IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1338 Oldal V  « < 543 544 545 546 547 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
Cassy66
hozzászólás 2010-07-02 09:42
Létrehozva: #10881

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-05-01 13:44
Azonosító: 1 138 568

IDÉZET(Sprinkler1 @ 2010-07-02 09:35) *
Oda van írva a terméklapra, hogy Pest megyében van az áru, írja a levelet,hogy akkor hol vehetné át Budapesten?

laugh1.gif wink.gif Hát ha tág értelemben vesszük, Budapest is Pest megyében van, még ha közigazgatásilag önálló is....
mosking.gif

Most néztem meg az adatlapodat, és a terméklapodon Pest megye van, de lakhelyként a minősítési oldaladon Budapest. Szerintem ezért kérdezte meg..... Nekem sem lenne egyértelmű....

A hozzászólást -Cassy66- szerkesztette a következő időpontban: 2010-07-02 09:45
Go to the top of the page

+Quote Post
Sprinkler1
hozzászólás 2010-07-02 09:35
Létrehozva: #10882

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-07-17 12:23
Innen: Káosz birodalom
Azonosító: 171 419

IDÉZET(zejopy @ 2010-07-02 09:22) *
laugh.gif Spinkler!! laugh.gif Nem ismerek rád... laugh.gif laugh.gif
Egyébként teljesen igazad van, és Hytech-nek és zpepének is.

Ugye milyen agresszív kismalac lettem? laugh1.gif
Dehát tényleg nem olvasnak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Leírom a méretket, kérdi a méretet.
Leírom a postát, kérdi a postaköltséget.
Írom,hogy csak ajánlottan postázok, erre leüti és sima levélként kéri.
Írom a TV-hez, hogy távrecsi nincs meg, erre kérdi,hogy megvan-e a távrecsi?
Írom, hogy milyen állapotú, erre megkérdi milyen állapotú?
Oda van írva a terméklapra, hogy Pest megyében van az áru, írja a levelet,hogy akkor hol vehetné át Budapesten?

És a hab a tortán: még a jómúltkor amikor egy mobilt adtam el, írja nekem, hogy nem tart eléggé megbízhatónak, így csak utánvéttel venné át az árut. blink.gif

És még sorolhatnám.....de ezt Te is tudod. rolleyes.gif

Csoda ha ilyen vagyok? BangHead.gif BangHead.gif BangHead.gif BangHead.gif

--------------------
"Lemondtam a sexről, az italról és a hazardírozásról! Ez volt életem legszörnyűbb negyedórája"

+Quote Post
Cassy66
hozzászólás 2010-07-02 09:27
Létrehozva: #10883

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zpepe26 @ 2010-07-02 09:03) *
Bocs, de ehhez mi köze a vaterának? Ha valaki nem nézte meg az eladó adatait, akkor csakis saját magának köszönheti a saját h....t
Ha van egy számlatartozásod, vagy egy 72 órás figyelmeztetésed, és leveszik a termékeidet, majd Neked kell újra feltöltened, akkor meg azért reklamálsz, mert ki kell fizetned újra a feltöltési díjat. dry.gif (Lásd lejjebb hytech aranyigazságát is)
Konklúzió: amikor idejöttem olvastam, majd még egyszer olvastam, majd értelmeztem. Többek között ezt is:
http://www.vatera.hu/help/?tutorial=buying

Bocs... de nem értem... ha én eladó vagyok, odafigyelek, korrekt vagyok, akkor MIÉRT lenne számlatartozásom???
Küldi a Vatera az értesítőt a befizetési határidőről, ha addig nem fizetsz, akkor még mindig csak figyelmeztet belépéskor, hogy rendezni kéne... És akkor még mindig VAN minimum egy heted a fizetésre...
Ez nálam már egy eladó korrektségét is megkérdőjelezi. Ugyanis ha valaki nem fizeti be határidőre a tartozását, akkor már megint mi a garancia arra, hogy nekem, mint vevőnek korrektül, pontosan, határidőre teljesít....

No, ezzel nem általánosítok, csak gondoltam ezek a dolgok eléggé nyilvánvalóak.
Én vásároltam is itt és eladtam is itt. Eszembe nem jutott volna, hogy ne fizessek be határidőre jutalékot... mondjuk ez én vagyok, és ez nem feltétlenül pozitívum.. biggrin.gif

Az első mondatom pedig valószínűleg nem jól fogalmaztam: azt gyakorlatilag az itt fórumozó károsultaknak írtam, mert nagyon sokan pont akkor vásároltak tőle, amikor is teljesen mindegy milyen okból, de inaktív volt.

