IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1341 Oldal V  « < 549 550 551 552 553 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
zejopy
hozzászólás 2010-07-01 13:39
Létrehozva: #11001

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-07-01 13:08) *
Tisztelt hakos87!

Azt javasoljuk, forduljon Ügyfélszolgálatunkhoz a Kapcsolatfelvételen keresztül, hogy biztonsági csoportunk tájékoztathassa a rendelkezésre álló lehetőségekről.
Kérésre meg tudjuk teremteni a feltételeket a közös feljelentéshez szükséges kapcsolatfelvételhez is.

Milyen sima a modora kedves Leó. thank_you.gif Remélem nem állandósul ez az állapot, mert az együttérzésem dacára kezd felforrni az epém.....

IDÉZET(Hunter600 @ 2010-07-01 13:11) *
A hozzászólásomat csakis neked szánom és nem a rózsaszín hölgyemény károsultjainak.
Szerintem jobb ha homokba dugod a fejed, mert te vagy az aki nem látta a fától az erdőt....Jó lenne, ha visszaolvasnál a múlt heti hozzászólásokra.
Milyen érdekes akkor nem keveredtél ide a fórumra.... dry.gif

good2.gif

IDÉZET(BrenBea @ 2010-07-01 13:12) *
azt hiszem ebből tanultak nagyon sokan, hiába "biztonságos" az oldal mégsem az... idegennek előre ne utaljon többet senki...másrészt ha biztonságos lenne már a vatera küldött volna rá rendőrt hisz megvannak náluk a leányzó adatai...

Jó, akkor mindenki utaljon a szüleinek, házastársának, barátainak, merthogy általában itt idegenek vagyunk egymásnak.
Különben pedig sértő az összes korrekt eladóval szemben ez a hozzáállás (nem csak a részedről, hanem mindenkinek a részéről, csak éppen a te postodat emeltem ki.)
Az itt forgolódó emberek nagy része tisztességes, tehát jó lenne a lendületből kissé visszavenni. A Vatera nem küldözgethet rendőrséget ide-oda, mert nem a belügyminisztérium. Mint a nevéből is látszik, Vatera. Majd a rendőrség megkeresi őket. Ez a menet, de ha eszetlen firkálás helyett esetleg tájékozódási jelleggel olvasgattatok volna, akkor már kiválóan tudnátok ennek a menetét is.

IDÉZET(BrenBea @ 2010-07-01 13:15) *
én is csak egy szablon szöveget kaptam mint mindenki...és h. forduljak rendőrséghez :-DDDDDDD help.gif

Hát fordulj. Mi a fenét írjanak, ha egyszer a legjobb megoldás ez. Az első lépés a feljelentés megtétele. A többi ezek után jön.

IDÉZET(hakos87 @ 2010-07-01 13:16) *
Köszi az ,,oltó" hozzászólást, pechemre nem ismertem ezt a fórumot, csak most hallottam róla, kövezz meg érte!

Nahát, pedig a "Fórum" betükék kb egy évszázada ott vannak a jobb felső sarokban.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)
Go to the top of the page

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-07-01 13:23
Létrehozva: #11002

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 09:51
Azonosító: 726 887

IDÉZET(Yorgos2005 @ 2010-07-01 13:04) *
Sziasztok! Csak egy teljesen általános megjegyzésem van - ami nyugodtan kimoderálható, illetve felülbírálható.

Úgy gondolom, ha egy gazdasági társaság egy webáruházat üzemeltet, ami jóval több annál, mint egy hirdetési felület (kezdve a jutaléktól a "kosár"-ig), a passzív közreműködésével tucatszámra megvalósuló védjegy- és termékhamisításoktól az ilyen csalásokig minimálisan erkölcsi, de inkább jogi felelősséggel tartozik.

Azt tanácsolom a Vatera Kft-nek, hogy legyen sokkal szigorúbb a felhasználók ellenőrzése kapcsán. Négy éve aktívan ebay-ezek, és ott vevőként is jobban lecsekkoltak, mint itt az eladókat szokták. A hozzáférést például postai borítékban Svájcból kaptam meg...

