IPB
X   Központi üzenet
(Az üzenet 2 másodperc múlva bezáródik)

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1370 Oldal V  « < 576 577 578 579 580 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problémás Felhasználók
hytech
hozzászólás 2010-07-01 18:29
Létrehozva: #11541

Élő szövet a belső fémvázon

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:14
Innen: Future
Azonosító: 66

IDÉZET(BrenBea @ 2010-07-01 13:12) *
ha biztonságos lenne már a vatera küldött volna rá rendőrt hisz megvannak náluk a leányzó adatai...

Már úton is van 5 jól felfegyverzett dandártábornok és az ügyeletes vezérezredes. hehehmm.gif

--------------------
Szeretem amikor az okos hülyéskedik, de utálom mikor a hülye okoskodik.
Go to the top of the page

+Quote Post
Sekene19
hozzászólás 2010-07-01 18:20
Létrehozva: #11542

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-01-07 19:03
Azonosító: 394 794

IDÉZET(malacpapa @ 2010-07-01 18:14) *
a saga folytatódik biggrin.gif :
válasza:
"Tudom, sokatokkal meg is állapodtam, de mindig akadnak ilyen személytelen smskutyák, akiknek nem is a pénz kell hanem a cirkusz. De az ilyeneket le kell szarni úgyhogy ne rongálj."
én:
"Mondtam, hogy "xy" vagyok "z"-ről és melyik banknál mi a számlaszámom. Hol itt a személytelenség drágám? smile.gif Itt egyedül te próbáltál meg személytelen maradni, kevés sikerrel amint látod. biggrin.gif Szerinted miért a pénzemet kértem tőled, ha nem a pénzem kell? ohmy.gif "

jeee kegyetlenül átvág kb 100 embert és még neki áll feljebb ha az ember a pénzét szeretné..... laugh1.gif

+Quote Post
malacpapa
hozzászólás 2010-07-01 18:14
Létrehozva: #11543

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-07-03 08:11
Azonosító: 167 499

IDÉZET(malacpapa @ 2010-07-01 17:54) *
folytatás smile.gif :
az övére én:
"Elküldtem a számom, ha nem tűnt fel. biggrin.gif A bankom pedig ..... de ezt neked is tudnod kéne mert a tied is az volt amire utaltam te kis butus. smile.gif Szerencsére nem kenyérre kell, azt meg, hogy kinek mikor mit utalsz, majd az ítéletből megtudod, nem te fogod eldönteni. Na határidőt tudod, várom a pénzt. wink.gif"
erre ő:
"Hiába flegmáskodsz, semmit nem érsz vele. SZERDÁN küldöm, előbb nem tudom. De várhatsz a bírósági ítéletre is, ha gondolod, kb két év."
erre én:
"Mondom HOLNAP du 2. smile.gif Amúgy ráérek amint már mondtam. Te is rá fogsz hidd el! ""Beszéltem az ORFK-val."" LOL biggrin.gif"
erre ő:
"Sok sikert anya."
én:
"Köszi, neked is sok szerencsét. Szükséged lesz rá, sokan vagyunk. smile.gif"

hát... ájtink, disziz dö bigining ofö bjútiful frencsip biggrin.gif

Véleményem szerint itt a tárgyalások megrekedtek, nem várható folytatás. smile.gif

a saga folytatódik biggrin.gif :
válasza:
"Tudom, sokatokkal meg is állapodtam, de mindig akadnak ilyen személytelen smskutyák, akiknek nem is a pénz kell hanem a cirkusz. De az ilyeneket le kell szarni úgyhogy ne rongálj."
én:
"Mondtam, hogy "xy" vagyok "z"-ről és melyik banknál mi a számlaszámom. Hol itt a személytelenség drágám? smile.gif Itt egyedül te próbáltál meg személytelen maradni, kevés sikerrel amint látod. biggrin.gif Szerinted miért a pénzemet kértem tőled, ha nem a pénzem kell? ohmy.gif "

+Quote Post
kutyamindenit
hozzászólás 2010-07-01 18:06
Létrehozva: #11544

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-01-13 21:27
Azonosító: 79 716

Nem állítom, hogy jól van ez így, de könyörgöm, aki olyan nagyon okosnak hiszi magát, az ne utalgasson már előre, pláne nem olyan termékre, amiről azt sem lehet tudni, hogy létezik-e. Minden csalásnak az a lényege, hogy először meg kell szerezni a bizalmat (10-100 sikeres eladás akár minimális veszteséggel is) aztán meg is lehet bolondítani a magatok fajta "okos" embereket. Ha ismered az eladót, akkor teljesen mindegy, hogy hány pozitívja van, ha meg nem, akkor ne utalgass át előre a semmire... Vagy legalább is ne nyavalyogj, hogy "jajj átvertek".

