IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1350 Oldal V  « < 522 523 524 525 526 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problémás Felhasználók
Chamea
hozzászólás 2010-08-27 04:00
Létrehozva: #10461

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-12 23:20
Azonosító: 936 666

IDÉZET(tomas73 @ 2010-08-26 12:26) *
"Csak egy gondolat"

Tisztel Aramir

Azért a furcsa terméklap egybeesések miatt,és ugyanazon eladó többi 100 % azonos termékei miatt kicsit utánajárva hivatalos mederbe sikerült terelni a dolgot.
A következő választ kaptam:A fogyasztó megkárosítása,félrevezetése,büntetendő.
A megkárosításban való közreműködés,hallgatólagos beleegyezés,(Ha fenn áll)bűnsegédletnek minősül ha törvényileg meghatározott kereteken belül bizonyítható.(akár a régi akár az ujj néven árul)
A sorozatos meg főleg.
üdv:tamás

Ez ordas őrültség. Bárki bármilyen okból lemásolhatja a másiknak a terméklapját, ha arra a másik fél un. copyright jogot nem tartott fenn, nem jelölte meg, hogy jogvédelem alá helyezi. Nem feltétlenül csaló a másik személy, azért nem kellene ártatlan embereket bajba sodorni csak azért, mert a terméklap egyezik. Volt már ilyen eset, hogy egy másik portálon összekevert egy "csaló vadász" egy másik felhasználóval, mert hasonlított a hirdetésünk és vádaskodott össze-vissza. A nyomozást mindenki hagyja a hatóságokra, az adatok ellenőrzését és kiadását meg a Vaterára, mert a törvény bizony a rágalmazást, a hamis tanúzást, sőt a hamis vádat is bünteti, egy feljelentésnél egy állítólagos sértettként akár ismeretlen tettessel szembeni feljelentéskor is el lehet követni könnyen mindkettőt, mert a sértett egyben tanú is, tehát a hatósághoz való feljelentés nem játék.
Go to the top of the page

+Quote Post
Chamea
hozzászólás 2010-08-27 03:52
Létrehozva: #10462

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-12 23:20
Azonosító: 936 666

IDÉZET(VateraBenz @ 2010-08-25 17:48) *
Tisztelt orsiy1!

Legyen kedves a "nem létező" termékről kicsit több információt megosztani velünk. Konkrétan mi a probléma? ...

de van, csak váletlenül "é"-t írt "e" helyett.

"kecskemetizoli" a pontos neve. Termékkód: 176857060

Remélem ezzel tudtam segíteni, gyakori az ékezet gond az én esetemben is.

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2010-08-26 17:11
Létrehozva: #10463

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-08-26 17:07) *
...A következő hasonlóan értelmetlen, a fenti meglátásomat igazoló hozzászólást témarombolásnak fogom minősíteni...

wacko.gif hehehmm.gif

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-08-26 16:07
Létrehozva: #10464

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 09:51
Azonosító: 726 887

IDÉZET(tomas73 @ 2010-08-26 12:26) *
...Azért a furcsa terméklap egybeesések miatt...

Tisztelt tomas73!

Ön elolvassa az észrevételeire érkező moderátori válaszokat, vagy ilyen világi dolgokkal nem foglalkozik?

A következő hasonlóan értelmetlen, a fenti meglátásomat igazoló hozzászólást témarombolásnak fogom minősíteni.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
tomas73
hozzászólás 2010-08-26 12:26
Létrehozva: #10465

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-22 13:37
Azonosító: 154 640

IDÉZET(Aramir @ 2010-08-26 10:42) *
Kedves Leó!
Nem is vártam tájékoztatást, csak egy megjegyzést tettem, mert furcsának találtam amit leírtam.

"Csak egy gondolat"

Tisztel Aramir

Azért a furcsa terméklap egybeesések miatt,és ugyanazon eladó többi 100 % azonos termékei miatt kicsit utánajárva hivatalos mederbe sikerült terelni a dolgot.
A következő választ kaptam:A fogyasztó megkárosítása,félrevezetése,büntetendő.
A megkárosításban való közreműködés,hallgatólagos beleegyezés,(Ha fenn áll)bűnsegédletnek minősül ha törvényileg meghatározott kereteken belül bizonyítható.(akár a régi akár az ujj néven árul)
A sorozatos meg főleg.
üdv:tamás

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2010-08-26 10:42
Létrehozva: #10466

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:15
Azonosító: 73

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-08-26 10:09) *
Kedves Aramir!