Magyarországon az online világ még a vadkelet, az ellenőrizetlen kapitalizmus terrénuma. Nagyon sokat lendítene a dolgon, ha a 2-3 ezer forintért hirdetett Lacoste és egyéb ruhák eladóitól a dohánytermékekkel brandingelt termékeken át az ilyen nyilvánvaló csalókig mindenkit következetes szigorral üldözne, sőt irtana a Vatera.

Nem szégyen tanulni az ebay-től. Van mit.

Barátsággal egy eddig még át nem vágott, csak postai utánvéttel vagy személyesen vásárolni hajlandó felhasználó.

Kedves Yorgos2005!

A Vatera.hu Kft. online aukciós piacteret működtet, nem webáruházat. Az online aukciós piactér működtetését a Vatera közvetítő szolgáltatóként, az elektronikus kereskedelmi szolgáltatások, valamint az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről szóló 2001. évi CVIII. törvény (Ekrtv.) rendelkezései szerint végzi. Ennek részleteiről az ÁFF 4. pontjában olvasható információ.

A Vatera.hu, a legnagyobb hazai online aukciós piactér üzemeltetői kiemelt figyelmet fordítanak az itt zajló elektronikus kereskedelem biztonságára, ezért pl. az eladói szolgáltatások használata csakis a regisztrációnál megadott bankszámlaszám ellenőrzése után lehetséges. Bankszámlaszám nyitásának feltétele, hogy a számlavezető bank meggyőződjön az illető személyazonosságának valódiságáról; tehát a vaterás biztonsági ellenőrzésig csak olyan személy juthat el, aki a számla nyitásakor már hitelt érdemlően azonosította magát.
Emellett az itt zajló kereskedelem biztonságának fenntartásának érdekében a Vatera biztonsági szakértőt is alkalmaz. A szakember a portálon történő esetleges visszaélések felderítésében és a csalók elleni eredményes fellépésben segíti munkánkat.

A hamisított, illetve annak vélt termékek megjelenésével kapcsolatban nem kívánok ebben a hozzászólásomban foglalkozni, mivel ez egy merőben más téma. Mindazonáltal, ha a későbbiekben visszatér a Fórumba, szívesen tájékoztatom az ezzel kapcsolatos álláspontról, az ilyen termékek kezelésének módjáról - ideértve az ezzel kapcsolatos nehézségeket is.

Köszönöm figyelmét!

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
hakos87
hozzászólás 2010-07-01 13:16
Létrehozva: #11003

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-07-28 14:28
Azonosító: 681 606

IDÉZET(Hunter600 @ 2010-07-01 13:11) *
A hozzászólásomat csakis neked szánom és nem a rózsaszín hölgyemény károsultjainak.
Szerintem jobb ha homokba dugod a fejed, mert te vagy az aki nem látta a fától az erdőt....Jó lenne, ha visszaolvasnál a múlt heti hozzászólásokra.

Köszi az ,,oltó" hozzászólást, pechemre nem ismertem ezt a fórumot, csak most hallottam róla, kövezz meg érte!

+Quote Post
Yorgos2005
hozzászólás 2010-07-01 13:15
Létrehozva: #11004

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2009-06-16 11:50
Azonosító: 660 373

IDÉZET(BrenBea @ 2010-07-01 12:56) *
egyébként drága pinkibaby tegnap estemegfenyegetett ha nem fogadom el az ő feltételeit soha többet nem látom a pénzem...és idézek "bárhova elmehet, únió van"

Hála Istennek az Unióban sehol nem lesz biztonságban, de jobbakat még Miamiból is hazarángat a rendőrség. Szeretem, amikor a bűnöző diktálja a feltételeket. Javasolom mindenkinek, hogy a feljelentésen túl az őt ért kárt polgári úton is érvényesítse. Erre egyébként a büntetőeljárásban is lehetőség van - a rendőrség erről tájékoztatást fog adni -, úgynevezett "magánfélként".

Én nem szívesen élném úgy további életemet, hogy soha semmit nem írathatok a nevemre, mert azonnal bekopogtat a végrehajtó. A bírósági végrehajtók ugyanis közvetlen hozzáféréssel rendelkeznek egyebek mellett az ingatlan- és gépjármű-nyilvántartási adatokhoz, emellett pedig a bankszámlákhoz is...

