IPB

Üdvözöllek a Fórumban!

> Fontos tudnivaló

A Vatera fórumai elsősorban azt a célt szolgálják, hogy a felhasználók megoszthassák egymással a Vatera szolgáltatásaival, az online aukciós adásvétellel és a rendszer használatával kapcsolatos tapasztalataikat. Konkrét kérdés esetén, amennyiben a vaterától vár választ, kérjük, kattintson ide és tegye fel kérdését ügyfélszolgálatunknak. Köszönjük.

1326 Oldal V  « < 587 588 589 590 591 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Érdekes, Problémás Felhasználók
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-04-13 11:16
Létrehozva: #11761

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 09:51
Azonosító: 726 887

IDÉZET(markascuccok @ 2010-04-12 22:18) *
Egyébként pedig csak jelezném, hogy teljesen jó szándékkal írtam, bár ha jobban belegondolok, nekem aztán teljesen mindegy, hogy ki kit hogyan ver át. (...) Az már senkit nem érdekelt, hogy MIT írtam és MIÉRT.

Kedves markascuccok!

A hozzászólására többen is érdemben reagáltunk, amennyiben elkerülte volna figyelmét.
Itt is egyből abba kellett belekötni, hogy "csúnyán" beszélek, ej, hűha, juuuuj!

Ez egy Vatera felület, nem pedig a sarki kocsma, ehhez minden felhasználónak tartania kell magát. A Fórumokban a Vatera ÁFF és a Fórumszabályzat előírásai érvényesek.

Valamiért minden fórumon van egy irritáló okostojás, aki osztja az észt mindenkinek, mert ő a legokosabb a világon.

Bízom benne, hogy itt nem a Fórum moderátorára gondolt, aki jogos figyelmeztetést adott Önnek.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja
Go to the top of the page

+Quote Post
Vateraoroszlan
hozzászólás 2010-04-13 11:06
Létrehozva: #11762

Igencsak öreg róka

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-09-02 09:51
Azonosító: 726 887

IDÉZET(Chamea @ 2010-04-12 22:34) *
Igen? A szerződés semmissége hol marad? Nem szavatosság vagy valami, ha az eladó működő terméket hirdetett és a vevő nem tudja azt használni, mert hibás, akkor vissza kell vásárolnia az eladónak. 2 ember egymással kötött szerződéséről beszélünk, nem arról, hogy használt-e az a dolog vagy új.

Kedves Chamea!

Szeretném eloszlatni a fellépett fogalomzavart.

1. Elállás:
Amennyiben egy terméket internetes árverés, aukció keretében vásárolunk meg, nem rendelkezünk elállási joggal, hiszen az árverés is egy speciális, spekulatív jellegű szerencseszerződés, amely értelmét vesztené, ha a „leütési ár” megfizetése után mégis meggondolhatnánk magunkat. Természetesen az úgynevezett fix áras árveréseknél (amikor a vételár előre meghatározott, és nem kerül sor licitálásra) az általános szabályok szerint gyakorolhatjuk elállási jogunkat.

2. Hibás teljesítés:
Hibás teljesítésről beszélünk, amennyiben a szerződés nem a valóságnak megfelelő információk alapján köttetett. Ilyen esetben a szerződés semmisnek tekintendő. Más kérdés, hogy az eladó lehet jóhiszemű (azaz nem tudott ezekről) vagy rosszhiszemű (ha tudott róla), de ez a szerződés semmisségét nem befolyásolja. Az eladó felet ilyenkor terheli a visszavételi kötelezettség, a Ptk. alapján. Az ilyen típusú jogérvényesítésre a felek megállapodása alapján, vagy ennek hiányában polgári perben, a bíróságokon keresztül van lehetőség.

3. Jótállás, szavatosság:
A jótállást, illetve szavatosságot a jogszabályban előírtak szerint kell biztosítani a jogszabály által előírt kötelezettnek. Ennek részleteibe ne merüljünk bele.
Ami fontos, hogy a két fogalom nem keverendő össze, a garancia fogalma pedig nem használandó, mivel a magyar jogrendszer nem ismeri.

