IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1350 Oldal V  « < 540 541 542 543 544 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problémás Felhasználók
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-07-20 15:53
Létrehozva: #10821

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 09:51
Azonosító: 726 887

IDÉZET(zejopy @ 2010-07-20 15:20) *
...
A mail-t nem nyelném le, hanem a kapcsolatfelvételen keresztül jelezném a Vatera felé. Nem baj, ha nyoma marad egy ilyen agresszív viselkedésnél. Mert a Vatera ugyan nem tud ebben az ügyben semmit tenni, de később talán egy elbírálás során nyom a latba.
(Vagy tévedek Leó? ph34r.gif Marad ezeknek a bejelentéseknek nyomuk valamilyen formában?)

Tenni valóban nem sokat tudunk tenni, de a levelezés megmarad, visszakereshető lesz később is.
Alapvetően szerintünk se a "megöllek te k... g..." (vagy hogy volt) az optimális retorika egy vaterás adásvétel során.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja
Go to the top of the page

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-07-20 15:20
Létrehozva: #10822

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-07-20 14:11) *
Ugye, hogy unalmas? smile.gif

Csak most érzi úgy, mert meleg van. smile.gif
IDÉZET(ShOoT18 @ 2010-07-20 14:22) *
sziasztok!

köszönöm a válaszokat! de annyi mindent ajánlottatok, hogy azt sem tudom mi tévő legyek... Egyáltalán nem vagyok be.....-va, ahogy az 1ik fórumozó írta.... most akkor azt mondjátok, hogy fizessem vissza a vételárat? és az elrontott termékemnek az árát ki fogja megtéríteni? most mennyek a rendőrségre heteken napokon keresztül 9e ft miatt? lehet hogy én "győznék", de ér ez annyit? de ne haragudjatok, nem tudom, ti lenyelnétek e egy ilyen e-mailt.. mi jogon szidalmaz ő engem, a bnőmet, vagy akárkimet is... meg megöl meg ilyenek?! istenem 11 éves a sráác vagy micsoda?! felőlem ősember módjára is intézhetjük a dolgot, felőlem jöhet, elébe állok én akárkinek, de engem; meg főleg hozzátartozóimat senki se szidalmazza. írtam neki egy e-mailt, hogyha bocsánatot kér telefonon keresztül ezekért a dolgokért hajlandó vagyok nem feljelenteni a srácot+ vissza is fizetem a pénzt, de nem jött válasz...

várom válaszaitokat végül, mit csinláájak.....

sziasztok

Szerintem mindegy, hogy az utolsó napon szól. Ez a te kockázatod volt. Egyébként, ha a megtekintési és kipróbálási garanciát jelölted volna be, akkor most más lenne a helyzet. Nem is értem, miért ezt választottad. Magánszemélyként nem is vagy garancia adására kötelezhető.
Ez most a te tanulópénzed szerintem.
A rendőrséghez pedig a fenyegetés miatt kell fordulni, nem a 9000 Ft miatt.
A mail-t nem nyelném le, hanem a kapcsolatfelvételen keresztül jelezném a Vatera felé. Nem baj, ha nyoma marad egy ilyen agresszív viselkedésnél. Mert a Vatera ugyan nem tud ebben az ügyben semmit tenni, de később talán egy elbírálás során nyom a latba.
(Vagy tévedek Leó? ph34r.gif Marad ezeknek a bejelentéseknek nyomuk valamilyen formában?)

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
ShOoT18
hozzászólás 2010-07-20 14:30
Létrehozva: #10823

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-12-15 10:26
Azonosító: 888 266

ja és az is érdekes, hogy a garancia végén szól, hogy hibás a termék??? na ne vicceljünk máár.... a srác akitől én vettem a dobot, ő is tanusítani tudja, hogy semmi baja nem volt a terméknek.. ez csak nekem bűzlik srácok?...

és elnézést a trágár szavakért, csak bemásoltam amit az értelmes vevőpartner írt nekem

IDÉZET(Dragunovhun @ 2010-07-20 14:28) *
Nem a pénzért mondtuk, hogy menj a rendőrségre, az most lényegtelen, hanem a fenyegetés miatt.

aha, értem, én állok elébe mi lesz.... de akkor is nekem van igazam szerintem...

+Quote Post
Dragunovhun
hozzászólás 2010-07-20 14:28
Létrehozva: #10824

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2008-11-17 16:10
Azonosító: 300 154

IDÉZET(ShOoT18 @ 2010-07-20 14:22) *
sziasztok!

Nem a pénzért mondtuk, hogy menj a rendőrségre, az most lényegtelen, hanem a fenyegetés miatt.