Ha belegondolsz észszerűen: - szeretnél venni egy telefont, találsz is kedvedre valót, az ára is megfelelő (de azért ez nem kevés pénz), és azt látod, hogy az eladó inaktív... -vajon azon gondolkodsz, hogy huhhh...biztosan szerencsétlen csak nem fizette be időben a jutalékát és azért lett inaktív, vagy esetleg józan paraszti ésszel nem inkább az jut először az eszedbe, hogy ha inkatív -akármi miatt is, nem biztos, hogy számomra megbízható, ezért inkább várok addig, amíg aktívvá nem válik...?

Ugyanis az ekkori vásárlások esetén is megy az automata vásárlási értesítő az eladó adataival, stb.. és vica versa. Itt is elég sokan akkor vásároltak tőle...és igen, ez az ő felelőtlenségük, de talán néhány egyszerű dologgal a továbbiakban ezt is meg lehetne előzni.

Egyébként pedig le ne harapjátok már a fejem!
Egyszerűen nem kell számlatartozásban vagy más egyéb Szabályzat által szankcionálható inaktivitásban gondolkodni és máris rájöttök, hogy azért van valami igazság a szavaimban...

Ha valakit eladói mivoltában, érzéseiben megbántottam, akkor mea culpa, maxima mea culpa.... headbang.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-07-02 09:22
Létrehozva: #10884

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Sprinkler1 @ 2010-07-02 08:59) *
........... azt is tosszák majd elolvasni............

laugh.gif Spinkler!! laugh.gif Nem ismerek rád... laugh.gif laugh.gif
Egyébként teljesen igazad van, és Hytech-nek és zpepének is.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
zpepe26
hozzászólás 2010-07-02 09:03
Létrehozva: #10885

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-21 13:17
Innen: Magyar/Szombathely
Azonosító: 48 776

IDÉZET(Cassy66 @ 2010-07-02 08:18) *
Kedves vatera!

...
Emlékeim szerint volt nem is olyan régen pinkbaby inaktív, bár ideiglenesen.
...
Ez ugye felvet rögtön két kérdést:
1. azok a kedves megtévesztett vásárlók, akik abban az időszakban vásároltak vajon miért is nem nézték meg, hogy egy inaktív személytől vásárolnak nagy értékben???

Bocs, de ehhez mi köze a vaterának? Ha valaki nem nézte meg az eladó adatait, akkor csakis saját magának köszönheti a saját h....t
2. talán ha egy eladó inaktívvá válik akár ideiglenesen is, akkor zárolni lehetne addig az aukcióit, amíg újból nem aktivizálják. Vagy nemes egyszerűséggel csak levenni az összes termékét, és ha rendeződik a dolog, akkor az eladó úra tudja regisztrálni.

Ha van egy számlatartozásod, vagy egy 72 órás figyelmeztetésed, és leveszik a termékeidet, majd Neked kell újra feltöltened, akkor meg azért reklamálsz, mert ki kell fizetned újra a feltöltési díjat. dry.gif (Lásd lejjebb hytech aranyigazságát is)

Konklúzió: esetleg egy körlevélben lehetne a frissen regisztráltak figyelmét felhívni arra, hogy szíveskedjen mindenki megnézni vásárlás előtt az eladó minősítési lapját, vagy legalábbis, hogy inaktív felhasználó termékét NE vásárolják meg, csak ha megnyugtatóan rendeződik az inaktivitás oka.

Konklúzió: amikor idejöttem olvastam, majd még egyszer olvastam, majd értelmeztem. Többek között ezt is:
http://www.vatera.hu/help/?tutorial=buying

A hozzászólást -zpepe26- szerkesztette a következő időpontban: 2010-07-02 09:04

--------------------
"Mivel úriembernek születtem, nem vívok szellemi párbajt olyannal, aki fegyvertelen."

+Quote Post
Sprinkler1
hozzászólás 2010-07-02 08:59
Létrehozva: #10886

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-07-17 12:23
Innen: Káosz birodalom
Azonosító: 171 419

Konklúzió: esetleg egy körlevélben lehetne a frissen regisztráltak figyelmét felhívni arra, hogy szíveskedjen mindenki megnézni vásárlás előtt az eladó minősítési lapját, vagy legalábbis, hogy inaktív felhasználó termékét NE vásárolják meg, csak ha megnyugtatóan rendeződik az inaktivitás oka.

