IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1350 Oldal V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problémás Felhasználók
zejopy
hozzászólás Ma, 07:47
Létrehozva: #-2039

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(belanlaci @ 2016-05-26 06:25) *
BlackFish83: Jogos! smile.gif Igaz nálam még nem licitált, de inkább tiltottam most már én is! biggrin.gif

Használd a post alatt lévő "válasz" gombot. Zöld.smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
belanlaci
hozzászólás Ma, 06:25
Létrehozva: #-2038

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-07-18 18:42
Azonosító: 171 846

BlackFish83: Jogos! smile.gif Igaz nálam még nem licitált, de inkább tiltottam most már én is! biggrin.gif

+Quote Post
BlackFish83
hozzászólás Tegnap, 21:58
Létrehozva: #-2037

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-02-24 19:48
Azonosító: 1 021 207

Ja, az semmi különös, a "személyes tiltólista" beállításra gondoltam smile.gif
Így többet nem tud licitálni az általam indított aukcióimnál. Gondoltam ha egyszer megtette, hogy nem reagál, esélyes, hogy következő alkalommal is így tenne.
Ha mondjuk nem lépett volna be egy hete, akkor arra azt mondanám, hogy biztos történt valami, várok még. De ő belépett ide, azaz még életben van, és van internetje is.

+Quote Post
belanlaci
hozzászólás Tegnap, 15:47
Létrehozva: #-2036

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

BlackFish83: Mi az a tiltólistás kitüntetés? smile.gif

+Quote Post
BlackFish83
hozzászólás Tegnap, 15:27
Létrehozva: #-2035

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-02-24 19:48
Azonosító: 1 021 207

Lenne egy felhasználó: SZALA360
Megnyert egy aukciót nálam 50ft-ért. Eleinte nem jelentkezett, majd mikor már majdnem feladtam, írt vaterás üzenetben(!)
hogy mikor tudná átvenni és hol.
Mondjuk a szabályosság határát súrolta, de visszaírtam szintén vaterán egy javaslatot, hogy hol és mikor lenne jó.

De erre már nem reagált, ugyanakkor belépett tegnap is.

Most mit lehet tenni ilyenkor? Felhívni nem éri meg, a költség ami vele járna, több lenne. Potyára meg nem fogok elmenni. Volt már itt problémám ilyen.
Negatívot nem adtam, mert elsőnek írt azért, igaz elég lassan.
Úgyhogy adtam egy semleges, meg tiltólistás kitüntetést. Többet velem nem szórakozik.

+Quote Post
belanlaci
hozzászólás Tegnap, 11:25
Létrehozva: #-2034

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2016-05-22 07:47) *
Ha megadod neki a megfelelő (ebben az esetben ugye negatív jár) értékelést, akkor nem is tudunk vele üzletelni. Ha semlegest adsz, akkor még valakivel szórakozhat.

Ebben igazad van, de nem akarok cserébe bosszú negatívot kapni, de még semlegest se. smile.gif

Én a magam részéről eddig is a tőlem elvárható módon jártam el, minden esetben, (bár szerintem alap lenne, hogy mindenki így járjon el,
de ebbe nem megyek most bele) ami látható is az értékeléseimen, és nem akarom elrondítani egy idióta miatt. smile.gif

A szucsarpi nevű felhasználónak is szólhatna valaki, hogy adja már meg végre az adatait, hogy küldhessem a csomagját! smile.gif
Nem tudom mással hogy üzletelt eddig, de az eddigi tapasztalataim alapján róla, úgy érzem egy agyhalottal is könnyebben boldogulnék...
Kiválaszt egy olyan szállítási módot, amit eleve nem is jelöltem lehetőségként, megadja hogy oda küldjem a csomagot és annyi,
azóta semmi. Bár a pénzt legalább elutalta, de komolyan mondom inkább visszautalom neki és elfelejtem az egészet. biggrin.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás Tegnap, 06:32
Létrehozva: #-2033

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(dudmanc @ 2016-05-24 22:58) *
Sziasztok!

Nekem az a kérdésem lenne, hogy ha egy frissen regisztrált felhasználónak én adom az első - sajnos negatív - értékelést, akkor automatikusan kizárják?

Szia! Nem. Kettő negatív kell a kizáráshoz.

IDÉZET(dudmanc @ 2016-05-24 22:58) *
Lehet valahogy beállítani olyat, hogy kezdő vaterások vagy regisztráció nélküliek ne vásárolhassanak tőlem? Mostanában többször is jártam úgy, hogy egy kezdő vaterás nem fizetett.

Nem lehet.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
dudmanc
hozzászólás 2016-05-24 22:58
Létrehozva: #-2032

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-12-16 00:38
Azonosító: 1 414 547

Sziasztok!

Nekem az a kérdésem lenne, hogy ha egy frissen regisztrált felhasználónak én adom az első - sajnos negatív - értékelést, akkor automatikusan kizárják?
Lehet valahogy beállítani olyat, hogy kezdő vaterások vagy regisztráció nélküliek ne vásárolhassanak tőlem? Mostanában többször is jártam úgy, hogy egy kezdő vaterás nem fizetett.