--------------------
Üdvözlettel:
Leó
a Vatera oroszlánja

+Quote Post
zpepe26
hozzászólás 2010-04-13 09:52
Létrehozva: #11763

Lelkes fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-11-21 13:17
Innen: Magyar/Szombathely
Azonosító: 48 776

IDÉZET(Trinity71 @ 2010-04-12 13:02) *
Sziasztok, Katababa01 szeretett volna tőlem 2 db cipőt megvenni és alkudozott, én korrektül leírtam, hogy nem engedek és a postát sem állon (jelzem majdnem új dobozos cipők) erre ő beregisztrált emu200 névvel és leütött nálam 7 db terméket, 30ezren felüliek,amikre kiemelést fizettem és a következő üzenettel illetett "BAROM ARCU akkor most már belefér a posta?" Vaterát kértem azonnal, hogy töröljék a tranzakciókat, tiltólistára tettem. Persze nem törlik, de kérdésem, hogy futhatok a pénzem után? Hogyan tudom kivédeni, hogy ne szórjon tele negatívval? Ha most én negatívra értékelem nálam mind a 7-et akkor egyből inkativálják és már nem is tud engem viszont értékelni? Ez lenne a jó, mert nem szerertném a vaterás üzleteimet egy ilyen miatt elvezsteni. Az egy dolog, hogy fel is jelentem....
SEGÍTSETEK!!!!

Szia!
Az utolsó mondatod a helyes szerintem. (Nem a SEGÍTSETEK!!!! mosking.gif )
Előszeded az összes adatot, amit tudsz a Vevődről és a leütött cuccokról, elbattyogsz a rendőrségre, és feljelentést teszel ellene. Az összeg már elég nagy ahhoz, hogy foglalkozzanak vele, aztán majd meglátjuk, hogy kinek lesz igaza. Ha meg netán utalna (picit optimista mondat mosking.gif ), akkor meg küldöd neki. Előtte akár egy email még belefér, hogy utaljon, különben a rendőrségen feljelented.
Pár órát megérne szerintem wink.gif

A hozzászólást -zpepe26- szerkesztette a következő időpontban: 2010-04-13 09:52

--------------------
"Mivel úriembernek születtem, nem vívok szellemi párbajt olyannal, aki fegyvertelen."

+Quote Post
monika757
hozzászólás 2010-04-13 08:47
Létrehozva: #11764

Újonc
*

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2008-01-16 08:32
Azonosító: 81 917

http://www.vatera.hu/nokia_n95_fuggetlen_1..._168089370.html

Ő már egyszer kizárásra került.......most megint itt van,csak drága telókat árul olcsón,személyes átvétel kizárt.................
Érdekes not_i.gif

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-04-13 08:07
Létrehozva: #11765

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

Na akkor a tegnapihoz:
Ha a gyerekem belecsapkod a gépembe, akkor az az én felelősségem, mert a gyerek két évesen nem tudja felmérni ezeket a dolgokat. Mégis talán lesz esély, hogy módosítsák méltányossági alapon a minősítésedet, bár a szabályzat szerint erre nincs mód, de a Vateránál is emberek dolgoznak, és 50 000 Ft nem kis pénz. (Ez csak egy elképzelés, még nem hallottam, hogy ilyen lett volna.)
Az, hogy hogy neveled a gyereket, nem tartozik senkire, de amit a gyerek okoz, azért a szülő felelős, ebben a korban még mindenképpen. Így látom. (Amúgy is vannak itt hatalmas kérdőjelek, mert írhattad volna azt is, hogy én bénáztam el a dolgot, mint ahogy lentebb olvastam, így ugyanis sok mindenkiben kételyek merülnek fel.)

Ami nagyon jó lenne, ha beépülne, a Vatera nem játszótér. Ahogy lehet vele keresni, úgy lehet vele bukni is. A kereset az eladó öröme, a bukás pedig az eladó kára. Ez az üzlet. Gondolom már mindenki bukott el többet-kevesebbet, akár önhibájából, akár a véletlenek összejátszása miatt. A legfontosabb a megelőzés és a körültekintés.

Sokszor talán bántó egy vélemény, de ha jót akar az ember magának, akkor vonja le a tanulságot. Megsértődni persze meg lehet, csak éppenséggel nem vezet sehová. Ha valaki idejön a fórumra és megosztja a problémáját, számoljon azzal, hogy mindenféle véleményt fog kapni. Ha nem bírja ezt elviselni, akkor otthon a férjének/feleségének panaszkodjon.

Chamea, napok óta ontod magadból a félinformációkat. Ha valaki adna a véleményedre, akkor eléggé összezavarodna.

