IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1341 Oldal V  « < 522 523 524 525 526 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
Dragunovhun
hozzászólás 2010-08-12 21:54
Létrehozva: #10461

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2008-11-17 16:10
Azonosító: 300 154

IDÉZET(mobubu @ 2010-08-12 21:44) *
Ez tényleg így működik?

Nem
Hogy tudom töröltetni a semlegest? Hogy tudom rábírni, hogy küldje el a megnyert terméket?

Vagy kifizeted, vagy polgári per. Szerintem semlegest nem töröl a vatera. Szerintem.

A hozzászólást -Dragunovhun- szerkesztette a következő időpontban: 2010-08-12 21:54
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-08-12 21:54
Létrehozva: #10462

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

Sziasztok!
Új fórumozó vagyok, és szeretném a segítségeteket kérni. Ha valamit nem jó helyre írtam, vagy nem jó helyen tettem fel a kérdést, elnézést érte:)!
Problémám a következő: Megnyertem egy egyforintos aukciót. Az eladó a privát e-mailemre nem reagált, így a Vaterán keresztül kerestem meg az adatai ügyében. Írt vissza egy levelet, irreálisan magas postaköltséggel. Én írtam neki, hogy a terméklapon nem ez szerepel, elküldtem neki a terméklapon szereplő összeget+ 10Ft-ot a termékre, és megírtam neki, hogy ha mégis magasabb lenne a postaköltség, természetesen a különbözetet visszafizetem.
Utalásom estéjén kaptam tőle egy mailt, miszerint rajta kívülálló okok miatt nem jöhet létre az adás-vétel; nem az övé a termék.
(Számomra egyébként teljesen egyértelmű, hogy ennyiért nem kívánja odaadni a terméket, hiszen a leírásban végig, mint sajátját hirdette!)
Bele is nyugodtam volna a történtekbe, ha a levele elküldése után , mindenféle visszajelzés, megbeszélés, tisztázás és véleményezés nélkül nem értékel semlegessel! Mivel egyforintos aukcióról van szó, még jutalékot sem kellet volna fizetnie, ha pozitívval értékel! Mikor leírtam neki a problémámat, visszaírt, hogy nem érti miért problémázok, a semleges nem nagy dolog, ha az elérhetőségem küldöm, már a számlámon lenne a pénzem.
Kérdéseim: Ez tényleg így működik? (Nekem is azt kellet volna mondanom az egy forintért megnyert termékeimnél, hogy bocsi, nem adom oda, nem az enyém?) Mit tudok tenni? (A negatív és a tiltólista garantált!), Hogy tudom töröltetni a semlegest? Hogy tudom rábírni, hogy küldje el a megnyert terméket?

A levelezést küldd el a biztonsag@vatera.com-ra. A visszakapott számsorra tudsz hivatkozni, amikor a kapcsolatfelvételen megírod a problémádat. Köteles az árut odaadni. Szóval ő volt a szabálytalan, te értékelheted negatívval. A semlegeseket nem mindig szokták törölni egyébként, de ezeket a lépéseket tedd meg.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
mobubu
hozzászólás 2010-08-12 21:44
Létrehozva: #10463

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-11-07 23:47
Azonosító: 827 726

Sziasztok!
Új fórumozó vagyok, és szeretném a segítségeteket kérni. Ha valamit nem jó helyre írtam, vagy nem jó helyen tettem fel a kérdést, elnézést érte:)!
Problémám a következő: Megnyertem egy egyforintos aukciót. Az eladó a privát e-mailemre nem reagált, így a Vaterán keresztül kerestem meg az adatai ügyében. Írt vissza egy levelet, irreálisan magas postaköltséggel. Én írtam neki, hogy a terméklapon nem ez szerepel, elküldtem neki a terméklapon szereplő összeget+ 10Ft-ot a termékre, és megírtam neki, hogy ha mégis magasabb lenne a postaköltség, természetesen a különbözetet visszafizetem.
Utalásom estéjén kaptam tőle egy mailt, miszerint rajta kívülálló okok miatt nem jöhet létre az adás-vétel; nem az övé a termék.
(Számomra egyébként teljesen egyértelmű, hogy ennyiért nem kívánja odaadni a terméket, hiszen a leírásban végig, mint sajátját hirdette!)
Bele is nyugodtam volna a történtekbe, ha a levele elküldése után , mindenféle visszajelzés, megbeszélés, tisztázás és véleményezés nélkül nem értékel semlegessel! Mivel egyforintos aukcióról van szó, még jutalékot sem kellet volna fizetnie, ha pozitívval értékel! Mikor leírtam neki a problémámat, visszaírt, hogy nem érti miért problémázok, a semleges nem nagy dolog, ha az elérhetőségem küldöm, már a számlámon lenne a pénzem.
Kérdéseim: Ez tényleg így működik? (Nekem is azt kellet volna mondanom az egy forintért megnyert termékeimnél, hogy bocsi, nem adom oda, nem az enyém?) Mit tudok tenni? (A negatív és a tiltólista garantált!), Hogy tudom töröltetni a semlegest? Hogy tudom rábírni, hogy küldje el a megnyert terméket?