Ne feledjétek! Attól, hogy valakit akár letöltendő szabadságvesztésre ítélnek, még nem lesz senkinek pénze. A pénzt a büntetőeljárásban magánfélként vagy külön polgári perben lehet visszakövetelni. A büntetőeljárás lehetőséget biztosít továbbá mediációra, amikor a terhelt mentesül a büntető felelősségrevonás alól, ha valamennyi sértettel egyezséget kötött és vállalja a kár megtérítését. Találkoztam ilyen esettel szerzői jogok megsértése ügyében - szerintem az illető szülei a mai napig fizetgetik a Microsoftnak a gyerek számítógépén fellelt lopott szoftverek után járó kártérítés törlesztőrészleteit :-)))

(Viszont nem került börtönbe a srác)

(Az én ügyfelem elegánsan elengedte a 4 db. másolt DVD-vel okozott kárt, mert az ügyvezető úr szerint nincs annál jobb reklám, mintha az ember egyébként teljesen ismeretlen filmjeit főiskolások lemásolják - a Microsoft ügyvédje kicsit másként látta a dolgot smile.gif))

+Quote Post
BrenBea
hozzászólás 2010-07-01 13:15
Létrehozva: #11005

Újonc
*

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2010-06-30 19:35
Azonosító: 1 237 906

IDÉZET(hakos87 @ 2010-07-01 13:13) *
Köszönöm, megtettem már, várom a válaszukat! headbang.gif

én is csak egy szablon szöveget kaptam mint mindenki...és h. forduljak rendőrséghez :-DDDDDDD help.gif

+Quote Post
hakos87
hozzászólás 2010-07-01 13:13
Létrehozva: #11006

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Tisztelt hakos87!

Azt javasoljuk, forduljon Ügyfélszolgálatunkhoz a Kapcsolatfelvételen keresztül, hogy biztonsági csoportunk tájékoztathassa a rendelkezésre álló lehetőségekről.
Kérésre meg tudjuk teremteni a feltételeket a közös feljelentéshez szükséges kapcsolatfelvételhez is.

Köszönöm, megtettem már, várom a válaszukat! headbang.gif

+Quote Post
BrenBea
hozzászólás 2010-07-01 13:12
Létrehozva: #11007

Újonc
*

Csoport:
Csak olvasó

IDÉZET(istvanszirmai @ 2010-07-01 13:10) *
Bár nem sok terméket vettem eddig a Vaterán, de egy dolgot betartok és a jövőben is be fogom! ÉN PÉNZT ELŐRE NEM UTALOK SENKINEK! Teljesen mindegy, hogy ez bevett gyakorlat, akkor sem! Vagy elmegyek és személyesen (ha megéri elmenni) megnézve a terméket kp-ban fizetek a helyszínen, vagy utánvét és max a szállítást fizetem ki előre ami ugye legfeljebb pár ezres amit bukhatok! Ha azt látom, hogy csak előre utalással megy a bolt, már lapozok is tovább.

azt hiszem ebből tanultak nagyon sokan, hiába "biztonságos" az oldal mégsem az... idegennek előre ne utaljon többet senki...másrészt ha biztonságos lenne már a vatera küldött volna rá rendőrt hisz megvannak náluk a leányzó adatai...

+Quote Post
Roninka
hozzászólás 2010-07-01 13:11
Létrehozva: #11008

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-06-28 22:22
Azonosító: 662 595

ez után a nagy balhé után nem tudom elképzelni, hogy a vatera ne változtasson valamit. ez nekik se jó, hogy romlik a hírnevük úgymond, ezért ha van egy kis eszük, akkor keményíteni fognak. legalábbis remélem.

+Quote Post
Hunter600
hozzászólás 2010-07-01 13:11
Létrehozva: #11009

Lelkes újonc
**

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2010-06-15 22:55
Azonosító: 1 214 427

IDÉZET(hakos87 @ 2010-07-01 12:44) *
Szóval itt sokat számít a vatera hozzáállása is, hogy pl. lesz@rja az egészet, vagy segít, ahogy tud.... kíváncsi leszek, hogy most is olyan szívélyesek a felhasználókhoz, mint amikor jutalékot kell fizetni!!