Azt hiszem, elég egyértelműen leírtam, hogy tájékoztatási kötelezettségünk nincs a vizsgálat eredményével kapcsolatban.

Ennek ellenére elmondom, mivel ezzel a témát le is zárnám, hogy a két felhasználó hitelt érdemlően igazolta a termékleírások hasonlóságának miértjét.

A piactér adminisztrátorainak munkáját mindenki legyen kedves a piactér adminisztrátoraira hagyni.

Kedves Leó!

Nem is vártam tájékoztatást, csak egy megjegyzést tettem, mert furcsának találtam amit leírtam.

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-08-26 10:19
Létrehozva: #10467

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(agotabauer @ 2010-08-25 23:29) *
Tisztelt Vaterás társak és adminisztrátorok

Szeretném felhívni egy felhasználóra a figyelmet....

Tisztelt agotabauer!

Köszönjük a jelzést, megtettük a szükséges intézkedéseket.

Kérdésére válaszolva, ismereteink szerint a szerződés semmis, amennyiben nem a valóságnak megfelelő információk alapján köttetett. Más kérdés, hogy az eladó lehet jóhiszemű (azaz nem tudott ezekről) vagy rosszhiszemű (ha tudott róla), de ez a szerződés semmisségét nem befolyásolja. Az eladó felet ilyenkor terheli a visszavételi kötelezettség, a Ptk. alapján. Az ilyen típusú jogérvényesítésre a felek megállapodása alapján, vagy ennek hiányában polgári perben, a bíróságokon keresztül van lehetőség. Amennyiben felmerül a rosszhiszeműség gyanúja, a rendőrség állampolgári bejelentés alapján indíthat vizsgálatot is. Ez a polgári pertől független folyamat. A fentiek természetesen a Vatera.hu Kft. saját jogértelmezését tükrözik, és semmilyen módon nem jelentenek a bírói vagy rendőrségi úton alkotott jogértelmezést.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-08-26 10:09
Létrehozva: #10468

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Aramir @ 2010-08-25 19:10) *
Azért a "Amennyiben érdekel a többi telefonos termékünk is, a részletes keresőben megtalálhatod ha kulcsszónak beírod, hogytelefon ill. a lap legaljára (Adott eladó termékei között:) a felhasználó nevem: duffi79" szöveg mindkét másik eladónál ott van a termékleírásban  laugh.gif Nem tudom melyik a valószinübb, vagy véletlenül a copy-paste műveletnél benne maradt mindkét másik eladónál, vagy a pst-be csak simán betöltötte az elmentett adatbázist, aztán újra feltöltötte mindenféle módosítás nélkül. Mindegy, érdekes mindenesetre.

Kedves Aramir!

Azt hiszem, elég egyértelműen leírtam, hogy tájékoztatási kötelezettségünk nincs a vizsgálat eredményével kapcsolatban.

Ennek ellenére elmondom, mivel ezzel a témát le is zárnám, hogy a két felhasználó hitelt érdemlően igazolta a termékleírások hasonlóságának miértjét.

A piactér adminisztrátorainak munkáját mindenki legyen kedves a piactér adminisztrátoraira hagyni.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2010-08-26 08:35
Létrehozva: #10469

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(agotabauer @ 2010-08-26 00:29) *
...Ez az igen kedves eladó ismét itt hirdeti a "remek" termékeit, ugyan most már TheLastBoyScout felhasználó néven....

Meg tudom erősíteni.

Szia Oroszlán/Benz,

Légyszíves egy gyors revíziót ejtsetek meg az ügyben mert bár nyilvánvaló az azonosság, de az áment ti mondjátok ki. smile.gif

Köszi
hytech

A hozzászólást -hytech- szerkesztette a következő időpontban: 2010-08-26 08:36

--------------------

+Quote Post
agotabauer
hozzászólás 2010-08-25 23:29
Létrehozva: #10470

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-29 17:38
Azonosító: 129 324