+Quote Post
Chamea
hozzászólás 2010-08-12 15:52
Létrehozva: #10464

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-12 23:20
Azonosító: 936 666

IDÉZET(FeherK88 @ 2010-08-12 09:03) *
director.gif http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=419460

Figyelmetekbe ajánlom, mert nem értem, hogy ennyi negatívum után hogy maradhatott az az "eladó" még itt. Hungaro101 volt a neve, de az igazit is volt, aki kiírta. Mi a garancia, hogy más néven nem folytatja, amit elkezdett? Ahányszor ránézek inaktívat mutat, de még augusztusban is volt visszajelzés, kivételesen pozitív.
Olvastam, hogy feljelentették, lehet, nekem is ezt kéne tennem, csak féel körbekacagják a fejem a 6000 Ft-os kis összeggel, amit elcsalt tőlem. Ilyen ügyben van valakinek már tapasztalata? Mire lehet számítani? dry.gif
Köszönöm!

Azért, ha hozzáteszi Ön feljelentés közben, hogy az illető vélelmezhetően másokat is megkárosított, illetve megmutatja az eladó adatlapját, akkor hivatalból feljelentést fog tenni a panaszát kezelő rendőrtiszt. Én legalábbis megmondanám neki, hogy ez a helyzet, bár én megírnám neki, hogy szerződést bontok, mindezt megküldeném másolat gyanánt a Vatera.hu KFT biztonsag@vatera.com részére és ezek után, ha 8 napon belül nem fizeti vissza az eladó a pénzt, akkor a bankszámla tulajdonos felé teljesen jogos fizetési meghagyással tudok élni, de ez csak az én véleményem, ami nem tükröz hivatalos állásfoglalást.

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-08-12 10:47
Létrehozva: #10465

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 09:51
Azonosító: 726 887

IDÉZET(FeherK88 @ 2010-08-12 09:03) *

Figyelmetekbe ajánlom, mert nem értem, hogy ennyi negatívum után hogy maradhatott az az "eladó" még itt. Hungaro101 volt a neve, de az igazit is volt, aki kiírta. Mi a garancia, hogy más néven nem folytatja, amit elkezdett? Ahányszor ránézek inaktívat mutat, de még augusztusban is volt visszajelzés, kivételesen pozitív.
Olvastam, hogy feljelentették, lehet, nekem is ezt kéne tennem, csak féel körbekacagják a fejem a 6000 Ft-os kis összeggel, amit elcsalt tőlem. Ilyen ügyben van valakinek már tapasztalata? Mire lehet számítani? dry.gif
Köszönöm!

Tisztelt FeherK88!

Az első vásárlói jelzések beérkezése után a felhasználót azonnal inaktiváltuk. A Vatera magas szintű biztonsági folyamatok segítségével ellenőrzi az egyszer már kizárt felhasználók esetleges visszatérését, és ilyen esetben megteszi a szükséges intézkedéseket.

Amennyiben a rendőrségen nem kívánják befogadni feljelentését, célszerű üzletszerű csalás gyanújával megtenni a feljelentést - mivel fennáll annak a gyanúja, hogy másokat is megkárosíthatott az illető.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
FeherK88
hozzászólás 2010-08-12 09:03
Létrehozva: #10466

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2007-12-02 17:54
Azonosító: 60 056

Köszönöm!

+Quote Post
odon100
hozzászólás 2010-08-10 15:18
Létrehozva: #10467

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-04 06:48
Azonosító: 729 725

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-08-10 15:05) *
Amennyiben a vételárat Ön már átutalta és a partner nem ad hírt magáról, nem jelentkezik, hosszabb ideje nem érhető el, akkor kérjük, értesítse az eladót, hogy ha ésszerű határidőn belül nem jelentkezik, és nem rendezi az adásvételt, akkor Ön a rendőrségen tesz feljelentést.

Pontosan ezeket tettem, illetve teszem, de kíváncsi lennék, hogy hányan vagyunk, akiket meglopott ez az aljas nő!?

