IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1324 Oldal V  « < 522 523 524 525 526 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
Hunter600
hozzászólás 2010-07-08 21:49
Létrehozva: #10461

Lelkes újonc
**

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2010-06-15 22:55
Azonosító: 1 214 427

IDÉZET(strakee @ 2010-07-08 21:42) *
Az eladó Shoestoreco most jelentkezett, elvileg külföldön volt és nem tudott elérni és úton van a cipőm.
Én bízom benne, mást nem tudok tenni.
üdv

Kívánom, hogy így legyen!
Kiváncsiságból, hadd kérdezzem meg 2000 Ft-ot utaltál neki postaköltségre? blink.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
strakee
hozzászólás 2010-07-08 21:42
Létrehozva: #10462

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2010-07-07 18:05
Azonosító: 1 249 706

Az eladó Shoestoreco most jelentkezett, elvileg külföldön volt és nem tudott elérni és úton van a cipőm.
Én bízom benne, mást nem tudok tenni.
üdv

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2010-07-08 17:01
Létrehozva: #10463

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:15
Azonosító: 73

IDÉZET(bambooflower @ 2010-07-08 15:45) *
és mi védi az eladót? ha a vevö azt állßitja, nem kapta meg a terméket? vagy nem az volt a csomagban, amit rendelt? szerintem a termékeket is a Vaterának kellene postázni, ahol ellenöriznék a csomagok tartalmát, és ha minden rendben, továbbítanák a vevönek. rabbit.gif

Viccet félretéve, tényleg, mi védi az eladót? Tudakozványt asszem csak valami három hét elteltével lehet indítani, plusz két hét, amíg megjön az eredmény, addig gyakorlatilag nincs semmi az eladó kezében, amit bemutatthatna, hogy márpedig célbaért a csomagja, max ha tértivevénnyel adta postára.

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2010-07-08 15:45
Létrehozva: #10464

Öreg róka:)

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 130

IDÉZET(kalmitibi @ 2010-07-08 14:35) *
Tisztelt Vatera!
Pinkbabyből tanulva - én is koppantam - mi lenne, ha a Vaterának lenne egy bankszámlája. Arra kellene elutalni a vételárat, a Vatera jelezne az eladónak, ő postázná az árut, annak kézhezvétele után a vételárat továbbítaná az eladónak. A jógi lehetőségét nem tudom, de szerintem működhetne.

és mi védi az eladót? ha a vevö azt állßitja, nem kapta meg a terméket? vagy nem az volt a csomagban, amit rendelt? szerintem a termékeket is a Vaterának kellene postázni, ahol ellenöriznék a csomagok tartalmát, és ha minden rendben, továbbítanák a vevönek. rabbit.gif

A hozzászólást -bambooflower- szerkesztette a következő időpontban: 2010-07-08 15:47

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
Hunor71
hozzászólás 2010-07-08 15:44
Létrehozva: #10465

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2010-07-08 15:21
Azonosító: 1 251 146

Sziasztok!

Vigyázzatok dovi99 csaló. Licitáltam egy festményre, előre utaltam mint más termékeknél is. Több mint egy hónapig hazudozott, hogy mikor postázta a képet. Persze az nem érkezett meg. Most már kértem a vételárat utalja vissza, egy hétig ismét hazudozott, hogy mikor adta fel. Felszólítottam, rendezze a tartozását mert rendőrségen feljelentem, erre válasza: "Állok elébe!". Így lesz belőle rendőrségi ügy. Ne rendeljetek tőle!

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-07-08 15:21
Létrehozva: #10466

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 09:51
Azonosító: 726 887

Tisztelt Vatera!
Pinkbabyből tanulva - én is koppantam - mi lenne, ha a Vaterának lenne egy bankszámlája. Arra kellene elutalni a vételárat, a Vatera jelezne az eladónak, ő postázná az árut, annak kézhezvétele után a vételárat továbbítaná az eladónak. A jógi lehetőségét nem tudom, de szerintem működhetne.

