IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1322 Oldal V  « < 566 567 568 569 570 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
VateraBenz
hozzászólás 2010-05-07 13:35
Létrehozva: #11341

Customer Service

Csoport:
M O D E R Á T O R

Regisztrált: 2009-09-04 15:11
Azonosító: 730 465

IDÉZET(europeonline66 @ 2010-05-07 12:58) *
2010-05-02 17:53 - es fórumbeírásomat folytatva:
Sziasztok, türelmesen vártam újabb 1 hetet arra, hogy az eladó visszafizesse a 7000Ft-ot de továbbra sem történt semmi változás az ígérgetésen kívül a részéről.
Az aukció 2010/03/07 02:36:51-kor zárult, ma 2010/05/07 van.
Negatívval értékeltem, a 7000Ft-ot így bebuktam. Örülnék ha lenne valami mód, hogy a barátunkat eltávolítsák vateráról.
Kivel kell felvennem a kapcsolatot?

üdv

Tisztelt

A Vatera az aukció zárása után nem vett részt az adásvételben, ezért nem áll módjában véleményt formálni a leírtakról és eldönteni az egyes felhasználók vélt vagy valós igazát.
Ha az eladó igazoltan visszavette a terméket, visszatérítést ígért, de ezt nem küldte el, akkor a rendőrségi feljelentés lehet a következő lépés.
Ezt Önnek kell átgondolnia, eldöntenie.

--------------------
Üdvözlettel:
a Vatera csapata
www.vatera.hu
Go to the top of the page

+Quote Post
europeonline66
hozzászólás 2010-05-07 12:58
Létrehozva: #11342

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-07-17 23:36
Azonosító: 16 874

2010-05-02 17:53 - es fórumbeírásomat folytatva:

Sziasztok, türelmesen vártam újabb 1 hetet arra, hogy az eladó visszafizesse a 7000Ft-ot de továbbra sem történt semmi változás az ígérgetésen kívül a részéről.
Az aukció 2010/03/07 02:36:51-kor zárult, ma 2010/05/07 van.
Negatívval értékeltem, a 7000Ft-ot így bebuktam. Örülnék ha lenne valami mód, hogy a barátunkat eltávolítsák vateráról.
Kivel kell felvennem a kapcsolatot?

üdv

A hozzászólást -europeonline66- szerkesztette a következő időpontban: 2010-05-07 13:01

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-05-07 11:44
Létrehozva: #11343

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-05-07 11:31) *
Kedves zejopy!

Én az Ön helyében most küldeném el azt az egyszer már közzétett, közepesen fenyegető hangvételű levelet smile.gif
És hétfőnél tovább nem várnék.

Kedves Leó!

Arra gondol, amit harmadik levélként írok? Rendben, elküldöm neki, de csak este tudom, mert akkor tudom a postaköltséget. Na és küldöm azt is Önöknek, mert ezt a levélláncot már elküldtem.
Köszönöm. smile.gif

IDÉZET(scaevola @ 2010-05-07 11:35) *
Nem kapkodja el a vásárlásait. Négy év alatt csak össze hozott kettőt.

De észt osztani tud.... sad.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
scaevola
hozzászólás 2010-05-07 11:35
Létrehozva: #11344

Mérges fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 13:48
Innen: Mezőberény
Azonosító: 40

IDÉZET(zejopy @ 2010-05-07 10:14) *
Tuti, hogy lenegáz. Állatira magabiztos.

Nem kapkodja el a vásárlásait. Négy év alatt csak össze hozott kettőt.

--------------------
Demagógiáról akkor beszélhetnénk, ha azt mondanám amivel a főnököm megbízott, hogy mondjak és azt tűzön-vízen át végrehajtanám.
Megélheted a száz évet, ha lemondasz mindarról, ami miatt megérné megélni a száz évet. (Woody Allen)

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-05-07 11:33
Létrehozva: #11345

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 09:51
Azonosító: 726 887

IDÉZET(Nanda2 @ 2010-05-07 09:43) *
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Május 4-dikén (kedden) villámáron leütöttem egy terméket, mellyel természetesen elfogadtam a fizetési és szállítási feltételeket is. ...

Kedves Nanda2!

Javasoljuk Önnek, hogy küldjön egy utolsó felszólítást az illetőnek a termék átvételére vonatkozóan, kilátásba helyezve a megfelelő értékelést amennyiben nem jelentkezik. A levelet továbbítsa másolatként a biztonsag@vatera.com címre is, jelezve ezt a címzettnek is. Ha a partner erre sem reagál akkor tájékoztassa írásban az adásvételtől való elállásról és készítsen a partnerről értékelést. A kapott azonosítót mentse el, így esetleges jogtalan negatív esetén könnyebb az ügy feldolgozása.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-05-07 11:31
Létrehozva: #11346

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2010-05-07 09:38) *
BangHead.gif

Összegezve: Május 2.-án ütötte le a hatalmas értékű árut (300Ft). Türelmet kért, mert még voltak aktív licitjei Baranyában, egy körrel akarta személyesen átvenni mindet. A többiről lemaradt, övé az én egy db árum. Jött is a levél. Innen érdekes....