A Vatera szerződési feltételeiben (szabályzat) MINDEN elolvasható ami segíti a tájékozódást. Sajnos az emberek zöme, olvasási és szövegértelmezési gondokkal küzd. Amíg ez a morál nem javul, addig hiába a körlevél, azt is tosszák majd elolvasni.

Ha valaki inaktív és fent vannak a termékei az azért is lehet,mert határidőre nem fizette be a jutalék számláját. Ez nem akkora hiba, mint pl sok negatív miatti inaktiválás.

Az,hogy egyesek meg nem olvassák az értékeléseket vásárlás előtt, ezt meg inkább nem is minősíteném. Ez kb olyan amikor kapok egy gyógyszert a dokitól, kibontom, ész nélkül bedobom a pirulákat, de a leírást nem olvasom el előtte. Persze aztán nagyokat csodálkozok és szidom a dokit, hogy milyen xart adott ami nem használ és közben kiderül, hogyha elolvastam volna a gyógyszer leírását akkor abból kiderült volna, hogy nem jó összekombinálni egy pohár tejjel....

rolleyes.gif

--------------------
"Lemondtam a sexről, az italról és a hazardírozásról! Ez volt életem legszörnyűbb negyedórája"

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2010-07-02 08:57
Létrehozva: #10887

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

...2. talán ha egy eladó inaktívvá válik akár ideiglenesen is, akkor zárolni lehetne addig az aukcióit, amíg újból nem aktivizálják. Vagy nemes egyszerűséggel csak levenni az összes termékét, és ha rendeződik a dolog, akkor az eladó úra tudja regisztrálni.
Egyébiránt pedig itt nagyon nagyon sokan vásárolnak úgy, hogy nem nézik meg az eladó minősítési lapját, ahol pedig ott van a tartózkodási helytől kezdve az is, hogy aktív, avagy inaktív.

Nagyszerű ötlet.
Különösen azokra az eladókra nézve akik pld. számlatartozás miatt inaktívak és pont licitált termékei vannak.
Az ezekre a termékekre licitáló vevők is biztosan örülnének ha 1x csak eltűnne a hőn áhított cucc. dry.gif

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
Cassy66
hozzászólás 2010-07-02 08:18
Létrehozva: #10888

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Kedves vatera!

A pinkbaby16 ügy miatt tennék fel egy kérdést, és az ezzel kapcsolatos lehetséges megoldások is talán segítenének kiküszöbölni a továbbiakban a visszaéléseket.
Emlékeim szerint volt nem is olyan régen pinkbaby inaktív, bár ideiglenesen. Ebben az esetben is azonban fennmaradtak a termékei és simán meg lehetett vásárolni.
Ezt onnan tudom, hogy figyeltem naponta.
Ez ugye felvet rögtön két kérdést:
1. azok a kedves megtévesztett vásárlók, akik abban az időszakban vásároltak vajon miért is nem nézték meg, hogy egy inaktív személytől vásárolnak nagy értékben???
2. talán ha egy eladó inaktívvá válik akár ideiglenesen is, akkor zárolni lehetne addig az aukcióit, amíg újból nem aktivizálják. Vagy nemes egyszerűséggel csak levenni az összes termékét, és ha rendeződik a dolog, akkor az eladó úra tudja regisztrálni.

Egyébiránt pedig itt nagyon nagyon sokan vásárolnak úgy, hogy nem nézik meg az eladó minősítési lapját, ahol pedig ott van a tartózkodási helytől kezdve az is, hogy aktív, avagy inaktív.

Tudom ezt onnan is, hogy rengetegen megkérdezték az azóta károsultak közül pinkbaby éppen aktuális terméklapjain, hogy "helyileg hol vagy"? Nos, ha megnézi mindenki a minősítési lapot, ez a kérdés fel sem merül, max az, hogy személyesen ott xy megyében hol lehet átvenni, ill. át lehet-e venni....