+Quote Post
Sekene19
hozzászólás 2010-07-01 17:54
Létrehozva: #11545

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(garbagecollector @ 2010-07-01 17:46) *
Aha már csak egy kérdés: pinkbaby16 honnan tudja, hogy kijelentette fel, mert a rendőrség nem ad ki ilyen adatokat. Ide meg nem tud belépni, mert inaktív. Szóval ez itt egy újabb hazugság.

Szóval ennek nem kell bedőlni! Hanem fel kell szépen jelenteni.

headbang.gif " Beszéltem ORFK-val....." laugh1.gif HIHETŐ!!!! headbang.gif

+Quote Post
malacpapa
hozzászólás 2010-07-01 17:54
Létrehozva: #11546

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(malacpapa @ 2010-07-01 17:18) *
Most "esiztem" pinkivel a 70-es számán. smile.gif Értesítettem, hogy amennyiben holnap 14:00-ig nem látom a számlámon a pénzt (megadtam a számlaszámom is később még fontos lesz! wink.gif), úgy ballagok a kapitányságra feljelenteni.
Válasz:
"Szia. Nem is kell várnod holnapig, már ma mehetsz. Semmit nem érsz vele, én már beszétem az ORFK-val. MINDENKINEK szerdától kezdem el visszafizetni a pénzüket. Első körben azoknak, akik nem kavartak sehol, nem tettek feljelentést. Akik tettek, vagy tesznek addig, azoknak ráér az eljárás végén is. Ugye érted? Ennek tudatában, vagy elküldöd most a bankod nevét és a számlaszámodat, hogy szerdán rá tudjam tenni a pénzedet, vagy menj a saját fejed után."
LOL biggrin.gif Azért sajnálom kicsit szegényt. Biztos uncsi lesz egész nap zacsit ragasztani cukikámnak. smile.gif
Na reagálok neki valami kedveset, ha lesz fejlemény, még jövök!

folytatás smile.gif :
az övére én:
"Elküldtem a számom, ha nem tűnt fel. biggrin.gif A bankom pedig ..... de ezt neked is tudnod kéne mert a tied is az volt amire utaltam te kis butus. smile.gif Szerencsére nem kenyérre kell, azt meg, hogy kinek mikor mit utalsz, majd az ítéletből megtudod, nem te fogod eldönteni. Na határidőt tudod, várom a pénzt. wink.gif"
erre ő:
"Hiába flegmáskodsz, semmit nem érsz vele. SZERDÁN küldöm, előbb nem tudom. De várhatsz a bírósági ítéletre is, ha gondolod, kb két év."
erre én:
"Mondom HOLNAP du 2. smile.gif Amúgy ráérek amint már mondtam. Te is rá fogsz hidd el! ""Beszéltem az ORFK-val."" LOL biggrin.gif"
erre ő:
"Sok sikert anya."
én:
"Köszi, neked is sok szerencsét. Szükséged lesz rá, sokan vagyunk. smile.gif"

hát... ájtink, disziz dö bigining ofö bjútiful frencsip biggrin.gif

Véleményem szerint itt a tárgyalások megrekedtek, nem várható folytatás. smile.gif

+Quote Post
garbagecollector
hozzászólás 2010-07-01 17:46
Létrehozva: #11547

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2010-06-29 21:27
Azonosító: 1 236 450

IDÉZET(malacpapa @ 2010-07-01 17:18) *
"Első körben azoknak, akik nem kavartak sehol, nem tettek feljelentést. Akik tettek, vagy tesznek addig, azoknak ráér az eljárás végén is. Ugye érted? Ennek tudatában, vagy elküldöd most a bankod nevét és a számlaszámodat, hogy szerdán rá tudjam tenni a pénzedet, vagy menj a saját fejed után."

Aha már csak egy kérdés: pinkbaby16 honnan tudja, hogy kijelentette fel, mert a rendőrség nem ad ki ilyen adatokat. Ide meg nem tud belépni, mert inaktív. Szóval ez itt egy újabb hazugság.