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
zejopy
hozzászólás 2010-04-13 07:25
Létrehozva: #11766

Vigyázz! Veszélyes Vitrioltulajdonos!

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2008-03-25 16:08
Innen: Szüfrazsettkiképző Főállomás :)
Azonosító: 128 349

IDÉZET(Dragunovhun @ 2010-04-12 22:56) *
Kedves moderátorok, nem lenne itt esedékes egy verbális náspángolás? Szeretnék reagálni erre a stílusra, de nekem sajnos nincs lelki erőm megfelelő választ írni egy ilyen intelligens és kultúrált embernek aki a legkisebb negatív visszajelzés hatására gyerekes duzzogásba kezd.

Végre......... smile.gif

--------------------
"Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát."
(Ron Cristian)

+Quote Post
damir01
hozzászólás 2010-04-13 00:14
Létrehozva: #11767

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-08-02 19:36
Azonosító: 18 525

IDÉZET(Trinity71 @ 2010-04-12 23:03) *
Azért ezt nem gondolom, hogy így van.... részemről köszönöm a sok építő és engem ..építő kritikákat is, hasznos volt és holnap megpróbálom a vatera felé elintézni . További szép estét good2.gif

Látod-látod, az örökmozgó megérzi, ha nem figyelnek rá. Ez a kis-ember bosszúja smile.gif .
Amennyiben ki kell fizetned a jutalékot, azt hiszem a gyermeked 1. fizetését elkérheted majd kárpótlás gyanánt.

+Quote Post
Meritseth
hozzászólás 2010-04-12 23:10
Létrehozva: #11768

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2009-06-20 16:09
Innen: Beriquel
Azonosító: 661 318

IDÉZET(Trinity71 @ 2010-04-12 23:03) *
Azért ezt nem gondolom, hogy így van.... részemről köszönöm a sok építő és engem ..építő kritikákat is, hasznos volt és holnap megpróbálom a vatera felé elintézni . További szép estét good2.gif

Fogalmam sincs, mennyire esélytelen (vagy nem az), még nem próbáltam pozitívot töröltetni, de őszintén kívánom, hogy neked sikerüljön! Szép estét neked is! smile.gif

--------------------
"Aki harcol, veszíthet. Aki nem harcol, már veszített is."

- Bertolt Brecht -

+Quote Post
Chamea
hozzászólás 2010-04-12 23:04
Létrehozva: #11769

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-12 23:20
Azonosító: 936 666

IDÉZET(Dragunovhun @ 2010-04-12 22:56) *
Kedves moderátorok, nem lenne itt esedékes egy verbális náspángolás? Szeretnék reagálni erre a stílusra, de nekem sajnos nincs lelki erőm megfelelő választ írni egy ilyen intelligens és kultúrált embernek aki a legkisebb negatív visszajelzés hatására gyerekes duzzogásba kezd.

Nem csak a stílussal van a gond, hanem az összefüggéstelenséggel is. Nem tudom, hogy az átverés hogy jön ide a többivel együtt, de jó8. Megyek vissza az aukcióimhoz inkább.

Mi ebből a tanulság? Aki nem tud úszni, ne másszon fára, mert elüti a villamos. laugh1.gif

+Quote Post
Trinity71
hozzászólás 2010-04-12 23:03
Létrehozva: #11770

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-04-12 12:56
Azonosító: 1 109 326

IDÉZET(Meritseth @ 2010-04-12 22:57) *
Senki sem fog haragudni, hogy egy Vatera-linket tettél ide smile.gif
Ez rendben van, de nincs ember, aki hasonló esetben ne akarná töröltetni az értékelését, én is tettem volna egy próbát, még akkor is, ha esélytelen.

+Quote Post
Meritseth
hozzászólás 2010-04-12 22:57
Létrehozva: #11771

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Chamea @ 2010-04-12 22:25) *
Erre csak egy a válaszom(bocsi admin, hogy linkelek): http://img.vatera.hu/license/main.html

Senki sem fog haragudni, hogy egy Vatera-linket tettél ide smile.gif

IDÉZET(Chamea @ 2010-04-12 22:25) *
Ez lett elfogadva regisztrációkor. Ilyenért akár hagyhatjuk is a panaszt, mert aki nem valós visszajelzést készít, akár ki is zárhatja az admin a felhasználók közül(legalábbis az elfogadott dokumentumban ez áll). Valahol olvastam azt, hogy a tranzakció sikerességére vonatkozóan reklamációt nem fogadnak el és sikerességet nem tud visszavonni az ügyintéző, tehát hiába akarná, nem engedi a rendszer, mert erre nincs mód. Tranzakció sikerességét abszolút, semmilyen módon sem lehet törölni azt tudom.