+Quote Post
ShOoT18
hozzászólás 2010-07-20 14:22
Létrehozva: #10825

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

sziasztok!

köszönöm a válaszokat! de annyi mindent ajánlottatok, hogy azt sem tudom mi tévő legyek... Egyáltalán nem vagyok be.....-va, ahogy az 1ik fórumozó írta.... most akkor azt mondjátok, hogy fizessem vissza a vételárat? és az elrontott termékemnek az árát ki fogja megtéríteni? most mennyek a rendőrségre heteken napokon keresztül 9e ft miatt? lehet hogy én "győznék", de ér ez annyit? de ne haragudjatok, nem tudom, ti lenyelnétek e egy ilyen e-mailt.. mi jogon szidalmaz ő engem, a bnőmet, vagy akárkimet is... meg megöl meg ilyenek?! istenem 11 éves a sráác vagy micsoda?! felőlem ősember módjára is intézhetjük a dolgot, felőlem jöhet, elébe állok én akárkinek, de engem; meg főleg hozzátartozóimat senki se szidalmazza. írtam neki egy e-mailt, hogyha bocsánatot kér telefonon keresztül ezekért a dolgokért hajlandó vagyok nem feljelenteni a srácot+ vissza is fizetem a pénzt, de nem jött válasz...

várom válaszaitokat végül, mit csinláájak.....

sziasztok

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-07-20 14:11
Létrehozva: #10826

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2010-07-20 13:32) *
Üdv Leó! smile.gif

Nem lehet, hogy ezt a mondatát ma már másodszor olvasom? biggrin.gif

Szép napot! smile.gif

Igen, már délelőtt előfordult egyszer... rolleyes.gif
Ugye, hogy unalmas? smile.gif
IDÉZET(zejopy @ 2010-07-20 13:32) *
Elképzelem a Vatera csapatát, amint fejüket összedugva válogatott trágárságokat sorolnak fel. 40 fok árnyékban, izzadnak és izzad az agyuk is. És a nagy kupac emberből boldog ordítások, nyomdafestéket nem tűrő stílusban. biggrin.gif

Vicces lenne, annyi szent... biggrin.gif
Lehet, hogy mégis megszervezem a Vateratibivel.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-07-20 13:32
Létrehozva: #10827

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Dragunovhun @ 2010-07-20 12:57) *
Pont akkor vagy objektív, amikor szerintem nem kellene. Direkt csinálod? mosking.gif

Bármennyire is ellenszenves is a partner, szerintem bizonyos szempontból igaza van. Ki lehetett volna a dolgot a fenyegetésre is hegyezni, de neki szerintem vissza kellene fizetni a pénzt. Ha ezt megteszi, akkor megszűnik a fenyegetés. tongue.gif
IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-07-20 12:59) *
És köszönjük, egyszerre egy topikba elegendő beírni, meg fogjuk találni.

Üdv Leó! smile.gif

Nem lehet, hogy ezt a mondatát ma már másodszor olvasom? biggrin.gif

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-07-20 13:05) *
Talán megérti, hogy ennél fontosabb dolgunk is van.

Elképzelem a Vatera csapatát, amint fejüket összedugva válogatott trágárságokat sorolnak fel. 40 fok árnyékban, izzadnak és izzad az agyuk is. És a nagy kupac emberből boldog ordítások, nyomdafestéket nem tűrő stílusban. biggrin.gif
Leó, Dragunovhun, köszönöm a vizuális élményt. laugh.gif

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2010-07-20 13:33

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-07-20 13:05
Létrehozva: #10828

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Dragunovhun @ 2010-07-20 12:57) *
Tulajdonképpen erre való az a funkció, amit most egy bizonyos másik aukciós oldal kicenzúrázására használunk.

Kedves Dragunovhun!

Természetesen, csak ehhez előbb össze kéne szedni az összes válogatott trágárságot, ami adott esetben előfordulhat egy hozzászólásban.

Talán megérti, hogy ennél fontosabb dolgunk is van.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-07-20 12:59
Létrehozva: #10829

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(ShOoT18 @ 2010-07-20 12:39) *
sziasztok!

lehet nem ide kellene írnom, ezzel a témával kapcsolatban de nem láttam más lehetőséget... Eladtam egy Xbox 360 dobkészletet egy srácnak... Nálam tökéletesen működött, és semmi baja nem volt. a srác azt mondta hogy meg van szakadva a vezeték, pedig a készülék hibátlan állapotban került el tőlem! ezt attól is meg lehet kérdezni, akitől nemrégiben vettem! Na most a gyerek követeli vissza a pénzét.. na msot ez jól is lenne, ha nem így tenné.... >> "meghalsz fel megyek meg van a címed.

meg öllek a k...l együtt te cs... g..." ez az e-mail meg is van!!!! tudom bizonyítani hogy ő írta.... Ilyenkor mi a teendő??? Nem szeretnék "keménykedni", de nem vagyok az a típus aki eltűri az ilyen leveleket, és ezentúl nem is leszek hajlandó visszafizetni a vételárat, mivel ilyen szép levelekkel bombáz, és akkor ha ő rontotta el az én káromat ki téríti meg?!

