IPB
X   Központi üzenet
(Az üzenet 2 másodperc múlva bezáródik)

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1370 Oldal V  « < 523 524 525 526 527 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problémás Felhasználók
zejopy
hozzászólás 2010-10-04 10:32
Létrehozva: #10481

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(ecomte @ 2010-10-04 10:19) *
Vigyázzatok "timcsidorci" felhasználó kijelentéseinek valóságtartalmával!

Az értékelései alapján nem ez látszik. Még semlegese sincs, csak az általad adott negatív. unsure.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
ecomte
hozzászólás 2010-10-04 10:19
Létrehozva: #10482

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-10-04 10:12
Azonosító: 1 399 706

Vigyázzatok "timcsidorci" felhasználó kijelentéseinek valóságtartalmával!

+Quote Post
NetDigi
hozzászólás 2010-10-04 08:44
Létrehozva: #10483

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-06-05 10:12
Azonosító: 654 839

IDÉZET(szepjudit @ 2010-10-03 23:22) *
Igen, vállalom! De nem az általa megadott szállítási móddal van gondom, hanem a szállítási összeggel. Szerinte az eladó önkényesen választhatja ezt meg. Ha egy tollat vásárolok, kérhet azért is 700 Ft postaköltséget?

Ha a terméklapon megvolt adva a szállítási költség akkor tudomásul veted és annak tudatában vásároltál és elfogadtad a költséget.

+Quote Post
szepjudit
hozzászólás 2010-10-03 23:22
Létrehozva: #10484

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-06-06 09:27
Azonosító: 1 198 646

IDÉZET(zejopy @ 2010-10-03 21:33) *
Szerintem, ha figyelmetlen voltál, akkor vállald ennek a következményeit.
Mindamellett azért az idézett mondat nem annyira állja meg a helyét, legalábbis így nem. Annyi az igazság, hogy az eladó olyan szállítási módot határoz meg, amilyet szeretne, de a szabályok betartásával. Csak a valós postaköltséget kérheti el.

Igen, vállalom! De nem az általa megadott szállítási móddal van gondom, hanem a szállítási összeggel. Szerinte az eladó önkényesen választhatja ezt meg. Ha egy tollat vásárolok, kérhet azért is 700 Ft postaköltséget?

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-10-03 21:33
Létrehozva: #10485

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(szepjudit @ 2010-10-03 21:18) *
Az más kérdés, hogy a leírásban feltüntette az összeget, amit én licitáláskor figyelmen kívül hagytam, ez az én hibám, de maga a kijelentés háborít föl, miszerint az eladó annyit kér, amennyit akar!

Szerintem, ha figyelmetlen voltál, akkor vállald ennek a következményeit.
Mindamellett azért az idézett mondat nem annyira állja meg a helyét, legalábbis így nem. Annyi az igazság, hogy az eladó olyan szállítási módot határoz meg, amilyet szeretne, de a szabályok betartásával. Csak a valós postaköltséget kérheti el.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
szepjudit
hozzászólás 2010-10-03 21:18
Létrehozva: #10486

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-06-06 09:27
Azonosító: 1 198 646

A kérdésem a következő lenne: egy vékony női pulóvert vásároltam, aminek a feladási díja, eladói tapasztalataim szerint, 530 Ft lehet. Ehhez képest az eladó 700 Ft-ot kér érte. Kicsit soknak találtam az árat, ezt az eladó tudomására hoztam, mire: Az eladó annyit kér a postaköltségért, amennyit akar. Ez normális hozzáállás? Szerintem a postaköltség összegének megállapítása nem az eladó aktuális kedvétől és akaratától függ. Vagy én gondolkodok rosszul? Az más kérdés, hogy a leírásban feltüntette az összeget, amit én licitáláskor figyelmen kívül hagytam, ez az én hibám, de maga a kijelentés háborít föl, miszerint az eladó annyit kér, amennyit akar!

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-10-03 14:43
Létrehozva: #10487

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(mandiga @ 2010-10-03 12:55) *
Tisztelt vatera. Ma kaptam egy semleges értékelést egy olyan árúra amit már egy éve eladtam. Ez hogyan lehetséges? Szerintem az ilyet nem szabadna megengedni, mert az eladóknak nem tesz jót. Egy év alatt bármit tönkre lehet tenni, ha meg hibás, szerintem egyből észre veszik, én semmilyen visszajelzést nem kaptam, hogy rossz terméket adtam el, hanem ma jön egy ilyen értékelés. Tudtommal egy évre rá nem is lehet már értékelést készíteni, legalábbis én mint eladó ezt nem tudom megtenni, mert a rendszer letilt. Szerintem ugyanúgy érvényes kellene hogy legyen a vásárlóra nézve is, plána ha nincs garancia és használt a termék.
Kérem ennek nézzenek utánna. Előre is öszönöm.