+Quote Post
radioslaci
hozzászólás 2010-07-01 21:04
Létrehozva: #10889

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:21
Innen: Kispest
Azonosító: 246

Reagált a Vatera - Növelik a portál biztonságát
2010. július 1., csütörtök 17:32

Szerkesztőségünkhöz is eljuttatta állásfoglalását a ma nyilvánosságot kapott egyik felhasználójukkal kapcsolatos ügyről a Vatera online aukciós portál. A cég kiemeli, hogy mindenben együttműködnek a hatóságokkal, és törekszenek piacterük biztonságának növelésére.

A most történt visszaélés kapcsán először 2010. június 26-án a Vatera.hu biztonsági csapata az általános szűrő eljárás során észlelte, hogy a szóban forgó felhasználó gyanús lehet és kereskedésével visszaélhet. A felhasználót azonnal felfüggesztette és ezzel egy időben adategyeztetésre szólította fel, melynek nem tett eleget, ezért végleg kizárásra került. Pinkbaby16 eladó károsultjai ezt követően kezdtek jelentkezni a Vatera fórumain/ügyfélszolgálatán. Ez után az összes érintett felhasználó választ és tájékoztatást kapott a biztonsági csoporttól, a lehetséges megoldásokról. A személyes felszólításon felül lehetőség van egyéni és csoportos feljelentés tételére. A szigorú adatvédelmi jogszabályok miatt a Vatera a felhasználók adatait magánszemélyeknek nem, csak egy esetleges feljelentés után az eljáró hatóságnak adhatja ki.

A Vatera felhasználók védelme érdekében számos lépést bevezetett, hogy még biztonságosabbá tegye az online piacteret. Az eladók ellenőrzése szigorú banki rendszeren keresztül történik. Az aukciós oldalra való regisztráció ellenőrzésének jellegéből adódóan hivatalos iratokkal kell személyazonosságukat igazolniuk. A regisztrált felhasználók folyamatos tájékoztatást kapnak a biztonságos vásárlásról, visszaélések sajnos még így is előfordulhatnak.

A Vatera minden tőle telhető segítséget megad a károsultaknak, továbbá a hatályos adatvédelmi jogszabályok előírásaival összhangban a nyomozó hatóságokkal a legmesszemenőbbekig együttműködik. Eközben a Vatera protokoll eljárása is folyamatban van, ez azt jelenti, hogy ha a felhasználó a felszólításoknak nem tesz eleget, úgy a Vatera feljelentéssel fog élni - amennyiben addig még nem történik feljelentés az ügyben.

A cikkben szereplő "veszprémi ügyben" a Vatera együttműködésével került kézre az elkövető.

Forrás: Index

+Quote Post
Dragunovhun
hozzászólás 2010-07-01 19:19
Létrehozva: #10890

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2008-11-17 16:10
Azonosító: 300 154

IDÉZET(zpepe26 @ 2010-07-01 19:13) *
baja se nem borsodi, se nem vasi huh.gif

laugh.gif

+Quote Post
zpepe26
hozzászólás 2010-07-01 19:13
Létrehozva: #10891

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-21 13:17
Innen: Magyar/Szombathely
Azonosító: 48 776

IDÉZET(Dragunovhun @ 2010-07-01 18:41) *
... rá kellene hagyni a nyomozást a rendőrségre mielőtt valakinek tévedésből baja esik?

baja se nem borsodi, se nem vasi huh.gif

--------------------
"Mivel úriembernek születtem, nem vívok szellemi párbajt olyannal, aki fegyvertelen."

+Quote Post
HZ1012
hozzászólás 2010-07-01 19:11
Létrehozva: #10892

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2007-09-02 16:23
Azonosító: 22 977

IDÉZET(garbagecollector @ 2010-07-01 17:46) *
Aha már csak egy kérdés: pinkbaby16 honnan tudja, hogy kijelentette fel, mert a rendőrség nem ad ki ilyen adatokat. Ide meg nem tud belépni, mert inaktív. Szóval ez itt egy újabb hazugság.

Szóval ennek nem kell bedőlni! Hanem fel kell szépen jelenteni.

Azért ide be tud lépni, mondjuk más felhasználónévvel. De ettől nem szabad betojni, fel kell jelenteni. sad.gif

A hozzászólást -HZ1012- szerkesztette a következő időpontban: 2010-07-01 19:13

+Quote Post
VateraBenz
hozzászólás 2010-07-01 18:57
Létrehozva: #10893

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(hakos87 @ 2010-07-01 18:52) *
vatera!