Szóval ennek nem kell bedőlni! Hanem fel kell szépen jelenteni.

+Quote Post
malacpapa
hozzászólás 2010-07-01 17:18
Létrehozva: #11548

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Most "esiztem" pinkivel a 70-es számán. smile.gif Értesítettem, hogy amennyiben holnap 14:00-ig nem látom a számlámon a pénzt (megadtam a számlaszámom is később még fontos lesz! wink.gif), úgy ballagok a kapitányságra feljelenteni.
Válasz:
"Szia. Nem is kell várnod holnapig, már ma mehetsz. Semmit nem érsz vele, én már beszétem az ORFK-val. MINDENKINEK szerdától kezdem el visszafizetni a pénzüket. Első körben azoknak, akik nem kavartak sehol, nem tettek feljelentést. Akik tettek, vagy tesznek addig, azoknak ráér az eljárás végén is. Ugye érted? Ennek tudatában, vagy elküldöd most a bankod nevét és a számlaszámodat, hogy szerdán rá tudjam tenni a pénzedet, vagy menj a saját fejed után."
LOL biggrin.gif Azért sajnálom kicsit szegényt. Biztos uncsi lesz egész nap zacsit ragasztani cukikámnak. smile.gif
Na reagálok neki valami kedveset, ha lesz fejlemény, még jövök!

+Quote Post
-ReBeL-
hozzászólás 2010-07-01 17:05
Létrehozva: #11549

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Regisztrált: 2007-08-03 23:35
Azonosító: 18 641

IDÉZET(Sekene19 @ 2010-07-01 16:53) *
Köszi és melyik kapitányságon tegyem meg? A hozzám legközelebb esőn, vagy ott ahol az elkövető lakik?

A lakhelyed szerinti illetékes rendőrségen kell megtenni-utána fogják összevonni az ügyeket.
Egyébként te tudod biztosan hol lakik?

IDÉZET(hakos87 @ 2010-07-01 16:46) *
Abba tudna valaki segíteni, milyen címre lehet küldeni az online feljelentést?

Megfogom kérdezni ma este a rendőr főhadnagytól akinél én tettem feljelentést mert véletlenül falum béli

+Quote Post
Sekene19
hozzászólás 2010-07-01 16:53
Létrehozva: #11550

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(-ReBeL- @ 2010-07-01 16:32) *
Igen a személyi és lakcímkártya kell
és
  • vásárlás száma, részletei-leütés szkennelve a legjobb
  • utalásról visszaigazolás-fontos az eladó és vevő számlaszáma
    figyelem a végrehajtott tranzakción nem volt rajta az eladó számlaszáma az én esetemben
  • a történet rövid összefoglalása
  • utolsó kapcsolat a vevővel
  • megtérülés esetén kérhető az ügy felfüggesztése vagy az eljárás folytatása -én az utóbbit kértem
  • kérni kell az az eljárás megindítását, az elkövető felkutatását, felelősségre vonását, az okozott kár megtérítését

Köszi és melyik kapitányságon tegyem meg? A hozzám legközelebb esőn, vagy ott ahol az elkövető lakik?

+Quote Post
hakos87
hozzászólás 2010-07-01 16:46
Létrehozva: #11551

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-07-28 14:28
Azonosító: 681 606

Abba tudna valaki segíteni, milyen címre lehet küldeni az online feljelentést?

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-07-01 16:43
Létrehozva: #11552

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 09:51
Azonosító: 726 887

IDÉZET(-ReBeL- @ 2010-07-01 16:15) *
A főhadnagy egy hasonló telefoneladással kapcsolatos csalás ügyben már nyomoz és ott is nő az elkövető és mint írtam a név is ismerős volt neki. Az lenne a szomorú ha kiderülne ugyanaz az elkövető. Kiderítem és utána beszélünk újra a biztonsági rendszerről.
A feljelentést beszkennelve el tudom küldeni -ez jó így kedves ügyfélszolgálat?
Ha igen mely címre?

Tisztelt -ReBeL-!

A feljelentés másolatát a security@vatera.com email címre tudja elküldeni.

Köszönjük együttműködését!

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
-ReBeL-
hozzászólás 2010-07-01 16:32
Létrehozva: #11553

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

IDÉZET(Sekene19 @ 2010-07-01 15:59) *
Írtad, hogy lehet online is feljelentést tenni....miket kell mellékelni ilyen esetben az én részemről...személyi, lakcímkártya scannelt képe?