Üdvözlettel:mandiga

Tisztelt mandiga!

Mindkét fél bármikor megírhatja az értékelést. Ezt ön már megtette régebben, így értelemszerűen nem írhatja meg még egyszer.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
Torrenteee
hozzászólás 2010-10-03 14:17
Létrehozva: #10488

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-02-05 12:24
Innen: Kesztölc
Azonosító: 980 507

IDÉZET(vwPoloGTi @ 2010-10-03 14:11) *
Sajnos már nemlehet elérni sem...Telefont nem veszi fel, e-mailre nem válaszol. De Iwiw-en és vaterán be van jeletkezve. Egyre inkább bebizonyosodik a gyanugy, hogy egy csaló áldozata lettem....

Akkor viszont tényleg írd meg az utolsó felszólítást. Ha x ideig nem érkezik meg a várt összeg(én hagynék annyi időt, hogy ha eddig nem utalt, akkor legyen rá lehetősége. Ha ma megírod, akkor mondjuk csütörtök.), feljelentést teszel a Rendőrségen. A levélhez szükséges lényeges beleírandókat ha visszaolvasol megtalálod.

--------------------
Korán keltem, hol az arany?

+Quote Post
vwPoloGTi
hozzászólás 2010-10-03 14:11
Létrehozva: #10489

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-02-13 20:25
Azonosító: 114 559

IDÉZET(Torrenteee @ 2010-10-01 16:39) *
Tapasztalataim alapján mindig reggel.
Kérd meg, hogy az átutalásról küldjön e-mail-ben bizonylatot. Ha személyesen fizette be, akkor kapott arról papírt, amit elég ha lefotóz, ha netbankon keresztül, akkor e-bizonylatot, de elég a tranzakciólistáról egy képernyőfotó is.

Én csak akkor postázok hamarabb pénz beérkezése előtt, ha ezt a vásárlóm tudja biztosítani.

Sajnos már nemlehet elérni sem...Telefont nem veszi fel, e-mailre nem válaszol. De Iwiw-en és vaterán be van jeletkezve. Egyre inkább bebizonyosodik a gyanugy, hogy egy csaló áldozata lettem....

+Quote Post
mandiga
hozzászólás 2010-10-03 12:55
Létrehozva: #10490

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-05-10 10:43
Azonosító: 640 535

Tisztelt vatera. Ma kaptam egy semleges értékelést egy olyan árúra amit már egy éve eladtam. Ez hogyan lehetséges? Szerintem az ilyet nem szabadna megengedni, mert az eladóknak nem tesz jót. Egy év alatt bármit tönkre lehet tenni, ha meg hibás, szerintem egyből észre veszik, én semmilyen visszajelzést nem kaptam, hogy rossz terméket adtam el, hanem ma jön egy ilyen értékelés. Tudtommal egy évre rá nem is lehet már értékelést készíteni, legalábbis én mint eladó ezt nem tudom megtenni, mert a rendszer letilt. Szerintem ugyanúgy érvényes kellene hogy legyen a vásárlóra nézve is, plána ha nincs garancia és használt a termék.
Kérem ennek nézzenek utánna. Előre is öszönöm.

Üdvözlettel:mandiga

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-10-02 22:24
Létrehozva: #10491

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Torrenteee @ 2010-10-02 22:14) *
Ugyanez volt az érzésem, mikor láttam. De aztán egy jót nevettem. Főleg a szentimentális hangulatú levelezésen.. laugh.gif

Azt írta, arany van a szájában. Támadtak benyomásaim....fogorvost kellene cserélnie... blink.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Torrenteee
hozzászólás 2010-10-02 22:14
Létrehozva: #10492

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-02-05 12:24
Innen: Kesztölc
Azonosító: 980 507

IDÉZET(MuzX @ 2010-10-02 22:09) *
Egy tiebreak nevű felhasználó adja el, kerített hozzá egy megható sztorit és leírt két erőteljesen félrevezető információt a gitárról..

Ugyanez volt az érzésem, mikor láttam. De aztán egy jót nevettem. Főleg a szentimentális hangulatú levelezésen.. laugh.gif

--------------------
Korán keltem, hol az arany?

+Quote Post
MuzX
hozzászólás 2010-10-02 22:09
Létrehozva: #10493

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-22 20:38
Azonosító: 1 576

Megnéztem egy aukciót egy gitárról.
http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=182296474

Egy tiebreak nevű felhasználó adja el, kerített hozzá egy megható sztorit és leírt két erőteljesen félrevezető információt a gitárról, ami nem igaz.
Az egyik: nem négy, hanem két hangszedője van. A másik: nem 300 EUR-ba kerül újonnan, hanem 89-be, ami csak a harmada az általa megjelöltnek.
Erre udvariasan figyelmeztettem egy üzenetbe, megadva a német hangszerbolt linkjét, ahol ennyiért kapható, mivel hamis információk közlése szerintem nem tartozik bele a korrekt üzletelésbe.
Természetesen törölte az üzenetemet és letiltott. Engem nem zavar, mert ilyen vackot nem vennék meg, csak érdekes a hozzáállása.
Tudom, hogy mindenkinek saját felelőssége, hogy utánanéz-e licitálás előtt, mennyire reális a hivatkozott ár, de ha becsületesen akarom csinálni, akkor nem próbálom félrevezetni a reális ár háromszorosát megadva, mint referenciát, mert ez tudatos csalás szerintem.

