IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1351 Oldal V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problémás Felhasználók
zejopy
hozzászólás 2016-09-09 13:17
Létrehozva: #-639

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Szingularitas @ 2016-09-09 09:21) *
Üdv Mindenkinek!
Az a gondom mostanában, hogy amióta lehet regisztráció nélkül vásárolni, azok az adhoc vevők (nulla előélettel) leütik az árut és egyszerűen nem veszik át.
Esetleg egy emailt váltunk, majd elérhetetlenné válnak.
Másnak is előfordul ilyen?
Lehetséges az ilyen típusú (regiszráció nélküli) vevőket kitiltanom a licitálóim közül? (Nem találok ilyen beállítási lehetőséget.)

Üdv
Szingularitás

Szia! Előfordul, igen. Kékekkel, nullásokkal, zöldekkel és sok értékelésesekkel is egyaránt.
Nincs olyan lehetőség, amellyel egy teljes csoportot kizárhatsz a licitálóid közül. Ami lehetőség adott, az a licitkorlátozás, ahol százalék alapján meg tudod határozni, hogy kiket nem engedsz be az aukcióid közé. Ezzel azokat tudod kiszűrni, akik már valóban bizonyították, hogy nem megfelelően aukcióznak.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
Szingularitas
hozzászólás 2016-09-09 09:21
Létrehozva: #-638

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-02-20 15:41
Azonosító: 122 530

Üdv Mindenkinek!
Az a gondom mostanában, hogy amióta lehet regisztráció nélkül vásárolni, azok az adhoc vevők (nulla előélettel) leütik az árut és egyszerűen nem veszik át.
Esetleg egy emailt váltunk, majd elérhetetlenné válnak.
Másnak is előfordul ilyen?
Lehetséges az ilyen típusú (regiszráció nélküli) vevőket kitiltanom a licitálóim közül? (Nem találok ilyen beállítási lehetőséget.)

Üdv
Szingularitás

A hozzászólást -Szingularitas- szerkesztette a következő időpontban: 2016-09-09 09:23

+Quote Post
Razel58
hozzászólás 2016-09-06 12:47
Létrehozva: #-637

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-20 14:03
Innen: Óperencia
Azonosító: 987

Jó napot.

Ő is egy "érdekes" felhasználó:
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=1557776

Üdv,

--------------------
Az evolúció fordítva is működik.!......

+Quote Post
Razel58
hozzászólás 2016-09-04 22:57
Létrehozva: #-636

Tapasztalt fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-20 14:03
Innen: Óperencia
Azonosító: 987

Üdvözletem!

Én vele sem szeretnék üzletelni. rolleyes.gif
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=4928134

--------------------
Az evolúció fordítva is működik.!......

+Quote Post
tymbazar
hozzászólás 2016-08-23 22:23
Létrehozva: #-635

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-02-22 11:39
Azonosító: 2 009 674

IDÉZET(VateraBenz @ 2016-08-23 22:21) *
Tisztelt tymbazar!

A felhasználót kizártuk.

Nagyon köszönöm! Remélem az ügyfélszolgálat is törli az értékelésemet.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2016-08-23 22:21
Létrehozva: #-634

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(tymbazar @ 2016-08-23 22:07) *
Üdv mindenkinek! Régen jártam már itt mert rendben mentek a dolgaim,de ma kiborított egy vevő! Tegnap volt egy vevőm libagiga névvel! Leütötte egy termékemet személyes átvétellel. Annak rendje és módja szerint elküldtem a szokásos e-mailt amiben minden tudnivalót leírtam az átvétellel kapcsolatban!
Mivel nem jelentkezett a vevőm ( ami alapjában véve nem baj ) és gondoltam sürgős neki a termék ezért felhívtam,hogy ma ráérek és ha sürgős neki a dolog akkor ma nyélbe tudjuk ütni az üzletet. De ekkor jött a meglepetés a telefonszám hamis volt. Akkor olvastam az értékelését,hogy már más is járt így vele.
Mindegy várok tovább hátha valami történik. Este történt is! Kaptam egy negatív értékelést tőle,hogy "nem jó a kommunikációs képessége" és bosszúból leütötte még 2 termékemet. Arról is gondoskodott,hogy jó legyen az éjszakám felhívott rejtett számról és azt mondta: " na k.cs.g most jól le..o.attalak" !
Van egy sejtésem,hogy ez egy régebben letiltott vaterás 2. fiókja lehetett de mivel nincs bizonyítékom ezért nem nevezek meg senkit!
Most megpróbálom töröltetni az értékelésemet. Azért bánt a dolog mert eddig kínosan ügyeltem arra,hogy ne legyen negatív értékelésem!