Remélem tudtok válaszolni a kérdésemre

várom mihamarabbi ötleteiteket, hozzászólásaitokat!

Sziasztok!

Kedves ShOoT18!

Elsőként arra kérem, hogy a trágár nyelvezetet mellőzze a hozzászólásaiban, akkor is, ha idézetről van szó.

A problémával kapcsolatban, ismereteink szerint a szerződés semmis, amennyiben nem a valóságnak megfelelő információk alapján köttetett. Más kérdés, hogy az eladó lehet jóhiszemű (azaz nem tudott ezekről) vagy rosszhiszemű (ha tudott róla), de ez a szerződés semmisségét nem befolyásolja. Az eladó felet ilyenkor terheli a visszavételi kötelezettség, a Ptk. alapján. Az ilyen típusú jogérvényesítésre a felek megállapodása alapján, vagy ennek hiányában polgári perben, a bíróságokon keresztül van lehetőség. Amennyiben felmerül a rosszhiszeműség gyanúja, a rendőrség állampolgári bejelentés alapján indíthat vizsgálatot is. Ez a polgári pertől független folyamat. A fentiek természetesen a Vatera.hu Kft. saját jogértelmezését tükrözik, és semmilyen módon nem jelentenek a bírói vagy rendőrségi úton alkotott jogértelmezést.
Ebben az esetben azt, hogy a termék már a szerződéskötés pillanatában hibás volt, a vevőnek kell bizonyítania.

A kapott fenyegetésekkel kapcsolatban célszerű a helyileg illetékes rendőrkapitányságon tanácsot, útmutatást kérni.

És köszönjük, egyszerre egy topikba elegendő beírni, meg fogjuk találni.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
Dragunovhun
hozzászólás 2010-07-20 12:57
Létrehozva: #10830

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

IDÉZET(ShOoT18 @ 2010-07-20 12:42) *
Ilyenkor mi a teendő???

Én megérdeklődném, hogy ilyenért tehetek-e feljelentést. Ha igen, akkor feltétlenül meg is tenném, hátha tanul belőle a kolléga. Viszont ne sz.rj be tőle.

IDÉZET(zejopy @ 2010-07-20 12:47) *
Egy hét garanciát vállaltál. Ez némiképpen kötelez. 13-án járt le az aukció és ma 20.-a van.

Pont akkor vagy objektív, amikor szerintem nem kellene. Direkt csinálod? mosking.gif
IDÉZET(zejopy @ 2010-07-20 12:47) *
Máskor kipontozhatod, vagy csillagozhatod a megfelelő szavakat. smile.gif

Tulajdonképpen erre való az a funkció, amit most egy bizonyos másik aukciós oldal kicenzúrázására használunk.

A hozzászólást -Dragunovhun- szerkesztette a következő időpontban: 2010-07-20 12:58

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-07-20 12:47
Létrehozva: #10831

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(ShOoT18 @ 2010-07-20 12:42) *
sziasztok!

lehet nem ide kellene írnom, ezzel a témával kapcsolatban de nem láttam más lehetőséget... Eladtam egy Xbox 360 dobkészletet egy srácnak... Nálam tökéletesen működött, és semmi baja nem volt. a srác azt mondta hogy meg van szakadva a vezeték, pedig a készülék hibátlan állapotban került el tőlem! ezt attól is meg lehet kérdezni, akitől nemrégiben vettem! Na most a gyerek követeli vissza a pénzét.. na msot ez jól is lenne, ha nem így tenné.... >> "meghalsz fel megyek meg van a címed.

meg öllek a k...l együtt te cs... g..." ez az e-mail meg is van!!!! tudom bizonyítani hogy ő írta.... Ilyenkor mi a teendő??? Nem szeretnék "keménykedni", de nem vagyok az a típus aki eltűri az ilyen leveleket, és ezentúl nem is leszek hajlandó visszafizetni a vételárat, mivel ilyen szép levelekkel bombáz, és akkor ha ő rontotta el az én káromat ki téríti meg?!

Sziasztok!

http://szamitastechnika.vatera.hu/konzolok..._175520877.html
Ez az ugye?

Egy hét garanciát vállaltál. Ez némiképpen kötelez. 13-án járt le az aukció és ma 20.-a van.
A partnered stílusáról és fenyegetéseiről nincs mit mondanom. Nálam tiltón a helye.