Tisztelt kalmitibi!

Köszönjük a javaslatot, azonban ebben a formában nem tudjuk elképzelni a megvalósítást.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
Dragunovhun
hozzászólás 2010-07-08 14:40
Létrehozva: #10467

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2008-11-17 16:10
Azonosító: 300 154

Tisztelt Vatera!

Abaqoos?

+Quote Post
kalmitibi
hozzászólás 2010-07-08 14:35
Létrehozva: #10468

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-04-27 15:40
Azonosító: 1 133 346

Tisztelt Vatera!

+Quote Post
csypy3
hozzászólás 2010-07-08 14:14
Létrehozva: #10469

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-11-03 14:58
Innen: Budapest
Azonosító: 820 545

"biztonsag@vatera.com
Ide továbbítsd és a visszakapott számra tudsz hivatkozni."

Köszönöm szépen!

A hozzászólást -csypy3- szerkesztette a következő időpontban: 2010-07-08 14:15

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-07-08 14:13
Létrehozva: #10470

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(csypy3 @ 2010-07-08 14:07) *
Sziasztok!

Freemailes e-mailt /amit én írtam egy vevőnek/ eltudok küldeni a Vaterának,mint bizonyíték?
Köszi a választ!

biztonsag@vatera.com
Ide továbbítsd és a visszakapott számra tudsz hivatkozni.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Dragunovhun
hozzászólás 2010-07-08 14:11
Létrehozva: #10471

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2008-11-17 16:10
Azonosító: 300 154

IDÉZET(csypy3 @ 2010-07-08 14:07) *
Sziasztok!

Freemailes e-mailt /amit én írtam egy vevőnek/ eltudok küldeni a Vaterának,mint bizonyíték?
Köszi a választ!

Mit szeretnél bizonyítani?

+Quote Post
csypy3
hozzászólás 2010-07-08 14:07
Létrehozva: #10472

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-11-03 14:58
Innen: Budapest
Azonosító: 820 545

Sziasztok!

Köszi a választ!

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-07-08 10:46
Létrehozva: #10473

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 09:51
Azonosító: 726 887

IDÉZET(Chamea @ 2010-07-07 21:23) *
Senki sem írta, hogy Ön hozta létre a fórumot. Ez a fórum nem vitafórum, hanem azért van, hogy 1-1 üzenetben értesítsük a felhasználókat és az admint/adminokat....

IDÉZET(malacpapa @ 2010-07-08 07:07) *
Hogy ez a fórum mire való, azt eldönteni nyilvánvalóan nem az ön kompetenciája....

IDÉZET(Torrenteee @ 2010-07-08 08:46) *
Nem kérek kommentet. Szerintem azt is írhatom, hogy nem kérünk.

Ezt a parttalan és személyeskedő vitát legyenek kedvesek most már befejezni.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
malacpapa
hozzászólás 2010-07-08 09:07
Létrehozva: #10474

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-07-03 08:11
Azonosító: 167 499

IDÉZET(Torrenteee @ 2010-07-08 08:46) *
Kedves malacpapa,

Olvass vissza, érdemes. Az 54-ik oldalon megtalálod. Nem kérek kommentet. Szerintem azt is írhatom, hogy nem kérünk.

Én sem kértem... vagy írhatnám azt is, hogy nem kértünk. Szintén érdekes, hogy neked lehet nekem nem. smile.gif

Neked is javaslom a visszaolvasást. Hasznos dolog. Láthatod, hogy írtam EGY darab kommentet arról, hogy xy megkárosított engem IS. Utána már csak MÁSOK (szerinted) ide nem való kommentjeire REAGÁLTAM. Mivel nem látom, hogy moderátor lennél, így nem értem, miért érzed úgy hogy meg kellene mondanod nekem, hogy mit, hova, hogyan, mikor és miért kellene kommentálnom. ÉN senkinek nem éreztem késztetést megmondani, hogy mit csináljon, még ha személy szerint úgy is éreztem, hogy felesleges vagy nem ide való a kommentje (gúnyolódás, irónikus hangvétel stb). Te miért érzed úgy, hogy "önkéntes polgárőrként" kell itt tevékenykedned? Ha TE bármit ide írhatsz ami SZERINTEM nem ide való, akkor ÉN miért nem írhatok ide bármit ami SZERINTED nem ide való? Nem értem.