Tisztelt tymbazar!

A felhasználót kizártuk.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
tymbazar
hozzászólás 2016-08-23 22:07
Létrehozva: #-633

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2013-02-22 11:39
Azonosító: 2 009 674

Üdv mindenkinek! Régen jártam már itt mert rendben mentek a dolgaim,de ma kiborított egy vevő! Tegnap volt egy vevőm libagiga névvel! Leütötte egy termékemet személyes átvétellel. Annak rendje és módja szerint elküldtem a szokásos e-mailt amiben minden tudnivalót leírtam az átvétellel kapcsolatban!
Mivel nem jelentkezett a vevőm ( ami alapjában véve nem baj ) és gondoltam sürgős neki a termék ezért felhívtam,hogy ma ráérek és ha sürgős neki a dolog akkor ma nyélbe tudjuk ütni az üzletet. De ekkor jött a meglepetés a telefonszám hamis volt. Akkor olvastam az értékelését,hogy már más is járt így vele.
Mindegy várok tovább hátha valami történik. Este történt is! Kaptam egy negatív értékelést tőle,hogy "nem jó a kommunikációs képessége" és bosszúból leütötte még 2 termékemet. Arról is gondoskodott,hogy jó legyen az éjszakám felhívott rejtett számról és azt mondta: " na k.cs.g most jól le..o.attalak" !
Van egy sejtésem,hogy ez egy régebben letiltott vaterás 2. fiókja lehetett de mivel nincs bizonyítékom ezért nem nevezek meg senkit!
Most megpróbálom töröltetni az értékelésemet. Azért bánt a dolog mert eddig kínosan ügyeltem arra,hogy ne legyen negatív értékelésem!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-08-18 21:23
Létrehozva: #-632

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(BlackCory @ 2016-08-18 20:42) *
Köszönöm a kedves, segítőkész hozzászólást! thank_you.gif
Bizonyára jobban tudja, mint én, hogy jelenleg hány ideiglenes felhasználó van aki megvett nálam cuccokat! good.gif

Még egy van függőben. Kéktől. De a választ megadtam. Nem? Nincs beállítási lehetőség arra, hogy csak 5 pozitív értékeléssel rendelkező ember vásárolhasson.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
BlackCory
hozzászólás 2016-08-18 20:42
Létrehozva: #-631

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-11-17 05:00
Azonosító: 2 216 933

IDÉZET(zejopy @ 2016-08-18 20:00) *
Ilyen opció nincs.
Tényleg nem először. Másodszor.

Köszönöm a kedves, segítőkész hozzászólást! thank_you.gif
Bizonyára jobban tudja, mint én, hogy jelenleg hány ideiglenes felhasználó van aki megvett nálam cuccokat! good.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-08-18 20:00
Létrehozva: #-630

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(BlackCory @ 2016-08-18 17:34) *
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, hogyan tudnám azt beállítani, hogy legalább 5 pozitív értékeléssel rendelkező vaterás licitálhasson a termékeimre? Próbálom beállítani, de sehol semmi...

Ilyen opció nincs.

IDÉZET(BlackCory @ 2016-08-18 17:34) *
Nem először járom meg az ideiglenes, regisztrálatlan vásárlókkal.

Tényleg nem először. Másodszor.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
BlackCory
hozzászólás 2016-08-18 17:34
Létrehozva: #-629

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2015-11-17 05:00
Azonosító: 2 216 933

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, hogyan tudnám azt beállítani, hogy legalább 5 pozitív értékeléssel rendelkező vaterás licitálhasson a termékeimre? Próbálom beállítani, de sehol semmi...
Nem először járom meg az ideiglenes, regisztrálatlan vásárlókkal. Elviszik a fix áras terméket, aztán nem jelentkeznek. Miért engedik egyáltalán ezt? mad.gif mad.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-08-16 12:22
Létrehozva: #-628

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(OpenBSD49 @ 2016-08-16 11:50) *
Lehetéges, hogy ki tudja "járni" hogy a Vatera törölje azt az egy negatív értékelést???
Volt már ilyen itt.
Örök dilemma ez, vagy tud valaki választ erre?

0007.gif Pssszt! Nekem amikor először törölt a Vatera negatív értékelést, az egyszerre 23 db volt. "Kijártam." Elküldtem a levelezést a Vatera ÜSZ-nak és úgy ítélték meg, hogy nem nekem jár a negatív. Merthogy tényleg nem érdemeltem meg.