A hozzászólást -MuzX- szerkesztette a következő időpontban: 2010-10-02 22:11

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-10-02 18:15
Létrehozva: #10494

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(wiraag @ 2010-10-02 15:04) *
Ezek szerint "így jártam"...és örüljek, hogy csak 10 ezer forinttal vert át?

Azóta néztem, hogy nem csak nekem van gondom az eladóval, hiszen más is hasonló negatív véleménnyel van!
Az ilyen sorozatos negatívos eladókat nem lehetne kiszűrni innen?
Üdv...wiraag

Én is olvastam a moderátori választ, de nekem nem ez jött le belőle.
Ha mindenki, akit átvert negatívan értékeli, akkor ki lehet szűrni.

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
wiraag
hozzászólás 2010-10-02 15:04
Létrehozva: #10495

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2010-03-04 13:33
Azonosító: 1 036 646

Ezek szerint "így jártam"...és örüljek, hogy csak 10 ezer forinttal vert át?

Azóta néztem, hogy nem csak nekem van gondom az eladóval, hiszen más is hasonló negatív véleménnyel van!
Az ilyen sorozatos negatívos eladókat nem lehetne kiszűrni innen?
Üdv...wiraag

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-10-02 14:44
Létrehozva: #10496

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(wiraag @ 2010-10-02 14:10) *
...
Szeretném megkérdezni, hogy ilyen esetben kihez lehet fordulni segítségül?
Várom a válaszokat!
Tisztelettel...wiraag

Tisztelt wiraag!

Ismereteink szerint a szerződés semmis, amennyiben nem a valóságnak megfelelő lényegi információk alapján köttetett. Más kérdés, hogy az eladó lehet jóhiszemű (azaz nem tudott ezekről) vagy rosszhiszemű (ha tudott róla), de ez a szerződés semmisségét nem befolyásolja. Az eladó felet ilyenkor terheli a visszavételi kötelezettség, a PTK alapján. Az ilyen típusú jogérvényesítésre a felek megállapodása alapján, vagy ennek hiányában azonban polgári perben, a bíróságokon keresztül van lehetőség. Amennyiben felmerül a rosszhiszeműség gyanúja, a rendőrség állampolgári jelzés alapján indíthat vizsgálatot is. Ez a polgári pertől független folyamat. A fentiek természetesen a Vatera.hu Kft. saját jogértelmezését tükrözik, és semmilyen módon nem jelentenek a bírói vagy rendőrségi úton alkotott jogértelmezést.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
wiraag
hozzászólás 2010-10-02 14:10
Létrehozva: #10497

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2010-03-04 13:33
Azonosító: 1 036 646

Sziasztok!
Vásároltam itt egy "capri nadrágot" aminek a mérete fel volt tüntetve a termék mellett és természetesen meg is felet! Csak amikor megkaptam a csomagot kiderült, hogy a nadrág méretei eltérnek a megadottól...mégpedig kisebb 8 cm-rel !!!!
Megegyeztünk még egy adidas gyermek szabadidő ruhában és egy szintén adidas pólóban!
Természetesen az általam kért 168-as méret nadrág hossza csak 95 cm volt ami ugye nagy jóindulattal sem felel meg nagyobbnak mint a 152-es méret!
Az adidas póló helyett sima fekete pólóra vasalt nike (pipa)jelzéses póló érkezett!
Reklamációmra az eladó tanácsolta , hogy küldjem vissza és kicseréli a melegítőt nagyobbra és a capri nadrág helyett válasszak mást!
Ennek lassan 1 hónapja és csak levelezünk de nem jutunk előbbre!
Mert rám szeretne erőszakolni felnőtt méretű melegítőt mondván, hogy annak a mérete felel meg a gyermekemre aki 160 cm. magas!!
Itt jegyezném meg ,hogy a mai napig szerepel a termékei között 170-176-os méretű (5600 ft)!!
"Természetesen" érthető , hogy neki az jó üzlet lenne hiszen annak az ára majdnem a duplája annak amit én választottam! (8900 ft) Ráadásul amióta megy ez a huzavona azóta az árai is fentebb mentek!
Már lassan 1 hónapja használja a pénzem és átverve érzem magam így kértem hogy küldje vissza az árát!
Gyermekemre 4000 ft-ért tudnék ugyanilyen melegítőt venni...tehát bolond lennék felnőtt méretűért dupláját adni!