írtam még reggel az ügyfélszolgálatnak, de nem válaszoltak... majd maci969 vaterán megadott címét is megtudhatom? csak hogy az alapján vezetékes telefonszámot is lehessen keresni esetleg! No meg persze a másik két átvert elérhetősége ( Bboyadam, gabikaapja)!

A kapcsolatfelvételen keresztül küldött levelére ügyfélszolgálatos kollégáink válaszolnak. Az e-mail-ben leírt információk alapján kollégáink elkezdik az ügy feldolgozását és munkanapokon lehetőleg 48 órán belül reagálnak a bejelentésre.

A felhasználó adatait Adatkezelési szabályzatunk értelmében magánszemélyeknek nem, csak egy esetleges feljelentés után az eljáró hatóságnak áll módunkban kiadni.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu

+Quote Post
hakos87
hozzászólás 2010-07-01 18:52
Létrehozva: #10894

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-07-28 14:28
Azonosító: 681 606

vatera!

írtam még reggel az ügyfélszolgálatnak, de nem válaszoltak... majd maci969 vaterán megadott címét is megtudhatom? csak hogy az alapján vezetékes telefonszámot is lehessen keresni esetleg! No meg persze a másik két átvert elérhetősége ( Bboyadam, gabikaapja)!

+Quote Post
skylaner
hozzászólás 2010-07-01 18:44
Létrehozva: #10895

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2010-06-29 17:44
Azonosító: 1 236 066

IDÉZET(hakos87 @ 2010-07-01 18:35) *
most látom, szhelyi a csaj.... átugorjak hozzá ,,lerendezni"? (mki értse ahogy akarja) laugh1.gif

Téves, az csak a Vaterán megadott kamu cím.

+Quote Post
Dragunovhun
hozzászólás 2010-07-01 18:41
Létrehozva: #10896

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2008-11-17 16:10
Azonosító: 300 154

IDÉZET(hakos87 @ 2010-07-01 18:35) *
most látom, szhelyi a csaj.... átugorjak hozzá ,,lerendezni"? (mki értse ahogy akarja) laugh1.gif

Tegnap még borsodi volt... talán mégiscsak rá kellene hagyni a nyomozást a rendőrségre mielőtt valakinek tévedésből baja esik?

+Quote Post
hakos87
hozzászólás 2010-07-01 18:35
Létrehozva: #10897

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-07-28 14:28
Azonosító: 681 606

+Quote Post
Hunter600
hozzászólás 2010-07-01 18:32
Létrehozva: #10898

Lelkes újonc
**

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2010-06-15 22:55
Azonosító: 1 214 427

IDÉZET(hytech @ 2010-07-01 18:29) *
Már úton is van 5 jól felfegyverzett dandártábornok és az ügyeletes vezérezredes. hehehmm.gif

Vigyázz ez kényes téma mostanában.... mosking.gif
Látom most nézed az ismétlést... popcorm2.gif

A hozzászólást -Hunter600- szerkesztette a következő időpontban: 2010-07-01 18:33

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2010-07-01 18:29
Létrehozva: #10899

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(BrenBea @ 2010-07-01 13:12) *
ha biztonságos lenne már a vatera küldött volna rá rendőrt hisz megvannak náluk a leányzó adatai...

Már úton is van 5 jól felfegyverzett dandártábornok és az ügyeletes vezérezredes. hehehmm.gif

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
Sekene19
hozzászólás 2010-07-01 18:20
Létrehozva: #10900

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-01-07 19:03
Azonosító: 394 794

IDÉZET(malacpapa @ 2010-07-01 18:14) *
a saga folytatódik biggrin.gif :
válasza:
"Tudom, sokatokkal meg is állapodtam, de mindig akadnak ilyen személytelen smskutyák, akiknek nem is a pénz kell hanem a cirkusz. De az ilyeneket le kell szarni úgyhogy ne rongálj."
én:
"Mondtam, hogy "xy" vagyok "z"-ről és melyik banknál mi a számlaszámom. Hol itt a személytelenség drágám? smile.gif Itt egyedül te próbáltál meg személytelen maradni, kevés sikerrel amint látod. biggrin.gif Szerinted miért a pénzemet kértem tőled, ha nem a pénzem kell? ohmy.gif "

jeee kegyetlenül átvág kb 100 embert és még neki áll feljebb ha az ember a pénzét szeretné..... laugh1.gif

+Quote Post

1338 Oldal V  « < 543 544 545 546 547 > » 
Reply to this topicStart new topic
3 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (3 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-04-28 13:51