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-08-10 15:05
Létrehozva: #10468

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 09:51
Azonosító: 726 887

IDÉZET(odon100 @ 2010-08-10 14:28) *
Segítséget kérek, és egyben keresem a károsultakat!!!

A dominoedit42 nevű felhasználó egy csaló, kicsalta a pénzemet és nem küldi az árút. Bár jelenleg inaktív, mégis mindenkit figyelmeztetek, hogy ne fizessen neki, mert nem fog látni se terméket, se pénzt!
Kérem a Vatera illetékeseit, hogy adják ki az adatait ennek a csalónak, mert a rendőrségre megyek feljelentést tenni, és gondolom, szükség lesz ott rá!

Aki szintén károsult, az jelentkezzen nálam, fogjunk össze, és lássuk el a baját, hogy bűnhődjön meg amiért átvert!

Kedves odon100!

Amennyiben a vételárat Ön már átutalta és a partner nem ad hírt magáról, nem jelentkezik, hosszabb ideje nem érhető el, akkor kérjük, értesítse az eladót, hogy ha ésszerű határidőn belül nem jelentkezik, és nem rendezi az adásvételt, akkor Ön a rendőrségen tesz feljelentést.

A felszólító levél sikertelensége esetén, javasoljuk, hogy a feljelentést valóban tegye meg!

Mint megkárosított félnek a lakóhelye szerinti illetékes rendőrkapitányságon célszerű feljelenést tennie ismeretlen tettes ellen.

A feljelentéshez javasoljuk mellékelni nyomtatott formában a terméklapot, az illetővel folytatott levelezést és minden egyéb dokumentumot, amely az adásvétellel kapcsolatban az Ön rendelkezésére áll.

Ha a feljelentés után elindítják a nyomozást, a nyomozó hatóság általában hivatalos megkereséssel fordul a Vaterához, azért, hogy a nyomozás sikere érdekében szükséges és még hiányzó adatokat beszerezzék. Ilyen esetben a Vatera a lehető legteljesebb tájékoztatást adja, hiszen a nyomozás eredményes lezárása és az elkövető kézre kerítése közös érdekünk.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
odon100
hozzászólás 2010-08-10 14:28
Létrehozva: #10469

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-04 06:48
Azonosító: 729 725

Segítséget kérek, és egyben keresem a károsultakat!!!

A dominoedit42 nevű felhasználó egy csaló, kicsalta a pénzemet és nem küldi az árút. Bár jelenleg inaktív, mégis mindenkit figyelmeztetek, hogy ne fizessen neki, mert nem fog látni se terméket, se pénzt!
Kérem a Vatera illetékeseit, hogy adják ki az adatait ennek a csalónak, mert a rendőrségre megyek feljelentést tenni, és gondolom, szükség lesz ott rá!

Aki szintén károsult, az jelentkezzen nálam, fogjunk össze, és lássuk el a baját, hogy bűnhődjön meg amiért átvert!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-08-09 11:12
Létrehozva: #10470

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Aramir @ 2010-08-09 11:04) *
Egyébként igazad lett, most megtalált az iwiwen, és ott irogat  laugh1.gif
Mindegy, olvasás nélkül töröltem, és ott is tiltóra tettem. Képes volt egy kisregényt írni  laugh.gif

Jézusom.... ezt én nem szeretném. unsure.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2010-08-09 11:04
Létrehozva: #10471

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:15
Azonosító: 73

IDÉZET(zejopy @ 2010-08-08 23:07) *
Ühüm. El is olvastam, de csak most, hogy írtad, hogy már megesett.

Egyébként igazad lett, most megtalált az iwiwen, és ott irogat  laugh1.gif

Mindegy, olvasás nélkül töröltem, és ott is tiltóra tettem. Képes volt egy kisregényt írni  laugh.gif

A hozzászólást -Aramir- szerkesztette a következő időpontban: 2010-08-09 11:06

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-08-08 23:07
Létrehozva: #10472

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Aramir @ 2010-08-08 22:49) *
Már megkaptam az értékelést, ha arra gondolsz  laugh.gif

Ühüm. El is olvastam, de csak most, hogy írtad, hogy már megesett.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2010-08-08 22:49
Létrehozva: #10473

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2010-08-08 22:33) *
Nem volt sértő a válaszod, teljesen rendben volt. De szerintem nem úszod meg ennyivel. (Ne legyen igazam.)
De hát te sem ma kezdted...