+Quote Post
Torrenteee
hozzászólás 2010-07-08 08:46
Létrehozva: #10475

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-02-05 12:24
Innen: Kesztölc
Azonosító: 980 507

IDÉZET(malacpapa @ 2010-07-08 07:07) *
Hogy ez a fórum mire való,

Kedves malacpapa,

Olvass vissza, érdemes. Az 54-ik oldalon megtalálod. Nem kérek kommentet. Szerintem azt is írhatom, hogy nem kérünk.

--------------------
Korán keltem, hol az arany?

+Quote Post
malacpapa
hozzászólás 2010-07-08 07:07
Létrehozva: #10476

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Senki sem írta, hogy Ön hozta létre a fórumot. Ez a fórum nem vitafórum, hanem azért van, hogy 1-1 üzenetben értesítsük a felhasználókat és az admint/adminokat.

Itt, hogy ennek a portálnak a rendszerében hibák vannak - szerintem itt egy óriási szakadék van közöttünk, ezt bizonyítja a híres eset, amikor a Vatera adminoknak köszönhetően egy nagyon szuperul kitervelt csalás tetteseit fogták el kb 3 hónap alatt az NNI-sek.

Naponta felmerül 1-2 GYANÚ. Ezek az esetek általában valamely fél hibájából meghiúsult 1-2 egyedi eset illetve nem megfelelően feltöltött aukciók és az által keletkezett adás-vételi hibák, nem konkrétan szándékos csalások. Nem mindegy a kettő.

Értesítések: kezdjék el ők is azt a baromságot, ami a PH-n megy, hogy "SOHA SENKINEK NE UTALJUNK ELŐRE", mert az bevett hülyeség? Az is bevett hülyeség, hogy ne utaljunk, hanem inkább utánvétel vagy személyes átvétel, mert minthogy az ottani csaló fórum panaszok is igazolják, mind a két másik módon is megkopasztják a vevőket(előre bocsájtom, hogy utánvételi csomagba is lehet tenni bármit, minthogy az többször ki is derült a kommentárokból). Akkor mit csináljanak az új felhasználók? Innentől kezdve jön a nagy hallgatás. Ez a dolog olyan, mintha azt mondanám, hogy gondoja meg mindenki, hogy az adott tulajdonságokkal rendelkező buszvezető által vezetett buszra felszállunk-e vagy sem, mert balesetet okozhat. Baromság, mert bármelyikkel lehet baleset, mivel több tényező is befolyásolja. A portálon sem lehet látni, hogy mi az illető szándékai.

Szerintem zárjuk is le ezt az egészet, mert meddő dolog, engem is próbáltak már személyesen is átverni dajkamesével, élet adja, hogy mikor mit kell lépni. Ennyi.