+Quote Post
davidmaci92
hozzászólás 2016-05-24 09:24
Létrehozva: #-2031

zejopy vagyok:)

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-08-17 11:47
Innen: Veresegyház, medverezervátum
Azonosító: 706 366

Ajánlom a megfelelő helyre.
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=9378582

--------------------
Nem azért hibáztál, mert többet adtál, hanem mert kevesebbet kívántál. Ha többet adsz, többet is követelhetsz.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-05-22 07:47
Létrehozva: #-2030

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(belanlaci @ 2016-05-21 16:19) *
Sziasztok!

A rolex24 nevű felhasználóval senki ne üzleteljen!

Ha megadod neki a megfelelő (ebben az esetben ugye negatív jár) értékelést, akkor nem is tudunk vele üzletelni. Ha semlegest adsz, akkor még valakivel szórakozhat.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
belanlaci
hozzászólás 2016-05-21 16:19
Létrehozva: #-2029

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Sziasztok!

A rolex24 nevű felhasználóval senki ne üzleteljen!
Nem jelentkezik, hiába keresem.
Közben vaterára rendszeresen belép.
Rálicitált valakire, pedig ha nem teszi, már rég eladtam volna másnak a könyvet.
Ha nem kell neki akkor miért? Nem értem az ilyet... smile.gif
Legalább reagálna... smile.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-05-12 16:29
Létrehozva: #-2028

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(schilon @ 2016-05-12 16:11) *
A limitről annyit: a testvérem anyakecskéjét annak két gidával együtt, fényes nappal, a szeme láttára ellopta három... ember. Azonnal hívta a rendőröket, akik tettenérni nem tudták a vetés szélén parkoló kocsijukkal megpattanó tolvajokat, tovább nem követték a nyomokat, nem találtak értékelhető nyomokat - eredmény nincs. Illetve van: a testvérem lelki traumája, akinek a kecske nem simán háziállat volt, a tejével táplálkozott, a gidák az anyjukkal családtagok voltak nála, magányát oldó fontos része az életének. Ez idegennek nem éri el a limitet, neki fájdalmas veszteség.

Rettenetesen kiborultam volna. De tényleg. Nekem mindegy, hogy milyen állat, nem teszek különbséget kutya és más között. Nekem a tyúk is madár.smile.gif

IDÉZET(schilon @ 2016-05-12 16:11) *
Miért nem lehet módosítani indokolt esetben a már leadott értékelést? Vagy legalább kiegészíteni későbbi információval, tapasztalattal - okulásul az utánam érkezőnek.

Erre nagyon egyszerű a magyarázat. Azért, hogy elkerüljék a bosszúból megváltoztatott értékeléseket. Mert az lenne. Érdemes megfontoltan értékelni, van rá két hónap. Ha ez alatt az idő alatt nem sikerül érdemben megegyezni, negatív értékelést kell adni. Nem szabad jóhiszeműnek lenni.
(Ha most valaki a reggeli postomra visszautal, annak elharapom a torkát. smile_275.gif )

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
schilon
hozzászólás 2016-05-12 16:11
Létrehozva: #-2027

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-06-28 20:42
Azonosító: 1 770 370

A limitről annyit: a testvérem anyakecskéjét annak két gidával együtt, fényes nappal, a szeme láttára ellopta három... ember. Azonnal hívta a rendőröket, akik tettenérni nem tudták a vetés szélén parkoló kocsijukkal megpattanó tolvajokat, tovább nem követték a nyomokat, nem találtak értékelhető nyomokat - eredmény nincs. Illetve van: a testvérem lelki traumája, akinek a kecske nem simán háziállat volt, a tejével táplálkozott, a gidák az anyjukkal családtagok voltak nála, magányát oldó fontos része az életének. Ez idegennek nem éri el a limitet, neki fájdalmas veszteség.

Az értékelés... mint írtam, jóhiszeműen semleges értékelést adtam, amit az utóbb történtek, illetve az eladó hibájából inkább meg NEM történtek miatt, már nem tudok módosítani. Pedig megérdemelné! Lehet, hogy ő már előre tudta, milyen korlátozottak a lehetőségeim vele szemben?!
Miért nem lehet módosítani indokolt esetben a már leadott értékelést? Vagy legalább kiegészíteni későbbi információval, tapasztalattal - okulásul az utánam érkezőnek.