Igen a személyi és lakcímkártya kell
és
  • vásárlás száma, részletei-leütés szkennelve a legjobb
  • utalásról visszaigazolás-fontos az eladó és vevő számlaszáma
    figyelem a végrehajtott tranzakción nem volt rajta az eladó számlaszáma az én esetemben
  • a történet rövid összefoglalása
  • utolsó kapcsolat a vevővel
  • megtérülés esetén kérhető az ügy felfüggesztése vagy az eljárás folytatása -én az utóbbit kértem
  • kérni kell az az eljárás megindítását, az elkövető felkutatását, felelősségre vonását, az okozott kár megtérítését

+Quote Post
-ReBeL-
hozzászólás 2010-07-01 16:15
Létrehozva: #11554

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

A főhadnagy egy hasonló telefoneladással kapcsolatos csalás ügyben már nyomoz és ott is nő az elkövető és mint írtam a név is ismerős volt neki. Az lenne a szomorú ha kiderülne ugyanaz az elkövető. Kiderítem és utána beszélünk újra a biztonsági rendszerről.
A feljelentést beszkennelve el tudom küldeni -ez jó így kedves ügyfélszolgálat?
Ha igen mely címre?

+Quote Post
Sekene19
hozzászólás 2010-07-01 15:59
Létrehozva: #11555

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(-ReBeL- @ 2010-07-01 15:48) *
Most tettem meg a feljelentést a gárdonyi rendőrségen és attól megtérülés esetén sem állok el mert ugyanott fogják folytatni.
Egyébként e részleteket leírva e-mailben levélben is meglehet tenni, nem kell személyesen a rendőrségre menni
Egy egy hónapos hasonló telefonos ügyből a rendőrtisztnek ismerős volt a név- nem kizárt hogy régóta űzik az ipart.
Az akciós portálok biztonsági rendszeréről hatékonyságáról pedig nem nyilatkozott a főhadnagy mert ami nincs arról nem lehet mit mondani

Írtad, hogy lehet online is feljelentést tenni....miket kell mellékelni ilyen esetben az én részemről...személyi, lakcímkártya scannelt képe?

+Quote Post
Torrenteee
hozzászólás 2010-07-01 15:55
Létrehozva: #11556

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-02-05 12:24
Innen: Kesztölc
Azonosító: 980 507

Az akciós portálok biztonsági rendszeréről hatékonyságáról pedig nem nyilatkozott a főhadnagy mert ami nincs arról nem lehet mit mondani

Hát mondtál volna akkor Te valamit neki, ugyanis 34-szer letesztelted.

--------------------
Korán keltem, hol az arany?

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-07-01 15:53
Létrehozva: #11557

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 09:51
Azonosító: 726 887

Amiről nem tudja a főhadnagy, hogy micsoda, az nem létezik?

Mindazonáltal örömmel olvastam, hogy lépett az ügyben. Ha elküldi a feljelentés adatait ügyfélszolgálatunknak, biztonsági csoportunk gyorsabban tud eljárni a nyomozáshoz szükséges adatszolgáltatással kapcsolatban.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
-ReBeL-
hozzászólás 2010-07-01 15:48
Létrehozva: #11558

Újonc
*

Csoport:
Ellenőrzött vásárló

Most tettem meg a feljelentést a gárdonyi rendőrségen és attól megtérülés esetén sem állok el mert ugyanott fogják folytatni.
Egyébként e részleteket leírva e-mailben levélben is meglehet tenni, nem kell személyesen a rendőrségre menni
Egy egy hónapos hasonló telefonos ügyből a rendőrtisztnek ismerős volt a név- nem kizárt hogy régóta űzik az ipart.

+Quote Post
Torrenteee
hozzászólás 2010-07-01 15:46
Létrehozva: #11559

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-02-05 12:24
Innen: Kesztölc
Azonosító: 980 507

IDÉZET(Cassy66 @ 2010-07-01 15:36) *
Elméletileg itt mindenki felnőtt ember személyi igazolvánnyal, adószámmal, önálló és szabad akarattal.
Ha tetszik egy ajánlat eldöntöd, hogy élsz vele, avagy nem.
Megbízol az eladóban, vagy nem, stb....
Innentől kezdve amikor is megnyomtad a megvettem, tovább gombot, senki és semmi nem tehető felelőssé az üzletkötés sikerességében, vagy sikertelenségében, csakis a vevő, eladó, na meg időnként talán szerencsétlen posta és a postások, amikre szeretnek hangzatosan hivatkozni némely eladók, persze meggyőző bizonyítékok nélkül...

