szia!
Akkor írok ügyfélszolgálatnak, de tartok tőle, mire reagálnának, le is zárul az aukció. Mivel ma este zárul le.

A tapasztalatom az, hogy gyorsan reagálnak az ilyen esetekben.

+Quote Post
BlackFish83
hozzászólás 2018-01-16 14:32
Létrehozva: #-2002

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(webkereskedo @ 2018-01-16 14:18) *
Szerintem érdemes lenne megírnod az ügyfélszolgálatra az aggodalmadat. Nem biztos, hogy nincs már inaktív fiókja, akkor pedig nem regisztrálhat újra. De ezt mi innen nem látjuk.

Szia!
Akkor írok ügyfélszolgálatnak, de tartok tőle, mire reagálnának, le is zárul az aukció. Mivel ma este zárul le.

Szerk: ok, köszönöm a tippet, akkor tiltom.

A hozzászólást -BlackFish83- szerkesztette a következő időpontban: 2018-01-16 14:34

+Quote Post
webkereskedo
hozzászólás 2018-01-16 14:30
Létrehozva: #-2001

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2018-01-16 14:27) *
Mindenképpen tedd tiltóra ezt a nevet is

Igen, ez jó ötlet!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2018-01-16 14:27
Létrehozva: #-2000

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(BlackFish83 @ 2018-01-16 14:15) *
Szia!

A baj, hogy nagyon gyanús. sad.gif Ugyanazon a napon két hasonló nevű nullás ugyanarra a termékre licitál? Ráadásul, még az utolsó belépés és regisztrációk között sem telt 1 napnál több.
Azért ez véletlen nem lehet... a bazsikanorman-t tiltottam, mert szórakozott. Evidens, hogy ezzel a hozzáféréssel is ez a célja, és véletlenül sem akarja átvenni a terméket. Amivel nekem okoz kárt a nem sikerült adásvétel miatt alakult jutalékkal.

Az. Az ÜSZ-nak írj, de nem biztos, hogy estig tudnak intézkedni. Mindenképpen tedd tiltóra ezt a nevet is, ha úgy gondolod, hogy ő az.
Talán szerencséd lesz, és valamelyik licitáló még tesz rá egyet, vagy befut egy tapasztaltabb, aki az utolsó pillanatban licitál csak. Végül is 6 figyelő van rajta.

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2018-01-16 14:29

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

1368 Oldal V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
7 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (7 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2018-01-19 14:48