Kedves zejopy!

Én az Ön helyében most küldeném el azt az egyszer már közzétett, közepesen fenyegető hangvételű levelet smile.gif
És hétfőnél tovább nem várnék.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-05-07 11:28
Létrehozva: #11347

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zpepe26 @ 2010-05-07 08:39) *
Kedves Moderátorok,

szeretném kérni Önöket, hogy nézzenek már utána, hogy nála miért van az, hogy amikor egy nagy értékű laptopot lebeszél valakivel a levelezésben, akkor utána semleges értékeléssel zárják az aukciót, mondván, hogy nem jött létre a tranzakció. Már régóta figyelem, és valahogyan nem kerülnek vissza a termékei újra.

Üdv: zpepe26

Kedves zpepe26!

Köszönjük a jelzést, meg fogjuk vizsgálni és indokolt esetben eljárunk a felhasználóval szemben.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2010-05-07 10:37
Létrehozva: #11348

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(zejopy @ 2010-05-07 10:14) *

Nem baj, csak ügyesen.
A rutin és a tudás ott van mögötted.
Ha okosan csinálod ő húzza a rövidebbet. punish2.gif

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-05-07 10:14
Létrehozva: #11349

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(hytech @ 2010-05-07 10:10) *
Hmmm...
Köszi.
Igazi csemege. ok.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2010-05-07 10:10
Létrehozva: #11350

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(zejopy @ 2010-05-07 09:38) *
Ő az. Kemény 2 db tranzakcióval a háta mögött:
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=524416

Hmmm...
Köszi.
Igazi csemege. ok.gif

--------------------

+Quote Post
hytech
hozzászólás 2010-05-07 09:54
Létrehozva: #11351

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

...miért van az, hogy amikor egy nagy értékű laptopot lebeszél valakivel a levelezésben, akkor utána semleges értékeléssel zárják az aukciót, mondván, hogy nem jött létre a tranzakció. Már régóta figyelem, és valahogyan nem kerülnek vissza a termékei újra...

A válasz egyértelmű, szerintem neked is.
"Gyors korrekt,pontos,de sajnos az adás -vétel nem jött létre."
Na persze, minden a legnagyobb rendben de adásvétel az nem volt.

A gyanút csak igazolja a semlegesekre adott válasza mely érdekes módon minden esetben ez: "............."

No komment. dry.gif

--------------------

+Quote Post
Nanda2
hozzászólás 2010-05-07 09:43
Létrehozva: #11352

Új fórumozó

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2010-05-07 08:45
Azonosító: 1 147 006

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Május 4-dikén (kedden) villámáron leütöttem egy terméket, mellyel természetesen elfogadtam a fizetési és szállítási feltételeket is. Értesítés még aznap megjött a vatera részéről, melyben ugye az eladó adatai is szerepelnek. Írtam e-mailt az illetőnek, hogy hova utalhatom a termék árát? Erre egy elég zavaros választ kaptam, hogy én hol szeretném átvenni a terméket személyesen, merthogy nagy lenne a csomag illetve sok a postaköltség. Azt hiszem az értesítést ő is megkapja a vatera részéről, mely világosan tartalmazza, hogy milyen fizetési illetve szállítási feltételekkel kérem az árut. Terméklapján egyértelműen fel volt tüntetve, hogy postai csomagként is lehet kérni, és én így kértem a terméket, tehát így a postaköltség is engem terhel, melyet a vételárral együtt fizetek is, azaz neki nem okozhat a postai feladás majd problémát. Újra kértem e-mailben, hogy jelezze mily módon tudnám utalni számára a pénzt. Mivel visszaigazolást kértem az e-mail elolvasásáról, tudom hogy megkapta üzenetemet, de azóta sem jelentkezik. Szeretném tudni, hogy mennyi ideig várjak, mivel a termékre rövid időn belül szükségem lenne és ha tőle nem tudom megvásárolni, akkor szeretnék minél előbb mástól ilyen terméket venni. (légzésfigyelő).

Előre is köszi a segítséget!

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-05-07 09:38
Létrehozva: #11353

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

BangHead.gif

Összegezve: Május 2.-án ütötte le a hatalmas értékű árut (300Ft). Türelmet kért, mert még voltak aktív licitjei Baranyában, egy körrel akarta személyesen átvenni mindet. A többiről lemaradt, övé az én egy db árum. Jött is a levél. Innen érdekes.