A Vaterán nincsenek dilemmák. Minden teljesen egyértelmű és lekövethető. Amúgy meg lehet, hogy az én mosolyom is rövidre húzódna, ha egy szaktekintély elkezdene kioktatni, pedig legendás a türelmem és a mosolygási készségem is. Attól meg egyenesen kiújulna a tűzokádó képességem, ha nekiállnának indítványozni nekem ezt meg azt az aukcióimmal kapcsolatban. Még ha szaktekintély is az illető.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
OpenBSD49
hozzászólás 2016-08-16 11:50
Létrehozva: #-627

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2013-09-21 17:27
Azonosító: 2 077 127

Üdv!
Egy barátom mesélte, aki már 3-4 éve "vaterázik" (igaz, csak vevőként) hogy "összeakadt" egy eladóval aki igencsak mogorva válaszokat írt neki az egyik felvetésére. (de más kérdésekre is) És minden alkalommal szinte kioktatta őt, jóllehet a "tárgy" a barátom szakterülete és meglehetősen jártas e téren.
Az eladó igen flegma volt és lekezelő. Ahogy vidékiesen mondanák: Bicskanyitogató a stílusa.
No, de a lényegre térve.
Ahogy böngésztem, véletlenóül ennek a kedves embernek az adatlapját néztem meg.
Meglepetésemre!
Ugyanis határozottan tudom, hogy kapott egy NEGATÍV értékelést, és most pedig NULLA negatív értékelése van.
Lehetéges, hogy ki tudja "járni" hogy a Vatera törölje azt az egy negatív értékelést???
Volt már ilyen itt.
Örök dilemma ez, vagy tud valaki választ erre?

+Quote Post
apuska2
hozzászólás 2016-08-16 06:32
Létrehozva: #-626

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-07-08 12:59
Azonosító: 16 045

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=12750866

Úgy érzem megérett a kizárásra.

+Quote Post
e.lajos
hozzászólás 2016-06-27 20:06
Létrehozva: #-625

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-06-22 21:39
Azonosító: 14 682

momokadomoka felhasználó még hogy lehet itt? 57 aukciója van fent sok 1ft-os.Nehogy baj legyen.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2016-06-23 20:33
Létrehozva: #-624

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Antalka74 @ 2016-06-23 20:17) *
És mikor lehet végre? Legalább a regisztrálatlanokat lecsapnám, mint a taxiórát, hiszen pont azért árulok itt (és nem mondjuk a J...-on), mert szeretem/ném magam némileg biztonságban érezni. Nem kérek a "könnyű" vásárlókból, engedtessék már meg, ha ezért fizetek:-(

Mit mikor lehet végre?
Miért szeretnéd lecsapni a regisztráció nélküli vásárlókat? Itt vannak az általad adott értékelések:
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.ph...p;filter=fromme
Mindjárt a tetején egy nagyon klassz értékelés egy kéknek, lejjebb még kettő. Ezt csak az első oldalon láttam, nem néztem tovább, de ugyanezen az oldalon nem látok egyetlen olyan értékelést sem, ami elmarasztaló lenne rájuk nézve.

Miért csináljátok ezt? huh.gif Tényleg nem értem. A kékek egy viszonylag széles vásárlóréteget képviselnek. Ha nem veszik meg a cuccot, annyi a plusz meló, hogy újra kell indítani az aukciót. 2-3 levél még, nem a világ vége. Ha ugyanezt egy regisztrált vásárló teszi meg, két hónapig érdemes őrizgetni a levelezést, hogyha egy agyament pillanatában úgy dönt, hogy viszonozza a negatív értékelést, akkor lehessen töröltetni. És arányaiban nincs velük több probléma, mint a regisztráltakkal.
Amúgy meg szerintem egészen nyugodtan érezd magad biztonságban. Nem jelentenek veszélyt a kékek. A zöldek és a sárgák sem.
A fizetős szöveg nagyon rossz. Különös, hogy sosem azok emlegetik ezt, akik valóban már jelentős összeget fizettek a Vaterának.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Antalka74
hozzászólás 2016-06-23 20:17
Létrehozva: #-623

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-10-05 23:51
Azonosító: 222 854

IDÉZET(zejopy @ 2016-05-25 06:32) *
Szia! Nem. Kettő negatív kell a kizáráshoz.
Nem lehet.