IDÉZET(zejopy @ 2016-05-12 09:27) *
Az utánad érkező vásárlókat az általad adott negatív értékelés védené meg.
A te esetedben nem tudom, hogy mit kellene tenni törvény szerint. Számomra furcsa, hogy van olyan érték, amit a rendőrség alacsonynak talál. Szerintem ebben nem nagyon szabadna limitnek lennie.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-05-12 09:27
Létrehozva: #-2026

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(schilon @ 2016-05-12 09:12) *
Ki védi meg a becsapott vásárlót, ki segít megakadályozni, hogy másokkal is ezt tegye?
nono.gif excl.gif

Az utánad érkező vásárlókat az általad adott negatív értékelés védené meg.
A te esetedben nem tudom, hogy mit kellene tenni törvény szerint. Számomra furcsa, hogy van olyan érték, amit a rendőrség alacsonynak talál. Szerintem ebben nem nagyon szabadna limitnek lennie.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
schilon
hozzászólás 2016-05-12 09:12
Létrehozva: #-2025

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2012-06-28 20:42
Azonosító: 1 770 370

"Rebucifashion" eladótól vásároltam egy kosztümöt, április 28-án érkezett meg. A csomag kibontása után szembesültem azzal, hogy a szoknya eleje több helyen foltos, valamint a fényesebb anyagból beillesztett ék alakú anyag csúcsánál mindkét oldalon 3-3 tűhegynyi lyuk látható az anyagon. A zakó gallérján és egyik zsebfedőjén is találtam foltot. Ezekről a termék leírás nem szólt, sőt: "Állapot: hibátlan, újszerű Bárhova ajánlom!" Miután a cimke szerint nem is mosható az anyag, így a foltok eltávolítására kevés az esély.
Visszajelzésemre, valamint azóta többszöri megkeresésemre sem reagál, mint aki jól végezte dolgát!
A vatera csak akkor enged a rendszerében bejelentést tenni az ilyen csaló ellen, ha rendőrségen előtte feljelentem... a rendőrségen pedig nem foglalkoznak vele, mert nem éri el a limitet ennek az aukciónak az értéke.
Jóhiszeműen semlegesnek értékeltem az aukciót, abban bízva, meg tudjuk kulturáltan oldani, hiszen a vatera a bizalomra épül! Na, ez az eladó épp ezt rombolta le...
Ki védi meg a becsapott vásárlót, ki segít megakadályozni, hogy másokkal is ezt tegye?
nono.gif excl.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-05-12 09:03
Létrehozva: #-2024

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=2415718
A vásárlást követően nagyon szapora volt a kommunikáció, telefon, e-mail, de aztán most, hogy fizetni kellene nem igazán érem el. Tegnapelőtt írtam neki, hogy kéne rendezni a dolgokat (sajnos előre küldtem a cuccot, ez volt az átvétel napja), de arra már nem reagált.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2016-04-24 21:56
Létrehozva: #-2023

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

IDÉZET(VateraBenz @ 2016-04-24 21:30) *
Kedves svejku!

A semlegesek legtöbb esetben nem tartalmaznak elegendő érdemi információt a problémáról, így attól tartok még nem tudjuk kizárni.
Egyébként addig is sok hasonló vevőt kívánok a kedves eladóknak, akik ezeket az értékeléseket adták.

Gondoltam, köszönöm. sad.gif

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2016-04-24 21:30
Létrehozva: #-2022

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(svejku @ 2016-04-23 19:29) *
Kedves Benz!
Ha én nem leszek vele olyan elnéző mint a többi 5-6 eladó, akitől szintén nem kívánta átvenni a megvásárolt portékát, akkor repülhet?

Kedves svejku!

A semlegesek legtöbb esetben nem tartalmaznak elegendő érdemi információt a problémáról, így attól tartok még nem tudjuk kizárni.
Egyébként addig is sok hasonló vevőt kívánok a kedves eladóknak, akik ezeket az értékeléseket adták.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
svejku
hozzászólás 2016-04-23 19:29
Létrehozva: #-2021

Lelkes virgonc

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-27 22:37
Innen: Magyar
Azonosító: 156 696

Javaslom tiltóra: http://www.vatera.hu/user/rating/rating.ph...feedback_type=1
Tévesen, (unokája) licitált... blink.gif
Kedves Benz!
Ha én nem leszek vele olyan elnéző mint a többi 5-6 eladó, akitől szintén nem kívánta átvenni a megvásárolt portékát, akkor repülhet?

+Quote Post
princeofwales13
hozzászólás 2016-04-01 16:18
Létrehozva: #-2020

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-09-18 16:28
Azonosító: 2 076 688

Sziasztok,

Hát mindenkit óva intek a felhasználótól - Szaz3Ft. Nem kizárt, hogy pusztán szórakozik ezért ajánlom tiltó listára. Elküldtem neki a leírásban szereplő átvételi lehetőséget, hogy válasszon, de mivel ezek neki nem feleltek meg, azonnal viszonzásként negatívokkal szórt meg. A megadott telefonszám hamis, ergo elérhetetlen.

Ezért kár hogy nincs legalább sms ellenőrzés, akkor ilyen nem fordulna elő, vagy kevesebb számmal

A hozzászólást -VateraBenz- szerkesztette a következő időpontban: 2016-04-01 20:06

+Quote Post

1350 Oldal V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
7 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (7 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2016-05-26 14:34