Már megkaptam az értékelést, ha arra gondolsz  laugh.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-08-08 22:33
Létrehozva: #10474

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Aramir @ 2010-08-08 22:11) *
Ajánlom figyelmetekbe:

Tényleg sértő volt a válaszom?  confused.gif

Nem volt sértő a válaszod, teljesen rendben volt. De szerintem nem úszod meg ennyivel. (Ne legyen igazam.)
De hát te sem ma kezdted...

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2010-08-08 22:38

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Sanyabacsi69
hozzászólás 2010-08-08 22:24
Létrehozva: #10475

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2008-02-18 10:47
Azonosító: 120 776

IDÉZET(Aramir @ 2010-08-08 22:11) *
"így, h nincs tokja, Akkor az oké, ha csak egy ezrest utalok hetfőn??"

Az elmúlt évek liberális oktatásának gyöngyszeme.

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2010-08-08 22:11
Létrehozva: #10476

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Ajánlom figyelmetekbe:

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=1075628

A levele miután kérte, hogy küldjem a tokját is, én meg megírtam, hogy nincs tokja, csak a kazi van (se köszönés, se semmi):

"így, h nincs tokja, Akkor az oké, ha csak egy ezrest utalok hetfőn??"

És a sértő válaszom:

"Helló!

Nem oké, 800 a kazi és 305 az ajánlott posta. Nem tudom miből gondoltad, hogy van hozzá bármiféle tok, ha a képen nem látszik, és a leírásban sem említem. Erről nem a vásárlás után kellene alkudoznod. Ha így nem kell, jelezd és visszalistázom.  
Üdv!

Csaba"

Tényleg sértő volt a válaszom?  confused.gif Vagy csak túl érzékeny a lelkem? 

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-08-08 19:59
Létrehozva: #10477

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(vproland @ 2010-08-08 19:19) *
Jogos az 5 pont!
Az értékelés az ami..egyelőre...már azt is rendezem...
...

Tisztelt vproland!

Kérjük, próbálja mondanivalóját kicsit összeszedettebb formátumban megfogalmazni.
Tehát, nem szükséges a mondatokat pár szavanként három ponttal megszakítani és nem kell fél soronként enterrel széttördelni a szöveget.
A következő hasonló hozzászólását kénytelenek leszünk technikai témarombolás miatt kimoderálni.

Továbbá NE küldjön el rövid időn belül több hozzászólást ugyanabban a témában! Ha szükséges a már elküldött hozzászólást valamivel kiegészíteni, lehetőség van a hozzászólások szerkesztésére.

Köszönjük figyelmét, megértését.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
vproland
hozzászólás 2010-08-08 19:34
Létrehozva: #10478

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-08-26 14:05
Azonosító: 21 968

Sajnos linket amin a gép tartálya látszik nem engednek ide beilleszteni....

+Quote Post
vproland
hozzászólás 2010-08-08 19:22
Létrehozva: #10479

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Dragunovhun @ 2010-08-08 18:51) *
Hát jó alaposan leellenőrizték wink.gif

Az e-mailes levelezés során azt mondták, hogy 2 éve a szekrénybe volt...
Tehát vettem egy ÚJ gépet, maximálisan tele buggyantva legalább 2 éves szeméttel.... not_i.gif

+Quote Post
vproland
hozzászólás 2010-08-08 19:19
Létrehozva: #10480

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(taki63 @ 2010-08-08 18:49) *
Téma: A pofám leszakadt!!

Mondjuk nem ártana, ha ezt az értékelés is tükrözné. Miért is kapott akkor pozitívat?

Jogos az 5 pont!
Az értékelés az ami..egyelőre...már azt is rendezem...
-Egy másik (nem miattam) elhúzódó adásvétel
értékeléskor a többszörös értékelés keretén belül
ez is hozzá lett adva...ennyi..helytelenül!...Egyrészt mert már az eladó
addigra értékelt, másrészt mert álmomban nem gondoltam volna, hogy
egy sohasem használt újnak mondott gépet ilyen szörnyű állapotban el mernek küldeni.
Harmadrészt pedig,mert a csomag addigra ugyan ki volt bontva...
amit idő híján az érkezés napján ugyan átnéztem,de csak felületesen...
és akkor ott minden rendben tűnt...Neylon zacskókban volt minden tartozék...
A felső tálcán...
Aztán amikor lett időm, másnap, kivettem az alsó tálcáról a gépet is....
azaz az alsó tálcán lévő dolgokat, mert ezeket a gépeket
egy ketté osztott emeletes dobozban adják...

+Quote Post

1341 Oldal V  « < 522 523 524 525 526 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-08-31 19:45