Ez rendben van, de nincs ember, aki hasonló esetben ne akarná töröltetni az értékelését, én is tettem volna egy próbát, még akkor is, ha esélytelen.

--------------------

- Bertolt Brecht -

+Quote Post
Dragunovhun
hozzászólás 2010-04-12 22:56
Létrehozva: #11772

Lelkes fórumozó

Csoport:
Csak olvasó

Regisztrált: 2008-11-17 16:10
Azonosító: 300 154

Egyébként pedig csak jelezném, hogy teljesen jó szándékkal írtam, bár ha jobban belegondolok, nekem aztán teljesen mindegy, hogy ki kit hogyan ver át. (...) Itt is egyből abba kellett belekötni, hogy "csúnyán" beszélek, ej, hűha, juuuuj! (...) Az már senkit nem érdekelt, hogy MIT írtam és MIÉRT. Valamiért minden fórumon van egy irritáló okostojás, aki osztja az észt mindenkinek, mert ő a legokosabb a világon.

IDÉZET(markascuccok @ 2010-04-12 22:20) *
Hagyjad csak, okoska nyilván kifizetné az 50.000 jutalékot és nem próbálna tenni semmit. Elég szánalmas. Trinity, próbáld meg, a Vateránál is csak emberek vannak, hátha sikerrel jársz. Velem is segítőkészek voltak, amikor elrontottam valamit, és senki sem biztatott azzal, hogy sikerülni fog, mégis sikerült.

Ennyi.

A hozzászólást -Vateraoroszlan- szerkesztette a következő időpontban: 2010-04-13 11:17

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2010-04-12 22:44
Létrehozva: #11773

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:15
Azonosító: 73

IDÉZET(Chamea @ 2010-04-12 22:34) *
Igen? A szerződés semmissége hol marad? Nem szavatosság vagy valami, ha az eladó működő terméket hirdetett és a vevő nem tudja azt használni, mert hibás, akkor vissza kell vásárolnia az eladónak. 2 ember egymással kötött szerződéséről beszélünk, nem arról, hogy használt-e az a dolog vagy új.

Te kezdted el keverni a 8 napot a szavatosság/garanciális dolgokkal  dry.gif   Nyilván egy használt és működőnek hírdetett hibás termék nem garanciás téma, de ugyanúgy köze nincs a 8 napos elálláshoz.  

A hozzászólást -Aramir- szerkesztette a következő időpontban: 2010-04-12 22:48

+Quote Post
Trinity71
hozzászólás 2010-04-12 22:43
Létrehozva: #11774

Újonc
*

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-04-12 12:56
Azonosító: 1 109 326

IDÉZET(markascuccok @ 2010-04-12 22:20) *
Hagyjad csak, okoska nyilván kifizetné az 50.000 jutalékot és nem próbálna tenni semmit. Elég szánalmas. Trinity, próbáld meg, a Vateránál is csak emberek vannak, hátha sikerrel jársz. Velem is segítőkészek voltak, amikor elrontottam valamit, és senki sem biztatott azzal, hogy sikerülni fog, mégis sikerült.

Ennyi.

Mindenképpen megpróbáljuk, nem gondolom, hogy kérdéses, hisz igazunk van és valóban hibáztam a gyerekemmel együtt, hogy a géphez jött és lenyomott egyetlenegy gombot (mint többszörös értékelés) mert bizonyítható hogy nem vásárlási célja volt emu200-nak......... milyen regisztráció az ahol az irányítószáma a vásárlónak zoltán......költői volt a kérdés?

+Quote Post
Chamea
hozzászólás 2010-04-12 22:34
Létrehozva: #11775

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Aramir @ 2010-04-12 22:18) *
Magánszemély vagy sem, az aukcióra sem vonatkozik az a 8 napos téma.
A 8 napos témánál még indokolni sem kell, viszont a vevő bukja az oda-vissza postát, mert csak a termék árát kell visszafizetni. A garancia/szavatosság meg megint egy másik téma.