Tisztelt Vaterás társak és adminisztrátorok

Szeretném felhívni egy felhasználóra a figyelmet.
Korábban Infamous88 néven futott és sikerült tőle vásárolnom egy kamu napszemüveget. Nem kevesebb mint 25.000.-Ft-ért.
Részemről a leütés utána fizetés 12órán belül megtörtént. A postázás az eladó részéről már nem volt ilyen gördülékeny.
2hetet kellett várnom a termékre. Ami a gyanúmat felkeltette az az volt, hogy az értesítő e-mailben szereplő telefonszám nem volt valós.
Amikor kérdőre vontam, hogy szeretnék vele beszélni, akkor közölte, hogy csak e-mailben tudunk értekezni.
Ezek alapján, természetesen amikor megérkezett a szemüveg azonnal bevizsgáltattam.
Mindenütt kiröhögtek, hogy egy kamu terméket sikerült vásárolnom és mivel a lencse fényvédelme meg sem közelíti a 80%-ot, így azt hajítsam el igen messzire.
Gondoltam: 25.000.-Ft-ot csak nem dobálunk ki és igyekeztem e-mailben, békésen megegyezni. Magyarul kértem, hogy utalja vissza a pénzemet és felejtsük is el az egész üzletet.
Innentől folyamatos ígérgetések, semmi egyéb.... A pénzem nem kaptam vissza.
A vártaknak megfelelően a felhasználó név inaktívvá vált és a hirdetett termékek is lekerültek....

Itt meg is szakadhatna a történet, DE...
Ez az igen kedves eladó ismét itt hirdeti a "remek" termékeit, ugyan most már TheLastBoyScout felhasználó néven.
Írom ezt a lehető legnagyobb magabiztossággal, hiszen ugyanazokat a termékeket hirdeti ismét.
Volt időm nem egyszer áttekinteni az adatlapját és a kínált termékeit. Higgyétek el.

Tudom, hogy nem egyszerű az ilyen embereket megszűrni.
Csak gondoltam, felhívom Mindenki figyelmét, hogy nagy ívbe kerülje el az ilyen "eladót", nehogy olyan helyzetbe kerüljön mint mi.
Tisztelt adminok
Kérdem én, hogy jogilag lehet-e valamit ezzel a helyzettel kezdeni? (minden dokumentálva van)

Köszönettel, várom válaszotokat.

A hozzászólást -agotabauer- szerkesztette a következő időpontban: 2010-08-25 23:30

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2010-08-25 19:10
Létrehozva: #10471

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:15
Azonosító: 73

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-08-25 15:35) *
A két jelzett felhasználó nem azonos a kizárt felhasználóval.

Azért a "Amennyiben érdekel a többi telefonos termékünk is, a részletes keresőben megtalálhatod ha kulcsszónak beírod, hogytelefon ill. a lap legaljára (Adott eladó termékei között:) a felhasználó nevem: duffi79" szöveg mindkét másik eladónál ott van a termékleírásban  laugh.gif Nem tudom melyik a valószinübb, vagy véletlenül a copy-paste műveletnél benne maradt mindkét másik eladónál, vagy a pst-be csak simán betöltötte az elmentett adatbázist, aztán újra feltöltötte mindenféle módosítás nélkül. Mindegy, érdekes mindenesetre.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-08-25 17:48
Létrehozva: #10472

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(orsiy1 @ 2010-08-25 16:37) *
Tisztelt Vaterás társak!

Varga Zoltán alias "kecskemétizoli"!A leendő büntetését megérdemli,hisz nemlétező terméket árul,és fizetett ki,aztán más névvel,újra regisztrálva megismétli!NAGYON VIGYÁZZON VELE MINDENKI!!!!!!!!!!!!

Tisztelt orsiy1!

Legyen kedves a "nem létező" termékről kicsit több információt megosztani velünk. Konkrétan mi a probléma? Termékkód?
"kecskemétizoli" nevű felhasználó nincs. Mi a régi és mi az új neve?

A leírtaknak ebben a formájában sem értelme, sem haszna nincs!

Felhívjuk szíves figyelmét, hogy hozzászólásaiban kerülje az indokolatlan tiszta nagybetűs írásmódot és az írásjelek többszörözését. Ez bármilyen fórumon illetlenségnek, kiabálásnak számít.

A következő hasonló hozzászólásért technikai témarombolás miatt figyelmeztetni fogjuk.
Köszönjük figyelmét, megértését.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
orsiy1
hozzászólás 2010-08-25 16:37
Létrehozva: #10473

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2010-01-27 13:27
Azonosító: 963 667

Tisztelt Vaterás társak!