Én megírtam már, hogy azóta vásároltam itt egy telefont, előre utalással.
A nadrágom tele volt, hogy vajon megérkezik-e az előző negatív tapasztalatok alapján, de jelentem, IGEN!!!

Az, hogy a nagy számok törvénye alapján MINDENHOL van nem korrekt, csaló eladó ... na és persze VEVŐ is, attól még nem lenne szabad senkinek sem általánosítani.

Pont.

--------------------
Korán keltem, hol az arany?

+Quote Post
Cassy66
hozzászólás 2010-07-01 15:36
Létrehozva: #11560

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-05-01 13:44
Azonosító: 1 138 568

IDÉZET(Repiv @ 2010-07-01 15:23) *
Vateraoroszlán:
Miután egyszer már kitörölted a teljes hozzászólásomat, most átfogalmaztam a "kifogásolt szövegrészt" hátha így már belefér a rendkívül szigorú szabályzatba

Egy hungaro101 nevű felhasználó engem is megkárosított 20500 Ft-al itt a vatera oldalán keresztül. Amikor én "vásároltam' tőle (0422) akkor még csupa pozitív visszajelzése volt (azóta már nem).
Sablon szöveget megkaptam, feljelentést teszek. De tudom hogy ezt a pénzt végleg elbuktam köszönöm vatera!
Semmi sem működik ebben az országban miért pont ez működne...
Tudom nem nagy veszteség, de én soha többet nem fogok a vaterán keresztül vásárolni.
Amíg be nem vezetnek valami biztonsági rendszert mint az ebay, addig akit tehetek le fogok beszélni a vaterárol.

Kéretik nem törölni megint.

Egyébként akkor mi van ha a nyomozás sikerrel zárul pár év múlva és kiderül hogy tényleg átvert?

Jó pár oldallal ezelőtt én is az próbáltam megvilágítani, hogy miért is jó a PayPal rendszer, és miért is biztonságosabb emiatt talán a nemzetközi piactér.

De hangsúlyozni kívánom, hogy ez NEM a Vatera hibája.

Elméletileg itt mindenki felnőtt ember személyi igazolvánnyal, adószámmal, önálló és szabad akarattal.
Ha tetszik egy ajánlat eldöntöd, hogy élsz vele, avagy nem.
Megbízol az eladóban, vagy nem, stb....
Innentől kezdve amikor is megnyomtad a megvettem, tovább gombot, senki és semmi nem tehető felelőssé az üzletkötés sikerességében, vagy sikertelenségében, csakis a vevő, eladó, na meg időnként talán szerencsétlen posta és a postások, amikre szeretnek hangzatosan hivatkozni némely eladók, persze meggyőző bizonyítékok nélkül...

Én megírtam már, hogy azóta vásároltam itt egy telefont, előre utalással.
A nadrágom tele volt, hogy vajon megérkezik-e az előző negatív tapasztalatok alapján, de jelentem, IGEN!!!

Az, hogy a nagy számok törvénye alapján MINDENHOL van nem korrekt, csaló eladó ... na és persze VEVŐ is, attól még nem lenne szabad senkinek sem általánosítani.
Nem a Vaterát védem, de talán ildomos lenne megnézni, hogy naponta hány ezer tranzakció történik ezen a piactéren, és ennek hány ezreléke a csalás.

Azt hiszem, a virtuális piactér legalább annyira biztonságos (sőt, megkockáztatom, hogy biztonságosabb), mint a valódi "bemegyek-a-boltba-megveszem-és-rájövök-hogy-bóvli-de-csak-a-fogyivédelemhez-mehetek"típusú.

Én azóta is hiszem, hogy rengeteg nagyon korrekt ember kereskedik itt a Vaterán eladóként és vevőként egyaránt.

A kockázatokról pedig nem a piactér tehet, azt mindenkinek el kell tudnia dönteni, hogy bevállalja-e, avagy nem...

Én változatlanul vásárolok itt is, mint ahogyan vásárolok a nemzetközi piactéren is..

...és nem nyalok a vaterának, csak a szerintem nyilvánvaló tényeket próbáltam meg megvilágítani.

+Quote Post

1370 Oldal V  « < 576 577 578 579 580 > » 
Reply to this topicStart new topic
29 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (29 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2018-05-24 00:38