+Quote Post
Chamea
hozzászólás 2010-04-12 22:25
Létrehozva: #11776

Lelkes újonc
**

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Meritseth @ 2010-04-12 22:15) *
swoon.gif
Elolvastad az előzményeket? Trinity nem óhajt a semmire 50 ezer jutalékot fizetni, itt borítékolható, hogy ez a pénz soha nem lesz a kezében.

Erre csak egy a válaszom(bocsi admin, hogy linkelek): http://img.vatera.hu/license/main.html
Ez lett elfogadva regisztrációkor. Ilyenért akár hagyhatjuk is a panaszt, mert aki nem valós visszajelzést készít, akár ki is zárhatja az admin a felhasználók közül(legalábbis az elfogadott dokumentumban ez áll). Valahol olvastam azt, hogy a tranzakció sikerességére vonatkozóan reklamációt nem fogadnak el és sikerességet nem tud visszavonni az ügyintéző, tehát hiába akarná, nem engedi a rendszer, mert erre nincs mód. Tranzakció sikerességét abszolút, semmilyen módon sem lehet törölni azt tudom.

Ha viszont a vásárló szórakozik és az szerepet játszott az értékelésben, akkor még tőle lehet követelni polgári peres úton a jutalékot. Ez nem tudom, hogy hogy működne a gyakorlatban, de elvileg lehet.

A hozzászólást -Chamea- szerkesztette a következő időpontban: 2010-04-12 22:29

+Quote Post
markascuccok
hozzászólás 2010-04-12 22:20
Létrehozva: #11777

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-17 14:55
Azonosító: 944 629

Ennyi.

+Quote Post
Aramir
hozzászólás 2010-04-12 22:18
Létrehozva: #11778

Aramir fan klub tag

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2007-03-01 14:15
Azonosító: 73

IDÉZET(hytech @ 2010-04-12 22:04) *
Ja.
De nem magánszemély esetében aki használt terméket árul.(márpedig ebből van több a vaterán)

Nagy különbség.

Magánszemély vagy sem, az aukcióra sem vonatkozik az a 8 napos téma.

IDÉZET(Chamea @ 2010-04-12 21:58) *
Ez így igaz, de mi van olyankor, hogyha a vásárló 8 napon belül indokolt kifogással él és visszaviszi visszavásárlásra? Ha megindokolja(Pl a termék nem azt a színvonalat nyújtja, ami elvárható vagy bármi más okból(például egy használt termék pont a vevőnél adja meg magát)), akkor az eladó köteles azt visszavenni és a vételárat hiánytalanul visszafizetni. Ezt a szerződésekről vonatkozó jogszabály írja elő és a vevőnek 8 napja van.

A 8 napos témánál még indokolni sem kell, viszont a vevő bukja az oda-vissza postát, mert csak a termék árát kell visszafizetni. A garancia/szavatosság meg megint egy másik téma.

A hozzászólást -Aramir- szerkesztette a következő időpontban: 2010-04-12 22:20

+Quote Post
markascuccok
hozzászólás 2010-04-12 22:18
Létrehozva: #11779

Új fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

Regisztrált: 2010-01-17 14:55
Azonosító: 944 629

Egyébként pedig csak jelezném, hogy teljesen jó szándékkal írtam, bár ha jobban belegondolok, nekem aztán teljesen mindegy, hogy ki kit hogyan ver át.(...) Itt is egyből abba kellett belekötni, hogy "csúnyán" beszélek, ej, hűha, juuuuj! (...) Az már senkit nem érdekelt, hogy MIT írtam és MIÉRT. Valamiért minden fórumon van egy irritáló okostojás, aki osztja az észt mindenkinek, mert ő a legokosabb a világon.

A hozzászólást -Vateraoroszlan- szerkesztette a következő időpontban: 2010-04-13 11:16

+Quote Post
Meritseth
hozzászólás 2010-04-12 22:15
Létrehozva: #11780

Fórumozó

Csoport:
Teljes jogú felhasználó

IDÉZET(Chamea @ 2010-04-12 20:21) *
Pozitív értékelést ez ügyben felesleges töröltetni.

swoon.gif
Elolvastad az előzményeket? Trinity nem óhajt a semmire 50 ezer jutalékot fizetni, itt borítékolható, hogy ez a pénz soha nem lesz a kezében.

--------------------

- Bertolt Brecht -

+Quote Post

1326 Oldal V  « < 587 588 589 590 591 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
1 felhasználó: dualdamil

Szöveges verzió A pontos idő: 2014-09-22 12:13