+Quote Post
BrenBea
hozzászólás 2010-07-01 13:10
Létrehozva: #11010

Újonc
*

Csoport:
Csak olvasó

Tisztelt hakos87!

én felvettem a vaterával a kapcsolatot semmi hasznos választ nem kaptam csak hogy forduljak rendőrségre... és a sablonos paragrafusos szöveg... másrészt jobban bizok abban ha a médiához fordulok az legalább megmozgat dolgokat

+Quote Post
istvanszirmai
hozzászólás 2010-07-01 13:10
Létrehozva: #11011

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-07-01 13:00
Azonosító: 1 239 006

Bár nem sok terméket vettem eddig a Vaterán, de egy dolgot betartok és a jövőben is be fogom! ÉN PÉNZT ELŐRE NEM UTALOK SENKINEK! Teljesen mindegy, hogy ez bevett gyakorlat, akkor sem! Vagy elmegyek és személyesen (ha megéri elmenni) megnézve a terméket kp-ban fizetek a helyszínen, vagy utánvét és max a szállítást fizetem ki előre ami ugye legfeljebb pár ezres amit bukhatok! Ha azt látom, hogy csak előre utalással megy a bolt, már lapozok is tovább.

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-07-01 13:08
Létrehozva: #11012

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 09:51
Azonosító: 726 887

Egyébként vatera miért nem segíti a felhasználókat???
Csak mert addig hiába tennék én pl. bármit, amíg nem tudom meg, hogy a másik felhaszn., akit 50 ezerrel vágott át, feljelentést tett-e. Nagy segítség lenne, ha felvehetném Vele a kapcsolatot (és mint láthatjátok, se neki, se nekem nincs hirdetett terméke, ha attól félnétek, hogy vaterán kívül bizniszelnénk...)!!
Szóval itt sokat számít a vatera hozzáállása is, hogy pl. lesz@rja az egészet, vagy segít, ahogy tud.... kíváncsi leszek, hogy most is olyan szívélyesek a felhasználókhoz, mint amikor jutalékot kell fizetni!!

Tisztelt hakos87!

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
BrenBea
hozzászólás 2010-07-01 13:07
Létrehozva: #11013

Újonc
*

Csoport:
Csak olvasó

egyébkén kártalaitani a vaterának is illene...hisz ő volt a kapcsolat... olya és azoldalát biztonságosnak minősiti...

+Quote Post
Yorgos2005
hozzászólás 2010-07-01 13:04
Létrehozva: #11014

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2009-06-16 11:50
Azonosító: 660 373

Sziasztok! Csak egy teljesen általános megjegyzésem van - ami nyugodtan kimoderálható, illetve felülbírálható.

Úgy gondolom, ha egy gazdasági társaság egy webáruházat üzemeltet, ami jóval több annál, mint egy hirdetési felület (kezdve a jutaléktól a "kosár"-ig), a passzív közreműködésével tucatszámra megvalósuló védjegy- és termékhamisításoktól az ilyen csalásokig minimálisan erkölcsi, de inkább jogi felelősséggel tartozik.

Azt tanácsolom a Vatera Kft-nek, hogy legyen sokkal szigorúbb a felhasználók ellenőrzése kapcsán. Négy éve aktívan ebay-ezek, és ott vevőként is jobban lecsekkoltak, mint itt az eladókat szokták. A hozzáférést például postai borítékban Svájcból kaptam meg...

Magyarországon az online világ még a vadkelet, az ellenőrizetlen kapitalizmus terrénuma. Nagyon sokat lendítene a dolgon, ha a 2-3 ezer forintért hirdetett Lacoste és egyéb ruhák eladóitól a dohánytermékekkel brandingelt termékeken át az ilyen nyilvánvaló csalókig mindenkit következetes szigorral üldözne, sőt irtana a Vatera.

Nem szégyen tanulni az ebay-től. Van mit.

Barátsággal egy eddig még át nem vágott, csak postai utánvéttel vagy személyesen vásárolni hajlandó felhasználó.