Kedves zejopy!

Mivel a többi aukción nem nyertem, ezért arra kérem, hogy utánvéttel
legyen kedves feladni a terméket! A kiszállítási hely legyen
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
névre!

Köszönettel,
xxxxxxxxx

Kedves Balázs!

A szállítási opcióknál nem jelöltem meg utánvétel lehetőségét és ez nem véletlen, nem szeretem ezt a módszert.
Személyes átvétel, vagy előreutalás között lehet választani. Akkor ezek szerint előre utalás lesz. Este hazamegyek, becsomagolom az árut és a pontos postaköltség ismeretében megírom a fizetési információkat.
Üdv: zejopy

Kedves zejopy!

Azért nem jó megoldás az előre utalás, mert nem lehetek benne biztos, hogy meg is érkezik a csomag. Egy pénzügyi tranzakció nem szeretet kérdése. Az utánvétnek az előnye, hogy a feladó meghatározza az árat, a címzett pedig kézhez vételkor fizet, ami a legegyszerűbb és a legkevésbbé kockázatos módja egy nem személyesen zajló üzletnek (persze ilyen tételnél nem az elutalt összeg mértéke, inkább az utólagos bosszankodás miatt érdemes körültekintőnek lenni). Kérem, vizsgálja felül álláspontját ezek alapján, és szíveskedjen a szóban forgó módon küldeni számomra a csomagot, hogy mindketten elégedetten zárhassuk le az aukciót! Az előző levelemben megadott címen hétköznap teljes munkaidőben át tudom venni az árut.

Köszönöm megértését!

xxxxxxxxxxxx

Kedves Balázs!

Teljesen értem, hogy mi az utánvét. Nem kockázatmentes az eladó számára. De ebben az esetben mindegy is, mert lehetőségként nem adtam meg, tehát nem vagyok köteles úgy küldeni. Valamennyi joga az eladónak is van. Tehát lehet ugyan, hogy egy pénzügyi tranzakció nem szeretet kérdése, mégis nekem jogomban áll ragaszkodni az "ajánlott küldemény, előre utalással" szállítási opcióhoz. Tehát nem fogom a szóban forgó módon küldeni az árut. Egyébként, ajánlott küldemény esetén, ha nem érkezik meg az áru, akkor visszafizetem a postaköltséggel terhelt vételárat. Hozzá kel tennem azonban, hogy ilyen még nem fordult elő, pedig több mint 1500 árut postáztam már.

(A vastagítást én csináltam. Ott szaladt fel az agyvizem és habzott ki az adrenalin a fülemen. Mindeközben füstölt az orrom, pedig nem is dohányoztam)

Ő az. Kemény 2 db tranzakcióval a háta mögött:
http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=524416
Hytech lelkem, tudom, te buksz az ilyenekre. biggrin.gif

--------------------
(Ron Cristian)

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2010-05-07 08:47
Létrehozva: #11354

Öreg róka:)

Csoport:
Kizárt

Regisztrált: 2007-03-01 14:16
Azonosító: 130

Kedves Moderátorok,

szeretném kérni Önöket, hogy nézzenek már utána, hogy nála miért van az, hogy amikor egy nagy értékű laptopot lebeszél valakivel a levelezésben, akkor utána semleges értékeléssel zárják az aukciót, mondván, hogy nem jött létre a tranzakció. Már régóta figyelem, és valahogyan nem kerülnek vissza a termékei újra.

ez egy sorsüldözte felhasználó. nem csak akkor nem jön össze az adásvétel ha elad, akkor is peche van, ha vásárol. unsure.gif

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
zpepe26
hozzászólás 2010-05-07 08:39
Létrehozva: #11355

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-21 13:17
Innen: Magyar/Szombathely
Azonosító: 48 776

Kedves Moderátorok,

A hozzászólást -zpepe26- szerkesztette a következő időpontban: 2010-05-07 08:40

--------------------
"Mivel úriembernek születtem, nem vívok szellemi párbajt olyannal, aki fegyvertelen."

+Quote Post
Sprinkler1
hozzászólás 2010-05-07 07:23
Létrehozva: #11356

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-07-17 12:23
Innen: Káosz birodalom
Azonosító: 171 419

Sziasztok!

Elővigyázatosságból javaslom tiltóra őt:

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=1458384

Van egy csomó lejárt aukciója ami még nincs értékelve. Nekem nem jelentkezik egyáltalán, már 4 levelet küldtem neki 2 postafiókról. Félek,hogy szórakozásból licitálgatott.

http://www.vatera.hu/listings/index.php?td...ubw=on&ob=4

http://www.vatera.hu/listings/index.php?td...ubw=on&ob=4

--------------------
"Lemondtam a sexről, az italról és a hazardírozásról! Ez volt életem legszörnyűbb negyedórája"

+Quote Post
lancia123
hozzászólás 2010-05-05 20:01
Létrehozva: #11357

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-02-09 19:07
Azonosító: 468 296

IDÉZET(oxygene2 @ 2010-05-03 22:23) *
Kedves Vaterabenz!