Máskor kipontozhatod, vagy csillagozhatod a megfelelő szavakat. smile.gif

A hozzászólást -Vateraoroszlan- szerkesztette a következő időpontban: 2010-07-20 13:02

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
ShOoT18
hozzászólás 2010-07-20 12:39
Létrehozva: #10832

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

sziasztok!

Sziasztok!

A hozzászólást -Vateraoroszlan- szerkesztette a következő időpontban: 2010-07-20 12:56

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-07-19 12:25
Létrehozva: #10833

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Dragunovhun @ 2010-07-19 12:08) *
Külön kérnem kellett volna? A terméklapon csak ajánlott levél van megadva lehetőségnek unsure.gif

Nem tudom, tényleg. Ha ilyenbe belevágsz, akkor minden oldalról jó levédeni magadat.smile.gif

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-07-19 12:12) *
Az ilyen "vásárlások" feleslegesen bonyolítják mind a felhasználók, mind az adminok életét, ezért is nem tudom támogatni, akármennyire jó poénnak tűnik elsőre.

Igen, ez lehet, tényleg. Viszont mi meg néha kicsit.... hmmmm.... fegyelmezetlenek (?), játékosak (?), meggondolatlanok (?) vagyunk....
De valóban, annyiszor leírjuk, hogy a piac nem játszótér, mégis... egy-egy ilyen aukció beindítja az ember fantáziáját és kíváncsiságát.
Én mindenesetre tanultam a példából és már nem sajnálom annyira, hogy Dragunovhun megelőzött.

És köszönöm az összeragasztást. thank_you.gif A jó moderátor ismérve a radír és a ragasztó. biggrin.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-07-19 12:12
Létrehozva: #10834

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2010-07-19 12:06) *
Szerintem nem volt gond a leütéssel, viszont ajánlottan kellett volna kérni.
Akkor legalábbis úgy tűnt, hogy jó ötlet.smile.gif
...
Leó!:)
Tőlem is vásárolnak olyanok, akikről tudom, hogy továbbadják. Lehet, hogy itt is erről van szó.smile.gif

Az ilyen "vásárlások" feleslegesen bonyolítják mind a felhasználók, mind az adminok életét, ezért is nem tudom támogatni, akármennyire jó poénnak tűnik elsőre.

Időközben már tisztázták magukat. smile.gif

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
Dragunovhun
hozzászólás 2010-07-19 12:08
Létrehozva: #10835

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

IDÉZET(zejopy @ 2010-07-19 12:06) *
(Én is le akartam ütni, de Dragunovhun megelőzött.)

Külön kérnem kellett volna? A terméklapon csak ajánlott levél van megadva lehetőségnek unsure.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-07-19 12:06
Létrehozva: #10836

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-07-19 12:02) *
Azt én tudom, de ez nem változtat azon a véleményemen, hogy nem kellett volna leütni.

(Én is le akartam ütni, de Dragunovhun megelőzött.)

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-07-19 12:05) *
Hát azért csak rá ne nézzek... smile.gif Nincs az a szekrény, amibe belefér ennyi ruha.

Leó!:)
Tőlem is vásárolnak olyanok, akikről tudom, hogy továbbadják. Lehet, hogy itt is erről van szó.smile.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-07-19 12:05
Létrehozva: #10837

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2010-07-19 12:02) *
Szép, persze, de többen vannak ilyenek.smile.gif

Hát azért csak rá ne nézzek... smile.gif Nincs az a szekrény, amibe belefér ennyi ruha.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
Dragunovhun
hozzászólás 2010-07-19 12:03
Létrehozva: #10838

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

IDÉZET(luigi74 @ 2010-07-19 12:00) *
Pontosan erre gondoltam én is.

Jó látni, hogy a vaterások néha felfigyelnek a korrekt eladókra is good2.gif
IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-07-19 12:02) *
Azt én tudom, de ez nem változtat azon a véleményemen, hogy nem kellett volna leütni.

De olyan olcsó volt unsure.gif

A hozzászólást -Dragunovhun- szerkesztette a következő időpontban: 2010-07-19 12:05

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-07-19 12:02
Létrehozva: #10839

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Dragunovhun @ 2010-07-19 11:38) *
Kedves Oroszlán!

A viccesfurcsa topikban megvan ennek a története.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-07-19 12:02
Létrehozva: #10840

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(luigi74 @ 2010-07-19 12:00) *
Pontosan erre gondoltam én is.

Szép, persze, de többen vannak ilyenek.smile.gif

Pl, egy kedvencem:
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=384946

A hozzászólást -zejopy- szerkesztette a következő időpontban: 2010-07-19 12:03

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post

1350 Oldal V  « < 540 541 542 543 544 > » 
Reply to this topicStart new topic
9 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (9 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2016-05-26 16:30