+Quote Post
BrenBea
hozzászólás 2010-07-01 12:58
Létrehozva: #11015

Újonc
*

Csoport:
Csak olvasó

IDÉZET(hakos87 @ 2010-07-01 12:54) *
Én nem a pinkbaby-s károsult vagyok, hanem ,,csak" a maci969 fhsz-é....
Jelen helyzetben mivel ,,csak" 15 ezerrel vert át, akkor van értelme rendőrségi feljelentést tenni, ha tudok kire hivatkozni (akit 50 ezerrel vert át), illetve tudom, hogy az illető feljelentést tett! Egyik termék fórumjába akadtunk össze, de kapásból jött a figyelmeztetés... mindenesetre ha ilyen hozzáállás lesz vatera részéről, akkor egy életre elkerülöm Őket is... prohardver hardverapróját már pont emiatt kerülöm, mert sokszor átvertek.... gondoltam vatera biztonságos, mert ellenőrzi a felhasználókat, de úgy semmit sem ér az egész, ha az infókat nem juttatja el az átverteknek!

biztonságos???????? mindenki azt hitte de ha az lenne akkor nem károsithat meg egyetlen ember 40 embert csak úgy meg...itt már milliókról van szó....

+Quote Post
BrenBea
hozzászólás 2010-07-01 12:56
Létrehozva: #11016

Újonc
*

Csoport:
Csak olvasó

egyébként drága pinkibaby tegnap estemegfenyegetett ha nem fogadom el az ő feltételeit soha többet nem látom a pénzem...és idézek "bárhova elmehet, únió van"

+Quote Post
hakos87
hozzászólás 2010-07-01 12:54
Létrehozva: #11017

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(BrenBea @ 2010-07-01 12:48) *
talá mert nem érdeke.... egyébként én már felvettem a kapcsolatot a médiával...

Én nem a pinkbaby-s károsult vagyok, hanem ,,csak" a maci969 fhsz-é....
Jelen helyzetben mivel ,,csak" 15 ezerrel vert át, akkor van értelme rendőrségi feljelentést tenni, ha tudok kire hivatkozni (akit 50 ezerrel vert át), illetve tudom, hogy az illető feljelentést tett! Egyik termék fórumjába akadtunk össze, de kapásból jött a figyelmeztetés... mindenesetre ha ilyen hozzáállás lesz vatera részéről, akkor egy életre elkerülöm Őket is... (...) már pont emiatt kerülöm, mert sokszor átvertek.... gondoltam vatera biztonságos, mert ellenőrzi a felhasználókat, de úgy semmit sem ér az egész, ha az infókat nem juttatja el az átverteknek!

A hozzászólást -Vateraoroszlan- szerkesztette a következő időpontban: 2010-07-01 13:09

+Quote Post
BrenBea
hozzászólás 2010-07-01 12:48
Létrehozva: #11018

Újonc
*

Csoport:
Csak olvasó

látom már indexes cikk is lett a nagy átverésből...

Csak mert addig hiába tennék én pl. bármit, amíg nem tudom meg, hogy a másik felhaszn., akit 50 ezerrel vágott át, feljelentést tett-e. Nagy segítség lenne, ha felvehetném Vele a kapcsolatot (és mint láthatjátok, se neki, se nekem nincs hirdetett terméke, ha attól félnétek, hogy vaterán kívül bizniszelnénk...)!!

talá mert nem érdeke.... egyébként én már felvettem a kapcsolatot a médiával...

egyébként nem értem egymással miért nem vehetjük fel a kapcsolatot a közös feljelentés nagyobb hatású lenne stb...

A hozzászólást -Vateraoroszlan- szerkesztette a következő időpontban: 2010-07-01 13:05

+Quote Post
Dragunovhun
hozzászólás 2010-07-01 12:47
Létrehozva: #11019

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2008-11-17 16:10
Azonosító: 300 154

Esetleg olvass vissza.

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-06-30 12:37) *
Kedves garbagecollector!

Biztonsági csoportunk tájékoztatni fogja az érintett felhasználókat, jelenleg ennek előkészítése folyik.

Megértő türelmüket köszönjük!

+Quote Post
hakos87
hozzászólás 2010-07-01 12:44
Létrehozva: #11020

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

látom már indexes cikk is lett a nagy átverésből...

+Quote Post

1341 Oldal V  « < 549 550 551 552 553 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2015-07-06 13:23