És mikor lehet végre? Legalább a regisztrálatlanokat lecsapnám, mint a taxiórát, hiszen pont azért árulok itt (és nem mondjuk a J...-on), mert szeretem/ném magam némileg biztonságban érezni. Nem kérek a "könnyű" vásárlókból, engedtessék már meg, ha ezért fizetek:-(

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2016-06-22 11:31
Létrehozva: #-622

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(jokairozalia @ 2016-06-22 08:19) *
Légyszíves segítsetek.
Most már olyan szinten vagyok pipa nem tudom elmondani.
Semmilyen termékem nincs már eladó. De már brutál rég óta.Vagy fél éve...........
És mégis kapom a negatívokat azért amit "elvileg megvettek" sad.gif(( De nincs felrakva semmim sad.gif(((((((((((
Bejelöltem a tesz-veszen is jelenjen meg . Szerintem ott a bibi
De onnan,hogy töröljem hisz be sem vagyok regizve....?..
Írjon nekem üzit aki tud segíteni légyszíves sad.gif
Szíívem szerint törölném magam már olyan szinten ideges vagyok...
Köszönöm sad.gif

Egy negatív értékelést kapott egy januári adásvételért. A Teszveszre és a Vaterára ugyanazokkal a belépési adatokkal tud bejelentkezni, külön-külön regisztráció nem szükséges és nem is lehetséges.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
jokairozalia
hozzászólás 2016-06-22 08:19
Létrehozva: #-621

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2016-06-22 08:13
Azonosító: 2 319 753

Légyszíves segítsetek.
Most már olyan szinten vagyok pipa nem tudom elmondani.
Semmilyen termékem nincs már eladó. De már brutál rég óta.Vagy fél éve...........
És mégis kapom a negatívokat azért amit "elvileg megvettek" sad.gif(( De nincs felrakva semmim sad.gif(((((((((((
Bejelöltem a tesz-veszen is jelenjen meg . Szerintem ott a bibi
De onnan,hogy töröljem hisz be sem vagyok regizve....?..
Írjon nekem üzit aki tud segíteni légyszíves sad.gif
Szíívem szerint törölném magam már olyan szinten ideges vagyok...
Köszönöm sad.gif

+Quote Post
parasite81
hozzászólás 2016-06-13 22:48
Létrehozva: #-620

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2016-06-13 22:33
Azonosító: 2 312 273

2274974075 termékkódos tranzakció, sikeres ajánlattétel után kapom az emailt. eleve furcsa volt hogy két név szerepel benne, a kapcsolattartó (eladó) nem egyezik a regisztrációval bíró személlyel (nő és férfi). az emailben az szerepelt, hogy a szállítási idő 20-25 nap, mivel a hirdetésből úgy vettem ki a termék náluk van (telefon), így gondoltam írok egy emailt és megkérdezem, hogy ebben az esetben is 20-25 nap a posta. Mindkettő személynek írtam, a férfi válaszolt: köszöni a vásárlást, a telefon ott van nála igen, nem kell rá annyit várni és nagyon szerencsés vagyok, mert szórakozott a telefonnal és nagyítóval megtalálta a csatlakozó hibát!

szórakozik (=szétszedte) a tranzakció létrejötte után a telefonnal, nagyszerű...majd jött a következő email, amiben közli, hogy 3000ft-ért javítanák békéscsabán a telefont és hogy nagy szükségem lenne e rá. Értsd: ha meg tudja csináltatni, nem fogja eladni nekem. Ezt nyilvánvalóvá tette a későbbi levelezgetéseinkben is, akár negatívot is bevállalva. Elképesztő, hogy milyen trágya emberek vannak itt. És mindez 529 véghezvitt tranzakció után, 98,72%-os átlaggal. Semmit nem jelent. A későbbi emailekben kérte hogy ne küldjem a pénzt mert ő most még megvárja hogy megjavítják e a telefont és ha igen, akkor megtartja ha nem, akkor megkapom úgy, szétrombolva valami nevenincs gsm szakértő által. Komolyan elgondolkodtam rajta, hogy kifizetem és utána végigviszem az ügyet, ha kell a bíróságig, csak hogy kapjon egy jó leckét. De már kezd alább hagyni a kezdeti lelkesedésem. Kell ez nekem? 11ezer forintos semmiség. Viszont a telefon amit megjavítottam volna vele fontos és ez a hirdetést pont kapóra jött. De áldom az eszem hogy nem utaltam azonnal a pénzt. Túl régóta Vaterázom...szégyen ami itt megy.

A hozzászólást -parasite81- szerkesztette a következő időpontban: 2016-06-13 22:49

+Quote Post

1351 Oldal V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
5 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (5 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2016-09-26 19:19