Kezdő VATERÁSKÉNT szeretném hallani a véleményeteket a következőkről:
Hi-Fi rajongóként örömmel láttam hogy rengeteg készülékből lehet választani...
Nosza mindjárt fel is tettem a kérdésemet az eladónak:TISZTELETTEL KÉRDEZVE!!!!egy erősítő műszaki paraméterét kérdeztem.
Nem írom ide a párbeszédet de rövid időn belül "lehülyéztek" a végére pedig már kiérdemeltem a kitüntető"MAJOM"címet.
Természetesen a választ már nem várta meg az illető.Először meglepődtem de aztán láttam hogy mással is ilyen minősíthetetlen hangnemben társalognak.
Ma legnagyobb gyönyörűségemre beleakadtam a barátjába aki közölte velem "már tud rólam" úgyhogy ne /rontsam a levegőt !!!/
Kérdezem hogy ezek az Úriemberek:GYURESZ54/LANCIA123 mint használt audio nepperek bármit beírhatnak az érdeklődő vásárlónak(biznisz az biznisz alapon) vagy
az első szempont mégiscsak egymás kölcsönös TISZTELETE???
Üdv.

Ha már meg lettem szólítva....és a vélemény hiányzik.
Önmaga megnevezése szerint "Kezdő vaterásként" nem az észt kellene osztani, mivel olyan magas lóról kezdett beszélt, már azt hittem maga a hi-fi atyaúristen.
Egyébként is a terméklap nem fórum, természetesen el lehet diskurálni, de az ön részéről átment eléggé fellengzős hangnembe, gondolok erre: "én olyat aztán nem fogok hallani soha" (erősítő átalakításról volt szó Gyuresz54 egyik termékénél, amely diskurzusban ön erősen bizonygatta azt mennyire jobban ért hozzá, ő (Gyuresz54) pedig nem). Mint megtudtam tiltóra került, megelőzendő a további szóváltást, erre egy másik névvel újra visszajött. Nem véletlenül lett tiltóra téve az a nick is.
Majd egy olyan dolgot kérdezett az én egyik termékemnél, amire nyilvánvalóan tudja a választ. A vásárlási szándák jelét nem mutatta, sem az előzőekben, sem nálam, ez kiderült az írottakból, ezért válaszoltam bizonyos hangnemben, amivel ha megsértettem, elnézést kérek.
Remélem talál olyan eladót akit okosíthat, de nekem erre sem érdeklődésem, sem időm nincs.
Részemről lezárva, üdv és sikeres vaterázást !

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2010-05-05 12:58
Létrehozva: #11358

Csoport:
Kizárt

IDÉZET(Vateraoroszlan @ 2010-05-05 12:49) *
Kedves Fórumozók!

Illetékes kollégáink minden olyan esetben megteszik a szükséges intézkedéseket, ha felmerül annak gyanúja, hogy rosszhiszemű felhasználó próbál tevékenykedni a vaterán.
Észrevételeiket és figyelmességüket megköszönjük, azonban kollégáink munkájáról semmilyen konkrét esetben nem áll módunkban információkat kiadni.

take_example.gif

--------------------
"Gyanítom, több dolgok vannak földön és égen, mintsem azt bármely bölcselem valaha álmodni képes."

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-05-05 12:49
Létrehozva: #11359

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(bambooflower @ 2010-05-05 12:41) *
erröl lehet szó.

Kedves Fórumozók!

Illetékes kollégáink minden olyan esetben megteszik a szükséges intézkedéseket, ha felmerül annak gyanúja, hogy rosszhiszemű felhasználó próbál tevékenykedni a vaterán.
Észrevételeiket és figyelmességüket megköszönjük, azonban kollégáink munkájáról semmilyen konkrét esetben nem áll módunkban információkat kiadni.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
bambooflower
hozzászólás 2010-05-05 12:41
Létrehozva: #11360

Csoport:
Kizárt

IDÉZET(svejku @ 2010-05-04 23:18) *
Áru helye: Győr-M-S megye, Eladó: Borsod-A-Z megye... Hm? Ebben az országban messzebb már nem is nagyon lehetne. Képek internetről.... Több mint gyanús, persze, ha ez megint valami szponzorált vaterabolt, akkor valaki üzenhetne, hogy ne aggódjunk itten' feleslegesen.

erröl lehet szó.

--------------------

+Quote Post

1322 Oldal V  « < 566 567 568 569 570 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (2 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-07-31 23:38