Hogy ez a fórum mire való, azt eldönteni nyilvánvalóan nem az ön kompetenciája, ezen kívül bár elvileg ön szerint nem vitafórum, ennek ellenére furcsa módon ön mégis használhatja vitára. Bizonyára ön más megítélés alá esik mint én, nyilvánvalóan csak azért, mert én mondtam kritikát a Vaterára, ön pedig nem. Ezt nem tartja kicsit furcsának? Az, hogy ön minden kommentjében felemlegeti ugyanazt az EGY darab ügyet, nem változtat azon a TÉNYEN, hogy itt naponta több csalás GYANÚS esetet jeleznek, még ha nem is lesz mindegyikből rendőrségi ügy. Hiába írja nagybetűvel, hogy GYANÚ, mert én is gyanúról beszéltem, így felesleges megpróbálnia azt a látszatot kelteni, hogy én csúsztatok. Attól lesz meddő ez a dolog, hogy ön képtelen objektíven és érzelemmentesen tekinteni a problémákra (amik igenis léteznek bármennyire is fáj ez önnek vagy a Vaterának és bármennyit is sír ön saját elmondása szerint emiatt otthon), valamint egész egyszerűen még arra sem veszi a fáradtságot, hogy az ügy előzményeit, és az ÉN kommentjeimet/véleményemet megismerje azzal, hogy visszaolvas. Ehelyett nyilván sokkal egyszerűbb egy tetszőleges mondatomra leírnia az ügytől függetlenül kialakult véleményét, a kettőnek még kapcsolódnia sem kell egymáshoz. Erre egyszerűen nincs mit mondanom. Javaslom, először kicsit nézzem magába, gondolkozzon el és utána ugorjon neki másoknak.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-07-07 21:34
Létrehozva: #10477

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

Ez a fórum nem vitafórum, hanem azért van, hogy 1-1 üzenetben értesítsük a felhasználókat és az admint/adminokat.

De az is. Normális hangnemben folytatott építő jellegű vitáknak, amikből lehet tanulni, na azoknak itt a helyük.

(előre bocsájtom, hogy utánvételi csomagba is lehet tenni bármit, minthogy az többször ki is derült a kommentárokból).

Már aki elküldi utánvéttel.... De tényleg vissza kellene kicsit olvasni, mert az utánvétes téma már ezerszer ki lett elemezve....

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
Chamea
hozzászólás 2010-07-07 21:23
Létrehozva: #10478

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-12 23:20
Azonosító: 936 666

IDÉZET(malacpapa @ 2010-07-07 20:30) *
Ez eddig mind rendben van, csak akkor nem kéne itt a Vatera csapatnak ...

Senki sem írta, hogy Ön hozta létre a fórumot. Ez a fórum nem vitafórum, hanem azért van, hogy 1-1 üzenetben értesítsük a felhasználókat és az admint/adminokat.

Itt, hogy ennek a portálnak a rendszerében hibák vannak - szerintem itt egy óriási szakadék van közöttünk, ezt bizonyítja a híres eset, amikor a Vatera adminoknak köszönhetően egy nagyon szuperul kitervelt csalás tetteseit fogták el kb 3 hónap alatt az NNI-sek.

Naponta felmerül 1-2 GYANÚ. Ezek az esetek általában valamely fél hibájából meghiúsult 1-2 egyedi eset illetve nem megfelelően feltöltött aukciók és az által keletkezett adás-vételi hibák, nem konkrétan szándékos csalások. Nem mindegy a kettő.

Értesítések: kezdjék el ők is azt a baromságot, ami a PH-n megy, hogy "SOHA SENKINEK NE UTALJUNK ELŐRE", mert az bevett hülyeség? Az is bevett hülyeség, hogy ne utaljunk, hanem inkább utánvétel vagy személyes átvétel, mert minthogy az ottani csaló fórum panaszok is igazolják, mind a két másik módon is megkopasztják a vevőket(előre bocsájtom, hogy utánvételi csomagba is lehet tenni bármit, minthogy az többször ki is derült a kommentárokból). Akkor mit csináljanak az új felhasználók? Innentől kezdve jön a nagy hallgatás. Ez a dolog olyan, mintha azt mondanám, hogy gondoja meg mindenki, hogy az adott tulajdonságokkal rendelkező buszvezető által vezetett buszra felszállunk-e vagy sem, mert balesetet okozhat. Baromság, mert bármelyikkel lehet baleset, mivel több tényező is befolyásolja. A portálon sem lehet látni, hogy mi az illető szándékai.