Varga Zoltán alias "kecskemétizoli"!A leendő büntetését megérdemli,hisz nemlétező terméket árul,és fizetett ki,aztán más névvel,újra regisztrálva megismétli!NAGYON VIGYÁZZON VELE MINDENKI!!!!!!!!!!!!

+Quote Post
Torrenteee
hozzászólás 2010-08-25 15:57
Létrehozva: #10474

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-02-05 12:24
Innen: Kesztölc
Azonosító: 980 507

IDÉZET(hytech @ 2010-08-25 12:36) *
És mennyire igazad volt.

thank_you.gif

--------------------
Korán keltem, hol az arany?

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-08-25 15:35
Létrehozva: #10475

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(tomas73 @ 2010-08-25 14:51) *
Tisztelt vatera felhasználó.
Már én is,+másik eladó társam is felhívta ezen felhasználóra a figyelmet a vevőivel szembeni sorozatos megkárosítás (pénzlehúzás) miatt.
Sorozatosan újra regisztrációjára felhívtuk a vatera figyelmét is itt a fórumban,és a kapcsolatfelvételen keresztül is el lett küldve a panasz.
12 -napja meg is jött a válasz email hogy kivizsgálják az ügyet./Azóta semmi nem történt/ugyanúgy árul tovább/...

Tisztelt tomas73!

Az ügy kivizsgálásra került, annak eredményével kapcsolatban tájékoztatási kötelezettségünk a bejelentő felé nincs.

duffi79 felhasználó kizárásra került a piactérről a Vatera ÁFF megsértése miatt.

A két jelzett felhasználó nem azonos a kizárt felhasználóval.
Ajánlom figyelmedbe a gazdasági versenyhivatalt +ombudsmant... mosking.gif

???
Én is jót nevettem, de ennek semmi értelme.... az ombudsmanok közül az adatvédelmit, az állampolgári jogokét, a kisebbségi jogokét vagy a jövő nemzedékét keressük?
Mert ugye a vatera szabályzatának betartása mindenkire szól.

Így van. Önnek sem mindig sikerül.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
tomas73
hozzászólás 2010-08-25 14:51
Létrehozva: #10476

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-05-22 13:37
Azonosító: 154 640

IDÉZET(takacstibor @ 2010-08-25 12:33) *
Szeretném felhívni a többiek figyelmét egy eladóra, aki műszaki cikkeket árult, jó áron. Én két hónapja nyertem az aukciót, másnak már jelentkezett is, átutaltam a pénzt, ami nem volt kevés - 9200 Ft. Kb. egy hónapig rendesen válaszolgatott az e-mailjeimre, avval magyarázva a kését, hogy még nem ért ide az árú, hogy Kínából jön. Mondjuk erre nem utalt a hirdetésben persze.......De kb. egy hónapja nem lehet neki írni, a telefonokat nem veszi fel, persze a diktafon nem érkezett meg. Látom az értékelésekből, hogy más is így járt........ Mi a teendő, valaki tud ebben segíteni? Hogy kaphatnám meg az elérhetőségét, pl. cím? Hogy lehetne a károsultjait összegyűjteni? Mert nekem 9000 Ft, de másnak több is lehet. Ha összeadnánk, az már egy jó megélhetés neki. Ő boldogan él a mi pénzünkkel. Ki garantálja hogy más néven nem regisztrált, és kezdi az egészet előröl? Nagyon fel vagyok háborodva az ilyen csalókon. Aki tud, attól szívesen várok javaslatot, hogyan lehetne megakadályozni azt hogy más is így járjon?
Köszönöm: takácstibor