Szeretném megkérdezni, hogy ilyen esetben kihez lehet fordulni segítségül?
Várom a válaszokat!
Tisztelettel...wiraag

+Quote Post
Sprinkler1
hozzászólás 2010-10-02 06:54
Létrehozva: #10498

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-07-17 12:23
Innen: Káosz birodalom
Azonosító: 171 419

IDÉZET(papu @ 2010-10-01 22:52) *
Néhány egyszerű szabály: ha bankon belül utalnak, kb. 5 perc alatt megjelenik a számládon. Pénztári készpénzbefizetésnél ugyanez igaz. Bankközi utalás max. 72 óra. Postai befizetés általában 2-3 nap. Rózsaszín csekkes fizetés max. 5 munkanap. Minden más rizsa. Szóval, ha azt állítja a vevőd, hogy közvetlenül befizette a lét a számládra és az még másnap sem látszik, akkor hazudik. Így, egyszerűen. Másik jótanács: ha OTP-s vagy, feltétlenül kapcsold ki az sms értesítést, mert az OTP pofátlanul sokat számít fel az sms-ért. Inkább neten figyeld a beérkezett utalásokat. Nem tudom más bank mennyi lét kér egy sms-ért, de az OTP rablószínvonalon műveli ezt!
Üdv, Attila

Ez így igaz.:-)
Én rózsaszín csekken már másnapra meg szoktam kapni a pénzt!
Átutalásnál is másnapra ott van.

Még 1 apró jótanács: Az OTP azért is pénzt számol fel, ha fellépsz megnézni a számládat, mert sms-ben küldi a belépő kódot.Nálam legalábbis így van. Ezért átmentem egy másik bankhoz, ahol az első utalásom ingyenes, tökmindegy hova és mennyit utalok, az első 2 pénzfelvételem ATM-ből ingyenes tökmindegy milyen automatából veszem fel.Hálózaton belüli ATM-es pénzfelvét ezek után is ingyenes.
Számlavezetés 500 ft/hó, netszolgáltatás ingyenes. Ha sms-t kérek a pénzmozgásokról az már pénz ugyan, de mivel naponta 100 milliószor is beléphetek ingyen ez nem létkérdés.
Annyira elégedett vagyok velük, hogy a vállalkozói számlám is ott van, ott még ezeken a szolgáltatásokon felül az első 4!!! számláról történő utalás is ingyenes tökmindegy hová és mennyit utalsz! Ja és a számlanyitás is ingyenes volt, ami vállalkozói számlánál nem egy általános tendencia.

Hoztam amúgy egy felhasználót nektek:

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=1625910

--------------------
"Lemondtam a sexről, az italról és a hazardírozásról! Ez volt életem legszörnyűbb negyedórája"

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-10-01 22:58
Létrehozva: #10499

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Aramir @ 2010-10-01 22:52) *
Pedig nemrég volt a tv-ben valamelyik műsorban, hogy netbankon simán utaltak Mikulás bácsinak, Hófehérkének és hasonló "egyéneknek", mert a rendszer nem nézi a nevet, csak a számlaszámot, bár lehet azóta ezt javították a műsor hatására, mert pár hete láttam, nem most.

Akkor lehet, hogy rohadt nagy mázlim volt, mert egyáltalán nincs olyan számlaszám? Felírtam a férjemnek, hogy hová mennyit, erre jött, hogy nem lehetett. És már a netbankon is akartam rosszra, de az sem sikerült. Ki kellene próbálni, hogy a saját számlaszámomra küldenék pénzt, de nem az én nevemre. Csak lusta vagyok. biggrin.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2010-10-01 22:52
Létrehozva: #10500

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:15
Azonosító: 73

IDÉZET(zejopy @ 2010-10-01 11:43) *
Tegnapelőtt akartam rossz számra utalni egy vásárlást, nem engedte. Mert a név és a számlaszám nem egyezett. Tehát gyakorlatilag ez a lehetőség már megszűnt. Netbankon kezesztül sem engedi.

Pedig nemrég volt a tv-ben valamelyik műsorban, hogy netbankon simán utaltak Mikulás bácsinak, Hófehérkének és hasonló "egyéneknek", mert a rendszer nem nézi a nevet, csak a számlaszámot, bár lehet azóta ezt javították a műsor hatására, mert pár hete láttam, nem most.

Budapest Banknál tapasztalataim szerint, ha egy utalás nem jön meg délelött 10 órára, akkor aznapra már ne is várd. Délután már csak a személyes befizetések jelennek meg maximum.

+Quote Post

1370 Oldal V  « < 523 524 525 526 527 > » 
Reply to this topicStart new topic
5 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (5 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2018-06-22 17:02