Szerintem zárjuk is le ezt az egészet, mert meddő dolog, engem is próbáltak már személyesen is átverni dajkamesével, élet adja, hogy mikor mit kell lépni. Ennyi.

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-07-07 20:57
Létrehozva: #10479

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(malacpapa @ 2010-07-07 20:30) *
Ez eddig mind rendben van, csak akkor nem kéne itt a Vatera csapatnak olyanokat írogatni, hogy ha gond van írjunk nekik, és majd ők segítenek összefogni az embereket egy esetleges csoportos feljelentéshez. ...

Tisztelt malacpapa!

Már régebben is leírtuk, de akkor még egyszer: vannak esetek, amikor a csoportos feljelentésben van értelme közreműködnünk és van amikor nem.
Ezt a rendelkezésre álló információk alapján Biztonsági Részlegünk dönti el.
A károsultaknak ettől függetlenül minden esetben az egyéni feljelentést javasoljuk, amit az eljáró hatóságok indokolt esetben úgyis együtt, összevonva kezelnek. Nincs tehát különösebb jelentősége a csoportos feljelentésnek.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
malacpapa
hozzászólás 2010-07-07 20:30
Létrehozva: #10480

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Chamea @ 2010-07-07 17:30) *
Mert a Vatera adminjai nem hatóság és nem rendelkeznek semmiféle jogkörrel/hatáskörrel sem. Nem írhatja egy másik felhasználó részére azt az admin konkrétan, hogy ...

Ez eddig mind rendben van, csak akkor nem kéne itt a Vatera csapatnak olyanokat írogatni, hogy ha gond van írjunk nekik, és majd ők segítenek összefogni az embereket egy esetleges csoportos feljelentéshez. Írják le, hogy csoportosra semmi esély az adatvédelmi szabályozás miatt és kész. Ne hitegessék itt az embereket. Az meg, hogy ne írjunk ide, mert aki olvassa elmegy innen, az egyszerűen nonszensz. Egyrészt nem én hoztam létre ezt a fórumot, és pont az a célja, hogy egymásnak jelezzünk. Igaz, hallgassuk el, hogy mik történnek itt, még a végén valaki nem ide fog jönni venni vagy eladni. Ezt szintén nem tudom értelmezni, azon kívül ilyen irányú kéréseivel talán forduljon a Vaterához, akik mint már mondtam direkt ilyen céllal létrehozták ezt a fórumot. A rendszer hibái is hozzátartoznak a rendszerhez, ezt joga van mindenkinek tudni aki ide akar jönni üzletelni. Az évi egy-két esetet hadd ne kommentáljam, elég ha rendszeresen idelátogat, láthatja, hogy NAPONTA egy-két vagy több esetről beszélhetünk ahol a GYANÚ felmerül. Aki idejön, az igenis legyen tisztában, hogy ez messze nem olyan biztonságos módja az üzletkötésnek mint sokan gondolják. Nem lehet hátradőlni csak azért mert valaki teljes jogú felhasználó, és 90-100% pozitívja van, vagy x éve regisztrált. pinkbaby-s eset a bizonyíték, hogy ezek nem feltétlenül jelentenek sokat. Azon felesleges sírva fakadnia (és ha valami hát ez biztos nem tartozik senkire, hogy ön min és mikor fakad sírva ha már itt tartunk), hogy összeomlik a Vatera, mert ez egész egyszerűen NEM fog bekövetkezni. Talán meg kellene próbálni érzelmek nélkül, tényszerűen tekinteni a portálra, és belátni, hogy ön akármennyire is rajong érte, a rendszer messze nem tökéletes, és ezt bizony tudnia KELL mindenkinek, aki itt szeretne kereskedni. Ezzel is elejét vehetik jónéhány csalásnak, csak azzal, hogy mindenki 5x meggondolja, hogy mire mit nyom vagy nem nyom.

+Quote Post

1324 Oldal V  « < 522 523 524 525 526 > » 
Reply to this topicStart new topic
14 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (14 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-09-01 23:03