Tisztelt vatera felhasználó.
Már én is,+másik eladó társam is felhívta ezen felhasználóra a figyelmet a vevőivel szembeni sorozatos megkárosítás (pénzlehúzás) miatt.
Sorozatosan újra regisztrációjára felhívtuk a vatera figyelmét is itt a fórumban,és a kapcsolatfelvételen keresztül is el lett küldve a panasz.
12 -napja meg is jött a válasz email hogy kivizsgálják az ügyet./Azóta semmi nem történt/ugyanúgy árul tovább/

ezen kezdte: duffi79 néven
http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=173838129

ezen fojtatta:domcsabi néven

http://webcache.googleusercontent.com/sear...=clnk&gl=hu

ez a mostani linkje:BlackcaR99 néven

http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=178168668

Felhívnám a figyelmedet az összes termékleírás miliméter pontosan ugyanaz!!!
Gondolom hogy nem történt eddig semmi, ezek szerint jó felhasználó!
Ajánlom figyelmedbe a gazdasági versenyhivatalt +ombudsmant,és a rendőrséget. /ha még valaki nem tette volna meg/ mosking.gif

Üdvözlettel:tamás

Mert ugye a vatera szabályzatának betartása mindenkire szól. mosking.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-08-25 13:46
Létrehozva: #10477

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

Máskor jobban gondold át mielőtt ilyen finomakat írsz egy agyagedénynek.

laugh.gif
Miért, szerinted van?

Erősen keresem.smile.gif
Mikor a hirdetést feladta nem volt rákos?

Jaj Hytech....

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-08-25 12:52
Létrehozva: #10478

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(takacstibor @ 2010-08-25 12:33) *
Szeretném felhívni a többiek figyelmét egy eladóra, aki műszaki cikkeket árult, jó áron. Én két hónapja nyertem az aukciót, másnak már jelentkezett is, átutaltam a pénzt, ami nem volt kevés - 9200 Ft. Kb. egy hónapig rendesen válaszolgatott az e-mailjeimre, avval magyarázva a kését, hogy még nem ért ide az árú, hogy Kínából jön. Mondjuk erre nem utalt a hirdetésben persze.......De kb. egy hónapja nem lehet neki írni, a telefonokat nem veszi fel, persze a diktafon nem érkezett meg. Látom az értékelésekből, hogy más is így járt........ Mi a teendő, valaki tud ebben segíteni? Hogy kaphatnám meg az elérhetőségét, pl. cím? Hogy lehetne a károsultjait összegyűjteni? Mert nekem 9000 Ft, de másnak több is lehet. Ha összeadnánk, az már egy jó megélhetés neki. Ő boldogan él a mi pénzünkkel. Ki garantálja hogy más néven nem regisztrált, és kezdi az egészet előröl? Nagyon fel vagyok háborodva az ilyen csalókon. Aki tud, attól szívesen várok javaslatot, hogyan lehetne megakadályozni azt hogy más is így járjon?

Tisztelt takacstibor!

Kérjük, a pontos felhasználónevet, termékkódot mellékelve forduljon Ügyfélszolgálatunkhoz a Kapcsolatfelvételen keresztül, hogy kollégáink tájékoztathassák a megtehető lépésekről.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2010-08-25 12:36
Létrehozva: #10479

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Mazsolla2 @ 2010-08-21 21:48) *
Mindenesetre én már tiltóra tettem

De nem csak te.

IDÉZET(rezsooo @ 2010-08-22 23:09) *
Sziasztok!

Most erre mit mondtok? ...

http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=178469437

Máskor jobban gondold át mielőtt ilyen finomakat írsz egy agyagedénynek.

IDÉZET(Torrenteee @ 2010-08-23 01:58) *
Kedves Benz/Oroszlán!

Ennél az aukciónál a levelezésben olvasható szöveg miatt lett "érdekes" számomra. Az eddig eladott telefonokra még nem érkezett értékelés, ilyen összegeknél nincs személyes átvétel. Lehet hogy érdemes lenne körülnézni nála.

És mennyire igazad volt.

IDÉZET(zejopy @ 2010-08-23 15:07) *
Ja, Chamea így fórumozik mindig.
...kezd szórakoztatni a szavai mögött rejlő mondanivaló...

Miért, szerinted van?

IDÉZET(Anukcicuka @ 2010-08-23 15:09) *
ABSZOLÚT CSALÓ
carpediem6

Vettem tőle terméket.
Utaltam.
Nem küldte, megkérdeztem, miért.
Azt írja rákos,

Mikor a hirdetést feladta nem volt rákos?

--------------------

+Quote Post
takacstibor
hozzászólás 2010-08-25 12:33
Létrehozva: #10480

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-04-07 16:20
Azonosító: 1 100 307

+Quote Post

1350 Oldal V  « < 522 523 524 525 526 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2016-07-24 14:53